Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 09 Geg 2024 05:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 12 Lap 2010 23:12 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Valstybės Europos Sąjungoje bus sunaikintos


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/p ... naikintos/

2010 lapkričio mėn. 12 d. 14:30:30
Respublika.lt

     Kitąmet didesniu biudžetu besidžiaugsiančios Europos Sąjungos prezidentas Hermanas Van Rompejis (Herman Van Rompuy) vėl šokiravo daugelio šalių vadovus pareikšdamas, kad savarankiškos valstybės tėra “iliuzija” ir “melas”.

     Kalbėdamas per Berlyno sienos griūties minėjimo iškilmes H.Van Rompejis pranoko daugelį istorinių oratorių. Jis paskelbė, kad nacionalinių valstybių era baigėsi: “Kiekvienoje šalyje yra žmonių, kurie tiki, kad jų šalis gali išgyventi viena globalizuotame pasaulyje. Tai daugiau nei iliuzija - tai melas. Didžiausias Europos priešas šiandien yra baimė. Baimė veda prie egoizmo, egoizmas - prie nacionalizmo, o nacionalizmas - prie karo”.

     Pripažinęs, kad Europoje vis daugėja euroskeptikų, jis šiuos žmones pavadino didžiausiu pavojumi taikai. Drastiška ES prezidento kalba pirmiausia sukėlė nepasitenkinimą tarp britų politikų. Jie svarstė, kad Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Deividas Kameronas (David Cameron) akivaizdžiai teisus, priešindamasis ES diktatui.

     “Rompis Pompis negali valdyti. Šis žmogus - tai katastrofa, kuriai per daug mokama, kuris nori sunaikinti mūsų valstybę. Vienintelė ne tauta jam yra Belgija, jo gimtoji šalis”, - piktinosi ES prezidento kalba britų politikas Naidželas Faradžas (Nigel Farage).

     “Bent jau pamatėme tikruosius eurokratų ketinimus. Jei ponas Rompejis tuo tiki, jis pirmiausia turėtų bent jau būti kieno nors išrinktas ir tik tada taip kalbėti”, - jam antrino konservatorius europarlamentaras Daglasas Karsvelas (Douglas Carswell).

      Politikai nevengė progos pasišaipyti iš H.Van Rompejo dar ir dėl to, kad jis su savo kariauna siekia 2011 m. turėti net 6 proc. didesnį Europos Parlamento biudžetą. Didžioji Britanija ir kai kurios kitos valstybės reikalauja, kad jis didėtų ne daugiau kaip 2,9 proc.

      Be to, trečiadienį organizacija “Open Europe” paviešino abejotinos vertės ir būtinumo projektų, kuriems skiriami ES milijonai, sąrašą. “ES biudžetas yra neracionalus, pernelyg sudėtingas ir beviltiškai pasenęs, - teigė “Open Europe” direktorius Matsas Personas (Mats Persson). - Didžiulės pinigų sumos iššvaistomos projektams, kurie visiškai neprisideda prie Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo. Tikrai neturėtų būti kalbama apie biudžeto didinimą, kol nebus išspręstos švaistymo ir prastos vadybos problemos. Europarlamentarai ir Europos Komisija privalo atsibusti ir pamatyti, kokia yra reali ekonomikos būklė”.
Kam švaistomos ES lėšos


411 tūkst. eurų skirta šunų fitneso ir reabilitacijos centrui Vengrijoje; jis taip ir nebuvo pastatytas.

16 tūkst. eurų atiteko Tirolio (Austrija) ūkininkams. Pinigai skirti emociniam ūkininkų ryšiui su kraštovaizdžiu stiprinti.

900 tūkst. eurų - viešbučiui su golfo laukais ir SPA, jame, be kitų svečių, ilsėjosi ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

7,5 mln. eurų skirta Andalūzijos (Ispanija) Vyriausybės 2007-2013 m. viešųjų ryšių kampanijai, siekiant atskleisti regiono laimėjimus dėl ES fondų paramos.

1,6 mln. eurų atiteko Švedijos karaliui už patirtus nuostolius nuomojant jam priklausantį ūkį šalies pietuose. Karalius, kurio turtai siekia 30 mln. eurų, savo nuosavybę nuomoja už simbolinį - 108 eurų - mėnesinį mokestį, tačiau jam nereikia mokėti mokesčių.

400 tūkst. eurų skirta britų šokių trupei “Flying Gorillas”, kurių ypatingasis pasirodymas vadinasi “Dvokiančių kojų šokis”.

2,5 mln. eurų atseikėta Austrijos klajoklių šokių trupei.

5,1 mln. eurų - ES biurokratų “kultūros klubui” Liuksemburge įrengti. Čia bus ir prabangus restoranas, ir, pavyzdžiui, škotiškų šokių klubas.

35 tūkst. eurų pervesta Italijos kompanijai “Nazareno Gabrielli”, aprūpinusiai europarlamentarus “protokolinėmis dovanėlėmis”.

5,25 mln. eurų pernai išleista europarlamentarams skirtų limuzinų nuomai Strasbūre.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Lap 2010 23:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
    Valstybės išliks. Bent iki mūsų gyvenimo pabaigos tai tikrai, nes:

   1. ar įmanoma, kad žydai (Kameronas ir Šarkozis) atsisakytų valdžios?

   2. ar įmanoma, kad visos ES šalys pasiektų, pvz., Vokietijos lygį, be ko, aišku, skirtumai tarp šalių išliks, todėl ir jos pačios išliks;

   3. be to, jau Angelė Merkelienė  :img01: pripažino musulmonų skverbimosi į mūsiškas šalis pavojų, Šarkozis be jokių tokių jodo nenorinčius integruotis čigonus lauk iš Prancūzijos atgal į atvykimo vietas.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Lap 2010 19:22 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Europos putroje lietuviško skonio nesijaus


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/n ... komentuoti

2010 lapkričio mėn. 23 d. 08:59:31

     Europos Sąjungos prezidentas Hermanas Van Rompejis (Herman Van Rompuy) viešai paskelbė - nacionalinės valstybės ateityje turėtų išnykti.

     O kaip jos išnyks? Kaip - ES prezidentas nepasakė.


     Tačiau žmonijos istorija žino, kaip išnyksta valstybių nacionaliniai kontūrai. Taikiuoju būdu. Bus asimiliuotos. Taip sakant, suvirs bendrame nacionalinių valstybių katile ir gausime kažkokią tasią denacionalizuotą putrą. Viename šaukšte bus ir lietuvis, ir lenkas, ir prancūzas, ir vokietis. Suvirę į bendrą masę. Vienodo skonio. Be jokios nacionalinės identifikacijos.

      O koks bus tos putros skonis? Remkimės kulinariniu pavyzdžiu. Aišku, ne lietuviškas, nes mūsų mažai. Pavyzdžiui, 20 kartų mažiau nei vokiečių ir 15 kartų mažiau nei prancūzų. Tad jei virėja ES, virdama denacionalizuotą putrą, įdės 20 morkų, 15 bulvių, 10 salierų ir 1 pipirą, vis vien gausime morkienę-bulvienę. To mūsų pipiro, įmesto į bendrą košę, niekas net nepajus.

      O ką į tokius pavojingus ES prezidento futuristinius ketinimus, atsako mūsų politikai? O jie atsako, kad ES prezidentas nusišneka. Esą nereikia kreipti dėmesio. Ir ryžtingai paguodžia, kad Lietuvos valstybė išliks. Kai kurie prideda - kol kas. Bent per artimiausius dešimtmečius. Suprask - šiai Seimo kadencijai dar valstybės pakaks.

      O ką mūsų politikai nuveikė, kad H.Van Rompejis ateityje nenusišnekėtų? Ar protestuoja? Ar priešinasi? Ar pasipiktinęs Seimas jau pasiuntė į Briuselį protesto laišką? Su visų Seimo frakcijų seniūnų ir Seimo pirmininkės parašais. Ar buvo įpareigota Užsienio reikalų ministerija ir europarlamentarai iškart sureaguoti į ES prezidento nusišnekėjimus? Bent paklausti, ar nusišnekantis žmogus gali užimti tokį postą. Jei nekyla klausimo, ar gali vairuoti ES, gal H.Van Rompejis nenusišneka?

      Ne, mūsų politiniai provincialai patys padaro savo valstybę tik tylia, paklusnia ES provincija. Tik ES užkampiu. Tik ES bažnytkaimiu be bažnyčios. Nes kadaise buvusi bažnyčia sudegė ir niekas jos neatstatė.

      Kas yra provincializmas? Tai ne mūkianti karvė, guminiai batai, šlapias dirvonas. Tai nėra atstumas iki sostinės.

      Provincializmas yra klaidingas fatalistinis mąstymas. Kad viskas yra ne žmogelio, bet didžiųjų ponų valioje. Tarkime, miesčionių, sėdinčių miestuose. Arba sėdinčių briuseliuose.

       Provincializmas - tai deminutyvų įsigalėjimas mąstyme. Kad vienas mažas žmogelis ar viena maža valstybėlė ar tos mažos valstybėlės maži politikėliai nieko negali pakeisti. Tik plaukti pasroviui. Kur liepia pasaulio galingieji. Plaukti tol, kol nacionalinė valstybė išnyks.

       Tad kas yra tikrasis provincializmas? Tai valstybės politikų mąstymas iš anksto nuolankiai pritūpus. Tikrojo mąstymo ar savo nuomonės vengimas. Atsijungimas. Tarsi to kaimiečio, kuris nematė mieste rodyto spektaklio, todėl jo nekomentuoja. Nežinau. Tai miesčionių reikalas. Mano reikalas - čia pat, prie daržo.

      Gal pakaks mūsų politikams kiurksoti “prie daržo”?
 
      Kol malamės savo sultyse, ES mūsų valstybę laipsniškai asimiliuoja. ES prezidentas nenusišneka. Tik išreiškia tikruosius ES galingųjų tikslus.

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/n ... komentarai

# Žygeivis 2010 lapkričio mėn. 23 d. 18:21:24


    Esu optimistas.

    Lietuviai sunaikino sovietinį sojuzą, sunaikins ir šitą prakeiktąjį
jievrosojuzą. :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Rgp 2012 21:41 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
JTO: reikia sunaikinti Europos šalių „homogeniškumą“


http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... ogeniskuma

2012-08-23 15:03

Brian Wheeler

ES turi „iš visų jėgų stengtis pakirsti“ jos valstybių-narių „homogeniškumą“, pareiškė JTO specialusis atstovas migracijos klausimams.

Piteris Saterlendas (Peter Sutherland) Jungtinės Karalystės lordams pareiškė, kad daugelio ES valstybių būsima gerovė priklausys nuo to, ar jos taps multikultūrinėmis.

Paveikslėlis

Jis taip pat užsiminė, kad Jungtinės Karalystės vyriausybės vykdoma imigracijos politika nesiremia tarptautine teise. Tokius pareiškimus jis padarė, kuomet buvo apklausinėjamas Lordų rūmų ES vidaus reikalų pakomitetyje, tiriančiame globalią migraciją.

Saterlendas, kuris yra „Goldman Sachs International“ neoficialusis pirmininkas ir buvęs naftos milžinės BP pirmininkas, vadovauja Pasauliniam migracijos ir plėtros forumui, kuriame politinėmis idėjomis dalinasi 160 valstybių atstovai.

Lordų rūmų komitetui jis pareiškė, kad migracija kai kuriose ES tautose būtų „lemiama varomoji jėga ekonominiam augimui“, „kad ir kaip sudėtinga būtų tuo įtikinti šių valstybių gyventojus.“

„Atviresnės“


Senstanti arba mažėjanti vietos populiacija tokiose šalyse kaip Vokietija arba pietinės ES šalys, buvo „pagrindinis argumentas (aš dvejoju naudoti žodį, kadangi žmonės užsipuolė jį) multikultūrinių valstybių vystymuisi“, pridūrė jis.

„Neįmanoma tikėtis, kad toks homogeniškumo laipsnis, kurį turi omenyje oponentai, gali išlikti, kadangi valstybės turi tapti atviresnėmis, kai kalbame apie jose gyvenančius žmones. Kaip ir parodė Jungtinės Karalystės atvejis.“

Jungtinių Tautų specialiojo atstovo migracijos klausimams taip pat buvo klausinėjama apie tai, ką Europos Sąjunga turi daryti dėl duomenų iš Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, rodančių, kad užimtumo rodikliai tarp migrantų yra aukštesni JAV ir Australijoje nei ES šalyse.

Komitetui jis pareiškė: „Jungtinės Valstijos, arba Australija ir Naujoji Zelandija – tai migrantų visuomenės, todėl jos lengviau įtraukia kitos kilmės žmones nei mes, vis dar puoselėjantys savo homogeniškumo ir išskirtinumo iš kitų jausmą.“ „Ir, mano požiūriu, būtent tai Europos Sąjunga turėtų iš visų jėgų stengtis pakirsti.“

Neseniai vesdamas paskaitą Londono ekonomikos mokykloje (kuriai, be kita ko, pirmininkauja), Sutherlandas įrodinėjo, kad įvyko „poslinkis nuo valstybių, besirenkančių migrantus, prie migrantų, besirenkančių valstybes“, ir kad Europos Sąjungos pajėgumui konkuruoti „pasauliniame lygmenyje“ iškilo pavojus.

„Jokio pateisinimo“


Kalbėdamas Lordų komitetui, jis ragino ES valstybes-nares artimiau bendradarbiauti migracijos politikos srityje ir gynė globalų požiūrį į šį klausimą, kritikuodamas Jungtinės Karalystės vyriausybės bandymą sumažinti bendrą migraciją nuo jos dabartinio lygmens iki „dešimčių tūkstančių“ per metus, tam panaudojant vizų apribojimus.

Britų aukštojo švietimo vadovai nori, kad užsienio studentai iš šalių, esančių už ES ribų, būtų išskirti iš migracijos statistikos ir teigė, kad vizų apribojimai, įvesti siekiant padėti vyriausybei pasiekti jos tikslus, pakenks Britanijos ekonominiam konkurencingumui.

Tačiau imigracijos ministras Demianas Grynas (Green) pareiškė, kad užsienio studentų išskyrimas prilygtų duomenų klastojimui, ir kad dabartinis skaičiavimo metodas buvo patvirtintas Jungtinių Tautų.

Komiteto pirmininkas lordas Hanis (Hannay), nepriklausomas peras ir buvęs Britanijos ambasadorius Jungtinėse Tautose, nurodė, jog Gryno teiginys, kad JT pritaria studentų itraukimui į migrantų statistiką, „iš tiesų neturi jokio pagrindo – tai nėra tarptautinės teisės sritis.“

Saterlendas, buvęs Airijos generalinis prokuroras, pritarė, sakydamas: „Visiškai ne. Tai visiškai nesuteikia jokio pateisinimo tai pozicijai, apie kurią jie kalba.“

„Jungtinės Karalystės parama“


Jis pareiškė, kad tokia politika sukeltų pavojų Britanijos kaip „tolerantiškos, atviros visuomenės“ tradicinei reputacijai ir būtų „smarkiai žalinga“ jos aukštojo mokslo sektoriui tiek finansiškai, tiek intelektualiai.

„Labai svarbu, kad mes tiek potencialiems didžiausių gabumų studentams, tiek akademiniam personalui nenusiųstume žinutės, kad ši šalis kuria nors prasme suteikia nepalankią aplinką vizai ar bet kokiems kitiems reikalingiems leidimams gauti... ir aš bijau, kad tokia politika būtent tokią žinutę ir nusiųstų."

Saterlendas, kuris yra dalyvavęs Bilderbergo grupės (aukščiausio lygmens tarptautinio tinklo organizacijos, kuri dažnai kritikuojama dėl įtariamo veiklos slaptumo) susirinkimuose, paragino ES valstybes nustoti kliudyti „aukštos kvalifikacijos“ migrantams, teigdamas, kad „pačiame pagrindiniame lygmenyje asmenys privalo turėti laisvę pasirinkti“, ar atvykti studijuoti arba dirbti į kitą šalį.

Saterlendas taip pat informavo lordus apie Pasaulinio migracijos ir plėtros forumo planus ateinančioje metinėje konferencijoje Mauricijuje lapkritį, pridurdamas: „Jungtinė Karalystė labai konstruktyviai įsitraukė į visą šį procesą nuo pat pradžios ir labai palaiko mane asmeniškai.“ Kuomet buvo paklaustas, kiek Jungtinė Karalystė prisidėjo prie einamųjų forumo išlaidų padengimo per šešerius jo gyvavimo metus, jis atsakė, kad tai buvo palyginti maža suma „dešimčių tūkstančių“ ribose.

BBC

Komentarai
http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012 ... ogeniskuma

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007