Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)
http://www.lndp.lt/diskusijos/

Julius Naščenkovas: ES ar tiesiog Lietuva?
http://www.lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=63&t=4695
Puslapis 11

Autorius:  Žygeivis [ 02 Kov 2010 16:38 ]
Pranešimo tema:  Julius Naščenkovas: ES ar tiesiog Lietuva?

Julius Naščenkovas: ES ar tiesiog Lietuva?


http://www.balsas.lt/naujiena/377423/j- ... og-lietuva

2010.03.02 09:21

     „Svarbiausia – stipri Lietuvos integracija į NATO ir ES. Didesnę mūsų krašto integraciją į ES Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija ir valdančioji koalicija supranta labai paprastai – pasisakome už tai, kad stiprėtų Briuselio institucinis vaidmuo“ – sako Audronius Ažubalis
http://www.lzinios.lt/lt/2010-03-01/die ... ktika.html

Paveikslėlis

AFP/Scanpix nuotr.


     Išgirdęs šiuos žodžius įsiklausiau ir į Romualdo Ozolo teiginį, jog „Kovo 11-osios valstybės nebėra. Antroji Respublika baigėsi 2004 metų gegužės 1 dieną“
http://www.lrytas.lt/-12671099221264801 ... mpaign=rss

     Ar A. Ažubalio konstruojama Lietuva vis dar atitinka rėmus, numatytus Konstitucijoje? Dar svarbiau, ar užsienio reikalų ministras, spręsdamas Lietuvos raidos strategiją ir kryptis, neperžengia kompetencijos ribų? Esu tikras, kad ir pačioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje „stipresnis Briuselio institucinis vaidmuo“ kelia daug diskusijų.

    Bet kadangi diskusijos – tik dar vienas būdas nesusitarti, pasinaudosiu Tomo Čyvo pasiūlytu (kad ir su ironija) matematiniu metodu
http://www.balsas.lt/naujiena/377222/ka ... io-ilgesys

    T. Čyvas pragmatiškai siūlo pasverti visus iki šiol neapskaičiuotus Nepriklausomybės privalumus ir palyginti su okupacinio periodo rezultatais.

    O kodėl nepasvėrus minėtų dviejų skirtingų Lietuvos Respublikų: iki 2004 metų gegužės 1 dienos ir po šios datos? Kitaip tariant, kodėl gi nepaskaičiavus, kokią naudą mes gavome iš narystės ES?

    Matyt, didžiausia nauda – politinė-psichologinė. Iš esmės prie savo, kaip valstybės, nuoskaudų ir vilčių pridedame priešdėlį „euro“. Nenoriu sumenkinti šito efekto: jei tai mums padeda jaustis lygiaverčiais prieš kitus europiečius, tada tai yra neįkainojama.

    Kokia narystės tiesioginė ekonominė nauda? Projektai, paprogramės, parama ir visos kitos lėšos, kurių kilmės šaltinis – ES institucijos, o išimtinis pagrindas gauti tas lėšas – narystė ES.

    Itin svarbi sritis – netiesioginė ekonominė nauda. Supraskime ją kaip įvairius pinigų srautus, kuriuos „įkvėpė“ narystė ES.

    Dabar pažvelkime į kitą lentelės pusę: kiek pinigų mums kainavo ES?

    Jei skaičiuosite, atsižvelkite į pakitusias importo ir eksporto sąlygas, į prarastą galimybę vykdyti rinkos protekcionizmą, į mokestinės politikos pakeitimus.

    Atsižvelkite, kokia narystės pasekmė vidiniam vartojimui.

    Suskaičiuokite, kiek narystė ES kainavo smulkiam ir vidutiniam (aišku, jei toks kada buvo) verslui.

    Nepamirškite rasti atsakymus, ar tokie resursai, kaip elektros energija, brango dėl pasaulinės rinkos pokyčių ar dėl mūsų įsipareigojimų ES.

    Nepadarykite klaidos – lėšos, kurias gavo privatus sektorius – tai ne tos lėšos, kurias gavo visuomenė ar valstybė: prisiminkite, kad per biudžetą perskirstoma tik dalis pinigų.

    Gal jums pavyko suskaičiuoti, kodėl per Lietuvos Nepriklausomybės šventę mes ir vėl kalbėsime, kokia esame laiminga tauta, kad galime būti ES nare?

    Nes aš matau nutylėtą problemą – ES tapo mūsų nepriklausomybės sąlyga. Blogiausia yra tai, kad mes Lietuvos, kaip Nepriklausomos valstybės, net neišmėginome: jau nuo 2000 metų pradėjome derybas dėl narystės ES.

    Regis, belieka viltis, kad „tėvynės mylėtojai“, dalyvaujantys savanoriškame panegirikos maratone, nepamirš ir argumentų – retai tai nutinka, bet visgi artėja šventė.

Julius Naščenkovas
http://www.suliko.lt

Pilietinė visuomenė

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/377423/ ... i-apacioje

Žygeivis - kam kas naudinga ES
2010-03-02 15:36:23


    Lietuvos Valstybės "išvalstybinimas" ir pavertimas ES marionete (visų pirma didžiųjų šalių: Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos) yra naudingas:

- mūsų vietiniams oligarchams ir "politikos elitui" (laisvai perkelia savo "prichvatizuotus" kapitalus į žymiai saugesnius Vakarus; esant reikalui "pasiremia" ES kokia nors direktyva ir pan.);

- Vakarų šalių oligarchams (gavo pigią kvalifikuotą, ne musulmonišką darbo jėgą ir mūsų rinkas; sunaikino savo konkurentus Lietuvoje - ypač žemdirbius ir žvejus);

- pederastams ir kitiems iškrypėliams (ES juos gina kaip savo "brangiausią turtą");

- "persidažiusiems" kompartijos nomenklatūrininkams ir kagėbistams (ES gina jų "žmogaus teises" ir neleidžia nuteisti, kadangi komunizmo nusikaltimus ES atsisako prilyginti nacizmo nusikaltimams - ir tai natūralu, kadangi ES šalyse vietinės kompartijos pakankamai įtakingos, o ES šalių žydų diasporos irgi "nemiega", kada pajudinamos bolševizmo-komunizmo "ištakos");

- mūsų "elitui" (pati aktyviausia - vadinasi ir pati pavojingiausia "elitui" - visuomenės dalis išvyksta ieškoti "geresnio gyvenimo" į užsienius, tuo pačiu sumažėja socialinė įtampa ir bet kokios galimybes pakeisti esamą išsigimusią sistemą);

    Manau, šį liūdną sąrašą galima pratęsti ...

P.S. Nurchaci - nepainiok ekonomikos su saugumu, ES su NATO.

    Beje, negi nematai, kad ES didžiosioms valstybėms - Prancūzijai, Italijai, Vokietijai - nors jos ir yra NATO narės, bet Rusijos imperijos rinkos ir galimi pelnai joms yra žymiai svarbesni, nei Lietuvos ir kitų NATO ir ES valstybių saugumas.

    Be jokios abejonės tik JAV strateginiai interesai padeda mums išgyventi, o Prancūzija, Vokietija ar Italija mus tuoj pat parduotų Rusijai, jei tik ji pasiūlytų gerą kainą.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/