Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 11 Geg 2024 14:57

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 23 Gru 2009 22:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
   Ar nėra skautystės judėjimo atsigavimo Lietuvoje - prieš porą dienų per TV rodė kaip du skautai kažką sveikino?

    Žygeivius aš laikau stipriai užmaskuota skautyste SSSR, nes tikslai ir funkcijos atrodo identiškos. Ir aplamai, kodėl taip ilgai nėra atgaivinamas skautų judėjimas. Šiaip jų kiti, neoficialūs tikslai yra ŽVALGYBA, kaip ir katalikų JĖZUITŲ ORDINAS YRA VATIKANO ŽVALGYBA.

   J.vPR. LIETUVA PIRMIAUSIA.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 07 Sau 2010 00:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27140
Miestas: Ignalina
Juozas Prasauskas rašė:
   Ar nėra skautystės judėjimo atsigavimo Lietuvoje - prieš porą dienų per TV rodė kaip du skautai kažką sveikino?


   Oficialiai skautų organizacija Lietuvoje atkurta dar 1989 m.

http://lt.wikipedia.org/wiki/Skautai

   Lietuvos skautų organizacijų įkūrimo datos

1918 m. įsteigtas pirmasis skautiškas vienetas Lietuvoje. Skautavimo pradininkas Lietuvoje buvo Petras Jurgėla-Jurgelevičius.

1918 m. įkurta organizacija buvo pavadinta Lietuvos skautų sąjunga.

1930 m. pervadinta į Lietuvos skautų asiociaciją.

1989 m. po Sovietų okupacijos, Lietuvos skautų sąjunga atkurta. 1991m. Įkurta "Žemaitijos skautų organizacija" 1992m. Lietuvos Nacionalinė Europos Skautų asociacija.

1992 m. Visagino skautų organizacija.

1996 m. įkurta Lietuvos skautija.

2001 m. Lietuvos jūrų skautija.

Plačiau žiūrėk čia:

http://www.google.lt/search?hl=lt&clien ... &aq=f&oq=l

http://www.skautai.lt/

Lietuvių Skautų Sąjunga
http://www.skautas.lt/

LS JŪRŲ SKAUTAI
http://www.skautai.lt/_juru/
http://skau.tai.lt/


Juozas Prasauskas rašė:
  Žygeivius aš laikau stipriai užmaskuota skautyste SSSR, nes tikslai ir funkcijos atrodo identiškos.


   Žygeivių judėjimas ir idėjiniu požiūriu, ir netgi kai kuriais organizaciniais principais iš tikro turėjo nemažai artimų bruožų su pasauliniu skautų judėjimu - ir tai nieko keisto, kadangi žygeivių judėjimo kūrėjai naudojo įvairius pavyzdžius (tame tarpe ir skautų) kurdami sovietinės okupacijos sąlygomis "organizaciją be organizacijos". :img01: (beje, šiuo metu labai panašiais organizaciniais principais vadovaujasi garsioji "al - Kaida", kadangi tokią "organizaciją be organizacijos" labai sunku sunaikinti).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Sau 2010 16:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Kov 2009 04:21
Pranešimai: 80
   Gal galima plačiau apie tą organizaciją be organizacijos?

_________________
"Nėra taip svarbu koks žmogaus amžius, pažiūros ir kita. Jei jis pasisako už lietuvišką Lietuvą - jis yra sąjungininkas. Kitu atveju suskaldysim ir taip silpną tautinį judėjimą."


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Sau 2010 18:00 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27140
Miestas: Ignalina
TRA rašė:
   Gal galima plačiau apie tą organizaciją be organizacijos?


Štai trumpa ištrauka iš KGB analitinės pažymos :img01: (Ištrauka iš knygos “Lietuvių nacionalistų kenkėjiška veikla ir kova su ja”. Redaktorius KGB gen. majoras G. K. Vaigauskas. LTSR KGB Specbiblioteka Nr. 1245, Maskva, 1986 m.):

    "Panašiai pasisakė ir DOR objektas Urbonavičius, kuris kraštotyrą laikė viena iš kenkėjiškos veiklos formų, kurios pagrindas “organizacija be organizacijos”.

    Jis kalbėjo, kad kraštotyra padės “išplėsti nacionalinį judėjimą, sukurti didelę organizaciją be nario bilietų ir ženklų, be konkrečios struktūros, bet turinčią vieną idėją.”


---------------------------------------------------------------------------------

    Mūsų "organizaciją be organizacijos" sudarė daugybė atskirų grupių ir grupelių visoje Lietuvoje, kurias organizuodavo žmonės, turintys atitinkamus sugebėjimus bei savybes. Grupių sudėtis dažnai keisdavosi, kadangi vieni ateidavo, kiti - dėl įvairių priežasčių atitrūkdavo nuo aktyvios veiklos. Kartais vėliau vėl įsijungdavo.

    Nebuvo kokių nors nario bilietų, netgi kokių nors sąrašų ir pan., taip pat kažkokios aiškios organizacinės struktūros bei pavaldumo.

    Tiesiog retkarčiais patys aktyviausi vadai susirinkdavo į uždarus pasitarimus - ir dalinius, ir visos Lietuvos krivūles, kuriuose numatydavo tolimesnę taktiką ir bendrą veiklą.

   Tačiau reguliariai vykdavo masiniai sąskrydžiai bei įvairūs žygiai - ir ne tik Lietuvoje, bet ir visoje SSSR, kur iš visų kampų susirinkdavo nustatytoje vietoje ir tam tikru laiku, įvairių vadų vedamos grupės. Susirinkdavo dešimtys, o kai kada ir šimtai dalyvių.

   Pasilinksmindavo, pašokdavo prie laužų, o keletas vadų nuošalioje vietoje, nutaikę laisvesnę minutę, tuo metu pasitardavo, kaip ir ką darys vėliau. Po to, po kokios dienos, vėl visi išsiskirstydavo ir eidavo savais keliais.

   KGB buvo labai sunku kontroliuoti tokią "organizaciją be organizacijos", kadangi nesant aiškios pavaldumo struktūros, buvo neįmanoma įtakoti mūsų veiklą, jai trukdyti ar tuo labiau valdyti - nes kiekviena grupė veikė autonomiškai, o kiekvienas aktyvus narys, įgijęs patirties, pats labai greit suburdavo savo "pasekėjų" būrį, į kurį "įsiskverbti" pašaliniams buvo ne taip paprasta. Be to žygiuose labai greit išaiškėdavo, "kas yra kas".

   Kadangi vadų buvo daug, tai kiekvienas naujas narys galėjo pats pasirinkti su kuo jis nori bendrauti, kokiam "daliniui" priklausyti. Žinoma, ir grupė bet ko nepriimdavo. Taigi, gana natūraliai į atskiras grupes susirinkdavo būtent tie žmonės, kurie tarpusavyje pakankamai gerai sutardavo ir psichologiškai "derinosi". Tai padėjo išvengti įvairių problemų, susijusių su žmonių tarpusavio santykių problemomis.

  Vadai, žinoma, irgi buvo įvairūs, tačiau jie kartu susirinkdavo tik trumpam ir sprendimus priimdavo bendru sutarimu, kai kada netgi balsavimu.

  Aktyvių judėjimo narių skaičius augo kasmet ir KGB niekaip negalėjo jų visų išgaudyti ir "profilaktuoti" (tai yra, pasikvietę "pokalbiui", išgąsdinti ir atgrasinti nuo dalyvavimo žygeivių veikloje).:img01:

  Reikia atsiminti, kad Žygeivių judėjimas kūrėsi jau po Stalino mirties, sužlugus partizaniniam judėjimui. Žygeivių judėjimo pradžia apie 1955-1960 m., 1968 m. Žygeivių judėjimo nariai sukūrė dar ir Ramuvos judėjimą.

   Tuo metu KGB jau negalėjo be pakankamo realaus įrodymo griebti ir sodinti visus, ką tik įtarė "antisovietine-nacionalistine " veikla. Teismams reikėjo realių daiktinių įrodymų, o žygeiviai beveik niekada nieko raštu nerašydavo, jokių atsišaukimų ar pasitarimų protokolų ir pan. Oficialiai taip pat nebuvo jokios organizacijos, kurią būtų galima uždrausti. Net pavadinimą "žygeiviai", kaip bendrinį, pasiūlė Jonas Trinkūnas tik 1968 m. (kaip ir pavadinimą "Ramuva").

  Tik KGB agentai-stukačiai, infiltruoti į judėjimą, galėjo teismuose liudyti apie konkrečių asmenų antisovietinę veiklą, bet pagal SSSR įstatymus reikėjo bent dviejų tokių liudytojų, o KGB vengė atskleisti savo agentus. Taigi, KGB paprastai tik rinko informaciją ir reguliariai "profilaktavo" pačius "aršiausius" žygeivius bei ramuviečius.

   Tačiau tai negalėjo sustabdyti judėjimų augimo bei plėtimosi. Kasmet ateidavo šimtai naujų žmonių, ypač studentų, kurių kažkuri tai dalis laikui bėgant tapdavo realiais judėjimo nariais bei aktyvistais. Pvz., aš pats taip atėjau 1979 m. ir po kiek laiko jau tapau vienu iš keliasdešimties vadų,
o vėliau ir vienu iš keleto tuometinių judėjimo "ideologų":img06:.

   Apskritai, aktyvių vadų buvo ne taip jau ir daug - manau, kad keli šimtai per visą beveik 50 metų Žygeivių judėjimo istoriją. O vienu metu per visą Lietuvą būdavo apie 20-50 vadų ir keli šimtai aktyvių narių - kai kuriais laikotarpiais ir iki kelių tūkstančių.

   Žinoma, buvo ir masinio pakilimo laikotarpiai, ir žymūs "atoslūgiai", bet veikla niekada nenutrūko.

   Kaip ten bebūtų, esu tikras, kad visi, kam teko nors ir trumpai dalyvauti Žygeivių ir Ramuvos judėjimuose, niekada to nepamirš. Papasakos ir savo vaikams.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007