Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 09:23

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 09 Geg 2011 13:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
L.Pečeliūnienė. Partijų maištininkai – demokratijos druska


http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/lpe ... d=45169553

Lina Pečeliūnienė, http://www.DELFI.lt
2011 gegužės mėn. 9 d. 09:53

      Dvi didžiausios partijos ką tik išmetė lauk po vieną savo narį: Socialdemokratų partija (LSDP) – Joną Jagminą, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – Gintarą Songailą.

      Narių mėtymas nedaro garbės partijoms, jei jie išmetami ne už nusikaltimus. Tuomet pradedi abejoti partijų vidine demokratija. Abu partijų „blogiukai“ išmesti už pažiūras. Partinėje demokratijoje būtų natūraliau, kad „dėl nesutapusių pažiūrų“ nariai iš partijos pasitrauktų patys. O jei taip nedaro, tai, matyt, dar turi vilties pažiūras suderinti arba kitus partijos kolegas įtikinti.

      Panašu, kad šie abu partijų atskalūnai patys provokavo sprendimą juos išmesti. Kodėl J.Jagminas išėjo iš Socialdemokratų frakcijos Seime į Mišriąją Seimo narių grupę? Būtent tas žingsnis pagal socialdemokratų įstatus tapo formalia priežastimi juo atsikratyti. Nors, panašu, partijos kantrybės taurę perpildė tai, kad J.Jagmino balsas išgelbėjo Andriaus Kubiliaus Vyriausybės garbę. Vieno balso persvara nepriimta opozicijos parengta rezoliucija, kuria Vyriausybės praeitų metų veiklos ataskaita vertinama neigiamai.

       Tiesa, J.Jagminas seniai pliekėsi su savo partija, nebalsuodamas nei už Seimo paleidimą, nei už interpeliacijas ministrams, nei už akcizo mažinimą alkoholiui ir laisvesnį jo pardavimą, nei už, jo žodžiais, blogus Syso ir Vėsaitės progresinius mokesčius, kurie tik nuskurdintų vidurinį visuomenės sluoksnį.

       Iš esmės, J.Jagminas nepritarė triukšmingiems opozicijos išpuoliams prieš valdžią. Jis įsitikinęs, kad opozicija su valdžia turėtų konstruktyviau diskutuoti ir ieškoti bendrų sprendimų „vardan tos Lietuvos“, o ne tuščiai propagandiškai pliekti viską, ką daro valdantieji.

       Ko gero, J.Jagmino nuostata labai pagirtina, bet už ją jis yra gavęs partijos papeikimą, kurį apskundė teismui. J.Jagmino procesas prieš partiją turėtų būti labai įdomus ir pačiai LSDP, net ir visai Lietuvai. Juk smalsu sužinoti, kaip tarpusavy dera partinė drausmė ir konstitucinė Seimo nario laisvo mandato teisė balsuoti tik pagal savo įsitikinimus. Žinoma, teismas gali pažiūrėti tik formaliai: nepatinka partijos sprendimai, nebūk partijoje. Bet byla gali pasiekti ir Konstitucinį Teismą (KT) – tapti reikšmingu grūdu Lietuvos demokratijai.

       G.Songailos maištas prieš TS-LKD gal dar įdomesnis. Visiškai nusilpusi Tautininkų sąjunga prisijungė prie TS-LKD, ir tik todėl vos du tautininkai (G.Songaila ir Kazimieras Uoka) tapo Seimo nariais.

       TS-LKD leido savo viduje susikurti Tautininkų frakcijai. Truputį keista, bet gal tautinės valstybės tradicijų puoselėjimas – svarbi konservatyvių pažiūrų sudedamoji dalis. Beje, net Konstitucija prasideda pavadinimu „Lietuvių Tauta“, o ir kituose straipsniuose Tauta rašoma didžiąja raide.

       Tiesa, KT jau yra išaiškinęs, kad Tauta suprantama kaip politinė tauta (visų tautybių Lietuvos piliečiai, ne vien „gryni“ lietuviai). Visiškai suprantama, kodėl išsivadavimo iš okupacijos kovoje dokumentų įrašas: „tautybė: lietuvis“ turėjo ypatingą prasmę. Ir visiškai natūralu, kad laisvoje valstybėje „Lietuvos Respublikos pilietis“ yra svarbesnis identifikavimo ženklas už pabrėžtą tautybę. Jei manote priešingai, tai tik paniekinate valstybę.

       TS-LKD Tautininkų frakcija viena iš svarbiausių vertybių laiko tautos vienybę. Bet kai kalbi apie tautos vienybę, reikia klausti: kokiu klausimu ta tauta vieninga. Visa tauta susivienyti gali tik ypatingu egzistenciniu klausimu, o šiaip demokratinėje valstybėje natūralus nuolatinis interesų susidūrimas, įvairių grupių dialogas ir kompromisas. Dar įdomiau, ar kalbėdami apie vienybę tautininkai turi galvoje tą KT išaiškintą tautos reikšmę. Ar kaip tik priešingai: lietuvius remia kaktomis su nelietuviais?

      Paprastai šiuolaikinės nacionalistinės politinės jėgos (o jų daugėja visoje Europoje) savo dokumentus surašo politkorektiškai – neperžengia tos ribos, kai jau galėtų būti pripažintos antikonstitucinėmis, kurstančiomis tautinę nesantaiką.

      Bet tas ir bėda: visos nacionalistiniu principu sukurtos politinės jėgos pilnos demagogijos ir dviprasmybių, kaip ir tas demonstrantų šūkis: „Lietuva – lietuviams“.

      Tarkim, Lenkų rinkimų akcija (LLRA) savo dokumentuose nerašo: nekenčiame Lietuvos valstybės ir kuriame uždarą Vilnijos getą. Tačiau savo rinkėjus ši politinė jėga suburia tik gąsdindama lietuviais.

      Pagirtina, kad Vilniaus ir Šalčininkų savivaldybės švenčia Abiejų tautų respublikos – Gegužės 3-iosios konstituciją (kodėl nešvenčia visa Lietuva?), bet ta proga kabina tik vienos Lenkijos vėliavą. Tokios dviprasmybės labiausiai ir skatina tautinę neapykantą.

      Tautininkų frakcijos nacionalizmas iš jų dokumentų juokingai išlenda. Kad lietuvių ir latvių kalbos, tautininkų nuomone, turi „neišmatuojamą mokslinę reikšmę visai civilizacijos raidai ir dvasinei žmogaus prigimčiai pažinti“ – tai dar tiek to. Bet teigiama, kad visas aukštasis mokslas turi atitikti lietuviškus poreikius. „Gamtos mokslai (kaip ir viso Lietuvos mokslo tradicijos) yra tautinės kultūros dalis, o jų dėstymas – tautinio ugdymo dalis. Gamtos mokslų dėstyme šiandien stebima ypač daug nesavarankiško sekimo ir nevientiso lipdymo iš užsienietiškų pavyzdžių“, - taip prirašyta balandžio 30 d. deklaracijos projekte ketinant atkurti Tautininkų sąjungą. Išprotėję lietuviai sukurs tautišką fiziką ir chemiją?

       Tautininkų vadovas G.Songaila ėmė diktuoti TS-LKD savo ypatingą lietuviškumą ir euroskepticizmą, kuris konservatoriams iki šiol nebuvo priimtinas. Tiesą sakant, iš pradžių net nebuvo aišku, kodėl tautininkai nekenčia partijos pirmininko A.Kubiliaus. Šokinėjo prieš jį kažkokiais neaiškiai suformuluotais pareiškimais, kaltino jį visai panašiai kaip ir opozicija: premjeras skaičiuoja tik biudžeto eilutes, nesirūpina paprastu žmogumi. Dabar, kai Tautininkų frakcija baudėsi išeiti (bet neišėjo) iš TS-LKD, labiau paaiškėjo neapykantos priežastis: taigi A.Kubilius pataikavo lenkams teikdamas pavardžių rašymo dokumentuose nelietuviškomis raidėmis projektą.

      G.Songaila išmestas iš partijos todėl, kad apskundė teismui konservatorių ketinimą Vilniaus miesto taryboje jungtis į koaliciją su lenkais. Teismas tikriausiai tokios bylos net nenagrinėtų, pareiškęs, kad LLRA – įregistruota partija, ir ne teismo reikalas spręsti, su kuo partijoms sudarinėti koalicijas. Be to, TS-LKD Vilniaus savivaldybėje valdžios taip ir nesuformavo, ir G.Songaila savo ieškinį atsiėmė. Už beatodairišką draskymąsi partija galėjo jam papeikimą parašyti, bet kam šalinti iš partijos? TS-LKD pirmininko pavaduotojas Valentinas Stundys teisus, pavadinęs tokį sprendimą vištakumu. Jei visi partijų nariai būtų atskalūnai, partijos subyrėtų, tačiau vienas kitas G.Songaila ar J.Jagminas yra kaip demokratijos produkto druska.

      Ką tik blankiai praėjo Socialdemokratų partijos suvažiavimas be konkurencijos partijos pirmininkui Algirdui Butkevičiui, be idėjų susikirtimo, demonstruojant apgaulingą vienybę (tą pačią suvažiavimo dieną J.Jagminą išmetė iš partijos, o Gediminą Kirkilą nustūmė nuo partijos pirmininko pavaduotojo pareigų).

      TS-LKD suvažiavimas turėtų būti daug įdomesnis. Tautiškumo klausimas (tikiuosi, su labai skirtingais argumentais) neišvengiamai bus darbotvarkėje. Ne tik todėl, kad grupė partiečių reikalauja G.Songailą sugrąžinti į partiją, bet ir todėl, kad tautininkai – smarkiausi Irenos Degutienės rėmėjai jos kovoje su A.Kubiliumi dėl partijos pirmininko posto. Ir labai gerai, kad rungiasi du stiprūs lyderiai ir jų rėmėjai. Beje, ta kova šį kartą tikrai nesuvaidinta.

http://www.DELFI.lt

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=5

Ar pripažįstame Vasario-16 ąją?,
2011 05 09 11:36


      Šiandien baigusių hibridinius istorijos - politologijos mokslus žmonių tarpe pasidarė madinga peikti ir niekinti lietuvybės žadintojus, kaltinant juos tuo, kad 1918 m. buvo sukurta tautinė, o ne kitokia Lietuvos valstybė.

Inga Baranauskienė,
2011 05 09 12:39


      Pagrindinė mintis teisinga, bet dėl Songailos reikia patikslinti: ieškinys buvo ne dėl koalicijos su Tomaševskio bloku, o dėl TS-LKD Vilniaus skyrių sueigos tarybos sprendimo tokią koaliciją sudaryti.

      Ir visiškai aišku, kad šis sprendimas priimtas, pažeidžiant bent jau demokratinę etiką: 4 skyriai iš 11 visuotiniuose susirinkimuose bemaž vienbalsiai pasisakė prieš tokią koaliciją, tad nors kiti visuotinių susirinkimų nerengė, buvo galima prognozuoti, kad ir ten nuomonė būtų buvusi panaši.

      Taigi skyrių sueigos taryba priėmė sprendimą, ignoruodama daugumos partiečių nuomonę, o tai mažų mažiausia neetiška demokratijos požiūriu. Tad nesu tokia tikra, kad teismas bylos nebūtų nagrinėjęs.

      Ir dar. Rašote: "visos nacionalistiniu principu sukurtos politinės jėgos pilnos demagogijos ir dviprasmybių".

      O ar nenacionaliniu principu sukurtos partijos to išvengia? Ne. Taigi...

to Inga Baranauskienei,
2011 05 09 12:47


"Taigi skyrių sueigos taryba priėmė sprendimą, ignoruodama daugumos partiečių nuomonę, o tai mažų mažiausia neetiška demokratijos požiūriu".

      Vadovaujantis bešališkumo ir etikos principais R. Alekna neturėjo komitete balsuoti. Galima palyginti, kad jis pažeidė viešųjų ir privačių interesų principą.

Žygeivis,
2011 05 09 13:30


     Klausimas p. Linai Pečeliūnienei:

     Kas ir kokiu pagrindu suteikė Konstituciniam teismui (suformuotam "persidažiųsių" komunistų ir kosmopolitų rankomis) "perrašyti" Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo aktą 1918 m. vasario 16 d. ir jame labai aiškiai suformuluotą idėją:

   "Lietuvos Taryba, kaipo vienintelė lietuvių tautos atstovybė, remdamos pripažintąja tautų apsisprendimo teise ir lietuvių Vilniaus konferencijos nutarimu rugsėjo mėn. 18-23 d. 1917 metais, skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis."

   Tai gal paaiškinsite ir apie kokią lietuvių tautą ir jos atstovybę kalbama šiame 1918 m. Vasario 16 d. Nepriklausomybės atstatymo Akte, p. Pečeliūniene ir Konstitucinio teismo "aiškintojai"?

   Juk visiškai akivaizdu, kad tokie visos Lietuvių Tautos pamatinę egzistenciją ir valstybingumo pagrindus "pajudinantys" klausimai gali būti sprendžiami tik visos Tautos referendumu.  

   Taip, beje, parašyta ir Konstitucijoje, paaiškinant, kokie klausimai sprendžiami tik referendumu: "Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu".

   Nebent mus jau 20 metų valdantys oligarchų statytiniai yra įsitikinę, kad Lietuvių Tautos apibrėžimo "išplovimas" nėra vienas iš pačių svarbiausių Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimų?

   Bet tokiu atveju iškyla kitas natūralus klausimas - o kokia tada yra esminė Nepriklausomos Lietuvos Valstybės egzistavimo sąlyga ir pagrindinis jos egzistavimo tikslas?

   Beje, kaip tik į šiuos du principinius klausimus mūsų Seimo nariai bei tas pats "visa žinantis" Konstitucinis Teismas taip niekada aiškiai ir neatsakė. :)

   Ir akivaizdu kodėl - atsakysi vienaip ir tada teks aiškinti, kaip Lietuva galėjo stoti į ES, prarasdama savo suverenias galias (parduodama jas už "maksimos" miltelių saują ir alaus butelį?) bei daugeliu esminių Tautai klausimų nusileisdama antitautiniam ES spaudimui.

   Atsakysi kitaip - Tauta gali ir sukilti prieš tokius "išaiškintojus".

   P.S. Kartu būtina nepamiršti ir to nepaneigiamo fakto, kad 1992 m. Konstitucijos tekstas yra "kompromisas" tarp nacionalistų, turėjusių didelę įtaką Sąjūdyje, ir kosmopolitų, realiai valdžiusių Lietuvą 1990-1992 m.

   Juk 1938 m. Konstitucija 1990 m. kovo 11 d. buvo panaikinta akivaizdžiai neteisėtai, kažkokių tarpusavio AT uždarų grupių slapto susitarimo ir ilgų machinacijų metu, vėliau jau pateikiant "teisinį" demagoginį "pagrindimą", parengtą p. Kūrio Vyresniojo (skaitant tą vadinamąjį "pagrindimą" ima ir juokas, ir ašaros teka nuo tokio atviro teisinio nihilizmo)...

Tomas J.,
2011 05 09 21:14


     "KT jau yra išaiškinęs, kad Tauta suprantama kaip politinė tauta (visų tautybių Lietuvos piliečiai, ne vien „gryni“ lietuviai)"

     Čia tik KT nuomonė.

     O tautos nuomonė šiuo klausimu yra visiems žinoma ir jos nepakeis niekas.

Tautininkas Pečeliūnienei,
2011 05 09 21:15


      Antanas Smetona pasakė:

      "Hitlerio didžiausia klaida, kad jis laikė vokiečius geriausia tauta. Nėra nei geresnių, nei blogesnių tautų. Ir lietuviai ne blogesni už kitus."

      Ir dar:

      "Tauta yra šeimų šeima, o valstybė yra tautos namai.

      Mes svetingai priimame kitataučius, jei jie nebando įvesti čia savo tvarkos ir negriauna bendrų namų."

Žygeivis,
2011 05 10 12:43


     "Daugiatautiškumo" propagandistams

     Lietuvos Valstybėje gyvena tik viena Tauta - Lietuvių.

     Lietuva - Lietuviams! Lietuviai - Lietuvai!

------------------------------------------------------------------------------------
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 19 Bir 2011 16:35 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tautininkai nusprendė trauktis iš TS-LKD


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=46755141

Atnaujinta 12.55, BNS
2011 birželio mėn. 19 d. 08:33

      Vilniuje sekmadienį vykusi Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų Tautininkų frakcijos konferencija nusprendė trauktis iš konservatorių partijos ir atkurti nuosavą partiją.

      Nutraukti veiklą partijoje Tautininkų frakcija nusprendė po to, kai nesugebėjo įtikinti konservatorių vadovybės atstatyti savo vadovų narystę partijoje.

      “Frakcija neteko savo lyderių, Seimo narių. Tai paralyžiuoja Tautininkų frakcijos veiklą TS-LKD ir daro ją neįmanoma”, - sakoma tautininkų priimtame nutarime.

      Iš TS-LKD partijos balandį buvo pašalintas tautininkų lyderis Gintaras Songaila, kiek anksčiau buvo sustabdyta Kazimiero Uokos ir Arvydo Radžiūno narystė. Tautininkai taip pat skundėsi, kad nėra pakankamai atstovaujami TS-LKD vadovybėje.

      Frakcijos vadovas Algimantas Birbilas kreipdamasis į bendražygius teigė, kad susitikime su konservatorių vadovybe tiesiog buvo atsakyta, kad tautininkų vadovai vėl galės mėginti stoti į partiją.

      “Mes bandėme, tarėmės, bet nieko iš to negavome”, - sakė jis.

      Frakcijos konferencijoje už pasitraukimą iš TS-LKD balsavo 55 delegatai, prieš buvo 17, o keturi susilaikė. Balsavime pralaimėję tolesnės bendros veiklos šalininkai po balsavimo demonstratyviai konferenciją paliko.

      Pasitraukimo oponentai sakė, kad savarankiška atkurta partija neturėtų galimybių sėkmingai pasirodyti rinkimuose, todėl veikla TS-LKD partijoje yra vienintelis būdas būti labiau matomais.

      “Patekti į Seimą reikia 5 proc. balsų. Tam reikia 66 tūkst. Lietuvos piliečių balsų. Per visą nepriklausomybės istoriją, kai tautininkai veikė savarankiškai, iki šios dienos gavome tik 59 tūkst.”, - konferencijoje kalbėjo už tolesnę veiklą TS-LKD pasisakęs Žilvinas Leškevičius.

      Jis priminė, kad 2004 metais paskutiniuose Seimo rinkimuose, kai dalyvavo savarankiškai, Lietuvių tautininkų sąjunga surinko tik 2,5 tūkst. balsų.

      TS-LKD partijos Priežiūros komitetas G.Songailą iš partijos pašalino balandžio pabaigoje, po to, kai jis teismui apskundė konservatorių Vilniaus skyriaus sprendimą derėtis su Lietuvos lenkų rinkimų akcija dėl koalicijos Vilniaus miesto savivaldybėje. Prieštaringais, dažnai radikaliais pareiškimais žinomas G.Songaila anksčiau ne kartą viešai kritikavo partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus veiklą.

      G.Songaila sekmadienį žurnalistams sakė, kad nauja atskira partija turėtų būti atkurta šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje.

      "Galbūt rudenį bus steigiamasis suvažiavimas, vėliausiai - kitų metų vasarį", - sakė jis.

       G.Songaila anksčiau nevengė kritikos TS-LKD vadovybei, ypač partijos pirmininkui A.Kubiliui, o oficialia pašalinimo priežastimi tapo jo skundas teismui dėl partijos Vilniaus skyriaus sprendimo derėtis su Lietuvos lenkų rinkimų akcija po savivaldos rinkimų formuojant sostinės valdžią.

      Iki tol didelės įtakos Lietuvos politiniame gyvenime neturėjusi Lietuvių tautininkų sąjunga į TS-LKD įsiliejo 2008 metais.

BNS

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Žygeivis,
2011 06 19 16:40


     Faktas tas, kad reikia kažką daryti.

     Todėl, visokiems anonimams, siūlantiems susiskaldyti ir nieko nedaryti, aš siūlau patylėti… :)

     Akivaizdu, kad pavieniui veikdami, valdžioje sėdinčių paršų-kyšininkų iš jų kėdžių neiškrapštysime.

     Todėl būtina susivienyti visiems, kam jau seniai gerklėje stovi šita “žydrai-ružavų jievro konservų-socdemų” jau 20 metų besisukanti “karuselė”.

      "Lietuva - Lietuviams! Lietuviai - Lietuvai!"

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 01 Rgp 2011 16:02. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Bir 2011 13:46 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
G.Visockas. Tautininkų ir konservatorių keliai negalėjo neišsiskirti


http://alkas.lt/2011/06/20/tautininku-i ... ssiskirti/

birželio 20, 2011 22:39

Gintaras Visockas, http://www.slaptai.lt

      Birželio 19-ąją įvyko tai, kas, matyt, buvo neišvengiama. Gintaro Songailos vadovaujami tautininkai nusprendė palikti Tėvynės Sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus. Taip nuspręsta balsų dauguma.

      Tiesa, absoliučios vienybės tądien Mokslų Akademijos salėje nebuvo. Atsirado keliolika tautininkų, kurie triukšmingai reikalavo partijos vadovybę persigalvoti. Ir net pasiekė, jog susirinkimo pradžioje jiems būtų suteikta teisė išdėstyti savuosius argumentus. Pavyzdžiui, Žilvinas Leškevičius priminė, kad tautininkai, savarankiškai eidami į rinkimus, per paskutiniuosius keliolika metų nesugebėdavo peržengti 5 proc. barjero ir niekad nepatekdavo į Seimą.

      Per paskutiniuosius trejetą parlamentinių rinkimų tautininkai surinkdavę itin mažai gerbėjų balsų, ir ši aplinkybė neleidžia optimistiškai žvelgti į ateitį. Ir tik tuomet, kai susijungta su konservatoriais – krikščionimis demokratais, tautininkų atstovai pateko į parlamentą. Ž.Leškevičiaus pastabos buvo įtikinamos: atsiskirdami nuo įtakingų, jau du dešimtmečius valdžioje esančių konservatorių jie ir vėl taps neparlamentine, o tai reiškia – neįtakinga, partija. Ir visos pastangos įtakoti valdžios sprendimus nueis perniek. Taigi atsiskirdami jie praras net tai, ką dabar turi.

      Ž.Leškevičių palaikė ir dar vienas iš tribūnos emocingai kalbėjęs tautininkas. Pagyvenęs vyriškis įrodinėjo, jog G.Songaila neišnaudojo visų veikimo parlamente galimybių, taip pat buvo per mažai aktyvus konservatorių – krikščionių demokratų partijos viduje. Suprask, daugiau konfrontavo nei bendradarbiavo.

      Sunku nesutikti su tokiomis pastabomis. Tiesos esama. Bet taip pat būtų kvaila ginčytis su Algimanto Birbilo nuomone, jog tautininkus su konservatoriais supriešino būtent vertybiniai skirtumai. A.Birbilas išvardino keletą pavyzdžių, kur konservatorių ir tautininkų nuomonės skyrėsi beveik kardinaliai. Pavyzdžiui, požiūris į tradicinę šeimą, Valdemaro Tomaševskio vadovaujamą Lenkų rinkimų akciją arba Kovo 11-osios eitynes. A.Birbilas pasakojo, kaip konservatoriai į jungtinės partijos gretas sąmoningai, specialiai trukdė įsijungti Joniškio, Akmenės ir Šiaulių jaunimui, kaip tautininkams piktybiškai neskirdavo pinigų akcijoms ar renginiams, girdi, partijos kasa tuščia. O tautininkai nori būti „tautiškais ąžuolais – ne tautiškais vijokliais, stumdomais iš visų pusių“.

      Įtikinami buvo ir paties tautininkų lyderio G.Songailos pastebėjimai, jog premjerui Andriui Kubiliui emigracijos keliamos problemos rūpi tik „žodžiais, bet ne darbais“. Iš tribūnos tautininkų vadovas tvirtino, jog šiandieninės konservatorių – krikščionių demokratų partijos vadovybės elgesys labai primena liberalų ar laisvosios rinkos ekspertų veiklą, kuriai tautiškumas ir nacionalumas rūpi mažiausiai.

       Konservatoriams nesvarbu, kad Švietimo ir mokslo ministerija iš mokyklų ir universitetų išgujo tautiškas nuostatas, nerūpi, kad lietuviai neranda bendros kalbos su dvasiškai artimiausiais kaimynais latviais, kad neproporcingai daug pataikauja kai kurioms tautinėms mažumoms, pavyzdžiui, žydams. Konservatoriams nerūpi kultūros, etnokultūros politika, Lietuvos istorijos traktavimo reikalai. Tautininkų partijos pirmininkas taikliai pastebėjo: premjeras A.Kubilius turi du veidus – vieną rodo tautai kalbėdamas renginiuose ar televizijos studijose, kitaip elgiasi uždaruose posėdžiuose. Tikrasis A.Kubiliaus veidas išryškėja uždaruose posėdžiuose. Tad tautininkams buvo neįmanoma konstruktyviai dirbti su tais, kurių pozicija prieštarauja tautiškoms nuostatoms.

      Tautininkų vadovybės atstovas Ričardas Garuolis tądien iš tribūnos nekalbėjo, tačiau susirinkimo dalyviams buvo išplatinta išsami jo ataskaita apie tautininkų susitikimus su premjeru A.Kubiliumi, Seimo pirmininke Irena Degutiene, surengtus šių metų gegužės 11-ąją, gegužės 18-ąją ir birželio 11-ąją. Toji ataskaita leidžia pažvelgti į gilumines nesutarimų priežastis, žvelgiant tautininkų akimis.

      Kas iš konservatorių aršiausiai kritikuoja tautininką G.Songailą? Konservatoriai E.Pupinis, R.Juknevičienė ir V.Aleknaitė – Abramikienė. R.Garuolis ataskaitoje, be kita ko, rašo: „…E.Pupinis apgailestavo, kad G.Songaila už „destrukcinę veiklą“ pašalintas tik dabar, R.Juknevičienė, prisipažinusi, kad skaitė Duginą, pareiškė matanti G.Songailos veikloje Maskvos ranką. Jai antrino ir kartu prieštaravo V.Aleknaitė – Abramikienė; ji irgi skaičiusi Duginą, bet matanti daugiau, nes ir G.Songailos, ir V.Tomaševskio veikla yra diriguojama iš „Latvių gatvės“, t.y. Rusijos ambasados, o G.Songailos pasiūlymai būdavo pateikiami pačiu nepalankiausiu metu, kad nebūtų priimti iš viso. Jo veiklos tikslas – sukiršinti lenkus su lietuviais, kad Rusija įsigalėtų Lietuvoje“.

       Dėmesio verta citata. Latvių gatvės intrigų, žinoma, būtina ieškoti. Tik kvailas gali manyti, jog tokių siekių Rusijos ambasada Vilniuje neturi. Karti gyvenimiška patirtis moko, jog būtina rezervuotai žvelgti į visus, kurie tampa labai aršiais vienos ar kitos pozicijos gynėjais. Tačiau ne mažiau įtartini ir tie, kurie, pavyzdžiui, itin vangiai gina akivaizdžiai nepagrįstai puolamos Lietuvos interesus, prisidengdami įvairiausiais pasiteisinimais: „dar ne laikas“ arba „dabar labai nepalanki situacija“. Toks pasyvumas dažnusyk tik skatina Lietuvos nedraugų agresyvumą.

       Dėmesio verta ir kita R.Garuolio mintis. „Visai kitokios nuotaikos vyravo Politikos komiteto posėdyje. Prieš posėdį išplatinau mano pasirašytą pareiškimą Politikos komitetui. Visi, išskyrus M.Adomėną (E.Zingeris nedalyvavo), buvo prieš Priežiūros komiteto sprendimą pašalinti G.Songailą. Daugelio oratorių kalbose vyravo nuomonė, kad Priežiūros komitetas tapo vidinių partinių kovų įrankiu, ir tai ne pirmas jo sprendimas, darantis žalą partijai. V.Landsbergis pasmerkė priežiūros komiteto sprendimą nerekomenduoti kelti G.Songailos ir N.Puteikio kandidatūras į partijos pirmininko postą ir Prezidiumo sprendimą neleisti to daryti (jo nuomone, tai gali daryti kiekvienas partijos narys); neleistina balsuoti dėl pašalinimo, nedalyvaujant šalinamajam, neteisėtas Aleknos dalyvavimas balsavime, nes jis buvo konflikto šalis…“

       Įdomi ir ši R.Garuolio pastaba. „I.Degutienė su apgailestavimu pareiškė, kad partijoje per mažai kalbamasi, trūksta demokratijos, tolerancijos kitai nuomonei. „Narys už savo poziciją negali būti pašalintas iš partijos. Tada mane pirmą reikėjo pašalinti, – sakė I.Degutienė, – nes aš pirma pasisakiau prieš koaliciją su Lenkų rinkimų akcija“. Jos nuomone, labai gerai, kad turime visą spektrą dešiniųjų partijų po vienu sparnu – nuo Politinių kalinių ir tremtinių iki tautininkų, krikščionių demokratų ir nepriklausomybininkų. Natūralu, kad yra ir liberalesnis sparnas, bet neturi būti vykdoma tik liberali politika, kaip dažnai atsitinka dabar. Ji atvirai, ne kartą A.Kubiliui sakiusi, kad jau yra užtektinai liberalių partijų, ir Tėvynės sąjunga neturi virsti dar viena liberalų partija. Tuščios vietos nebūna, Vakaruose, suliberalėjus konservatoriams, jų vietą užima naujos radikalesnės partijos (…).

       A.Kovierai prakalbus apie Kovo 11-osios eitynes ir K.Uokos pasmerkimą už dalyvavimą jose, I.Degutienė apgailestavo, kad per mažai kalbamės. Jei jau priėmėme tautininkus į partiją, turime gerbti jų nuomonę. Ji pritarė tautininkams, kad reikia dirbti su jaunimu, kuris savaip nori išreikšti savo tautiškumą, nes tuščios vietos nebūna. Jei ne mes, jais užsiims kiti“.

       Perskaitęs šiuos pastebėjimus, ironiškai šyptelėjau. Europarlamentaras prof. V.Landsbergis ir Seimo pirmininkė I.Degutienė tikriausiai neskaitė garsaus Rusijos ideologo Aleksandro Dugino teiginių, jei drįsta palaikyti tautininko G.Songailos poziciją arba bent jau aršiai jo nekritikuoja.

       R.Garuolio ataskaitoje įsidėmėjau dar vieną suklusti verčiantį pastebėjimą. „Posėdyje išryškėjo skirtumai tarp V.Landsbergio, nesėkmingai bandžiusio pradėti diskusijas apie „senas ir rimtas partijos problemas“, nedangstant problemų „kompresais“, ir A.Kubiliaus, siekiančio parodyti partijos veiklą kaip nesibaigiančių pasiekimų virtinę, įkvepiančią tolesnei entuziastingai veiklai“.

       O štai vienas iš taikliausių A.Kubiliaus apibūdinimų: „A.Kubilius mėgsta kalbėti pats, jis gali tai daryti ilgai ir su malonumu, tačiau, jeigu kitos pusės argumentai prieštarauja jo nuomonei, jis juos praleidžia tarsi negirdėtų arba tiesiog pasiūlo nesigilinti ar atidėti klausimą vėlesniam laikui. Todėl, išrinkus jį pirmininku, abejoju, ar bus įmanomas bendravimas tarp jo ir tautininkų. Tuo labiau, kad jis kalba apie partijos „konsolidaciją“, kurią, kaip aiškėja, supranta kaip tautininkų ir krikdemų tapatybės sunaikinimą ir vienos, t.y. jo nuomonės bei liberalizavimo pasaulėžiūros, įsigalėjimą partijoje“.

       Taigi tautininkų ir konservatorių išsiskyrimas – natūralus, neišvengiamas. Balsavimas parodė, jog dauguma tautininkų – už atsiskyrimą. Kad tautininkai liktų konservatorių – krikščionių demokratų šešėlyje, balsavo žymiai mažiau žmonių. Paaiškėjus rinkimų rezultatams, atsiskyrimo nepalaikiusieji iš karto demonstratyviai paliko salę. Salėje likusi akivaizdi dauguma entuziastingai palaikė lyderio G.Songailos planus atkurti savarankišką partiją ir aplink save burti kitas panašių nusiteikimų politines partijas bei visuomeninius judėjimus.

       Sumanymas prasmingas. Darbų, kurių konservatoriai su krikščionimis demokratais sąmoningai ar nesąmoningai neatlieka, – gausu. Tai – ne tik tautiškų, nacionalinių nuostatų stiprinimas. Būtina kalbėti ir apie Sodros, teismų, prokuratūros, emergetikos problemas. Bet ar tautininkams, kaip savarankiškai partijai, pavyks ateiti į parlamentą? O jeigu pavyks, tai – kiek jų ten bus? Juk keli žmonės nepajėgs pakreipti šiandien įsigalėjusių liberalių, egoistinių, individualistinių nuostatų.

       Susirinkime kalbėjusieji turėjo daug optimizmo.

       Parlamentas Kazimieras Uoka tvirtino, jog dabar atsiveria plačios galimybės susivienyti tautiniais reikalais susirūpinusioms jėgoms. Jo įsitikinimu, nūnai būtina visą dėmesį ir jėgas sutelkti deryboms.

       Ričardas Čekutis sveikino tautininkus, atsikračius konservatoriškojo šleifo, kuris labai primena komunistinį.

       Marius Kundrotas apgailestavo, kad šiandien tautiškumas labai siaurai suprantamas. Esą tautininkas tik tas, kuris dalyvauja liaudies muzikos ansamblio veikloje arba mojuoja vėliava, paženklinta svastika. Jo manymu, tokia nuostata neteisinga, ją reikia keisti, kaip ir rūpintis nykstančiu tautiškumu. Vilties esama, nes Europoje jau bunda tautiškos jėgos.

       Tautininkams sėkmės linkėjo Kovo 11-osios Akto signataras filosofas Bronislovas Genzelis. Jis pažįstąs Varšuvoje užtektinai daug lenkų intelektualų, kurie stebisi, kodėl lietuviai negina savo tautinių nuostatų, ir baiminasi, kad tas nuostatas perims kas nors iš Rytų ar Pietų. Filosofo manymu, kol kas lietuviškąją kultūrą naikiname patys, savo rankomis – svetimtaučiai čia niekuo dėti.

       Kovo 11-osios Akto signataras Vidmantas Povilionis pabrėžė, jog konservatoriai, vartodami tautiškus lozungus ir mojuodami tautinėmis vėliavomis, „mus tiesiog apgavo“. Tauta tikėjo, kad konservatoriai gins tautines vertybes, o pasirodo, jų veikla – tik pavaizdavimas, apsimetimas. Jo žodžiais, Lietuva įstumta į vilkduobę, ir dabar bus nepaprastai sunku iš jos išsiropšti. Daugumai lietuviškų partijų tautiškumas, deja, visai nerūpi. Tautiškumas – tai ne mosikavimas vėliavomis, o sunkus, kasdienis darbas, reikalaujantis kantrybės, žinių, susiklausymo.

       Julius Panka tautininkų atsiskyrimą nuo konservatorių – krikščionių demokratų pavadino istoriniu žingsniu, atveriančiu plačias galimybes.

       Parlamentaras Rytas Kupčinskas pabrėžė, jog Lietuva – labai sudėtingoje, pavojingoje situacijoje. Pavojus didina dar ir tai, kad kai kurių šalies jėgos struktūrų veikla labiau primena darbą ne Lietuvos labui. Kai kurios institucijos, pavyzdžiui, VSD, neveikia taip, kaip turėtų veikti, o mūsų ginkluotosios pajėgos – labai silpnutės.

       Jonas Trinkūnas apgailestavo, jog konservatoriai užsiėmę tik siaurais administraciniais savo reikalais, o apie lietuvybę prisimena retsykiais, tik įvairių jubiliejų ar švenčių metu.

       Valentinas Gylys sakė, jog tautininkų pergalę rinkimuose lems ir aplinkybė, ar pavyks parengti rimtą programą.

       Kai kurie kalbėtojai net pranašavo, jog tautininkams vertėtų įkurti savo gretose konservatorių frakciją, į kurią būtų priimami iš A.Kubiliaus vadovaujamos partijos pabėgę konservatoriai, tremtiniai ir krikščionys demokratai.

       Džiugu, kad esama optimizmo. Tačiau mane nustebino tai, jog nė vienas MA salėje kalbėjęs tautininkas ar tautininkams prijaučiantis oratorius neužsiminė apie žiniasklaidos reikšmę propaguojant tautines idėjas. Visi kalbėjusieji tvirtino, jog reikia skleisti, platinti, populiarinti tautines idėjas. Taip, tai būtina. Bet kur jos bus platinamos, skleidžiamos, populiarinamos? Lietuvoje žiniasklaida – privati. Pastarųjų keliolikos metų patirtis byloja, jog lietuviškoje žiniasklaidoje vyrauja anaiptol ne tautiškumui palankios nuostatos. Ir dėl to vargu ar korektiška kaltinti privačiose rankose atsidūrusią žiniasklaidą, beje, per milžiniškus PVM tarifus įstumtą į labai panašias verslo sąlygas, pagal kurias žaidžia ir degtindariai, ir mėsos gamintojai, ir statybininkai.

      Partijos programą būtina parengti profesionaliai. Bet kaip apie ją sužinos potencialūs rinkėjai, jei G.Songailos vadovaujami tautininkai beveik neįleidžiami į didelius tiražus turinčius laikraščius, televizijas, internetinius portalus? O savų žiniasklaidos priemonių, kurios vaidintų bent kiek reikšmingesnį vaidmenį rinkoje, – taip pat nėra.

      Nenoriu būti blogas pranašas, bet politinės jėgos, kurios neturi jų idėjas kryptingai, išradingai, intriguojančiai populiarinančių žiniasklados priemonių, – į Seimą patenka labai retai. Žiniasklaidos palankumas nėra pati svarbiausia priemonė siekiant politinės įtakos. Bet ji – viena iš svarbesniųjų.

Slaptai.lt

Komentarai
http://alkas.lt/2011/06/20/tautininku-i ... ssiskirti/

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgp 2011 15:57 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tautininkai lapkritį planuoja steigiamąjį suvažiavimą


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=48165611

BNS
2011 rugpjūčio mėn. 1 d. 15:43

      Atsikurti norintys tautininkai lapkričio pabaigoje planuoja rinktis į steigiamąjį suvažiavimą.

      Tautininkus buriantis parlamentaras Gintaras Songaila BNS tvirtino, kad šiuo metu užpildyta apie 300 partijos steigėjų anketų, tai maždaug trečdalis partijai atkurti reikalingų žmonių skaičius. Pagal įstatymą, politinei partijai įsteigti reikia ne mažiau kaip 1000 narių.

      Tautininkai birželį nusprendė trauktis iš valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos ir paskelbė ketinantys atkurti atskirą politinę jėgą.

      Nutraukti veiklą partijoje Tautininkų frakcija nusprendė, kai nesugebėjo įtikinti konservatorių vadovybės atstatyti savo vadovų narystės partijoje.

      "Pirmasis uždavinys - kad būtų grįžta prie tų vertybių, su kuriomis partija pradėjo veiklą", - atkuriamos partijos siekius nurodė G.Songaila.

       Parlamentaras sakė, jog šiuo metu dar diskutuojama dėl būsimo partijos pavadinimo, tačiau pabrėžė, kad jos pagrindas būtų į TS-LKD įsilieję ir vėliau trauktis nusprendę tautininkai.

       Jis taip pat tvirtino, jog su atskiromis partijomis dėl naujo politinio judėjimo steigimo nesiderama.

       Tautininkai iš TS-LKD trauktis nusprendė protestuodami prieš partijos sprendimą iš jos gretų pašalinti G.Songailą, taip pat sustabdyti Kazimiero Uokos ir Arvydo Radžiūno narystę.

        TS-LKD partijos Priežiūros komitetas G.Songailą iš partijos pašalino balandžio pabaigoje, kai jis teismui apskundė konservatorių Vilniaus skyriaus sprendimą derėtis su Lietuvos lenkų rinkimų akcija dėl koalicijos Vilniaus miesto savivaldybėje. G.Songaila anksčiau ne kartą viešai kritikavo partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus veiklą.

        Iki tol didelės įtakos Lietuvos politiniame gyvenime neturėjusi Lietuvių tautininkų sąjunga į TS-LKD įsiliejo 2008 metais.

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Žygeivis,
2011 08 01 16:11


      1. Visada būtina atsiminti aksiomą - partijos kuriamos tik tam, kad laimėtų rinkimus.

      Priešingu atveju net neverta prasidėti.

      2. Todėl siūlau trumpą ir aiškų, visiems lengvai įsimenantį,  pavadinimą - Tautos partija (be jokių papildomų žodžių).

      Beje, partijos nariai tada irgi bus vadinami tautininkais. :)

      Taip žymiai efektyviau pritraukti ir narių, ir ypač platų spektrą įvairių rinkėjų, nes mažiau įvairių galimų nesutarimų.

      Rinkimuose gyvybiškai būtina surinkti ne 1 ar 2 procentus, bet ne mažiau 10-15 procentų dalyvausiančių balsavime balsų.

      Tai galima pasiekti tik subūrus plačią koaliciją.

      3. Todėl partijoje būtina suburti labai plačią koaliciją žinomų visuomenėje, tautiškai mąstančių, asmenų, nepaisant jų požiūrių skirtumo įvairiais ekonominiais, finansiniais-monetariniais, religiniais, valstybės valdymo formos bei struktūros, ir kt. klausimais (įskaitant ir asmeninius tarpusavio santykius).

       Šiuos požiūrių skirtumus galėtų atspindėti įvairios frakcijos - tai irgi iš karto būtina numatyti įstatuose.

       Nepriklausoma Lietuvos Valstybė, Lietuvių Tauta ir Lietuvių Kalba labai nuosekliai ir atkakliai jau 20 metų "persidažiusių komsomolcų-liberalų" varomi į absoliutų išnykimą.

       Ir tokiu lemiamu mūsų Tautai ir Valstybei momentu privalome susivienyti visi, nepaisant mūsų ankstesnių įvairių nesutarimų.

      4. Visus vienijanti idėja.

      Ta idėja apibūdinama vienu trumpu žodžiu - Lietuvybė.

       Plačiau - lietuviško tautiškumo - Lietuvybės - išsaugojimas ir puoselėjimas.

       Dar plačiau - Lietuvių Tautos, kalbos, tarmių, kultūros, gamtos, paveldo, šeimos ir doros išsaugojimas bei puoselėjimas Lietuvos Valstybėje, lietuvių etninėse žemėse ir išeivijoje.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Rgp 2011 19:04 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
TS-LKD pasisavino tautininkų interneto svetainę, tautininkai atidarė kitą


http://alkas.lt/2011/08/31/ts-lkd-pasis ... dare-kita/

http://www.alkas.lt
2011 08 31 10:42

       Tautininkų sąjungos atkūrimo iniciatyvinė grupė išplatino pranešimą, kad rugpjūčio 30 d. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pasisavino atkuriamos Tautininkų sąjungos interneto svetainę.

       TS-LKD vadovybė tai padarė su tautininkams interneto svetainės talpinimo paslaugas teikusios UAB „Hostex“ pagalba, kuri, net neįspėjusi tautininkų tinklalapį administravusių ir už jį savo lėšomis mokėjusių asmenų, klusniai perdavė tautininkų domeną TS-LKD.

       Praeitą savaitę TS-LKD, remdamasi 2007 m. susijungimo su Tautininkų sąjunga sutartimi, pareikalavo UAB „Hostex“, kurios serveryje buvo patalpintas tinklalapis, perduoti jai tinklalapio domeną ir administravimo slaptažodžius, o, juos gavusi, pakeitė visą tinklalapio turinį.

       „Tinklalapio pasisavinimą vertiname kaip dar vieną apgailėtiną ir negarbingą bandymą trukdyti Tautininkų sąjungos atkūrimui. Trejus metus, nuo susijungimo su tautininkais 2008 m. iki pat pastarųjų dienų, TS-LKD nerodė jokio susidomėjimo tautininkų tinklalapiu ir niekada neskyrė jokių lėšų jam išlaikyti“ – sakė Seimo narys, Tautininkų sąjungos atkūrimo iniciatyvinės grupės pirmininkas Gintaras Songaila. Jis pažymėjo, kad tautininkų interneto svetainė buvo išlaikoma asmeninėmis tautininkų lėšomis. Paskutinį kartą už tinklalapio palaikymą UAB „Hostex“ tautininkai avansu sumokėjo iki 2012 m. balandžio mėn.

       „Manome, kad TS-LKD neturi moralinės teisės pretenduoti į tautininkų tinklalapį, kadangi tiek Tautininkų frakcija, kaip kolektyvinis subjektas, tiek konkretūs tinklalapio išlaikymu ir jo administravimu užsiimantys asmenys yra palikę TS-LKD. Suprasdami, kad šioje situacijoje sunku apeliuoti į moralumą bei siekdami greičiau išvengti komunikacijos trikdžių, atkuriame savo tinklalapį nauju adresu http://www.tautininkusajunga.lt“, – sakė Tautininkų sąjungos atkūrimo iniciatyvinės grupės narys Tomas Baranauskas.

       Birželio 19 dieną TS-LKD Tautininkų frakcija savo konferencijoje daugiau kaip 2/3 balsų dauguma nusprendė pasitraukti iš Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir atkurti Tautininkų sąjungą. Tačiau TS-LKD Priežiūros komitetas paskelbė, esą šie nutarimai priimti neteisėtai. Tautininkų sąjungos iniciatyvinė grupė šiuo metu buria steigėjus ir planuoja savo steigiamąjį suvažiavimą  surengti dar šių metų rudenį.

Komentarai
http://alkas.lt/2011/08/31/ts-lkd-pasis ... dare-kita/

Žygeivis:
2011 08 31 19:11


      Lietuvių tautininkų sąjungos svetainės vagystė dar kartą akivaizdžiai parodė, kad Lietuvą jau 20 metų valdantys kosmopolitai nesidrovi bet kokių veiksmų, kurie tik padės jiems išlikti valdžioje ir neleis ateiti į valdžią tikriems nacionalistams – tautininkams – patriotams.
 
      Lietuvybės priešai yra absoliutūs niekšai, kuriems nėra nieko švento. Jie neturi nei garbės, nei sąžinės.

      Tai labai aiškiai turi suvokti visi, kas kovoja su Lietuvos išlietuvinimu.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Rgs 2011 19:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Nuo nykštukinės TS-LKD Tautininkų frakcijos nubyrėjo pusantro šimto žmonių


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=49498314

http://www.DELFI.lt
2011 rugsėjo 10 d. 19:09

       Šeštadienį Kaune posėdžiavusi valdančiosios Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Tautininkų frakcijos Taryba turėjo konstatuoti, kad maža partijos grandis dar labiau aptrupėjo.

       Frakcija praneša, kad gavus paskutinius duomenis iš skyrių paaiškėjo, jog TS-LKD Tautininkų frakcijoje liko 192 nariai iš 356.

       DELFI primena, kad tautininkai birželį nusprendė trauktis iš valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos ir paskelbė ketinantys atkurti atskirą politinę jėgą. Atsikurti norintys tautininkai http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=48165611 lapkričio pabaigoje planuoja rinktis į steigiamąjį suvažiavimą.

       Nutraukti veiklą partijoje Tautininkų frakcija nusprendė, kai nesugebėjo įtikinti konservatorių vadovybės atstatyti savo vadovų narystės partijoje.

       Tautininkai iš TS-LKD trauktis nusprendė protestuodami prieš partijos sprendimą iš jos gretų pašalinti Gintarą Songailą, taip pat sustabdyti Kazimiero Uokos ir Arvydo Radžiūno narystę.

        TS-LKD partijos Priežiūros komitetas G.Songailą iš partijos pašalino balandžio pabaigoje, kai jis teismui apskundė konservatorių Vilniaus skyriaus sprendimą derėtis su Lietuvos lenkų rinkimų akcija dėl koalicijos Vilniaus miesto savivaldybėje. G.Songaila anksčiau ne kartą viešai kritikavo partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus veiklą.

        Iki tol didelės įtakos Lietuvos politiniame gyvenime neturėjusi Lietuvių tautininkų sąjunga į TS-LKD įsiliejo 2008 metais.

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

tautininkas,
2011 09 11 17:55


       Iki jungimosi su konservatoriais (iš tiesų, jie pasirodo buvo liberalai, tik kitaip pasivadinę) Tautininkų sąjungoje buvo apie 1000 mokesčius mokėjusių narių.

      Apie 350 tautininkų buvo priimti, 300 - nepaisant įvairių pastangų (Joniškyje, Akmenėje ir kt.) nebuvo priimti, ir apie 400 nepanoro stoti į Tėvynės Sąjungą.

      Va, ir visa aritmetika.

Žygeivis,
2011 09 11 19:22


       Su Pasauliniu Absoliučiu Blogiu: kosmopolitizmu - liberastija - tolerastija, dėl savo išlikimo kovojanti Lietuvių Tauta ir vėl privalo susivienyti, kaip tai padarė Lietuvių Tautos Sąjūdžio metais, kada drąsiai paskelbė savo Valstybės Nepriklausomybę ir tuo sėkmingai sugriovė supuvusią Raudonojo Blogio imperiją.

       Būtina ir dabar sukurti tikrai masinę Tautos partiją - Naująjį Tautos Sąjūdį, kurio atžvilgiu visokie konservai, socdemai, ir kiti panašūs antitautiniai Lietuvybės niekintojai ir naikintojai, taptų absoliučiais nykštukais. :)

       Ir tada mes sėkmingai sugriausime ir naująją Žydrojo Liberastinio Blogio imperiją, jos tarnus bei vergus Lietuvoje pasiųsime šunims šėko pjauti, o jų prisigrobtus turtus panaudosime Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės labui.

Žygeivis,
2011 09 11 21:40


       Konservatoriams tikrai jau seniai laikas "apsivalyti" nuo visų lietuvių, dar išsaugojusių nors kruopelytę tautinio padorumo - ten turi likti vieni "žydrieji" mankurtai-tolerastai, Armijos Krajovos "fanai" ir "jedinstvos" ideologiniai pasekėjai, bei krūvelė jiems įsakinėjančių "naujųjų" milijonierių... :)

       Nes kažkada kurta kaip Tėvynės sąjunga Konservatorių partija jau galutinai bei negrįžtamai pavirto į Lietuvos Valstybės ir Lietuvių Tautos išdavikų sąjungą.

       Šie išdavikai, konservatoriai kartu su savo kitu "lazdos galu" - socdemais, Lietuvių Tautos milžiniškų pastangų ir pralieto kraujo sąskaita atkurtą Lietuvos Valstybę pardavė Žydrajai Imperijai.

       Žmonės, patys pasižiūrėkite kaip kas sekundę auga Lietuvos Valstybės skola (vien procentai kaip didėja !!!!), kuri jau viršijo 40 milijardų 550 milijonų litų:

http://2g.lt/

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007