Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 11:12

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 13 Lap 2010 23:44 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Rimas Armaitis: Vadovai ir prioritetai


Šaltinis - http://lt.netlog.com/senas_vilkas/blog/blogid=54562

      Ne kartą sakiau „Vadovauti – tai parinkti gerus žmones ir nustatyti teisingus prioritetus“.

      Žmonės ir prioritetai, tai labai paprasta, tai vienodai tinka, kad ir kam vadovautumėt – kompanijai ar visai šaliai. Tai galioja kiekvienai organizacijai ir institucijai. Jei norime ištaisyti negeroves, reikėtų pradėti nuo šio išmėginto ir pasiteisinusio recepto. Nes jei žmonės bus netinkami, o prioritetai ne tie, tai niekas nepadės. TAŠKAS.

      Sėkmė ar nesėkmė priklauso nuo pasirinktos komandos. Jei norite sėkmės, reikia turėti grupę žmonių išmanančių ką jie daro. Manau suprantama, kad sėkmės paslaptis yra kolektyvinis komandinis darbas. Jei visa komanda veiks iš vien, pergalė garantuota, tas tinka ir kompanijoms ir Vyriausybei ir valstybės tarnybai. Bet tam reikia turėti gerą žaliavą – talentus.

      Bet aplinkoj tiesiog būtina turėti kitaip manančių žmonių, kuriuos galima vadinti „velnio advokatais“ tai verčia neprarasti budrumo.
Ir tai mane priverčia pagalvoti apie valdytojus. Kaip manote, ar neturime teisės prieš atiduodant savo balsus už prezidentą, ar kitą valdytoją žinoti, kokia bus jo komanda? Visi susifokusuojame į pirmąjį asmenį. Bet juk valdymas – tai ne vieno žmogaus spektaklis.

      Ar neatrodo keista, kad neprašome kandidatų iki balsavimo dienos pristatyti savo komandas?

      Bet manau pastebėjote, kad kandidato paklausus apie galimus paskyrimus, dauguma atvejų bandoma išsisukti sakant, kad iki rinkimų nedera ar per anksti kalbėtis apie konkrečius asmenis. Aš to nesuprantu. Kodėl tai turėtų būti tokia didelė paslaptis?

      Gal tiesiog reikėtų turėti rezultatų lentelę?

      Pavyzdžiui, krepšinio sezono metu žiūrime, kas pirmauja Nacionalinėje lygoje. Rezultatų lentelės leidžia iš karto nustatyti geriausius žaidėjus. Jose pateikiami visi svarbiausi duomenys: taškai, klaidos, pelnytų taškų vidurkiai, pražangos.

      O ar gerai būtų tokiomis lentelėmis apibūdinti ir valstybės tarnybos, Vyriausybės, ar prezidento komandos darbą.

      Partijos prieš rinkimus, ar kandidatai į prezidentus galėtų pateikti pretendentų į svarbiausius postus sąrašus ir mes galėtumėm įvertinti, kurios komandos žaidėjai stipresni. Atėjus rinkimų dienai, galėtumėm pažvelgti į savo renkamus valdytojus ir pasakyti: „Na, šito vyrioko pataikymai per trejetą pastarųjų metų buvo 0,22. Pažiūrėkime, ar tarp kandidatų nėra žmogaus su 0,35 įmetimų vidurkiu“. Iš principo tai turėtų būti talentingiausi mūsų šalies žmonės, o mes net nežinome, kas jie.
Ar mes neturėtumėm žinoti jų pavardžių?

      Manau dar reiktų atkreipti dėmesį ir pasižiūrėti į kandidato draugus.
Bet ar pas mus taip yra – NE, pas mus klesti favoritizmas.

      Jei kokios nors korporacijos generalinis direktorius savo departamentų direktoriais skirtų žmones, kuriems norėtų atsilyginti už jų paslaugas, kaip kad dažnai matome Vyriausybėje, prezidentūroje, valstybės tarnyboje, tai būtų priverstas aiškintis valdyboje.

      Galiu įsivaizduoti tokį paaiškinimą kompanijos valdybai „Suprantu, kad Jonas niekada neturėjo nieko bendro su pieno gamyba, bet jis padėjo man labai palankiomis sąlygomis gauti paskolą namui įsigyti.“ Ar jums tai nekelia juoko? Bet ar įsivaizduojate, kokią didelę mūsų Vyriausybės, valstybės tarnybos dalį sudaro artimi draugai?
Kai sprendžiamas šalies likimas, manau ne laikas galvoti apie atsilyginimus už paslaugas.

      Susikūrė nuostata, kad gėda, jei bijomasi skirti į svarbius postus artimus draugus, arba kitaip tariant „vergiškus malonumų įrankius“ paprastai tokie vadinami subinlaižiais.

      Blogai, kai komanda turi tik vieną požiūrį, paprastai tai būna valdytojo požiūris, tokia komanda neišvengs bėdos. Juk valdytojas savo požiūrį žino ir be kitų malonės.

      Bet pas mus praktikuojama, kad į svarbiausius postus skiria artimus draugus, arba draugus tų žmonių, kurie parūpino pinigus jo rinkimų kompanijoms, kurie velnias žino kuo užsiiminėjo ir kam vadovavo, kurie daug kur nelabai pritapo ir buvo priversti pasitraukti, kai kada tiesiog neįmanoma suprasti paskyrimo motyvų, bet kurie tiesiog aklai vykdo savo valdytojų nurodymus.

      Tai favoritizmo valdžios viršūnės pavyzdžiai. Tokių pavyzdžių pilna visur, kur tik pažvelgsite.

      Bet versle kažkodėl vertinamos ne pažintys, o žmogaus kvalifikacija. Juk nesamdysite drabužių modeliuotojo automobilių dizaino kurti. Nesodinsite už lėktuvo vairalazdės žmogaus, važinėjančio atrakciono automobiliukais. Taip tiesiog diktuoja sveikas protas. Gaila, kad rinkiminių kompanijų apmokėjimas, tai yra vienintelė tų žmonių kvalifikacija.

      Šiai dienai tiesiog nutrūko ryšys tarp politikos ir tarnavimo žmonėms. Todėl ieškant kompetencijos ne visada pavyksta gauti geriausius žmones. O turint galvoje tai, kokios brangios rinkimų kompanijos iškyla realus pavojus, kad greitai rinksime tik turtingus ir turinčius ryšių žmones. Kiekviena rinkiminė kompanija tampa brangesnė už praeitą.

      Paklauskite savęs, ar Jūs to norite? Jei ne, tai kodėl nebalsuojate už žmones, įsipareigojusius kažką padaryti visų labui, o ne tik savo gerovei.
Jei turite tinkamus žmones, tai padės Jums nustatyti teisingus prioritetus, o teisingi prioritetai padės Jums pasirinkti tinkamus žmones.

      Juk neįmanoma vadovauti kompanijai neturint verslo plano, tai kodėl manote, kad galima vadovauti šaliai tik trinant savo kelnes? Visada būtina turėti „karštąjį sąrašą“ ir jį pastoviai būtina atnaujinti. Jei nesugebate savo prioritetus apibūdinti penkiomis dešimtimis ar mažiau žodžių, tai kažkas negerai.

      Ar mes turime nacionalinį šalies karštąjį sąrašą? NE, jį ir sunku sudaryti, nes politikai mėgsta pūsti miglą.

      Norėčiau dar matyti, po klausimo kandidatui, kas sudarys jo komandą, paprašyti išvardinti tris svarbiausius prioritetus. Vienas, du, trys ir jokių dvejonių.

       Kai turime prioritetus, galime jų paklausti: „Kokie būtų Jūsų trys veiksmai kiekvienam iš tų prioritetų įgyvendinimui?“

       Juk nieko sudėtingo čia nėra. O atrodo sudėtinga tik dėl to, kad kandidatai nori tai sukomplikuoti. Bet mes turime siekti paprastumo. Ir kai išrinksime kandidatą, kurio prioritetai mums geriausiai tinka, turime pasistengti, kad tų prioritetų iš tikrųjų būtų laikomasi.

       Su atskaitomybe šiais laikais reikalai nekokie. Tai kaipgi sužinoti, kas iš tikrųjų buvo padaryta? Tiesiog reikia pradėti nuo patikrinimo, ar deklaruojami principai ir prioritetai yra veiksmingi, ar jie duoda norimus rezultatus.

       Lyderio pareiga siekti tikslų, didinančių visų gerovę. Ir štai testas patikrinti, ko jis iš tikrųjų vertas: reikia pasižiūrėti, ar, jam baigus eiti pareigas, jo ir jo vadovaujamo kolektyvo padėtis geresnė nei tada, kai pradėjo vadovauti. Labai paprasta, ar ne?

Rimas Armaitis

Straipsnis parengtas naudojantis Li Jakoka pastebėjimais apie valdymą.
http://www.demokratija.eu/

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Lap 2010 00:04 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Rimas Armaitis: Paprastas lyderio (valdytojo) testas


Šaltinis - http://lt.netlog.com/senas_vilkas/blog/blogid=53030

4 rugsėjo 2009 02:30

     Lyderis turi laikytis devynių principų, tai aiškiai akivaizdžios savybės, kurias reikėtų turėti kiekvienam tikram lyderiui. Taigi, tai puikus testas patikrinti kandidatams, kurie sakosi norį valdyti, vadovauti.

     Lyderis turi būti SMALSUS, jis turi klausytis, ką kalba žmonės, esantys už jį supančių ir jam pataikaujančių artimųjų rato. Jis turi daug ir godžiai skaityti, nes pasaulis yra didelis ir sudėtingas.

      Jei lyderis niekada nepalieka savo komforto zonos tam, kad išgirstų kitokias idėjas, jis apsamanoja. Jei jis niekada nepasitikrina, neišbando savo įsitikinimų, tai iš kur jam žinoti, ar yra teisus? Nesugebėjimas klausytis yra arogancijos atmaina. Tai reiškia, kad manote, jog jau viską žinote, arba kad jums tai tiesiog nerūpi.

     Lyderis turi būti KŪRYBINGAS, išsiskiriantis iš kitų, besistengiantis kažką padaryti kitaip – kalbu apie nestandartinį mąstymą. Niekada negalima būti tikru, nežinant visų faktų, nuojauta geras dalykas, bet faktai visada lieka faktais. Lyderiavimas – tai permainų valdymas, ir nesvarbu kam vadovaujama – visuomeninei organizacijai, kompanijai, ar valstybei. Padėtis nuolat keičiasi ir visada reikia būti kūrybiškam, sugebėti prisitaikyti prie situacijos.

     Lyderis privalo kalbėti. Kalbu ne apie gražbyliavimą ar postringavimus, o sugebėjimą žiūrėti tikrovei į akis ir sakyti tiesą. Ar dažnai pasitaiko, kad administracijoj sugeba kalbėti tiesiai šviesiai? Užuot tą darę, jos darbuotojai didžiąją savo laiko dalį stengiasi įtikinti kitus, kad padėtis ne tokia bloga, kaip atrodo. Nežinau, kas tai – neigimas ar apgaudinėjimas, bet jis po kiek laiko pradeda vesti jus klystkeliais. Galiausiai dėl melo, ko pasekmės klaidingi sprendimai - lyderis praranda pasitikėjimą.

      Komunikavimas turi prasidėti nuo tiesos sakymo, net jei tai būtų labai skausminga.

      Lyderis turi būti su CHARAKTERIU. Tai reiškia žinoti skirtumą tarp to, kas gerai ir kas blogai, ir turėti tvirtybės daryti tai kas gerai. Abrahamas Linkolnas yra pasakęs: „Jei norite patikrinti žmogaus charakterį, duokite jam valdžios“. Dauguma lyderių mažai paiso praeities klaidų, liūdnas jų pasekmes, o tai veda prie didesnių nesėkmių ir klaidingų sprendimų, o kai kurie sprendimai būna tiesiog katastrofiškai blogi, tiesiog pražūtingi.

      Lyderiui reikia DRĄSOS, kalbu apie vyriškumą (jo reikia net moterims lyderėms). Pasipūtimas ir gyrimasis nėra drąsa. Drąsa dvidešimt pirmajame amžiuje – tai ne pozavimas ir bravūra. Tai įsipareigojimas sėstis už derybų stalo ir kalbėtis. Jei esate politikas, tai drąsa reiškia laikytis savo pozicijos net žinant, kad dėl to prarasite rinkėjų balsų. Dauguma lyderių vengia pasirodyti viešai, jei auditorija nebuvo atrinkta ir išvalyta, jei tai nepadaroma bent dalinai. Dažnai tokie lyderiai kalba tik susitikimuose, kuriuose didžiąją auditorijos dalį sudaro labiausiai atsidavę jo šalininkai, atsakinėdamas tik į pačius švelniausius klausimus.

      Norint būti lyderiu, reikia turėti ĮSITIKINIMUS, reikia ugnelės, reikia aistros, reikia nuoširdžiai norėti kažką nuveikti, nesiskaitant nei su laiku, nei su išlaidom. Bet kaip išmatuoti tą ugnelę savo viduje? Kai kam daug smagiau turiningai pailsėti, pasivažinėti po užsienius bereikšmėm kelionėm taip prašvaistant pinigus, pasportuoti, papramogauti, pažvejoti. Kaip taisyklė, tai vyksta tada, kai reikia priimti atsakingiausius sprendimus. Rezultate tai gaunasi bėgimas nuo savęs, nuo problemos sprendimo, kas priveda prie visiško kracho. Kai kas už neveiklumą sugeba net pasididinti sau atlyginimus.

      Lyderiui reikia turėti CHARIZMOS, žavesio. Kalbu ne apie pastangas kristi į akis, atkreipti kitų dėmesį. Charizma yra savybė sukelianti kitiems norą sekti paskui jus. Tai sugebėjimas įkvėpti, bet ne pasigyrimas pradėtais, bet nebaigtais darbais, kaip dauguma bando tai įsivaizduoti. Žmonės seka paskui lyderį dėl to, kad pasitiki juo, bet ne dėl to, kad jo bijo, ar bando jam pataikauti, žinant, kad jis bet kuriuo atveju taps valdytoju ir teks su to susitaikyti ir prie to prisitaikyti. Būtent šitaip aš suprantu charizmą.

      Lyderis turi būti KOMPETENTINGAS. Juk tai savaime aišku, ar ne? Reikia išmanyti savo darbą, o dar svarbiau suburti aplink žmones, išmanančius savo darbą, bet ne aklai vykdančius klaidingus nurodymus norint įtikti. Daktaro laipsnis, dar nereiškia, kad dėl to galima laikyti kompetentingu. Lyderis privalo spręsti problemas, bet neatidėlioti jų sprendimo kitam, vėlesniam laikui, ar perkeliant jų sprendimą kitiems asmenims, bėgant nuo asmeninės atsakomybės ir savo nekompetencijos.

      Negalima būti lyderiu, neturint SVEIKO PROTO.

      Kaip vienas iš žinomos įmonės vadovų pasakė: „Žinok, kad vienintelis dalykas, galintis padaryti iš beždžionės žmogų yra sugebėjimas protauti ir sveikas protas. Jei arkliašūdžio neatskiri nuo vanilinių ledų, nieko iš tavęs nebus“. Bet ar dauguma turi sveiko proto? Manau, kad ta dauguma geriausiu atveju sugeba tik malti liežuviu, taukšti niekus, apie tai, kad viskas gerai, sprendimai teisingi ir aktualūs klausimai sprendžiami nekalbant apie detales, nes jų kaip taisyklė nėra ir t.t.

      Manau esami dauguma lyderių, valdytojų bent retkarčiais turėtų apsilankyti realiame pasaulyje.

      Lyderiais tampama, o ne gimstama, labai lengva filosofuoti užkėlus kojas ant stalo, arba permesti savo nekompetenciją ant kitų pečių. Tikras lyderis yra toks lyderis, kuris sugeba vadovauti, kai pasaulis pradeda griūti ir sugeba išbristi iš sudėtingiausios krizės, sugebantis viską pakelti iš pelenų.

      Nėra nieko pastovesnio už kaitą, tikras lyderis turi amžinai tobulėti, bet niekada neužmigti ant laurų. Ir neduok dieve, jei atsiranda lyderis, kuris nepaiso Konstitucijos, įstatymų, kuris bėga nuo klausimų, nes nesugeba į juos atsakyti. Apsaugok viešpatie ir nuo tokių, kurie laisvą žodį vadina išdavyste, tai juk diktatūra, o ne demokratija.

      Lyderis neturi išsiskirti nuo visų kitų kažkokiom regalijom, išskirtine padėtimi, kuri sukuria atoskyrą nuo pasaulio ir mūsų visų. Juk jis kaip ir mes visi, tad kaip pakilime, taip ir kritime turi būti su visais kartu.

Pagarbiai Jungtinio demokratinio judėjimo http://www.demokratija.eu/ svetainės administratorius Rimas Armaitis

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007