Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 10 Geg 2024 23:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 06 Lap 2013 23:34 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27139
Miestas: Ignalina
VSD vadai randa lobių


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... nda_lobiu/

2013 lapkričio mėn. 05 d. 08:40:46
Asta MARTIŠIŪTĖ, „Respublikos“ žurnalistė

„Respublika“ toliau tiria, ar teisėtais būdais lobsta aukšti Valstybės saugumo departamento pareigūnai.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Saugumo departamento Koordinacinės valdybos viršininkas, kuruojantis visų operatyvinių padalinių veiklą, Aidis Meželis. Stasio Žumbio nuotr.

Saugumo departamento Koordinacinės valdybos viršininkas, kuruojantis visų operatyvinių padalinių veiklą, Aidis Meželis labai pigiai įsigijo žemės sklypą Vilniuje, į kurį nutiestos netgi visos komunikacijos.

Dėl pareigūno pirkinio jaučiasi nukentėjusi buvusi verslininkė, tačiau žvalgo pusėje - bankas. Aukštas žvalgybos pareigūnas aiškina, kad turtą įsigijo skaidriai, o moteris jaučiasi pakliuvusi į aferos pinkles.

Scenarijus


Saugumo pareigūno praturtėjimo scenarijus labai panašus į dar 1969 metais pastatyto rusų komedijos klasiko Leonido Gaidajaus filmo, kuriame doras tarybinis pilietis, vaidinamas Jurijaus Nikulino, netikėtai įsivėlė į kontrabandos istoriją. Doras pilietis ėjo, paslydo, atsibudo, o ranka - sugipsuota. Gipse - briliantai.

Panašiai nutiko ir aukštam saugumo pareigūnui A.Meželiui. Jis važiavo pro šalį, pamatė skelbimą, paskambino, pasiūlė savo kainą ir įsigijo namą su sklypu. Labai pigiai. Pirko ne iš apie rinkos kainas nenutuokiančios bobutės, o iš antstolio. Turtas įkeistas bankui, bet bankas davė sutikimą parduoti pigiai. Žodžiu, pigi prekė, kaip komedijoje briliantai tarybiniam piliečiui, žvalgui nukrito tarsi iš dangaus.

Šešėlių paieškos


„Respublika“ atliko žurnalistinį tyrimą ir pabandė greta saugumiečio namo esantį sklypą nusipirkti taip pat pigiai. Bet antstolis paprašė 10 kartų daugiau.

Saugumo pareigūnas sugebėjo nusiderėti, o su „Respublikos“ žurnalistais antstolis nesiderėjo. Esą pradinę kainą nustatė nepriklausomi turto vertintojai ir ji galinti būti tik didesnė, bet ne mažesnė. Tiesa, kai pirko saugumo pareigūnas, antstolis buvo kitas.

Gal ir nebūtų gaila, kad vienas ar kitas įtakingas valstybės pareigūnas neaiškiomis aplinkybėmis ėmė ir praturtėjo, tačiau nuskriausta jaučiasi viena vilnietė Rima Petruškienė.

Ji nuolat mina teismų slenksčius, bandydama išsaugoti savo bankui įkeisto turto likučius, tačiau niekaip negalėjo suprasti, kodėl bankrutavusios įmonės turtas išparceliuojamas taip pigiai.

Be to, ji niekaip negali pasiekti, kad prokurorai pradėtų tyrimą dėl piktnaudžiavimų. Galiausiai vienas teisėsaugos pareigūnas jai atvėrė akis užsiminęs, kad „veikia kitos jėgos“. Beieškodama tų jėgų buvusi verslininkė ir aptiko saugumo pareigūno pavardę. Vėliau paaiškėjo, kad buvusį jos ir jos verslo partnerių turtą priglobė ir daugiau valstybės saugumo žvalgų.

„Masalas“


Valstybės saugumo pareigūnas A.Meželis, kurio pavardė skambėjo pedofilijos skandalo fone, dabar gyvena dvibučiame name Vilniaus rajone, Naujasodžių kvartale, Vėjų gatvėje.

Kvartalas patogioje vietoje, įvažiavimas asfaltuotu keliu iš Ukmergės plento. Naujai statytame kvartale nutiestas asfaltas, įrengtos visos komunikacijos. Žodžiu, gyvena gamtos prieglobstyje su visais miesto patogumais.

Šį kvartalą pastatė ir komunikacijas nutiesė bendrovė „Naujasodžių valda“. Verslas nepasisekė, bendrovė subankrutavo. Žemės sklypai ir namai buvo įkeisti AB „Swedbank“. Bankui reikalaujant grąžinti skolas, imta pardavinėti turtą - namus ir sklypus. Tačiau R.Petruškienė sako, kad turtas pardavinėjamas pusvelčiui. Moteris sako numananti kodėl.

Pasirodo, bankui kaip garantija už paskolą įkeistas ir asmeninis moters ir kitų verslo partnerių turtas - 9 ha žemės.

Plėtodami Naujasodžių kvartalą verslininkai iš AB „Swedbank“ pasiskolino 8 mln. litų, o turto, kuriuo garantuota paskola, vertė šiuo metu, moters skaičiavimu, yra 20 mln. litų. Moteris įsitikinusi, kad banką masina visas turtas. Kad jį būtų galima gauti, moters įsitikinimu, reikalingas, nusikaltėlių žargonu šnekant, „stogas“.

Kol kas moteris banko neįveikė. Sukasi teismų karuselė, o turtas pamažu tirpsta. Tiesa, šiokia tokia pergalė pasiekta, turtas pradėtas pardavinėti varžytinėse ir už rinkos kainą. Bet varžytinėms liko viso labo 4 sklypai, keturis kartus daugiau jų parduota pusvelčiui.

Šiuo metu bankrutavusios įmonės „Naujasodžių valda“ žemes pardavinėja antstolis Robertas Vasiliauskas. Pigiausias antstolio parduodamas sklypas - 90 tūkst. litų.

Žvalgo pirkinys - nerealiai pigus


Saugumo pareigūnas A.Meželis beveik 8 arų sklypą įsigijo už 10 tūkst. litų. Aras žemės šalia Vilniaus ribos su asfaltuotu privažiavimu ir visomis komunikacijomis pareigūnui kainavo viso labo 1250 litų.

Jo kolega iš Valstybės saugumo departamento Marius Bartuševičius su žmona Jolita taip pat įsigijo žemės ir namą Naujasodžių kvartale.

Tiesa, jis mokėjo šiek tiek brangiau nei pareigomis aukštesnis žvalgybos pareigūnas A.Meželis, tačiau vis tiek perpus mažiau, nei prašo antstolis. Žvalgas į namą įsikėlė prieš porą mėnesių.

Paklausti žvalgo, už ką jam suteikta malonė vertingą žemės sklypą įsigyti pigiai, nėra paprasta. „Respublikai“ jo telefonu atsiliepusi moteris sakė, kad „čia tokio nėra“, o per Valstybės saugumo departamento budėtoją žvalgas perdavė, girdi jis „su nepažįstamais“ kalbėti nenori.

Viena versija


R.Petruškienė turi savo versiją, kaip saugumo pareigūnams pavyko pigiai įsigyti brangiai kainuojantį sklypą.

Anot jos, sukurta kuriozinė painiava, kuri itin palanki išrinktiems pirkėjams.

Nors valstybės įmonėje Registrų centre sklypai įregistruoti kaip bendras daiktas kartu su namu, žvalgybos pareigūnams jie parduoti kaip du atskiri daiktai. Antstolis pardavė žemę, bankroto administratorius - namą.


Pardavinėjant atskirai namą ir atskirai sklypą po namu pavyksta išvengti ir oficialių varžytinių.

Anot R.Petruškienės, tereikia antstoliui parašyti patvarkymus. Eilės tvarka tokia: skelbiamos varžytinės, vėliau jos atšaukiamos, nes paaiškėja, kad bankroto administratorius surado namo pirkėją, paskui paaiškėja, kad tas pirkėjas už namą sumokėjęs pinigus, ir kas belieka? Pusvelčiui atiduoti žemę.

Moteris tvirtina, kad pardavinėjant jai su verslo partneriais priklausiusį turtą padarytas toks chaosas, kad neįmanoma „susekti galų“.

„Kur chaosas, ten jie nenugalimi“, - apie sukčiavimą kalbėjo R.Petruškienė. Ji įsitikinusi, kad turto užvaldymo schemos yra gerai įvaldytos, tik mažai kas drįsta prieš tokius sukčius kovoti. „Dabar pagrindinis mano darbas - teismai. Neinu į darbą, tik bandau sužiūrėti, kaip pasisavinamas turtas, ir užkirsti tam kelią. Manau, kad tokios sukčiavimo schemos naudojamos, tik ne daug kas tam turi laiko priešintis. Ne visi gali atsidėti tokiam darbui, už kurį negauni atlygio“, - sakė moteris.

Imitacija


Anot R.Petruškienės, saugumo pareigūnas turtą įsigijo per ginčo laikotarpį. Pirmos instancijos teismas panaikino kelių objektų turto areštą, o kol vyko teisminiai ginčai, parduoti penki sklypai su namais.

Vėliau šis teismo sprendimas buvo panaikintas kaip neteisėtas, bet, R.Petruškienės skaičiavimu, per ginčo laikotarpį išparduoti 600 tūkst. litų vertės sklypai. Jie parduoti už 60 tūkst. litų.

Jeigu varžytinės nebūtų oficialiai paskelbtos, R.Petruškienei teisybės būtų ieškoti lengviau. Tačiau jos vyko.

Tik varžytinėse, kurios dėl neatsiradusių dalyvių neįvyko, antstolis pardavinėjo ne atskirus sklypus su namais, o visą kvartalą. Įvykus varžytinėms būtų buvę galima atsiskaityti su banku, kuris prarastų teisę į kaip garantiją užstatytą papildomą turtą.

„Kad varžytinės neįvyks, iš anksto buvo aišku, nes antstolis pardavinėjo iš karto visą kvartalą. Pardavinėjo tik namus, o kas gali pirkti namus be žemės. Nusipirksi, sakys, nusigriauk namus ir neškis. Kas gali rizikuoti dešimčia milijonų?“ - klausė R.Petruškienė.

Galus paslėpė „verslo etika“


„Kalbant apie šį konkretų atvejį, kodėl sklypas buvo parduotas už atitinkamą sumą ir kodėl tai buvo padaryta ne varžytinių būdu, galima pasakyti, kad tuo metu, kai minimas sklypas buvo parduotas, nebuvo jokios prievolės tai daryti per varžytines. Sklypą pardavė jo savininkas bankui leidus ir tai buvo padaryta šalių susitarimu nustatytomis sąlygomis“, - teigiama „Swedbank“ atstovo spaudai Sauliaus Abraškevičiaus atsiųstame paaiškinime.

Pasiteiravus apie sąlygas, kodėl keliems išrinktiesiems buvo pritaikytos itin žemos žemės kainos, gavome atsakymą, kad paaiškinimo negalime gauti.

„Laikydamiesi verslo etikos, konkretesnių šio sandorio detalių atskleisti neturime galimybės“, - sandorių detales su saugumo pareigūnais saugojo banko atstovas.

Anot jo, vertinat šį sandorį reikia įvertinti visas aplinkybes, viso komplekso kainą. „Banko nuomone, tuo metu tai buvo geriausia galima kaina - gauti potencialių pirkėjų pasiūlymai atitiko rinkoje tuo metu vyravusias kainas“, - kiek nustebino banko atstovo paaiškinimas apie rinkos kainas sostinėje.

Aidis Meželis, Saugumo departamento Koordinacinės valdybos viršininkas, neįtikėtinai pigiai įsigijęs sklypą:

- Gal išduotumėte paslaptį, kaip Vilniuje galima įsigyti namą su žeme už 200 tūkst. litų, kai vien žemė verta pusę sumos? - „Respublika“ pasiteiravo Valstybės saugumo departamento Koordinacinės valdybos viršininko Aidžio Meželio.

- Pirkimo būdu.

- Jūs už sklypą mokėjote vos 10 tūkst. litų, nors nepriklausomų ekspertų jis įvertintas 125 tūkst. litų.

- Iš kur gavote mano asmeninius duomenis. Visų pirma, tai mano privatus reikalas. Nelabai suprantu, kodėl turiu tokius klausimus girdėti. Būna, žmonės išvis pigiai parduoda. Kodėl tokia formulė parinkta, man visiškai neįdomu. Pirkau už tokią kainą, kokią pasakė.

- O kaip susiradote sklypą?

- Važinėjau, susiradau vietą, kuri man patiko. Pasiskambinau telefonu. Skelbimas senas ant namo kabėjo. Kalbėjausi su administratoriumi (bankroto - red. past.). Jis pasakė kainą. Aš pasiūliau atitinkamą kainą, kiek aš galėčiau mokėti.

- Pasiūlėte mažiau, nei prašė bankroto administratorius?

- Koks pirkimas be derybų. Tai aišku. Kiekvienas suinteresuotas nusipirkti pigiau.

- Galvojome, kad apie jus kalbėjo buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas Vitalijus Gailius, tvirtindamas, kad šalyje veikia saugumiečių grupė, sugebanti įtartinais būdais praturtėti?

- Baikite. Tai ne tai. Pasižiūrėkite į visus sandorius tenai padarytus.

- Nukentėjusioji Rima Petruškienė ieško bankui padedančių „jėgų“. Ar jos ne Saugumo departamente?

- Baikite juokus.

- O ką žmogui, siekiančiam išsaugoti turto likučius, galvoti, jeigu bankas leidžia neįtikėtinai pigiai pardavinėti jai priklausiusį turtą?

- Pasiklauskite kitų žmonių apie tą moteriškę.

- Jūs gavote banko sutikimą labai pigiai įsigyti žemės sklypą. Už ką?

- Taigi aš iš banko paskolą ėmiau.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentarai

girdėta 2013 lapkričio mėn. 05 d. 13:39:35

Apie šį veikėją jau rašė alfa.lt:

"V. Gailius, V. Giržadas, dirbdami policijoje, dalyvavo tiriant V. Pociūno žūtį ir tyrimo metu susidūrė su A. Meželio ir kitų aukštų, aštrius pojūčius mėgstančių VSD pareigūnų įtartina veikla"".

„Tie patys VSD vyrukai manipuliuoja visuomene, žiniasklaida, žmonių likimais, labai aktyviai režisuodami pedofilijos bylos tyrimo istoriją“, – tvirtino D. Kuolys.

labai informatyvu 2013 lapkričio mėn. 05 d. 19:22:10

VSD užtrolino ekspertus.eu, kad jie net per teismą reikalavo atskleisti Aidžio Mieželio atvaizdą. Ir nieko.

Miglotomis aplinkybėmis šita A.Mieželio nuotrauka nutekėjo alfa.lt, nors tai irgi gali būti nebūtinai tikroji nuotrauka.

O čia taip paprastai "Respublika" nuėjo labai toli ir net atskleidė tikrai visai neviešą lietuviško "fantomo" gyvenamąją vietą. Labai daug pasakanti situacija.

Tik neaišku, ar čia ir vėl VSD žaidimėliai, ar čia tie veikėjai jau tiek prisidirbę, kad fiziškai nebepajėgia dangstyti visų savo šunybių?

Marijai 2013 lapkričio mėn. 06 d. 11:31:00

Artūras Tamulionis, taip, pat žinomas kaip Karbonadas, koordinavo Lenkijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje veikusius dar keturis bendrininkus ir organizavo itin didelės vertės cigarečių kontrabandą – į Lietuvą neteisėtai bandė įvežti cigarečių už beveik du milijonus litų.

Karbonadas dažnai laiką leido ne tik su aukščiausiais šalies prokurorais, Valstybės saugumo departamento slaptais agentais, bet ir su Vyriausybės, Seimo nariais, partijų lyderiais, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovais.

Gali pasigirti nemažiau įspūdingais ryšiais ir Rusijoje. Ten veikia su juo siejamos gamyklos, jam priklauso krovininiai lėktuvai, gabenantys rusiškus krovinius. Neatmetama, kad įtariamasis gali palaikyti ir reikšmingus ryšius su Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnais, kontroliuojančiais Rusijos valstybės sieną.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 07 Lap 2013 21:27 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27139
Miestas: Ignalina
Kyla saugumiečių rūmai


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... ciu_rumai/

2013 lapkričio mėn. 07 d. 08:20:47
Asta MARTIŠIŪTĖ, „Respublikos“ žurnalistė

Visuomenė svarsto, kaip atsitiko, kad naujieji Valstybės saugumo departamento rūmai dar vis nebaigti statyti, nors jo sąmata, palyginti su pirmąja, išaugo kaip ant mielių (nuo 195 mln. iki 300 mln. litų, o ir tų dar neužteks). Ieškodama statybų brangimo priežasčių „Respublika“ netikėtai aptiko, kad kartu su auksiniu saugumo pastatu kilo ir buvusio saugumo šefo Arvydo Pociaus sodyba. Ar ne per sunku buvo vienu metu prižiūrėti abi statybas?

Paveikslėlis

Buvęs saugumo šefas Arvydas Pocius. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Paveikslėlis

Kartu su auksiniu saugumo pastatu kilo ir buvusio saugumo šefo Arvydo Pociaus sodyba.

„Respublika“ toliau domisi, kaip iš ko pralobo esami ir buvę aukšti valstybės saugumo pareigūnai.

Vienu metu - dviejų statybų pradžia


VSD naujųjų rūmų statyboms leidimas gautas 2004 m. gruodį. 2005 m. spalio 28 d. saugumo vadovybė gavo Vyriausybės patvirtinimą, kad statyboms iš valstybės biudžeto bus atseikėti reikiami milijonai. 195 mln. litų sąmatą savo parašu patvirtino tuometis krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas.

Vyriausybei suraičius parašą ant milijoninės sąmatos, tuometis saugumo šefas Arvydas Pocius pasirašė statybų sutartį su „YIT Kausta“ darbams pradėti.

Rodos, statybos vargų saugumo šefui tomis dienomis buvo su kaupu. Bet 2005 m. lapkričio 3 d. A.Pocius su žmona Regina gavo leidimą naujam namui ant Bebrusų ežero kranto Molėtų rajone statyti. Aiškiau tariant, penktadienį A.Pocius gavo patvirtinimą, kad saugumo rūmams bus skirti pinigai, o kitos savaitės ketvirtadienį A.Pocius gavo leidimą savo namo statyboms.

Statė saugumo šefas


Žemės sklypą su sukežusiu nameliu Pocių šeima ant Bebrusų ežero kranto turėjo įsigijusi jau seniai. Taip jau sutapo, kad asmeninių statybų poreikis atsirado kaip tik tuo metu, kai prasidėjo valdiško rūmo statybos.

Naujojo Pocių namo nepavadinsi labai ištaigingu ar prašmatniu. Tai beveik 200 kv.m namas ant gražių akmenų pamatų. Namas tamsiai rudas su puošniomis baltomis langinėmis. Pro didžiulį langą svetainėje atsiveria nuostabus vaizdas - Bebrusų ežeras, kitas krantas ir nedidelis į sklypą patenkantis pušynėlis. Iš antro aukšto terasos turėtų atsiverti dar įspūdingesnis vaizdas.

Kieme įrengtas židinys. Sklypas ant Bebrusų ežero kranto stataus šlaito, todėl patogiai nusileisti iki vandens padaryti ilgi laiptai. Šlaito pusiaukelėje - laužavietė su suoliukais, kur kepant šašlykus galima gėrėtis nuostabiu vaizdu.

Buvusio saugumo šefo namas apdairiai atokiau nuo kaimynų akių, jo sodyba izoliuota saugaus gamtos atstumo, nors kitos sodybos šalia viena kitos susispietusios.

Ir privažiavimas prie sodybos gana patogus - nuo Vilniaus iki pat Bebrusų kaimo važiuoji asfaltuotu keliu. Iki sodybos vos šimtą metrų reikia pavažiuoti neasfaltuotu kaimo keliuku, kuris ir žiemą yra valomas. Kaip pasakojo vietiniai, kurių belikę vos keletas, anksčiau keliukas palei A.Pociaus sodybą žiemą nebuvo valomas, bet savivaldybė gavo prašymą keliuką valyti ir nuo tol žiemomis kasdien pusnis nuo kelio nuvalo Molėtų savivaldybės samdyta technika.

Stato advokatas


Jau kuris laikas A.Pocius gyvena iš advokato algos. Sklype stūkso pradėtas statyti dar vienas namas, kuris dokumentuose nurodomas kaip svečių namas. Tačiau statybos sustojo nespėjusios net įpusėti.

Nors naujai statomas namas kone tris kartus mažesnis už pirmąjį, iš rąstų suręstos tik sienos. Statybos sustojo net nespėjus paruošti stogo gegnių.

Tiesa, neaišku, ar A.Pocius yra deklaravęs gražųjį namą, nes buvusio jo deklaruojamas turtas vertas viso labo 48 tūkst. litų. Namas ant ežero kranto turėtų kainuoti gerokai daugiau. Juo labiau kad į šią sumą įeina viso privalomo registruoti turto, tarp jų vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių, vertė. Arba reikia patikėti, kad 55 metų sulaukęs A.Pocius, būdamas advokatų kontoros partneris, ilgus metus vadovavęs teisėsaugos institucijoms, trejus metus vadovavęs Valstybės saugumo departamentui, užgyveno tik 48 tūkst. litų vertės turto ir pusę milijono paskolos.

Dovanėlė


O dabar apie auksinių saugumo rūmų statybas. Nuo 2005 m. oficialiai patvirtintos sąmatos pastato kaina išaugo beveik iki 300 mln. litų. Už 195 mln. litų planuota pastatyti visą pastatą, o už 130 mln. litų padaryta tik dalis darbų. Visam pastatui dabar jau reikia 300 mln. litų.

2005 m. pradėjus naujojo saugumo rūmo statybas, po dvejų metų Vyriausybės vadovas, tas pats G.Kirkilas, saugumo pastato statyboms Vyriausybės nutarimu skyrė 30 mln. litų. Pinigai skirti kaip dovana Žvalgų dienos išvakarėse. Tąkart milijonų saugumo rūmams Vyriausybė surado Privatizavimo fonde.

Po Vyriausybės dovanos VSD departamente apsilankė Valstybės kontrolės auditoriai. Jie tikrino, kaip naudojami biudžeto asignavimai. Tačiau Privatizavimo lėšos - ne biudžeto asignavimai.

Viešai skelbiamoje audito išvadoje nurodoma, kad 2007 m. Saugumo departamentas gavo ir panaudojo beveik 67 mln. litų biudžeto asignavimų. Nustatyta, kad departamente kai kuriems darbuotojams mokėtos didesnės algos, nei leidžia teisės aktai. Apie statybas auditorių išvadoje - nė žodžio. Pasirodo, ši audito dalis jau yra su grifu „slaptai“.

Išrūšiuoti auditoriai


Šiuo metu VSD taip pat atliekamas valstybinis auditas. Visuomenei veikiausiai neteks sužinoti, kodėl saugumo administracinis pastatas virto kone aukso rūmais, nes išvados turės būti paslėptos po grifu „slaptai“.

Saugumo departamentą audituoja trys valstybės auditoriai. Du iš jų turi teisę dirbti su riboto viešumo dokumentais, tik vienas - su slaptais. Paprasčiau tariant, tik vienas iš trijų auditorių gali domėtis visais dominančiais dokumentais, kiti du gali tikrinti tai, ko Saugumo departamentas nepavadino „slaptu“.

Auditoriams teisę dirbti su slapta informacija taip pat suteikia tas pats Valstybės saugumo departamentas. Kitaip tariant, saugumas pats atrenka, kuris auditorius gali juos tikrinti, o kuris ne.

Nerado preteksto patikrinti


Nors saugumas gavo itin daug lėšų statyboms, o statybų sąnaudos kilo kaip ant mielių, auditoriams kažkodėl nekilo minties dažniau tikrinti Saugumo departamentą. Valstybės saugumo departamente auditas atliekamas reguliariai - kas penkerius metus, nors kai kuriose kitose valstybės institucijose, kurioms skiriama gerokai mažiau lėšų, valstybės auditoriai lankosi kartais net kas metus.

Teisę tikrinti Valstybės saugumo departamentą išimtinai turi tik 4-asis Valstybės kontrolės departamentas.

Šio departamento direktorius Rimvidas Aleliūnas į klausimą, kaip saugumas panaudojo Privatizavimo fondo lėšas, sureagavo tarsi į žaibo trenksmą. Nespėjus baigti klausimo departamento vadovas atsisveikino.

- Gal pamenate, kokia buvo pirmoji Valstybės saugumo departamento naujojo administracinio pastato sąmata? - „Respublika“ pasiteiravo buvusio Valstybės saugumo departamento vadovo ir statybų pradininko Arvydo Pociaus.

- Idėja statyti naują administracinį pastatą buvo ne mano, bet statybas pradėjau aš. Kiek pamenu, pirminė sąmata buvo 80 mln. litų.

- Dabar jūsų pradėtam statyti pastatui prilipo auksinių rūmų vardas, nes jo sąmata - beveik 300 mln. litų. Galėtumėte paaiškinti, kodėl statybų kaina taip smarkiai kilo?

- Finansinių klausimų aš tiesiogiai nekontroliavau, aš kontroliavau pagrindinius sprendimus ir statymo idėjas. Buvo pavaduotojas Alfonsas Balzaris, jis kuravo finansų skyrių ir visus finansinius klausimus. Aš pasirašiau statybos sutartį. Prieš tai asmeniškai pats apvažiavau porą šalių, domėjausi, kokie tokių statinių ypatumai, kokia praktika. Gavome tokias konsultacijas, tai turėjo atsispindėti pačiame projekte. Tokio pastato statybos neatsieina pigiai.

- Neįsižeiskite, bet domėdamiesi auksinių rūmų statybomis pasidomėjome ir asmeniniais jūsų reikalais. Tais pačiais metais, kai prasidėjo statybos, gavote leidimą asmeninio namo statybai. Nejaugi vienu metu kuruoti abi statybas ne per sunku?

- Abejoju, ar tais pačiais metais gavau leidimą.

- Leidimą gavote 2005 m. lapkričio 3 d., jo numeris p5-103.

- Tikrai. Gal ir buvo. Tikrai neneigiu šito dalyko. Buvome prieš keletą metų įsigiję sodybą. Tas įvyko. Mes tikrai esame tokius sandorius sudarę.

- Nusipirkote žemę ir kelerius metus nieko nedarėte?

- Turėjome seną sodybą. Pradėjome galvoti, ką daryti. Buvo įvairiausių minčių. Gal tą pačią remontuoti, gal naują namą statyti. Klausiau statybininkų patarimų, neradau nė vieno, kuris būtų pataręs esamą namą pertvarkyti. Kreipėmės į architektus, tai tęsėsi labai ilgai.

- Kodėl ilgai tęsėsi, nuvylė architektai?

- Mes patys ilgai negalėjome apsispręsti, ką daryti. Nesuprantu, kas čia bendro su departamentu?

- Spėliojame, ar tik nepasinaudota lengviausiu būdu pinigus pasukti į asmenines statybas?

- Ne, tikrai ne. Absoliučiai. Galiu prisiekti. Nieko bendra nėra. Nė kvapo.

- O kas statė namą, ne iš Vilniaus važiavo žmonės? Vietiniai sakė, kad vilniečiai statė.

- Iš Vilniaus buvo atvažiavęs santechnikas, esame užsakę gręžinį. Firmą radau internete. Dėl pačių darbuotojų... Ūkio būdu statėme, pasitelkiant vieną kitą darbininką, kuris išmano. Pirkome rąstus iš urėdijos, su šeima, su draugais ruošėme viską.

- O statybų pradžios tik sutapimas? Argi ne per sunku?

- Aš su tomis didžiosiomis statybomis buvau susijęs tiek, kiek buvau įstaigos vadovas. Su statybomis iš departamento dirbo 30 žmonių.

- Ar nėra daugiau sutapimų, ar niekas iš departamento vadovybės daugiau nesistatė namų, kai kilo saugumo rūmas?

- Jūs gal ironizuojate? Aš kalbu rimtai ir neturiu ketinimų sakyti netiesos. Galiu pasakyti, kad kelerius metus prieš statybas buvau paėmęs paskolą iš banko ir ją iki šiol moku. Šeima turėjo asmeninių tikslų dalį paskolos skirti sodybėlei tvarkyti. Taip, deja, neatsitiko. Tai ir mūsų statybėlės turėjo palaukti geresnių laikų.

- Gal žinote, kodėl saugumo vadovams labai sekasi nekilnojamojo turto rinkoje, vienas brangiai išnuomoja namą svetimos valstybės ambasadai, kitas labai pigiai įsigyja žemės sklypą?

- Nežinau. O dėl manęs - sugretinimas su statybomis neturi jokio pagrindo.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... ciu_rumai/

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007