Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)
http://www.lndp.lt/diskusijos/

Išbandymai Europos politikai ir ekonomikai
http://www.lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=63&t=10326
Puslapis 11

Autorius:  Žygeivis [ 16 Bal 2013 15:04 ]
Pranešimo tema:  Išbandymai Europos politikai ir ekonomikai

Išbandymai Europos politikai ir ekonomikai


http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=5977

2013 04 10

Pastaraisiais metais Europos Sąjunga (ES), tiksliau, galingosios Bendrijos valstybės pasmerkė silpnesnes šalis nares socialiniams ir politiniams išbandymams, kuriuos pavadino „fiskaliniu teisingumu“.

Dėl šios priežasties Pietų Europa ir dalis Rytų Europos tapo tam tikra politine laboratorija su eksperimentais bei nenuspėjamomis jų pasekmėmis.

Pasak ES pareigūnų, šie procesai gali virsti ir socialine revoliucija.


Vis dėlto Europos šalys ir visa ES turėtų persvarstyti pagrindines socialines sutartis, turėdamos galvoje ilgalaikius tikslus ir įvertindamos sąnaudas. Šiuos veiksmus Europos elitas atlieka lėtai.

Iš tikrųjų Bendrijoje ryškėja tendencija, kad rinkėjai, nesvarbu, kokios jų politinės nuostatos, atmeta tuos lyderius, kurie įgyvendina taupymo priemones.

Tiesa, valstybių patirtis ir joms tenkantys išbandymai skiriasi.

Graikijoje tai lėmė partijos „Golden Dawn“ („Aukso aušra“) iškilimą, nors ji egzistavo tikrai ilgą laiką, kol gavo didelį rinkėjų palaikymą. Be to, jis auga.

Tokios partijos sėkmė nereiškia graikų siekio grįžti į autoritarizmą. Tai veikiau atspindi valstybės kančias dėl politikos neefektyvumo ir korupcijos bei tikėjimą pasiūlyta gerovę skatinančia politika.

Taupymo priemonės paaštrino ir valstybingumo bei politinio legitimumo krizę Italijoje. Jos padėjo iškilti partijoms ar judėjimams, kuriems trūksta aiškių politinių tikslų, bet nestinga gebėjimo paveikti žmonių emocijas.

Ispanijoje nuosmukis ir skolų krizė taip pat skatina rinkėjus atsitraukti nuo chroniško taupymo, virstančio sudėtinga ir paprasto žmogaus gyvenimą lemiančia problema.

Nuo taupymą remiančių partijų rinkėjai pamažu nusisuka ir Portugalijoje, nors anksčiau jomis tikėjo.

Politiniai ir socialiniai neramumai Pietų Europoje pateikia keletą pamokų griežtų taupymo priemonių rėmėjams ir pirmiausia Vokietijai.

Ne tik skausmingu taupymu įmanoma pažaboti krizę ir priversti valstybę sėkmingai funkcionuoti.

Kita pamoka iš Pietų Europos yra tai, kad kapanojimasis iš krizės labai skausmingas ir pasiūlyti įrankiai veikia toli gražu ne visada.

Naujos socialinės sutartys turėtų vesti ne vien į fiskalinį teisingumą, bet ir į teisingumą apskritai, pabrėžiama „Project Syndicate“.

Šalių piliečiams derėtų leisti imtis iniciatyvos iš naujo apsvarstant valstybių politines ir ekonomines gaires. Jeigu pietinės euro zonos valstybės taip pasielgs, Europoje nebus apsiribota vienu modeliu ir atsiras daugiau vietos ir tarpusavio priklausomybei, ir socialiniam bei ekonominiam kūrybingumui.

Europos lyderiai vis kartoja diržų susiveržimo mantrą, pabrėždami, kad tai daroma dėl šviesesnio rytojaus.

Euro krizė yra ir politinė krizė, todėl itin reikalingi ilgalaikių sprendimų pasiūlymai ir jau minėti nauji socialiniai susitarimai.

Pagal 2013 m. balandžio 4 d. portalo http://www.project-syndicate.org/ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/