Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 07:17

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 04 Sau 2012 20:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 07 Rgs 2011 14:16
Pranešimai: 26
Full English text of the new Hungarian constitution
http://presidentialactivism.wordpress.c ... stitution/

Pdf. formatu atsisiuntimui
–> Full English text of the new Hungarian Constitution <–
(Hungarian Basic/Fundamental Law; including preamble)
http://www.kormany.hu/download/4/c3/300 ... UNGARY.pdf

Arba:
http://www.euractiv.com/sites/all/eurac ... _DRAFT.pdf

Constitution of Hungary
http://en.wikipedia.org/wiki/Constitution_of_Hungary

Конституция Венгрии
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 0%B8%D0%B8


Vengrija žengia tautinės valstybės link


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/p ... ybes_link/

2012 sausio mėn. 04 d. 10:55:29
Ričardas ČEKUTIS „Respublikos“ žurnalistas

       Šį sekmadienį įsigaliojo nauja progresyvi Vengrijos Konstitucija, įtvirtinanti tautinės valstybės pamatus ir apribojanti užsienio kosmopolitų įtaką šalyje. Pagrindinio šalies įstatymo nuostatos geriausiai paaiškina ir visų užsienio „ekspertų“ bei „kritikų“ nepasitenkinimo priežastis.

       Pagal naująją Konstituciją, šalis nuo šiol vadinasi ne Vengrijos Respublika, o tiesiog Vengrija. Naujojoje Vengrijos Konstitucijoje yra ir daugiau teigiamų dalykų, kurių galėtų pasimokyti ir kitos tikrąsias vertybes norinčios puoselėti valstybės: santuoka apibrėžiama kaip vyro ir moters sąjunga, o gyvenimo pradžia vadinamas apvaisinimo momentas. Taip pat akcentuojami doros ir moralės dalykai, krikščionybės vaidmuo išsaugant tautiškumą, įtvirtinamas suvienytos Vengrijos tautos idealas užsienyje gyvenančių vengrų atžvilgiu. Konstitucijoje numatoma ir galimybė suteikti balsavimo teises užsienyje gyvenantiems vengrams.

       Visa tai itin nepatinka įvairiems ES kosmopolitams, globalistams ir kitiems destruktyviai mąstantiems veikėjams. Jie aiškina, esą naujuoju pagrindiniu įstatymu šalyje suvaržomos Konstitucinio Teismo galios, neva kyla grėsmė žiniasklaidos pliuralizmui, suvaržoma „teismų nepriklausomybė“. „Nepriklausomi“ teismai, sprendžiant iš šitų „ekspertų“ ir „kritikų“ pareiškimų, tai tie, kurie gina užsienio korporacijų bei bankų interesus, seksualinius iškrypimus, globalistų peršamą gyvenimo būdą.

       Vengrija jau priėmė įstatymą, kuriuo apribota centrinio banko „nepriklausomybė“, kitaip sakant, nuo šiol valstybė turės daugiau įtakos prižiūrint Vengrijoje gausiai veikiančių užsienio bankų sistemą bei vykdant nepriklausomą šalies fiskalinę politiką. 293 Parlamento nariai balsavo už naująjį įstatymą, o 4 - prieš jį. Šis įstatymas taip pat sukėlė isteriją ES, pajutusioje, kaip Vengrija vis labiau įtvirtina savo nepriklausomybę.

       Neturėdami kitų argumentų, vadinamieji ES ekspertai aiškina, kad Vengrijos Vyriausybė ir toliau nepaiso tarptautinės kritikos, nors siekia gyvybiškai svarbaus 15-20 mlrd. eurų kredito iš ES ir Tarptautinio valiutos fondo. Kaip ir visada tokiais atvejais, globalistai suplaka finansinius ir moralinius dalykus į vieną krūvą, apdairiai „pamiršdami“, kad netgi pagal ES teisę jie negali kištis į nepriklausomos valstybės vidaus reikalus.

       Kilusios isterijos lygį aiškiausiai parodo ir kitas „kritikų“ argumentas, esą naujoji Konstitucija sudaro palankesnes sąlygas ateityje rinkimus laimėti dabar valdančiai partijai „Fidesz“, o tęsiama mokesčių politika iš esmės suriš rankas būsimoms vyriausybėms. Kaip neva svarų argumentą užsienio isterikai nurodo faktą, kad nuo šiol generalinio prokuroro, Konstitucinio Teismo teisėjų ir valstybės audito vadovo kadencija truks nuo 9 iki 12 metų. Esą tai reiškia, kad šie pareigūnai, kurių daugelis yra paskirti „Fidesz“, gali likti savo postuose net jei ir keisis Vyriausybė.

       Kažkodėl ir šiuo atveju „pamirštama“, kad „Fidesz“ Vengrijos piliečiai laisvuose rinkimuose pasirinko laisva valia ir ši partija tiesiog įgyvendina savo piliečių, pavargusių nuo anksčiau tvyrojusio teisinio nihilizmo ir chaoso, valią. Iš esmės ES politikieriai tuo diskredituoja patys save, kvestionuodami vengrų tautos pasirinkimą, nors 2010 m. rinkimus šioje šalyje anksčiau pripažino „demokratiškais ir laisvais“.

       Vengrijos pagrindinis įstatymas buvo priimtas dar balandžio mėnesį Viktoro Orbano (Viktor Orban) vadovaujamos centro dešiniųjų Vyriausybės turimos dviejų trečdalių daugumos balsais Parlamente.

       „Bet kuri būsima Vyriausybė susidurs su didžiule „Fidesz“ lojalia institucine sistema“, - porino vadinamasis teisės ekspertas Peteris Hakas (Peter Hack). - Visoms anksčiau nepriklausomoms institucijoms dabar tiesioginę ar netiesioginę įtaką daro „Fidesz“.

       O štai liberalų Europos Parlamente lyderis ir buvęs Belgijos premjeras Gajus Ferhofštatas (Guy Verhofstadt) naująją Vengrijos Konstituciją pavadino „Trojos arkliu siekiant autoritariškesnės politinės sistemos Vengrijoje, grindžiamos vienos partijos valdymo tęsimu“.

       Keli tūkstančiai kosmopolitų bei opozicijos suklaidintų žmonių Vengrijos sostinėje Budapešte vakar protestavo dėl naujos šalies Konstitucijos, įsigaliojusios prieš dieną. Pareigūnams atvykus į renginį, protestuotojai skandavo šūkius, nukreiptus prieš premjerą V.Orbaną, ir turėjo su savimi jo „diktatūrą“ smerkiančius plakatus.

       Vengrijos Konstitucijos nuostatos

Dieve, laimink vengrus.

Mes didžiuojamės, kad mūsų karalius šv.Steponas prieš tūkstantį metų pastatė Vengrijos valstybę ant tvirto pamato ir padarė mūsų šalį krikščioniškosios Europos dalimi.

Mes pripažįstame krikščionybės vaidmenį išsaugant valstybingumą. Mes vertiname įvairias mūsų šalies religines tradicijas.

Mes nepripažįstame mūsų istorinės Konstitucijos sustabdymo, įvykusio dėl svetimšalių okupacijų. Mes atsisakome bet kokios senaties už nežmoniškus nusikaltimus, įvykdytus prieš vengrų tautą ir Vengrijos piliečius valdant nacionalsocialistų bei komunistų diktatūroms.

Mes nepripažįstame komunistinės 1949 m. konstitucijos, nes ji buvo pagrindas tironiškai valdyti; todėl mes skelbiame ją negaliojančia.

Vengrija gina santuokos instituciją kaip vyro ir moters sąjungą, sudarytą laisvanorišku sprendimu, ir šeimą, kaip tautos išlikimo pagrindą.

Vengrija skatina įsipareigojimą turėti vaikų.

Žmogaus orumas yra neliečiamas. Kiekviena žmogiškoji būtybė turi teisę į gyvenimą ir žmogiškąjį orumą; embriono ir vaisiaus gyvybė yra ginama nuo pradėjimo momento.
 
      Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/p ... komentarai


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2012 23:10 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
A.Juozaitis: Vengrai prieš Europos standartus


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/n ... tandartus/

2012 sausio mėn. 10 d. 12:41:23
Arvydas JUOZAITIS, filosofas, rašytojas

       IŠKILMĖS. Budapešto operos teatre iškilmingai paminėta 2012-ųjų sausio 1-ąją įsigaliojusi Konstitucija, kuri priimta Viktoro Orbano vadovaujamos centro dešiniųjų Vyriausybės turimos daugumos balsais Parlamente

-------------------

       2004 m. gegužės 1 d. Europos Sąjunga džiūgavo - šventė didžią pergalę. Tą dieną valstybių konglomeratas prasiplėtė dešimčia naujų narių. Ir ėmė Senasis žemynas suktis aplink naują geopolitikos ašį, kurios atspirties taškas gerokai pasislinko į žemyno rytus.

       Anuometinius pokyčius ryškiausiai pajutome mes, baltijiečiai. Nes mes labiausiai atsiribojome nuo Rusijos ir žlugusios TSRS imperijos. Atrodė, stipria ES siena apsisaugojome. Tačiau nė metų nereikėjo pamatyti, kad iš vienokios provincijos tapome kitokia provincija. Baltijos pakrantėje stovėjęs laivas ūmai nuo vieno šono pavirto ant kito, ir visi, įgula ir keleiviai, pajuto akivaizdžius fiziologinius pokyčius.

       Šiandien, nuo to reikšmingo įvykio praėjus aštuoneriems metams, akivaizdu, kad sparčiai besikeičianti ES mus vėl supurtys. Paprasčiausiai ir fiziologiškai. Nes aišku, kad tuštėjanti Lietuva ilgai tuščia neliks, kad čionai bus nukreiptas spalvotas trečiojo pasaulio imigrantų srautas. Viskas teisinga - energijos kaitos dėsnis: pakrikę morališkai ir ekonomiškai, neišvengiamai sulauksime šalies turinio pokyčių. Tas pats laukia ir kitų kaimynų, panašių į mus.

       Todėl nepaprastai nustebino vienišas balsas, išsiveržęs iš Europos krūtinės. Tai sušuko Vengrija, kurioje sausio 1 d. įsigaliojo naujoji Konstitucija. Konstitucijos pataisomis pareikšta, kad valstybė bandys užkirsti kelią ES gerovės ir ateities vizijai. Nes tos vizijos įsigaliojimas reikštų tautos, 10 mln. žmonių, istorijos pabaigą.

       Be reikalo širsta ES komisarai - Vengrijos neįbauginsi. Be to, vidaus kosmopolitai jos dar nevaldo. Ir kas svarbiausia: niekas ten nepamirš, kaip 1956 metų spalį beginkliai Budapešto studentai ėmė griauti didžiausią ir rimčiausią komunistinę anuometinę „naująją Europą“. Sukilimas prieš galingiausią imperiją buvo toks stiprus, kad Maskva įsakė Varšuvos sutarties armijoms pulti Budapeštą tankais, artilerija ir net aviacija. Per kelias spalio paras sostinės gatvėse žuvo apie 3 tūkst. menkai ginkluotų jaunuolių. Po šio sukilimo, po šios aukos, Europa sustingo apžavėta.

       Šiandien ES komisarai iš tribūnų siunčia 1956 metų sukilėlių vaikams prakeiksmus ir grūmoja ES standartais. Graudu ir juokinga. Nes tas vieversys aukotis pasirengęs, o ne į standartų inkilus lįsti. Tik ar belikę kam rodyti pavyzdį? Gal standartai jau tiek pakeitę daugumą europiečių, kad šie dabar supranta tik savo nosies judesius?

Napoleonas ir Bismarkas gyvi


       Ar nūdienėje Europoje Napoleoną su Birmarku vis dar galima vadinti herojais? Pasirodo, galima. Tik labai savita kalba. Antai „Bonapartė“ prancūzams visuomet bus neblėstantis raidžių rinkinys ir žvaigždė, kuriai Panteone nusilenkiama kaip Didžiausiam žmogui. O Bismarkas? Vokiečiai, bijantys žodžio „tėvynė“, apie jį nūnai kalba kukliau ir „geležinį kanclerį“ prisimena ne kaip imperijos kūrėją, o kaip valstybinių pensijų pradininką. Tai tikra tiesa: iki Bismarko pensijų niekas pasaulyje niekam nemokėjo, po jo moka labai daug kur. Sako, tai amžinas dėsnis! Koks jau amžinas, jeigu „amžinumui“ vos daugiau nei šimtas metų? (O tikrai amžinoje Kinijoje valstybė ir dabar nesirengia mokėti pensijų.)

      Vadinasi, Europa kurta ir pagal šių vizionierių modelius?

      Neskubėkime atsakyti.
 
      Paskaičius „Bonapartės“ mintis, kurias Šv.Elenos saloje, tremtyje, užrašė grafas Las Kazas (Las Cases), didysis prancūzas tikrai troško sulipdyti kažką panašaus į dabartinę ES (tik vyraujauti turėjusi prancūzų kalba). Gaila, jo nesuprato ir todėl jam teko daug kariauti, lieti milijonų kraują, nes derybomis karaliai netikėjo. Ir pagaliau jis pasiekė savo: 1804 m. padovanojęs žmonijai „Napoleono kodeksą“, paliko galingą testamentą. Kuris svarbesnis už viską Europoje, nes gulė į Civilinį kodeksą, aprašantį šventas nuosavybės ir asmens teises. Sukūrė dabartinių ES standartų pagrindus.

       Prisideda prie tų standartų ir Bismarkas. Jo idėja aprūpinti nedirbančią (jau atidirbusią) gyventojų masę visomis pragyvenimo garantijomis geniali. Nes atšaukė šeimos ir giminių pareigą išlaikyti dirbti nebegalinčius gimines, tėvus. Įpareigojama tai padaryti valstybę. Dabar tai daro ne šiaip kokia valstybė, o supervalstybė ES. Ji įsipareigojusi aprūpinti standartu visus, ne tik tėvynėje, bet ir už jos ribų. Negana to: ji įsipareigojo aprūpinti niekad niekur nedirbusius. Net gyvenusius anapus ES, trečiojo pasaulio šalyse. Kad tie važiuotų čionai ir keistų ES gyventojų sudėtį. Nes ES nustojo gimdyti palikuonis - kam jie man reikalingi, jeigu neišlaikys manęs senatvėje?

       Tai tokie šiandien vyraujantys ES standartai. Kiek pasikeitę, atitolę nuo Napoleono ir Bismarko, bet gyvi.

Standartai kaip nosis


       Kai Vengrijos Parlamentas paleido vieversio trelę, iš kito Europos krašto pasigirdo kranklio balsas. Prabilo prancūzas Žanas Klodas Trišė (Jean Claude Trichet), buvęs Prancūzijos banko ir Europos centrinio banko prezidentas. Jis pareiškė: jeigu Europa vis dar nori išlaikyti savo įtaką ir gerovę, ji privalo sparčiau vienytis ne tik ekonomiškai, bet ir politiškai. Ir visaip kitaip. Nes kas čia ypatingo, sako prancūzas, lyg pasiėmęs imperatorišką Napoleono lazdą: buvęs ne tik „Bonapartė“, buvusi ir Romos imperija. O jeigu pagalvosime, ir osmanai pusėje Europos. Ir Frankų imperija buvusi. Žodžiu, imperijų buvę per akis.

       Kur šio optimizmo šaknis? Juk ir mokinukai žino, kad imperijos laikinos, kad Dievas, amžinybę žarstydamas, su žmonėmis kalba žmonių, o ne imperijų kalbomis, tautų kalbomis kalba.

       Bet aišku, kur čia šuo pakastas: tai ES standartai. ES komisarai išrado ir sulipdė šventą karvę - „Standartą“. Duok tu jiems „Standartą“ kaip kokį komunistinio penkmečio planą, ir taškas. Tada visiems įtiksi, tada „ES išlaikys savo įtaką ir gerovę“.

       Po galais, kur gerovę? Ir, po perkūnais, kiek dar galima vartoti? Ką dar galima suvalgyti, nuryti? Į kokius kurortus dar galima išlėkti? Kiek dar meilužių galima įsitaisyti? Ir pagaliau: ar visi šie standartai - gerovė ir įtaka, ar jau, atleiskite, paleisti viduriai?

       Įdomiausia, kad „ta įtaka ir ta gerovė“ tarsi ir be europiečių gyvuoja. Kaip toji Gogolio nosis, kuri vaikšto sau Europos prospektu ir ieško buvusio šeimininko.

       Gaila, pagaus tą nosį toks dėdė Standartas, kad bus jis visai ne europiečio veidu. Ir prisiklijuos. Bus tau naujas majoras Kovaliovas! O Ž.K.Trišė su visais buvusiais prancūzais ir vokiečiais liks be nosių.

2011 m. sausio 8 d.

Vengrijos Konstitucijos nuostatos


Mes didžiuojamės, kad mūsų karalius šv.Steponas prieš tūkstantį metų pastatė Vengrijos valstybę ant tvirto pamato ir padarė mūsų šalį krikščioniškosios Europos dalimi.

Mes pripažįstame krikščionybės vaidmenį išsaugant valstybingumą. Mes vertiname įvairias mūsų šalies religines tradicijas.

Mes nepripažįstame mūsų istorinės Konstitucijos sustabdymo, įvykusio dėl svetimšalių okupacijų. Mes atsisakome bet kokios senaties už nežmoniškus nusikaltimus, įvykdytus prieš vengrų tautą ir Vengrijos piliečius valdant nacionalsocialistų bei komunistų diktatūroms.

Mes nepripažįstame komunistinės 1949 m. konstitucijos, nes ji buvo pagrindas tironiškai valdyti; todėl mes skelbiame ją negaliojančia.

Vengrija gina santuokos instituciją kaip vyro ir moters sąjungą, sudarytą laisvanorišku sprendimu, ir šeimą, kaip tautos išlikimo pagrindą.

Vengrija skatina įsipareigojimą turėti vaikų.

Žmogaus orumas yra neliečiamas. Kiekviena žmogiškoji būtybė turi teisę į gyvenimą ir žmogiškąjį orumą; embriono ir vaisiaus gyvybė yra ginama nuo pradėjimo momento.

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/n ... komentarai

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Sau 2012 19:55 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Signataras A.Patackas: Vengrai rodo mums kelią


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... ums_kelia/

2012 sausio mėn. 16 d. 14:30:02
Alia ZINKUVIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

       Šventus šeimos ir tautos postulatus savo Konstitucijoje įtvirtinusi Vengrija įsiutino šiandienius ES ideologus. „Kaip neįsiutins, jei tiek pastangų buvo įdėta siekiant ištrinti iš europiečių sąmonės pamatines krikščioniškąsias bei tautines vertybes, kuriomis rėmėsi pirmieji ES kūrėjai“, - interviu „Respublikai“ sakė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Algirdas Patackas.

- Prieš du dešimtmečius lietuviai, Sąjūdžio vedami, stojo ginti per amžius puoselėtų vertybių, ir dėl to sugriuvo net Sovietų Sąjunga. Šiandien mes esame kitoje Sąjungoje, kuri vėl kėsinasi į pamatines vertybes, o ginti jų tarsi nėra kam. Kodėl?

       - Kai griuvo Sovietų Sąjunga, buvo vieni iššūkiai, o dabar - kiti, daugiausia susiję su Vakarais, su ES ir su mūsų vidaus bėdomis, kurių mes anksčiau nematėme ar nebuvo progos jų pastebėti. Turiu galvoje ir tą tamsiąją, šešėlinę, lietuviškumo pusę. Tai, kad ji išaiškėjo, irgi tam tikra vertybė, nes kai žinai savo diagnozę, gali kažką daryti. O vengrai jau parodė kelią.

- Vengrai savo naująja Konstitucija sudrebino supuvusius ES pamatus?

       - Sugaišau visą naktį, kol suradau Konstitucijos tekstą anglų kalba. Jis yra tarsi slepiamas. Yra tik kritika į vienus vartus: viena publikacija neutrali, o 100 - prieš. Jau pasirodė publikacijos, nukreiptos prieš Viktorą Orbaną (Viktor Orban) kaip asmenį. Tai senas metodas - jei negali įkasti ideologijai, apderk jos skleidėjus.

       Tokia reakcija rodo, kad vengrai atliko fundamentalų darbą. Ir ne tik pastatė į vietą bankus, „užlaužė“ teismus. Ko gero, tai vienintelė Europoje Konstitucija, kuri turi nuostatą apie gyvybės pradžią. Joje įrašyta, kad gyvybė, o teologiškai kalbant, siela, prasideda nuo pat gyvybės pradėjimo momento.

       Antra, Konstitucijoje aiškiai išdėstyta, kad santuoka sudaroma tik tarp skirtingų lyčių asmenų. Tai krikščioniška ir apskritai visų esminių religijų nuostata, užkertanti kelią įteisinti homoseksualų santuokas.

       Politinėje srityje svarbus yra pavadinimo pakeitimas - nebe Vengrijos Respublika, o tiesiog Vengrija - tai rodo, kad bus kuriama tautinė valstybė. Bet vengrai neišsižada parlamentarizmo. Neišsižada jie ir ES, tik nuostata maždaug tokia: mes gyvename ES pilyje, bet turime raktą nuo savo kambarėlio ir prašom pas mums nedaryti tvarkos. Galime draugauti, bet jei pradėsite nurodinėti, kiek šaukštelių cukraus mums dėti į arbatą, nieko nebus...

       Vengrų tauta vėl šauniai pasirodė, kaip ir 1956 m. pavasarį sukilusi prieš sovietų okupantus.

- Ar Lietuvai pavyktų pakartoti vengrų iššūkį?

       - Reikia, kad tauta būtų tokia kaip vengrai. O jie yra karinga, vyriška tauta ir labiau vientisa nei mes. Aišku, ir palankių aplinkybių reikia. Jei rinkimuose gautume tokią daugumą, kaip V.Orbano partija. Nes Konstitucijai pakeisti reikia mažų mažiausiai dviejų trečdalių balsų daugumos. Labai retai vienai partijai pavyksta tiek surinkti, o kai sueina į koalicijas, prasideda tampymaisi į šalis.

       Mes Konstituciją pakeitėme 1992 m. Prieš paleisdami Atkuriamąjį Seimą, įkalėme paskutinę vinį į LTSR karstą. Dėjome daug pastangų, nes suvokėme: jeigu mes nepadarysime, paskui gali viskas strigti. O vengrams to padaryti nepavyko, ir jie gyveno su 1949 m. Konstitucija. Tiesa, vienu metu liberalai turėjo daugumą ir turėjo galimybę, tačiau pritrūko politinės valios.

- Ko gero, politinės valios apginti pamatines vertybes trūksta ir mums. ES grasina Vengrijai įvairiomis sankcijomis, o mūsų politikai tyli tarsi vandens į burną prisisėmę.

       - Mūsiškiai krikščionys demokratai yra Vengrijos valdančiosios partijos „Fidesz“ ideologiniai giminaičiai. Kalbinau krikdemus ir Tėvynės Sąjungos vadovybę, kad pareikštų jiems paramą kaip partijai. Regis, pritarimas yra. Šnekėjausi ir su ateitininkais, siūliau užmegzti ryšius su „Fidesz“ jaunimo organizacija. Vengrams reikia moralinės paramos prieš tuos, kurie smerkia ir grasina.

- Bijoma, kad ir kitose ES šalyse žmonės gali atsipeikėti?

        - Labiausiai į akis krenta melas, kuriuo varoma prieš vengrus nukreipta propagandos mašina. V.Orbano partija kaltinama veikiant nedemokratiškai, bet yra atvirkščiai. Konstitucija įsigaliojo nuo sausio 1-osios, kai pasirašė prezidentas. Tai nebuvo joks netikėtumas, mat jos tekstas buvo paskelbtas dar prieš rinkimus. Dėl to, manau, Vengrijos žmonės ir išsirinko šitą partiją.

        Dabartinį Vengrijos lyderį V.Orbaną pažįstu asmeniškai. Tai yra tarsi Vytautas Landsbergis, tik 30 metų jaunesnis. Pagal mąstymą jis yra tikras sąjūdininkas. V.Orbanas kelis kartus buvo premjeru, ilgai dirbo opozicijoje, bet sugebėjo išsilaikyti politinėse viršūnėse.

        Kas svarbu - masoniška spauda apie tai nutyli - V.Orbanas yra apdovanotas Vatikano Šv. Grigaliaus Didžiojo ordinu. Jį įteikė popiežius Jonas Paulius II, nors V.Orbanas yra kalvinistas, tik žmona katalikė.

        Jonas Paulius II ne kiekvienam politikui ordinus dalijo. Ir V.Orbano partija šiandien meta iššūkį visai liberalmasonijai, kuri įsiveisė ES.

        Savo Konstitucija, kurios bendra kryptis yra tautiškai krikščioniška, vengrai grįžta į ES pradžią. Jie teigia, kad ES buvo įkurta krikščioniškais pagrindais. Iš tiesų trys politikos asmenybės, laikomos ES krikštatėviais, yra katalikai - Konradas Adenaueris (Konrad Adenauer), Robertas Šumanas (Robert Schumann) ir Alsidas De Gasperis (Alcide De Gasperi).

        Apie R.Šumaną mes dar žinome, o apie A.De Gasperį - labai mažai. Jis buvo ES pagrindų architektas, Musolinio laikais atsėdėjo fašistų kalėjime, paskui dirbo Vatikane bibliotekininku, kelis kartus yra buvęs Italijos premjeru, bet paties ES susikūrimo fakto 1957 m. jis nesulaukė. 1993 m. A.De Gasperiui buvo pradėta beatifikacijos byla - jis gali būti paskelbtas palaimintuoju!

- Vadinasi, tie, kurie puola vengrus, sakydami, kad šie pamynė ES pagrindus, gina išsigimusias vertybes?

        - Būtent. Maždaug septintajame dešimtmetyje ES įvyko vidinis maištas, liberalai išlindo kaip žiurkės ir užėmė aukštas pozicijas ES valdyme. Mudu su Letu Palmaičiu (filologijos mokslų daktaras, baltistas ir orientalistas Mykolas Letas Palmaitis - red. past.) esame parašę apie tai knygą „Kas ir kada pagrobė Europą“ - knygynuose dar galima rasti*.

- Kas, jūsų įsitikinimu, pagrobė Europą?

        - Kalbant krikščioniškais terminais - antikristinės jėgos. Dabar viena iš jų vėliavų - genderizmas (angl. gender - lytis). Jos veikė ir prieš Antrąjį pasaulinį karą, bet lindėjo šešėlyje. O paskui 7-ajame dešimtmetyje išplito tarsi visa graužiantis virusas.

        Jie turi savo metodus, kaip iš lėto, atsargiai užimti naujas pasaulėžiūrines teritorijas, žmonių sąmones. Pradeda nuo vyrų ir moterų lygių teisių, paskui plečiasi toliau ir giliau, skleisdami toleranciją nuodėmei bei ydai, ir nepastebimai pereina prie sveiku protu nesuvokiamo priešiškumo šeimai, religijai ir dorai. Tada išlenda į viešumą savo iškrypėliškais paradais.

        O dabar jie jau prieina prie įstatymų leidybos ir represinių priemonių. Pavyzdžiui, Vokietijoje dabar į kalėjimą už tokius pažeidimus, kaip homoseksualo pavadinimas pederastu, pakliūva daugiau žmonių, nei vadinamojoje demokratinėje Vokietijoje sėdėjo už pasipriešinimą komunistiniam režimui.

Paveikslėlis

* L.Palmaitis, A.Patackas „Kas ir kada pagrobė Europą“

        Konstatuodami dabartinės Europos ir visų Vakarų dvasinę ir kultūrinę krizę, autoriai skirtingais keliais ieško jos priežasčių.

        Knygos forma - susirašinėjimas elektroniniais laiškais tarp dviejų oponentų, kurių skirtingos nuomonės remiasi tuo pačiu doroviniu pamatu.

         Europos pagrobimas iš europiečių vienam iš oponentų regisi kaip kairiųjų ir liberalų, kurie, sulaukę tinkamo momento, išlindo iš smuklių ir viešnamių ir ėmė skelbti savo manifestus, šlovinančius laisvą meilę, neigti Dievą ir nuodėmę, propaguoti sodomiją, darbas.

         Kitas pašnekovas įrodinėja, kad Europą išprievartavo ir pagrobė pasaulį uzurpuojantis pasaulinis bankinis kapitalas, sąmoningai varantis šalis ir žemynus į skolas ir bankrotą. Esą grobikai, gindamiesi nuo šios demaskuojančios kritikos, apkvailintus daiktų ir sekso vergus įtikinėja, kad tai tėra „sąmokslo teorijos“, ir bruka naujakalbės terminus: tolerancija, kaip ir demokratija, yra gerai, o fundamentalizmas yra blogai, kaip ir ekstremizmas bei musulmonų terorizmas.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentarai

Žygeivis 2012 sausio mėn. 16 d. 19:22:50

       Lietuviai yra iš prigimties laisvi ūkininkai - individualistai, ir kaip tik todėl vienijasi labai retai, ir tik tada, kai mato, kad visa Tauta yra kviečiama ypatingai svarbiu tikslu, ir tada visi eina kartu...

       Kaip buvo 1905 m. Didžiajame Vilniaus Seime, 1918-1920 m, skelbiant Nepriklausomybę ir ją ginant, 1941 m. Didžiojo Lietuvių Tautos sukilimo metu ir 1988-1991 m. Sąjūdyje...

       Deja, po to vėl visi išsivaikšto.

       O dabar vėl atėjo metas Tautai eiti kartu - nors ir trumpam, bet būtent tai iš esmės pakeis Tautos ir Valstybės likimą, kaip jau buvo ne
kartą.

       Nes jei ir toliau eisime lberalkosmopolitų primygtinai rodoma kryptimi, tai Lietuvių kalba ir Lietuvių Tauta neabejotinai išnyks.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Sau 2012 23:58 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Lietuviams iki vengrų toli


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentarai

2012 sausio mėn. 13 d. 11:28:01
Danas NAGELĖ, Alia ZINKUVIENĖ

      Naujoje Vengrijos Konstitucijoje santuoka apibrėžiama kaip vyro ir moters sąjunga, akcentuojami doros ir moralės dalykai, krikščionybės vaidmuo išsaugant tautiškumą ir t.t. Pagrindinis įstatymas perrašytas, kad atitiktų šių dienų realijas. Tačiau kosmopolitiškiems pasaulio veikėjams tai sukėlė isteriją. Jai pasidavė ir grupelė europarlamentarų, siekiančių pradėti procesą, kad Vengrijai būtų taikomos sankcijos.

       PASIUNTINIAI. Ar tikrai dirba Lietuvai V.Landsbergis, L.Donskis, R.Paksas, Z.Balčytis, J.V.Paleckis, J.Imbrasas, A.Saudargas, V.Uspaskichas, V.Tomaševskis, V.Blinkevičiūtė, L.L.Andrikienė ir R.Morkūnaitė-Mikulėnienė?


       Kokia mūsų atstovų Europos Parlamente pozicija? Ar jie tik tyliai stebės, kaip kišamasi į suverenios valstybės reikalus, kvestionuojamas jos pasirinkimas? O gal net ir balsuos už tai, kad Vengrija būtų nubausta? O gal ir Lietuvoje subrendo metas permainoms ir atėjo laikas Konstitucijoje įtvirtinti pamatines vertybes? „Respublika“ to klausė Lietuvoje išrinktų europarlamentarų.

       „Mano pozicija tiek šituo, tiek kitais klausimais yra vienareikšmiška: mes turime gerbti nacionalinius subjektus, o ES yra valstybių sąjunga, o ne federalinė valstybė su vienu vadovu, kurioje reguliuojama, kaip kas turi gyventi. Ne tik šeimos, bet ir kitais klausimais aš Vengriją palaikyčiau šimtu procentų, jei būtų prieita iki balsavimo dėl jos teisių ES atėmimo“, - sakė europarlamentaras Rolandas Paksas.

       Gal jis asmeniškai prisidės, kad būtų suburta Vengriją palaikančių europarlamentarų grupė, o gal tokia jau egzistuoja?

       „Meluoti nenoriu, todėl negaliu atsakyti, ar tokia jau yra“, - atsakė politikas.

       Paklaustas, ar ne laikas ir Lietuvai Konstitucija įtvirtinti tradicinę šeimą, nes dabar dėl to pilna įvairių interpretacijų, bei kitas vertybes, R.Paksas neprieštaravo, kad jau laikas, tačiau pats asmeniškai nėra linkęs tam dėti daug pastangų.

      „Aš būčiau už tai. Aš ir pats, ir mūsų partija, frakcija Seime ne kartą tais klausimais išreiškėme savo poziciją ir tiek. Jei to reikėtų, jei būtų tokia iniciatyva - tikrai palaikytume“, - linksėjo politikas.

       R.Pakso kolega Juozas Imbrasas nori, kad valstybės būtų stiprios ir savarankiškai priiminėtų tik jas liečiančius sprendimus.

       „Nežinau, kiek tos kaltės yra ir už ką ji puolama. Jei nori išlaikyti savo identitetą ir priešinasi globalizacijai - tik pagirsiu už tai. Nereikia, kad valstybėms kažkas diriguotų“, - kalbėjo J.Imbrasas.

       Viktoras Uspaskichas tvirtino nepalaikysiąs puolimo prieš Vengriją.

       „Kiekviena šalis turi teisę gyventi ir turėti savo valdymą, tradicijas, prioritetus, Konstituciją tokią, kokios nori pati šalis ir gyventojai. Ką jūs galvojate, jeigu Lietuvos žmonės priims savo Konstituciją, kuri neįtiks kažkam iš Briuselio, o aš, deleguotas tautos, balsuočiau prieš? Aišku, ne!“ - garantavo europarlamentaras.

        Jei būtų kitaip, anot V.Uspaskicho, išeitų, kad ir Lietuva, būdama ES narė, savotiškai nurodinėja Vengrijai. O jis nenorįs, kad Lietuva būtų priskirta prie šalių, kurios siekia diktuoti sąlygas kitoms.


        Vytautui Landsbergiui iš principo nepatinka, kaip Europos Parlamente visi šūkauja prieš Vengriją, tačiau jis teisinosi nesąs įsigilinęs į konkrečius būtent šiuo metu šaliai metamus kaltinimus.

        „Aš palaikyčiau Vengriją, be abejo“, - teigė V.Landsbergis, paklaustas, kurią pusę palaikytų, jei Europarlamente tektų balsuoti. Tačiau komentuoti, kaip galėtų elgtis Lietuvos politikai, matydami Vengrijos drąsą ir principingumą, atsisakė.


        O Zigmantas Balčytis linkęs smerkti Vengriją už tai, kad ji įtvirtino vertybes, nepatinkančias ES.

        „Plačiau nieko komentuoti negaliu, nes nelabai žinau, kas toje Konstitucijoje rašoma. Nežinau, kaip balsuočiau. Pirmiausiai reikia gerai išanalizuoti, ką iš tikrųjų Vengrija priėmė. Tačiau Konstitucijoje yra labai daug abejotinų dalykų, kurie kertasi su deklaruojamomis europietiškomis vertybėmis. Tačiau nereikia skubėti už tai valstybės mesti lauk. Tiesiog reikia mėginti įtikinti, kad kai kurios nuostatos būtų pakeistos“, - teigė Z.Balčytis.

        Kokios įtvirtintos vertybės taip nepatinka Z.Balčyčiui?

        „Kiek supratau, ten labai akcentuojami šeimos politikos klausimai, tolerancijos trūksta kitos orientacijos žmonėms. Daugiau sunku ką pasakyti“, - rėžė iš peties tradicinei šeimai politikas.

        Kas čia blogo, kad įtvirtinamas tradicinės šeimos institutas?

        „Nieko blogo tame nėra. Viskas yra gerai. Bet europinės vertybės kalba ir apie kitas galimybes“, - mykė Z.Balčytis.

        Vilija Blinkevičiūtė apie Vengrijos Konstituciją irgi turi išankstinę neigiamą nuomonę.

        „Konstitucija yra pagrindinis įstatymas, ir joje įtvirtintų normų priversti laikytis visi Vengrijoje gyvenantys žmonės. Ir kai viena partija, tam tikra prasme radikali partija, turi daugumą ir gali elgtis taip, kaip nori, tai ne visada sprendimai yra tokie, kurie naudingi visiems žmonėms“, - valdžią išsirinkusius Vengrijos žmones žemino europarlamentarė.

        Paklausta, ar Vengriją norima nubausti už tai, kad Konstitucijoje įtvirtino tradicinės šeimos sampratą ir remia krikščioniškas vertybes, V.Blinkevičiūtė prasitarė, jog tai tėra detalės.


        Justas Vincas Paleckis, paklaustas, kokia bus jo pozicija, prisipažino pats nieko nesprendžiąs.

        „Europos Parlamente, kaip ir Seime, frakcijos formuluoja pozicijas“, - neslėpė galįs turėti tik partinę, bet ne savo nuomonę J.V.Paleckis.


         Centro jėgoms Europos Parlamente priklausantis liberalas Leonidas Donskis kategoriškai atsisakė atskleisti savo poziciją, pareikšdamas, kad neprivalo atsiskaityti rinkėjams. Įdomu, ne mokesčių mokėtojų išlaikomas šis ponas, nuolat skundžiantis Europai ir pasauliui lietuvius už tradicines pažiūras?

        O Valdemaras Tomaševskis atrodė lyg iš dangaus nukritęs.

        „Nieko apie tai nežinau. Pirmą kartą išgirdau apie tai, kad Vengrija priėmė naują Konstituciją“, - žandus pūtė V.Tomaševskis.

        Algirdas Saudargas, priklausantis tai pačiai parlamentinei grupei kaip ir valdančiosios Vengrijos liaudies partijos atstovai, sakė, kad yra sutarimas ginti broliškos partijos pozicijas.

        „Tradicinės šeimos instituto, krikščioniškųjų vertybių įtvirtinimas visada suerzina liberalus ir socialistus, - sakė A.Saudargas. - Tačiau nereikėtų pervertinti Europos Parlamente vykstančių diskusijų. Tai yra daugpartinė struktūra, ir kartais išnyra tokios temos, kad tampa principo reikalas pasiginčyti. Pasvarsto tas rezoliucijas, o kitą dieną pamiršta ir imasi naujų dalykų“.


        Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės manymu, Europos Parlamente kilęs erzulys dėl Vengrijos yra tiesiog kiemo reikalų kėlimas į ES lygmenį.

        „Čia nieko naujo. Juk ir mūsų V.Tomaševskis vis aiškina, kad Lietuva pažeidinėja neva kažkokias sutartis ar tarptautinius įsipareigojimus, o nieko to nėra. Tai toks politinis žaidimas, labai patogus kai kuriems politikams“, - lyg ir pritarė vengrams, lyg ir prieštaravo R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

        Gaila, paskutinė (12-oji) europarlamentarė Laima Liucija Andrikienė savo nuomonės apie vengrus neišsakė. Neatsiliepė jokiais telefonais.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentarai

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Sau 2012 00:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Vengrijos ambasadoriaus interviu "Respublikai": Vengrija grįžo ten, iš kur varoma Lietuva


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/p ... komentarai

2012 sausio mėn. 12 d. 12:59:04
Ričardas ČEKUTIS, „Respublikos“ žurnalistas

- Jūsų Ekscelencija, Vengrija labai aiškiai savo Konstitucijoje deklaravo esminius pokyčius (kritikai juos vadina radikaliais), pasukdama tautinės valstybės, krikščioniškų vertybių ir šeimos institucijos stiprinimo keliu. Kas paskatino šias reikšmingas permainas? - „Respublika“ klausė Vengrijos ambasadoriaus Lietuvoje Zoltano PECĖS (Zoltan Pecze).

- Galbūt nuvilsiu daugelį kritikų, pasakydamas, kad mums šie konstituciniai pokyčiai neatrodo radikalūs. Priešingai negu daugelis kitų Rytų Europos valstybių, Vengrija po išsivadavimo iš komunistinės diktatūros ir perėjimo prie demokratinio valdymo modelio iki šiol nebuvo pakeitusi savo pagrindinio šalies įstatymo. Todėl tai buvo didžiulio masto pokyčiai Konstitucijoje, galiojusioje nuo 1949 metų - iš esmės, galima sakyti, ji buvo sukurta iš naujo, perrašyta nuo balto popieriaus lapo tam, kad atitiktų šiuolaikines realijas. 2010 metais vykusiuose rinkimuose viena partija gavo net du trečdalius balsų ir tik tada susidarė palankios sąlygos konstituciniams pokyčiams, kurių jau seniai reikėjo. Nedaug kas akcentuoja faktą, kad šiuose rinkimuose dvi partijos apskritai nepateko į Parlamentą, nors jos buvo svarbiausios vykstant demokratinėms permainoms šalyje. Tačiau vietoj jų atsirado dvi partijos, už kurias balsavo jau demokratijos laikais užaugę jauni rinkėjai: tai tautinės pakraipos partija ir žalieji.

- Politiniai pokyčiai vyko visoje Europoje, vienos partijos iškilo, kitos - išnyko, tačiau Vengrija tik dabar pakeitė komunistų diktatūros laikais sukurtą Konstituciją. Kodėl taip pavėluotai?

- Tiesiog anksčiau nė viena valdžios koalicija Vengrijoje niekada neturėjo dviejų trečdalių daugumos Parlamente. O būtent tiek parlamentarų reikia, kad būtų pakeista Konstitucija. Vieną kartą socialistų ir liberalų koalicija turėjo reikalingus du trečdalius, tačiau neturėjo politinės valios... O kalbant apie paskutinius rinkimus, tai visiems būtina atsižvelgti, kad apie 80 procentų Vengrijos elektorato politikams pasiuntė aiškią žinutę, į kurią jie negalėjo nereaguoti - žmonės išsiilgo pozityvių permainų.

- Vengrijos politinis elitas turbūt aiškiai įsivaizdavo, kad toks Konstitucijos keitimas, deklaruojant tvirtas vertybes, sukels neigiamą reakciją užsienyje?

- Užsienyje yra aptarinėjami daugelio šalių įstatymai, ne vien tik Vengrijos. Prisiminkite kad ir Lietuvos atvejį, kai Europos Parlamente itin audringai ir prieštaringai buvo diskutuojama dėl lytinio švietimo vidurinėse mokyklose įstatymo nuostatų. Todėl apskritai tokia reakcija nieko pas mus itin nenustebino...

- Įdomiausia, kad tiek ES, tiek JAV oficialiems politikams labiausiai užkliūva normalios šeimos instituto įtvirtinimas, krikščioniška moralė, kiti vertybiniai akcentai, atsispindintys Konstitucijoje...

- Kalbant apie tradicinės šeimos sampratą, norėčiau atkreipti dėmesį, kad šiuo klausimu plačiai diskutuojama visur, ne tik Vengrijoje. Pavyzdžiui, tose pačiose JAV vyko referendumai šiuo klausimu valstijų lygmeniu. Čia norėčiau paminėti, kad viena svarbiausių Vengrijos valdančiosios partijos vertybių yra remti šeimas, turinčias vaikų. Tai buvo deklaruota ir rinkimų programoje ir žmonės padarė sąmoningą pasirinkimą. Daugelis nekreipia dėmesio į faktą, kad ir dabartinės Europos prasta ekonominė būklė yra dėl blogos demografinės padėties. Dėl to visos Europos socialinės paslaugos tampa pernelyg brangios, ką ir kalbėti apie medicinos priežiūrą bei pensijų sektorių. Europa tampa nekonkurencinga, palyginti su Azija. Visoms valstybėms vis sunkiau išmokėti savo ankstesnių kartų padarytas skolas, nes vis mažėja tų valstybių populiacija, vis mažiau jose žmonių, galinčių dirbti, susimokėti mokesčius ir išlaikyti kitus. Man tai sunku suderinti su toje pačioje ES nuolat deklaruojama taupymo politika. Juk gausios darbingos šeimos, sumokančios mokesčius, gali sukurti taip Europai trūkstamą vidaus produktą.

- Vengrijai grasina ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF), esą dėl tokių „diskriminacinių“ Konstitucijos nuostatų galite netekti 20 mlrd. eurų, kurių taip reikia Vengrijos ekonomikai. Nebijote prarasti šių pinigų?

- Nebijome, nes tai nėra naujas kreditas, o ankstesnių tarpusavio įsipareigojimų, visiškai nepriklausomų nuo Konstitucijos nuostatų, tęsinys. Dėl šio kredito susitarė dar ankstesnioji socialistų Vyriausybė, o nauja valdžia jokių sąlygų nepažeidė ir nieko nepakeitė. Tie 20 mlrd. eurų reikalingi padengti senajai skolai, o Vengrijos nacionalinis bankas turi 30 mlrd. eurų rezervą. Dabartinė Vengrijos ekonomikos raidos statistika rodo, kad lapkričio mėnesį šalies eksportas buvo didžiausias per visą jos istoriją. Skirtumas tarp eksporto ir importo sudaro 7 mlrd. eurų, o tai maždaug lygu Lietuvos biudžetui. Be to, vien per praėjusius metus sukurta apie 40 tūkst. naujų darbo vietų. Visa tai rodo mūsų ekonomikos atsigavimą ir TVF pirmiausia turėtų vertinti realius ekonominius kriterijus.

- Tuo tarpu ES propaganda rėkte rėkia, kad Vengrija susiduria su didžiulėmis problemomis šalies viduje, esą šimtai tūkstančių protestuoja prieš Vyriausybę, o kartu ir prieš naujai įsigaliojusią Konstituciją... Ar tai tiesa?

- (Juokiasi.) Tos per užsienio žinias rodytos demonstracijos, ko gero, susijusios ir su rimtesnių tarptautinių naujienų stoka pošventiniu laikotarpiu... Budapeštas yra didelis miestas. Jame gyvena daugiau nei 2 mln. žmonių. Ir galinčios atrodyti didelio masto protesto demonstracijos nėra jokia retenybė. Kaip manote, kas jas organizavo? Teisingai - socialistinės ir liberalios pakraipos partijos, triuškinamai pralaimėjusios rinkimus. Taip pat prie jų prisidėjo policijos, armijos ir ugniagesių profsąjungos, kurių socialiniai reikalavimai neturi nieko bendro su Konstitucija - jie tiesiog reikalavo, kad nebūtų prailgintas jų išėjimo į pensiją laikas (seniau galiojo tvarka, kai buvo galima išeiti į pensiją išdirbus 25 metus ir gauti visą pensiją). Užsienio žiniasklaida parodė interviu su profsąjungų vadovais, tačiau „pamiršo“ paminėti jų pareigas ir reikalavimus... Įdomiausia, kad sprendimas dėl pensijų priimtas atsižvelgiant į ES rekomendacijas: jie juk negali atvirai pasakyti, kad į pensiją reikia išleisti žmones nuo 45-50 metų, nes ir patys to nedaro. Kitaip sakant, grynai socialinis klausimas buvo panaudotas protestuojant prieš naująją Vengrijos Konstituciją.


       Užvakar Vengrijos prezidentas Palas Šmitas (Pal Schmitt), surengęs Naujiesiems metams skirtą diplomatinių atstovybių ir tarptautinių delegacijų Vengrijoje vadovų susitikimą, svetimšaliams diplomatiškai paaiškino, kad „nuo sausio 1-osios įsigaliojusi naujoji šalies Konstitucija visiškai atitinka Europos normas“, o užsienio pastangos pakeisti esminius įstatymus „kelia klausimą dėl šalies suvereniteto“.

       Vengrijos Konstitucijoje santuoka apibrėžiama kaip vyro ir moters sąjunga, akcentuojami doros ir moralės dalykai, krikščionybės vaidmuo išsaugant tautiškumą, stiprinama vyriausybės kontrolė teismų sistemai, centriniam bankui ir kt.

       Tai daugeliui kosmopolitiškų pasaulio veikėjų sukėlė isteriją. Europos Parlamento centristų grupė siekia pradėti procesą, kad Vengrijai būtų atimtos jos teisės ES. Taip pat gąsdinama, jog Vengrijai Tarptautinis valiutos fondas neturėtų suteikti 20 mlrd. eurų paramos.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/p ... komentarai

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Sau 2012 00:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Vengrija – silpnoji grandis Europos Sąjungoje?


http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=5141

Česlovas Iškauskas, politikos apžvalgininkas
2012 01 11

       Pirmosiomis sausio dienomis Budapeštas, į kurio gatves išėjo apie 100 tūkst. žmonių, labiau priminė ne naujametiniam fejerverkui susirinkusią minią, o gražuolį miestą, apimtą neramumų, siautėjusių šalyje revoliuciniais 1956-aisiais. Tiesa, dabar juos sukėlė ne sovietiniai agresoriai, o vietiniai politikai.

Įgaliojimus gavo per rinkimus


       Nauja, prieštaringai vertinama Konstitucija šalyje įsigaliojo sekmadienį, nors ji buvo priimta dar balandžio mėnesį parlamente, kur centro dešiniųjų konservatoriai turi dviejų trečdalių daugumą. Kitą dieną, kai devyniolikto amžiaus Operos rūmuose valdančioji „Fidesz“ partija šventė naujo pagrindinio įstatymo įsigaliojimą, aikštėje prie rūmų Budapešto centre susirinko dešimtys tūkstančių vengrų. Jie protestavo prieš vienos iš dešiniųjų partijų įsitvirtinimą valdžioje ir išsukimą iš demokratijos kelio.

       Po 2010 m. balandį įvykusių parlamento rinkimų į valdžią atėjusi „Fidesz“ partija buvo pirmoji nuo komunistinių laikų, gavusi teisę viena sudaryti vyriausybę. Beveik 53 proc. rinkėjų balsų ir 262 iš 386, t. y. du trečdalius, vietų parlamente turinti dešinioji partija atsiribojo nuo euroskeptiškos kraštutinių dešiniųjų „Jobbik“ partijos, gavusios tik 17 proc. balsų. Bet labiausiai tuose rinkimuose pralaimėjo socialistai: 2006 m. rinkimuose jie gavo 43,2 proc. balsų, o 2010 m. – triskart mažiau, tad parlamente turi tik 59 mandatus.

       Vengrijoje veikiančio „smegenų centro“ atliktas trejų pastarųjų rinkimų rezultatų modeliavimas pagal naująjį apygardų paskirstymą parodė, kad „Fidesz“ būtų laimėjusi visus trejus, vadinasi, jos populiarumas buvo toks didelis, kad partijos lyderis ir dabartinis premjeras Viktoras Orbanas įsitikinęs, jog taip jam suteikiamas įgaliojimas veikti drastiškai.

       2010-ųjų pavasarį konservatyviosios „Fidesz“ lyderis pavadino savo partijos pergalę „revoliucija rinkimų apylinkėse“. Pasak jo, vengrai įrodė, kad „demokratija reikia pasitikėti“. „Mums pavyko iššokti aukščiau galvos, ir dabar atėjo metas atsikratyti žlugusios epochos nuolaužų, – kalbėjo tada V. Orbanas. – Sistemos neįmanoma pakeisti, ją galima tik sunaikinti. Mes sugriovėme valdžia piktnaudžiavusių oligarchų sistemą. Vietoj jos reikės sukurti naują nacionalinio bendradarbiavimo sistemą.“

Vienpartinis diktatas Konstitucijai


       Nuosaikieji konservatoriai iškart ėmėsi šalies politikos pertvarkos. Nepraėjus nė metams, buvo pasiūlyta iš esmės keisti Konstituciją. Rezultatas – ne toks, kokio laukė dauguma vengrų.

       Taigi, pagal naująją Konstituciją šalis nuo šiol vadinsis nebe Vengrijos Respublika, o tiesiog Vengrija. Kritikai sako, kad naujuoju pagrindiniu įstatymu suvaržomos Konstitucinio Teismo galios, kyla grėsmė žiniasklaidos pliuralizmui ir baigiasi teismų nepriklausomybė. Be to, pagal svarbius įstatymus, kuriuos dabar reikės priimti, bus apribota centrinio banko nepriklausomybė, nes jį imasi kontroliuoti Vyriausybė, sudarytos palankesnės sąlygos ateityje rinkimus laimėti partijai „Fidesz“, tęsiama mokesčių politika, iš esmės surišianti rankas būsimoms vyriausybėms. Negana to, kadencijos tokiuose postuose kaip generalinio prokuroro, Konstitucinio Teismo teisėjų ir valstybės audito vadovo truks nuo devynerių iki 12 metų. Tai reiškia, kad šie pareigūnai, kurių daugelis yra paskirti „Fidesz“, gali likti savo postuose net ir vyriausybei pasikeitus.

       Tiesa, Konstitucijoje yra nuorodų į Dievą, santuoka apibrėžiama tik kaip vyro ir moters sąjunga, o gyvenimo pradžia vadinamas apvaisinimo momentas. Dėl tokio stabmeldiško požiūrio į santuoką ir lyčių lygybę naująją Konstituciją kritikuoja tarptautinės organizacijos ir ES šalys.

Ar Vengrija bus pašalinta iš ES?


        Nuo 1986 iki 1990 metų Vengrijoje JAV ambasadoriumi dirbęs Markas Palmeris pareiškė, kad egzistuoja reali grėsmė, jog Vengrija dėl prieštaringai vertinamos naujosios Konstitucijos gali būti izoliuota tarptautinės bendruomenės ir netgi pašalinta iš Europos Sąjungos. „Akivaizdu, kad ES ir Europos Komisija susirūpinusios dėl to, kas vyksta Vengrijoje. Tarptautinis valiutos fondas taip pat nepalaiko to, kas vyksta šalyje, JAV valdžiai tai irgi kelia nerimą“, – sakė jis laikraščiui „Nepszabadsag“. „Jeigu Vengrija nori vėl priklausyti nuo Rusijos, ji eina teisingu keliu... Visai tikėtina, kad Vengrija gali būti pašalinta iš ES“, – sakė buvęs diplomatas, šiuo metu dirbantis organizacijoje „Freedom House“.

        Vengrijos pagrindinį įstatymą kritikavo Europos Sąjunga, JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton ir „Amnesty International“. Tai „vienos partijos neteisėta Konstitucija, kuri yra nepriimtina visiems demokratams“, – pareiškė opozicinės partijos DK atstovas Csaba Molnaras ir apkaltino vyriausybę „atsisakant demokratijos ir teisinės valstybės“. Liberalų frakcijos Europos Parlamente lyderis ir buvęs Belgijos premjeras Guy Verhofstadtas naująją Vengrijos Konstituciją pavadino „Trojos arkliu siekiant autoritarinės politinės sistemos Vengrijoje, grindžiamos vienos partijos valdymo tęsimu“. Kadangi neprognozuojama, kad kokia nors partija netolimoje ateityje galėtų susilpninti V. Orbano partijos „Fidesz“ kontrolę parlamente, stebėtojai perspėja, jog premjero daromi įstatymų pakeitimai yra beveik negrįžtami.

       „Vengrijoje išnyko demokratija, jie net atėmė iš mūsų respubliką“, – laikraščiui „The New York Times“ kalbėjo vienas iš Budapešte vykusio protesto dalyvių Tamas Kollaras, turėdamas galvoje tai, kad naujojoje konstitucijoje šalies pavadinimas keičiamas iš Vengrijos Respublikos į tiesiog Vengriją. „The Washington Post“ įsitikinęs, kad šalis grįžta į autokratiją, o Londono „The Financial Times“ mano, kad „Vengrijoje įvyko perversmas, vertas V. Putino“. Mat V. Orbano demokratijos versija labai atitinka V. Putino nuostatas dėl vienpartinio valdymo stiprinimo ir imperijos atgaivinimo. Kaip SSRS, taip ir Austrija-Vengrija kitados buvo imperija...

Skandalas ekonominės krizės fone


        Vakarų apžvalgininkai pažymi, kad Vengrijos vyriausybė ir toliau nepaiso tarptautinės kritikos, nors siekia gyvybiškai svarbaus 15–20 mlrd. eurų kredito iš ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF). Lapkričio viduryje Budapeštas prašė Europos Komisijos skirti finansinę pagalbą „apsidraudimui“, bet EK pareiškė, kad konsultuosis su ES ir TVF. Kita vertus, naujienų agentūros RIA „Novosti“ duomenimis, Budapeštas kreipėsi į šias organizacijas ir tiesiogiai, prašydamas suteikti jam vadinamosios „saugumo pagalvės“ paramą.

       Tačiau klausimas liko neišspręstas, nes lapkričio pabaigoje tarptautinė reitingų agentūra „Moody‘s“ sumažino Vengrijos kredito reitingą vienu punktu – nuo Baa3 iki Ba1. Taip pat buvo sumažintas ir Vengrijos centrinio banko skolinimosi užsienio valiuta reitingas. „Moody‘s“ neatmeta galimybės, kad reitingas vėl bus sumažintas, jei Vengrija nevykdys struktūrinių reformų ir pasikliaus vien tik vidaus investuotojais.

       TVF ekspertai pranešė, kad iki rugsėjo Vengrijos skola išaugo nuo 75 proc. birželį iki 82 proc. BVP, o forinto vertė nusmuko.

       Pernai rugsėjį „Danske Bank“ ekonominių tyrimų padalinys „Danske Research“ publikavo Rytų ir Vidurio Europos ekonominės raidos prognozes. Jose sakoma, kad Baltijos šalys, išskyrus Latviją, pamažu atsigauna. Tačiau ekonomistai ataskaitoje „Research CEE, Recovery Continues“ teigė, kad 2011 m. Rytų ir Vidurio Europos regione buvo pastebimas augimas visose šalyse, išskyrus Latviją ir Vengriją, skelbė portalas http://www.biznews.lv/ .

       Rugpjūtį žinomas Amerikos finansininkas ir filantropas 81-erių George‘as Sorosas (tikroji pavardė iki 1936 m. György Schwartz, beje, Vengrijos žydų kilmės JAV investuotojas, iš Budapešto su tėvais į Vakarus pasitraukęs būdamas 16 metų) laikraščiui „The Financial Times“ pareiškė, kad euro zonai būtų lengviau, jei iš jos pasitrauktų Graikija ir Portugalija. Apskritai nėra sukurta išėjimo iš šios zonos mechanizmo, ir tai smukdo pačią ES, sakė tuomet G. Sorosas.

       Tiesa, jis nekalbėjo apie savo tėvynę, kuriai Soroso fondas daug padėjo. Bent jau su 48-erių metų premjeru V. Orbanu jį sieja glaudūs ryšiai: 1991 m. savo studijoms Oksforde teisininkas iš šio fondo gavo nemažą stipendiją...

Ne Konstitucijoje esmė...


       Radikalusis Vengrijos konservatorius, pasukęs šalį diktatūrinės „orbanokratijos“ link, gąsdina pasaulį ir Europą, kad naujoji Konstitucija atitolins Vengriją nuo vakarietiškų vertybių ir sukurs vadinamąjį austrišką precedentą (turima galvoje 1999 m. rinkimus laimėjusi Austrijos laisvės partija, kurios vadovas Jorgenas Haideris, beje, 2008-ųjų spalį žuvęs autokatastrofoje, pasuko į kraštutinį radikalizmą).

       Valdantysis „Fidesz“ monolitas (ši Vengrijos liaudies sąjunga sudaro koaliciją su krikščionimis demokratais) baugina Vakarus dar ir savo panašumu į „Vieningosios Rusijos“ politinę jėgą, kuri ant populiarumo bangos neša valstybingumo šalininką V. Putiną ir kelia rūpesčių tarptautinei visuomenei. Tačiau Vengrijos ateitis, kaip rašė italų „La Repubblica“, priklauso ne tiek nuo pagrindinio įstatymo postulatų, o kaip ši Rytų Europos šalis ištvers ekonominę krizę ir vykdys reformas.

Komentarai
http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=5141&c=1

Žygeivis, 2012 01 12 00:38

      Lietuva privalo sekti vengrų parodytu laisvės keliu - nes tik taip išliks Lietuvių Tauta ir Nepriklausoma Lietuvos Valstybė.

      Priešingu atveju jau po kelių dešimtmečių mus ištiks mūsų išnykusių brolių prūsų ir jotvingių likimas.

Docentas, 2012 01 12 09:18

      Tamsta, Žygeivi, siūlai seniai palaidotos nacionalistinės valstybės modelį, kuris sukritikuotas visais lygiais. Bet pritariu, kad tautines savybes reikia puoselėti,kalbą, papročius, netgi įstatymus, nors negali diskriminuoti ir tautinių mažumų. Žodžiu, rasti vidurį gana sunku, bet įmanoma. Tokia turi būti Lietuva.

Žygeivis, 2012 01 12 13:46

Docentas, 2012 01 12 09:18
Tamsta, Žygeivi, siūlai seniai palaidotos nacionalistinės valstybės modelį, kuris sukritikuotas visais lygiais.
--------------------

      Gal išsamiau paaiškintumėte - kas, kada ir kaip "palaidojo" tautines valstybes - gal JAV kartu su Sovietija po WW2? :)

      Tačiau Sovietija pati jau gėdingai žlugo ir subyrėjo į tautines valstybes, o JAV susidūrė su "lotynosų" imigrantų problema, kurią jau nebepajėgia išspręsti normaliomis priemonėmis.

      Belgija, Ispanija ir Didžioji Britanija yra jau visai arti pasidalinimo į atskiras tautines valstybes (visų pirma Katalonija, Baskų šalis, Flandrija, Škotija,...).

      P.S. Ne tik Europos, bet ir viso pasaulio istorija rodo, kad būtent pastaruosius kelioliką metų būtent tautinės valstybės modelis "atgimsta" ir įsitvirtina ne tik "paprastoje liaudyje", bet ir valdančiojo "elito" mąstyme.

      Ir tai jau ne kokia "teorija", o reali tikrovė.

      Visiškai akivaizdu, kad "tolerantiškos liberastijos" modelis visame pasaulyje (o ne tik Vakarų Europoje) absoliučiai žlugo, o šio modelio pasekmes vakarų Europa dar labai ilgai "skanaus", jei apskritai nebus sunaikinta musulmoniškųjų imigrantų milijoninių masių.

RationaliS, 2012 01 12 21:29

      Nesuprantu, Žygeivi, kodėl tu taip niekini liberaliąją demokratiją... Juk liberalioji demokratija kaip tik ir pasisako už idėjų pliuralizmą ir tam tikrų visuomenės dalių apsaugą nuo irracionalaus lygio daugumos diktato. Nori tikėti dievu? Prašom. O gal pagonybė tau arčiau širdies? Vėlgi, tavo reikalas. Mėgsti lietuvių tautinius šokius bei tautinę muziką? Klausyk ligi soties.

      Kritikuoti reikia ne liberaliają demokratiją kaip pačią, bet nuklydimus nuo jos. Nesvarbu ar tai būtų nacionalistai, siūlantys per prievartą visuomenei diegti tai, ko, galbūt, dalis visuomenės nenori. Nesvarbu ar tai būtų moralistai-tradicionalistai, nustatinėjantys kas gali daryti abortus, o kas ne; kas gali susituokti, kas ne; kas gali įsivaikinti, kas ne. Nesvarbu ar tai tolerastai, persekiojantys kitaip mąstančius.

      Būtent liberalioji demokratija yra vienintelis būdas sugyventi ir nacionalizmui, ir internacionalizmui leidžiant patiems žmonėms pasirinkti ką jie nori vertinti, o ko ne.

      Kas liečia straipsnį ir Vengrijos Konstituciją. Šiaip autorius galėjo šiek tiek panagrinėti ir pačius Konstitucijos pokyčius ir detaliau paaiškinti kas kur ir kaip pakito.

      Vis dėlto, čia labai tinka viena Peterio Steinbacho citata: "Vienas esminių autoritarinės politikos kultūros bruožų yra nepakantumas alternatyviam mąstymui". Ir ši naujoji Konstitucija puikiai parodo tradicionalistinės Fidesz ir, ypač, nacionalistinės Jobbik "vienos teisingos moralės interpretacijos" mentalitetą.

Žygeivis, 2012 01 13 13:17

RationaliS, 2012 01 12 21:29
Nesuprantu, Žygeivi, kodėl tu taip niekini liberaliąją demokratiją...
-------------------

       Deja, tu - o ir dar labai nemažai naujųjų "liberalų" - neskiriate liberaliąją demokratiją nuo liberastijos. :)

       Esmė tame, kad egzistuoja labai konkrečios moralinės ribos, kurias peržengus turime jau visai nebe liberaliąją demokratiją, o "leidimą" sunaikinti tūkstantmečiais kurtos daugiatautės, "šeimyninės" visuomenės esminius egzistavimo pagrindus.

       Tai juk kartu yra ir socialinių visuomenės pagrindų absoliutus sunaikinimas - visi tradiciniai ryšiai, jungiantys žmones į šeimas, bendruomenes, tautas, ir taip palaikantys savitarpio pagalbos tradicijas, yra nutraukiami.

       Būtent tai, mano nuomone, lemia vis platesnį radikalaus islamo įsigalėjimą visame pasaulyje ne tik tose tautose, kurios tradiciškai išpažįsta islamą, bet ir vis daugiau žmonių, priklausančių kitoms tautoms ir bendruomenėms, pereina į islamą: juos traukia tradicinio islamo propaguojamas esminis principas ir siekiai - bendruomeniškumas, savitarpio parama ir socialinė lygybė.

       Beje, ir krikščionybė bei budizmas savo laiku būtent dėl analogiškų teiginių tapo pasaulinėmis religijomis.

       Deja, laikui bėgant, šios pamatinės savybės čia buvo "išplautos", kaip, beje, ir islame.

       Ir kaip tik todėl dabar islame kilo judėjimas grįžti prie jo ištakų - "grynojo islamo".

       Tačiau kartu grįžtama ir prie tokių islamo savybių, kurios visai nesiderina su tradicinėmis europiečių sugyvenimo normomis.

       Apibendrinant galima drąsiai tvirtinti, kad savo realiomis pasekmėmis tradicinei visuomenei liberastija yra iš esmės lygiai tas pats, kaip ir bet kokia totalitarinė diktatūra - tradicinė tautiniais, šeimyniniais, visuomeniškumo ir savitarpio paramos pagrindais tūkstantmečiais egzistuojanti visuomenė yra sunaikinama, o vietoje jos bandoma sukurti nebe visuomenę, o "masę" - "mobilią, betautę, pasaulinę darbo jėgą", valdomą saujelės "naujųjų aristokratų" - multimilijardierių.

RationaliS, 2012 01 13 14:29

       Na, pirmiausia džiugu, kad atsakei rimtai, o ne sarkastiškai ar įžeidžiamai kaip neretai būna, pvz., „patriotų“ tinklapyje. Beje, iškart atsiprašau už labai ilgą atsaką. Tiesiog norėjau išdėstyti visas savo mintis, ir į mažiau žodžių, deja, neįtilpau.

       Kas tiksliai gali nustatyti tą konkrečią moralinę ribą? Ar išvis įmanoma ją suplanuoti tinkamai ir nustatyti taip, kad būtų atsižvelgiama ne tik į daugumą, tačiau ir į mažumas ieškant visiems kuo priimtinesnio varianto? Abejoju. Juk visiems aišku, kad, pavyzdžiui, tu neprivalai gyventi pagal mano suvokiamą moralės interpretaciją ar aš pagal tavo.

       Yra, žinoma, tradicionalistinė moralės interpretacija, pagal kurią gyventa daug šimtmečių. Bet vėlgi, grįžimas prie jos reikštų moterų teisių (balsavimas, apsauga nuo smurto šeimoje, aborto galimybė, laisva galimybė rinktis už ko tekėti ir t. t.) suvaržymą; homoseksualų teisių susituokti ar įsivaikinti paneigimą (net ir toje tavo taip vadinamoje „liberastijoje“ šios teisės dar nėra pripažintos visuotinai) ir t. t. Manau pats puikiai žinai kaip būdavo senais laikais. Bet koks nukrypimas nuo „normos“ geriausiu atveju būdavo aptarinėjamas kaip paskalos, o blogiausiu – na, istorija parodė, kad būdavo įmanoma net ir mirtis.

       Čia norėčiau pabrėžti, kad yra labai svarbu suprasti tai, kad buvimas dauguma žmonėms paprastai liudija „normalumą“, kas, pats savaime, „moralumą“ ir siektiną tapatumą. Esmė tame, kad daugumą gali sudaryti ir jokių pastangų ugdytis, šviestis ir tobulėti nededantys žmonės. Nemanau, kad jie patys suvoktų, kad ne visi žmonės turi gyventi taip, kaip gyvena dauguma, todėl esu tikras, kad bandytų tuos negyvenančius kitaip priversti (tiesiogiai ar netiesiogiai) paklusti daugumai. Tuo liberalioji demokratija ir yra labai svarbi – ji panaikina „daugumos diktatūros“ galimybę ir suteikia realią galimybę visiems gyventi pagal savo paties moralės interpretaciją ir neleidžia „autoritetams“ nuspręsti kas kaip turi gyventi, nebent paklusimas būtų savo noru.

       Todėl, kalbant apie konkrečias moralės ribas, tai jų tinkamai suplanuoti niekas negali, todėl geriausia būtų leisti žmonėms patiems susivokti savo gyvenimo principus net jei ir kai kuriems tai gali nepatikti. Niekas neturi ir negali turėti moralės monopolijos.

       Kuomet kalba pasisuka apie islamą ir jo plitimą, konservatyvūs pašnekovai visada ima minėti, kad dėl to kaltas Vakarų atsitraukimas nuo krikščionybės, ir, jei mes negrįšim ten, tuomet mums visiems grės islamizacija.

       Šiaip islamas manęs nežavi. Nenorėčiau, kad, tarkim, Lietuvoje pradėtų plisti suplanuotos vedybos, išprievartavimai iš keršto ir panašios nesąmonės. Tačiau ar tikrai to galima išvengti tik pradedant nuosekliai sekti visomis krikščionybės dogmomis? Su tuo nesutinku.

       Kaip žinai, krikščionybė Vakaruose apleido savo pozicijas dėl to, kad žmonės tampa vis labiau išsilavinę. Ir išties yra pastebima labai stipri neigiama išsilavinimo ir religingumo koreliacija. Todėl, sakyčiau, su islamo plitimu kovoti reikia ne krikščionybės dogmų nekvestionavimu ir grįžimu į veronikos laikus, o kaip tik skatinant kritišką mąstymą visokių „vienos moralės interpretacijų“, „dievybių“ ir „senukų, gyvenančių danguje“ atžvilgiu.

       O bendruomeniškumas, savitarpio parama ir socialinė lygybė juk yra pasiekiami ir per pilietinę visuomenę ir gerovės valstybės principus. Kitais žodžiais tariant, tavo minėtieji teigiami religijų bruožai nėra tų religijų monopolijos. Tuos bruožus galima pasiekti ir be nereikalingo davatkiškumo, moralinio komunizmo bei tam tikrų visuomenės grupių teisių paneigimo priėmimo.

       Beje, man labai patinka tai, kad labai kritiškai vertini tarptautinio kapitalo įtaką valstybėms. Man taip pat nepatinka beribis dešiniųjų pataikavimas laisvajai rinkai ir jos dogmoms. Nors laisvos rinkos ir ekonomikos principai yra svarbūs ir į juos privaloma atsižvelgti, tačiau pati laisvoji rinka privalo tarnauti visuomenės interesams ir, skirtingai nei Lietuvos laisvosios rinkos institutas mano, pats savaime tikrai nėra visuomenės interesas.

Žygeivis, 2012 01 14 23:31

       Pradėsiu nuo pabaigos tavo atsakymo - krikščionybės.

       Nesu krikščionybės šalininkas, greičiau jau "prigimtinio baltų tikėjimo" palaikytojas. Dėl kelių priežasčių.

       Visų pirma dėl to, jog tai padeda sugrįžti prie istorinių tautos šaknų, kurios buvo prievarta sunaikintos.

       (Nors aš pats esu absoliutus ateistas).

       Dabar apie "tradicinę moralę".

       Reikia labai aiškiai suvokti, kaip ir dėl kokių priežasčių ji buvo suformuota (ar, sakysime, susiformavo).

       Būtina labai aiškiai suvokti, kad kiekviena konkreti religija konkrečioje visuomenėje yra tik priemonė, kurios pagalba visuomenės absoliuti dauguma buvo "įtikinama" laikytis konkrečių moralinių nuostatų, "įforminamų" kaip dievų ar dievo valia.

       Taip pat būtina suvokti, kad tos moralinės nuostatos toli gražu nebuvo vienodos įvairiose visuomenėse ir įvairiais istoriniais laikotarpiais.

       Visos šios normos iš tikrųjų susiformavo natūralios atrankos metodu per daugelį tūkstantmečių.

       Nes tos visuomenės ir grupės, kurios laikydavosi toms konkrečioms jų gyvenamoms sąlygoms tinkamų "tradicinių" moralės normų, išgyvendavo. O kitos grupės ir visuomenės tiesiog išnykdavo.

       Galima sakyti, kad tai yra tam tikra socialinio darvinizmo forma. :)

       P.S.1. Dabar prisiminiau, kaip kažkada, prieš daugybę metų, būdamas dar jaunu aspirantu, rašiau panašia "religine" tema darbą pas prof. E. Meškauską - apie religijos šaknis ir pan. :)

       Dabar, kalbant apie atskirų individų teisę į absoliučią "moralinę laisvę", turime suprasti, ko mes siekiame - išsaugoti tautas ar paversti jas "pasauliniu konglomeratu"?

       Jei siekiame išsaugoti tautas (su visomis įvairiomis jų sukauptomis per amžius tautinėmis vertybėmis), tai be jokios abejonės būtina išsaugoti ir per tūkstantmečius šiose tautose susiformavusias "tradicines morales" - bent jau neskatinti jų sunykimą ar jų keitimą neaiškiomis "naujovėmis".

       Jei mūsų tikslai kiti, o tautų išlikimas mums nerūpi, tai be abejo, žymiai svarbesniu tampa nebe kolektyvinis, o individualistinis požiūris, kurio "aukščiausia išraiška" ir yra "liberastija".

       Taigi, čia yra akivaizdus dviejų pasaulinių ideologijų - nacionalizmo ir "liberastijos" "susidūrimas" (beje, normalus ekonominis liberalizmas nėra priešprieša nacionalizmui).

       Kuri iš jų nugalės ir kokios bus to pasekmės - parodys istorija.

       P.S.2. Vis tik pasaulio valstybių ir tautų istorija jau daug kartų pademonstravo, jog ten, kur žlugdavo tradicinė moralė ir prasidėdavo "ištvirkavimas", tai yra akivaizdus tradicinių moralės normų nesilaikymas, konkreti valstybė ir jos visuomenė suirdavo, ir jas sunaikindavo "barbarai".

       Lygiai taip pat įvairios visuomenės (tautos, gentys) degraduodavo ir prasigerdavo (o dabar ir "nusinarkomanina"), kada ją užkariaudavo "aukštesnės civilizacijos" atsiųstos karinės pajėgos, o jų atsiųsti misionieriai "įdiegdavo čiabuviams" naują religiją, o kartu su ja ir naujus "moralės kodeksus".

       Pasekmės "čiabuviams" visada ir visur (Afrikoje, Azijoje, abiejose Amerikose, netgi ir Europoje daug kur įvairiais istoriniais laikotarpiais) buvo visiškai vienodos - moralinė "čiabuvių" degradacija ir jų fizinis išnykimas.

RationaliS, 2012 01 15 13:42

       Tavo teorija apie moralės kaip visuomenės išlikimo garantą žiūrint per istorijos perspektyvos prizmę man yra įtikinama.

       Tik vienas pastebėjimas: nors skirtingose civilizacijose moralės normos nebuvo identiškos, tačiau, kalbant apie medianą, visgi egzistavo tam tikros tendencijos. Pvz., visur egzistavo kažkokios tai religijos (nors, žinoma, ir jos tarpusavyje labai skyrėsi), skatinančios tam tikrą elgesį; taip pat dažniausiai (ne be išimčių, žinoma) moterų padėtis buvo laikoma žemesne ir kitos bendros tendencijos. Tai, beje, miniu tik dėl tikslumo.

       Būtina pripažinti, kad, žiūrint istoriškai, tradicinė moralė turėjo svarbią reikšmę. Tačiau taip pat būtina pripažinti, kad dauguma tų priežasčių, dėl kurių vykdavo kovos dėl išlikimų ir dėl kurių tradicinė moralė buvo ypatingai svarbi dėl savo visuomenės mobilizacijos poveikio, yra išnykę arba sparčiai nyksta.

       Kaip žinia, skirtingos tautos oficialiai viena su kita kariaudavo dėl „kilnių“, pvz., religinių ar kt., tikslų. Tačiau realiai visi karai vyko arba dėl žemės, arba dėl turto (pinigų/maisto/t. t.). Tautoms, norint išlikti, tradicinė moralė ir konservatyvumas buvo būtinybės. Na, ir išties – kaip būtų galima pasipriešinti agresyvioms centralizuotoms jėgoms jeigu tavo valstybėje yra demokratija ir ilgos procedūros, ar ne?

       Tačiau šiuo metu daug kas yra kitaip. Žemė didele dalim prarado savo statusą kaip galią garantuojantis veiksnys, todėl svetimų žemių užgrobimas pats savaime šiuolaikinėse valstybėse jau veikiau yra ne realios galios padidėjimas, o greičiau politikos priemonė, ir jau nebėra siektinas rezultatas jei nėra kitų priežasčių. Dėl technologinės pažangos maisto kiekis pasaulyje padidėjo daug kartų ir jo nepritekliaus jau nebėra. Tiesa, nemažai žmonių pasaulyje badauja, tačiau tai jau yra ne maisto trūkumo pasaulyje, o nepakankamo jo paskirstymo pasekmė. Be to, šios problemos sprendimas yra kur kas realesnis vadovaujantis bendradarbiavimo, o ne „kiekvienas už save“ mentalitetu.

       Kitais žodžiais tariant, esminės tradicionalistinės moralės vystymosi priežastys dabar iš esmės yra likviduotos. To pasekoje tampa aišku, kad apsiriboti tradicionalistine morale nebėra būtinybės. Dar daugiau – tai yra nerekomenduotina, nes ji toli gražu yra per primityvi. Viena vertus, taip, tam tikri jos aspektai (pvz., pagarba tėvams) yra tikrai geri ir garbingi ir būtų gerai tuos aspektus išlaikyti, tačiau, kita vertus, tradicionalistinė moralė nepalieka sau alternatyvų – keliama situacija „arba, arba“. Tos alternatyvos/papildymai tikrai yra būtini dėl istorinės situacijos kaitos dėl mokslo laimėjimų bei naujo, gilesnio, pasaulio suvokimo, kurį žmonija jau yra pasiekusi.

       Tarkime, pagal tradicionalistinės moralės medianą, jei ji būtų išlaikyta, tai moterys neturėtų galimybės balsuoti ar būti politiškai aktyvios. Joms, kaip ir 19 a., galimai ir toliau už tą patį būtų mokama mažesnė alga nei vyrams. Tokių panašių diskriminacijų, kurios buvo tokiomis pripažintos tik tada, kaip buvo pradėta abejoti „vieno teisingo gyvenimo būdo“ egzistencija, yra daug tradicionalistinėje moralėje. Visa tai ją daro pasenusia ir reformuotina.

        Tačiau kodėl musulmoniškosios šalys yra tokios religingos? O todėl, kad jos šalys bendrai vis dar yra pakankamai skurdžios, o, net ir esant tokiai technologijų pažangai, religijos, kaip tradicionalistinės moralės saugotojos ir skatintojos, vaidmuo mažėja labai lėtai. Juk netgi ir ta pati katalikų bažnyčia evoliucijos teoriją pripažino tik 2009-aisiais... Žinant, kad religingumas yra negatyviai proporcingas išsilavinimui, o pajamos turi tendenciją būti proporcingos išsilavinimui, galima teigti, kad tradicionalistinės moralės poreikis musulmoniškose šalyse turėtų mažėti su lyg gyvenimo lygio kilimu. Nors ir labai lėtai, bet neišvengiamai.

        Kalbant apie tautas, manau, kad jų istorija ir patirtis yra labai svarbūs mums. Manau, kad būtinai reikia tyrinėti tiek valstybių, tiek pasaulio istoriją ir aiškintis per „priežastis – pasekmė“ prizmę. Taip pat manau, kad tik laisvos valstybės gali iš tiesų pasiekti visuomenės klestėjimą. Dėl šios priežasties manau imperijų griūtis (bent jau ilgalaikėje perspektyvoje) yra pageidautinas reiškinys. Tačiau nesutinku su tavo „imperijos“ apibrėžimu, anot kurio ta pati ES yra imperija. Kodėl? Ogi todėl, kad, mano nuomone, okupuotos ir į imperiją integruotos valstybės negali turėti politinės galios. Teigti, kad ES sąjungos šalys neturi politinės galios ES būtų fundamentali klaida. Esminis ES ir paprastos imperijos skirtumas yra savanoriškumas.

Žygeivis, 2012 01 15 18:28

RationaliS, 2012 01 15 13:42
Tačiau nesutinku su tavo „imperijos“ apibrėžimu, anot kurio ta pati ES yra imperija.

Kodėl? Ogi todėl, kad, mano nuomone, okupuotos ir į imperiją integruotos valstybės negali turėti politinės galios.

Teigti, kad ES sąjungos šalys neturi politinės galios ES būtų fundamentali klaida.

Esminis ES ir paprastos imperijos skirtumas yra savanoriškumas.
-----------------------------

       Sutinku (pilnai), kad ES buvo iš pradžių iš tikrųjų kuriama kaip savanoriška ekonominė sąjunga.

       Su tuo nesutikti būtų tiesiog kvaila. :)

       P.S. Dėl žymiai vėlesnio "postsovietinių" valstybių įstojimo į ES "savanoriškumo" pernelyg nesigilinsiu - formaliai žiūrint lyg ir savanoriškai įstojo, o "giliau pakapsčius" - toli gražu...)

       Tačiau lygiai taip pat akivaizdu, kad laikui bėgant to buvusio pradinio "savanoriškumo" ES lieka vis mažiau.

       Vis dažniau priiminėjami teisiniai aktai, kurių "nebebūtina" tvirtinti kiekvienoje atskiroje ES valstybėje.

       O tais atvejais, kada kai kurios valstybės pabando tai daryti, kyla klaikus nepasitenkinimas ES "viršūnėlėse" bei pasigirsta tiesiog atviri grasinimai ekonominėmis ir netgi politinėmis sankcijomis - kaip jau buvo daugybę kartų pastaruosius 10 metų.

       Kur čia matosi kažkoks "savanoriškumas"?

       Tiesiog kažkada buvęs vienkartinis aktas - įstojimas į ES vis dažniau pradedamas vertinti ES viršūnėse kaip besąlygiškas sutikimas su bet kokiomis ES biurokratų priimamomis naujomis teisės normomis - kartais tiesiog juokingomis,tačiau dažniau akivaizdžiai griaunančiomis valstybių tautiškumą ir jų suverenitetą.

       Pvz., paskutinis pavyzdys - pažvelkite, koks kilo "staugimas", kada Vengrija priėmė naują Konstituciją?

       P.S. Apie sąvoką "imperija", neišvengiamą imperijų subyrėjimą, ES kaip imperiją, ir pan. labai plačiai parašiau rusų kalba komentaruose Delfi diskusijoje temoje:

Публицист: России необходимо наличие пророссийского меньшинства в соседних странах

       Maždaug nuo čia patariu skaityti mano (ir kitus) pranešimus, kadangi neturiu laiko versti ir kartoti vėl viską:

http://ru.delfi.lt/opinions/comments/ar ... s=1&no=120

E, 2012 01 15 22:50

       Visų pirmiausia reikia suprasti vieną dalyką, ES nėra imperija ir niekada nebuvo kurta tik kaip ekonominė sąjunga. Remiantis Keohane ir Nye "Power and Interdependence" (1977) mes puikiai suvokiame, kad didėjant bendradarbiavimui ir ekonominiam priklausomumui tarp valstybių išnyksta karo grėsmė. Tai buvo akivaizdu ES kūrėjams, tai pastebėjo pats J. Monnet. Jie puikiai žinojo, kad European Coal and Steel Community nėra izoliuota nuo kitos rinkos dalies. Europos Sąjunga nėra vien tik ekonominė sąjunga, ji buvo kurta tam, kad užkirstų kelią ateities konfliktams. David Mitrany, argumentavo, kad konfliktai kyla būtent dėl nacionalizmo, tai galime įžvelgti ir Kenneth Waltz analizėje 1959 "Man, the state, and War".

       Ernst B. Haas(1958) pateikta neo-funkcionalizmo teorija, puikiai paaiškina kodėl mes matome Europos Sąjungą tokią kokia ji yra šiandieną. Integracijos procesas buvo pasiektas būtent dėl "Spill-over" efekto.

Berkas, 2012 01 16 12:36

       autorius yra labai šališkas ir visaip peikia Vengrijos Konstituciją, tačiau vertėtų pažiūrėti objektyviau ir išgirsti Vengrijos valdančius politikus. Na įrašė į Konstituciją, kad sąjunga galima tik tarp vyro ir moters. Tai kur čia kriminalas ir isterija?

Žygeivis, 2012 01 16 14:21

E, 2012 01 15 22:50
David Mitrany, argumentavo, kad konfliktai kyla būtent dėl nacionalizmo, tai galime įžvelgti ir Kenneth Waltz analizėje 1959 "Man, the state, and War".
---------------------------

        Pradėti reikėtų nuo vartojamų sąvokų tikslių apibrėžimų, kadangi terminu "nacionalizmas" ir Rytų, ir Vakarų (ypač kairiųjų bei liberaliųjų "rašytojų" kūriniuose) labai dažnai vadinamas imperinis didžiavalstybinis šovinizmas - absoliuti priešingybė nacionalizmui.

        Nacionalizmo pagrindinė idėja - kiekviena tauta turi prigimtinę teisę sukurti savo nepriklausomą valstybę savo istorinėse-etninėse žemėse, ir toje valstybėje tvarkytis pagal savas, per amžius susiformavusias kultūrines-istorines nuostatas.

        O visų imperijų "apologetai" (kairieji, dešinieji, "raudonieji" ir "rudieji", krikščioniškieji ir islamiškieji, ir dar daugybė įvairių "atšakų") įvairiais "išaiškinimais" bando šią prigimtinę tautų teisę paneigti - tiek neleisdami sukurti tautines valstybes, tiek ir pastoviai kišdamiesi į jau sukurtų valstybių vidaus reikalus.

        Pvz., apie kokį nacionalizmą galima kalbėti, kada Rusijos imperija užpuola ir užgrobia Gruzijos teritoriją, arba JAV imperija užpuola ir okupuoja Iraką ir Afganistaną?

        Tai yra pačios tikriausios imperinės geopolitikos pasekmės, su jokiu tikru nacionalizmu neturinčios absoliučiai jokio ryšio.

        Pastaruosius eilę metų išryškėjęs islamistų siekis sukurti pasaulinį (ar bent jau kokį nors mažesnį) Islamo kalifatą taip pat yra iš esmės ta pati imperinė politika, griežtai priešinga nacionalizmo principams - normalių tautinių valstybių sukūrimui.

        Lygiai kaip imperializmu buvo ir jau galutinai žlugęs pasaulinės komunistinės imperijos sukūrimo pabandymas.

E, 2012 01 16 20:18

        Jūs tikriausiai manęs iš viso nesupratote, aš nekalbu apie šiuolaikinę užsienio politiką, aš kalbu apie ES sukūrimą ir integracijos procesą. Tad Rusijos ir JAV užsienio politikos argumentas neturi jokio svarumo šioje situacijoje, tad ir nesiūlyčiau nukrypti nuo pagrindinės temos. Aš kalbu apie XX amžių ir ES kaip sąjungos atsiradimo priežastis.

        Ką aš noriu pasakyti yra tai, kad prieš suprantant kodėl ES buvo kurta iš pradžių reikia suprasti tuometinį mąstymą ir prielaidas privedusias prie ES idėjos(Turimą omenyje praeities konfliktus). Būtent dėl to ir paminėjau D. Mitrany. Teigti, kad ES yra imperija nežinant pagrindinių jos architektų idėjų ir pačių integracijos procesų yra klaidinga.

        Atsiprašau, klaidingai panaudojau Waltz (1959)

        Kaip yra diskutuojam apie tam tikrų politinių procesų įvykimą, tokios žinios kaip sąvokos, normos, ar religija turi menką įtaką. Tai yra tik priemonės, kuriomis naudojasi tam tikri politiniai aktoriai, kad įteisintų/pateisintų savo politikos viziją. Aš įžvelgiu puikias Jūsų apibrėžimų žinias, už tai Jus gerbiu, tačiau šiuo atveju vien sąvokų/apibrėžimų(Mano nuomone, jos yra reliatyvios) žinojimas nepateisina Jūsų argumento, kad ES yra imperija.

Žygeivis, 2012 01 18 23:26

E, 2012 01 16 20:18
Teigti, kad ES yra imperija nežinant pagrindinių jos architektų idėjų ir pačių integracijos procesų yra klaidinga.
-----------------------------------

        "Nežinant pagrindinių jos architektų idėjų" - Ir ko gi čia nežinoti? :)

        Juk užtenka pasiskaityti, ką kalba bent jau koks nors Barozas, ir viskas aišku, ką jis ir jo "bendrai" iš tikrųjų galvoja ir ko jie iš tikrųjų siekia.... :)

        Apskritai, mūsų diskusija su jumis kol kas iracionali.

        Nesusitarę dėl bendro abiems mums imperijos apibrėžimo, bandome "išsiaiškinti" kas teisus.

        Trumpai paaiškinsiu, ką aš vadinu imperija (nors jau aiškinau):

         imperija yra valstybė ("monolitinė" arba "federacija"), apimanti ne vienos, o bent jau dviejų vietinių (autochtoninių) tautų žemes, kurioje nėra besąlyginio reikalavimo kiekvienoje iš į šią valstybę įeinančių tautinių dalių rengti referendumus visais bendravalstybiniais klausimais (arba bent jau reikalavimo, kad tuos bendravalstybinius įstatymus priimtų kiekvienos atskiros tautos išrinktas parlamentas - o jei nepriima, tai tokia teisės norma šioje valstybės dalyje neįsigalioja).


        Europos Sąjunga iš pradžių buvo sukurta ir funkcionavo remiantis būtent šiuo "konfederaciniu" principu, tačiau vėliau palaipsniui vis labiau įsigalėjo "praktika" svarstyti esminius klausimus tik "Europarlamente" arba apskritai tik įvairiose ES komisijose.

        Tai labai akivaizdžiai pamatėme seniau Austrijos atveju, o dabar ir Vengrijos atveju (buvo ir žymiai daugiau įvairiose valstybėse) - spaudimas milžiniškas.

E, 2012 01 19 16:49

      Aš pasiduodu, ES yra imperija ir tai yra blogis, mes privalome sekti Vengrų pėdomis, sutelkti valdžią radikaliose rankose, užtemdyti demokratines vertybes, spjauti į ES siūlomas vertybės ir ekonominę naudą. Mėgautis tautinėmis vertybėmis ir tradicijomis, apsitvert savo etnines žemes didžiule tvora, svetimšalių neįsileisti ir mėgautis utopija.

      Vis dėlto nereikėtų pamiršti, ko nori paprastas pilietis. Čia ir slypi atsakymas į visus esamus klausimus.

      Vykstantys procesai šiuo metu Europoje primena labai jau 1992-uosius.

Žygeivis, 2012 01 19 21:36

E, 2012 01 19 16:49
Vykstantys procesai šiuo metu Europoje primena labai jau 1992-uosius.
------------------------

     Patikslinu - ne 1992-uosius, o 1989 m. :)

     1990, 1991 ir 1992-ieji dar priešakyje - kartu su dar likusių imperijų subyrėjimu...

Žygeivis, 2012 01 19 21:53

E, 2012 01 19 16:49

Aš pasiduodu - ES yra imperija ir tai yra blogis, mes privalome sekti Vengrų pėdomis, sutelkti valdžią radikaliose rankose, užtemdyti demokratines vertybės, spjauti į ES siūlomas vertybes ir ekonominę naudą.

Mėgautis tautinėmis vertybėmis ir tradicijomis, apsitvert savo etnines žemes didžiule tvora, svetimšalių neįsileisti ir mėgautis utopija.

Vis dėlto nereikėtų pamiršti, ko nori paprastas pilietis. Čia ir slypi atsakymas į visus esamus klausimus.
----------------------

       Visų pirma, visai neaišku, kuo skiriasi "paprastas pilietis" nuo nepaprasto?

       O antra - įdomu, kiek Lietuvos valstybės piliečių nori, kad:

       - Lietuvą užplūstų užsieninė pigi darbo jėga, atimsianti iš tų pačių "paprastų piliečių" jų dar turimą darbą ir pajamas,

       - kad Lietuvoje įsigalėtų "pederastinė moralė" - tai yra Lietuvoje būtų legalizuoti suaugusiųjų lytiniai santykiai su vaikais (pvz., nuo 12 metų - Nyderlandų baudžiamojo kodekso 244 straipsnis tai jau leidžia; o Ispanijoje lytiškai santykiauti leidžiama su vaikais, kuriems sukako 13 metų; Graikijoje prieš keletą dienų jau ir pedofilai oficialiai pripažinti neįgaliaisiais, jiems netgi bus skiriamos pašalpos),

       - kad Lietuvoje homoseksualai galėtų "kurti šeimas" ir įsivaikinti vaikus (pvz., būtent savo lyties),

       Įdomu, jei dabar mūsų "europinė valdžia" surengtų referendumą visais šiais klausimais, kiek "paprastų Lietuvos piliečių" nubalsuotų už tokią "didelę ekonominę naudą" ir tokias "puikias europines moralines vertybes"?

E, 2012 01 19 22:01

      Nenoriu būti Don Kichotu ir kovoti su vėjo malūnais, akivaizdžiai matau, kad ir kokius argumentus mesčiau, ar kokiais racionaliais šaltiniais ir dokumentais remčiausi, vistiek man nepavyktų Jūsų vizijos pakeisti, ji tokia stipri ir Jums reali, kad net pačiam aptemdė protą.

      Jau po geležinės uždangos subyrėjimo buvo pranašaujama ką Jūs dabar pranašaujate, subyrės imperijos, ir tautiškumas iškils į paviršių. Tačiau to nebuvo, nebus ir šiandien. O ES kaip stovėjo taip ir stovės. Kad būtų įdomiau siūlau eksperimentą, remdamiesi savo intelektualiomis žiniomis ir savo vizija duokite laiko tarpą, per kurį manote ES subyrės, žinoma, tai turi būti logiškas laiko tarpas. Interneto galia, kad daug kas išlieka labai ilgam.

Žygeivis, 2012 01 20 13:03

      Don Kichotu nebūtina būti - tereikia nuosekliai pasižiūrėti kaip vystosi Europa ir visas pasaulis po SSSR žlugimo. :)

      ES arba žlugs per artimiausius 3-5 metus, pasidalindama į gabalus, arba transformuosis į tautinių valstybių sąjungą.

      Bet kokie bandymai "užveržti varžtus" ir sustiprinti ES komisarų diktatūrą atskiroms valstybėms yra pasmerkti žlugimui.

      P.S. Tautinio atgimimo banga kyla kasdien - tai matyti ne tik ES valstybėse, bet ir tose, kurios ES nepriklauso.

      Visiškai akivaizdu, kad liberastinių kosmopolitų vizijos žlunga lygiai taip pat, kaip jau žlugo komunistinių kosmopolitų vizijos.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 20 Sau 2012 14:06. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Sau 2012 14:34 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
"Respublikos" pilietinė akcija : MES SU VENGRAIS


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... _vengrais/

2012 sausio mėn. 18 d. 09:10:47
Respublika.lt

        Ar bus užgniaužtas Europos tautinis Atgimimas, prasidėjęs Vengrijoje? Tai priklauso nuo kiekvieno Europos gyventojo. O tai reiškia, ir nuo kiekvieno iš mūsų.

        Su kuo tu asmeniškai esi?

        "Respublika" kviečia Lietuvos žmones solidarizuotis su Vengrija. Visi 27 Europos komisarai šiomis dienomis tariasi skelbti ultimatumą dėl to, kad naująja Konstitucija tauta gina savo valstybingumą. Ketinama duoti vos kelias dienas atšaukti Vengrijos žmonių pasirinkimą. Kad vengrai atsisakytų savo Tėvynėje, kurioje šimtus metų gyvena, išlikti oriais, savo tradicinių vertybių besilaikančiais vengrais. Šią drąsią tautą ES bando palaužti. Paversti išskydusia, klusnia, betaute mase. Po to sektų kitų nacionalinių valstybių ir jų tautų eilė. Taip pat ir tų lietuvių, kurie iš visų jėgų stengiasi apginti tradicinę šeimą ir savo tautą nuo atviro išsigimimo.

        "Respublika" palaiko tikrąsias demokratines vertybes, prisideda prie protestuojančiųjų ir klausia - ar sutinkame atsidurti nacionalines identifikacijas praradusiųjų katile? Raginame visus neabejingus tautiečius solidarizuotis su Vengrija, kad ji kovoje su globalistine ES ideologija neliktų viena. Mums duotos vos kelios dienos. Parašai su jūsų asmeniniais palaikymais bus perduoti Vengrijos ambasadai Vilniuje bei kitoms organizacijoms. Iš anksto dėkojame visiems neabejingiems.

      Šiandien europiniame ginče susikibo dvi ideologijos: TAUTINĖ ir GLOBALISTINĖ. Visuomenė turi atsakyti pati sau: kas yra gėris ir kas yra blogis.

Gerai ar blogai atsisakyti savo valstybės nepriklausomybės?

Gerai ar blogai išparduoti savo žemes svetimiems?

Gerai ar blogai sunaikinti savo tautą vardan tuščio šūkio "būkime europiečiai"?

Gerai ar blogai paklusti niekieno nerinktiems "eurokomisarams"?

Gerai ar blogai nuolatos gyventi skolon savo vaikų sąskaita?

Gerai ar blogai gauti "judo sidabrinius" už nedirbamą žemę ar supjaustytus laivus?

Gerai ar blogai atiduoti svetimiems verteivoms pelnus už visuomenei svarbius resursus: šilumą, elektrą, vandenį, dujas, medikamentus, maisto produktus?

Gerai ar blogai, kai vienos šalys spausdina beverčius pinigus, o kitos turi už juos atidirbti?

Gerai ar blogai negaminti paprasčiausių daiktų ir iškelti gamybą į tolimas šalis, prarandant darbo vietas ir pajamas?

Gerai ar blogai dalyvauti karuose prieš kitas tautas vardan svetimų mums interesų?

Gerai ar blogai atsisakyti šimtmečiais susiklosčiusių vyro ir moters santykių?

Į daugelį šių klausimų VENGRAI jau atsakė balsuodami už naują savo Konstituciją ir sulaukė milžiniško spaudimo iš JUNGTINIŲ AMERIKOS VALSTIJŲ ir EUROPOS SĄJUNGOS. Iš vengrų reikalaujama PAKLUSTI SVETIMAI GĖRIO IR BLOGIO SAMPRATAI.

***

       Jeigu tavo atsakymai į iškeltus klausimus VENGRIŠKI, o tai reiškia taip pat ir LIETUVIŠKI, pasirašyk po teiginiu:

AŠ PRITARIU VENGRŲ TEISEI PATIEMS SPRĘSTI SAVO LIKIMĄ!

       Jeigu tu su mumis, atsiųsk savo parašu patvirtintą tekstą RESPUBLIKAI! A.Smetonos 2, Vilnius, arba el.paštu redaktorius@respublika.net

Vardas, Pavardė, Parašas

       Prašau nurodyk savo miestą, kuriame gyveni, elektroninio pašto adresą ar savo telefoną

       Šis tekstas su Jūsų parašais per VENGRIJOS ambasadą bus įteiktas šios šalies Vyriausybei.

"Respublikos" žmonės

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentarai

Dalia 2012 sausio mėn. 19 d. 12:58:03

       Kasdien susiduriam su savomis problemomis, susijusiomis su Tautos moraliniu nuosmukiu (gal tik kai kurių tautiečių, ne visos Tautos?).

       Bet, lyg saulės spindulys pro pilkus, sunkius debesis prasiskverbė žinia iš Vengrijos - drąsūs žodžiai, išsakantys pagrindinę žmogaus žemėje buvimo prasmę.

       Ir mes pradedam galvoti, kodėl leidžiam kitiems piršti mums priešingas žmogaus prigimčiai, jo moralei nuostatas?

       Ar daug yra tokių, kurie suvokė Vengrijos teisumą?

       Gal net EU Parlamente yra vienas kitas juos palaikantis?

       O Vengrijai palaikymo labai reikia. Prisiminkime, kaip mus susitiprino 1991 metų sausį palaikymo demonstracijos Maskvoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.

       Siūlau palaikyti vengrus mažais piketais prie Vengrijos ambasados. Kad ir keli žmonės, pasikeisdami, parodytų, kad Lietuva taip
pat neabejinga šioms problemoms. Pagal įstatymą iki 9 žmonių grupėms
nereikia jokio leidimo iš Savivaldybės.

      Kviečiu išsakyti savo nuomonę...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Sau 2012 00:27 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Vengrija suka nugarą Europai?


http://www.balsas.lt/News/print/576729
http://www.balsas.lt/naujiena/576729/ve ... ra-europai

2012.01.18 19:11

      Per pastaruosius kelis mėnesius premjero Viktoro Orbano vadovaujama nacionalistų vyriausybė į šipulius sudaužė tai, ką Vengrija buvo sukūrusi per daugiau nei du nepriklausomybės dešimtmečius.

      Sausio 1-ąją įsigaliojusi naujoji šalies Konstitucija į V. Orbano partijos ,,Fidesz“ rankas atidavė šalies žiniasklaidą, teismus, Centrinį banką, net religijos išpažinimą.

      Vengrijos žiniasklaidos laisvę ribojantys įstatymai tarptautinio dėmesio sulaukė dar praėjusią žiemą, tačiau po jų užgriuvusi dar didesnė reformų lavina nugulė į naują šalies Konstituciją, kurią V. Orbanas didžiuodamasis vadina ,,režimų kaita“.

       Visuomenės apklausos rodo, kad premjeras nuo savo kadencijos pradžios jau prarado pusę savo rėmėjų visuomenėje ir jie po Naujųjų išėjo į gatves demonstruodami plakatus su užrašais, smerkiančiais V. Orbaną, ketinantį Vengriją paversti ,,Orbanistanu”. Dauguma verslo atstovų skundžiasi, kad korupcija šalyje klesti kaip visada, tiesiog vietoj socialistų pinigai byra į partijos ,,Fidesz“ parankinių kišenes.

Autokratiją stabdo krizė


       Įgyvendinti tikslus V. Orbano vadovaujamai partijai gali sutrukdyti kebli šalies ekonomikos padėtis – rekordiškai nuvertėjusi valiuta ir didžiulės skolinimosi išlaidos.

       Vyriausybė, iš didžiulių mokesčių verslui ir nacionalizuotų pensijų fondų užkamšiusi biudžeto skyles ir reitingų agentūras bei spekuliantus apkaltinusi neteisėtomis atakomis prieš vengrų tautą, buvo priversta grįžti į finansų rinkas ir prašyti tarptautinių kreditorių pagalbos.

       ES ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) kol kas skelbia pasitraukiančios iš derybų dėl stojančios Vengrijos ekonomikos kreditavimo ir tai motyvuoja naujuoju aukščiausiu šalies įstatymu, apribojančiu jos centrinio banko nepriklausomybę ir galimai pažeidžiančiu valstybės narės įsipareigojimus ES.

       Vengrijos vyriausybės ir centrinio banko santykiai buvo įtempti jau nuo V. Orbano kadencijos pradžios 2010 metais. Ekonomikos augimu suinteresuota vyriausybė spaudė Centrinį banką kuo labiau švelninti kreditavimo sąlygas ir imtis kiekybinio skatinimo programų – į rinką išleisti daugiau forintų.

       Bankas šias strategijas vadino neveiksmingomis. Pastaruoju metu daug nesutarimų kilo ir dėl Vengrijos nacionalinės skolos skaičiavimo, o ją mažinti buvo vienas pagrindinių V. Orbano vyriausybės siekių.

Smukdo valiutą ir reitingus


       Pasiduoti jį gali priversti ir kiti nemalonūs faktai: per praėjusius mėnesius šaliai nacionalizavus pensijų fondus trys kreditų reitingų agentūros numažino Vengrijos reitingą iki neinvesticinio lygmens. Praėjusią savaitę Vengrijos vyriausybė išplatino vertybinių popierių emisiją su 7,98 proc. palūkanomis – brangiausiai per pastaruosius 2,5 metų.

       Žinodamas, kad be tarptautinių donorų pagalbos Vengrija neišsivers, premjeras V. Orbanas, bent jau kol kas geranoriškai sutinka derėtis dėl įstatymų pakeitimų ir peržiūrėti šalies centrinio banko suvaržymus.

       Vyriausybė išplatintame pranešime tvirtino peržiūrėsianti visus įstatymus, ,,kurie prieštarauja ES reguliavimo normoms.“

       Į šiuos pareiškimus teigiamai reagavo šalies valiutos forinto kursas, jis pirmosiomis metų dienomis buvo pasiekęs rekordines žemumas. Nuo šių metų pradžios forintas euro atžvilgiu smuko beveik 13 proc., o nuo ikikrizinio laikotarpio 2008 metais – maždaug 28 proc.

Reikalavimų nepakaks


       Vis dėlto vargu ar tarptautinių donorų iškelti reikalavimai mainais už finansavimą panaikinti Konstitucijos pakeitimus, susijusius su centrinio banko veikla, yra pakankami – būtina atsižvelgti ir į kitus pakeitimus, įskaitant spaudos laisvės suvaržymą, teismų nepriklausomybės panaikinimą ir religijos laisvės apribojimus.

       Vengrija tvirtina, kad šalies Konstitucija yra valstybinis ir suverenus klausimas, todėl techniškai ES negali jos riboti.

       Tačiau kaip parodė Graikijos pavyzdys, finansinė pagalba kartais reiškia autonomijos praradimą.


       ES ir finansų rinkas nuramintų tik politiniai Vengrijos pokyčiai, kurie šalies ekonominę aplinką padarytų patikimesnę.


       Reitingų agentūros neatmeta galimybės vėl karpyti šalies kreditingumą, jei ši nevykdys struktūrinių reformų ir nepritrauks užsienio investuotojų. Kaip teigia italų dienraštis „La Repubblica“, Vengrijos ateitis šiandien priklauso ne tiek nuo pagrindinio įstatymo nuostatų, o nuo to, kaip ji ištvers ekonominę krizę ir vykdys struktūrines reformas.

Ženklas ES


       Euro zonos krizė atskleidė kertines Europos ekonominių institucijų spragas, o įsiplieskęs politinis skandalas Vengrijoje rodo, kad silpsta ir regiono politinė integracija.

       Įvykiai Vengrijoje turėtų paskatinti ES griežčiau prižiūrėti, ar valstybės narės laikosi sutartinių įsipareigojimų, ir sukurti sankcijų mechanizmą, priversiantį jas siekti ES idealų.

       Be bendros prekių ir kapitalo rinkos, ES buvo sukurta demokratijos vertybėms skleisti, ypač buvusio sovietinio bloko šalyse, tokiose kaip Vengrija. Taigi V. Orbanui turėtų būti aišku, kad būti ES reiškia ne tik naudojimąsi ekonominiais sąjungos pranašumais, bet ir jos vertybių bei laisvių puoselėjimą.

Rusijos atspindys


       „Financial Times“ naująją Vengrijos Konstituciją vadina ,,perversmu, vertu V. Putino“, ir lygina V. Orbano bei V. Putino nuostatas dėl vienpartinio valdymo stiprinimo. Panašu, kad Vengrija, kadaise kaip ir SSRS buvusi imperija, atgauna šias ambicijas, o vengriškoji „Fidesz“ tampa mažesne „Vieningosios Rusijos“ kopija.

       V. Orbano įgyvendinti konstituciniai pakeitimai – lyg Rusijos politinės sistemos atspindys, kur V. Putino valiai paklūsta marionetinė šalies žiniasklaida, didieji verslai ir nacionaliniai interesai.

       Susirūpinimą padėtimi šalyje išreiškė net JAV valstybės sekretorė Hilary Clinton. Ji teigia, kad Vengrijoje iškilo rimtas pavojus asmens laisvei ir demokratinei stabdžių bei atsvarų sistemai.

FAKTAI: Vengrijos Konstitucija


       Naująja Vengrijos Konstitucija įteisinama 14 valstybinių religijų ir atmetamos visos kitos, įskaitant islamą, budizmą, induizmą ir daugelį kitų.

       Vengrijos parlamente centro dešinių pažiūrų partija „Fidesz“ turi du trečdalius (262 iš 386) vietų, ji pirmoji po šalies nepriklausomybės turėjo teisę viena sudaryti šalies vyriausybę.

       Vengrija pirmą šių metų pusmetį gali nesulaukti gyvybiškai svarbių 15–20 mlrd. eurų kredito iš ES ir TVF.

       Pernai Vengrijos skola išaugo nuo 75 proc. birželį iki 82 proc. BVP rugsėjį.

I. Mačiulaitytė

Šaltinis: „Ekonomika.lt“

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/576729/ ... i-apacioje

hun pritaria zzz ir arijui
2012-01-19 10:58:20


       Vengrijos valdzia teisingai padare.

       Pamate kur slypi visu problemu shaknis - tai yra shalies centrinis bankas.

       Vengrai nacionalizavo centrini banka. Tai yra tikroji priezhastis, del kurios visa korporativine ziniasklaida uzpuole sia sali.

       Centrinis bankas ir teise daryti pinigu emisija turi priklausyti tautai, o ne privacia organizacijai, kuri siekia pelno tik sau.

       Tam kad pakelti salies ekonomika, Lietuva turi padaryti ta pati - nacionalizuoti centrini banka.

       (Jei nezinojot, Lietuvos centrinis bankas, o tuo paciu ir Lietuvos nacionalines valiutos emisija Lietuvai nepriklauso, ir tai ne konspiralogija, patys galite uzeiti i pagrindini banko puslapi ir apie tai paskaityti)

       Siam momentui beveik visu valstybiu centriniai bankai yra privatus ir priklauso tarptautiniams bankininkams.

       Tai, ka padare vengrai - isties drasus zingsnis, juos reikia palaikyti.

       O visos kalbos, kad staiga Vengrijoje sumazejo demokratijos kiekis yra tik fikcija, priedanga. Esmine priezastis dar karta pakartosiu - centrinis bankas.

Žygeivis - Hunui
2012-01-19 23:33:45


      Ne Europa kažkam "atsuko nugarą", o geriausiu atveju Europos Sąjungos dalelė.

      O dar tiksliau kalbant - krūvelė stambiųjų bankininkų ir jiems tarnaujančių liberastų - pederastų, tų pačių bankininkų paramos dėka sulindusių į ES valdžią. :)

      Absoliuti dauguma normalių žmonių visose Jievrosojuzo valstybėse palaiko Vengriją.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Sau 2012 23:41 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
V.Truchačiovas. Europos ultimatumas: ką atsakys vengrai?


http://alkas.lt/2012/01/19/europos-ulti ... s-vengrai/

Vadimas Truchačiovas, http://www.win.ru
2012 01 19 18:24

       Vengrų premjeras ir naujoji konstitucija galutinai išmušė Briuselį iš pusiausvyros. Kai kurie konstitucijos teiginiai tiek šokiravo Europos valdininkus, kad vengrams buvo pateiktas ultimatumas: pataisyti per savaitę visus „nesklandumus“. Dokumentas gi atrodo kaip tikras iššūkis liberaliosioms Europos normoms. Dabar pagrindinis klausimas – paklus Budapeštas Briuseliui, ar atsilaikys.

Spaudimas visais frontais


        Daugiausia priekaištų sulaukė įstatymas dėl Centrinio banko.

        Valstybė nutarė padidinti savo įtaką jame, kas, Eurokomisijos manymu, prieštarauja europietiškoms normoms, susijusioms su centrinių bankų nepriklausomybe.

        Be to, kilo klausimų dėl įvestų laikinų teisėjų kraštutinio amžiaus sumažinimo normų, o taip pat įvesta pareigybė, įgaliota ginti privačius duomenis. Briuselis taip pat neįvertino licencijos atėmimo iš opozicinės radijo stoties Clubradio.

        Savas pretenzijas pateikė ir TVF.

        Vengrija viena pirmųjų pasaulyje, dar 2008 metais atsidūrė ant defolto ribos. Tačiau vengrų prašomų 20 mlrd. eurų gali neduoti, jei nebus peržiūrėta konstitucija, nekarpytos išlaidos, nepakeista socialinio aprūpinimo sistema.

        Didžiausios reitingų agentūros kaip pagal užsakymą draugiškai sumažino šalies reitingą – kad būtų sukalbamesnė. Buvęs Belgijos premjeras, liberalų frakcijos vadovas Europos parlamente Gi Verhovstadas atvirai reikalauja sankcijų.

        Tarsi pagal užsakymą „pačiu reikalingiausiu momentu“ opozicinė vengrų žiniasklaida apkaltino artimą Orbano bendražygį, prezidentą Palą Šmitą tuo, kad jis, atseit, nesąžiningai apsigynė disertaciją apie šiuolaikinį olimpinį judėjimą. Tiesą sakant, kaltinimas keistokas: Šmitas savo laiku du kartus tapo fechtavimo olimpiniu čempionu ir žino šitą virtuvę iš vidaus.

        Daug svarbesnis yra kitas dalykas: jis pasirašė visus tuos įstatymus ir tą konstituciją, kurie taip nepatinka Briuseliui. Ir papildomas spaudimo svertas nepamaišys.

       Kompromato apie premjerą Orbaną surasti nesugebėjo. Laikraštis The Financial Times tiesiog sulygino jį su Putinu, kuris, neva, irgi smaugia demokratiją. „Orbanas iš vengrų disidento pavirto smulkiu tironu, judėdamas puikiai pažįstama trajektorija nuo ekonominio chaoso link politinio autoritarizmo. Nuo Berlyno sienos griuvimo momento ES turėjo du didžius projektus: vieninga valiuta ir demokratijos platinimas į Rytus. Euras šiandien patiria rimtų sunkumų, o Orbano veiksmai rodo, kad ir demokratija atsidūrė pavojuje“, – parašė anglų žurnalistai.

Iššūkis Europos liberaliajam meinstrymui


        Nesunku įsivaizduoti, kad kova už „Centrinio banko nepriklausomybę“ – tai tik pradžia. Europos Sąjunga padarys viską, kad vengrai perrašytų savo pagrindinį įstatymą. Svarbiausioje šalies kredito įstaigoje pasirodęs didesnis ministrų pavaduotojų skaičius – tai tik aisbergo viršūnė. Giliau slypi Vengrijos konstitucijoje numatyti Televizijos ir radijo transliavimo tarybos didesni įgaliojimai. Dar giliau – amnestijos asmenims, nuteistiems kalėti iki gyvos galvos, panaikinimas. Žinoma, tai nėra mirties bausmės sugrąžinimas, tačiau „bausmių humanizavimo“ linija akivaizdžiai nutraukta.

        O dar giliau slypi liberalus šokiruojantis raginimas atgaivinti, o siaubas (liberalams)! – krikščioniškas vertybes. Šiandien Europos liberalai, demokratai ir socialistai puikuojasi, kad bažnyčia atskirta nuo valstybės, o kontinentas tapo „pokrikščionišku“. O čia – tokia dovanėlė.

        Vengrijos konstitucijoje parašyta, kad tautą vienija „Dievas ir krikščionybė“. Ir juk teisingai parašyta: didžioji dalis vengrų išpažįsta katalikybę, mažuma laiko save kalvinistais ir liuteronais. Musulmonų ir judėjų šalyje beveik nėra, čigonus pavadinti vietiniais gyventojais sunkoka. O ir Vengrijos valstybės istorija ne vieną šimtmetį rėmėsi krikščionybe.

        Toliau – dar keli smūgiai liberalioms dogmoms, kuriomis pagrįsta ES.

        Pavyzdžiui, dėl teisės į abortą konstitucijoje pasakyta, kad „žmogus turi teisę gyventi nuo pradėjimo momento“.

        Homoseksualistai ir lesbietės irgi liko labai nepatenkinti – santuoka pavadinta „vyro ir moters sąjunga“. Vėl smūgis politkorekcijai.

        Prieš pat naujuosius metus JAV valstybės sekretorė Hilarė Klinton ir Eurokomisijos vadovas Manuelis Barozas pamėgino atvesti vengrus į protą. Nesigavo – sausio 1 dieną dokumentas įsigaliojo.

Suskaldytos tautos problemos


        Įdomu, kad konstitucijos kritikai iš Briuselio nė žodžio nepratarė apie tą jos dalį, kurioje kalbama apie tėvynainių gynimą užsienyje. Čia regimi atviro revanšo už pralaimėjimą dviejuose pasauliniuose karuose požymiai.

        Budapeštas akivaizdžiai nesusitaikė su tuo, kad pusantro milijono vengrų gyvena Rumunijoje, pusė milijono – Slovakijoje, 400 000 serbų Vojevodinoje ir dar 150 000 Ukrainos Užkarpatėje.

        Kitados tai buvo Vengrijos karalystės žemės. Ir šiandien, Orbano iniciatyva, vengrams kitose šalyse ne šiaip dalijami pasai. Šis dalijimas įteisinamas įstatymu.

        Pačioje konstitucijos preambulėje juodu ant balto parašyta, kad šalis nuo šiol vadinsis ne „Vengrijos respublika“, o tiesiog „Vengrija“.

        Toliau eina nuoroda į istorines tradicijas, į Šventojo Stepono (Ištvano) Karūnos tęstinumą. Užuomina akivaizdi – viduramžių Vengrijos karalystė savo teritorija pranoko dabartinę Vengriją mažiausiai du kartus.

Paveikslėlis

Šv. Steponas (967/975–1038), pirmasis Vengrijos karalius (Chronicon Pictum miniatiūra, 1360 m.)

        Ten įėjo ir dabar rumuniška Transilvanija, ir visa Slovakija, ir Vojevodina, ir Užkarpatė, žymi dalis Kroatijos, nedidelė dalis Austrijos ir Slovėnijos. Ir beveik visur esama vengrų nacionalinių organizacijų.

        Užmeskime akį į eilę kitų konstitucijos formuluočių: „Vengrija, vadovaudamasi vengrų tautos vienybės idėja, yra atsakinga už jos ribų gyvenančių vengrų likimą“. „Vengrija gina savo piliečius“. „Kiekvienas Vengrijos pilietis turi teisę būti ginamas Vengrijos valstybės, buvodamas užsienyje“. „Vengrijos piliečio negalima išsiųsti iš Vengrijos teritorijos. Bet kuriuo metu jis gali atvykti iš užsienio į Tėvynę“. „Kiekvienas Vengrijos pilietis privalo ginti Tėvynę“… Ir pilietis šiuo atveju – tai bet kuris etninis vengras, kad ir kur jis begyventų.

Tarp visų ugnių


        Nežiūrint į deklaruojamą ryžtą laikytis iki galo, vengrų vyriausybė visgi pažadėjo atsižvelgti į ES „rekomendacijas“. Vargu ar ji turėjo kitą išeitį. Šalies ekonomika – gilioje krizėje, iki sausio pabaigos reikia išmokėti 16 mlrd. eurų užsienio skolų. Nacionalinės valiutos kursas krito iki rekordiškai žemo rodiklio – 320 forintų už visose pasaulio rinkose pingantį eurą. Valstybės skola pasiekė 75% BVP. Ir kad ir ką bekalbėtum apie tautinį išdidumą – kažkokių nuolaidų galima ir padaryti. Juolab, kad panaikinti nuostatas apie abortus ir krikščioniškus pagrindus kol kas griežtai nepareikalavo.

        Orbanui ir jo bendražygiams teks padėti nemažai pastangų, kad išsaugotų naują šalies konstituciją. Homoseksualistams nepatinka „santuoka kaip vyro ir moters sąjunga“, feministėms – abortų draudimas, Briuselio biurokratams – nacionalinės vyriausybės sustiprėjimas, Eurosąjungai priklausančioms Slovakijai ir Rumunijai nepatinka faktiškas pasikėsinimas į jų sienas.

        Budapeštas šiandien primena apgultą tvirtovę. Susidomėję stebėsime, kaip Orbanas su bendraminčiais šią tvirtovę gins ir ką jiems pavyks apginti.

Vertimas į lietuvių k. pagal: http://www.versijos.com

Komentarai
http://alkas.lt/2012/01/19/europos-ulti ... /#comments

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2012 16:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Pripažinkime Vengrijos Konstituciją


Autorius: Voruta Data: 2012-01-20, 13:27


Jo Ekscelencijai Vengrijos Prezidentui Arpadui Gonczui  

Jos Ekscelencijai LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei

Vengrijos Parlamento nariams

Europos Parlamento nariams

Lietuvos Respublikos Seimo nariams

Vengrijos žmonėms

Žiniasklaidai

Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus tarybos

K R E I P I M A S I S

Pripažinkime Vengrijos Konstituciją


Vilnius 2012 01 18

      1991 01 13 Lietuva, sudėjusi dideles aukas ant Tautos aukuro, apgynė savo Nepriklausomybę. Tada apie lietuvių tautos išsivadavimo kovas sužinojo visas pasaulis ir padėjo Lietuvai.

      Šiomis dienomis Vengrija  maloniai nustebino pasaulio visuomenę savo naujojoje Konstitucijoje įtvirtinusi pamatines krikščioniškąsias bei tautines vertybes. Moralė, Dora, Teisingumas pakelti į aukštesnį, konstitucinį lygį. Žmonių visuomenės dauguma tokį žingsnį gerai supranta ir jam pritaria.

      Deja, tenka stebėti, kad aukštesnės vertybės ne visiems priimtinos. Dar daugiau – jos inirtingai puolamos. Darosi aišku, kad Vengrijos Konstitucija tapo kovos tarp BLOGIO ir GĖRIO arena.

       Mes pritariame Jūsų pasirinkimui.

       Mes pritariame visoms ir visų pastangoms įtvirtinant aukštus krikščioniškos moralės ir teisingumo principus.

       Mes tikime, kad VENGRŲ Tauta ir Valstybė atlaikys milžinišką prieštaraujančių jėgų spaudimą.

       Linkime Jums stiprybės Lietuvos valstybės himno žodžiais „Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi“.

Vilniaus Sąjūdžio tarybos pirmininkas L. Kerosierius

Atsakingasis sekretorius A. Budriūnas

Tarybos narys G. Adomaitis

Tarybos nariai:

G. Adomaitis, A. Akelaitis, A. Ambrazas, G. Araminaitė, K. Balčiūnas, A. Barysas, S. Boreika, A. Bružas, P.Dirsė, S. Eidukonis, P. Girdzijauskas, P. Gvazdauskas, R. Jakučiūnienė, J. Kuoras, S. Makauskienė, A. Malinionis, A. Markūnienė, H. Martinkėnas, V. Masikonis, K. Milius, J. Parnarauskas, F.Petkus, B.Raila, P.Rutkauskas, G.Ruzgys, R.Simonaitis, A. Skaistys, K. Staniulevičius, L. Šalavijienė, J.Šaulys, L.Tamkevičienė, L.Veličkaitė, K.Vidžiūnas, R.Vilimienė, B. Zaviša, S. Žilinskas

Pasiteiravimui: A.Budriūnas, Sąjūdis, Gedimino pr. 1, Vilnius, + 370 673 95837,

L. Kerosierius + 370 5 231 81 11 G. Adomaitis + 370 611 14 342,

P. Rutkauskas + 370 699 37691,

El. paštas vilnius@sajudis.com

Interneto svetainė http://www.sajudis.com

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2012 16:33 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Finansinis internacionalas atakuoja Vengriją


http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... a-vengrija

2012-01-17 17:43
Jelena Pustovoitova

       Jei kuri Europos nacija prisimins apie savo istorinę praeitį, kultūrą, tradicijas ir savo šalies tikėjimą – ji tuoj pat pajus pančius, tramdančius nacionalinius jausmus ir grubų svetimų jai „demokratijos“ jėgų spaudimą, siekiant pajungti valstybę tarptautinio bankinio kapitalo interesams.

       Naujametinis Vengrijos pavyzdys tai puikiai iliustruoja: Jungtinių Tautų Organizacijos narė (nuo 1955 m.), Pasaulio Prekybos Organizacijos narė (nuo 1973 m.), Pasaulio Banko ir Tarptautinio Valiutos Fondo narė (nuo 1982 m.), Europos Tarybos narė (nuo 1991 m.), NATO ir ES narė (nuo 2004 m.) – valstybė, „įrašyta“ visuose demokratijos, ES ir TVF tabeliuose ir lentelėse kaip „sava iki grabo lentos“, mūsų akyse tampa mušamu vaiku.

       Į klausimą „kodėl?“ atsakymas jau duotas „The Financial Times“ publikacijoje: „Vengrijos ministras pirmininkas savo asmeniu įkūnija jau žinomą kelią nuo ekonominio chaoso iki politinio autoritarizmo. Nuo Berlyno sienos griūties ES buvo du dideli projektai: vieninga valiuta ir demokratijos pasistūmimas į Rytus. Euro pozicijos dabar rimtai susvyravo, o V.Orbanas (Vengrijos ministras pirmininkas) siunčia rimtus pavojaus signalus demokratijai“.

       Užtenka peržvelgti pastarųjų dienų publikacijas apie Vengriją, ypač JAV žiniasklaidoje, kad suprastum skirstymo į „savi“ ir „svetimi“ mechanizmą. Štai pavyzdžiui, jei „V.Orbanas nuo antikomunizmo perėjo prie ksenofobijos“ – čia taip pavadinti vengrų nacionaliniai interesai, – tai anksčiau jis buvo „savas“, o dabar – „svetimas“.

       Arba – „kad ir kaip bebūtų paradoksalu, bet V.Orbano demokratijos versija iš nesutaikomo postsovietinės Rusijos priešo šį politiką pavertė žmogumi, kuriam tikriausiai ploja Vladimiras Putinas“, o tai reiškia tą patį: anksčiau V.Orbanas buvo „savas“, o dabar – „svetimas“. (čia matome puikų pavyzdį tinkantį Lietuvai: „kas prieš ES – tas Rusijos agentas“. Vert. past.)

       Viso šito esmė: Vakarai bijo pakartoti Graikijos scenarijų, kur socialinės išmokos rimtai ribojo bankų pelną. Įsižeidę investuotojai su savo pinigais pabėgo nuo graikų ten, kur jiems didesnis pelnas, tuo pačiu priversdami Graikiją įklimpti į vis didėjančias skolas Tarptautiniam Valiutos Fondui ir Europos Sąjungai.

       Tiesa Vengrijoje situacija kiek kitokia. Čia tarptautinius valiutos biržų spekuliantus labiausiai erzino ne valstybės skolos didėjimas, kuris praėjusių metų antrame ketvirtyje sudarė nedidelius Europos mastu 75 proc. BVP, nors jau trečiame ketvirtyje padidėjo iki 82 proc. Turint galvoje, kad tai viena mažiausių skolų visoje Europoje, toks padidėjimas vargu ar galėjo išgąsdinti investuotojus. Bet Vengrijos Finansų ministerija du kartus nesugebėjo išplatinti valstybinių obligacijų Europos vertybinių popierių rinkoje. Situacijos sudėtingumą rodo ir nacionalinės valiutos devalvacija jau pačiomis pirmomis 2012 metų dienomis ir krentančios Vengrijos valstybinių obligacijų kotiruotės. Penkių ir dešimties metų skolinimosi įsipareigojimų procentai išaugo iki 10,5. Tokie aukšti procentai rodo akivaizdų investuotojų nenorą skolinti valstybei, kurios kreditavimo reitingus Moody's ir Standard & Poor's agentūros 2011 metų gale sumažino iki „šiukšlės“ lygio ir pateikė negatyvias prognozes ateičiai.

       Net ne 10, o 7 procentai paprastai atveda valstybę į neišvengiamą nemokumą. Tai matoma iš Graikijos, Airijos, Portugalijos pavyzdžių – valstybių, kurios prašė ES ir TVF pagalbos. Tuo keliu siūloma eiti ir Vengrijai, kuriai jau sausio gale reikalingi 16 mlrd. eurų padengti skoloms, kurių terminai jau baigiasi.

       Bet Vengrija nauju skolų krizės židiniu Europoje tapo ne tiek dėl biudžeto, kiek dėl politinių problemų.

       O jos prasidėjo tuomet, kai 2010 metais rinkimus Vengrijoje didžiule persvara laimėjo „nacionalistinės jėgos“, rašo šveicarų „Neue Zürcher Zeitung“. Laimėjusi koalicija gavo 2/3 parlamente ir tai būtų visiškai demokratiška, jei būtų vykdoma „šalies sumaitinimo užsienio investitoriams“ politika. Bet įvykiai pakrypo kita linkme. Jau 2010 vasarą vengrų ministras pirmininkas Viktoras Orbanas ryžtingai nutraukė santykius su TVF. Tai pasireiškė tuo, kad jis paprasčiausiai atsisakė vykdyti TVF reikalavimus mažinti biudžeto išlaidas, skurdinti daugumą savo valstybės žmonių ir įvedė, priešingai TVF rekomendacijoms, papildomą mokestį bankininkystės sektoriui, siekdamas stiprinti ekonomiką sąskaita tų, kurie iš jos daugiausiai pasipelno.

       Svarbiausia: buvo pakeisti įstatymai, reguliuojantys Vengrijos Centrinio banko statusą. ES ir TVF iškart tame pamatė bandymus priversti paklusti Vengrijos Centrinį banką.... Vengrijos valstybei, atimant iš banko „nepriklausomybę“ – galimybę vykdyti spekuliacines operacijas finansų rinkoje ir būti aukščiau visų savo šalies valdžios institucijų.

       Štai tada ir prasidėjo!

       Pareiškimai apie tai, kad demokratija ir laisvoji rinka yra ne kas kita, kaip stambių valstybių įrankis išskirtinai savo interesų patenkinimui jau nesukelia audringos Vašingtono ir Briuselio reakcijos. Visi pavargo. Stiprieji – „dovanoti“ demokratiją. Silpnieji – protestuoti. Ir šito viso fone – nauja 2012 sausio 1 dienos Vengrijos Konstitucija, kaip sakoma, smūgis į paširdžius.

       „Šią savaitę įsigaliojo nauja V.Orbano Konstitucija, – baisisi „The Financial Times“. – Pilna etninio nacionalizmo, ji žada asmens laisvių suvaržymus ir vienpartinės valdžios ambicijų įgyvendinimą“.

       Nejaugi iš tiesų taip baisu?

       Pagrindiniame vengrų įstatyme nuo šiol skelbiama, kad Vengrijos tautą vienija „Dievas ir krikščionybė“. Pastebėkite – ne bankai ir ES, ne „demokratinės vertybės“, o tikėjimas Kristumi. Ir vengrai už tai balsavo! Konstitucija suteikia valdžiai įsipareigojimą ginti gyvybę, be kita ko, apibrėžiant – nuo jos pradėjimo. Na, ačiū dievui, pagalvojote jūs. O eurofeministės tame pamatė pasikėsinimą į laisvę, faktiškai draudimą žudyti kūdikį įsčiose. Ir tai dar ne viskas! Pasirodo, kad santuoka naujoje vengrų Konstitucijoje apibrėžiama kaip „vyro ir moters sąjunga“! Koks siaubas! Negana to, kad Pagrindinis Vengrijos įstatymas atskiria nuo krikščioniškojo nacijos branduolio musulmonus, krišnaitus ir panašius, tai dar ir atsisako pripažinti homoseksualų lygybę!

       Visas šis triukšmas iš užsienio bei užsienio finansuojami vietiniai triukšmadariai nebūtų nei sudilusio skatiko verti, bet čia įsijungia „sunkioji artilerija“. Briuselis ir Vašingtonas pareiškė, kad V.Orbano reformos naikina demokratines laisves šalyje. „Fidesz“ – Vengrijos piliečių sąjunga, kurios lyderis ministras pirmininkas V.Orbanas ir kuri Vengrijos Parlamente turi 2/3 vietų, – staiga tapo „nacionalistinėmis jėgomis“, kurios nukreipia šalį nuo demokratijos vertybių, iškovotų per 20 metų po komunistinės sistemos žlugimo.

       Dar viena kritikos lavina iš JAV užgriuvo dėl vengrų įstatymo apie religijas, kuris pripažįsta tik 14 religinių konfesijų ir ne tik palieka už įstatymo ribų daugelį sektų, bet ir stipriai apriboja naujų konfesijų atsiradimą Vengrijoje.

       Briuselyje aštriai kritikuojamas įstatymas, liečiantis asmens duomenų saugumą. Dar vienas užkliuvęs įstatymas – apie persekiojimą už nusikaltimus, padarytus komunistinio režimo metais, ir konkrečiai – antikomunistinio 1956 metų sukilimo metu. Vakarietiškos demokratijos specialistai baiminasi, kad pasinaudojant šiuo norminiu aktu bus persekiojama opozicija – praradusi žmonių pasitikėjimą socialistų partija, kurią „maitinant“, galima bus pamėginti nuversti V.Orbaną ir jo partiją.

       Tam, kad politikos katile nebūtų sunaikintos idėjos, kurios pritraukė prie Orbano ir jo partijos ženklią tautos dalį, ministras pirmininkas įkūrė specialią biudžeto tarybą, suteikiant jai 9 metų įgaliojimus. Taryba turi teisę vetuoti biudžeto projektus tuo pačiu ne tik blokuojant liberalines iniciatyvas, bet ir inicijuojant pirmalaikius rinkimus. V.Orbano vyriausybė suteikė naujai paskirtiems Aukščiausiojo teismo pirmininkui ir generaliniam prokurorui papildomus įgaliojimus (kas „valdžios pasikeitimo metu gali iššaukti valdymo krizę“ – taip mano Sorošo finansuojamas Eötvös Károly institutas). Biržos spekulianto Sorošo požiūriu, bankų ir biržų kontrolė – išties „valdymo krizė“. O štai vengrų, pildančių šalies biudžetą požiūriu – kova su „finansiniais burbulais“ ekonomikoje. Pučiamais, beje, tų pačių vengrų sąskaita.

       Šiandien ES pasiruošusi kelio volu pervažiuoti savo šimtaprocentinę narę – tam ji ir Sąjunga. Europos Komisijos pirmininkas Ž. M. Barozas jau nusiuntė Viktorui Orbanui keletą laiškų, kuriuose išreiškiamas susirūpinimas vykstančiomis reformomis, pažadėjęs patikrinti naujos Vengrijos Konstitucijos atitikimą baendraeuropietiškoms normoms. Bet Barozui teko pripažinti, kad čia ES neturi didelės manevrų laisvės: Vengrija, „kaip ir bet kuri kita ES valstybė, turi teisę priimti savarankiškus sprendimus“.

       Nenorom peršasi mintis: turėtų Briuselis tokį savo „greitojo reagavimo korpusą“, kokį turi Vašingtonas, gal ir didesnė manevrų laisvė atsirastų?. O dabar ES tenka apsistoti ties ekonomine (ko gero, pačia svarbiausia) konflikto puse ir mėginti priversi Orbano vyriausybę išsaugoti Centrinio banko „nepriklausomybę“, tai yra, suteikti Centriniam bankui galimybę tapti nekontroliuojamu Vengrijos valdžios. Spaudimui EK naudoja tiek ekonominius svertus, demonstratyviai nutraukdama derybas dėl taip reikalingo Vengrijai kredito, tiek ir juridinius, tikrindama galimybę kreiptis į ES Teismą.

       Kaip visada tarptautinių finansinių lobistų interesų įgyvendinimas neprasideda patrankomis, bet visiškai gali jomis baigtis. Pirmiausiai metami pinigai. Bankai jų turi daug, ir išvesti į gatves keletą tūkstančių ar net kelias dešimtis tūkstančių žmonių jiems nesudėtinga. Antivyriausybinėje sausio 2 dienos demonstracijoje tokių atsirado maždaug 30 tūkstančių. Jie išėjo reikalauti „nepriklausomybės“ Centriniam bankui ir Viktoro Orbano vyriausybės atsistatydinimo. Opozicinio „Solidarumo“ lyderis Š.Sakejus Reuters pareiškė, kad naujoji Vengrijos Konstitucija griauna demokratinius mechanizmus, kurie buvo sukurti po komunistinio režimo griuvimo 1989 metais.

       Tie 30 tūkstančių, einančių koja kojon su TVF, eis tikriausiai toli...

       O Briuselyje tuo tarpu svarstoma galimybė iškelti ieškinį Budapeštui dėl ES sutarčių pažeidimo. Ir tas klausimas skubos tvarka bus nagrinėjamas artimiausiame posėdyje.

http://www.fondsk.ru

Vertė: drungucele

Komentarai
http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... a-vengrija

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2012 15:24 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
L. Donskio blogas. Antieuropietiško Internacionalo pradžia?

http://blog.delfi.lt/donskis/9706/#comments

Pirmadienis, 2012-01-23 08:22

Komentarai
http://blog.delfi.lt/donskis/9706/#comments

Žygeivis
Antradienis
2012-01-24 15:21


       Patikslinu - tai, ką mes kuriame, yra ne joks "antieuropietiškas internacionalas", o antiimperialistinis internacionalas.

       Mums - visų Europos Tautų nacionalistams - reikalinga Tautų Europa, o ne dar viena kosmopolitinė imperija.

       Nes Europos Tautų, Kalbų ir Kultūrų išlikimo požiūriu nėra jokio skirtumo, ar ta europinė imperija būtų "komunistinė" ar "liberastinė".


       Bet juk ponui Leonidui bet kas, kas tautiška, yra antieuropietiška - savo "gymio" jis nebepakeis…. :)

       P.S. Beje, nei kiek neabejoju, jog ponas Leonidas, jei jis kada nors sugrįš į savo protėvių tėvynę, tai ten labai greitai taps ypač aršiu sionistu, ir tuoj pat pamirš, kaip jis keikė nacionalistą Orbaną. :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2012 15:40 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
T.Baranauskas. Puolimas prieš Vengriją. Kurioje pusėje jūs?


http://alkas.lt/2012/01/23/puolimas-pri ... useje-jus/

Tomas Baranauskas, http://www.alkas.lt
2012 01 23 19:39

       Prieš Vengriją, priėmusią naują savo Konstituciją, pradėta sunkiai suvokiamo masto propagandinė kampanija. Naujoji Vengrijos Konstitucija nebuvo suderinta su Briuselio biurokratais, joje įtvirtintos jų standartų neatitnkančios vertybės.

       Be kita ko, Europos parlamento reikalavimu http://www.europarl.europa.eu/sides/get ... XML+V0//LT, Konstitucijoje privalo atsispindėti „diskriminacijos dėl seksualinės orientacijos uždraudimas“, neturi būti „neaiškių formuluočių apibrėžiant pagrindines sąvokas, tokias kaip šeima ir teisė į gyvybę nuo apvaisinimo momento“ (iš tiesų formuluotės ten aiškios, bet ne tokios, kurių norėtų ES elitas). Europos parlamentas nurodo ir daugelį kitų jam svarbių dalykų. Todėl iš Vengrijos reikalaujama „Konstitucijoje ir jos preambulėje užtikrinti vienodą kiekvieno piliečio, nesvarbu, kokiai religinei, seksualinei, etninei ar kitai socialinei grupei jis priklauso, teisių apsaugą“, „persvarstyti nuostatą dėl privalomo trumpesnio teisėjų pensinio amžiaus“ (t.y., kad teismuose liktų kuo daugiau iš sovietmečio paveldėtų kadrų) ir t.t.

       Jau ir Lietuvoje pasirodė propagandistų, šmeižiančių vengrų tautą, atvirai meluojančių ir sovietiniu stiliumi brukančių savo vienintelę „tiesą“. „Beje, Vengrija nebėra Respublika – šitas žodis tiesiog dingo iš konstitucijos,“ – atvirai meluoja europarlamentaras Leonidas Donskis („Vengrijos valdymo forma yra respublika“, – sakoma Vengrijos Konstitucijos B straipsnio antrojoje dalyje). Alternatyviai realybei priskirtinoje jo rašliavoje taip pat tvirtinama, jog naujoji Vengrijos Konstitucija pažeidė „sekuliarinės valstybės neutralumą religijos ir Bažnyčios atžvilgiu“ ir iškėlė „vieną religiją virš kitų“ („Mes pripažįstame krikščionybės vaidmenį valstybingumo išsaugojime. Mes vertiname įvairias mūsų šalies religines tradicijas,“ – rašoma Vengrijos Konstitucijos preambulėje; „Kiekvienas asmuo turi teisę į minties, sąžinės ir religijos laisvę“, – skelbia Konstitucijos VII straipsnis). Vargu, ar verta toliau lyginti su realybe šio eilinio Europos „naujosios tvarkos“ gynėjo rašinį, skirtą tamsiems, kritikuojamų tekstų neskaitantiems, žmonėms.

       Puolimas prieš Vengrijos Konstituciją, vengrų tautos teisę pačiai spręsti savo likimą, šiandien tapo euroimperialistų tapatybės ženklu, jų vėliava ir tikėjimo išpažinimu. Tačiau toks puolimas ir tokie metodai tik sutelkė vengrų tautą. Kukliausiais vertinimais šeštadienio vakarą prieš Vengrijai daromą spaudimą Budapešto gatvėse protestavo 100 tūkstančių žmonių (kitais vertinimais – 400 ar 500 tūkstančių). Tai – didžiausia demonstracija šalies istorijoje. „Mes nebūsime kolonija“, „Kolonizacija. 1956: Sovietų tankai, 2012: Vakarų bankai“, – skelbė demonstrantų nešami plakatai.

       Šiandien ir mums reikia apsispręsti, su kuo mes – su laisvę mylinčia vengrų tauta, ar su naujaisiais politrukais, kurie apie 2012-ųjų Vengriją rašo ne ką geriau, kaip ir 1956-aisiais būtų rašę kokioje nors „Tiesoje“ ar „Pravdoje“.

       „Pritariame vengrų teisei patiems spręsti savo likimą,“ – tokią poziciją galite palaikyti portale Peticijos.lt Palaikome Vengriją http://www.peticijos.lt/visos/60090 , arba atsiliepdami į dienraščio „Respublika“ paskelbtą akciją. Šiandien mes dar galime morališkai palaikyti vengrus, ko negalėjome 1956-aisiais. Ir šito, beje, labiau reikia mums patiems, o ne vengrams.

Komentarai
http://alkas.lt/2012/01/23/puolimas-pri ... /#comments

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Sau 2012 15:18 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Pritvinkęs L.Donskis drabsto tautas


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... sto_tautas

2012 sausio mėn. 30 d. 12:10:30
Ričardas ČEKUTIS, „Respublikos“ žurnalistas

       Europarlamentaras Leonidas Donskis su purvu maišo Vengrijai paramą išreiškusius Lietuvos politikus.

       „Respublika“ rašė, kad sausio 17 d. 25 parlamentarai Seime įregistravo krikščionio demokrato Pauliaus Saudargo inicijuotą rezoliuciją „Dėl Vengrijos suverenumo ir laisvo apsisprendimo“. Rezoliucijoje išreiškiama parama Briuselio prievartaujamai Vengrijai, kuriai atvirai grasinama bausmėmis už tvirtai deklaruotas tautines vertybes šiemet įsigaliojusioje naujoje šalies Konstitucijoje ir kituose įstatymuose.

       Per susitikimą su Europos liaudies partijai priklausančiais ES šalių ministrais ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis paragino pareikšti solidarumą Vengrijai.

       Antilietuviškais išpuoliais liūdnai pagarsėjęs nežinia kam atstovaujantis europarlamentaras L.Donskis (save pravardžiuojantis „liberalu“) atvirai užsipuolė visus Vengrijos rėmėjus ir apkaltino „melu, šmeižtu ir insinuacijomis“.

       Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Patackas, užėmęs aktyvią pilietinę poziciją Vengrijos palaikymo akcijoje, L.Donskio išpuolius pakomentavo lakoniškai:

       „Iš L.Donskio retorikos matyti, kad jis tiesiog išsigando. Panašiai pragydo ir Mečys Laurinkus. Visas tolerastijos internacionalas išsigando, kad pradeda matytis pirmieji atsigavimo požymiai visos Europos mastu.

        O L.Donskis Europos Parlamente tarsi vaidina Lietuvos „prievaizdo“ vaidmenį.

        Jis atstovauja kraštutinio karingojo „libertarizmo“ jėgai, kuri užkrėtė visą ES, ir labai bijo, matydamas, kaip Europa atsikrato šito užkrato, kaip sveikosios jėgos randa tarpusavio bendrą kalbą ir vienijasi pavojaus tautinėms vertybėms akivaizdoje.

        Visų prieš Vengriją „kovojančių“ veikėjų argumentas vienas - finansai, nes nieko kito jie neturi, kaip ir jokių vertybių“.


        A.Patackas kiek nusistebėjo vadinamojo „liberalo“ vištakumu:

        „Šiandien jis rėkauja prieš Viktorą Orbaną, kuris inicijavo „eurotolerastams“ nepatinkančius įstatymus, Konstituciją, bet kuris linkęs į kompromisus dėl atskirų įstatymų. Tačiau kažin ar pagalvoja, kas atsitiks, jeigu jiems vis dėlto pavyks nustumti nuo valdžios „Fidesz“ partiją.
 
        Į jos vietą ateis „Jobbik“ partija, kuri yra nepalyginti radikalesnė ir kuri su jokiais donskiais net nesikalbės, į jokius kompromisus nesileis.

        Ką tada jis kalbės ir ką kaltins? Nesuprantu aš tokių rėksnių logikos“.

        „Respublikos“ kalbinti konservatoriai Jurgis Razma ir Paulius Saudargas į L.Donskio išpuolius reagavo pabrėžtinai ramiai, sakydami, kad nieko naujo neišgirdo, mat šis veikėjas nuo seno garsėja kaip liberalaus kosmopolitizmo gynėjas, neslepiantis savo priešiškumo tautinėms vertybėms.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentarai

Žygeivis 2012 sausio mėn. 31 d. 14:20:02

     Seniai laikas priimti Konstitucinį įstatymą, jog antitautinė ir antilietuviška veikla yra Lietuvos Valstybės išdavystė, ir už tai atitinkamai bausti tokius nusikaltėlius kaip Donskis ir Laurinkus.


mintys apie donskius 2012 sausio mėn. 30 d. 16:50:02

     Visais žmonijos tarpsniais buvo donskių, mokančių prisitaikyti ir rasti sau materialią naudą iš bet kokios niekšybės ar nusikaltimo:

      Romos laikais jie išrašinėjo proskripcijas, Judėjoje - įkalbinėjo Pilotą prikalti Dievo sūnų prie kryžiaus, viduramžių Europoje dalyvavo inkvizicijos teismuose ir kankino "eretikus", Prancūzų revoliucijos laikais - giljotinavo aristokratus, vogė jų turtą ir vežė į Ameriką, po Spalio revoliucijos tapo politrukais ir naikino buržujus, o Europoje tapo tolerastais ir vykdo "Pasaulio vyriausybės" užsakymą naikinti tautas ir valstybes, o jų piliečius daryti beteisiais ir belyčiais vergais.

JANINA 2012 sausio mėn. 30 d. 16:49:56

      Donskio neapykanta Lietuviams, jų tradicijoms, papročiams, krikščioniškoms vertybėms liejasi per kraštus.

      Nes Donskis nežino nei savo tautybės, nei seksualinės pakraipos. Žydai visada slėpdavo savo tautybę. Bet savo pasisakymais, išpuoliais išsidavė, kas jis yra ir kokiai mažumai jis priklauso.

      Jei jis nesuvaldys savo pykčio, tai vieną dieną sprogs ir tulžis išsilies, apnuodys visą organizmą, pasveikt bus neįmanoma.

     O Lietuviams ir kitoms Europos tautoms reikia vieną kartą išmokti būti
savimi.

     Lietuva su Vengrais, tai džiugu.

Konstitucija 2012 sausio mėn. 30 d. 15:21:26

      Europos įstatymai turi galioti atskirose valstybėse tik tokiu atveju, jeigu jie neprieštarauja tų valstybių įstatymams.

      Gana mums CCCP - gerbkime savo tautinį identitetą, savo tradicijas ir kultūrą.

      Atsilaikėme, kai mus bandė nutautinti sovietai, privalome atsilaikyti ir dabar, kai esame draskomi ir mindžiojami ir iš Rytų, ir iš Vakarų.

      Pagarba vengrams.

Aha 2012 sausio mėn. 30 d. 14:10:16

      Gėda liberalams, po savo sparnu paslėpusiems tokį veikėją.

      Liberalai susikompromitavo galutinai su savo laisva rinka ir kapitalizmu.

      Ateina permainos, ir tokie rėksniai, rėkia prieš paskutinį pasispardymą.

q 2012 sausio mėn. 30 d. 12:26:39

      "...neslepiantis savo priešiškumo tautinėms vertybėms."

      Išskyrus savo tautos. Čia tautiškumas jam labai svarbus.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Vas 2012 18:17 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Marius Kundrotas. Darsyk: demokratija - procedūros ar idealai?


http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... ar-idealai

2012-02-12 19:03

Marius Kundrotas

      Šis klausimas jau senokai diskutuojamas politologų ir teisininkų ratuose. Politikų gretose jis taip pat kartkartėmis keliamas, bet gana vangiai, o tais atvejais, kada ryžtamasi – jis dažniausiai keliamas selektyviai. O juk tai – vienas svarbiausių klausimų, kalbant apie demokratiją kaip normą. Nesusitarus dėl sąvokos turinio, kyla painiava.

      Antanas Smetona kaltinamas, jog į valdžią atėjo ne demokratiniu keliu. Adolfas Hitleris pripažįstamas baisiu despotu, nors valdžios mandatą gavo demokratiškai. Irano režimas laikomas grėsme visam demokratiniam pasauliui, nors jame vyksta rinkimai ir gyvuoja įvairios asociacijos. Saūdų Arabijos režimas tokia grėsme nelaikomas, nors tai – viena paskutinių pasaulyje absoliutinių monarchijų. Izraelis pripažįstamas demokratine šalimi, nors neseniai įsivedė Niurnbergo įstatymų analogą dėl etniškai mišrių santuokų, Latvija kritikuojama dėl demokratijos stokos, nes atsisakė automatiškai suteikti pilietybę sovietų kolonistams.

       Daugumos valdžia ir mažumų teisės – klasikiniai demokratijos principai. Apvertus juos aukštyn kojomis, išeina autoritarizmas. Mažumų valdžia, daugumai paliekant tik teises – dažnai be galimybių arba su ribotomis galimybėmis – yra tipinė diktatūros charakteristika. Nesvarbu, ar valdančiosios mažumos – viena partija, ar kelios partijos, ar tautinės mažumos, ar tai, kas dabar vadinama seksualinėmis mažumomis.

       Jau kelintą mėnesį verdantys debatai dėl Vengrijos premjero Viktoro Orbano ir šios šalies Konstitucijos, priimtos konservatorių, krikščionių demokratų ir tautininkų balsais, skatina dar kartą klausti: apie ką vis gi kalbama – apie demokratines procedūras ar demokratijos vertybes?

       Argumentavimas, kad šis sprendimas priimtas daugumos piliečių balsais išrinktos valdžios, pats savaime tikrai silpnokas. A. Hitlerio pavyzdys rodo, jog įmanoma ateiti į valdžią demokratijos keliu, o po to demokratiją sunaikinti. Priešingai, A. Smetonos pavyzdys liudija galimybę valdžią įgauti prieštaraujant vienai ar kitai demokratinei procedūrai, bet po to labiau už ligtolinį, demokratiškai legitimuotą režimą, užtikrinti demokratinius principus – įskaitant savivaldą, tikėjimo laisvę, valdžių padalijimą, lygias piliečių teises ir pareigas.

       Procedūriškai V. Orbono valdžios ir Vengrijos Konstitucijos demokratinio teisėtumo praktiškai niekas neginčija. Karščiausi debatai vyksta dėl paties Konstitucijos ir gretutinių teisės aktų turinio. Šalininkai labiausiai argumentuoja procedūromis, priešininkai – sprendimų turiniu: tai prilygsta ginčui – ar sniegas baltas, ar šaltas. Tai – skirtingos kategorijos.

       Norint rimtai išsiaiškinti, ar V. Orbano valdžia ir jos sprendimai – demokratiniai, ar ne, reikia analizuoti ir diskutuoti toje pačioje plotmėje, šiuo atveju – turinio plotmėje. Pagrindiniai priekaištai šiems sprendimams – tautinis valstybės modelis, klasikinė šeimos koncepcija, bankų kontrolė ir didesnė atsakomybė žiniasklaidai.

       Pradėkime iš antro galo. Įdomu, jog Lietuvoje vienas didžiausių šalies dienraščių ir kai kurie interneto portalai vengriškose teisės normose neįžvelgia jokios grėsmės. Priešingai – sveikina V. Orbano reformas ir linki jų Lietuvai. Kas bijo labiausiai? Ogi tos žiniasklaidos priemonės ir atskiri veikėjai, kurie ligšiol praktikavo žiniasklaidą be jokios atsakomybės.

       Dabartiniai žiniasklaidos veiklą reglamentuojantys įstatymai Lietuvoje – tokie liberalūs, jog dažnai atrodo tiesiog anarchistiniai. Žurnalistas gali skelbti nepatikrintą informaciją, šiurkščiai painioti faktus arba juos netgi prasimanyti, ir jam už tai praktiškai nieko nebus. Atskiras šios betvarkės aspektas – anoniminė autorystė: užtenka parašyti – autoriaus pavardė redakcijai žinoma. Žurnalistų savikontrolė beveik neveikia. Tenka rašyti „beveik“, nes kai kuriais atvejais ji – puikiai veikia: tais atvejais, kai žurnalistas arba žiniasklaidos priemonė nepriklauso gana uždaram žurnalistinės oligarchijos klanui.

       Žurnalistai, pasirinkę atsakingos žiniasklaidos modelį, vengriškoms reformoms pritaria. Žinoma, Lietuvoje panašios politinės valios kol kas tikėtis neverta – nebent rinkimai pateiks staigmenų – tačiau pradėti būtų galima kad ir iš apačios. Pavyzdžiui – įkurti Atsakingos žiniasklaidos asociaciją, kurią sudarytų patys žurnalistai. Lygiagrečiai – visuomeninę Žiniasklaidos aukų sąjungą, kuri rinktų ir viešintų duomenis apie žurnalistų piktnaudžiavimus. Intelektualai galėtų surašyti moralinį manifestą – nuo kokių žiniasklaidos priemonių atsiriboti.

       Dėl bankų kontrolės, reiktų išskirti liberalų ir socialistų stovyklas. Liberalai, priekaištaudami dėl tokios kontrolės – bent jau nuoseklūs. Užtai socialistų priekaištai skamba veidmainiškai. Dabartiniai socialistai dažnai virkauja dėl absoliučios transnacionalinio kapitalo visagalybės – pradedant Zygmunto Baumano tipo kairiaisiais intelektualais, baigiant politinėmis socialistinėmis partijomis.

       Visuomenės nekontroliuojama, ištisas šalis ir gamtos plotus alinanti kapitalo despotija šių veikėjų teisingai vaizduojama grėsme žmonijai. Bet pažaboti transnacionaliniam kapitalui šie veikėjai siūlo tokias pat transnacionalines priemones, globalistines ir supranacionalines institucijas. Jei kontrolės imasi nacionalinė valstybė, dabartiniai socialistai unisonu su liberalais užgieda apie diktatūras ir autoritarizmus.

       Dėl šeimos modelio – gyvybei atviros, vyro ir moters santuoka grįstos šeimos modelio – ši koncepcija buvo vienintelė visoje prieškario Europoje ir Amerikoje. O kaip vadinama Vakarų šalių pergalė prieš centrinės Europos valstybių ir Japonijos bloką? Demokratijos pergale! Prieškarinės Jungtinės Amerikos Valstijos, Prancūzija ir net monarchinė Didžioji Britanija pripažįstamos demokratinėmis valstybėmis. Ar tai – ne prieštaravimas?

       Pagaliau, tautinė valstybė nuo pat Versalio taikos laikų laikoma vienu didžiausių demokratijos laimėjimų. Žymūs politikos teoretikai – Entonis Smitas, Ralfas Darendorfas, Vladimiras Bukovskis – tautinę valstybę laiko vienintele dar likusia erdve, kur gali gyvuoti tikra laisvės ir demokratijos dvasia, kur piliečiai gali kontroliuoti valdžią ir sutarti dėl bendrų vertybių, tikslų ir interesų. To niekada neužtikrins nei Europos Sąjunga, nei Trišalė Komisija, nei Bilderbergo klubas. Kuo daugiau skirtumų, tuo daugiau prieštarų, todėl globaliose ir supranacionalinėse institucijose vienintelė įmanoma valdžia – mažumų klubo diktatūra.

       Lieka tik sutikti su Vengrijos ambasadoriumi Lietuvai Zoltanu Peče: Vengrija grįžta ten, iš kur Lietuvą bandoma išvaryti.

Komentarai
http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... ar-idealai

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 29 Vas 2012 15:59 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Vengrija teisiamųjų suole

http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... muju-suole

2012-02-29 3:20

Bruno Golnišas

Visą 2012 sausio 18-osios popietę Vengriją Europos parlamente kaltino naujasis teisėjas, kuris žino, kas yra gėris ir kas yra blogis Europos Sąjungoje. Jo teigimu, Vengrija, priimdama naująją šalies Konstituciją ir keletą pagrindinių įstatymų, išprievartavo visas Europos „vertybes“.

Kokias vertybes?

Pasirodo, yra nuoroda į Dievą. Nors tokie dalykai yra mažiausiai trečdalyje pasaulio konstitucijų. Taip, Konstitucija prasideda senu priežodžiu „Dieve, laimink vengrus“ ir mums primena vengrų tautos krikštą prieš tūkstantį metų. Koks siaubas visų kraštų eurokratams!

Jų nešokiruoja „God bless America“, kuris yra kasdienybė amerikiečių politikų kalbose. Jų nešokiruoja ir užrašas „In God we trust“, kurį galima pamatyti ant kiekvieno JAV išleisto banknoto, o taip pat karalienės Elžbietos devizas „Dievas ir mano teisė“.

Jų nešokiruoja ir visos musulmoniškų šalių konstitucijos, kurios prasideda „Alacho, visų stipriausiojo ir gailestingojo, vardu“. Ne.

Bet šitie vargšai vengrai! „Paslėpkite, paslėpkite šitą Dievą, kurio mes nenorime matyti,“ rėkia jie, sugebėdami čia įžvelgti neleidžiamą netoleranciją kitų religijų atžvilgiu.

Tik kad vengrų Konstitucijoje (jos preambulėje) aiškiai parašyta, kad ji pripažįsta ir kitų religijų vertybes. Aš su įdomumu laukiu, kada musulmoniškos šalies Konstitucija mums praneš tą patį: „Valstybė pripažįsta ir kitų religijų vertybes, ne tik Islamo.“ Tai va koks didelis veiksmų laukas mūsų demokratijos profesoriams...

Atrodo, ten blogėja centrinių bankų autonomija, kurią garantuoja Europos susitarimai. Dar, atrodo, ten garantuojama apsauga nekaltai gyvybei. Ir tai tik atitinka Europos vertybes, nes dar romėnų teisėje buvo teigiama: „Infans conceptus pro nato habetur“.

Ir pagaliau nurodoma šeimos, įvardijamos kaip (oi, koks siaubas!) vyro ir moters sąjunga, svarba.

Taigi, reikia padaryti išvadas, kad Briuselio Europos vertybės yra:

1) ateizmas, 2) abortai, 3) homoseksualizmas, 4) centrinių bankų kontrolės nebuvimas?


Be abejonės...

Ir daugybė politikų grupių tai garsiai ir aiškiai skelbia.

Kalbant apie Konstituciją, reikia priminti, kad iki šiol Vengrija vadovavosi pagrindiniu įstatymu, kuris buvo priimtas dar 1949 m. Kitaip tariant, Konstitucija, kuri buvo primesta valdžią jėga paėmusių ir masiškai naudojusių terorą komunistų. Tai paskutinė senojo Rytų bloko šalis, kuri reformavo savo pagrindinį šalies įstatymą. Pasirodo, komunistų Konstitucija netrukdo mūsų demokratams.

Vengrija taip pat puolama, nes teisėjai dabar turi išeiti į pensiją 62 metų, kai anksčiau buvo 70 metų. Teisybė. Bet tai padės šaliai dalinai atnaujinti teisėtvarkos sistemoje dirbantį personalą. Šita nauja tvarka vadinama diskriminacine. Diskriminacine? Bet jeigu visi išeina į pensiją tokio amžiaus, kur čia diskriminacija?

Orbanas (Vengrijos ministras pirmininkas) taip pat kaltinamas tuo, kad kai kuriems aukštiems valdininkams garantavo darbo vietas, nežiūrint kokie bus politiniai pokyčiai šalies vyriausybėje. Bet kokioje kitoje šalyje mes sveikintume valstybės tarnautojų apsaugą nuo piktnaudžiavimo, kai nauja valdžia visur paskiria savo žmones.

Prancūzų vyriausybė užsienio reikalų ministro Aleno Župe balsu prisideda prie raudų koncerto. Jis atstovauja šalį, Prancūziją, kurioje konstituciniai teisėjai yra skiriami (tai, kuo kaltinama Vengrija), visuomeninės televizijos vadovą skiria Prezidentas (nepriklausomybės garantas, be jokių abejonių), kandidatai į prezidentus filtruojami (reikia surinkti tam tikrą skaičių merų ir kitų valdininkų rekomendacijų), milijonai rinkėjų neturi nei vieno juos atstovaujančio deputato ar senatoriaus, kai tai drįstama vadinti nacionaliniu atstovavimu.

Gal Prancūzijos vyriausybei reiktų pasiūlyti pirma išsišluoti savo kiemą?

Kai kurie kaltinimai prieštarauja patys sau. Iš vienos pusės vengrų vyriausybė kaltinama atsisakanti pasaulietiškumo, kalbant apie įstatymą dėl bažnyčių, iš kitos pusės ji kaltinama tuo, kad neteisėtai susiaurino valstybės remiamų religinių organizacijų sąrašą. Dabar jų liko 14, vietoje anksčiau buvusių 300.

Anksčiau Vengrijoje pakako, kad šimtas piliečių pareikštų, jog organizuotai priklauso tam pačiam religiniam kultui, ir buvo galima gauti Bažnyčios statusą kartu su kai kuriomis specialiomis teisėmis ir valstybės subsidijomis. Dabar visos šios organizacijos nėra uždraustos, nors bandoma sudaryti priešingą vaizdą. Jos vėl gali pabandyti gauti Bažnyčios statusą, jei tik atitiks kriterijus, kurie naujame įstatyme yra daug griežtesni. Kol kas jos tapo paprastomis asociacijomis. Matant buvusio įstatymo tolerantiškumą ir kiek daug tokių organizacijų buvo, peršasi mintis, kad tarp jų buvo galima rasti fantastų kultus arba tikras sektas. Kas suteikia parlamento pasipiktinimui komišką ir tuo pačiu keliantį susirūpinimą aspektą.

Mes reikalaujame iš Vengrijos, beje, nepriklausančios euro zonai, kad ji atstatytų centrinio banko nepriklausomybę! Realybėje, kad vengrų tauta per savo išrinktą politinę valdžią neturėtų jokios nacionalinio banko kontrolės. Ir visas tas linksmas spektaklis, kai gali matyti, kaip kairieji, jaudinančioje vienybėje su ultrakairiaisiais, prisijungia prie choro, reikalaujančio šitos „nepriklausomybės“. Tai tikra balta korta, duota technokratams ir finansininkams valdyti be jokios kontrolės, kas jiems atrodo visai gerai. Atrodo keista, kai neigiama vengrų vadovų teisė, liečianti jų nacionalinę valiutą forintą.

Komunistai, kurie valdė Vengriją 50 metų, pretenduoja imtis demokratijos gynimo.

Savo pasisakyme Danielis Kon Benditas (Cohn-Bendit) įspėja apie Kastro ar Čavezo stiliaus nukrypimus ir teigia, kad jeigu jis klysta (dėl demokratijos problemų Vengrijoje), tai pats paprašys Orbano atleidimo.

Bet, Deni, kai mes susipažinome Nantere 1968 m., tu ir taviškiai, jūs visi buvote už Kastro ir Čavezą (to laikotarpio), už Šiaurės Vietnamo ir raudonųjų khmerų pergalę. Kada tu prašei atleidimo?

Belgų liberalai Ferhofštatas (Verhofstadtas) ir Michelis (Michel) duoda demokratijos pamokas Vengrijai. Tuo tarpu pirmasis buvo Belgijos ministras pirmininkas, kai pagrindinė flamandų partija „Vlaams Blok“ buvo de facto uždrausta dėl teisinio persekiojimo. Antrasis pasižymėjo represijomis prieš tautininkus ir paskelbė laisvę žudančius įstatymus, kurie pasitarnavo šitiems procesams. Jų absurdas nežino ribų!

Aš girdžiu, kaip senas portugalas maoistas Barozas (Barosso), šiandien Europos Komisijos prezidentas, atsivertęs į ultraliberalizmą, aiškina, iki kur reikia gerbti demokratiją, kad sektų visus valstybės narės įstatymus, įskaitant ir Konstituciją, ir reikalautų juos pakeisti, priešingu atveju grasindamas finansinėmis sankcijomis. (Tai vadinant „per dideliu deficitu“.)

Džiaugiamės ar ne, bet Orbano vyriausybė surinko 54% rinkėjų balsų ir šitas rezultatas jų veiklą pilnai įteisina. Ir beveik 17% surinko mano draugai iš judėjimo Jobbik, kurie, beje, yra opozicijoje, bet prisijungia prie protestų dėl pasikartojančio kišimosi į Vengrijos vidaus reikalus. Ar reikia priminti, kad ne tik Vengrijos balsavimo sistema užtikrina absoliučią daugumą parlamente tiems, už kuriuos balsus atidavė balsavusių dauguma? Vertinant tokiu matu Prancūzija jau seniai turėjo būti ignoruojama kitų tautų.

Ir visos šitos purvinos universalizmo pretenzijos kyla iš politinių jėgų, kurios net nesukrutėjo, kai vengrų tauta buvo traiškoma sovietinių tankų.

Vengrų premjeras nebuvo labai kovingas prieš šitą teismą, beveik vienbalsiai nusprendusį jį nuteisti. Jis priminė, ir niekas jam nepaprieštaravo, kad Briuselis neturi priekaištų Konstitucijai, o tiktai dviems laikiniems nutarimams, kurie šiuo metu keičiami, ir kad jis pasirengęs diskutuoti dėl likusių dalykų.

Bet visa tai tik pudra akims. Problemos pagrindas, kaip mes kartojome iki soties daugybei oratorių, yra teksto idėja: įprasminamos krikščioniškos valstybės šaknys, tautos tapatybė, pamatinis vaidmuo skiriamas šeimai... Didžiausios blogybės politikų kastai, kuri svajoja apie naująjį „europietį“ be šaknų, be istorijos, be dvasingumo, be tapatybės, išskyrus priklausymą žmonių rūšiai.

Blogiausia, kad dauguma besikišančių, kaip, pavyzdžiui, viena komunistų deputatė, kuri diskusijos pabaigoje prisipažino neskaičiusi Vengrijos Konstitucijos, remiasi tik žiniasklaidos pateikiamais savo šalininkų komentarais.

Tuo tarpu Konstitucijos tekstas anglų kalba jau senai pasiekiamas vengrų Nacionalinės asamblėjos interneto svetainėje, kaip ir dauguma išaiškintų ir išanalizuotų „kardinalių“ įstatymų. Bet, tiesa, garsiausios neteisingos bylos neapsieina be niekšybės ir kvailo pykčio.

http://www.polemia.com

Bruno Golnišas (Gollnisch) – europarlamentaras iš Prancūzijos, atstovaujantis partiją „Nacionalinis Frontas“.

Komentarai
http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... muju-suole

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Kov 2012 19:43 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Nuomonė. Algirdas Patackas. Palaikome Vengriją: lietuvių jaunimo desantas Budapešte


http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... este/79024

2012-03-18
Algirdas Patackas

„Talpra magyar, hi a haza ! Itt az idő, most vagy soha !“

„Kilkite, vengrai, tėvynė kviečia! Dabar arba niekada – taip likimas šviečia!

Lietuva jus palaiko...


Šitos liepsningojo vengrų revoliucionieriaus ir poeto Šandoro Petefi eilės švietė ant transparanto, kurį jaunimas iš Lietuvos nešė Budapešto gatvėmis š. m. kovo 15 d., per Vengrijos nacionalinę šventę, mūsų Vasario 16-sios atitikmenį.

1848 m. kovo 15 d. Vengrijoje kilo revoliucija prieš Habsburgų imperiją, pavergusią daugelį Rytų Europos tautų – „pavasaris eina Karpatų kalnai kalnais...“ – taip apie tuos laikus rašė Maironis. Vengrai tame „Tautų pavasaryje“ buvo pirmieji, kaip ir 1956 m. buvo pirmieji žygyje prieš komunistinę vergovę.

Apie 40 jaunų žmonių, nešini trispalvėmis - iš Vilniaus licėjaus, sambūrio „Pro Patria“ bei jaunųjų konservatorių, vadovaujami disidento nuo jaunystės laikų, energingojo „comandante“ Andriaus Tučkaus bei Mintauto Daulenskio, susilaukė karštų plojimų Budapešto gatvėse.

Vyravo, be abejo, lenkiškosios „bialo- czerwony“, bet ir lietuviškosios krito į akį kaip ryškus solidarumo su vengrų tauta akcentas.

Beje, reikia pažymėti, kad impulsas paremti Vengriją buvo gautas būtent iš „Solidarnosc“ pusės – pasirodo, kai reikia, vardan bendro tikslo galime būti vieningi. Ir kaip kontrastas šiam pozityviam veiksmui – eitynės Vilniuje, vykusios beveik tuo pat metu, ir ypač šiai demonstracijai pasirinkta data – gal didžiausio Lietuvos istorijoje pažeminimo, pilsudskininkų ultimatumo...

*

Šitoji šventė dar kartą parodė, kad Viktoro Orbano „režimas“ turi tautos pritarimą, kad ir kaip tai nepatiktų Briuselį okupavusiems įvairaus plauko „(peder)astams“ (šaltinis iš Lietuvos ambasados Vengrijoje įvardino jį kaip vieną stipriausių šiuolaikinės Europos politikų).

Šventėje dalyvavo apie vieną milijoną žmonių, o galinga skanduotė VIK-TOR OR-BAN drebino senovines Budos pilies sienas, siūbavo senus Dunojaus tiltus.

Jo „priešininkai iš dešinės“ – nacionalistų partija „Jobik“ (surinkanti apie 24 % balsų) rinkosi miesto centre, ir nors jų susirinko kiek mažiau, nei „Fidesz“ šalininkų, bet atrodė įspūdingai ir grėsmingai – paramilitarinės uniformos, Arpadų dinastijos (Gediminaičių atitikmuo) ženklai.

Liberalieji Vakarai turėtų tik džiaugtis, kad ne jie, o sukalbami Orbano šalininkai turi valdžią Vengrijoje.

Iškilmės tęsėsi Košuto aikštėje – jei tikėti „Gazeta wyborcza“, kurios neįtarsi didelėmis simpatijomis tam, kas vyksta Vengrijoje, ten susirinko daugiau kaip du šimtai tūkstančių žmonių.

Opozicija demonstravo atskirai ir atrodė blankiai. Prie Elžbietos tilto susirinko keletas tūkstančių „feisbukinio“ sambūrio „Milijonas už laisvą Vengrijos spaudą“ šalininkų.

Liūdniausiai atrodė kairiųjų ir liberalų sambūris Universiteto aikštėje – vos keletas šimtų... Yra ko pastariesiems susimąstyti – kiti rinkimai vos už dvejų metų.

*

Toji išvyka įsimintina ir kitu požiūriu. Buvo džiugu praleisti tris paras, dalintis kelionės vargais su jaunais žmonėmis, kurie nesikeikia ir negeria (gal rūko kiek per daug...), ir ne todėl, kad privengtų vyresniųjų. Tiesiog jie tokie yra – jaunoji Lietuvos karta, būsimasis elitas.

Nugirsti pokalbiai sukosi ne apie alų ir panas, bet apie žymiai intelektualesnius dalykus. Ir šitas derinys – intelekto ir švarių veidų – leidžia tikėtis, kad naują ciklą pradedantis mūsų Nepriklausomybės metskaitlis atneš naujų vėjų ir gaivỡs.

Ir dar – kad susivienijusi prieš vakarietiškajį išsekimą ir depresiją Rytų Europa nėra jau tokia nereali svajonė...

Bernardinai.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 29 Bal 2012 21:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Vengrai – tautinės valstybės vėliavnešiai


2012-04-27 18:26

„Kolonizacija. 1956: Sovietų tankai, o 2012: Vakarų bankai“.

Nuo sausio 1-osios įsigaliojus naujajai Vengrijos Konstitucijai, kurioje ryškios tautinės valstybės nuostatos ir įteisinama normali šeima, daugelį kosmopolitiškų pasaulio veikėjų ištiko tiesiog isterija – pasipylė masiniai kaltinimai Vengrijos atžvilgiu dėl neva vykdomos „diskriminacijos“....

Lietuva turi labai menkus įrankius, kad galėtume pasekti vengrų pavyzdžiu....

Globalistai gali neduoti tų 15 mlrd. eurų paskolos, vengrai tai puikiausiai žino, jie šią kainą buvo apskaičiavę ir vis tiek ryžosi šiam svarbiam žingsniui, parodydami stuburą ir vertybinę poziciją. Tik 4 deputatai balsavo „prieš“, o tai reiškia nepaprastai konsoliduotą poziciją....

Vienintelis dalykas, kuo jie gali mus ir Vengrija gąsdinti ar spausti, yra kreditai. Briuselyje, Strasbūre, Berlyne ar Paryžiuje nėra jokių įrankių, kurie priverstų nacionalinių valstybių parlamentus aklai paklusti. Puolimas prieš Vengrijos Konstituciją, vengrų tautos teisę pačiai spręsti savo likimą, šiandien tapo euroimperialistų tapatybės ženklu.

Daugiausia priekaištų sulaukė įstatymas dėl Centrinio Banko. Valstybė nutarė padidinti savo įtaką jame, kas, Eurokomisijos manymu, prieštarauja europietiškoms normoms, susijusioms su centrinių bankų nepriklausomybe.

Savas pretenzijas pateikė ir TVF. Vengrija viena pirmųjų pasaulyje, dar 2008 metais atsidūrė ant defolto ribos. Tačiau vengrų prašomų 20 mlrd eurų gali neduoti, jei nebus peržiūrėta konstitucija, nekarpyti išlaidų, nekeisti socialinio aprūpinimo sistemos.

Kompromato apie premjerą Orbaną surasti nesugebėjo. Laikraštis The Financial Times tiesiog sulygino jį su Putinu, kuris, neva, irgi smaugia demokratiją. Iššūkis Europos liberaliąjam meinstrymui. Nesunku įsivaizduoti, kad kova už „Centronio banko nepriklausomybę“ – tai tik pradžia.

Europos Sąjunga padarys viską, kad vengrai perrašytų savo pagrindinį įstatymą. Svarbiausioje šalies kredito įstaigoje pasirodę gausūs ministrų pavaduotojai – tai tik aisbergo viršūnė. Giliau slypi Vengrijos konstitucijoje numatyti TV ir radijo transliavimo tarybos didesni įgaliojimai. Dar giliau – amnestijos asmenims, nuteistiems kalėti iki gyvos galvos, panaikinimas. O dar giliau slypi liberalus šokiruojantis raginimas atgaivinti, o siaubas (liberastams)!!! – krikščioniškas vertybes.

Lietuvoje taip pat turime galių – pavyzdžiui, uždrausti žemę pardavinėti užsieniečiams, beje, užsieniečiais laikant ir ES narius, ne vien tik jai nepriklausančius. Jeigu mes įtvirtintume tokią konstitucinę nuostatą, mes beveik prilygtume vengrams...

Žinoma, vengrus reikėtų pagirti, juolab kad jų geopolitinė padėtis yra labai sudėtinga – jie gali būti labai greitai sukramtyti.

Beje, netoliese esančioje Slovėnijoje, kurią mūsiškiai mėgsta rodyti kaip pavyzdį, vyksta labai blogi dalykai: dabar ten esą vyksta „integracija“, pasireiškianti didžiuliu turkų antplūdžiu. Jie ten masiškai važiuoja dirbti ir po kokių 10 metų tos šalys gali pačios savęs neatpažinti, liks be tapatybės. Vengrai šiuo atveju vaidina tiesiog vėliavnešio vaidmenį ir garbė jiems už tai.

Problemos pagrindas yra ne priimta naujoji šalies Konstitucija, o tiktai du laikini nutarimai, kurių idėjos: įprasminamos krikščioniškos valstybės šaknys, tautos tapatybė, pamatinis vaidmuo skiriamas šeimai…

Didžiausios blogybės politikų kastai, kuri svajoja apie naująjį „europietį“ be šaknų, be istorijos, be dvasingumo, be tapatybės, išskyrus priklausymą žmonių rūšiai.

Briuselio Europos vertybės yra:

1) ateizmas,

2) abortai,

3) homoseksualizmas,

4) centrinių bankų kontrolės nebuvimas.

Visas straipsnis išsamiai:
http://www.versijos.com/2012/01/11/veng ... liavnesiai

taip pat:
http://www.versijos.com/2012/03/07/veng ... muju-suole
http://www.versijos.com/2012/01/19/euro ... ys-vengrai
http://www.versijos.com/2012/01/24/puol ... puseje-jus

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Rgp 2012 22:48 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Vengrija – valstybė, žengianti savo keliu


http://www.geopolitika.lt/?artc=5550

Antanas A. Terleckas
2012 08 20

2010 m. rinkimus Vengrijoje laimėjo „Fideš“ – tvirtos dešinės šalininkė, dažnai vadinama centro dešinės partija (oficialus pavadinimas – Jaunųjų demokratų aljansas, vengriško pavadinimo Fiatal Demokraták Szövetsége santrumpa – „Fidesz“), surinkusi 52 proc. rinkėjų balsų. Suformavus koaliciją su dar radikalesniais dešiniaisiais – krikščionimis demokratais, valdantieji parlamente gavo 263 vietas iš 386, tad galėjo praktiškai nevaržomai vykdyti reformas šalies viduje.

Išleidus daugiau nei 200 naujų įstatymų, o svarbiausia – naują Konstituciją, „Fideš“ reformos imtos kritikuoti ne tik šalies viduje, bet ir užsienyje.

„Fideš“ sulaukė kaltinimų iš JAV, Venecijos demokratijos komisijos, Europos Parlamento, kitų valstybių bei tarptautinių institucijų dėl per didelės galios suteikimo valdančiajai partijai. Nuo Vengrijos nusigręžė ir dauguma Europos valstybių vadovų, tapatindami vietos valdžios veiksmus su bandymais įvesti autoritarizmą.

„Fideš“ tvirtai ginamos krikščioniškosios vertybės, konservatyvus nacionalizmas, vyriausybės galių didinimas – esminiai punktai, sukėlę sąmyšį tiek Europoje, tiek už jos ribų. „Fideš“ darė viską, kad įteisintų savo galią visose valdžios įstaigose.

Pavyzdžiui, su nepalankiai reformų atžvilgiu nusiteikusiais teisininkais, išlaikiusiais savo postus dar nuo tada, kai valdė socialistinės pakraipos partijos, buvo susitvarkyta sumažinant pensinį amžių nuo 70 iki 62 metų, o paskui teisininkų postus užėmė „Fideš“ šalininkai.

Taip pat valdžia ėmė kontroliuoti žurnalistų darbą, apribojo Konstitucinio Teismo galias. Konstitucinis Teismas Vengrijoje nuo seno buvo institucija, kontroliuojanti valdančiųjų veiksmus.

Kad dar labiau įtvirtintų savo pozicijas, „Fideš“ pasinaudojo susidariusia padėtimi: žmonės buvo nepatenkinti tuo, kad Vengrijoje tebegaliojant komunistinei Konstitucijai, valstybinių įmonių vadovai gaudavo didelius atlyginimus, o kai pasitraukdavo iš darbo ar būdavo atleidžiami, – tokio dydžio kompensacijas, kiek keli vengrai, dirbdami už vidutinę algą, uždirbdavo per visą savo gyvenimą – visai kaip nomenklatūros laikais.

„Fideš“ išleido įstatymą, reikalaujantį grąžinti šiuos pinigus valstybei, taip įgydami dar didesnį vengrų pasitikėjimą. Vis dėlto Konstitucinis Teismas išaiškino, kad šitaip reikalauti pinigų vyriausybė negali.

Visuomenė pasipiktino tokiu sprendimu, o valdantieji greitai išleido įstatymą, nurodantį, kad Konstitucinis Teismas negali turėti jokios įtakos įstatymams, susijusiems su šalies biudžetu.

Tokie apribojimai sukėlė liberaliai (ar socialistiškai) nusiteikusių asmenų ir organizacijų sujudimą pasaulyje, ypač Europos Sąjungoje.

Žiniasklaida mirgėjo antraštėmis, lyginančiomis „Fideš“ partiją su naciais tarpukario Vokietijoje, o jų lyderį Viktorą Orbaną – su Adolfu Hitleriu. Viena po kitos tarptautinės organizacijos ėmė spausti Vengrijos valdžią atsisakyti radikalių reformų, grasindamos įvairiomis sankcijomis.

Vengrijos neaplenkė pasaulį apėmusi finansų krizė, tad „Fideš“ savo kadenciją pradėjo su dideliu biudžeto deficitu, likusiu po socialistų valdymo. Europos Sąjunga greitai pajuto, kad čia yra silpnoji vengrų vieta, ir puolė, iškeldama ultimatumą: arba šalis atsisako radikalių reformų kelio, arba nebegaus paskolų iš ES, nors kur kas giliau krizėje paskendusios valstybės – Portugalija, Ispanija, Graikija – ir toliau gyvena iš ES paramos.

Premjeras V. Orbanas gynė savo idėjas Europos Parlamente ir nenusileido. 2012 m. kovo 14 d. balsavime vengrus palaikė tik devynios ES šalys: Didžioji Britanija, Švedija, Rumunija, Bulgarija, Čekija, Austrija, Ispanija, Latvija ir Lietuva. Lietuvos valdantieji ir premjeras A. Kubilius nuo pat reformų pradžios rėmė „Fideš“ ir V. Orbaną. A. Kubilius teigė, kad vengrams tenkanti kritika dažniausiai yra neobjektyvi, kyla tik dėl akivaizdžių ideologinių skirtumų tarp „Fideš“ ir liberalių ar kairiųjų judėjimų.

Per 2010 m. rinkimus „Fideš“ palaikė daugiau nei pusė rinkėjų. Susiformavusiai opozicijai, nesugebančiai kaip nors kitaip prisidėti prie šalies valdymo, teliko griebtis vienintelio likusio kelio išreikšti savo nuomonę – protestų.

Opozicinės partijos, kurių pagrindą sudaro socialistai ir žalieji, sugeba į miestų aikštes sutraukti tūkstančius žmonių, apie tai šių metų pradžioje neretai skelbdavo Europos spauda, teigdama, kad valdžia prarado rinkėjų pasitikėjimą.

Vis dėlto nereikia pamiršti ir to, kad išreikšti paramos „Fideš“ partijai ir V. Orbanui į gatves išeina tikrai ne mažesnės minios. Kovo 15-ąją, švenčiant nacionalinio vengrų sukilimo prieš austrus dieną, Budapešto gatvėmis žygiavo ne tik minios vengrų, bet ir apie tris tūkstančius lenkų judėjimo „Solidarnosc“ atstovų bei apie 40 jaunuolių iš Lietuvos, atvykusių palaikyti vengrų reformų.

Opozicinių partijų mitingas, palyginti su minia, žygiavusia per istorines miesto vietas, atrodė graudžiai. Todėl tvirtinti, kad vengrai nebetiki V. Orbanu – mažų mažiausiai naivoka. Tačiau manyti, kad tokio palaikymo „Fideš“ partija nepraras, irgi negalima. Nesunku pastebėti, kad valdantieji kartais piktnaudžiauja balsų dauguma parlamente. Vienas neteisingas sprendimas – ir žmonių palaikymas gali susvyruoti, o opozicinės partijos – atsigauti.

V. Orbanas eina labai rizikingu keliu – stiprindamas savo valdžią, jis netenka Europos Sąjungos paramos, tačiau nepanašu, kad tai jį gąsdintų.

„Pasirodo, Europa ir tokios šalys kaip Vokietija siekia paaiškinti, kas yra laisvė, mums – lenkams, lietuviams ir vengrams, t. y. tautoms, kurios sugebėjo sutraukyti komunizmo grandines ir išsivaduoti iš Maskvos glėbio“, – tokiais žodžiais jis kreipėsi į žmones, susirinkusius prie Vengrijos parlamento kovo 15-ąją.

Atimta galimybė tikėtis finansinės paramos iš ES neišmušė valdančiųjų iš vėžių, jie turi savo Vengrijos viziją – tiek socialinę, tiek ekonominę, tiek politinę, ir jos žūtbūt siekia. Sunku prognozuoti, ar jiems pavyks, viskas turėtų priklausyti nuo kitų rinkimų į parlamentą. „Fideš“ parodė, kokiu keliu jie ketina vesti Vengriją, o toliau jau teks spręsti žmonėms.

Bet kuriuo atveju vengrai juda tolyn nuo šaltojo karo pasekmių, valydami šalyje visą posovietinį palikimą. Pernelyg radikaliai ar ne – čia jau kiekvieno žmogaus pažiūrų reikalas, tačiau vengrai sugebėjo padaryti tai, ko ilgą laiką nepavyksta kitoms Rytų Europos valstybėms, tebekenčiančioms nuo sovietizacijos, – parodyti vienybę.

Opozicija egzistuoja, tačiau šiuo metu ji neprilygsta valdantiesiems, tad vengrai vieningai žengia savo keliu. To dažnai trūksta kitoms Rytų Europos valstybėms – ten vieną valdžia keičia kita, spjaudama ant visos pažangos, kurią pasiekti pavyko valdžiusiems praėjusią kadenciją. Vieną kadenciją žiūrima į Vakarus, kitą – į Rytus, o daugelis žmonių jau prarado viltį pamatyti vieningą valstybę, tad nebesidomi politika ir nebeina balsuoti.

Vengrija pajudėjo, gal pajudės ir Rytų Europa?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Rgs 2012 12:42 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
D.Paulauskas. Lietuvos ir Vengrijos dešinieji: kuo pasibaigs meilė iš pirmo žvilgsnio?


http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/dpa ... d=59545687

Donatas Paulauskas,
http://www.DELFI.lt
2012 m. rugsėjo 20 d. 09:40

VU TSPMI skelbia – „pirmą kartą organizuojamas dviejų draugiškų tautų – Lietuvos ir Vengrijos – forumas“

http://www.lata.lt/wp-content/uploads/2 ... _FINAL.pdf

Glumintų, jei nežinotum dešiniųjų silpnybės romantinei pasakų retorikai. Šįkart jos nepagailėta: „Vidurio Europa – Europos pilies gynybos bokštas!“ – rašoma skelbime.

O esmė paprasta: penketas Lietuvos ir penketas Vengrijos dešiniųjų politikų, pasivadinusių Lietuvos ir Vengrijos tautomis (didybės manija?), organizuoja savo susitikimėlį. Paniekos žmogaus teisėms ir simpatijos autoritarizmui sujungti, vaizduojasi turintys ir valdantys Europos pilies (net neklausiu, kas tai...) gynybos bokštą!

Jei ne šios fantazijos ir bandymas visa tai paversti valstybinio lygio forumu, nelabai būtų verta ir burną aušinti. Jau ne kartą buvo rašyta (V.Laučius. Apie kryžiuočių-demokratų maskatavimą „vertybėmis“ ir „tikėjimu“ http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/vla ... d=54665633 ) apie keistai užsimezgusią meilę tarp Vengrijos ir Lietuvos dešiniųjų – kaip pirmieji niokoja savo valstybės demokratinės santvarkos pagrindus ir žmogaus teises, o antrieji varvina seilę – taip godžiai trokšta to paties, kad nežino kur dėtis. Siuntė Seimo rezoliuciją, važinėjo pas Vengrijos premjerą Viktorą Orbaną, o galiausiai ir pasikvietė į Lietuvą.

Kas Lietuvos dešiniuosius taip sužavėjo radikalių dešiniųjų valdomoje Vengrijoje?

Galbūt tai, kaip ir kokiu greičiu buvo pakeista Vengrijos Konstitucija? Dėl demokratijos stokos Konstitucijos priėmimo metu Vengrija kritikuota ne kartą. Konstituciją priėmęs parlamentas, kurio du trečdalius sudarė Konstitucijos keitimą iniciavusios dešiniųjų radikalų „Fidesz“ partijos nariai, dėl jos nuostatų nesitarė nei su visuomene, nei su opozicija, nebuvo stengtasi prieiti konsensuso, nebuvo net rimtesnių diskusijų.

Pačioje Konstitucijoje daugybė sričių, įskaitant šeimos politiką, viešojo sektoriaus darbuotojų skyrimą, teismų sistemą, viešųjų finansų nuostatas ir t.t., palikta specialiems konstituciniams įstatymams (angl. cardinal laws), kurie turi atitikti Konstitucijoje nustatytus principus ir gali būti pakeisti tiktai dviejų trečdalių parlamento narių dauguma. Tačiau, kaip pastebi Venecijos Komisija (VK), šios sritys nėra fundamentaliai svarbios, kad būtų įtvirtintos Konstitucijoje ir sunkiai pakeičiamos, todėl gali būti reguliuojamos įprastų įstatymų lygiu, juolab, kad minėtos sritys ilgainiui keičiasi bei turi reaguoti į naujas, besikeičiančias sąlygas.

EŽTK 1 protokolo 3 straipsnyje numatytas šalių įsipareigojimas organizuoti laisvus rinkimus, kurie „garantuotų žmonių nuomonės raiškos laisvę renkant įstatymų leidybos institucijas“. Pasak VK, jei įstatymų leidėjas negalėtų pakeisti svarbių teisės akto aspektų paprastąja dauguma, ši nuostata taptų beprasmė ir iškiltų grėsmė demokratijos principui.

Konstitucija galimai atveria kelią neribotai Nacionalinės gynybos tarybai, [rezidento ir Vyriausybės valdžiai, o tai galima vertinti kaip autoritarizmo tendenciją. VK kritikuoja Konstitucijos nuostatas, kuriose įtvirtinama „specialių įsakymų“ galimybė, suteikianti jokiais principais (pvz., proporcingumo principu) niekur neapribotas galias minėtoms institucijoms „sustabdyti paskirų įstatymų taikymą ir nukrypti nuo bet kurių teisės nuostatų“. Galimybė apriboti tam tikras žmogaus teises išskirtinėmis sąlygomis (pvz. karo atveju) yra nustatyta daugelyje Europos konstitucijų, tačiau paprastai yra apibrėžiamos ir tokios galios naudojimo ribos bei sąlygos, o to VK Vengrijos Konstitucijoje pasigedo.

Naujoji Konstitucija, pastebi kritikai, nedemokratiškai apribojo Konstitucinio teismo galias. Konstitucinis teismas nagrinėti bylas, susijusias su biudžeto, viešųjų finansų įstatymais galės tik tada, jei jos prieštaraus žmogaus teisėms, panaikinta piliečių galimybė kreiptis į Konstitucinį teismą, peržiūrėti teisės aktus ir pan.

Konstitucijos II straipsnis taipogi numato embriono ir vaisiaus gyvybės apsaugą nuo jo prasidėjimo. Nenuostabu, kad ši nuostata prieštarauja EŽTK 8 straipsniui, ES Chartijos 7 straipsniui bei VŽTD 12 straipsniui, kurie numato privataus ir šeimos gyvenimo neliečiamumą bei gerbimą, nes moters nėštumas yra jos privataus bei šeiminio gyvenimo dalis. Moters teisė į abortą taip pat yra realizuojama per naujos kartos reprodukcines teises: teisę į kūno vientisumą, teisę nuspręsti, ar turėtų vaikų ir kiek jų turėti, teisę kontroliuoti savo vaisingumą ir pan., kurios grindžiamos bendresniais žmogaus teisių principais. „Human Rights Watch“ į šią nuostatą reaguoja griežtai ir teigia, jog ji galėtų apriboti ne tik moterų teisę į abortą, bet ir į kontracepciją, o taip pat pastatytų į pavojų moterų teises į gyvybę, sveikatą, laisvę, nediskriminaciją, kūno vientisumą, saviraiškos laisvę ir pan.

Dar viena opi problema Vengrijos Konstitucijoje – spaudos laisvė. Ji apibrėžta ne kaip žmogaus teisių dalis, bet kaip valstybės įsipareigojimas, todėl spaudos laisvė tampa priklausoma nuo valstybės valios ir nuožiūros, kiek tos laisvės suteikti ir kaip ją interpretuoti – tokia nuostata laikytina spaudos laisvės suvaržymų grėsme. Spaudos laisvės ir jos priežiūros įstaigų reglamentavimas taip pat paliktas komplikuotai pakeičiamiems konstituciniams įstatymams.

Naujosios Konstitucijos XXIII straipsnis taip pat numato, jog ribotų protinių sugebėjimų (angl. limited mental capacity) piliečiai neturi balsavimo teisės. „Human Right Watch“ šią nuostatą taip pat kritikuoja ir, pasiremdama Europos žmogaus teisių teismo praktika, teigia, jog tai prieštarauja žmogaus teisių standartams bei tokiu būdu diskriminuotų psichinę ar mentalinę negalią turinčius asmenis.

Tokių ir panašių nuostatų, sudarančių prielaidas žmogaus teisių pažeidimams, Konstitucijoje yra ir daugiau. Europos Parlamentas, reaguodamas į VK išreikštą nuomonę, priėmė rezoliuciją, skatinančią EK kaip sutarčių sergėtoją imtis veiksmų ir užtikrinti, kad teisminės institucijos būtų valdomos nepriklausomai nuo politinės įtakos, kad būtų atkurtos Konstitucinio teismo galios, kad būtų užtikrinta žiniasklaidos laisvė ir pliuralizmas ir pan. VK, pateikdama išvadas apie kai kurių nuostatų neatitikimą tarptautiniams įsipareigojimams, demokratinėms vertybėms, sykiu dar kartą pabrėžė, kad „kultūrinės, religinės, moralinės, socioekonominės ir finansų politikos nuostatos neturi būti įtvirtintos konstituciniuose įstatymuose“.

Be Konstitucijoje numatytų prielaidų varžyti spaudos laisvę, ją riboja ir naujai priimti žiniasklaidos įstatymai. Žiniasklaidos įstatymo ir Spaudos laisvės įstatymo pagrindu buvo įkurta Žiniasklaidos taryba, kurios narius devynių metų kadencijai skiria valdančioji partija ir kuri turi plačias galias – savo nuožiūra išduoti licencijas ir vertinti žiniasklaidos turinio atitikimą „viešajam interesui“ ir „viešajai moralei“. Šiuos įstatymus kritikuoja įvairios žmogaus teisių organizacijos, įskaitant ES institucijas – EK ir EP. Kai kurios žiniasklaidos priemonės jau spėjo patirti įstatymo veikimą – uždarytas radijas, iš televizijų atleisti žurnalistai, buvo ir politinio spaudimo.(1)

„Amnesty International“ teigia, jog Vengrijos žiniasklaidos įstatymai prieštarauja tarptautinėms žmogaus teisių normoms, reguliuodami žiniasklaidą tokiais miglotais motyvais kaip „viešoji moralė“, reikalaudami skelbti „subalansuotą informaciją“, reikalaudami privalomo žiniasklaidos registravimo (licencijavimo) taip sukeliant teisinius, administracinius ir politinius barjerus, bausdami baudomis už įstatymo pažeidimą (nepaisant Europos žmogaus teisių teismo jurisprudencijos, pagal kurią net nemažiausios baudos gali privesti prie cenzūros) ir įsteigdami Žiniasklaidos tarybą, politiškai priklausomą nuo valdančiosios partijos.

Pastaraisiais metais Vengrija kritikuota ir dėl seksualinių mažumų diskriminacijos. 2008, 2011 ir 2012 m. Vengrijos policija uždraudė seksualinių mažumų eitynes. Visais metais policija savo draudimus argumentavo tuo, kad eitynės trukdys eismui, nors bet kokios kitos eitynės tuo pačiu maršrutu yra leidžiamos. 2008 m. viešai į policija kreipėsi 15 seksualinių mažumų organizacijų, taip pat Budapešto meras, kurie kritikavo tokį draudimą, tad policija galiausiai jį atšaukė, o 2011 m. ir 2012 m. policijos draudimą atšaukė Budapešto vyriausiasis teismas. Įvairios nevyriausybinės organizacijos kritikuoja šiuos žmogaus teisių suvaržymus ir teigia, kad taip pažeidžiama seksualinių mažumų teisė į taikius susirinkimus, garantuojama EŽTK, VŽTD, Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto, kurioms Vengrija yra įsipareigojusi.

Kita dar viena opi problema susijusi su religijos laisvės ribojimu. 2011 m. liepos mėn. Vengrijos parlamentas priėmė naują bažnyčių įstatymą, kuris sudaro akivaizdžias prielaidas diskriminuoti religiniu pagrindu bei kelia grėsmę valstybės sekuliarumui. Naujuoju įstatymo pagrindu bažnyčiomis pripažintos tik 14 iš 358 konfesijų. Penkiolikos Vengrijos intelektualų laiške ES institucijoms teigiama, kad nuo šiol visos nepripažintos bažnyčios galės tikėtis pripažinimo tik tokiu procesu – ministrui primininkui pritarus ir gavus pažymą iš specialiųjų tarnybų, prašymas bus perduodamas parlamentui, o konfesija pripažįstama bažnyčia tik tada, kai du trečdaliai parlamentarų tam pritaria.(2)

Negana to, religinės grupės prieš pateikdamos turi atitikti septynis kriterijus, pvz., surinkti 1000 parašų, įrodyti konfesijos bent 20 metų egzistavimą Vengrijoje ir pan. Negavusios pripažinimo, religinės bendruomenės netenka biudžetinės paramos. VK, analizuodama minėtą dokumentą, pabrėžė, kad valstybė, privilegijuodama vienas konfesijas, neišlaiko modernaus valstybės sekuliarumo principo bei pažeidžia religijos laisvę, o bažnyčių „deregistravimas“ apskritai nesuderinamas su teisiniais standartais.

Vengrija kritikuojama ir dėl benamių kriminalizavimo. Pagal naujus įstatymus benamiai, gyvenantys gatvėse, baudžiami pinigine bauda arba įkalinimu. „Human Rights Watch“ kritikuoja tokias įstatymo nuostatas ir teigia, kad jis nusitaiko į vargingiausius visuomenės sluoksnius bei visiškai nesprendžia skurdo, benamystės problemos, veikiau ją tik didina ir marginalizuoja pažeidžiamiausius, skurde gyvenančius piliečius. Į šias įstatymo nuostatas sureagavo ir Jungtinių Tautų Organizacijos ekspertai, teigę, jog „benamiai neturi būti atskirti nuo teisės į laisvę, privatumą, asmeninį saugumą ir šeimos apsaugą vien dėl to, kad jie gyvena skurde ir neturi pastogės“.(3) Šias teises, įskaitant teisę į būstą, teisę į apsaugą nuo skurdo ir socialinės atskirties, numato Europos socialinė chartija, Tarptautinis socialinių, ekonominių ir kultūrinių teisių paktas, kuriems Vengrija yra įsipareigojusi.

Kritikos Vengrija susilaukia ir dėl nepakankamos romų apsaugos nuo nuolatinių rasistinių išpuolių (į kuriuos įsitraukia ir valdančiosios „Jobbik“ partiečiai ir rėmėjai) bei pasyvumo juos tiriant, dėl rasistinių politikų pasisakymų, taip pat ir dėl kitų žmogaus teisių pažeidimų, kuriuos būtų galima dar vardinti ir vardinti.

Apibendrinti labai paprasta. Seksualinių mažumų, vargingųjų, neįgaliųjų, romų, moterų diskriminacija, religinė monopolija, sumišusi su teokratija, žiniasklaidos kontrolė, beteisiai piliečiai, neribota galia ir karinė valdžia plius viso to įtvirtinimas praktiškai nepakeičiamuose įstatymuose, sukurtuose vienos partijos. Ko dar gali norėti paprastasis lietuviškasis konservatorius?

Nors dabar svarbesnis klausimas yra šis: kuo pasibaigs ši karšta meilė iš pirmo žvilgsnio tarp Lietuvos ir Vengrijos dešiniųjų? Jei seksu, tai dėl mano ir jūsų gerovės tikėkimės, kad jis bus saugus.

1. Human Rigts Watch. Hungary: Media Freedom Under Threat. 2012-02-16.

2. Open letter on the oppression of freedom of religion in Hungary. 2011-08-08.

3. UN news center. UN experts speak out against Hungarian law criminalizing homelessness. 2012-02-15.
http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/dpa ... &com=1&s=1

Žygeivis
2012-09-20 12:18


Skaitant šią pono Donato rašliavą vertėtų pasižiūrėti ir tai, ką jis yra dar parašęs (tame tarpe ir Anarchija.lt puslapiuose)... :)

Pvz.:

* Humanistas Donatas Paulauskas: slepiamas homoseksualumas – žalingas
* Donatas Paulauskas. Keturi baisūs lietuviams klausimai apie homoseksualus
* Donatas Paulauskas. Nepilnamečių teisė žinoti
* Donatas Paulauskas. Kas apsaugos nepilnamečius nuo nepilnamečių apsaugos įstatymo?
* Donatas Paulauskas. Blogas auklėjimas?
* 2009 11 19 LUNI Vilnius. Donatas Paulauskas. Homoseksualumo socialinis diskursas Lietuvoje

Ir taip toliau...... :)

O tada jums bus absoliučiai aišku ir suprantama, kodėl ponas Donatas taip nemėgsta visų tautų antipe-derastinių nacionalistų ir klaikiai bijo, kad jie susivienys Europoje (o ir visame pasaulyje - kas šiuo metu ir vyksta, nepaisant įvairių "donatų" aršių bandymų "kišti pagalius į ratus").

Žygeivis
2012-09-20 12:38


Kas yra kas...

Štai dar vienas toks pono D. Paulausko "atitikmuo", jo paties paminėtas viename iš jo "opusų" - taigi, "du batai - pora":

"Linas Kranauskas savo straipsnyje „Sausio 13-oji – susigraudinimo ir nevilties diena“ „Atgimimo“ savaitraštyje taip pat gana taikliai aprašė ligotą ir egzaltuotą švenčių minėjimo specifiką,..."

O kas toks tas Linas Kranauskas?

Interne jis - didelis "žaliasis", tačiau paieškojus "giliau" atrasime kad jis ir fotografas Linosz Kranowski, linasz...

O jei dar "giliau" pasižiūrėtumėte, kokias jis "menines nuotraukas" "fotografuoja", tai jums jau nebekyla klausimų ir apie jo "seksualinę orientaciją"... :)

Ir štai tokių "žmogaus teisių gynėjų" jau seniai susirinko "ypač glaudi kompanija" - paskaitykite pvz., ką jie rašo Anarchija.lt, Gayline.lt ar kokiuose Bernardinai.lt ir Atgimimas.lt ...

Toje pat kompanijoje pastoviai "reiškiasi" ir beveik visa "NK-95" - "naujieji kairieji".

Tik kame tas jų "kairumas"?

Lietuvos Valstybės, Lietuvių Tautos ir Lietuvių Kalbos niekinime bei pe-derastizacinėje propagandoje - juk būtent tai "šviečia" jų "veikaluose"?

P.S. "Autorius yra žmogaus teisių aktyvistas."
----------------------------------

Akivaizdu, kad šiems "aktyvistams" žmonės, turintys teises, yra tik pe-derastai. :(

Žygeivis
2012-09-20 12:49


Beje, ponui Kubiliui tikrai vertėtų pasimokyti iš Vengrijos, kaip reikia tvarkytis savo Valstybėje su visos Tautos pinigais....

Pvz., Vengrijos Vyriausybė neseniai pareikalavo iš žydų organizacijos grąžinti nežinia kur nukeliavusius pinigus, skirtus Holokausto aukoms (pinigus žydams išdalino ankstesnės Vengrijos kosmopolitų - "kairiųjų" vyriausybės).

-----------------------------

Plačiau čia:

Blogeris Zeppelinus. „Grąžinsite su procentais“
2012 09 05 11:10

„Grąžinsite su procentais“ - Vengrijos Vyriausybė pareikalavo iš žydų organizacijos grąžinti nežinia kur nukeliavusius pinigus, skirtus Holokausto aukoms.

Vengrija pareikalavo grąžinti lėšas, kurios buvo išmokėtos pergyvenusiems Holokaustą žydams, nūnai gyvenantiems užsienyje.

Budapeštas pareiškė, kad atsakinga už lėšų paskirstymą amerikietiška žydų organizacija Claims Conference nesugebėjo pagrįsti tikslinį jų panaudojimą.

Vengrijos Vyriausybės pareiškime, iškabintame oficialiame interneto puslapyje, išreikštas reikalavimas, kad Claims Conference ne tik grąžintų visas lėšas, bet ir apmokėtų palūkanas už jų panaudojimo laikotarpį.

Šios lėšos buvo skirtos pagal ankstesnės Vyriausybės 2007 m. pabaigoje pasirašytą susitarimą su Visuomeniniu žydiško paveldo fondu „Mazsok“.

Pagal šį susitarimą per penkis metus, t.y. iki 2012 m. pabaigos Vengrija įsipareigojo išmokėti žydams 21-ą milijoną US dolerių (~58 mln. litų) kompensacijos.

Užsienio žydams per Claims Conference buvo pervesta 12,6 mln. dolerių (~ 33 mln.lt).

*

Tenka priminti, kad mūsų Vyriausybė buvo kur kas dosnesnė žydų organizacijoms net už praeitą Vengrijos valdžią.

Joms bus išmokėti 128 mln.lt, o dalis lėšų bus pervedamos į užsienį. Pagal panašias schemas, kurias taikė liūdnai pagarsėjusi organizacija Claims Conference Vengrijoje.

Kurių pasėkoje dabartinė Vengrijos Vyriausybė ir pasigedo nežinia kur ir kam nukeliavusių dešimčių milijonų dolerių.

Keista, bet ši dviejų dienų senumo pasaulinė sensacija kažkodėl liko nepastebėta mūsų spaudos?

Nejaugi niekam nerūpi nei galimai apvogtos Holokausto aukos, nei tai, kad panašios milijonų dolerių „dingimo“ be jokių pateisinančių dokumentų schemos gali nutikti ir su Lietuvos biudžeto pinigais?

Beje, norėčiau bent retoriškai paklausti skaitančių šiuo žodžius:

- kaip manote, ar mūsų Vyriausybė tokiu atveju sureaguotu taip, kaip vengrai, t.y. viešai įvardintu tai vagyste ir pareikalautų gražinti pinigus su palūkanomis ar kažkaip kitaip?

Ir jei manote, kad kitaip, tai kodėl?

Žygeivis
2012-09-20 16:41


O antikosmopolitiniai ir antipe-derastiniai komentarai, kaip matau, labai aktyviai ir greitai trinami - matyt, būtent taip DELFIO "trintukai" bando sukurti savąjį "visuomenės nuomonės įvaizdį" (nes kitaip jį sukurti jau neišeina).... :)

P.S. Jei komentaras pažeidžia Lietuvos Valstybės įstatymus, tai kiekvienas nepatenkintas turi teisę kreiptis į teismą. Argi ne taip?

Tačiau vietoje to trinami visi komentarai, kurie tik neįtinka kosmopolitams ir pe-derastams.

Beje, kokią DELFIs turi teisę (ir kas jam ją suteikė) nepraleisti tarptautinių terminų bei kitų valstybinės Lietuvių kalbos oficialiame žodyne oficialiai įtrauktų terminų bei žodžių?

Juk tai irgi akivaizdus Valstybinės Lietuvių kalbos įstatymo pažeidimas ir DELFIs už tai gali gauti labai nemenką baudą.

Žygeivis
2012-09-20 16:53


Pvz., gal paaiškinsite kokiu teisiniu pagrindu remiantis ištrynėte šį mano komentarą:

-------------------------------------------

Skaitant šią pono Donato rašliavą vertėtų pasižiūrėti ir tai, ką jis yra dar parašęs (tame tarpe ir Anarchija.lt puslapiuose)... :)

Pvz.:

* Humanistas Donatas Paulauskas: slepiamas homoseksualumas – žalingas
* Donatas Paulauskas. Keturi baisūs lietuviams klausimai apie homoseksualus
* Donatas Paulauskas. Nepilnamečių teisė žinoti
* Donatas Paulauskas. Kas apsaugos nepilnamečius nuo nepilnamečių apsaugos įstatymo?
* Donatas Paulauskas. Blogas auklėjimas?
* 2009 11 19 LUNI Vilnius. Donatas Paulauskas. Homoseksualumo socialinis diskursas Lietuvoje

Ir taip toliau...... :)

O tada jums bus absoliučiai aišku ir suprantama, kodėl ponas Donatas taip nemėgsta visų tautų antipe-derastinių nacionalistų ir klaikiai bijo, kad jie susivienys Europoje (o ir visame pasaulyje - kas šiuo metu ir vyksta, nepaisant įvairių "donatų" aršių bandymų "kišti pagalius į ratus").
-------------------------------------- -----------

O gal DELFIS ir pats ponas Donatas Paulauskas bijo, kad kas nors prisimins ir kitus jo parašytus bei viešai paskelbtus straipsnius?

P.S. DELFIO savininkams vertėtų jau dabar parinkti normalius darbuotojus, o ne tolerastinius "trintukus", nes dabartinė Lietuvos (ir ne tik Lietuvos) valdžia jau "keliauja į savo neišvengiamą saulėlydį", ir naujai atėję į Lietuvos valdžią žmonės labai griežtai pareikalaus pasiaiškinti, kodėl reguliariai pažeidžiami Lietuvos Valstybės įstatymai, kokią propagandą ir už kieno pinigus vykdo kai kurios "žiniasklaidos priemonės".

Ir atsakyti teks labai rimtai...

Na o puikus Vengrijos pavyzdys turėtų ponams "jievrofilams"ir kitiems kosmopolitams įkrėsti proto.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 27 Gru 2012 16:38 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Vengrija uždraudė užsieniečiams įsigyti žemės ūkio paskirties sklypų


http://www.alfa.lt/straipsnis/15072267

2012-12-23 23:10 BNS

Vengrija priėmė konstitucijos pataisą, draudžiančią užsieniečiams įsigyti žemės ūkio paskirties sklypų, ir nors vyriausybė šį sprendimą vadino istoriniu, jis gali padidinti nesutarimus su Europos Sąjunga (ES).

Užsieniečiams jau anksčiau buvo uždrausta įsigyti žemės ūkio naudmenų pagal laikiną išlygą, kuri buvo numatyta Vengrijos stojimo į ES sutartyje 2003 metais.

Išlyga, kuria siekta išvengti staigaus žemės brangimo ir užtikrinti, kad kainos pamažu pasivytų esamas kitose ES šalyse, įskaitant kaimyninę Austriją, turėjo nustoti galiojusi 2011 metais, tačiau buvo pratęsta iki 2014-ųjų balandžio pabaigos.

Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti žemės ūkio sklypus.

„Konstitucija sergės Vengrijos žemę kaip nacionalinę vertybę, mūsų bendrą paveldą ir gyvenimo pagrindą, taip pat saugos ją nuo vidaus ir užsienio spekuliantų“, - sakoma šeštadienį išplatintame Kaimo plėtros ministerijos pranešime.

Šis balsavimas buvo „istorinis sprendimas“ ir „naujos eros žemės ūkyje“, pradžia, pridūrė ministerija.

Pasak vyriausybės, žemės ūkio plotai turi būti apsaugoti nuo spekuliantų ir bankininkų, siekiančių didelio pelno ūkininkų sąskaita.

BNS

Komentarai alfa.lt
http://www.alfa.lt/komentarai/straipsni ... nding=true

Komentarai 15min.lt
http://www.15min.lt/naujiena/pinigai/ze ... 1&sort=asc

Romas
2012.12.24 20:46


Lietuvos Konstitucijoje, kurią Tauta priėmė Referendumu, viskas buvo teisingai.

1 straipsnis. 47 straipsnio pakeitimas. Pakeisti 47 straipsnį ir jį išdėstyti taip: “47 straipsnis Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei. Savivaldybėms, kitiems nacionaliniams subjektams, taip pat tiems ūkinę veiklą Lietuvoje vykdantiems užsienio subjektams, kurie nustatyti konstitucinio įstatymo pagal Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus, gali būti leidžiama įsigyti nuosavybėn ne žemės ūkio paskirties žemės sklypus, reikalingus jų tiesioginei veiklai skirtiems pastatams ir įrenginiams statyti bei eksploatuoti. Tokio sklypo įsigijimo nuosavybėn tvarką, sąlygas ir apribojimus nustato konstitucinis įstatymas. Žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti. Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai. Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos, jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje."

Dabartinėje Konstitucijoje padaryti pakeitimai, leidžiantys prekiauti Tėvyne, Tautos Referendumu priimti nebuvo.

Gal grąžinam LR Konstitucijos 47 straipsnį į jo pirminį pavidalą, už kurį ir balsavo Tauta?

Konstitucijos pakeitimus jie padarė be mūsų valios.

Komentarai Delfi.lt
http://www.delfi.lt/news/daily/world/ve ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007