Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)
http://www.lndp.lt/diskusijos/

Konservatyvėjanti Olandija paskui save nusives Europą?
http://www.lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=63&t=1679
Puslapis 11

Autorius:  Žygeivis [ 16 Lap 2007 19:56 ]
Pranešimo tema:  Konservatyvėjanti Olandija paskui save nusives Europą?

Konservatyvėjanti Olandija paskui save nusives Europą?


http://www.DELFI.lt
2007 lapkričio mėn. 16 d.

    Modernus Olandijos požiūris į tokius jautrius dalykus kaip narkotikų legalizavimas, gėjų teisės bei eutanazija gali atrodyti keistas užsieniečiams, tačiau Olandija visuomet sekdavo kitos Europos šalys, rašo „Newsweek“.

    Britanija, Italija bei Ispanija panaikino bausmes už marihuanos vartojimą asmeninėms reikmėms, o šveicarai, kaip ir olandai, įsteigė specialius punktus, kur narkomanai gali gauti naujų švirkštų.

    Ispanijoje dabar įmanoma tos pačios lyties žmonių santuoka. Berlyno ir Paryžiaus merai – gėjai, o gydytojų prižiūrima eutanazija yra leidžiama Belgijoje.

    Tačiau dabar olandai atsigręžė į dešiniąsias vertybes, o kartu iškilo ir klausimas – ar Europa jais vėl paseks. Neseniai Nyderlandų vyriausybė nusprendė uždrausti prekiauti haliucinogeniniais grybais. Eutanazija kol kas leidžiama (tiesa, griežtai prižiūrint medikams), tačiau „braška“ 1984 m. legalizuoti abortai. Vasarį naujoji, konservatyvesnė Nyderlandų premjero Jano Peterio Balkenende‘o vadovaujama vyriausybė pranešė peržiūrėsianti abortų socialines pasekmes ir svarstysianti jų uždraudimą.

    Olandai taip pat neapsisprendžia, ar jie yra antiemigracinių, ypač antimusulmoniškų, nuotaikų pionieriai. Dar prieš Rugsėjo 11-ąją, kai antimusulmoniškos nuotaikos tapo madingos kitose šalyse, populistas politikas Pimas Fortuynas pakvietė į „šaltąjį karą“ prieš musulmonus. Be to, olandai, visada buvę karšti Europos integracijos šalininkai, 2005 m. negailestingai atmetė pasiūlytą Europos Konstitucijos variantą.

    Kas taip keičia olandų požiūrį, klausia savaitraštis „Newsweek“. Simonas Kuperis, britų žurnalistas, praleidęs Nyderlanduose savo jaunystę ir daug rašęs apie šią šalį, sako, kad olandai dabar labiau nei bet kada palaiko griežtų priemonių politiką. Po P. Fortuyno nužudymo 2002 m. bei Theo Van Gogho, prieštaringai vertinto filmų kūrėjo, nužudymo 2004 m., olandai labai išsigando chaoso ir netvarkos. Išsigando jie ir neigiamo savo šalies įvaizdžio.

    „Olandai visuomet mėgdavo pasigirti savo teikiama pirmenybe liberalioms vertybėms, - sako S.Kuperis. – Tačiau dabar jie nepatenkinti tuo, kokioje padėtyje atsidūrė jų valstybė, ir šis įprotis dingo, bent jau kol kas“.

    Jamesas Kennedy‘is, Amsterdamo universiteto Olandijos istorijos profesorius, mano, kad olandai gali virsti neokonservatoriais tikrąja šio žodžio prasme. „Tai liberalai, susidūrę su plika realybe“, - priduria jis.

    Ar Nyderlandai pavers neokonservatoriais Europą? Jei taip atsitiktų, tuomet olandai tikrai galėtų save laikyti tikrais toliaregiais ir madų diktuotojais.

www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/abroad/ ... &com=1&s=1

Autorius:  Žygeivis [ 24 Sau 2008 17:17 ]
Pranešimo tema: 


Gedimino Kirkilo Interviu 2008-01-24:


    Žurnalistas:  Premjere, pereikime prie kitų klausimų.

    Vyriausybė pritarė Baudžiamojo kodekso papildymo projektui, kuriuo siekiama kovoti su vadinamaisiais „neapykantos“ nusikaltimais. Ir siūloma griežtinti baudžiamąją atsakomybę už nusikaltimus, padaromus dėl lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės ar pažiūrų. Ar Lietuvai tai iš tikrųjų reikalingas įstatymas?

    Premjeras: Šis įstatymas ir tokios normos galioja visose ES šalyse, ir mes nesame išimtis. Aš manau, kad gyvendami jau dabar daugiatautėje ir daugiarasėje ES šeimoje, mes negalim išvengti, neturėti tokių normų. Aš manau, kad toks pasiūlymas yra tikrai normalus. Ir labai svarbus, nes pasaulis globalizuojasi. Todėl tokių įvairių susitarimų gali būti ir daugiau.

    Žurnalistas: Bet, Premjere, jei jau kalbame apie ES, tai Europos žmogaus teisių teismas, tiesa, nedidele balsų dauguma, leido homoseksualioms poroms įsivaikinti vaikus. Ar Lietuva dėl to turėtų priimti savo sprendimą, ar vis dėl to mes turėsime paklusti EK nutarimams?

    Premjeras: Manau, kad ne tik Lietuva, bet ir kitos valstybės su savo vertybėmis, religinėmis ir kitomis pažiūromis turi priimti sprendimą. Aš nemanau, kad Lietuva šiuo atveju turi būti vienoda, kaip kai kurios kitos Europos šalys, kurios toleruoja tokius dalykus. Tai yra pačios visuomenės reikalas. Tai yra kitas klausimas.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/