Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 11 Geg 2024 00:47

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 10 Rgs 2008 19:42 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27140
Miestas: Ignalina
K.Prunskienė 1991 m. prisipažino pasirinkusi Šatrijos Raganos vardą


Donatas Stundis, Jolanta Svirnelytė, LNK
2008 rugsėjo mėn. 10 d.

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=18495196

http://g.delfi.lt/images/pix/file207864 ... c56ed7.jpg

Paveikslėlis

DELFI (K.Čachovskio nuotr.)


     Dešimtmečių senumo archyvinė medžiaga atskleidžia naujas dabartinės žemės ūkio ministrės Kazimiros Prunskienės ryšių su sovietų KGB detales. Dingusiu laikytame vaizdo įraše K. Prunskienė pasakoja, kaip ir kodėl ji tapo Šatrijos Ragana, skelbia LNK „Žinios“. Prieš 17 metų filmuotoje medžiagoje K. Prunskienė pasakoja, kad slapyvardį pasirinko pati.

     „Man reikėjo pasakyti kokį nors simbolinį žodį, kuriuo aš galėčiau paskambinusi, neminėdama savo pavardės, prisistatyti“, – 1991 m. filmuotoje vaizdo medžiagoje teigia K. Prunskienė.

     Esą slapyvardį KGB pasirinkti pasiūlė devintojo dešimtmečio pradžioje. Tuo metu K. Prunskienė rengėsi į komandiruotę Vokietijoje.

     „Tokia mintis, kad tokiam tikslui tiktų tik koks nors raganos simbolis. Sakau: tai kokį dabar pavadinimą galima būtų sau prisiimt. Nei savo vardo, nei gražaus pavadinimo tokiam tikslui nepasakysi. Aš sakau: vienintelė ragana, kurią aš žinau, tai Šatrijos Ragana“, – 1991 m. kalbėjo K. Prunskienė.

     Išlikusius KGB dokumentus tiriantys istorikai sako, kad slapyvardį rinkdavosi tik užverbuoti asmenys.

     „Slapyvardis būdavo suteikiamas, kai KGB ką nors sekdavo, rinkdavo informaciją arba užverbuotiems asmenims. Užverbuoti asmenys galėdavo ir patys pasirinkti slapyvardį“, – tvirtina istorikas Arvydas Anušauskas.

K.Prunskienė apie interviu girdėti nenori


     Dabar apie kadaise duotą interviu K. Prunskienė nenori nė girdėti.

     „O kodėl dabar mes apie tai turim kalbėti? O kodėl jūs manot, kad aš turėjau tokį slapyvardį? Ar jūs nesidomėjot teismų sprendimais? Iš kur dabar tas nukrito, tikrai aš politinėje antireklamoje nenorėčiau dalyvauti, kadangi tema nukritusi kaip iš dangaus. Tai atleiskit, čia jau jūsų rūpestis, aiškintis, kas jums patinka“, – LNK kalbėjo žemės ūkio ministrė.

     1991 m. K. Prunskienė, pasakodama apie slapyvardį, buvo kur kas atviresnė.

     „Tas pavadinimas – Šatrija – atsirado iš mūsų pokalbio su tais žmonėm ir greičiausiai gamintojai tos kortelės pavartė kokias nors informacijas tų asmenų, kalbėjusių su manim, kad surasti tekstą ir surasti važiavimui į Vokietiją kokias tai įforminimo detales“, – 1991 m. filmuotoje vaizdo medžiagoje kalbėjo K. Prunskienė.

     K. Prunskienė prieš rinkimus per teismus išsigynė KGB bendradarbės vardo.

     DELFI primena, kad 2003 metais žemesnės instancijos – Vilniaus apygardos teismas uždarame posėdyje nusprendė panaikinti Aukščiausiojo Teismo sprendimą ir atmetė faktą, kad K.Prunskienė bendradarbiavo su KGB.

     Teismas rėmėsi K.Prunskienės pareiškimu, jog „atsirado naujos aplinkybės“ – esą jos pareiškimas dėl bendradarbiavimo su KGB falsifikuotas, nebuvo jokių įstaigų žinioje, gautas iš fizinių asmenų.

K.Motieka: byla turėtų būti peržiūrėta


     Nepriklausomybės akto signataras, Atkuriamojo Seimo laikinosios tyrimo komisijos KGB veiklai tirti pirmininko pavaduotojas Kazimieras Motieka tvirtina, kad su K.Prunskienės slapyvardžiu susijusi ištisa epopėja. Anot jo, buvo nustatyta ir ekspertų patvirtinta, kad ir jos slapyvardis, ir pasižadėjimas (bendradarbiauti) buvo K.Prunskienės ranka parašyti.

     “Bet beveik po dešimties metų ta byla, matyt, pačios K.Prunskienės iniciatyva, buvo peržiūrėta. K. Prunskienė tada jau tvirtino, kad jokių pasižadėjimų nerašė ir slapyvardžių nepasirinko ir kad visa tai yra fikcija, ir teismas tuo pagrindu panaikino Aukščiausiojo Teismo sprendimą ir tokiu būdu ją, vadinkime, reabilitavo”, - LNK „Žinioms“ priminė K. Motieka.

     Paklaustas, ar teismui buvo žinoma LNK pateiktas filmuotas interviu, K.Motieka pasakė tokio interviu neprisimenąs.

     „Mūsų medžiagoje, kiek pamenu, tokio įrašo nebuvo, nes, manau, teismas būtų jį peržiūrėjęs ir jį vertinęs savo sprendime, - sakė K.Motieka.

     Taip pat jis pabrėžė, kad toks įrašas galėtų tapti pagrindu atnaujinti šią bylą.

     „Aš įsitikinęs, kad tai yra nauji duomenys, nauji papildomi duomenys, man atrodo, yra tikrai verti dėmesio, juos reikia teisiškai įvertinti ir manau, tai būtų pagrindas atnaujinti šios bylos nagrinėjimą, - tvirtino K.Motieka.

LNK

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Vilnietis, 2008 09 10 19:06

    ŠAT-RI-JA, ŠAT-RI-JA!!!!!!

    Įdomiausia šioje istorijoje tai, kad - skaitykite atidžiai!!!! - Apygardos teismas panaikino Aukščiausiojo (!!!) Teismo sprendimą. Nuo kada ir kaip tai įmanoma- kodėl niekas apie tai nekalba???

2 nesuprantu, 2008 09 10 19:16


    Landsbergis - "Dėdulė", "Vytautas", "Georgijus" (paskutinysis- GRU slapyvardis); Adamkus - "Fermeris", Sakalas, Juršėnas - irgi iš ten. Ir daugybė kitų. Ko čia nesuprast.

Žygeivis, Klausimas ir atsakymas, 2008 09 10 19:52

    Kodėl Lietuvoje nėra atlikta nei dekagėbizacija, nei desovietizacija, o komunistiniai archyvai (net ir komjaunimo bei kompartijos, jau nekalbant apie KGB ir "stribų" bylas) "juodai" įslaptinti?

    Todėl, kad visų valdžioje sėdinčių kosmopolitinių (tiek "prorussiškų", tiek ir "projankiškų - proeesinių") partijų "viršūnėlės" yra "juodai užterštos" kagėbistais ir komuniagomis (ir ne eiliniais, o nomenklatūrininkais).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 19 Kov 2009 13:30. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Vas 2009 18:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27140
Miestas: Ignalina
Teismo nerastas Šatrijos Raganos prisipažinimo originalas guli archyve?


BNS
2009 vasario mėn. 20 d. 15:46

    Dokumento originalas, kurio beveik prieš septynerius metus pasigedo Vilniaus apygardos teismas, saugomas Lietuvos ypatingajame archyve. Jį pats ten radęs penktadienį per Seime vykusią diskusiją dėl Liustracijos įstatymo tobulinimo pranešė Liustracijos komisijos pirmininkas Algimantas Urmonas. Liustracijos komisija šiuo metu nagrinėja iš Vilniaus apygardos teismo išsireikalautą buvusios žemės ūkio ministrės Kazimiros Prunskienės bylą, kurioje politikė išteisinta dėl bendradarbiavimo su KGB.

    A.Urmonas teigė, kad byloje matyti, jog vienas pagrindinių argumentų, kodėl apygardos teismas ryžosi peržiūrėti Aukščiausiojo Teismo sprendimą buvo neva dingęs K.Prunskienės pasirašytas pasižadėjimas bendradarbiauti su KGB.

    Liustracijos komisijos pirmininkas tvirtino kreipęsis į Ypatingąjį archyvą ir radęs ten minėtą dokumentą.

   2002 m. rugsėjį tuometinė Seimo narė K.Prunskienė kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydama panaikinti ankstesnį teismo sprendimą dėl bendradarbiavimo su sovietų KGB.

    K.Prunskienė Vilniaus apygardos teismui yra sakiusi, kad vadinamasis dokumento originalas, kuriuo remdamasis teismas 1992 metais priėmė sprendimą, yra falsifikatas.

    Seimo narė pareiškė, kad kreipėsi į Seimo archyvą, Ypatingąjį archyvą ir dar kelias institucijas, kurios atsakė neturinčios tokio dokumento originalo.

    Vilniaus apygardos teismas 2003 metų pavasarį paskelbė, jog nėra įrodymų, kad K.Prunskienė slapta bendradarbiavo su KGB.

    1992 m. rugsėjo 14 d. Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų kolegija buvo pripažinusi K.Prunskienę sąmoningai bendradarbiavus su KGB. Tuomet pripažinta, kad KGB jai buvo suteikęs Šatrijos Raganos slapyvardį.

Liustracijos komisijos vadovas siūlo tikrinti buvusių Komunistų partijos vadovų lojalumą


    Liustracijos komisijos pirmininkas Algimantas Urmonas siūlo įstatymu įteisinti buvusių Sovietų sąjungos Komunistų partijos ir kitų buvusios valdžios atstovų lojalumo patikrinimą.

    "Pats bendradarbiavimas, kolaboravimas su KGB buvo įvairiomis formomis, ir per agentūrinį, ir per nomenklatūrinį darbą. (...) Kadangi lojalumo požiūriu tokie asmenys yra kritinės būklės, turime patikrinti jų lojalumą", - penktadienį per diskusiją Seime sakė A.Urmonas.

    Jis yra parengęs vadinamojo Liustracijos įstatymo pataisas, kad būtų liustruojami buvę Komunistų partijos Centro komiteto, Vykdomojo komiteto nariai, rajonų pirmieji sekretoriai ir kiti valdžios atstovai, pagal einamas pareigas turėję reikalų su KGB.

    "Jeigu dabar tie žmonės užima pareigas, priima kokius nors sprendimus, jie turėtų būti tiesiog paviešinti, kad su jais susidūrę žmonės žinotų, kas jie tokie yra. Čia kuklūs tikslai, bet, manyčiau, teisingi", - kalbėjo A.Urmonas.

    Jis pabrėžė, kad atsakingų pareigų neinančių ir pensijoje esančių asmenų šis procesas neturėtų liesti.

    Liustracijos komisijos vadovas svarstė, kad dabar liustruojami asmenys, bendradarbiavę su sovietų represinėmis struktūromis, tačiau būta nomenklatūrinės valdžios atstovų, kurie patys duodavo nurodymų KGB.

    Anot A.Urmono, prieš paviešindama tokius asmenis Liustracijos komisija turėtų nustatyti jų bendradarbiavimo su KGB lygį, ar aktyviai jie veikė, ar formuluodavo užduotis sovietų saugumui.

    "KGB pirmininkas buvo nurodęs nomenklatūrininkams bylų nevesti, bet jie galėjo bendradarbiauti pačiu aktyviausiu būdu. Tuos aktyviuosius ir reikėtų liustruoti", - aiškino Liustracijos komisijos vadovas.

    Jis taip pat pabrėžė, kad nesiūlo tokiems asmenims taikyti kokių nors sankcijų. A.Urmono nuomone, pakaktų jų biografijos paviešinimo.

    Jo siūlymą sukritikavo buvusi Liustracijos komisijos pirmininkė Dalia Kuodytė. Pasak jos, liustracija, apie kurią kalba A.Urmonas, jau nėra liustracija, tai esanti desovietizacija. Tačiau ją atlikti esą per vėlu.

    "Reikia susitaikyti, kad mes jau praleidome progą apsivalyti tokiu mastu", - sakė ji.

    D.Kuodytės teigimu, brūkšnys šiuo klausimus buvo nubrėžtas 1993 metais, kai buvęs Komunistų partijos veikėjas Algirdas Brazauskas buvo išrinktas Lietuvos prezidentu.

    Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas inicijuoja vadinamojo Liustracijos įstatymo keitimą, nes dabar galiojanti tvarka esą neduoda laukiamų rezultatų.

NSGK pirmininkas siūlo viešinti buvusių KGB rezervo karininkų bylas


    Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas konservatorius Arvydas Anušauskas teigia nesiūlysiąs riboti buvusių KGB rezervo karininkų veiklos, tačiau jis mano, kad jų bylos turėtų būti paskelbtos viešai.

    Tai A.Anušauskas pareiškė penktadienį Seime per diskusiją dėl Lietuvos Respublikos asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo pataisų.

    "Rezervininkų bylos negali būtų vertinamos pagal Duomenų apsaugos įstatymą, jos turėtų būti prieinamos, viešos, jų sąrašas ar dokumentai galėtų būti skelbiami viešai", - sakė NSGK pirmininkas.

    Jis tvirtino, kad nėra reikalo numatyti kokios nors buvusių rezervininkų veiklos ribojimo. Anot jo, vienas pagrindinių liustracijos įrankių yra viešumas.

    A.Anušausko teigimu, jeigu būtų nustatyti kokie nors veiklos ribojimai, būtų įsivelta į teisminius procesus.

    2007 m. Seimas į įstatymą buvo įrašęs KGB rezervo karininko sąvoką, tačiau nenumatė jokių jų veiklos ribojimų.

    Tuomet dokumente teigta, kad KGB rezervo karininkas - asmuo, įtrauktas į KGB ir kitų buvusios Sovietų sąjungos specialiųjų tarnybų rezervą, kuris buvo KGB mobilizacinė dalis, skirta ypatingojo periodo (karo grėsmės, karo pradžios, stichinių nelaimių ir masinių riaušių metu) ir karo atvejais.

    Buvo numatyta, kad rezervininkai turi būti įrašyti į specialią buvusių KGB darbuotojų, slaptų bendradarbių ir rezervo karininkų įskaitą. Jeigu jai priklausantys asmenys sumanys kandidatuoti į Europos parlamentą, Seimą, Prezidentūrą, savivaldybių tarybas, pretenduojantys dirbti Vyriausybėje, teisėjais ar prokurorais, bus viešai paskelbtos buvusios jų sąsajos su sovietų specialiosiomis tarnybomis.

    Tačiau prezidentas vetavo šio įstatymo pakeitimus. Balsuodamas dėl veto Seimas paliko galioti senąjį įstatymo variantą, kur KGB rezervo karininko sąvokos nebuvo.

    NSGK pirmininkas A.Anušauskas yra parengęs vadinamojo Liustracijos įstatymo pataisas.

    Jis siūlo Liustracijos komisiją padaryti nepriklausomą nuo Valstybės saugumo departamento. A.Anušauskas taip pat mano, kad reikėtų išplėsti ir pačios Liustracijos komisijos galimybes, o jos nariams mokėti už darbą.

    Seimo komiteto pirmininko nuomone, liustracijos procesą reikėtų baigti 2012 metais.

BNS

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Kov 2009 16:20 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27140
Miestas: Ignalina
Prašoma išslaptinti bylą, kurioje K.Prunskienė išteisinta kaip nebendradarbiavusi su KGB


BNS
2009 kovo mėn. 2 d. 18:04

    Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga prašo išslaptinti valstiečių liaudininkų lyderės, buvusios žemės ūkio ministrės, pretenduojančios į prezidento postą, Kazimiros Prunskienės bylą, kurioje ji išteisinta kaip nebendradarbiavusi su sovietų saugumu.

    Savaitgalį posėdžiavusi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Taryba pirmadienį išplatintame pareiškime "primygtinai prašo" Vilniaus apygardos teismą (VAT) išslaptinti K.Prunskienės 2003 metų civilinę bylą.

    "Manome, kad negali būti slepiami asmenų, kurie balotiruojasi Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, biografijos faktai. Esame pasipiktinę teismų praktika, kai bylose, susietose su KGB, Lietuvos Respublikos įstatymais paskelbtos nusikalstama organizacija, veikla liudytojais kviečiami buvę KGB kadriniai darbuotojai ir jų parodymai laikomi patikimais", - teigiama pareiškime.

    Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai teigia, kad VAT bylą įslaptino dėl to, nes teisme K.Prunskienės naudai liudijo buvę KGB kadriniai darbuotojai, kuriuos esą reikia apsaugoti.

    2002 m. rugsėjį tuometinė Seimo narė K.Prunskienė kreipėsi į VAT, prašydama panaikinti ankstesnį teismo sprendimą dėl bendradarbiavimo su sovietų KGB. Vilniaus apygardos teismas 2003 metų pavasarį paskelbė, jog nėra įrodymų, kad K.Prunskienė slapta bendradarbiavo su KGB.

    1992 m. rugsėjo 14 d. Aukščiausiojo Teismo civilinių bylų kolegija buvo pripažinusi K.Prunskienę sąmoningai bendradarbiavus su KGB. Tuomet pripažinta, kad KGB jai buvo suteikęs Šatrijos slapyvardį.

    Buvusiems politiniams kaliniams ir tremtiniams VAT byloje užkliuvo ir tai, kad raštas, kuris nurodomas, kaip pasižadėjimas bendradarbiauti, nebuvo registruotas archyvuose. Todėl esą negali būti traktuojamas, kaip patikimas dokumentas.

    "Aukščiausiajam Teismui buvo pateikti ir kiti dokumentai - asmens ir darbo bylos apie K.Prunskienės bendradarbiavimą su KGB (...) - bet Vilniaus apygardos teismas jų nelaikė įrodymais. Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo komisijos KGB veiklai tirti pirmininkui Baliui Gajauskui bei jo pavaduotojui Kazimierui Motiekai, kurie teismui pateikė daug medžiagos apie bendradarbiavimą, Vilniaus apygardos teismas neleido dalyvauti bylos svarstyme ir atėmė iš jų teisę skųsti teismo sprendimą. Turbūt teismui patikimesni liudininkai atrodė KGB kadriniai darbuotojai", - svarstoma pirmadienį išplatintame pareiškime.

    K.Prunskienė ne kartą yra teigusi, kad neva jos pasirašytas pasižadėjimas bendradarbiauti su KGB yra falsifikatas, o ją sukompromituoti siekė "žinomi KGB darbuotojai, kuriems tiesiogiai vadovavo du iš Maskvos KGB viršūnių specialiai tam į Vilnių atsiųsti pareigūnai".

BNS

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/archive/article.php ... &com=1&s=1

VAKAR,
2009 03 02 18:11


    paklausta o kas teisėjas buvo tada...Šatrija labai sutriko...kažin kodėl?

SATRIJOS TEISEJAS,
2009 03 02 18:40


    RAMELIS DABAR SEDI SEIME, KAIP VALSTIECIU LIAUDININKU SEIMO NARYS

grumstas,
2009 03 02 18:32


    KGB-istai liudija nepriklausomos Lietuvos teismuose; ir teismai pasitiki jų liudijimo teisingumu ir bešališkumu.

    Ir dar tie darbuotojai gauna solidžias kompensacijas iš mums gana nedraugiškos valstybės - Rusijos - už tarnavimą buvusiai okupacinei valdžiai.

    Didesnio marazmo negalima ir baisiausiame sapne susapnuoti. Ir tokie teismai vadinami valstybingumo pamatų kūrėjais?

    Dar vienas makiavelio bandymas tautą kvailio vietoje palikti.

Jooo, dokatilis,
2009 03 02 18:58


    nuo siol svarbiausia - apsaugoti KGB kadrinius darbuotojus ir KGB stukacius, o kas dirbo KGB - tai jau nuspres Lubiankoje, kiti irodymai negalioja.

   Nesvarbu, kad teisejas surases toooooki ismintinga sprendima, tampa Rusijos kunigaikstienes, KGB agentes, tvirciausiu parcijos nariu, kandidatu i Seimo narius, nesvarbu, kad apygardos teismas KEICIA AT SPRENDIMA, cia LIETUVA, cia teisus tik KGB STUKACIAI !!!!!

Rytas,
2009 03 02 19:04


    Kaze, nors Dievulis tau pagailėjo kuklumo, negalvok, kad aplink vieni kvailiai. Prisimename tavo "vojažus" 1990 metais, ryšius su kremliumi, kruvinąjį sausį, nepriklausomybes "moratoriumus", tavo palankumą nušalintajam "prezidentui", galiausiai, giliai įkištą ranką į valstybės kišenę būnant ministre.

    Gėda! Bet tu jos jos niekada ir neturėjai. Anksčiau ar vėliau bet galiausiai būsi prikalta prie gėdos stulpo! Nepadės net "kniazienės" pažymėjimas.

Jeigu,
2009 03 02 19:11


    Lietuvoje apygardos teismas gali panaikinti Aukščiausio teismo sprendimą, tai kaip sako Seimo pirmininkas A.Valinskas, nafig Lietuvai toks teismas.

    Ar dar yra šalis, kur AT po tokių teisinių fintų tyli?

    O K.Prunskienės reikalą "sutvarkys" tas, kas faktinai ir dabar valdo Lietuvą, o kas, jūs puikiai visi žinote.

Lietuviškų teismų marazmai,
2009 03 02 19:29


    Kgbistai paliudijo, kad Šatrijos ragana ne kgbistė... naivusis teisėjas toliau darbuojasi Lietuvos labui... o poniutė nekgbistė susiruošė išvystyti veiklą Briuselyje...

KURIS SPRENDIMAS TEISINGAS?,
2009 03 02 19:43


   "Vilniaus apygardos teismas 2003 metų pavasarį paskelbė, jog nėra įrodymų, kad K.Prunskienė slapta bendradarbiavo su KGB1992 m. rugsėjo 14 d."

   "Aukščiausiojo Teismo civilinių bylų kolegija buvo pripažinusi K.Prunskienę sąmoningai bendradarbiavus su KGB. Tuomet pripažinta, kad KGB jai buvo suteikęs Šatrijos slapyvardį"

   KAIP SUPRASTI, KURIS TEISMO SPRENDIMAS "VIRŠESNIS"???

123456,
2009 03 02 20:05


   Visos su KGB susiję bylos yra slaptos, nes KGB nesutinka jas išslaptinti. O pas mus KGB dar stipresnė ir už seimą ir teismus.

Tęsinys,
2009 03 02 21:21


    Vilniaus universiteto rektorius, dirbęs sovietiniais laikais taip pat vyko į Europą ,į Romą ir pasirašė pasižadėjimą pateikti ataskaitą apie vizitą pas Lozoraitį ir kit. (panašiai, kaip Prunskienė). Tačiau jis po atgimimo viešai pasakė, kad buvo pasirašęs pasižadėjimą.

    Tik jis paaiškinęs pridėjo: -"bet Lozoraitis apie tai žinojo"... Nieks niekada jam daugiau jokių priekaištų nepareiškė.

    Buvo sudėtingi laikai, ir dirbantįs akademinį darbą, vykstantįs į užsienį,
be saugumo kontrolės ar pasižadėjimų neišsisukdavo...


    Bet nereikia dabar kalbėti netiesos, o jei dar ir dabar jaučia saugumiečių grėsmę, tai galėtų kukliai patylėti... prisivadovavo.

   Tačiau, matyt, dar ją stumia, tikisi pasinaudoti jos postu kažkas arba
vis komplikuoti padėtį. Atsisakyti nedrįsta dėl galimos grėsmės sau ar vaikams, tai taip ir balansuojas.

    Tokiems reikia padėti ir jų neberinkti, ir nebekelti, palikti ramybėje - tai bus geriausia jiems pagalba......

Byla,
2009 03 02 23:52


    turi buti ne tik isslaptinta, bet ir atnaujintas jos teisminis nagrinejimas, paaiskejus naujoms aplinkybems - Pangonytes interviu, kaip Prunskiene pasirinko Satrijos slapyvardi. Kodel pats teismas to nepadaro?

Jo,"SAVUOSE VANDENYSE"plaukioti-SAUGU:)...,
2009 03 03 01:56


    Tai pasakykit: ko verta tuomet AUKSCIAUSIO TEISMO CB KOLEGIJA, jei APYGARDOS TEISMAS ir DAR U Z D A R A M posedy, panaikina, a??? Kyla tooks itarimas,kad Vilniaus apygardos teisme dirba... hmm!!!

nes,
2009 03 03 01:53


    man vienas dalykas cia idomus, butu idomu teisininku nuomone suzinot, kokiu istatymu remiantis zemesnes instancijos, Vilniaus apygardos teismas, gali panaikinti aukstesnes instancijos Auksciausiojo teismo sprendima?

nes,
2009 03 03 01:59


    ir dar keista, kaip kai kurios Lietuvos institucijos aklai pasitiki KGB darbuotojais, ir ne tik siuo atveju, Pociuno zuties atveju, taip pat yra remiamasi Baltarusijos KGB darbuotoju pateiktais duomenimis, is to galima daryti isvada, kad siose Lietuvos institucijose taip pat dirba zmones su KGB kvapeliu

>klausimas,
2009 03 03 02:00


    Koks dar gali buti klausimas: is tos strukturos JIE savo noru NEGALI iseiti, kaip ir is narkobiznio...

   Butu kaip su Litvinenka...

   JIE pardave "velniui dusia" ir atgal kelio - NERA: per daug "iklimpe"...

Jonas,
2009 03 03 07:35


    O kaip reikia suprasti jos pacios prisipazinima zurnalistei PANGONYTEI, kad pasirinko Satrijos varda. Juk irasas tai ir yra faktas.

    Kaip jai taip pasisekdavo, tik nuvaziavus i Maskva, atsitiktinai vis susitikdavo su KGB vadu Kriuckovu, ir ne vienkartinis atvejis, aprasytas spaudoje.

Antanas,
2009 03 03 07:44


    Lietuva tiek sukomunistėjo, kad KGB darbuotojai nori tapti Prezidentu.

    Štai ką davė valstybei ilgalaikis buvusios komunistų partijos centro komiteto pirmojo sekretoriaus A.M.Brazausko ir jo instruktoriaus G.Kirkilo ilgalaikis buvimas valdžioje.

Gryna Tiesa,
2009 03 03 07:53


    Buvęs teisėjas Konstantinas Ramelis, kuris nagrinėjo K Prunskienės bylą ir ją išteisino, dabar sėdi Seime kaipo deputatas ir matomai jokios gėdos nejaučia, va matote, kas dedasi mūsų Lietuvėlėje, kaip Š>>>> komunistai žmonėms ant galvų taip ir tebeši>>>,

Partizano dukra,
2009 03 03 09:54


   Kad šatrija tokia buvo tai visiems aišku, tik neaišku kodėl visi kiti palikti ramybėje. CK ir partkomitetų instruktoriai buvo kadėbyno ramsčiai. Kazimira vos netapo prezidente, o AMB tai juk sėdėjo tame poste, o jis buvo KGB-istų viršininkas.

   Kas nežino tos sistemos, pasidomėkit. Šatrija kaip širma, kad kiti būtų nejudinami. Reikia juos visus, parazitus, išgaudyt. Ateina prezidento rinkimai, gerai apie tai pamąstykim.

    Nes su tais arkliavagiais nieko neprigyvenom, tik valstybės bankrotą.

Beje,
2009 03 03 11:28


    visą laiką tuo ir laikėsi šios bylos sprendimo rezultatai – KP byloje yra dar viena pavardė, ir KP siūlė: viešinkite VISKĄ.

    Tačiau KAŽKAS VISKO ten esančio viešinti NELEIDO
, ir būtent todėl, dėl tos pavardės, teismų sprendimai buvo tokie, kokie jie buvo.

Nuomonė,
2009 03 03 12:01


    Manau, kad 2009! metais tiek gyvenimą tebeįtakojant komunistų mutantams, Lietuva atsidūrusi tartum ant skustuvo ašmenų. Prisiminkim, kad teisėtvarka yra valstybės pagrindas, o mūsiškėje - neišliustruoti seni komunist-kagėbistiniai sovietiniai kadrai bei jų palikuonys.

   Tik iš čia ir atsirado visos mūs Lietuvėlės bėdos. Nebaudžiami daro ką tik sumano didžiausi vagys ir aferistai.

   "Leo" ir panašiomis jų aferomis pjaunama šaka ant kurios ir patys banditai, mafija, klanai sėdi. Liūdna, bet Lietuva gilioje komoje per juos atsidūrus.

   Rusijos Kniaginios "Šatrija" veiklos,"Leo"- tik didžiausia afera iš kitų galybės.

Magdė,
2009 03 03 14:19


   Tie kas dabar slepia nuo mūsų KGB archyvus, irgi turi būti priskiri prie bendradarbiaujančių su KGB ir kagebistams talkinančių.

   Padėtis iš tikro yra daug baisesnė, negu atrodo, nes prisidengiant šiuo precedentu yra užslaptinti ir kompartijos archyvai, kas iš vis su jokiu sveiku protu nesuderinama.

   Apie Lietuvos to meto istoriją palikta spręsti tik pagal "Tiesos" vedamuosius.

    O milicijos archyvai, kur buvo daug dabartinio elito banditiškos praeities faktų, aplamai sunaikinti.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Kov 2009 13:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27140
Miestas: Ignalina
Liustracijos komisijos vadovas: K.Prunskienė sovietų saugumui buvo aukso gysla


Atnaujinta 12.00, Eglė Digrytė, http://www.DELFI.lt
2009 kovo mėn. 19 d. 10:42
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=21064270

    Pirmoji Lietuvos premjerė, buvusi žemės ūkio ministrė ir Seimo narė, prezidento posto siekianti Kazimira Prunskienė sovietmečiu bendradarbiavo su KGB, patvirtino Liustracijos komisija. „K. Prunskienės neprisipažinimas bendravus su KGB palieka naują galimybę užsienio spectarnyboms ją pakartotinai šantažuoti“, - rašoma ketvirtadienį paviešintame komisijos pranešime. Tačiau oficialiai Liustracijos komisija tokio sprendimo nepriėmė, nors, pasak pirmininko Algimanto Urmono, įrodymų tam pakanka.

    „Mano galva, 300 proc. užtenka įrodymų, tik reikia norėti juos vertinti, - spaudos konferencijoje teigė jis. – Galiu asmeniškai galvą dėti ant ešafoto, kad taip, ji bendradarbiavo.“

     Ketvirtadienį posėdžiavusi komisija nusprendė kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl bylos atnaujinimo, o į Generalinę prokuratūrą – dėl teisėjų Konstanto Ramelio (šiuo metu – Seimo nario) ir Giedriaus Baziulio veiksmų. Pastarasis nagrinėjo bylą, o parlamentaras tuo metu vadovavo Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriui. Esą būtent K. Ramelio sprendimu vietoj susirgusios teisėjos buvo paskirtas G. Baziulis, kuris bylą iškart įslaptino.

    „Pagal bylos nagrinėjimo eigą, matome, kad ten nėra švari eiga“, - tvirtino A. Urmonas.

KGB bendradarbiams veždavo suvenyrus?


     Pasak A. Urmono, pirmieji politikės kontaktai su KGB sietini su 1979 m. jos vykusia kelione į Braziliją. Iki tol K. Prunskienė esą nei savo biografijose, nei charakteristikose nepažymėdavo, kad turi giminių šioje tolimoje šalyje, bet po to jai atsirado galimybė išvažiuoti.

     Po šios kelionės prasidėjo „legalūs“, turintys mokslinius tikslus, ir „pusiau legalūs“ vizitai, komandiruotės į sovietinę Vengriją, į Vokietijos Federacinę Respubliką.

     A.Urmono žodžiais, ekonomistės, žemės ūkio specialistės darbas buvo ypač vertinamas. Sovietų saugumo padalinys Lietuvoje esą siųsdavo ataskaitas į Maskvą, kad ji atliko didelį darbą tam tikrose srityse užsienyje, teikė naudingą mokslinę informaciją tiek apie kitas šalis, tiek apie SSRS vertinimą jose.

     „Daugeliu atvejų K. Prunskienė pradėjo bendradarbiauti, buvo įtakos mokslininkė, doverennoje lico (rus. patikimas asmuo). Šiais atvejais nereikia rašyti pasižadėjimo. Nereikia jo ir žvalgybiniais tikslais važiuojant į užsienį. Pasižadėjimas nėra reikšmingas visumos faktų sraute, tik epizodas, patvirtinantis tam tikrus bendradarbiavimo faktus“, - kalbėjo komisijos vadovas.

    „Iš pradžių jos pateikiama medžiaga buvo užšifruojama trijų raidžių kodu, vėliau „Šatrijos“ slapyvardžiu. Nustatyta, kad agentas, dirbantis žvalgyboje (mokslinėje žvalgyboje), pasižadėjimo taip pat nerašydavo. Tuokart agentui galėdavo būti suteikiamas slapyvardis. Jei agentas tapdavo TSKP tam tikro lygmens nomenklatūroje, jo byla sunaikinama", - teigiama komisijos pranešime.

    „Prasidėjus Sąjūdžiui, K. Prunskienė juvelyriškai įvertino socialinius pokyčius ir pritaikė juos savo asmeninėms ambicijoms būti valdžioje. Todėl pakartotinis KGB dėmesys ją erzino (...), - rašoma komisijos medžiagoje. – Į Lietuvą, kaip reikšmingai įtaką visuomenėje turinčiai asmenybei suvaldyti, buvo atsiųsta KGB brigada, turinti tikslą grąžinti paklydėlę į KGB gretas. K. Prunskienės šantažas byrančiai KGB nepavyko."

     A.Urmono teigimu, šį kartą vertinant K. Prunskienės veiklą buvo žvelgiama ne į vieną dokumentą, bet į faktų visumą, lyg restauratoriams atkuriant kai kuriuos epizodus: „Sprendėme iš ataskaitų, iš smulkmenų. K. Prunskienė veždavo dovanėlių saugumo bendradarbiams. Manyčiau, kad dovanėlės paprastai vežamos artimiems žmonėms, bendradarbiams.“

    „Saugumo darbuotojai K. Prunskienę vertino kaip tam tikrą gyslą, nes jos dėka gaudavo premijas“, - spaudos konferencijoje tvirtino A. Urmonas. Jis retoriškai klausė, ar toks žmogus gali būti lojalus ir patikimas, ar dalyvaudamas rinkimuose išvengs juodųjų technologijų.

    Komisijos vadovas stebėjosi, kad anksčiau teismas nevertino K. Prunskienės komandiruočių į užsienį dažnumo, to, kad buvę bendradarbiai pakeitė parodymus: „Tokių faktų galima suskaičiuoti nemažai. Bylą reikėjo nagrinėti ir pagal tuos naujus faktus.“

    Į spaudos konferenciją pasiklausyti A. Urmono pranešimo atėjo ir K. Ramelis. Jis piktinosi, kad Liustracijos komisijos pranešimas surašytas „ne teisine kalba“, o pirmininkas esą kalba ne kaip teisininkas. A. Urmonas savo ruožtu ėmė kritikuoti buvusio teisėjo darbą.

    „Kaip asmenybę K. Prunskienę gerbiu, esu už ją balsavęs, esu su ja bendravęs, net siūlė man tapti jos partijos nariu“, - atviravo komisijos vadovas.

     Liustracijos komisijos narė Jūratė Marcinkevičienė savo ruožtu stebėjosi, kad vadinamoji „Šatrijos“ byla buvo įslaptinta ir net dabar, kai politikė siekia aukščiausio posto valstybėje, laikoma paslaptimi.

K. Prunskienė: komisija žiauriai susimovė


     Spaudos konferencijoje nuskambėjusius žodžius K. Prunskienė pavadino nesąmone ir „siurrealistiniais vaizdeliais“. „Jie gėdingai blefuoja. Kaip žmonės pasakytų – žiauriai susimovė, - DELFI teigė politikė. – Ką jie čia blūdija, nei su teise, nei su morale neturi nieko bendro.“

     „Tai yra mano priešininkų rinkimų kampanijos sudėtinė dalis, to paties persekiojimo ir susidorojimo tęsimas. Prieš kiekvienus rinkimus surandama kažkas „naujo“, - tvirtino eksministrė.

     K. Prunskienė stebėjosi, kad važiavimas pas gimines į Braziliją traktuojamas „tarytum stebuklas“. Tuo esą rūpinosi net ne ji pati, o vyras.

     „Sako, kad KGB rašinėjo į Maskvą apie mano mokslinį tyrimą, kurį kažkodėl vadina moksliniu špionažu. Mano domėjimosi objektas – „nuo lauko iki stalo“, disertacija, legalios informacijos apie maisto ūkį rinkimas tampa mokslinio špionažo dalyku! Reikia paklausti apie tai kolegų iš universiteto Vokietijoje – jie skaniai pasijuoktų“, - kalbėjo politikė.

     Buvusi Seimo narė taip pat tvirtino, kad byla 2003 m. turėjo būti nagrinėjama ne viešai: „Vienas iš liudytojų sakė, kad gali liudyti tik jei nagrinėjimas bus uždaras. Jis buvo sumuštas, vėliau keistomis aplinkybėmis nužudytas jo sūnus. Kitas liudytojas nuvežtas į mišką.“

Vėl atversti bylą paskatino senas interviu


    Liustracijos komisija K. Prunskienės bylos ėmėsi, kai pernai rugsėjį LNK „Žiniose“ buvo parodyta ištrauka iš 1991 m. Italijoje politikės duoto interviu, kuriame ji dalijosi prisiminimais apie buvusius kontaktus su KGB darbuotojais, pasakojo, kaip atsirado slapyvardis.

    „Man reikėjo pasakyti kokį nors simbolinį žodį, kuriuo aš galėčiau paskambinusi, neminėdama savo pavardės, prisistatyti“, - žurnalistei Laimai Pangonytei pasakojo K. Prunskienė.

    „Tokia mintis, kad tokiam tikslui tiktų tik koks nors raganos simbolis. Sakau: tai kokį dabar pavadinimą galima būtų sau prisiimt? Nei savo vardo, nei gražaus pavadinimo tokiam tikslui nepasakysi. Aš sakau: vienintelė ragana, kurią aš žinau, tai Šatrijos Ragana“, – kalbėjo ji.

    Pasirinkti slapyvardį KGB esą pasiūlė devintojo dešimtmečio pradžioje, kai ekonomistė rengėsi į komandiruotę Vokietijoje. Slapyvardžio neva būtų prireikę, jei prieš tarybinę pilietę Vokietijoje būtų surengta provokacija ir jai prireiktų kreiptis į sovietų specialiąją tarnybą prašant pagalbos.

    Pernai rudenį K. Prunskienė žurnalistams aiškino anuomet kalbėjusi ironiškai, o pokalbis su KGB atstovu prieš išvykimą ir sugrįžus esą buvo „absoliučiai neišvengiami“. Ministrė paneigė buvusi verbuojama ar bendradarbiavusi su KGB, o prieš Seimo rinkimus transliuotą reportažą pavadino politiniu užsakymu.

    A. Anušauskas yra teigęs, kad slapyvardžius KGB leisdavo pasirinkti tik asmenims, savanoriškai sutikusiems bendradarbiauti su šia sovietų represine struktūra.

    Pasirodžius šiam įrašui, Liustracijos komisija nusprendė neskubėti kreiptis į teismą dėl bylos atnaujinimo, tačiau buvo nutarta tęsti tyrimą ir rinkti papildomą medžiagą.

    Komisijos vadovas teigė, kad teismas nebegali peržiūrėti galimo K. Prunskienės bendradarbiavimo su KGB bylos, nes Civilinio proceso kodeksas numato, kad bylos atnaujinimas galimas iki penkerių metų.

     Vėliau A. Urmonui pavyko išreikalauti iš Vilniaus apygardos teismo vadinamąją Šatrijos bylą. 2003 m. pavasarį šis teismas po nagrinėjimo už uždarų durų paskelbė, jog nėra įrodymų, kad K. Prunskienė slapta bendradarbiavo su KGB.

Pasižadėjimą vadino falsifikatu


     Vienas pagrindinių argumentų, kodėl buvo ryžtasi peržiūrėti Aukščiausiojo Teismo sprendimą, buvo neva dingęs politikės pasirašytas pasižadėjimas bendradarbiauti su KGB. Tačiau Liustracijos komisijos pirmininkas teigė šio dokumento originalą radęs Lietuvos ypatingajame archyve.

    Kaip tvirtino archyvo direktorius Ovidijus Lėveris, pasižadėjimas bendradarbiauti su KGB buvo saugotas nuo 2002 m. gruodžio.

    Jį archyvui tuomet esą perdavė Aukščiausiosios Tarybos komisijos KGB veiklai tirti pirmininkas Balys Gajauskas. Jau patekęs į archyvą dokumentas Vilniaus apygardos teismo prašymu esą buvo pateiktas ir šiam teismui, kuris vėliau jį grąžino į archyvą.

    Anot O. Lėverio, dokumento tikrumą ekspertai tyrė dar tuomet, kai K. Prunskienės galimą bendradarbiavimą su KGB aiškinosi Aukščiausiasis Teismas. Jis 1992 m. rugsėjo 14 d. politikę pripažino sąmoningai bendradarbiavus su KGB. Tuomet pripažinta, kad saugumas jai buvo suteikęs Šatrijos Raganos slapyvardį.

    Taigi išteisinamasis sprendimas buvo priimtas praėjus daugiau nei dešimčiai metų po Aukščiausiojo Teismo verdikto.

    K. Prunskienė ne kartą yra teigusi, neva jos pasirašytas pasižadėjimas yra falsifikatas, o ją sukompromituoti siekė „žinomi KGB darbuotojai, kuriems tiesiogiai vadovavo du iš Maskvos KGB viršūnių specialiai tam į Vilnių atsiųsti pareigūnai“.

    2002 m. tuometinė Seimo narė K. Prunskienė kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydama panaikinti ankstesnį teismo sprendimą dėl bendradarbiavimo su sovietų KGB. Šiomis dienomis ji dar kartą kreipėsi į šį teismą, prašydama paviešinti 2003 m. bylą, kurioje ji išteisinta kaip nebendradarbiavusi su sovietų saugumu.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Kov 2009 19:22 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27140
Miestas: Ignalina
Karštas interviu: K.Prunskienė yra pavojinga


http://www.valstietis.lt/Rubrikos/Lietu ... -17.21-val.

2009-03-19
VL žurnalistė Indrė Sesartė

    Liustracijos komisija dėl paaiškėjusių naujų aplinkybių prašys teismo atnaujinti Nepriklausomybės akto signatarės, pretendentės į kandidates Prezidento rinkimuose Kazimieros Prunskienės bendradarbiavimo su KGB bylą. Politikė pagrasino komisiją paduoti į teismą dėl moralinės ir materialinės žalos atlyginimo.

    Komisija žada kreiptis ir į Generalinę prokuratūrą - dėl teisėjų Konstanto Ramelio ir Giedriaus Baziulio, nagrinėjusių vadinamąją Šatrijos bylą, veiksmų, praneša ELTA. Pati politikė tokį bendradarbiavimą kategoriškai neigia. Šią savaitę K. Prunskienė paprašė Vilniaus apygardos teismo paviešinti jos bylą.

    Pasak Liustracijos komisijos pirmininko Algimanto Urmono, šiuo metu 300 proc. teismui užtenka įrodymų, tik juos reikia mokėti tinkamai įvertinti ir pateikti. Be to, byloje paaiškėjo daug naujų aplinkybių. "Yra pilnai medžiagos. Galiu galvą dėti ir sakyti: taip, jinai bendradarbiavo", - teigė Liustracijos komisijos pirmininkas.

    "Kaip žinia, LNK buvo pateiktos ištraukos iš pokalbio su Pangonyte, paskui Prunskienė atsiuntė visą diską su savo parodymais. (...) Buvo Sąjūdžio tarybos kreipimasis į visas institucijas, tarp jų ir mus. Taip, buvo nevertintų faktų - komandiruočių tankis, atsisakymo motyvai. Tokių faktų yra suskaičiuotina gana nemažai. Tai visų faktų visuma rodo, kad bylą reikėjo nagrinėti pagal naujus išaiškėjusius faktus", - ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Urmonas.

    1992 m. rugsėjo 14 d. Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų kolegija priėmė sprendimą, kad K.Prunskienė sąmoningai bendradarbiavo su KGB. Vilniaus apygardos teismas 2003 m. paskelbė, jog nėra įrodymų, kad K.Prunskienė slapta bendradarbiavo su sovietų saugumu.

    K.Prunskienės pasižadėjimo originale, 2002 m. perduotame Ypatingajam archyvui, rašoma: „Aš, Prunskienė Kazimiera-Danutė, Prano, sutinku padėti Valstybinio saugumo organams spręsti kai kuriuos juos dominančius klausimus. Visa kas man ryšium su tuo bus žinoma pasižadu laikyti griežtoje paslaptyje. Dokumentus pasirašysiu Šatrijos vardu“.

    K.Prunskienė įsitikinusi, kad ketvirtadienį Liustracijos komisijos pateikti nauji argumentai dėl bendradarbiavimo su KGB ir prašymai teismo atnaujinti šią bylą yra prasidėjusi priešininkų vykdoma Prezidento rinkimų kampanijos dalis.

    "Jeigu kas nors bent kiek sekė visą šitą situaciją per pastaruosius metus, tai puikiai žino, kad prieš kiekvienus rinkimus mojuojama ta pačia korta, daroma kagėbiste, o iš tikrųjų tai akivaizdi mano priešininkų rinkiminės kampanijos sudėtinė dalis. Tai yra nekorektiška konkurencija, pasitelkiant seniai išaiškintus dalykus", - Eltai sakė K. Prunskienė.

    Ketvirtadienio pavakarę K.Prunskienė pranešė, kad per teismą reikalaus, jog Liustracijos komisija, paskelbusi ją bendradarbiavus su KGB, atlygintų ne tik moralinę, bet ir materialinę žalą.

    "Sieksiu ne tik išsigalvojimų ir įvairių tendencingų interpretacijų paneigimo, bet ir žalos, taip pat ir materialinės, atlyginimo, kurią patyriau nuolat būdama oponentų politinės propagandos taikinyje. Toks nesibaigiantis melo pylimas turi būti pagaliau sustabdytas. Kol vyksta tokie dalykai, saugiai negali jaustis nė vienas Lietuvos pilietis", - pažymėjo K. Prunskienė.

    - Apie būtinybę atnaujinti "Šatrijos Raganos" bylą prabilote tuomet, kai įsibėgėja prezidentinė kampanija. Kaip tai galima būtų paaiškinti?, - naujienų portalas Valstietis.lt klausė Liustracijos komisijos pirmininko, profesoriaus A.Urmono.

    - Aiškinu tai labai paprastai. Jei tarkim K.Prunskienė, gaudama Signatarės pensiją, šiuo metu rašytų mokslinius darbus ar memuarus, tai gal niekam ir nerūpėtų jos praeitis. Bet dabar, kai K.Prunskienė siekia užimti pirmojo šalyje asmens postą, daryti įtaką istorijos eigai Lietuvoje - tai tiesiog būtina konkrečiai išsiaiškinti jos praeitį.

    - Kaip jūs vertinate K.Prunskienės kategoriškus teiginius, jog ji nebendradarbiavo su sovietų saugumu?

    - Nejaugi žmogus, pagautas meluojant, ims ir prisipažins. Ji pastoviai melavo, visą savo gyvenimą melavo. Dėl to melo ją KGB ir užverbavo. Ji yra pavojinga tuo, jog yra nenuspėjama. Gero tikslo ji gali siekti blogomis priemonėmis. Jos bėda yra melas - tai atsispindi visose bylose. Jei 1991 m., kai atėjus Sąjūdžiui ji atsisakė bendradarbiauti su KGB, ji būtų viešai pripažinusi jos bendradarbiavimo faktą, tai niekas prie jos pirštų nekištų. Bet to K.Prunskienė nepadarė.

    Jeigu ji prisipažintų, gal tada tauta ją ir gerbtų labiau. Ji turėtų atvirai, viešai prisipažinti. Aš sutinku, kad sovietmečiu jai buvo sunku vykdyti mokslinę veiklą, kai visas sritis kontroliavo KGB, juo labiau, kai Mokslų akademijos Užsienio ryšių skyriui vadovavo etatinis KGB darbuotojas. Bet tą ji turėtų pripažinti, o ne neigti bendradarbiavimo su KGB faktą.

    - Kokie pavojai kyla dėl miglotų pretendentės į kandidatus Prezidento rinkimuose praeities faktų?

    - Tiesioginės žalos sovietmečiu ji Lietuvai nepadarė, bet dabar ji daro didesnę žalą, slėpdama savo praeities faktus. Ji yra pavojinga tuo, kad iš praeities į dabartį "atsinešė" tuos nemoralius KGB metodus.

Komentarai
http://www.valstietis.lt/content/view/comments/162283

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007