Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 06:35

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 09 Rgp 2008 20:20 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Pekinas - olimpinė šnipinėjimo sostinė


Vytautas Beniušis, "Vilniaus diena"
2008 rugpjūčio mėn. 9 d.

    Pekine vakar prasidėjusi olimpiada juokais jau vadinama šnipų žaidynėmis. Mat Kinijos sostinėje vykstančiose olimpinėse žaidynėse dalyvaus ne tik tūkstančiai sportininkų, bet ir dešimtys tūkstančių komunistinio režimo specialiųjų tarnybų darbuotojų.

    Taksi automobiliuose įmontuoti klausymosi prietaisai, interneto stebėjimo įranga viešbučiuose, slapta daiktų patikra – tai tik dalis Kinijos valdžios parengtų "staigmenų" olimpiados svečiams.

Britų žvalgyba įspėja


    "Mums buvo nurodyta nepasitikėti niekuo. Buvome įspėti, kad dabar Pekine yra gausybė šnipų ir kad turime žinoti, jog visą laiką būsime sekami", – britų leidiniui "The Sunday Times" prisipažino vienas pavardės nenorėjęs atskleisti Didžiosios Britanijos vyriausybės pareigūnas, liepą dalyvavęs šalies slaptosios tarnybos MI5 sušauktame posėdyje.

     Per susitikimą daugiau nei šimtas aukštų britų vyriausybės valdininkų, ministrų patarėjų ir kitų pareigūnų buvo instruktuojami, kaip elgtis Pekine, kad būtų išvengta Kinijos žvalgybos pinklių.

     Per minėtą susitikimą pareigūnams, lydintiems britų premjerą Gordoną Browną ir keturis ministrus į Pekino olimpines žaidynes, liepta neimti jokių nešiojamųjų kompiuterių. Mobiliuosiuose telefonuose nurodyta ištrinti visus telefonų numerius ir kitą svarbią informaciją.

     "Britų slaptosioms tarnyboms ypač nerimą kelia Kinijos viešbučius aptarnaujantis personalas, eisiantis į mūsų kambarius", – prisipažino MI5 surengtame susitikime dalyvavęs britų vyriausybės pareigūnas.

      "Mums buvo pasakyta, kad viešbučių darbuotojai ras dingstį į mūsų kambarius užeiti penkis ar daugiau kartų per dieną. Jie sakys, kad atėjo pakeisti kambarinių šlepečių, tačiau iš tikrųjų žvalgysis mobiliųjų telefonų ar dokumentų, kuriuos galbūt palikome kambaryje", – britų agentų įspėjimus prisiminė jis.

Internetas nesaugus


      Olimpinių žaidynių svečiams internetu naudotis saugiai taip pat vargiai išeis. Mat Kinijos valdžiai vykdžius didžiulį spaudimą stebėjimo įranga, skirta fiksuoti, ką klientai veikia tarptautiniame tinkle, buvo įdiegta net kai kuriuose Vakarų bendrovių valdomuose viešbučiuose.

      "Siekiant užtikrinti sklandų olimpinių žaidynių Pekine atidarymą pageidaujame, kad jūsų bendrovė viešbučio kompiuteriuose įdiegtų ir paleistų saugumo valdymo sistemą", – Kinijos specialiosios tarnybos Viešojo saugumo biuro išplatintą instrukciją citavo vieno Pekino viešbučio darbuotojas.

      Kaip svečiai naudojasi internetu, budriai stebima ne tik Pekine. Liepos 24-ąją pietiniame Kinijos Šenženo mieste esančio viešbučio "Shangri-La" personalas lankytojams atsiuntė laišką, kuriame nurodyta, kad internetu minėtą dieną nebus galima naudotis keletą valandų – esą tuo metu bus gerinamas interneto veikimas.

      Tačiau pastato, priklausančio visoje šalyje žinomam viešbučių tinklui "Shangri-La", lankytojams pasirodė kiek kitaip. Beveik niekas neabejojo, kad tuo metu kompiuteriuose buvo diegiama interneto stebėjimo įranga.

      Minėtus įvykius stebintys saugumo analitikai įspėja, kad į Pekiną atvykstantys verslininkai, politikai ir vyriausybės pareigūnai, besinaudojantys internetu prestižiniuose šalies viešbučiuose, turi žinoti, kad jų susirašinėjimą, lankomus interneto puslapius ir naudojamus slaptažodžius budriai stebi Kinijos slaptieji agentai.

      Kinijos žvalgus itin domina atvykstantys užsienio verslininkai ir jų asmeniniuose kompiuteriuose esanti informacija. Dar pernai gruodį MI5 generalinis direktorius Jonathanas Evansas įspėjo, kad Kinija vykdo komercinį šnipinėjimą, kuris apima kone viską: pradedant finansų bendrovių teikiamų paslaugų analize ir baigiant didžiųjų Didžiosios Britanijos bankų kompiuterinių sistemų tikrinimu.

Taksi geriau nekalbėti


      Net tūkstančiai Pekino taksi automobilių Kinijos specialiųjų tarnybų nebuvo pamiršti. Juose buvo įmontuoti mikrofonai, kurių oficiali paskirtis – užtikrinti vairuotojų saugumą. Tačiau klausymosi įranga gali būti įjungiama nuotoliniu būdu ir nei keleivis, nei vairuotojos nesuuos, kad jų pokalbiai įrašinėjami. Be to, tokios naujausios "blakės" leidžia per palydovą tiksliai nustatyti automobilio buvimo vietą.

      Šaltiniai bendrovėje "Yaxon Networks Co." JAV dienraščiui "The Wall Street Journal" pasakojo, kad tokią šnipinėjo įrangą per pastaruosius trejus metus įmonės darbuotojai sumontavo beveik visuose 70 tūkst. Pekine važinėjančių taksi.

Žiniasklaida turi nusileisti


      Liepos pabaigoje Kinijos valdžia sulaukė didžiulio tarptautinės žiniasklaidos puolimo, kai paaiškėjo, kad olimpiniame spaudos centre bus blokuojamos Pekinui kritiškos interneto svetainės. Kinijos valdžia neatsižvelgė į kritiką ir nenusileido tarptautiniam spaudimui.

      Praėjusią savaitę surengtoje spaudos konferencijoje, į kurią buvo įleisti tik kviestiniai žurnalistai, Kinijos prezidentas Hu Jintao pareiškė, kad žiniasklaida turi nusileisti Kinijos įstatymams.

      Kinų pareigūnai tikina, kad ypatingų saugumo priemonių imamasi siekiant užkirsti kelią galimiems teroristų išpuoliams. Mat nuo gegužės keliuose šalies regionuose nugriaudėję sprogimai nusinešė keliasdešimt žmonių gyvybių.

      Vien šią savaitę kraupus teroro išpuolis nusinešė 16 policininkų gyvybes. Vietos islamistai išplatino vaizdo įrašą, kuriame pažadėjo sutrikdyti olimpiadą.

Teroristų grėsmė – priedanga?


      Vis dėlto analitikai mano, kad saugumo priemonės gerokai perdėtos, o Kinijos žvalgyba, prisidengdama teroristų grėsme olimpinėms žaidynėms, turi visai kitų tikslų.

      Vienos Vakarų valstybės saugumo agentas dienraščiui "The Sunday Times" atvirai pareiškė, kad kinų specialiosios tarnybos šią olimpiadą laiko aukso kasykla. Jos rinks informaciją, kurią gavus bus galima šantažuoti Vakarų pareigūnus, ir vogs į olimpines žaidynes atvykstančių verslininkų komercines paslaptis.

      JAV valstybės departamentas šiemet išleido oficialų įspėjimą į olimpiadą vykstantiems savo šalies piliečiams. Dokumente pabrėžiama, kad Kinijoje nėra jokios prasmės tikėtis privatumo viešose vietose ar privačiuose apartamentuose – turistai visur bus sekami.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/world/ar ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007