Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 06:49

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 15 Vas 2014 22:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Lietuvos valdžia izoliavosi nuo visuomenės


http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/kom ... v-5is5IpyE

Mečys Laurinkus
2014-02-15 07:30

Jeigu Vasario 16-osios proga kas nors paklaustų, ko labiausiai trūksta Lietuvos politiniam gyvenimui, atsakyčiau - dialogo.

Dialogo ne kaip meninės priemonės ar filosofinės literatūros rūšies, bet kaip diskusijos tarp skirtingų politinių nuostatų, įsitikinimų ar konkrečių projektų, kai pašnekovai pirmiausia girdi vienas kitą, supranta argumentus ir galbūt net suranda kompromisinį sprendimą.

Pretenduojant atstovauti visuomenei, nesunku ant statinės užlipus išreikšti savo emocijas, kurpti pareiškimus, kalbėti monologais, bet dėl to politiku netampama. Politikui reikia girdėti ir suprasti, kas vyksta kitoje barikadų pusėje, o tokia klausa ne bet kam duota.

Be dialogo su savo priešininkais Sąjūdis nebūtų pajėgęs atkurti nepriklausomybės. Eidamas aštrios konfrontacijos keliu Sąjūdis laikui bėgant būtų buvęs siaurinamas, lokalizuojamas iki nedidelės politinės grupės ir neutralizuotas.

Siekdami ne tik valdžios, bet ir istoriškai būdami teisiojo pusėje, Sąjūdžio politikai pripažino, kad žmonės anapus barikadų yra nevienodi ir kad net iš vieno asmens gali išgirsti du - oficialų ir privatų - balsus. Toks buvo A.Brazauskas.

Dialogas, niekada nevirtęs glėbesčiavimusi, suteikė galimybę prie sovietinio režimo prisitaikiusiems žmonėms laikytis oriai, nors vėliau, praūžus istorinėms permainoms ir išblėsus baimei, ne vieno kolaboravusio su okupacine valdžia tokia Sąjūdžio subtilybė buvo įvertinta kaip silpnybė. Ir vis dėlto dialogu pasiektas tikslas buvo svarbiau už kai kurių veikėjų padorumo stoką.

Kuriantis partijoms ir vykstant nevienareikšmėms reformoms, dialogo poreikis tik stiprėjo. Ir lemiamais momentais juo buvo sėkmingai pasinaudota. Stojant į NATO didžiosios partijos, kairieji ir dešinieji, sugebėjo susėsti prie stalo ir sutarti svarbiausiais strateginiais klausimais.

Sutariančių politikų poveikis visuomenei buvo toks stiprus, kad vėliau, jau pritaikant ES normas ir taisykles, piliečiai, pasitikėdami politikų didesniu išmanymu, vis mažiau diskutavo, ką jos iš tikrųjų reiškia.

Ratifikuojant ES dokumentus Seime iš tribūnos buvo skelbiama, kad Lietuvos visuomenė yra labai protinga, pasitiki politikais ir, skirtingai nei kai kurios naujos ES narės, sutinka juos priimti be jokių ypatingų diskusijų ir juo labiau referendumų.

Apgaulinga ramybė tęsėsi neilgai. Pirmieji atkuto krikščioniškų vertybių sergėtojai. Paaiškėjo, kad ne viskas, kas vyksta Vakarų Europoje, yra priimtina gana gausiai Lietuvos visuomenės daliai.

Tačiau dar labiau išryškėjo, kad politikai yra visiškai nepasiruošę - nei dalykiškai, nei metodiškai - su visuomene ir juo labiau tarpusavyje diskutuoti apie šeimą ar netradicinę lytinę orientaciją.

Šiuo metu tiek Seimas, tiek įvairios visuomeninės organizacijos skendi tarpusavio kaltinimų, įžeidinėjimų ir komiksų lygio akcijų jūroje. Pasirodė ir platesnių apibendrinimų: Lietuva esą sugrįžusi į kitokią Europą nei tikėjosi.

Yra teigiančių, kad paniurzgėjusi Lietuva vis tiek privalės priimti net ir labiausiai jai nepatinkančius įstatymus. Mano manymu, jeigu nebus civilizuoto dialogo, konfliktinės situacijos tik aštrės.

Dialogas pradingo tvarkant beveik visus svarbesnius valstybės gyvenimo reikalus. Naujos atominės elektrinės statybos idėja atsirado staiga, be jokio visuomenės paruošimo ar net elementarios diskusijos. Valdantieji nusprendė, kad visuomenė nėra elektrinių specialistė, todėl neverta jos nuomonės ir klausti.

Dėl demonstratyvaus, išankstinio žmonių nuomonės ignoravimo, dialogo stokos tarp partijų ir atsirado žalingas Lietuvos ateičiai referendumo rezultatas. Nacionalinis projektas, o elgiamasi, tarsi būtų statomas miesto tualetas.

Tas pat atsitiko ir su skalūnų dujų žvalgyba. Kelias savaites viešoje erdvėje priešininkai buvo vaizduojami kaip juokdariai. O kai projektas žlugo net neprasidėjęs, valdžia staiga susimąstė: kaip čia atsitiko, kad keli juokdariai sugebėjo sužlugdyti valstybinės svarbos reikalą?

Aristokratiškas valdžių požiūris į visuomenėje vykstančius procesus ir nuotaikas paskatino parašų rinkimą referendumui dėl žemės nepardavimo ES piliečiams. Žinoma, jeigu toks referendumas įvyktų, tai būtų priešiškas Bendrijai pareiškimas. Teigiami referendumo rezultatai būtų strateginė Lietuvos klaida.

Tačiau yra ir kita medalio pusė. Jei parašų rinkimo nebūtų, valdžia apie saugiklius parduodant žemę užsieniečiams net nebūtų pradėjusi galvoti.

Yra dar viena svarbi aplinkybė. Lietuvos vadovai apie šio referendumo šaknis žinojo daug anksčiau, nei prasidėjo konkretūs žingsniai, bet nieko nedarė. Nesikalbėjo su parašų rinkėjais, nediskutavo nei formaliai, nei neformaliai. Buvo įsitikinę, kad jis išsikvėps pusiaukelėje.

Pražūtinga savikliova būdinga ir kairiesiems, ir dešiniesiems. Pastarieji, beje, vis intensyviau bando paaiškinti referendumų antplūdį Lietuvoje Rusijos "minkštąja galia" užsienyje.

Prieš savaitę konservatorių paviešintoje "Minkštojoje Rusijos sulaikymo strategijoje" teigiama, kad už šių trijų didelių ir gerai organizuotų akcijų stovėjo ir stambus lietuviškas verslas, turintis didelių verslo interesų Rusijoje.

Galbūt. Rusijoje egzistuoja poveikio iš imperijos ištrūkusių valstybių atžvilgiu politika. Vienur - agresyvi, kitur - minkštesnė. Ir ieško vietinių rėmėjų.

Bet, pastarųjų penkerių metų visuomeninių iniciatyvų mūsų šalyje požiūriu, dėl kylančių konfliktinių situacijų kaltesnė yra pati Lietuvos valdžia. Ji izoliavosi nuo visuomenės ir tik referendumų priremta pradeda pokalbius su žmonėmis. Pokalbius, bet, deja, dar ne dialogą.

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?id=13923827801391566349&view=6

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Vas 2014 21:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Žmonėms, pastoviai niekinantiems Lietuvybę ir Nepriklausomą Lietuvos Valstybę, labai nepatinka tie, kas aktyviai kovoja už Lietuvybę, Lietuvių Kalbą, Lietuvių Tautą, kas reikalauja atkurti vėl prarastą Nepriklausomybę, už skalbimo miltelius ir alų parduotus Jievrosojuzo komisarams...

Juk tie, kas niekingai vergavo "raudoniesiems" komisarams, dabar lygiai taip pat vergauja "žydriesiems" komisarams - jiems juk svarbu tik viena: gera jų alga ir geras jų gyvenimas, o už tai nuolankiai tarnauti jie sutinka bet kam.

Kuo toliau tuo aiškiau, jog Lietuvių Tautą ir lietuvišką Lietuvos Valstybę nuo galutinio išnykimo gali išgelbėti tik savas Lietuviškas "Maidanas" ir savas "Dešinysis sektorius".

Ir po to visuotinė liustracija, kurios dėl savo naivumo bei geraširdiškumo neįvykdėme tuoj pat po Sąjūdžio pergalės 1990-1991 m.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 14 Kov 2014 15:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Kęstutis Čeponis: "Politinė kairės-dešinės lazda" yra "ideali demokratija"


http://www.tautos-balsas.lt/straipsniai ... emokratija

2014-03-14

Nagrinėjant Lietuvos valdančiojo "elito" begalinį norą sukurti Lietuvoje dvipartinę sistemą, siūlau įdėmiau panagrinėti ir susipažinti, kaip, kas ir kodėl įkūrė LDDP (vėliau "persidažiusią" į LSDP) ir jos "idėjinį priešą" - TS(LK) (ir kas būtent finansavo abiejų šių partijų "elitą" - pradedant nuo Konopliovo "Tauro" banko ir baigiant dabartimi).

Žemės "reforma", o iš tikro vertingų žemių, miškų ir vandenų perdavimas "labiau nusipelniusiems" buvo tik dalis gerai suplanuoto "prichvatizacijos" proceso (dar 1987-88 metais, pradėjo nuo "valstiečių ūkių" ir komjaunimo kooperatyvų).

Tikslas akivaizdus - prieškario savininkų sluoksnio ekonominio pagrindo sunaikinimas ir komunistinio-kagėbistinio sluoksnio praturtėjimas.

Sovietinės valdžios šulai puikiai suprato, kad politinę valdžią įmanoma išlaikyti tik nuskurdinant komunistinės valdžios priešininkus ir perduodant turtus jos šalininkams. Ką sėkmingai ir daro jau virš 20 metų (nuo 1987 metų).

Lietuvą (ir kitas posovietines valstybes) nuo 1990 metų valdančios partijos, tiksliau jų "elitas" bei tą "elitą" palaikantys ir finansuojantys asmenys, turi aiškius tikslus - tai visų pirma asmeninės gerovės užtikrinimas sau ir savo palikuonims, jų turtų saugumą užtikrinant besąlygišku tarnavimu pasaulį valdantiems tarptautiniams oligarchams.

Juk šis valdančiųjų partijų "elitas" iš tikrųjų yra ta pati sovietinė-komunistinė-kagėbistinė nomenklatūra bei jų atžalos, kurios irgi jau įsitvirtino pagrindiniuose valstybiniuose postuose.

Labai pamokantis pavyzdys Lietuvoje yra Kūrių klanas - sūnus "paveldėjo" tėvo prieš tai užimamą postą, visai kaip kokioje komunistinių "chanų" valdomoje Vidurinės Azijos respublikoje.

Dabar jau ne paslaptis, jog būtent toks buvo sudarytas susitarimas tarp Gorbačiovo šalininkų sovietinėje nomenklatūroje bei pasaulinio finansinio-ekonominio-politinio elito: Gorbačiovo klanas "įveda" SSSR kapitalizmą, o jo klanui (įskaitant ir vietinių sovietinių respublikų nomenklatūrą) sudaromos sąlygos sparčiam praturtėjimui, būtent jiems tampant tais kapitalistais, kartu garantuojant besąlyginį šitų naujai įgytų turtų neliečiamumą bei indulgenciją už visus sovietmečiu padarytus nusikaltimus.

Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse yra 120 straipsnis "Kolaboravimas":

"Lietuvos Respublikos pilietis, okupacijos ar aneksijos sąlygomis padėjęs neteisėtos valdžios struktūroms įtvirtinti okupaciją ar aneksiją, slopinti Lietuvos gyventojų pasipriešinimą arba kitaip talkinęs neteisėtai valdžiai veikti prieš Lietuvos Respubliką, baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų."

Tačiau šitas straipsnis dar nė karto nebuvo pritaikytas buvusiems Kompartijos šulams. Kodėl?

Todėl, kad po įvairias partijas, sąjūdžius, frontus ir kitas organizacijas išsibarstę padorūs žmonės (nacionalistai, tautininkai, patriotai ... ) dar nepribrendo tam, jog būtina susivienyti į vieną didelę nacionalistų (tautininkų, patriotų ... ) partiją, kuri galėtų valdyti Lietuvą.

Taigi, teks palaukti, kol nacionalistai, tautininkai, patriotai, kiti padorūs žmonės bei visa Tauta pribręs...

O iki tol Tautą ir toliau mulkins bei lups su "lazda", kurios viename gale sėdi "kairieji" socialdemokratai, o kitame gale - "dešinieji" konservatoriai, na ir dar krūvelė įvairių kitų tos "lazdos" viduryje. O juos visus jungia ir vienija komunistinė bei kagėbistinė praeitis ir baimė, jog už Lietuvių Tautai padarytus nusikaltimus teks atsakyti.

Ta dvipartinė "lazda" yra ideali "demokratija" - kas beateitų į valdžią - "lazda" vis ta pati, o ir "laiko" (finansuoja) ją ta pati "plaukuota" ranka su nelietuvišku pavadinimu.

Kaip tik todėl ir šios "lazdos" tikrieji laikytiojai, ir jų "šestiorkos" klaikiai bijo ir nervinasi, jog Lietuvos Valstybėje vėl atgimsta tikros lietuviškos tautinės jėgos, ir jos vis tvirčiau vienijasi bendrai kovai prieš Lietuvos Valstybės ir Lietuvių Tautos priešus, iš kagėbistų ir bolševikų persidažiusius į vietinius oligarchus bei naująjį nomenklatūrinį-etatinį "elitą".

Ir Lietuvoje, ir pasaulyje jau seniai nėra nei "tradicinių dešiniųjų" (remiančių viduriniosios klasės interesus), nei "tradicinių kairiųjų" (remiančių žemutinių sluoksnių ir apskritai vargšų interesus) - visi jie, sėdėdami įvairių valstybių valdžioje, tarnauja tai pačiai pasaulinių oligarchų grupei bei jos atstovams įvairiose valstybėse.

Seniai nėra ir "tradicinės demokratijos" - visa "didžioji žiniasklaida" jau seniai yra tų pačių oligarchų nuosavybė, ir visada vykdo jų valią. O tie žurnalistai, kurie pabando pasipriešinti jų valiai, tuojau pat praranda darbą ir galimybę viešai skelbti savo mintis.

Tai ir yra visame "demokratiniame" pasaulyje jau seniai viešpataujanti "valdoma demokratija", kada visi būsimi valstybių prezidentai, vyriausybių vadovai, ministrai ir "valdančiosios partijos" bei jų "elitas" yra iš anksto labai kruopščiai parenkami tų pačių pasaulinių oligarchų interesų įgyvendinimą prižiūrinčių "vietinių rezidentų".

Nepriklausomos Lietuvos Valstybės, Lietuvių Tautos, Lietuvių Kalbos ir apskritai Lietuvybės interesai jau seniai tapo tik našta mūsų valdžiai - kuri iš tikro yra sudaryta iš Lietuvybei priešiškų jėgų įtakos agentų, jau visai atvirai dirbančių užsienio oligarchams.

Pažvelkite kaip atvirai "valdantieji" Lietuvoje "prastūminėja" žemės, miškų ir vandenų besąlyginį pardavinėjimą užsieniečiams, kaip jie beatodairiškai siekia įvesti eurą, kuris nugramzdins didžiąją dalį Lietuvos gyventojų į skurdą, o Lietuvos Valstybę pavers amžina skolininke, galų gale pasižiūrėkite į tai, kaip atkakliai, nekreipiant dėmesį į absoliučios daugumos Lietuvių ir kitų Lietuvos gyventojų nuomonę, iškeliami seks. mažumų "interesai"....

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 10 Vas 2015 11:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Vas 2015 10:19
Pranešimai: 1
Tautybė nusako asmens emocinius ryšius su tautine bendrija ir tautiniu identitetu, rodo kraujo ryšius su tėvynainiais, bendrą kilmę.

_________________
Decrease your exam stress by using our latest downloadvce.com and best quality flsouthern.edu We provide with 100% pass guarantee along with ndm.edu and passguide.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007