Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 09 Geg 2024 12:26

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 08 Sau 2007 00:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Savivaldybių rinkimuose - šeštadalis Seimo narių

2007 sausio mėn. 6 d., Stasys Gudavičius, "Kauno diena"

    Daugiau kaip dvi dešimtys Seimo narių dalyvaus vasario 25-ąją vyksiančiuose savivaldos rinkimuose. Tačiau tik vienas kitas pasiryžęs palikti parlamentaro vietą ir išeiti dirbti į vietinę valdžią. Dažniausia su viena sąlyga - jeigu taptų meru.

    Konstitucinis Teismas yra leidęs Seimo nariams siekti mandatų savivaldybių tarybose, tačiau kai kurie politikai kritikuoja tokią galimybę tvirtindami, kad tai yra ne kas kita, o tik rinkėjų apgaudinėjimas.

                            Nedalyvaus tik valstiečiai liaudininkai

   Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, į kiek daugiau kaip pusantro tūkstančio vietų 60-yje savivaldybių tarybų turėtų būti iškelta apie 10 tūkstančių kandidatų. Jų sąrašus šiemet turi teisę registruoti 25 Lietuvoje veikiančios politinės partijos.

   Seime atstovaujamų partijų vadovai tvirtina, kad tik nedidelė dalis - maždaug šeštadalis - visų parlamentarų taps kandidatais į savivaldybių tarybas. “Kauno dienos” skaičiavimais, tokių Seimo narių bus 21.

   Tik Valstiečių liaudininkų sąjungos frakcijos atstovai kol kas neketina įsirašyti į kandidatų sąrašus artėjančiuose rinkimuose.

                                        Dar nepatvirtino galutinių sąrašų

    Gausiausiai savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvaus Seimo Darbo partijos frakcijos atstovai. Iš 26 šios frakcijos narių 5 ketina siekti savivaldybių tarybų narių mandatų. Darbo partijos pirmininko pavaduotoja Loreta Graužinienė dalyvaus rinkimuose į Ukmergės rajono savivaldybę, parlamentaras Manfredas Žymantas sieks mandato Zarasų rajono taryboje, Saulius Girdauskas turėtų tapti kandidatu į Kauno miesto, Saulius Bucevičius - Akmenės rajono savivaldybės tarybą.

    Buvęs Darbo partijos frakcijos lyderis Jonas Pinskus turėjo tapti pirmu numeriu šios partijos kandidatų į Vilniaus miesto tarybą sąraše. Tačiau pernai gruodį sostinės skyrius nusprendė kitaip. Pirmuoju numeriu šiame sąraše bus Darbo partijos Vilniaus miesto skyriaus vadovas Alvydas Pocius, todėl J.Pinskui reikės tenkintis antrąja arba trečiąja vieta sąraše.

    L.Graužinienė “Kauno dienai” sakė, kad nėra galutinai aiškūs dar maždaug dviejų dešimčių partijos skyrių kandidatų sąrašai. “Juose irgi gali atsirasti vienas kitas Seimo narys”, - tvirtino parlamentarė. Visus savo kandidatus Darbo partija galutinai ketina tvirtinti ateinantį trečiadienį įvyksiančiame tarybos posėdyje.

                                       Seimo vadovas nekandidatuos

    Iš 11 Liberalų sąjūdžio frakcijos narių 4 taip pat sieks savivaldybių tarybų narių mandatų. Šios partijos lyderis Petras Auštrevičius bus pirmasis kandidatų į Vilniaus miesto tarybą sąraše, Vytautas Grubliauskas sieks patekti į Klaipėdos miesto, o Vytautas Čepas - Klaipėdos rajono tarybą, Andrius Endzinas bandys tapti Šilutės rajono tarybos nariu.

    Iš 9 Naujosios sąjungos (socialliberalų) frakcijos Seime narių į savivaldą pretenduos 3. Algirdas Monkevičius bus įrašytas kandidatų į Vilniaus miesto savivaldybę viršuje, Vaclovas Karbauskis pretenduos į Tauragės savivaldybę, Valerijus Simulikas - į Šiaulių miesto tarybą.

    Tėvynės sąjungai atstovaujantys parlamentarai taip pat neatsilaikė pagundai dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose. Kazys Starkevičius pretenduos į Kauno miesto tarybą, Edmundas Pupinis - į Utenos rajono, Algirdas Vrubliauskas - į Alytaus rajono savivaldybės tarybą.

    Valdančiosios Socialdemokratų partijos frakcijoje Seime yra 26 nariai. 3 iš jų turėtų tapti kandidatais į vietinę valdžią. Vilniaus miesto tarybos narių kandidatų sąraše bus Algirdo Paleckio, Kėdainiuose - Algimanto Salamakino, Raseinių rajone - Gintauto Mikolaičio pavardės.

     Henrikas Žukauskas bus vienintelis iš dvylikos Pilietinės demokratijos partijai priklausančių Seimo narių, pretenduosiantis gauti ir savivaldybės tarybos nario mandatą. Jis bus įrašytas šios partijos kandidatų į Vilniaus miesto tarybą sąraše. Šios partijos vadovas, Seimo Pirmininkas Viktoras Muntianas atsisakė ambicijų “papuošti” kurį nors kandidatų į vietinę valdžią sąrašą.

                                                Rinkėjų neapgaudinės

     Iš 8 Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narių vienintelis šios frakcijos lyderis Raimundas Palaitis žada pretenduoti į naują Palangos miesto valdžią.

     Seimo “Tvarkos ir teisingumo” (liberalų demokratų) frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis “Kauno dienai” sakė, kad šios 8 narius vienijančios frakcijos daugumos principinė pozicija - nedalyvauti savivaldos rinkimuose. “Mes laikomės nuostatos, kad jeigu parlamentaras realiai nesirengia išeiti iš Seimo, tai jo dalyvavimas rinkimuose yra nesąžiningas rinkėjų atžvilgiu”, - sakė V.Mazuronis.

     Tačiau vienas šios frakcijos narys nepakluso šiai nuostatai. Remigijus Ačas turėtų tapti “Tvarkos ir teisingumo” partijos kandidatu į Raseinių rajono savivaldybės tarybą. Anot V.Mazuronio, toks R.Ačo žingsnis yra “jo paties apsisprendimo reikalas”.

                                   Uždraudė dvigubą mandatą

     Seime svarstant naują Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo redakciją, būta pasiūlymų įtraukti nuostatą, uždraudžiančią į vietinę valdžią pretenduoti Seimo nariams. Pagal tą pasiūlymą parlamentarui pirmiausia derėtų atsisakyti tautos išrinktojo mandato, tik tada jis galėtų tapti kandidatu į savivaldybės tarybą.

     Tačiau šiam pasiūlymui svarstymų metu nebuvo pritarta. Diskusijose, be kita ko, remtasi teisininkų išvada, kad tokio draudimo nenumato Konstitucija.


     Prieš ketverius metus priimtame nutarime Konstitucinis Teismas uždraudė Seimo nariams vienu metu turėti ir parlamentaro, ir savivaldybės tarybos nario mandatą.

     Tačiau tame pačiame nutarime Teismas nurodė, kad toks apribojimas nereiškia, jog Seimo nariai “neturi teisės siekti būti išrinktais savivaldybių tarybų nariais”. Konstitucijos sargai tik atkreipė dėmesį, kad jeigu Seimo narys dalyvauja savivaldybių tarybų rinkimuose kaip kandidatas ir yra išrenkamas į kurią nors vietinę tarybą, “jis iki naujai išrinktai savivaldybės tarybai susirenkant į pirmąjį posėdį privalo apsispręsti, ar eiti savo ankstesnes Seimo nario pareigas, ar būti savivaldybės tarybos nariu”.

     Tačiau kaip rodo praktika, beveik visi savivaldybių tarybų nariais išrinkti parlamentarai tuoj po rinkimų atsisako laimėto mandato perleisdami jį kitam partijos kolegai, kuris buvo likęs už savivaldybės tarybos durų, ir lieka Seime, tuo iš esmės apgaudami už jį balsavusius rinkėjus.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Pamokantys komentarai

Holms, 2007 01 07 00:24

    Tokie skaičiai tik parodo mūsų politinės sistemos supuvimą. Juk net arkliui turi būti aišku, kad nė vienas iš šitų seimūnų nesėdės savivaldybėse. Tai reiškia, kad politinės partijos neturi žmonių ir rimtų lyderių, o bendruomenės vietose tuo tarpu neprileidžiamos prie dalyvavimo rinkimuose.

Jonas P., 2007 01 06 16:21

    Kreipimasis į Lietuvos žmones - savivaldybių Tarybų rinkėjus.

    Kadangi Lietuvos parlamentarai negerbia savo rinkėjų,tyčiojasi iš mūsų, ignoruoja mūsų valią - nubauskime juos. Artėjančiuose savivaldybių rinkimuose siūlau NEBALSUOTI UŽ TUOS SĄRAŠUS, kur įtraukti Seimo nariai.

    Visi jie privalo geranoriškai pasitraukti iš Seimo, atsisakydami parlamentarų mandatų.Tik tokiu atveju jie būtų verti pagarbos ir už juos būtų galima balsuoti.

    NEBALSUOKIME UŽ APGAVIKUS.

2007 01 06 13:16

   Geriau būtų, kaip Šveicarijoje, seimūnai dirba ir gyvena savo apylinkėse, ir tik nustatytu laiku atvyksta į parlamentą aptarti pribrendusių klausimų.

   Senos, tvirtos, turtingos ir garbingos valstybės parlamentarai suvažiuoja į posėdžius dviračiais ir vėl išsiskirsto.

   Juos tenkina KELIŲ ŠIMTŲ METŲ parlamento pastatas, nereikia milijoninių rekonstrukcijų ir milijoninių išlaidų trintukams, valstybės piniginę saugo kaip savo. Sėdi ir dirba prie savo rinkėjų, mato jų rūpesčius ir pribrendusius reikalus (juolab dabar, su internetine telefonija galima bendrauti ir posėdžiauti, lyg visi čia pat būtų).

   O mūsiškiai vis lenktyniauja, lyg kadaise dėl pereinamosios Raudonosios vėliavos, kieno salė bus brangiausia Jevropoje, kieno ryšys toks, kaip kosminiams laivams.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007