Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 10 Geg 2024 03:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 01 Bal 2010 00:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Istorijos spiralė: ar bus Ketvirtasis padalijimas?


http://www.patriotai.lt/straipsnis/isto ... ment-13648

treč., 2010-03-31 20:32

Stanislovas Buškevičius

     XVIII a. pabaigoje nuolatinių išorės ir vidaus karų varginama, tuometinio šalį valdančio ir politiškai aktyvaus visuomenės sluoksnio – bajorų – savivalės ir savanaudiškumo nusilpninta, į anarchijos liūną įstumta Abiejų Tautų Respublika tapo lengvu grobiu agresyvioms kaimynėms. Bajorų parlamentarizmas virto chaosu ir nelaime Respublikai: didikai ar jų grupuotės, taip pat užsienio (dažniausiai carinės Rusijos) agentai žlugdydavo seimus, siekdami kad nebūtų priimti jiems nenaudingi įstatymai. Valstybės iždas nuolat būdavo pustuštis, didikų nesutarimai bei tarp bajorų išplitusi korupcija stūmė Respubliką į bedugnę, kurioje atsidūrusi ji tapo nepajėgi atsispirti Europos didžiųjų valstybių užmačioms.

     Viskas baigėsi 1795 m., kai trys galingos Europos šalys – Rusija, Austrija ir Prūsija – pasidalijo Lietuvos – Lenkijos valstybę ir pasmerkė lietuvių tautą ilgus dešimtmečius vilkti svetimųjų jungą. Šis istorijos tarpsnis mums visiems turėtų būti pamoka, kurią privalom išmokti idant nekartotume praeities klaidų, nes panašu, kad gyvenimas sukasi spirale ir anksčiau ar vėliau mums teks spręsti problemas, panašias į tas, su kuriomis jau buvo susidūrę mūsų protėviai. Klausimas tik tas, ar mes galim suprasti praeities pamokas ir priimt teisingus sprendimus?

     Galima nesutikti, tačiau man šiandieninė situacija labai primena tuos tolimus aštuonioliktojo amžiaus įvykius, kada atsakingas už valstybės valdymą politinis elitas tą valstybę pats ir pražudė paaukojęs ją vardan trumparegiškų ir savanaudiškų interesų. Mūsų laikų valdantysis sluoksnis – politikai ir biurokratai – jau įstūmė Lietuvą ne tik į ekonominę, bet ir į moralinę bei psichologinę krizę. Tuštėjant biudžetui ir gilėjant sunkmečiui valdžia dar labiau nusisuka nuo žmogaus, pasmerkdama jį arba emigruot, arba degraduot. Situacija kasdien darosi vis grėsmingesnė, tačiau valstybės vyrai ir moterys ne tik kad nebando gelbėti padėties, bet savo neatsakingais veiksmais pila dar
daugiau alyvos į ugnį.

     Trumparegiškos taupymo politikos rezultatas – didėjanti bedarbių armija, mintanti iš pašalpų ar dirbanti „šešėlyje“. Ar ne geriau būtų buvę pasekti Vokietijos pavyzdžiu ir tiesiog sumažinti biudžetinių darbuotojų darbo valandas, taip sumažinant valdymo išlaidas, bet tuo pačiu paliekant žmogui pragyvenimo šaltinį ir galimybę išlaikyti perkamąją galią? Tačiau taip daroma tik valstybėje, kurioje yra svarbus kiekvienas pilietis. Tuo tarpu mūsų valdantysis elitas kasdien vis labiau praranda žmogiškumo likučius: augant nusikalstamumui – mažina finansavimą Policijos departamentui, pasmerkia piliečius gyventi nesaugioje aplinkoje ir jausti nuolatinę baimę.

     Kaimynai estai finansavimą policijai netgi padidino, nepaisydami šalį užgriuvusio sunkmenčio. Seimo nariai mielai diskutuoja apie galimybę įsigyti vandens patrankų riaušėms malšinti, kai tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija nesugebėjo tinkamai pasirengti naujo tipo gripo viruso epidemijai. Ar tai nėra siaubingo cinizmo pavyzdys?

     Išsivysčiusių šalių stuburas – vidurinioji klasė, tačiau Lietuvoje jai susikurti nėra jokių galimybių, nes nepažabojamos monopolijos neleidžia plėtotis smulkiajam verslui, o valdžios nenoras įvesti progresinius mokesčius dar labiau didina atotrūkį tarp turtingųjų ir vargšų. Įgyvendinti reformas, kurios būtų „atgręžtos“ į žmogų, neužtenka politinės valios, nes to neleidžia daryti stambūs finansiniai rykliai, kontroliuojantys korumpuotus Seimo narius bei valstybės tarnautojus.

     Visiška politinės sistemos degradacija verčia mane brėžti istorinę paralelę su žlungančia XVIII amžiaus Lietuvos Lenkijos valstybe, kurios egzistavimas baigėsi Trečiuoju padalijimu. Ar galim būti tikri, kad nebus Ketvirtojo padalijimo? Žinoma, šiuolaikinis valstybės padalijimas greičiausiai vyktų kitokia forma, tačiau mūsų tautai jis būtų nemažiau pražūtingas. Kada aktyvioji visuomenės dalis sparčiai emigruoja, o šalį valdo korumpuoti savanaudžiai, tokia valstybė greitai tampa pasaulio galingųjų žaidimo lenta.

      Silpnavalių politikų sprendimas uždaryti Ignalinos AE sparčiai stumia Lietuvą į visišką energetinę priklausomybę nuo Rusijos. Autoritarinė Rusijos valdžia, turinti savo rankose energetinius svertus, gali daryti neabejotiną įtaką Lietuvos vidaus gyvenime. Užsienio politiką jau seniai reguliuoja kita galinga valstybė – Europos Sąjunga. Iš ES taip pat atslenka ir kosmopolitizmo virusas, naikinantis tautiškas tradicijas bei tradicines vertybes. Virusui užkirsti kelią korumpuoti padlaižiai nė nesistengia, paisydami vien savo interesų jie leidžia pasaulio galingiesiems dalintis įtakos sferomis mūsų mažoje šalyje. Tad, mano akimis žiūrint, ketvirtasis padalijimas, kaip procesas, jau prasidėjo. Kuo šis procesas baigsis priklausys tik nuo eilinių tautos sūnų ir dukterų, nes valdantysis elitas savo veiksmais gali tik pražudyt valstybę.

     Aštuonioliktame amžiuje sunaikintą Respubliką naujam gyvenimui prikėlė iš lietuviško kaimo kilusi tautiškai susipratusi inteligentija. Nuo gausybės priešų jauną valstybę XX a. pradžioje apgynė jauni idealistai, kaimų ir miestelių vyrai, drąsiai pakilę į kovą su kur kas gausesnėmis agresorių pajėgomis. 1940 m. Lietuvos valdžia nedrįso priešintis okupantui, be šūvio atidavė kraštą komunistų ordoms, tačiau šią gėdą savo krauju nuplovė tūkstančiai paprastų, savo kraštą mylinčių lietuvių vyrų ir moterų atkakliai kovojusių ir žuvusių gimtosios šalies miškuose. Iš sovietinės vergijos išsivadavom tik tų didvyrių dėka, kurie rankomis susikibę stovėjo Baltijos kelyje ar Vilniuje prie televizijos bokšto.

     Mūsų šalis po visų negandų atsitiesdavo ne kokios nors partijos ar politinės grupuotės, bet TAUTOS dėka. Ne nuo Seimo ir Vyriausybės priklauso, ar Lietuva išgyvens šį sunkų laikotarpį, bet tik nuo eilinių lietuvių: darbininkų, žemdirbių, mokytojų, moksleivių, studentų – visų neabejingų tautos ateičiai. Kokia Lietuva bus ateityje, ar nesutrins jos valstybingumo ekonominės negandos, didžiųjų valstybių interesai, kosmopolitizmo plitimas – tai nulemsim mes visi ir kiekvienas iš mūsų.

     Lietuva bus tokia, koks bus lietuvis. Būkim tokie, kokios norim kad būtų valstybė: rūpinkimės savo artimaisiais, būkim teisingi sau ir kitiems, sąžiningai atlikim savo darbus ir priedermes, mokykim vaikus mylėti ir pažinti gimtą kraštą, gerbti tautos kalbą ir senolių tradicijas, nepavydėkim, o kai ištiks bėda – padėkim kaimynui, galų gale būkime reiklūs sau. Jei gyvensim vadovaudamiesi moraliniais ir dvasiniais principais, neišvengiamai pakeisim ir valstybę. Bet pradėkim nuo savęs. Pradėkim dabar.

Komentarai


tautos valia
treč., 2010-03-31 22:23


     Tik aukštesnioji jėga Gamta atliks jai priklausančius darbus - nauja karta stojo į priešprieša visoms valdžioms, daug vyresniosios kartos žmonių dalyvauja patys arba palaiko jaunimą.
   
     Nacionalinės vertybės yra aukščiau už bet kokius ES ir lygių teisių diktatorių įstatymus.

     Senaties terminas bus panaikintas, kai tauta teis Tėvynės išdavikus. Jie praras ramybę, sveikatą ir visus privogtus turtus.

     Lietuvos dalinti nereikės, nes globalizacijos siautėjimo metu niekas nesugebės suvaldyti gerai organizuotų mažų šalių išsivadavimo judėjimų.

Žygeivis - Stanislovui patikslinimas
treč., 2010-03-31 22:54


     Ketvirtasis padalijimas jau buvo 1920 m., kada nuo Lietuvos Valstybės buvo atplėšta Pietų Lietuva ir Rytų Lietuva.

     O žymiai seniau - 1422 m., pagal taip vadinamą Melno taikos sutartį - nuo Lietuvos Valstybės buvo atplėšta Mažoji Lietuva, kurios šiaurinę dalį susigrąžinome tik 1923 m.

     Todėl reikėtų ne pasyviai laukti dar vieno padalijimo, o mąstyti, kada ir kaip:

     1) Lietuvos Valstybė susigrąžins Mažąją Lietuvą (pietinę dalį - Tilžę, Ragainę, Įsrutį, Gumbinę, Piliavą, Vėluvą, Pilkalnį, Stalupėnus, Darkiemį, Geldupę, Pakalnę (Gastus), Tvankstą (Karaliaučių), Aistmares, Vištyčio ežerą, ...) (aš jau nekalbu apie tikrąją Prūsiją)

     2) Lietuvos Valstybė susigrąžins Rytų Lietuvą (Ašmeną, Krėvą, Lydą, Alšėnus, Gardiną, Naugarduką, Breslaują, Drūkšių ežerą, Vydžius, Pastovį, Rodūnę, Drują, Dysną, Narutį ir Naručio ežerą, Svyrius, Zietelą, Gervėčius, Geranainius, Iviją ...)

     3) Lietuvos Valstybė susigrąžins Pietų Lietuvą (Punską, Seinus, Suvalkus, Raigardą, Vygrius, Baltstogę, Augustavą ...)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 06 Bal 2010 23:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    Kažkada Livonijos dalis iki DAUGUVOS buvo savo valia prisijungusi prie LIETUVOS KARALYSTĖS, atskirai pareikšdama, kad Lenkijos karaliui bus nepavaldi, tik Lietuvai...

    Galima būtų dar ir su Latvija vesti derybas dėl dalies KURŠO - kuris tikrai prisijungė prie Lietuvos ir tik prie Lietuvos, tuo pabrėždama Lietuvos viršenybę prieš Lenkiją...

   J.vPR. Lietuva pirmiausiai.~~~~

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Bal 2010 00:21 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
   Juozai, kaip tik su Latvija mums tikrai neverta svarstyti kažkokius sienų klausimus.

     Mūsų protėviai šį klausimą daugiau ar mažiau gerai jau išsprendė ir dabar gyvenkime taip, kaip turi gyventi du broliai. Juk kitų mes neturime.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Bal 2010 01:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
   Silpnas straipsnis, nes gandina liaudį, o sprendimų nesiūlo. Gi viskas sugedo nuo to laiko. kada landsberginiai paėmė po naktinių balsų skaičiavimo valdžią Sąjūdyje. O išeitis yra - tai rinkimai, kuriuose turi kautis idėjos, o ne žulikų pinigai.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 08 Bal 2010 00:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Lie 2009 22:49
Pranešimai: 111
Miestas: KAUNAS
    Kai Gyvenime vadovaujamasi moraliniais ir dvasiniais principais, keičiasi žmonių mąstysena ir padėtis valstybėj...

    Deja, dabar  esti  kitaip... Vis  dar „mes žengiam į juodžiausius laikus“...

    Gyvenam  demokratinėj visuomenėj, įstatymus leidžia „demokratiniai“ seimūnai...

    Ir valdo mus „dosnusis“ Briuselis, nors sunkmečio pabaigos vis nematyti... Tauta nuolankiai išgyvena tikrą „košmarą“...

    Demokratijos metu krašte visada įsiviešpatauja nepageidaujamas chaosas, o nuo  jo - tik vienas žingsnis iki vergijos - kad ir gražiais pažadais  pridengtos...

    O juk apie Didžiąją Lietuvos Karalystę (istorinis faktas!) puikiai kažkada žinojo visa Europa...

   „Nėra nelaimingesnės valstybės už tironiją ir laimingesnės už karaliaus valdomą“(Platonas)

_________________
Lietuva, tegu visi keliai tau būna tiesūs,
O žmonės, čia gyvenantys, vieningi ir dori...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007