Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 10 Geg 2024 14:52

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 19 Lie 2012 16:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Romualdas Ozolas „Mes privalome Lietuvą sukurti iš naujo!“


http://www.balsas.lt/News/print/609933
http://www.balsas.lt/naujiena/609933/r- ... -patarejai

Autorius: Audrius Bareišis 2012.07.19 13:59

Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Romualdas Ozolas įsitikinęs, kad šiuo metu svarbiausias klausimas – ar galima sukurti Lietuvą iš naujo? O vietoj atsakymo „taip arba ne“, signataras teigia: „Mes privalome!“

Per pokalbį su portalu Balsas.lt R. Ozolas įvertino buvusios teisėjos Neringos Venckienės situaciją bei įžvelgė tam tikrų klaidų, kurios gali atsiliepti tolesnei jos kaip potencialios politikės karjerai.

– Kaip vertinate šiuo metu vykstantį sambrūzdį politiniame Lietuvos gyvenime? – Balsas.lt pasiteiravo R. Ozolo.

– Šiuo metu aiškėja būtinybė atkurti vieningą frontą. Pastaruoju metu vyko natūrali visuomeninio pasipriešinimo pakilimo diferenciacija. Demokratijos sąlygomis tas yra natūralu ir suprantama. Iš apačios kylant įvairioms iniciatyvoms tam tikras struktūrizavimasis yra neišvengiamas.

Bet dabar viskas priklauso nuo atskiroms struktūroms vadovaujančių žmonių sugebėjimo suderinti didžiuosius tikslus, įveikti grupines ir egoistines pagundas. O tada liktų tik sėstis prie bendro derybų stalo bei atsakyti į klausimą, ką sugebame, o ko nelabai.

– Šį naujų politinių jėgų išsiskaidymą lėmė smulkūs ar reikšmingi skirtingų vizijų matymo veiksniai?

– Pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad iki šiol nėra matyti pastangų, kurios padėtų sutarti. Tai yra pats svarbiausias motyvas. O susėdus prie stalo ir kalbantis atsirastų galimybių susitarti nepriklausomai nuo ideologinių skirtybių.

Svarbiausia pagrindiniai darbai. Susitarti reikia ne dėl ideologinių nuostatų ar vertybinių orientacijų, o dėl darbų. Būtent dėl jų visos ideologijos turi ir gali rasti bendrą kalbą.

– Kas galėtų būti tais lyderiais, kurie turėtų sėsti prie derybų stalo?

– Labai nemėgstu pasakymų „lyderiai“, „vadovai“. Jeigu kalbame apie lyderį, tai šnekame apie vieno žmogaus reguliuojamą projektą. O šiuo atveju akivaizdžiai turi būti kalbama apie atstovavimą tam tikram visuomeniniam interesui.

Užteks Lietuvai vadovautis vien tik fizinį veidą turinčiais veikėjais. Juk dažnai randama, dėl ko prikibti prie lyderių, sukritikuoti ir galiausiai išmesti juos iš pačios politikos. O kai kalbama apie tam tikros grupės idėjas, veiklą, darbus – visiškai kita situacija.

Tada yra galimybė pamatyti, kas yra kas. Be abejo, kiekvienam politiniam judėjimui turi atstovauti tam tikri asmenys, bet jie šiuo atveju neturėtų būti svarbiausi. Lyderystės nuostata yra dirbtinai pučiama, stengiantis rasti asmens pažeidžiamų vietų ir jomis pasinaudoti.

– Kokių ateinančių rinkimų gali tikėtis Lietuvos piliečiai?

– Turiu vilties, kad po įvykių Garliavoje kilusi banga su pakilimais ir tam tikrais nuolydžiais bus įtempta iki pat rinkimų. Kad ir kaip būtų bandoma „nusodinti“ šį visuomenės pakilimo protrūkį, jis vis tiek yra stiprus, su visos tautos užnugariu.

Mes atsidūrėme ties labai pavojingais tautai ir valstybei iššūkiais, kurie reikalauja aiškaus apsisprendimo. O minimas apsisprendimas gali būti mirtinas arba priešingai – gali tapti naujo Lietuvos pakilimo ir atsigavimo stimulu. Manau, kad problema yra fundamentali. Aš ją formuluoju taip: „Ar galima sukurti Lietuvą iš naujo?“ Atsakyčiau paprastai: „Mes privalome Lietuvą sukurti iš naujo!“

– Kokiais būdais įmanoma tą padaryti?

– Visų pirma, susigrąžindami žmones, visų antra – apgindami savo žemes, ir visų trečia – sustiprindami savo kultūrą bei sukurdami tam tikrą gamybinę bazę, kuri gamintų produkciją, leidžiančią mums pardavinėti ją visam pasauliui.

Tokiu būdu turime pildyti šalies biudžetą. O ne skolindamiesi, kaip yra daroma dabar. Europos Sąjungos pasiūlymai nuosekliai klampina Lietuvą į skolas. O rezultatas – valstybės bankrotas. Jeigu ne šiandien, tai po dešimties metų.

– Kas gali tapti lemiamu veiksniu per rinkimus?

– Be jokios abejonės, lemiamas šių rudenį vyksiančių rinkimų į Seimą veiksnys bus susivienijęs arba susiskaldęs frontas. Vienu atveju bus įmanoma pasiekti užsibrėžtus tikslus, kitu – juos teks atidėti neapibrėžtam laikui.

– Kaip vertinate Neringos Venckienės situaciją ir siekius artėjančiuose rinkimuose?

– Šiuo atveju, mano nuomone, ji yra puolama su tam tikrais smurto požymiais. Tiek iš viešosios erdvės, tiek iš tam tikrų institucijų. Taip pat manau, kad ji turi ne visai patikimus patarėjus. O kokios bus viso to pasekmės, nespėliokime, pamatysime.

Šaltinis: "Balsas.lt"

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/609933/ ... i-apacioje

Tik faktai
2012-07-19 14:21:17


R.Pakso patarėjas A.Medalinskas politines pažiūras keitė kardinaliai - nuo dešiniųjų iki kairiųjų. Šis politikas, buvęs Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, iš Vytauto Landsbergio glėbio patraukė tiesiai pas šio priešininką Aloyzą Sakalą. A.Medalinskas tapo Socialdemokratų partijos atsakinguoju sekretoriumi. Ši partija padėjo politikui išvažiuoti studijų į Didžiąją Britaniją. Grįžęs iš užsienių A.Medalinskas "atsivertė". "Praregėjęs" susižavėjo centristais, vėliau tapo liberalu, aktyviai rėmė kandidato į prezidentus Artūro Paulausko kampaniją. R.Paksui susiruošus į Prezidentūrą, A.Medalinskas kartu su kitais dešimčia liberalų pasitraukė iš šios partijos. Dabar jis nebe partinis, dar būdamas parlamentaras priklausė tik Liberalų demokratų frakcijai Seime. Pastaruoju metu bando "suvienyti" visuomeninius judėjimus, lzinios.lt portale varydamas ant D. Kuolio.

Alvydas Medalinskas - tik faktai
2012-07-19 15:17:32


Labai iškreipti Jūsų faktai ir labiau panašūs į paskalas.

Būdamas Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu aš nebuvau niekieno glėbyje. Priešingai, jeigu pasidomėsite istorijos faktais, buvau vienas iš tų, kuris surengė susitikimą Mokslų Akademijoje, kuriame ir gimė Sąjūdis.

Sąjūdininkai išsiskirstė po visas partijas. Jie tapo ne tik konservatoriais, bet ir socialdemokratais, liberalais ir t.t..

Jeigu būtumėte pasidomėjęs, kodėl tapau socialdemokratų partijos nariu tada, tai sužinotumėte, jog tai įvyko visų pirma todėl, kad tada tą partiją jai tik įsikūrus, negailestingai puolė, o mano įsitikinimu, šių pažiūrų, socialdemokratinių pažiūrų, žmonės turi tokią pačią teisę būti, kaip konservatoriai, liberalai ar tautininkai.

Kai klausiau Sakalo kuo galiu padėti, kad apsaugoti socialdemokratus nuo puolimo, jis pasakė: įsijungti į jų gretas. Taip ir padariau, pasitraukdamas iš šios partijos tada, kai ji atsidūrė valdžioje, Seime. Visa tai buvo iki socialdemokratų susiliejimo su LDDP, nors šiame procese palaikiau tuos principingus socialdemokratus, kurie į šį susiliejimą nėjo ir dabar vadinasi Socialdemokratų sąjunga.

Jokie socialdemokratai man negalėjo padėti išvažiuoti studijuoti į Angliją. Tai padariau aš pats, atsisakydamas nuo galimybės eiti į Aukščiausiąją Tarybą 1990 m.. Tikrai, Anglijoje susižavėjau laisvės idėjomis, t.y. liberaliomis idėjomis, todėl, kaip Liberalų sąjungos narys, esant tokiai partijos politikai, palaikiau įvairius partijos žingsnius,tame tarpe ir remiant kitus asmenis, kaip kandidatus į Prezidentus, tarp kurių buvo ir Paksas, kurio patarėju vėliau tikrai buvau. To neneigiu.

Bet iš jokios Pakso partijos su grupe negalėjau išeiti, nes nebuvau nei Pakso liberaldemokratuose, nei Pakso tvarkiečiuose. Taip, kad čia irgi rašote tik paskalas.

Centristu irgi nebuvau, nors Ozolą, kaip politiką ir kaip žmogų, o dabar, kaip visuomenininką labai gerbiu. Bet išsigalvojimas Jūsų, kad buvau centristu.

Ir taip pat noriu pasakyti, kad savo pažiūrų nekeičiau nuo pat pradžių: iš Sąjūdžio laikų jaučiu pagarbą tautai ir valstybei, kaip aukščiausioms vertybėms ir man taip pat labai imponuoja laisvės idėjos.

Nemanau, kad tas vertybes kada keisčiau, bet suprantu laisvę ne taip, kaip liberalai Lietuvoje, kurie ją mato visų pirma, kaip kapitalo ir pinigų laisvę. Aš laisvę matau, kaip žmogaus ir tautos laisvę.

Man taip pat dar nuo Sąjūdžio laikų yra svarbios teisingumo idėjos, todėl, kai sužinojau, kad Paksui vadovaujant Vilniaus savivaldybė įlindo į labai tamsius sandėrius, supratau, kad jis išdavė mūsų sutartą vertybę: teisingumą ir kovą su aukšto rango valdžios korupcija ir šiandien jį vertinu panašiai, kaip kokį kitą politiką, potencialiai įsivėlusį į tamsius sandėrius ar tokius sandėrius dengiantį.

Šia prasme, irgi pažiūrų nekeičiau ir nekeičiu jų juo labiau priklausomai nuo politinės konjunktūros

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007