Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 29 Bal 2024 20:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 11 Vas 2013 18:41 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27111
Miestas: Ignalina
Popiežius Benediktas XVI atsistatydina


http://www.delfi.lt/news/daily/world/po ... d=60642087


BNS; http://www.lrt.lt,
http://www.DELFI.lt
2013 m. vasario 11 d. 13:02

Popiežius Benediktas XVI pirmadienį pareiškė atsisakysiantis Katalikų Bažnyčios vadovo posto, nes nebeturi jėgų vadovauti dėl savo amžiaus.

"Reikalinga tiek kūno, tiek proto stiprybė - stiprybė, kuri per kelerius pastaruosius mėnesius manyje taip sumenko, jog turėjau pripažinti savo negebėjimą tinkamai eiti man patikėtos tarnybos", - sakoma 85 metų pontifiko pranešime, kuriame taip pat skelbiama, kad jis atsistatydins vasario 28-ąją.

Faktai apie popiežių Benediktą XVI:


• Popiežiumi 2005 metais buvo išrinktas eidamas 78 metus ir tapo vienu seniausiu kada nors popiežiaus pareigas pradėjusiu eiti dvasininku.

• Benediktas XVI gimė 1927 metais Vokietijoje, Antrojo pasaulinio karo metais priklausė Adolfo Hitlerio jaunimo organizacijai. Buvo paimtas tarnauti į priešlėktuvinės gynybos dalinį, bet dezertyravo.

• Dar būdamas kardinolu Josephu Ratzingeriu, jis 24 metus vadovavo Tikėjimo doktrinos kongregacijai.

• Benediktas XVI kaip popiežius garsėjo gana konservatyviomis pažiūromis, yra ne kartą atvirai pasisakęs prieš homoseksualumą ir moteris kuniges.

Popiežius Benediktas XVI padėjo prislopinti antisemitizmą visame pasaulyje


Popiežius Benediktas XVI pagerino pasaulio judėjų ir krikščionių santykius ir taip padėjo sumažinti antisemitizmą visame pasaulyje, pirmadienį pareiškė Izraelio aškenazių vyriausiasis rabinas, popiežiui netikėtai pranešus apie savo atsistatydinimą.

"Per jo (pontifikato) laikotarpį santykiai tarp (Izraelio) Vyriausiojo rabinato ir Bažnyčios, taip pat tarp judaizmo ir krikščionybės tapo daug artimesni, ir tai sumažino antisemitinių aktų skaičių pasaulyje", - sakė rabino Yona Metzgerio atstovas naujienų agentūrai AFP, išreikšdamas viltį, kad popiežiaus įpėdinis eis savo pirmtako parodytu keliu.

"Popiežiui Benediktui esame dėkingi už viską, ką jis padarė stiprindamas santykius tarp religijų ir propaguodamas taiką tarp jų", - kalbėjo atstovas, perduodamas rabino žodžius.

"Linkiu jam geros sveikatos bei ilgų dienų ir metų, tikiuosi ir meldžiuosi, kad jo palikimas išliktų, kad Vatikano orientacija - jo ir jo įpėdinio laiku- liktų nepakitusi", - sakė atstovas.

Žydų bendruomenės nuomone, vienas didžiausių Benedikto XVI pasiekimų yra žydų tautos išteisinimas nuo atsakomybės dėl Jėzaus Kristaus mirties.

Savo 2011 metų knygoje popiežius rašė, kad už Kristaus nukryžiavimą yra atsakingi Jeruzalės "šventyklos diduomenė" ir "masės", o ne "žydų tauta apskritai".

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu taip pat pagyrė popiežiaus "drąsą".

I.Vaišvilaitė: Benediktas XVI – vienas intelektualiausių popiežių per kelis šimtus metų


Popiežius teologas, intelektualas, gilios dvasios žmogus, gerbiamas ne tik Katalikų Bažnyčioje, bet ir visame pasaulyje – taip atsistatydinantį pontifiką Benediktą XVI apibūdina Lietuvos ambasadorė prie Šventojo Sosto Irena Vaišvilaitė.

„Jis valdė labai trumpą laiką, bet jo pontifikatas buvo esmingas. Viena vertus, jo paskelbtos enciklikos kelia Bažnyčiai tikėjimo, dvasios gyvenimo, drausmės klausimus. Antra vertus, jo asmenybė skyrėsi nuo pirmtako Jono Pauliaus II. Benediktas XVI nebuvo susirinkusių minių valdovas, tačiau buvo labai gerbiamas Katalikų Bažnyčioje ir pasaulyje, jis buvo dvasių ir protų vadovas ir valdovas. Jis buvo vienas intelektualiausių popiežių per kelis šimtus metų, be galo gili asmenybė“, – LRT televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo ambasadorė, kuri pridūrė, kad Benediktas XVI buvo pirmasis tikrai XXI amžiaus popiežius.

Anot I. Vaišvilaitės, popiežiaus pranešimas apie pasitraukimą buvo netikėtas, tačiau teiginius, jog pontifikas galėjo būti paragintas tą padaryti, ji vadina spekuliacijomis.

„Tai greičiau žurnalistų spekuliacijos. Sunku įsivaizduoti, kad popiežiui galėtų kas nors siūlyti atsistatydinti. Čia turime reikalą su monarchija. Manau, kad pats popiežiaus sprendimas ir pranešimas net didelei daliai Romos kurijos galėjo būti nuostabą keliantis ir netikėtas“, – sakė diplomatė.

Paklausta, kokios procedūros bus taikomos po to, kai popiežius pasitrauks iš pareigų, I. Vaišvilaitė pastebėjo, kad atsakymo į šį klausimą kol kas nėra.

„Čia naudojamas terminas „Sede vacante“ (liet. „Tuščias sostas“). Remiantis dokumentu apie naujojo popiežiaus rinkimą, kurį paskutinį kartą tvarkė ir keitė Jonas Paulius II, galima sakyti, kad nuo „Sede vacante“ paskelbimo procedūra bus tokia pati. Tačiau nepamirškime, kad Benediktas dar yra popiežius, daugiau nei per dvi savaites jis gali priimti kai kuriuos sprendimus dėl to pereinamojo laikotarpio“, – kalbėjo ji.

I. Vaišvilaitė aiškino, kad paskelbus „Sede vacante“, šaukiama konklava, kurioje rinkimų teisę turintys kardinolai iki 80 metų renka naują Katalikų Bažnyčios vadovą.

„Pernai rudenį Benediktas buvo sušaukęs mažą konsistoriją, kurios metu į kardinolus pakėlė labai nedidelį kiekį vyskupų, bet akivaizdžiai siekė išlaikyti maksimalų rinkėjų skaičių. Maksimalus skaičius, jei neklystu, yra 122 kardinolai. Jei kuris nors jų sulaukia 80 metų, tada jo vietą turi užimti kažkas kitas“, – sakė ji.

Ji nesiryžo spėlioti, koks Benedikto XVI vaidmuo bus pasibaigus pontifikatui.

„Celestinas V (paskutinis atsistatydinęs popiežius, kuris tą padarė 1294 metais –LRT.lt), išrinktas popiežiumi iš atsiskyrėlių, vėliau visiškai pasitraukė iš viešumos. Kaip elgsis Benediktas XVI, labai sunku pasakyti“, – teigė I. Vaišvilaitė.

Pirmadienį Benediktas XVI paskelbė, kad vasario 28 dieną pasitrauks iš pareigų, nes dėl silpstančios sveikatos mano esąs nepajėgus toliau vadovauti Katalikų Bažnyčiai.

Pirmasis atvejis šių dienų istorijoje


Popiežių pasitraukimo iš pareigų faktas nėra naujiena, tačiau tai pirmasis toks atvejis šių dienų istorijoje. Dažniausiai popiežiaus pareigas paskirtieji asmenys eina iki pat mirties.

Benediktui XVI teko atlaikyti ne vieną itin sunkų išbandymą – viena iš skaudžiausių patirčių visai Katalikų Bažnyčiai buvo kunigų pedofilijos skandalas.

Kokie popiežiai yra atsistatydinę?


1045 m. popiežius Benediktas IX dėl finansinės naudos sutiko atsistatydinti iš pareigų. Jo įpėdiniu tapo popiežius Grigalius, kuris siekė nušalinti nuo vadovavimo Katalikų Bažnyčiai skandalingąjį Benediktą ir galiausiai to pasiekė. Vėliau Grigaliaus susitarimas su Benediktu buvo pripažintas simonija (papirkimu), pats Grigalius atsistatydino 1046 m. Kitas popiežius – Klementas II mirė 1047 m., o po jo popiežiumi vėl tapo Benediktas IX.

1294 m. popiežius Celestinas V į kanonų teisę įtraukė teisę atsistatydinti iš popiežiaus pareigų ir pats ja pasinaudojo (po maždaug 5 mėnesių nuo išrinkimo popiežiumi), skelbia „Wikipedia“. Prieš išrinkimą jis buvo eremitas ir laikė save nevertu popiežystės.

Prieš popiežių Celestiną V buvo keli abdikcijos atvejai, tačiau tikslios informacijos apie tai neišliko. Kai kurių mokslininkų nuomone, popiežius Marcelinas atsistatydino 308 m., o popiežius Liberijus – 366 m., tačiau tai tiksliai neįrodyta. Apie kelis kitus atvejus žinoma tikslesnė informacija. Kaip minėta, 1045 m. atsistatydino popiežius Benediktas IX, o 1046 m. Grigalius VI, kurį greičiausiai nepagrįstai apkaltino simonija.

Popiežius Grigalius XII (1406–1415) atsistatydino, siekdamas panaikinti Vakarų schizmą (religinės bendruomenės (su)skilimą, atsiradus naujai tikėjimo doktrinai arba erezijai), nes buvo prieita iki to, jog į popiežiaus sostą pretendavo trys – Romos popiežius Grigalius XII, Avinjono antipopiežius Benediktas XIII ir Pizos antipopiežius Jonas XXIII. Prieš atsistatydinimą jis sušaukė specialią tarybą ir suteikė jai įgaliojimą išrinkti jo įpėdinį.

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/world/po ... &com=1&s=1

Žygeivis
2013-02-11 17:51


Akivaizdus faktas - katalikybė ir apskritai krikščionybė "susitraukia", ypač išstumiama islamo.

Ir ne tik dėl demografinių problemų - mažo krikščionių gimstamumo bei islamą išpažįstančių asmenų masinės imigracijos, bet ir dėl to, jog vis daugiau krikščionių pereina į islamą.

Tai irgi jau akivaizdus statistinis faktas (ir Europoje, ir Rusijos imperijoje, ir JAV...).

Priežasčių daug ir jų plačiau čia nenagrinėsiu, tačiau jau akivaizdu, kad nei katalikybė, nei apskritai krikščionybė, nebepajėgia konkuruoti nei su islamu, nei su įvairiomis naujomis religijomis bei sektomis, įskaitant ir neopagonių judėjimus.

Manau, kad popiežius (ir jo aplinka) puikiai suvokia šią padėtį ir suprasdamas savo realias sveikatos problemas bei galimybes aktyviai dirbti, nusprendė, jog būtina užleisti vietą jaunesniam ir tiesiog fiziškai sveikesniam pretendentui - spėju, kad jis jau yra aptartas ir parinktas.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 28 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007