Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 29 Bal 2024 03:38

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 06 Kov 2010 01:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    Gimė 1909 m. MAJORIšKIUOSE, Vilkaviškio valsčiuje. 1930 m. baigė KARO MOKYKLĄ ir tarnavo 8 pėstininkų pulke, vėliau dėl palankumo Voldemarui buvo demobilizuotas ir dirbo Valstybės Banke - tai leido jam gerai išmokti daug užsienio kalbų.

     Nuo 1937 iki 1940 m. vėl paimamas kariuomenėn ir tarnavo Lietuvos Kariuomenės štabo karinės žvalgybos ir kontržvalgybos 2-ame skyriuje.

     Čia jis visą laiką artimai bendradarbiavo ir net buvo draugai su mano Tėvu - Juozu Prasausku, kuris rinko žinias apie Vokietijos armijos techniką ir technikos konstrukciją, naujoves. Su mano Tėvu bendraudavo beveik kartą per savaitę /ne apie orą kalbėjo/. Tikrai žinau. kad 1939 m. mano Tėvas atliko tris slaptas kovines operacijas - jos yra truputį aprašytos...

     1939 m. Broniui Aušrotui suteiktas kapitono laipsnis, nors iš tikrųjų Aušrotas buvo visos karinės kontržvalgybos vadas.

     Nuo 1940 m. dirbo Vokietijos karinėje žvalgyboje, bet iš tikro viduje buvo gilus lietuvis ir darbas Vokietijos žvalgyboje prilygo galimai atkuriamai Lietuvos karinei kontržvalgybai.

     Bronius Aušrotas be kliūčių 1944 m. pasitraukė į Vokietiją, o  mano Tėvas atsisakė bendru susitarimu ir liko Lietuvoje.

     Br. Aušrotas 1949 emigravo į JAV ir dirbo JAV gynybos departamente Vašingtone iki 1973 m. Mirė 1993 m. Floridoje /JAV/.

     Papildomi šaltiniai laikė BR. AUŠROTĄ aukščiausio lygio tarptautinės klasės žvalgu-analitiku.
 
     Tad daug lietuvių vardan Lietuvos tarnavo ir kitų valstybių armijose.

     J.vPR. LIETUVA PIRMIAUSIAI.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007