Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 09 Geg 2024 00:10

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007 19:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
Senieji lietuviškai parašyti raštai, dokumentai, knygos
viewtopic.php?f=92&t=1653



   Tai bent!!!  Pirmas lietuviškas raštas XVI amž.?

     O apie mūsų bočių runas ir runraštį neleidžia kalbėti žydkrikščionys? Kalbame seniausia Europos kalba, o rašto neturėjom? O kaip gi tada bus su J. Lipovkos perskaitytu tekstu etruskų rašmenimis ant mumijos drobulės lietuviams suprantama kalba? O mumija kažkur 500 metų iki m.e.. Jau nekalbant apie įrašus runomis ant akmenų pagal didžiąsias Europos upes ir Skandinavijoj.
 
     Paaiškinimas tik vienas - kažkam labai norisi paversti mūsų bočius beraščiais tamsuoliais, kuriems buvo būtina "civilizuotu" žydkrikščionių globa. Bet ylos maiše juk nepaslėpsi. Tai žydų darbeliai - krikščionybė, komunizmas, holokaustas.

     Ir XXI amž. tokie monai nebeveiksmingi. Po truputi viskas atsiskleidžia. Atsiskleidžia melas, demagogija, gobšumas. Doros, sąžiningumo, ištikimybės, garbės savokų devalvavimas.
 
    Tai kaip žiūrėti į tokius "mokslininkus" kurie skleidžia melą? Ar tokia jų "kvalifikacija", ar jie sąmoningai skleidžia melą. Juk abiem atvejais jie nemokšos arba niekšeliai. Ir kaip tokius ŠVENTA ARIJŲ žemelė nešioja?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Lap 2007 20:21 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
    O šiaip, gan įdomu paskaitinėti drąsius Kęsto samprotavimus apie lietuvius (jazyčnikus) beraščius. Galima jį gerbti tik už drąsą, kad tik su tokiu žinių bagažu drįsta kišti savo trigrašį viešumon.


   Gerb. Macepe,

   deja, ir man dėl to labai apmaudu, bet kol kas nėra patikimų duomenų, jog lietuviai (ir apskritai baltų gentys) iki krikšto naudojo kokį nors raštą.

   Jūsų minimi "etruskų"-"lietuvių" raštų dešifravimai (kaip ir dar milžiniška krūva panašių dešifravimų) yra visiškai niekuo nepagrįsti - tik atsitiktiniu raidžių parinkimu ir derinimu.

   Aš ir pats esu bandęs tyrinėti įvairius rašmenų pavyzdžius, rastus baltų gyvenamuose (ir gyventuose) kraštuose, bet visi jie pernelyg trumpi, kad būtų galima juos vienareikšmiškai iššifruoti.

    O įvairiausių "dešifravimų" jau pateikta šimtai (ir ne tik baltų, bet ir slavų, ir germanų, ir keltų, ir finų kalbomis) - ir kiekvienas tvirtina, kad tik jo "dešifravimas" yra teisingas.   :img01:

   Egzistuoja tik prielaidos, jog šventikai-žyniai galėjo naudoti runų rašto atmainą, kadangi greta gyvenę skandinavai tokį naudojo.

   Vis tik iki šiol nėra rasta nei vieno pakankamai ilgo įrašo runų raštu, kuris be abejonės būtų lietuviškas (arba bent baltiškas). Beje, nėra ir tokių neabejotinų įrašų slavų kalbomis.

   Mokslo pasaulyje (ypač tarptautiniame) mūsų aiškinimai apie tai, kad lietuviai (ar baltai) turėjo savo runų (ar kitą) raštą bus pripažinti tik tada, kai mes patys ar kas nors kitas suras nepaneigiamų šito fakto pavyzdžių-įrodymų, tai yra pakankamai ilgą tekstą, kurio dešifravimo rezultatai būtų nepaneigiami.. Aš asmeniškai tikiu, jog kada nors tai įvyks.

   Kol kas įdomiausias yra įrašas taip vadinamoje "Vaidevučio vėliavoje":

Vaidevutis, rašmenys (runos) "Vaidevučio vėliavoje", vardo kilmė
http://www.lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=1627

   Deja, jos originalas nėra išlikęs.

**********************************************************

  Jei žinote tokių įrašų, mielai su jais susipažinčiau - ir ne tik aš. :smile38:

Pastaba - aš tarp kitko ir esu tas pats KestaS :img01: , kadangi būtent taip pasirašinėju rusakalbių forumuose.

    Ir mano žinių bagažas tikrai nėra menkas. Galėjote tuo jau įsitikinti, skaitydamas mano įvairius pranešimus.
:smile38: :smile100:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Lap 2007 20:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
   Ponas KestaS, esu skaitęs nemažai jūsų minčių ir su kai kuriomis negaliu niekaip sutikti.

    Labai pasitikiu Č. Gedgaudu, nes jo teiginiams patvirtinimus radau ir iš kitų šaltinių. Tad jūsų žodžiai apie lietuvių arijų žynius, kurie perdavinėjo savo žinias "из уст в уста" visas tiradas perbraukia riebiu raudonu kryžium.

    Yra apie bočių runas ir šioje svetainėje. Yra VI-IX amž. prūsų vėliava su įrašu, kuris skamba taip, kad ir šiuolaikiniai lietuviai jį supranta. Tai kokių dar įrodymų reikia? Manot, kad Vatikanas, jei turi savo archyvuose runraščius, tai juos atiduos? Nors yra didelė tikimybė, kad sudegino viską ką rado, kaip Majų tūkstantmečius archyvus "civilizuoti" žydkrikščionys sudegino.

    Kai kas vis vien išliko ir dabar slavams, skandinavams ir kitiems runų "savininkams" nebėra kur dėtis. Daugelis jų pasirodo rašė lietuviškai. Cha cha. Tada pradeda niekinti runraštį, "suteikdami" jam tik būrimų reikšmę.


macepe rašė:
   Manau privalu atsakyti Žygeiviui apie etruskų rašmenimis rašytus lietuviškus tekstus. Tais laikais daugelis aplinkinių tautų naudojosi etruskų rašmenimis, todėl nieko stebėtino, kad randami įrašai ir slavų kalbomis ir lietuvių kalba.

    Juk įdomu ir tai, kad mumija, kuri buvo suvyniota į minimą drobulę, datuojama V amž. pr. m. e. Mumifikuodavo egiptiečiai, tai reiškia, kad bočiai turėjo ryšius su jais.

    Yra duomenų, kad 1290 metais pr. m. e. Egipto faraonas sugalvojo     praplėsti savo valdas "šiauriečių" sąskaita, bet labai nesėkmingai.

    Tad taip po trupinėlį tenka rankioti info apie bočius, nes žydkrikščionys taip viską sujaukę, suslapstę, sunaikinę, kad ieškoti labai sunku. Esu rašęs, kad mūsų "istorikus" imu į kabutes, nes sunku juos vadinti istorikais, kai nežino net Gedimino tėvo, jau nekalbant apie Mindaugo kilmę. Kaip yra vadinami šundaktariai, taip yra pas mus ir šunistorikų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 14 Vas 2010 14:55. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Kov 2010 18:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Žygeivio (Kęstučio Čeponio) pasiūlymai ir prielaidos (hipotezės) 
 

Bandant nustatyti senąją Rytų baltų protėvynę galima panaudoti senųjų baltiškų hidronimų žemėlapius, kuriuose reikėtų išskirti vakarų baltų ir rytų baltų hidronimų paplitimo arealus.

   Dar 1959 m. rusų kalbininkas V. Toporovas (vėliau tapęs vienu garsiausių pasaulio baltistų) paskelbė labai įdomų straipsnį Lietuvos Mokslų akademijos leidinyje "Lietuvių kalbotyros klausimai, II d." - В.Н. Топоров. О балтийских следах в топонимике русских территорий, p.55-63.

   Toporovas atkreipė dėmesį į įdomų faktą - vadinamųjų rytų galindų (голядь) gyventoje teritorijoje (dabartinė Maskvos sritis į pietus nuo Maskvos ir pats istorinis Maskvos centras) akivaizdūs vakarų baltų kalboms būdingi hidronimai su prūsiška ape, o ne lietuviška-latviška upe, bei prūsų stabis, o ne lietuvių akmuo, ir dar nemažai kitų prūsų ir jotvingių kalboms būdingų hidronimų.

   Tokiu metodu išnagrinėjus visą baltų hidronimų arealą būtų galima bent jau apytiksliai nustatyti senąjį lietuvių ir latvių protėvių (kalbiniu požiūriu) gyventą arealą.

   P.S. Faktas, kad visoje dabartinėje Lietuvos teritorijoje (ir gerokai į rytus bei pietus) senieji hidronimai būdingi vakarų baltų kalboms, o ne rytų baltų.

   Taigi, peržvelgus žinomus duomenis, panašu, kad rytų baltų protėvynė vis tik yra pietrytiniame senojo baltų arealo krašte (kampe).

Baltų vandenvardžių paplitimas Europoje
http://www.muenster.org/litauen/html/ge ... balten.htm

Paveikslėlis


Baltų gentys (tautos) pagal archeologinius ir rašytinius duomenis


http://www.socintegrum.ru/pictures/images/balt.jpg

Paveikslėlis

   Istoriniuose šaltiniuose ten gyvenusios gentys buvo vadinamos neurais - Neuroi; Νέυροι [Herodotas], neuroe [Plinijus Vyresnysis], nerui, nervi [Ammianas Marcelinas], neriuani [Bavaras Geografas], budinais - Budinoi; Βουδίνοι ir gelonais.

*********************************************************************************************

Antikiniai šaltiniai


Свод основных сведений

Источник - http://linguarium.iling-ran.ru/eurasia/IE/balt.shtml
Реестр языков мира: Балтийские языки

aH8 Древние народы, возможно говорившие на балтийских языках:

8a † EN: АЙСТИИ; эстии; Aesti; aestii, aistians; {lit} aisčiai. ЮВ. (или В.) побережье Балтийского моря. Впервые упоминаются Тацитом (I в.); также позднее. Согласно Тациту говорили на языке, родственном германским, но звучащим более по-британски (кельтски). Обычно отождествляются с предками пруссов, реже со всем населением Прибалтики, включая предков эстонцев. Впоследствие это название видимо перешло на последних: Eistland в древнескандинавских сагах.

8b † EN: НЕВРЫ; Neuroi; Νέυροι [Геродот], neuroe [Плиний Старший], nerui, nervi [Аммиан Марцеллин], neriuani [Баварский Географ]. Геродот помещает их к С. от скифов за большим озером (?Припятские болота), т.е. возможно в сев. басс. Днепра. Neriuani возможно обозначает жителей бассейна Нарева (< *neruv-enai) и не связано с ост. названиями. М.б. и славяне.

8c † EN: Будины; Budinoi; Βουδίνοι. Упоминаются только Геродотом, как соседи гелонов и м.б. невров.

8d † EN: Галинды; Γαλινδοι. [Птолемей]. Часто соотносятся с галиндами в Пруссии (см. выше). (и голядью (galindai - по литовски) в Московской области - KestaS)

8e † EN: Судины; Sudinoi; Σουδινοί. [Птолемей]. Часто соотносятся с ятвягами (судавами) (см. выше).

8f † EN: Боруски. [Птолемей]. Иногда соотносятся с пруссами (боруссами).

8g † EN: Кареоты. [Птолемей]. Иногда соотносятся с куршами (или карелами)

8h † EN: Салы. [Птолемей]. Иногда соотносятся с селами.

Vikipedijoje pateikiama tokia informacija:

http://lt.wikipedia.org/wiki/Gelonas

    Gelonas - Herodoto minimas miestas skitų genties budinų  žemėse. Tai matyt buvusi graikų kolonistų, išsikėlusių iš pajūrio kolonija. Gelonai kalbėjo tiek graikiškai, tiek skitiškai. Priešingai nei klajokliai budinai, gelonai vertėsi žemdirbyste, augino sodus.

    Pasak Herodoto, Gelone buvusi medinė tvirtovė, kurių kiekvienos iš sienų ilgis - 30 stadijų (5,5 km). Būta medinių graikų dievų šventyklų ir namų, Kas treji metai švęsta Dioniso šventė, rengtos bachanalijos[1]. 512 m. pr. m. e. Darijaus I sugriautas.

    Gelono vieta nėra tiksliai žinoma, hipotezės apima regioną nuo pat Volgos iki Dniepro. Viena iš versijų, jog Gelonas galėjęs būti Belsko piliakalnio vietoje (Sumų ir Poltavos sritys, Ukraina).

Šaltinis - http://lt.wikipedia.org/wiki/Skitai

    Skitų pavergtos tautos stepės pakraščiuose taip pat dažnai buvo vadinami „skitais“, nors tai nereiškia, kad jie kalbėjo iranėnų kalbomis kaip tikrieji skitai.

    Istorijoje išliko, kad 657 m. pr. m. e. šiaurinėje Juodosios jūros pakrantėje įsikūrė graikai. Gali būti, kad graikai finansavo skitų karo žygius ir už tai gavo teisę kurti kolonijas.

    Graikai ir Dnepro, vadinto Boristeno vardu, vidurupyje prie Vorsklos įkūrė Gelonų genties centrą – Geloną su šventyklomis, kurio kraštinė, pasak Herodoto, atitinka 5 km. Jį kasinėjo ir tyrinėjo archeologai.

    Įdomu, kad istorikas Teodoras Narbutas remdamasis Raudonės pilies rankraščiu, paminėjo lietuvių protėvį – Geloną. Gelonus, tiesa gerokai vėliau – V a., mini ir Sidonius aprašydamas 451 m. m. e. Katalaunijos mūšio, kuriame buvo pakirsta hunų galybė, dalyvius. Pasak Jordano ten dalyvavo ir liticiani bei gelonus pavergę alanai. Pasak Herodoto, Gelonai kalbėjo ir graikiškai, ir skitiškai.

    Skitai buvo puikūs ginklų, papuošalų meistrai, turėjo iš graikų perimtą raštą. Karališkieji skitai buvo geri žemdirbiai – jų grūdais maitinosi graikai. Herodotas aprašė, kaip skitai rėkia, maudydamiesi pirtyje. Tai yra pirmas istorijoje garinės pirties paminėjimas. Patys graikai pirtį perėmė daug vėliau iš romėnų.

    Herodotas rašė ir apie hiperborėjus, siuntinėjusius aukas į Delo salą Leto motinos – Artemidės  garbei, per skitus.

P.S. Įdomu tai, kad Herodotas ir kiti autoriai labai aiškiai atskiria skitus klajoklius ir skitus žemdirbius ("karališkuosius skitus"). Labai gali būti, jog būtent šie "skitai žemdirbiai" ir buvo rytų baltų protėviai. Bent jau senieji  hidronimai jų gyventose žemėse yra baltiški. O toliau jau iranėniški (taigi, tikrai skitiški).

----------------------------------------------

   Dar vienas įdomus faktas - Katalaunijos mūšis, įvykęs beveik po 1000 metų nuo Herodoto aprašytų laikų.

Šaltinis - http://lt.wikipedia.org/wiki/Katalaunij ... AB%C5%A1is

   Katalaunijos mūšis įvyko 451 m. (rugsėjo 20 d. arba 22 d.) Katalaunijos laukuose šiaurės Prancūzijoje prie dabartinio Trua miesto. Jame Romos imperijai su sąjungininkais pagaliau pavyko pakirsti hunų galybę. Tai stambiausias (abiejų armijų dydis vertinamas apie 100 tūkst.) ir vienas reikšmingiausių pirmojo tūkstantmečio mūšių Europoje. Mūšį, trukusį visą dieną, aprašė istorikas Jordanas VI a.

     Jame romėnai bei jų sąjungininkai – frankai, sarmatai, alanai, vedami valdovo Sangibo, kuris Orleano apgulties metu buvo hunų pusėje, armorikiečiai, liticianai, burgundai, saksai, ripariečiai, olibrionai ir kai kurios kitos germanų bei keltų gentys – vadovaujami Romos karvedžio Flavijaus Aetijaus (Aetius) po atkaklios ir kruvinos kovos sutriuškino Atilos vadovaujamus hunus su jų sąjungininkais gepidais, vadovaujamais Ardariko.

     Gotai dalyvavo abiejose pusėse.

     Vizigotų valdovas Teodorikas I-asis su savo pulkais kovojo romėnų pusėje, ostrogotų armija, vedama brolių Valamiro, Theodemiro ir Vidimero – amalių vadovo, – palaikė Atilą.

     V a. gyvenęs Sidonius pateikia platesnį dalyvavusių genčių sąrašą: rugijai, gepidai, gelonai, burgundai, skirai, belonotianai, neurai, bastarnai, tiuringiečiai, brukterai ir frankai, gyvenę prie Nekaro upės.

     Hunai prieš tai nusiaubė Reimso, Mainco, Kelno, Strasbūro, Vormso ir Tryro miestus bei apgulė Orleaną.

     Mūšis tęsėsi apie 15 val. iki visiškai sutemstant.

     Kitą dieną romėnus paliko dalis sąjungininkų (vizigotai), todėl jie nebesiryžo pulti gerokai susilpnintų hunų ir atsitraukė. Hunai taip pat buvo patyrę per daug nuostolių, kad galėtų dar kartą stoti į kovą.

*********************************

   Žinoma, visus žinomus baltiškus hidronimus reikėtų labai įdėmiai išnagrinėti ir taip žymiai tiksliau lokalizuoti senąjį rytų baltų gyventą arealą. Bet tai jau baltų kalbų specialistų darbas. :img06:


Apie galimus seniausius rytų baltų (lietuvių ir latvių protėvių) rašytinius šaltinius.


    Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytus faktus:

---------------------------------------------------------------------------------
    Gelonas - Herodoto minimas miestas skitų genties budinų  žemėse. Tai matyt buvusi graikų kolonistų, išsikėlusių iš pajūrio kolonija. Gelonai kalbėjo tiek graikiškai, tiek skitiškai. Priešingai nei klajokliai budinai, gelonai vertėsi žemdirbyste, augino sodus.

    Pasak Herodoto, Gelone buvusi medinė tvirtovė, kurių kiekvienos iš sienų ilgis - 30 stadijų (5,5 km). Būta medinių graikų dievų šventyklų ir namų, Kas treji metai švęsta Dioniso šventė, rengtos bachanalijos[1]. 512 m. pr. m. e. Darijaus I sugriautas.

    Gelono vieta nėra tiksliai žinoma, hipotezės apima regioną nuo pat Volgos iki Dniepro. Viena iš versijų, jog Gelonas galėjęs būti Belsko piliakalnio vietoje (Sumų ir Poltavos sritys, Ukraina).
--------------------------------------------------------------------------------

    galima daryti prielaidą, jog egzistuoja gana reali galimybė, jog graikų kolonistų kaimynystėje ir  matyt, netgi jų įkurtose kolonijose, ilgus amžius gyvenusios baltų (greičiausiai rytų baltų) genčių nariai galėjo palikti rašytinius savo tuometinės kalbos reliktus, parašytus graikiškomis raidėmis, bet senąją tuometine baltų kalba - pvz., užfiksuojant kokius nors prekybinius sandorius.

    Juk tuometinė senoji graikų kalba ir baltų kalbos savo vartojamų garsų sistema buvo pakankamai artimos ir neturėjo būti rimtų problemų užrašant baltų kalbos (ar kalbų) žodžius tuometiniu graikų raštu.

    Šią hipotezę įrodyti galėtų tik atitinkamų įrašų radimas - tiek atliekant įvairius archeologinius kasinėjimus tose teritorijose (dabar tai Ukrainos šiaurrytinė dalis), tiek ir patikrinant jau seniai surastus artefaktus, saugomus įvairiuose muziejuose bei - ypač - saugyklose, tiek privačiose kolekcijose.

    Ta pati prielaida galioja ir kitoms rašto sistemoms, vartotoms įvairiais laikotarpiais baltų genčių gyventų žemių teritorijų pakraščiuose. Pvz., visai tikėtina, kad gali būti rasta įrašų, parašytų slavų rašmenimis (glagolica arba kirilica), bet rytų galindų (Mazgavos - Maskvos galindų) kalba.

   Kaip ten bebūtų, šią hipotezę verta turėti omenyje ir, esant galimybėms, ją tikrinti.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Geg 2011 21:36 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 27 Vas 2010 20:50
Pranešimai: 43
    Nežinau, gal čia ir ne toje diskusijoje pasisakysiu, bet visgi norisi išsakyti savo nuomonę apie raštą...

     Daug kam atrodo, jog raštas jau parodo tam tikrą civilizacijos raidą į aukštesni lygį, bet ar tikrai?

     Dabar patys pagalvokite, ką reiškė raštas viduramžiais, kam jis reikalingas ir pan.? Ar jis išties toks svarbus, kaip dabar? Taip, dabar daug informacijos saugoma raštu, o seniau ar to reikėjo?

     Laiškus atstodavo gyvi žmonės - pasiuntiniai, kurie prie to paties ir patikimai apsaugodavo informaciją.

     Ir dar pagalvokit ar tais laikais buvo svarbu rašyti, kas susituokė ar mirė? Manau buvo neaktualu ir pan. Kam per daug rūpėjo koks, pvz., buvo kunigaikštis prieš 100 m., jei jie gyvena dabar, tai ir rūpinasi dabartimi.

     Kas svarbu buvo tuo laiku ir dabar? Ogi pinigai. Tai juk ir tam tikras simbolinis raštas, kuris turi tam tikrą informaciją.

     Tarkim, tikrai lietuviški - tai ilgieji pinigai rasti Kernavėje. Lietuviai "susikalbėdavo", pvz, kad ir ženklais, tarkim, kad ir Gedimino stulpai, juk pats tas ženklas savyje jau nešė ir neša tam tikrą informaciją.

     Dabar, žinant mūsų klimatines sąlygas, mes suprantame, kodėl nebeliko medinių pilių, nebeliko ir daug ko kito, kad ir rašto, kuris gal būt buvo surašytas ne ant patvaraus akmens... Aišku prie to naikinimo prisidėjo kryžiuočiai ir jų vedama politika.

     Dar vienas dalykas kaip mes patys mastome apie rašto reikšmę?

     Norime būti didi tauta, kaip persai, graikai, turkai ar egiptiečiai, kurie (turi) turėjo savo raštą. Bet ar tame didingumas? Koks dabar raštas naudojamas Europoje? Ar savo asmeninį raštą turi "didingos" tautos, kaip pvz. vokiečiai, prancūzai ...?

     Tiesiog taip susiklostė, kad mes nebevargome kurt to savo rašto (arba jis neišplito), o tiesiog perėmėm jau esančius raštus. Mes nenorėjom būt išskirtiniai, o tiesiog pasirinkom praktiškesnį variantą. Tiesiog noriu pasakyti tai, kad buvo ar nebuvo to mūsų "išskirtinio" rašto, tai nėra taip jau ir svarbu, svarbu, kad nesijaustumėme dėl to menkesni už kitus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Geg 2011 20:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
     Jeigu paklausi turko, kada pradėta rašyti Turkijoje, tas ims aiškinti apie hetitų dantiraščius.

     Jeigu paklausi ukrainiečio, kada ukrainiečiai ėmė statyti miestus, tas ims postringaut apie Tripolės kultūrą 3000 m.pr.m.e.

     Čekui Čekijos kultūra prasideda nuo keltų Haltštato kultūros, vokiečiui seniausi vokiečių miestai tie, kuriuos įkūrė romėnai.

     Totoriai švenčia Kazanės įkūrimą nuo datos, užrašytos ant seniausios jos teritorijoje rastos arabiškos monetos.

     Arabas Egipte aiškina, kaip jie statė piramides.

     Graikas pasakos, kad seniausi graikų raštai buvo dar iki Santorino įsiveržimo Kretos - Mikėnų kultūroje (kuri galbūt net ne graikiška).

     Italas ims aiškint apie etruskus.

     O mums reikia mašina įvažiuot į laiptinę.

     Seniausi etninėje Lietuvoje randami lietuvių raštai - pas lietuvius šumerus ir hetitus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007