Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 09 Geg 2024 09:28

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Geg 2010 19:38 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
     Pederastų - pedofilų -zoofilų - nekrofilų ir kitų -filų paradas Vilniuje parodė visai Lietuvai "kas yra kas" Lietuvių Tautos Valstybės valdžioje.

     Ir tai labai puiku - nes išjudino net tuos, kurie visai jau buvo apkerpėję. Tame tarpe ir konservatorių-krikščionių demokratų partijoje, kurioje dabar jau greit įvyks labai rimti pokyčiai.

     Šį kartą visi labai akivaizdžiai pamatė, jog "dešinieji" ir "kairieji" - tai sena pasaka nieko dar nesuprantantiems vaikams.

     Pamatė, jog realiame gyvenime iš tikrųjų yra tautiniai patriotai (nacionalistai), tarnaujantys savo Tautai ir Valstybei, ir pedofiliniai liberalkosmopolitai (liberastai), tarnaujantys tiems, kas jiems moka daugiau (pvz., pederastai - pedofilai ir-ar "dievo išrinktieji"...)

     Visi pamatė ir tai, jog Kubilius su savo nukvakusiu Jievrosojuziniu "Tata", ir su visa jų liberastų gauja, užgrobę valdžią konservatorių partijoje, jau baigia sugriauti Lietuvių Tautos Valstybę, o pačią Lietuvių Tautą stengiasi išvyti elgetauti į užsienius, kad Lietuvoje liktų kuo mažiau žmonių, sugebančių ir pajėgiančių pasipriešinti liberastams.

     Dabar daugybė žmonių suprato, jog tikriems konservatoriams - krikdemams - tautininkams ir visiems kitiems padoriems, doriems bei sąžiningiems žmonėms reikia ne skaidytis, o būtina apsivalyti nuo įvairių partijos vadovybėje sulindusių pedofilinių liberastų, užteršusių ir suteršusių partiją, pakeisti šią liberastinę vadovybę ir sukurti normalią lietuvišką tautinę - patriotinę partiją (tokią, kaip broliai Kačinskiai sukūrė Lenkijoje).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Geg 2010 22:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Žygeivis rašė:
     Šį kartą visi labai akivaizdžiai pamatė, jog "dešinieji" ir "kairieji" - tai sena pasaka nieko dar nesuprantantiems vaikams.

Seniai taip sakiau. :smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2010 17:58 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
A.Ramanauskas: Tėvynės sąjungą kamuoja pripersto kambario sindromas


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=32249719

     Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Algis Ramanauskas, suspendavęs savo narystę valdančiojoje Andriaus Kubiliaus vadovaujamoje partijoje, sako esąs per sveikų pažiūrų, kad būtų vienoje komandoje su tokiais personažais, kaip Seimo narys Kazimieras Uoka. A. Ramanausko nuomone, Tėvynės sąjungą (TS-LKD) kamuoja „pripersto kambario sindromas“. Jis sako tikėjęsis, kad modernėjanti TS-LKD nebus kaip Afganistano talibai, bet, deja, esama panašumų.

- Kodėl suspendavote narystę TS-LKD?

    - Negaliu būti vienoje partijoje su K. Uoka. Taip, aš nesiėmiau nieko drastiško, kai jis atsirado Tėvynės sąjungoje, nors man tai ir labai nepatiko. Maniau, kad bus mažesnė blogybė, jei apie tai bus nekalbama. Bet kai jis pasielgė taip, kaip ir priklauso elgtis nacius remiančiam pusgalviui, aš apsisprendžiau.

     Mano sprendimas įšaldyti narystę TS nėra durų trankymas. Manau, kad ši Vyriausybė yra labai bloga, bet geresnės Lietuva dar nematė nuo 1926 metų. Taip, TS yra žiauriai bloga partija, bet geresnės, deja, neturim. Labai tikiuosi, kad K. Uoka labai greitai bus išspirtas, ir mes jį minėsime kaip prastą sapną. Gal jis tada prisimins savo pasiutusiai klastingą susideginimo idėją ir galų gale taps mažu trumpalaikiu ugnikalniu be teisės į obeliską.

     Yra dar vienas svarbus dalykas, kurio aš siekiu šiuo žingsniu. Noriu, kad TS rėmėjai ir mylėtojai matytų, kad bent jau kai kurie partijos nariai nesitaiksto su esama situacija.

- Daugelis lietuvių piktinasi Vilniuje vykusiomis homoseksualų eitynėmis. Ar Jums nepatinka daugelio nuomonė? Juk Lietuvoje – demokratija.


     - Ne, ši daugelio nuomonė man nepatinka. Dauguma labai sėkmingai gali klysti; istorija mena daugybę tokių pavyzdžių.

     Taip, Lietuvoje – demokratija, ir mes žinome, kad demokratija - tai ir apsaugotos mažumos teisės, tiesa?

     Kai kurie sako - tai gal leisime ir pedofilų eitynes?! Bet juk pedofilija yra sunkus kriminalinis nusikaltimas, o homoseksualumas - joks nusikaltimas apskritai. Juk tai labai paprasta. Kodėl nematomas skirtumas? Tiksliau - kodėl apsimetama, kad nematoma skirtumo?

- Lietuvą pastaruoju metu krečia dvi isterijos: viena – dėl homoseksualų, kita – dėl Drąsiaus Kedžio ir pedofilų. Ką apie visa tai manote?

    - Apie D. Kedžio bylą esu labai mažai informuotas, bet du dalykus žinau tiksliai - neteisinga žavėtis linčiavimu, o kaltieji turi būti išaiškinti ir surasti. Užuojauta nukentėjusioms ir nukentėjusiems.

     Dėl homoseksualų. Visuomenė šiandien dvigubai labiau nekenčia gėjų būtent dėl D. Kedžio bylos: žmonės klaidingai mano, kad gėjai ir pedofilai yra tas pat. Šitų dalykų gali neišmanyti koks S. Buškevičius, gatvėje žviegiantis pusiau zeko, pusiau V. Žirinovskio maniera apie tai, kad "pedofilija ir homoseksualizmas yra broliai" (sic!). Bet normalūs, išsilavinę ir nefašistuojantys žmonės gal jau turėtų pradėti skirti tuos dalykus?

     Nemažą dalį homofobiškai nusiteikusių žmonių galima iš dalies suprasti. Jie nuoširdžiai mano, kad S. Buškevičius yra teisus, kai kalba apie pedofilijos ir homoseksualumo "brolybę". O juk S. Buškevičius tėra meluojantis gatvės klounas, tik dar vienas V. Šustauskas… Pažįstu kelis žmones, kurie po to, kai išsiaiškino, jog homoseksualumas ir pedofilija yra tikrai ne tas pat, atsikratė, kad ir pamažu, savo prietarų apie gėjus.

     Deja, yra nemažai žmonių, kuriems tiesiog neįmanoma nieko paaiškinti. Neseniai turėjau aštroką diskusiją su vienu tokiu. Jis kaltino gėjus tuo, kad jų apsauga kainavo milijardų milijardus. Pabandžiau atkreipti jo dėmesį į kaltinimų absurdiškumą - kuo jie kalti, jei kažkokie smurtininkai juos nori sumušti, ir todėl jiems reikalinga apsauga? Kur gėjų kaltė? Tada tas žmogus pradėjo bliauti man į akis: "O kur buvo mūsų policija, kai mane prie ten ir ten sumušė?"

    Geležinis argumentas apie blogus gėjus ir jų kaltę dėl to, kad juos nori sumušti prasmirdę tėvynės mylėtojai taukuotais plaukais.

- Tėvynės sąjungos politikai seniai kariauja kryžiaus karus, šiurpinančius Europą. Kad ir dėl vadinamojo Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo. Kodėl Jūs tik dabar nusprendėte, jog esate per liberalių pažiūrų šiai partijai?

     - Ačiū už gerą klausimą. Tai labai paprasta: kas yra mažesnė blogybė? Ar trenkti durimis, tikintis pagerėjimo, ar nesimėtyti viešai kaltinimais, tikintis to paties pagerėjimo?

     Aš nesu "per liberalių pažiūrų šiai partijai". Aš esu per sveikų pažiūrų šios partijos uokoms.

     "Tik dabar nusprendžiau" todėl, kad mano asmeninis santykis su tuo, ką pagaliau iškrėtė vienas partijos renegatas ir kaip vangiai iš pradžių į tai buvo reaguota, tarė man: "To jau per daug".

- Kai įstojote į TS-LKD, kas jautėtės esąs: konservatorius? Krikščionis demokratas? Kodėl? Kurios vertybės Jus paskatino stoti į TS-LKD?

     - Jau sakiau kažkada: jei ne Paksogeitas, nebūčiau stojęs. Mano sąžinė tada taip liepė, ir dėl to niekada nesigailėjau. Man imponavo blaivus ir racionalus TS požiūris į Rusijos grėsmę, privačią nuosavybę, man labai patiko, kad TS tuo metu jau buvo atsikračiusi megztaberetiško Talibano ir žadėjo tapti šviesia vakarietiška dešiniąja partija. Matyt, per anksti buvo džiaugtasi. Ką mes šiandieną turime? 1992 metus. Kam mums buvo reikalingi uokos? Uokos juk net nedega…

     Aš esu konservatorius. Taip, nuoširdžiai myliu liberalus ir giliai širdyje esu taip pat ir liberalas. Bet kas yra mūsų liberalai? Gal tiek to… Sakau - konservatoriai yra blogai, bet nieko geresnio Lietuvoje nemačiau. Vis dėlto negaliu nepastebėti, kad Liberalų sąjūdis šiandien elgiasi, ko gero, gražiausiai.

- TS politikai prieš dešimt metų aktyviau nei visi kiti agitavo už stojimą į ES. Sakė, kad ES – nuostabu, vertybiška, demokratiška. Dabar jie nuolat pabrėžia, kad kai kurios ES vertybės jiems nepriimtinos. Ar neįžvelgiate politinės veidmainystės, nenuoseklumo? Kodėl, Jūsų nuomone, TS taip blaškosi?

     - Taip, yra ir veidmainystės, ir nenuoseklumo. Nejau apsimetinėsim? Blaškomasi dėl Pripersto Kambario Sindromo (PKS). Paaiškinsiu, kas tai yra. Kai žmogus ilgai gyvena ir dirba priperstame kambaryje, jis gana greitai nustoja justi smarvę. Tai labai žmogiška.

     Mūsų politikai (dauguma jų), taip pat ir TS-LKD žmonės, ilgai, jau dešimtmečius tūno hermetizuotame politinių bezdalų kiaute ir jau seniai pamiršo, kas yra šviežias oras.

     Simptomų nereikėjo ilgai laukti: klaidingai atpažįstami politinės aplinkos kvapai, atsiranda paranojinių sąmokslo teorijų. Impulsyviai priimami žiauriai šaunūs sprendimai, iki kurių niekada nesubręstų grynu oru kvėpuojantis, kvapus užuodžiantis žmogus. Kas nusprendė, kad bus naudinga priimti į partiją tautininkų talibus? Tai padarė žmogus ar žmonės, jau daug metų kenčiantys nuo PKS. Nieko nepadarysi. Ir taip toliau...

- Dažnai kalbama apie krikščioniškąsias vertybes politikoje. Kas, Jūsų nuomone, tai yra? Ar normalu liberaliosiose demokratijose, kur Bažnyčia atskirta nuo valstybės, vykdyti krikščioniškomis arba budistinėmis vertybėmis grįstą politiką?

     - "Krikščioniškosios vertybės" plačiąja prasme - elementarus humanizmas. Ir valio jam. Humanizmo vertybėmis grįsta politika turbūt dar niekam sąmoningai neįkando, nors klaidų ir neišvengė. Tai – apie nusikalstamą pacifizmą, kaip visų ar beveik visų karų priežastį.

     Bet jei kalbame apie atvejus, kai buškevičiai viauksi apie tai, ką neva nurodė mylėti ir ko nekęsti Morkus, Lukas ar koks Matas, tai tada laikas pirkti garstyčių dujas davatkoms ir šliundroms – iš mūsų Bažnyčios išrūkyti.

- Anksčiau Andrius Kubilius sakė, kad konservatoriai ideologiškai vadovaujasi Dekalogu. Neseniai tą patį apie Tautos prisikėlimo partijos ideologija kalbėjo Arūnas Valinskas. Ką manote apie Dešimt dievo įsakymų kaip politinę ideologiją?

     - Aš netikiu Kalbančia Gyvate su obuoliu.

- TS-LKD vadovybė aktyviai dairosi naujų koalicijos partnerių. Kurios iš dabartinės opozicijos frakcijų Seime, Jūsų požiūriu, tinka ir kurios – netinka į naujus TS partnerius?

     - Labai sunkus klausimas. Iš esmės netinka nė vieni (kalbam apie opoziciją, nepamirškim). Aišku, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos gretose yra patriotiškų ir teisingų žmonių, bet kokia iš to nauda, jei beraštis "opozicijos lyderis" gina fašistuojančius rezervuaro dogus, po šiai dienai sako "šiandey", o silpnaprotį komunistinės šlėktos ubliudką su raudona "Fronto" vėliava laiko gal net geriausiu TT draugu…

    Nežinau, nežinau.

    Darbo partija? Gal baikim… Aš pripažįstu, kad nežinau atsakymo. Gal būčiau geresnis ekspertas, jei lankyčiausi Seime. Bet verčiau susuksiu dar vieną filmuką mano Broniui. Bus daugiau naudos.

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Žygeivis - nuomonė,
2010 05 14 17:48


   Tokie TV išsigimėliai - klounai, kaip Ramanauskas - "Greitai", turi būti labai greitai "išvalyti" iš Lietuvos Valstybės, kol jie dar galutinai nesunaikino Lietuvių kalbą ir Lietuvių Tautą savo pederastinėmis svajonėmis ir "peliukų" sapalionėmis apie liberastinę - pederastinę Lietuvą.

Žygeivis - klausimas,
2010 05 14 18:03


    Na štai, dar vienas ilgai maskavęsis TV pederastukas "išsiryškino".

    O kas žino, kiek jų dar, giliai pasislėpę įvairiose TV, žurnaluose ir laikraščiuose, DELFI, Bernardinų ir kitų internetinių portalų redakcijų "žurnalistuose", bei partijose, saugume, policijoje, svajoja apie liberastinę - pederastinę - tolerastinę, laisvą nuo bet kokios moralės, Europą?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Geg 2010 18:18 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Homoseksualų priešininkai „palaidojo“ A.Kubiliaus ir V.Navicko krikščioniškas vertybes


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=32266341

Atnaujinta 13.32, Eglė Samoškaitė, http://www.DELFI.lt
2010 gegužės mėn. 14 d. 12:53

     Gėjų, lesbiečių ir jiems prijaučiančiųjų eitynėms bei homoseksualizmui nepritariantys daugiausia vyresnio amžiaus žmonės penktadienį prie Vyriausybės ir Vilniaus miesto savivaldybės simboliškai uždegė žvakes taip tarsi laidodami krikščioniškas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderio bei premjero Andriaus Kubiliaus bei tai pačiai partijai priklausančio sostinės mero Viliaus Navicko vertybes.

     Apie vidurdienį prie Vyriausybės pastato susirinkęs žmonių būrelis protestą išreiškė vainiku, ant kurio buvo užrašyta: „Amžiną atilsį TS-LKD pirmininkui A. Kubiliui, palaidojusiam krikščioniškas vertybes“. Panašus vainikas su užrašu atsidūrė ir prie Vilniaus miesto savivaldybės.

     Protestą. kuriame dalyvavo daugiausia vyresnio amžiaus moterys bei keletas jaunuolių, inicijavo Šeimos gynimo centras. Šio centro atstovas Justas Subačius, drauge su monsinjoru Alfonsu Svarinsku prie Katedros homoseksualų eitynių dieną šaukėsi šventųjų pagalbos ir kalbėjo maldas.

     Pasak J. Subačiaus, premjeras A. Kubilius ir sostinės meras V. Navickas savo krikščioniškas vertybes palaidojo neužkirsdami kelio homoseksualų eitynėms. Jo subjektyviu vertinimu, homoseksualizmas yra ištvirkimas, o tuo tarpu Lietuvos Konstitucija leidžia drausti piliečiams rinktis į susirinkimus, jei reikia apsaugoti žmonių dorovę.

     „Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves“, - rašoma Konstitucijoje.

     DELFI primena, kad leidimus viešiems susirinkimams pagal kompetenciją išduoda Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Renginių (susirinkimų) derinimo komisija, kurios veikloje formaliai meras nedalyvauja.

     Remiantis teisės aktais, Vyriausybė išduodant leidimus renginiams mieste neturi jokios įtakos, tačiau J. Subačius sako, kad, jo žiniomis, premjeras ir konservatorių lyderis A. Kubilius asmeniškai rėmė sprendimą išduoti leidimą eisenai.

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Netiesa,
2010 05 14 14:25


    Kubilius rėmė ne tik gėjų eitinėms sprendimą, bet ir skyrė gėjų lygai finansavimą virš 400 000 Lt, o kiek policijai dar apie 200 000 Lt kainavo, bet atėmė pinigus iš motinų ir pensininkų. Vieno pusdienio malonumas, sodinti tokius reikia.

Žygeivis,
2010 05 14 18:21


     Pederastų - pedofilų -zoofilų - nekrofilų ir kitų -filų paradas Vilniuje parodė visai Lietuvai "kas yra kas" Lietuvių Tautos Valstybės valdžioje.

     Ir tai labai puiku - nes išjudino net tuos, kurie visai jau buvo apkerpėję. Tame tarpe ir konservatorių-krikščionių demokratų partijoje, kurioje dabar jau greit įvyks labai rimti pokyčiai.

     Šį kartą visi labai akivaizdžiai pamatė, jog "dešinieji" ir "kairieji" - tai sena pasaka nieko dar nesuprantantiems vaikams.

     Pamatė, jog realiame gyvenime iš tikrųjų yra tautiniai patriotai (nacionalistai), tarnaujantys savo Tautai ir Valstybei, ir pedofiliniai liberalkosmopolitai (liberastai), tarnaujantys tiems, kas jiems moka daugiau (pvz., pederastai - pedofilai ir-ar "dievo išrinktieji"...)

     Visi pamatė ir tai, jog Kubilius su savo nukvakusiu Jievrosojuziniu "Tata", ir su visa jų liberastų gauja, užgrobę valdžią konservatorių partijoje, jau baigia sugriauti Lietuvių Tautos Valstybę, o pačią Lietuvių Tautą stengiasi išvyti elgetauti į užsienius, kad Lietuvoje liktų kuo mažiau žmonių, sugebančių ir pajėgiančių pasipriešinti liberastams.

     Dabar daugybė žmonių suprato, jog tikriems konservatoriams - krikdemams - tautininkams ir visiems kitiems padoriems, doriems bei sąžiningiems žmonėms reikia ne skaidytis, o būtina apsivalyti nuo įvairių partijos vadovybėje sulindusių pedofilinių liberastų, užteršusių ir suteršusių partiją, pakeisti šią liberastinę vadovybę ir sukurti normalią lietuvišką tautinę - patriotinę partiją (tokią, kaip broliai Kačinskiai sukūrė Lenkijoje).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 14 Geg 2010 18:23. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 19 Geg 2010 17:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 15 Gru 2008 15:46
Pranešimai: 40
   Anksčiau tautos dar turėjo teisingumo jausmą

   Kai germanų vadas Arminius nugalėjo Varaus legionus, germanai ypatingai atsikeršijo okupanto teisininkams: vienam išrovė akis, kitam išpjovė liežuvį: "Galų gale tu nebegali šnibždėtis, nuodinga gyvate!".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Lap 2010 21:37 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Kas yra kas Konservatorių partijoje


Šaltinis - Atleistas „IQ“ redaktorius Laučius

2010-11-02 17:29
Alfa.lt

Šaltinis - http://www.alfa.lt/print/10419145/
http://www.alfa.lt/straipsnis/10419145/ ... 1-02_17-29

     Iš žurnalo „IQ“ vyriausiojo redaktoriaus pareigų atleistas žurnalistas ir politologas Vladas Laučius. „Apie atleidimo motyvus man buvo tik užsiminta, bet pagrindinis pretekstas buvo smulkūs vidaus „virtuvės“ nesutarimai, kurių pasitaiko kiekvienoje darbovietėje. Jie nusvėrė visus kitus dalykus, nes pretenzijų dėl paties žurnalo kokybės pareikšta nebuvo“, – teigė V. Laučius.

     Pusę metų vyriausiojo redaktoriaus pareigas ėjęs V. Laučius apie atleidimą sužinojo šiandien, antradienį.

      „Labiausiai norėčiau pabrėžti, kad jokių profesinių priekaištų, pastabų ar nepasitenkinimo man nebuvo išsakyta, todėl nematau priežasčių, dėl kurių galėjau būti atleistas, – stebėjosi buvęs redaktorius. – Norėčiau tik pabrėžti, kaip tai buvo padaryta. Neadekvačiai ir neetiškai. Taip civilizuotoje valstybėje su žmonėmis ir žurnalistais paprastai nesielgiama.“

      Klausiamas, ar pretekstu galėjo tapti kartais pakankamai kritiški komentarai dabartinės valdžios atžvilgiu, V. Laučius teigė, kad galbūt kartais ir tekdavo apie dabartinę Vyriausybę parašyti tai, kas jos atstovams nepatikdavo. „Nesupratau, kad Vyriausybė yra visada teisi, o aš „susipainiojęs“ aiškinau, kad ji neteisi“, – ironizavo V. Laučius, skelbęs savo komentarus viename naujienų portale, taip pat pasisakydavęs radijo ir televizijos laidose.

      „Be to, galėjo taip atsitikti, kad savininkai buvo priversti mane atleisti. Aš nenoriu tuo tikėti, nes man patiko dirbti su jais, palaikėme gerus santykius, bet, sakykime, blogi liežuviai plaka, kad galėjo atsitikti ir taip“, – aptakiai kalbėjo V. Laučius.

       Kalbama, kad nesutarimai buvo kilę su „IQ“ redaktoriaus pavaduotoja Birute Garbaravičiene, kuri yra įtakingo ir su energetikos verslu susijusio konservatoriaus Ramūno Garbaravičiaus žmona.

       Paklaustas, kas galėjo spausti privačią bendrovę, V. Laučius aiškino, kad kiekvienas verslas daugiau ar mažiau yra priklausomas ir nuo Vyriausybės sprendimų.

        Mėnraštį „IQ“ leidžia „Scaent Baltic“ kompanijai priklausanti bendrovė „Intelligent Media“.

        Investicinė kompanija „Scaent Baltic“ yra „Inter RAO JES“ tarpininkė Lietuvoje.

       „Scaent Baltic“ valdybos pirmininkas yra Jonas Garbaravičius.


Alfa.lt

Komentarai Alfa.lt
http://www.alfa.lt/komentarai/straipsni ... nding=true

Žygeivius
2010-11-02 20:40


Įdomiausia yra tai:

     Mėnraštį „IQ“ leidžia „Scaent Baltic“ kompanijai priklausanti bendrovė „Intelligent Media“.

     Investicinė kompanija „Scaent Baltic“ yra „Inter RAO JES“ tarpininkė Lietuvoje.

     „Scaent Baltic“ valdybos pirmininkas yra Jonas Garbaravičius (Ramūno Garbaravičiaus sūnus).

     ....nesutarimai buvo kilę su „IQ“ redaktoriaus pavaduotoja Birute Garbaravičiene, kuri yra įtakingo ir su energetikos verslu susijusio konservatoriaus Ramūno Garbaravičiaus žmona.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 02 Lap 2010 22:27. Iš viso redaguota 5 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lap 2010 21:47 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Ramūnas Garbaravičius - konservatorius


http://lt.wikipedia.org/wiki/Ram%C5%ABn ... i%C4%8Dius

     Ramūnas Garbaravičius (g. 1956 m. rugpjūčio 29 d. Kaune) – inžinierius, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas.

     2004–2008 m. Seimo narys, išrinktas pagal Tėvynės sąjungos (konservatorių, politinių kalinių ir tremtinių, krikščioniškųjų demokratų) sąrašą. Nuo 1998 m. Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) narys, sąjungos Prezidiumo narys, iždininkas.

     2000–2003 m. ir 2003–2004 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, Strateginio planavimo ir investicinių projektų koordinavimo komisijos pirmininkas. Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos pirmininkas, Kauno plėtros forumo valdybos narys, Išeivijos instituto valdybos narys, Jaunimo karjeros centro valdybos narys.

     Žmona Birutė, sūnūs Jonas, Saulius.

Arvydas Garbaravičius - liberalcentristas


http://lt.wikipedia.org/wiki/Arvydas_Garbaravi%C4%8Dius

     Arvydas Garbaravičius (g. 1953 m. kovo 27 d. Kaune) – Lietuvos ir Kauno politinis bei visuomenės veikėjas.

     Tėvas – Jonas Garbaravičius pirmasis diplomuotas energetikas Lietuvoje, Kauno politechnikos instituto dėstytojas, mama – Kaune žinoma pediatrė Gražvyda Sofija Murkaitė-Garbaravičienė.

     Mokėsi Kauno Juozo Aleksonio vidurinėje mokykloje, 1976 m. baigė Kauno politechnikos institutą.

      Baigęs studijas pasirinko mokslinį darbą, paskirtas į Fizikinių techninių energetikos problemų institutą, kur dirbo iki nepriklausomybės metų. Nuo 1992 m. užsiėmė verslu. Vadovavo Statybos remonto tresto požeminių darbų statybos remonto valdybai (dab. AB „Požeminiai darbai“).

      2000–2001 m. Kauno apskrities viršininko pavaduotojas.

      2003–2007 m. Kauno miesto savivaldybės meras.


      Nuo 1998 m. Lietuvos centro sąjungos narys, nuo 2002 m. Kauno skyriaus pirmininkas, nuo 2003 m. Liberalų ir centro sąjungos narys, nuo 2005 m. Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotojas.

      2000–2003 m., 2003–2007 m. ir nuo 2007 m. Kauno miesto savivaldybės tarybos narys.

      Jaunystėje buvo krepšininkas ir boksininkas.

      „Sugiharos fondo Diplomatai už gyvybę” valdybos narys, klubo „Santara-Šviesa“ narys, vienas iš „Kauno plėtros forumo“ steigėjų.

      Žmona Rita lituanistė, sūnūs – Linas, Rytis.

-------------------------------------

     Brolis - Ramūnas Garbaravičius - konservatorių partijos iždininkas.

Lietuvos įžymybės
Ramūno Garbaravičiaus sūnaus Sauliaus Garbaravičiaus vestuves papuošė J.Statkevičiaus kurti apdarai


Kristina Aleksynaitė, http://www.DELFI.lt
2008 liepos mėn. 2 d. 10:20
http://whatson.delfi.lt/news/people/art ... d=17593875

      Prieš savaitę Liškiavos bažnyčioje susituokė Seimo nario Ramūno Garbaravičiaus jaunesnysis sūnus Saulius. Jo išrinktąja tapo žurnalo „Express Mada“ redaktorė Jurgita Darašaitė. Jaunavedžius prie altoriaus lydėjo net vienuolikos porų svita.

      Jaunoji vestuvių dieną pasipuošė Juozo Statkevičiaus kurta suknele su įspūdingu nuometu. Dizaineris papuošė ir sutuoktuvių liudininkę – jaunojo brolio Jono žmoną Živilę. Ryškiai mėlyna spalva šventę nuspalvino pamergių suknelės.

      Ištarti lemtingus žodžius pora iš Kauno – jaunojo tėvų namų – išvyko į Druskininkus. Liškiavos bažnyčioje, išpuoštoje austomomis, liaudiškai tariant, kiniškomis rožėmis, jaunieji susituokė.

      Pobūvis vyko Druskininkuose įsikūrusiame „Europa Royal“ viešbutyje, kurio kiemelyje specialiai buvo pastatyta didžiulė palapinė.

      Virš šimto svečių linksmino vakaro vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis ir grupė „Pelenai“. Vestuvių vidurnaktį vainikavo įspūdingi fejerverkai, papuošę dangų skambant specialiai pritaikytai muzikai.

      Antrąją dieną apie vidurdienį jaunieji atsisveikino su svečiais ir išvyko medaus kopinėti į Seišelių salas, kuriose poilsiauja iki šiol.

Komentarai Delfi
http://whatson.delfi.lt/news/people/art ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 02 Lap 2010 22:21. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lap 2010 22:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Šaltinis - Lietuvos politikai kratosi giminystės su Maskvos generolu
2008.05.22 09:12
http://www.balsas.lt/print/197180

Ištraukos:

     Pergalės dienos kariniam paradui Rusijos sostinėje vadovavęs Maskvos karinės apygardos vadas generolas Vladimiras Bakinas puikiai pažįstamas ne tik Rusijoje. Jis turi giminių ir tarp įtakingų Lietuvos politikų, tačiau šie nelinkę atvirauti apie ryšius su dešimt kartų už Lietuvą didesnės karinės apygardos vadu...

     Jis gimė 1953 metais Čeremchovo kaime, Amūro srityje, 1975-aisiais baigė karinę mokyklą Tolimuosiuose Rytuose, 1986 metais - M.Frunzės karo akademiją, 1995 metais - Rusijos Federacijos generalinio štabo karo akademiją. V.Bakinas karinę tarnybą pradėjo Prieškarpatėje, griūvant SSRS tarnavo Užbaikalėje ir Mongolijoje.

     1995-2001 metais jis ėjo aukštas pareigas Kaliningrado srityje esančiuose kariniuose daliniuose, dvejus metus vadovavo Baltijos laivyno sausumos pajėgoms. Iš Kaliningrado išvyko 2001-aisiais vadovauti Sibiro karinės apygardos štabui.

     V.Bakino ryšiai su Lietuva - itin glaudūs. Tolimųjų Rytų kaime gimęs jaunuolis, daugiau kaip prieš 30 metų vedęs kaunietę Violetą Alšėnaitę, iškart pateko į garsią Lietuvos inteligentų šeimą. Žmonos tėvas Faustas Alšėnas - chorvedys ir operos dainininkas, senelis Antanas Alšėnas-Alšauskas - tarpukario Lietuvos ministro pirmininko Vlado Mirono (1938-1939 m.) sekretorius ir vairuotojas.

      Ne prastesni ir tolimesni giminaičiai - senelės brolio Garbaravičiaus šeima.

      Jo sūnus Jonas Garbaravičius buvo pirmasis diplomuotas energetikas Lietuvoje, Kauno politechnikos instituto dėstytojas, vedęs Kaune žinomą pediatrę Gražvydą Sofiją Murkaitę.

      Jų atžalos - Ramūnas Garbaravičius, konservatorius, Seimo narys,

      ir Arvydas Garbaravičius - liberalcentristas, buvęs Kauno meras (2003-2007 m.), o nuo vakar - vidaus reikalų ministro patarėjas.

      R.Garbaravičiaus žmona Birutė Garbaravičienė yra prezidento Valdo Adamkaus aplinkos žmogus, vadovauja istorinei prezidentūrai Kaune.

      Ar tikrai nebendravo?

      Garbaravičius pažįstantys kauniečiai LŽ pasakojo, kad kontaktai buvo glaudūs, ypač tuo metu, kai V.Bakinas septynerius metus tarnavo Kaliningrade.

       Juk ir A.Garbaravičius tuo metu buvo ne paprastas žmogelis - turėjo verslą, vadovavo AB „Požeminiai darbai“, ėjo Kauno apskrities viršininko pavaduotojo pareigas.

      O R.Garbaravičius buvo Lietuvos konservatorių iždininkas, AB „Kauno energija“ generalinio direktoriaus patarėjas.

      Į Garbaravičių šeimos ryšius su Rusija atkreipė dėmesį ir VSD pulkininkas Vytautas Pociūnas, 2006 metais mįslingomis aplinkybėmis žuvęs Baltarusijoje.

      VSD pažymoje rašoma, kad

      R.Garbaravičiaus sūnus Jonas Garbaravičius po keletą kartų per mėnesį važinėja į Maskvą, palaiko kontaktus su „Inter RAO JES“ generaliniu direktoriumi Jevgenijumi Dodu.

Šaltinis: Lietuvos žinios

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 21 Lap 2010 15:28 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
G. Songaila: TS-LKD tapatybė nėra A. Kubiliaus „tapatybės dokumentas“


http://www.balsas.lt/naujiena/512070/g- ... dokumentas

2010.11.21 14:11

     Šiandien TS-LKD Suvažiavime buvo sukritikuotas ir nepriimtas A. Kubiliaus iniciatyva parengtas TS-LKD „tapatybės dokumentas“ .

     TS-LKD Tautininkų frakcijos pirmininkas Gintaras Songaila savo kalboje Suvažiavime  kalbėjo apie šį projektą išdėstė nuoseklią jo kritiką.

     Tačiau apie tai, kad tokio dokumento šiandien priimti nereikia, kalbėjo ir V. Landsbergis bei I. Degutienė.

Gintaro Songailos, TS-LKD tautininkų frakcijos pirmininko kalba TS-LKD Suvažiavime:


     Gerbiamieji suvažiavimo dalyviai ir svečiai, Pirmininkai,

     Pagrindinė šio suvažiavimo tema siejasi su tapatybe ir su pokyčiais.

     Pagrindiniame dokumente, kurį šiandien svarsto suvažiavimas, vyrauja troškimas atsinaujinti ir keistis. Šio esė pabaigoje kviečiama, cituoju:

„Būkime žingsniu priekyje. Išsivaduokime iš nepilnavertiškumo kompleksų.“

     Tikiu, kad daugelis šiame projekte išdėstytų kritiškų minčių ir apibūdinimų yra nesusiję su kokiais nors asmeniškumais, o tik su bendro pobūdžio reiškiniais.Taip pat viliuosi, kad ir mano pastabos bei pasiūlymai nebus suprasti kaip kokia nors asmeninė kritika.

     Žvelgimas į ateitį, būsimų darbų ir įvykių numatymas - priklauso pačiai žmogaus prigimčiai, todėl būtų keistoka ginčytis su šia būtinybe. Privalu atsižvelgti ir į tai, kad šiuolaikiniam pasauliui būdingi greiti ir visaapimantys pokyčiai, todėl tam tikras nerimastingumas  dėl atsiveriančios nežinomybės, dėl pasirengimo keistis ir tobulėti yra visiškai suprantamas.

     Vis dėlto, kai asmuo persipildo tokiu nerimu, kai jis beveik verčiasi per galvą, kad tik pasikeistų, kad tik laiku prisitaikytų ar, atrodytų, kitiems priimtinu, moderniu, progresyviu, europietišku, sėkmingu ir panašiai – mes kaip tik ir susiduriame su tuo, kas psichologijoje vadinama asmeniniais kompleksais, neurotiškumu, o viešojoje politikoje – provincialumu.

     Išsivadavimas iš tokių kompleksų slypi ne vis greitesniame bėgime paskui pokyčius, o atvirkščiai – ramiame grįžime prie savasties. Todėl psichoterapeutai ar kiti sielos gydytojai ir mokytojai, susidūrę su nenumaldomu troškimu pasikeisti, kaip ir čia svarstomame dokumente, cituoju: “rekonstruoti savo mentalitetą" ir panašiai, siūlo gana paprastą receptą:

     „Jei tu iš tikrųjų nori pasikeisti – visų pirma, būk ar netgi tapk savimi.“

      Pasitikėjimas ir viltis, kurių čia svarstomame dokumente kartais beveik desperatiškai šaukiamasi, slypi ne skubėjime būti žingsniu priekyje, ne kokiame nors užbėgime už akių ar mechaniškų schemų primetime, ne vis “naujų, aš cituoju, tapatybės pavidalų ieškojimuose", ne to, kas dar tik norima, svajojama ar vaizduojama, priėmime už jau tikrą daiktą, bet tvirtame pojūtyje, kad gyveni savo namuose, kad darai ką gali, kad ramiai ir drąsiai pasitinki gyvenimo iššūkius, nes esi ištikimas sau ir pasišventęs tam, kuo tiki; kad iš tikrųjų darai tai, ką žadi, apie ką kalbi, ir kalbi, beje, tiesą.

      Žmogaus, kaip ir bendruomenės sieloje, viešai išpažįstamose vertybėse, galbūt visada egzistuoja šioks toks plyšys, tarp to, kas deklaruojama, ir to, kas daroma. Tačiau, jei šis plyšys tampa praraja, jei praktinėje veikloje elgiamasi netgi priešingai, nei sakoma, tai jau ir yra, liaudiškai tariant, užsikompleksavimo požymis. Be to, reikia nepamiršti, kad saviapgaulė, kaip ir kitų klaidinimas dažnai būna nesąmoningas, norėjimo būti geresniu reiškinys. Kaip antai,  svarstomame projekte sakoma, kad "Lietuvos ekonomika sparčiai auga: jos augimas antrąjį šių metų ketvirtį buvo sparčiausias visoje Europos Sąjungoje..."

     Remiamasi EUROSTATO rugsėjo 2d. pranešimu, kuriame buvo lyginamas antrasis šių metų ketvirtis su pirmuoju šių metų ketvirčiu. Deja, pirmasis ketvirtis žymėjo keturių nuošimčių kritimą. Tik todėl toks geras skirtumas tarp jo ir parodyto antrojo ketvirčio augimo. Negana to, šis projekto teiginys vis dėlto neatitinka tikrovės, kadangi šis šuolis buvo tik menamas, neatspindintis realių tendencijų, dirbtinai perkėlus antrojo ketvirčio nuosmukio rodiklius pirmajam ketvirčiui.

     Tad nieko nuostabaus, kad EUROSTATO lapkričio 12d. pataisytas pranešimas tokio nepaprasto šuolio jau nerodo, o rodo pusės nuošimčio augimą, lyginant su antruoju ketvirčiu, dvigubai mažesnį, nei Europos Sąjungos vidurkis; be to, jis dar atspindi nežymų smukimą, palyginus su praeitų metų tuo pačiu ketvirčiu. Gera žinia yra ta, kad nors trečiajame ketvirtyje augimas, lyginant su antruoju, yra tik labai nežymus, bet tai jau yra augimas, lyginant ir su praeitų metų tuo pačiu ketvirčiu.

      Mes drąsiai galime ir turime teigti, kad ūkio nuosmukis baigėsi, ir su atsargiu optimizmu kalbėti, kad prasidėjo nežymus jo augimas. Tačiau projekte jokiu būdu negalime palikti teiginio apie nuostabų, didžiausią augimą Europos Sąjungoje, - nors jis buvo formaliai teisingas, kad ir skubotas, rengiant dokumentą ir remiantis EUROSTATO stebėsena rugsėjo mėnesį, šiandien, jau turint lapkričio 12d. ataskaitą – tai jau būtų partijos kompromitacija, bylojanti apie diletantišką veiklą.

       Sprendžiant iš šių pastebėjimų, bijau, jog dokumento projektas turi ir kitų  dalykinių bei faktinių trūkumų, todėl manau, kad tokio, koks jis šiandien yra, suvažiavime dar nereikėtų priimti. Kita vertus, šios mano pastabos jokiu būdu nereiškia kokio tai, cituoju, “niurzgėjimo", atvirkščiai, - pateikti faktai iš tikrųjų leidžia tvirtai teigti apie naują ekonominę ir politinę situaciją šalyje, lyginant su ta, kuri tęsėsi du metus. Todėl mes šiandien turėtume kalbėti ne tik apie praeitį, apie krizę ir jos suvaldymą, bet apie naują, tvaraus augimo etapą. Mes turime skatinti šį augimą ir užtikrinti, kad jis būtų tvarus.Viltis iš tikrųjų jau čia, bet projekto tekstas vis dar dvelkia arba inertišku pesimizmu, arba perdėta savigyra.

      Mes jau turime iš esmės pertvarkyti savo politinę kalbą, svarstyti naują veiksmų planą, mes jau turime brėžti naujų lūkesčių perspektyvą, siūlyti Vyriausybei ir socialiniams partneriams naujus žingsnius, skatinančius atsigavimą. Kaip antai, mes neturėtume nevengti papildyti esamą renovacijos programą, pasiūlant piliečiams pasirinkti dar Raimondo Kuodžio prieš du metus pasiūlytą modelį, kai visa projektavimo, finansinių išteklių skolinimosi ir įgyvendinimo našta būtų užkraunama ant valstybės, galbūt specialaus jos fondo, pečių, pasiskolintas lėšas grąžinant iš ilgalaikio energijos sutaupymo efekto.

      Gaila, kad tautininkų pasiūlytą suvažiavimo nutarimo projektą šiuo klausimu Prezidiumas atmetė, motyvuodamas tuo, kad principinį sprendimą turi priimti ekspertai, o ne suvažiavimas.

      Tarp “tapatybės projekto" rengėjų minima ir mano pavardė. Esu dėkingas, kad teksto redaktoriai – Mantas Adomėnas ir Jonas Survila atsižvelgė į kai kurią kritiką bei siūlymus. Vis dėl to, su šiuo dokumentu susitapatinti negaliu. Manau, su juo susitapatinti kol kas negalės ir daugelis Tautininkų frakcijos narių bei nemaža dalis kitų TS-LKD narių, suvažiavimo dalyvių.

       Mes esame įsitikinę kad žmogaus, bendruomenės, tautos kūrybingumas slypi ne savęs nuvertinime, kad esame, kaip antai, cituoju: “rezervatas, iš kurio visi bėga", ar kokiuose nors prisitaikymuose, skaičiavimuose, kitų keiksnojimuose ar savęs išsižadėjimuose, bet kaip tik atvirkščiai – amžinojoje šviesoje, kurią drauge paveldėjome, ir mumyse esančioje įkvėpimo galioje, kuri mus visus vienija ir kelia. Tikroji tautos saviraiška kyla visų pirma, iš jos pačios orumo,

      Pažvelkime į save, - ne tik į mūsų jungtinę partiją bei jos tapatybę, bet ir į visą Lietuvą bei jos tapatybę. Šiomis dienomis mes švenčiame Nepriklausomybės kovų devyniasdešimties metų sukaktį. Giedraičių ir Širvintų kautynėse menkai ginkluoti, negausūs, bet pasišventę lietuviai apgynė savo valstybę, tautos laisvę ir ateitį. Tai buvo mūsų tėvų, senelių ir prosenelių sukurtas stebuklas.

      Pažvelkime, kaip per dvidešimt metų mes jau susigūžėme, kad net nedrįstame ar nebemokame deramai, visos valstybės lygiu paminėti šių įvykių.

      O juk ant jų guli mūsų atkurtos valstybės, mūsų atgimusios kariuomenės moraliniai pamatai. Gal mums nebejauku, kad tuomet kariavome su dabar taikingu mūsų kaimynu, kuris visgi ir šiandien nepripažįsta, kad mūsų atžvilgiu buvo agresorius. Tuomet oriai ir atvirai aiškinkimės, atkurkime pasitikėjimą, o ne bėkime nuo problemos. Kitaip, norėdami draugauti, turėsime slėptis netgi nuo savo nepriklausomybės kovų, tuo pačiu ir nuo nepriklausomybės, kaip gyvosios vertybės.

       Gal mums nejauku,

       kad ir pats mūsų nacionalinis atgimimas, jo šimtametės tradicijos, buvo susiję su atsiribojimu ne tik nuo rusakalbio, bet ir nuo lenkakalbio kultūrinio imperializmo,

       kad mūsų modernioji kultūra yra susijusi su dabartinės lietuviškos rašybos sukūrimu. Tuomet mes nedrįstame savo kaimynams pasakyti,

       kad negrįšime prie unijinių tradicijų,

       kad dėl savo kalbos sistemos, dėl savo Konstitucijos nesiderėsime.


       Aš manau, kad vienas iš mūsų tapatybės principų turėtų būti tas, kad mes kiekvieną kartą nešoksime taisinėti savo kultūros pamatų dėl išorinių spaudimų, nesukelsime savo tautai ir kultūrai nesaugumo, nepasitikėjimo, laikinumo ir nepatvarumo kompleksų. (Gal būt mes mokėsime tinkamai paminėti ir Jono Jablonskio 150-ties metų jubiliejų.)

       Šios mintys susijusios ir su platesniais, kultūros politikos klausimais, su nacionaline kultūra, kuri buvo, tikiu ir liko, mūsų jungtinės partijos tapatybės esminiu branduoliu, kaip ir esmine rinkimų programos dalimi.

       Taip, krizė mums trukdė įgyvendinti savo rinkimų programą kultūros srityje. Taip, valstybės finansavimą ir paramą reikėjo mažinti ir čia. Tačiau ši sritis, nefinansuojama iš ES struktūrinių fondų, todėl jos, ir taip skurdžios, neproporcingai didelis apkarpymas smogė keleriopai. Kaip antai, ar reikėjo iš esmės nutraukti bibliotekų fondų komplektavimą? Ar reikėjo iš esmės nutraukti asignavimus etninės kultūros programoms, paramą regionų kultūros raiškai ir sklaidai? Krizės įveikti ir pasitikėjimą sustiprinti šis nedidelis sutaupymas nepadėjo. Atvirkščiai. Taigi, šias klaidas turime skubiai taisyti.

       Labai gerai, kad tapatybės dokumente vienoje pastraipoje jau iš esmės pripažįstama ši klaida, tačiau to nepakanka, norint atkurti pasitikėjimą mumis, kaip kultūros žmonėmis, nepakanka tik žadėti, kad netrukus grįšime prie kultūros reikalų savivaldybių lygmenyje.

       Turime sau užduoti klausimą, ar iš tikro esame pasišventę nacionalinei kultūrai, ar kokioms nors kitoms vizijoms. Ir turime aiškiai į šį klausimą atsakyti. Beje, ypač globalizmo sąlygomis.

       Ar mes tikrai norime užtikrinti savo kultūros tęstinumą ir plėtrą, ar leisime jai menkti ir tirpsime. Juk ne vien ekonomika lemia emigraciją. Istorinės atminties gaivinimas (beje, nedaug kainuojantis), dvasinis prisirišimas prie savo Tėvynės, tautos telkimas ir jos ūpas – taip pat galėtų pagelbėti įveikti tautos eroziją, apie kurią rašėme savo rinkimų programoje.

       Mes, tautininkai, pasiūlėme svarstyti Memorandumą dėl nacionalinės kultūros tvarumą globalizmo sąlygomis. Reikia tikėtis, kad Prezidiumo pažadai svarstyti šiuos dalykus jungtinės partijos Taryboje, bus įgyvendinti.

       Turime taip pat pripažinti, kad iš esmės nepajudėjome rinkimų programoje apibrėžtų teisingumo reformų kryptimi. Tai mūsų visų nepadarytas darbas. Jei kalbame apie sėkmę ir inovatyvumą, tai kas mums trukdo pradėti žadėtą gyvosios Konstitucijos projektą. Kodėl nepradėti teisinės kultūros ugdymo ir pasitikėjimo teisingumo sistema atstatymo darbų?

       Vienas iš didžiausių iššūkių – tai socialinė ir šeimos politika. Todėl čia būtinas nacionalinis susitarimas (kaip ir energetikos srityje). Ir jokia puikybė, kaip ir nekonstruktyvi kritika, čia mums nepadės.

       Yra žymių skirtumų ir viešojo administravimo reformų vertinimuose. Šiuose procesuose buvo daug paviršutiniškų perstumdymų ir kai kur tik padaugėjo maišaties ir sumažėjo atsakomybės.

       Mes, kaip konservatyvi politinė jėga neturėtume pasiduoti nuolatinių ir visuotinių reformų aistrai. Misija ir tikslai turėtų būti svarbiau už politines dėliones. Kaip antai, niekaip negalim e pateisinti dviejų metų suirutės narkomanijos prevencijos srityje. Tai visos Vyriausybės, ir konkrečiai bei visų pirma premjero atsakomybės sritis. Šiandien galime tik apgailestauti, kad šios atsakomybės tokiame gyvybiškai svarbiame reikale mes labai pasigedome.

       Mes, tautininkai, pritariame profesoriui V.Landsbergiui, kad dokumentas, kurį šiandien svarstome, nėra pats savaime tikslas. Žymiai svarbiau – mūsų bendra darbas. Tai, beje, nėra vien tik partinis tikslas, ar, cituoju dokumentą, “barniai".

       Yra dar daug mūsų vidinės demokratizacijos problemų ir iššūkių. Juos šiandien, kaip ir diskusijas dėl partijos Priežiūros komiteto vaidmens, atidėsime tam laikui, kai kitame suvažiavime bus svarstomi įstatų reikalai.

      Čia tik pakartosime, kad, mūsų vertinimu, Priežiūros komitetas padarė partijai žalingų klaidų.

       Partijos pirmininkas šiandien ir vėl pakartojo profesoriaus tezę, kad savinieka blogiau už puikybę. Manau, ir krikščionys demokratai, ir kiti partijos nariai pritars, kad ir viena, ir kita yra negerai. Aš dar pridėčiau, kad reikėtų kalbėti ne apie tai, kas blogiau, bet ir apie tai, kas geriau, kas yra gerai.

       Todėl, kai partijos pirmininkas sako, kad visų pirma turime tikėti ateitimi, mes su juo nesutinkame. Mes sakome, kad visų pirma reikia būti savimi ir savo tikėjimą įrodyti darbais. Manau, kad tokiai nedidelei pataisai pritars ir Pirmininkas, ir visas suvažiavimas.

Tautos jėga vienybėje!

Gintaras Songaila, TS-LKD tautininkų frakcijos pirmininkas

Šaltinis: PR

Komentarai Balsas.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 28 Kov 2011 21:46 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Nesantaika konservatorių stovykloje


http://www.balsas.lt/komentarai/531510/ ... stovykloje

2011.03.28 14:48

       Artėjant Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vadovybės rinkimams vis ryškėja vidinė takoskyra, ypač, kai ant kortos pastatyta valdžia Vilniuje.

Vilniaus klausimas


       Apie griežtą nepritarimą ketinimams Vilniaus savivaldybėje jungtis į koaliciją su Lenkų rinkimų akcija ir Lietuvos rusų aljansu garsiai prabilo Tautininkų sparnas konservatorių partijoje. Vienas jo narių – Kazimieras Uoka – atvirai kelia abejones dėl TS - LKD vertybinių nuostatų.

       „Tos jėgos akivaizdžiai remiamos iš užsienio ir buvimas su jomis vienoje koalicijoje reikštų, kad mes savotiškai pateisiname užsienio šalių kišimąsi į Lietuvos vidaus reikalus, o tas mums labai nepatinka“, - „Balsas.lt savaitei“ kalbėjo K. Uoka, pridurdamas, kad už koaliciją su lenkais aktyviai pasisako Andrius Kubilius.

        Tuo tarpu, konservatorių partijos pirmininko pavaduotojas Valentinas Stundys nesutarimų sureikšminti nelinkęs. „Tai – natūralus demokratinis procesas, kada prieš rinkimus, partijoje dalijamės nuomonėmis“, - sakė V. Stundys, atmesdamas, kad TS - LKD drasko vidiniai prieštaravimai.

Sprendžia grupelės


       Pasak V. Stundžio, partijoje vyrauja nuostata, kad dėl valdančiosios daugumos sudarymo atskirose savivaldybėse turi apsispręsti patys tų mistų ar rajonų skyriai. Tuo tarpu, Tautininkų sparnas savo poziciją aiškiau žada suformuluoti balandžio vidury vyksiančioje konferencijoje.

       Būtent susiskaldymas kuopelėmis TS – LKD gretose krenta į akis apžvalgininkams. Antai Vilniaus Universiteto docentas Vytautas Dumbliauskas atkreipė dėmesį, kad konservatoriai, prieš 2008 – ųjų rinkimus, prisijungę smulkesnes dešiniąsias partijas, ilgainiui padidino savo rinkėjų gretas, tačiau kartu užprogramavo nuolatinius nesutarimus organizacijos viduje.

      „Tas noras prisiimti kuo daugiau dešiniojo elektorato kerta per pačią partiją ir ta partija viduje labai nestabili“, - komentavo V. Dumbliauskas.

"Balsas.lt"

http://www.balsas.lt/komentarai/531510/ ... i-apacioje

Žygeivis
2011-03-28 20:30:42


     Akivaizdu, kad konservatorių karavanas, vedamas Kubiliaus tiesiai į Nepriklausomos Lietuvos Valstybės ir Lietuvių Tautos galutinį sunaikinimą, galų gale nueis į politinę dykumą, kurioje susiras tik grupelę liberastinių-tolerastinių rėmėjų... :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 09 Bal 2011 18:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Į TS-LKD vadovus iškelti A.Kubilius, I.Degutienė, V.Stundys ir dar keturi kandidatai


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=44201485

Atnaujinta 16.53, Eglė Samoškaitė, http://www.DELFI.lt
2011 balandžio mėn. 9 d. 12:17

      Galimybę rungtis dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko vietos iki šeštadienio buvo įgiję septyni kandidatai: premjeras ir dabartinis partijos vadovas Andrius Kubilius, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, Seimo narys Valentinas Stundys, parlamentaras Mantas Adomėnas, partijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Naglis Puteikis, parlamentaras Kęstutis Masiulis ir tautininkų flango vadovas Gintaras Songaila.

      Pirmadienį baigiasi terminas, iki kada skyriai ir kitos TS-LKD institucijos turi galimybę kelti kandidatus į partijos vadovo postą, tačiau iškeltieji kandidatai dar turės pareikšti, ar sutinka siekti vadovauti partijai.

      Pagrindiniais kandidatais vadovauti partijai laikomi A. Kubilius ir I. Degutienė, tačiau nėra aišku, ar Seimo pirmininkė sutiks rungtis dėl TS-LKD pirmininko posto.

      Kaip šeštadienį vykusiame Lietuvos krikščionių demokratų bendrijos tarybos posėdyje kalbėjo Seimo vicepirmininkas Česlovas Vytautas Stankevičius, jo žiniomis, I. Degutienė sutiktų kandidatuoti, jeigu turėtų pakankamą palaikymą.

      „Dėl I. Degutienės, kiek aš žinau, ji yra pasakiusi, kad ji kandidatuos, sutiks, jeigu bus pakankama parama. Tai yra ji nenorės kandidatuoti vien dėl to, kad kandidatuotų ir praloštų, turbūt taip reikia suprasti“, - teigė Č. V. Stankevičius.

       Krikdemai iš viso nutarė iškelti tris kandidatus: A. Kubilių, I. Degutienę ir V. Stundį, tuo tarpu Tautininkų frakcijos taryba rungtis dėl vadovo posto pasiūlė I. Degutienei bei G. Songailai.

       Nuo I. Degutienės apsisprendimo priklausys V. Stundžio elgsena. Seimo narys šeštadienį pareiškė, kad tuo atveju, jei Seimo pirmininkė sutiks būti kandidate, jis į pirmininkus nesiverš, tačiau jai atsisakius, į rinkimus V. Stundys eis, mat nenori, jog TS-LKD pirmininko rinkimai būtų panašūs į Kazachstano prezidento rinkimus.

       „Jeigu Irena eina į rinkimus, aš nemanau, kad kas nors iš mūsų bendrijos turėtų jai trukdyti ir siūlyti dar alternatyvų trečią kelią. Nes tai yra svarbu, partija matytų ryškius, aiškius lyderius“, - krikdemų bendrijos tarybos posėdyje sakė V. Stundys.

       „Jeigu I. Degutienė atsisako, tada išeina Kazachstano variantas. Tai kam mums reikia Kazachstano varianto?“, - svarstė ir kitas Seimo narys Petras Luomanas, kuris teigė manąs, jog I. Degutienei atsisakius rungtis dėl pirmininko posto, dėl jo privalėtų kovoti V. Stundys.

       Pirmininkas TS-LKD renkamas dvejų metų kadencijai. A. Kubilius partijai vadovauja nuo 2003-iųjų.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Bal 2011 18:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
       Lietuvos valdžia leidžia Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės priešams rengti AK "pasijodinėjimus" į Vilnių ir ten demonstratyviai garbinti išdaviko Pilsudskio-Ginioto "širdies kapą".

       Vietoje to, kad šitą juodą Lietuvių Tautos išdaviko širdį iškastų ir sudegintų, o pelenus išbarstytų Vilniaus kanalizacijoje.

       Įdomu, kaip reaguotų Lietuvos ir Vilniaus valdžios, jei Rasų kapinėse būtų užkastos Hitlerio ir Stalino širdys, o naciai ir komiai iš Vokietijos bei Rusijos rengtų iškilmingus paradus, viešai garbindami šias "šventas vietas"?

       Akivaizdu, jog tol, kol Lietuvą valdys tokie Lietuvių Tautos gyvybinių interesų išdavikai, kaip pastaruosius 20 metų, tai jie tik ir sugebės "atsiprašinėti" - ir lenkų, ir šūdlenkių, ir žydų, ir netgi tų pačių rusų...

       Normalus partijos vadovas iš dabartinių kandidatų yra tik vienas - Naglis Puteikis.

       Gintaras Songaila irgi turi tinkamą tvirtą charakterį, bet Konservatorių partijoje jo, kaip "naujoko", šansai per maži.

       Jam, kartu su Degutiene ir Stundžiu, reiktų eiti su Nagliu Puteikiu viename "bloke": jo trim būsimais "etatiniais" pavaduotojais.

       Visi kiti yra arba oligarchų valdomos marionetės, arba apskritai "tuščios vietos - mėmės", neturinčios nei savo tvirtos nuomonės, nei reikiamų charakterio savybių.

        Oligarchiniai liberalai apskritai turėtų pereiti į atitinkamą Liberalų partiją, o ne kompromituoti Tėvynės Sąjungą: ką jie bendro turi su Tėvynės Sąjunga? Juk jų tėvynė yra Europos Sąjunga, o ne Lietuva. :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Bal 2011 13:26 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
K.Masiulis. TS-LKD tarp lojalumo ir racionalumo


http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... d=44303609

Prof. Kęstutis Masiulis, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojas
2011 balandžio mėn. 12 d. 10:19

     Artėja naujo TS-LKD partijos pirmininko rinkimai, kurie vyksta kas dveji metai. 2009 m. Andrius Kubilius lengvai įveikė konkurentus. Šiemet rinkimai nulems, kuris lyderis ves dešiniuosius į naujus Seimo rinkimus.

     Lietuvoje susiklostė tradicija, kad politinės partijos savo lyderius keičia ne dažnai, o tik rimtai pasvėrę. Ne išimtis ir Tėvynės sąjunga, kuri gyvuoja nuo 1993 m., tačiau per visą istoriją turėjo vos du vadovus.

     A. Kubilius partijos vairą perėmė 2003 m. ir galima pastebėti, kad iki šiol jo vadovavimas buvo sėkmingas. Tėvynės sąjunga nuolat gerino rezultatus visuose rinkimus, įgavo rinkėjų ir bendruomenių lyderių pasitikėjimą.

     Vadovo pastangomis dešinieji konsolidavosi. Tėvynės sąjunga susijungė su Dešiniųjų sąjunga, Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, tautininkais ir galiausiai krikščionimis demokratais. Nors dėl to padaugėjo įvairių požiūrių partijoje, atsirado daugiau diskusijų, kurias ne visada teigiamai priima rinkėjai, tačiau politinis partijos vaidmuo Lietuvoje sustiprėjo.

      Susijungimas su tautininkais Lietuvą apsaugojo nuo radikalios dešiniosios partijos, kurios iki šiol praktiškai nėra, nors tokios pakraipos politinės organizacijos gan populiarios Europoje.

      Susijungimas su krikščionimis demokratais buvo ypač vaisingas, nes labai padidino intelektualines partijos pajėgas ir įnešė naujo vėjo į didžiąją politiką.

      2008 m. jungtinė partija laimėjo Seimo rinkimus. Tai sudarė sąlygas iškilti ar daugiau pasireikšti naujiems lyderiams, tokiems kaip Irena Degutienė, Kazimieras Starkevičius, Dainius Kreivys, Arvydas Sekmokas, Valentinas Stundys bei tokiems regionų lyderiams kaip Raimundas Alekna, Andrius Kupčinskas, Naglis Puteikis ir kiti.

      Tačiau vykdyta griežta politika, ypač finansų ir biudžeto srityje, neigiamai paveikė tiek partijos, tiek partijos pirmininko reitingus.

      Reikia pabrėžti, kad dešiniųjų vadovų reitingai niekada nebūna tokie kaip ant populizmo bangos plūduriuojančių politikų, pavyzdžiui, Vladimiro Putino ar Vilijos Blinkevičiūtės. Konservatoriai apskritai pasižymi tvirta nuomone ir griežtu požiūriu, kuris daliai žmonių būna nepriimtinas.

      Populiarumas yra laikinas dalykas ir kai kas pasakytų tuštybė, tačiau politinės realijos yra tokios, kad politikų, o ypač partijų lyderių populiarumas lemia ne tik jų pačių, bet, svarbiausia, ir visos partijos pergales, vėliau parlamento frakcijas, daugumą, opoziciją ir galiausiai visos valstybės politiką.

      Taigi nors A. Kubilius objektyviai žiūrint yra geras partijos vadovas, tačiau nedidelis pasitikėjimas visuomenėje yra negeras ženklas partijai, žvelgiant iš būsimų rinkimų perspektyvos.

      TS-LKD gretose yra viena populiariausių Lietuvos politikių Irena Degutienė, todėl būtų klaidinga nepasinaudoti jos populiarumu, kartu išlaikant tą jau sukauptą pragmatiško darbo Lietuvai patirtį ir darbo stilių.

      Suprantu, kad keisti daug nusipelniusį partijos pirmininką būtų sunkus uždavinys visoms partijoms, ypač valdančiajai partijai, tačiau kartu tenka pripažinti, kad klaidinga būtų nepastebėti pirmininko nepopuliarumo ir kartu neišnaudoti savose gretose turimų populiarių lyderių potencialo.

      Pragmatiškos vakarietiškos partijos taip nesielgia.

      Neabejoju, kad A. Kubiliaus Vyriausybė buvo labai naudinga valstybei, buvo padaryta daug gerų darbų Lietuvai, ypač ekonomikoje ir energetikoje, tačiau nepopuliarūs sprendimai negali žmonių džiuginti. Po kelių metų pasimatys šių dienų sprendimų pasekmės ir tada galbūt A. Kubilius susigrąžins ir visuomenės pasitikėjimą.

      Tačiau šiandien TS-LKD sprendžia savo likimą ateinantiems penkiems metams. Nuo to, kas taps partijos vadovu ženkliai priklausys ir kaip partija pasirodys naujuose Seimo rinkimuose, kokia bus naujojo Seimo valdančioji koalicija. Valstybės gyventojams labai svarbu ar dabartiniai darbai, pirmiausia energetinė nepriklausomybė, bus tęsiami ar sužlugdyti. Vyliuosi per partijos lyderio rinkimus TS-LKD nariai pasirinks teisingai.

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... &com=1&s=5

Žygeivis,
2011 04 14 13:28


     Štai ko iš tikro klaikiai bijo pragmatikas-kosmopolitas Masiulis ir jo sėbrai:

     "Susijungimas su tautininkais Lietuvą apsaugojo nuo radikalios dešiniosios partijos, kurios iki šiol praktiškai nėra, nors tokios pakraipos politinės organizacijos gan populiarios Europoje".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 13 Geg 2011 23:06 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Paveldosaugininkas pasėdės dėl miesto išsaugojimo


http://www.respublika.lt/lt/naujienos/l ... komentuoti

2011 gegužės mėn. 13 d. 18:11:26
Darius ČIUŽAUSKAS, “Respublikos” žurnalistas

Paveikslėlis

Naglis Puteikis

       Biografijos pilkumu negalintis skųstis žinomas pajūrio politikas ir paveldosaugininkas Naglis Puteikis netrukus taps ir teisiamuoju. Klaipėdos miesto tarybos narį prokurorai kaltina padarius du nusikaltimus, už kuriuos gresia iki ketverių metų laisvės atėmimas.

       “Sutinku pasėdėti belangėje ketverius metus, kad tik Klaipėdos miesto centre neatsirastų tie šeši stiklainiai, kurie yra dar baisesni nei stiklinis pastatas Kauno Laisvės alėjoje. Juk ekspertai aiškiai pasakė, kad jie prieštarauja miesto bendrajam planui ir gali šokiruoti visuomenę”, - taip vakar “Respublikai”, komentuodamas prokurorų sprendimą perduoti teismui baudžiamąją bylą, kurioje jis kaltinamas teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymu ir piktnaudžiavimu tarnyba, sakė N.Puteikis.

       Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro pavedimu šį ikiteisminį tyrimą atliko STT Klaipėdos valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vadovas N.Puteikis, būdamas ir uostamiesčio savivaldybės Nuolatinės statybos komisijos narys, šių metų kovo 2 d. vykusiame pastarosios posėdyje tyčia atsisakė vykdyti vasario 10 d. įsiteisėjusią Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį.

       Ja teismas įpareigojo atsakovą - KPD Klaipėdos teritorinį padalinį - suderinti žemės sklypo, uostamiesčio Herkaus Manto g.11, detalųjį planą. Tačiau N.Puteikis teritorijų planavimo dokumento kompleksinio derinimo protokole parašė “nederiname”.

       “Prokurorai ir STT išsidirbinėja. Gaudami algą iš valstybės, jie gina ne jos, o išimtinai verslininkų interesus. Teismo sprendime aiškiai pasakyta - įpareigoti departamentą suderinti pagal departamento išduotas sąlygas. Kai jos bus įvykdytos, mes ir suderinsime”, - neabejojo savo teisumu N.Puteikis.

       Jo teigimu, šešis didžiulius pastatus pačiame Klaipėdos centre norintiems pastatyti verslininkams reikėjo padaryti tik mažmožį - priešais juos, iš gatvės pusės, pastatyti gražų ikikarinių laikų vokiško stiliaus pastatą arba jo imitaciją.

       “Tačiau jie pasirinko kitą variantą - pastatyti į vietą Puteikį. Nes kur tai matyta, kad valdininkas neklauso verslininkų”, - sakė N.Puteikis.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Komentarai

   Žygeivis
   2011 gegužės mėn. 13 d. 23:02:10


   Štai toks žmogus tikrai yra vertas pakeisti lenkofilą, oligarchų vergą
   ir "myžnių" Kubilių - ir partijos vadovo poste, ir kaip Vyriausybės
   "galvą". :)

Fronto linija Klaipėdos centre. Trys teismai dėl detaliojo plano – ne riba (audio)


http://alkas.lt/2011/05/31/fronto-linij ... os-centre/

gegužės 31, 2011 08:10
http://www.pilotas.lt, http://www.alkas.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 31 Geg 2011 16:32. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Geg 2011 21:25 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tėvynės Sąjungos atmintinė - vien tik faktai


http://www.patriotai.lt/straipsnis/2011 ... tik-faktai

2011-05-17 21:21

   Stasys Smalakys

Tėvynės sąjunga labiau už kitas partijas saugo Lietuvą nuo rusų. Dėl to:

   Pasirašyta sienų sutartis su Rusija, didžiąją Mažosios Lietuvos dalį paliekant Rusijos pusėje.

   Strateginė Lietuvos įmonė „Mažeikių nafta“ per amerikiečius perduota rusams, po to išpirkta Lietuvos lėšomis ir atiduota lenkams, kurie ją vėl ketina perduoti rusams. Per ką Lietuvos piliečių lėšomis išpirkta valstybinė įmonė bus perduota rusams trečiąkart?

   2010 m. gimė iniciatyva sudaryti parlamentinę koaliciją su Viktoro Uspaskicho vadovaujama Darbo partija.

   Praeitos kadencijos Vilniaus m. savivaldybės taryboje sudaryta koalicija su Rusų sąjunga.

   2010 m. gegužę Tėvynės sąjungai atstovaujančio Vilniaus mero Viliaus Navicko sprendimu surengtas sovietinės pergalės paradas – tiesiai pro Sąjūdžio būstinę.

   2011 m. Tėvynės sąjungos Vilniaus sueiga palaimino koaliciją su Lenkų rinkimų akcijos-Rusų aljanso bloku, puošiamu KGB majoro Viktoro Balakino.

Tėvynės sąjungai labiau nei kitoms partijoms rūpi dorybės. Dėl to:

   2010 m. gegužę Tėvynės sąjungai atstovaujančio Vilniaus mero Viliaus Navicko sprendimu surengtas homoseksualistų paradas.

   2010 m. rugsėjį Tėvynės sąjungos Priežiūros komitetas išmetė iš savo partijos Vilniaus savivaldybės kontrolierių Šarūną Skučą, įskundusį pareigomis piktnaudžiavusį merą Vilių Navicką.

   2011 m. pavasarį Tėvynės sąjungos vadovybė nusprendė įtraukti į savo gretas Tautos prisikėlimo ir Krikščionių partijose nepritapusį homoseksualistą ir plevėsą Roką Žilinską, kurio bičiuliai užstatinėja lombardams tarnybinius parlamentinius kompiuterius.

Tėvynės sąjunga labiau už kitas partijas vertina demokratiją. Dėl to:

   2010 m. sustabdė savojo Seimo nario, Nepriklausomybės akto signataro Kazimiero Uokos narystę partijos gretose už dalyvavimą protesto akcijose prieš homoseksualizmo propagandą.

   2011 m. pavasarį išmetė iš savo gretų Seimo narį, Tautininkų frakcijos pirmininką Gintarą Songailą už protestą prieš koaliciją su Lenkų rinkimų akcijos-Rusų aljanso bloku.

   Dar prieš tai uždraudė savo nariams Nagliui Puteikiui ir anksčiau minėtam Gintarui Songailai kandidatuoti į partijos pirmininko pareigas.

Artėjant Seimo rinkimams neužmirškime nubalsuoti už demokratiją, už dorybes, prieš rusų valdžią – balsuokime už Tėvynės sąjungą!

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Geg 2011 14:30 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Žinių radijas: 2011-05-18, Audriaus Antanaičio pokalbis su Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėju Nagliu Puteikiu

    Laidos įrašas

www.ziniur.lt/archyvas/2011/18/prie-pie ... u-puteikiu

Klausytis įrašą:

http://www.ziniur.lt/player.php?show_id ... mp3=253049

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Geg 2011 14:42 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
TS-LKD pirmininko postą išlaikė premjeras A.Kubilius


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=45763109

Atnaujinta 20.30, Eglė Samoškaitė, http://www.DELFI.lt
2011 gegužės mėn. 21 d. 19:30

      Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko postą išlaikė ligšiolinis partijos vadovas bei premjeras Andrius Kubilius. Už jį balsavo 5546 partiečiai, tuo tarpu partijos vicepirmininkę bei Seimo vadovę Ireną Degutienę parėmė 4628 konservatorių-krikdemų atstovai.

      Iš didžiųjų miestų A. Kubilius laimėjo Vilniuje ir Kaune, tačiau Klaipėdoje pirmavo I.Degutienė. Vilniuje už A. Kubilių balsą atidavė 663 partijos nariai, už I. Degutienę – 375, Kaune už A. Kubilių – 829, už I. Degutienę – 299, uostamiestyje I. Degutienė pirmavo apie 70 balsų. Daugumoje regioninių skyrių kova vyko apylygiai.

       Fiziko išsilavinimą turintis A. Kubilius partijai vadovauja nuo 2003-iųjų, partijos vairą jis perėmė iš buvusio Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko, dabartinio europarlamentaro Vytauto Landsbergio.

       A. Kubilius laikomas vienu nemėgstamiausių politikų Lietuvoje. Paskutiniais visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ duomenimis, šio politiko veiklą palankiai vertina tik 12,4 proc. žmonių, nepalankiai – 69 proc. respondentų.

       Maža to, manančių, kad būtent A. Kubilius geriausiai atstovauja jų interesams, gegužę buvo tik 2,9 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų.

       Tuo tarpu A. Kubiliaus konkurentė I. Degutienė visuomenėje vertinama kur kas palankiau, ją lenkia tik prezidentė Dalia Grybauskaitė. Gegužės mėnesio apklausos duomenimis, I. Degutienę palankiai vertina 60,7 proc. respondentų, o kad ji geriausiai atstovauja jų interesams, mano 8,5 proc. apklaustųjų.

       Politologas Tomas Janeliūnas DELFI sakė, kad prasti A. Kubiliaus reitingai gali lemti tam tikras baimes partijoje dėl artėjančių Seimo rinkimų, tačiau I. Degutienės populiarumas, jo nuomone, partijai duotų tik trumpalaikės naudos, o ilguoju laikotarpiu joje esą sustiprėtų tradicionalistinės, tautininkiškos ir krikdemiškos tendencijos.

      TS-LKD partijos pirmininkas renkamas tiesiogiai. Tai reiškia, kad teisę pareikšti savo nuomonę, kas turi vadovauti partijai, turi kiekvienas jos narys.

      Rinkimai laikomi įvykusiais, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų TS-LKD narių ir kandidatas surenka daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių partijos narių balsų. Priešingu atveju, TS-LKD taryba turėtų skelbti pakartotinius partijos pirmininko rinkimus.

http://www.DELFI.lt

      TS-LKD partijos pirmininką renka dviejų metų kadencijai.

      Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai turi 81 skyrių Lietuvoje ir užsienyje ir vienija 17 000 narių.

      Į TS-LKD pirmininkus dar buvo keliami Seimo nariai Kęstutis Masiulis, Valentinas Stundys, Mantas Adomėnas, Gintaras Songaila bei konservatorių Klaipėdos skyriaus pirmininkas Naglis Puteikis.

      Partijoje vyko kova ir skaičiavimai. V.Stundys ir K.Masiulis savo kandidatūras atsiėmė I. Degutienės naudai, varžytis dėl partijos pirmininko atsisakė ir M.Adomėnas.

      G.Songaila, šiuo metu, jau pašalintam iš partijos, bei N.Puteikiui kelią dalyvauti rinkimuose užkirto TS-LKD Priežiūros komitetas. Jis pasiūlė prezidiumui šių kandidatų neregistruoti, argumentuodamas netinkama reputacija.

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

A. Kubilius giriasi gavęs pritarimą savo veiklai


http://www.balsas.lt/naujiena/539292/a- ... inta-22-39

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/539292/ ... i-apacioje

Komentarai Lrytas.lt
http://www.lrytas.lt/?data=20110523&id= ... 523&view=8

Žygeivis
2011-05-22 15:11:37


     Štai ko iš tikro klaikiai bijo pragmatikas-kosmopolitas Masiulis ir jo sėbrai: "Susijungimas su tautininkais Lietuvą apsaugojo nuo radikalios dešiniosios partijos, kurios iki šiol praktiškai nėra, nors tokios pakraipos politinės organizacijos gan populiarios Europoje".

      Padorūs žmonės dabar turėtų palikti šią, galutinai susikompromitavusią, antilietuviškų liberalkosmopolitų valdomą partiją ir įkurti normalią tautinių konservatorių partiją.

     Naujajai partijai turėtų vadovauti ne kokia nors "minkštakūnė" Degutienė, o vienintelis realus tikrųjų konservatorių lyderis - Naglis Puteikis.

     Ne be reikalo jam net neleido dalyvauti partijos vadovo rinkimuose.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 26 Geg 2011 16:10. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Geg 2011 16:19 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Konservatoriškas pasirinkimas

http://kauno.diena.lt/naujienos/nuomone ... mas-354062

Stasys Gudavičius
2011-05-25, 12:53

      Laimėjo pragmatizmas ir realizmas, pralaimėjo populizmas. Būtent taip didesnė dalis politologų, politikos apžvalgininkų ir apskritai politinio gyvenimo stebėtojų įvertino praėjusį savaitgalį didžiausioje valdančiojoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje pasibaigusių pirmininko rinkimų rezultatus.

..............

Komentarai
http://kauno.diena.lt/naujienos/nuomone ... komentarai

Žygeivis
2011 05 25 16:15


       Laimėjo komunistai, tai yra LSDP, nes dabar konservatoriai 100 procentu prakiš būsimus rinkimus.

       Taip pat "laimėjo pinigai" - tai yra tos finansinės-oligarchinės jėgos, kurios finansavo Kubilių ir jo kosmopolitinius parankinius.

       Pralaimėjo Lietuvos Valstybė ir Lietuvių Tauta, nes vienintelė stambi "dešinioji" partija praleido gerą progą tapti tautiškesne.

       Dabar padorumą išsaugoję šios partijos nariai vargu ar liks joje.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Bir 2011 19:09 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Sauliaus Stomos blogas. TS-LKD: sparnų ir tapatybės problema

http://blog.delfi.lt/sauliusstoma/8825/#comment-60596

Antradienis, 2011-06-21 08:13

      Valdančiosios partijos suvažiavimas, likus vos daugiau nei metams iki rinkimų, – svarbus įvykis. Tačiau komentarų viešojoje erdvėje pasirodė daug mažiau nei po Prezidentės metinio pranešimo. Kodėl?

      Galbūt tai logiška. Norintys matyti aiškesnį permainų TS-LKD vaizdą, turi vertinti ne tiek patį suvažiavimą, kiek situaciją partijoje apskritai. Tik iš tokio taško pažvelgus, tenka pripažinti, kad pastaruoju metu įvyko reikšmingų poslinkių.

      Be jokios abejonės, rimčiausias TS-LKD, o galbūt ir visos politinės sistemos atsigavimo ženklas buvo demokratiški partijos pirmininko rinkimai. Pirmą kartą matėme ir idėjų kovą, ir aktyvų paprastų partijos narių dalyvavimą. Suvažiavimas tik patvirtino rezultatus ir sudarė sąlygas Andriui Kubiliui suformuoti solidų pavaduotojų korpusą.

      Irena Degutienė liko pirmąją pavaduotoja. Tai slopina kalbas apie demokratijos pabaigą ir galimą skilimą. Teigiamas faktorius yra ir tai, kad atotrūkis tarp abiejų konkurentų buvo nedidelis. Seimo pirmininkės priminimas premjerui jo pažado ir toliau skatinti demokratiją bus sunkiai atremiamas.

      Partijoje yra ir trečias labai stiprus, nors daugiau moralinės nei funkcinės galios centras – Vytautas Lansbergis. Šiuo metu jo veikla tampa ypatingai/ypač pozityvi ir gali tapti net lemiama. Emocinga garbės pirmininko kalba buvo labiausiai įsimenanti.

      Teigiamai reikia vertinti ir dviejų idėjinių sparnų atsiradimą. Tai funkcinių lyderių kovą verčia ne grupuočių, o požiūrių varžybomis. Ši konkurencija skatins idėjinę kūrybą ir neleis įsivyrauti neturintiems ko pasakyti rėksniams.

      Todėl išvada būtų tokia. Mūsų politinėje sistemoje atsirado šiokia tokia prošvaistė. Dėl unikalios trijų galios centrų konsteliacijos kuriasi partija, turinti realią galimybę tapti iš tikrųjų demokratine politine jėga.

      Žinoma, tai dar tik galimybė. Ji atsirado ne sąmoningai, o savaime susiklosčius tinkamoms aplinkybėms. Tačiau praeityje vis dar įstrigusiai mūsų valstybei tai jau labai daug.

      Ar pavyks šia galimybe pasinaudoti? Sunkus klausimas. Tad po tokios optimistinės įžangos pats laikas pereiti prie galimų grėsmių.

      Pradėkime nuo pačios mažiausios. Sekmadienį įvykęs galutinis tautininkų frakcijos apsisprendimas trauktis iš TS-LKD ir atkurti savo partiją nėra jokia tragedija. Šis žingsnis gali net išeiti į naudą visiems. Tiesiog atsiras daugiau aiškumo.

      Kas yra tautininkai? Jeigu svarbiausia jų vertybė – patriotizmas, tai iš TS-LKD jie nieko neatėmė ir neišsinešė. Patriotizmas tiek konservatoriams, tiek krikdemams visada buvo esminė tapatybės dalis. Kitas dalykas, ar pragmatikai visada tai pripažįsta.

      Jeigu tautininkai save supranta, kaip kraštutinius nacionalistus, jų pasitraukimas netgi pozityvus. Seno raugo nacionalizmas sunkiai rado vietą dviejų partijos sparnų - krikdemiško (konservatyvaus) ir liberaliojo – vertybių sklaidoje.

      Dėl aiškumo šioje vietoje būtina apibrėžti krikščioniškosios demokratijos ir konservatizmo santykį. Svarbu suprasti, kad šios vertybių sistemos neturi esminių skirtumų, o tik vietinius niuansus. Todėl siekis griežčiau atskirti konservatizmą nuo krikščioniškosios demokratijos yra viena didžiausių grėsmių TS-LKD tapatybei.

      Visi bandymai ieškoti kokio nors teorinio pagrindo yra dirbtiniai. Tai tik ankstesnio dviejų partijų susijungimo liekana, kuri nebuvo laiku pašalinta. Nenormalu, kai jungtinėje politinėje jėgoje ilgai išlieka frakcijos, kurios veikia ne tiek vertybiniu, kiek grupinio intereso pagrindu.

      Dar nenormaliau atrodo siūlymai kurti konservatorių frakciją, kuri jungtų „senuosius“ konservatorius. Kuo jie skiriasi nuo krikdemų ir „naujųjų“ konservatorių, išskyrus jų stažą partijoje, niekas negali pasakyti. Gal jie labiau liberalūs? Tada reikėtų taip ir apsibrėžti.

      Todėl dabar pats laikas naikinti senąsias tik dėl partijų jungimosi atsiradusias struktūras, o jų vietoje plėtoti tikrai vertybinius sparnus. Šio proceso organizavimo sėkmė didele dalimi lems partijos tapatybės aiškumą ir sveiką demokratijos plėtrą.

      Kita grėsmė – konservatyvaus (krikdemiško) ir liberalaus, kartais net libertariško sparno atotrūkis. Tai jau pavojinga ne tik partiniu, bet ir visos valstybės požiūriu. Libertarizmas buvo paėmęs viršų per vadinamąją naktinę mokesčių reformą. Laimė, klaidos po to buvo pripažintos.

       Dar daugiau. Prieš partijos pirmininko rinkimus pats A. Kubilius netikėtai žengė kelis žingsnius nuo liberaliojo partijos sparno vertybinio centro link. Jam į pagalbą netrukus atėjo Mantas Adomėnas, išdėstęs labai krikdemišką partijos ateities viziją, nors ji ir buvo pavadinta konservatyvia. Ar tai tik rinkiminės vilionės, netrukus pamatysime.

      Bet kokiu atveju TS-LKD turi geras perspektyvas tik eidama klasikiniu centro-dešinės partijų keliu. Dešinysis libertarizmas tinka JAV neokonams respublikonų partijoje, tačiau Europoje jis paliekamas mažesnėms liberalų partijoms. Kova dėl centro iki šiol buvo silpniausia A. Kubiliaus vieta. Dabar atsiranda požymių, kad iš to jau pasimokyta.

      Čia vėl būtina grįžti prie V. Lansbergio kalbos, kurią netgi galime vadinti etapine. Kovingumu garsėjantis politikas ir šįkart griebė iki paties geluonies, tačiau kartu pasisakė už vienintelį teisingą vidurio kelią. Tarp socialistų ir liberalų – kas gali būti aiškiau?

      Štai tokio paprasto partinės tapatybės konstravimo ir reikia partijai, kuri dar neprarado galimybių prikelti Lietuvą naujam gyvenimui. Ir žinoma – reikia politinės aistros. Reikia žadinančių žodžių. Galbūt tokių, kuriais savo kalbą ir baigė laisvės kovų mohikanas:

      „Mačiau, kad ir mūsų jaunimas ketina eiti į visuomenę, visus kviesdamas tartis. Gal tegu paima šią svarbiausią temą: „Neapleisk Lietuvos“. Tad pagalvok, partija ir sąjunga, prie kurios gimimo esu prisidėjęs: ar eisi kartu ir telksi lyderystei, ar imsiesi ko nors panašaus, ar ko kito, ar nieko; ar ir toliau plauksi kaip tave kažkas neša? Manau, tebesame atsakingi dėl to, kas vyksta ir įvyks su Lietuva. Per mažai padarę, kad ji išliktų, Paskutiniame teisme neišsiteisinsime.“

      Gyvai politinei jėgai reikia tokio nesumeluoto etoso. Reikia sparnų. Ir širdies.

      Ir, žinoma, - jaunimo, kuris ateitų ne dėl karjeros, o dėl Lietuvos. Ateitų todėl, kad kitaip belieka tik išeiti. Išvažiuoti ten, kur geriau.

Komentarai
http://blog.delfi.lt/sauliusstoma/8825/#comments

Žygeivis
Antradienis
2011-06-21 19:04


      Konservatoriai turėjo progą tapti Tautos partija. Bet jie tą progą praleido - kaip buvo, taip ir liko krūvelės "liberalių" oligarchų pastumdėliais. Pinigai valdo…

      Deja, šis moralinis puvimas prasidėjo ne šiandien, ir ne vakar…
 
      Dar 1996 m. teko svečio teisėmis "sudalyvauti" vienoje pirtyje Utenos rajone su tuometiniu konservatorių "elitu", kaip tik po jų laimėtų Seimo rinkimų. Tada dar tikėjausi, kad į Lietuvą galų gale atėjo šviesos metas.

      Tačiau išgirdęs jų "piniginius" pokalbius ir postų dalinimąsi, galutinai supratau, kad su tokiais "liberaliais" asmenimis man ne pakeliui. Jau tada jiems rūpėjo visai ne Lietuvos Valstybė, Lietuvių Tauta ir Lietuvių kalba, o labai "pragmatiški" reikalai…

astra
Antradienis
2011-06-21 22:46


"Konservatoriai turėjo progą tapti Tautos partija. … Dar 1996 m. teko svečio teisėmis "sudalyvauti" vienoje pirtyje Utenos rajone su tuometiniu konservatorių "elitu", kaip tik po jų laimėtų Seimo rinkimų. Tada dar tikėjausi, kad į Lietuvą galų gale atėjo šviesos metas. Tačiau išgirdęs jų "piniginius" pokalbius ir postų dalinimąsi, galutinai supratau, kad su tokiais "liberaliais" asmenimis man ne pakeliui. .."
---------------------

      Kodėl turėtumėm tikėti Žygeivio nuogirdomis? Ne pakeliui kažkam tai ne pakeliui, bet po rinkimų visose partijose kalbama apie postus, svarbiausia kas sudarys vyriausybę….

      Jau prieš rinkimus normaliose partijose yra sudaromos šešėlinės vyriausybės ir jų sudėtis skelbiama viešai, kad rinkėjai prieš rinkdami galėtų susipažinti su tais, kurie valdys po prieš tai valdančiųjų. Kitaip būtų tokios nesąmonės, kurios dabar dedasi Vilniaus taryboje. Tos postų dalybos yra normalus reiškinys. Čia nieko naujo ir išskirtinio.

Žygeivis - Astrai
Trečiadienis
2011-06-22 13:10


      Pasakysiu paprastai - ten vyko tokie "pokalbiai", kad tuos pokalbius įrašius galima būtų ir BK straipsnius pritaikyti (beje, kas ten žino - gal kas ir įrašė, ir iki šiol "tampo už virvučių" "išrinktuosius").

      O kalbėjo labai atvirai, nes gerokai nusigėrė. Kaip sakoma: "Kas blaiviam galvoje - girtam ant liežuvio".

      Kas ten buvo - pirštais nebadysiu (kas dalyvavo tame "baliuje" ir patys žino), bet tai žmogeliai tuo metu dažnai rodomi per TV, o ir dabar ne paskutiniai konservatorių valdžioje.

      O štai kiek vėliau viename Seimo komitete konservatoriams svarstant kandidatūras į atsakingus postus lemiamu argumentu buvo frazė: "Jis niekam nieko neduos, jo skirti negalima". Va toks "konservatoriškas patriotizmas"… :)

      Bėda esminė tame, kad visuomenėje dar nuo Sąjūdžio laikų yra sukurta iliuzija, jog būtent konservatoriai yra Lietuvos patriotai.

      Taip, partijoje yra nemažai tikrų patriotų, bet visi jie yra nustumti “į patį dugną”. O vadovybėje sulindę vieni “liberalo” Kubiliaus pataikūnai ir liberastai.

      Vienintelis, kuris dar nepasiduoda, yra Naglis Puteikis. Bet ir jį bet kokiais metodais stengiamasi “eliminuoti”.

      Pastarieji konservatorių partijos pirmininko rinkimai parodė, kad konservatorių partija yra beviltiška – ją jau neįmanoma “išgydyti”.

      Todėl visiems padoriems žmonėms, kurie dar liko konservatorių partijoje, kartu su visais kitais įvairių kitų partijų Lietuvybės šalininkais, vertėtų jungtis į naują partiją.

      Siūlau ją pavadinti trumpai ir aiškiai – Tautos partija.

      Nes, deja, pavadinimas Lietuvių Tautininkų Sąjunga ar Lietuvių Tautininkų Sąjūdis yra neperspektyvus – dėl daugelio įvairių aplinkybių – ir rinkėjų nepatrauks.

Žygeivui
Trečiadienis
2011-06-22 16:01


     pasak jusu, jei jau zmogus liberalesniu paziuru, tai patriotu but negali. idomus poziuris, nieko nepridursi

Žygeivis - liberalui
Trečiadienis
2011-06-22 17:54


      Manau, kad prieš ką nors diskutuojant šiuo klausimu vertėtų aiškiai apibrėžti sąvokas - pvz., kaip kas supranta "liberalumą", nes kitaip bus pokalbis tarp kurčio ir nebylio. :)

      Taigi, pateikite savo "liberalizmo" apibrėžimą ir išpažįstamų vertybių hierarchiją.

      O aš kalbėjau būtent apie tą "liberalumą", kuris trykšte trykšta ir iš p. Kubiliaus, ir iš visų jo aplinkos "podchalimų" - jiems liberalizmas yra gyvybinių Lietuvių kalbos, Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės interesų nepaisymas ir niekinimas...

      Jei Lietuvybė tokiam liberalui yra kažkur penktoje-dešimtoje vietoje, vadinasi toks asmuo negali būti Lietuvių Tautos Valstybės valdžioje. Jo vieta kur nors "jievrosojuzo" klerkų tarpe. :)

Žygeivis
Trečiadienis
2011-06-22 18:49


      Apskritai, gal kas sugebės paaiškinti, kaip gali Lietuvių Tautos Valstybę valdyti žmogeliai, niekinantys Lietuvybę ir jai visapusiškai kenkiantys?

      O po to stebimasi, kodėl Lietuvių Tauta per 20 metų taip sunkiai atkovotos Nepriklausomybės ne išaugo bent jau dvigubai, o atvirkščiai - jau prarado daugiau žmonių, nei per sovietų vykdytas masines žudynes ir trėmimus…

Tomas J.
Trečiadienis
2011-06-22 21:10


      Esminė TS-LKD tapatybės dalis - tarnavimas turtuoliams.

      Kubiliaus vyriausybė dėl krizės nutraukė mokėjimą vaikams po 50 Lt, tačiau stiprioms pelningai dirbančioms įmonėms pelno mokestį sumažino 5 procentais.

      Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvos įmonės iš to išlošė tiek, kad 666666 vaikai būtų galėję pirmą ketvirtį kas mėnesį gauti po 50 Lt. Tiek vaikų net nėra Lietuvoje.

      Remti Kubilių ir jo Vyriausybę gali tik žmogus be sąžinės..

      Vaikams nuimam pinigų mokėjimą - krizė. Įmonėms sumažinam pelno mokestį - ne krizė? Išvada: TS-LKD yra turtuolių interesus ginanti partija. ..

— … (Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvos įmonių pelnas 2 mlrd. Lt. Penki procentai nuo šios sumos = 100 mln. Vaikas per ketvirtį gaudavo 50 Lt x 3 mėn. = 150 Lt. 100 000 000 : 150 = 666 666)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 05 Lie 2011 18:04 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Politologas Klaipėdoje prognozuoja pergalę konservatoriui N.Puteikiui ir galvos skausmą valdantiesiems


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=47283747

ELTA
2011 liepos mėn. 5 d. 07:04

Paveikslėlis

       Sekmadienį uostamiesčio Danės rinkimų apygardoje vykę rinkimai į atsilaisvinusią vietą Seime sulaukė stebėtinai mažo rinkėjų aktyvumo. Tai lėmė, jog liepos 17 dieną dalis klaipėdiečių balsuoti bus kviečiami dar kartą. Šįsyk - už vieną iš dviejų daugiausia balsų liepos 3-iosios rinkimuose surinkusių kandidatų - konservatorių bei socialdemokratų atstovus. "Vakarų eksprese" politologas prognozuoja pergalę konservatoriui.

      Į antrąjį rinkimų ratą pateko konservatorius Naglis Puteikis, surinkęs 48 proc. rinkėjų balsų, bei socialdemokratas Aloyzas Každailevičius, už kurį balsavo 17,5 proc. rinkėjų.

      "Kad Naglis Puteikis ir Aloyzas Každailevičius išėjo į antrą turą, tai tikrai nestebina. Aš tą ir prognozavau. Nors rinkėjai ir pasyvūs, tačiau balsuoti ateina stabiliausi. O kas turi stabiliausią rinkėją? Tėvynės sąjunga ir socialdemokratai. Kadangi antrajame ture vangus dalyvavimas neužkerta kelio rinkimų įvykimui, tai aš beveik 90 proc. įsitikinęs, kad, ko gero, Naglis Puteikis ir bus laimėtojas. Nieko stebėtino. Jis pakankamai žinomas, populiarus ir jam pavyko mobilizuoti savo rinkėjus," - sakė Saulius Šiliauskas, politologas.

      "Seimo daugumai papildomas balsas yra svarbu, tačiau žinant, jog Tėvynės sąjungos atstovas N. Puteikis turi savotišką poziciją, dar nelabai aišku, ar jis būtų jaukus ir patogus tai daugumai - juk jis mėgsta griežti solo partiją."

ELTA

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Ha-ha-aaaaaaaaaaaaaa,
2011 07 05 09:05


      Tikrai šaunu būtų, jei jis būtų Seime. Su Stancikiene sudarytų tokį tandemą, kad daug kam būtų kaip rakštis rūroj.....

      Juk Seime daug žasinų sėdi, kurie ir išsižioti bijo, ir savo šešėlio bijo, kad tik kam neužkliūtų. Šitie sujudintų tą pasmirdusį vandenį, oi subanguotų.....

      Klaipėdiečiai, rinkite Puteikį, tai bus jūsų indėlis į LT prisikėlimą.

Žygeivis,
2011 07 05 18:08


      Štai toks žmogus, kaip Naglis Puteikis, tikrai yra vertas pakeisti lenkofilą, oligarchų vergą ir "myžnių" Kubilių - ir partijos vadovo poste, ir kaip Vyriausybės "galvą". :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 18 Lie 2011 01:56. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lie 2011 19:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
:img01: Labai seniai N.Puteikį V.Landsbergis buvo atvežęs seimo kandidatu į Joniškį, kuris, pasak tatos (tada sakė), raudonasis rajonas, todėl sėkmės kaip ir nesitikėjo.
Betgi ir atspėjo! :img01:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lie 2011 20:21 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
:img01: Labai seniai N.Puteikį V.Landsbergis buvo atvežęs seimo kandidatu į Joniškį, kuris, pasak tatos (tada sakė), raudonasis rajonas, todėl sėkmės kaip ir nesitikėjo.
Betgi ir atspėjo! :img01:


   "Tata" jau tada savo neklystančia uosle jautė, kas iškas jo "liberaliai kubilinių šaikai" duobę...  :img01:  Todėl ir vežė Naglį į tokį rajoną, kur jį tikrai neišrinks.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Lie 2011 01:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Seimo nariu Klaipėdoje išrinktas konservatorius N.Puteikis (papildyta)


http://www.lrytas.lt/-13109286951310128 ... ildyta.htm

BNS ir lrytas.lt inf.
2011-07-17 22:20

       Seimo nariu Klaipėdoje sekmadienį išrinktas konservatorius Naglis Puteikis, kuris per pakartotinį balsavimą Danės apygardoje įveikė socialdemokratą Aloyzą Každailevičių.

      Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už N.Puteikį balsavo 59 proc. rinkėjų, o A.Každailevičius surinko 38,5 proc. balsų. 2,5 proc. biuletenių pripažinti negaliojančiais.

      „Vertinu šį rinkėjų pasitikėjimą kaip įpareigojimą dirbti klaipėdiečiams ir visai Lietuvai, siekiant sąžiningos ir padorios politikos. Ginsiu žmonių teisę gyventi nekorumpuotoje ir ekologiškoje Lietuvoje“, - pranešime spaudai sakė N.Puteikis.

Foto
http://img.lrytas.lt/show_foto/?id=270672&s=3&f=4

       N.Puteikis prisijungs prie valdančiosios Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime. Šiuo metu TS-LKD frakcija yra didžiausia Seime, ją sudaro 47 nariai.

       Rinkimuose dalyvavo tik kiek daugiau nei 10 proc. rinkėjų iš maždaug 40 tūkst. turinčių balso teisę.

       Danės apygardoje rinkimai surengti, nes parlamentaro mandato atsisakė liberalas Vytautas Grubliauskas, kuris po savivaldos rinkimų išrinktas Klaipėdos meru.

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?id=13109286951310128098&view=6

48. Balsavęs.Laurynas24m. Klaipėda
00:42 07-18 IP: 130.244.196.90


      Tokių žmonių kaip N.Puteikis ir reikia Lietuvai, o ne parsidavusių gazpromui ir oligarcham.

      Tikrai gyventumėm geriau jei tokių būtų daugiau, o ne žiūrinčių kaip prasukt aferą. Kad daugiau šitai pūvančiai valstybėlei tokių žmonių .
 
      Tikimės, kad nesustosite. Sveikinimai ir pagarba N.Puteikiui.

53. Žygeivis
01:52 07-18


      Sveikinu, Nagli.

      P.S. Kubilius su savo pataikūniškais šuniukais ir kalytėmis dabar apsimyš iš baimės ir įsiūčio. : )

      Pajudink tą pasmirdusią kūdrą.

----------------------------------------------------------------------------------

Komentarai Delfi
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Sau 2012 21:49 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
N.Šulija: su A.Kubiliumi priešakyje konservatoriai sėkmės rinkimuose negali tikėtis


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=53616063

Justina Juršytė,
http://www.DELFI.lt
2012 m. sausio 1 d. 19:56

Paveikslėlis

N.Šulija: su A.Kubiliumi priešakyje konservatoriai sėkmės rinkimuose negali tikėtis
© A.Solomino nuotr.


       Astrologas ir sinoptikas Naglis Šulija teigia šiuo metu populiariausiems socialdemokratams garantuotos pergalės Seimo rinkimuose spalį nežadantis, o konservatoriai gerų rezultatų negali tikėtis nepakeitę lyderio.

       „Jeigu konservatorių lyderis išliks tas pats, tai jų partijai pasiekti nieko gero tuose rinkimuose greičiausiai nepavyks. Kalbant apie kitus, labai sunku pasakyti. Manau, kad bus tokia „mišrainė“, truputį to, ano. Aiškaus lyderio greičiausiai nebus. Jeigu kalbėsime apie socialdemokratus, aš netikiu, kad jie labai smarkiai išsiverš į priekį“, - pirmąją metų dieną laidoje „Savaitės komentarai“ apie artėjančius Seimo rinkimus sakė N. Šulija.

       Anot jo, Lietuva drakono metais gyvens ramų gyvenimą ir naujų didelių sukrėtimų neturėtų būti, priešingai nei anglosaksiškajame pasaulyje.

       „Lietuva bus panaši bendram katile, kur sriuba vis „kūdesnė“ ir „kūdesnė“ į tokį užutekį, kur santykinai ramu ir burbuliuoja toks savas provincijos gyvenimas. (...) Nauji „snorai“ arba naujos finansinės baisybės mums negresia, gyvensime įprastu režimu“, - kalbėjo astrologas, pažymėdamas, kad išorinės sąlygos bus nepalankios, o Europos Sąjungos horoskopas rodo, kad artimiausius 2,5-3 metus mes gyvensime griežtos finansinės diciplinos sąlygomis.

       „Bet aš tikrai nemanau, kad laukia euro žlugimas, griūtis ar kažką panašaus“, - kalbėjo N. Šulija ir pridūrė, kad maždaug apie Jonines turėtų būti rimtų pokyčių anglosaksiškajame pasaulyje.

       „Gegužės mėnesį bus pora saulės, mėnulio užtemimų, jie galėtų būti kaip sprigtas, kuris išjudina visą procesą. Todėl aš labai laukiu vasaros, pažiūrėti, kas bus. Manau, kad turėtų prasidėti labai rimti pokyčiai“, - į klausimą, ar tęsis nelaimių ruožas pasaulyje, sakė N. Šulija.

       Remiantis „Spinter“ lapkričio apklausos duomenimis, artimiausius Seimo rinkimus laimėtų šiuo metu opozicijoje dirbantys socialdemokratai ir Darbo partija. Paremti socialdemokratus lapkričio mėnesį buvo nusiteikę 15,8 proc. rinkėjų, Darbo partiją – 10,3 proc. Trečioje vietoje atsidurtų opoziciniai „tvarkiečiai“, už kuriuos norėtų balsuoti 9 proc. respondentų. Toliau rikiuojasi valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, už kurią balsuotų 7,8 proc. apklaustų žmonių. Neseniai įkurta Vilniaus mero Artūro Zuoko sąjunga „Taip“ jau pelnytų 4,2 proc. respondentų palankumą, už valstiečius liaudininkus balsuotų 2,9 proc. rinkėjų, o liberalcentristus paremtų tik 1,6 proc. apklaustų žmonių.

       Respondentų nuomone, premjero pareigoms geriausiai tinka konservatorė Seimo pirmininkė Irena Degutienė (16,6 proc.). Ši politikė potencialių premjerų sąraše pirmauja jau ne vienerius metus.
Antrasis sąraše – socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius, kuriam ministro pirmininko kėdę patikėtų 12,8 proc. rinkėjų. Kiek mažiau žmonių premjero poste trokšta matyti Darbo partijos pirmininką, europarlamentarą Viktorą Uspaskichą, Lietuvoje teisiamą už apgaulingos partijos buhalterijos tvarkymo organizavimą. Jo kandidatūrai į premjerus pritartų 8,7 proc. gyventojų.

       Vilniaus meras A. Zuokas savo gebėjimais, kurie tiktų Vyriausybės vadovui, įtikino 6,6 proc. žmonių, dabartinis premjeras Andrius Kubilius – 5,4 proc. Beje, dabartinio premjero populiarumas nežymiai per mėnesį sumažėjo.

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Žygeivis,
2012 01 01 20:40


       Nagli, sveikinu - neišsigandai galimų pasekmių ir tikrai "sudrumstei balą". :)

       Ne be reikalo į žygius vaikščiojai ne vienus metus.

       P.S. Tikras cirkas - kaip susijaudino įvairios kosmopolitinės "raudonai - žydros" šiukšlės... :) :) :)

       Nuo savęs papildysiu Naglį - bet pasiremsiu ne astrologija, o socionikos teorija: jei konservatoriai galų gale nesusivoks, kokia jie partija - kosmopolitinė ar lietuviška, ir neišsirinks savo pirmininku kitą Naglį (Puteikį) - tikrą ir tvirtą lyderį, tai konservų liūdnas likimas yra akivaizdus.

TOP 10,
2012 01 01 20:47


       Konservatoriams valdant:


1. Gėjų paradas
2. Amerikoniškos subinės laižymas
3. Pedofilų rėmimas
4. Valstybės praskolinimas
5. Genocido prieš Palestiną palaikymas
6. PSD mokestis vargšams už orą
7. Oligarchų, bankininkų ir monopolistų diktato rėmimas
8. Renovacinio burbulo pūtimas
9. Bedarbių, pensininkų, emigrantų niekinimas
10. Paranojiški peizalai apie krizės įveikimą

      ir begalė kitų veiksmų, darbų, sapalionių, paranojų, blūdijimų šiai nusikalstamai liguistai vyriausybei, su asilo smegenim premjerui vadovaujant.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Kov 2012 16:02 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Seniai laikas suliberastėjusį Kubilių ir visą jį palaikančią šutvę, išdavusią Sąjūdžio idealus, išspirti iš Tėvynės Sąjungos į kokių nors zuokininkų partiją - nes tik ten jiems ir vieta.

Šaltinis - http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... s=1&no=340

Žygeivis,
2012 03 20 15:13


TOP 10


Kubiliui valdant įvyko šie "didžiavyriški darbai":

1. Pe-derastų paradas Vilniuje
2. "Žydrųjų" jievrosojuzinių ir žydiškai - amerikoniškų subinių aktyvus laižymas
3. Pedofilų ir puslenkių - pusbaltarusių "akcijų" visapusiškas rėmimas, ir atvirkščiai: lietuviškų tautinių - patriotinių visapusiškas niekinimas
4. Valstybės klaikus praskolinimas
5. Genocido prieš Palestiną palaikymas
6. FNTT vadovų, pabandžiusių atskleisti oligarchų ir partinių "vadų" tarpusavio korupciją, pašalinimas ("kompromisas" su Grybauskaite)
7. Oligarchų, bankininkų ir monopolistų diktato besąlygiškas rėmimas
8. Renovacinio burbulo pūtimas
9. Bedarbių, pensininkų, emigrantų niekinimas
10. Paranojiški peizalai apie krizės įveikimą

Ir dar begalė kitų veiksmų, darbų, sapalionių, paranojų, blūdijimų šiai nusikalstamai antilietuviškai vyriausybei, su liberastu premjeru, vadovaujant.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 06 Bal 2012 21:02 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
N.Puteikis išpuolį prieš R.Juknevičienę aiškina trauma dėl priverstinės tarnybos Afganistane


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... tegoryID=7

Eglė Samoškaitė,
www.DELFI.lt
2012 m. balandžio 6 d. 14:24

Konservatorius Naglis Puteikis pakluso Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komiteto įpareigojimui ir išplatino atsiprašymo laišką partijos kolegei Rasai Juknevičienei, kurią anksčiau buvo netiesiogiai pavadinęs „Achemos“ įmonių grupės atstove partijoje. Savo polinkį neapgalvotai kalbėti politikas sieja su tarnyba Afganistane sovietų kariuomenėje.

N. Puteikis savo prašymą išplatino tuo metu, kai partija neapsisprendžia, ar tvirtinti jį kandidatu vienmandatėje Danės rinkimų apygardoje.

„Neapgalvotas, skubotas posakis ar ūmiai ištarta gerai neapmąstyta frazė yra mano silpnoji vieta, kurią vis gerinu, bet vis dar kartais nusprūstu. Bet kolegos, ypač iš Klaipėdos, galėtų paliudyti, kad šią savo silpną vietą sparčiai tobulinu – vis rečiau ir mažiau karštakošiškų pasisakymų ar frazių. Gal tame karščiavimesi yra priežasčių, kurias sukėlė priverstinė karinė SSRS kariuomenės šauktinio, paimto iš VU Istorijos fakulteto (didžiulis kontrastas studijuoti Rytų istoriją ne auditorijoje, o pro kulkosvaidžio taikiklį) tarnyba Afganistane. Lietuvoje tokio poveikio niekas kol kas rimtai netiria – Genocido tyrimų centras tik planuoja tai tirti“, - savo atsiprašyme sako N. Puteikis.

Seimo narys aiškina jokių konkrečių kaltinimų krašto apsaugos ministrei neišsakęs ir tikina, jog nenorėjo savo sakiniams suteikti tokio turinio.

Pasak N. Puteikio, jaunimo forume jis kalbėjo būdamas įsitikinęs, kad jame dalyvauja tik partijai priklausantys žmonės, nors nepaaiškino, kodėl neviešai išsakytos abejonės dėl galimo R. Jukneviečienės atstovavimo įmonių grupei „Achema“ būtų mažiau įžeidžiančios nei viešai.

„Jei būčiau žinojęs, kad yra ir kitų (žmonių - DELFI), tai tikrai nebūčiau mėginęs iliustruoti savo kalbos dėl 20 tūkst. Lt grąžinimo „MG Baltic“ (dėl sąsajų su alkopramonės nelegaliu lobizmu Seime liberalizuojant alkoholio vartojimą, kai 6 mūsiškai balsavo „už“, nors TS-LKD taryba buvo nusprendusi priešingai) tokiu pavyzdžiu, kuris jus užgavo, dėl ko apgailestauju ir atsiprašau“, - apgailestavo N. Puteikis.

Atsiprašinėdamas jis negailėjo liaupsių R. Juknevičienei, esą prieš praėjusius Seimo rinkimus ji pasielgė itin drąsiai, pasiūlydamas į TS-LKD kandidatų sąrašą įtraukti du konservatoriams palankius buvusius Valstybės saugumo departamento (VSD) darbuotojus – Vytautą Damulį ir Kastytį Braziulį.

„Buvau nustebintas jūsų argumentuotos ir drąsios kalbos, kurioje pabrėžėte tai, kas mūsų partijoje turėtų turėti daugiau įtakos – moralinę atsakomybę už tuos drąsius pareigūnus“, - rašo N. Puteikis.

DELFI primena, kad N. Puteikis, kalbėdamas TS-LKD narių surengtame jaunimo forume, pasipiktino partijos kolege R. Juknevičiene, kurią per kiekvienus rinkimus Žaliakalnio apygardoje, anot N. Puteikio, remia vien tik „Achema“, tad ji tampa beveik šios įmonės atstove partijoje.

„Seimo narė R. Juknevičienė kiekvieniems Seimo rinkimams į savo rinkiminę sąskaitą gauna pinigus iš vienos verslo grupės – tai yra iš „Achemos“. Šimtu procentų, iki cento jai suvesdavo „Achemos“ grupė. Kadangi suma ribota, tai iš kelių „Achemos“ grupės įmonių jai į sąskaita suvesdavo pinigus, jai nereikėdavo niekur vaikščioti. Tai kas čia? „Achemos“ atstovė Tėvynės sąjungoje?“ - jaunimo forume klausė parlamentaras.

Pasipiktinusi tokiais kolegos teiginiais R. Juknevičienė apskundė jį TS-LKD Priežiūros komitetui.

www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Žygeivis,
2012 04 06 20:57


Vadinasi Nagliui Puteikiui, Aurelijai Stancikienei ir Sauliui Stomai jau atėjo laikas atsisveikinti su šita kosmopolitų, vagių ir kyšininkų "šaika", ir pereiti į Lietuvių Tautos gyvybinius interesus - Lietuvybę - nuosekliai ginančią tautinių partijų grupę "Už Lietuvą Lietuvoje".

Na o galutinai išsigimusią ir antilietuvišką konservatorių "partiją" teks "paleisti į konservus"... :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 21 Geg 2012 20:33 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Saulius Stoma traukiasi iš TS-LKD dėl partijos vadovybės „amoralios laikysenos“


http://alkas.lt/2012/05/21/s-stoma-trau ... aikysenos/

www.alkas.lt
2012 05 21 11:53

Seimo narys Saulius Stoma kreipėsi į partijos Kauno Dainavos skyriaus pirmininką, pareikšdamas, kad išstoja iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos.

Svarbiausia pasitraukimo priežastimi jis įvardijo partijos vadovybės ir visų, pirma jos pirmininko Andriaus Kubiliaus, amoralią laikyseną prievartą patyrusios Garliavos mergaitės atžvilgiu.

„Partijoje labai daug gerų ir sąžiningų žmonių, tačiau jų balsas negirdimas. Aplink pirmininką susibūrusi grupelė įtakingų žmonių veikia nedemokratiniais principais ir nuolat pamina krikščioniškosios demokratijos vertybes. Abejingumas vaiko skausmui ir visuomenės teisingumo siekiui galutinai apnuogino cinišką partijos vadovų požiūrį į politiką. Po gegužės 17 dienos įvykių Garliavoje, kai buvo pažeista Lietuvos Konstitucija ir visuotinės žmogaus teisės, šis abejingumas jau tapo nusikalstamu“, – sako S.Stoma.

Jo manymu, dėl smurto Garliavoje atsakomybę prisiimti turi vykdomosios valdžios galva – Premjeras ir didžiausios valdančiosios partijos pirmininkas A.Kubilius.

„Visą savo sąmoningą gyvenimą esu idėjinis krikščionis demokratas ir net nemanau to atsisakyti, – teigia S.Stoma. – Dar sovietmečiu dalyvavau atkuriant Lietuvos krikščionių demokratų partiją, buvau partijos pirmosios valdybos narys. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, suspendavau narystę partijoje ir pasitraukiau į žurnalistiką. Manau, tikram krikščioniui demokratui ar konservatoriui daug svarbiau yra laikytis vertybių, o ne organizacinės priklausomybės.“

Dėl dalyvavimo frakcijos veikloje parlamentaras sako apsispręsiąs artimiausiu metu, po konsultacijų su kolegomis.

Komentarai
http://alkas.lt/2012/05/21/s-stoma-trau ... aikysenos/

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 30 Geg 2012 16:17 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Balsuodamas už Tėvynės sąjungą, balsuoji už pederastus!


http://www.balsas.lt/naujiena/600827/ba ... pederastus

Gediminas Stanišauskas
2012.05.29 15:58

Mielas skaitytojau, nenustebkite. Žodis „pederastas“ yra visiškai legalus Lietuvoje ir už tai nei manęs, nei jūsų niekas nenubaus. Juo labiau neatims kompiuterio. Šis žodis įrašytas į tarptautinių žodžių žodyną ir, mano galva, anaiptol nėra toks blogas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Suprantama, kad tarp žodžio „gėjus“ ir „pederastas“, kaip žinia, dedamas lygybės ženklas. Ir nors pederastai paprastai save vadina gėjais ir labai norėtų, kad juos vadintų būtent taip, man asmeniškai, nepritariančiam jų seksualinės orientacijos propagandai (nors galėtų tykiai ir ramiai, niekam nemaišydami, gyventi Lietuvoje bei užsiimti savais reikalais), pederastai ir liks pederastais.

Bet grįžkime prie pavadinimo. Kaip žinia, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) į savo gretas priėmė Roką Žilinską, neslepiantį savo kaip pederasto orientacijos. Pastarasis išgarsėjo Lietuvoje ne tik kaip LNK žinių vedėjas, bet ir kaip girtas pederastas su kitu pederastu 2007 m. atsisakęs Vilniuje sumokėti taksistui 47 litus ir vėliau iškoneveikęs policininkus bei liepęs jiems čiulpti penį. Prisipažinsiu, žodžiai „čiulpti penį“ skamba grubokai, bet kaip tik todėl ir nesinori pederastų vadinti gėjais. Kitaip tariant, viską reikia vadinti tikrais vardais. Už minėtą vojažą po Vilnių R. Žilinskas su savo draugu buvo nuteisti, todėl Seimo nario biografiją jau turėtų puošti įrašas „teistas“.

Vien todėl likau mažumėlę šokiruotas, kuomet TS–LKD į savo gretas priėmė pederastą. Ir dar teistą pederastą. Jį priėmė partija, pasisakanti už tradicines vertybes, puoselėjanti tradicinę šeimą, nuolat ieškančią užtarimo pas dvasininkus ir skelbianti konservatyvias idėjas.

Ką turėtų pagalvoti tie ištikimi konservatorių rinkėjai, jų tradicinis elektoratas, kurio galvas puošia megztosios beretės ir tautiškos juostelės, kai vieną dieną TS–LKD iškilmingai į savo gretas įrašo pederastą. Net neabejoju, kad pederastų TS–LKD partijoje yra ir daugiau. Galbūt jų yra net tarp premjero Andriaus Kubiliaus ištikimiausių patarėjų, bet jie, tikriausiai, tykiai dirba ir nesiafišuoja vardan partijos. Priešingu atveju, jei paaiškėtų, kiek pederastų yra TS–LKD, visa šios partijos ideologija visuomenės akyse, manau, subyrėtų it kortų namelis. Tradicinės šeimos sąvoką tada galima būtų užrašyti ant popierėlio, suglamžyti ir iškilmingai padegti ant Kernavės piliakalnių. Megztosioms beretėms beliktų užsakyti mišias netoliese jų iš raudonų plytų pastatytoje Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje. Aleliuja, mielieji: TS–LKD nudrėbta į istorijos šiukšlyną...

Dabar galima tik spėlioti, kodėl konservatoriai priėmė R. Žilinską į savo partiją. Konservatoriams išties būtų naivu tikėtis, kad per Seimo rinkimus jie gaus daugiau balsų iš netradicinės seksualinės orientacijos bendruomenės, nes pastarojoje apie R. Žilinską, švelniai tariant, pasitaiko nekokių nuomonių. Jis esą, nors ir galėjo, bet neištęsėjo kažkokių pažadų, kurių prašė pederastų teisių gynėjai. Pavyzdžiui, svetainėje gayline.lt, kur pederastai save vadina ridikėliais, uosiais ir kitais gražiais vardais, dėl R. Žilinsko priėmimo į TS–LKD gretas neplojama katučių. Čia R. Žilinsko tapimas konservatoriumi arba krikščioniu demokratu logine seka siejamas su Seimo nario pareigomis Atominės energetikos komisijoje. Šiuo atveju pederastams spaudžiu dešinę, nes tokiai nuomonei visapusiškai pritariu. Būtent R. Žilinskas, stumiant Visagino AE projektą, konservatoriams buvo rimta parama. Tad veikiausiai už šią paramą TS–LKD jam tik atsidėkojo, nors, mano galva, paties R. Žilinsko, kaip politiko, likimas yra visiškai miglotas. Net neįsivaizduoju, kas už jį gali balsuoti, kai net pederastų bendruomenėje nuomonė apie jį prieštaringa.

Kaip bebūtų, pastarosiomis savaitėmis TS–LKD užsidėjo sau daugiau minusų nei pliusų. Vertinu situaciją bendrai. Ne tik dėl R. Žilinsko priėmimo į konservatorių partiją, bet ir dėl įtakingo konservatorių Seimo nario Vito Matuzo tapimo įtariamuoju baudžiamojoje byloje, kurioje jis įtariamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu.

Šalia susikompromitavusio buvusio ūkio ministro Dainiaus Kreivio ir premjero patarėjo Virgio Valentinavičiaus „rausimosi“ istorijų vadinamojoje „Mailiaus byloje“, kyla klausimas, tai velniai rautų, už ką toje konservatorių partijoje rinkėjui belieka balsuoti. Nerandu jokio kito žodžio, tik... Na, patys pasakykite.

Valstiečių laikraštis

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/600827/ ... i-apacioje

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 17 Lie 2012 17:21 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Naglis Puteikis: konservatoriai dangsto juodus policijos darbus


2012.07.14 18:14

Kai B.Nemcovo akivaizdoje palyginau LT policiją su RU policija - kilo baisus daugumos TS-LKD tarybos narių pasipiktinimas.

Šiandien, 2012 07 14 d. TS-LKD sąskrydyje Jonavos rajone vykusio tarybos posėdžio metu kalbėjau apie tai, kad partija nuvilia rinkėjus nekovodama su teisėsaugos, ypač policijos smurtu prieš silpnesnius, negalinčius pasipriešinti. Tuo metu policijos smurtas tęsiasi ir kas savaitę nuskamba po naują istorija, tačiau TS-LKD nereaguoja, versdama rinkėjus rinktis kitas partijas, kurios nedviprasmiškai kovoja už tiesą bei teisingumą, o toks pasyvus teisėsaugos smurto toleravimas „gamina“ naujas partijas.

Šią mano kalbos vietą dalis iš 111 tarybos narių pasitiko nepatenkintu murmėjimu.

Tačiau kai rodydamas į pirmoje eilėje sėdintį Rusijos vieną iš opozicijos lyderių B.Nemcovą pasakiau, kad jis nustebtų, jei sužinotų, kad Lietuvoje policija taiko Rusijos teisėsaugos metodus, pvz. areštuoja vaikus Kaune už piešimą kreidutėmis žodžio TIE-SOS ant Nemuno krantinės, salėje tarsi bomba būtų sprogusi: kilo labai triukšmingas pasipiktinimas, neleidęs man kurį laiką kalbėti toliau.

Sakiau, kad jei B.Nemcovas mokėtų lietuviškai, jis labai nustebtų, kad Lietuvos policija prašo teismo, kad jis skirtų baudas už piketus (iki 9 žmonių) ir Prienų raj. teismas skiria 500 Lt baudą (palyginkime - už keikimąsi bjauriais keiksmažodžiais tiesioginiame eteryje , pvz. Selui, skiria 200 Lt baudą), kad Mažeikių policija atliko nesankcionuotą kratą privačioje TV, ieškodama kas drįso užsakyti pranešimą apie numatomą taikią demonstraciją Mažeikiuose. Sakiau, kad labai blogai, kad TS-LKD į tokius antidemokratiškus ir antikonstitucinius veiksmus nereaguoja.

TS-LKD tarybos aiški salės dauguma šaukė „baik, kokias nesąmones čia kalbi““, rėkė, kad esu demagogas, populistas, Kęstutis Masiulis ragino mane tuoj pat išeiti iš partijos (pyksta, kad vadinu jį alkopramonės atstovu mūsų partijoje), o Audronius Ažubalis pasiūlė eiti į Latvių gatvę, kur įsikūrusi Rusijos Federacijos ambasada (kuom užkliuvau buvusiam sovietinių laikų disidentui Audroniui?).

Ypač piktinosi Kauno Pramonės skyriaus ir Šilainių skyriaus atstovai (Šilainiuose išrinktas R.Dagys), kuriam reikės atlaikyti ankstesniuose rinkimuose dar nematytą kitų partijų, ypač Drąsos kelio konkurenciją dėl „TYLOS“, kuria šis skyrius pasitiko Garliavos šturmą (rėmė) ir vaikų areštą dėl kreidutėmis piešto TIE-SOS ant Nemuno krantinės (apsimetė, kad nieko nematė).

Pasakiau, kad tokia reakcija, kai akivaizdi dauguma TS-LKD remia smurtinius policijos veiksmus rodo, kad partija nesupranta, kad nebeatspindi savo rinkėjų lūkesčių ir jai bus blogai per rinkimus, jei mes nesirūpinsime policijos darbu ir tiesos paieškomis, mūsų vietą užims „Drąsos kelias“ ar kitos partijos.

Beje, frakcijos Viešų ryšių grupės ir frakcijos Etikos komisijos, kurios kažkodėl svarstė nieko man nepranešę mane už akių, nors tuo metu buvau Seimo patalpose, ir priežiūros komitetas labai klysta, ir spėju, kad tai daro tyčia, kaltindami mane dalyvavimu Drąsos kelio partijos veikloje.

Bandžiau įtikinti, kad jei TS-LKD būtų siekusi, kad būtų ištirtas Gintaro Beresnevičiaus nukankinimas policijos automobilio bagažinėje 2006 m., o ne laikytųsi viešai reiškiamos Manto Adomėno koncepcijos, kad neįrodyta, jog G.Beresnevičių nukankino policija (negi jis pats įlipo į policijos automobilio bagažinę?), tai nebūtų tokio žiauraus Garliavos šturmo 2012 metais.

Apgailestavau, kad užuot draugavusi su nevyriausybinėmis organizacijomis, kurios siekia tiesos, TS-LKD nuo jų nusisuka, ar net smerkia: Priežiūros komitetas liepė TS-LKD kandidatui Šiauliuose, principingam kovotojui su korupcija, parlamento gynėjui, savanoriui, skulptoriui Gintautui Lukošaičiui iš jo agitacijų išimti žodį TIE-SOS.

Beje, dvigubus Priežiūros komiteto (kodėl toks keistas pavadinimas, juk galėtų būti kaip visose partijose – Etikos ir procedūrų?) standartus puikiai atskleidė drąsus sovietų laikais persekiotas disidentas Andrius Tučkus: „partijos prezidiumas šįkart laikėsi dvigubų standartų, nes ar prisimenate, kaip partijos taryba nusprendė nepritarti alkoholio reklamos liberalizavimui ir penki iškiliausi frakcijos nariais tąkart balsavo prieš tokį sprendimą? Kodėl jų tada nesvarstėt?“.

Įdomiai renkamus partijos skyrių pirmininkus, kurie sudaro TS-LKD tarybą palygino su Katalikų bažnyčios skiriamais klebonais ir paragino paklusti vadovybei vykdomasis sekretorius R.Alekna: „Kuris klebonas kelia maištą prieš popiežių?“.

Mano kalba sukėlė tokį didelį pasipiktinimą, kad mobilizavo balsavimui absoliučiai visus užsiregistravusius tarybos posėdžiui jos narius – iš 111 registruotų 79 (71 proc.) pritarė prezidiumo siūlymui, kad būčiau paslinktas žemyn per 10 vietų iš 16 į 26 vietą, 20 buvo prieš, 12 susilaikė.

Už tai, kad balsavo prieš arba nedalyvavo balsuojant dėl energetinio saugumo paketo, įskaitant atominę elektrinę, Rytas Kupčinskas buvo nustumtas žemyn per 15 vietų iš 18 į 33-ią (už 64 - 65 proc., 30 prieš, 5 susilaikė), Jonas Šimėnas atitinkamai per 22 vietas iš 31 į 53-ią (už 59 – 61 proc., 15 prieš, 22 susilaikė).

Paskelbus mano sėkmingo perkėlimo žemyn rinkimų sąraše rezultatus, pasigirdo džiaugsmingi plojimai.

Sprendžiant iš susirinkusiųjų veidų, man pasirodė, kad daugiau nei pusė TS-LKD tarybos narių ne dėl įsiteikimo vadovybei, o NUOŠIRDŽIAI tiki, kad policijos smurtas prieš bejėgius yra teisėtas ir TEISINGAS ir kad galima suiminėti vaikus, kurie piešia kreidelėmis TIES-SOS.

Manau, kad dėl tokio NUOŠIRDAUS paklydimo TS-LKD praras daug rinkėjų balsų.

Todėl bandysiu suspėti iki rinkimų įtikinti TS-LKD vadovybę ir daugumą partijos tarybos narių, kad reikia draugauti su nevyriausybininkais ir viešo intereso gynėjais, kad reikia ginti konstitucines teises į taikus mitingus ir kad reikia priešintis policijos smurtui ir jo nebeleisti, o smurtavusius - nustatyti jų kaltes teismuose, išviešinti pavardes ir skirti jiems teisingas bausmes teismų sprendimais.

Šaltinis: Politikų tribūna
info@balsas.lt

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/609024/ ... i-apacioje

Žygeivis
2012-07-17 17:36:08


Deja, konservatorių "viršūnėlės" labai greitai išsigimė - jau 1996 m. Seimo rinkimuose viršų partijoje "paėmė" oligarchų finansuoti ir remti "kandidatai".

O dabar tai tik LKP-LDDP-LSDP "dešinysis sparnas".

Tiksliau sakant - ir "kubiliniai konservatoriai", ir "brazauskiniai socdemai" tėra "vienos lazdos du galai", o tą lazdą kaip nori taip sukioja tie patys keli oligarchai ir jiems tarnaujančių žemesnio rango "padchalimų" grupelė.

Normalius, padorumą išsaugojusius, žmones jau seniai apskritai išvarė arba bent jau nustūmė nuo bet kokių valdžios svertų abiejų šių "valdžios" partijų valdantieji "nomenklatūriniai klanai".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Sau 2013 18:28 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
M.Adomėnas. Septyni gundymai konservatizmui porinkiminėje dykumoje


http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... d=60464769

Mantas Adomėnas, TS-LKD frakcijos narys Seime
2013 m. sausio 18 d. 13:36

Paveikslėlis

Mantas Adomėnas
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)


Naujoji dauguma daro tiek klaidų, kad seną priežodį „žingsnis po žingsnio“ galima būtų pakeisti nauju – lapsus post lapsum, „liapsusas po liapsuso“. Net apie ją rašyti tuo tarpu darosi nebeįdomu. Verčiau pakalbėkime apie tą politinio lauko dalį, kur dar kažkas vyksta, kur gimsta sumanymai, iniciatyvos ir idėjos – taip, apie konservatorius.

Tačiau šį kartą rašyti noriu ne apie konservatizmo kaip politinių pažiūrų teisingumą ar pan., o apie tai, kad mes, konservatoriai dabar esame atsidūrę svarbioje kryžkelėje, kurioje esą dažnai nesuvokiame. Ir net ne vienoje kryžkelėje, o vienu metu daugybės kelių atsišakojime. Dar daugiau – nuo dabartinių apsisprendimų priklausys tai, kokia TS-LKD kaip politinė jėga ateis į 2016 m. rinkimus ir, tikėtina, stos prie valstybės vairo. Todėl svarbu bent jau įsisąmoninti mus pasitinkančias kryžkeles ir laukiančius pasirinkimus.

Demokratinėje sistemoje partijai būti opozicijoje yra neatskiriama politinio proceso dalis. Tačiau ši būklė turi savo specifiką, savitus tikslus, galimybes ir iššūkius. Anglosaksų pasaulyje politikos apžvalgininkai seniai pastebėjo, kad buvimas opozicijoje primena Mozės klajones dykumoje prieš įžengiant į buvimo valdžioje Pažadėtąją Žemę. Dažnai kalbama apie electoral desert („rinkiminę dykumą“), kurioje „klajoja“ tas ar kitas politikas, patekęs į elektorato nemalonę. Svarbu toje dykumoje neužsibūti, atkurti pasitikėjimo ryšį su visuomene. Ši metafora pabrėžia, kad „rinkiminė dykuma“ – vieta ir metas apsivalyti, apmąstyti, išsigryninti ir atnaujinti savo tapatybę, poziciją, ideologines nuostatas.

Tačiau „dykuma“ bibliniame pasaulėvaizdyje yra ne tik apsivalymo, bet ir išbandymų bei gundymų vieta. Biblinėje, kaip ir vėlesnėje kultūrinėje vaizduotėje dykuma – vieta, kur gyvena demonai, puolantys žmonių sąmonę, bandantys visokeriopai drumsti jų ramybę, siekiantys juos paklaidinti ir suvedžioti. Tiktai šiuos gundymus atlaikius buvimas dykumoje įgyja pozityvią prasmę, tik tuomet įvyksta apsivalymas ir atsinaujinimas.

Parlamentinės demokratijos dėsniai lėmė, kad dabar į rinkiminę dykumą yra patekę konservatoriai. Dabar mes patiriame šios dykumos demonų gundymus, kuriuos ir pamėginsiu čia aptarti. Nuo to, ar konservatoriams pavyks atsispirti pagundoms, priklausys ir TS-LKD galimybės laimėti 2016 m. Seimo rinkimus bei pratęsti 2008 m. pradėtą, tačiau toli gražu nebaigtą valstybės konservatyvios modernizacijos projektą.

I gundymas: optimistinis fatalizmas – „mes neišvengiamai laimėsim kitą kartą“. Spalį Seimo rinkimuose TS-LKD pavyko pasirodyti išties neblogai – po nepaprastai sunkios krizės ir nepopuliarių taupymo sprendimų sugebėta iškovoti antra vieta Seime, o rinkiminės „švytuoklės“ svyravimo amplitudė, balsų netektis pagrindinei valdančios koalicijos partijai buvo pati mažiausia per nepriklausomos Lietuvos istoriją. Todėl iškyla natūrali pagunda pasikliauti rinkimų švytuoklės judėjimu, kuri 2016 m. paprasčiausiai „išneš“ konservatorius į valdžią, patiems nieko ypatingo nė nedarant, tiesiog tereikia „išlaukti savo laiko“.

Tokią mąstymo tėkmę skatina ir aukštas konservatorių populiarumas jauniausiame elektorato segmente – o kadangi po ketverių metų prie balsadėžių ateis dar daugiau naujų, pirmąkart balsuojančių rinkėjų, tai laikas pats savaime, atrodytų, veikia konservatorių naudai. Kažin ar verta su tokiu mentalitetu daug ginčytis – tai ne racionali laikysena, o šiek tiek gynybinė psichologinės iliuzijos būsena. Turbūt užtenka nurodyti, kad optimistinį fatalizmą pagrindžiantys faktai (neblogas pasirodymas rinkimuose, naujos kartos balsavimas už konservatorius) patys yra didžiulių įdėtų pastangų rezultatas ir milžiniško, dažnai nedėkingo darbo įvertinimas. Optimistinis fatalizmas gali vesti į nenorą ieškoti ir keistis, į paprasčiausią tinginystę, inertišką bandymą „išlaukti savo laiko“. Visuomenė – ypač jauniausia jos dalis – labai jautri stagnacijos ir apsnūdimo apraiškoms, todėl tokiu atveju laukia ne „neišvengiama pergalė“, o neišvengiamas politikos kapinynas, kuriame ilsisi ne viena politinė jėga, laukusi, kad už ją dirbtų laikas ir objektyvūs politikos dėsniai.

II gundymas: negatyvi kritika. Jis iš dalies panašus į pirmąjį, nors jo psichologinės prielaidos skirtingos: kadangi naujoji dauguma ir jos Vyriausybė daro klaidą po klaidos, kyla pagunda visą konservatorių politinę strategiją pastatyti ant naujosios daugumos kritikos. Tai vėlgi natūrali pagunda – naujosios daugumos ideologinis margumas ir nesutarimai, skandalai, nekompetencija, blaškymasis ir populizmas tikrai nusipelno kritikos, kurią netruks sustiprinti nusivylimas netesėtais (nes neįmanomais) pažadais. Taigi atrodytų, tereikia taikliai, argumentuotai, šmaikščiai kritikuoti dabartinę daugumą bei jos darbus - ir pergalė kituose rinkimuose garantuota.

Tačiau toks mąstymas toli neveda – juk būtent taip ir nutiko dabartinei daugumai, kuri savo pergalės strategiją grindė ne konstruktyvių, kūrybiškų alternatyvų paieška, bet beatodairiška Andriaus Kubiliaus vyriausybės kritika. Atėjusi į valdžią, ji nelabai turi viziją ir veiksmų programą, kurią galėtų visuomenei pasiūlyti. Be to, kuo toliau, tuo labiau matyti, kad iš neapykantos konservatoriams – tų kreivų pagalių, kuriuos socdemai ir darbiečiai kaišiojo į konservatorių-liberalų koalicijos ratus – gal ir galima suręsti koalicines vežėčias, bet jos niekur toli nenuveš. Sudėti visą energiją į kritiką būtų pražūtinga dar vienu aspektu – kritika gal ir patenkina esamą bazinį TS-LKD elektoratą, bet vargu ar gali pritraukti naujas visuomenės grupes. Tokia laikysena paliktų galioti esamas politinių frontų ir pasidalijimų linijas Lietuvos visuomenėje, o ne siektų naujo politinio sutarimo su visuomene, kuris galėtų iš esmės pakeisti Lietuvos politinį peizažą – taip, kaip anglosaksų kraštuose jį pakeitė Thatcher ir Reagano pergalės IX dešimtmetyje, o kaimyninėje Lenkijoje 2005 m. pakeitė Kaczyńskio ir Tusko atėjimas. Lietuvoje jau bręsta prielaidos tokiam radikaliam politinio lauko pokyčiui, tačiau jis gali įvykti tik pasiūlius visuomenei paveikią, kūrybingą, įtikinančią naujos politikos viziją, o ne pagrindiniu politiko darbo įrankiu laikant botagą.

III gundymas: konservatizmo ekonomizacija. Jis susijęs su tuo, kad Andriaus Kubiliaus premjerystės dėka konservatoriai įgijo ekonomiškai „kietos“ – mąstančios, dirbančios ir pasiekiančios – politinės jėgos reputaciją ekonomiškai savarankiškoje visuomenės dalyje. Kyla pagunda traktuoti ekonomiką, ūkio modernizaciją ir ekonominės gerovės pažangą kaip pagrindinį lietuviškojo konservatizmo „pasiūlymą“ visuomenei. Juo labiau, kad kitos sisteminės politinės jėgos – liberalai ir socialdemokratai – savo politinę programą irgi formuluoja būtent per ekonominio mąstymo prizmę: liberalai mąsto apie „laisvos rinkos“ logikos išplėtimą į kuo daugiau visuomenės gyvenimo ir valstybės politikos sričių, socialdemokratai dėsto perskirstymu ir valstybine ekonomikos kontrole grįstą gerovės valstybės idealą.

Abiem atvejais ekonominis matmuo sudaro politinės vizijos šerdį. Žinoma, anaiptol nenoriu paneigti ekonomikos svarbos ar sakyti, kad ūkio pažanga neturi būti svarbi, esminė konservatyvios politinės programos dalis. Tiesiog nedera pamiršti, kad konservatizmas nuo kitų didžiųjų politinių ideologijų tuo ir skiriasi, kad kelia moralinį bei socialinį visuomenės idealą ir postuluoja savitą kultūrinę laikyseną, santykį su istorija ir tradicija. Tai žymiai sodresnė, turtingesnė ir platesnė politinė vizija, kuri pranoksta vien ekonominės gerovės rodiklius. Ekonomika jai yra labai svarbi, tačiau stipri ekonomika suvokiama kaip prielaida laisvos ir darnios visuomenės, orios valstybės kūrimui, o ne kaip galutinis politinės veiklos tikslas. Tuo tarpu lietuviškajam konservatizmui nuolat gresia pagunda redukuoti politinį turinį į du matmenis – ekonomiką ir geopolitinį valstybės saugumo užtikrinimą, paliekant užmarštyje tikrai ne mažiau svarbų, bet žymiai sudėtingesnį, daug daugiau kūrybinių pastangų reikalaujantį visuomeninio audinio atkūrimo darbą.

IV gundymas: socialistinio mentaliteto priėmimas. Santykinis konservatorių pralaimėjimas, o tiksliau – santykinė populizmo pergalė Lietuvos kaime ne vieną gundo savotiškai „kapituliuoti“ kalbant su provincijos elektoratu: perimti populistinių partijų kalbėseną ir politinio veikimo modelį. „Kitaip, - mąstoma, - mes ten nieko nepasieksime.“ Siūloma į konservatorių kalbėseną įnešti „jautrumo“, tačiau panagrinėjus paaiškėja, kad kaip „jautrumas“ yra suvokiamas žadėjimas pasirūpinti, išspręsti problemas, pakelti atlyginimus ir išmokas, sušelpti, surasti darbą ir t.t. – taigi, visas jau gerai pažįstamas populistinių partijų rinkiminis repertuaras, mintantis iš nesavarankiškumo, išlaikytinių mentaliteto ir resentimento, ypač įsivešėjusių ekonomiškai silpnesnėje Lietuvos provincijoje. Negana to, toks siūlomas persiorientavimas į populistinę kalbėseną atliepia tarp pačių konservatorių gajoms socialistinėms nuostatoms, kurios visuomenės „solidarumą“ supranta ne kaip labdarą ir artimo meilę, moralinę asmeninę nuostatą padėti artimui, o kaip paternalistinį valstybės „pasirūpinimą“, pagrįstą aukštu perskirstymu, didžiuliu valstybiniu sektoriumi ir progresiniais mokesčiais („socialiniu teisingumu“). Graudu, tačiau tam tikrai konservatorių elektorato daliai „verslas“, „ekonominė laisvė“ ir „privati iniciatyva“ tebėra įtartinos, netgi neigiamos sąvokos. Jau nekalbant apie tai, kad orientacija į tokį „jautrumą“, kuris tėra populistinio pataikavimo nesavarankiškumui bei išlaikytinių mentalitetui eufemizmas, neretai tik pagilina problemą, uždaro žmones skurdo rate, suteikia vilčių laukti, kol tavimi „pasirūpins“ kiti – valstybė, Sodra, mokesčių mokėtojai, – užuot keitusis ir ieškojus sprendimo pačiam. (Žinoma, nekalbu apie tuos atvejus – ligos, negalios, senatvės, – kai valstybė išties privalo pasirūpinti, tačiau jų yra mažuma.) Tai iš tiesų, kaip teigia angliška frazė, būtų kindness that kills, „jautrumas, kuris žudo“.

Žinoma, priėmus tokią retoriką galima būtų laimėti kiek daugiau balsų tarp populistų elektorato, tačiau tai kelia labai rimtą dvejopą – moralinę ir pragmatinę – abejonę. Viena vertus, kyla moralinis klausimas: ar teisinga apgaudinėti elektoratą apie tikrąsias jo nesėkmių priežastis, užuot mėginus nukreipti jį link savo problemų sprendimo? Tikrasis jautrumas visada neatsiejamas nuo tiesos sakymo (tačiau tai neturi virsti piktdžiuga ar kietaširdišku skurdo bei visuomenės problemų atmetimu). Antra – nekyla jokių abejonių, kad siekis prisitraukti dalį populistų elektorato per tokią socialistinę menamo „jautrumo“ retoriką atstums nemažą dalį racionaliai galvojančių ir savo pačių pastangomis bei darbu savo gyvenimą ir gerovę kuriančių rinkėjų. Kitaip tariant, toks bandymas prisitraukti papildomų rinkėjų „būnant geriems“ ir vienai, ir kitai pusei konservatoriams gresia tapatybės nekoherentiškumu – savotiška ideologine schizofrenija. Praktiškai tai reikštų nukritimą tarp dviejų kėdžių: labai realu, kad dėl to mumis gali nusivilti vidurinė miesto klasė, o kad populistų elektoratas ūmai imtų ir įtikėtų naujai atrastu konservatorių „artumu žmogui“ yra gan mažai tikėtina.

V gundymas: nostalgiškos iliuzijos. Šis gundymas yra savotiškai priešingas ankstesniajam; jo esmę sudaro apsisprendimas gyventi ir veikti ne realiai egzistuojančioje, o menamoje, iliuzinėje, seniai nebesančioje – o gal niekad ir nebuvusioje – visuomenėje. Pavyzdžiui, traktuoti egzistuojančią etninę, rasinę ir kultūrinę įvairovę ne kaip duotybę, bet kaip simptomus ligos, su kuria reikia kovoti (nacionalistinėmis eisenomis, šlykščiais rasistiniais memais socialiniuose tinkluose, rankų grąžymu ar pan.). Ginkdie nesu multikultūralizmo šalininkas, visiškai atvirkščiai, ir manau, kad darbo jėgos imigracijos plėtojimas turėtų labai žalingų ilgalaikių pasekmių. Čia kalbu apie tai, kad kitų tautų ir kultūrų buvimas mūsų visuomenėje yra tiesiog realistiški mūsų istorijos ir egzistavimo Europos bei pasaulio erdvėje ženklai – mūsų tapatybės, kuri niekada nebuvo ir nebus monokultūrinis grynuolis, dalis.

Kitas šios pagundos pavyzdys – manyti, kad emigracija yra kažkoks lokalizuotas socialiai žalingas paprotys, panašiai kaip žalingi alkoholizmo ir rūkymo įpročiai, kad reikia su ja „kovoti“ ir bandyti pasiekti būklę, kai lietuviai nebeemigruos. Taip, emigracija yra labai rimtas iššūkis, tačiau jis veikiau yra mūsų visuomenės problemų ir (vėlgi) gyvenimo globaliame pasaulyje padarinys. Vienintelis būdas šį iššūkį pasitikti – keisti, modernizuoti pačią valstybę ir visuomenę, kad mažiau norėtųsi išvažiuoti, labiau norėtųsi grįžti, kad grįžtančiųjų svetur įgijusių išsilavinimą ir patirtį srautai išlygintų išvažiuojančiųjų, ir naudotis svetur gyvenančios diasporos teikiamais privalumais, suvokiant, kad dabar jau visuomet, iki pat pabaigos būsime diasporos tauta.

Paskutinis šios pagundos pavyzdys susijęs su šeimos politika. Matant stiprios šeimos svarbą visuomenės darnai, asmenybės raidai, vertybinės sanklodos perdavimui, galų gale, demografiniam visuomenės atsinaujinimui, kyla pagunda kaip imperatyvų priesaką, kaip privalomą idealą visuomenei iškelti tą šeimos vaizdinį, kurį daugelis mename iš sovietizmo nesudarkyto praeito amžiaus vidurio Lietuvos kaimo: gausios, tvirtos, solidarios išplėstinės šeimos idealą. Viskas su šiuo idealu savaime yra gerai, bet neretai jis primygtinai teigiamas nekreipiant dėmesio į realią visuomenės būklę: į tai, kad pusė susituokusių porų skiriasi, kad vis daugiau vaikų dėl įvairių priežasčių užauga neturėdami pilnos šeimos patirties, ką jau kalbėti apie išplėstinę šeimą, kad įsipareigojimui, ištikimybei ir pastovumui vis svetimesnė tampa viešoji Lietuvos kultūra. Šiai visuomenei šeimos institucijos, šeimos patirties ir gyvenimo šeimoje teikiamų gėrybių reikia dar labiau, negu tokios šeimos santykių krizės nepatyrusioms visuomenėms. Tačiau šeimos santykių rekonstrukcija turi prasidėti ne nuo kategoriškų imperatyvų ir dalijimo į „geruosius“ bei „netikėlius“, o nuo ilgo, kantraus darbo su realia visuomene – traumuota, susvetimėjusia, pasimetusia – tokia, kokia ji realiai yra: nuo tikro jautrumo, kuris neidealizuoja ir nepasmerkia, kuris žino nepasieksiąs tobulos visuomenės būklės, niekada nesugrįšiąs į „prarastą rojų“, tačiau dėl to neišsižada pačių idealų.

VI gundymas: pataikavimas liberaliam skoniui. TS-LKD stiprumas jauniausiame elektorato segmente veda į pagundą dar labiau „sustiprinti“ savo pozicijas šioje terpėje prisiimant dar liberalesnę laikyseną, atsisakant tų vertybinių konservatizmo aspektų, kurie, kaip spėjama, esą „svetimi“ jaunajai kartai: šeimos vertybių akcentavimo, akivaizdžių patriotizmo apraiškų ir strateginio įtarumo Rusijos atžvilgiu. Tačiau toks mąstymas, manau, daro esminę klaidą: jaunimas balsuoja už konservatorius ne todėl, kad jie yra „beveik liberalai“. Jeigu jis renkasi balsuoti ne už liberalus, tai todėl, kad pripažįsta ir galbūt intuityviai nujaučia liberalių vertybių seklumą ir siaurumą, todėl, kad jam svarbios būtent tos vertybinės dimensijos, apie kurias liberalizmas – kuris visais kitais aspektais yra labai įtikinamas – būtent ir nekalba. Todėl čia konservatoriai neturėtų abejoti savimi, ir toliau teigti vertybes, kurias laiko svarbiomis – be abejo, vengdami šaižumo ir kategoriškumo, siekdami dialogo, stengdamiesi ne tik būti išgirsti, bet ir suprasti bei patys suprasti tą visuomenę, kuriai liberali pažangos idioma yra kur kas labiau suprantama, negu konservatyvi pagarbos tradicijai laikysena. Tačiau nereikia vengti savo savitumo – niekas taip negriauna pasitikėjimo, kaip neautentiškumas, bandymas nebūti savimi: jeigu druska praranda savo sūrumą, kam ji betinka, kaip tik keliams barstyti?

VII gundymas: talibaniška konservacija. Šis gundymas priešingas ankstesniajam – įsirausti į savo menamą „savastį“ (tai yra, viską, kas skiria konservatorius nuo liberalų), ir ten užsibarikaduoti, galvojant, kad modernizacija – liberalų išmislas, bet kokios nuorodos į rinkos ekonomiką ir privačią iniciatyvą – taip pat, kad „tikrajam patriotizmui“ atstovauja „tautinio jaunimo“ eitynės per Kovo 11-ąją, kad bet kokie kalbėjimai apie „toleranciją“ ir „žmogaus teises“ – geriausiu atveju neatleistino silpnumo ir ideologinio įtartinumo išraiška, kad Lietuvos visuomenės būklės idealas – kažkur tarp 1926-ųjų ir 1938-ųjų metų, kad Europos Sąjunga yra naujoji Blogio Imperija, ir t.t. Sąrašą būtų galima tęsti, ir jis mums gerai pažįstamas. Tai – konservatizmas, supaprastintas iki trijų kapeikų sudėtingumo lozungų, suvestas į bendrą žemiausią moralinį vardiklį, iki žemiausių žmogaus aistrų lygmens, konservatizmas, iš kurio atimtas racionalumas, pagarba žmogaus laisvei ir autentiškai demokratijai. Žinoma, kad toks darinys nė negali būti laikomas konservatizmu, tai parazitinė forma, su konservatizmu turinti tiek bendro, kiek piktybinis auglys turi bendro su kūnu, kuriame išaugo.

Kiekvienoje ideologijoje glūdi slaptas polinkis į radikalumą, į pozicijų tirštinimą ir „gryninimą“. Be to, mūsų – televizijos, Twitterio, memų ir SMS – komunikacijos amžiuje prisideda dar ir pagunda supaprastinti pasaulėžiūrą iki skambių lozungų, kurie neviršytų 140 ženklų. Galiausiai prisideda dar ir gynybinė reakcija kultūros, kuri, netikėtai įblokšta į globalų amžių, praradusi orientaciją ir neišmokusi veikti naujomis sąlygomis, ieško atramos bei saugumo užsidarydama savyje, priimdama rezistencinę laikyseną, o ne eidama pasitikti, įsisavinti naujos tikrovės ir aktyviai kurdama modernią, laiko iššūkiams atsparią tautos tapatybę. Šis ideologinis nesaugumo, primityvumo ir provincializmo mišinys – turbūt didžiausia grėsmė lietuviškam konservatizmui. Jis toks „savas“ konservatyviajai dešinei, kad į jį labai lengva nuslysti nemačiomis: truputį daugiau radikalizmo, truputį daugiau paranojos, truputį mažiau pagarbos asmens laisvei, ir nemačiomis perkertama ta nematoma riba, skirianti konservatizmą nuo dešiniojo radikalizmo.

* * *
Konservatizmas yra sudėtinga, daugiamatė politinė pasaulėžiūra, pagrįsta ne vienu principu (pvz., asmens laisve, kaip liberalizmas, arba lygybe paremtu „socialiniu teisingumu“, kaip socializmas), bet įtampa ir aristotelišku „vidurio keliu“ tarp prieštaringų tendencijų – tarp asmens laisvės ir bendrojo gėrio, tarp tradicijos ir inovacijos, tarp asmens ir bendruomenės, tarp teisių ir pareigų, tarp moralinio idealizmo ir antiutopinio realizmo, tarp tautiškumo ir priklausomybės europietiškajai civilizacijai, tarp lokalių prisirišimų ir universalių principų. Būtent todėl konservatizmas kaip jokia kita ideologija jautrus gundymams – pagundoms išskirti vieną kurį aspektą ir jį suabsoliutinti, drauge redukuojant konservatizmą į jo paties karikatūrą. Dabar svarbiausias mūsų laukiantis uždavinys – nepasiduoti gundymams, tykantiems Lietuvos konservatorių rinkiminėje dykumoje. Tik jiems atsispyrę, atliksime tą uždavinį – tęsti nesibaigiantį modernios Lietuvos valstybės kūrimo darbą, – kuriam istorija yra mus pašaukusi.

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/politic ... &com=1&s=1

Žygeivis
2013-01-20 17:17


Visiškai akivaizdu, kad Adomėnui jau seniai laikas prisišlieti prie jo švelniai "pakritikuojamų" liberalų - visokių "liberastų - tolerastų".

Kaip, beje, ir visai konservatorius pastaruosius 10 (o gal ir visus 15) metų valdančiai "kubilinei" grupuotei, sudarytai iš "sąjūdžio sekretorių", praturtėjusių dėka to, kad jie daugybę metų buvo valdžioje ir tuo vikriai pasinaudojo... :)


Nes konservatorių partija politinėje padangėje kol kas dar "plūduriuoja" tik dėka to, kad nemaža dalis Lietuvių Tautos (ypač vyresnio amžiaus žmonių) dėka savo politinio mažaraštingumo bei naivumo tebelaiko juos Tautinio Sąjūdžio pradėtų darbų tęsėjais - tiksliau kalbant, vis dar tikisi, kad jie tokiais kada nors taps, kada ateis į valdžią.

Deja, šios naivuolių viltys kasmet blėsta vis labiau, o iš "naujųjų turtuolių" sudarytas naujasis "konservų" elektoratas "mėtosi" tarp jų ir "tolerastų-liberastų"...

Taigi, akivaizdu, kad ateityje "konservai" arba susijungs su "liberastais", arba apskritai išnyks kaip politinė jėga.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Sau 2013 22:57 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
M.Kundrotas. Edmundo Berko konservatizmas ir šiuolaikiniai lietuviškieji konservatoriai (I)

1. Garbingas jubiliejus – trumpa istorinė apžvalga

1892 m. įsisteigė pirmoji lietuviška politinė partija – Lietuviška konservatyvų skyrimo draugystė.

2. E. Berko konservatizmas ir liberalizmas

http://alkas.lt/2013/01/04/m-kundrotas- ... atoriai-i/

Marius Kundrotas, http://www.alkas.lt
2013 01 04 10:54

Komentarai
http://alkas.lt/2013/01/04/m-kundrotas- ... s#comments

M.Kundrotas. Edmundo Berko konservatizmas ir šiuolaikiniai lietuviškieji konservatoriai (II)

3. E.Berko konservatizmas ir krikščioniškoji demokratija

http://alkas.lt/2013/01/15/m-kundrotas- ... toriai-ii/

Marius Kundrotas, http://www.alkas.lt
2013 01 15 18:00

Komentarai
http://alkas.lt/2013/01/15/m-kundrotas- ... s#comments

M.Kundrotas. Edmundo Berko konservatizmas ir šiuolaikiniai lietuviškieji konservatoriai (III)

4. E.Berko konservatizmas ir socializmas

http://alkas.lt/2013/01/24/m-kundrotas- ... oriai-iii/

Komentarai
http://alkas.lt/2013/01/24/m-kundrotas- ... i/#respond

M.Kundrotas. Edmundo Berko konservatizmas ir šiuolaikiniai lietuviškieji konservatoriai (IV)

5. E.Berko konservatizmas ir tautininkystė

alkas.lt/2013/01/29/m-kundrotas-edmundo-berko-konservatizmas-ir-siuolaikiniai-lietuviskieji-konservatoriai-ivi/

Marius Kundrotas, http://www.alkas.lt
2013 01 29 03:00

Komentarai
http://alkas.lt/2013/01/29/m-kundrotas- ... =#comments

M.Kundrotas. Edmundo Berko konservatizmas ir šiuolaikiniai lietuviškieji konservatoriai (V)

6. Konservatyvioji pasaulėžiūra – įvaizdžiai ir stereotipai

http://alkas.lt/2013/02/07/m-kundrotas- ... atoriai-v/

Marius Kundrotas, http://www.alkas.lt
2013 02 07 16:15

Komentarai
http://alkas.lt/2013/02/07/m-kundrotas- ... s#comments

M.Kundrotas. Edmundo Berko konservatizmas ir šiuolaikiniai lietuviškieji konservatoriai (VI)

7. Tėvynės sąjunga

http://alkas.lt/2013/02/13/m-kundrotas- ... toriai-vi/

Marius Kundrotas, http://www.alkas.lt
2013 02 13 15:00

7. Tėvynės sąjunga


1993 m. įsikūrusi Tėvynės sąjunga – Lietuvos konservatoriai penkiolika metų nešė konservatizmo vėliavą. 2008 m. susijungusi su Lietuvos krikščionimis demokratais ji persivadino Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD). Nepaisant to žiniasklaidoje ir visuomenėje įsitvirtinęs inertiškas požiūris, jog Tėvynės sąjunga – tai konservatoriai, o konservatoriai – tai Tėvynės sąjunga.

Sąjūdžio patriarchą prof. Vytautą Landsbergį partijos vadovo poste pakeitus Andriui Kubiliui, virš konservatyviosios ir vėliau prijungtos krikdemiškosios tapatybės kyla dar viena – liberalioji. Prie Tėvynės sąjungos ištakų stovėjęs Mečys Laurinkus A. Kubiliaus ir jo aplinkos politiką atvirai vadina liberalia, o jaunosios kartos partijos ideologas Mantas Adomėnas prisipažįsta, jog šiandieniniai konservatoriai – beveik liberalai. Jei šiedu partijos liberalėjimui daugiau ar mažiau pritaria, tai Politinių kalinių ir tremtinių frakcija jau 2005 m. tai įvardijo problema, o A. Kubiliaus konkurentė Irena Degutienė tai apskritai neigia.

Tėvynės sąjungos tapatybės klausimas – atviras ir diskutuojamas tiek viduje, tiek išorėje. Šį klausimą galima gvildenti dviem lygmenimis – programiniu ir praktiniu: šiaip ar taip, ši partija – parlamentinė ir dusyk buvo valdančioji. Peržvelkime abi šias dimensijas Edmundo Berko teorijos ir klasikinio konservatizmo ideologijos šviesoje.

Reklama

2008 m. išleistoje Tėvynės sąjungos programoje pabrėžta: „Mūsų vienybė ir veikla grindžiama moralinėmis vertybėmis ir padorios politikos principais“ (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Pradėkime kartu kurti geresnę Lietuvą. Veiklos programa 2009–2012 metams, p. 7). Akcentuotas dorovės ugdymas švietimo ir kultūros srityse (p. 145, 150, 180). Ne vienoje vietoje įsipareigota dora grįsti visą politiką (p. 7, 18, 195–196).

Religijos klausimu ištisas skyrius skirtas Bažnyčiai – vienaskaita, jai priskiriant moralės ugdymo, socialinių ryšių stiprinimo, socialinės globos funkcijas (p. 37). Nedviprasmiškai įvardyta katalikybės pirmenybė (ten pat). Išskirtos tradicinės konfesijos (p. 37, 146). Joms – finansavimas, jų mokykloms – lygus pripažinimas ir lygios veiklos sąlygos su valstybinėmis mokyklomis.

Tautiškumo klausimu įdomiai nuteikia jau sąvokų statistika: žodis „tarptautinis“ sutinkamas 61 kartą, žodis „tautinis“ – tik 18 kartų, žodis „tautiškumas“ – lygiai 1 kartą. Jau iš to galima spręsti apie prioritetų eiliškumą. Akcentuota etninės kultūros vertė, bet jos plėtotę siūloma palikti savieigai rinkos sąlygomis, atsisakant paternalizmo, politinės globos (p. 175). Švietime siūloma ugdyti tautiškumą, lygiagrečiai su pilietiškumu, bendruomeniškumu, šeimos vertybėmis (p. 223). Pabrėžta lokalios, regioninės kultūros svarba, kviečiant ją remti administraciniais ir finansiniais ištekliais (p. 181–182) – iš dalies prieštaraujant tos pačios programos teiginiui apie savieigą.

Lietuva kviečiama kuo giliau integruotis į Europos Sąjungą (p. 65–67). Darbo rinkos problemų sprendimu įvardijama imigracija, drauge raginant imigrantus integruoti į vietinę visuomenę (p. 192, 216, 219). Akcentuojama „globali Lietuva“ ir kultūra be sienų (p. 171, 173), tautos išsisklaidymas pasaulyje įvardijamas pozityvia galimybe (p. 217).

Šeimos klausimu siūloma dviejų tėvų ir dviejų vaikų politika, žadama ekonomiškai ir socialiai stiprinti šeimos instituciją ir gimstamumą. Skelbiamas ambicingas planas: 2050 m. Lietuvoje turi gyventi 4 milijonai lietuvių (p. 19). Akcentuojamas bendruomenių stiprinimas (p. 20). Jų pagrindu žadama pertvarkyti ir savivaldos sistemą (p. 31), kuo daugiau savivaldybių funkcijų perduoti seniūnijoms – kartu su finansiniais ištekliais (p. 32). Įsipareigojama seniūnų instituciją padaryti renkamą vietos gyventojų (p. 32–33). Teismuose žadama įvesti tarėjų instituciją ir rimtai apsvarstyti prisiekusiųjų teismo institucijos įvedimą (p. 45).

Daugelis šios programos akcentų atitinka klasikinio konservatizmo principus, bet jau šiame lygmenyje galima įžvelgti rimtų prieštaravimų. Doros, šeimos ir bendruomenės srityse ši programa – konservatyvi, tačiau religijos srityje aiški krikdemiškosios linijos įtaka. Religinės bendrijos skirstomos į lygias ir lygesnes, o pati lygiausia – Katalikų bažnyčia. Tautiškumo srityje atskiri šios programos teiginiai prieštarauja net vienas kitam – etninę kultūrą raginama globoti ir čia pat – palikti savieigai, puoselėjami ambicingi planai apie 4 milijonus lietuvių ir čia pat – sveikinama emigracija, maža to – apeliuojama į imigraciją ir imigrantų integraciją.

Globalios Lietuvos ir gilesnės Europos Sąjungos integracijos akcentai prieštaringi ne tik tautiniu, bet ir konservatyviu požiūriu. Konservatizmas remia istoriškai susiklosčiusią tapatybę, o globalios Lietuvos koncepcija šiaip ar taip žiūrint – ypač revoliucingas projektas, faktiškai – naujas tapatybės konstruktas. Europos Sąjungos integracijos gilinimas prieštarauja nacionaliniam suverenitetui – tiek politikos, tiek teisės, tiek ekonomikos, tiek kultūros srityse. Praktiškai siūloma nauja politinio suvereniteto koncepcija, išsižadant istoriškai susiklosčiusio nacionalinio suvereniteto principo – tokia konceptuali revoliucija vėlgi prieštarauja konservatyviajai linijai.

Pereinant į praktinį lygmenį, vaizdas – dar liūdnesnis. Prioritetinėmis skelbtos kultūros ir švietimo sritys atiduotos liberalams ir liberaliai nusiteikusiems populistams. Pompastiškas kalbas apie šeimą lydėjo drastiškas vaikams skirtų išmokų apkarpymas. Bendruomenių stiprinimo procesas liko mirties taške. Renkamų seniūnų institucija liko popieriuose – ją pakeitė butaforija seniūnaičių vardu, įvesta dar 2004–2008 m. Seime, daugiausiai – socialdemokratų, Darbo partijos ir Tėvynės sąjungos balsais. Prisiekusiųjų teismo klausimas išties rimtai apsvarstytas – taip rimtai, kad net atmestas, o kad niekam nebūtų skriaudos – drauge atsisakyta žadėtos tarėjų institucijos.

Įspūdingiausiai pasireikšta dorybių srityje. Konservatorių (?!) mero Viliaus Navicko dėka Lietuvos sostinėje surengtas pirmas šalies istorijoje homoseksualistų paradas – jį sustabdė tik pilietinė iniciatyva. Partijos vadai reagavo klasikine liberalų maniera: nepatinka – nežiūrėkite. Vilniaus savivaldybės kontrolierius, konservatorius Šarūnas Skučas, iš to paties mero sulaukė grasinamų reikalavimų įstatymais apibrėžtus sprendimus skirstyti pagal jų palankumą vienai ar kitai politinei grupuotei – mafijos vertas požiūris. Š. Skučas pasielgė pilietiškai – pokalbį pateikė visuomenei. Partinė vadovybė iš partijos pašalino… Š. Skučą.

Dar vienas partijos šulas, daug ir gražiai kalbantis apie dorybes, įsivėlė į korupcijos skandalą su savo institutu. Dar didesnis korupcijos skandalas užklupo partijos vicepirmininką, bet tai jam netrukdė tapti jos kandidatu jau naujos kadencijos Seimo rinkimuose. Šios partijos deputatės vadovaujamas Socialinių inovacijų fondas pateikė Lietuvai dar vieną perliuką – „Gender loops“ programą, vaikų darželiuose ugdančią homoseksualumą ir transseksualumą…

Pasikeitus partijos linijai, atitinkamai keičiasi ir jos elektoratas. Jei V. Landsbergio laikais statistinis Tėvynės sąjungos rinkėjas buvo inteligentiškas patriotas, tai A. Kubiliaus laikais – sėkmingas prasisiekėlis. Dabartinės Tėvynės sąjungos akcentai – ekonomizmas ir modernizmas. Dėl modernizmo – jau minėta, kad konservatizmas modernybei iš esmės neprieštarauja, bet toks perdėtas jos suabsoliutinimas konservatizmo požiūriu skamba keistai, o homo economicus pasaulėžiūra berkiškojo konservatizmo koncepcijose – visiškai svetima ir net pasibjaurėtina.

Dabartinės Tėvynės sąjungos veidas – V. Navicko pilvas su užrašu, kviečiančiu oraliniam seksui. Algirdas Ramanauskas-Greitai, Audrius Bačiulis, Andrius Užkalnis su storžieviškais tekstais, vertais paties Poligrafo Šarikovo. Besikeikianti mažametė sujauktoje lovoje. Sunku būtų rasti ką nors bendro tarp šių partijos agitatorių ir jos kūrėjų, nekalbant jau apie senelį E. Berką. Nors kuo čia dėtas E. Berkas, kai partijos užsienio reikalų ir saugumo komiteto atstovas „Facebook“ socialinėje tinklainėje atvirai sako sekantis K. Marksu?

Dabartinė Tėvynės sąjunga iš esmės – liberali partija. Tiesa, jos liberalizmas taip pat turi išlygų – ko verta vien naktinė mokesčių reforma, papjovusi vos besiformuojantį vidurinįjį sluoksnį? Didžiųjų koncernų šie mokesčiai praktiškai neliečia. E. Berkas pabrėžė, jog tikro politiko bruožas – suderinti mokesčius su piliečių perkamąja galia, tačiau perkamosios galios didinimas dabartiniams Lietuvos konservatoriams (?) kelia alergiją. Socializmas… Pagal A. Kubiliaus logiką E. Berkas tikriausiai taip pat buvo socialistas.

Tėvynės sąjungos liberalizmas – nuosaikus, dar ne kraštutinis – šią nišą užima Liberalų sąjūdis. TS-LKD lyderiai dar randa laiko ir prasmės pakalbėti apie dorą, šeimą, bendruomenę, net apie tautiškumą – tiktai klausimas, ar dėl to, kad patys tuo tiki, ar dėl to, kad siekia išsaugoti tradicinį konservatorių rinkėją?

Žvelgiant į programos ir praktikos santykį – šiai partijai kaip retai kitai tinka Jėzaus Kristaus žodžiai apie fariziejus: ką jie sako – darykite, bet kaip jie elgiasi – nesielkite.

Daryk, ką tik nori – tik nesipriešink valdžiai. Skęstančiųjų gelbėjimas – jų pačių reikalas. Kiekvienas – už save ir visi – už mus.

Dorovės ugdymas, kultūros globa, socialinė pusiausvyra – socialistinės atgyvenos.

Dabar kiekvienas pats spręs, kas gera, pats rūpinsis savimi, kiek jam leis valdžia, bet pagalbos iš jos laukti – šiukštu: juk tai būtų socializmas.

Politinė erdvė skirstoma į dvi dimensijas – liberaliąją ir socialistinę, konservatyviosios praktiškai nebelieka.

TS-LKD šioje erdvėje aiškiai renkasi liberaliąją dimensiją.


Žinoma, šioje partijoje ir jos aplinkoje dar esama konservatorių, daugiausiai susitelkusių apie Sąjūdžio ir Dešiniosios minties organizacijas, tačiau partinė vadovybė juos stengiasi marginalizuoti.

Sąjūdžio lyderiui Rytui Kupčinskui rinkimų sąraše skirta tik 33-ioji vieta, o Dešiniosios minties lyderiui Laurynui Kasčiūnui – vos 80-a.

Dabartinėje TS-LKD galima išskirti tris ideologines grupes: liberalus, konservatorius ir krikščionis demokratus.

Iš jų tiktai krikščionys demokratai turi oficialią frakciją.

Politinių kalinių ir tremtinių – su visa derama pagarba – ideologine frakcija laikyti neišeina: tai – likimo frakcija, o Tautininkų frakcija po Tautininkų sąjungos atsiskyrimo liko egzistuoti tik popieriuose.

Liberalų frakcija veikia neoficialiai, užtai savo rankose telkia partinę valdžią, kalba ir veikia visos partijos vardu.

Prasčiausioje padėtyje – konservatorių srovė, neturinti nei savos frakcijos, nei valdžios.

TS-LKD – jokia išimtis. Senųjų konservatorių partijų liberalėjimas – europinis reiškinys, dėl to jų vietą palaipsniui perima naujosios konservatorių partijos, dažniausiai – nacionalkonservatorių ir socialkonservatorių.

Tai jau įvyko Danijoje, iš dalies vyksta Graikijoje, po truputį – Prancūzijoje.

Panašių tendencijų galima laukti ir Lietuvoje. Jeigu TS-LKD toliau žengs liberalizmo linkme, tikėtina, kad jos vietą perims naujai susikūrusi konservatorių partija arba kuri nors iš esamų.

M.Kundrotas. Edmundo Berko konservatizmas ir šiuolaikiniai lietuviškieji konservatoriai (VII)

8. Krikščionių partija (Vagnoriaus)

http://alkas.lt/2013/02/24/m-kundrotas- ... oriai-vii/

Marius Kundrotas, http://www.alkas.lt
2013 02 24 10:00

Komentarai
http://alkas.lt/2013/02/24/m-kundrotas- ... s#comments

M.Kundrotas. Edmundo Berko konservatizmas ir šiuolaikiniai lietuviškieji konservatoriai (VIII)

9. „Tvarka ir teisingumas“

http://alkas.lt/2013/03/04/m-kundrotas- ... riai-viii/

Marius Kundrotas, http://www.alkas.lt
2013 03 04 11:00

Komentarai
http://alkas.lt/2013/03/04/m-kundrotas- ... s#comments

M.Kundrotas. Edmundo Berko konservatizmas ir šiuolaikiniai lietuviškieji konservatoriai (IX)

10. Tautininkų sąjunga: istorinis kelias

http://alkas.lt/2013/03/13/m-kundrotas- ... atoriai-x/

Marius Kundrotas, http://www.alkas.lt
2013 03 04 11:00

Komentarai
http://alkas.lt/2013/03/04/m-kundrotas- ... s#comments

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 14 Kov 2013 21:57 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Diskusija apie Tėvynės sąjungą. Rasa Juknevičienė ir Laurynas Kasčiūnas


http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... 2/asc#form

2013-03-11

Per pastarąsias kelias dienas gavome du tekstus, kuriuose diskutuojama apie Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos dabartį ir ateitį.

Tokią diskusiją, regis, labiausiai skatina artėjantys šios partijos lyderio rinkimai.

Parlamentarė, eksministrė Rasa Juknevičienė neįsivaizduoja stiprios TS-LKD, jei šiai partijai nevadovautų Andrius Kubilius.

Politologas, beje, taip pat priklausantis TS-LKD bei vadovaujantis Socialinės rinkos institutui, Laurynas Kasčiūnas kiek kitaip mato situaciją ir nerimauja, kad dabartinėje TS-LKD silpnėja krikščioniškas ir tautinis dėmenys.

Rasa Juknevičienė. Kodėl už Andrių Kubilių?

Šį tekstą rašau, nes netrukus Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai vėl dvejų metų kadencijai rinks pirmininką.

Dvidešimt treji Nepriklausomybės metai neįsivaizduojami be Sąjūdžio žmonių, kurie ir šiandien tebesudaro TS-LKD pagrindą. Mūsų sąjungos darbo dėka nuolat pildoma atsakinga valstybės kūrimo darbotvarkė, esame tie, kuriems Lietuvos sėkmė yra ir mūsų visų, Lietuvos žmonių, sėkmė.

Kiekvienai politinei partijai lyderio rinkimai yra vienas iš labai atsakingų darbų. Tiesa, daugelis TS-LKD žmonių yra pavargę dėl nuolatinio partijos ir jos lyderių puldinėjimo viešojoje erdvėje, tuo labiau, kad pastarieji ketveri metai buvo itin sunkūs visiems. Vos pradėję darbą Vyriausybėje, susidūrėme su didele ir sunkia ekonomine audra. Tačiau susitelkę ir būdami vieningi atlaikėme visus mus užklupusius sunkumus, o rinkėjai tai įvertino gana neblogu mūsų pasirodymu Seimo rinkimuose.

Buvau labai arti Ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus visus praėjusius ketverius metus, todėl galiu drąsiai sakyti – tai lyderis, kuriuo didžiuojuosi. Labai dažnai tik jo asmeninių pastangų dėka priėmėme sprendimus, reikalingus ne tik gelbstintis nuo sunkios krizės, bet ir būtinus krašto tolimesniam modernizavimui.

Vienas kertinių dalykų tolimesnio valstybingumo stiprinimo kelyje yra energetinio saugumo klausimas. Kai kalbame apie energetinę nepriklausomybę, visi suprantame, kad tai ir didesnė nepriklausomybė nuo Kremliaus politinių įtakų, kad tai didesnis skaidrumas, kad tai ekonominės sėkmės pagrindas. Iš esmės tai Kovo 11-osios darbų tęsinys, išsivaduojant iš palikimo, kuomet Lietuva tapo sudėtine sovietinės energetikos sistemos dalimi. Mūsų Vyriausybė buvo pirmoji, kuri ne tik sukūrė aiškią strategiją, bet ir pradėjo konkrečius darbus. Akivaizdu, kad šis siekis yra absoliučiai nepriimtinas tiems, kurių tikslas – kuo ilgiau išlaikyti Lietuvą energetinėje priklausomybėje. Todėl, kaip ir Sąjūdžio laikais, visa priešiška propaganda nukreipta prieš pagrindinius architektus. Šiandien – prieš Andrių Kubilių ypač.

Po Seimo rinkimų TS-LKD dirba opozicijoje, tačiau atsakomybės už krašto likimą netapo mažiau. Atvirkščiai, TS-LKD turi panaudoti visą sukauptą ketverių metų darbo Vyriausybėje ir kitur patirtį, kad nebūtų sustabdytas kelias į energetinę nepriklausomybę, kad dabartinė prorusiška Vyriausybė neleistų įsisiautėti energetinėms grupuotėms, kad nežabotas populizmas netaptų krašto nelaime. Tada būtume dar labiau nustumti į Europos provincijos užkaborius.

Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų pirmininko rinkimai rūpi ne tik patiems partijos nariams. Iš vienos pusės, tai labai gerai – juk TS-LKD yra svarbi krašto politinės sistemos dalis. Tačiau matau daug apsimestinio susirūpinimo iš tų, kurie niekada nėra balsavę už mus. Akivaizdu, kad jiems svarbiausia – silpna, be tvirto lyderio partija, kurią būtų galima paskandinti vidaus intrigose ir pasistumdymuose, kurią būtų lengva įtakoti iš šalies. Net Kremliaus valdoma žiniasklaida įsijungė į propagandinę kovą. Štai Maskvos „Parlamentskaja gazeta“ neseniai paskelbė straipsnį, kad A. Kubilius nebebus išrinktas TS-LKD pirmininku. Ten pat primenama, kad tai žmogus, siekiantis energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos. Man tai tik dar vienas svarbus argumentas, kodėl remiu Andrių Kubilių ir noriu matyti jį svarbiausios dešiniosios partijos lyderiu šiuo laikotarpiu.

Kai kas ir TS-LKD viduje sako, kad reikia atsinaujinimo. Neslėpsiu, apie būsimą lyderystę partijoje su dabartiniu pirmininku esame kalbėjęsi ne kartą ir žinau, jog Andrius Kubilius nuoširdžiai siekia, kad kuo greičiau mūsų gretose išryškėtų pasirengę tokiam sunkiam ir atsakingam darbui jaunesnės kartos lyderiai. Pasikeitimai neišvengiamai bus, tačiau jie turi būti su nauju kokybiniu šuoliu. Neįsivaizduoju būsimo pirmininko ne tik be tvirtų vertybinių pamatų, bet ir be gero šiuolaikinės pasaulio ekonomikos, finansų, saugumo procesų išmanymo, be puikaus užsienio kalbų mokėjimo. Juk į Lietuvos politinį gyvenimą, tiesa, dar tik balsais rinkimuose, atėjo patys jauniausieji, jau gimę Nepriklausomybėje žmonės. Jiems reikia Lietuvos, gebančios suderinti krašto savitumą ir modernumą, jiems reikia ir tokiu keliu vedančių lyderių. Šie žmonės yra ir mūsų partijos ateitis.

O šiuo metu kviečiu drąsiai dar vienam dviejų metų laikotarpiui rinktis Andrių Kubilių.

Žmogų, kurio tvirtas politinis stuburas itin reikalingas ne tik TS-LKD, bet ir valstybei, kai krašto ateities kontūrai dėl valdžioje esančių populistų dar skendi miglose.

Žmogų, kuris yra teisingas, ryžtingas, tikras strategas.

Žmogų, kuris nebijo prisipažinti suklydęs, kuris nebijo atsakomybės ir kuris niekada netuščiažodžiauja.

Netiesa, kad Andrius nejautrus ir jam nerūpi žmonės. Mažiausiai rūpi žmonės tiems, kurie dirbtinėmis šypsenomis apie tai kasdien kalba.

Būkime ir toliau atsakingi, nes esame Sąjūdžio žmonės!

Laurynas Kasčiūnas. Kokios Tėvynės Sąjungos reikia Rusijai?

Prieš gerą mėnesį Seime vykusioje diskusijoje su Armėnijos užsienio reikalų viceministru, po eilinį kartą pakartotos „armėniškos“ Kalnų Karabacho konflikto interpretacijos, viena iš TS – LKD lyderių R.Juknevičienė labai taikliai paklausė: visa tai jau ne vieną kartą girdėta, gal turite pasiūlyti kokių nors naujų idėjų? Šį kartą, perkaičius R.Juknevičienės komentarą „Kodėl už Andrių Kubilių?“ , tą patį klausimą norėtųsi peradresuoti jai pačiai.

Kartais susidaro įspūdis, kad demokratinius TS – LKD pirmininko rinkimus sugalvojo Rusija, o visi kiti galimi pretendentai į partijos vadovus (skyriuose iškelti V.Landsbergis, I.Degutienė, V.Stundys), turbūt patys to nežinodami, dalyvauja itin dideliame Rusijos geopolitiniame žaidime.

Nejaugi TS – LKD yra visiškai priklausoma nuo lyderio, jeigu jo pasikeitimas automatiškai reikštų didėjančią Rusijos įtaką? Tiesa, net ir su „tuo Rusijos“ ne viskas taip paprasta. Paklauskime savęs, kodėl Kremliui naudinga būtent tokia TS – LKD, kokia ji yra šiandien?

Užsidariusi didžiuosiuose miestuose, niekaip nesusikalbanti su mažesnių Lietuvos miestelių ir kaimo žmonėmis. Dar daugiau, kartais dėl šio nesusikalbėjimo linkusi kaltinti ne save, o tą pačią provinciją, kuri daugelyje Vidurio ir Rytų Europos šalių būtent ir sudaro konservatyvių ir krikščionišką demokratiją atstovaujančių politinių partijų atramą.

Rusijai kaip tik yra naudinga tokia TS – LKD, kuri niekaip neranda recepto, kaip patekti į vargingesnių, socialinio solidarumo reikalaujančių ir kiek toliau nuo Vilniaus ir Kauno gyvenančių Lietuvos piliečių protus ir širdis.

O juk būtent dėl to TS – LKD yra priversta likti opozicijoje ir taip užleisti vietą socialdemokratams ir kitoms rytietiškų geopolitikos pėdsakų turinčioms politinėms jėgoms. Tad ar iš tikrųjų Rusijos netenkina dabartinė Lietuvos politinės sistemos konfigūracija ir TS – LKD vaidmuo joje, kai kairieji nuolat užima pirmaujančias pozicijas?

Neabejotina, A.Kubilius – ES kalibro politikas, ne tik radęs receptą, kaip įveikti ekonominę suirutę, bet ir subrandinęs savo ES raidos viziją ir todėl jis šiandien yra vienintelis Lietuvos politinių partijų vadovas, galintis drąsiai galvoti apie Europos Komisijos pirmininko postą.

Deja, tačiau dažnai pranašu Tėvynėje nebūsi. Belieka priminti ką tik praūžusių Italijos parlamento rinkimų rezultatus: ES institucijose ant rankų nešiotas technokratas M.Monti savo šalyje liko nesuprastas, o jo vedama politinė jėga patyrė skaudų pralaimėjimą.

TS – LKD reikia telkiančios lyderystės, tokios, kuri neleistų rastis „dviejų Lietuvų“ takoskyrai, rastų tinkamas idėjas ir tinkamą žodį, kuris peržengtų didžiųjų miestų ar aukštųjų socialinių sluoksnių ribas, užmegztų ryšius su vietinėmis bendruomenėmis. Juk stiprios vietos bendruomenės – demokratinės valstybės pamatas ir turinys.

Nors dažnai tenka pasvarstyti, kodėl iškilūs Lietuvos disidentai (pavyzdžiui, A.Terleckas, N.Sadūnaitė, A.Svarinksas), kurie sovietinei sistemai iššūkį metė dar gerokai iki M.Gorbačiovo perestroikos, liko nepriklausomos Lietuvos politinio gyvenimo paraštėse, džiugu, kad TS – LKD lyderiai kelia sau tikslą tęsti Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio tradicijas.

Tačiau Sąjūdis – nacionalinis judėjimas, iškėlęs aukštą vertybinę kartelę, tad nuolat ir kiekviename žingsnyje reikia įrodinėti, kad TS – LKD yra verta Sąjūdžio tradicijos tęsėjų vardo. Kitaip tariant, buvimas Sąjūdžio dalyviais savaime nepadaro jo paveldo perėmėjais, jei nebesutampa skelbiamos vertybės ir idėjos.

Tautinės sąmonės puoselėjimas, tikros vakarietiškos demokratijos kūryba ir besąlygiškas suverenumo reikalavimas buvo kertiniai akmenys, ant kurių pastatytas nepriklausomybę iškovojęs judėjimas.

Šiuos idealus šiandieninėje Tėvynės Sąjungos retorikoje atrasti vis sunkiau ir sunkiau. Valstybės likimas, kaip pagrindinis TS-LKD rūpestis, nuo lietuvių tautos likimo tarsi atsiejamas.


Šį pokytį vaizdžiai liudija ir asmenybių likimai: daugeliui Sąjūdį simbolizuojantis ir jo vertybinę liniją Tėvynės Sąjungoje bandantis palaikyti V.Landsbergis yra dažnai tiesiog nurašomas.

Dar gerokai anksčiau nuo Tėvynės Sąjungos nusigręžė idėjinis Sąjūdžio branduolys - Iniciatyvinės grupės nariai.

Šiandien jie telkiasi nepartiniuose judėjimuose, kurie netikėtai susilaukia kategoriško jaunesnės kartos konservatorių pasmerkimo būtent už Sąjūdžiui būdingiausių pažiūrų puoselėjimą.


Skirtingos ideologijos netrukdo Iniciatyvinės grupės veteranams rasti bendro vardiklio - besąlygiškos pagarbos ir susirūpinimo lietuvių tautos ir krikščionybės likimu. Būtent šio susirūpinimo kartais tenka pasigesti esamoje partijos darbotvarkėje ir priimamuose dokumentuose, o kartu ir abejoti, kiek pagrįstos sąsajos tarp šiandieniniu keliu einančios Tėvynės Sąjungos ir šlovingos Sąjūdžio praeities.

Šioje vietoje itin svarbu pabrėžti, jog vertybinių pagrindų – tautiškumo ir krikščioniškos tradicijos - silpnėjimai daro mus visus pažeidžiamus ir bejėgius prieš išorines kitų kultūrų įtakas.

Be to, pastaraisiais mėnesiais stebina kai kurių TS – LKD narių išskirtinis dėmesys užsienio kalbų pozicijoms Lietuvoje. Tai atrodo kiek keistokai, nes Tėvynės Sąjungai labiau susirūpinti reikėtų valstybinės lietuvių kalbos reikalais, kuriuos Vyriausybėje esanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija nusprendė gerokai sujaukti.

Vyriausybei nusprendus atsižvelgti į premjero sudarytos tautinių mažumų darbo grupės rekomendacijas, regioninių kalbų atsiradimas taptų de facto realybe.

TS – LKD privalo rasti būdą, kaip sustabdyti visuomenės segregacijos tendencijas.

Vien ko verta dviejų paralelinių švietimo sistemų, įtvirtinančių mokinių nelygiateisiškumą ir lietuviškose mokyklose besimokančių vaikų diskriminaciją, įtvirtinimas. Ar galvojame apie tai? Jeigu ne, laikas pradėti, nes po 4 metų gali tekti atkūrinėti Lietuvos valstybę Vilniaus krašte.

TS – LKD pirmininko rinkimai ne vieta ir ne laikas „lietuviškojo“ makartizmo politikos apraiškoms. Tai galimybė permąstyti šios politinės jėgos ateitį ir išsirinkti tolesnę jos raidos viziją. To vieni kitiems ir palinkėkime.

Bernardinai.lt

Komentarai
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... 1/asc#list

Viktoras 2013-03-12 23:00

Iš tiesų TS-KD partijai būtina permainų ne tik ideologinių, bet personalinių jos vadovybėje.

Esu įsitikinęs,kad Gerb. ANDRIUS kUBILIUS negali toliau vadovauti šiai partijai, nes:

1.Yra daugiau liberalas, užuot konservatorius. Beje ir toliau jį vis labiau veikia liberalizmo virusas. Tad,netolimoje ateity gali tapti Eligijaus Masiulio rimtu ideologiniu konkurentu. Deja.


2. Silpnai jaučia krikščioniškas vertybes.

3. Nors yra šio laikmečio geriausias Lietuvos premjeras ekonominiu atžvilgiu, bet nėra jautrus socialiniu aspektu.

4. Silpną turi istorinę atmintį, nevertina valstybinės lietuvių kalbos, nesistengia ją saugoti, nejautrus humanitariniį mokslų vertybėms.

5. Neparodė politinės valios dėl pietryčių Lietuvos integracijos stiprinimo į Lietuvos politinį, kultūrinį ir socialinį gyvenimą. Priešingai, stengėsi sudaryti koaliciją su radikalia LLRA partija, kurios veikloje galima įžvelgti antilietuviškų veikų.

Manau,kad politologas L.Kasčiūnas yra teisus, o R.Juknevičienės pateiktos mintys primena propagandinį žodžių srautą.

Tad, TS-KD partija turi būtinai ideologiškai išsigryninti. O tai sugebės padaryti pakeitus jos vadovybę. Sėkmės!

Gintulis 2013-03-13 08:21

Nors esu ištikimas šios partijos rinkėjas, tačiau tik dėl to, kad tikrai stiprios, atstovaujančios dešines jėgas jėgas nėra.

Paradoksalu, bet tokią situaciją lėmė gudri, bet kartu ir užkerpėjusi konservatorių politika, kuri sunaikino kitas jėgas.

Minėtiems rezistentams , labiausiai šios partijos pastangomis buvo trukdoma patekti į Seimą. Priverstas rinktis ,,mažesni"blogį, kartu suprasdamas situacijos absurdiškumą.

Juknevičienė kalbą apie energetinę nepriklausomybę, tačiau kaip pavadinti Lietuvos piliečių, ir ne tik jų, viso kas čia gyvą, priklausomybę nuo artėjančių katastrofinių aplinkybių, kai Neries ir Nemuno vandenys bus aušinami slaviškų elektrinių vandeniu.

Kodėl konservatoriai, būdami valdžioje taip vangiai elgėsi, tiksliau nieko nedarė, kad būtų panaudotos tarptautinės politikos, teisės galios, neleidžiančios atsirasti Astravo ir Karaliaučiaus AE?

Ar tik nepašėrė mūsų šių ,,patriotų" finansinės struktūros, nuo kurių taip deklaratyviai kratosi dabartiniai konservatoriai?

Tikrai tokia TS-KD politika labiausiai naudinga Rusijai.

Smalsė 2013-03-14 18:06

Visu 100% pritariu Viktoro mintims.

Jei Kubilius ir toliau liks pirmininku šią partija praras visišką žmonių pasitikėjimą.

Nors man tai jau nesvarbu, nes aš nebesu šioje partijoje, o Kubilių žinau nuo Sąjūdžio laikų, kol dar buvo mitingų organizatoriumi.

Tai tik karjeros siekiantis žmogus, o visą kitą jam pašaliniai ir nesvarbūs dalykai.


Nepavyko tapti mokslininku, nuėjo į politiką, tai jo paties prisipažinimas.

Štai todėl iš jo elgsenos galima viską sudėlioti į vietas.

Yra sąžiningesnių žmonių, o gal jau nebeturi iš ko rinktis.

Ir dar Juknevičienės tuo metu nebuvo Vilniuje, todėl nieko nežinojo apie jo ketinimus. Žinoma, jai, kaip atvykusiai iš provincijos, visi vilniečiai "dori" partiečiai.

O Pokliui! Jau tiek buvo medžiagos apie Mažeikius, net buvo teisiamas tas , kuris padėjo parašą. Gudri Degutienė tuomet išsisuko, O Paksas labiausiai nukentėjo, jog nepasirašė...

Žygeivis 2013-03-14 20:40

Apie kokią partinę demokratiją galima kalbėti, kada pačiam realiausiam kandidatui tiesioginiuose ir visuotiniuose partijos pirmininko rinkimuose - Nagliui Puteikiui - jau antrą kartą iš eilės griežčiausiai uždraudžiama netgi dalyvauti rinkimuose?

Kažkaip primena "Pakso istoriją" - nesvarbu, ką išrenka Tauta, svarbu, ko nori "partkominis-nomenklatūrinis partijos elitas", kuris padarys bet ką, kad tik nepraeitų jiems neįtinkantis žmogus.

Lygiai taip, kaip dabar Kubilius ir jo "padchalymai", savo laiku bolševikų partijoje elgėsi Stalinas su savo "partiniu aparatu", palaipsniui "suvalgęs" visus savo žymiai protingesnius ir charizmatiškesnius konkurentus.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Kov 2013 18:34 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Partijos pirmininko rinkimuose A. Kubilius turi 12 konkurentų


http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/akt ... urentu.htm

BNS ir lrytas.lt inf. 2013-03-15 16:38

Į didžiausios opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkus jau iškelta 13 kandidatų.

2011 metų pavasarį I. Degutienė buvo pagrindinė ilgamečio partijos pirmininko A. Kubiliaus varžovė renkant partijos vadovą.

Pirmadienis yra paskutinė diena partijos skyriams bei kitiems struktūriniams padaliniams iškelti kandidatą partijos pirmininko rinkimuose.

Partijos skyriai kandidatais į šias pareigas pasiūlė dabartinį konservatorių vadovą, opozicijos lyderį Andrių Kubilių, jo pagrindine konkurente per praėjusius partijos vadovo rinkimus buvusią Seimo vicepirmininkę Ireną Degutienę, ankstesnį partijos vadovą europarlamentarą Vytautą Landsbergį, Seimo narius Valentiną Stundį, Arvydą Anušauską, Mantą Adomėną, Arvydą Vidžiūną, Paulių Saudargą, Audronių Ažubalį, Dainių Kreivį, Agnę Bilotaitę, Kęstutį Masiulį, Naglį Puteikį.

N. Puteikiui partijos Priežiūros komitetas yra uždraudęs kurį laiką eiti bet kokias vadovaujančias pareigas partijoje dėl komentaro apie bendrapartietį „Facebook“ paskyroje.

Šį sankcija gali būti taikoma ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui.

Pagal partijos įstatus, pirmininką dvejų metų kadencijai iš kandidatų, kuriuos gali siūlyti taryba, TS-LKD bendrija Lietuvos krikščionys demokratai, frakcijos, bendruomenės ir skyrių susirinkimai, renka visi TS-LKD nariai. Kandidatai į pirmininkus gali būti keliami ne anksčiau kaip penki mėnesiai ir ne vėliau kaip du mėnesiai iki pasibaigiant TS-LKD pirmininko kadencijai.

Pasibaigus kandidatų kėlimo terminui, visiems kandidatams skiriamas vienas mėnuo rinkimų agitacijai vykdyti. Po jo vieną savaitę vyksta balsavimas. TS-LKD pirmininko tiesioginiai rinkimai laikomi įvykusiais, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų partijos narių.

Išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris surenka daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių TS-LKD narių balsų.

2011 metų pavasarį I. Degutienė buvo pagrindinė ilgamečio partijos pirmininko A. Kubiliaus varžovė renkant partijos vadovą.

Tų metų gegužę vykusiuose partijos vadovo rinkimuose A. Kubilius gavo 5,5 tūkst balsų, už I. Degutienę balsavo 4,6 tūkst. partijos narių.

Šiemet konservatorių partijos suvažiavimas numatomas balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje. Iki jo partijos vadovas jau turi būti išrinktas.

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?id=13633583151361609904&view=9

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Kov 2013 20:41 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Konservatoriai pešasi dėl N.Puteikio


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=60890201

http://www.DELFI.lt
2013 m. kovo 13 d. 07:51

Dėl parlamentaro Naglio Puteikio tarp konservatorių plieskiasi nesantaika. Rietavo konservatoriai, nepaisydami partinės drausmės prievaizdų, į partijos pirmininkus kelia jo kandidatūrą.

Kaip vakar dienraščiui „Lietuvos žinios“ patvirtino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), Rietavo skyriaus pirmininkas Juras Beinušauskas, kandidatu į partijos pirmininkus jų bendruomenė iškėlė Seimo narį N.Puteikį.

Tačiau prieš dvi savaites partijos Priežiūros komitetas, atsižvelgdamas į TS-LKD Klaipėdos miesto skyrių sueigos pirmininko Arūno Barbšio skundą dėl netoleruotino parlamentaro elgesio, N.Puteikiui kurį laiką uždraudė eiti vadovaujamas pareigas partijos struktūrose.

TS-LKD Rietavo skyriaus pirmininkas J.Beinušauskas tvirtino, kad parlamentaro N.Puteikio kandidatūra į partijos pirmininkus iškelta demokratiniu būdu.

"Atsirado iniciatyvinė grupė, kuri palaikė jo kandidatūrą. Įvyko demokratinis procesas ir iš trijų kandidatų buvo išrinktas N.Puteikis", - sakė J.Beinušauskas.

Jo teigimu, draudimą N.Puteikiui eiti vadovaujamas pareigas TS-LKD struktūrose priėmė partijos Priežiūros komitetas, tačiau kelti jo kandidatūrą skyriams anaiptol neuždrausta.

Užrūstinti partijos vadovybę dėl šio žingsnio rietaviškiai taip pat nebijo. "Mūsų partija ne nacionalsocialistinė ir ne komunistinė. Tai - demokratiška politinė jėga", - pabrėžė J.Beinušauskas.

TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas parlamentaras Arvydas Anušauskas rietaviškių sprendimo iškelti N.Puteikio kandidatūrą į partijos pirmininkus vakar nepanoro komentuoti. "Skyrius gali kelti kokius tik nori kandidatus", - lakoniškai tvirtino jis.

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1


pensininkas
2013-03-13 08:33


Užteks mums "pakabintų" Kubiliaus, Degutienės, kurie galimai daro, ką nurodo Klanas.

Kadangi esu konservatorius, rinkti konservatorių pirmininku siūlau tik Puteikį, kuris konservatorių partiją padarytų tautišką, dorą ir teisingą visiems Lietuvos piliečiams.

Naglis Puteikis nori būti partijos pirmininku


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=60915839

Eglė Samoškaitė,
http://www.DELFI.lt
2013 m. kovo 15 d. 16:55

Paveikslėlis

Naglis Puteikis
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetui uždraudus Nagliui Puteikiui eiti vadovaujamas pareigas partijoje, tačiau keliems skyriams iškėlus jo kandidatūrą dalyvauti pirmininko rinkimuose, parlamentaras ketina skųstis prezidiumui.

„Manęs Arvydas Anušauskas vakar paklausė: „Ko tu nerašai skundo?“ Sakau: o ar galima? Taip, sako, galima. Kitas Priežiūros komiteto narys Alfonsas Andriuškevičius irgi sakė, kad galima. Nu tai sakau, jeigu leidžiate rašyti skundą, tai rašysiu. Paklausiau, kam rašyti, jie sakė, kad prezidiumui, kurio posėdis vyks kitą trečiadienį. Tai rašysiu tą skundą“, - sakė N. Puteikis.

Priežiūros komitetas N. Puteikiui yra uždraudęs eiti vadovaujamas pareigas bet kuriuose partijos organuose, nes parlamentaras savo „Facebook“ paskyroje parašė, jog TS-LKD Klaipėdos miestų skyrių sueigos pirmininkas Arūnas Barbšys drauge su kitais vietos politikais ir valdininkais prisideda prie korupcijos ir dangsto nerūšiuotų šiukšlių degintojus.

DELFI primena, kad N. Puteikio kanidatūrą į partijos pirmininkus iškėlė Rietavo ir Neringos skyriai. Skyriai taip pat yra iškėlę Andriaus Kubiliaus, Irenos Degutienės, Valentino Stundžio, Vytauto Landsbergio bei Kęstučio Masiulio kandidatūras. K. Masiulis žadėjo savo kandidatūrą atsiimti.

Konservatorių pirmininkas renkamas tiesioginiuose visų partijos narių rinkimuose. Kandidatus gali kelti partijos taryba, bendrijos, frakcijos, skyriai, skyrių sueigos, bendruomenės, kandidatų kėlimas baigiasi iki esamo partijos pirmininko kadencijos likus dviems mėnesiams. Kandidatų kėlimas baigsis kovo 18-ąją.

Pirmininko rinkimai laikomi įvykusiais, kai juose dalyvauja ne mažiau nei pusė visų partijos narių.

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Žygeivis
2013-03-15 19:43


Naglio Puteikio išrinkimas partijos pirmininku būtų klaikus ir nenusakomas siaubas konservatorių nomenklatūriniam-etatiniam "elitui", kurie po to greitai iškeliautų "šunims šėko pjauti", todėl jie padarys bet ką, kad tik Puteikis negalėtų dalyvauti rinkimuose (beje, prieš du metus jie tai jau padarė).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 17 Bal 2013 17:20 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Vytauto Landsbergio žodis tėvynės vaikams


2013-04-13, Kaunas

Sveiki, mieli žmonės. Galų gale pavasaris! Netrukus Motinos diena – sveikinu iš anksto visas esamas ir būsimas mamas, o sykiu prisiminkime, kad svarbiausias dalykas pasaulyje yra meilė.

Vyresnius ir jaunesnius – visus norėčiau apkabinti. Pakviečiau susitikti norėdamas įregistruoti keletą pasiūlymų. Pasidalysiu mintimis. Būkime vieni kitiems išties mieli ir draugiški. O ne pasipūtę ir dygliuoti, nes taip tikrai blogiau.

Graži man dainelė iš proanūkės Gertrūdos repertuaro „Mes visuomet vieni kitiems padėsim“. Geriau nepasakysi, ir kaip tik to mums labiausiai trūksta.

Lietuviška tradicija – talka. Tai buvo mūsų kultūroje, ir branginkim, kad išliktų.

Dabar reikia kviesti pavasariniam DAROM, o kadaise normaliai sueidavo kaimynai ir nudirbdavo darbus, kurių vienas nepajėgtum. Ir dažniau negu vieną kartą per metus.

Ar čia kas ypatinga?

Kviečiu žiūrėti į dalykus paprastai. Juk nesunku skirti, kur padorus normalus elgesys, o kur bjaurus. Skirkime.

Liūdni vaizdeliai, kai bjaurus elgesys darosi normalus.

Prisivogė, bet nenuteistas, tai viskas tvarkoj. Žinia, kur tuo keliu nueisime, tad reikia pasipriešinimo. Buvo ginkluotasis dėl garbės, dėl teisybės, dabar pasigendame kitaip ginkluoto, dvasinio pasipriešinimo.

Bjauriam elgesiui – NE. Ir jau ginklas.

Sukčiaus sėkmė – ji nėra sėkmė. Ne.

Sukčiaus, kyšininko, chuligano sėkmė neturi nieko žavėti, nes tai bjaurastis - kitų nelaimė.

Ką daryti, jei pilietis bjauriai elgiasi nuo mažumės? Net vaikai žiaurėja – kas dedasi!

Dažnai tų vaikų proteliai nukrypsta dėl skriaudos, pavyzdžiui, jei tėvai vaikui skiria – statistika taip sako – septynias minutes per dieną! Ne vaikai, o pirmiausia tėvai taip nusideda, tai jiems reikia rykštės ar žabo.

Reikia šeimos, o apie šeimą dar kalbėsiu vėliau. Gaila, kad Seimas įklimpo, kai priėmė kažkokių gudručių aiškinimą, kad tarp Seimo narių skaičiuojami ir mirusieji. Priimant konstitucijos pataisą, o šįkart ji buvo dėl šeimos apibrėžimo, reikia dviejų trečdalių balsų. Toks skaičius buvo, bet gudručiai nutarė, kad turėjo balsuoti ir mirusieji. O tada vieno balso pristigo. Iškvailėjome dar neregėtu būdu.

Man labiausiai rūpi Lietuvos gyvybingumas. Kitaip ji neišliks. Todėl sukilkim pirmiausiai prieš Lietuvos savižudybę. Yra kelios lėtinės formos: girtuoklystė, narkotikai, tad narkomanija, kurios regis pažeistas net vienas politikos vadų. Tad lėta tautos savižudybė ir besipelnijantys žudikai, o visko pagrindas – nemeilė. Priedo dar ir bėgimas lauk nusikertant šaknis.

Nejau pasikartoja mados? – prisiminkime V. Kudirką prieš 120 metų:

„Brazilija – tai pirmas ir paskutinis žodis, kuriuomi pradeda ir baigia mūs kaimo žmoneliai darbą, valgį, atilsį ir maldą. Berniukai ir merginos, apkvaitę nuo minties apie Braziliją, šnabžda tarpu savęs kampuose, tariasi ir rodavojasi lyg garniai rudens laike, kada ir kaip išlėkti į tą laimės šalį...“

O kas galų gale ta laimė? Ar uždirbęs daugiau, bet nuo sapnų apie tėvynę nemiga ir vėžiu susirgęs būsi laimingesnis?

Pasakiau: didžioji blogybė yra nemeilė.

Tai pasaulinė problema. Kokia ten „gerovės valstybė“, jeigu meilę baigia išnaikinti?

Prieš 2000 metų atėjo Mokytojas ir paskelbė naują Meilės įstatymą. Ar priėmėm?

Ligi šiol tebėra už tai pykstančių, o skelbiančių pagiežos laisvę, neapykantos laisvę.

Azijos pakrašty vyrukai smaginasi grasindami kaimynui branduoline bomba. Tai bent susinaikinsim, tai smagumas! Kitur sprogdina niekuo dėtus praeivius šimtais, tūkstančiais, ir niekas nevadina sprogdintojų pamišėliais, bent jau šaitano mokiniais.

Ir Lietuvoj darosi paprasta suspardyti kliudantį ar nepatikusį. Galbūt gatvėje, galbūt verslo konkurentą. Pasitelkus bičiulį prokurorą. Suspardyti galima ir ne batais, o internetiniais plūdimais. Vargšų malonumas. Netrukus pamatysime komentarus apie mūsų susitikimą.

Bet giluminė pusė dar blogesnė.

Neapykanta yra mirtis. Taip pat žmonijai. Tuos papročius būtina keisti. Kitaip ateina naikinimo džiaugsmas – vandalai tiesiog nusiaubia aplinką (kaip Kaune Žurnalistų sąjungos būstinę). Savo iškrypusiam malonumui. Juos pagautus teis už chuliganizmą, o reiktų tikrinti psichikos sveikatą. Kokias mokyklas baigę? Ar turėjo tėvus?

Kalbėkim paprastai. Žvelkim paprastai.

Štai sakoma: Motina Tėvynė. Kiti rėkia: „Pamotė, man ko nors nedavė!“ Ką tu davei – būtų kitas klausimas. Bet dabar taip, motina – kas ją praras, kitos neišmels apgailėjęs. Tai nors neplūsk jos, neprotingas vaike.

O kurie už Lietuvą – kai kada sako taip: einam, žygiuojam, tačiau tik lietuviai! Lietuva mums!

Visokių kyla susimąstymų. Kur dėti tėvynės duobkasius? Juk jie gali būti laikomi lietuviais.

Geriau būtų sakyti kitaip apvertus: „Kas už Lietuvą – tas lietuvis“. Tiems ji brangi. Ir viskas paprasta.

O jeigu kas prieš Lietuvą, tai rašyk į pasą nerašęs visokius įrašus, vis vien tuščia vieta. Irgi paprasta.

Jonas Paulius II Vilniuje sakė tautiečiams: būkit lenkų kilmės lietuviais. Nesuprato. Keistuolis tas popiežius. Močiutė jo žemaitė...

O Kėdainiuose suėję į stadioną traukia neva lietuvių kilmės piliečiai: „Naš adres – Sovetskij sojuz“. Štai ir mąstykit, kas nusako lietuvį.

Teisingumas. Šventas žodis, bet ir vėl kalbėkim paprastai. Kol kas be filosofijų, kad būna teisingumas mechaniškas ir žmoniškas. Vyrauja mechaniškas, pasiilgstam žmoniško. Bet imkim konkrečiau.

Ar Lietuvoje galima sunaikinti žmogų, tiesiog apmelavus, kad neva skolingas, ir susimokius su tuo pačiu „teisingumu“? – Galima.

Ar galima prievartauti liudininką, kad pasakytų: „nemačiau to, ką mačiau“, kažkodėl klydau, nes kitaip gresia psichiatrinė? – Galima. Yra pavyzdžių.

Antra vertus, ar galima melagingai liudyti ir net teismui nustačius dokumento klastotę išvengti bausmės? – Galima. Pats mačiau iš arti.

Ar galima oficialiai nustatyti: šis žmogus negalėjo iškristi pro aną langą; bet mes nesurandam, kas jį išmetė, tai reiškia, kad jis iškrito pats. – Galima taip spręsti? Pasirodo, galima.

Ar galima nutarti, kad ministro įsakas yra aukščiau už Seimo priimtą ir Prezidentės pasirašytą įstatymą? Tegul ministro parašas kol kas lieka svarbesnis, nes kitaip vienas ponas bus nepatenkintas? – Galima, sako šviesusis aukščiausias teismas. Yra mat rašyti ir nerašyti įstatymai.

Ar galima nieko nekeisti tokioj sistemoj? - Jeigu manot, kad galima, tai aš manau, kad nebegalima.

Teisingumo stoka pakerta pačią gyvybę.

Grįžkim prie pagrindų. Kodėl čia Jus pakviečiau.

„Aš dar būnu.
Dievo Sūnų
kartais pasikalbinu.

Sužinojau daug dalykų.
Jis pagydė ką sutiko
neatstūmė kalinio

per Judėją kažkur ėjo
leido savo kraują leisti
pažadėjo mus pakeisti

liepė panai Magdalenai
su bet kuo nesusidėti
ir nenusidėti.“

Taip, įdomu sužinoti ir naujų, ir labai senų dalykų. Kol gali – tai ir ką nors dar nuveikti. Todėl tiek buvęs nutariau dar pabūti. Jei paremsite, padirbėsiu kur kas daugiau Lietuvoje.

Rotacija, irgi paprastas klausimas. Siūlau įvesti į partijos įstatus. Tai būtų tikrai naudinga

ir partijos vadovybėje, ir sueigose, ir skyriuose, kur turėtų rastis daugiau galimybių jauniems žmonėms pasireikšti. Vadovybės rotacija gali įvykti jau dabar ir be jokio pilietinio karo. Pavasaris toks metas, kai taisomi keliai.

Aš įsitikinęs, kad kol gali dirbti, reikia dirbti. Bareliai laukia, žirgeliai žvengia, katiliukas verda, tai pasidalink viralu. Dalinuosi.

Pakalbėkime apie žmones, apie šeimą. Iš to ir Lietuvai atsakymas: būti ar nebūti.

Pasauly žmogus prisižiūrai visko. Žmonės – tai jie ir jos. Arba jos ir jie. Taip visada buvo.

Dabar nauja kryptis: sugrūsti piestoje į vieną masę vyrus ir moteris, ir pavadinti: jie yra tai. Tiesiog TAI.

Bet juk čia atėjo ne „tai“, čia gražios moterys ir šaunūs vyrai.

Šeimoje abu reikalingi, ypač vaikui. Tėvas – įstatymas. Ir apginti, ir sudrausminti. Motina – širdis. Kartais pagalvoju, kad tai nelyginant Senasis Įstatymas ir Naujasis Įstatymas.

Tėvo autoritetas tikras, kai valdžia pati laikosi įstatymų ir siekia gėrio. Nesukčiauja ir nesmurtauja. O baisiausias smurto pagrindas, kai „tėvas“ tiesiog stipresnis primušti ir kartu nelaimingas, todėl keršija silpnesniam. Deja, tokie reiškiniai matomi ir tarp valstybių.

Savo ruožtu, motiną įskaudinęs jautiesi blogiau, negu pažeidęs valstybės įstatymą. Atsimenu tai iš mokyklos laikų.

Todėl Tėvynė – kas kita negu valdžia.

Nesuklyskime. “Mačiau tave kaip tikrą seserį, žiedų įsipynusią. Tokia buvai pavasarį.“

Kai kurie gudragalviai mus įkalbinėja, kad „Lietuva bloga“. Ji neva „išvaro“ savo vaikus, nepasirūpina. Bet juk Lietuva – tai mes. Mes ir sudarom Lietuvą. Būkim geresni, ir Lietuva bus geresnė. Vėl paprastas dalykas. Ji graži, kaip Dievo stebuklas, o jeigu neužleisim Sosnovskio barščiais, bus dar gražesnė. Kur tas mūsų mokslas ir visos vyriausybės ir savivaldybės, kad nė nebandom išnaikinti prakeiktų Sosnovskio barščių?

Juk nesam puspročiai, kad nenorėtume Lietuvos ir gražesnės ir geresnės.

Tam buvo įkurta Tėvynės sąjunga, tad susivokime kam ir ko mes čia esame.

„Bernardai, ko čia atėjai? – paklausė žemė.
Bernardai, ko čia atėjai? – dangus paklausė“.

Ačiū tau, Brazdžioni, kad kadaise išgirdai ir užrašei, ko mūsų klausia žemė ir dangus.

Pakanka išgirsti tą klausimą ir bus kitaip. Pabusi, mylimas lietuvi, užaugęs pievose ir girių duburiuos. Ko į pasaulį atėjai?

Paprasčiau nebūna, bent man taip regis.

Noriu pradėti nuo Tėvynės sąjungos, kad ji nepamirštų, ko atėjus. Ne dėl valdžiukės juk draskytis. Draskytojų gausėja.

O laikas prastas.

Talka, kurią minėjau, turi dar vieną bruožą.

Lietuva nedaloma, bet ne visiems taip regis.

Turime telkti visus geros valios žmones, kaip tai darė į laisvę vedantis Lietuvos Sąjūdis. Tad ir visas Lietuvos tautines bendrijas. Privalu mums tęsti šią telkiančią, sanglaudos liniją – ji apleista, – o kritiškai žvelgti į organizacijas, kurios drasko Tėvynę į gabalus. Aš jau nekalbu apie tuos, kurie skelbia norimą „Trečiąją respubliką“, matyt, kad būtų panaikinta Antroji – Kovo 11-osios respublika. Tie sėdi net koalicinėje valdžioje. Spausdina spalvotus „Trečiosios respublikos“ žurnaliukus, dalija už dyka.

Kiti ten užsimoję už tam tikrų neva kalbinių linijų įvesti oficialią nelietuvišką vietovardžių rašybą. Tuo būtų nužymėtas plotas. Ko? - kitokios Lietuvos, lyg ne visai Lietuvos.

Šiapus linijos vietovardžiai bus lietuviški, o anapus – jau ir iškraipyti, gan keista tarme. Nieko bendra su Kovo 11-osios Akto nuostata, kad „Lietuvos teritorija vientisa ir nedaloma“. Ar kam rūpi, kaip jausis už linijos atsidūrę lietuviški arba mišrūs kaimai? Kam reikalingas tas pažeminimas ir kiršinimas? Tiktai kiršintojams.

O kaip vadintųsi vieno bepročio išžudytas Draučių kaimelis? Gal Drawcy? Ir nebėra gyventojų, kurie protestuotų, visi po žeme. Prie tos tragedijos prisidėjo ir kurstoma tautinė neapykanta. Čia likom apsileidę, reikia gyventi kitaip. Kalbėtis draugiškai su visais, ir su piktais, kažko supykusiais mūsų piliečiais. Tepadeda Bažnyčia, kuri juk viena.

Beje, užmiršau Jums prisistatyti.

„Aš vienas tų, kurie balsavo.
Atidaviau už laisvę balsą savo.

Darbavomės. Tikėjom, kad išeis.
Paskui patekome į bėdą.

Dabar stebiuosi padarais,
kurie Tėvynės širdį ėda.“

Bet čia, šitoj erdvėj, juk ne padarai, čia tauta. Žmonių tauta. Nematau nė vieno miegančio pakrūmėj su bambaliu. Gal jūs matot?

Noriu kreiptis dabar ne tik į jaunesnius, bet pirmiausiai į jaunesnius ir visoje Lietuvoje. Jumyse tėvynės viltis. Žiūrėkit, juk tai jūsų šalis, tokia graži ir jūsų laukianti. Imkit, valdykit ir ginkit.

Gražiai atrodė Maironio kraštas. „Čia broliai lietuviai lietuviškai šneka“. Tad nejau dabar, po šimto metų, dainuosime: „Čia broliai kontrabandininkai ir sukčiai rusiškai keikiasi“. Ar patinka tokia Lietuva? Ne. O gal patinka?

Ateikit ryžtingai,kurie turite jaunos jėgos, pirmiausia, kuriems apie trisdešimt! Jūsų rankos jau tvirtos nulaikyti plūgą per Lietuvos kemsynus. Iš jūsų aš daugiausia tikiuosi. Tik šiukštu nepalikit Lietuvos gobšiems plėšikams. O jums ant kulnų tegu mina ir tie, kuriems dvidešimt, ir kurie ką tik pirmąsyk balsavot.

Teisingai darėte, ir sekantį sykį ateikit visi visi. Tada plėšikai sudrebės, ir atsiras valstybės ižde lėšų ir mokykloms, ir pensijoms.

Reikia gyventi kitaip. Tą sakėme prieš Kovo 11-ąją ir pasakykim vėl. Švieski man vėl! Mes galim. Rinkimai įrodė, pajutome. Jau gaudžia jaunas vėjas! Stovėkite ir jūs greta, ištikimieji žilagalviai, nesitraukite iš gretų gynę mūsų trispalvę ir Kovo 11-osios valstybę. Dar nebaigti mūsų laisvės darbai. Todėl ir aš dar čia, ir mano šiek tiek pašviesėjusi galva dar dirba; jums remiant grįšiu iš europinės politikos į Lietuvos politiką, ir mes visi kartu pajudinsim užmaurojusias balas. Mano senelių laikais buvo graži, gaivinanti knyga pavadinimu „Pajudinkime, vyrai, žemę!“

Geras šūkis, ar ne? O kokia jūsų nuomonė? Geras? Žinoma. Tai pakylam ir einam.

Jei ne šiemet – kitąmet. Bet kodėl ne šiemet? Laikas, broliai.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Bal 2013 13:33 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
A. Kubiliui dar nepavyko laimėti TS-LKD pirmininko rinkimų, V. Landsbergis rezultatais patenkintas


http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/akt ... ujinta.htm

Martynas Čerkauskas 2013-04-24 12:41

Naujojo Tėvynės sąjungos lyderio rinkimuose bus rengiamas antras turas, kuriame susirungs daugiausiai balsų surinkęs dabartinis partijos pirmininkas Andrius Kubilius ir buvęs lyderis Vytautas Landsbergis. Šis rinkimus laimėjo Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

Tai A. Kubiliui neleido surinkti absoliučios balsų daugumos, todėl ateinantį sekmadienį ir pirmadienį vyks antras balsavimas.

Pirmame ture A. Kubilius surinko 4383, V. Landsbergis - 3557, o Seimo narys Valentinas Stundys - 1588 balsus.

V. Landsbergiui geriausiai sekėsi didmiesčiuose, o A. Kubiliui - provincijoje, Šiauliuose ir Alytuje.

V. Stundys laimėjo Švenčionyse, Radviliškyje, Šakiuose ir Molėtuose.

Bendrai paėmus, A. Kubilius surinko apie 46 proc. balsų. Jei jis būtų gavęs daugiau kaip pusę balsų, pirmininku būtų tapęs po pirmojo turo.

Tėvynės sąjungos pirmininką dvejų metų kadencijai renka visi partijos nariai. Rinkimai laikomi įvykusiais, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų partijos narių. Šįkart aktyvumas siekė apie 57 proc.

V.Landsbergis rezultatais patenkintas


"Rinkimų rezultatai yra daugmaž tokie, kokių aš tikėjausi", - pirmojo turo rezultatus trečiadienį komentavo partijos pirmininkas A. Kubilius. Jis sako, kad rinkimuose dalyvavo trys stiprūs kandidatai, todėl vargu ar kas nors galėjo laimėti iš pirmo karto. Jis nesureikšmino prastesnių rezultatų didmiesčiuose. Esą skyriai miestuose ir rajonuose bei jų nariai labai skiriasi.

Europarlamentaras V. Landsbergis pirmojo turo balsavimo rezultatus pavadino labai reikšmingais.

"Galvoju, kad partijai pasiseks išlaikyti parodytą valią, kad permainos yra reikalingos", - portalui lrytas.lt kalbėjo V. Landsbergis.

Šiuo metu jis yra Briuselyje, bet, jeigu bus laiko ir galimybių, Lietuvoje šią savaitę galbūt dar surengs agitacinių susitikimų su partiečiais. Jis taip pat planuoja kalbėti su trečią vietą rinkimuose užėmusiu V. Stundžiu.

"Tačiau kalbėsime ne apie žmogaus paramą kitam žmogui, o apie liniją ir kryptį, kuri reikalinga mūsų partijai", - sakė buvęs partijos pirmininkas.

V. Stundys kol kas neatsako, ar rems kurį nors kandidatą antrame rinkimų ture.

Ką palaikys V.Stundžio rėmėjai?


Politologai partijos pirmininko rinkimuose ir po pirmojo turo favoritu laiko dabartinį partijos pirmininką A. Kubilių. Vis dėlto jam iššūkį metusio europarlamentaro V. Landsbergio jie visiškai nenurašo.

Vytauto Didžiojo universiteto politologas Lauras Bielinis nustebo, kad V. Landsbergį labiau palaikė didmiesčių gyventojai. Jis manė, kad senesnės kartos politikos atstovas daugiau paramos sulauks provincijoje.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Tomas Janeliūnas mano, kad A. Kubiliui turėtų padėti jo pastarųjų metų įdirbis ir didelė įtaka partijos struktūrose.

Šiuo metu įdomiausia, kam savo balsą antrajame ture atiduos V. Stundžio rėmėjai. Už jį daugiausiai balsavo buvę krikščionys demokratai, konservatyvesnių pažiūrų žmonės kaimiškuose rajonuose.

Politologai sutinka, kad V. Stundžio elektoratas labai sutampa su V. Landsbergio, kurį taip pat remia senoji konservatorių gvardija, politiniai kaliniai ir tremtiniai. Jie balsuojant gali būti kiek aktyvesni nei A. Kubilių remiantis jaunimas.

"Vargu, ar, visi balsavę už V. Stundį, dabar balsuos už V. Landsbergį. V. Stundys yra aktyviai šiuo metu veikiantis politikas. Tuo tarpu V. Landsbergis labiau asocijuojasi su praeitimi. V. Stundį galėjo rinktis tie, kurie partijoje nori permainų, todėl vargu, ar dauguma jų balsuos už V. Landsbegį ir grįžimą į praeitį. Toks jų sprendimas neturėtų nieko bendro su trokštamais pokyčiais partijoje", - kalbėjo T. Janeliūnas.

„V. Landsbergis partijoje turi labai didelį autoritetą. Racionaliai mąstant, už jį daugelis partijos narių jau neturėtų balsuoti, tačiau dėl tos pagarbos ir autoriteto nemaža dalis gali pasielgti priešingai“, - dar prieš pirmąjį balsavimą kalbėjo L. Bielinis.

Jo nenustebino, kad konservatorių aktyvumas rinkimuose buvo gana mažas. Esą visose partijose yra labai daug "popierinių" narių, kurie yra gana pasyvūs.

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?id=13667205531364824304&view=6

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 25 Bal 2013 16:12 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Konservatorių partijos pirmininkas paaiškės tik antrame ture


http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... 1/asc#list

2013-04-23

Didžiausios opozicinės partijos - Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) - pirmininko rinkimuose skelbiamas antrasis turas, kuris įvyks šį sekmadienį ir ateinantį pirmadienį.

Jame susirungs daugiausia balsų pirmame ture surinkę dabartinis partijos vadovas ekspremjeras Andrius Kubilius ir europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

Antrame ture rungsis du daugiausia balsų pirmajame ture šią savaitę surinkę kandidatai - dabartinis partijos vadovas ekspremjeras Andrius Kubilius ir europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

Galutiniais duomenimis, pirmajame ture daugiausia balsų - 4383 (46 proc.) surinko A.Kubilius, už V.Landsbergį balsavo 3557 (37 proc.) partijos narių, už TS-LKD pirmininko pavaduotoją Valentiną Stundį - 1588 (17 proc.) nariai.

Iš viso partijos pirmininko rinkimuose dalyvavo 58 proc. partijos narių.

Europarlamentaras Vytautas Landsbergis daugiausia partijos bendražygių paramos sulaukė didžiuosiuose miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, A.Kubilius daugiausia balsų gavo mažesnių miestų ir rajonų skyriuose. V.Stundys ryškia persvara laimėjo Radviliškio skyriuje.

Už V.Landsbergį sostinėje balsavo 618, už A.Kubilių - 537, už V.Stundį - 120 partijos narių.

Kaune V.Landsbergis surinko 557 balsus, A.Kubilius - 457, V.Stundys - 94.

Klaipėdoje už V.Landsbergį balsavo 162, už A.Kubilių - 104, už V.Stundį - 20.

Panevėžyje už V.Landsbergį balsavo 170 konservatorių, už A.Kubilių - 98, už V.Stundį - 36.

Plungėje už A.Kubilių balsavo 106, už V.Landsbergį - 39, už V.Stundį - 10 partijos narių.

Tauragėje taip pat ryškia persvara nugalėjo A.Kubilius, už jį balsavo 108, už V.Landsbergį - 61, V.Stundys surinko 41 balsą.

Tuo metu V.Stundys šventė pergalę Radviliškio skyriuje, kur už jį balsavo 193 partijos nariai, už A.Kubilių balsavo 91 radviliškietis, už V.Landsbergį - 64 nariai.

Pagal partijos įstatus, pirmininkas renkamas dvejų metų kadencijai.

TS-LKD pirmininko tiesioginiai rinkimai laikomi įvykusiais, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų partijos narių. Išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris surenka daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių TS-LKD narių balsų.

Rinkimų rezultatus tvirtins gegužės 12 dieną planuojamas partijos suvažiavimas.

Komentarai
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... 1/asc#list

Žygeivis 2013-04-25 16:08

"Lietuviškoji vietinė geopolitika"

Dabartinis jau paaiškėjęs balsų pasidalinimas aiškiai rodo, jog konservatorių partiją sudaro iš esmės dvi labai priešingų pažiūrų grupės, apylygės savo dydžiu.

O tai reiškia, jog nei viena iš jų nesusitaikys su pralaimėjimu:

- jei rinkimus laimės Kubilius, nemaža dalis "tautinių" konservatorių (jau nekalbant apie jų rėmėjus ir balsuotojus) palaipsniui pereis pas tautininkus (vartojant tarptautinį terminą - nacionalistus);

- jei laimės Landsbergis, nemaža dalis "liberastinių" konservatorių palaipsniui nukeliaus į "Pederastų sąjūdį" (atsiprašau, oficialiai jis vis dar vadinasi Liberalų sąjūdžiu), nes jų eiliniai rinkėjai ten jau ir nukeliavo...

R.Bogdanas. V.Landsbergio šoko terapija primena A.Brazauską

http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rbo ... d=61241083

Ramūnas Bogdanas,
http://www.DELFI.lt
2013 m. balandžio 25 d. 15:08

DELFI: http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rbo ... z2RaKgapYv

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/rbo ... &s=1&no=20

ū
2013-04-25 19:24


Na Kubiliaus aplinka vien seni partiniai pataikūnai, buvę sovietiniai partiniai aktyvistai ar jų palikuonys, ir artimų verslo grupuočių pakabintas, vadinamas jaunimas, tų pačių buvusių sovietinių pareigūnų vaikai, kurios taip aukštai vertini ponas autoriau.

Jiems svarbiausia jų pačių interesai, o ne LIETUVA.

Maža pastabėlė, net sudarydami dienotvarkes, tas personalas, pamiršta valstybines šventes, tai pasako, koks tas jaunimas apie Kubilių susibūręs.

Dabartinis partijos elitas, tai sustabarėjusi uždara mono nomenklatūrinė grupė, kuri sunkiai priima į savo tarpą kitaminčius.

Jei Kubilius paliks toliau vadovauti, tai niekas nesikeis ir puvimas didės. Kritiškai mąstantys už tokią partiją nebalsuos. Aš taip pat.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Bal 2013 20:33 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
TS-LKD pirmininko rinkimų lemiamam turui artėjant: partijos narių argumentai (papildyta V.Juozapaičio pozicija)


http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... 1/asc#list

2013-04-26

Šiuo metu TS-LKD ruošiasi antrajam pirmininko rinkimų turiui.

Į jį pateko du pirmajame ture daugiausia balsų gavę kandidatai: Andrius Kubilius ir Vytautas Landsbergis. Nusprendėme įdėmiau pažvelgti į tai, kokie argumentai išsakomi, artėjant lemiamam rinkimų turui.

Absoliuti dauguma kalbintų TS-LKD narių išsakė paramą dabartiniam pirmininkui Andriui Kubiliui.

Mums buvo įdomiau sužinoti argumentus, nei bandyti nuspėti antrojo turo baigtį, tad tikrai nemanome, jog faktą, kad šiame tekste pasisako kur kas daugiau A. Kubiliaus šalininkų, galima būtų vertinti, kaip realaus jėgų išsidėstymo TS-LKD viduje atspindį.

Signatarė Romualda Hofertienė

Signatarė Romualda Hofertienė tvirtina, kad nėra paprasta apsispręsti, nes abu kandidatai labai stiprūs ir verti vadovauti partijai. Tačiau ji tvirtai apsisprendė remti dabartinį pirmininką A. Kubilių. Pasak signatarės, tam ji turi daug argumentų.

"Todėl, kad A. Kubilius išbuvo visą kadenciją pačiu sunkiausiu metu nepalikdamas posto. Išgyventi sunkumai tobulina. Jis tikrai patobulėjo. Todėl, kad jo premjeravimą teigiamai įvertino net tuometinė opozicija, kuri nė karto nebandė „išgelbėti“ Lietuvą nuo Kubiliaus, nes suprato, kaip sunku krizės metu valdyti. Todėl, kad net dabar valdantieji savo pasisakymus pradeda ir užbaigia Kubiliaus kritika. Visi kritikuoja tik stiprius. Į beviltiškus ranka numoja. Todėl, kad Kubilius tampa vis demokratiškesnis. Tik mūsų partijoje kiekvienas ( !) narys turi slapto balsavimo teisę renkant lyderį. Todėl, kad ne tik partijai, bet ir koalicijai sugebėjo vadovauti taip, kad ši išliko iki galo. Blaškymasis būtų dar labiau pagilinęs krizę. (..) Todėl už Andrių Kubilių, kad mano manymu Andrius šiuo metu kur kas geriau atliktų partijos pirmininkui priskirtus darbus nei V. Landsbergis. Be to, prof. Landsbergis geriau už Andrių Kubilių tiktų europarlamentaro ar net Lietuvos Prezidento misijai.

Buvęs Ministro Pirmininko patarėjas, vienas iš jauniausių TS-LKD Tarybos narių politologas Jonas Survila, paklaustas, kurį kandidatą pats palaiko ir kitus ragina palaikyti per antrąjį TS-LKD lyderio rinkimų turą, išsakė tvirtą paramą dabartiniam partijos pirmininkui.

Pasak J. Survilos, A. Kubiliaus sėkmingas darbas vadovaujant Vyriausybei sudėtingomis sąlygomis, grumiantis su šalį užgriuvusia didžiule ekonomine krize ir kovojant su nuožmiais Rusijos valstybiniais monopoliais dėl Lietuvos energetinės nepriklausomybės, parodė, kad A. Kubilius turi tvirtą vertybinį stuburą ir puikią dalykinę kompetenciją. Tai užtikrino TS-LKD gerą pasirodymą Seimo rinkimuose, kur partija nepaisant vyravusios prieš ją nutaikytos propagandos ir oligarchinių struktūrų spaudimo, iškovojo antrą vietą ir 33 Seimo mandatus, tik nedaug atsilikdama nuo socialdemokratų.

J. Survila įsitikinęs, kad rinkėjai (ypač studentija ir jaunimas) pritarė TS-LKD vykdomai politikai ir parodė didelį pasitikėjimą ir konkrečiai pačiu Kubiliumi, kuris aplenkė sąraše ir Ireną Degutienę, ir triuškinamai laimėjo rinkimus Antakalnio vienmandatėje apygardoje. Šis pasitikėjimas yra itin reikšmingas TS-LKD ir kartu Lietuvos ateičiai bei būsimiems rinkimams, nes jaunosios kartos balsas valstybėje tik stiprės. Todėl partijos pirmininko rinkimuose reikia blaiviai žvelgti į ateitį, o ne gręžiotis į garbingą, romantizuotą, bet vis dėlto praeitį.

Filosofas, parlamentaras Mantas Adomėnas taip pat šiuose rinkimuose tvirtai palaiko Andriaus Kubiliaus kandidatūrą. Pasak jo, neteisingas yra tas įsivyravęs supriešinantis požiūris – „už“ ar „prieš“ profesorių Vytautą Landsbergį, „už“ ar „prieš“ Andrių Kubilių. Turėtume būti tiktai „už“ – už mus vienijančią partiją, Tėvynės Sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus. Ir todėl šiandien turime savęs klausti: kuris lyderis geriau tinka būti įkvepiančiu moraliniu autoritetu, o kuris geriau veda ją konkrečiais darbais sudėtingoje politinėje kasdienybėje? Kuris lyderis kelia atsinaujinimo ir jaunimo poreikį savo žodžiuose, o kuris savo darbais tiesia kelią naujoms idėjoms ir tikram atsinaujinimui, jau atvėrė mūsų partijos duris jaunimui ir patraukė jaunus rinkėjus didžiuosiuose miestuose, parodydamas mūsų vertybių bei Sąjūdžio Lietuvos idealų patrauklumą jaunajai kartai? Kuris lyderis priekaištauja dėl pralaimėjimų, o kuris savo darbais padarė, kad iš aštuonių Seimo narių saujelės 2000 m., kai partijai grėsė visiškas išnykimas, Tėvynės Sąjunga vėl tapo laiminčia jėga? Kuris gali būti opozicijos lyderis, o paskui – premjeras, gebantis veikti tiek itin sunkiomis opozicijos, tiek daugumos sąlygomis? Kuris painios ir skausmingos Garliavos istorijos akivaizdoje įrodė sugebantis išlaikyti auksinį sveiko proto kelią? Galiausiai, kuris jų gebės vesti partiją į mums, visai Lietuvai lemiamus rinkimus 2016 metais? Man atsakymas aiškus – tai Andrius Kubilius.

M. Adomėno išvada: "Todėl aš esu „už“ – už Tėvynės Sąjungą kaip vertybinę, atsinaujinančią ir laiminčią jėgą. Už profesorių Vytautą Landsbergį kaip vienijantį moralinį autoritetą. Už Andrių Kubilių kaip partiją vedantį lyderį. Šiuose rinkimuose už jį balsuosiu aš pats – už Andrių Kubilių kviečiu balsuoti ir Jus."

Paramą A. Kubiliaus kandidatūrai išsakė ir Vilniaus miesto tarybos narė, Vilniaus Senamiesčio skyriaus pirmininkė Rasa Baškienė.

Pasak jos, TS-LKD turi vadovauti asmuo, kuris darbais, o ne vien žodžiais gebėtų sutelkti partijos narius. Tai turi būti žmogus, visam pasauliui įrodęs gebėjimą vadovauti ekonominių sunkumų ištiktai valstybei, žmogus, paaukojęs ir toliau aukojantis savo asmeninius reitingus dėl bendrojo gėrio. Žmogus, išmanantis pagrindinius vadybos principus, išklausantis kitų nuomones, tačiau sprendimus priimantis pats. Tokiu žmogumi R. Baškienė laiko Andrių Kubilių ir todėl ragina partijos narius balsuoti už jį.

Dabartinį partijos pirmininką palaiko ir parlamentarai Rimas Jonas Dagys.

Paprašytas įvardinti argumentus jis teigė: "Viena vertus, teisinga, kad profesorius V.Landsbergis siekia rimtos diskusijos partijoje dėl jos ateities. Mūsų jungtinės partijos pavadinimas turi dvi vienas kitą papildančias dalis, kurių viena įkūnija mūsų ištikimybę Tėvynei, kita – mūsų įsitikinimus, krikščioniškąsias vertybes: pagalbą silpnesniam, pagarbą gyvybei, tvirtos šeimos vertybių puoselėjimą ir t.t. Likimas lėmė dviem lyderiams Andriui Kubiliui ir Valentinui Stundžiui sukonstruoti būtent tokį mūsų laivą, pasiskirsčius pareigomis ir darbais, išmintingai vienas kitą papildant jį vairuoti. Šis laivas buvo išmėgintas sudėtingos pasaulinės ekonominės krizės sąlygomis, blaškomas liberalizmo vėjų valdančiosios koalicijos viduje ir, deja, ne be kai kurių mūsų komandos narių pagalbos kuriant politinius rifus išorėje, kai „tetos“ politiniai interesai buvo besąlygiškai keliami aukščiau „motinos“ teisių.

Toks blaškymasis neleido mums laimėti rinkimų ir sukūrė politinę jėgą, kovojančią prieš šalies energetinę nepriklausomybę. Andriaus Kubiliaus vairuojamas laivas daugelio oponentų pykčiui, nors ir patyręs nuostolių, atlaikė išbandymą. Todėl būtų išmintinga taip sukonstruotu laivu plaukti toliau, ramiai įvertinant būsimus iššūkius bei laivo rekonstrukcijos būtinybę."

Ilgametis TS-LKD frakcijos Seime seniūnas J. Razma nenorėjo agituoti nė už vieną kandidatą, patekusį į antrąjį turą, sakydamas, kad jokia agitacija čia nereikalinga, nes visi partijos nariai puikiai pažįsta abu kandidatus.

Seimo narys N. Puteikis, kuriam Priežiūros komisiją atėmė galimybę pačiam kandidatuoti į partijos pirmininkus, tvirtai palaiko V. Landsbergį, kad tai vienintelis šansas partijai atgauti autoritetą visuomenėje. Pasak N. Puteikio, dabartinė TS-LKD vadovybė yra pernelyg atitrūkusi nuo eilinių Lietuvos žmonių ir per menkai rūpinasi vertybiniais pamatais.

Pasak N. Puteikio, V.Landsbergis TS-LKD nariams asocijuojasi su Sąjūdžio vertybėmis: idealizmu, viešumu, antikorupcija, tiesa, teisingumu, teise į mitingus, teise kritikuoti valdžią, socialiniu jautrumu, pagarba lietuvių istorijai, kalbai, kultūrai, krikščioniškomis vertybėmis. Kalbant alegorijomis – žalia spalva, ąžuolo lapai, Gedimino stulpai.

A.Kubilius, pasak parlamentaro, daugiau siejamas su modernumu, liberalumu, laisva rinka, turtingų, jaunų, sveikų žmonių interesais. Jei ženklais – balta spalva, kregždutė.

V.Landsbergio vadovaujamas TS-LKD Politikos komitetas jau daug metų bando ginčytis su A. Kubiliumi ir jo komanda, kad dažnai vertybiniai dalykai yra svarbiau nei ekonomika. Bet diskusijų kasmet vis mažiau, nes TS-LKD mažėja aukščiau minėtų V.L. šalininkų.

Jie miršta arba traukiasi iš partijos, ypač po to, kai nebuvo kietai ginami atleistieji FNTT vadovai V.Gailius, V.Giržadas, nebuvo vertinamas policijos smurtas Garliavos šturmo metu. TS-LKD partijoje kasmet daugėja A.Kubiliaus šalininkų, kurie mano, kad ekonomika svarbiau nei eilinių žmonių rūpesčiai.

TS-LKD reklaminiuose pristatymuose pradeda vyrauti liberalų, net libertarų požiūriai, pvz., A. Ramanausko-Greitai, A. Užkalnio, M. Adomėno. I. Degutienei atsisakius kandidatuoti, nebėra kam atstovauti Sąjūdžio ir krikščioniškosioms vertybėms. Todėl V. Landsbergis ir kandidatuoja, kad neprasidėtų dar viena idealistų išėjimo iš TS-LKD banga. Todėl mes šiandien turime palaikyti V. Landsbergį, nes taip gelbėjame partiją.

Seimo narys, Nacionalinės premijos laureatas Vytautas Juozapaitis atsisakė agituoti už kurį nors kandidatą, tačiau išsakė kritikos tiems procesams, kurie atsiskleidė per rinkimų kampaniją.

„Šioje rinkimų agitacinėje kampanijoje mane glumina išskirtinis vieno kandidato rėmėjų agresyvumas ir pabrėžtinis viešųjų ryšių išmanymo demonstravimas. Gal taip ir modernu. ..Bet ar tikrai žmogiška ir jautru? O juk apie tai ir visa pasaka...

Ir dar: kiek nekorektiška, kai uoliausiai savo nuomonę reiškia tie, kurių partinė „karjera“ tiesiogiai priklauso nuo rinkimų baigties. Esu tikras, kad partijos žmonės pasirinks pagal sąžinę ir protą, kaip jie padarė tuomet, kai nusprendė būti Tėvynės sąjungos nariais. Juk ne „šeimininkui“ visi ėjo tarnauti, o Lietuvai.

Tad ir šiandien turi būti sprendimas priimtas Lietuvai, o ne „aplinkai“ naudingiausias. Tikiu, kad šie rinkimai abiem atvejais atneš pokyčių ir bus naudingi mūsų bendruomenei, nuo kurios sutelktumo ir vienybės bei broliškumo priklausys visos Lietuvos – Tėvynės sąjunga."

Aiškinantis nuotaikas TS-LKD, artėjant antram rinkimų turui, deja, teko išgirsti ir nelabai malonių vertinimų, jog pirmasis rinkimų turas nebuvo visiškai skaidrus.

Viešai prisistatyti nenorėjęs gana įtakingas TS-LKD narys tvirtino, jog nusivylė tuo, kad esą A. Kubiliaus šalininkai siekė pergalės bet kuria kaina ir kai kuriuose skyriuose rinkimų rezultatai esą buvo klastojami dabartinio pirmininko naudai.

Kiti mūsų pašnekovai tvirtino nieko negirdėję apie jokius klastojimus.

Tiesa, jie pripažino, kad priešprieša tarp V. Landsbergio ir A. Kubiliaus šalininkų pastarosiomis savaitėmis gerokai sustiprėjo ir dar stiprėja, nėra aišku, ar pasidalijimas į dvi stovyklas partijoje išnyks, pasibaigus rinkimams.

Prieš antrąjį rinkimų turą tiek V. Landsbergio, tiek A. Kubiliaus galimybės vertinamos panašiai. Nors prieš pirmąjį rinkimų turą A. Kubilius buvo vadinamas akivaizdžiu rinkimų favoritu, tai dabartinėje situacijoje taip teigti nebedrįstama.

Rinkimų baigtį lems tai, kam savo balsus atiduos tie TS-LKD nariai, kurie balsavo už V. Stundį. Pats V. Stundys kol kas viešai neparėmė nė vieno kandidato antrajame rinkimų ture.

Bernardinai.lt

Komentarai
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... 1/asc#list

Juozapas 2013-04-27 12:51

TS-LKD, vedama tokių, kaip Kubilius ir "Mėsos" mėgėjas Adomėnas, išsigimė. Pasipūtimas, neklystančiųjų poza, vienintelė teisinga (atamano) nuomonė tapo nuolatiniu šios grupuotės bruožu.

Pasižiūrėkite, kiek partijų prarijo ši, neva Sąjūdžio veiklą tęsianti grupuotė: politinių kalinių ir tremtinių, krikščionių demokratų, tautininkų. Ne prisijungė (ir ne patys įstojo, kaip į KPSS), o būtent prarijo.

Jų balso šiandien nebėra. Jie išvadinti marginalais, nusenusiais, atsitiktinai patekusiais ir t.t.

Atamano aplinka domisi tik stambiais projektais, kuriuose keliolikos milijonų dingimą sunku net pastebėti. Jiems nusispjauti į tautos referendumą. Jiems reikia Hitachi, Chevron, euro. Tik jie "žino", ko reikia Lietuvai.

Ko gero, netrukus pasirodys Adomėno "klipai" apie tuos, kurie bando kėsintis į nekeičiamo atamano poziciją. Juk patirties, kaip juos kurti, jis jau turi.

Bet kas bus, kai teks atsakyti, kur dingo Lietuvos nafta ir tūkstančiai mokyklų, kodėl visa Lietuva lyg po baisaus karo pasidengė griuvėsiais, kodėl vis daugiau vaikų vežama į kūdikių namus, kodėl Lietuva praranda savo žmogiškuosius išteklius? Ar ne dėl išmintingo tokių atamanų vadovavimo?

Buvo laikas, kai balsavau už juos, esą jie - bent jau mažesnė blogybė. Bet paskutinė jų kadencija valdžioje išsklaidė visas iliuzijas.

Nebeišgelbės jų ir V. Landsbergis, kaip Sovietinės imperijos nebeišgelbėjo Gorbis.

TS prarado "žmogiškąjį veidą". Dabar tai mėsos ir valdžios lovio grupuotė, tebevaldanti ir dabar. Bet gal jau nebeilgai, nes nebėra kur kristi.

Žygeivis 2013-04-26 20:00

Pasikartosiu (kitoje temoje jau rašiau):

"Lietuviškoji vietinė geopolitika"

Dabartinis jau paaiškėjęs balsų pasidalinimas aiškiai rodo, jog konservatorių partiją sudaro iš esmės dvi labai priešingų pažiūrų grupės, apylygės savo dydžiu.

O tai reiškia, jog nei viena iš jų nesusitaikys su pralaimėjimu:

- jei rinkimus laimės Kubilius, nemaža dalis "tautinių" konservatorių (jau nekalbant apie jų rėmėjus ir balsuotojus) palaipsniui pereis pas tautininkus (vartojant tarptautinį terminą - nacionalistus);

- jei laimės Landsbergis, nemaža dalis "liberastinių" konservatorių palaipsniui nukeliaus į "Pederastų sąjūdį" (atsiprašau, oficialiai jis vis dar vadinasi Liberalų sąjūdžiu), nes jų eiliniai rinkėjai ten jau ir nukeliavo...

Žygeivis 2013-04-26 20:22

Geografas: "ar visgi jie Landbergio-Stundžio-Degutienės sparno vedami jie supanašėja su socialdemokratais ir kitokiais kairiosios pakraipos demagogais, esą "besirūpinančiais žmonėmis", dėl ko nepaliaujamai didės valstybės skola ir biudžeto deficitas,"
-----------------------------------------------------------

Realūs faktai (valstybės skolos augimas) rodo, jog būtent Kubiliui vadovaujant valstybės skola nuo maždaug 13 milijardų litų išaugo iki 53 milijardų litų.

Taigi, argumentas, jog "dešinysis liberalas" Kubilius mažino skolas, yra niekinis. :)

Tačiau nemanau, kad ir "kairieji socialdemokratai" ką nors šioje srityje pakeis - vos per kelias savaites skolą jie jau padidino dar 3 milijardais litų.

Todėl visi tokio pobūdžio argumentai yra tuščios kalbos. :)

Skirtumas tarp Kubiliaus ir Landsbergio "šaikos" yra tik vienas - Landsbergį iš inercijos vis dar palaiko nemažai tautiškai nusiteikusių konservatorių partijos narių, o rinkimuose dėl to už konservatorius vis dar balsuoja labai daug tautiškai nusiteikusių rinkėjų, naiviai tebetikėdami, kad "Tėvynės sąjunga" vis dar yra Lietuvybės ir Lietuvių Tautos interesus ginanti partija, o ne kosmopolitiniai "liberastkonservai".

Todėl manau, kad mums - Lietuvių tautininkams (vartojant tarptautinį terminą - nacionalistams) ir visai Lietuvių Tautai - būtų geriausia, jei dabar rinkimus laimėtų Kubilius - tada "konservai" galutinai "suliberastės", ir normalūs Lietuviai, vis dar palaikantys šią partiją per rinkimus, galų gale spjaus į šią užkietėjusių kosmopolitų-liberastų valdomą partiją (kuri vis tiek laikui bėgant neišvengiamai susijungs su "Pederastų sąjūdžiu") ir pradės balsuoti už tikrus Lietuvių tautininkus (nacionalistus).

Manau, kad būtent taip ir bus. :)

Geografas 2013-04-26 20:32

O kodėl, Žygeivi, Kubilius turėjo taip žiauriai skolintis?

Kairiųjų įstatymai surašyti taip "lėvai", kad įvairios įstatymais numatytos išmokos, pašalpos, subsidijos ir kompensacijos nepalieka kitos išeities - pastudijuokite Lietuvos biudžetą, o jei tingite - bent pasiklausykite Ingridos Šimonytės aiškiai artikuliuotų kalbų.

O lietuviškiems tautininkams taip ir linkiu likti politikos marginalais. Taip sakydamas, neturiu nieko prieš Jus asmeniškai, Žygeivi.

Žygeivis 2013-04-29 22:33

Geografui


Kaip aš ir prognozavau, laimėjo rinkimus Kubilius. Kaip sako sena patarlė - "Kas balsus skaičiuoja - tas ir laimi"... :)

Lygiai taip pat išsipildys ir kitos mano prognozės - "kubiliniai" konservatoriai prakiš rinkimus ir bus priversti laikui bėgant susilipdyti su liberalais, nes jų rinkiminis elektoratas yra iš esmės tas pats.

Nes dabar per ateinančius rinkimus senieji "landsberginiai" konservatorių "fanai" jau nebebalsuos už "kubilinius konservus".

O Lietuvių tautininkai (nacionalistai), Seimui ir Vyriausybei vis labiau nusileidžiant lenkams ir Lenkijai, laimės Lietuvoje apie 15-18 procentų balsų (nes būtent tiek pasak apklausų (netgi Lietryčio) palaiko šūkį "Lietuva - Lietuviams").

O gal surinks ir žymiai daugiau, kaip tai jau įvyko Vengrijoje, iš dalies Latvijoje ir kitur - ypač jei sulipdys įvairias, dabar pasklidusias, tautinės pakraipos daugiau ir mažiau radikalias grupes bei sugebės išsirinkti pakankamai aršų (radikalų) ir charizmatinį vadovą - "partijos veidą".

Nes žmonės nebalsuoja už "ne tai žuvį, ne tai mėsą"... Žmonėms būtinas aiškumas.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 29 Bal 2013 21:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
TS-LKD pirmininko rinkimus laimėjo A. KubiliusVilniuje, Kaune ir Klaipėdoje į priekį veržėsi V. Landsbergis


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=61272553

Eglė Samoškaitė,
http://www.DELFI.lt
2013 m. balandžio 29 d. 19:21

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad konservatoriai partijos vairą ateinančius dvejus metus patikėjo 56-erių metų amžiaus dabartiniam partijos pirmininkui, ekspremjerui Andriui Kubiliui, kuris antrame ture nugalėjo 80-ies sulaukusį europarlamentarą Vytautą Landsbergį.

A. Kubilius vadovauja partijai nuo 2003-iųjų, tuo tarpu V. Landsbergis Tėvynės sąjungos pirmininko pareigas ėjo nuo pat jos įkūrimo 1993-iaisiais iki 2003 metų.

TS-LKD vykdomasis sekretorius Raimundas Alekna DELFI sakė, kad galutiniais duomenimis A. Kubilius surinko 4635 balsus, o V. Landsbergis - 3891.

A. Kubiliaus štabas priskaičiavo, kad už A. Kubilių atiduota 5017 balsų, o už V. Landsbergį - 4357.


Kaune V. Landsbergis pirmavo prieš A. Kubilių, kaip ir pirmame ture: už V. Landsbergį balsavo 577 žmonės, už A. Kubilių - 565.

Klaipėdoje už A. Kubilių atiduoti 122 balsai, už V. Landsbergį - 180.

Vilniuje už A. Kubilių balsavo 531 partijos narys, už V. Landsbergį - 610.

Panevėžyje A. Kubilius sulaukė 101 nario palaikymo, V. Landsbergis - 199.

Po balsavimo V. Landsbergis DELFI neatsakė į klausimą, ar yra patenkintas partijos pirmininko rinkimų eiga, tačiau, neoficialiais duomenimis europarlamentarui kilo klausimų dėl balsų skaičiavimo. Rezultatą jis dar gali apskųsti.

„Nekomentuosiu, aš noriu matyti visus rezultatus ir tada pagalvoti", - teigė V. Landsbergis.

DELFI primena, kad pirmame ture už dabartinį partijos lyderį A. Kubilių savo balsą atidavė 4383 partijos nariai, o konservatorių patriarchą, europarlamentarą V. Landsbergį parėmė 3557 partijos kolegos.

Trečioji vieta teko buvusiam krikdemų vadui, Seimo nariui Valentinui Stundžiui – už jį balsavo 1588 konservatoriai. Šis politikas neparėmė nė vieno iš dviejų likusių kandidatų.

Konservatorių pirmininkas renkamas tiesioginiuose visų partijos narių rinkimuose. TS-LKD pirmininko kadencija trunka dvejus metus.

Praėjusiuose partijos lyderio rinkimuose dėl TS-LKD lyderio posto rungėsi A. Kubilius ir Irena Degutienė. Už A. Kubilių prieš dvejus metus balsavo 5546 partijos nariai, už I. Degutienę – 4628, tačiau šįkart politikė nutarė nekovoti dėl pirmininko posto, motyvuodama tuo, kad krikdemiškasis partijos sparnas nesudaro kritinės masės.

http://www.DELFI.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1


Konservatoriai savo lyderiu išsirinko A. Kubilių


http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/akt ... 23-min.htm

Martynas Čerkauskas 2013-04-29 21:23

Artimiausius dvejus metus Tėvynės sąjungai vadovaus Andrius Kubilius. Portalo lrytas.lt šaltinių duomenimis, konservatorių lyderis surinko 5050 balsų, o jo konkurentas Vytautas Landsbergis – 4425 balsus.

Nors šie duomenys nėra galutiniai, tačiau rinkimų nugalėtojas jau nepasikeis. A. Kubilius konservatorių partijai vadovauja nuo 2003 metų.

Kaune nežymia persvara laimėjo V. Landsbergis. Už jį balsavo 577 kauniečių, o už A. Kubilių - 565.

Klaipėdoje 180 konservatorių palaikė V. Landsbergį, 122 - A. Kubilių.

Panevėžyje - 199 už V. Landsbergį, 101 - už A. Kubilių.

Pasvalyje A. Kubilių palaikė 164 konservatorių, už V. Landsbergį balsavo 76 partijos nariai.

Lazdijuose - už A. Kubilių balsus atidavė 258, V. Landsbergį palaikė 57 konservatoriai.

Galutiniai balsavimo rezultatai paaiškės šįvakar apie 22 valandą, nes didžiuosiuose miestuose balsavimas vyks iki 20 valandos.

Primename, kad praėjusią savaitę pirmame rinkimų ture A. Kubilius surinko 4383, V. Landsbergis - 3557, o Seimo narys Valentinas Stundys - 1588 balsus. Rinkimuose dalyvavo 57 proc. partijos narių.

V. Landsbergiui netikėtai geriausiai sekėsi didmiesčiuose, o A. Kubiliui – provincijoje, Šiauliuose ir Alytuje. V. Stundys laimėjo Švenčionyse, Radviliškyje, Šakiuose ir Molėtuose.

Bendrai paėmus, A. Kubilius surinko apie 46 proc. balsų. Jei jis būtų gavęs daugiau kaip pusę balsų, pirmininku būtų tapęs po pirmojo turo.

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?id=13672459201366384013&view=9

18. Jogas
2013-04-29 19:12


Po Kubiliaus vadovavimo ir jo "darbo" Seime aš ir keletas bendraminčių pasitraukėme iš TS-LK.

Tiesiog gėda būti kartu su matuzais, garbaravičiais.

Gėda būti partijoje, kuri priėmė įstatymą, leidžianti energetikams gauti fantastiškus viršpelnius.

Gėda būti partijoje, kuri įveda VIAP mokestį už nieką.

Dabartiniai konservatoriai (viršūnėlė) jau nieko bendro nebeturi su Sąjūdžiu, tai tiesiog eiliniai verslininkai, kurie daro "verslą" taip pat kaip darbiečiai, komunistai ar paksininkai - t.y. prasukdami valstybės pinigus per savo įmones.

70. Žygeivis
2013-04-29 21:48


Kaip manote, kodėl Landsbergis laimėjo būtent miestuose, o rajonuose laimėjo Kubilius (nors logiškai mąstant turėtų būti kaip tik atvirkščiai - "pažangus liberalus kubiloidinis" jaunimas juk gyvena kaip tik miestuose)?

Akivaizdu, kad ir miestuose, ir rajonuose balsus skaičiavo Kubiliaus pastatyti "etatiniai sekretoriai" bei jų parinkti žmonės, tačiau miestuose daugiau aktyvių ir ekonomiškai nepriklausomų narių, kurie nebijo eiti prieš savo skyriaus pirmininką ir jo "artimą aplinką", ir aktyviau kontroliuoja procesą - ir balsavimo, ir balsų skaičiavimo, ir jų "naktinio saugojimo"...

Todėl miestuose daug sunkiau "teisingai nubalsuoti ir suskaičiuoti" balsus, o rajonuose galima ir "teisingai nubalsuoti", ir "teisingai suskaičiuoti" - ir dėl to niekas atvirai net nepyptelės.

Tačiau vėliau tyliai pasiskųs...:)

Ypač įdomu, kad balsavimas vyksta dvi dienas, o štai naktį kas saugo biuletenius? Tas, kas "valdo" antspaudus... :)

Taigi, net neabejoju, jog bus nemažai "tylių skandalų" dėl balsavimo organizavimo bei balsų skaičiavimo.

Andrius Kubilius ir toliau lieka TS-LKD pirmininku


http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... 1/asc#list

2013-04-29

Andrius Kubilius išsaugojo TS-LKD pirmininko postą po atkaklios kovos antrame ture įveikęs Tėvynės sąjungos įkūrėją Vytautą Landsbergį.

Pirminiais duomenimis, už A.Kubilių balsavo 4635 partiečių, už V.Landsbergį - 3891 TS-LKD narių.

Pirmame ture A. Kubilių parėmė 4383 partiečiai, o už V. Landsbergį balsavo 3557 bendražygiai.


Tėvynės sąjungos Krikščionių demokratų bendrijos pirmininkas Valentinas Stundys pirmame ture gavo 1588 balsus, taigi antrame rinkimų rate iš esmės vyko kova, kuriam kandidatui atiteks krikščionių demokratų parama. Krikščionys demokratai viešai neparėmė nei vieno kandidato, todėl pagal antro rinkimų turo rezultatus panašu, kad jų balsai pasidalino maždaug perpus, o dalis visai nebedalyvavo antrame rate.

Pagal TS-LKD būstinės duomenis, antrame rate dalyvavo tūkstančiu mažiau TS-LKD narių.

Kaip ir pirmame, taip ir antrame ture A.Kubiliui lemiamą persvarą nulėmė provincijos balsai, o V.Landsbergis vėl pirmavo didžiuosiuose miestuose: Vilniuje 42 balsų, Kaune 12 balsų, Klaipėdoje 68 balsų ir Panevėžyje 98 balsų persvara.

Tiesa, antrame ture A.Kubiliui V.Landsbergio pranašumą miestuose pavyko kiek sumažinti: pvz., pirmame ture V.Landsbergis Kaune pirmavo net 95 balsų skirtumu, todėl darytina išvada, kad beveik visi Kauno krikdemų balsai atiteko A.Kubiliui.

Pirmame ture Vilniuje V. Landsbergis pirmavo 77 balsais, tad ir čia A.Kubilius sumažino šią persvarą perpus.

Visgi šis netikėtas didžiųjų miestų faktorius labai nustebino daugelį politikos specialistų, iki šiol aiškinusių, kad A.Kubiliaus pagrindinė atrama yra didieji miestai ir jame gyvenantis jaunimas.

Priminsime, kad A.Kubilius jau ketvirtą kadenciją Seimo rinkimuose kandidatuoja Vilniaus Antakalnio apygardoje, kur yra vienas gausiausių TS-LKD skyrių.

Kau kurie TS-LKD rajonų skyrių vadovai šį faktą aiškino tuo, jog A.Kubilius rinkimų kampanijos metu apvažiavo visus provincijos skyrius ir taip užsitikrino ten pergalę, tuo tarpu europarlamentaras V.Landsbergis tam nesurado laiko ir jėgų.

V.Landsbergio šalininkai užsimena, kad rajonuose jiems buvo sunkiau kontroliuoti rinkimų eigą, ten balsavimo urnos buvo vežiojamos po namus, todėl rinkimų rezultatus kai kur galėjo nulemti ir ne visai sąžininga balsavimo tvarka.

Po pirmo rinkimų turo V.Landsbergio rėmėjus ypač stebino tie rajonų skyriai, kur A.Kubilius surinko du ir daugiau kartų balsų, nei V.Landsbergis ir V. Stundys kartu sudėjus.

Tarp tokių paminėtini Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Plungės, Telšių ir Anykščių rajonai bei Palangos miestas.

Ten rezultatai A.Kubiliaus naudai labai išsiskyrė iš bendro rezultatų konteksto.


Abejonių dėl rezultatų skaidrumo V.Landsbergio komandai kilo ir po antrojo rinkimų turo. Pvz., Lazdijų rajone A.Kubilius V.Landsbergį aplenkė net 4,5 karto - ten už A.Kubilių balsavo žymiai daugiau nei pirmame rate ir net ryškiai daugiau nei Klaipėdoje ar Panevėžyje.

Prieš antrąjį turą V.Landsbergis viešai kritikavo rinkimų kampanijos skaidrumą, klausdamas kodėl partijos vidiniuose rinkimuose reikia dviejų dienų balsavimo, kai parlamento, prezidento ar savivaldos rinkimams užtenka vienos dienos, ir ar toks užtęstas balsavimas užtikrina sąžiningą balsų laikymą nakties metu?

Visgi į šias partijos įkūrėjo pastabas nebuvo atsižvelgta ir antrame ture rinkimai taip pat vyko dvi dienas.

TS-LKD nariai informavo, kad prieš antrąjį balsavimo turą A.Kubilius labai sustiprino stebėtojų komandas tose vietovėse, kur A.Kubilius pralaimėjo pirmame ture.

V.Landsbergio rinkimų štabui stebėjimo nepavyko sugriežtinti dėl savanorių trūkumo ir menkesnių organizacinių, nei A.Kubiliaus, resursų.

Prieš antrąjį rinkimų turą V.Landsbergis yra viešai sakęs, kad jo tikslas iš dalies yra pasiektas, nes jis dalyvauja rinkimuose ne kažką nugalėti, bet sukelti partijoje rimtas diskusijas dėl šiuo metu vykdomo TS-LKD kurso ir tikslų, taip pat įvesti privalomą partijos pirmininko ir skyrių pirmininkų rotaciją.

„Partijoje yra labai taisytinų dalykų. Jeigu mes juos sugebėsime pataisyti, tai bus mūsų pergalė, o ne asmens pergalė prieš kitą asmenį“, - sakė V. Landsbergis.

„Aš manau, partijai būtų naudinga, kad porai metų partijos pirmininkas būtų kitas, gal net Valentinas Stundys, kuris turėjo visai neblogą palaikymą. Tai irgi ženklas. Pakankamai daug žmonių, kurie už jį balsavo, taip pat nori, kad būtų kurį laiką kitoks vadovavimas. O vadovavimas tai ne tik asmeniškai A. Kubiliaus. Yra tam tikra grupė žmonių aplink A. Kubilių, kurie dabar turbūt jaudinasi labiau nei pats A. Kubilius, ir besijaudindami prisako visokių dalykų, kurių galėtų nesakyti“, - prieš antrą rinkimų turą kalbėjo TS-LKD įkūrėjas V.Landsbergis.

A.Kubilius prieš antrą rinkimų turą vienoje televizijos laidoje buvo pripažinęs, kad pralaimėjimas šiuose rinkimuose jam būtų labai svarbus gyvenimo įvykis.

Paaiškėjus antrojo turo nugalėtojui, A.Kubilius dėkojo V.Landsbergiui už rinkimų eigoje atskleistas partijos problemas, vadindamas save didžiausiu savikritiku ir žadėdamas, kad į TS-LKD dabar plūstels dar daugiau jaunimo.

Po šios A.Kubiliaus pergalės galima konstatuoti, kad A.Kubilius aplenkė V.Landsbergį ir pagal kitą rodiklį - vadovavimo Tėvynės sąjungai laiką. A.Kubilius, dabar pirmininkausiantis partijai dar dvejus metus, o tai reiškia, kad bendroje sumoje mažiausiai dvylika metų (nuo 2003 m.), tuo tarpu V.Landsbergis vadovavo TS-LKD dešimt metų - nuo jos įkūrimo 1993 m. iki 2003 metų.

2003 metais V.Landsbergis A.Kubiliui pirmininko vietą užleido be kovos.

Komentarai
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... 1/asc#list

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 12 Lie 2013 10:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Aš tai taip mįslyju: kuo prasčiau pasirodo konservai, tuo daugiau atsiranda galimybių tautininkų aljansui.

Tik reikia jums solidumo (apie tai esu n kartų šnekėjęs, todėl nebesikartosiu).

Tuo labiau, kad iki šiol dar nebuvo partijos, kuri dirbtų visuomenės daugumai.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 08 Gru 2013 20:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
"Konservai" jau seniai nieko bendro nebeturi nei su Lietuvos partizanais, nei su tremtiniais... - šios partijos "valdantysis amžinasis elitas" jau daugybė metų yra paskendęs turtų kaupime, kyšiuose ir jievroliberastijoje.

Tai gauja antilietuviškų šiukšlių, kuri siekia Lietuvą paversti valstybe be Lietuvių.

P.S. Netaikau šio apibūdinimo tik keletui "konservatorių"- faktiškai esančių "partijos disidentais": visų pirma Nagliui Puteikiui, Agnei Bilotaitei, Ryčiui Kupčinskui, Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei, ir dar keletui, ir tai su išlygomis - Jurgiui Razmai, Arvydui Anušauskui...

Jiems seniai laikas arba kurti naują tautinių konservatorių partiją, arba išvyti iš partijos ją jau baigiančią galutinai sukompromituoti "liberalų" valdančiąją gaują - jos kelias tiesiai pas Liberalų Sąjūdį su jo pederastinėmis nuostatomis ir absoliučia jievrofilija.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 07 Sau 2014 17:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Štai puikus pavyzdys kaip ideologiškai išsigimė "konservatoriškieji tautininkai"

Mantas Kuncaitis. JAV - tautininės valstybės modelis?


http://tautininkai.lt/index.php?option= ... Itemid=129

2013-10

Paveikslėlis

Pristatome Jums Manto Kuncaičio straipsnį, publikuotą politika.lt apie tai, ko gi reikėtų pasimokyti iš amerikietiškojo "tautiškumo" modelio.

„Jei mes kada nors pamiršime, jog esame viena Tauta Dievo valioje, tuomet mes tapsime išnykusia Tauta.“ Ronald Reagan

Pavadinimas provokuoja, tiesa? Neverta nė skaityti? Vis dėlto vertėtų. Šiandieninės „tautiškumo“ interpretacijos provokuoja ne ką mažiau, o rezultatas tik vienas – sumišusi žmogaus sąmonė, dėl komunistinių-nacionalistinių „patriotų“ nebeatskirianti politinės „kairės“ nuo „dešinės“. Kas gi vis dėlto yra tas tautiškumas ir su kuo gi jis „valgomas“? Ar tai trypčiojimas prie „praeities didžiavyrio“ paminklo? Eisenų bei provokacijų kurstymas? O gal užsieniečių išvijimas iš Lietuvos?

Lietuviškieji žodynai tautiškumą apibūdina kaip buvimą žmonijos žmogumi, priklausymą tautai, nacionalinį savitumą, charakterį. Nepasaint to, jog „tautiškumas“ per se yra labai plati sąvoka, šio žodžio reikšmę, nors galbūt ir nevienodai, tačiau supranta daugelis. Vis dėlto apmaudu, jog nė vienas žodynas neįvardina, kaipgi tą „tautą“ suformuoti. Na, o Lietuvos atveju – tautą ne tik suformuoti, bet ir išlaikyti Lietuvoje. Todėl natūraliai atsiranda spekuliantų, diena iš dienos marširuojančių didmiesčių gatvėmis ir taip „reklamuojančių“ savo nacionalinį identitetą. Gaila, bet kai asmeniškai pasiteirauji šių generolų, kiek savo karo eisenomis emigruojančių sustabdė, geriausiu atveju gauni rusišką atsaką eiti toliau. Ech… toks jau tas „nacionalistinis tautiškumas“. Akivaizdu, jog nei emigracijos, nei susvetimėjimo tokiu būdu sustabdyti nepavyks, tad vertėtų grįžti prie to provokuojančio pavadinimo ir pagaliau pradėti aiškinti, kaipgi JAV patiekiama kartu su tautiškumu.

Ar klausėte kada amerikiečio, iš kur jis kilęs? Ne? Paklauskite. Gausite didingą bei skambų atsaką – ESU AMERIKIETIS IŠ JUNGTINIŲ AMERIKOS VALSTIJŲ! Tuo tarpu kiti beatsakys blankiau – na, taip, esu iš Slovakijos, Indijos, Kinijos ar iš Lietuvos. Kodėl? Štai čia ir reikėtų pagaliau atsigręžti į tokią tautiškumo sampratą, kuri atsiranda ne iš kur kitur, kaip iš stipraus valstybingumo ir klestinčios ekonomikos plotmės. Žinoma, nedrįstu neigti, jog paraleliai egzistuoja ir iš etninės tapatybės jausenų kylantis tautiškumo suvokimas, tačiau čia vertėtų pakalbėti būtent apie tuos piliečius bei tautos atstovus, kurie didžiuojasi savo valstybe, didžiuojasi savo valdžia, kai jiems gera gyventi savo šalyje. Ar tik ne iš tokio tautiškumo ir gimsta tikrasis patriotizmas? Na, o priešingu atveju, t.y. vyraujant skurdui bei nepagarbai žmogui šalyje girdime tai, prie ko jau esame pripratę – valdžia bloga, vagys, plėšikai, apgavikai… Galop – manęs čia nereikia, svetur geriau. Emigracijos krypčių yra daug, bet visos jos pasižymi tuo pačiu: galinga ekonomika. Turint omenyje galingiausią pasaulio ekonomiką – JAV – pristatau tai, ko Lietuvai dar reiktų išmokti, norint turėti kupiną meilės bei pagarbos, tautinę valstybę.

1776-ųjų liepos 4 d. buvo pasirašyta JAV Nepriklausomybės deklaracija, kurioje jau tuomet buvo įrašyta fundamentali ekonomikos, o tuo pačiu ir valstybės, klestėjimo tezė – „Kiekvienas žmogus yra sukurtas lygus“ (ne, gerbiami antiliberalai, tai nėra susiję su skandalingaisiais orientacijų klausimais) ir kiekvienas iš jų yra „apdovanotas jo Kūrėjo tam tikromis teisėmis“, tarp kurių yra teisė į „gyvenimą, laisvę ir galimybę siekti laimės“. Tokių fundamentalių normų įtvirtinimas sudarė idealias sąlygas formuotis naujai tautinei valstybei, nepaisant to, jog 99 proc. amerikiečių – imigrantai arba jų palikuonys. Kad ir kaip tai nevienareikšmiškai bei dramatiškai skambėtų, per 150 metų buvo suformuota tai, ką šiandien mes vadiname „amerikietiška svajone”. Per pusantro šimto metų šalis iš imigrantų prieglobsčio JAV pavirto klestinčia, savimi besididžiuojančia valstybe, kurios piliečiai drąsiai save vadino ir iki šiol tebevadina amerikiečiais. Dar Nepriklausomybės deklaracijos įtvirtintos teisės leido naujajam žemynui suformuoti tokią ekonomiką, į kurią mes šiandien žiūrime su pavydu, ir kur daug mūsų tautiečių iškeliauja.

Beveik po 150 metų (1931 m.) James Truslow perfrazavo JAV Nepriklausomybės deklaraciją ir pateikė „amerikietiškos svajonės“ apibrėžimą, kurią tądien jis suprato kaip galimybę turėti tiek, kiek nori, išnaudojant visą savo asmeninį potencialą. Deja, definicija nepateikia prielaidų, kuriomis remianti būtent ir susikūrė toji tauta. Tos prielaidos – tai laisva, liberali ekonomika. Toji ekonomika, kurią didžioji Jungtinės Karalystės konservatorė – Margaret Thatcher – įvardijo kaip užtikrinančią visas fundamentalias žmogaus teises. Anot jos, laisvoji rinka suteikia galimybę kurti, užsidirbti bei turėti tiek, kiek individas gali. O iš tokių laisvų, už savo ateitį ir likimą atsakingų individų tik ir gali gimti už savo valstybę atsakinga tauta. Toji tauta ir tas tautiškumas, kuriuo galima didžiuotis ir prieš kurį visi „gatvių generolai“ nublanksta.

Diskutuojant laisvosios rinkos tema jos priešininkai dažnai meta argumentus, kalbančius apie moralės bei religijos žlugdymą. Anot jų, laisvoji rinka tėra amoralumo, antikrikščioniškumo bei nutautėjimo židinys. Deja, šie teiginiai niekad nebūna pagrindžiami svariais argumentais, tad į juos atsakyt niekuomet nebūna sunku.

„Beginant laisvąją rinką“ – knyga, kurią parašė amerikietis kunigas, Actono Instituto, puoselėjančio laisvosios rinkos bei krikščionybės junginį, įkūrėjas t. Robert Sirico. T. Sirico pateikia daugybę argumentų, kaip laisva rinka – žinoma, kartu su religija – priverčia žmogų didžiuotis tuo, kuo jis yra, ir be kita ko teigia, jog be laisvosios rinkos pati religija, kaip žmogaus išraiška, negalėtų egzistuoti. Robert Sirico teigia, jog praradus ekonominę laisvę labai greitai prarandamos ir kitos žmogaus teisės, kurių praradimas veda prie to, ką mes jau matėme Sovietų Sąjungoje.

Individo esmė – turėti tikslą, kurio pasiekimas dažniausiai sukuria nuosavybę. Kiekvieno žmogaus likimo atidavimas į jo paties rankas yra vienintelis būdas žmogui išbristi iš skurdo, pasiekti asmeninio klestėjimo ir taip puoselėti savo tautą.

Žmogus iš prigimties yra linkęs eiti laisvės link. Tik kai jis tampa visiškai laisvas ir kai jam nėra primetamos kitų taisyklės, jis gali apsispręsti, kas jis yra ir kokiai tautai priklauso, o tai galiausiai jį priveda prie atsakymo į jau užduotus klausimus: kas tas „tautiškumas“ ir „su kuo jis valgomas“?

Amerikietiškas tautiškumas atsirado iš laisvės – be kita ko, ir ekonominės laisvės – kuri rado dermę su moralės ir religijos vertybėmis ir įsiprasmino per jas. Taip atsirado JAV. Šį tautiškumo atsiradimo modelį pernelyg dažnai pamirštame, svarstydami apie tautiškumą ir tautą Lietuvoje.

Mantas Kuncaitis – leidinio “Tautininkų balsas” vyr. redaktorius

Komentarai
https://www.facebook.com/marius.kundrot ... ion=stream

Kęstutis Čeponis

Lietuvių Tautininkų Sąjunga buvo atkurta (o ne įkurta) 1989 m. Pirmuoju jos pirmininku buvo išrinktas žygeivis Rimantas Matulis, "Raskilos" klubo ilgametis vadovas. (Aš pats dalyvavau to meto įvairiuose pasitarimuose bei susirinkimuose, svarstant Lietuvių Tautininkų Sąjungos atkūrimą, ir neblogai atsimenu, kas ir kaip tada vyko).

Su konservatorių partija (kuri buvo įkurta tik 1993 m.) Lietuvių Tautininkų Sąjunga neturėjo jokio ryšio, kol 2008 m. nesusijungė su TS (LK) - tik tada ten buvo įkurta Tautininkų frakcija.

2011 m. Lietuvių Tautininkų Sąjunga nusprendė atsiskirti nuo TS(LK), ką ir padarė.

O TS (LK) likusi "tautininkų frakcija" yra tik mažytė grupelė liberalų, kurie su lietuviška tautininkyste jokio ryšio neturi - nei istorinio, nei tuo labiau idėjinio.

P.S. Beje, tai, ką Mantas Kuncaitis – konservatorių leidinio “Tautininkų balsas” vyr. redaktorius - savo "straispnyje" įvardija žodžiu "tauta", Lietuvių kalboje iš tikrųjų yra vadinama visai kitu žodžiu - "liaudis".

Įdomu tai, kad lygiai taip pat, kaip ir "tautininkas-konservatorius" Kuncaitis, žodį "tauta" supranta ir Kuncaičio "antipodas" - save vadinantis nacionalsocialistu (nors iš tikrųjų yra "liaudiškasis bolševikas") Tėvynės Gynėjas (Legionierius).

Kažkodėl nei vienas iš jų nenori vartoti žodį "liaudis", o būtinai kalba apie "tautą".

Tik bėda ta, jog nežinia kokią tautą - nes vienam "tauta" yra visi JAV gyventojai, o kitam - Sirijos, Irako ir Libijos...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007