Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 22:01

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 06 Bal 2008 18:34 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Mafija – bebaimė, negailestinga ir visur esanti


"Lietuvos žinios"
2008 balandžio mėn. 5 d.

    Mafija bebaimė, negailestinga ir visur esanti - tokią išvadą padarė britų žurnalistas Misha Glenny, susitikęs su politikais, policininkais, mafijozais ir jų aukomis Europoje, Amerikoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje, Kinijoje, Japonijoje ir Indijoje. Mafija - unikalus ir gajus kaip hidra fenomenas, kad ir kiek kapotum jam galvas, jos vis tiek atauga. Taip rašo M.Glenny ką tik pasirodžiusioje knygoje "McMafia", pateikdamas kitokį požiūrį į dabartinį pasaulį.

    Jei prabangiame viešbutyje ant Ženevos ežero kranto užmegsite pokalbį su išsilavinusiu rusu ir jis pasiūlys jums kartu imtis komercinio projekto, pirmiausia gerai pagalvokite, ar jūsų pašnekovas iš tiesų yra toks, kokiu dedasi. Jis iš tikrųjų gali atstovauti prekybinei firmai, tačiau gali būti ir Rusijos žvalgybos karininkas, apsimetęs verslininku, taip pat nusikalstamos grupuotės narys, o gal ir priklausyti visiems trims sluoksniams vienu metu.

    Anksčiau Vakarams atrodė, kad jie žino, kaip atrodo nusikaltėlis. Tai toks apsukrus niekšas, galintis pavogti piniginę, arba agresyvus vyrukas rankoje laikantis pistoletą ir užsimaukšlinęs kojinę ant galvos, užsimojęs apiplėšti banką. Dabar nusikaltimų mastas ir jų įvairovė tiesiog pribloškia. Nusikaltėlių sparčiai daugėja visame pasaulyje, nes vis daugiau žmonių ima verstis kontrabanda, narkotikų ir ginklų prekyba, kontroliuoti prostituciją arba gyvena iš kompiuterinių apgavysčių. Ir šių nusikaltimų organizatoriai jau nebesilinksmina Niujorko ar Londono abejotinos reputacijos restoranuose. Jie vis dažniau lankosi "Gucci" ir Hermes" parduotuvėse. Juk jų pelnas skaičiuojamas milijardais. Europos Sąjungos duomenimis, vien asmeninių duomenų vogimas jiems atneša apie 40 mlrd. eurų pelno per metus. Iš padirbtų įvairiausių prekių - nuo lėktuvų atsarginių dalių iki naujausios knygos apie Harį Poterį - sukčiai kasmet užsidirba kone 400 mlrd. eurų. Vien Kinija yra užvaldžiusi 60 proc. vogtos intelektinės nuosavybės rinkos.

Nuo Maskvos iki Bombėjaus


     Subyrėjus Sovietų Sąjungai ir prasidėjus Balkanų karams išgarsėjo BBC reporteris Misha Glenny. Šis nepaprastai apsukrus ir turintis daug patirties vyrukas sugebėjo susipažinti su kruvinomis, užtat nepaprastai pelningomis Rytų Europos mafijos grupuočių, kuriose dominuoja rusai, operacijomis. Žurnalistas nepagailėjo laiko aiškindamasis, kaip šios nusikaltėlių grupuotės veikia visame pasaulyje. Visa tai jis pateikė knygoje apie mafijos užvaldytą pasaulį. M.Glenny rašo apie gaujų operacijas Bombėjuje, sekso vergiją ir pinigų plovimą Izraelyje, prekybą marichuana Kanadoje, elektroninį sukčiavimą Nigerijoje, kibernetinius nusikaltimus Brazilijoje ir t.t.

    Autorius teigia, kad pasaulio rinka smarkiai sustiprino ne tik ekonomiką, bet ir nusikaltėlius - jų siaubinga veikla įgijo milžinišką mastą. Pigios darbo jėgos paklausa, prostitucija, narkotikai, pigios garsių firmų gaminių kopijos sukūrė milžinišką nusikalstamą pramonę. Juodojoje rinkoje klestintys sukčiai gali pervedinėti ir plauti pinigus savo nuožiūra.

    Izraelio policija pripažįsta, kad žlugus komunizmui iš Rytų Europos per Izraelio bankus buvo pervesta daugiau kaip 10 mlrd. dolerių nešvarių pinigų. Tačiau tai tik smulkmė palyginti su Šveicarijos (per juos išplauta beveik 50 mlrd. dolerių) arba Kipro bankais, į kuriuos jau 1994 metais kas mėnesį iš Rusijos atkeliaudavo po milijardą dolerių.

    Savo nišą pasaulio mafijos tinkle rado net juodoji Afrika. Kasdien Nigerija praranda 150-250 tūkst. barelių naftos, kurią tankeriais gabena stambūs gangsteriai, tuo pačiu metu laikomi gerais Nigerijos piliečiais. Per internetą šios šalies sukčių siūlomos "patrauklios investavimo galimybės" pavertė Nigerijos gyventojus "pasaulinėmis žvaigždėmis", nes niekas geriau nemoka išnaudoti patiklių Vakarų verslininkų godumo. Nesuvokiama, kaip klestintys protingi verslininkai gali būti tokie kvaili, kad atiduotų didžiules pinigų sumas, kartais siekiančias kelis šimtus tūkstančių dolerių, sukčiams, internetu pasiūliusiems savo paslaugas.

    Tad nenuostabu, kad gaunantys nelegalių pajamų sukčiai yra tokie išlaidūs. Kolumbijos narkotikų baronai jau seniai nesitenkina tik rančomis ir baseinais. Dabar jų statusą geriausiai parodo galingais prožektoriais apšviestos šalia namo įrengtos natūralaus dydžio futbolo aikštės. 2004 metais Rusijos naftos magnatas pilyje, esančioje netoli Paryžiaus, surengė "Nostalgijos dėl Sovietų Sąjungos" vakarėlį. Prancūzų valstiečiai buvo perrengti ketvirtojo dešimtmečio sovietų kolūkiečiais ir traktoriais važinėjo aplink pilies kieme įrengtą fontaną. Per garsiakalbius skambėjo herojinė sovietų laikų muzika, o gausus būrys svečių atvyko apsivilkę milines ir prisisegę komjaunuolių ženklelius ant madingiausių dizainerių kostiumų. "Šiandien Maskva, dar nepamiršusi pilkų sovietmečio dienų, virto užburiančiu ginklų, verslo, pinigų, prievartos ir pramogų Babilonu", - rašo savo knygoje M.Glanny.

Šiam pasauly nieko naujo


    Bet ar anksčiau to nebuvo? Per visą žmonijos istoriją klestėjo kontrabandininkai ir piratai, kuriuos kartais palaikydavo valstybė. Visame pasaulyje garsėjo karalienės Elžbietos I laikų jūreiviai, kurie kaip piratai persekiojo turtingų šalių prekybinius laivus. XIX amžiuje apimti bejėgiško pykčio kinų imperatoriai stebėjo britų pirklius, kurie praturtėjo iš Indijos gabendami opiumą į Kiniją. Kaip ir dabartiniai Rusijos oligarchai, šie žmonės Londone ir Bankoke darė ką norėjo, o savo šalyse būdavo laidojami su didžiausiomis iškilmėmis. Gailesčio neturintys vertelgos visada mokėjo išnaudoti kiekvieną komercinę galimybę, visiškai nesirūpindami pasekmėmis, tačiau šiuolaikinių nusikaltimų mastas ir rafinuotumas pasiekė tokį lygį, kad jau ima kelti pavojų visai žmonijai.

     Be elektroninio ryšio neišsiverčiantis šiandienis žmogus tampa potencialiu nusikaltėlių taikiniu. Rusijos gangsteriai taip patobulino "Windows" programas, kad jos lengvai nukopijuoja visus duomenis. Tai tikros programos šnipės. Kartu su rusais kibernetinio pasaulio nusikaltimuose, kurių daugėja daug sparčiau nei spėjama sukurti duomenų apsaugos ir antivirusines programas, už kurias dar reikia ir mokėti, jau varžosi ir brazilai.

     Paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje investicinio banko "Merrill Lynch" vadovybė pastebėjo, kad jo Niujorko skyriuose naktiniai valytojai ir apsaugininkai paryčiais iš kompiuterių vagia klientų duomenis. Jie buvo sulaikyti, tačiau nusikaltėlių išradingumas didėja daug sparčiau nei visuomenė randa naujų kovos su jais priemonių.

     Šiandien Jungtinės Valstijos skiria Kolumbijai milijardus dolerių, kad šios šalies vyriausybė pajėgtų kovoti su narkotikų baronais, tačiau niekas neabejoja, kad po kelerių metų kokaino ir heroimo gamintojų bus dar daugiau. Be to, rinkoje dominuos vis labiau populiarėjantys ir dar pavojingesni amfetaminai bei sintetiniai narkotikai, kurių nesunku įsigyti tablečių pavidalu.

     Todėl jau dabar būtina daug efektyviau reguliuoti pinigų srautus tarptautiniu mastu. "Per pastaruosius kelerius metus amerikiečių griežtesnio bankų reguliavimo taikymas kartu su europiečių nekompetentingumu, rusų cinizmu, japonų abejingumu ir kinų bei indų ambicijomis sąlygojo ne tik globalines korporacijas, bet ir transnacionalinį organizuoto nusikalstamumo suklestėjimą", - rašo savo knygoje M.Glanny.

     Tokia kraupi dabarties istorija. Ir sunku tikėtis, kad šios blogybės bus lengvai ištaisomos. Daugeliui žmonių, tarp jų Kinijos, Rusijos ir kai kurių mažesnių valstybių vadovams, toks nusikalstamumas naudingas, todėl neverta tikėtis, kad jie imsis taisyti susidariusią padėtį.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/world/ar ... &com=1&s=1

Žygeivis, 2008 04 06 20:43

    Mafiją galima sunaikinti tik vienu būdu - nuosekliai išnaikinant visus mafijos narius, nepriklausomai į kokią valstybę jie pabėga.

    Mafija - tai vėžinis auglys. Jei paliekamas nors vienas gyvas mafijozas, tai mafija ir vėl "atauga". Tai labai gerai parodė Sicilijos pavyzdys.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Bir 2008 17:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 08 Lie 2007 17:18
Pranešimai: 442
Miestas: Vilnius - Birštonas
   VISI ŠIE DALYKAI PAAIŠKINA, KODĖL STALINAS DARĖ VALYMUS PER 3 KARTAS, KAD SUTRAUKYTI VISUS RYŠIUS.

    LENINAS, PARVUS Šveicarijoje, ENGELSAS RAŠĘS, O MARKSAS SPAUSDINĘS SAVO VARDU - buvo ir  pirmieji kovotojai prieš mafijos pasaulį.

    Šaltinių yra daug: ,,Partijos auksas" ir ,,500 metų karas Rusijoje".

    Stalinas tapo "pirmuoju Rusijos nacionalistu", pavertęs imperinį karą karu už Tėvynę ir taip užmaskavęs pasaulio persidalijimo idėją.

    J.vPR. LIETUVA PIRMIAUSIA.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 07 Kov 2012 19:26 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Rusų mafijos čiuptuvuose


http://www.balsas.lt/naujiena/584869/ru ... iuptuvuose

2012.03.03 12:40

Rusijos nusikaltėliams pavyko integruotis į tarptautinį organizuotų nusikalstamų grupuočių tinklą. Šiuo metu priskaičiuojama iki 300 000 rusų emigrantų, besiverčiančių nusikalstama veikla.

Išstūmė konkurentus

Dar prieš penketą metų terminas „rusų mafija“ atrodė sunykęs, užleidęs vietą „slavų“ ir „Rytų Europos“ mafijai. Profesionalai šnekėjo, jog rusų mafiozai tiesiog „ištirpo“ tarp Europos nusikalstamų grupuočių. Gal tokia nuomonė būtų ir toliau sklandžiusi, jei rusų gangsteriai pastaraisiais metais nebūtų priminę apie save visam pasauliui. Be ceremonijų šalindami savo konkurentus iš kelio, jie išstūmė vengrų, ispanų, italų, prancūzų ir graikų nusikaltėlius iš pelningiausių ir įtakingiausių nelegalios veiklos sričių.

Šiuo metu net 90 proc. narkotikų ir ginklų prekybos – tiek į Balkanus, tiek į Šiaurės Afriką – vykdo išeivių iš Rusijos grupuotės. Prieš keletą metų Meksikos policija, tirdama savo narkotikų tiekėjų nusikaltimus, išsiaiškino pribloškiantį faktą – narkotikams pervežti iš Kolumbijos į Meksiką naudojami povandeniniai laivai! Anksčiau vietiniai narkotikų prekeiviai neturėdavo tokios lakios vaizduotės ir „baltąją mirtį“ platino tradiciniu būdu – sraigtasparniais ar lėktuvais.

Meksikos ir Kolumbijos pareigūnai kartu atliko sudėtingą operaciją, bet pagauti nors vieną nusikaltėlį jiems nepasisekė. Užtat pamatė tai, ko nebuvo matę – iš karto net tris prie Kolumbijos krantų prisišvartavusius povandeninius laivus. Jie paniro po vandeniu kaip tik tuo metu, kai maždaug pusė šimto policininkų apsupo narkotikų perkrovimo punktą, kuris oficialiai buvo įvardijamas kaip nedidelis jachtklubas.

Metalo laužas plaukia

Taigi po vandeniu dingę nusikaltėliai paliko teisėsaugai nemažai įdomios medžiagos: kokaino ir heroino pardavimo sąskaitas rusų kalba, krūvas rusiškų laikraščių ir žurnalų, taip pat – keletą vietinių merginų, kurios dirbo tame jachtklube kaip aptarnavimo personalas ir visai neblogai kalbėjo rusiškai.

Vėliau paaiškėjo, jog tie trys povandeniniai laivai kaip metalo laužas buvo nupirkti iš vienos Ukrainos firmos, kuri Sevastopolio pakrantėje 1994–1996 metais pjaustė nurašytus sovietinius dyzelinius povandeninius laivus. Iš pradžių tie nurašytieji laivai visai sėkmingai patys nuplaukė į Rumuniją, Konstancos uostą, o iš ten per Adrijos jūrą – į Atlanto vandenyną. Naujuose dokumentuose buvo nurodyta, kad šie povandeniniai laivai – būsimos privačios amerikiečių karinio jūrų laivyno kolekcijos dalis.

Galima tik įsivaizduoti, kiek narkotikų pervežta šiais „metalo laužais“, kol 2002 metais juos susekė narkotikų gaudytojai. Tikėtina, jog povandeniniais laivais narkotikų prekeiviai naudojasi ir iki šiol, nors specialiosios JAV jūrų pajėgos sustiprino patruliavimą.

Rusai Ispanijoje

Apie rusų mafijos įsitvirtinimą Ispanijoje vėl prabilta po to, kai 2008 metų vasarį ispanų kurorte Kosta del Solyje keli rusai sušaudė vienos airių gaujos vadeivą Pedį Doilą.

Ispanijos policija turėjo duomenų, jog P. Doilas vadovauja narkotikų ir ginklų prekybai Europoje. Buvęs Airijos specialiųjų pajėgų karys P. Doilas, likęs sveikas prieš kurį laiką Dubline vykusiame gaujų kare, garsėjo agresyvumu ir ūmiu charakteriu. Per gana trumpą laiką jam Ispanijoje pavyko į savo rankas perimti vietos nusikalstamą veiklą, įsigyti dalį spaudos leidinių, pajungti savo interesams nemažai valdininkų ir teisėsaugininkų. Pagal teisėsaugos surinktą medžiagą apie P. Doilo nusikalstamą veiklą bet kuris teismas būtų jį pasiuntęs kalėti 10 kartų iki gyvos galvos. Gal taip ir būtų įvykę, jei šalia airių mafiozio valdos nebūtų apsigyvenę du slaviškos išvaizdos vyrai...

Vietos policija įsitikinusi, kad P. Doilas nužudytas už tai, kad per muštynes žiauriai sumušė kažkokį rusą. O aukštesnieji pareigūnai, nutarę šį nužudymą panaudoti kampanijos prieš rusų mafiozus pradžiai, pareiškė, jog P. Doilas trukdęs rusams užsiimti nusikalstama veikla. Šiaip ar taip, BMW džipas, kuriuo važiavo P. Doilas, iš automatų buvo apšaudytas vidury dienos. Į P. Doilą pataikė 13 kulkų, dvi iš jų – tiesiai į galvą.

Operacija „Troika“

Prieš pat žmogžudystę į Estepono miesto policiją paskambinęs anonimas pranešė, kad P. Doilas į Didžiąją Britaniją ruošia didžiulę kokaino siuntą. Pastaroji buvo konfiskuota praėjus porai dienų nuo P. Doilo mirties. Ekspertai ją įkainojo 9,2 mln. eurų.

Tuomet ispanų spaudoje pasirodė straipsniai apie rusų mafiją. Galbūt šiuos straipsnius užsakė tie, kuriems P. Doilo nužudymas buvo ypač nenaudingas – airių mafioziai.

2008 metų birželį Ispanijos teisėsauga įvykdė grandiozinę operaciją pavadinimu „Troika“. Per ją buvo areštuota 20 Rusijos piliečių. Laikraščiuose, tarp jų ir įtakingajame „El Mundo“, buvo rašoma, jog likviduojant rusų mafiją dalyvavo 400 Ispanijos nacionalinės policijos darbuotojų, o jiems vadovavo garsusis teisėjas Baltazaras Garsonas ir antikorupcinė prokuratūra. Operacijos metu buvo užblokuota nemažai įtarimų sukėlusių banko sąskaitų ir įšaldyta maždaug 12 mln. eurų.

Iš pradžių operacija „Troika“ vyko sėkmingai, bet netrukus įvyko kai kas nenumatyta. Pirmiausia visus suimtuosius teko paleisti – kai kuriuos už užstatą, o kai kurių teko net atsiprašyti dėl neteisėto arešto. Negana to, į spaudą pateko informacija, jog „Troiką“ inicijavo airių ir britų nusikalstamos grupuotės – girdi, jos ne tik šnipštelėjusios teisėsaugininkams apie savo „kolegas“ rusus, bet dargi kai kuriems valdininkams nemažai sumokėjusios.

Rusai ginasi

„Žodis „mafija“ reiškia nusikalstamų grupuočių, kontroliuojančių teismus, verslą ir valdžią, tinklą, – konstatuoja Valstybės Dūmos Civilinės, baudžiamosios, arbitražinės ir procesinės teisės reikalų komiteto pirmininkas Pavelas Krašeninikovas. – Tvirtinti, kad Ispanijoje egzistuoja tokia pati rusų mafija, būtų neteisinga. Galbūt kai kurios nusikalstamos grupuotės ir išsiskiria savo etnine sudėtimi, tačiau tai dar nėra pretekstas pavadinti vieną ar kitą grupuotę nacionaline kažkurios šalies mafija. Na o kad operacija „Troika“ būtų vykdoma taip, kaip ji buvo vykdoma, buvo suinteresuoti tiek labai galingi ir įtakingi airių nusikalstamų grupuočių lyderiai, tiek ir patys ispanų teisėsaugininkai“.

Šiaip ar taip, beveik visi suimtieji per „Troikos“ operaciją jau išėję į laisvę, o 90 proc. nusikalstamos narkotikų ir ginklų prekybos Ispanijoje vykdo išeiviai iš Rusijos.

Rusai Lenkijoje

Lenkijoje rusų mafija taip pat laikoma viena įtakingiausių tarptautinėje nusikaltėlių visuomenėje. Teisybės dėlei derėtų pasakyti, kad į rusų mafiją įeina ne tik Rusijos piliečiai, bet ir išeiviai iš Ukrainos, Baltarusijos ir kitų Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) šalių. Jie vykdo užsakomąsias žmogžudystes, vagia prabangius automobilius ir juos legalizavę veža į tas pačias NVS šalis, iš kurių neseniai emigravo. Žinoma, ir suteneriauja.

Lenkija buvo pirmoji šalis, kurioje savo tinklus nutiesė Rusijos organizuotos nusikalstamos grupuotės. Jau 1992 metais šios šalies „užkariavimas“ buvo sėkmingai užbaigtas: iš Lenkijos buvo visiškai išstumti albanų ir rumunų banditai, o vietinių nusikalstamų grupuočių nariai noriai dalyvavo bendrame su rusais tarptautinių pervežimų ir narkotikų prekybos biznyje.

2008 metais Kosovo albanai dar pabandė sugrįžti į Lenkiją – Poznanėje, kuri laikoma savotiška rusų nusikaltėlių sostine, jie tarėsi dėl tam tikros dalies narkotikų tiekimo. Šis bandymas jiems baigėsi tragiškai: viename viešbutyje buvo nušauti 25 albanai, tarp jų – ir artimi Kosovo premjero Hašimo Tačio giminaičiai.

Likviduoti rusų nusikalstamų grupuočių Lenkijos teisėsaugai nepavyksta iki šiol. 2007 ir 2009 metais buvo mestos didžiulės pajėgos, organizuotos specialios operacijos rusų gangsteriams įveikti, bet nieko iš to neišėjo – tik kilo skandalai, o keletas žinomų lenkų politikų gyvenimą užbaigė savižudybe.

Saitai su politikais

2007 metų balandį Lenkijos miesto Katovicų prokuratūrai įtarus buvusią statybos ministrę ir Seimo narę Barbarą Blindą korupciniais ryšiais su rusų nusikaltėliais, jos bute buvo atliekama krata. Jos metu B. Blinda nusišovė.

O 2009 metų gruodį rastas pasikoręs Lenkijos vyriausybės kanceliarijos generalinis direktorius Gžegožas Michnevičius. Ekspertai, atlikę toksikologinę velionio ekspertizę, padarė išvadą, jog „mirtis galėjo ištikti dėl trečiųjų asmenų“. G. Michnevičius buvo ne tik vyriausybės kanceliarijos galva, bet ir vienos stambiausių Lenkijos bendrovių – naftos koncerno „Orlen“ – stebėtojų tarybos narys. Sklandė gandai, jog šio koncerno interesai rūpėjo ir rusų nusikalstamoms grupuotėms. Tikėtina, kad G. Michnevičius savo mirties išvakarėse susitiko su Varšuvos apskrities prokuratūros darbuotojais ir suteikė jiems informacijos, kuri galėjo pakenkti rusų mafijos vadeivų interesams.

Neoficialių šaltinių duomenimis, šiandien Lenkijoje priskaičiuojama apie 20 000 rusų gaujų narių – tai didžiausias pasaulyje rusų nusikaltėlių telkinys.

Pasiekė net Australiją

Beje, rusų nusikaltėliai į didžiulį korupcijos tinklą sugebėjo įtraukti ne tik Lenkijos, Rumunijos, Vengrijos ir kitų Europos šalių įtakingus žmones, bet ir tolimosios Australijos valdžios atstovus. Per pastaruosius 10 metų bendradarbiavimu su rusų mafija buvo apkaltinti dešimtys ir net šimtai šios šalies valdininkų.

Australijoje iki šiol netyla skandalas, kilęs prieš 3 metus, kai policijos Nusikaltimų elektroninėje ir technologinėse erdvėse centro vadovas pareiškė, kad jo pavaldiniai... esą pametę serverį, kuriame buvo laikomi visi duomenys apie Australijoje veikiančią rusų mafiją.

Kaip buvo įmanoma pamesti serverį, užrakintą po devyniais užraktais pastate, kuriame knibždėte knibžda policininkų, taip ir liko mįslė. Jo ieškota net tik Sidnėjuje, bet ir Singapūre, netgi Londone, tačiau bergždžiai. O serveryje buvo saugomi duomenys apie 3500 rusų mafijos banko sąskaitų judėjimą: kiek pinigų sąskaitoje, kada ir kiek paimta, iš kur pervesti pinigai ir pan.

Australijos policija, taip sėkmingai kovojusi su islamistais (ji sugebėjo surasti oficialų „Al Qaedos“ atstovą Australijoje), patyrė visišką nesėkmę kovoje su rusų gangsteriais.

Plauna ir savo, ir kitų

Interpolas, atrodo, neturi net apytikrių duomenų, kiek tos rusų mafijos narių yra visame pasaulyje.

Užtat tikėtina, jog tokią informaciją turi Italijos nacionalinė prokuratūra. Šios šalies Kovos su organizuotu nusikalstamumu departamentas pernai išplatino duomenis, jog pasaulyje rusų mafijos tinklas apima apie 300 000 narių. Pagal įtakos zonų apimtis italai laiko rusų mafiją trečiąja pasaulyje po italų ir kinų nusikalstamų grupuočių.

Italijos nacionalinės prokuratūros nuomone, rusų mafija savo pelną legalizuoja JAV, Marianų salose (JAV protektoratas) ir Guamo saloje, esančioje pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje.

Prieš keletą metų emigrantai iš Rusijos į savo rankas iš meksikiečių perėmė 90 proc. narkotikų prekybos – nustūmė vietinius ir ėmė organizuoti visą narkotikų pervežimą iš Lotynų Amerikos šalių į JAV. Be to, rusų nusikaltėliai padeda meksikiečiams išplauti ir jų pinigus, o už paslaugas nuo sandorio sumos gauna 30 proc.

2008 metais Italijoje rusų mafijos vadeivos sudarė sąjungą su „Camorros (Kampanijos sritis), „Cosa Nostros“ (Sicilija) ir „Ndranghetos“ (Kalabrija) mafijos klanų įgaliotais atstovais. Rusų mafiozų įtakai atiduotas žemės ūkis bei pervežimų sunkvežimiais verslas – tiek tarptautinis, tiek vietinis. Taip pat rusų nusikalstamos grupuotės ir toliau „prižiūri“ iš Azijos vežamų narkotikų srautus.

Didžiausia pasaulyje

Europoje paplitusi nuomonė, kad rusų mafija šiame žemyne užima pirmąją vietą. Štai neseniai prestižinis vokiečių laikraštis „Süddeutsche Zeitung“ atspausdino statistiką apie numanomas nusikalstamas grupuotes Europos šalyse. Laikraštis skelbė, jog duomenys gauti iš Interpolo generalinio sekretoriato, Vokietijos policijos ir „anoniminių nevyriausybinių šaltinių“ Europos šalyse.

Rusų mafija visus kitus nusikalstamus klanus lenkia ne tik skaičiumi – 160 000 narių (italų – 70 000, amerikiečių – 40 000, azijiečių – 37 000). Ji garsėja pačiais tvirčiausiais ryšiais su įtakingais politikais bei teisėtvarkos organais, kurie padeda banditams sumėtyti pėdas, paslėpti nusikaltimus ir net juos vykdyti. Rusų mafiozai daugiausiai turi ir advokatų, diena dienon dirbančių nusikaltėliams (rusų nusikaltėlių žinioje maždaug 100 teisininkų kontorų, „kolegos“ italai turi 20, o amerikiečiai Europoje – ne daugiau kaip pusšimtį).

Prieš ketvertą metų Interpolas rusų mafiją (būtent rusakalbius iš Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos ir kitų NVS šalių) pavadino pačia pavojingiausia nusikalstama grupuote Europoje.

Mažiau, bet žiauriai

Tiesa, rusakalbių padaromi nusikaltimai bendrame kontekste neišsiskiria. Tarkime, Vokietijoje tuo pirmauja turkai (maždaug 100 000 nusikaltimų per metus), antroje vietoje – serbai ir juodkalniečiai (iki 40 000 nusikaltimų per metus), treti – lenkai (apie 35 000), ketvirti – italai (26 000) ir tik penktoje – rusai (17 000).

„Užtat rusų mafiozai geriau nei bet kas suorganizuoja ir įvykdo labai įžūlius žiaurius nusikaltimus ir lieka nenubausti, – pabrėžiama laikraštyje „Süddeutsche Zeitung“. – Turkų ar kitų išeivių iš Rytų šalių nusikaltimus palyginus su rusų gangsterių nusiklatimais galima pavadinti tik žaidimais“.

Štai daug ką pasakantis pavyzdys. Neseniai buvo baigtas Italijoje klestėjusios rusų gaujos nusikaltimų tyrimas. Į kaltinamųjų suolą turėtų sėsti 16 gaujos narių. Tyrimas truko beveik dvejus metus. Paaiškėjo, jog keletą metų rusai dideliais kiekiais iš Ukrainos ir Kinijos tiekė šaunamuosius ginklus Libijai ir Irakui. Ginklų rinkoje rusų mafija be ceremonijų iš pirmųjų pozicijų išstūmė ne tik nusikaltėlius amerikiečius, bet ir siciliečius. Tie, kurie nesutiko su rusų sąlygomis, 2006 metais buvo įduoti Italijos policijai, o likusieji tik džiaugėsi, kad taip lengvai atsipirko. Tyrimo duomenimis, nuo 2007 metų vasario iki kol buvo suimti šie rusų nusikaltėliai vien tik į Iraką išsiuntė 500 000 automatų. Tokio paties dydžio ginklų partija buvo sulaikyta ir po pusmečio, kai italų policija įvykdė specialią operaciją.

Šaltinis: Akistata
info@balsas.lt

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/584869/ ... i-apacioje

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 07 Kov 2012 19:35 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Kontrabandos šulai turėjo tvirtą užnugarį


http://www.balsas.lt/naujiena/585100/ko ... ugari-foto

Dailius Dargis
2012.03.05 20:40

Nauja nelegalių cigarečių platintojų gauja iš Vilniaus sumanumu ir uždarbiu pranoko savo mokytojus.

Vilniuje sklando gandai, kad Lietuvos sostinėje susitelkė įžūliausi ir didžiausius kontrabandinių cigarečių srautus mūsų šalyje reguliuojantys nelegalaus verslo veikėjai. Praėjusių metų pabaigoje sostinėje imta kalbėti, kad gali prasidėti naujas pelningiausiu ir saugiausiu šešėliniu verslu besivertusių grupuočių įtakos sferų perdalijimas.

Tačiau aktyviausiems kontrabandos bosams laiku „nukirstos“ galvos – jie patupdyti už grotų, o prabangus gyvenimo būdas suvaržytas neribotam laikui.

Manoma, kad sėkmingai veikusiems kontrabandos bosams aktyviai talkino ne tik žinomi politikai, verslininkai, bet ir muitininkai, kriminalinės policijos darbuotojai.

Pralenkė V. Karalių

Pastarosiomis savaitėmis Vilniaus teisėjai suėmimus pratęsė sostinės kontrabandininkų gaujos branduoliui, kuris taikėsi užimti įkalinto ir teismo proceso pradžios Lukiškių kalėjime laukiančio Viliaus Karaliaus vietą.

Už grotų dar trims mėnesiams palikta dešimtys asmenų, kuriems vadovavo buvęs vilniečių Dambrauskinių gaujos narys Marijanas Taraškevičius.

Jo vadovaujamų vyrų apsukrumu stebėjosi ne tik gaują demaskavę Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT), Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bet ir visko matę žinomi Vilniaus advokatai.

„Kiekvienas jų spėjo susikrauti nemažą kapitalą, kiekvienas turėjo savų tiekėjų ir užsakovų. Neatmetama, kad laisvėje likę ir gudriai užsimaskavę jų bendrai tęsia pradėtą pelningą veiklą. Galiu drąsiai sakyti, kad šios gaujos mastai gerokai pranoko žiniasklaidos pernelyg išpūstus V. Karaliaus ir jo parankinių turtus“, – „Balsas.lt savaitės“ žurnalistui kalbėjo vienas garsus kovotojas su nelegalių rūkalų vežėjais, nepanoręs viešinti pavardės.

Sulaikė su dideliais pinigais

Dvejus metus trukusio tyrimo metu mūsų šalyje buvo sulaikyta 19 vilkikų su kontrabandinėmis cigaretėmis iš Rusijos ir Baltarusijos, kurių vertė – apie 23 mln. litų.

Dar 12 krovinių, teisėsaugininkų žiniomis, sulaikyta Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje. Jų vertė – apie 10 mln. litų.

Iš Rusijos ir į ją bei Vakarų Europos šalis kontrabandines cigaretes vežančios M. Taraškevičiaus ir V. Karaliaus grupuotės buvo griežtai pasidalijusios platinimo teritorijas. Jie stebėdavo, kad „pypkės“ (taip kontrabandininkai dažniausiai tarpusavyje vadina cigaretes – red. past.) iš Lietuvos ir Rusijos pogrindinių cigarečių fabrikų nebūtų pardavinėjamos tose pačiose vietose.

Pernai lapkritį, kai buvo surinkta pakankamai duomenų apie nusikalstamą M. Taraškevičiaus gaujos veiką, nutarta pradėti sulaikymo operaciją. Apie 100 pareigūnų vienu metu įsiveržė į 50 įvairių patalpų visoje Lietuvoje.

Per operaciją sulaikyta 30 įtariamųjų. Daugelis jų nė nespėjo pasipriešinti ir buvo paguldyti ant žemės.

Po dviejų dienų, kai pareigūnai kreipėsi į teismą dėl įtariamųjų arešto, į įvairius šalies tardymo izoliatorius kalėjimus trims mėnesiams buvo išsiųsta 20 vyriškių.

Gaujos nusikalstamo verslo sumanytoju laikomas M. Taraškevičius. Per pernai vykusią jo sulaikymo operaciją, kai buvo sustabdytas vilniečio vairuojamas prabangus visureigis, jo rankinėje rastos įspūdingos pinigų sumos eurais ir litais.

Po sulaikymo pareigūnai atidžiai iškratė ir visas įtariamojo nuosavo namo patalpas.

Yra duomenų, kad jo vadovaujamos gaujos vyrai dideles pinigų sumas išplovė ir per kai kurias legalias bendroves. Įtariama, kad jie rinkdavosi statybomis besivertusias bičiulių ir tolimų giminaičių įmones.

Viešai mėgavosi prabanga

„Balsas.lt savaitės“ šaltinių teigimu, iš pradžių skelbta, kad buvo sulaikyta apie 20 asmenų, tačiau dabar įtariamųjų yra net 60.

Tarp jų yra ne tik anksčiau į Vilniaus policijos akiratį patekę asmenys, bet ir veikėjai, kurie pasižymi įtakingais ryšiais su aukšto rango policijos, verslo ir politikos atstovais.

Įdomi detalė – pagrindinius gaujos narius lydi teisėsaugos šleifas.

Neoficialiomis žiniomis, gaujos lyderiu laikomam M. Taraškevičiui trys ankstesni teistumai esą nesutrukdė 2007 metais tapti policijos rėmėju, gauti leidimą nešiotis savigynai skirtą šaunamąjį ginklą, kas prieštarauja galiojantiems įstatymams.

Jis pagarsėjęs kaip itin prabangių automobilių mėgėjas. Dažniausiai važinėjo tokiais šimtus tūkstančių litų kainuojančiais automobiliais kaip „Porsche Cayenne Magnum“ ir BMW X6. Abu M. Taraškevičiaus automobiliai buvo išskirtinai patobulinti.

Taip atrodančių visureigių yra vos keli ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos šalių regione.

„Kai matydavau Vilniaus gatvėmis važiuojantį išskirtinės išvaizdos BMW X6 visureigį, tikėdavausi prie jo vairo pamatyti vieną iš 10 turtingiausių Lietuvos milijonierių arba daugiausiai uždirbančių krepšininkų. Nustebdavau, kai prie jo vairo išvysdavau demonstratyviai man mojuojantį M. Taraškevičių“, – taip susitikimus kelyje su kontrabandininkų gaujos šulu prisiminė vienas žinomas sostinės verslininkas.

Gimtadieniuose – žvaigždžių koncertai

Gaujos narių ir jų šeimos šventės, gimtadieniai nepraeidavo be pinigų švaistymo. Į tokius pobūvius koncertuoti atvykdavo atlikėjai net iš užsienio. Tarp jų – garsus Rusijos estrados atlikėjas Vilis Tokarevas ir kitos Maskvos pramogų verslo įžymybės.

Nelegalaus verslo rykliai investavo įspūdingus pinigus į nekilnojamąjį turtą, pirko brangius sklypus aplink Vilnių, nemažai prestižinių butų sostinėje, kurie iki šiol yra nuomojami.

M. Taraškevičiaus gaujos vyrai nemažai laiko su artimaisiais praleisdavo už kelis milijonus litų įrengtuose prabangiuose nuosavuose namuose, užmiesčio vilose, sodybose, pirtelėse.

Neretai savaitgalius kontrabandininkai mėgdavo leisti Kanarų salyne esančios Tenerifės paplūdimiuose. Ne tik čia, bet ir kitose egzotiškose šalyse vilniečiai nevaržomai pramogaudavo: sportuodavo, žvejodavo, medžiojo, mėgaudavosi kitais brangiai kainuojančiais malonumais.

Įtakinguose sluoksniuose – savi žmonės

Kai kuriuose sluoksniuose pasakojama, kad pradinį kapitalą gaujos nariai sukūrė iš prekybos narkotikais. Viena paklausiausių narkotinių medžiagų siuntų anksčiau buvo sulaikyta Rusijoje. Tuomet įkliuvo ir šį kvaišalų krovinį lydėjęs Andrejus Griaziutinas, kuris iki šiol atlieka bausmę viename Rusijos kalėjimų.

Jo brolis Arkadijus Griaziutinas, pravarde Arkaša, yra buvęs Mykolo Romerio universiteto, rengiančio būsimus teisininkus, studentas. Jis palaikė glaudžius ryšius su kontrabandininkais.

Grupuotės smegenimis ir pilkuoju kardinolu laikomas Vincentas Mačiulaitis. Kalbama, kad visus nelegalaus verslo sprendimus priimdavo būtent jis. Šis buvęs Vilniaus 6-ojo policijos komisariato kriminalinės policijos operatyvinis darbuotojas pagarsėjo ryšiais su teisėsaugininkais, kurie padėdavo išvengti baudžiamosios atsakomybės ir gresiančių areštų ne vienam gaujos nariui.

Kalbama, kad V. Mačiulaitis yra aistringas lošėjas. Nemažai kontrabandoje uždirbtų pinigų jis paprasčiausiai pralošdavo sostinės lošimų namuose.

Manoma, kad nelegaliai uždirbtus pinigus už tam tikrą procentą gaujos nariams padėdavo legalizuoti senas V. Mačiulaičio bičiulis nuo mokyklos laikų Vytautas L. Esą tokios operacijos galėjo būti vykdomos per vieną kredito uniją, kuri praėjusių metų pabaigoje per vykusią masinę teisėsaugininkų operaciją irgi buvo krečiama.

Iškalbingas Vytauto L. biografijos faktas – jis anksčiau buvo Liberalų ir centro sąjungos tarybos narys.

Netrukus gali paaiškėti, kad su plačiausiai šalyje veikusia kontrabandininkų grupuote yra susiję ne tik buvę politikai, policininkai, verslininkai, bet ir daugiau aukštų teisėsaugos pareigūnų.

TIK FAKTAI

Ne kartą už vagystes, narkotikų platinimą ir kitus nusižengimus teistas M. Taraškevičius anksčiau palaikė artimus ryšius su senosios Vilniaus mafijos veikėju Jonu Dambrausku. Pastarasis įtariamas pernai birželį sostinės centre vidury dienos mirtinai subadęs žymų advokatą Sergejų Novikovą.

2003-iųjų gruodį Vilniaus Kalvarijų gatvėje buvo surengtas nesėkmingas pasikėsinimas į M. Taraškevičių. Prie jo automobilio „Mitsubishi Pajero“ dugno sprogo pritvirtintas sprogmuo. Sprogimo metu visureigis buvo smarkiai suniokotas, tačiau prie vairo sėdėjęs M. Taraškevičius rimtesnių sužalojimų išvengė.

2004 metų spalį sostinėje sučiupti keturi atvykėliai iš Rytų, kurie lietuviams pardavė kilogramą heroino. Tąsyk buvo sulaikyti trys kazachai, čečėnas ir vienas vilnietis. Netrukus buvo sulaikytas ir dar vienas įtariamasis. Nustatyta, kad tai buvo M. Taraškevičius, kuris, kaip įtariama, ir užsakė šį kiekį heroino.

Tarp M. Taraškevičiaus gaujos narių byloje kaip įtariamieji minimi: Juris Taraškevičius (M. Taraškevičiaus brolis), Saulius Lavrinavičius, Zbignevas Januškevičius (pravarde Zbynia), Valdas Skripskas (Valdukas, Šliapa), Eduardas Malachovskis (Malyj), Andžejus Sobolevskis (Tolstyj), Ričardas Gavrilkevičius (Rička) bei kiti.

„Sunku pasakyti, kiek siekia šios gaujos nusikalstamu būdu padaryta žala valstybei. Apytikriais skaičiavimais, maždaug 15–20 mln. litų. Konkreti grupuotės narių sukauptų turtų suma tebeskaičiuojama. Nenorėčiau prognozuoti, kada ši byla pasieks teismą, nes duomenų surinkta labai daug, todėl tokie tyrimai neretai užtrunka“, – kalbėjo gaujos bylą narpliojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Mindaugas Barkauskas.

Tarp M. Barkausko nagrinėtų nusikaltimų yra ir 2003 metais plačiai nuskambėjusi Kauno mafijos veterano Henriko Daktaro sūnaus Enriko Daktaro padirbtų dolerių ir ekstazio tablečių kontrabandos į JAV byla.

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/585100/ ... i-apacioje

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007