Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 09 Geg 2024 05:45

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 18 Sau 2011 20:21 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Kada žemė atiteks užsieniečiams?


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... nieciams1/

2011 sausio mėn. 18 d. 16:12:19
Olava STRIKULIENĖ, “Respublikos” žurnalistė

      CEITNOTAS. Iki gegužės 1-osios liko suskaičiuotos dienos, o Vyriausybė neapsisprendžia, ar ministrą Kazį Starkevičių siųsti į Briuselį derėtis dėl žemės pardavimo užsieniečiams terminų atidėjimo bent trejiems metams.

      Vyriausybės įgaliotas žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius galėtų vasario mėnesį vykti į Briuselį ir derėtis su Europos Komisija, kad Lietuvai būtų leista kol kas nevykdyti stojant į ES prisiimto įsipareigojimo nuo 2011 metų gegužės 1-osios leisti užsieniečiams be jokių apribojimų pirkti lietuvių žemes.

      Tačiau vakarykščiame Vyriausybės posėdyje K.Starkevičiaus iniciatyva apsaugoti lietuvišką žemę nuo išparceliavimo nebuvo palaiminta.

      Vakar vykusiame Vyriausybės posėdyje ne visi ministrai sutiko, kad Lietuvai gyvybiškai būtina vilkinti žemės ūkio ir miškų paskirties sklypų laisvo pardavinėjimo pradžią iki 2014 metų.

      Galutinis sprendimas bus priimtas kitame Vyriausybės posėdyje.

      Kodėl Vyriausybė delsia? Juk už mus turtingesniems vakariečiams per sunkmetį atpigusi Lietuvos žemė yra gardus ir pigiai gaunamas kąsnis.

      Jei įvertintume, kiek kainuoja tokio paties ploto sklypas išsivysčiusiose Europos valstybėse, pamatytume, kad mūsiškė maždaug perpus pigesnė. Lietuvos ūkininkai laisvų pinigų neturi. Beveik. Tad jei dabar užsieniečiams būtų leista be jokių apribojimų pirkti Lietuvoje žemės ir miškų sklypus, mūsiškiai ūkininkai su ateiviais konkuruoti neįstengtų.

Žemės ūkio ministras nepasiduoda


      “Nuo gegužės tikrai savo žemių nepardavinėsime, - iš anksto buvo įsitikinęs K.Starkevičius. - Aptarsime Vyriausybės posėdyje, priimsime atitinkamą sprendimą, ir važiuoju į Briuselį”.

      Vyriausybėje draudimas užsieniečiams laisvai pirkti sklypus buvo svarstomas ir praėjusį lapkritį, bet tada galutinis sprendimas taip pat buvo atidėtas. Gal nenorėta pyktis su vakariečiais?

       Anot K.Starkevičiaus, pavasarį pavyko išsikovoti, kad Lietuvos piliečiams, perkantiems žemę, būtų sudarytos lengvatinės sąlygos. Mūsų piliečiai už įsigytus sklypus jau gali išsipirkti per 15 metų. “Dalį pinigų sumoka iškart, - paaiškino K.Starkevičius, - o likusiems pinigams sumokėti sudaromas grafikas. Vis ne iš karto. Gali mokėti palengva”.

      Jei Lietuvai pavyktų įtikinti Briuselį, kad atidėtų visiškai neribojamo Lietuvos supirkinėjimo pradžią, mūsų piliečiams, perkantiems žemę, liktų ir anksčiau paminėtoji lengvata - išsimokėjimas per 15 metų.

      “Turėtume aiškų prioritetą prieš užsieniečius, - kalbėjo žemės ūkio ministras. - Be to, Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartyje buvo numatyta formulė “septyni plius trys”. Septyneri pereinamojo laikotarpio metai sukanka šių metų gegužę, bet sutartyje buvo numatyti ir treji papildomi metai. Todėl derėsimės su Europos Komisija, kad apribojimai užsieniečiams būtų pratęsti dar trejiems metams. Nes tarp žemės kainos Vakaruose ir Lietuvoje yra nemažas skirtumas. O ekonominė krizė dar labiau žemės kainą sumažino. Per kainų augimo bumą mūsų ūkininkai neįstengė žemės įpirkti, o per krizę ir kainos lėtai krito, ir žmonės pinigų dar neturi. Dabar užsienietis, trejus metus ūkininkaujantis Lietuvoje, besiverčiantis žemės ūkio veikla, gali čia nusipirkti žemės. Bet jei neįtikinsime Europos Komisijos, kad atidėtų visiškai laisvo pirkimo terminą, visai užsieniečiams atrištume rankas”.

Vengrai, latviai ir slovakai taip pat susirūpinę


       Nacionalinės žemės ūkio tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, 2010 metais Lietuvoje buvo 6 530 023 ha žemės - 2 927 849 ha ariamos, 475 883 ha pievų, 59 839 ha sodų ir 2 125 769 ha miškų. Visa ši žemė priklausė 1 407 449 savininkams ir naudotojams, privatiems asmenims - 3 839 805 ha.

       Lietuvos žemės ūkio rūmų duomenimis, Lietuvos ūkininkai savo laukų turi tik 50 proc., o likusią dirbamą žemę nuomojasi.

       Ūkininkaujančių užsieniečių Lietuvoje kol kas yra tik keli tūkstančiai, o saviškių, įregistravusių ūkius, - apie šimtas tūkstančių.

       Lietuva, jei pageidautų 3 metams pratęsti pereinamąjį laikotarpį, neliktų viena. Europos Komisija jau svarsto Vengrijos Vyriausybės prašymą. Ilgesnio pereinamojo laikotarpio dar tikisi Latvija ir Slovakija.

       Tiesa, kai kurie savininkai, tik todėl prisipirkę sklypų, kad galėtų juos brangiau parduoti užsieniečiams, kažin ar bus patenkinti, jei bus atidėta Lietuvos visiško išparceliavimo pradžia. O turtingesni vakariečiai mūsų žemes supirktų lengvai. Net ir pabrangintas. Lietuvoje vieno hektaro vidutinė kaina - tik 5000-7000 litų. O Vakarų Europoje 1 ha kainuoja 15-20 tūkst. eurų.

Ką reikės nuveikti per 3 metus


       Tačiau, jei Europos Komisija “susimils” ir terminą dar 3 metams pratęs, nejaugi per 3 metus mūsų ūkininkai taip sustiprės, jog galės pasiūlyti didesnę kainą nei užsienietis žemės pirkėjas?

       Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis tarsi ramino, kad žemės pardavinėjimas yra procesas ir baigtinio rezultato čia nėra. Mat vieni Lietuvos ūkininkai dar tik pradeda savo veiklą, o kiti jau ekonomiškai įsitvirtinę.

- Europos Sąjunga duoda pinigų, kad vakariečiai galėtų čia įsigyti kuo didesnius ir skirtingose teritorijose neišsimėčiusius sklypų masyvus? - “Respublika” klausė E.Pupinio.

       - Ir mūsų piliečiams reikia konsoliduotų sklypų. Jei būtų finansinių išteklių, valstybinis žemės fondas galėtų išpirkti žemę iš žmonių, susigrąžinusių nuosavybę, tačiau savo sklypų nenaudojančių. Tai būtų tarsi atgalinis variantas. Kitos valstybės taip daro. Išperka, konsoliduoja ir parduoda kitam ūkininkui. Be to, mūsų ūkininkai bijo prasidėti su fiziniais asmenimis. Nepasitiki. Paruošti konsoliduotą lauką kartais užtrunka ir dešimt metų. Gerai būtų bent trejus iš Europos Komisijos išsiderėti, nes mūsų ūkininkai dar nespėja su vakariečiais konkuruoti. Daug investavo į gamybą, todėl žemei pirkti neturi laisvų lėšų.

- Ar nereikėjo pradėti derybų su Europos Komisija anksčiau?

        - Yra tam tikros procedūros. Ministras Starkevičius nuolat pristatinėdavo tam tikrus dokumentus mūsų komitete. Dabar laukiame galutinio Europos Komisijos sprendimo ir tikimės, kad gal ir turėtų terminą atidėti. Tik galutiniai dokumentai dar rengiami. Europos Komisija turi duoti leidimą, nes sutartyje, kai stojome į Europos Sąjungą, tik buvo numatyta termino pratęsimo galimybė. Dar leidimo reikia. Bet šansų yra. Nuo piliečių irgi daug kas priklauso. Turime būti tam tikra prasme pilietiški. Užsieniečiai jau daugelyje Lietuvos vietų yra iš mūsų piliečių išsinuomoję žemės ūkio paskirties žemės.

Arūnas Gumuliauskas, Šiaulių universiteto docentas, istorikas:

      Manau, Lietuvos žemė jau labai seniai superkama užsieniečių. Jie mūsų piliečių rankomis per tarpininkus supirkinėja. Kiek supirko, galime tik spėlioti. Mūsų žmonės dabar žiūri, kaip išgyventi. Nemanau, kad po trejų metų bus koks nors didelis skirtumas. Kaip buvome vargšai, taip ir liksime. Mūsų žmonės dėl objektyvių priežasčių, nes nuskurdę, ims pardavinėti užsieniečiams žemes, kad išgyventų. Tokia žmogaus psichologija. O apie perspektyvą nemąstys.

      Nors tikslas seniai aiškus - mus pavergti. Ko nepadarė sovietai, padarys Europos Sąjunga, bet kitomis priemonėmis. Būsime visiškai pavergti finansiškai ir praradę teritoriją.

      Guodžiama, esą kas čia mūsų žemes pirks. Pirks! Danų kiaulidės patikimai rodo - pirks. Kils tokie objektai, kurie Vakarų Europoje nepageidaujami. Ir terš Lietuvą.

       Aš jau prieš šešerius metus viešai sakiau, kad būsime pavergti be karo. Ką kalbėjau, viskas pildosi. Tik mes bandome rasti pasiteisinimą, kodėl taip yra. Mūsų protas jau pavergtas, nors žaidimo finalas aiškus.

       Netekome Ignalinos atominės, laivyno, neteksime ir žemės. Atsidūrėme prie turtingųjų stalo be skatiko.

       Ateitis labai aiški. Užsieniečių teisė laisvai pirkti mūsų žemes, tas neoliberalizmas nuves mus prie visiško kracho. Meldimasis laisvajai rinkai, žmogaus teisėms tapo stabais pamynusiesiems tai, kas Lietuvoje buvo per ilgą istoriją sukurta.

       Pirmiausia reikėjo sunaikinti visas egzistavusias mūsų vertybes, pavergti protus. Per Sausio 13-osios dvidešimtmečio minėjimą Seimo pirmininkė Irena Degutienė pagaliau prabilo apie vertybes. Kokias?

       Jos buvo pakeistos vertėmis, pinigu. Tada žmogų valdyti labai lengva.

       Dėl ko bėgama į užsienį? Dėl pinigo. Didesnio.

       Neliko vertybių, kurios sulaikytų Lietuvoje. Niekas negalvoja, brangieji, juk čia Lietuva. Čia Tėvynė.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai Respublika.lt
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentarai


   * Žygeivis 2011 sausio mėn. 18 d. 19:29:07

     Ir ši, ir prieš tai buvusios valdžios - Lietuvos Valstybės
     Nepriklausomybę ir pačią Lietuvių Tautą išdavusios ir pardavusios -
     ne amžinos.

     Kada Tautos kantrybė truks - ir tai įvyks jau greitai, ateis į valdžią
     tikri Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės patriotai - ne dabartiniai
     vagys, ir ne įvairūs išdavikai-kosmopolitai...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Sau 2011 19:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tylioji okupacija “po vieną hektarą”


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/n ... komentuoti

2011 sausio mėn. 19 d. 08:59:11

     Vyriausybei iškilo istorinis klausimas. Ar jau šiemet bus laisvai pardavinėjama Lietuvos žemė?

     Tokio istorinio klausimo nesvarstė nė vienas Lietuvos didysis kunigaikštis. Tokio istorinio klausimo nesvarstė nei tarpukario Lietuva, nei mes prieš 20 metų. Mūsų žemė visada buvo ginama. Iki paskutinės ežios ar grumsto. Tačiau istorija keičiasi. Tik ar lietuvių naudai.

     Tėvynę galima parduoti visai lengvai. Po vieną hektarą. Už didesnius pasiūlytus pinigus. Nejaugi būtent dabartinė lietuvių karta taps tarsi tas “bomžas”. Taip norėjęs išgerti, kad už grašį pardavė trobą. Su gyventojais.

      Vyriausybė delsia. O kodėl delsia? Nes gegužės mėnesio starto jau lūkuriuoja apsukrieji eksžemėtvarkininkai. Per žemės reformą pusvelčiui prisipirkę ar tiesiog prisidovanoję iš naivių žmonelių sklypų. Juk apsukruoliai tuos sklypus atmatuodavo ir su sąlyga. Močiute, atmatuosiu su sąlyga, jei dalį sklypo man padovanosi. Ar dar paprasčiau įtikinėdavo: močiute, tu jau sena, o tavo sklypelis nieko nevertas. Parduok iškart. Aš, mano žmona ar tetulė užmokės už tavo “bevertį” sklypelį brangiau.

      Lūkuriuoja inteligentiški, kaklaryšius ryšintys šaunieji vyrukai, važinėję po kaimus ir įtikinėję naivuolius parduoti žemės ūkio bendrovių pajus. Nes pajai, anot berniukų, nieko neverti. Taip buvo kaupiamos žemės. Be jokio pistoleto, kaukės ar reketo.

      Visoje Lietuvoje lūkuriuoja tie naujieji žemvaldžiai. Užsėdę ne ant savo protėvių žemių. Užėmę gražiausias paežeres. Derlingiausius laukus. Jie nekantriai lūkuriuoja kadaise mūsų derybininkų suderėto su Europos Sąjunga starto. Kad pusvelčiui supirktas provincijos naivuolių žemes pakeistų į šlamančius eurus.

      Jiems nerūpi, kam išparduoti savo Tėvynę. Prancūzui ar belgui. Parduotų ir Šiaurės Korėjai, ir Gvinėjai. Jei tik galėtų. Nes jiems rūpi tik pinigai. Ir kas pasiūlys už žemę brangiau. O su pinigais jau galės įsitvirtinti bet kokioje turtingesnėje valstybėje.

      Nes kas jiems Lietuva? Tik išsunkta, išgręžta kempinė. Iškeista į nuosavus limuzinus, lėktuvus, pilaites prie Viduržemio jūros ir t.t. Jiems seniai “dzin”. Kas bus Lietuvai. Kai ją galutinai apiplėš. Jie pasiruošę nuo gegužės dalyvauti toje tylioje Lietuvos okupacijoje “po vieną hektarą”. Nors tai yra kolaboravimas.

      Jei modernumas tik toks, tai kuo jis skiriasi nuo mankurto? Praradusio istorinę atmintį?

      Nereikia gąsdinti, kad Lietuva, šiemet neįsileidusi užsieniečių, būtų neliberali. Atsiribojusi kuolais. Nereikia įtikinėti, kad sava žemė yra pasenęs valstybingumo įrodymas. Nepakeisime psichologijos. Lietuviui sava žemė - pats tvirčiausias įrodymas.

      Nesuprasime, jei Lietuva bus be skrupulų išparduota turtingesniems austrams, danams ar belgams. Būtent šiemet, kai mūsų ūkininkai dar neatsigavę, padėta ant Europos prekystalio. Nes jie, mūsų per pigią žemę nupirkusieji, taip pat atsiribos savo naujas teritorijas tais pačiais kuolais. Bus tokie pat nemodernūs, neglobalūs kaip ir mes. Taip pat saugos savo privačias valdas. Jei ką nuvaikysime nuo Lietuvos žemės, tai tik savuosius.

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/n ... komentuoti

# Žygeivis 2011 sausio mėn. 19 d. 18:10:46

      Lietuvoje turi būti priimtas labai aiškus įstatymas - Lietuvos Valstybėje žemę nuosavybėje gali turėti tik mūsų Valstybės piliečiai.

      O dar geriau - parašyti labai aiškiai: tik lietuviai. Visokie kitokie - tik nuomoti (ir tai su labai konkrečiomis, jau įstatyme apibrėžtomis sąlygomis: pvz. nuomoti leidžiama ne ilgiau kaip 5 metams, o po to sutartį galima pratęsti).

     Kitaip labai greit bus taip pat, kaip jau buvo Palestinoje. Ir tada Lietuva bus - bet jau ne lietuvių. O po to greit ir vardą pakeis...

     Akivaizdu, kad "socdemų-konservų" (ir panašių) kosmopolitų valdžios, jau pardavusios Lietuvą ir gabalais, ir visą - "urmu", to nepadarys, todėl Lietuvių Tauta, jei nori išlikti per amžius, turi išsirinkti tokią valdžią, kuri būtų tikra lietuviška tautinė-patriotinė, o ne sudaryta iš Vakarų ar Rytų vergų ir tarnų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 20 Sau 2011 19:37. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Sau 2011 16:00 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Diskusija: kam parduosime Lietuvos žemę?


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... uvos_zeme/

2011 sausio mėn. 20 d. 14:16:04
Respublika.lt, Eltos inf.

     Dėl draudimo pratęsimo užsieniečiams įsigyti žemės ūkio ir miškų paskirties žemę Lietuvoje iki 2014 m. Vyriausybėje bendro nutarimo pasiekti vis dar nepavyksta. Liberalieji valstybės sluoksniai užsimena apie žmogaus teisių suvaržymus bei iš žemdirbių atimamą laisvo pasirinkimo galimybę, tuo tarpu priešingos nuomonės laikosi tie, kurie teigia, jog leidus užsieniečiams laisvai pirkti ir disponuoti žeme Lietuvoje kiltų pavojus nacionalinėms vertybėms, o šalies ūkininkai susidurtų su nelygia konkurencija užsienio žemdirbių atžvilgiu.

      Dar praėjusių metų spalio 20 d. Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė Žemės ūkio ministerijos parengtai pozicijai iki 2014 m. gegužės 1 d. pratęsti draudimą užsieniečiams įsigyti Lietuvoje žemės ūkio ir miškų paskirties žemės. Šių metų gegužės 1 d. baigiasi išsiderėtas septynerių metų trukmės pereinamasis laikotarpis. Pagal ES stojimo sutartį, Lietuva turi teisę draudimą pratęsti dar trejiems metams.

      Ketvirtadienį naujienų agentūroje ELTA surengtoje diskusijoje "Kam parduosime Lietuvos žemę?" apsilankęs Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis teigė, jog viešojoje erdvėje netylančios diskusijos, kuriose neretai atsispindi abejonės pačios ES stojimo sutartyje numatytos sąlygos tikslingumu, jau yra šiek tiek pavėluotos, todėl labiausiai derėtų susikoncentruoti ties tuo, dėl kokių priežasčių tie treji metai mums yra tokie svarbūs.

      "Mūsų ūkininkai, atsiėmę žemę, visą dėmesį skyrė gamybos priemonių sutvarkymui ir atnaujinimui. Iki šiol jie negalėjo koncentruoti reikiamos dalies savo lėšų į žemės įsigijimą ir ūkių plėtrą. Kaip komitetas mes atstovaujame žemdirbiams ir matome, kad žemės gamybos sektorius yra stabiliausias, ir jis valstybei yra labai reikalingas, todėl valstybei reikia išlaikyti jį savo rankose, o be žemės to neįmanoma padaryti. Negalima juokauti su žeme, nes be žemės nėra ir valstybės", - tikino E. Pupinis.

      Parlamentaro teigimu, įstatymas ir šiuo metu yra numatęs maksimalias žemės įsigijimo normas tiek bendrovėms, tiek fiziniams asmenims, taigi egzistuoja atitinkamas kontrolės mechanizmas, neleidžiantis besąlygiškai disponuoti nuosavybe.

      "Europos Sąjungos pati idėja buvo ekonominiais svertais padėti atsilikusiems kraštams, teikti jiems paramą jų ūkių sutvarkymui. Tokių resursų, kurie mus pasiekia iš ES fondų, mes negalėjome turėti. Su jais dabar galima modernizuoti ūkius bei suteikti kitokią paramą ūkininkaujantiems. Mes pralaimėjome sudarinėdami ir derėdamiesi dėl kai kurių sutarčių, tačiau čia jau nebelieka ko kaltinti, o reikėtų civilizuotai pripažinti ir atsakingai žiūrėti", - sakė E. Pupinis.

      Signataras Rolandas Paulauskas pažymėjo, jog esminės problemos glūdi pačioje Europos Sąjungoje, todėl tik dar plačiau atvėrus jai vartus gali pradėti vykti tokie procesai, kurie atneštų nebeatitaisomą žalą pačiai valstybei.

      "Tik visiškai aklas turbūt nemato, kas darosi su pačia ES, su euru ir visos zonos finansine sistema. Juk nėra absoliučios tikimybės, kad euras po trejų metų dar egzistuos. Pasaulyje šiuo metu vaikšto labai daug tuščių pinigų, su kuriais laksto spekuliantai, kurie dabar bando įsigyti nuosavybę.

 
      Šiuo metu realūs aktyvai yra perkami už tuščius pinigus. Viso pasaulio analitikai teigia, kad dabar tereikia pirkti realią vertybę, tai yra žemę bei nekilnojamąjį turtą. Žemė yra pinigų darymo mašina. Todėl skirtumas, kas ją valdys, yra didžiulis", - aiškino R. Paulauskas.

      Visiškai priešingos nuomonės laikėsi Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Kęstutis Mozeris, kuris pabrėžė, jog žemę Lietuvoje galėtų įsigyti ne visų užsienio šalių, o tik Europos Sąjungai priklausančių valstybių piliečiai, ir jau vien dėl šios priežasties nederėtų žemės įsigijimo liberalizavimo klausimo vertinti taip skeptiškai.

      "Dabar dešimtims tūkstančių žmonių Lietuvoje yra uždedamas jų nuosavybės apribojimas ir pažeidžiamos jų teisės. Ministras (žemės ūkio ministras - ELTA) patvirtino, kad ir dabar žemė Lietuvoje yra pardavinėjama nelegaliai, tai kodėl gi mes norime uždrausti žemę pardavinėti sąžiningiems belgams ir olandams. Natūralu, kad žemės kaina panaikinus draudimą paaugs, nes atsiras daugiau rinkos dalyvių. Bet kodėl aš turiu dabar parduoti savo žemę už mažą kainą vietos spekuliantui? Tos žemės juk niekas neišsiveš, išlieka ir valstybės apribojimai, o valstybė išlaiko teisę paimti žemę visuomenės reikmėms ir netgi ją nacionalizuoti, kaip ir visur kitur pasaulyje", - teigė K. Mozeris.

      Stambaus Lietuvos ūkininko Česlovo Petruškevičiaus teigimu, tas trejų metų laikotarpis, kurį Lietuva turi galimybę išsiderėti, būtų labai svarus indėlis stengiantis kelti šalies ūkių konkurencingumą su bendru ES zonos žemės ūkių sektoriumi.

      "Mes dalyvaujame įvairiose ES paramos programose, kadangi visur tų pinigų reikia, jei norime būti konkurencingesni. Jeigu tuos trejus metus atidėtų, tai mes per šį laikotarpį būtume stipriai modernizavę savo ūkį, o tada ir mes galėsime žemę įsigyti brangiau bei plėsti savo valdas, tačiau dabar tai padaryti yra praktiškai neįmanoma", - aiškino Č. Petruškevičius.

      Rašytojas Romas Sadauskas pažymėjo, jog niekada anksčiau Lietuvos teritorija dar nebuvo tokia didelė kaip per šį nepriklausomybės dvidešimtmetį, kai mes vienu metu turime Klaipėdą, Vilnių ir Druskininkus, todėl mes privalome žemę tvarkyti ir puoselėti itin protingai.

      "Tas draudimo pratęsimas trejiems metams tėra laikinas sprendimas, problemos atstūmimas. Ką mes darysime po tų trejų metų? Širdimi jaučiu ir noriu, kad ta žemė priklausytų tik lietuviams, bet savo proto dalelytėmis jaučiu, kad tai, jog mes taip bijome, yra nenormalu. Žinau jaunų žmonių, kurie brangina tą žemę kaip savo tėvų palikimą, tačiau tokių tėra mažuma", - sakė R. Sadauskas.

Komentarai
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentuoti

* Žygeivis
2011 sausio mėn. 20 d. 15:05:15


      Šis Lietuvių Tautos žemės išpardavimas svetimšaliams yra vieno ir to paties Lietuvos "išlietuvinimo" plano sudėtinė dalis.

      "Žydroji Europa" puikiai žino, kad būtent Lietuviai sunaikino "raudonąją blogio imperiją", o dabar sunaikins ir šią naująją "žydrojo blogio imperiją". Ir todėl visaip stengiasi sunaikinti pačią Lietuvių Tautą ir Lietuvos Valstybę.

      O įvairūs vietiniai išdavikai ir parsidavėliai Lietuvoje jiems padeda šiame niekingame mūsų Tautos priešų sumanyme.


* Žygeivis
2011 sausio mėn. 20 d. 15:47:37


     "Lietuva bus - bet be lietuvių" - KPSS CK sekretorius Suslovas, 1945 m.
     P.S. Siūlau pasidomėti dabartinių "valdžios vyrų ir moteriškių" biografijomis - iki 1990-91 m.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Sau 2011 19:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
    Lietuvių Tautos gyvybiniai interesai visada buvo, yra ir bus aukščiau už bet kokius "žmogaus teisėmis" bandomus pateisinti grupinius interesus - visai nepriklausomai nuo to, kokios tai grupės: oligarchinės, "žemgrobių", "paveldėtojų", "žemdirbių" ar kokių nors "smulkiųjų žemės savininkų"...

     Kas mano kitaip - nuvažiuokite, pvz., į Izraelį (buvusią Palestiną) ir pasižiūrėkite kaip gyvena arabai-palestiniečiai, išpardavę nemažai savo nuosavybėje turėtų žemių dar iki WW2.

     Ir kuo tai jiems po to baigėsi...

     P.S. Beje, tuos, ką tokie tautiniai-patriotiniai lietuvybės išlikimo argumentai neveikia, nes jų vertybės kitos - "materialiosios", galiu jau dabar perspėti, kad neseniai sprogęs finansinis "burbulas" vėl pučiasi, o JAV ir ES spausdina vis daugiau niekuo "nepadengtų" pinigų...

     Įvairios prognozės rodo gana greitą pasaulinės esamų pagrindinių valiutų (dolerio ir euro) absoliutų krachą.

     Ir tada pinigai (labai įvairių valiutų) jūsų kišenėse virs paprasta makulatūra, o sąskaitos bankuose - tik "elektroninėmis šiukšlėmis".

     Gal jau pamiršote, kaip ne taip seniai doleris, kainavęs 4 litus, vos ne per vieną naktį nusmuko iki 2,5 lito... :) Dabar smukimas bus žymiai baisesnis.

     Kas tuo netiki, pasidomėkite, kaip pastaruosius kelis metus augo pasaulinės aukso ir kitų brangiųjų metalų bei įvairių žaliavų kainos (įskaitant ir maisto).

     Tada gal ir patys suvoksite, kas šiuo metu vyksta...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 16:37 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tomas Baranauskas. Kvailių ir vagių žemė


http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/tba ... d=41170711

Tomas Baranauskas
2011 sausio mėn. 24 d.

      Lietuvos žemės išpardavimo klausimą pragmatiniu požiūriu teikėsi nušviesti, matyt, protingiausias Lietuvos ministras ir Liberalų sąjūdžio vadas Eligijus Masiulis, dar neseniai leidęs sau visus neuždirbančius 5000 litų žmones pavadinti kvailiais arba vagimis.

      Dabar gi tarsi perlus kiaulėms E. Masiulis sviedė savo pragmatiškai protingas mintis kvailių tautai, vienareikšmiškai atsakydamas į aktualų klausimą, „Kam iš tiesų naudingas draudimas pardavinėti žemę užsieniečiams?“
http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... d=41080189

      Matyt, todėl, kad pagal E. Masiulio apibrėžimą esu laikytinas kvailiu, ko gero, nesugebėjau suprasti šio straipsnio logikos. Mat pirmojoje jo dalyje aistringai įrodinėjama, kad dėl draudimo laisvai pardavinėti užsieniečiams Lietuvos žemę, daugelis žemių dirvonuoja, „žemės ūkio produktų trūksta, todėl jų kainos pakilo į seniai regėtas aukštumas“ ir gema visos kitos blogybės.

      Tuo tarpu antrojoje dalyje ne mažiau tvirtai supeikiami kvailiai, manantys, kad užsieniečiai užplūs Lietuvą, nes kam gi tos Lietuvos žemės reikia, juk yra daug geresnių ir derlingesnių žemių, ir „kiek ūkininkų, sakykim, iš Prancūzijos ryžtųsi persikelti gyventi į jiems visiškai nepažįstamą šalį“.

      Abu E. Masiulio argumentai mane įtikino: užsieniečių reikia, kad išdirbtų žemę, kurios patys lietuviai dirbti nesugeba, tuo atpigindami maisto produktus ir atvesdami Lietuvą į pažangą ir šviesų, užsienio investicijomis aprūpintą, rytojų. Bet užsieniečių čia nebus, nes Lietuvos žemės prastos, nederlingos, kitose šalyse apstu daug geresnių. Tik nesupratau, kaip suderinti šiuos du argumentus? Tai bus tas užsieniečių antplūdis ar nebus?

       Pasirinkus vieną iš variantų, galima būtų paprognozuoti, kokia nauda ir grėsmės kyla iš laisvo Lietuvos žemių pardavimo užsieniečiams. Dabar gi ponas liberalusis ministras atliko itin įdomią pasekmių „analizę“, kuri remiasi prielaida, kad užsieniečiai užplūs Lietuvą, kai analizuojamos galimai teigiamos to antplūdžio pasekmės, bet aptariant galimas neigiamas pasekmes, jau remiamasi prielaida, kad niekas čia neplūs ir Lietuvos žeme nesidomės. Tokia proto ekvilibristika tikrai verta didesnio nei vargani 5000 litų atlyginimo! Ir Lietuvos pasiaukojimo eksperimentui, kuris ir parodytų, kuri iš minėtų prielaidų buvo teisinga.

      Nelabai supratau ir kito liberalų vado argumento. Esą dėl žemės pardavimo užsieniečiams ribojimo „nukenčia žemės savininkai, kurie nori savo turtą parduoti už tinkamą kainą“, o tai „labai naudinga keliems vietiniams verslininkams ir politikams, kurie pusvelčiui prisipirko žemės ūkio bendrovių, didelių žemės plotų ir dabar neblogai gyvena“. Tiek dar aišku: kas perka žemę gyvena gerai, kas ją parduoda – matyt, nelabai. Su sąlyga, žinoma, kad nusipirkęs žemės žmogus užsiima ūkininkavimu, o ne tiesiog prisipirko žemės ir laukia jos kainos padidėjimo. Betgi toliau E. Masiulis prasitaria ir apie kokius verslininkus jis kalba: „Šie apsukrūs verslininkai po kelių metų galės be vargo perparduoti supirktą žemę tiems patiems „blogiečiams“ užsieniečiams.“

      Atleiskite, garbusis ministeri, apie kokį gerą gyvenimą tų, kurie prisipirko žemės ir ketina ją perparduoti užsieniečiams, kalbate? Gal jie ir gerai gyvena, bet tik ne dėl operacijų su žeme. Dėl žemių pirkimo jie kol kas turėjo tik išlaidų, o pelno gali tikėtis tik tuomet, kai žemės vertė pakils ir ateis metas ją išparduoti. O dabar dar ekonominė krizė, dėl kurios jų piniginės suplonėjo, o susipirkto nekilnojamojo turto vertė krito, varo tokius veikėjus į neviltį.

      Vienintelė viltis – galimybė kuo greičiau ir pelningiau išparduoti supirktą turtą. Išparduoti, žinoma, užsieniečiams, kurie turi daugiau pinigų, negu buvę tų žemių savininkai – nė 5000 litų per mėnesį neuždirbantys kvailiai. Ar tik ne iš tokių verslininkų nekantraus, tarsi prie užrakintos tualeto būdelės, trypčiojimo ir kyla padriki, vienas kitą neigiantys, ministro E. Masiulio argumentai, kodėl taip reikia nedelsiant pradėti Lietuvos žemių išpardavimą?

      Tad ką gi norėjo pasakyti garbusis ministras? Gal tik paprastą mintį: netrukdykite vagims iš kvailių supirktą žemę parduoti protingiesiems užsieniečiams? Ministras juk, vadovaudamasis savo ideologija, tik bando pakelti Lietuvos – kvailių ir vagių žemės – intelekto lygį, kuris, ministro įsitikinimu, matuojamas pinigais.

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=5

Pavadinimas teisingas,
2011 01 24 10:15


       Galima pridurti, kad vagys čia visada buvo valdžioje, o kvailiai juos pakentė.

       Pradžioje reikėjo sunaikinti Lietuvos žemės ūkį - buvo dirbtinai išdrąskytos bendrovės, išvogta technika, kaimo žmonės "atsiėmė" žemę - ten, kur ji atliko nuo valdžios vagių, nes buvo ne prie ežerų ar didmiesčių.

        Po to mokėjo kompensacijas iš EU pinigų - kad kaime neliktų karvių; todėl dabar jautienos kainos kosminės, o pieno žaliavos trūksta.
Neliko karvių - nebereikia ganyklų, tai piktžolėmis apžėlusios pievos, kurias reikia parduoti užsieniečiams.

        Neliko karvių - nebėra mėšlo, o kaimo žmogus mineralinių trąšų nebeįperka. Todėl piktžolėmis apaugo laukai, nes ir bulvių sau žmonės nebepasiaugina, o pačios bulvės brangsta iki pasiutimo.

        Kai viso to nebeliko, ir kai išgamų valdžia sunaikino Lietuvos ekonomiką galutinai - kaimas ištuštėjo, nes kas tik galėjo, pabėgo į užsienį.

        Tai dabar klausimas ir Masiuliui, ir kitiems valdantiesiems - gal būt, dar truputį per anksti parduoti užsieniečiams dirbamą žemę?

        Nes po dar poros kubiloidų valdymo metų bus galima parduoti pasirinktinai ir ištuštėjusius Lietuvos miestus...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007