Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 16:17

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 08 Bal 2018 01:05 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tema:

Ginkluotas ir neginkluotas pasipriešinimas 1944–1988 m.

http://valstybingumas.lt/LT/saltiniu-ap ... fault.aspx

Kęstučio Čeponio laiškas (2018-04-08):

Apžvalgoje visai nepaminėtas tautinis Žygeivių ir kraštotyrininkų etnokultūrinis sąjūdis, o būtent jo nariai sudarė daugumą Nepriklausomybės Sąjūdžio 1988-1991 m. aktyvių dalyvių ir vadovų.

Apie jį informacija čia:

Vidmantas Povilionis - "Kraštotyrininkų byla" 1973 m.
ir Lietuvos žygeivių judėjimas 1958-1967-1973 m.

Kraštotyrininkų byla

Su Vidmantu Povilioniu kalbasi Saulė MATULEVIČIENĖ

Kraštotyrininkų byla // Liaudies kultūra, 2007, Nr. 6, p. 46 - 55.

Straipsnio originalas su fotografijomis atsisiuntimui (.pdf failas)
http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_ ... 4116&p_k=1

Visas šis "Liaudies kultūros" numeris yra čia
http://www.elibrary.lt/resursai/Ziniask ... Lk07_6.pdf

**************************************************

Akmenskaldžių dienos, arba Duonpelnys

JONAS TRINKŪNAS

Šaltinis - http://www.culture.lt/satenai/?leid_id= ... t_id=16151
Šiaurės Atėnai

**************************************************

Ainė Ramonaitė: Kodėl kraštotyra ir žygeivystė buvo antisovietinė veikla?
http://www.postscriptum.lt/nr17-atgimim ... ne-veikla/

Šaltinis internete - http://www.sovietika.lt/539449/straipsn ... -lietuvoje

Sovietika - Sovietinės okupacijos studijos - 1944 - 1990

Šaltinis
“Naujasis Židinys-Aidai”, 2010, nr. 7-8

Autorius
Ainė Ramonaitė

Data ir vieta
2010 08, Vilnius

**************************************************

Už sovietinio fasado slypėjo nematoma visuomenė

https://www.lzinios.lt/lzinios/Istorija ... ene/212103

Rasa PAKALKIENĖ

**************************************************

KGB vadovėlis praktikams "Lietuvių nacionalistų kenkėjiška veikla ir kova su ja"

Учебник для практиков "Вредительская деятельность литовских националистов и борьба с ней", Высшая школа КГБ СССР им. Ф. Дзержинского, Спецбиблиотека Но. 1245, Москва, 1986 г., редактор генерал-майор КГБ Г.К. Вайгаускас, Лит. ССР.

SSRS aukštosios F.Dzeržinskio KGB mokyklos išleistas vadovėlis praktikams, LTSR KGB Specbiblioteka Nr.1245, Maskva, 1986 m.

Vadovėlio pavadinimas (išvertus į lietuvių kalbą) - "Lietuvių nacionalistų kenkėjiška veikla ir kova su ja".

Vadovėlio redaktorius ir dalies tekstų autorius: KGB generolas-majoras H.K. Vaigauskas.

Atspausdinta lietuviškai kaip žurnalo "Laisvės kovų archyvo" priedas, K., 1992, p. 96

Straipsnis: "Mes - KGB akimis"
„Žygeivis“ 1995 Nr. 16.

***************************************************

Kęstutis Čeponis. LIETUVOS ŽYGEIVIŲ JUDĖJIMO IŠTAKOS IR ISTORIJA
viewtopic.php?f=71&t=7749

***************************************************

Visa informacija surinkta čia:

***Enciklopedija- Tautinis, kraštotyrinis, paminklosauginis, gamtosauginis ir etnokultūrinis sąjūdis
viewforum.php?f=149

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 09 Bal 2018 17:24 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
RUPŠYTĖ Angonita
<angonita.rupsyte@lrs.lt>


Sveiki,

dėkojame Jums už pastabas. Deja, labai gaila, kad apie šį laikotarpį turiu galvoje žygeivius, kraštotyrininkus nebuvo duota medžiaga skenavimui, tai kas nesuskenuota dar. Nes kaip tik ir yra rašoma suskenuotų dokumentų apžvalga. Apie neginkluotąjį pasipriešinimą daugiausia davė iš asmeninių archyvų, ginkluotojo gauta ir skenuota kartu su LCVA.

Aprašymus peržiūrėjo LGGRTC, istorikai. Kiek žinau jie ėmė pagrinde tai, kas buvo nuskenuota ir darė apžvalga tų dokumentų. Negaliu atsakyti, kodėl jie nepaminėjo kraštotyros ir žygeivių, tikrai negaliu atsakyti. Pabandysime jeigu galėsime taisyti, nes ne viską leidžia, įdėti nuorodas.

Dar karą dėkojame. Jeigu yra dar nesuskenuota ir nepaskelbtų dokumentų, mielai įdėsime, tik reikalingas Jūsų (asmeninių archyvų savininkų) leidimas.

Gražios dienos linkėdami -
Pagarbiai

Angonita Rupšytė

Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos
Informacijos ir komunikacijos departamento
Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus
vedėja

Tel.: (8 5) 239 6119 , mob. 8 616 19 252
El. p. anrups@lrs.lt
www.lrs.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 09 Bal 2018 17:25 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Kęstas Čeponis
<kestas.ceponis@gmail.com>

skirta RUPŠYTĖ


Ačiū, Angonita, už tokį greitą atsakymą. Kaip matau, seni sąjūdiečiai "nerūdija". :)


Aš savo sutikimą duodu iš karto - galite visą mano surinktą ir paskelbtą medžiagą dėti.

Jei reikia mano raštiško sutikimo, tai siųskite paštu - pasirašysiu ir atsiųsiu, mano namų adresas: Ignalina, Budrių g. 35, Kęstutis Čeponis, Lietuvos žygeivių sąjungos pirmininkas.

Mano asmeninėje svetainėje (kažkada ją įkūriau kaip Lietuvos nacionaldemokratų partijos partinę svetainę ir forumą, bet partijai 2009 m. pasinaikinus, forumas tapo mano asmeniniu, kurį aš išlaikau savo lėšomis) buvo visa mano surinkta medžiaga štai čia viewforum.php?f=149 (tik ten reikia prisiregistruoti, norint skaityti ir rašyti). Čia taip pat yra įvairiose temose įdėti ir nuskanuoti KGB dokumentai, kur kalbama apie žygeivius ir kraštotyrininkus (juos paėmiau iš LGGRTC svetainės, be to savo laiku dirbau LGGRTC).

Nemažai įvairių žygeivių atsiminimų bei istorinių dokumentų mes jau esame paskelbę mūsų žygeiviškuose leidiniuose ("Žalioji taika", "Pusiausvyra", "Žygeivis" (išėjo 16 numerių, leistas Vilniuje VU) ir "Atbalsis" (išleista kelios dešimtys numerių Panevėžyje), bei kelios mūsų išleistos knygutės ir brošiūros ('"Traktatas apie Žygeivius" ir kiti leidiniai) - jų komplektai turi būti Mažvydo bibliotekoje, daug ką aš pats šiai bibliotekai esu nusiuntęs).

Ramuva irgi yra išleidusi nemažai savo laikraštukų ir kelis žurnalo "Ramuva" numerius, taip pat žurnale "Liaudies kultūra" nemažai informacijos.

Na o tą medžiagą, kuri jau buvo paskelbta įvairiuose kitų asmenų straipsniuose bei knygose, tai, matyt, irgi galima (remiantis Konstitucijos atitinkamu straipsniu apie laisvą informacijos sklaidą) skelbti pakartotinai, tik reikia būtinai nurodyti šaltinį.

Vidmantas Povilionis (Veidaknygėje jo puslapis https://www.facebook.com/povilionis?ref=br_rs ), neabejoju :) , irgi duos leidimą - tuo labiau, kad jo atsiminimai ir taip buvo paskelbti Seimo svetainėje bei "Liaudies kultūros" žurnale („Kraštotyrininkų byla“, in: Liaudies kultūra, 2007, nr. 6, p. 46–55.).

Kitus žymesnius žygeivius ir ramuviečius galima surasti per internetą (arba per mane :) , daug jų mano draugai Veidaknygėje, mano puslapyje https://www.facebook.com/kestutis.ceponis ).

Mokslinius-istorinius tyrimus apie žygeivių ir kraštotyros judėjimus atliko prof. Ainė Ramonaitė ir jos vadovaujama grupė (AINĖ RAMONAITĖ (g. 1976) – soc. m. daktarė, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto prof.).

Ainė Ramonaitė yra išleidusi apie tai knygų („Sąjūdžio ištakų beieškant: nepaklusniųjų tinklaveikos galia“ (2011), tęsinys: „Nematoma sovietmečio visuomenė“), ir nemažai paskelbė įvairių straipsnių.

***********************************************************************************************************

Manau, kad Žygeivių ir kraštotyros (Ramuvos) judėjimai tikrai nusipelnė paminėjimo.

Tuo labiau, kad ir Aukščiausioje Taryboje (Atkuriamajame Seime) mano paskaičiavimais maždaug trečdalis deputatų buvo dalyvavę Žygeivių ir (arba) Ramuvos (kraštotyrininkų) judėjimuose (ir vadinamieji "dešinieji" deputatai, ir "kairieji").

Gaila tik, kad nebuvo atlikta visų Atkuriamojo Seimo deputatų apklausa, kas iš jų savo laiku buvo Žygeivių ir Ramuvos (kraštotyrininkų) bei Paveldosaugos judėjimų nariai - aš tik esu surinkęs dalį viešai pačių deputatų paskelbtos kur nors apie tai informacijos.

Su pagarba

Kęstutis Čeponis
Lietuvos žygeivių sąjungos pirmininkas

Mob. tel. 8-673-84602
Ignalina, Budrių g. 35

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007