Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 01 Geg 2024 15:44

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 22 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 21 Bal 2008 16:40 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas. Monstrų paradas: Leninas, Stalinas, Hitleris...


Politikos apžvalgininkas Česlovas Iškauskas, http://www.DELFI.lt
2008 balandžio mėn. 21 d.
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=16761759

     Šis balandis tikrai įdomus mėnuo. Jis žymus garsiomis sukaktimis ir mįslingais sutapimais. Balandžio 20-ąją Adolfui Hitleriui būtų sukakę 119-ka. Dar po 10 dienų, sulaukęs 56-rių, 1945-ųjų balandžio 30-ąją, Hitleris su žmona Ieva Braun nusižudė savo bunkeryje Berlyne.

     Prieš 138 metus, balandžio 22-ąją, gimė Vladimiras Leninas. Tarp jų ar virš jų iškilusi galinga ilgiausiai – net 74 metus – išgyvenusio Josifo Stalino stovyla. Dar įdomu, kad šiemet Hitlerio – pagrindinio Holokausto autoriaus - gimimo dieną, balandžio 20-ąją, švenčiamos judėjų Velykos (Pesach) – senovės žydų išėjimo iš Egipto nelaisvės šventė. Šiemet ji nesutapo su krikščionių Prisikėlimo švente.

     Žinoma, tai tik nekaltas žongliravimas garsių veikėjų gyvenimo ir švenčių datomis. Stalino, Hitlerio ir Lenino veiksmų nepavadinsi nekaltais. Visam pasauliui žinomi jų nusikaltimai – seniai pasmerkti, įvertinti ir ... šlovinami.

      Bolševikų revoliucijos vadas, ko gero ir davęs pradžią bei parodęs pavyzdį XX-ojo amžiaus kataklizmams, stovi tarsi šių dviejų monstrų nuošalyje. Daugelis jau primiršo kone šimtmečio senumo laikus, kai po bolševikinio Žiemos rūmų perversmo po Lenino sparnu atsirado Feliksas Dzeržinskis, kai gimė slaptoji jų policija ČK („čerezvučainaja komisija“), kai 1918 m. buvo sušaudyta caro šeima, kai siautėjo bolševikinis teroras...

      Bet iki pat mirties 1924 m. Leninas dar suspėjo paruošti savo įpėdinį, kuris nuo 1928 m. su kaupu įvykdė bolševikų vado priesakus. Tiesa, Rusijos politikos veikėjų tyrinėtojai tvirtina, kad Leninas prieš mirtį perspėjo bendražygius dėl Stalino ketinimų, bet, antra vertus, išliko liudijimai Leniną sakant: „Tai tas žmogus, kuris man reikalingas“. Bolševikinių intrigų sūkuryje būtent Leninas sukiršino Staliną su Raudonosios armijos įkūrėju Levu Trockiu, ir konfliktas, priešingai negu revoliucijos lyderis manė, pasibaigė eiline būsimo „tautų tėvo“ pergale...

      Stalino nusikaltimai visiems žinomi. Britų istorikas Simonas Montefioris knygoje „Jaunasis Stalinas“ lygina A.Stalino ir Hitlerio atėjimo į valdžią aplinkybes. Įdomu, kad jie tos valdžios siekė panašiu metu ir tomis pačiomis priemonėmis, nors tarp jų buvo 10 metų skirtumas. Taigi, kaip knygą vertina laikraštis „Der Standard“, abu politikai valdžią uzurpavo ne šiaip išskleidę patriotines vėliavas ir skelbdami kovą su nacijos priešais. Jie pasinaudojo to meto politine sistema, gyvenimo sunkumais ir žmonių nuotaikomis. Bolševikinėje Sovietų Sąjungoje nugriaudėjo NEPas, šalis buvo ant bado ribos, „golodomoras“ siautėjo ne tik Ukrainoje, bet ir didesnėje sovietinės imperijos „ant molinių kojų“ dalyje. Nuo bado mirė milijonai. Kremliuje viešpatavo įtarumas ir intrigos. Tokioje atmosferoje Stalinui reikėjo ieškoti kaltininkų, ir netrukus jų atsirado tūkstančiai – tarp armijos karininkų, inteligentijos, menininkų ir t.t. Manoma, kad Stalino laikais buvo represuota apie 20 milijonų žmonių.

      Hitleris iškilo irgi Didžiosios depresijos metais. Vokiečių tautą reikėjo reabilituoti ir taip pat rasti visų jos nesėkmių atpirkėjus. Hitlerio nuomone, daugiausiai jų buvo tarp komunistų ir žydų. Jis sukurpė nacijos atkūrimo teoriją: vokiečių tauta buvo pažeminta, pralaimėjusi ne tik germanų mūšius viduramžiais, bet ir I-ąjį pasaulinį karą, ir negalėjo atlikti savo didžios misijos. Nacionalinės politikos plėtrai ir galios didinimui Vokietijai reikėjo naujų teritorijų, ir Hitleris pasišovė jas užgrobti Rytuose – ten, kur gyventojų tankumas buvo mažesnis. Puolimo placdarmui parengti jis pakeliui užėmė beveik visą Europą, veržėsi net į Afriką. Tiesa, Hitleris išžudė daugiau – net iki 50 milijonų. Vien tik koncentracijos stovyklose Vidurio ir Rytų Europoje nužudyta arba išvežta darbams į Trečiąjį Reichą 17,5 mln. žydų ir kitų tautybių žmonių.

     Nesusilaikau nepriminęs pernai paviešintų skandalingų faktų apie Hitlerio gyvenimą ir kilmę, tuo labiau kad kai kurie jų susiję su Lietuva.

     Iki šiol nepaneigta buvusio vermachto karininko Hennecke‘s Kardelio versija, pateikta 1974 metais Ženevoje išleistoje jo knygoje keistu iškalbingu pavadinimu „Adolfas Hitleris – Izraelio įkūrėjas“. Įdomu tai, kad knygą parašė žmogus, kuris 20-ojo amžiaus istoriją studijavo ne iš knygų ir vadovėlių. Vermachto kareivis, kaip ir milijonai kitų, pateko tarp didžiulių hitlerizmo ir stalinizmo girnų. Autorius suskaičiavo ant savo kūno net dvylika sužeidimų, tačiau paskutinis buvo sunkiausias. Kariavęs Rytų fronte, H.Kardelis liko Lietuvoje ir kovojo prieš sovietus Dzūkijos partizanų gretose. 24-rių metų vaikinas 1946 m. gavo sunkiausią sužeidimą. Grįžęs namo jis apmastė ne tik pasaulinio karo priežastis, bet ir fanatišką Hitlerio užsidegimą beveik trejus metus tęsti jau pralaimėtą karą, pasmerkiant milijonus žmonių mirčiai, o vokiečių tautą – amžinai gėdai. Jo knyga Vokietijoje susilaukė nuožmaus puolimo, bet buvo išleista japonų, lenkų, anglų, prancūzų, portugalų ir rusų kalbomis. Autorius Vokietijoje buvo ilgai persekiojamas, o bylinėjimąsi jis laimėjo tik 1995-aisiais.

     Bet nepaisant autoriaus sąsajų su Lietuva, reiktų suvokti knygos pavadinimo prasmę. Kažkada šveicarų laikraštis „Facts“ įrodė, kad Hitleris pats turėjęs žydiško kraujo. Tokių jo giminės pėdsakų esą rasta jo politinių priešininkų dar 1931 metais viename Moravijos mieste. Gal todėl 1940-ųjų gruodžio 6 dieną Hitleris įsakė nužudyti giminaitę Aloiziją, kuri neva buvusi beprotė ir galėjusi išplepėti apie fiurerio žydišką kilmę... Šias faktas ir tai, kad Hitleris yra pagrindinis Holokausto autorius ir kaltininkas, dar labiau pabrėžia XX-ojo amžiaus beprotybę.

      Būtų neatsakinga lyginti šių monstrų asmenybes ir juodus darbus, jų nusikaltimų mastą žmonijai ir atskirai Lietuvai, kuri visais laikais buvo ant didžiųjų kataklizmų slenksčio. Bet štai šiandienos Europoje ir vienas, ir kitas turi vis daugiau pasekėjų. Ko gero, Stalinas – daugiau. Jeigu Leniną tebegarbsto beveik vien tik komunistai su G.Ziuganovu priešakyje (kol jo mumija guli prie Kremliaus sienos), tai Stalino pasekėjų gausu visoje Rusijoje – ir ne tik. Jų skaičius auga (pernai 54 proc. apklaustų rusų manė Staliną buvus geru vadovu), ir prie jo garbinimo, kaip rašo Vakarų spauda, prisideda pats V.Putinas. Jo pozicija nevienareikšmė: čia jis smerkia Stalino represijas, čia – kaip dera KGB auklėtiniui ir filmų apie šnipus mėgėjui – didžiuojasi Staliną buvus „sumaniu lyderiu“.

      Pripažindamas, kad milijonai žmonių tapo stalininių valymų, tremčių ir bado aukomis, V.Putinas kalba, kad Stalino nusikaltimai mažesni negu JAV, kurios numetė atomines bombas ant Hirosimos ir Nagasakio, bombardavo Vietnamą, dabar kariauja Irake... Šalies vadovo vertinimas, kad Sovietų Sąjungos žlugimas buvo „didžiausia geopolitine XX-ojo amžiaus katastrofa“, reiškia ir nostalgiją tiems laikams, ir buvusių lyderių valdymo pateisinimą. O laikraštis „The Wall Street Jornal“ pernai pateikė tokį iškalbingą faktą: V.Putino senelis buvo Lenino ir Stalino virėjas. O gal ir paveldimumas formuojasi per skrandį?..

      Visa tai nereiškia, kad galima išrikiuoti asmenybių grandinę Leninas – Stalinas – Hitleris – Putinas. Bet daugybė faktų rodo, kad, priešingai negu Vakaruose, Rusijoje šią seką žadama tęsti. Tam pajungiamas kone visas valstybinis aparatas, politinės partijos, jėgos struktūros. „Vieningoji Rusija“ vienijasi po naujo imperatoriaus vėliava, kurios raudona kaip kraujas spalva primena gūdžius Stalino laikus.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

revoliucija, 2008 04 21 14:18

Centro komiteto sudetis (1917-1918):

August 1917 - 5 March 1918: Artyom (Sergeyev), Berzin, Bubnov, Bukharin, Dzerzhinsky, Zinovyev, Kamenev, Kollontay, Krestinsky, Lenin, Milyutin, Muranov, Smilga, Sokolnikov, Stalin, Trotsky, Uritsky and Shaumyan; candidate members: Dzhaparidze, Ioffe, Kiselyov, Lomov (Oppokov), Preobrazhensky, Skrypnik, Stasova, Yakovleva.

Virs 50% - rusai.

8 March 1918 - 17 March 1919: Artyom, Bukharin, Vladimirsky, Dzerzhinsky, Zinovyev, Krestinsky, Lashevich, Lenin, Sverdlov, Smilga, Sokolnikov, Stalin, Stasova, Trotsky, Shmidt; candidate members: Berzin, Ioffe, Kiselyov, Lomov (Oppokov), Petrovsky, Stuchka, Uritsky, Shlyapnikov.

Velgi virs 50% - rusai.

Among the 23 Narkoms between 1923–1930, there were twelve Russians, five Jews, two Georgians (Stalin and Ordzhonikidze), one Pole, one Moldavian, one Latvian, and one Ukrainian.

52% rusai

In 1922, of the 44,148 members of the Bolshevik party that had joined before 1917 (the Old Guard, as Lenin referred to them) 7.1% were Jewish (65% were Russian).

Taip kad nereikia aiskinti jog revoliucijoje dalyvavo rusu mazuma.

To revoliucija, 2008 04 21 14:18, 2008 04 21 14:38

    In 1922, of the 44,148 members of the Bolshevik party that had joined before 1917 (the Old Guard, as Lenin referred to them) 7.1% were Jewish (65% were Russian).
------------------------------- ---------------------

    Na zinoma kad dauguma paprastu komunistu buvo zmones is kaimu, bet tas 7,1 proc zydu valde visa partija!!! Va kur esme!!!

revoliucija, to mv, 2008 04 21 15:59
_Žydai ne tik užėmė visas revoliucijos vadų pareigas_

    Zemiau pateikiau centro komiteto nariu sarasus, jeigu moki skaiciuoti pats suskaiciuosi kiek buvo rusu, o kiek zydu.

    Apskritai zydu kaltinimas del revoliucijos ir bolsevizmo yra absurdiskas, nes revoliucijoje dalyvave zydai su judaizmu ir zydu bendruomenemis neturejo nieko bendro, tik tiek kad turejo viena ar abu tevus zydus.

    Nors visu rusu aisku irgi negalima kaltinti, bet jeigu reiketu pasverti, tai ju tauta aisku labiausiai susijusi su revoliucija.

Argumentai kodel:


     1) Kaip jau minejau dauguma bolseviku (tame tarpe ir dauguma vadu) buvo rusai.

     2) Absoliuti dauguma bolseviku partijos nariu iki 1917 metu - t.y. aktyviausi rezistentai pries carizma buvo rusai. Be ju revoliucija nebutu ivykusi.

     3) Oficiali SSSR kalba buvo rusu, bolsevikai tese caro pradeta rusifikacijos procesa okupuotose teritorijose.

     4) Dabar Rusijoje daugumos zydu jau seniai nelike, bet rusai (iskaitant Putina) iki siol jaucia nostalgija komunistiniams laikams, nes is esmes tai buvo rusu dominuojama valstybe.

pavardės, 2008 04 21 16:31

ВЦИК Пятого Съезда Советов. Из 62 членов ни одного не еврея:

Бруно (литовский еврей). Бреслау (литовский еврей). Бабчинский. Бухарин (чистый еврей и друг Троцкого, бывший с ним в Нью-Йорке и имевший американское гражданство, всегда выдававшийся за русского). Вейнберг. Гайлис. Гейнцберг. Данишевский (немецкий еврей). Штарк. Закс. Шейнман. Эрдлинг. Ладауер. Лингер. Волах (Литвинов, будущий министр иностранных дел записан чехом, чехословацкий еврей). Семён Диманштейн. Левин. Эрман. Иоффе. Карклин. Книгиссен. Каменев (Розенфельд). Зиновьев (Апфельбаум). Крыленко (кличка-Абрам (!)). Красиков. Капник. Кауль. Ленин. Лацис (уже Марсден делает ударение, что Лацис еврей). Ландер. Луначарский. Петерсон (литовский еврей). Петерс (латышский еврей). Рудзутак (литовский еврей). Розин. Смидович. Стучка (латышский еврей). Свердлов. Смига (латышский еврей). Стеклов (Нахамкес). Сосновицкий. Скрыпник. Троцкий. Теодорович. Терьян (армянский еврей). Урицкий. Тегулечкин. Фельдман. Фрумкин. Цурюпа. Чавчавадзе (грузинский еврей). Шейнкман. Розенталь. Ашкенази. Карахан (караимский еврей). Розе. Радек (Собельсон). Шлихтер. Чиколини. Шиянский.

pavardės, 2008 04 21 16:33
Совет Народных Комиссаров: Председатель - Ульянов-Ленин-Бл� �нк (полуеврей, у Марсдена ещё он ещё русский). Комиссар иностранных дел: сначала Троцкий (Еврей), потом Чичерин (Полуеврей, у Марсдена русский), Комиссар по делам национальностей - Джугашвили (грузин). Председатель совета народного хозяйства - Лурье (Ларин) – еврей. Комиссар по восстановлению - Шлихтер (Еврей), Комиссар государственных земель - Кауфман (еврей). Комиссар государственног� � контроля - Ландер (еврей). Комиссар общественных работ – В. Шмидт (еврей). Комиссар по сельскому хозяйству - Прошьян (армянский еврей). Комиссар Армии и Флота - Троцкий (еврей). Комиссар социальной помощи - Е. Лилина (Книгиссен) - еврейка, Комиссар образования -Луначарский (Баилих, у Марсдена он Мандельштам) – еврей, Комиссар вероисповеданий -Шпитцберг (еврей), Комиссар внутренних дел - Зиновьев (Апфельбаум) – Еврей, Комиссар по финансам - Исидор Гуковский (еврей), Комиссар по делам выборов - Урицкий (еврей). Комиссар юстиции - И. Штейнберг (еврей). Комиссар по делам эвакуации - Фенигштейн (еврей), его заместители - Равич и Заславский - оба евреи.

pavardės, 2008 04 21 16:34
Комиссариат армии (все евреи): Комиссар армии и флота -Троцкий. Заместители Троцкого - Склянский и Гиршфельд. Председатель Военного Совета тот же Троцкий. Члены этого Совета -Шородак и Петч (литовский еврей). Зам. Военный комитет Москвы - Штейнгардт (литовский еврей) и Думпис (немецкий еврей). Командир школы пограничников - Глейзер (литовский еврей). Комиссары 5-ой советской дивизии - Дзеннис и Полонский (литовский еврей). Комиссар армии на Кавказе - Лехтинер. Чрезвычайные комиссары Восточного - фронта Шульман и Бруно. Члены военного совета Казани - Розенгольц, Майгар и Назенгольц, Комиссар Петроградского военного округа - Гутпис. Военный комендант Петрограда - Цейгер. Командующий красногвардейца� �и во время Ярославского мятежа - Геккер. Командующий Восточным фронтом против чехословаков - Вацетис (латышский еврей). Командующий Московским военным округом - Буткус (литовский еврей). Член Военного Совета - П.П. Лацимер. Начальник (S.R). Военного командования - Элкан Соломонович Кольман (бывший австрийский офицер). Комиссар Московского военного округа -Медкас. Начальник обороны Крыма - А.Зак. Командующий Курским фонтом - Слузин, его помощник - Зильберман. Комиссар румынского фронта - Спиро. Предревштаба штаба армии Северной армии - А. Фишман (еврей). Председатель Совета армий Западного фронта - Позерн. Военно-судебный комиссар 12 армии – Ромм. Комиссар 12 армии - Мейчик. Комиссар Витебска - Дайбе. Комиссар 4-ой армии - Ливензон. Комиссар Московского военного округа - Губельман. Комиссар военных реквизиций города Слуцка - Калманович (литовский еврей). Комиссар Самарской дивизии - Глузман Политический комиссар для той же Самарской дивизии - Бекман. Комиссар по реквизиции в Московском военном округе - Зусманович. Представитель на переговорах с немцами - Давидович (доктор).

pavardės, 2008 04 21 16:34
Комиссариат внутренних дел: (все евреи): Нарком Зиновьев (Апфельбаум). Начальник отдела пропаганды - Гольденрудин. Помощник наркома - Урицкий. Председатель экономической комиссии Петроградской коммуны - Эндер. Зам. председателя по гигиене - Рудник. Комиссар по эвакуации беженцев – Фенигштейн, его помощник - Крохмаль (Загорский) и Абрам. Комиссар Петроградской печати - Володарский. Гражданский начальник - Петрограда Шнейдер. Гражданский начальник Москвы - Минор. Комиссар печати Москвы - Красиков. Комиссар милиции Петрограда - Файерман. Начальник бюро печати - Мартинсон. Комиссар безопасности Москвы - К. Розенталь.
Члены Петроградского ВЧК: (все евреи): Шейнкман. Гиллер. Козловский. Модель, И. Розмирович. Дисперов (армянский еврей). Иосилевич. Красиков. Бухьян (армянский еврей). Мернис (Литовский еврей). Пайкерс (литовский еврей). Анвельт (немецкий еврей).
Члены Петроградского совета: Зорге (еврей), Радомысльский (литовский еврей).
Члены Московской ВЧК: Председатель - Дзержинский (польский еврей), заместитель - Петерс (латышский еврей),

pavardės, 2008 04 21 16:35
Члены коллегии ВЧК (все евреи): Шкловский, Кнейфис - (позднее Председатель Киевской ВЧК – свирепость которой описана в книге Мельгунова «Красный террор»). Размирович. Кронберг (позднее председатель ВЧК в Орше и Смоленске). Цейстин. Хайкина (женщина-еврейка) . Карлсон (литовский еврей). Шауман (литовский еврей). Леонтович. Ривкин. Антонов. Делафарб. Циткин. Е. Розмирович. Г. Свердлов. Бисенский. Блюмкин (убийца посла Мирбаха). Александрович (сообщник Блюмкина). И. Модель (Председатель совета Трубецкого бастиона Петропавловской крепости). Ройтенберг. Финес. Яков Гольдин. Гальперштейн. Книгиссен. Закс. Лацис (латышский еврей). Дайбол (латышский еврей). Сейзан (армянский еврей). Депкин (литовский еврей). Либерт (начальник Таганской тюрьмы). Фогель (немецкий еврей). Закис (литовский еврей) Шилленкус. Янсон (литовский еврей).

pavardės, 2008 04 21 16:35
Комиссариат иностранных дел (все евреи): Чичерин (полуеврей). Его заместители: Карахан (крымский еврей, Караим) и Фритче. Начальник паспортного отдела - Марголин. Посол в Германии - Иоффе (лучший друг Троцкого и организатор коммунистическо� �о еврейского путча в Германии). Военный атташе советского посольства в Германии - Левин, (расстрелян в Германии, связи с тем, что был организатором еврейского коммунистическо� �о путча в Баварии и был Комиссаром Советской еврейской республики Баварии). Шеф Пресс-бюро и разведывательно� � службы советского посольства в Германии - Т. Аксельрод. Советский представитель в Вене и Лондоне -Каменев (Розенфельд). Советский представитель в Лондоне и Париже - Бек. Посол в Христиане (Норвегии) - Бойтлер (арестован англичанами). Консул в Глазго - Малкин (был осуждён в Англии на 5 лет за большевистскую пропаганду и диверсионную деятельность). Делегат на мирных переговорах в Киеве - Христиан (Хаим) Раковский. Его помощник - Мануильский. Министерский юрист - Астшуб. Консул в Киеве - Грюнбаум (Кжевинский). Консул в Одессе - А. Бек. Посол в США - Людвиг Мартенс (немецкий еврей).

pavardės, 2008 04 21 16:35
Комиссариат финансов (кроме двух возможных полуевреев все чистые евреи): Первым комиссаром был Мержвинский (польский еврей), (перед этим изгнанный из Юнион Банк в Париже за незаконные операции, где он был брокером). Его зам. - Дон Соловей (ранее помощник аптекаря). Затем комиссаром стал Исидор Гуковский, ранее работавший у Нобеля в Петербурге. Его замы: И. Аксельрод, С. Закс (Гладнев), начальник отдела займов. Боголепов. Хашкан - общий секретарь. Берта Хиневич - помощник секретаря. Президент финансового Конгресса Советов - М. Лацис (еврей). Его помощник - Вейцман. Комиссар по урегулированию русско-германски х счетов - Фюрстенберг-Гане цкий. Главный чиновник комиссариата - Коган.

Администрация Народного Банка (Все евреи): Михельман. Закс. Абелин. Аксельрод. Садников.

Финансовые представители: в Берлине - Ландау, в Копенгагене - Воровский, в Стокгольме - Абрам Шенкман.

Ревизор Народного банка - Кан. Его зам. - Горенштейн. Главный комиссар по ликвидации частных банков - Анрик, его помощник - Моисей Ковш.

Члены Комитета по ликвидации частных банков: Элиашевич. Г. Гифелих. А. Рогов (еврей). Г. Лемерих. А. Плате (литовский еврей).

pavardės, 2008 04 21 16:36
Комиссариат Юстиции (все евреи): Комиссар - И. Штейнберг. Комиссар апелляционного суда в Москве - А. Шрейдер. Председатель московского Ревтрибунала - И. Берман. Комиссар сената в Петрограде - Бер. Председатель Высшей Революционной Комиссии Республики - Лев Троцкий. Председатель следственной комиссии ревтрибунала - Глузман. Следователи Трибунала: Легендорф и Слуцкий. Генеральный прокурор - Фридкин. Главный чиновник по Кодификации -Гойнбарк. Секретарь Народной комиссии - Ширвин. Помощник Народной комиссии - Лутцкий. Народные защитники: Г. Антокольский. И. Бейер. В. Аронович. Р. Биск. А. Гундар. Г. Давыдов. Р. Кастарьян (армянский еврей).

Комиссариат Здравоохранения и Гигиены (все евреи): Комиссар - П. И. Дауге (немецкий еврей). Начальник фармацевтическо� � службы - Раппопорт. Его зам. - Фукс. Председатель комиссии по венерическим болезням - П.С. Вебер. Председатель комиссии по заразным болезням - Вольфсон.

Комиссариат Народного образования (все евреи): Луначарский (еврей). Секретарь Комиссариата - М. Эйхенгольц. Комиссар северного округа - З.И. Грунберг. Председатель комиссии Образовательног� � Института - Т. Золотницкий. Начальник муниципальной секции - А. Лурье. Начальник по Пластическим искусствам - Штернберг. Начальник театральной секции - О. Розенфельд (жена Каменева и сестра Троцкого), её помощник - Зац. Директор 2-ого департамента - Гроним.

Члены и академики Социалистическо� � Академии Наук (все евреи): Рейснер. Фриче (литовский еврей). Гойкхборг. М. Покровский (историк). Вельтман. Собельсон (Радек). Крупская (подчёркивается, что еврейка). Нахамкес (Стеклов). П.И. Сутчка. Немировский., И. Раковский. К.П. Левин., М.С. Ольшанский, З.Р. Теленберг, Гурвич, Лудберг. Эрберг. Келтулан (венгерский еврей). Гроссман (Рощин). Крачковский. Урсинен (финский еврей). Тонно Спрола (финский еврей). Розин. Данчевский. Глейзер. Годенрудин. Будин. Ротштейн. Чарльз Раппопорт. Лурье.

pavardės, 2008 04 21 16:36
Почётные члены академии: Роза Люксембург (немецкая еврейка), Клара Цеткин (немецкая еврейка). Меринг (немецкий еврей). Гуго Хаазе (немецкий еврей).

Литературное Бюро Пролетариата (все евреи):

Эйхенгольц. Полянский (Лебедев). Херсонская. В. Зайцев (подчёркивается, что еврей). Брендер. Ходасевич. Шварц. Директор 1-ого департамента Комиссариата Народного просвещения, к которому относилась вся эта Академия Социалистически� � наук - Познер. Начальник Канцелярии комиссариата Народного Просвещения - Альтер.


Комиссариат Социальной Помощи (все евреи): Комиссар - Е. Лилина (Книгиссен). Директор - Паулнер. Секретарь Е. Гельфман. Помощник секретаря - Роза Гауфман. Начальник пенсионного отдела - Левин. Начальник Канцелярии - К. Ф. Розенталь.

Комиссариат Общественных работ (все евреи): Комиссар - В. Шмидт (подчёркивается, что еврей). Его помощник Радус (Зенкович). Начальник комиссии по общественным постройкам - Гольдбарк. Комиссар общественных работ- М. Вельтман. Его помощник - Кауфман (немецкий еврей). Секретарь комиссариата - Раскин. Член комиссариата - Кучнер. Начальник отдела взрывных работ -Заркх.

Комиссия по восстановлению города Ярославля (сильно повреждённого в результате подавления левоэсеровского мятежа, все евреи): Председатель – И. Д. Тартаковский. Генеральный подрядчик -Исидор Заблудовский.

pavardės, 2008 04 21 16:37
Высший Совет Народного Хозяйства (ВСНХ) (Все евреи):

Председатель - Рыков. Председатель Петроградского ВСНХ - Эйсмонт. Его Зам. - Ландеман. Начальник в Петрограде - Крейнис. Зам. Рыкова - Красиков. Начальник общей секции в Москве - А. Шотман. Его помощник - О. Хайкина. Начальник восстановительн� �го отдела - Кичвальтер. Ответственный за восстановление - Н. А. Розенберг. Его помощник - Зандич. Начальник нефтяного Комитета - Таврид. Начальник рыбного отдела - Кламмер. Начальник угольной секции - Ротенберг. Начальник Транспортной секции - Кирсян (армянский еврей). Его помощник - Шлемов. Начальник металлургическо� � секции - А. Альперович.

Бюро ВСНХ (все евреи): Крейтман. Вайнберг. Красин. Лурье (Ларин). Чубарь ( отмечается, что еврей). Гольдблатт. Ломов. Альперович. Рабинович.

Донецкий комитет ВСНХ (все евреи): Коган (Бернштейн). А.И. Очкис. Полонский. Биск (литовский еврей). Классен (литовский еврей). Лившиц. Кирш (немецкий еврей). Крузе (немецкий еврей). Вихтер. Розенталь. Симанович.

Члены кооперативной секции (все евреи): Любомирский. Хинчук. Зедельгейм. Тагер. Хайкин. Кричевский.

Члены шахтёрской секции (все евреи): Косиор. Гольдман. Ленгникс. Гольцман. Шмидт. Смит Фолькнер. Рудзутак. Сортель. Рейнсвит. Блюм. Катцель. Сул. Четков.

pavardės, 2008 04 21 16:37
Еврейские руководители на периферии (все евреи): Комиссар Сибири - Хайтис. Председатель Совета рабочих депутатов Сызрани - Белинский. Председатель Совета рабочих депутатов Казани -Шенкман (убит). Председатель Совета шахтёров Донецкой области - Ливензон. Председатель Совета рабочих депутатов Нарвы - Дауман. Председатель совета рабочих Ярославля - Закхейм. Председатель совета рабочих депутатов Царицына - Эрман (убит). Председатель совета рабочих Оренбурга - Вилинг. Председатель Совета рабочих депутатов Пензы - Либерзон. Председатель Таврического совета рабочих - А. Слуцкий. Комиссар финансов Западных областей - Самовер. Председатель Киевского Совета - Дреллинг. Его помощник - Гинцбергер. Председатель Думы Белой Церкви - Рутгаузен. Его помощник - Лемберг. Народный комиссар республики Донецка -Райхенштейн. (убит офицерами полковника Дроздовского). Комиссар республики Донецка- Исаак Лаук. Шмуклер (просто Шмуклер в списке)

Центральное Бюро Профсоюзов (позднее ВЦСПС): Рафес. Давидсон. Гинцберг. Бриллиант. Профессор Смирнов. (Все евреи).

Комитет по расследованию обстоятельств смерти императора Николая Второго (все евреи, кроме, может быть, Максимова и Митрофанова): Свердлов. Сосновский. Теодорович. Розин. Владимирский (Гиршфельд). Аванесов. Максимов. Митрофанов.

Комитет по запросам бывших служащих старого режима: Председатель - Муравьёв. Члены: Соколов. Остальные явные евреи: Идельсон. Грузенберг. Соломон Гуревич. Гольдштейн. Тагер.

pavardės, 2008 04 21 16:37
Журналисты официальных коммунистически� � газет:

При газетах «Правда», «Известия», Финансы и Народное Хозяйство»(Все евреи):

Динн. Бергман. Кун. Диамант. А. Брамсон. А. Торберт. И. Б. Голин. Битнер. Е. Альперович. Клойснер. Стеклов (Нахамкес). Ильин (Цигер). Гроссман (Розин). Лурье (Румянцев).

При газете «Воля Труда»(все евреи): Закс. Полянский. Е. Катц.

При газете Знамя Труда (все евреи кроме редактора Максима Горького): Штейнберг. Ландер. Ярославский. Эфрон. Б. Шумахер. Левине. Биллин. Давидсон.

При индустриальных и коммерческих газетах (все евреи): Бернштейн. Коган. Гольдберг. В. Розенберг. Рафаилович. Громан. Кулишер. Славенсон. И. Геллер. Гаучман. Шухман. П. Бастель. А. Пресс. А. Мох. Л.С. Элиасон.

pavardės, 2008 04 21 16:38
Руководство других партий России.

ЦК ВКП меньшевиков (все евреи): Мартов (Цедербаум). Диманд. Н. Гиммер. Штраус. Ратнер. Либер. Зонн. Дан. Гоц. Раппопорт. Ещё один Цедербаум брат Мартова.

ЦК партии Эсеров (правое крыло, все евреи): А.Керенский (Кирбис). Аронович. Гисслер. Давыдович. Гуревич. Абрамович. Гольдштейн. Лихач. Хинчук. Берлинрут. Дистлер. Чернявский. Розенберг. Чайковский. Ратнер.

ЦК партии эсеров (левое крыло, все евреи): Штернберг. Левин. Фишман. Лендбург. Зитца. Ландер. Каган (Грессер-Камков). Кац (Бернштейн). Фейга Островская. Начман. Карелин. Мария Спиридонова (еврейка, как и еврей Борис Савинков (Ропшин и масса других имён и фамилий).

Центральное Бюро партии «народников» (все евреи): Раппопорт. Гребнер. Вилькен. Диамант. Кауснер. Шатров (подчёркивается, что еврей).

ЦК партии польской диаспоры (все евреи): Радек (Собельсон). Зингер. Берсон. Финкес. Гаузнер. Мандельбаум. Панский. Гейдман. Тутельман. Вольф. Крохмаль (Загорский). Шварц (Гольц).

pavardės, 2008 04 21 16:39
Комитет партии московских анархистов (все евреи): Яков Гордин. Лейба Чёрный. Блейхман. Ямпольский. Крупенин.

Этот список сам по себе всё объясняет. Сам Виктор Марсден ещё тогда рассматривал немецких, литовских, армянских и грузинских евреев как, соответственно, литовцев, немцев, грузин или армян. Но мы, за время человеческой истории уже давно получили все доказательства, что это коронный приём евреев: в России называться грузинами, татарами, поляками, прибалтами, немцами, французами, итальянцами; в Грузии украинцами; в Америке поляками, в России американцами; во Франции немцами, в Германии французами, итак далее до полного запутывания. Комбинаций бесчисленное множество, суть которых одна, главное не называться евреями, чтобы не возможно было проследить истоки и причины гнойного процесса.

Как это делается, показано в работе Вильяма Похлёбкина «Великий Псевдоним». Он приводит небольшой список членов РСДРП, сменивших фамилии: Махновец стал Акимовым, Овсеенко стал Антоновым, Фрунзе стал Арсеньевым, Ворошилов, которого Ленин язвительно называл Ворошилов-Балала йкин, стал Володиным, Гурвич стал Даниловым, Левин стал Егоровым, Апфельбаум стал Зиновьевым, Костриков стал Кировым, Пикер стал Мартыновым. Бухарин стал Николаевым. Постоловский стал Михайловым, Залкинд стал Осиповым, Гальберштадт стал Паниным, Рыков стал Сергеевым, Крохмаль стал Фоминым, а женщина Левина вообще стала Ивановым. Кроме этого: Мошинский стал Львовым. Цхакая стал Барсовым, Джапаридзе стал Голубиным. Н. Бауман был Грач, Яков Драбкин стал Гусевым, Аристархов стал Осетровым.

pavardės, 2008 04 21 16:39
Леонид Красин стал Зиминым, Цедербаум стал Мартовым, И. Ляховецкий стал Майским

Губельман стал Ярославским, М. Бронский стал Варшавским, Пятаков стал Киевским, Бриллиант стал Сокольниковым. О-Г.А. Апфельбаум стал Московским.

Только Бундовцы брали еврейские же псевдонимы: Гольдман стал Либером, Айзенштадт стал Юдиным.

Розенфельд стал Каменевым, Луначарский Воиновым, Скрябин стал Молотовым, а Крупская была Саблиной.

Pratęsim su pavardėmis, 2008 04 21 17:15
ЕВРЕИ - НАЧАЛЬНИКИ УПРАВЛЕНИЯ НКВД НА МЕСТАХ

Московская область - Реденс
Ленинградская область - Заковский
Западная область - Блат
Северный край - Ритковский
Азово-Черноморск ий край - Фридберг
Саратовский край - Пилляр
Сталинградский край - Раппопорт
Оренбургская область - Райский
Горьковский край - Абрампольский
Северо-Кавказски й край - Файвилович
Свердловская область - Шкляр
Башкирская АССР - Зеликман
Западная Сибирь - Гоголь
Восточная Сибирь - Троцкий
Средняя Азия - Круковский
Белоруссия - Леплевский

pavardės, 2008 04 21 17:15
II.2.1. ЕВРЕИ В ГЛАВНОМ УПРАВЛЕНИИ ЛАГЕРЕЙ И ПОСЕЛЕНИЙ НКВД

Начальник - Берман Яков Матвеевич.
До 1936 года Начальником Главного Управления Исправительных Трудовых Лагерей - ГУЛАГ - был комиссар III ранга Берман Матвей, а начальником Отдела НКВД СССР был еще один комиссар III ранга Берман Борис. Очевидно это был семейный подряд Берманов.
Заместитель и начальник вольно-поселенче ского управления НКВД СССР - Фирин Самуил Яковлевич.
Начальник лагерей и поселений на территории Карельской АССР, одновременно начальник беломорского политического лагеря - Коган Самуил Леонидович.
Начальник лагерей и поселений Северного края - Финкельштейн.
Начальник лагерей и поселений Свердловской области - Погребинский.
Начальник лагерей и поселений Западной Сибири - Сабо.
Начальник лагерей и поселений Казахстана - Волин.
Начальник СЛОН (Соловецкого лагеря особого назначения) - Серпуховский.
Начальник Верхне-Уральског о политического изолятора особого назначения - Мезнер.

pavardės, 2008 04 21 17:16
ДИПЛОМАТЫ И ПРАВИТЕЛЬСТВО СССР
(1936-1937 годы)
А. Дипломаты
I. ЛИГА НАЦИЙ
1. Глава делегации СССР - Литвинов-Баллах.. ............ еврей
2. Член делегации - Розенберг............. ............. еврей
3. Член делегации - Штейн..................... ......... еврей
4. Член делегации - Маркус................... .......... еврей
5. Член делегации - Бреннер................. ........... еврей
6. Член делегации - Гиршфельд, ......................... еврей
7. Член делегации - Гальфанд............... ............ еврей
8. Член делегации - Сванидзе............... ........... грузин
Итого: евреев - 7; грузин - 1; русских - 0.
II. ПОЛПРЕДЫ (В ЕВРОПЕ)
1. Великобритания - Майский (Штейнман) Иван Михайлович, еврей
2. Германия - Суриц Яков Захарьевич........... ......... еврей
3. Италия - Штейн Борис Ефимович............... ........ еврей
4. Бельгия - Рубинин Евгений Владимирович....... ....... еврей
5. Австрия - Лоренц Аркадий Иванович............... .... еврей
6. Греция - Кобецкий Михаил Вениаминович....... ........ еврей
7. Румыния - Островский Моисей Семенович............. .. еврей
8. Латвия -Бродовский Леонид Борисович............. .... еврей
9. Литва - Карский Александр Алексеевич........... ..... еврей
10. Норвегия - Якубович Игнатий Моисеевич............. . еврей
11. Швеция - Коллонтай Александра Михайловна......... русская
12. Дания - Тихменев Николай Сергеевич............. .. русский
13. Эстония - Устинов Иван Михайлович........... ..... русский
14. Финляндия - Асмус Эрик Адольфович........... ....... латыш
15. Польша - Даватьян Яков Христофорович..... ........ армянин
16. Венгрия - Бекзадьян Артемий Моисеевич............ армянин
17. Чехословакия - Раскольников Федор Федорович...... русский
18. Болгария - Александровский Сергей Сергеевич...... русский
19. Франция - Потемкин Владимир Петрович............. русский
20. Швейцария (неофиц.) - д-р Багоцкий............... .. еврей
Итого в Европе: русских - 6; армян - 2; латыш - 1; евреев - 11.

pavardės, 2008 04 21 17:16
ПОЛПРЕДЫ В НЕЕВРОПЕЙСКИХ ГОСУДАРСТВАХ
1. Китай - Богомолов Дмитрий Васильевич........... ... русский
(До него много лет полпредом был Бородин - он же Грузенберг)
2. Япония - Юренев Конст. Конст. (Ганфман)............. еврей
3. США - Трояновский......... ........................ русский (жена - еврейка)
4. Внешняя Монголия - Таиров Борис Исаевич............. еврей
ПРАВИТЕЛЬСТВО СССР
(9 НАРКОМОВ И 12 ЗАМЕСТИТЕЛЕЙ - ЕВРЕИ)
1. Народный комиссар иностранных дел СССР - Литвинов Максим Максимович
2. Нарком внутренних дел - Ягода Генрих Григорьевич
3. Нарком внешторга - Розенгольц Аркадий Павлович
4. Нарком внутренней торговли - Вейцер Израиль Яковлевич
5. Нарком путей сообщения - Каганович Лазарь Моисеевич
6. Нарком совхозов - Калманович Моисей Иосифович.
7. Нарком легкой промышленности - Любимов (Козельский) Исидор Елисеевич
8. Нарком здравоохранения - Каминский Григорий Наумович
9. Председатель комиссий советского контроля - Беленький Захар Моисеевич
1. Заместитель наркома обороны СССР - Гамарник Янкель Борисович
2. Заместитель наркома тяжелой промышленности - Каганович Михаил Моисеевич
3. Заместитель наркома финансов - Левин Лев Борисович
4. Заместитель наркома просвещения - Эпштейн Моисей Соломонович
5. Заместитель наркома земледелия - Гайстер Арон Израилевич
6. Заместитель наркома связи - Любович Арон Моисеевич
7. Заместитель наркома пищевой промышленности - Беленький Марк Натанович
8. Заместитель наркома водного транспорта - Розенталь Эпох Фридрихович
9. Заместитель наркома лесной промышленности - Сокольников (Бриллиант) Григорий Яковлевич
10. Заместитель наркома юстиции - Сольц Исай Борисович
11.. Помощник прокурора СССР - Иохеллес Иосиф Исаевич
12. Начальник Центрального управления народного хозяйственного учета (ЦУНХУ) - Краваль Иосиф Антонович

pavardės, 2008 04 21 17:17
ЕВРЕИ В СОСТАВЕ ОГПУ (НКВД)
Нарком внутренних дел СССР - Ягода Генрих Григорьевич, литовский еврей
Первый заместитель - Агранов (Сорензон) Яков Саулович
ЕВРЕИ В ГЛАВНОМ УПРАВЛЕНИИ ГОСУДАРСТВЕННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ
Начальник Особого отдела - Гай Мирон Ильич
Начальник Экономического отдела - Миронов Самуил
Начальник Иностранного отдела - Слуцкий Аркадий Аркадьевич
Начальник Транспортного отдела - Шанин Аорам Моисеевич
Начальник Оперативного отдела - Паукер Карл Вениаминович
Начальник Специального отдела - Добродицкий Вениамин Исакович Начальник Антирелигиозног� � отдела - Иоффе Исай Львович
Начальник Главного управления рабоче-крестьянс кой милиции - Бяльский Лев Наумович
Начальник уголовного розыска НКВД СССР - Вуль Леонид Иосифович
ЕВРЕИ В ГЛАВНОМ УПРАВЛЕНИИ ВНЕШНЕЙ И ВНУТРЕННЕЙ ОХРАНЫ
Начальник - Могильский Борис Ефимович
Инспектор пограничных войск НКВД СССР - Ширвиндт Семен
ВЫСШИЕ ОРГАНЫ НКВД
Генеральный комиссар госбезопасности -
*Ягода Г. Г. - нарком ВД СССР
Комиссары госбезопасности 1 ранга:
* Агранов Я. С. - зам. наркома В. Д. СССР.
Балицкий В. А. - нарком В. Д. УССР.
Дерибас Т. Г. - начальник Дальневосточног� � Управления НКВД
* Прокофьев Г. Е. - зам. наркома ВД СССР.
* Реденс С. Ф. - начальник Московского Управления НКВД
* Заковский Л. М. - начальник Ленинградского Управления НКВД
Комиссары Госбезопасности II ранга:
* Гай М. И.- начальник Особого отдела ГУБГ НКВД СССР.
Гоглидзе С. А. - нарком В. Д. ЗСФР
* Залкис Л. В. - начальник управления НКВД Казахской АССР
* Каценельсон - зам. наркома В. Д. УССР.
Карлсон К. М. - начальник Харьковского Управления НКВД
* Леплевский - нарком инутренних дел БССР.
Молчанов Г. А. - начальник Спецотдела НКВД СССР
* Миронов С. - начальник Эконом. отдела НКВД СССР
* Паукер К. В. - начальник Оперативного отдела НКВД СССР
* Слуцкий А. - начальник Иностранного отдела НКВД СССР
* Шанин А. М. - начальник Транспортного отдела НКВД СССР
* Вольский А. И. - начальник Главного управления Р. К. милиции
Пилар Р. А. - начальник Саратовского Управления НКВД
Звездочкой (*) отмечены евреи.
Всего: евреев - 14; неевреев - 6.

revoliucija, to pavardės, 2008 04 21 17:34

Kopijuoti tekstus is antisemitiniu websaitu sugebetu kiekvienas, bet pagristi ten esancia informacija butu kur kas sunkiau. Tam kad nesileisti i ilgus tavo sarasu nagrinejimus, paimsiu tik viena pvz.

"ВЦИК Пятого Съезда Советов. Из 62 членов ни одного не еврея", ir tame sarase paminetas Leninas.

   Leninas buvo 50% rusas, 25% zydas, ir po 12% svedas bei vokietis. Jo senelis zydas buvo priemes provoslavu tikejima, todel net negali buti laikomas tikru zydu. Nei jis, nei tuo labiau Leninas neturejo jokio tiesioginio rysio nei su zydu bendruomenemis, nei su judaizmu.

Tai cia tik vienas pavyzdys. Ir daugelis kitu paminetu buvo tik 50% zydai - tai kodel jie vadinami butent zydais, o ne pvz rusais ar kitomis tautybemis kuriu turi kita 50% kraujo?

    Visos tos antisemitines raliasvos yra gryni marazmai, kile is rusu frustacijos - kadangi komunizmo zygis per pasauli nepasiseke, tai reikia kazka apkaltinti. Na o kadangi komunizmo diktatura dabar pasaulyje laikoma nusikaltimu, tai rusai jokiais budais negali buti blogieciai. Kas belieka - zydai.

    Lygiai taip pat del Vokietijos politiniu nesekmiu Hitleris kaltino zydus.

    Durnyste visa tai.

XXI amžius, 2008 04 21 17:35

    Stalinas (1879-1953) - didžiausias komunistinio režimo kraugerys buvo ne ATEISTAS, o TIKINTIS, gavęs „šventą“ išsilavinimą. Gavęs didesnę valdžią, pradėjo savo žygius per lavonus nuo 1922 m.

    1.Stalinas augo religingoje šeimoje ir tikėtasi, kad taps kunigu.1888 m. pradėjo lankyti Gorio Bažnyčios Mokyklą. Dėl puikaus ir pavyzdingo mokymosi laimėjo stipendiją į Tbilisio Teologijos Seminariją ir pradėjo studijas, kaip dievobaimingas Ortodoksinės Krikščionybės griežtų pažiūrų tikintysis. 1899 metais metė mokslus ir įsitraukė į revoliucinį judėjimą prieš Rusijos monarchiją bei turtuolius ir ėmėsi ginti vargšų karaliaus (Kristaus) „vaikus“.

    2. Stalinas rašė eilėraščius gruzinų kalba, kuriuos spausdino vietiniai laikraščiai. Pora fragmentų:

Kaip saulės spindulys švari,
Gyveno didžioji tiesa – Dieviška svajonė.
Bet žmonės, pamiršę Dievą,
Saugantys širdyje tamsą,
Vietoje vyno - nuodų
Įpylė jam į puodelį.

    Matyt, „teisingumo“ ir \"lygybės\" idėjų jis pasisėmė religiniame mokyme, kurį jam diegė nuo vaikystės. Būtent bažnyčia su nukryžiuotuoju Dievu priešakyje ir Biblija moko, jog turtuoliai turi viskuo dalintis su vargšais, ir kad visas žemiškas turtas yra nuodėmė, ir niekam iš žmonių nepriklauso. Jis visas yra Dievo (arba Partijos) nuosavybė.

    3. Stalino dukra Svetlana teigė (dokumentika “Mysteries of the Century: Kremlin kids” 2003 m.), kad Stalinas jai pasakodavo Kristaus istoriją, kai ji susidomėjo knyga iš serijos „Kristus“, buvusios Stalino asmeninėje bibliotekoje.

    Stalino žmona Nadežda buvo ateistė, auklėms draudė pasakoti vaikams apie Dievą. Pagal oficialią versiją ji nusišovė dar 1932 m.

    4. 1933 m. Politbiuro susitikime Stalinas uždraudė griauti bažnyčias NET TUO ATVEJU, jeigu jos trukdo naujiems statiniams. Jo kalbos fragmentas:“ CK laiko neįmanomu projektuoti naujus statinius, griaunant bažnyčias ir cerkves...\" 1939 metais Stalinas panaikino Lenino potvarkį (1919-05-01 N 13666-2 )“Dėl religijų ir kunigų persekiojimo“ ir įsakė NKVD paleisti į laisvę įkalintus kunigus, jeigu jų veikla nekenkia tarybinei santvarkai.

    5. Leninas buvo ateistas ir nemėgo religijos dėl to, kad ta gynė monarchiją, ir tos sistemos buvo pakartas jo brolis. Leninas, kol buvo gyvas, riejosi su Stalinu dėl jo žiaurumo ir stengėsi jį laikyti kuo toliau nuo valdžios.

    6. Stalino asmens sargybinis (10 metų) Jurijus Solovjovas (bendra Prancūzijos, Austrijos, Vokietijos ir Rusijos dokumentika “Inside The Kremlin: In the Heart of Russia” 2005 m.) sakė, kad Stalinas eidavo į Kremliaus bažnyčią karo metu (1939-1945 m.).

    7. 1940-1943 m. Stalinas kvietė vietinę bažnytinę hierarchiją ir ragino kuo greičiau atkurti bažnyčias, steigti akademijas, seminarijas, leisti žurnalus ir pažadėjo teikti visokeriopą pagalbą. Pvz. viename iš susitikimų jis pasakė: „ ...jeigu norite Dievo žodžio kursų, galite pradėti nuo jų, bet valdžia neturi nieko prieš seminarijų ir akademijų atidarymą“. (M.I. Odincovas: „XX amžiaus Rusijos patriarchai“, 1994 m., G.G. Karpovo užrašai apie Rusijos stačiatikų cerkvės patriarchų priėmimą pas J.V.Staliną 286 psl.)

    8. Stalino pomėgius ir biblioteką tyręs Simon Sebag Montefiore rado Stalino pastebėjimų paraštėse apie Dievą. Vienas iš jų Anatole France rašo, kad pats Stalinas įsivaizdavo žinantis ir matantis Dievo „ pėdsakus“, ir netgi buvęs nepatenkintas, jog kiti netiki Dievu.

    9. 1951 m. Stalinas įteikė „Stalino Premiją“ kunigui Hewlett Johnson. Įvairius apdovanojumus tarybiniais metais gavo ir kiti šventikai.

    Ką gi, net Stalinas suprato, kad jeigu nori masiškai siųsti žmones į mirtį, geriausiai tam tikslui įgyvendinti tinka ...religija. Už nuopelnus religijai ir bažnyčios atgaivinimą Rusijoje, netgi buvo siūlyta paskelbti Staliną šventuoju...

Žygeivis, 2008 04 21 18:02

------------------------------- ----------------------
Leninas buvo 50% rusas, 25% zydas, ir po 12% svedas bei vokietis. Jo senelis zydas buvo priemes provoslavu tikejima, todel net negali buti laikomas tikru zydu. Nei jis, nei tuo labiau Leninas neturejo jokio tiesioginio rysio nei su zydu bendruomenemis, nei su judaizmu.
------------------------------- -----------------------

    1. "Leninas buvo 50% rusas" - ne visai taip. Rusu jis, geriausiu atveju, buvo 25 procentais, o 25 procentais - kalmukas.

    2. Žydai visą laiką bando susieti tautybę ir religiją - ir Izraelyje tai yra oficiali politika.

    Todėl gaunasi tikri kuriozai - jei žydas, tarnaudamas MGB, šaudė lietuvius, tai jis tuo metu žydu nebuvo, nes nebuvo judaistas (bolševikas negali būti tikintis).

    O štai kada jis pabėgo į Izraelį ir oficialiai priėmė judaizmą, jis jau tapo tikru žydu ir todėl Izraelis jo Lietuvai nebeišduoda.

    Labai patogi pozicija.

wikipedija, 2008 04 21 18:10


Владимир Ильич Ульянов(1870-1924)

│ ┌──Мошка Ицкович Бланк
│ ┌──Александр Дмитриевич (Израиль) Бланк
│ │ └──Мириам Бланк
└──Мария Александровна Бланк (1835—1916)
│ ┌──Юган Готлиб (Иван Фёдорович) Гросшопф
└──Анна Ивановна Гроншопф
│ ┌──Карл Рейнгальд Эстедт
│ ┌──Карл Фредерик Эстедт
│ │ └──Беата Элеонора Ниман
└──Анна Беатта (Анна Карловна) Эстедт
│ ┌──Карл Борг
└──Анна Кристина Борг
│ ┌──Симон Новелиус
└──Анна Бригитта Новелиа
└──Екатерина Аренберг

apie kolūkių kilmę, 2008 04 21 17:58

    В 1879 г. евреи впервые приобрели заболоченные земли долины, на окраине которой был всего один маленький поселок Бет-Шеан. В 20-е годы в долине возникают новые еврейские поселения, киббуцы (колхозы) и мошавы (кооперативы).

    Ir kiek žinau, tarybinių kolūkių kilmė yra grynai žydiška, pagal kibbučių modelį. JAV kažkoks istorikas sėkmingai tai įrodė savo disertacijoje. Sovietų Sąjungoje žydai kūrė savo kolchozus savanoriškai, na o kitur reikėdavo šiek tiek prievartos.

Stalinas, 2008 04 21 18:25

    Существуют факты, свидетельствующие о личных антисемитских антипатиях Сталина; однако по крайней мере до начала 1940-х гг. они в политике и публичных высказываниях не проявлялись.

    Я. Свердлов, живший вместе со Сталиным в Туруханской ссылке, указывал, что за свой антисемитизм Сталин подвергся порицанию суда чести. На антисемитизм Сталина указывал и ссыльный эсер Карганов.

    Антисемитизм стал высказываться Сталиным в доверительных беседах во время борьбы с троцкистско-зино вьевской оппозицией, когда противники оппозиции в своей пропаганде чрезвычайно охотно и активно играли на антисемитских чувствах.

    Сами оппозиционеры считали провокационным и «сознательно двусмысленным» замечание Сталина: «мы боремся против Троцкого, Зиновьева и Каменева не потому, что они евреи, а потому, что они оппозиционеры», которое, помимо буквального смысла, указывало на еврейство оппозиционеров.

     Рыков в разговоре со старым партийным товарищем Н.Валентиновым (опубликовавшим этот факт в эмиграции) также возмущался антисемитизмом Сталина, заявившего ему: «Мы вычистили всех жидов из Политбюро»[1].

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Geg 2008 22:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas: Gruzija ir Abchazija ieško užtarėjų
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=17101696

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=2

Žygeivis, 2008 05 21 21:58

------------------------------- -----------------
Duxas, 2008 05 21 20:59

gruzinai Stalinas ir Berija
------------------------------- -------------------

    Geras sovietinės propagandos pavyzdys - kai kas tiesa, o daug kas - arba melas, arba nutylima.

    1. Stalinas iš tikrųjų buvo ne gruzinas, kaip mums daug metų teigė. Jo tėvas buvo osetinas iš vadinamosios Pietų Osetijos - osetinų kolonijos gruzinų žemėje. Stalino tėvo pavardė buvo Dzugojevas, kurią jis, persikėlęs į Gorį ir vedęs vietinę gruzinę, pasikeitė į Džiugašvilį. Beje, Stalinas laisvai kalbėjo osetinų kalba. Visa tai yra užfiksuota dokumentuose. Yra ir paties Stalino laiškai išlikę, kuriuose tai yra minima.

    2. Berija irgi nėra grynas gruzinas (lyg ir pusiau žydas). Beje, mažai kas žino, jog Berija po Stalino mirties (o įvairūs faktai rodo, jog būtent Berija Staliną ir pribaigė) 1953 metais parengė SSSR "pertvarkymo" planą, pagal kurį Lietuva (ir Latvija su Estija) turėjo būti "paleistos", SSSR pereitų prie rinkos ekonomikos, o už tai Vakarai turėjo garantuoti Berijai pripažinimą ir jo "griekų" besąlyginį "užmiršimą". Gorbačiovas iš esmės tik įvykdė Berijos dar 1953 metais parengtą planą.

Apskritai, Sovietijos tikroji istorija, matyt, dar ilgai turės daugybę "juodų skylių", apie kurias sužinoti tikrai nėra paprasta.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Geg 2008 23:36 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Adolfas Hitleris: aseksualaus diktatoriaus istorija


"Lietuvos sveikata"
2008 gegužės mėn. 24 d.

    Pavasarį pasipila seksualiausių planetos žmonių reitingai. Betgi pasaulyje visada buvo ir bus jų antipodų - neseksualių žmonių. Vienas tokių žmonių, tiksliau, antžmogių, kuriam aseksualaus etiketė labai derėjo prie povyzos, buvo Adolfas Hitleris.

    Jo gimtadienio ir žūties datos balandžio pabaigoje vis atnaujina diskusijas apie tariamai stebuklingą jo ir Evos Braun pabėgimą į Argentiną, kur jiedu, aišku, gyveno ilgai ir laimingai. Betgi net ir šykštūs reicho duomenys apie A.Hitlerio sveikatą nepalieka realios dirvos panašioms spekuliacijoms.

„Lavonų arbata“


    Adolfo Hitlerio ligos istorija, koduota raide „A“, arba „MF“ (Mano fiureris) priklausė didžiausioms trečiojo reicho paslaptims. Ji beveik nieko nekalba apie psichines didžiausio žudiko savybes. Tačiau papildytos vokiečių fiurerio kasdienybės potėpiais, gali apie daug ką papasakoti.

    Kaip ir Stalinas, Hitleris gulėsi gerokai po vidurnakčio, o žadinti jo nebuvo galima jokia dingstimi. Pusryčiams jis išgerdavo du puodelius karšto pieno, suvalgydavo du biskvitus, truputį tarkuoto šokolado. Jaunystėje jam pakakdavo obuolio, sūrio ir puodelio ramunėlių arbatos. Pusryčių meniu fiureriui kartą ar du per savaites paįvairindavo avižinių dribsnių koše, pagardinta trintu obuoliu, riešutais ir citrina. Pietums tiekdavo „liaudišką“ maistą: karšta žirnelių sriuba, troškintos daržovės.

    Mėsos buljoną Hitleris vadino „lavonų arbata“. Jis nuo 1930 metų net neprisiliesdavo prie mėsos ir žuvies, užtat mėgo virtas daržoves ir mineralinį vandenį. Specialų daržą Martino Bormanno ūkyje, kuriame buvo auginami produktai diktatoriaus virtuvei, saugojo esesininkai. Hitlerio dietologas pats prižiūrėjo, kad daržovės būtų laistomos tik iš kalnų atvežto šaltinio vandeniu.

    Nors pats netoleravo alkoholio, Hitleris nedrausdavo svečiams išgerti vieną kitą taurę reinvyno ar bokalą alaus. Per kviestinius pietus savo viloje Berghofe fiureris užmiršdavo vegetariškus įžadus ir sukirsdavo dubenėlį ikros. Bet didžiąja jo aistra buvo saldumynai. Svečiuose Hitleris pripuldavo prie marmelado, reikalaudavo, kad omletą jam patiektų su medumi, uogiene, baltu sūriu ar jogurtu.

    Tiesa, Fiurerio aplinkos žmonės tvirtino, kad jo vegetarystė viso labo buvo tik poza. Iki 1931 metų jis tiesiog dievino riebią kiaulieną, o krabus, vėžius ir omarus valgė iki gyvenimo pabaigos.

Austrų kariuomenės išbrokuotas


    Į Austrijos kariuomenės šauktinių komisiją būsimasis fiureris buvo nugabentas sargybos ir išbrokuotas dėl „silpno kūno sudėjimo“. Pažymėta, kad būsimojo fiurerio kepenys padidėjusios, jam diagnozuotas monochordizmas – trūksta kairiojo kiaušinėlio.

    Išvengęs tarnystės po Austrijos kaizerio vėliava, Hitleris į vokiečių kariuomenę užsirašė savanoriu. Čia jis aplinkinius gąsdino keistenybėmis: tai tylėdavo po kelias dienas, tai isteriškai šūkaudavo. Mūšyje prie Ipros, remiantis oficialia versija, jis nukentėjo nuo britų dujų atakos.

    Betgi Pazevalko miestelyje rasta ligos istorija byloja, kad jefreitorius Adolfas Hitleris į čionykštį lazaretą atvyko sergantis sifiliu. Jo simptomus pažymėjo karo gydytojas E.Forsteris.

Asmeninis gydytojas – fiurerio budelis


    Hitlerį kamavusi sunki nemiga ypač paaštrėjo karo pradžioje. Sutemus jis tapdavo panašus į vaiduoklį tuščiomis akimis, ar žmogų, prisigėrusį narkotikų. Beje, be jų irgi neapsieita.

    Berlyno dermatovenerologas profesorius Teodoras Morellis, tapęs fiurerio asmeniniu gydytoju, kasdien pacientui suleisdavo sulfamidų, gliukozės, tulžies ištraukos, maitino fiurerį ir hormoniniais, migdomaisiais, narkotiniais preparatais – 28 pavadinimų vaistais.

    Hitleris kasdien prarydavo po 120-150 tablečių. Nuo karo pradžios šis gydytojas išrašė fiureriui iš viso 90 skirtingų rūšių vaistų. Gydytojas, kurio šarlatano bruožai buvo akivaizdūs, laikė savo pacientą ant trumpo medikamentinės priklausomybės pavadžio.

    Kai 1941 metų rugpjūtį tapo aišku, kad greitos pergalės nebus, Hitleris pradėjo skųstis silpnumu ir pykinimu. Jam ėmė tinti kojos. Po Stalingrado išryškėjo psichosomatiniai negalavimai: dienos šviesos netoleravimas, pusiausvyros praradimas. Degradacijos požymiai augo katastrofiniu greičiu: sukrypusi nugara, išsprogę akys, nepasitikinti eisena.

    Prof. Karlas Brandtas, priklausęs siauram reicho gydytojų ratui, vaizdžiai charakterizavo nykstančią fiurerio energiją: „Gyvenimiškas eliksyras buvo išeikvotas metams į priekį“. Kaip baisių vokiečių pasakų personažas Hitleris kasmet senėjo ketveriais penkeriais metais. Savo, kaip viešo politiko, pralaimėjimą Hitleris suvokė tarsi visatos krachą. Anksčiau hipnozės jėgos turėjęs žvilgsnis blėso, balsas kimo. Iš lūpų kampučių nutyso seilės. Tam buvo paaiškinimas.

    Tuo metu sifilį gydė arsfenaminu, kurio sudėtyje buvo ir žiurknuodžių. Iš čia ir Hitlerio sapalionės apie „nuodą, užmušantį nuodą“. Kad ir griuvena, Hitleris nepaleido iš rankų vadovavimo karinėms pajėgoms. Liguistas nepasitikėjimas – tironų sindromas – maitino mirštantį Koščėjų.

    Kai profesorius Brandtas nedrąsiai pabandė nušalinti asmeninį Hitlerio gydytoją Teodorą Morellį, ar bent sumažinti jo skiriamų narkotikų dozes, Hitleris įsakė jį sušaudyti. Paskutinysis SS gydytojas Štumpfeggeris apie atmosferą, tuomet tvyrojusią bunkeryje, pasakys: „Ten nebuvo nieko tikro - tik baimė“.

Šeimyniniame guolyje – slaugė ir ligonis


    Savo knygoje „Genius, Madness and the Mysteries of Syphilis“ amerikiečių tyrinėtoja Deborah Hayden tvirtina, kad daugelis simptomų leidžia teigti, jog Hitleris sirgo vėlyvos stadijos sifiliu. Jos spėlionės pagrįstos ir tuo, kad paskutiniaisiais gyvenimo metais fiureris vartojo jodo.

    Juo anuomet buvo gydomas pažengęs sifilis. Kiti tyrinėtojai daugelį fiurerio elgesio sutrikimų verčia Parkinsono ligai. Dar kiti fiurerio negalias sieja su bunkeriu netoli Vinnicos, kuriame radioaktyvių medžiagų koncentracija leidžiamą normą neva viršijo 500 kartų ir apdovanojo Hitlerį dar ir spinduline liga.

    Bet kokiu atveju prieš savižudybę 1945 m. Hitleris jau buvo visiška griuvena. Eva Braun, kurią fiureris vedė prieš pat mirtį, buvo nestabdomo jo senėjimo liudininkė. Pradedant 1942 metais jų asmeninis gyvenimas vis labiau panėšėjo į slaugės ir ligonio.

    Sprendžiant iš dviejų Hitlerio padėjėjų liudijimų rusų specialiosioms tarnyboms, vakariniai judviejų pasisėdėjimai nesibaigdavo meilės žaidimais. Beje, egzistuoja teorija, kad Hitleris labai išgyveno dėl sifilio, kurį jis vadino „žydiška liga“. Savo programinėje knygoje „Mein Kampf“ A.Hitleris jai skyrė net 143 puslapis.

    Visos trys moterys, su kuriomis fiurerį siejo lytiniai santykiai – sužadėtinė Mimi Reiter, meilužė Eva Braun ir pusseserė Geli Raubal, – bandė žudytis. Šis faktas pagimdė spekuliacijas apie tokį fiurerio praktikuotą seksualinį fetišą, kaip urolagnia.

    Hitleris ne tik nerūkė, bet ir Vokietijoje organizavo agresyvią kampaniją prieš rūkymą. Užtat išsyk po fiurerio savižudybės darytose nuotraukose fiurerio bunkeryje visas personalas, neišskiriant nė sekretorių, traukia dūmą.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/hot/arti ... &com=1&s=1

Žygeivis, "Žydiška liga", 2008 05 24 23:30


------------------------------- ----------------------
Beje, egzistuoja teorija, kad Hitleris labai išgyveno dėl sifilio, kurį jis vadino „žydiška liga“. Savo programinėje knygoje „Mein Kampf“ A.Hitleris jai skyrė net 143 puslapis.
------------------------------- ----------------------

    Dabar man aišku, kodėl Adolfas taip stengėsi išvalyti Europą nuo žydų - kad neplatintų "žydiškos ligos".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Rgp 2008 17:39 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas. Kitas Rusijos taikinys – Ukraina?

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=2

Žygeivis, Genealogija, 2008 08 12 17:34

O Jus gerbiamieji zinot?, 2008 08 12 17:18
Kad Stalinas, tas visu gerbiamasis Vadas buvo Gruzinas?, manau zinot! Jis net gi rusiskai su akcentu kalbejo. Beje Berija taip pat buvo gruzinas.
------------------------------- --------------------

   Štai tu ir klysti - jie abu buvo "Homo sovietikai", kilę iš mišrių šeimų.

   Pvz., Stalino tėvas (jo tikroji pavardė Dzugojev) buvo osetinas iš taip vadinamos "Pietų Osetijos" - ją juk Stalinas ir įkūrė Gruzijos teritorijoje.

   Šitas Dzugojev persikėlė gyventi į Gorį (kurį dabar rusai subombardavo), ten vedė gruzinę (lyg ir gruzinę?), ir jiems gimė sūnus Josifas, kuris jau "nešiojo" pavardę Džiugašvilis, kadangi jo tėvas, persikėlęs į Gorį, pasikeitė pavardę - ją "sugruzinino".

   Stalinas, beje, laisvai kalbėjo ir rašė osetiniškai - yra išlikę jo osetinų kalba rašyti laiškai.

   Berija - tas išvis neaiškus "mišrūnas", kaip ir Leninas.

    Lavrentijus Berija gimė 1899 m. vargingoje mingrelų valstiečių šeimoje prie Suchumio Abchazijoje. Jo tėvas buvo megrelas (mingrelas). Kas menkai išmano, kokia tai tautybė, tai paaiškinsiu paprastai - gana artima gruzinams tauta, gyvenanti Gruzijoje. Kita artima jiems tauta - svanai.

    Mingrelai - ortodoksalūs krikščionys, kalba Pietų Kaukazo kalba, artima gruzinų kalbai. Mingrelų dabar apie 1 milijonas.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Ar sirgo Leninas sifiliu?
StandartinėParašytas: 06 Gru 2009 17:30 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Ar sirgo Leninas sifiliu?


   Ištrauka iš kitos temos:


Bičiulis rašė:
Cituoti:
    Aga, o kolega Tikras lietuvis sugebėjo įlįsti į sudžiuvusį ir sifilio apgraužtą Lenino smegenų pusrutulį, ir suvokti jo slaptąsias mintis. :img01:


Ленин, Владимир Ильич
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0% ... 1.82.D1.8C

В поисках тайны Ленина
http://www.znanie-sila.ru/online/issue_2542.html


    Turi omenyje šias citatas tavo pateiktuose straipsniuose:

    "Многократно повторяющееся мнение о том, что Ленин был болен сифилисом, не подтверждено. В самом деле, после вскрытия головного мозга Ленина и гистологического исследования его 1400 срезов сифилитических гранулём обнаружено не было. Консультировавший Ленина при жизни Макс Нонне, автор классического справочника «Сифилис и нервная система» и один из авторитетных специалистов в этой области, умевший как никто другой диагностировать поздние формы сифилиса, записал: «Абсолютно ничто не свидетельствовало о сифилисе»[36].

    Слухи возникли из-за того, что наследственный сифилис был одним из предварительных диагнозов, выдвинутых врачами в начале болезни, и для проверки этого диагноза была направлена специальная экспедиция, которая собирала и изучала документы родителей и предков Ленина. В то же время у Ленина был атеросклероз сосудов головного мозга."

    "В ту пору во всех сомнительных случаях врачи следовали правилу "In dubio suspice luem" ("В сомнительных случаях ищите сифилис"). Так возникло предположение о том, что причиной болезни Ленина был запущенный сифилис.Сам он, кстати, тоже не исключал такой возможности и потому принимал сальварсан, а в 1923 году еще пытался лечиться препаратами на основе ртути и висмута.

     Не случайным было и приглашение Макса Нонне, автора классического справочника "Сифилис и нервная система" (1902) и одного из авторитетных специалистов в этой области, умевшего как никто другой диагностировать поздние формы сифилиса.

    Однако догадка была опровергнута. "Абсолютно ничто не свидетельствовало о сифилисе" - записал впоследствии Нонне. Впрочем, само присутствие этого врача породило слухи о сифилисе у Ленина. В биографиях Ленина все еще можно встретить отголосок этих слухов."

   Tačiau yra ir kiti šaltiniai - nekontroliuojami Rusijos valdžios:

Ретроспективный диагноз: у Ленина был сифилис

http://emigration.russie.ru/news/8/5900_1.html

    "Слухи, что Ленин, основатель партии большевиков и вождь тоталитарного советского государства, на протяжении своей деятельности страдал от сифилиса, вновь на повестке дня

    Сейчас в рамках нового исследования ставится ретроспективный диагноз.

    В статье, опубликованной в этом месяце в журнале The European Journal of Neurology, трое израильских врачей на основании исторических данных ставят предварительный диагноз: за годы до октябрьской революции 1917 года Ленин, находясь в Европе, заразился венерическим заболеванием.

    Вскоре после победы социалистов, пишут они, болезнь обострилась и в конечном итоге привела к мучительной смерти в 1924 году."

    Taip pat čia:

Мы знаем, что Ленин умер от сифилиса
http://www.inosmi.ru/panorama/20040720/211401.html
20/07/2004

     "Группа врачей во всеуслышание заявила о том, о чем на протяжении десятилетий тихо шептались в своих кабинетах советские медики. Исследователи заявляют, что у них имеются медицинские доказательства того, что В.И. Ленин - воплощение идеологии коммунизма - умер от сифилиса.

     Врачи из Израиля в статье, опубликованной в "Европейском журнале по нейрохирургии" заявляют, что они использовали результаты архивных медицинских обследований, рассекреченных после распада СССР, для воссоздания подлинной картины болезни и смерти основателя советского государства.

     Группа израильских исследователей считает, что сифилис вызвал поражение головного мозга и позже - в два последние года жизни вождя - привел к старческому слабоумию. Болезнь наступила в поворотный момент в истории советского государства, когда И. Сталин уже замышлял захват власти.

     Подобные выводы были сделаны на основании исследования медицинских карт, посмертного медицинского обследования и воспоминаний врачей, которые лечили Владимира Ильича и дали торжественную клятву хранить молчание после его смерти, наступившей в 1924 г."

Ленин умер от сифилиса, а не от инсульта, утверждает историк ("The Daily Mail", Великобритания)

23.10.2009, 17:30

http://rus.ruvr.ru/2009/10/23/2068288.html

     "Историки долго считали, что русский революционер Владимир Ильич Ленин перенес три инсульта, которые, в конечном итоге, привели к смерти

     Но обнаружены новые факты, которые, по всей видимости, подтверждают, что на самом деле Ленин стал жертвой сифилиса, болезни, передающейся половым путем.

     Советы всячески старались скрыть подлинные причины резких смен настроения у Ленина и неожиданных вспышек гнева в годы, предшествовавшие его кончине в 1924 г.

     Но теперь британский автор Хелен Раппапорт (Helen Rappaport) считает, что она нашла доказательства того, что Ленин страдал от endartitis luetica - нейросифилиса - формы заболевания, поражающей мозг.

     В документах, хранящихся в Колумбийском университете в Нью-Йорке, она нашла упоминание о подлинном характере болезни Ленина, сделанное выдающимся русским ученым Иваном Павловым.

     Она обнаружила, что нобелевский лауреат, прославившийся изучением условных рефлексов у собак, однажды
заявил, что «революцию совершил сумасшедший с сифилисом мозга».

    Раппапорт, автор ряда книг по русской истории, считает, что Ленин, вероятно, заразился этой болезнью от парижской проститутки примерно в 1902 г.

    Раппапорт сделала свое открытие в ходе работы над книгой «Конспиратор: Ленин в ссылке» (Conspirator: Lenin in Exile).

     Она говорит: «Многие ведущие кремлевские доктора и ученые были убеждены в том, что Ленин умер от сифилиса, но десятилетиями действовал  заговор молчания».

     Тело лидера большевиков Владимира Ленина лежит в Мавзолее на Красной площади в Москве.

     «Но никто не заявил об этом с такой определенностью, как великий профессор Иван Павлов, создатель учения об условном рефлексе.

     По пути на конгресс в Лондоне Павлов заехал в Париж к своему старому другу Михаилу Зернову.

     «В разговоре Павлов доказывал Зернову, что Ленин страдал от сифилиса, и в те годы, когда он возглавлял советское государство, демонстрировал все классические признаки прогрессивного паралича, вызванного этой болезнью», - говорит Раппапорт.

     Павлов был знаком с видными учеными, которым поручили исследовать мозг Ленина после его смерти в 1924 г., и все они согласились с его мнением.

     Для них это вовсе не было секретом, но, разумеется, никто из них не говорил этого открыто, и в официальных советских документах об этом нет упоминаний.

     Кремлевским врачам, осматривавшим тело Ленина, запретили говорить об этом под страхом смерти и велели откорректировать официальные записи».  "

    Manau, kad tikroji tiesa paaiškės tik tada, kai bus "atidaryti" visi vis dar įslaptinti Rusijos specialieji archyvai (vadinamasis "Kompartijos genseko-Prezidentinis" ("Папка Но. 1") ir kiti).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lie 2011 22:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas. Neįtikėtini vasaros skaitymai: A.Hitleris mirė 1971 m. Antarktidoje...


http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=47212491

Česlovas Iškauskas, http://www.iskauskas.lt
http://www.DELFI.lt
2011 liepos mėn. 2 d. 17:04

Paveikslėlis

Adolfas Hitleris
© Corbis


      Žmonės sako, kad kiekviename anekdote ar gande yra dalis tiesos. Niekas nesiima spręsti – kiek. Tai priklauso nuo parinktų faktų tikroviškumo, įtikinamų argumentų, na, žinoma, ir nuo jų dėstymo meistriškumo.

      Lyg tyčia prisiminiau V.Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly“ herojaus jauno klieriko Liudo Vasario paradoksalią logiką. „Štai žemė – geras dalykas, - samprotavo jis, - vanduo – taip pat. O kai sumaišai, pasidaro purvas...“ Tai kaip nors iš dalies nepatikėsi tuo, ką prieš pustrečių metų rašė vienas gandonešis portalas, o šį birželį, per karo pradžios 70-metį, dar pakartojo...

Pagrįsti ideologiją – į amžiaus glūdumas


      Šiaip jau apie Adolfą Hitlerį mitų prikurta daug. Kaip, beje, ir apie Josifą Staliną, mirusį ne savo mirtimi, apie Jurijų Gagariną, kurį pasiėmę ateiviai, apie Mėnulį, kuriame rasta gyvenvietė ir kone visi sklypai išpirkti...

      Štai per „Disvcovery“ kanalą parodytas 47 min. dokumentinis filmas „Hitleris Anduose“, kuriame tvirtinama, kad aukštai kalnuose iki pat savo mirties 1971 m. gyvenęs Trečiojo reicho lyderis...

       Norvegijos karo istorijos muziejaus direktorius Willamas Hakvaagas, kaip pranešė britų „The Telegraph“, prieš dvejus metus vos už 300 dolerių aukcione Vokietijoje nusipirko A.Hitlerio pieštus Walto Disney 1937-aisiais sukurto animacinio filmo „Snieguolė ir Septyni nykštukai“ herojų eskizus. Piešinius su užrašu „A.Hitler“ muziejininkas rado paslėptus paveiksle. Įtikėtina, nes fiureris, sako, mėgo tapyti peizažus, ir jam neblogai išeidavo.

       Panašios į tiesą ir kalbos, kad A.Hitleris 1918 m. pabaigoje dar būdamas grandiniu, Miunchene įstojo į teutonų riterių ordino draugiją „Tule“ (vok. Thule-Gesellschaft; tai Vokietijos okultinė ir politinė draugija, įkurta 1918 m., susijusi su nacizmo formavimusi; žodis siejamas su paslaptinga šiaurės sala, kur ir atsiradusi gyvybė).

       Jo aktyvi veikla „Tule“ vėliau atspindėjo programiniame veikale „Mano kova“, o draugijos pagrindu kūrėsi slapta „Šviesos ložė“ (vėliau tapo „Vril“ – pagal senovės indų kosminės gyvenimo energijos apibūdinimą; pirmas tai 1871 m. aprašė Edwardas Bulweris Lyttonas romane „Ateities rasė“ („The Coming Race“).

       Paskui, kai A.Hitleris 1933 m. atėjo į valdžią, atsirado elitinis mistinis ordinas „Ahnenerbe“ („Protėvių palikimas“), kuris 1939 m. Himlerio iniciatyva virto ištisa SS moksline laboratorija, ieškojusia senovės aprašymų ir juos pritaikiusia naujoms technologijoms kurti. Jos tyrimus asmeniškai globojo A.Hitleris, sėmęsis argumentų arijų rasės išskirtinumui pagrįsti ir naujausiems ginklams kurti.

       Manoma, kad eksperimentai „Tule“ ir Vril“ draugijose toli nuėjo: iš esmės teoriškai buvo baigta kurti „laiko mašina“, kuri galėjo prasismelkti į istoriją ir gauti žinių apie senovės civilizacijų pasiekimus, pavyzdžiui, apie magiškus Atlantidos – arijų rasės tėvynės – sąmonės pažinimo metodus.

        Yra žinių, kad IV SS bandomajame konstruktorių centre, kuris buvo pavaldus „Juodosios saulės“ draugijai, buvo sukurta ypač slapta „skraidančioji lėkštė“ kodiniu pavadinimu „Honebu-2“, kuri karo metais esą per kelias dešimtis sekundžių sunaikino ištisą rusų eskadrilę.

        Savo knygoje “Vokiečių skraidančios lėkštės” Vokietijos mokslininkas Olafas Bergmannas pateikia keletą jos techninių charakteristikų: skersmuo – 26,3 m, variklis “Tule” – tachiopnatorius (elektrinis-magnetinis-gravitacinis variklis), kurio skersmuo 23,1 m, valdymas - impulsinis magnetinio lauko generatorius, greitis - 6000 km/h (numatomas – 21 000 km/h), skrydžio trukmė – 55 valandos ir daugiau. Lėkštės pritaikymas skristi kosminėje erdvėje – 100 proc., ekipažą sudaro 9 žmonės, su keleiviais – 20. Planuota serijinė gamyba – 1943 m. pabaigoje – 1944 m. pradžioje. Tačiau nesėkmės fronte, ypač II-ojo fronto atidarymas, nacius privertė užkonservuoti šias technologijas.

Metafizika nacių tarnyboje


       6-ojo dešimtmečio pabaigoje australai tarp trofėjinių kino juostų aptiko vokiečių dokumentinį filmą-ataskaitą apie skraidančio disko “Fau-T” projektą, apie kurį iki tol nieko nebuvo žinoma. Kiek šis projektas buvo realizuotas, kol kas neaišku, tačiau tikrai žinoma, kad karui įpusėjus žymiajam “specialiųjų operacijų” specialistui Otto Skorzeny buvo pavesta sukurti pilotų būrį iš 500 žmonių “skraidančių lėkščių” ir pilotuojamų raketų valdymui. Nieko nepaprasto nėra ir pranešimuose apie gravitacinius variklius.

       Šiandien mokslininkams, dirbantiems alternatyvių energijos šaltinių srityje, yra žinomas vadinamas Habso J Kohlerio konverteris, paverčiantis gravitacijos energiją elektra. Šie konverteriai buvo naudojami vadinamuose tachiopnatoriuose “Tule” ir “Andromeda”, kurie buvo gaminami 1942-1945 m. Vokietijoje “Siemens” ir AEG fabrikuose. Nurodoma, kad tie patys konverteriai buvo naudojami kaip energijos šaltiniai ne tik “skraidančiuose diskuose”, bet ir kažkokiuose gigantiškuose (5000 t talpos) povandeniniuose laivuose bei požeminėse bazėse. Rezultatų “Ahnenerbe” mokslininkai pasiekė ir kitose netradicinių žinių srityse: psichotronikoje, parapsichologijoje, subtilių energijų naudojime valdyti individualią ir masinę sąmonę ir pan.

       Manoma, kad trofėjiniai dokumentai, susiję su metafiziniais III reicho tyrimais, davė naują impulsą analogiškiems darbams JAV ir Sovietų Sąjungoje, kur iki to laiko panašūs tyrinėjimai buvo neįvertinti arba pradėti ir uždaryti. Dėl nepaprasto informacijos slaptumo apie vokiečių slaptų draugijų veiklą šiandien sunku spręsti, nežinia, kaip atskirti faktus nuo gandų ir legendų, bet faktas, kad jos nebuvo tik diskusijų klubais.

III reichas persikėlė į Antarktidą


       Šiaip ar taip prieiname įdomiausią su tiesa sumišusios mistikos dalį. Ieškodama senovės magiškų žinių “Ahnenerbe” organizavo ekspedicijas į tolimiausius Žemės rutulio taškus – Tibetą, Pietų Ameriką, Antarktidą… Pastarajai buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Ši teritorija ir šiandien pilna paslapčių ir mįslių.

       Buvo manoma, kad Antarktida – tai buvusi Atlantida. Vienas iš argumentų: šios legendinės šalies matmenys, nustatyti dar Platono, maždaug atitinka Antarktidos dydį. Suprantama, “Ahnenerbe” mokslininkai, kurie po visą pasaulį šniukštinėjo ieškodami atlantų civilizacijos paslapčių, negalėjo neatkreipti dėmesio į šią hipotezę. Juolab, kad ji puikiai derinosi su jų filosofija, tvirtinusia, be kita ko, kad planetos ašigaliuose yra įėjimai į milžiniškas ertmes žemėje, kuriose gana šilta ir palankios sąlygos gyventi. Ir štai Antarktida tapo vienu svarbiausių nacių mokslininkų tikslų.

       Vokiečiai, beje, domėjosi ne tik mokslu. 1938-1939 metais jie organizavo dvi antarktines ekspedicijas, kuriose “liuftvafės” lakūnai ne šiaip ištyrė, bet ir metaliniais vimpelais su svastika pažymėjo didžiulę Vokietijos dydžio teritoriją šiame kontinente, ir ji greitai buvo pavadinta “Naująja Švabija”. Paskui link Antarktidos krantų pasuko povandeniniai laivai.

       Žinomas rašytojas ir istorikas M. Demidenka rašė, kad, nagrinėdamas slaptus SS archyvus, aptiko dokumentus, rodančius, kad povandeninių laivų eskadra ekspedicijos Karalienės Mod žemės link metu aptiko ištisą sistemą iš tarpusavyje sujungtų urvų su šiltu oru.

       1943 m. admirolas Denicas tarstelėjo paslaptingą frazę: “Vokiečių povandeninis laivynas didžiuojasi tuo, kad kitame pasaulio pakraštyje sukūrė fiureriui neprieinamą tvirtovę”.

        Paaiškėjo, kad penkerius metus vokiečiai atliko rūpestingai įslaptintus darbus, kurdami Antarktidoje slaptą bazę kodiniu pavadinimu “Bazė 21G”.

        Kaip sako liudininkai, jau nuo 1939 m. pradžios tarp Antarktidos ir Vokietijos prasidėjo reguliarūs tiriamojo laivo “Švabija” reisai. O.Bergmanas savo knygoje tvirtina, kad nuo 1939-ųjų kelerius metus į Antarktidą buvo nuolat siunčiami kalnakasybos įrengimai ir technika, tarp jų - bėgiai, vagonetės ir milžiniškos frezos tunelių rausimui. Krovinių pristatymui buvo naudojami ir povandeniniai laivai.

Karalienės Mod ir A.Hitlerio žemė...


       Ir štai, kaip rašo portalas radosvet.net, 1944-ųjų rugpjūtį, kai frontas vis labiau artėjo Berlyno link, Strasbūro viešbutyje „Maison Rouge“ į slaptą pasitarimą susirinko visa SS ir gestapo vadovybė. Dvi paras, vadovaujant SS grupenfiureriui Ernstui Kaltenbrunneriui, ji svarstė nacių viršūnėlės pabėgimo iš Europos planus. Pagrindinė traukimosi kryptis buvo Pietų Amerika.

       Į operaciją kodiniu pavadinimu „Šliuzas“ buvo įtrauktos SS ir SD rezidentūros visame pasaulyje. Tiesą sakant, operacija padėjo išsaugoti daugelio nacistų gyvybes.

        Jau 1951 m. pabėgėliai atgaivino ryšius ir sukūrė „Juodojo internacionalo“ organizaciją.

        Bet ją kontroliavo JAV žvalgyba, nes dar 1938 m. jį į organizacijos gretas infiltravo savo agentus. Nacistai slapstėsi su padirbtais dokumentais, ir tai kai kam Vašingtone buvo puikiai žinoma.

        Sovietų žvalgyba taip pat neatsiliko. Ji turėjo priėjimą prie A.Hitlerio „dešiniosios rankos“ Martino Bormanno. Pastarasis kontroliavo operaciją „Raingold“ („Auksinis Reinas“), per kurią trimis povandeniniais laivais buvo išgabenta tonos aukso, kitų brangenybių, daug meno vertybių, galbūt ir garsusis Gintaro kambarys. Dalis jų atsidūrė Antarktidoje.

        J.Stalinas nebe reikalo iki 1948 m. skeptiškai vertino žinią, kad A.Hitleris ir Eva Braun nusišovė savo bunkeryje Berlyne. Bet jis netikėjo ir NKVD pranešimais apie keistą vokiečių tankų ir automobilių prasiveržimą iš Berlyno link jūros. Vokiečių tankai tebuvo priedanga, ir jie netrukus buvo sunaikinti, o civiliai automobiliai pasuko nežinoma kryptimi ir dingo. Vėliau pasirodė įtarimų, kad jiems koridorių pasitraukti parengė kažkas iš sovietų ir lenkų dalinių...

        Viename automobilyje buvo A.Hitleris su Eva Braun. Ši versija ypač sustiprėjo, kai nevykusiai bei skubotai buvo atlikta į duobę prie Reicho kanceliarijos sumestų fiurerio ir jo moters lavonų ekspertizė... O 1972 m. J.Andropovo įsakymu be jokios genetinės analizės jų ekshumuoti palaikai buvo sudeginti, o pelenai išbarstyti nenustatytoje vietoje.

        Dar 4-ojo dešimtmečio pabaigoje Amerikos žvalgyba pateikė informacijos, kad A.Hitleris apsigyveno „Naujojoje Švabijoje“, Karalienės Mod žemės rajone. Bazė buvo sudaryta iš dviejų gyvenviečių, ir nuo 1942 m. ji buvo pradėta apgyvendinti. 1944-ųjų pabaigoje vokiečiai čia buvo dislokavę penkias balistines raketas Fau-5, kuriomis karo pabaigoje planuota apšaudyti JAV ir Didžiąją Britaniją.

        Raketų kaimynystėje, vienoje iš šiuolaikiškai įrengtų olų po Antarktidos ledu, iki 1971 m. gyvenęs A.Hitleris (kiti teigia, kad jis mirė 1982 m.). Jis tik kartą, 1953 m., buvo atvykęs į „didžiąją žemę“ – į Zemeleko saloje esantį Heliopolį netoli Kairo (čia paskui buvo ir Egipto eksprezidento Hosnio Mubarako rezidencija).

        Slaptame susitikime sau savo bendražygiais jis gavo sovietų specialiųjų tarnybų vadovo Lavrentijaus Berijos žodinį pranešimą, kaip Maskva ketina perduoti jos kontroliuojamą zoną Vakarų sąjungininkams ir kaip ateityje bus sujungiama Vokietija. Po tariamos A.Hitlerio mirties JAV ir SSRS prarado susidomėjimą „Naujaja Švabija“ ir išmontavo savo sekimo stotis Antarktidoje. Visi senieji nacistai ten išmirė, o naujieji nepanoro gyventi amžino šalčio vietose.

***

        Jeigu visa tai nors iš dalies tiesa, tai nieko negali stebinti ir tokios XX-ojo amžiaus „paslaptys“ kaip A.Hitlerio ir J.Stalino sąmokslas, pastarojo planas pirmajam smogti smūgį priešininkui, dalybos su naciais pirmosiomis branduolinėmis technologijomis ir dar daug kas, kuo tikėti – ar dėl lietuviško atsargumo, ar dėl tų faktų fantastinės esmės – mes nelinkę. Juk mes tikime tik tuo, ką esame patyrė savo kailiu – vargus, tremtį, netektis, genocidą... Ir nustembame, kai mūsų paklausia tokio paprasto dalyko: tai kaipgi pasidaro purvas?

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=5

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lie 2011 22:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
      Tai iš knygų: Hans Ulrich von Kranz "Demonai su svastikomis", "Protėvių palikimas" ir berods "Nacių Antarktida".

      Galima atsisiųsti audioversijas rusiškai iš rutrakerio, kaip visad. Visas klausiau, labai neįtikinama. Totalios nesąmonės, durniau net negu sionistų sukurta  Izraelio istorija ir pasakos apie neva Lietuvoje gyvenusius žydus.

       Keista, kad pagyvenęs žmogus tą geltoną literatūrą - mokslinę fantastiką čia perteikinėja. Delfis yra delfis, jam bet tik sensacijos.

       Kad Antarktida - buvusi Atlantida dapliusavo iš G.Henkoko, ir va toks va miksas tai jau išvis įspūdinga. Betrūksta tik Fajetono ir kaip nors įpinti Havkingo kosmologines fantazijas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lie 2011 23:26 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Katastrofijus rašė:
       Keista, kad pagyvenęs žmogus tą geltoną literatūrą - mokslinę fantastiką čia perteikinėja. Delfis yra delfis, jam bet tik sensacijos.


    Jei čia mane kritikuoji, tai pasiaiškinu:

1. Straipsnyje yra įdomių dalykų (pvz. apie slaptas vokiečių draugijas).

2. Vokiečiai tikrai rengė ekspedicijas į Antarktidą - yra išlikę apie tai nemažai dokumentų.

3. Dėl viso kito - tiesiog įdomu paskaityti (apskritai, galima tai laikyti hipotezėmis - ir kuo jos blogesnės už įvairias hipotezes šio forumo apačioje?). :img01:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Lie 2011 16:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
     Ne, kritikuoju Iškauską. Man 40, taigi esam vienos "Sąjūdžio" kartos.

     Minėta mano knyga rutrakeryje:

Ганс Ульрих Фон Кранц - Свастика во льдах. Тайная база нацистов в Антарктиде

Год выпуска: 2007
Автор: Ганс Ульрих Фон Кранц
Исполнитель: raty
Жанр: эзотерия
Издательство: нигде не купишь
Тип: аудиокнига
Аудио кодек: MP3
Битрейт аудио: 192 kbps

Описание:

     Вторая книга Ганса-Ульриха фон Кранца посвящена самому захватывающему и таинственному из проектов гитлеровской империи. Речь идет о создании секретных баз в Антарктиде, которые - автор в этом убеждён - существуют по сегодняшний день.

     Когда Германия начала терпеть поражение во Второй мировой, нацистские главари стали готовить фундамент для
грядущего Четвёртого рейха. При помощи подводных лодок в Антарктиду были доставлены специалисты и материалы для постройки секретной базы. Позднее в 60-е годы, сюда отправилась американская военная экспедиция, результаты которой были строго засекречены. Что строили нацисты в Антарктиде? И что нашли американцы? об этом читайте в книге

Доп. информация: RELEASE BY Israel-club

      Šis veikėjas su Vokietijoje nenaudotina pavarde (ten būtų tik Hans Kranz) gyvena Čilėje ir kepa analogiškus bestselerius, matyt labai populiarius tarp vietos vokiečių imigrantų.

      Skaičiau Denico "Dešimt metų ir dvidešimt dienų". Niekur panašūs dalykai neminimi. Taip pat ir knygoje  Igoris Buiničius "Fiurerio piratai". Plius kokių 10 memuarų, tarp jų ir ekonomikos ministro Špėro bei genštabo OKH vado Galderio. Tie tai būtų pasiryškinę su savo indėliu į mokslą ir žmonijos gerovę.

      Iš kur kokie dokumentai? Kiek girdėjau, šitas Hansas iš Čilės - vienintelis šaltinis. Na, taip savo teorijomis raštininkai į šį forumą, įskaitant ir mane, tokius va pasakorius kaip Hansas, bando perspjauti.

      Bet kai pusė gyvenimo nesąmonės, tai norisi į jį įnešti dar daugiau chaoso. Mat chaose gimsta idėjos ir progresas. Nesu anarchistas, nes iš ten mane greit išmestų už radikalizmą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 16 Bal 2012 18:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas. A.Hitleris: garbinti, pamiršti ar nekreipti dėmesio?


http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=58105328

Česlovas Iškauskas, http://www.iskauskas.lt
2012 m. balandžio 15 d. 18:09

Jau ne kartą rašėme apie spalvingą Adolfo Hitlerio asmenybę (tironas, dailininkas, žydiškos kilmės, gėjus etc.), apie jo bičiulystę su Josifu Stalinu ir neapykantą bolševizmui bei judaizmui, klastingas varžybas, kas ką apgaus II pasaulinio karo išvakarėse, apie tariamą jo mirtį Antarktidoje 1971 m., apie jo ištikimiausius pagalbininkus žydus ir t.t. Atrodo, jau atskleisti kone visi šio XX-ojo amžiaus barbaro ir kartu puikaus stratego bruožai.

Bet štai artėja balandžio pabaiga – atsitiktinių sutapimų A.Hitlerio biografijoje metas. Gimė 1889 04 20, mirė 1945 04 30. Gyveno 56 metus ir 10 dienų. Nusižudė (nors yra ir kitų versijų) 13-me bunkeryje, užimtame sausio 16 d. Prieš tai nusinuodijo vos 33 m. sulaukusi Eva Braun, su kuria susituokė balandžio 28-ąją, tad kartu gyveno tik vieną naktį, o ir ta naktis – toli gražu ne vedybinė - buvo lemtinga.

Ištikimiausias fiurerio draugas, architektas Albertas Speeras, suprojektavęs Operos rūmus, Reicho kanceliarijos pastatą ir didžiausią A.Hitlerio bunkerį „Vilko guolis“ (Niurnbergo teisme jis vienintelis pripažino savo kaltę, todėl buvo nuteistas 20 metų, iš Špandau kalėjimo išėjo 1966 m., mirė 1981 09 01 pakeliui į Londoną), prisiminė: „Fiureris prieš pat mirtį man pasakė: nemanau, kad turiu imti ginklą į rankas, išeiti į gatves ir pats dalyvauti karo veiksmuose. Nenoriu, kad priešai tyčiotųsi iš mano lavono. Ponia Braun nori pasitraukti iš gyvenimo drauge su manimi. Pirmiausia nušausiu Blondį (Hitlerio aviganis). Špėrai, patikėk manimi, man visai nesunku atsisveikinti su gyvenimu. Trumpa akimirka – ir aš būsiu laisvas nuo visko, laisvas nuo to ligoto egzistavimo“.

Heroiška pabaiga. Bet heroizuoti A.Hitlerio niekas nesirengia. Juo labiau, kad yra ir kitų, dažnai įtikinamų versijų apie fiurerio savižudybę, net jo nužudymą ar pasitraukimą į Lotynų Ameriką bei Antarktidą. Ko gero, jo didvyriu jau nebelaiko ir Austrija, kuri, kaip praneša Berlyne leidžiamas laikraštis „Russkaja Germanija“, kovo pabaigoje nutarė demontuoti paminklą fiurerio tėvams Aloisui ir Klarai.

Kapas 1903 m. mirusiam būsimo fiurerio tėvui ir 4 metais vėliau nuo krūties vėžio mirusiai motinai yra 25 tūkst. gyventojų turinčio kurortinio, į pietvakarius nuo Linco esančio Leondingo miestelio kapinėse, ir jis traukė tūkstančius Trečiojo reicho lyderio gerbėjų – turistų ir neonacių. Čia jie rengdavo sueigas, pagerbdavo savo idėjinį vadovą arba tiesiog aplankydavo ir padėdavo gėlių. Pernai prie kapo buvo palikta vaza su užrašu „UnvergeSSlich“ (Neužmirštamas) ir paryškintomis SS raidėmis – nacių sukarintos organizacijos simboliu, rašo laikraštis „Kurier“. Tolima Hitlerių (Schickgruberių ar Hiedlerių) giminaitė, ilgai prieštaravusi „privačios vietos“ atėmimui, pagaliau nusileido. Palaikų ekshumacijos nesiimta, o kapo vietoje bus laidojami kiti.

Bet problema iki galo neišspręsta: netoliese tebėra namas, kuriame nuo 9-erių būsimas diktatorius keletą metų gyveno su tėvais. Gali būti, kad jo dievintojai šį namą pavers dar viena garbinimo vieta...

Apskritai A.Hitleris gimė mažame Braunau prie Ino miestelyje. Ten irgi tebėra išlikęs namas, kuriame kelis kambarius virš jame buvusios alinės nuomojosi Aloisas ir Klara Hitleriai. Būtent čia 1889 m. balandžio 20 d. jie susilaukė ketvirtojo vaiko − sūnaus Adolfo. Iš viso Hitleriai turėjo šešis vaikus, tačiau išgyveno tik Adolfas ir jo sesuo Paula. 1938-ųjų kovą Hitleris, kurio garbei visa Austrija jau buvo pražydusi svastikomis, aplankė savo tėvų namus Leondinge, padėjo gėlių prie tėvų kapo.

Apsilankė jis ir Lince, kurį troško paversti Trečiojo reicho kultūros sostine, atidaryti ten Luvrą pranokstantį fiurerio muziejų, kuriame būtų eksponuojama jo asmeninė kolekcija. Pasak menotyrininkės Birgitos Schwarz, išleidusios knygą „Hitler und die Kunst“ („Hitleris ir menas“), tą kolekciją daugiausia sudarė žinomų XIX a. romantizmo ir „bydermejerio“ epochų Austrijos ir Vokietijos tapytojų darbai bei paveikslai nežinomų, neišgarsėjusių dailininkų, su kuriais, kaip teigiama, fiureris save identifikavo, nes pats užsiiminėjo tapyba. Mieste tebėra fiurerio užsakymu per Dunojų nutiestas Nibelungų tiltas, tebestovi pigiai darbininkams nacių režimo metais suręsti gyvenamieji namai, tebevadinami „Hitlerio statiniais“.

Bet vos už 20 km nuo Linco tebėra išlikusi Mauthauzeno koncentracijos stovykla − didžiausias ir ilgiausiai veikęs nacių konclageris Europoje. Joje žuvo apie 300 tūkst. žmonių, daugiausia inteligentų, išsilavinusių viduriniosios klasės atstovų. Mauthauzene vienu metu darbavosi ir Aribertas Heimas, arba „Daktaras Mirtis“, vykdęs medicininius eksperimentus su kaliniais. Taigi, Austrijos valdžia, mėgindama užkirsti kelią besaikiam nacių diktatoriaus garbinimui, pamažu naikina atmintinas vietas, nors tai ir utopinis užsiėmimas.

Kaip bebūtų paradoksalu, fašizmo atgaivinimui, ko gero, pasitarnauja ir nauja antifašistinė idėja, kurios ėmėsi Maskva. Šių metų balandžio 26-ąją (beje, ji sutampa ir su Černobylio katastrofos 26-osiomis metinėmis) specialiomis akcijomis pažymima Tarptautinė kovos su nacizmu ir kolaboracionizmu diena.

Tą dieną, prieš 75 metus, vokiečių legionas „Kondor“ sunaikino Gernikos miestą Ispanijoje. 1936 10 30 Vokietijoje įsteigtas legionas "Kondor" buvo „Luftwaffe“ padalinys, kuriame buvo kelios bombonešių ir naikintuvų eskadrilės. Legionas buvo skirtas palaikyti frankistus pilietiniame Ispanijos kare. Pirmasis legiono vadas buvo Vakarų fronte kovojęs generolas-majoras Hugo Speerle, ypač pasižymėjęs bombarduojant Londoną. Po pusės metų nuo legiono sukūrimo vokiečių lakūnai nušlavė nuo žemės paviršiaus Gernikos miestą, o Ispanijoje gautą karo lakūnų patirtį po kelerių metų pajuto visa Europa.

Bet šiemet prie šios protestų dienos prilipintas ir kitas terminas – kolaboravimas. Jos iniciatoriai neslepia, kad dingstimi tapo 2007 m. balandžio 26 d. Estijos valdžios „barbariškas memorialo išvaduotojams iš vokiškųjų fašistinių grobikų Taline demontažas Tynismiagio aikštėje bei žiaurus daugiatūkstantinių Talino gyventojų, pasipiktinusių veidmainišku herojų-antifašistų įžeidimu, taikių protesto demonstracijų nuslopinimas“. Tai ištrauka iš garsaus „Bronzinio kareivio“ gynėjo, žinomu antifašistu vadinamo Maksimo Revu pareiškimo. Jam Estija yra „nacizmo, kolaboracionizmo ir militarizmo – tai yra, viso, kas susiję su terminu „fašizmas“ – irštva“.

Galima būtų nekreipti dėmesio į sovietiniais, o gal ir stalininiais laikais kvepiančias šio veikėjo „išvaduotojiškas“ formuluotes, bet visos šią dieną numatytos akcijos Baltijos šalių sostinėse perša atvirkštinę mintį: o gal A.Hitleris ir nebuvo toks baisus, ypač jeigu jo nusikaltimus lyginsime su kito tirono J.Stalino, kurio portretais Rusijoje ėmė puošti net mokyklinius sąsiuvinius, darbeliais?

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

Žygeivis,
2012 04 16 18:54


Lietuvai pats blogiausias iš visų yra Juozas Pilsudskis - Giniotas.


Nes jis ne koks svetimas ateivis, o savas, tikras žemaitis - taigi bjaurus ir niekingas išdavikas, parsidavęs mūsų Tautos ir Valstybės priešams ir sunaikinęs trečdalį Lietuvių Tautos: šimtai tūkstančių lietuvių dėl jo išdavystės suslavėjo ir pavirto "šūdlenkiais", o trečdalį Lietuvių Tautos etninių žemių iki šiol jo dėka yra užgrobusi Lenkija ir Baltarusija.

Tačiau mes vis dar leidžiame gyvuoti Pilsudskio "širdies kapui" - ir ne kokiame užkampyje, o Vilniaus istoriniame centre.

O štai Austrija net Hitlerio tėvų (netgi ne jo paties) kapus sunaikino - ir niekas jai dėl to nepriekaištauja.

to nutmeg,
2012 04 16 17:00


Rusijos užsienio reikalų ministerijai nuolat primenant, kad už Vilnių Lietuva turėtų dėkoti sovietų premjerui Josifui Stalinui, nemažai mūsų politikų bei istorikų pamažu tuo patikėjo.

Vis dažniau ir Lietuvoje galima išgirsti: „Jeigu ne sovietų valdžia, šiandien neturėtume istorinės sostinės, uostamiesčio ir kitų teritorijų“.

„Ūkininko patarėjas“ nusprendė patyrinėti, kieno iniciatyva Sovietų Sąjungos ir nacionalsocialistinės Vokietijos 1939 m. rugpjūčio 23 d. nepuolimo sutarties papildomame protokole atsirado sakinys, kad „abi šalys pripažįsta Lietuvos interesus Vilniaus krašte“.

Slapta Trečiojo Reicho diplomatinė korespondencija, su kuria redakcijai pavyko susipažinti, atskleidžia, kad lenkų užgrobto Vilniaus klausimą į sutarties tekstą fiurerio Adolfo Hitlerio nurodymu pasiūlė įtraukti Vokietijos užsienio reikalų ministras Joachimas von Ribbentropas.

Anot istoriko Algio Povilo Kasperavičiaus, jeigu ne ši A.Hitlerio užgaida, J. Stalinas Vilniją, kaip ir daugelį kitų buvusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemių, būtų priskyręs Sovietų Baltarusijai.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2012 21:32 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas. 1938-ųjų Metų žmogus – A.Hitleris...


http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=59613447

Česlovas Iškauskas www.iskauskas.lt,
www.DELFI.lt
2012 m. rugsėjo 30 d. 10:28

Paveikslėlis

Č.Iškauskas. 1938-ųjų Metų žmogus – A.Hitleris...
© Scanpix


„Vienintelė pamoka, kurios žmonės gali pasimokyti iš istorijos, yra ta, kad jie iš istorijos nepasimoko nieko“, - rašė airių dramaturgas Bernardas Shaw, vienu metu pritaręs kai kurių rasinių grupių „humaniškam“ naikinimui, raginęs šalių parlamentus greitų ir gerų sprendimų mokytis iš Josifo Stalino, bet po karo Adolfą Hitlerį vadinęs „pamišusiu mesiju“. Tačiau jo pastaba labai taikli ir šiandien.

Tad dar kartą grįžkime į 1938-uosius, kai Europa jau braškėjo per visas siūles. A.Hitleriui tai buvo ypatingo pakilimo metai: 1939-ųjų sausio 2 d. Amerikos žurnalas „Time“ fiurerį išrinko Metų žmogumi, kartu paskelbęs išsamų redakcinį straipsnį „Metų žmogus 1938: Adolfas Hitleris“. Tai buvo gana kritiškas to meto amerikiečių leidinio požiūris į nacių diktatorių. Bet ir praėjus savaitei po A.Hitlerio mirties tas pats žurnalas paskelbė, kad fiureris įtrauktas į 15-kos labiausiai istorijoje pasižymėjusių asmenybių sąrašą.

Sunku patikėti, kad respektabilus žurnalas, kuris Metų žmogų renka nuo 1927 m. (gi 1943 m. juo tapo J.Stalinas, 1994 m. tokiu žmogumi paskelbė Joną Paulių II, 2007 m. – Vladimirą Putiną, 2010-aisiais vos 26-rių sulaukusį „Facebook“ įkūrėją Marką Zuckerbergą...), neįvertintų šios prieškario asmenybės ryškumo. Beje, tame istoriniame straipsnyje ne kartą minima ir Lietuva, kaip satelitinė nacių Vokietijos valstybė. Akivaizdu, kad nacių lyderiui tokią šlovę pelnė ne kas kita, o istorinė Miuncheno konferencija, vykusi 1938 m. rugsėjo 29-30 d.

Kaip rašėme „Atgimime“ pernai vasarį, Bavarijos sostinės Miuncheno pavadinimas kilęs nuo nekalto „munich“ – „vienuolis“, nes čia VIII a. buvo pastatytas Teherno vienuolynas, kuris XII a. buvo apjuostas siena, ir tik 1507 m. miestas tapo Bavarijos centru. Taip Miunchenas prarado vienuoliško atsiskyrėlio miesto bruožą ir naujaisiais amžiais į Europos gyvenimą išsiveržė su baisia imperine ir nacistine jėga.

Garsusis Miuncheno sąmokslas tapo didžiuliu diplomatiniu nacistų laimėjimu, pažadinusiu A.Hitlerio kaip užkariautojo apetitą. 1938 m. rugsėjo pabaigoje Miunchene vykusioje konferencijoje tuometiniai Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos premjerai Arthuras Neville’is Chamberlainas bei Edouardas Daladier’as su Vokietijos ir Italijos vyriausybių vadovais A. Hitleriu bei Benito Mussolini pasirašė susitarimą atiduoti reichui Čekoslovakijos Sudetų kraštą, kuriame tuomet iš visų 14 mln. gyventojų gyveno apie 3,3 mln. etninių vokiečių.

Prieš tai ši Penktoji kolona reikalavo apginti vietos vokiečius nuo valdžios represijų, ir tam A. Hitleris prie Čekoslovakijos sienos buvo sutelkęs 300 tūkst. kariuomenę. Jis atmetė kompromisinį Prahos pasiūlymą suteikti Sudetams autonomiją.

Praha pagalbos kreipėsi į Maskvą, tačiau SSRS, nors ir sudariusi 1935 m. su Čekoslovakija savitarpio pagalbos sutartį, jau bijojo dėl kažkokių ten Sudetų veltis į konfliktą su Berlynu.

Gegužės 30 d. A. Hitleris slaptame savo generolų pasitarime Juterboge atvirai pareiškė: „Mano siekis – artimiausiu metu sunaikinti Čekoslovakiją, vykdant karinius veiksmus“. Jis netgi paskelbė, kad operacija „Grun“ („Žaluma“) įvyks ne vėliau kaip spalio 1 d.

Teritorinės pretenzijos tuomet skambėjo ir dėl Vengrijos bei Lenkijos.

Tiek Londonas, tiek Paryžius, tiek Maskva buvo atsargūs ir bejėgiai.

Prieš tai, 1938 08 12, A.Hitleris prisijungė Austriją, pateikęs jos vyriausybei ultimatumą dėl ten gyvenusių 7 mln. vokiečių. Pagal Berlyne paruoštą „Europos lingvistinį žemėlapį“ III Reichą turėjo sudaryti ne mažiau 90 mln. žmonių. Tuo metu Europoje gyveno 88 mln. vokiečių, 13 mln. iš jų – už Reicho ribų.

Vakarai tikėjo A.Hitlerio pažadais, kad „visa, ką jis daro, yra nukreipta prieš Rusiją, o jei jie tokie kvaili, tai jis būsiąs priverstas susitarti su rusais“.

Paskutinę savo frazę, išsakytą tų metų rugpjūčio 11 d. Tautų Sąjungos generaliniam Sekretoriui D.Burkhartui, Vakarai tarsi praleido pro ausis: „Tada smogsiu Vakarams ir juos sutriuškinsiu...“

Leisdamas dūmų uždangą, A.Hitleris toliau veidmainiavo: jis reikalavo, kad būtų patenkintos Vengrijos ir Lenkijos teritorinės pretenzijos Čekoslovakijai – Lenkijai atiduota Tešyno sritis, o Vengrijai – dalis Slovakijos ir Ukrainos Užkarpatės.

Vakarai tylėjo arba mėgino puse lūpų perspėti apie artėjantį Europos pasidalijimo metą. Informuodamas savo vyriausybę, kaip jį priėmė Anglijos premjeras N.Chamberlainas ir apie jo atsargų požiūrį į Berlyno žingsnius, Čekoslovakijos pasiuntinys Anglijoje pasipiktinęs rašė: „Tiesiog nelaimė, kad tas kvailas menkysta yra Anglijos premjeras, bet aš tikiu, kad jis juo bus neilgai“.

Rankų išsukinėjimas ir atvira agresija A.Hitleriui padėjo reikiamai pasirengti Miuncheno konferencijai, kurioje buvo patenkinti visi Berlyno reikalavimai. Vadinamosios derybos baigėsi rugsėjo 30-osios 2 val. nakties.

Reicho užsienio reikalų ministras Joachimas von Ribbentropas, kuris po metų fiurerio pavedimu parengs kitą ne mažiau istorinį nuosprendį Rytų Europos tautoms, piktdžiugiškai pareiškė: „Chamberlainas šiandien pasirašė mirties nuosprendį britų imperijai ir paliko mums teisę parinkti datą to nuosprendžio vykdymui“.

Gi Paryžius ir Londonas savo atstovus konferencijoje sutiko ovacijomis: jie kartu su nacių vadovu esą Europai užtikrino ilgalaikę taiką. Tiesa, ji tęsėsi vos 11 mėnesių...

Tada Amerika geopolitine prasme buvo nutolusi nuo Europos daugiau negu dabar. Kaip rašė „Time“, prezidentas Franklinas Rooseveltas buvo užsiėmęs oponentų gretų valymu, kad šie nepatektų į Kongresą, bet vis tiek prarado jame daugumą. Baltieji rūmai didžiavosi 1938 m. su Londonu sudaryta Draugystės ir bendradarbiavimo sutartimi ir ruošėsi Limoje pasirašyti dviejų Amerikos kontinentų suartėjimo bei solidarumo planą, kuris, tiesą sakant, ne be neramios padėties Europoje įtakos, tų pačių metų gale žlugo. Dar Ameriką labiau domino įvykiai Azijoje, Japonijos ir Kinijos santykiai.

Tuo metu „Fašinternas“ („Time“ šį terminą vartojo kaip analogiją Kominternui) su A.Hitleriu priešakyje grobė vis naujas įtakos teritorijas – Daniją, Norvegiją, Balkanų šalis, Nyderlandus, Liuksemburgą, Lietuvą. Žurnalas rašė, kad fašizmas atvirai kišosi į Ispanijos reikalus, sukėlė neramumus Brazilijoje, slapta padėjo revoliuciniams judėjimams Rumunijoje, Vengrijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje (nežinia ką leidinys vadino „revoliuciniais“, nes ir A.Hitlerį bei J.Staliną titulavo „revoliuciniais diktatoriais“).

Taigi, per penkerius Metų žmogaus veiklos metus Vokietija ne tik pagausėjo 10 mln. etninių vokiečių, bet ir išaugo iki vienos didžiausių karinių valstybių pasaulyje. Žeminanti Reichą Versalio sutartis nukeliavo į istorijos šiukšlyną.

Kone visa Europa, neišskiriant nei stalininės Sovietų Sąjungos, nei Berlynui pataikavusios Lietuvos, plojo fiureriui. 1133 žemyno gatvių ir aikščių buvo pavadintos fiurerio vardu. Vien Vokietijoje jis išplatino 900 tūkst. kalėjime rašytos savo knygos „Mein Kampf“ („Mano kova“) egzempliorių. Vienintelė netektis – vis blogėjantis regėjimas: jam teko užsidėti akinius.

Bet prasta rega imperatoriui nesutrukdė chrominiais auliniais traiškyti Europą.

Pamokos? Kokios pamokos? Bernardas Shaw buvo naivus rašeiva...

www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 27 Lap 2012 16:36 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas. Kas surengė ir apmokėjo Spalio revoliuciją?


http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=59950759

Česlovas Iškauskas www.iskauskas.lt,
www.DELFI.lt
2012 m. lapkričio 11 d. 10:38

Dabar atrodo keista, kad gimus sūnui tą pavakarę iš Antakalnio klinikų gimdyklos kaip ant sparnų atšuoliavau į tuometinę Lenino aikštę ir atsisėdęs po tautų vado ištiesta ranka apmąsčiau laimingą jauno tėvo būtį.

Tuomet Lukiškės buvo gražiausiai sutvarkyta sostinės aikštė, čia žydėjo kvepiančios alyvos, čia vykdavo jaunyste kvepiantys pasimatymai.

Ir tik paskui pastebėjau, kad vado ištiesta dešinioji ranka tarsi rodo į KGB rūmus (kolegos estai Taline, pavedėję atitinkamu kampu už tenykščio paminklo Vladimirui Leninui, parodė į jo nepadoriai kyšantį ir į Tarybų rūmus nukreiptą nykštį)...

Nuo to laiko buvo praėję 24-ri metai, kai 1991-ųjų rugpjūčio 23-ąją V. Lenino stovykla, išrauta iš akmeninio postamento, galingo krano tempiama lėtai pakilo ir sukdamasi, tarsi mojuodama ranka amžiams atsisveikino su Lietuva...

Iš tiesų, kiekvienas vyrėlesnis žmogus yra susidaręs savotišką Vladimiro Uljanovo (Lenino) įvaizdį.

Mokykloje išmokome kone kiekvieno jo biografijos etapo datą. Visokiose sueigose ir renginiuose liejosi posmai apie V.Leniną ir darbo žmonėms laisvę atnešusią Spalio revoliuciją.

Mūsų poetai taip pat atidavė atitinkamą duoklę. Antai, viename kairuoliškame Rusijos portale ir dabar randu 1954 m. parašytą bolševikinį Algimanto Baltakio eilėraštį „Leninas Vilniuje“. Kiek rausiausi poeto kūryboje, šio eilėraščio neaptikau (jis turėjo įeiti į 1955 m. išleistą pirmąją rinktinę „Lietučiui dulkiant“). Būna, kad dėl kai ko pasidaro labai gėda, bet - tai žmogiškas jausmas...

Prieštaringas autorius


O dabar šią laisvą minčių tėkmę pasukime kitur.

Prieš šias Spalio revoliucijos (galime ją vadinti perversmu) 95-ąsias metines pasirodžiusioje ekonomisto, rašytojo ir istoriko Nikolajaus Starikovo knygoje „1917: „rusų“ revoliucijos mįslės įminimas“ V.Leninas vaizduojamas kaip vokiečių šnipas, o surengti revoliuciją jam padėję kaizerio pinigai bei vokiečių ir anglų žvalgyba.

Prie tokių „sąmokslo teorijų“ esame pripratę, o ir pats N. Starikovas yra laikomas Kremliaus konspirologu, artimu V. Putinui ir neigusiu SSRS respublikų separatizmą. Gerai žinomas jo interviu laikraščiui „Komsomolskaja pravda“, kuriame kartojo tą patį melą apie 1991 m. sausio 13-osios naktį į lietuvius demonstrantus šaudžiusius lietuvių snaiperius, vieno iš būrio „Alfa“ vadų - Michailo Golovatovo - dalyvavimą įvykiuose, tariamą mitinguotojų panaudojimą provokaciniams tikslams...

Šio rašytojo žvilgsnis į 1917-uosius kritikams taip pat kelia įtarimų, nes savo studijose autorius vengia pabrėžti žydų vaidmenį ruošiantis perversmui ir įsitvirtinant V.Lenino aplinkoje, nutyli Leibos Bronšteino (Trockio) vaidmenį, ypač pasirašant Bresto taikos sutartį su vokiečiais ir t.t..

O ir dabartiniai Rusijos nacionalistai esą siekia suskaldyti valstybę, gi pats N. Starikovas yra iniciatorius patraukti Michailą Gorbačiovą baudžiamojon atsakomybėn, kad sužlugdė SSRS...

Leninas Vilniuje


Betgi grįžkime prie jo dėstomų faktų, kaip V.Leninas migravo tarp Rusijos ir Vakarų Europos.

Užsienyje jis pabuvojo keletą kartų. Vakarų Europoje jis trumpai lankėsi 1895 m., kur užmezgė ryšius su tuo metu garsiu marksizmo propagandistu ir filosofu Georgijum Plechanovu, tų metų pradžioje įkūrusiu Rusų emigrantų socialdemokratų sąjungą. Grįžęs į Sankt Peterburgą V. Leninas įkuria „Kovos sąjungą darbininkų klasei išvaduoti“.

Beje, pakeliui namo 1895 09 19 būsimas revoliucijos vadas keletui valandų buvo apsistojęs Vilniaus geležinkelio stotyje (sovietiniais laikais ant jos pastato buvo atminimo lenta).

Sovietinis istorikas Bronius Vaitkevičius savo studijoje „Leninas ir Lietuva“ didžiuodamasis rašė, kad per trumpą laiką V.Leninas Vilniuje spėjo užmegzti ryšius su vietos socialdemokratais, bendravo su jų lyderiu, gydytoju ginekologu Jonu Andriumi Domaševičiumi, kuris, anot Zigmo Angariečio, taip ir netapo prisiekusiu bolševiku (po metų, 1986 05 01, buvo įkurta ir socialdemokratų partija).

Istorikai tvirtina, kad V.Lenino dėka Vilnius laikomas BUND – Žydų darbo partijos (General Jewish Labour Bund) Rytų padalinio įkūrimo vieta. Bet dėl nesutarimų su menševikų lyderiu Julijum Martovu 1906 m. V.Lenino ir BUND keliai išsiskyrė.

Revoliucijos mokslus krimto užsienyje


Antrą kartą, tiesa, jau ilgesniam laikui, V.Leninas į užsienį emigravo po 1897 m. tremties Šušenskojės kaime Sibire – 1900 metais. Kartu su G.Plechanovu leido laikraštį „Iskra“, rengė pagrindus bolševikų partijai įkurti.

1905 m. lapkritį jis dar kartą grįžo į Sankt Peterburgą. Po Japonijos ir Rusijos karo kilo 1905-1907 m. revoliucinis judėjimas, kuris, nors ir pasibaigė bolševikų pralaimėjimu, bet parodė ir carinės imperijos silpnumą.

Masiniai darbininkų ir valstiečių nepasitenkinimai reiškėsi ir Lietuvoje. Istorikas Antanas Tyla rašė, kad, nors streikai ir pasipriešinimas buvo organizuojami LSDP raginimu, šis judėjimas išjudino Lietuvos nepriklausomybės šalininkus ir buvo preliudija į 1918 02 16 nepriklausomybės aktą.

V.Leninas buvo priverstas vėl emigruoti. Tai buvo ilgiausias jo emigracijos laikotarpis, užsitęsęs 10 metų. Prancūzijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje pralaukęs visus I pasaulinio karo kataklizmus ir vadinamąją Vasario revoliuciją Rusijoje, V.Leninas pajuto, kad baigė teorinį pasirengimą bolševikiniam perversmui ir sukaupė nemažai lėšų jo organizavimui.

Svarbiausia, kad sąlygos jį surengti buvo ypač palankios: laikinoji Aleksandro Kerenskio vyriausybė buvo pakrikusi, nevieninga, o ir pats jos vadovas neslėpė kairiųjų pažiūrų ir senų, dar tėvo Fiodoro Kerenskio – garsaus rusų kalbos pedagogo – ryšių su V.Leninu.

Vokiečių auksas ir britų žvalgyba


Bet įdomu, kaip V.Leninas grįžo į tėvynę.

Nuo 1917 m. balandžio pradžios enciklopedijose atsirado terminas „plombuotas vagonas“. Būtent tokiame vagone, kuris įėjo į trijų ypatingų traukinių vilkstinę, ir grįžo į Sankt Peterburgą tų metų balandžio 3 d. lemiamam bolševikų šuoliui pasiryžęs vadovauti V.Leninas, o su juo – šimtai įvairiausio plauko rusų emigrantų.

„Plombuotas vagonas“ riedėjo iš Šveicarijos per Vokietiją, Švediją iki Sankt Peterburgo. Ši kelionė buvo rengiama Vokietijos užsienio reikalų ministerijoje.

Berlynas buvo suinteresuotas, kad bolševikai nuverstų carinę Rusijos vyriausybę ir parengtų palankesnes sąlygas I pasaulinį karą užbaigiančiai taikos sutarčiai.

Beje, kaip rašo N.Starikovas, daugiausiai V.Lenino pastangomis tokia Vokietijai palanki sutartis buvo pasirašyta Brest Litovske 1918 03 03, bet ji egzistavo neilgai: Vokietijoje žlugus monarchijai, lapkričio 11 d. Rusija sutartį anuliavo.

Taip ji, pagal sutarties sąlygas atsisakiusi Lietuvos, Latvijos, Estijos, dalies Baltarusijos ir iš Suomijos bei Ukrainos išvedusi savo kariuomenę, dabar vėl atrišo sau rankas „revoliucijos eksportui į visą pasaulį“.

Taigi, 1917 04 03 V.Leninas išlipo Petrogrado Suomijos stotyje. Bolševikai jam surengė iškilmingą priėmimą. Buvo išrikiuota net garbės sargyba. Į stoties pastatą V.Leniną įnešė tiesiog ant rankų. Girdėjosi „Marseljetės“ žodžiai „Kas buvo niekuo, tas bus viskuo...“ Ilsėtis jis nuvyko į buvusius caro rūmus...

Paskui nuo šarvuočio kalbėjęs vadas atviru tekstu ragino „paversti buržuazinę revoliuciją socialistine“, kitaip sakant, ruoštis ginkluotam valdžios perėmimui.

Liepą jis ir dešinioji jo ranka Grigorijus Zinovjevas (tikroji pavardė Geršonas Radomyseskis) buvo apkaltinti šnipinėjimu Vokietijos naudai, o jų partija uždrausta.

Bolševikai pasislėpė Suomijoje ir iš ten ėmė ruoštis spalio perversmui.

N. Starikovas rašo, kad be didžiulių pinigų – Vokietijos aukso V.Leninas nebūtų pajėgęs surengti revoliucijos.

Vokietijos URM paprašė iš imperijos iždo skirti 3 mln. markių neva „propagandai Rusijoje“, ir juos tučtuojau gavo.

„Plombuoto vagono“ maršrutui iš Ciuricho iki Vokietijos Zasnico stoties, kurioje iki Stokholmo kelionės dalyviai persėdo į garlaivį „Karalienė Viktorija“, ir iš Švedijos sostinės iki Petrogrado buvo sudarytas saugumo koridorius, su kuriuo sutiko ne tik Vakarų valstybių vyriausybės, bet ir Rusijos Laikinoji vyriausybė.

N. Starikovas nesupranta, kaip V.Leninas, paskelbtas Vokietijos šnipu, į Rusijos teritoriją įvažiavo nestabdomas, nors Laikinoji vyriausybė Paryžiaus spaudoje perspėjo, kad visi, kurie pervažiuoja Vokietijos teritoriją, kirtę Rusijos sieną bus teisiami pagal karo meto įstatymus.

Rusų istorikas įtaria, kad ne tik už Vokietijos auksą buvo surengtas perversmas. Jis rašo, kad A. Kerenskio vyriausybę kontroliavo britų žvalgyba, kuri V.Lenino perversmininkų rankomis norėjo įstumti Rusiją į ilgalaikę suirutę.

Rusijos sužlugdymo siekė būtent Didžioji Britanija ir JAV, ir jos tada pasirinko milijonų gyvybes paaukojusius bolševikų lyderius.

***
Su autoriumi galima ginčytis.

Tačiau ir dabartiniai laikai mums aiškiai rodo, kad politinės krizės ir suirutės vyksta nebe užsienio valstybių ar organizacijų kišimosi.

Ne išimtis ir Lietuva – šis šimtmečiais numintas slenkstis tarp Rytų ir Vakarų.

www.DELFI.lt

Susiję straipsniai:

Č.Iškauskas. Kaip rusai ir amerikiečiai Mėnulį dalijosi... (25)
2012 m. spalio 28 d. 19:11
Č.Iškauskas. Lietuviškasis parlamentarizmas: vizijos ir realybė (12)
2012 m. spalio 21 d. 16:38
Č.Iškauskas. Ar užvaldys Ameriką mormonai? (90)
2012 m. spalio 14 d. 15:28
Č.Iškauskas. Jubiliejinės dovanėlės V.Putinui (165)
2012 m. spalio 7 d. 11:20
Č.Iškauskas. 1938-ųjų Metų žmogus – A.Hitleris... (192)
2012 m. rugsėjo 30 d. 10:28
Č.Iškauskas. 1939-ųjų pasirinkimas: tarp kūjo ir priekalo (106)
2012 m. rugsėjo 23 d. 17:41
Č.Iškauskas. Lenkai ir lietuviai nesutarė net karo metais... (398)
2012 m. rugsėjo 2 d. 09:05

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 13 Sau 2013 20:56 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas. Ar reikia Rusijai naujo Lenino ar Stalino?


http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=60411475

Česlovas Iškauskas, www.iskauskas.lt,
www.DELFI.lt
2013 m. sausio 13 d. 09:51

Apie Vladimirą Uljanovą (Leniną), kurio mirties 89-ąsias metines netrukus kai kas pažymės, žinome viską arba beveik viską. Kad vaikystėje jis buvo uolus Simbirsko gimnazijos moksleivis, ir, 10 metų baigęs pirmą klasę, apdovanotas knyga su įspaustu paauksuotu užrašu „Už gerą elgesį ir pasiekimus“.

Kad krikštytas stačiatikiu, ir iki 16 metų buvo Simbirsko religinės draugijos nariu, tačiau vėliau savo biografijoje rašė esantis ateistas.

Kad jo motina turėjusi žydiško kraujo, tad tikėtina, kad būtent todėl po revoliucijos tarp V.Lenino pasirinktų komisarų apie du trečdaliai buvo žydai.

Garsus Amerikos mokslininkas, Rusijos ir SSRS istorijos tyrinėtojas, Harvardo universiteto profesorius, vienu metu buvęs CŽV analitikas (beje, gimęs prieš 90 metų Ciešine, Lenkijoje) Richardas Edgaras Pipesas stebėjosi, kad iki pat gimnazijos baigimo 1887 m. Volodia nereiškė jokių politinių pažiūrų, nebuvo jokių būsimo revoliucionieriaus ženklų.

Tuometinis gimnazijos direktorius, politinio priešininko tėvas Fiodoras Kerenskis rekomendacijoje stoti į Kazanės universiteto teisės studijas rašė, kad V.Uljanovas „uždaras ir nebendraujantis“ jaunuolis.

Tad R.E.Pipesas klausia: kur buvo tas posūkis, pakeitęs V.Lenino požiūrį?

Greičiausiai būsimo revoliucijos vado gyvenimą pakeitė netikėta 1887 m. gegužės 8 d. įvykdyta mirties bausmė teroristinei organizacijai „Liaudies valia“ (narodnikų) priklausiusiam vyresniajam broliui Aleksandrui už pasikėsinimą į bendravardį carą Aleksandrą III.

Uljanovų šeimoje brolio niekas neįtarė tokia veikla, ir nuosprendis sukėlė tikrą šoką. Po 4 m. sunki liga nusinešė ir sesers Olgos gyvybę...

Beje, žurnalistas Rytas Staselis yra rašęs, kad, kažkada vaikštinėdamas po Sankt Peterburgo Petropavlovsko tvirtovės buvusį kalėjimą, prie vienos kameros durų radęs informaciją apie Aleksandrą Uljanovą, kuris pavadintas „dvarininku“, tai yra, aristokratu. Abejotina, ar jo tėvas, paprastas gimnazijos inspektorius galėjęs turėti bajorišką kilmę. Juk ten pat pabrėžiama, kaip pasakojo žurnalistas, kad Ilja Uljanovas - buvusių baudžiauninkų ir miestelėnų palikuonis.

Daug prieštaringų ir dažnai iš gandų nupintų versija apipina V. Lenino paskutines gyvenimo dienas – iki pat mirties 1924 m. sausio 21 d.

Oficiali mirties priežastis – išplėstinė kraujagyslių aterosklerozė, smegenų arterijų susiaurėjimas, sukėlęs insultą ir paralyžių. Kaip rašė Amerikos istorikė Nina Tumarkin savo 1997 m. išėjusioje knygoje „Leninas gyvas: jo kultas sovietinėje Rusijoje“, pirmą kartą bolševikų partija apie savo lyderio mirtį sužinojo tą patį vakarą Tarybų XI suvažiavime, o betarpiškas mirties liudininkas buvo jo bendražygis Nikolajus Bucharinas, kurį vėliau Josifas Stalinas apkaltino buožių gynėju, privačios nuosavybės rėmėju ir 1938 m. įsakė sušaudyti.

Tame suvažiavime, kurį N.Tumarkin aprašo kaip pirmą Sovietų Sąjungoje kulto pasireiškimą (jį nustelbė tik J.Stalino asmenybės kultas ir masinės raudos po jo mirties 1953 m. kovą), kai kurie prezidiumo nariai „nuleidę galvas ant stalo verkė kaip vaikai“. Per keturias dienas prie didžiojo vado karsto Gorkuose pabuvojo apie pusė milijono lankytojų...

Taigi, netruko pasklisti kalbos, kad V.Leninas mirė ne tik išsekintas keleto pasikėsinimų, kurių paskutinis buvęs lemtingas, bet ir kad jis esą miręs prieš 6 mėnesius ir visą tą laiką buvęs saugomas užšaldytas.

Visai neseniai, 2004 m. birželį žurnalas „European Journal of Neurology“ paskelbė versiją, kad V.Leninas mirė nuo neurosifilio, kuomet pažeidžiama centrinė nervų sistema.

Kažkada humoro laida „Dviračio šou“ pajuokavo, jog V.Leninas sifiliu užsikrėtė ne kur nors Šveicarijoje, o Vilniuje, kur pakeliui namo keletui valandų 25-rių jaunuolis buvo apsistojęs 1895 m. rugsėjo 19-ąją...

Apie V.Lenino viešnagę Vilniuje išsamiau rašėme pernai lapkritį: http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=59950759.

Tuomet nurodėme sovietinių istorikų Broniaus Vaitkevičiaus, Konstantino Surblio ir Romo Šarmaičio studijas, kuriose didžiuojantis buvo rašoma, kad V.Leninas Vilniuje spėjo užmegzti ryšius su vietos socialdemokratais, o po metų, 1986 m. gegužės 1 d., buvo įkurta ir socialdemokratų partija.

Jis paskatino ir Žydų darbo partijos (BUND) įkūrimą, bet po konflikto su menševikų vadovu Julijumi Markovu 1906 m. bolševikų ir BUND keliai išsiskyrė.

Beje, Lietuvos TV humoristams peno, matyt, davė faktas, kad Europoje paviešėjęs jaunasis proletariato vadas Vilniuje buvo susitikęs su socialdemokratų lyderiu gydytoju ginekologu Jonu Andriumi Domaševičiumi.

Šiaip jau šio rašinio tikslas nėra girdėtų ar negirdėtų V.Lenino biografijos detalių akcentavimas.

Rusijos žiniasklaidoje mirga marga svarstymų, kokia SSRS būtų buvusi, jeigu V.Leninas būtų gyvenęs dar 10-20 metų, jeigu iš pat pradžių būtų ryžtingai užkirtęs kelią J.Stalino siautėjimui.

Bet po trečio insulto 1923 m. kovo 10 d. V.Leninas visiškai pasitraukė iš politinės veiklos ir su partiečiais bendravo tik laiškais, o J.Stalinui atsivėrė plati karjeros erdvė.

Buvęs teroristinės organizacijos Gruzijoje vadeiva (jis caro policijos buvo persekiojamas už vieno įspūdingiausių iždo karietos apiplėšimo Tiflise organizavimą 1907 m.) J.Stalinas įgijo V.Lenino pasitikėjimą ir po revoliucijos tapo liaudies komisaru tautybių reikalams.

Nusilpęs, mirtinai sergantis ir taip apribotos veiklos revoliucijos vadas jau nekontroliavo padėties. O J.Stalinas išsijuosęs ėmėsi šalinti savo priešininkus, pirmiausia – iš savo „Triumvirato“, kurį sudarė prisiekę bolševikai Grigorijus Zinovjevas, Levas Kamenevas ir jis pats.

1927 m. vadovaujanti trijulė iširo, ir J.Stalinas tapo vienvaldžiu SSRS lyderiu.

Įdomi detalė: Lietuvos rinkimų sistemą jau 18 metų prižiūrintis Zenonas Vaigauskas, kaip pernai gruodį rašė portalas Lrytas.lt, praėjus pusmečiui nuo kruvinųjų Sausio 13-osios įvykių, prieš pat rugpjūčio pučą vykęs į Maskvą gintis filosofijos daktaro disertacijos apie sovietinės imperijos diktatoriaus politiką (disertacija vadinosi „Socialinis-istorinis ir idėjinis J. Stalino darbo „Apie dialektinį ir istorinį materializmą“ kontekstas“; šis J.Stalino darbas pirmą kartą paskelbtas laikraštyje „Pravda“ 1938 09 12, o atskiru leidiniu išėjo 1950 m.), tvirtino, kad diktatorius ryžtingai kūrė socialistinę visuomenę, kovojo su liaudies priešais, nors neišvengė asmens kulto ir represijų.

Taigi, SSRS beveik 70 metų, kaip rašoma Rusijos žiniasklaidoje, vystėsi pagal V.Lenino, o ne J.Stalino planą.

Tiesa, kai kurie veikėjai, nesugebėdami jo įgyvendinti, griebėsi represijų ir teroro (tai galbūt užuomina į J.Stalino ankstyvąją plėšiko biografiją) arba norėjo komunizmą išplatinti visame pasaulyje, netgi kosmose (Nikitos Chruščiovo pageidavimu pirmieji sovietiniai kosminiai aparatai kilo prikimšti komunistinės atributikos), kitiems gi viskas buvo „iki lemputės“, tik patiems sukaupti turtus (Leonido Brežnevo aplinka), o treti, kuriuos žiniasklaida įvardija kaip politinius avantiūristus (Michailas Gorbačiovas ir kiti), gviešėsi į viską, kol galų sunaikino SSRS.

O štai V.Leninas, tęsia šie futuristai, žinant jo kantrybę, atsidavimą ir kruopštumą, ekonomikos plėtrą būtų pavertęs visa ko pagrindu. Jo Naujoji ekonominė politika (NEP) pabrėžė ne kiekybę – dar viena gamykla, dar vienas nutiestas kelias, dar geriau įvykdytas papildomas planas, o kokybę, kai kiekvienas gauna tiek, kiek uždirba ir kaip dirba.

Tačiau NEP‘ą J.Stalinas pakeitė GULAG‘ais, ėmė persekioti tariamus „liaudies priešus“, vykdė masines represijas ir šaudymus, marino žmones badu. Darbininkų ir valstiečių revoliucija, rašo viename portale autorius, virto grynai gruzinišku perversmu, tokiu būdingu XX-ojo amžiaus pradžios J.Džiugašviliui. V.Leninas tame įžvelgė pavojų bei perspėjo bolševikus, tačiau liga nutraukė šį jo kilnų darbą.

Teigiama, kad V.Leninas buvo nevykęs ekonomistas, kaip ir teisininkas be praktikos. Tačiau jo gynėjai mano, kad vien ko vertas V.Lenino sumanytas GEOLRO – visos Rusijos elektrifikavimo planas, kurį rengė apie 200 mokslininkų. Tai buvo ekonomikos gyvastis, leidusi tuometinei SSRS išsiveržti pro pasaulinę Didžiąją depresiją beveik nenukentėjusiai ir sukurti galingą potencialą prieš II-ąjį pasaulinį karą.

Ir taip toliau, ir panašiai.

Tačiau apgailestavimas dėl ankstyvos V.Lenino mirties (54 metų amžius pats produktyviausias), svarstymai „kas būtų, jeigu būtų“, sulyginimai su J.Stalino veikla tik kliūsteli žibalo į nesibaigiančius svarstymus Rusijoje, kuris iš jų buvo ryškesnė asmenybė, kuris daugiau nuveikė ir kurį pirmiau reikėtų prikelti iš Mauzoliejaus ir, jeigu būtų įmanoma, pasodinti į aukščiausią postą Kremliuje.

Vadinasi, Rusijai reikia naujo caro, diktatoriaus ar prezidento. Tiesa, ta vieta dabar užimta, ir Vladimiras Putinas mėgina prisimatuoti buvusių valdovų skeptrą. Bet ar jis naujųjų amžių Leninas ar Stalinas?

www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 17 Sau 2013 22:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Asmens sargybinis Vlasikas – viena galingiausių J. Stalino aplinkos figūrų (I)


http://www.balsas.lt/naujiena/710027/as ... kos-figuru

2013.01.13 22:05

Paveikslėlis

Nikolajus Vlasikas (nuotr. kommersant.ru

Prieš 60 metų, 1952 metų gruodžio16 dieną, buvo areštuotas buvęs SSRS MGB GUO (Valstybės saugumo ministerijos Vyriausiosios apsaugos valdybos) viršininkas generolas leitenantas Nikolajus Vlasikas.

Savo buvusio vyriausiojo asmens sargybinio likime labai keistą vaidmenį suvaidino Stalinas, rašo kommersant.ru.

"Buvo kvailas, bet pasipūtęs"


Kažkada, Michailo Gorbačiovo "glasnost" laikais, kai viešai savo nuomonę ėmė reikšti ne tik spauda, bet ir valdžios bei specialiųjų tarnybų veteranai, tuomet mielai dalijęsi savo prisiminimais, vienas iš buvusių valstybės saugumo darbuotojų papasakojo man vieną epizodą, susijusį su Stalino vyriausiojo asmens sargybinio Nikolajaus Sidorovičiaus Vlasiko nepaprasta fizine jėga, rašo žurnalistas Evgenijus Žirnovas.

Jo pašnekovas, tuomet dar jaunas saugumo operatyvinis darbuotojas, netikėtai vienoje Maskvos gatvių, minioje pamatė tvirtą vyrą, vilkintį labai geru paltu, ir pažino, kad tai SSRS MGB GUO viršininkas generolas leitenantas N. Vlasikas.

Operatyvinis darbuotojas pastebėjo, kad aplink aukštą viršininką sukiojasi įtartinas tipas, akivaizdžiai kišenvagis, ir ėmė skubiai stumtis per minią link generolo. Tačiau priėjęs pamatė, kad vagis jau įkišęs ranką į Vlasiko kišenę, o šis staiga uždėjo savo galingą plaštaką ant palto kišenės iš viršaus ir suspaudė ilganagio plaštaką taip, kad, anot operatyvinio darbuotojo, girdėjosi lūžtančių kaulų traškesys. Veteranas prisiminė, kas jis jau norėjo sulaikyti pabalusį ir iš skausmo alpstantį vagišių, bet Vlasikas jam mirktelėjo, papurtė galvą ir pasakė: "Sodinti nereikia, daugiau jis nebegalės vagiliauti".

Kiti veteranai prisiminė, kad Vlasikas buvo laikomas viena iš galingiausių figūrų Stalino aplinkoje ne tik pagal fizinę jėgą, bet ir pagal įtakingumą.

Jie pasakojo, kad kartais vyriausiasis asmens sargybinis išpūsdavo savo svarbą, naudodamasis nedidele gudrybe. Durys iš Stalino priimamojo vedė į nedidelį tambūrą, iš kurio atsidarydavo kitos durys - į kabinetą. Žmonės pasakojo, kad Vlasikas galėdavo įeiti į tą tambūrą, pastovėti ten, išeiti ir pareikšti, kad draugas Stalinas tokio tai interesanto nenori matyti. Ir mirtinai persigandęs valdininkas ar generolas imdavo ieškoti draugystės su visagaliu Nikolajumi Sidorovičiumi, kad šis padėtų vado pyktį pakeisti palankumu.

Maždaug apie tą patį savo knygoje "Dvidešimt laiškų draugui" rašė Stalino duktė Svetlana Alilujeva:

"Tenka paminėti ir kitą generolą, Vlasiką, išsilaikiusį prie tėvo labai ilgai, nuo 1919 metų. Tada jis buvo raudonarmietis, pristatytas apsaugai, ir vėliau tapo gana didelę valdžią užkulisyje turinčiu asmeniu. Jis vadovavo visai tėvo apsaugai, laikė save vos ne artimiausiu jam žmogumi, ir pats būdamas neįtikėtinai mažo išsilavinimo, grubus, kvailas, bet didžiūniškas, paskutiniaisiais metais priėjo prie to, kad diktuodavo kai kuriems meno veikėjams "draugo Stalino skonius", kadangi laikė, jog jis gerai juos žino ir supranta. O veikėjai klausė ir vadovavosi šiais patarimais. Ir nė vienas šventinis koncertas Didžiajame teatre ("Bolšoj teatr") ar per banketus Georgijaus salėje nebūdavo organizuojamas be Vlasiko sankcijos... Jo įžūlumui nebuvo ribų, ir jis prielankiai perduodavo meno veikėjams, "patiko" ar ne "pačiam" , ar tai būtų filmas, opera, ar net tada statomų daugiaaukščių pastatų siluetai... Neverta būtų apie jį apskritai kalbėti - jis daug kam sugadino gyvenimą, bet buvo jau tokia spalvinga figūra, kad niekaip negalima apie jį nutylėti".

Daugelis žinomų to meto meno veikėjų stengdavosi patekti į kompanijas, kuriose būdavo Vlasikas, kad pelnytų jo prielankumą. O kai kurie iš jų tapdavo žinomais dėl tokio pasisėdėjimo Vlasiko draugijoje.

Viena iš tokių suėjimų dalyvė Vera Gerasimovna Ivanskaja pasakojo:

"Aš... keletą kartų buvau Vlasiko vasarnamyje ir jo bute Gogolio bulvare. Pamenu, tuomet kompanijose buvo Stenbergas, sykį buvo Maksimas Dormidontovičius Michailovas ir labai dažnai Okunevas. Turiu prisipažinti, aš neturėjau didelio noro susitikinėti su Vlasiku ir apskritai būti toje kompanijoje. Bet Vlasikas man grasindavo, sakydavo, kad mane areštuos, ir t.t., ir aš to bijojau. Vieną kartą Vlasiko bute Gogolio bulvare aš buvau su savo draugėmis Kopteva ir dar viena mergina. Tada ten buvo kažkoks dailininkas, atrodo, Gerasimovas".

Vlasikas elgėsi taip, lyg jam negaliotų jokie sovietiniai įstatymai ir elgesio normos. Daugelį metų su juo bičiuliavęsis Maskvos Raudonosios aikštės dailininkas apipavidalintojas Vladimiras Augustovičius Stenbergas po suėmimo savo ranka rašytuose parodymuose konstatuoja:

"Turiu pasakyti, kad Vlasikas - moraliai smukęs žmogus. Jis sanguliaudavo su daugeliu moterų, tarp jų su Nikolajeva, Riazanceva, Dokukina, Lochtionova, Spirina, Veščickaja, Gradusova, Averina, Vera Gerasimova. Aš manau, kad Vlasikas taip pat sanguliavo su Ščerbakova, su seserimis Gorodničevomis: Liuda, Ada, Sonia, Kruglikova, Sergejeva ir jos seserimi bei kitomis, kurių vardų aš neprisimenu. Palaikydamas su manimi draugiškus santykius, Vlasikas nugirdydavo mane ir mano žmoną ir su ja sanguliaudavo, apie ką pats Vlasikas vėliau ciniškai pasakodavo man".

Po teisybei,nieko keisto čia nebuvo. Kas galėjo sustabdyti vado vyriausiąjį asmens sargybinį, jeigu kartkartėmis Stalinas tardavosi su juo, spręsdamas jo vadovų likimus, kurių vien tik vardai keldavo siaubą visai šaliai.

Savo nelabai taisyklingai parašytame laiške SSRS Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo pirmininkui Klimentui Jefremovičiui Vorošilovui, datuotame 1955 metų balandžio 5 d., Vlasikas pateikė panašaus įvykio pavyzdį:

"Vyriausybės vadovas (Stalinas - Balsas.lt pastaba), būdamas pietuose po karo, man dalyvaujant reiškė didelį pasipiktinimą Berija, kalbėdamas apie tai, kad valstybės saugumo organai savo darbu nepateisino deramo aprūpinimo. Nurodė atskiras nesėkmes jo vadovybės darbe ir pasakė, kad davė nurodymus nušalinti Beriją nuo vadovybės MGB. Manęs klausė, kaip dirbo Merkulovas, Kobulovas, vėliau apie Goglidzę ir Canavą. Aš jam papasakojau, ką žinojau, su tais faktais, kurie man buvo žinomi dirbant, apie vadovybės trūkumus."

1945 metų gruodžio 29 dieną Stalinas nušalino Beriją nuo SSRS NKVD vadovo pareigų, įsakęs sutelkti visą dėmesį į sovietų branduolinį projektą.

1946 metų gegužės 7 dieną SSRS Valstybės saugumo ministro posto neteko Merkulovas, tik po metų gavęs Sovietinės nuosavybės užsienyje vyriausiosios valdybos viršininko pareigas. Toje pačioje žinyboje atsidūrė ir Vlasiko neigiamai charakterizuotas buvęs Valstybės saugumo ministro pavaduotojas generolas pulkininkas Kobulovas.

Buvę valstybės saugumo vadovai tuo metu dar nežinojo, kokį vaidmenį jų karjeros žlugime suvaidino Vlasikas. Bet 1948 metais, atsitokėję po gauto smūgio, jie, matyt, nusprendė nubausti GUO viršininką, kuris nepasistengė paveikti Stalino, kad jo sprendimas būtų jiems palankus. Gerai, kad naujasis SSRS valstybės saugumo ministras generolas pulkininkas Abakumovas, nors ir buvo jų nedraugas, irgi siekė atsikratyti pernelyg įtakingo vyriausiojo asmens sargybinio.

"Davė melagingus parodymus prieš mane"


Sprendžiant iš Vorošilovui rašyto Vlasiko laiško, Abakumovas panaudojo Vyriausiosios apsaugos valdybos viršininko nedraugams suaktyvinti incidentą su jo pavaldiniu - Berijos apsaugos viršininku pulkininku Sarkisovu.

"Darbo praktikoje, - rašė Vlasikas, - buvo atvejų, ir ypač pas Sarkisovą, kad jis dažnai savo budėjimo metu išvažiuodavo vykdyti pavedimų, ir netgi buvo atvejis operatyvinėje mašinoje, kadangi nebuvo jo ūkio skyriaus mašinos, tuo metu padavė pagrindinę mašiną, kadangi Sarkisovas dar nebuvo grįžęs operatyvine mašina, tai apsauga liko be mašinos ir atsiliko".

Tai, kad Politinio biuro narys Berija išvažiavo be palydos - iš paskos važiuojančios apsaugos mašinos, buvo ypatingas atvejis, ir Vlasikas išsikvietė Sarkisovą, kad išdėtų jį į šuns dienas:

"Dėl šio klausimo buvo atliktas tyrimas, ir jam pareikšta pastaba, jis pareiškė, kad, vykdydamas saugomojo užduotį, neturėjo kitos mašinos. Visi apsaugos viršininkai vykdė pavedimus, aš pagal savo statusą, kaip ir Valdybos viršininkas, kuris tiesiogiai vadovavo visiems priskirtiesiems, neturėjau teisės domėtis, kokius jis vykdo pavedimus. Jis buvo pas mane po to, kai jį apkaltino, jog pagrindinė mašina išvažiavo be apsaugos, ir prašė skirti ūkio skyriaus mašiną, ką aš ir padariau, ne tik jam, bet ir visiems priskirtiesiems. Mes taip pat susitarėme, kad visus pavedimus reikia pavesti vykdyti objekto komendantams. Štai taip viskas buvo".

Patikrinimo metu išaiškėjo negraži detalė: Sarkisovas panaudojo operatyvinę mašiną moterims vežti.

"Aš, - rašė Vlasikas, - pranešiau apie tai tuo metu buvusiam ministrui Abakumovui, negalėjau kitaip pasielgti, kadangi ten buvo matyti, iš medžiagos, kad tai susiję labiau su pačiu Sarkisovu, nei su Berija, ir nepatikrinęs šios medžiagos aš negalėjau raportuoti vyresnybei, kadangi nepatikrinta medžiaga galėjo būti suprasta kaip šmeižtas, intrigos ir panašiai. Tuo metu ir tikrinti aš savarankiškai neturėjau teisės be sankcijos arba kad ir ministro, be jo oficialaus potvarkio. Tai pagal nuostatus, kadangi kalbama apie vyriausybės narį, šiam reikalui yra CK (Balsas.lt pastaba - SSRS Komunistų partijos Centro komiteto) nutarimas. Štai kodėl aš pranešiau Abakumovui, kuris pasakė, kad jis pats patikrins ir išsikvies Sarkisovą. Pasiėmė šį dokumentą ir praėjus nemažam laiko tarpui davė įsakymą sudeginti jį ir jokio patikrinimo neatlikti. Aš, vis dėlto, jo nesudeginau, o grąžinau Agentūrinio skyriaus viršininkui Maslenikovui... Aš negalėjau numatyti, kad Abakumovas pasirodys esąs priešas ir neatliks atitinkamų patikrinimų arba nepraneš kur reikia po patikrinimo".

Bet Abakumovas pranešė Berijai, kad Vlasikas domisi jo asmeniniu gyvenimu, ir "Lubiankos maršalas" neliko skolingas:

"Aš veikiai pastebėjau, kad Berija pastebimai pakeitė savo požiūrį į mane. Tai, žinoma, mane suneramino, aš norėjau apie tai pakalbėti su vyriausybės vadovu, bet maniau, kad tai bus netaktiška, juo labiau, kad aš neturėjau kokių nors svarių duomenų".

1948 metais Berija anksčiau už Staliną atvažiavo į jo Artimąjį vasarnamį Kunceve ir pamatė, kad paketai su labai svarbiais Vadui skirtais dokumentais, kuriuos pristatydavo feldjėgeriai (kariniai ir diplomatiniai kurjeriai), netvarkingai gulėjo ant jiems skirto staliuko. Berija tuojau pat pareiškė, kad tarp apsaugos darbuotojų yra šnipas. Netrukus tą dieną budėjęs vasarnamio komendanto padėjėjas Fedosiejevas kartu su žmona buvo areštuoti. Fedosejevą, kaip teigė kai kurie šaltiniai, uždarė pačiame baisiausiame šalies kalėjime - Suchanovsko, arba Suchanovką, kur ypatingai svarbius kalinius kankindavo ir įprastiniais metodais, ir absoliučia tyla, nuo kurios žmogus galėjo išprotėti. Kadangi jo bylą tyrė patyrę Berijos bendražygiai iš Vidaus reikalų ministerijos, kuriems vadovavo ministro pavaduotojas Serovas, Fedosejevas greitai palūžo ir pasirašė prisipažinimą, kuriame buvo teigiama, kad jis drauge su Vlasiku ruošėsi nunuodyti Staliną.

Berija pranešė apie pasiektą rezultatą vadui, bet rezultatas pasirodė esąs ne visai toks, kokio tikėjosi Lavrentijus Pavlovičius [Berija].

"Fedosiejevas, - rašė Vlasikas, - davė melagingus parodymus prieš mane, ir vyriausybės vadovas, suabejojęs jų panašumu į tiesą, asmeniškai tikrino šį reikalą pats. Jis išsikviesdavo ir apklausdavo jį. Buvo nustatyta, kad tai melagingi parodymai. Bylą vedė Vidaus reikalų ministerijoje, betarpiškai stebint Berijai, po to byla buvo perduota Valstybės saugumo ministerijai. Fedosejevas pareiškė, kad jis buvo priverstas duoti melagingus parodymus, kadangi jį kiekvieną dieną mušė, todėl jis davė tokius parodymus, žinodamas, kad jį išsikvies vyriausybės vadovas, kur jis prašys, kad jo nemuštų. Po šio patikrinimo vyriausybės vadovas pats man papasakojo, kokius parodymus prieš mane davė Fedosejevas ir kodėl jis juos davė".

Stalinas, kaip tvirtino jo vyriausiasis asmens sargybinis, asmeniškai išsiaiškino ir kitą Berijos kaltinimą - milžinišką gėrybių išeikvojimą ir produktų, vežamų į Artimąjį ir kitus Stalino vasarnamius, pasisavinimą:

"Čia gi mes ir kalbėjome apie šiuos nelemtus produktus, už kuriuos protokoluose aš esu kaltinamas vagyste. Reikia žinoti buvusią mūsų gyvenimo padėtį "Artimajame". Aš šiuo klausimu išaiškinau vyriausybės vadovui, kokius produktus ir kada mes iš tikrųjų panaudojome ir kokių aš ėmiausi priemonių tam, kad daugiau čia nebebūtų jokių piktnaudžiavimų. Jis sutiko su manimi ir netgi pats pakeitė savo režimą užsakymuose ruošti pietus ir panašiai. Aš negalėjau, o man ir nebūtų leidę užrašinėti mūsų padėties "Artimajame" smulkmenų ir tvarkos, kuri pas mus buvo. Būtų neteisinga rašyti apie tai. Jums, kaip ir kitiems vyriausybės nariams, žinoma, kad atsiunčiami įvairūs pavyzdžiai ir kitkas ne visada laiku buvo nagrinėjama, ir mes kai kada negalėdavome nieko su jais daryti. Apie tai galima pateikti daug faktų, ką aš ir padariau vyriausybės vadovui, ir jis negalėjo nesutikti su manimi".

Atrodytų, Vlasiko persekiojimų istorija galėtų tuo ir baigtis. Bet Berija, kaip pasirodė, nesiruošė susitaikyti su pralaimėjimu.

Laukite tęsinio

Šaltinis: balsas.lt

Asmens sargybinis Vlasikas – viena galingiausių J. Stalino aplinkos figūrų (II)


http://www.balsas.lt/naujiena/710814/as ... -figuru-ii

2013.01.16 23:30

Paveikslėlis

Prieš 60 metų, 1952 metų gruodžio16 dieną, buvo areštuotas buvęs SSRS MGB GUO (Valstybės saugumo ministerijos Vyriausiosios apsaugos valdybos) viršininkas generolas leitenantas Nikolajus Vlasikas. Savo buvusio vyriausiojo asmens sargybinio likime labai keistą vaidmenį suvaidino Stalinas, rašo kommersant.ru.

"Jiems buvo svarbu apdergti mane"


1949 metais, po sėkmingo atominės bombos išbandymo, Berija vėl ėmė naudotis Stalino prielankumu: "Reikia pasakyti tiesiai ir sąžiningai, - rašė Vlasikas, - po karo vyriausybės vadovas kalbėjo ir aiškiai reiškė savo nepasitenkinimą Berija, bet jis tai siejo labiau su nesugebėjimu, nemokėjimu ir silpnu valstybės saugumo organų darbo išmanymu, bet jokiu būdu nereiškė jam politinio nepasitikėjimo. Aš taip supratau. Ir visa tai greitai praėjo. Vyriausybės vadovas, priešingai, labai gyrė jį pabrėžtinai po vienos iš didelių vyriausybės užduočių įvykdymo. Man buvo aišku ir suprantama, kad jis pakeitė požiūrį apie praeitus Berijos darbo trūkumus, dirbant jam Valstybės saugumo ministerijoje".

Būtų galima daryti prielaidą, kad būtent dėl Stalino prielankumo Berijai atsirado nauja galimybė atsikratyti Vlasiku. Buvusio GUO viršininko laiške Vorošilovui sakoma:

"Rinkdami medžiagą dar nuo 1948 metų, kurią tikrino jau pats vyriausybės Vadovas, jie per Abakumovą lindo į visas mano intymaus gyvenimo smulkmenas, išpūsdami viską neįtikėtinose ribose, iškraipydami tikrovę... Visą šią purviną puokštę, matyt, pranešė vyriausybės vadovui, po to ir iškilo klausimas CK Politiniame biure - apie negerą padėtį Vyriausioje apsaugos valdyboje".

Politinio biuro nutarimu buvo sudaryta komisija SSRS MGB GUO veiklai tirti:

"Komisijos, kuriai pirmininkavo drg. Malenkovas ir labai aktyviai dalyvavo Berija ir kiti P. B. [Politinio biuro] nariai, rezultatas buvo tas, kad mane pašalino iš partijos, nušalino nuo darbo, visiškai nesilaikant reikiamo Valdybos perdavimo ir dokumentacijos palikimo ir panašiai. Skubiai buvau nukreiptas MVD [Vidaus reikalų ministerijos] žinion į Asbesto miestą Urale dirbti lageryje - Lagerio valdybos viršininko pavaduotoju, tuo pačiu nebeturėjau galimybės gintis kaltinamas dėl negeros padėties, kuri pasirodė esanti Valdybos aparate."

Vlasikas buvo atleistas iš GUO viršininko pareigų 1952 metų gegužę, o metų pabaigoje areštuotas.

Pirmasis kaltinimas, kaip rašė Vlasikas, buvo tas, kad jis pražiūrėjo daktarus žudikus tarp Kremliaus daktarų. "Aš buvau areštuotas 1952 metų gruodžio 16 dieną. Buvusios MGB ypatingai svarbių bylų tardytojai pateikė man kaltinimus, kad aš, būdamas MGB Vyriausiosios apsaugos valdybos viršininku, neužtikrinau Kremliaus sanitarijos valdybos, kurią aptarnavo man patikėta valdyba, gydytojų profesorių teroristinės šnipų organizacijos savalaikio išaiškinimo agentūriniu čekistiniu stebėjimu užtikrinant atsakingų partijos ir vyriausybės darbuotojų gydymą. Man taip pat pateikė kaltinimą, kad aš nesiėmiau atitinkamų priemonių, gavęs signalą iš gydytojo Timošuk ir neatlikau ligonio drg. Ždanovo gydymo tyrimo, kuo padėjau priešams profesoriams nuslėpti savo piktą kėslą. Tuo pačiu tapau netiesioginiu kenkėjų ir liaudies priešų organizacijos bendrininku".

Kitas kaltinimas nepasižymėjo naujumu:

"Antrasis kaltinimas - naudojimasis tarnybine padėtimi. Naudojausi produktais saugomame objekte valstybės sąskaita".

Pagaliau, trečiasis kaltinimas buvo susijęs su Vlasiko moraliniu nuosmukiu ir jo neišrankumas renkantis draugus:

"Apie neaiškius ryšius ir pažintis. Pavyzdžiui, ilgą laiką palaikiau ryšį su Raudonosios aikštės dailininku apipavidalintoju Stenbergu Vladimiru Augustovičiumi, nekeliančiu politinio pasitikėjimo, kuris buvo areštuotas, apkaltinus šnipinėjimu. Pasikeitus vadovybei ir atlikus patikrinimą iš kalėjimo buvo paleistas.

Dėl šių klausimų ir prasidėjo mano tardymas. Ir šių melagingų man pateiktų kaltinimų pagrindu ir buvo suformuluota išvada, kurią, kaip ir mano areštą, patvirtino liaudies priešas, buvęs ministro pavaduotojas Goglidzė, pritaikius RSFSR Baudžiamojo kodekso 193 straipsnį, kaip nepateisinusio pasitikėjimo. Pritaikius vos ne 25-30 metų laikotarpio visų mano pažįstamų labiausiai žeminančius patikrinimus, rengiant jų apklausas, panaudojant seną jau patikrintų bylų, kaip Stenbergo, medžiagą".

Įdomiausia buvo tai, kad paskirtas po Abakumovo arešto SSRS Valstybės saugumo ministru Semionas Denisovičius Ignatjevas jau gaudėsi Vlasiko ir Stenbergo santykiuose. Bet naujoji Valstybės saugumo vadovybė, vadovaujama Berijos, ėmėsi Stenbergo ir Vlasiko su visu rimtumu ir galia:

"Apie Stenbergo bylą aš pats pasakiau per pirmąją mano apklausą po suėmimo. Prašiau tardytojų užsirašyti, kad šią bylą tikrino buvęs ministras Ignatjevas ir darė apie ją pranešimą CK, be to, man pasakė, kad šioje byloje norėjo sukompromituoti Vlasiką, o Stenbergo byla neverta jokio dėmesio, Stenbergą norėjo areštuoti, Ignatjevas davė man nurodymą perspėti Stenbergą apie plepalus, o bylą atiduoti į archyvą, o kokių nors nesusipratimų atveju remtis juo. Kiek aš beprašiau atspindėti tai protokoluose, man to neleido. Jį suėmė ir pritaikė, kaip ir man, patį griežčiausią režimą ir neleistiną tyčiojimąsi".

Vlasikas smulkiai aprašė jam pritaikytus tardymo metodus, visiškai įprastus žinybai, kurioje jis ištarnavo daugiau kaip tris dešimtmečius:

"Žinoma, aš, būdamas tokio amžiaus ir turėdamas tokią sveikatą, negalėjau atlaikyti. Man pakriko nervai, aš buvau visiškai sukrėstas ir praradau absoliučiai bet kokią savitvardą ir blaivų protą, o paskui sekė infarktas, kadangi prieš šiuos baisius išbandymus paaštrėjo mano susirgimo simptomai - galvos skausmai, nepaliaujamos haliucinacijos ir košmarai. Ištisus mėnesius aš buvau be miego.

Tokioje būsenoje prieš mane fabrikavo iš anksto paruoštus protokolus. Aš net negalėdavau perskaityti juose surašytų mano atsakymų, tiesiog sklindant keiksmams ir grasinimams, su uždėtais aštriais, iki kaulų įsiėdusiais antrankiais buvau priverstas pasirašinėti šią baisią man kompromitaciją, kurioje kiekviena smulkmena buvo padabinta 90 procentų melo, kadangi tuo metu būdavo nuimami antrankiai ir žadama leisti man miegoti, ko niekada nebūdavo, kadangi kameroje tęsėsi savi kvotimai, labiau užmaskuoti, bet ir labiau kankinami, veikiantys moraliai ir fiziškai".

Jis tikėjosi, kad jį, kaip ir Fedosiejevą 1948 metais, išsikvies parodymams patikrinti Stalinas, sužinos, kad parodymai išgauti kankinant, ir paleis. Bet vadas jau nebegalėjo jo išsikviesti:

"Aš pagalvojau apie viską, kada susidūriau su tokio tardymo faktu, ir ypač kai mane iškvietė apklausai pas Beriją ir Kobulovą, kur jie parodė man laikraštį apie vyriausybės vadovo mirtį, apie ką man nebuvo žinoma. Aš čia tik sužinojau, kad jie vėl stojo vadovauti MGB. Jiems buvo svarbu apdergti mane, ką jie ir padarė ir pasiekė savo". Bet labiausiai stebėtinas atradimas Vlasikui dar buvo prieš akis. Prieš Berijos apklausą jį išsikvietė SSRS Vidaus reikalų ministerijos ypatingai svarbių bylų kvotos padalinio viršininkas generolas leitenantas Vlodzimirskis:

"Jis pareikalavo iš manęs parodymų apie tai, kad aš papasakočiau, kokius pokalbius turėjau su vyriausybės vadovu apie buvusią MGB ir MVD vadovybę. Jis pasakė, kad aš daviau charakteristikas, kuriomis vadovaujantis buvo nušalinti nuo darbo MGB dideli operatyvinio darbo vadovai ir taip padaryta žalos valstybei, turėdamas omenyje Merkulovo, Kobulovo, Berijos, savęs ir kitų nušalinimą. Aš kategoriškai atsisakiau duoti bet kokius parodymus šiuo klausimu... Ir štai dabar aš galutinai įsitikinau, kad šis mano ir vyriausybės vadovo pokalbis jiems tapo tikrų tikriausiai žinomas, mane tai apstulbino. Štai kodėl jie mane atleido ir pašalino iš partijos".

Laukite tęsinio

Šaltinis: balsas.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Vas 2013 17:32 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Č.Iškauskas. J.Stalinas mirė, tegyvuoja stalinizmas...


http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=60720371

Česlovas Iškauskas, www.iskauskas.lt,
www.DELFI.lt
2013 m. vasario 24 d. 10:48

Paveikslėlis

Reuters/Scanpix

Netrukus kai kas jausmingai atsidus ar net nubrauks ašarą: prieš 60 metų mirė Josifas Stalinas.

Galbūt kokie nors veikėjai iš socialistų partijos ar šiaip nostalgiją stalininiams laikams jaučiantys žmoneliai surengs paminkes (paminėjimą), pasakys gedulu persunktą ir šiuolaikinę Lietuvą koneveikiančią kalbą, mels Tautų vadą atgimti ir galų gale įvesti tvarką...

Paminėkime ir mes, tačiau, žinoma, neverkšlendami, neišaukštindami, o tik dėliodami faktus ir versijas.

J.Stalinas mirė 1953-ųjų kovo 5 d. beveik 10 val. vakaro Maskvos laiku.

Tačiau širdies ir kraujagyslių ligomis jis sirgo seniai. Pirmi insultai jį ištiko dar 1945 m. spalio 10 ir 15 d. Kremliaus ligoninėje ilgą laiko buvo vedama „J.Stalino ligos istorija“, tačiau, 1952 m. suėmus jo asmeninį gydytoją V.Vinogradovą, visi medicinos dokumentai buvo sunaikinti jo paties pavedimu.

Svetlana Alilujeva savo prisiminimuose rašė, kad tėvas 1945-ųjų rudenį sirgo ilgai ir sunkiai, jai nebuvo leidžiama jį lankyti ar skambinti. Tuomet pasigirdo kalbų, kad J.Stalinas prarado kalbos dovaną.

Tik 1953 m. kovą patalogoanatomai įsitikino, kad tie mikroinsultai nesukėlė smegenų kraujagyslių plyšimo.

Bet nuo 1946 m. jis ėmė rečiau rodytis Kremliuje, dažniau ilsėjosi Kuncevo viloje ir parke. Tų metų rudenį jis pirmą kartą nuo 1937 m. trims mėnesiams išvyko ilsėtis į Pietus – iš pradžių į Krymą, o paskui – prie Ricos ežero Abchazijoje.

Duktė Svetlana jį paskutinį kartą aplankė 1952 m. gruodžio 21 d. Kunceve per 73-ąjį tėvo gimtadienį ir apibudino jį kaip rimtai sergantį žmogų: aukštas kraujo spaudimas dėmėmis išmušė vyro veidą, o jo sveikatos būklės niekas nestebėjo, nes J.Stalino gydytojas buvo už grotų...

1953-ųjų vasarį J.Stalinas vėl labai susirgo.

Komplikacijos įvyko po XIX-ojo komunistų partijos suvažiavimo sušaukto plenume, kuriame jis apsprendė Anastaso Mikojano ir Viačeslavo Molotovo (Skriabino) likimą.

Šie J.Stalino bendražygiai buvo pašalinti iš vienašališkai sudaryto prezidiumo Biuro, o netrukus jie buvo apkaltinti buržuazinėmis užgaidomis ir šnipinėjimu užsienio valstybėms.


Nujausdamas artėjantį galą, paranojos apimtas J.Stalinas griebėsi naujų represijų.

Kaip rašė apžvalgininkas Petras Katinas laikraštyje „XXI amžius“, nuo 1952-ųjų spalio iki 1953 m. vasario buvo areštuota šimtai gydytojų, daugiausia žydų.

Stalinas asmeniškai nurodinėjo, kokių kankinimo priemonių imtis suimtųjų atžvilgiu, kad būtų išgauti reikiami „parodymai“.


J.Stalinas pats pasirašydavo būsimųjų aukų sąrašus, prieš kuriuos, apkaltinus antivalstybiniu sąmokslu, turėjo būti pradėti „vieši“ teismo procesai kaip ir 1937-1938 metais.

Laikraštyje „Pravda“ buvo skelbiami „darbo žmonių“ laiškai, kuriuose buvo teigiama, jog žydai gydytojai užkrečia vaikus difterija, nuodija rusų vaikučius, žudo naujagimius gimdymo namuose ir net geria jų kraują.

Esą jie vykdo JAV ir Izraelio užduotį – sunaikinti rusų tautą.

Įmonėse, įstaigose, aukštosiose mokyklose prasidėjo masiniai „tarybinės liaudies“ mitingai, reikalaujantys mirties bausmės žydams gydytojams ir kitiems išdavikams. Liejosi pasiūlymai viešai šaudyti „liaudies priešus“ Raudonojoje aikštėje.


1953 m. vasarį J.Stalinas įsakė skubiai pastatyti keturias naujas didžiules koncentracijos stovyklas Kazachijos stepėse, už poliarinio rato ir Sibire.

O generaliniam štabui nurodė kuo skubiausiai parengti planus smogti Vakarams, panaudojant branduolinį ginklą.


„Liaudies priešų“ masiniai teismai su iš anksto numatytais nuosprendžiais turėjo prasidėti 1953 m. kovo mėnesį.

Tačiau J.Stalinas, iš anksto pasmerkęs mirčiai šimtus tūkstančių žmonių, nenumatė, jog tuo pačiu pasirašė mirties nuosprendį pats sau.

Tą naktį į kovo 1-ąją J.Stalinas ir Biuras žiūrėjo jo mėgstamus filmus ir „svarstė neatidėliotinus klausimus“ iki 5 val. ryto, paskui nuėjo ilsėtis.

Vakare jo apsauga rado Tautų vadą gulintį ant grindų be sąmonės ir apsišlapinusį. Čekistai jį paguldė ant kušetės, iškvietė gydytojus, kurie konstatavo kraujo išsiliejimą į smegenis.

Kitą dieną J.Stalinas atgavo sąmonę, tačiau dalis kūno buvo paralyžiuota.

Liudininkai pasakoja, kad vadui atsimerkus prie jo pripuldavo Lavrentijus Berija, atsiklaupęs bučiuodavo ranką ir melsdavo Aukščiausiąjį sveikatos, tačiau, kai kovo 5-osios vakare J.Staliną ištiko lemtingas insultas, NKVD šefas demonstratyviai nusispjovė ant grindų ir nusikeikė...

Šiaip ar taip, iškart po J.Stalino mirties, tą pačią kovo 5-ąją, trumpam jis buvo paskirtas SSRS vidaus reikalų ministru ir jo laidotuvėse kovo 9-ąją prie karsto pasakė ištikimybe Tautų vadui persunktą kalbą. Tačiau jau birželį jis buvo suimtas, o gruodį – sušaudytas...

Tai, kas prasidėjo po masinių graudulingų J.Stalino laidotuvių, istorikai vadina iš anksto surežisuotu karu dėl valdžios.

Jis tęsėsi beveik penkerius metus - iki 1958-ųjų kovo, kai iki tol ėjęs SSKP generalinio sekretoriaus pareigas Nikita Chruščiovas kovo 27 d. užėmė dar ir Ministrų tarybos pirmininko postą.

Ši prieštaringa sovietinė figūra vadinama pagrindiniu kaltininku dėl J.Stalino mirties, o vienoje iš versijų teigiama, kad jį L.Berijos rankomis nunuodijęs žiurkių nuodais, o per keletą mėnesių susidorojęs ir su pačiu L.Berija...

Po 6 metų ir N.Chruščiovas buvo nuverstas.

Istorikai išskiria tris po stalininės kovos dėl valdžios etapus.

Pirmasis tęsėsi nuo 1953-ųjų kovo iki L.Berijos suėmimo per birželio 26 d. vykusį Ministrų tarybos posėdį. Tai buvo N.Chruščiovo pakilimo metas, atnešęs tiek rusams, tiek kitų SSRS tautų žmonėms nemažai vilčių (buvo amnestuota apie 1,2 mln. kalinių, į vadovaujančius postus imta kelti vietiniai kadrai, buvo siūloma vykdomąsias funkcijas iš partijos perimti valstybės struktūroms ir t.t.).

Antras etapas: 1953 m. vasara – 1955 m. vasaris, kai valdžios viršūnėje įsigalėjo G.Malenkovas ir N.Chruščiovas.

Pastarasis sukompromitavo G.Malenkovą, inicijavusį vadinamąją „Leningrado bylą“ – KGB ir jo tuometinį šefą Viktorą Abakumovą vykdžiusį teismo procesą prieš valstybės veikėjus, kilusius iš Leningrado; 1950 m. 20 jų buvo sušaudyta, o jų kūnai suversti į Donskojaus vienuolyno duobę.

G.Malenkovas 1955 m. vasarį už tai buvo atleistas iš vyriausybės vadovo posto, jo vietą užėmė dar viena tamsi stalininė figūra Nikolajus Bulganinas, kuris savo ruožtu 1958 m. taip pat neteko visų įgaliojimų, tarp jų ir maršalo laipsnio, ir buvo ištremtas į Stavropolį.

Trečias šios nuožmios kovos etapas – nuo 1955 m. vasario iki 1958 m. kovo.

N.Chruščiovas galutinai likviduoja vadinamąją „vieningąją opoziciją“, kuri CK prezidiume bando N.Chruščiovą skirti tik žemės ūkio ministru, bet šis atsigriebė CK plenume, kai opozicijos lyderius paskelbė „antipartine grupuote“ ir atstatydino.

1957 m. spalį savo postų neteko ir Georgijus Žukovas, ir N.Bulganinas.

N.Chruščiovas netruko perimti vienašališką J.Stalino vadovavimo stilių, nors ir buvo savotišku reformatoriumi.

Žmonės nedaug ką žinojo apie Kremliaus intrigas, tylius rūmų perversmus, tikrąjį J.Stalino ir jo aplinkos gyvenimą. Tik vėliau paaiškėjo kai kurios jo biografijos detalės, ypač apie jo vaikus. Elgesys su vaikais dažniausiai apibūdina ir vyresniųjų charakterį.

Taigi, 1904 m. J.Stalinas susituokė su Jekaterina Svanidze, bet ji po trijų metų mirė nuo tuberkuliozės.

Jų vienintelis sūnus Jakovas, kaip teigiama Ivano Stadniuko romane „Karas“, Antrojo pasaulinio karo metais pateko į nelaisvę. Vokiečiai J.Stalinui pasiūlė jį iškeisti į Stalingrado fronte pralaimėjusį feldmaršalą Friedrichą von Paulusą, tačiau Kremliaus šeimininkas atsakė: „Kareivio į feldmaršalą nekeičiu“. 1943 m. Jakovas buvo nušautas vokiečių Zaksenhauzeno konclageryje mėginant pabėgti. Pagal kitą versiją jis buvo verbuojamas vokiečių šnipu, bet nesutiko...

Taip pat rašoma, kad vaikystėje tėvas mušė Jakovą ir vadino jį „mano kvaileliu“. Vaikas buvo priverstas nakvoti laiptinėje arba šalia gyvenusių Trockių bute. Savo smurtu J.Stalinas Jakovą buvo privedęs prie savižudybės, bet, sužinojęs apie šį bandymą, tėvas tik nusijuokė: „Cha, nepataikė...“

Psichologai tvirtina, kad toks tėvo elgesys – tai dar Gorio laikų šeimyninės prievartos prieš Josifą rezultatas.

Smurto atmosfera padarė įtakos ir antrosios J.Stalino santuokos (antrą kartą jis vedė 1919 m.) šeimai: žmona Nadežda Alilujeva 1932 m. nusižudė savo bute Kremliuje, o štai sūnus Vasilijus, kurį, kaip rašė atsiminimuose N.Chruščiovas, tėvas auklėjo mušdamas auliniu batu, išsitarnavo iki karinių oro pajėgų generolo leitenanto laipsnio, bet po J.Stalino mirties buvo suimtas; gi duktė Svetlana Alilujeva 1967 m. kovo 7 d. pasiprašė politinio prieglobsčio JAV...

Be to J.Stalino šeimoje buvo įvaikintas ir iki 16 metų augo į vaikų namus atiduotas žuvusio revoliucionieriaus Fiodoro Sergejevo sūnus Artiomas, kuris draugavo su neklaužada Vasilijum ir taip pat gaudavo nuo J.Stalino beržinės košės.

Tačiau 2006 m. išleistoje prisiminimų knygoje „Pokalbiai apie Staliną“ A.Sergejevas simpatizuoja globėjui: „ Iš esmės tai buvo minkštas ir geras žmogus. Kalbate apie kalėjimus ir gulagus? Bet ar daug pasiekė mūsų šalis, kai jų nebėra?..“

Visa ši J.Stalino gyvenimo, mirties, jo aplinkos istorija nori nenori perša mintį, kad nuolatinės intrigos ir perversmai Kremliuje, apie kuriuos beveik nieko nenutuokė eiliniai rusai, nutapė rožinį diktatūros portretą, bet kuris supriešino didžios šalies visuomenę.

Tų įvykių palikimas – dabartinė V.Putino karjera.

Neseniai laikraštis „Die Zeit“ rašė, kad V.Putinui parankus stimuliuojamas J.Stalino kultas.

Keista, kad neseniai dar vienas kulto atributas - vadinamieji „stalinobusai“ pasirodė mieste prie Nevos, kuriame gimė dabartinis Rusijos prezidentas ir kuris visą laiką varžėsi su Maskva dėl valdžios Kremliuje.

V.Putinas vengia atviros stalininės sistemos analizės, nes ji gali atskleisti nemalonių paralelių su dabartiniu režimu.

Štai kodėl Rusijoje istoriją daugiausiai aiškina ne istorikai, o užsakyti politikai ir Kremliaus politechnologai, pastebi vokiečių leidinys.

Štai ir dabar V.Putinas per Tarpnacionalinių santykių tarybos posėdį, surengtą, matyt, pasitinkant J.Stalino mirties 60-metį, paragino perrašyti Rusijos istorijos vadovėlius „gera rusų kalba ir kad neturėtų prieštaravimų“. Švietimo funkcionieriai nurodymą suprato taip kaip reikia.

Gerai, kad Lietuvos vaikams iš tų vadovėlių jau neteks mokytis. Jie nepasiilgs tvirtos stalininės rankos.

www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Sau 2014 19:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Česlovas Iškauskas. V. Leninas, sifilis ir Lietuva


http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... d=63781616

Česlovas Iškauskas, http://www.iskauskas.lt,
http://www.DELFI.lt
2014 m. sausio 18 d. 10:07

Nenustebsiu, jei kai kas, net ir Lietuvoje, per Vladimiro Iljičiaus Uljanovo (Lenino) mirties 90-ąjį jubiliejų, sausio 21-ąją, nubrauks gailią ašarą ir širdyje kartos: jo idėjos gyvuos visada...

Nė kiek neperdedu, nes bolševikų pasekėjų randasi vis daugiau, ir betrūksta, kad jie gavę leidimą su raudonomis vėliavomis vienąkart išeitų į Vilniaus gatves ar rinktųsi kur nors buvusioje Lenino aikštėje...

Kita vertus, visiškai nenurašykime V. Lenino guvaus proto, organizatoriaus talento, puikaus oratoriaus sugebėjimų, na ir ugningo mąstytojo, balansavusio ant dogmatinio filosofo ir revoliucinio fanatiko ribos, darbų bei veiksmų.

Negali paneigti, kad tam tikra prasme anuomet jis buvo naudingas ir Nepriklausomybės aktą paskelbusiai Lietuvai.

Didelis nuopelnas – taikos sutartis


Pavyzdžiu gali būti ir gana pozityvi 1920-ųjų liepos 12 d. pasirašyta Lietuvos ir Sovietų Rusijos taikos sutartis, kuria Rusija „be atodairų pripažino Lietuvos valstybės savarankiškumą ir nepriklausomybę su visomis iš tokio pripažinimo einančiomis juridinėmis pasekmėmis ir gera valia visiems amžiams atsisakė visų Rusijos suvereniteto teisių, kurių ji yra turėjusi lietuvių tautos ir jos teritorijos atžvilgiu“.

Kaip rašo Adolfas Šapoka „Lietuvos istorijoje“, Rusija apsiėmė grąžinti karo metu išvežtą turtą, archyvus, dokumentus, indėlius bei kapitalus, atleido Lietuvą nuo valstybinių skolų, o karo nuostoliams padengti davė 3 mln. aukso rublių (apie 15 mln. tuometinių litų) bei leido išsikirsti 100 tūkst. ha miško. Kiek anksčiau, birželio 30-ąją, buvo pasirašyta sutartis dėl tremtinių gražinimo į Lietuvą.

Sienų su Latvija ir Lenkija demarkacija buvo palikta apspręsti atskiromis sutartimis su šiomis šalimis, bet Lietuva įgijo teisę atsiimti 32 441 kv. km. teritorijos, nors siena taip ir liko nepažymėta.

Metas iš tiesų buvo nelengvas.

Raudonajai armija sėkmingai puolant Vakarų fronte, V. Leninas liepos 10 d. gavo delegacijos nario, vokiško ir lenkiško kraujo turinčio Juliano Marchlevskio, 1919 m. rudenį vadovavusio deryboms su generolu Juzefu Pilsudskiu, pranešimą, kad taikos sutartis su Lietuva jau prarado prasmę.

Tačiau V. Leninas tos minties nepalaikė, ir vis dėl to liepos 12 d. sutartis buvo pasirašyta.

Užsienio reikalų komisaro, vokiškos kilmės diplomato Georgijaus Čičerino pavedimu Sovietų Rusijai atstovavo delegacijos pirmininkas Adolfas Joffe (nusižudė 1927 m.), nariai – Julianas Marchlevskis (buvo Lenkų ir lietuvių socialdemokratų partijos vienas iš įkūrėjų, mirė 1925 m. per atostogas Italijoje) ir Leonidas Obolenskis (diplomatas, SSRS pasiuntinys Lenkijoje, Ermitažo vadovas, mirė 1930 m. susirgęs sunkia liga).

Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo Liaudies komisarų tarybos pirmininkas V. Leninas.

To meto Lietuvos ministras pirmininkas Ernestas Galvanauskas savo prisiminimuose („Politinė biografija“, Čikaga, 1982) rašė, kad G. Čičerinas dar 1919 m. rugpjūčio 31 d. per radiją atvirai skelbė, jog Rusija siekia dviejų tikslų: taikos propaganda palenkti vakariečius darbininkus savo pusėn, Baltijos šalyse, pripažinus šių valstybių nepriklausomybę, siekti jų nešališkumo, kad jos netrukdytų kovoti prieš Lenkiją. Lietuva irgi buvo suinteresuota šia sutartimi: tuo metu pilsudskinė „Lenkija, užėmusi Vilniaus kraštą, pasistūmėjusi Galicijoje ir Volinijoje (Voluinėje arba Volynėje – istoriniame regione Ukrainos ir Lenkijos pasienyje – Č.I.), svajojo pajungti bent dalį Ukrainos, Gudiją ir Lietuvą, o savo svajonei įgyvendinti balandžio 28 d. lenkai pradėjo karo žygį Ukrainoje ir Gudijoje ir jau gegužės mėnesį užėmė Kijevą“, – rašė E. Galvanauskas.

V. Lenino plunksnai priklauso vienas svarbiausių – pirmasis taikos sutarties punktas, kurį Lietuvos delegacija gavo specialiame Kremliaus antspaudu pažymėtame voke. Šiuo punktu Sovietų Rusija pripažino Lietuvą nepriklausoma valstybe ir visiems laikams atsisakė Rusijos suverenių teisių į Lietuvos teritoriją ir jos gyventojus.

Be to, rugpjūčio 6 d. Lietuvos ir Sovietų Rusijos atstovai pasirašė papildomą susitarimą, pagal kurį Vilnius iki rugsėjo 1 d. turėjo būti perduotas Lietuvai.

Rugsėjo pradžioje į Vilnių atvyko Sovietų Rusijos pasiuntinys Aleksandras Akselrodas (garsus finansininkas, išbuvo pasiuntiniu vos pusmetį, bet, kaip tvirtina istorikas Zenonas Butkus, suvaidino svarbų vaidmenį bolševikinės Rusijos ir Lietuvos santykiuose) ir įteikė Lietuvos vyriausybei 3 mln. rublių vertės aukso lydinius, bet jau po dviejų dienų, kai Raudonoji armija užėmė Vilnių ir tęsė puolimą Varšuvos kryptimi, ši taikos sutartis tarsi ir prarado savo reikšmę.

Vilniuje paakino socialdemokratus


Lietuvai naudingos V. Lenino pastangos paskendo naujų konfliktų, okupacijų ir Europos pasidalinimo verpetuose. O ir pats revoliucijos vadas netrukus pasiligojo ir pamažu ėmė užleisti pozicijas dar didesniam tironui – buvusiam Tautybių reikalų komisarui Josifui Stalinui.

Bet dar grįžkime į ankstesnius laikus, kai V. Leninas nepaliaujamai keliavo ir net buvo užsukęs į Vilnių.

2012 m. lapkričio 11 d. DELFI straipsnyje, mes rašėme, kad Vakarų Europoje jis trumpai lankėsi dar 1895 m., kur užmezgė ryšius su garsiu marksizmo propagandistu ir filosofu Georgijum Plechanovu, tų metų pradžioje įkūrusiu Rusų emigrantų socialdemokratų sąjungą. Grįžęs į Sankt Peterburgą V. Leninas įkūrė „Kovos sąjungą darbininkų klasei išvaduoti“.

Bet pakeliui namo 1895-ųjų rugsėjo 19 d. vos 25-rių sulaukęs būsimas revoliucijos vadas keletui valandų buvo apsistojęs Vilniaus geležinkelio stotyje (sovietiniais laikais ant jos pastato buvo pritvirtinta atminimo lenta).

Sovietiniai istorikai Bronius Vaitkevičius, Konstantinas Surblys ir Romas Šarmaitis savo studijoje „Leninas ir Lietuva“ didžiuodamiesi rašė, kad per trumpą laiką V. Leninas Vilniuje spėjo užmegzti ryšius su vietos socialdemokratais, bendravo su jų lyderiu, gydytoju ginekologu Jonu Andriumi Domaševičiumi, kuris, anot Zigmo Angariečio, taip ir netapo prisiekusiu bolševiku (po metų, 1986-ųjų gegužės 1 d., buvo įkurta ir Lietuviškoji socialdemokratų partija, tik po devynerių metų pavadinta Lietuvos SDP).

Istorikai tvirtina, kad, kaip teigiama, žydiško kraujo turėjusio V. Lenino dėka Vilnius laikomas BUND – Žydų darbo partijos (General Jewish Labour Bund) Rytų padalinio įkūrimo vieta.

Bet dėl nesutarimų su menševikų lyderiu Julijum Martovu 1906 m. V. Lenino ir BUND keliai išsiskyrė.

Kitais metais įsikūrė Žydų socialdemokratų organizacija, tačiau LSDP ir BUND derybos dėl susijungimo nepavyko, nes LSDP reikalavo pripažinti Lietuvos teritorinę autonomiją, o Bundo vadovai Rusijos imperiją matė vieningą ir nedalomą.

Vadinasi, neabejotinai V. Leninas paskatino LSDP – seniausios Lietuvos partijos – įsikūrimą. Tai ir minėtoji taikos sutartis buvo kone vieninteliai V. Lenino nuopelnai iš carinės priespaudos bundančiai Lietuvai.

Bet uždelsto veikimo bomba jo organizme jau tiksėjo...

Oficiali mirties versija


Jeigu tikėtume gana ginčytinais jo mirties priežasčių aiškinimais, pereitume į pikantiškų istorijų puslapį.

Oficiali versija tikina, kad V. Lenino sveikatai įtakos turėjo jo tremtys, emigracija, aktyvi revoliucinė veikla. Žinoma, ir pasikėsinimas į jį, kai 1918 m. rugpjūčio 30-ąją Revoliucinės socialistų partijos narė žydė Faina Kaplan paleido tris šūvius į automobilyje sėdėjusį V. Leniną.

1922 m. jis patyrė pirmą insultą, po kurio paralyžiavo dešiniąją kūno pusę.

Antrasis įvyko gruodį, ir politinis biuras V. Leniną pašalino iš savo sudėties kaip neveiksnų.

Kitų metų kovą kraujas išsiliejo į smegenis trečią kartą, ir Leninas nuo tol negalėjo nei judėti, nei kalbėti.

1924 m. sausio 21-oji tapo lemiama Lenino gyvenime: 18.50 val. Maskvos laiku savo rezidencijoje Gorkuose jis užgeso…

Po trijų dienų jis buvo kremuotas, balzamuotas ir pašarvotas skubiai per šešias paras pastatytame mediniame Mauzoliejuje.

Oficialiai V. Leninas mirė nuo cerebrinio paralyžiaus, beje, kaip ir jo tėvas. Visos kitos mirties versijos Rusijoje kelia V. Lenino gerbėjų pasipiktinimą.

Kai kažkada Gorkuose gidės paklausiau, kodėl V. Leninas neturėjo vaikų ir nuo ko mirė, moteris piktai atšovė, kad „tokie klausimai yra Pabaltijo nacionalistų išmislas“...

Kaip rašė Harvardo universiteto istorijos profesorė Nina Tumarkin 1997 m. išėjusioje knygoje „Leninas gyvas: jo kultas sovietinėje Rusijoje“ (Lenin Lives! The Lenin Cult in Soviet Russia), pirmą kartą bolševikų partija apie savo lyderio mirtį sužinojo tą patį vakarą Tarybų XI suvažiavime, o betarpiškas mirties liudininkas buvo jo bendražygis Nikolajus Bucharinas, kurį vėliau J. Stalinas apkaltino buožių gynėju, privačios nuosavybės rėmėju ir 1938 m. įsakė sušaudyti.

Tame suvažiavime, kurį N. Tumarkin aprašo kaip pirmą Sovietų Sąjungoje kulto pasireiškimą (jį nustelbė tik J. Stalino asmenybės kultas ir masinės raudos po jo mirties 1953 m. kovą), kai kurie prezidiumo nariai „nuleidę galvas ant stalo verkė kaip vaikai“. Per keturias dienas prie didžiojo vado karsto Gorkuose pabuvojo apie pusė milijono lankytojų...

Bolševizmo genijus - šlykščios ligos auka?


O štai žinoma britų istorikė Helena Rappoport (jos vardas atsitiktinai panašus į Lenino slapyvardį; teigiama, kad tiurkų kalbos pagrindu susiformavusia jakutų kalba Lena (Oluone) yra vardų Jelena, Helen, Elena santrumpa ir reiškia „saulėta, šviesi, švytinti, išrinktoji arba fakelas, deglas, šviesulys“), kaip rašė Londono laikraštis „The Telegraph“, savo emigracijos metais buvo užsikrėtęs lytiškai plintančia liga, vadinama neurosifiliu, kurio vystymosi fazė gali trukti iki 20 metų.

Britė savo knygoje „Konspiratorius: Leninas tremtyje“ (Conspirator: Lenin in Exile) teigė radusi įrodymų, kad V. Leniną 1902 m. Paryžiuje užkrėtusi prostitutė, nors jis tuo metu jau bendravo su savo idėjine drauge Inessa Amand.

Kitas britų mokslininkas Neilas Hardingas tyrime „Leninas ir pasaulinė revoliucija“ (Lenin and world revolution) tvirtina, jog „nežinoma, ar Lenino santykiai su ja buvo seksualiai intymūs“. Jeigu ne, tai jis galėjo pasinaudoti Paryžiuje išplitusių „sekso bitelių“ paslaugomis.

Šie istorikai naudojasi garsaus rusų gydytojo fiziologo ir refleksologo Ivano Pavlovo, vieno pirmųjų gavusio Nobelio premiją medicinos srityje, ataskaita, kurioje teigiama, kad „revoliuciją įvykdė pamišėlis, kurio smegenys užkrėstos sifiliu“.

Išeitų, kad šis pamišėlis vadovavo 1917 m. spalio bolševikų revoliucijai ir padėjo pamatus 74 metus gyvavusiai Sovietų Sąjungai…

Tai nieko stebėtino, prisiminus, kad sifiliu sirgo ir tokios asmenybės kaip Ivanas Rūstusis, Adolfas Hitleris, Napoleonas Bonapartas arba Žygimantas Augustas.

Tokie tvirtinimai tik prideda argumentų tiems, kurie siūlo Lenino palaikus iškelti arba į Sankt Peterburgą, arba į Gorkus, o dabartinį Mauzoliejų gerai dezinfekuoti arba visai sulyginti su žeme. Bet šiurpas perbėga per kūną, kai pagalvoji, kiek žmonių per tuos 90 metų praėjo pro baisia infekcine liga sirgusį ir tokią nešlovingą baigtį pasirinkusį revoliucijos-perversmo genijų…

Negarbingoje V. Lenino gyvenimo pabaigos versijoje galbūt yra ir lietuviškas dėmuo. Bent taip kažkada manė humoro laidos „Dviračio šou“ autoriai, pajuokavę, kad V. Leninas sifiliu užsikrėtė ne kur Šveicarijoje ar Paryžiuje, o Vilniuje, kur dar 1895-ųjų rudenį pakeliui į Sankt Peterburgą užsuko keletui valandų. Esą per tą laiką bendraminčiai jį ne tik pamaitino, su juo aptarė socialdemokratų judėjimo reikalus, bet 25-mečiui jaunuoliui ir parūpino visokių malonumų...

Ką gali žinoti, gleivėti tikrovės čiuptuvai sutepa net ir genialiausias asmenybes.

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

Klystate
2014-01-18 10:53 IP: 84.55.19.145


Šiaip rašė:
Sifilis tokia pati liga kaip ir visos kitos. Nematau nieko čia gėdingo, nes ja galime susirgti beveik kiekvienas iš mūsų. Tik neaišku ar mylymas draugas V.I.Leninas nuo to mirė...

yra 2 atsakymai

Sifilis (taip vadinamas dėl to, kad pirmąkart aprašytas viduramžių leidinyje "Syphilis seu morbus gallicus, t.y. Sifilis arba prancūziškoji liga), kurio sukėlėjo atradėju laikomas lietuvių kilmės mokslininkas Šaudinis, nėra tokia pati liga, kaip kitos: jo yra trys periodai, kurių trečiasis pasireiškia tik po 20--25 metų, smegenų pakenkimu.

Mat, treponemos įsitvirtina smegenyse, kurios izoliuotos nuo imunokompetentinių ląstelių ir ten ilgą laiką tūno ir dauginasi.

Todėl jos nesunaikinamos net tada, kai pirmasis ir antrasis periodai pasiekia tariamą pasveikimą (remisiją), ir "tretinis sifilis" arba "neurosifilis" pasireiškia be papildomo užsikrėtimo.

Iškauskui
2014-01-18 10:52 IP: 178.127.201.111


Kai galima: kremuoti, o veliau balzamuoti?

Gal turėjot omeny SPA procedūrą - ištepti Kreme :))) ?????

Leninas
2014-01-18 11:32 IP: 88.223.25.90


buvo didžiausias visų laikų banditas teroristas, remiamos Vokietijos pinigais, kad susilpnintų Rusiją.

copy-paste

„Būkite pavyzdingai negailestingi! – mokė Iljičius. – Šaudyti, nieko neklausinėjant ir idiotiškai negaištant!“

Nedaug kas dabar supranta, kad 1917 metų spalį Lenino „sukurta“ pirmoji pasaulyje socialistinė darbininkų ir valstiečių valstybė iš esmės buvo Vokietijos protektoratas iki pat Vokietijos žlugimo, t. y. iki 1918 metų lapkričio. Vokiečiai, dėkingi Leninui už tai, kad išardė Rytų frontą, kaip vėliau ir Rusijos imperiją, teikė visų režimų pirmagimiui karinę ir moralinę paramą.

Vokiečiai ne tik milijoninėmis generalinio štabo subsidijomis padėjo bolševikų sąmokslui laimėti prieš jauną ir naivią Rusijos demokratiją, bet ir tiesiogiai dalyvavo spalio perversme, savo „karo belaisvių“ būriais gindami Petrogradą nuo generolo Krasnovo kazokų ir vadovaudami Maskvos Kremliaus bombardavimui ir užėmimui. Geradariams atsidėkojęs Bresto taika, atidavusia vokiečių okupacijai kone pusę buvusios Rusijos imperijos europinės dalies, Leninas mainais gavo visišką veiksmų laisvę jo gaujos kontroliuojamoje teritorijoje.

Bet kaimuose reikalai nėjo taip sklandžiai kaip miestuose. Valstiečiai nedelsdami pradėjo įnirtingai priešintis. 245 dideli valstiečių sukilimai įvyko 1918 metais vien 20 centrinės Rusijos rajonų. Kaimuose vyko tikri mūšiai.

Lenino plano esmė – žūtbūt garantuoti „grūdų monopoliją“, nes be jos buvo neįmanoma paversti vergais du šimtus milijonų milžiniškos šalies gyventojų. „Nė vienas pūdas grūdų, – nurodinėjo vadas, – neturi likti tų, kas jų turi, rankose… Paskelbti visus, turinčius grūdų perteklių ir neišvežančius jų į surinkimo punktus, liaudies priešais, perduoti juos revoliuciniam teismui, kad kaltininkai būtų nuteisti ne mažiau kaip 10 metų, visiems laikams išvejami iš bendruomenės, o visas jų turtas konfiskuojamas…“

Bet „ne mažiau kaip 10 metų“ ir turto konfiskavimas buvo tik pradžia. Praėjus kuriam laikui, įsiutęs, kad priešinamasi nežabotam plėšimui, Leninas kairėn ir dešinėn ėmė švaistytis tokio turinio įsakymais:

„…Nuostabus planas. Baikite jį rengti su draugu Dzeržinskiu. Užsimaskuokite „žaliaisiais“ (vėliau mes jiems tai ir suversim, nušuoliuokit 10–20 varstų ir iškarkit visus buožes, dvasininkus ir dvarininkus. Premija 100 000 rublių (matyt, iš asmeninės sąskaitos – I. B.) už kiekvieną pakartąjį.“

1918 metų vasarą Leninas pasiūlė imti kaimuose įkaitus, daugiausia moteris ir vaikus, kad nuslopintų valstiečių pasipriešinimą.

„Paimti 25–30 įkaitų iš turtingų valstiečių, – su įkarščiu instruktavo savo gaują Iljičius, – kurie savo gyvybe atsakytų už grūdų surinkimą ir išsiuntimą“.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 25 Sau 2014 20:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Č. Iškauskas. Sočio olimpiada: kuo Putinas panašus į Hitlerį?


http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... z2rQvssp4P


Česlovas Iškauskas, www.iskauskas.lt,
www.DELFI.lt
2014 m. sausio 25 d. 10:36

Žiemos olimpiada Sočyje jau čia pat, o įtampa aplink ją auga. Neturiu galvoje beprecedenčių saugumo priemonių, „juodųjų našlių“ grėsmės, įvairių pasaulio lyderių atsisakymo dalyvauti žaidynių atidaryme, nors tai irgi demonstruoja, kad šių metų Sočis bus panašus į 1936 m. Berlyną.

Čia šiek tiek nukrypsiu į prieškarinius laikus. Kaip prieš trejus metus savaitraštyje „Veidas“ rašė istorikas Petras Stankeras, ruošdamasis olimpinėms žaidynėms Adolfas Hitleris atsisakė ir savo arijų išskirtinumo teorijos, ir antižydiškos kampanijos. Norėdamas pasaulį nustebinti Trečiojo Reicho laimėjimais, įrodyti, kad Vokietija gali surengti nešališkas varžybas, fiureris iš parduotuvių, viešbučių, aludžių įsakė išimti prieš žydus nukreiptus užrašus, nutraukti pjudymus prieš juos, žinoma, laikinai.

Beje, Lietuvos Vyriausybei nesuteikus tinkamos finansinės paramos, 1936 m. žiemos ir vasaros olimpinėse žaidynėse vieninteliai iš Baltijos šalių mūsų šalies sportininkai nedalyvavo.

Tuometinės SSRS atletų jose taip pat nebuvo, bet tai lėmė kitos priežastys. Liepą buvo surengta alternatyvi vadinamoji „Liaudies olimpiada“ Barselonoje, tačiau jau pirmąją žaidynių dieną liepos 19-ąją maištu prasidėjo Ispanijos pilietinis karas, ir olimpiada žlugo, o dalis atvykusių turistų ir sportininkų buvo įtraukti į karo sūkurį...

Simboliniu Trečiojo Reicho olimpinės rinktinės žydu tapo geriausias prieškario ledo ritulininkas, Vokietijos ledo ritulio rinktinės kapitonas Rudi Ballas. Fiureris tuomet dar paisė tarptautinės nuomonės, ypač JAV kritikos, dėl represijų prieš žydus, romus ir homoseksualus.

Taigi, kiekvienas galėjo įsitikinti, kad žydai Vokietijoje, net ir valdant A. Hitleriui, neva turi lygiai tokias pat teises bei galimybes, kaip ir arijai.

Kad R. Ballas buvo vienintelis žydas, atstovavęs Vokietijai žiemos olimpinėse žaidynėse, vokiečiai niekada neminėjo. Tuo metu jis gyveno fašistinėje Italijoje ir sutiko dalyvauti jose su sąlyga, kad po žaidynių uždarymo jam kartu su tėvais bus leista išvažiuoti iš Vokietijos.

A. Hitlerį taip įkvėpė 1936 m. žaidynių sėkmė (iš tiesų, joje jokių rasistinių incidentų nebuvo, o Vokietija pagal pelnytų medalių skaičių aiškiai pirmavo), kad jis nusprendė greitai ją pakartoti. Jis norėjo, kad ateityje visos olimpinės žaidynės vyktų Vokietijoje, todėl nacių architektui Albertui Speerui liepė suprojektuoti didžiulį stadioną. Milžiniškas 400 tūkst. vietų stadionas iki 1944 m. turėjo būti pastatytas Niurnberge.

Tačiau aistra varžytis karo fronte nulėmė tolesnius sportinius fiurerio planus. TOK pasirinktame Garmiše-Partenkirchene 1940 m. žiemos olimpinės žaidynės surengtos nebuvo, nes, 1939-aisiais Vokietijai pradėjus Antrąjį pasaulinį karą, jos atšauktos. Dėl karo buvo atšauktos ir 1944 m. žaidynės, turėjusios vykti Italijoje, Kortinoje d’Ampece.

Kita olimpiada buvo surengta jau po karo – 1948 m. Londone, o Vokietijoje olimpinės žaidynės vėl įvyko tik 1972 m. – Miunchene.

Mes toli nuo ketinimų tiesmukai lyginti 1936-ųjų Berlyną (Vokietijoje tais metais vyko dvejos olimpinės žaidynės – XI-osios vasaros ir IV-osios žiemos) ir 2014-ųjų Sočį, bet štai teisininkas Jurijus Štamovas radijo „Echo Moskvy“ portale pašaipiai tvirtina, kad panašumų tarp Vladimiro Putino ir A. Hitlerio politikos yra.

„Holokausto enciklopedijoje“ galima perskaityti, kad, nors rasistiniai antižydiški šūkiai iš Berlyno buvo pašalinti, prieš vasaros olimpines žaidynes 1936-ųjų liepos 16 d. apie 800 romų buvo suimti ir prižiūrint policijai patalpinti specialiame Marcano lageryje netoli reicho sostinės.

Be to nacistų valdžia pasirūpino, kad niekas nesužinotų apie bausmes, kurios buvo taikomos pagal fiurerio palaimintus prieš homoseksualus nukreiptus įstatymus.

Taigi, XI olimpinės žaidynės vyko Berlyne. A. Hitlerio politika, žydų persekiojimas tuo metu jau buvo pastebėti pasaulyje. Būta rimtų raginimų perkelti olimpiadą iš Vokietijos į kurią nors kitą šalį, tačiau A. Hitleris padarė viską, kad žaidynės vyktų būtent Berlyne.

Čia atvykęs Pierre‘as de Coubertinas buvo sužavėtas puikiai sutvarkytais olimpiniais objektais ir tuo, kiek daug Vokietija investavo į olimpiadą. Žaidynės praėjo sėkmingai.

Be abejo, nacius erzino „antrarūšių“, jų supratimu, rasių atstovų laimėjimai. Antai, juodaodis amerikietis Jesse Owensas olimpiadoje laimėjo keturis aukso medalius. A. Hitleris, išgirdęs apie tai, skėstelėjo rankomis, tačiau netrukus ėmė ploti. Ilgai sklandė legenda, esą nacių lyderis atsisakė juodaodžiui sportininkui paspausti ranką, tačiau iš tiesų protokolas to ir nenumatė.

Beje, žydų kilmės vokiečių akademikas Lotharas Machtanas savo knygoje „Nematomas Hitleris“ („The Hidden Hitler“) tvirtina radęs neginčijamų įrodymų, kad A. Hitleris buvo gėjus (mes apie tai DELFI rašėme 2009 m.). Knygoje minimi jo santykiai 1915 m. su kartu armijoje tarnavusiu Ernstu Schmidtu.

Joje akademikas teigia, kad A. Hitleris ir vėliau turėjo homoseksualių polinkių, bet buvo priverstas tai slėpti, nes tai būtų sugadinę jo reputaciją kovoje dėl valdžios.

Šiuos jo polinkius 1937 m. pastebėjo ir garsus šveicarų psichologas Carlas Jungas. Slėpdamas savo jaunystės polinkius, jis persekiojo homoseksualistus, įsakydavo juos naikinti. Nepagailėjo net „rudmarškinių“ vado, homoseksualisto Ernsto Rohmo. Paskui akademikas daro prielaidą, kad dėl susiformavusios impotencijos A. Hitleris jautė didžiulę neapykantą homoseksualams, žydams, čigonams ir kitoms tautinėms bei seksualinėms mažumoms, kurios, Hitlerio manymu, nebuvo vertos arijų rasės vardo.

J. Štamovas ironizuoja, kad vis dėlto skirtumų tarp dviejų olimpiadų yra: šių metų jų šeimininkas nenešioja ūselių virš viršutinės lūpos, kalba vokiškai be austriško akcento ir neišmeta rankos į priekį, sveikindamasis su partiečiais...

Visa kita – nuožmus kaukazietiško gymio asmenų persekiojimas olimpiadoje ir pietiniuose Rusijos rajonuose, ypač įtartinų moterų – galimai juodųjų našlių išaiškinimas – tarsi ir atitinka nacių įvestas priemones. Žinoma, ir Rusijos vadovo netoleravimas kitokios lytinės orientacijos...

DELFI prieš pusmetį esame rašę, kad V. Putinas nemėgsta gėjų. Tada pastebėjome, kad Rusijoje vis labiau galvas keliantys gėjai atsimušė į storą Kremliaus sieną: birželį V. Putinas pasirašė įstatymą, numatantį drausti homoseksualumo propagandą, ypač tarp vaikų ir nepilnamečių.

2013 m. sausį Dūma jau pirmuoju skaitymu (iš 390 balsavusiųjų vos vienas pasisakė prieš) pritarė įstatymo projektui, kuris už homoseksualumo propagandą tarp vaikų numato didžiules baudas – iki 25 tūkst. eurų juridiniams asmenims.

Taip pat uždrausta tos pačios lyties asmenų poroms įsivaikinti.

Šis projektas parlamentui buvo pateiktas Novosibirsko srities deputatų iniciatyva, o iki tol visa apimtimi jau veikė Sankt Peterburge, Archangelske, Kostromos, Riazanės srityse.

Artėjant pasaulio lengvosios atletikos čempionatui Maskvoje rugpjūčio 10 -18 d., Tarptautinio olimpinio komiteto vadovas Jacques'as Rogge'as, pareiškė, kad Rusija privalo paaiškinti, kaip įgyvendins savo prieštaringai vertinamą įstatymą prieš gėjų propagandą ir kaip tai paveiks Sočyje įvyksiančią žiemos olimpiadą.

Komitetui 12 metų vadovavęs ir rugsėjį atsistatydinęs J. Rogge‘as pabrėžė, jog „Olimpinė chartija sako, kad sportas yra žmogaus teisė ir turėtų būti prieinamas visiems nepriklausomai nuo rasės, lyties ar lytinės orientacijos, – nurodė J.Rogge'as. – Pačios žaidynės turėtų būti atviros visiems, be diskriminacijos“.

Bet tuomet garas buvo nuleistas, tvirtinant, kad kaltas įstatymo vertimas į anglų kalbą, o Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko garantavo, kad „visi sportininkai ir organizacijos turėtų atsipalaiduoti, jų teisės bus apsaugotos...“

Artėjant Sočio olimpinėms žaidynėms, pats V. Putinas paskubėjo paskelbti, kad jo santykiais su gėjais draugiški. Interviu BBC, kurį jis davė po slidinėjimo Sočyje, prezidentas akcentavo, kad Rusijoje priimtas įstatymas, draudžiantis homoseksualumo propagandą, o ne persekiojantis netradicinės orientacijos žmones.

Jis visų orientacijų sportininkus ir svečius pakvietė į Sočio olimpiadą.

„Man nesvarbu, kokios seksualinės orientacijos žmogus. Aš pats palaikau santykius su kai kuriais iš jų, ir mūsų santykiai gana draugiški, – atviravo Rusijos vadovas ir po pauzės pridūrė: - Tik tegul jie palieka ramybėje vaikus...“

Taigi, gėjams ir lesbietėms į Sočį vartai atkelti. Tuo metu, kai į olimpiadą atsisakė vykti Vokietijos, JAV, Prancūzijos vadovai, Didžiosios Britanijos premjeras, Lietuvos prezidentė ir kiti pasaulio šalių lyderiai, Vašingtonas pareiškė, kad tarp gausioje Amerikos sportinės delegacijoje bus keturios viešai pasiskelbusios netradicinę orientaciją sportininkės.

Vienas iš delegacijos narių, 1988 m. žaidinių olimpinis dailiojo čiuožimo čempionas Brianas Boytano, tik patekęs į delegaciją pareiškė apie savo netradicinę orientaciją. Jis dalyvausiąs žaidynių atidarymo ceremonijoje protesto V. Putino antigėjiškiems įstatymams vardan.

Pernai apie 340 tūkst. amerikiečių pasirašė protesto peticiją, raginančią B. Obamą boikotuoti olimpines Sočio žaidynes.

Taigi, Kremlius aiškiai nuolaidžiauja politikos ir sporto pasauliui, kad galėtų pasigirti naujais žiemos olimpinių žaidynių dalyvavimo rekordais. Nors daugelį gąsdina negirdėtos saugumo priemonės ir teroro grėsmė, tačiau V. Putinas, prieš pusmetį uždėjęs apynasrį homoseksualams, maloniai į savo glėbį priima visą pasaulio gėjų ir lesbiečių grietinėlę.

Lietuva į Sočį siunčia 24 žmogaus delegaciją, iš jų 9 sportininkus. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė patikino, kad galimybė boikotuoti šias žiemos olimpines žaidynes net nebuvo svarstoma. Ji kritikavo tuos, kurie bando kalbėti apie boikotą, norėdami užsidirbti politinių balų.

Atrodo, V. Putinas, laviruojantis tarp fiureriškų draudimų ir žmogaus teisių pažeidimų bei gudrių reveransų tradicinės visuomenės „atstumtiesiems“, tik sustiprins savo pozicijas Rusijoje ir pasaulyje.

Išklausyti tokio virtuoziško elgesio pamokų, pasisemti patyrimo į Sočį vyksta ir Estijos, Lietuvos premjerai bei Latvijos prezidentas. Sėkmės jiems ir, žinoma, sportininkams!

www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Kov 2014 21:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Kas bendro tarp A. Hitlerio, W. Churchilio ir J. Stalino?


http://myep.delfi.lt/news/kas-bendro-ta ... d=64093708

www.DELFI.lt
2014 m. kovo 2 d. 20:06

Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir TSRS vadovai Adolfas Hitleris, Winstonas Churchillis ir Josifas Stalinas buvo aršūs priešininkai, tačiau juos visus siejo vienas bendras dalykas - visi trys buvo paveikti Pirmojo pasaulinio karo.

Turtingas Stavrosu Papadopoulosu prisistatęs gruzinas 1913 m. sausio mėn. atvyko iš Krokuvos į Vieną. Bėgdamas nuo carinės policijos, 34-metis vyras iš rusų tautybės sutuoktinių poros nuomojosi butą šalia Shonbrunn rūmų. Vyras, prieš metus pasivadinęs Stalino pseudonimu, pagal bolševikų vadovo Vladimiro Lenino nurodymą rašė kūrinį „Marksizmas ir nacionalinis klausimas“. Butą Vienoje jis apleisdavo itin retai. Tik kartkartėmis po pietų jis išeidavo pasivaikščioti į šalimais esantį parką.

Kaip rašo „Der Spiegel“, šiame parke dažnai lankydavosi ir 23-ejų nenusisekęs iš dailės akademijos išvarytas dailininkas, kur prekiavo savo piešiniais ir akvarelėmis. Nesėkmingojo dailininko vardas – Adolfas Hitleris. Gali būti, kad šiame parke jis prasilenkdavo su rusų revoliucionieriumi. Taip arti vienas kito būsimieji tironai daugiau niekada nebuvo.

Po trijų savaičių Stalinas išvyko atgal į Peterburgą, kur vasario 24 d. naktį buvo suimtas kaukių baliuje – jį išdavė bičiulis. Stalinas buvo nuteistas ketverius metus kalėti Sibire. 1914 m. kovo mėn. Stalinas buvo pervestas dar šiauriau, kur medinėse trobose gyveno viso labo keletas dešimčių žmonių. 35-metis vyras pradėjo susitikinėti su 13-mete našlaite Lidija, kuri greitu metu pastojo. Vaikas gimė gruodžio mėn., tačiau neilgai trukus jis mirė.

Išgirdęs apie Habsburgų dinastijos palikuonio nužudymą, jis iš karto suprato, kas yra kaltas dėl to, kas įvyko. „Buržuaziškieji nesutariančių šalių vampyrai pasaulyje sukėlė kruvinas skerdynes [..] Masinės žudynės, sunaikinimai, badas [...] ir žiaurumo proveržiai vyksta vien tam, kad keletas karūnuotų ir nekarūnuotų grobikų išvogtų svečias šalis ir po savęs paliktų nesuskaičiuojamas žmonių mirtis.“

1878 m. Stalinas gimė Gruzijoje esančiame Gori kaime. Tikrasis jo vardas – Josifas Vesarijonovičius Džugašvilis. Jis mokėsi Gruzijos stačiatikių seminarijoje Tifliso mieste. 1898 m. jis įstojo į Rusijos socialdemokratų darbo partiją, kur talkino papildant partijos kasą puldinėjant bankus. Vėliau jis tapo Centrinio bolševikų komiteto nariu.

Viso Stalinas buvo ištremtas šešis kartus, tačiau kiekvieną kartą jam pavykdavo pabėgti. Tačiau šį kartą bėgti nebebuvo priežasčių. Jam buvo patogu, jis galėdavo susitikti su draugais, eiti į medžioklę, dingti net kelioms savaitėms. Tačiau svarbiausia buvo tai, kad tremtyje Stalinas turėjo vieną esminį pranašumą – jis galėjo išvengti tarnavimo carinėje kariuomenėje.

Hitleris, kuriam balandžio mėn. suėjo 25-eri, 1914 m. rugpjūčio 3 d. Bavarijoje savanoriškai išėjo tarnauti į kariuomenę. Į tai, jog jis buvo austras, niekas nekreipė jokio dėmesio. Tai laikais Hitleris neturėjo stabilių pajamų, jį nuolat krėtė šaltis. Taip jis rašė laiške, skirtame Linco karinės tarnybos institucijai, į kurią jis turėjo atvykti dar prieš keletą metų. Miunchene jis prisijungė prie patriotinio judėjimo. Likus dienai iki savanoriško atvykimo Hitleris dalyvavo didelėje demonstracijoje Odeonsplatz aikštėje. „Šiandien aš nesigėdiju pasakyti, kad apėmus įkvėpimui atsiklaupiau ir iš visos širdies padėkojau dangui už tai, kad man buvo suteikta laimė gyventi būtent šiais laikais“, - taip vėliau Hitleris rašė savo darbe „Mein Kampf“.

1914 m. rugsėjo 1 d. Hitleris įstojo į naujo16-ojo Bavarijos rezervinio pėstininkų pulko 1-ąjį batalioną, kuris ankstyvą 1914 m. spalio 23 d. rytą kirto Belgijos sieną ir pradėjo karą su Prancūzija.

Tuo tarpu Londone 40-metis karinio laivyno ministras Winstonas Churchillis, išgarsėjęs XIX ir XX amžių sandūroje kaip karinis apžvalgininkas Sudane ir Pietų Afrikoje, kūrė naujojo ginklo – ankstyvo tanko modelio – konstravimo planus.

„Buvo visiškai nesudėtinga per trumpą laiką sumontuoti ant traktorių nedidelius šarvuotus ginklus, kurių viduje galėjo būti ginkluoti kariai“, - 1915 m. sausio 5 d. D. Britanijos ministrui pirmininkui Herbertui Henry rašė W. Churchillis. „Dėl šarvuotų ginklų atsiradimo atsirado galimybė nesudėtingai įveikti apkasus“, - rašė jis.

Kaip savo memuaruose rašė W. Churchillis, iš pradžių šis projektas pateko į karinius archyvus, tačiau vėliau karo eigoje šarvuočiai atliko svarbų vaidmenį.

Ilgą laiką W. Churchillis sprendė klausimus, susijusius su kariniais veiksmais pietrytiniame Europos pakraštyje. Osmanų imperija buvo atsidūrusi ant mirties slenksčio, tačiau tik čia atžygiavus Vakarų kariuomenėms, po trijų karų išvargę turkai mobilizavosi ir apjungė pajėgas su Vokietija ir Austrijos – Vengrijos imperija. Kartu su vokiečiais, kurie parūpino Osmanų imperijos kariniam laivynui du kreiserius, jie nuo karo pradžios kontroliavo Dardanelų sąsiaurį. Be to, jie blokavo Rusijos Juodosios jūros išėjimą į Viduržemio jūrą bei kliudė Rusijos sąjungininkėms teikti pagalbą.

Tam, kad įveiktų blokadą, W. Churchillis išsiuntė Antantės kariuomenę kovoti prieš Osmanų imperijos karinį laivyną, tačiau abiejuose Dardanelų sąsiaurio krantuose buvo susidurta su Turkijos kranto artilerija. Nuo balandžio 25 d. Antantės karinės pajėgos mėgino išsilaipinti turkams priklausiusiame Galipolio pusiasalyje, keletą mėnesių vyko arši kova, kol pagaliau gruodžio mėn. sąjungininkai pasidavė. Abi pusės neteko daugiau nei 100 tūkst. karių.

Pralaimėjimas Dardanelų sąsiauryje kainavo W. Churchilliui brangiai. 1915 m. gegužės mėn. jis buvo atleistas iš karinio laivyno ministro pareigų. Tai įvyko taip pat ir dėl to, kad buvę W. Churchillio partijos kolegos nesugebėjo jam atleisti 1904 m. įvykusio perėjimo į liberalų pusę. Jis savanoriškai išėjo į frontą šiaurinėje Prancūzijoje. „Vyko paskutinės Dardanelų operacijos scenos, kai aš tarnavau 2-ajame pėstininkų batalione Lavanti regione“, - rašė W. Churchillis.

Tuo pačiu metu Hitleris tarnavo pulko ryšininku Fromelyje, nutolusiame vos aštuonis kilometrus nuo tos vietos, kur tuo metu buvo W. Churchillis.

W. Churchillis buvo labiausiai patyręs karys iš visų trijų būsimųjų priešininkų. Jis baigė žymiąją Sandhursto Karališkąją karo akademiją, 21-erių tapo husarų pulko leitenantu, o 1895–1899 m. dalyvavo keliuose karuose.

Gali būti, kad jis vertino dalyvavimą karuose kaip galimybę atkeršyti už Galipolį. 1916 m. W. Churchillis grįžo į Didžiosios Britanijos parlamentą, o 1916 m. gegužės 6 d. pasitraukė iš pulko vado pareigų. Tai įvyko tinkamu laiku, nes vos po kelių savaičių jo pulkas patyrė dideles netektis Somos mūšyje. Po metų ministro pirmininko Lloydo George’o vadovaujamoje kariuomenėje W. Churchillis gavo ginkluotės ministro postą.

Kovose buvo pradėti naudoti tankai. „Labai slaptai buvo paruošta 50 tankų“, - neslėpdamas džiaugsmo rašė L. George’as. „Paaiškėjus, kaip lengvai tankai įveikia apkasus ir kliūtis, kariuomenės vadai įsitikino šios naujos konstrukcijos panaudojimo tikslingumu.

1916 m. spalio 5 d. britų puolimo metu sprogus granatai pirmą kartą buvo sužeistas Hitleris. Jefreitorius buvo išsiųstas į šalia Berlyno esančią ligoninę, kur praleido daugiau nei du mėnesius.

Tų pačių metų spalio mėn. Stalinas dar tik buvo pašauktas į kariuomenę. Tai, kad carinėje Rusijoje į kariuomenę buvo šaukiami net ir tremtiniai, rodo karių trūkumą. Gali būti, kad Stalinas į kariuomenę ėjo savanoriškai, tam, kad išsilaisvintų nuo įsipareigojimų, kai jo žmona Lidija antrą kartą pastojo. 1917 m. pavasarį Stalinui jau išvykus gimė sūnus Aleksandras.

Rogėmis žemyn Jenisėjaus upe važiavo 20 tremtinių, tarp kurių buvo ir Stalinas. Jie važiavo pro nedideles gyvenvietes, kur sustodavo ir puotaudavo – skubėti nebuvo kur. „Vokiečiai dar turės pakankamai laiko, kad paverstų mus patrankų mėsa“, - sakė Stalinas.

Tik 1917 m. vasario mėn. pradžioje jis pagaliau atvyko į Krasnojarską. Po gydytojo apžiūros dėl vaikystėje persirgtos infekcijos pasekmių Stalinas buvo pripažintas netinkamu karinei tarnybai. Viena vertus, jam pasisekė, tačiau tai buvo nelabai tinkama būsimajam Raudonosios armijos vadovui, kuris norėjo tapti kariu ne ką mažiau nei politiku.

Kovo 12 d. Stalinas atvyko į Petrogradą. Jis ir su juo buvę žmonės buvo pasiruošę kentėti laikinąją vyriausybę tik tol, kol ši vykdė gynybinius karinius veiksmus bei garantavo esminių pilietinių teisių paisymą. Tuo metu dar Šveicarijoje buvęs Leninas reikalavo vyriausybės atsistatydinimo bei skubių paliaubų su Vokietija sudarymo.

1917 m. kovo 27 d. Leninas traukiniu per Vokietiją ir Švediją išvyko į Rusiją. Gegužės 3 d. Stalinas jį pasitiko stotyje. Tuo metu jis jau buvo pakeitęs savo įsitikinimus ir rėmė Lenino idėjas.

1917 m. birželio mėn. Rusijos karo ministras Aleksandras Karenskis įsakė pulti Vokietiją. Jis tikėjosi, kad tokiu būdu bus duotas impulsas laikinajai vyriausybei. Tačiau paskutinis Rusijos puolimas tapo katastrofa. Centrinės Europos šalių kariuomenės įžengė giliai į šalies teritoriją. Spalio revoliucijos metu Rusijoje bolševikai nuvertė šalies vyriausybę ir pradėjo derybas dėl paliaubų.

Stalino dalyvavimas Spalio revoliucijoje buvo minimalus. Vis dėlto jis gavo liaudies komisaro tautybių klausimais postą pirmojoje sovietinėje vyriausybėje.

Britanijos ir Prancūzijos kariuomenės 1918 m. prasidėjusiame pilietiniame kare palaikė prieš bolševikus suburtas pajėgas. W. Churchillis mane, kad bolševizmas turėtų būti sunaikintas vos tik užsimezgęs, tačiau jo trokšimas dėl karinės intervencijos nebuvo palaikytas netgi tarp bendrapartiečių liberalų.

„1917 m. pabaigoje atrodė, jog žemiausia Vokietijos kariuomenės kritimo riba pasiekta“, - taip kovo mėn. grįžęs į frontą rašė Hitleris savo knygoje „Mein Kampf“. „Visai kariuomenei po Rusijos griūties atsirado vilties ir drąsos“.

1918 m. rugpjūčio 4 d. Hitleris dalyvavo pavojingoje misijoje ir atgabeno žinią fronte tuo metu buvusiems daliniams. Už tai jis buvo apdovanotas Geležiniu I laipsnio kryžiumi. Už šio apdovanojimo skyrimą Hitleriui pasisakė žydų tautybės pulko adjutantas Hugo Gutmannas. Istoriko Thomaso Weberio įsitikinimu, Hitleris tuo metu dar nebuvo aršus antisemitas, kitaip būtų keista, jei žydų kilmės karininkas dėtų tiek pastangų tam, kad Hitleriui būtų suteiktas toks svarbus apdovanojimas.

Be to, Hitleris iš karo grįžo politine prasme dezorientuotas. Tai įrodo ir faktas, kad 1919 m. pavasarį jis buvo išrinktas į karinių deputatų tarybą bei prisijungė prie valdžios, kurią vėliau vadino išdavikiška, nusikaltėliška ir valdomą žydų. 1919 m. vasario mėn. Hitleris netgi dalyvavo gedulingoje procesijoje mirus kairiųjų socialistui, revoliucionieriui, Bavarijos ministrui pirmininkui Kurtui Eisneriui. Yra išlikę kadrų, kuriuose matyti, kaip jis marširuoja pasirišęs juodą gedulo raištį ir raudoną, reiškiantį, jog jis yra socialistinės revoliucijos šalininkas. Tačiau gali būti, kad tai tik labai į jį panašus asmuo.

Radikalus Hitlerio posūkis į dešinę įvyko tik 1919 m. rugsėjo mėn. Hitleris sudalyvavo tuo metu mažai žinomos Vokietijos darbo partijos susirinkime. Po savaitės jis tapo šios partijos nariu. Praėjo šiek tiek laiko ir Hitleris tapo svarbiu jos partijos veikėju.

Knygą „Mein Kampf“ Hitleris parašė 1923 m. po nesėkmingo bandymo įvykdyti valstybinį perversmą. Šioje knygoje jis savo iš karo parsineštą patirtį pavertė mitu apie nacionalsocialistinio judėjimo gimimą. Per ketverius metus, kuriuos Hitleris praleido Vakarų fronte, jis suprato, kad gali išgelbėti Vokietiją nuo pralaimėjimo traumos, kurią nenukaunama tauta patyrė dėl socialistų, demokratų ir žydų kaltės. „Gali praeiti tūkstančiai metų, tačiau nebus kalbama apie herojiškumą, neatiduodant garbės Vokietijos kariuomenei pasauliniame kare.“

www.DELFI.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 29 Lap 2015 23:44 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Открыли секретные архивы о Ленине и многие испытали шок.


https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 944&type=3

Ленин из Швейцарии в 1905 году призывал молодежь в Петербурге обливать кислотой полицейских в толпе, лить с верхних этажей кипяток на солдат, использовать гвозди, чтобы увечить лошадей, забрасывать улицы “ручными бомбами”.

В качестве главы советского правительства Ленин рассылал по стране свои наказы.

В Нижний Новгород пришла бумага следующего содержания:

“Навести массовый террор, расстрелять и вывезти сотни проституток, спаивающих солдат, бывших офицеров и т.п. Ни минуты промедления”.

А как вам ленинский наказ в Саратов:

“Расстрелять заговорщиков и колеблющихся, никого не спрашивая и не допуская идиотской волокиты”?

— Говорят, Владимир Ильич вообще недолюбливал русский народ?

— Русофобия Ленина сегодня мало изучена. Все это идет из детства. У него в роду не было ни капли русской крови.

Мать его была немкой с примесью шведской и еврейской крови. Отец — наполовину калмык, наполовину чуваш.

Ленин воспитывался в духе немецкой аккуратности и дисциплины.

Мать постоянно твердила ему “русская обломовщина, учись у немцев”, “русский дурак”, “русские идиоты”.

Кстати, в своих посланиях Ленин говорил о русском народе только в уничижительной форме.

Однажды полномочному советскому представителю в Швейцарии вождь приказал:

“Русским дуракам раздайте работу: посылать сюда вырезки, а не случайные номера (как делали эти идиоты до сих пор)”.

— Существуют письма, в которых Ленин писал об истреблении русского народа?

— Среди тех страшных ленинских документов как раз особо жесткие приказы были по уничтожению соотечественников.

Например, “сжечь Баку полностью”, брать в тылу заложников, ставить их впереди наступавших частей красноармейцев, стрелять им в спины, посылать красных головорезов в районы, где действовали “зеленые”, “вешать под видом “зеленых” (“мы потом на них и свалим”) чиновников, богачей, попов, кулаков, помещиков. Выплачивать убийцам по 100 тысяч рублей...”.

Кстати, деньги за “тайно повешенного” (первые “ленинские премии”) оказывались единственными премиальными в стране.

А на Кавказ Ленин периодически отправлял телеграммы следующего содержания: “Перережем всех”.

Помните, как Троцкий и Свердлов уничтожали российское казачество?

Ленин тогда оставался в стороне.

Сейчас найдена официальная телеграмма вождя к Фрунзе по поводу “поголовного истребления казаков”.

А это знаменитое письмо Дзержинского вождю от 19 декабря 1919 г. о содержащихся в плену около миллиона казаков?

Ленин тогда наложил на него резолюцию: “Расстрелять всех до одного”.

— Ленин мог так запросто отдавать приказы о расстреле людей?

— Вот какие записки Ленина мне удалось раздобыть:

“Я предлагаю назначить следствие и расстрелять виновных в ротозействе”; “Раковский требует подлодку. Надо дать двоих, назначив ответственное лицо, моряка, возложив на него и сказав: расстреляем, если не доставишь скоро”; “Мельничанскому дайте (за моей подписью) телеграмму, что позором было колебаться и не расстреливать за неявку”.

А вот одно из писем Ленина к Сталину:

“Пригрозите расстрелом тому неряхе, который, заведуя связью, не умеет дать Вам хорошего усилителя и добиться полной исправности телефонной связи со мной”.

Ленин настаивал на расстрелах за “нерадивость” и “нерасторопность”.

Например, 11 августа 1918 года Ленин направил большевикам в Пензу указание: “повесить (непременно повесить), чтобы народ видел”, не менее 100 зажиточных крестьян. Для исполнения казни подобрать “людей потверже”.

В конце 1917 года, когда Ленин возглавил правительство, он предложил расстреливать каждого десятого тунеядца. И это в период массовой безработицы.

— К православию у него тоже было негативное отношение?

— Вождь ненавидел и громил только Русскую православную церковь.

Так, в день Николая Чудотворца, когда нельзя было работать, Ленин издал приказ от 25 декабря 1919 года:

“Мириться с “Николой” глупо, надо поставить на ноги все чека, чтобы расстреливать не явившихся на работу из-за “Николы” (т.е. пропустивших субботник при погрузке дров в вагоны в день Николая Чудотворца 19 декабря)”.

В то же время Ленин очень лояльно относился к католичеству, буддизму, иудаизму, мусульманству и даже к сектантам.

В начале 1918 года он намеревался запретить православие, заменив его католичеством.

— Как он боролся с православием?

— Например, в письме Ленина Молотову для членов Политбюро от 19 марта 1922 года Владимир Ильич настаивал на необходимости использовать массовый голод в стране, чтобы обобрать православные храмы, расстреляв при этом как можно больше “реакционных священнослужителей”.

Мало кто знает о ленинском документе от 1 мая 1919 г. №13666/2, адресованном Дзержинскому.

Вот его содержание:

“...необходимо как можно быстрее покончить с попами и религией. Попов надлежит арестовывать как контрреволюционеров и саботажников, расстреливать беспощадно и повсеместно. И как можно больше. Церкви подлежат закрытию. Помещения храмов опечатывать и превращать в склады”.

— Анатолий Григорьевич, подтверждается, что у Ленина наблюдались психические отклонения?

— Его поведение было более чем странным. Например, Ленин часто впадал в депрессию, которая могла длиться неделями. Он мог месяц ничего не делать, а потом им овладевала бурная деятельность.

Об этом периоде Крупская писала: “Володя впадал в раж...”

А еще он был абсолютно лишен чувства юмора....

http://microagis.ru/component/k2/item/1254-p

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 08 Bir 2017 22:46 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina

https://imhoclub.by/ru/material/demon_r ... act=expand

(№41) Ян Вендровец - Надежда Максимова (№36)

---Ленин был теоретик.----

Ну-ну…

Достаточно было бы нескольких цитат из работ и писем Ленина с указанием даты и источника…

Вот, например, прекрасное письмо Дзержинскому от 1.05.1919 г.: «Попов надлежит арестовывать как контрреволюционеров и саботажников, расстреливать беспощадно и повсеместно и как можно больше».

Или дивная дискуссия с тем же Дзержинским о том, как именно следует брать заложников. Феликс Эдмундович полагает, что заложников надобно «взять и отправить в концлагеря», а Владимир Ильич, напротив, считает, что их требуется не «взять», а «назначать поименно». А потом «повесить, (непременно повесить!) так, чтобы все видели».

Еще в 1905 году молодой тогда Ленин призывал из Швейцарии питерскую молодежь «обливать кислотой полицейских в толпе, лить кипяток на головы солдат, забрасывать улицы ручными бомбами».

1920 год: Ленин рекомендует воспользоваться проникновением банд «зеленых» на границе с Эстонией и Латвией, с которыми у Советской России был мирный договор: «Под видом «зеленых» (мы потом на них и свалим) пройдем на 10—20 верст и перевешаем кулаков, попов, помещиков. Премия: 100 000 р. за повешенного».

Из истории Крыма — расстрел добровольно сдавшихся в плен и официально помилованных (!) тысяч белых офицеров.

К вопросу об истоках милых повадок современной российской дипломатии.

После убийства царской семьи, о расстреле Николая Романова было объявлено, а про цариц и царевен врали, что их пощадили и укрыли в безопасном месте.

Дипломатам в Европе, естественно, задавали вопросы.

Ленин советует в отношении А.И. Иоффе, который был тогда с дипломатической миссией в Берлине: «Пусть Иоффе ничего не знает, ему там, в Берлине, легче врать будет».

Интересуетесь, откуда взялись Лавров и Захарова с Сафронковым?

Читайте ленинскую инструкцию в письме Чичерину от 25.02.1922 года о переговорах с Западом: «Действительное впечатление можно произвести только сверхнаглостью».

Сверхнасилие, сверхнаглость и сверхложь — вот три базовых принципа ленинской политики, положенных им в основу советского государства.

«Свобода слова? — Мы самоубийством кончать не собираемся», — писал Ленин, объясняя уничтожение прессы и введение одной из самых свирепых цензур в XX веке. (с)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 12 Bir 2017 18:37 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Stalino veidai: mamos lepūnėlis, pirmūnas, gangsteris, paleistuvis, intrigantas ir paranojikas


http://www.delfi.lt/news/daily/world/st ... d=27898959

Eglė Digrytė, http://www.DELFI.lt 2010 m. sausio 16 d. 18:55

„Didžiausias malonumas man – išsirinkti auką, iki smulkmenų parengti planą, negailestingai atkeršyti ir eiti miegoti. Pasaulyje nėra nieko saldžiau“, - kartą prisipažino Josifas Džiugašvilis, tuomet – dar tik besiskinantis kelią į valdžią bolševikas, vėliau visame pasaulyje išgarsėjęs kaip Stalinas, vienas žiauriausių diktatorių.


Žemos kilmės, bet puikaus išsilavinimo, žingeidus, sumanus, energingas, išradingas, šaltakraujis, charizmatiškas ir linksmas, kartu be galo niūrus, pasipūtęs, įžūlus, įžeidus, valdingas, klastingas intrigantas, amoralus, moteris traukęs asketas, vienišius, tinginys, savimyla, paranojikas, šiuolaikiniams musulmonų radikalams prilygstantis fanatikas, pašaipus cinikas ir negailestingas galvažudys.

Daugybe vardų naudojęsis Stalinas turėjo ir ne mažiau veidų, kurių visų turbūt nepažino nei bendražygiai, nei priešai, nei nesuskaičiuojamos meilužės.

„Stalino sėkmę bent jau iš dalies nulėmė neįprastas išsilavinimo (įgyto seminarijoje) ir gatvių smurtininko derinys. Jis buvo intelektualas, bet kartu ir žmogžudys, o taip retai pasitaiko“, - knygoje „Stalino jaunystė“ teigia britų rašytojas Simonas Sebagas Montefiore.

Veikalas gimė po beveik dešimtmetį užtrukusių tyrimų, atliktų 23 devynių šalių miestuose.

Jame pasakojama apie Stalino gyvenimą iki tampant vyriausybės nariu – tautybių liaudies komisaru – 1917 m. spalį.

Apie jo gyvenimą esant valdžioje iki mirties1953 m. kovą pasakojama kitoje šio autoriaus knygoje Stalin: The Court of the Red Tsar („Stalinas: raudonojo caro dvaras“).

Jaunystė – pernelyg gangsteriška ir gruziniška


Apie jauną Staliną išleista nedaug knygų, nes esą trūko informacijos.

Anot S. Sebago Montefiore, archyvuose, ypač Gruzijos, gulėjo begalė vaizdingos ir anksčiau neskelbtos medžiagos, atgaivinančios jo vaikystę bei veiklą: revoliucionieriaus, gangsterio, poeto, seminaristo, sutuoktinio, meilužio, turinčio daugybę moterų ir visur jas paliekančio su nesantuokiniais vaikais.

Dokumentai atskleidžia vaidmenį plėšiant bankus, reketuojant, prievartaujant turtą, padeginėjant, pirataujant, žudant, kitaip tariant, užsiiminėjant politiniu gangsterizmu.

Bet Stalinas buvo daugiau nei mafijos krikštatėvis: dar ir politinis organizatorius, smogikas, meistriškai mokėjęs įsiskverbti į caro saugumo tarnybas, nebijojęs fizinių pavojų. Įspūdį padarė ir kaip nepriklausomas bei mąstantis politikas, veiklus redaktorius bei žurnalistas, niekada nebijantis prieštarauti vyresniam už jį Leninui ir su juo konfrontuoti.

„Koks atjautos stygius, patirtas Stalinui augant, leido jam taip lengvai žudyti? - knygoje klausia S. Sebagas Montefiore. - Ar 1878-ųjų batsiuvio sūnus, 1898-ųjų idealistas seminarijos auklėtinis, 1907-ųjų banditas ir užmirštas 1914-ųjų Sibiro medžiotojas lemties valia tapo fanatišku XX a. ketvirtojo dešimtmečio marksistu masinių žudynių iniciatoriumi ar žmogumi, paėmusiu Berlyną 1945-aisiais?“

Kai Stalinas pradėjo kampaniją, siekdamas tapti Lenino įpėdiniu, reikėjo teisėtos didvyriškos karjeros, o Stalinas ja pasigirti negalėjo, nes dalyvavo „purviname versle“.

Jo praeitis buvo arba pernelyg gangsteriška didžiam geraširdžiu tėvu besidedančiam valstybės veikėjui, arba arba pernelyg gruziniška Rusijos vadovui.

Šią problemą Stalinas išsprendė primityviu visa apimančiu asmenybės kultu, kuris tiesą prasimanydavo, iškraipydavo ir slėpdavo, o kartu įžiebdavo kibirkštis, iš kurių suliepsnodavo milžiniškos pasikėsinimų teorijos.

Daug nepaaiškinamų sovietų tikrovės dalykų – neapykanta valstietijai, paranoja, žudikiška raganų medžioklė per Didįjį terorą, savų žvalgų įtarinėjimas, dėl kurio nusisekė netikėtas Adolfo Hitlerio antpuolis 1941 m. – buvo pogrindinio gyvenimo, ochrankos ir revoliucionierių konspiracijos, kaukazietiškų vertybių ir gyvensenos padarinys.

Ir ne vien Stalino.

Jis ir kiti bendražygiai iš Kaukazo užaugo gatvėse, dalyvavo gaujų karuose, klanų varžymesi, etninėse žudynėse, mėgavosi ta pačia smurto kultūra.

Tikrasis tėvas – ne batsiuvys?


1878 m. gruodžio 6 d. Gorio batsiuvys Visarionas (Beso) Džiugašvilis ir jo gražuolė žmona Jekaterina (Keke) susilaukė trečio sūnaus – Josifo.

Prieš tai pamečiui gimę du kūdikiai – Michailas ir Georgijus – mirė sulaukę vos dviejų ir šešių mėnesių.

Tarp kitų Stalino prasimanytų dalykų buvo ir daugiau nei metais pavėlinta gimimo data – 1879 m. gruodžio 21 d. (greičiausiai siekiant išvengti šaukimo į armiją).

Įvairūs liudijimai (įskaitant paties Stalino) rodo, kad berniuko tėvas galėjo būti ne Beso, o pirklys ir Gorio imtynių čempionas Jakovas (Koba) Egnatašvilis, policijos vadas Damianas Davrišašvilis arba kunigas, Stalino globėjas Kristoferis Čarkvianis.

Mažylis, anot motinos, buvo silpnas, gležnas, liesas, pasigaudavo visas infekcijas. Antras ir trečias jo kairės kojos pirštai buvo suaugę plėve. Tai, kad sūnus nemirė, motina laikė stebuklu ir jį dievino. Tikriausiai dėl to vaikas pasijuto esąs ypatingas: Soselo, kaip Keke jį vadino, užaugo jautrus, bet kartu rodė esąs valdingas ir savimi pasitikintis.

Soso anksti pradėjo kalbėti. Jam patiko gėlės (vėliau tapo aistringu sodininku, augino citrinas ir pomidorus, bet labiausiai mėgo rožes ir mimozas) bei muzika (Stalinas niekada nenustojo mėgavęsis gruziniškomis melodijomis, o labiausiai mėgo „Skrisk tolyn, juodoji kregžde“ ir „Suliko“).

Nedidelis Beso verslas klestėjo. Jis nusamdė pameistrių ir net dešimt darbininkų. Vėliau dėl šios gerovės proletarų didvyriui turėjo būti gėda.

„Nesu darbininko sūnus, - neslėpė Stalinas. - Mano tėvas turėjo batsiuvio dirbtuves, samdė pameistrių, taigi buvo išnaudotojas. Mes nevargome.“

Netrukus vyras įjunko į alkoholį, tapo liguistai pavydus, įžeidus ir nerūpestingas, vis įsiveldavo į muštynes. Girtas tėvas varydavo Soso siaubą, todėl berniukas neapsakomai kentėjo. Nepelnytai mušamas berniukas tapo toks pat žiaurus, beširdis, vaidingas, agresyvus ir sunkiai valdomas. Iš tėvo jis išmoko nekęsti žmonių.

Kuo labiau Keke niekino Beso, tuo labiau lepino Soso, nors taip pat griebdavosi beržinės košės.

Stalinas nemušdavo savo vaikų, bet jų likimus luošino ir bent iš dalies buvo kaltas, kad abi žmonos mirė jaunos. Jis palikdavo nesantuokinius kūdikius, 15 metų ignoravo sūnų Jakovą, vėliau jį terorizavo. Sūnų Vasilijų iš antros santuokos pernelyg skatindavo ir žlugdė tuo pačiu metu. Kartais vaikui uždroždavo, bet ilgainiui išugdė išlepintą, nesutramdomą mažą tironą, kuris tapo beviltišku alkoholiku.

Stalinas buvo įsitikinęs, kad smurtas turi atperkamąjį poveikį, pripažino jį kaip šventą istorijos dalgį ir naudingą valdymo įrankį. Tiesa, diktatorius prisipažino per savo „siaubingą vaikystę labai daug verkęs“.

Viename žmoguje – juoda ir balta


Motinos strazdanas ir kaštoninius plaukus paveldėjęs berniukas persirgo raupais, todėl jo veidas ir rankos visam gyvenimui buvo paženklinti raupų. Viena iš jo pravardžių ir ochrankos slapyvardžių vėliau bus Čopura (Raupuotasis).

Motina netvėrė džiaugsmu, kad sūnus įveikė ligą. Tačiau jos laukė naujas smūgis: Beso paliko šeimą.

Likusi viena su vaiku, niekieno nepadedama, Keke ryžosi leisti Soso į mokyklą – svajojo, kad sūnus taptų vyskupu. Šis ją mylėjo, jai vienintelei buvo atsidavęs, nors kai kuriuose šaltiniuose teigiama priešingai.

Šiaip ar taip, ilgainiui Soso ėmė tolti nuo Keke ir jos nebeklausyti.

Kunigas Čarkvianis pritarė sumanymui leisti berniuką į mokslus ir leido jam mokytis rusų kalbos su savo sūnumis. Dar neišėjęs Beso dėl to siuto ir nuolat parsitempdavo sūnų į dirbtuves.

Maldų, skaitymo, aritmetikos ir rusų kalbos egzaminus dešimtmetis Soso išlaikė taip puikiai, kad buvo iš karto priimtas į Gorio bažnytinės mokyklos antrą klasę. Žemo ūgio, liesas berniukas buvo neturtingiausias iš visų mokinių, bet pirmą dieną pasirodė geriausiai apsirengęs.

Buvo šiurkštus ir ūmus, todėl vaikai, nors domėjosi nevaikišku naujoku, jo vengė.

Maždaug tuo metu Soso gatvėje partrenkė fajetonas – tada (kitais duomenimis, anksčiau vaikystėje) visam gyvenimui buvo sužalota jo kairė ranka. Jis nebegalėjo būti tobulu gruzinų kariu, bet muštis pajėgė. Net išgijus Stalino eisena buvo sunki, krypuojanti, todėl jis gavo dar vieną pravardę – Laigūnas (Geza).

Anot S. Sebago Montefiore, ši nelaimė buvo dar viena priežastis, be suaugusių kojos pirštų, raupų žymių ir gandų apie mergvaikį, būti budriam ir jaustis nevisaverčiam, nepanašiam į kitus.

Soso buvo priešybių rinkinys: buvo geriausias mokinys ir dainavo chore, bet mušėsi gatvėse, buvo iščiustytas mamos lepūnėlis, bet pusiau beglobis.

Laisvalaikį jis leido Gorio gatvėse, kur siautė netvarka ir smurtas. Paauglys buvo tipiškas gorietis – matrabazi, pagyrūnas mušeika ir nenaudėlis. Čia buvo praktikuojamos žiaurios muštynės (neretai vadintos sportu). Mokiniams buvo draudžiama veltis į aršias kumštynes ir imtynes, bet Soso vis tiek dalyvaudavo.

Mokytojai bijodavo būti sumauti J. Džiugašvilio Jis nuolatos tyčia įsiutindavo vyresnius ir stipresnius už save berniukus. Buvo pernelyg nerangus, kad išmoktų gruzinų šokį lekuri, tad kartą skaudžiai įgnybo į koją berniukui, kuris šoko gražiausiai.

Visi, kurie valdė kitus, nes buvo vyresni ar stipresni, Soso panėšėjo į tėvą. Jis ėmė justi pagiežą visiems, turintiems aukštesnę padėtį. Terorizuojantis, bet palūžtantis tėvas, karštai garbinanti motina, įgimtas intelektas ir išdidumas išugdė Stalinui stiprų įsitikinimą, kad jis visuomet teisus ir kad jo privalu klausyti. Soso galėjo būti geras ir ištikimas draugas, jei nusilenkdavai diktatoriškai jo valiai.

Soso žavėjosi kalnais ir dangumi, bet retai užjausdavo žmones. Buvo ramus ir atsargus, bet pykčio apimtas sužvėrėdavo ir keikdavosi. Turėdamas mažai ką prarasti, saistomas silpnesnių emocinių ryšių, jis tapo tikru ekstremistu.

Pirmais metais mokykloje buvo toks dievobaimingas, kad nepraleido beveik nė vienų pamaldų, tapė (vėliau per ilgus posėdžius nuolat piešdavo vilkus, kurie jam įsirėžė į atmintį per tremtį Šiaurėje) ir vaidino (partijos šulai dažnai jausdavo, kad jis apsimetinėja, o Nikita Chruščiovas net vadino daugiaveidžiu), rašė eiles, turėjo švelnų, aukštą balsą, dažnai buvo kviečiamas dainuoti vestuvėse.

Mokėsi penketais, mielai padėdavo kitiems mokiniams, žymėdavosi visus vėluojančius, net buvo pravardžiuojamas Žandaru. Mokyklos inspektorius Butyrskis atsiprašydavo iš vakarėlių – teisindavosi turįs studijuoti, nes „jeigu nebūsiu pasiruošęs, yra toks mokinys Džiugašvilis, kuris būtinai mane sumaus!“

Tačiau klasės numylėtinis nekeliaklupsčiavo prieš kitus. Vienas nekenčiamas mokytojas, draudęs visa gruziniška, paskyrė Staliną savo „padėjėju“. Bet kai pabandė priversti jį skųsti visus, kurie kalbės gruziniškai, šis, padedamas aštuoniolikmečių, įviliojo mokytoją į tuščią klasę ir prigrasino užmušti.

Netrukus po nelaimės su fajetonu Beso parsitempė sūnų pas save ir įtaisė batsiuvio pameistriu batų fabrike Tiflise (taip tuomet vadinosi Tbilisis), kur už menką atlyginimą dirbo pats. Vaikas turėdavo nešioti batus iš fabriko į krautuvę su sandėliu turguje netoli Jerevano aikštės. Tai buvo vienintelis kartas, kai Stalinas ragavo tikro darbininko gyvenimo. Jei Beso būtų lydėjusi sėkmė, Stalino nebūtų buvę, nes jis būtų likęs bemokslis.

Eilėraščiai atsidūrė antologijose


Grįžęs į mokyklą Soso kibo į mokslus su nauju entuziazmu, bet ėmė maištauti, domėtis sunkia neturtėlių dalia. Jo mintys nuolat sukosi apie knygas, jei kokios užsigeisdavo, nesusimąstydamas pavogdavo iš kito mokinio.

Kuo daugiau skaitė, tuo labiau blėso tikėjimas. Kartą Soso draugams pareiškė: „Dievas nėra neteisingas – iš tikrųjų jo nėra. Mus apgaudinėjo. Jeigu Dievas būtų, jis būtų sukūręs teisingesnį pasaulį.“

Stalinas išlaikė baigiamuosius egzaminus ir 1894 m. buvo priimtas į geriausią dvasinę mokslo įstaigą Rusijos imperijos pietuose – Tifliso seminariją.

Be sunkumų įstoti galėjo tik dvasininkų sūnūs, todėl Keke kreipėsi pagalbos į giminaitę, kuri nuomojosi kambarį pas kunigą. „Būk gera, padėk šiai moteriai, - kunigo žmonos paprašė nuomininkė, - ir šitaip padarysi ne blogesnį darbą negu pastačiusi visą bažnyčią.“ Dabar tai skamba groteskiškai, turint galvoje, kiek bažnyčių vėliau sugriaus Stalinas ir kiek dvasininkų nubaus mirtimi.

Prie laisvės pripratęs 16-metis pamatė esąs beveik ištisą parą užrakintas įstaigoje, panašesnėje į žiauriausią XIX a. Anglijos uždarą privilegijuotą mokyklą, o ne į dvasinę akademiją. Čia laukė griežta dienotvarkė, mažai laisvalaikio, niūrūs vadovai – anot Levo Trockio, „laukiniai papročiai, viduramžių pedagogika ir kumščio teisė“. Vieno seminaristo žodžiais, jokia pasaulietinė mokykla neparengė tiek ateistų, kaip Tifliso seminarija.

Nors nuolat rašė Keke, pas ją Soso niekuomet nebegrįžo, o Beso, kuris kartais atslinkdavo paprašyti pinigų, bjaurėjosi. Stalinas toliau uoliai mokėsi, buvo ramus, dėmesingas, mąslus ir uždaras. Prie kuklių kišenpinigų jaunasis tenoras prisidurdavo dainuodamas chore ir Tifliso operoje – sakoma, kad jis galėjo tapti profesionaliu dainininku.

Poetas kunigaikštis Ilja Čavčavadzė rekomendavo laikraščio „Iverija“ redaktoriams išspausdinti keletą seminaristo, kurį pavadino „liepsningų akių jaunuoliu“, eilėraščių. Pasirašyti Soselo slapyvardžiu, jie buvo įtraukti į Gruzijos poezijos antologijas. Bet ilgainiui rašyti eiles tapo neįdomu, nes jos reikalavo viso dėmesio ir velniškos kantrybės.

Tapo ateistu, bet jautėsi Dievo valios vykdytoju


Bendrabutyje Soso apsigyveno su kiek vyresniu Saidu Devdarianiu, kuris priklausė slaptam būreliui. Jo nariai skaitydavo uždraustą socialistinę literatūrą. Paauglys knygas rijo net naktimis.

Staliną ypač žavėjo Victoro Hugo romanas „Devyniasdešimt tretieji metai“, kurio pagrindinis veikėjas buvo kunigas revoliucionierius, Emilie'is Zola, Nikolajus Gogolis. Jis skaitydavo Vakarų rašytojų ir poetų vertimus, Platoną (graikiškai). Ilgainiui vis mažiau dėmesio tekdavo mokslams.

Po truputį perėjęs prie Karlo Marxo tekstų, Soso tapo ateistu, pradėjo eiti į darbininkų ratelius. Romantikas virto fanatiku. Stalino marksizmas reiškė, kad „revoliucingam proletariatui vienam istorija lėmė išvaduoti žmoniją ir atnešti pasauliui laimę“, bet žmonija patirs daugybę „išbandymų, kančių ir permainų“, kol pasieks „moksliškai pagrįstą socializmą“.

1898-aisiais Soso įstojo į Rusijos socialdemokratų darbininkų partijos (būsimųjų bolševikų) vietos skyrių.

Seminarijoje jaunuolis prisivirdavo košės, tapo nemandagus, drąsus ir įžūlus, išeidavo iš pamaldų, plepėdavo per paskaitas, kartą buvo uždarytas į kamerą, užsiaugino ilgus plaukus, nustojo domėtis studijomis.

Stalinas ėmė kreivai žiūrėti į seminaristų paprotį susitikus tris kartus broliškai pasibučiuoti: „Toks glėbesčiavimasis tėra kaukė. Aš ne veidmainis.“

Kaukėmis prisidengusių išdavikų manija niekuomet jo nebepaliks.

1899 m. pavasarį Stalinas buvo pašalintas „kaip neatėjęs į egzaminus“, nors pats tikino, kad dėl marksistinės propagandos.

Vienuoliams galėjo užkliūti ne vien atžarus jaunuolio elgesys ir atsainus požiūris į mokslą, bet ir vakarėliai su vynu bei merginomis. Esama visokių spėlionių apie Soso santykius su dailiąja lytimi. Viena mergina 1899 m. esą net pagimdė jo dukrą. Knygoje minimos keliolika merginų ir moterų, buvusių Stalino meilužėmis, sužadėtinėmis, žmonomis, vaikų motinomis. Jis nuo jaunumės retai kada neturėjo merginos, o kai reikėdavo palikti moteris ir vaikus, nejausdavo sąžinės graužaties.

S. Sebagas Montefiore spėja, kad Soso buvo išmestas kunigo – kunigaikščio Davido Abašidzės, kuriam Stalinas jautė priešiškumą ir kurį vadino Juoduoju Ženklu, valia. Šis pats to nenorėdamas pavertė jį ateistinių pažiūrų marksistu ir išmokė represijų taktikos – „sekimo, šnipinėjimo, brovimosi į asmeninį gyvenimą, jausmų nepaisymo“.

Tiesa, Stalino kadaise pažintas Dievas išliko ateistinėje sąmonėje – diktatorius dažnai minėdavo jo vardą. Bet tuo pačiu negailestingai slopino Bažnyčią, žudė ir deportavo dvasininkus.

Kai po Antrojo pasaulinio karo atsiuntė dovanų žuvų savo protežė Aleksejui Kosyginui (būsimajam ministrui pirmininkui), pridėjo ranka rašytą laiškelį: „Drauge Kosyginai, čia jums dovanų nuo Dievo! Aš esu Jo valios vykdytojas. J. Stalinas.“

Viliojo atvira kova, net liejantis kraujui


Pašalintajam reikėjo darbo ir pastogės. Jis tapo stažuotoju meteorologijos stotyje – tai buvo patogi priedanga jaunam revoliucionieriui.

1899 m. pabaigoje Soso prisidėjo prie darbininkų streiko organizavimo. Naujųjų metų dieną, kai darbą nutraukė belgams priklausančių tramvajų vairuotojai, Gorio kunigo sūnui ir Stalino mokytojui Lado Kecchoveliui pavyko paralyžiuoti miestą.

Netrukus Soso buvo suimtas, bet tai nenuslopino entuziazmo. Jis toliau visame mieste ragino darbininkus, daugiausia – geležinkeliečius, streikuoti, net vadovavo dviem slaptoms grupėms.

Stalinas gyveno ir rengėsi kaip tikras revoliucionierius: vilkėjo juodo atlaso rusiško stiliaus palaidine, ryšėjo raudoną kaklaraištį, nešiojo barzdą ir ilgus, kone hipiškus plaukus, net mėgavosi savo nevalyvumu. Liesas, randuotu veidu, nerūpestingas vyrukas žygiuodavo Tifliso gatvėmis apsikrovęs knygomis.

Darbininkai ir pamaldūs valstiečiai jo pagarbiai klausydavo, net vadino Kunigu, o kai kurie dėl skubrios, nerangios eisenos pravardžiuodavo Kunkula (Svirduliuotoju).

Darbininkai skaitė naują Lenino laikraštį „Iskra“, propaguojantį negausaus karingo elito vadovaujamos partijos viziją. Tai uždegė tokius karštakošius, kaip Stalinas, kuris nebesiekė būti džentelmenu mėgėju, įkvepiančiu didelius būrius – jis pasiryžo tapti brutaliu profesionalu, nuožmios sektos vadovu.

Vyrukas tryško energija, jo kalbos būdavo kupinos žiaurių sąmojų, šiurkščios galios ir nukreiptos į vieną tikslą. Slaptoji policija ir darbininkai laikė buvusį seminaristą intelektualu, bet suglumusiems nuosaikiesiems jis atrodė šiek tiek trenktas jaunas bendražygis, varantis griaunamąją agitaciją prieš socialdemokratų organizaciją Tiflise.

Slaptoji policija užsimojo sutriuškinti darbininkų sąjūdį, kol Stalinas nespėjo organizuoti 1901 m. gegužės 1-osios riaušių, bet jau tuomet suprato susidūrusi su konspiracijos meistru – jį buvo sunku sugauti.

Balandžio pabaigoje Tiflise susidūrė atvestų kazokų, dragūnų, artileristų bei pėstininkų būrys ir apie 3 tūkst. darbininkų bei revoliucionierių. Keliolika darbininkų buvo sužeisti, pusšimtis suimti, mieste paskelbta karo padėtis.

Tai buvo pirmoji Stalino sėkmė. Jis su šalininkais netrukus ims trokšti smarkesnės atviros kovos, net jei tektų pralieti „kraujo klanus“.

Naujoje eroje švelnūs jausmai artimiesiems, draugystė, meilė, dėkingumas ir net garbė turėjo būti užgniaužti vardan revoliucinės veiklos.

Staliną nuolatos sekė ochrankos šnipai, bet jis nuolat keitė išvaizdą ir meistriškai išsisukdavo, kartais – vos per plauką. Ėmė naudoti Davido slapyvardį ir gyventi ne mažiau kaip šešiuose butuose, o 1901 m. lapkritį išvažiavo į Batumį, audringą Rusijos imperijos naftos uostą.

Slaptoji policija kalinį pametė kalėjime


Čia Soso įsidarbino Rothschildų naftos perdirbimo įmonės saugykloje, pas prancūzų ir žydų dinastiją, įkūnijusią tarptautinio kapitalizmo galią, spindesį ir kosmopolitizmą.

Iškart saugykloje kilo gaisras. Vadovybė įtarė padegimą, todėl atsisakė mokėti premijas ugnį malšinusiems darbininkams. Stalinui to ir tereikėjo – jis paskelbė streiką, kuris sulig kiekviena diena ėmė plisti. Dalis darbininkų buvo uždaryti į kalėjimą, todėl maištautojas su agresyviais sekėjais pasišovė juos išlaisvinti. Per susirėmimą žuvo 13 žmonių, 54 buvo sužeisti.

Vėliau Stalinas palaikė ryšius su Rothschildais, šie net teikė paramą.

Po kelių mėnesių Stalinas buvo įskųstas ir žandarai naktį, vykstant darbininkų susirinkimui, jį suėmė. Soso pateko į Batumio kalėjimą, kur priprato prie vienatvės, nors retai būdavo vienas, o iš kitų išsiskyrė niūrumu, pasipūtimu ir įžūlumu. Kalėjime buvo kaip šaltas sfinksas: „nevalyvas, raupuoto veido, su šiurkščia barzda ir ilgais atgal sušukuotais plaukais“.

Kitiems darė įspūdį kalinio ramybė, jis niekada nesijuokdavo pražiota burna, tik šaltai šypsodavosi, ir su niekuo nebendravo. Netrukus Stalinas tapo centrine kalėjimo figūra, įsakinėjo draugams, terorizavo intelektualus, papirkinėjo ir šokdino prižiūrėtojus, draugavo su nusikaltėliais, bet rūpinosi kaliniais.

Jis patobulino ryšius su išoriniu pasauliu ir toliau viskam vadovavo, ėmė uoliai mokytis ir mokyti kitus kalinius, daug skaitė ir sportavo.

Slaptoji policija net buvo pametusi Staliną savo pačios kalėjime (tuo metu – Kutaisio): vieni aiškino, kad jis jau paleistas į laisvę, kiti – kad „ypatingai sekamas“ vėl vadovauja Batumio darbininkams.

Galiausiai buvo rekomenduota gruziną, pripratusį prie vynu pakvipusios, vešlia žaluma pasipuošusios Gruzijos su monotonišku gyvenimo ritmu, trejiems metams išsiųsti į tremtį ledo sukaustyto Sibiro rytuose.

Keliaujant į tremties vietą „psichiškai nesveikas seifų laužikas, beveik dviejų metrų milžinas“ po apsižodžiavimo su Stalinu sulaužė jam kelis šonkaulius. Atsipeikėjusiam Soso dingtelėjo, kad politikai turi pritraukti šalininkų, - ateityje psichopatai bus jo pusėje.

Naujojoje Udoje gruzinas apsistojo „elgetiškame aptriušusiame dviejų aukštų name“. Miestelyje vietiniai ir tremtiniai galėjo tik skaityti, peštis, gerti bei sanguliauti.

Revoliucionierių kivirčai tremtyje buvo itin pagiežingi, jie elgdavosi siaubingai, bet Stalinui nebuvo lygių: jis „beatodairiškai suvedžiodavo moteris, leido į pasaulį nesantuokinius vaikus, be perstojo vaidijosi ir tiesiog negalėjo nedrumsti ramybės“.

Vos ištremtas Soso ėmė planuoti pabėgimą – tai jam po kurio laiko pavyko.

Ketvirtajame dešimtmetyje Stalinas teigė buvęs 8 kartus suimtas, 7 kartus ištremtas ir 6 kartus pabėgęs. Knygos autorius nurodo kiek kitokius skaičius: 9 suėmimus, 4 įkalinimus ir 8 pabėgimus.

Kai kurie net vadino jį pabėgimo mokslo daktaru.

K. Marxą vadino asilo sūnumi


Jau tuomet Leninas ir Stalinas, proletariato gynėjai, buvo prieš tikrų darbininkų dalyvavimą. Jiems reikėjo oligarchijos, kuri valdytų darbininkų vardu.

Soso manymu, išrinkus darbininkus į partijos komitetus, tarp jų atsiras per daug revoliucionierių mėgėjų ir padaugės policijos agentų.

Leninistai mažiau palaikė valstiečių siekį turėti žemės. Dauguma Gruzijos socialdemokratų manė, kad darbininkams ir valstiečiams turi būti plačiai atstovaujama ir kad šie turi gauti žemės, todėl tapo menševikais ir vis populiarėjo.

Bolševikai buvo drausmingesni, bet atlaidžiau žiūrėjo į terorą ir žudymą.

Grįžus nuožmiam Soso, džiaugėsi ne visi bendražygiai, o priešai sugalvojo būdą jo atsikratyti.

Stalinas, ištikimas romantiškoms poezijos svajoms, toliau laikėsi tradicinių marksistinių pažiūrų, todėl buvo apkaltintas tendencijomis, neturinčiomis nieko bendra su marksistų internacionalizmu. K. Marxą jis interpretavo savaip, kaip liepė nuojauta, ir net vadino „asilo sūnumi“.

Tačiau jaunąjį maištautoją gynė pirmas Gruzijos bolševikas Micha Cchakaja, palaikantis radikalias Lenino pažiūras, todėl jo neišmetė iš partijos, bet privertė „iš naujo susipažinti su marksizmu“ ir raštu atsisakyti eretiškų pažiūrų.

Soso begėdiškai melžė draugus – apsilankęs svečiuose, jei rasdavo patinkančio vyno, vaisių ar saldainių, nesidrovėdamas atsidarydavo spintelę ir vaišindavosi. Mat buvo įsitikinęs, kad kiti privalo jį išlaikyti atsidėkodami už kilnią kovą.

1904 m. Stalinas pasipiršo Ninai Gurgenidzei iš geros gruzinų šeimos. Kai ši vyruką atstūmė ir ištekėjo už nevalyvo advokato, Stalinas įniršo. Konkurentas 1937 metais buvo sušaudytas.

Kai eserai skaldėsi, Stalinas jų vaidus kurstė įžūliai griebdamasis šmeižto, melo ir intrigų. Buvo teigiama, kad jis – visiškas netikša, pasiryžęs imtis bet kokių priemonių, jei tikslas – pasirodyti tautai didžiu žmogumi – jas pateisina.

Netrukus laiške bičiuliui Soso išgyrė „kalnų erelį“ Leniną ir užsipuolė menševikus. Taip Vladimiras Uljanovas pirmą kartą išgirdo apie Staliną.

Globojo M. Saakašvilio prosenelis


Skaldymo taktikos Stalinas griebėsi ir Baku, kur 1905 m., kai kažkokie armėnai miesto centre nušovė totorių, o azerų turkai, dažnai vadinami totoriais, atsilygino tuo pačiu, įsiliepsnojo „etninių žudynių, padegimų, žaginimo, šaudymo ir gerklių pjaustymo orgija“. Valdžia nieko nedarė, kazokai leido policijos apginkluotai azerų miniai skersti stačiatikius armėnus.

Atsidūręs apokaliptinių įvykių sūkuryje Stalinas suorganizavo daugiausia iš musulmonų sudarytą gaują ir liepė jai skaldyti dvi bendruomenes, vogti spausdinimo įrangą ir reketuojant rinkti pinigus partijai.

Kartą Soso stojo į žodinę dvikovą su savotišku savo priešu tarp menševikų – charizmatišku agitatoriumi Nojumi Ramišviliu. Liudininkams įspūdį padarė pirmojo iškalba – tiksliau, tai, kad Stalinas jos neturėjo. Jis esą veikiau buvo veidmainystės meno meistras.

Paprastu, bet šaltakrauju kalbėjimu Soso sugebėjo apžavėti ir kalnakasius iš greta Kutaisio esančio Čiaturos miesto, vienintelės bolševikų tvirtovės Gruzijoje, - įmantriai gražbyliaujantys menševikai jiems nepatiko.

Soso apsisupo vyresniais ir labiau apsišvietusiais žmonėmis, bet žavesys ir meilė, kurią jam juto aplinkiniai, leido įvesti geležinę drausmę.

Kai Soso būdavo Čiaturoje, aristokratai mangano kasybos magnatai jį slėpdavo ir saugodavo (tarp jų, sakoma, buvo ir dabartinio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio prosenelis, kunigaikštis Abašidzė).

Revoliucionierius rėmė stambūs verslininkai ir vidurinės klasės atstovai, kurių daugelį atstūmė caro režimas ir kurie negalėjo turėti jokios įtakos šalies valdymui.

Stalino atveju greičiausiai būta ne vien svetingumo ir filantropijos, bet ir reketo elementų. Mainais už pinigus jis siūlė saugumą.

Amžininkų teigimu, Soso gyvenimas tapo neapsakomai audringas, teroras įgavo milžinišką mastą, politinės ir kitokios žmogžudystės tapo kasdienybe.

Su žmona mirė šilti jausmai žmonių giminei


Tuo metu Stalinas atėjo į Svanidzių šeimos gyvenimą. Seminarijos laikų bičiulis Aleksandras Svanidzė parūpino maištininkui gyvenamąją vietą bute Tifliso centre, kur jau gyveno trys jo seserys. Gražuolės merginos dirbo pas vieną prancūzę siuvėjomis. Grakšti „stulbinamo grožio“ tamsiaplaukė Kato (Jekaterina), nuo kurios apsalo Soso širdis ir kuri pati jį dievino, netrukus sutiko tekėti. Mergina norėjo tuoktis bažnyčioje ir Soso sutiko, nors buvo ateistas. Ceremonija buvo surengta vieną liepos naktį, per didelius vargus radus kunigą.

Griežtas darbe ir su draugais, žmonai Soso buvo be galo švelnus, meilus ir dėmesingas, nors kartais pratrūkdavo pykčiu: netrukus po vestuvių įsiutęs nudegino jai ranką cigarete. Praėjus vos kelioms savaitėms Kato pamatė, kaip sunku būti ištekėjusiai už žmogaus, kurio tikroji žmona ir meilužė yra revoliucija.

Jauna moteris pastojo. Poros pirmagimis Jakovas gimė 1907 m. pavasarį. Tėvas nepaprastai mylėjo sūnų ir vadino jį Pacana (Berniūkščiu), tačiau irzdavo, kai kūdikio verksmas trukdydavo dirbti.

Nors ši santuoka buvo laiminga, Soso pasirinko beširdžio klajūno gyvenseną, jo galva, atleidžiančią nuo įprastos moralės ar atsakomybės, net nuo pačios meilės.

Stalinas rašė apie kitų žmonių didybės maniją, tačiau nenumanė pats jaučiąs nenumaldomą valdžios potraukį.

Vyras atsivežė šeimą į Baku, kur jokių draugų neturinti Kato buvo priversta sėdėti namie su kūdikiu, drebėdama iš baimės, kad Soso suims. Prasta mityba, miego stygius, karštis ir įtampa ją išsekino. Artimiesiems pavyko įtikinti Staliną parvežti žmoną į Tiflisą.

Kas iš tiesų kamavo Kato, tiksliai nežinoma. Šaltiniuose minima šiltinė, skrandžio liga, hemoraginis kolitas, žarnyno ar pilvaplėvės tuberkuliozė, džiova, plaučių uždegimas. 1907 m. lapkritį vos 22-ejų sulaukusi Kato mirė ant vyro rankų.

Jis buvo taip priblokštas, kad, pastovėjęs prie kūno, nualpo, o per laidotuves puolė į kapo duobę. Draugai bijojo palikti jauną našlį su mauzeriu. Stovėdamas prie karsto Soso prisipažino, kad Kato suminkštino jo akmeninę širdį: „Su ja mirė mano paskutiniai šilti jausmai žmonių giminei.“ Tvirtino nebeturintis dėl ko gyventi, tik socializmą, todėl nusprendė paskirti jam savo gyvenimą.

Aštuonių mėnesių sūnus jo nedomino – buvo paliktas Kato artimiesiems, tėvas juo nesirūpino sūnumi daugiau kaip 10 metų.

Ši liūdna istorija nepamokė Stalino – po antros žmonos Nadios Alilujevos savižudybės 1932-aisiais jis vėl kaltino save už aplaidumą ir grasino nusižudyti.

Leniną įsivaizdavo kaip įspūdingą milžiną


1905-ųjų pabaigoje Stalinas išvažiavo pirmą kartą susitikti su Leninu.

„Buvau laimingas, kad susitiksiu su mūsų partijos kalnų ereliu, didžiu žmogumi ne vien politine prasme, bet ir fizine, - svarstė jis, - nes mano vaizduotė piešė Leniną kaip didingą, įspūdingą milžiną.“

O pamatęs Leniną apstulbo: „Įsivaizduokit, kaip nusivyliau, kai pamačiau patį paprasčiausią vyrą, mažesnio negu vidutinio ūgio, visiškai nesiskiriantį nuo eilinių mirtingųjų.“

Soso nepabūgo jau tuomet paprieštarauti Leninui diskusijoje apie rinkimus į Valstybės Dūmą, bet vėliau uoliai ir išradingai ėmė rinkti jam pinigus, nevengdamas griebtis reketo. Greičiausias būdas gauti pinigų buvo plėšti bankus. Esą būtent Stalinas pradėjo Gruzijoje bankų plėšimo erą.

Jo vadovaujamam daliniui pavyko surengti virtinę drąsių apiplėšimų 1906-aisiais. Gangsteriai plėšė ne sau – Stalinas pinigais nesidomėjo ir viską, ką turėdavo, dalijosi su draugais. Asketiškai gyveno ir jo bendrai.

Nutrūktgalviško didvyriškumo ir niekšiškų žmogžudysčių pasaulyje rutuliojosi stojiškas Soso požiūris į žmogaus gyvybės vertę: išgirdęs apie bičiulio žūtį esą sakydavo: „Ką mes galime padaryti? Neįsidūręs į spyglį rožės nenuskinsi.“ Plėšimai buvo priemonė pasiekti tikslui – užgrobti valdžią.

Vaikinas, studijuodavęs Napoleoną net triukšmingų vakarėlių įkarštyje, turėjo iliuzijų „galintis paimti Tiflisą į savo rankas ir norėjo tai padaryti per ginkluotą sukilimą“. Jis mėgdavo išskleisti žemėlapį slėptuvėse ant grindų ir dislokuoti ant savo pulkus – alavinius kareivėlius.

1906 m. rugsėjį bolševikų gangsteriai užpuolė garlaivį „Caraitis Georgijus“, kuris plaukė iš Odesos į Batumį su keleiviais ir nemažu pinigų kroviniu.

Ar Stalinas buvo susijęs su šiuo incidentu, tvirtų žinių nėra, bet piratų vadeiva, nutaikęs mauzerį į kapitoną Sinkevičių ir ėmęs vadovauti nuo kapitono tiltelio, buvo apibūdintas kaip „žemas rusvaplaukis strazdanotas trisdešimties neturintis gruzinas“.

Panašių užpuolimų būta ir daugiau.

Nepatvirtintas ir Stalino vaidmuo didžiuliame banko apiplėšime Tiflise 1907 m. birželio 13 d., bet archyvai įrodo, esą būtent jis, paprastai ginkluotas mauzeriu, organizavo šią operaciją.

Nusikaltimas, per kurį žuvo apie 40 žmonių ir apie 50 buvo sužeista, iki galo neišaiškintas. Valstybės bankas gerai nežinojo, kiek pinigų prarado – 250 tūkst. ar 341 tūkst. rublių. Suma buvo įspūdinga, dabar atitinkanti maždaug 1,7 mln. svarų, nors šių pinigų perkamoji galia buvo dar didesnė. Pačiame centre vidury baltos dienos pagrobti banknotai buvo užsiūti čiužinyje, o šis padėtas ant meteorologijos stoties, kur gyveno ir dirbo Stalinas, direktoriaus sofos.

Po apiplėšimo Soso niekada nebegyveno Gruzijoje (po poros dienų jis su Kato ir Jakovu dingo iš Tifliso).

Nusikaltimas nuskambėjo pasaulyje ir tapo galingu ginklu prieš Leniną ir ypač Staliną. Leninas ir jo draugai susipešė dėl pinigų (dalis banknotų buvo žymėti, todėl policija nesunkiai galėjo sekti grobikų pėdsakais). Partijoje buvo pradėti trys vidiniai tyrimai. Stalino pastangos tapti Lenino įpėdiniu galėjo nueiti perniek.

Kita vertus, Tifliso spektaklis sukūrė Staliną: vieninteliam globėjui jis įrodė esąs ne tik gabus politikas, bet ir negailestingas veiklos žmogus. Leninas nusprendė, kad Stalinas yra „kaip tik toks žmogus, kokio man reikia“.

Moterys buvo žemiau už revoliuciją ir meilę sau


Gyvendamas Baku Stalinas toliau ieškojo lėšų partijai, neretai griebdamasis ginklo ar reketo. Čia jis ieškojo nusikaltėlių, karštakošių, kaip jis juos vadino, galvažudžių. Amerikoje tokie žmonės vadinami gangsteriais, bet Soso apgaubė juos revoliucijos kovotojų aura.

Vienas turtingiausių naftos verslininkų Murtuza Muchtarovas įsakė nužudyti jaunąjį maištininką. Čečėnai jį smarkiai sumušė – galbūt dėl šio pažeminimo Stalinas per Antrąjį pasaulinį karą brutaliai iškeldino iš tėvynės visą čečėnų tautą.

Netrukus Soso vėl buvo ištremtas – nebe taip toli, bet gerokai šiauriau nei pirmąkart. Per trumpą laiką Solvyčegodske jis įsitaisė dvi meilužes (viena paskui net atsekė į Baku ir tapo neoficialia žmona).

Stalinas niekada nebuvo mergišius, bet visuomet turėdavo mažiausiai vieną merginą, o tremtyje tapo kone paleistuviu. Jis moterims atrodė gražus ir patraukdavo liepsningomis akimis. Moterys esą jausdavo norą rūpintis vienišu, liesu, nevalyvu, nesugebančiu savęs prižiūrėti gruzinu. Tačiau Stalino prioritetų sąraše moterys buvo žemai, kur kas žemiau už revoliuciją, meilę sau, intelektualinius poreikius ir girtavimą su draugužiais.

Priešingai nei dauguma kaukaziečių, Soso buvo bejausmis: kad ir kaip mylėjo žmogų, niekada neatleisdavo net menkiausios žalos partijai – nudirdavo odą gyvam.

Diktatorius turėjo daugybę kompleksų, daugiausia dėl išvaizdos trūkumų, gėdijosi nuogo savo kūno.

Staliną traukė stiprios moterys, bet pirmenybę teikė nuolaidžioms namų šeimininkėms ir paauglėms. Todėl nekeista, kad dar kartą ištremtas, šiuokart – prie Jenisejaus netoli speigračio, kur žiemomis spausdavo 40-60 laipsnių šaltis ir iš kur buvo sunku pabėgti, jis meiluže įsitaisė trylikametę Lidiją Perepryginą. Ši net dukart pastojo (pirmasis kūdikis mirė).

Vėliau, grįžęs į Sankt Peterburgą ir apsistojęs pas Alilujevus, užmezgė romaną su jauniausia dukra Nadia, kurią vėliau vedė. Atšiauri tremtis Stalinui patiko: ji tapo vienu iš laimingiausių niūraus gyvenimo tarpsnių.

Dar 1912 m. Stalinas buvo išrinktas partijos Centro komiteto nariu – iki gyvenimo galo. Beje, menševikai galėjo išgelbėti SSRS nuo stalinizmo – jie buvo pašalinę Soso iš partijos, bet vėliau nesugebėjo to įrodyti.

O artėjant revoliucijai Leninas ėmė stumti Staliną, nes vertino jo tvirtumą, ištvermę, užsispyrimą ir klastą kaip savybes, reikalingas kovoje. Gruzinas buvo protingas, pasitikėjo savimi, pasižymėjo dideliu intelektu ir politiniais gabumais, tikėjo smurto galia ir turėjo smurtautojo patirtį, buvo įžeidus, kerštingas, charizmatiškas, jautrus, negailestingas, be galo keistas ir nežinojo, kas yra atjauta.

Tačiau Stalinui reikėjo veiksmų arenos, o 1917-aisiais ją rado. Tuomet jis oficialiai tapo Stalinu, nors taip retkarčiais vadinosi nuo 1912 m.

Vardas buvo rusiškas, bet Stalinas visą gyvenimą liko kaukazietis, o tuomet tapo keturtautis: gruzinas pagal tautybę, rusas pagal lojalumą, internacionalistas savo ideologiją ir sovietų žmogus pagal pilietybę.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Lap 2020 17:31 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27113
Miestas: Ignalina
Кем был Ленин на самом деле


https://prozoro.net.ua/2020/09/28/kem-b ... nt=8818395

Так, друзья — сегодня будет интересный пост на тему, кем был Ленин на самом деле. Как вы наверное уже знаете — в СССР существовал целый культ личности Вождя, к которому детей приучали с самого раннего детства, Ленин в виде бюстов или портретов присутствовал во всех учреждениях, а на всех демонстрациях обязательно несли его портреты и избранные цитаты.

На самом деле большинство советских граждан даже не подозревали, какой личностью Ленин был на самом деле — его полные собрания сочинений читали далеко не все, и далеко не все были знакомы с его цитатами о том, сколько именно людей (граждан государства и братьев) нужно убить, повесить, расстрелять и отправить в концлагеря — только лишь за то, что они думают не так, как Ленин, и не считают, что рельсы в светлое будущее должны быть проложены по шпалам из трупов, пишет популярный белорусский блогер Максим Мирович в Facebook.

Итак, в сегодняншем посте — рассказ о культе Ленина в СССР, о том, каким на самом деле был реальный Ленин, а также важный вопрос.

Paveikslėlis

Культ Ленина в СССР.


Как я уже писал в своих предыдущих постах — культ той или иной личности существовал в СССР практически всегда.

Культ Сталина сформировался примерно к 1930 году, пережил свой расцвет в предвоенные годы и сошёл на нет в первой половине пятидесятых — после смерти Сталина и развенчания его культа Хрущёвым. Но на самом деле культ личности никуда не делся, просто место Сталина начал занимать Ленин — его культ рос и укреплялся в шестидесятые годы, когда все злодеяния коммунистов приписывали лишь одному «злому Сталину», который якобы извратил учение «доброго дедушки Ленина».

Культ Ленина навязывался советским детям с самого раннего детства — их начинали обрабатывать книгами для дошкольного чтения вроде «Звёздочка» или «Спутник букваря», в которых дети должны были прежде всего выучить «три самых дорогих слова — мама, Родина и Ленин». Как я уже писал — на самом деле эти книги были замаскированными учебниками советской пропаганды.

Несколько позже детям уже подсовывали полноценный сборник мифов о Ленине за авторством Бонч-Бруевича, который был составлен по образцу и подобию религиозных житий святых, не должен был подвергаться ни малейшему сомнению и якобы рассказывал полную правду о жизни «Вождя мирового пролетариата».

Во взрослой жизни Ленин тоже присутствовал в виде постоянного фона — его памятники стояли на площадях практически всех городов СССР, его бюсты обязательно были в каждой школе (в вестибюле либо в Ленинской комнате) и во многих учреждениях. Если в том или ином учреждении была стенгазета или доска почтёта — то портрет Ленина чаще всего лепили и туда. Ещё местами можно было увидеть плакаты с его цитатами вроде «учиться, учиться и учиться».

В общем, как видите — в СССР существовал самый настоящий культ Ленина, детей с самого раннего детства приучали верить и поклоняться Вождю, Ленин в том или ином виде постоянно присутствовал в жизни каждого советского гражданина — но очень немногие задумывались о том, чем был этот человек на самом деле.

Каким был реальный Ленин?


А теперь давайте посмотрим, кем был Ленин на самом деле. Если отвлечься от пропагандистской мишуры, от россказней про «доброго дедушку, который всех любил» и о том, что он постоянно улыбался и дарил детям подарки — то вырисовывается достаточно неприглядная и пугающая личность.

Paveikslėlis

Современники вспоминали Ленина как человека невысокого роста, с неприятным и просто отталкивающим выражением лица.

Георгий Соломон, советский партийный номенклатурщик, описывал Ленина как плохого оратора, демагога, личность самовлюблённую и самодовольную, который презирал своих собеседников-оппонентов и ненавидел всех инакомыслящих.

Что-то похожее про Ленина вспоминал и философ Николай Валентинов, близкий знакомый Ленина, вот как он описывал «Вождя» — «Глаза были темные, маленькие, очень некрасивые. Лицо было очень подвижно, часто меняя выражение: настороженная внимательность, раздумье, насмешка, колючее презрение, непроницаемый холод, глубочайшая злость. В этом случае глаза Ленина делались похожими на глаза — грубое сравнение — злого кабана.»

Про злые глаза вспоминала и современница Ленина Ариадна Вильямс: «Злой человек был Ленин. И глаза у него волчьи, злые».

А теперь давайте посмотрим на некоторые цитаты Ленина, чтобы понять, что это была за личность:

«Пенза Губисполком. Провести беспощадный массовый террор против кулаков, попов и белогвардейцев; сомнительных запереть в концентрационный лагерь вне города.»

Собственно, это к вопросу о том, кто первым придумал концлагеря — коммунисты или нацисты.

А вот тоже про концлагеря (который Ленин, вероятно, очень любил), цитата от 19 ноября 1919 года:

«Всех, проживающих на территории РСФСР иностранных поданных из рядов буржуазии тех государств, которые ведут против нас враждебные и военные действия, в возрасте от 17 до 55 лет заключить в концентрационные лагеря.»

Paveikslėlis

Цитата 22 августа 1918 года, фактически начало того самого «Красного террора», автором которого и был «добрый дедушка Ленин»:

«Саратов, уполномоченному Наркомпрода Пайкесу. Советую назначать своих начальников и расстреливать заговорщиков и колеблющихся, никого не спрашивая и не допуская идиотской волокиты.»

В этой цитате весь «добрый дедушка Ленин» как есть — с приказами не справиться с террором, а «обосновать его и узаконить». Теперь террор должен делаться законными методами:

«Суд должен не устранить террор. Обещать это было бы самообманом или обманом, а обосновать и узаконить его принципиально, ясно, без фальши и прикрас.»

А вот цитата Ленина из работы «Как организовать соревнование?»:

«Прекрасный план! Доканчивайте его вместе с Дзержинским. Под видом «зелёных» (мы потом на них свалим) пройдём на 10—20 вёрст и перевешаем кулаков, попов, помещиков. Премия: 100.000 р. за повешенного.»

Или вот, тоже весьма известная цитата «Вождя». Здесь он поручает местным коммунистам «план по повешениям», а также инструктирует на счет заложников:

«Товарищам Кураеву, Бош, Минкину и другим пензенским коммунистам. Товарищи! Восстание пяти волостей кулачья должно повести к беспощадному подавлению. Этого требует интерес всей революции, ибо теперь взят «последний решительный бой» с кулачьем. Образец надо дать. Повесить (непременно повесить, дабы народ видел) не меньше 100 заведомых кулаков, богатеев, кровопийц. Опубликовать их имена. Отнять у них весь хлеб. Назначить заложников — согласно вчерашней телеграмме. Сделать так, чтобы на сотни верст кругом народ видел, трепетал, знал, кричал: душат и задушат кровопийц кулаков. Телеграфируйте получение и исполнение. Ваш Ленин.»

А вот «добрый дедушка Ленин» приказывает «ихтамнетам» перейти границу Латвии и Эстонии и повесить там от 100 до 1000 «чиновников и богачей», цитата от 17 мая 1922 года:

«Принять военные меры, т.е. постараться наказать Латвию и Эстляндию военным образом (например, «на плечах» Балаховича перейти где-либо границу на 1 версту и повесить там 100 –1000 их чиновников и богачей)».

Послесловие.


Как видите — образ реального Ленина был очень далёк от той картинки, которую рисовала советская пропаганда. На самом деле Ленин был малоприятной и озлобленной личностью, который думал, что с помощью убийств и насилия можно построить что-то хорошее.

Именно Ленин первым возвёл массовое насилие в ранг государственной политики (т.н. «Красный террор»). Именно Ленин первым придумал концлагеря на территории СССР и стал отправлять туда всех неугодных.

Именно Ленин первым в истории XX века создал тоталитарное государство, которое провозгласило личность человека чем-то ничтожным и начало гонку по трупам за призрачными идеалами.

Очень жалкими выглядят попытки фанатов СССР оправдать Ленина — мол, его не так поняли, его цитаты вырваны из контекста и т.д. Все всё поняли именно так, как надо, и Сталин был лишь учеником и продолжателем дела Ленина. Как писал Есенин — «для них не скажешь — «Ленин умер», их смерть к тоске не привела, ещё суровей и угрюмей они творят его дела»…

Такие дела.

Напишите в комментариях, что вы обо всём этом думаете. Тоже небось считали в детстве, что Ленин это «добрый дедушка»?

Источник
https://www.obozrevatel.com/society/kem ... nt=8818395

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 22 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007