Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 09 Geg 2024 01:39

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 17 Gru 2019 22:17 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina

https://www.facebook.com/groups/3216406 ... up_comment

Kęstutis Čeponis - Žygeivis

Kęstutis vedė derybas dėl krikšto su Romos popiežiaus kurija.

Bet reikalavo, kaip būtiną krikšto sąlygą, kad Kryžiuočių ordinas perduotų jo užgrobtas žemes Lietuvai (ir pilis taip pat :) ), o pats išsikeltų į Lietuvos pasienį su totoriais.

Inga Baranauskienė

Čia ne Kęstučio, o Algirdo 1358 m. reikalavimai, nors Kęstutis jiems, aišku, pritarė.

Kęstutis Čeponis - Žygeivis

Remiuosi:

Vytautas Šilas. Istorija – mūsų sąjungininkas

Ištrauka:

Kunigaikščių Algirdo ir Kęstučio valdoma Lietuva XIV a. viduryje tapo galinga valstybe, su kuria teko skaitytis ne tik kaimynams. Šv. Romos imperija panoro įtraukti Lietuvą j savo įtakos sferą. O tam, visų pirma, reikėjo jos krikšto. 1358 m. balandžio 18 d. Šv. Romos imperijos imperatorius Karolis IV parašė Lietuvos monarchams Algirdui ir Kęstučiui laišką („Garbingiems ir Didingiems Kunigaikščiui ir jo broliams vadams Lietuvos“), skatindamas juos apsikrikštyti.

Kas buvo po to savo „Analuose“ parašė įvykių amžininkas vokiečių metraštininkas vienuolis Heinrichas iš Rebdorfo (Heinrich von Rebdorf ):

(1358 m.)“ liepos mėnesį vietinis Lietuvos karalius (Kęstutis) pasiuntė savo brolį pas minėtą viešpatį imperatorių Karolį, tuomet esantį Niurnberge. Jis tvirtino, jog jis pats ir jo žemė nori priimti krikščionių tikėjimą ir prašo būti pakrikštytais. Dėl to reikalo imperatorius nukreipė Prahos arkivyskupą ir Teutonų namų Vokietijoje Didįjį Magistrą bei daugelį kitų į Lietuvą. Tas karalius pažadėjo pasikrikštyti, jei jam bus grąžinta žemė, kurią iš jo ir jo pirmtakų nukariavo Teutonų namų Prūsijoje broliai […] ir taip, nepavykus deryboms, Imperatorius pasitraukė“.

Reikalaujamą teritoriją aprašė Livonijos ordino magistro palydovas, Livonijos kronikos autorius, Hermanas iš Vartbergo (Hermani de Wartberge):

„Tačiau lietuviai pareikalavo žemiau nurodytų sienų: pradedant Mazovija iki Alnos upės ištakų; toliau leidžiantis Alna iki įtekėjimo į Priegliaus upę ir toliau iki pat jūros (Aistmarių); toliau iki sūriosios jūros, o iš ten sūriąja jūra iki tos vietos, kur Dauguva įteka į sūriąją jūrą, po to kylant Dauguva iki tos vietos, kur į Dauguvą įteka upelis, ištekantis iš Lubano ežero… Be to, jie reikalavo, kad Ordinas išsikeltų į dykrą tarp totorių ir rusų ir saugotų juos nuo totorių puolimų“. Jie (lietuviai) sakė: „Jeigu galėsime pasiekti savo reikalavimus, tai vykdysime Imperatoriaus valią“. Tuomet pasiuntiniai, laikydami reikalavimus neįmanomais, grįžo nieko nenusprendę.

P.S. Įdomu būti pamatyti kaip atrodo dokumentų originalai - bet niekur jų fotokopijų arba bent jau originalių tekstų nerandu.

Inga Baranauskienė

Kęstutis Čeponis - Žygeivis, tai čia viskas taip - yra ir daugiau šaltinių apie šitą krikšto projektą, ir tyrinėjimų taip pat.

O kad kur nors būtų Karolio laiškų (bulių) fotokopijos negirdėjau: visi naudojasi publikacijomis, tai kaip ir nejaučia poreikio.

O važiuoti į archyvus fotografuoti brangiai kainuoja.

Kęstutis Čeponis - Žygeivis

Štai čia ir bėda mūsų istorijos tyrimuose viena iš pagrindinių - mes iki šiol neturime bendros dokumentų originalų foto bazės internete.

Man, pvz., to ypač pritrūko, kada pradėjau rimtai diskutuoti su kai kuriais "pasikausčiusiais" licvinistais - jie įvairių jiems palankių dokumentų ir senų knygų, žemėlapių foto turi prisirinkę krūvas...

Ir dar viena bėda, kada negalima pasižiūrėti originalių dokumentų foto - tai įvairūs teksto iškraipymai publikuojant ištraukas ar ypač jas verčiant.

Deja, ne kartą su tuo susidūriau...

Tai, tarp kitko, pastebėjo ir monografijos "Lietuvos karaliai..." autorius Algimantas Bučys.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007