Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 29 Bal 2024 20:13

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 08 Sau 2007 16:22 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27111
Miestas: Ignalina
 Islamas


Šaltinis - http://kazkas.kobra.ktu.lt/index.php?si ... c9d&Nr=713

    Islamas [arab. islam - nuolankumas] - viena iš 3 pasaulinių (greta krikščionybės ir budizmo) religijų.

    I. išpažįsta daugiau kaip 750 mln. žmonių 120 šalių, daugiausia Azijoje (510 mln,) ir Š. Afrikoje (217 mln.). Europoje yra per 25 mln. musulmonų, daugiausia Jugoslavijoje (apie 3,5 mln.), Albanijoje (1,8 mln.), D. Britanijoje (1,3 mln.), Vokietijoje (1 mln.); Amerikoje jų yra apie 1,5 mln. (JAV - apie 0,8 mln.). 35 šalyse musulmonai sudaro tikinčiųjų daugumą, 28 šalyse I. yra oficiali religija. Buvusios TSRS teritorijoje I. daugiausia išpažįstamas Vid. Azijos Respublikose, Kazachijoje, Užkaukazėje, Totorijos, Baškirijos Autonominėse Respublikose. Lietuvoje musulmonų bendruomenė yra išlikusi Raižiuose (Alytaus rj.).

   I. pagrindus padėjo VII a. Arabijoje Mahometas, musulmonų laikomas pranašu, kuriam I. apreiškęs Dievas (kuriam Alachas). I. teologinė ir teisinė doktrina remiasi judaizmo ir krikščionybės, sen. Rytų tautų religinėmis ir kultūrinėmis tradicijomis ir elementais, graikų, ypač aristotelizmo, neoplatonizmo, filosofija. I. savitumą sudaro daugybė ankstesniųjų arabų religijų (monoteistinio hanifizmo ir kt.) kulto, apeigų, papročių elementų. I. principai išdėstyti svarbiausioje I. šv. knygoje Korane ir sunoje (Mahometui priskiriamų posakių ir liudijimų apie jo poelgius, arba hadisų, rinkiniuose).

   Vienas svarbiausių I. principų - griežtas monoteizmas. Korane aiškinama, kad musulmonai tikį tą patį kaip judėjai ir krikščionys Dievą, tik šie užmiršę ir iškraipę tai, ko juos mokę Dievo pranašai Musa (Mozė) ir Isas (Jėzus), o musulmonai turį tikrą tikybą, autentiškai perduotą paskutiniojo Dievo pranašo Mahometo. Po jo jau būsiąs tik visuotinis teismas, kurio metu Dievas vieniems atlyginsiąs rojumi, kitus nubausiąs pragaru. Išganymo sąlyga - pareigų, kurias žmogui paskyręs Dievas, vykdymas.

   Iš jų ypatingą reikšmę turį 5 arkanai: tikybos išpažinimas, arba šahada (pakanka, dalyvaujant bent 2 musulmonams, ištarti jo formulę “nėra kito Dievo, išskyrus Alachą, o Mahometas yra jo pranašas”, kad taptum musulmonu), salatas, arba malda, kalbama kasdien 5 kartus, saumas, arba pasninkas, zakiatas, arba turto ir pajamų mokestis labdarybės reikalams (jį dar papildo išmaldos davimas, arba sadaka), ir chadžas, arba šv. miesto Mekos aplankymas bent kartą gyvenime.

   Musulmonų kasdienio gyvenimo normas reguliuoja ir jų teisė - šariatas, sudarytas Korano priesakų ir draudimų pagrindu. Ortodoksiniam I. būdingas siekimas sutvarkyti ir pašventinti žmogaus būtį, o ne įveikti ar pakeisti žmogaus prigimtį (to siekia tik mistinė I. srovė Sufizmas).

   I. sąvoka plačiąja prasme reiškia tą pasaulio dalį, kurioje išpažįstami Korano principai. Ji priešpriešinama kitai daliai, kuri teoriškai turinti būti sumusulmoninta, arba yra musulmonų šv. karo, arba džihado, objektas.

   Klasikinis I. iš principo neskirsto tikinčiųjų nac. požiūriu, o pripažįsta 3 žmonių statusus: teisuolių, globotinių (jais laikomi tarp musulmonų gyvenantys judėjai ir krikščionys) ir daugiadievių (jie turį būti atversti į D arba išnaikinti).

   I. neturi bažnyčios kaip instituto ir dvasininkijos kaip tarpininko tarp tikinčiųjų ir Dievo (iš principo rel. apeigas gali atlikti kiekvienas jų bendruomenės, arba umos, narys).

   Mahometas pradėjo skelbti I. gimtojoje Mekoje, būdamas maždaug 40 m. amžiaus. Dėl vietinės aukštuomenės priešiškumo jo religijai buvo priverstas 622 m. persikelti su grupe sekėjų į Jasribą, vėliau pavadinta Medina. Šis persikėlimas, arba hidžra, laikomas musulmonu eros, jų kalendoriaus pradžia. Medinoje pradėjo formuotis musulmonų bendruomenė, buvo kuriamos jos religinės ir teisinės normos, užfiksuotos vėlyvosiose Korano surose (skyriuose) ir hadisuose.

   Kariniais veiksmais ir diplomatija Mahometas pasiekė, kad netrukus I. pripažino Meka (jos pagoniška šventykla Kaaba buvo paskelbta svarbiausia musulmonų šventykla) ir dauguma arabų genčių.

   Po pranašo mirties 632 m. I. toliau formavo ir skleidė kalifai.

   Per pirmųjų 4 (Abu Bakro, Omaro, Osmano ir Alio) kalifatą I. peržengė etnines ribas, o valdant Omejadų (661-750) ir Abasidų (750-1258) dinastijoms, išplito teritorijoje nuo Ispanijos iki Indijos ir Kinijos.

   Iš pradžių I. buvo arabų tautinė religija, vėliau jis evoliucionavo dėl politinių, socialinių ir kultūrinių pakitimų pačioje arabų visuomenėje ir dėl to, kad jis absorbavo naujus etninius elementus (iš pradžių daugiausia persų ir turkų), kurie pamažu perėmė hegemoniją musulmonų pasaulyje (I. kultūros istorijoje paprastai skiriami arabų, persų ir turkų periodai).

   Anksti iškilus teorinei ir politinei pranašo įpėdinystės problemai, vykstant ginčams dėl jos, I. suskilo.

    Jau VII a. pabaigoje atsirado su ortodoksiniu (I., arba sunizmu, nesutinkančių teologinių krypčių ir politinių grupuočių: šiizmas ir charidžitai, vėliau - dar jų atšakos izmailitai, zeiditai, imamitai, ibaditai.

    Kai kurių šiitų (šalavitų, šdrūzų, šhurufitų, škarmatų) doktrina ir apeigos yra sinkretiškos, turi astralinių kultų, induizmo, zoroastrizmo, Rytų krikščionybės, manicheizmo elementų.

    VIII-IX a. susikūrė I. teologija (škalamas), pirmosios jos m-klos (šMutazilitai, šDžabaritai, šKadaritai, šMutakalimai), plėtojusios ir gilinusios Korano sąvokas, sprendusios dieviškosios lemties (jos idėja itin būdinga ortodoksiniam I), žmogaus valios laisvės problemas.

    Iki X a. buvo sudaryti ir kanonizuoti hadisų rinkiniai (suna), sukurtos svarbiausios fikcho, arba šariato teorinio pagrindo, principų sistemos, teologinės m-klos mazchabai, kuriomis vadovaujasi savo veikloje musulmonų teismai, kadžiai, muftijai, fakihai.

    Nuo viduramžių skiriama dogmatinė, religiškai apsišvietusios visuomenės dalies, ir liaudies religija. Pastaroji turi išlaikiusi ortodoksiniam I. nebūdingų papročių, apeigų, jam prieštaraujančių vaizdinių, su griežtu monoteizmu nesiderinantį šventųjų kultą.

     Liaudyje visada buvo populiarus sufizmas su jo mistikos, asketizmo programa, kiekvieno teisės suartėti su Dievu idėja. Jos religijoje akcentuojami angelai, šaitanai, Korano tekstai vertinami labiau už talismaną.

    Nors pasaulyje pasklidę musulmonai ir neturi centralizuotos rel. valdžios, juos vienija religijos, tradicijos bendrumas. Jis per daug nesusilpnėjo nė naujaisiais amžiais dėl Vakarų vertybių įtakos, modernistinių reformistinių sąjūdžių, kuriais siekta priderinti I. prie kapit. gyvenimo sąlygų.

    Kaip reakcija į šias reformistines tendencijas XVIII a. viduryje atsirado vahabitai, XIX a.- babizmas, behaizmas, XIX-XX a.- rel.-polit. ideologija, priešiška Vakarų socialinei politinei ir kultūrinei įtakai.

    XX a. nesėkmingai bandyta nacionalinę nepriklausomybę atgavusiose šalyse derinti I. su socializmo idėjomis.

Šaltiniai:

1. Tarptautinių žodžių žodynas, (c) Vyriausioji enciklopedijų redakcija, 1985
2. Religijotyros žodynas, (c) R.Petraitis ir kiti, 1991


Koranas


********************************************************************************************

http://www.islamas.lt/
http://islamas.lt/sks.htm
http://islamas.lt/kuran.htm

                                     Kas yra Koranas?

    Koranas yra Visagalio Dievo žodis. Tai Dievo apreikštas raštas Pranašui Muhamedui  per Pranašysčių Angelą Gabrielių.

    Koranas per dvidešimties metų laikotarpį buvo palaipsniui apreiškiamas pranašui Muhamedui.

    Iškart po apreiškimų pranašas diktuodavo savo pasekėjams Korano posmus, o jie savo ruožtu mokėsi šios knygos žodžių atmintinai.

    Taip pat buvo paskirti atsakingi žmonės vadinami “kutteb El-Kuran” kas reiškia Korano surašinėtojai, kurie užrašydavo apreiškimus ant įvairių rašymo paviršių (pvz. ant palmių lapų, odos, kaulų ir kt.).

    Vėliau po pranašo Muhamedo  mirties šie raštai buvo surinkti, kruopščiai patikrinti tūkstančių ir tūkstančių pranašo pasekėjų, kurie buvo pasitikrinę mintinai išmoktą Korano tekstą pas patį Dievo pasiuntinį ir galėjo paliudyti, kad tai kas užrašyta yra teisinga.

    Pirmas toks Korano surinkimas ir užrašymas įvyko antrojo Islamo Kalifo Omaro laikais ir po to karto Korano tekste niekas iki šių laikų nebuvo pakeista.

    Ir tik daug vėliau prie švento ir nepakeisto teksto buvo prirašyti ženklai, kurie palengvina bei pamoko nemokančius žmones taisyklingai perskaityti Korano posmus.

    Taigi musulmonai gali drąsiai teigti, kad raštas, kuris buvo apreikštas pranašui Muhamedui  per Angelą Gabrielių yra autentiškas ir nei kiek nepasikeitė per visus daugiau nei keturiolika šimtmečių.

    Koranas yra svarbiausias kiekvieno Musulmono tikėjimo ir praktikos šaltinis. Jis apima visas  žmogaus gyvenimo šiame pasaulyje sritis, įskaitant išmintį, įsitikinimus, Dievo garbinimą ir žemiškus įstatymus; bet pagrindinė šios knygos tema yra santykiai tarp Dievo ir Jo kūrinių. Koranas taip pat suteikia nurodymus teisingai visuomenei, deramam žmonių elgesiui bei teisingiems ekonomikos principams.

********************************************************************************************

  Santykis ir ryšiai tarp islamo, judaizmo ir krikščionybės
  http://islamas.lt/ai.htm
  http://www.islamas.lt/zia.htm

********************************************************************************************

Šaltinis - http://lt.wikipedia.org/wiki/Islamas

               Šventoji musulmonų knyga - Koranas.

  Koranas musulmonams apibrėžia šešis tikėjimus:

- tikėjimą Alachu (dievu);
- tikėjimą Angelais;
- tikėjimą pranašais;
- tikėjimą knygomis (siųstomis Alacho);
- tikėjimą Teismo Diena (Qiyamah);
- tikėjimą al Kadru (al-Qadr), gėriu ir blogiu.

   Musulmonų penkios pareigos (arkanai):

- išpažinti tikėjimą;
- melstis butinai 5 (penkis) kartus per dieną;
- duoti išmaldą;
- pasninkauti (Ramadanas);
- keliauti į Meką (gimtasis Mahometo miestas).

********************************************************************************************

Šaltinis - http://www.ms.lt/lt/index.php/Min%c4%8d ... as/Koranas

                                              Pastabos

1. Pagal Islamą, Koranas gali būti tik arabų kalboje.

    Tad kai vertimai daromi labai rūpestingai, jie vadinami ne vertimais, o Korano minčių perdavimu, pav. "The Meaning of the Holy Koran".

2. Pagal Islamą Dievas gali pakeisti savo nuomonę, tad dalis Korano skaitosi negaliojanti. Taip aiškinamos sau prieštaraujančios Korano dalys.

   Rekomenduoju "Inside Islam: A Guide for Catholics" by Daniel Ali and Robert Spencer. Kiekvienam, ypač krikščioniui, tai, sakyčiau, yra privalomas skaitymas norint diskutuoti Islamą.

   Lietuvių kalba yra išleista Korano ištraukų knyga: "Korano išmintis":
http://www.jotema.lt/lt/catalog/item_view?pid=11&id=100
 
   AlgimantasIšAustralijos.

********************************************************************************************

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 03 Spa 2009 15:24. Iš viso redaguota 4 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Sau 2007 16:57 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27111
Miestas: Ignalina
Koranas rusų kalba

http://koran.ru/


      РУССКИЕ ПЕРЕВОДЫ КОРАНА

 Перевод Османова
http://www.koran.ru/os/index.html  

 Перевод Крачковского
http://www.koran.ru/kr/index.html  

 Перевод Пороховой
http://www.koran.ru/pr/index.html


*****************************************************************************************


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Sau 2007 17:09 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27111
Miestas: Ignalina
*****************************************************************************************

Ирмияева Татьяна Юрьевна

История мусульманского мира от Халифата до Блистательной Порты

http://www.koran.ru/hist/irm/

ОГЛАВЛЕНИЕ

Предисловие
Доисламская Аравия

Миссия Пророка

Мухаммед
Хиджра Мухаммеда и его последователей из Мекки в Медину.
Начало мусульманской эры
Завоевание Мекки

Наместники Пророка - халифы, идущие прямым путем

Халифат Абу Бекрa. Преодоление ридды
Халифат Умара ибн ал-Хаттаба
Сражение при Кадисии
Завоевание Египта. Амр ибн ал-Ас
Основание военных городов: Басры, Куфы и Фустата
Халифат Усмана ибн Аффана ал-Умави
Завоевание Карфагена и Кипра
Поход Абдаллаха ибн Амира в Иран
Завоевание Хорасана. Гибель Йездизерда III, последнего Сасанида
Завоевание Армении и Закавказья
Кодификация Корана
Военные походы в Армению и Азербайджан
Халифат Али ибн Абу Талиба
Сражение при Сиффине

Халифы из рода Омейи. 90 лет становления исламской государственности

Халифат Муавийи ибн Абу Суфьяна
Основание Кайруана
Гибель Хусейна ибн Али ибн Абу Талиба
Начало правления халифа Абд ал-Maлика
Преодоление смуты. Ал-Хаджжадж
Сражение при Херес де ла Фронтера. Завоевание Испании
Правление халифа Умара II ибн Абд ал-Азиза

Халифы Аббасиды

Восстание Аббасидов
Пять вeков исламской цивилизации
Халифат ас-Саффаха
Основание Багдада
Халифат ал-Мансура
Халифат ал-Махди
Халифат ар-Рашида I
Бейт ал-Хикма. Ал-Халил
Халифат ал-Амина и халифат ал-Мамуна
Эпоха совершенства: исламское мировоззрение
Халифат ал-Мутасима I. "Три победы,
без которых прекратился бы ислам"
Эпоха "перераспределения властей". Окончательное становление централизованного государства
От Алптегина до Махмуда Газневи. Война на пути Аллаха
Битва при Данданакане. Сельджуки-огузы на службе у Халифата
Вступление в Багдад султана Тогрул-бека
Взятие крепости Ани
Битва при Манзикерте. Алп-Арслан
Султан Малик-шах и Визирь Низам ал-Mулк. "Сиасет-намэ"
Сражение при Айн Джалуте. Eгипетские мамлкюи
Начало османских завоеваний в Малой Азии
Султан Мурад I. Военные походы на Балканах
Ангорское сражение. Баязид I и Тимур
Падение Константинополя. Мехмед II

Халифы - султаны Османской империи

Селим I Грозный - первый халиф из рода Османов
Сулейман I Великолепный. Турецкое преобладание
в исламском мире
Вместо заключения

ПРИЛОЖЕНИЕ

Хронология правления халифов и основных мусульманских династий
Основные мусульманские династии
Испания и Северная Африка
Ближний Восток - Египет, Сирия, Ирак
Аравийский полуостров
Иран, Средняя Азия и Кавказ до сельджуков
Сельджуки
Анатолия
Монголия и Северный Китай
Иран после монголов
Афганистан и Индия
Словарь
Названия месяцев мусульманского лунного года
Список использованной литературы

Главный редактор Я.Ф. Болдырев
Ответственный редактор О.С. Черепанова
Редактор Е.Е. Боже

*****************************************************************************************


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Sau 2007 18:33 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27111
Miestas: Ignalina
Islamo gimimas

Šaltinis - http://www.koran.ru/hist/irm/page201.html

                                          Миссия Пророка
                                           Около  570-632

                                               Мухаммед


  История не располагает письменными свидетельствами современников о Мухаммеде. Предания о его жизни и деяниях (хадисы), долгое время распространявшиеся устно, были записаны позднее. Основанная на хадисах первая биография Мухаммеда была составлена Ибн Исхаком (ум. в 767 г.), а до нас она дошла в переработке Ибн Хишама (ум. в 834 г.) и отчасти в обширных выдержках из трудов историка ат-Табари (ум. в 923 г.).

  Согласно традиции, принято считать, что Мухаммед ибн Абдаллах, курейшит из рода Хашим, родился в "год слона" - год неудачного похода Абрахи против Мекки, то есть около 570 года. Он принадлежал к одной из благородных мекканских семей, ведущей свое происхождение от Кусая.

    Мухаммед рано осиротел - он совсем не знал своего отца Абдаллаха, который умер до его рождения, а в шесть лет лишился и матери. Когда ему было лет девять-десять, умер его дед Абд Мутталиб. Отец Мухаммеда был небогатым купцом и, умирая, оставил своей жене Амине пять верблюдов, несколько овец и одну рабыню.

    Мухаммеда взял к себе дядя Абу Талиб, глава рода Хашимидов, человек великодушный и добрый, но чрезвычайно бедный. Мухаммед вел трудовую жизнь: будучи ребенком, пас овец и коз - презренное занятие с точки зрения мекканцев, а когда подрос, стал наниматься сопровождать караваны. С ними он побывал в Сирии, где познакомился с христианским вероучением, ритуалы которого остались для него непонятными. В детстве Мухаммед был очень одинок и много времени проводил на горе Хира, у подножия которой расположена Мекка.

   В двадцать пять лет Мухаммед женился на Хадидже, вдове богатого купца, которая и сама возглавляла большое торговое дело. У него родились дети, в том числе дочь Фатима, ставшая прародительницей многочисленных потомков Пророка - Хасанидов и Хусейнидов. Фатима ненадолго пережила отца, скончавшись в 633 году. Мухаммед при жизни Хадиджи не брал себе других жен, а после ее смерти в память о ней часто устраивал угощения для бедняков. О таком заповедании говорится в суре Корана "Утро":

   Клянусь утром и темнотой наступающей ночи! Не покинул тебя твой Господь и не возненавидел. Ведь последнее для тебя - лучше, чем первое. Ведь даст тебе твой Господь, и ты будешь доволен. Разве не нашел Он тебя сиротой - и приютил? Разве не нашел Он тебя заблудшим - и направил на путь? Разве не нашел Он тебя бедным - и обогатил? И вот сироту ты не притесняй, а просящего не отгоняй, но возвещай о милости твоего Господа (Коран, 93:1-11)(1).

   В 610 году Мухаммед впервые услышал обращенный к нему божественный призыв. Архангел Джабраил повелел Мухаммеду говорить, вернее, читать (из Небесной Книги), но Мухаммед еще не знал что и поэтому молчал. На второй призыв Мухаммед осмелился спросить и лишь на третий произнес стихи, ставшие сурой Корана "Сгусток", которая начинается так:

   Читай, во имя Господа твоего, который сотворил - сотворил человека из сгустка. Читай! И Господь твой щедрейший, который научил Каламом, научил человека тому, чего тот не знал (Коран, 96:1-5)(2).


   Слово икра' (читай) имеет корень кр' с двумя близкими значениями: "декламировать наизусть" и "читать по книге вслух". Именно от него происходит слово Кур'ан (Коран).

   Таким образом, первое же слово божественного воззвания неопровержимо свидетельствует об откровении: Мухаммед был избран посредником между Словом (Каламом), исходящим от Аллаха, и людьми, которые сами не могли ни услышать его, ни прочесть. Тем же, кто начал распускать слухи, что Мухаммед на самом деле беседует с неким сирийцем, был Дан следующий ответ:

    Мы знаем, что они говорят: "Ведь его учит только человек". - Язык того, на которого они указывают, иноземный, а это - язык арабский, ясный (Коран, 16:105)(3).

    Мухаммед не создавал учения, а творил формы существования - в соответствии с обретенным пониманием Бога, как реальное исполнение Его наказов и запретов. Мухаммед назван в Коране предостерегателем (мунзир) и посланником (расуль).

    Первыми уверовали в проповедь Мухаммеда его жена Хадиджа, дочери Рукайя, Умм Кульсум и Фатима, а также Али, двоюродный брат Мухаммеда, сын Абу Талиба. В то время Али было двенадцать или тринадцать лет. Впоследствии, женившись на Фатиме, он стал зятем Пророка и четвертым халифом.

    Уверовали в Мухаммеда его вольноотпущенник и приемный сын Зайд ибн Харис, богатый купец Абу Бекр (впоследствии первый халиф), родственники Мухаммеда - аз-Зубайр и Саад ибн Абу Ваккас (впоследствии знаменитый полководец, победитель персов в битве при Кадисии в 637 году). Тогда же примкнули к Мухаммеду купцы Тальха, Абдаррахман ибн Ауф и Абдаллах ибн Саад, а также Усман ибн Аффан из рода Омейядов (впоследствии третий халиф и зять Пророка - его женой стала Рукайя) и, кроме того, бывший раб, пастух Абдаллах ибн Масуд - один из виднейших сподвижников Мухаммеда.

    Мекканская знать отнеслась к проповеди Мухаммеда с неприкрытой враждебностью. Его врагами стали богатый купец Абу Суфьян, глава рода Омейядов, его жена Хинда и их зять, а также Амр ибн Хишам, прозванный сторонниками Мухаммеда Абу Джахль ("Отец невежества"), и родной дядя Мухаммеда - Абд Узза ибн Абд Мутталиб, прозванный им Абу Лахаб ("Отец адского огня").

    Через пять лет последователей Мухаммеда в Мекке насчитывалось не более ста пятидесяти человек. К этому времени, то есть около 615 года, в ислам обратились Хамза ибн Абд Мутталиб - второй дядя Мухаммеда, прозванный потом "Лев Аллаха и Его посланника", и Умар ибн ал-Хаттаб, молодой человек двадцати шести лет, не богатый и не знатный, богатырского сложения, решительный, пылкий и чрезвычайно добрый. Умар настоял на том, чтобы мусульмане молились не в частном доме, а открыто, у Каабы. Мекканцы насмехались над ними, спрашивая: "Когда же наступит наконец ваш Судный день?"


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Sau 2007 18:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27111
Miestas: Ignalina
Lietuvos totoriai išpažįsta sunitų apeigų Abu Hanifos pakraipos islamo tikėjimą.

    Šiai teologinei pakraipai priklauso Turkijos, buvusios TSRS šalių, Rytų Indijos ir Kinijos musulmonai.

Lietuvos Totoriai - Lithuanian Tatars
http://www.gaumina.lt/totoriai/    


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007