Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 15 Geg 2024 01:03

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 15 Gru 2006 18:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Oligarchų ir turtuolių įtakos apribojimas


  Lietuvos Konstitucijoje ir įstatymuose teigiama, jos Lietuva yra demokratinė valstybė, visi asmenys yra lygūs, kiekvienas pilietis turi vieną balsą rinkimuose ir pan.

  Reali situacija kuo toliau tuo labiau skiriasi nuo šių gražių teiginių. Per kiekvienus sekančius rinkimus tiek savivaldybių tarybose, tiek Seime vis daugėja turtuolių, o pastaruoju metu ir asmenų, kuriuos galima be jokių užuolankų vadinti oligarchais.

  Akivaizdu, jog tokie asmenys toli gražu nėra altruistai, pašventę savo gyvenimą kovai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, o tuo labiau - nacionalistai-tautininkai-patriotai.

  Praktiškai visi visi jie yra atėję į verslą iš įvairių komunistinių-komjaunimo-kagėbistinių-sovietinių ūkinių-nomenklatūrinių struktūrų.

  Naujųjų milijonierių-politikų tarpe nėra nei vieno buvusio Lietuvos partizano, pogrindininko arba žmonių, kuriie sovietmečiu buvo oficialiai vadinami "buržuaziniais nacionalistais".

  Naujųjų milijonierių-politikų tarpe netgi nėra nei vieno žinomo mokslininko, o ką jau kalbėti apie kitus - nenomenklatūrinius - visuomenės sluoksnius.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 09 Vas 2008 15:46. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Gru 2006 18:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
  Turi būti panaikintas rinkimų užstatas.  

    Rinkimų užstatas yra ne kas kita kaip turto cenzas, apribojantis partijos ar atskiro asmens galimybes kelti kandidatus į Seimą, savivaldybės tarybas ar Respublikos prezidento postą.

   Galiojant šiandieniniam įstatymui, kandidatų kėlimo galimybes turi tik valdžios partijos ir turtingieji. Tai didelė neteisybė, tai didelis demokratijos pažeidimas.


*****************************************************************************************

Šaltinis - http://www.vrk.lt/2004/seimas/kandidatai.htm

Lietuvos įstatymai, apribojantys neturtingų piliečių dalyvavimą rinkimuose ir įtvirtinantys turtuolių dominavimą savivaldybių ir valstybės valdžios organuose

*****************************************************************************************

Šaltinis - http://www.litlex.lt/scripts/sarasas2.d ... 1&Id=45648

Skelbta: Valstybės Žinios, 2001.03.09, Nr.: 21, Publ. Nr.: 692

LIETUVOS RESPUBLIKOS SAVIVALDYBIŲ TARYBŲ RINKIMŲ ĮSTATYMO 38 STRAIPSNIO PAKEITIMO ĮSTATYMAS
                               
               2001 m. vasario 20 d. Nr. IX-184
                            Vilnius
                               
          (Žin., 1994, Nr. 53-996; 1999, Nr. 93-2710)
                               
 1 straipsnis. 38 straipsnio 1 ir 2 dalių pakeitimas

 1.  38  straipsnio  1 dalyje vietoj žodžių  "vienas   vidutinis mėnesinis   darbo  užmokestis  (VMDU)"  įrašyti  žodžius "yra paskutinio  paskelbto  šalies  ūkio  vidutinio  mėnesinio  darbo užmokesčio (toliau - VMDU) dydžio" ir šią dalį išdėstyti taip:

 "1. Rinkimų užstatas vienam kandidatų į tarybos narius sąrašui įregistruoti  rinkimų apygardoje yra paskutinio paskelbto  šalies ūkio  vidutinio  mėnesinio  darbo  užmokesčio  (toliau - VMDU) dydžio."

 2. 38 straipsnio 2 dalyje vietoj žodžio "pusė" įrašyti  skaičių "0,5" ir šią dalį išdėstyti taip:

 "2.  Rinkimų  užstatas pakeisti vieno kandidato vietą  sąraše, įrašyti  į sąrašą naują kandidatą - 0,5 VMDU, sujungti  kandidatų sąrašus - po 0,3 VMDU už kiekvieną sujungiamą sąrašą."
 
 Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.
 
RESPUBLIKOS PREZIDENTAS   VALDAS ADAMKUS

*****************************************************************************************

Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 41 straipsnis

2004 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai
Kandidatų kėlimas


    Rinkimų užstatas vienam kandidatui į Seimo narius įregistruoti vienmandatėje rinkimų apygardoje yra lygus paskutinio paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (toliau – VMDU) 1 dydžiui (1 146 litai).

    Įregistruojant vieną naują kandidatą vienmandatėje rinkimų apygardoje vietoj kandidato, kurio pareiškiniai dokumentai buvo atšaukti arba jis juos atšaukė pats, užstato dydis – 1 VMDU (1 146 litai).

    Rinkimų užstatas vienam kandidatų į Seimo narius sąrašui įregistruoti daugiamandatėje rinkimų apygardoje yra VMDU 20 dydžių. (22920 litų).

    Pakeičiant vieno kandidato vietą sąraše, įrašant į sąrašą naują kandidatą, užstato dydis – 1 VMDU (1 146 litai).,

    sujungiant kandidatų sąrašus – po 0,3 VMDU už kiekvieną sujungiamą sąrašą [color=Blue](343,80 littai).

    Rinkimų užstatai įregistruoti kandidatų sąrašą nustatomi du kartus didesni tai partijai, kuri paskutiniuose Seimo arba savivaldybių tarybų rinkimuose buvo iškėlusi kandidatus arba kandidatų sąrašą (sąrašus) ir nepateikė spaudoje paskelbtos ataskaitos apie lėšų šaltinius ir naudojimą rinkimų agitacijai kopijos.
 
   Per 40 dienų po galutinių rinkimų rezultatų paskelbimo Vyriausioji rinkimų komisija grąžina rinkimų užstatą jį sumokėjusiai partijai arba asmeniui, kai:

   iškeltas kandidatas į Seimo narius arba asmuo, išsikėlęs kandidatu į Seimo narius, išrinktas Seimo nariu vienmandatėje rinkimų apygardoje;
iškeltų kandidatų sąrašas (jungtinis sąrašas) įgijo teisę dalyvauti paskirstant mandatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir spaudoje yra paskelbta ataskaita, skelbtina pagal šį įstatymą, apie lėšų šaltinius ir naudojimą rinkimų agitacijai.

   Negrąžintini užstatai pervedami į valstybės biudžetą.

   Pagal Vyriausiosios rinkimų komisijos 2004 m liepos 12 d. sprendimą Nr.211 rinkimų užstatas vienam kandidatui yra 1 146 litai.

*****************************************************************************************

Šaltinis - http://www.lsp.w3.lt/DOC/Rinkimu_i_Euro ... atymas.doc

LIETUVOS RESPUBLIKOS RINKIMŲ Į EUROPOS PARLAMENTĄ ĮSTATYMAS
2003 m. lapkričio20 d. Nr. IX-1837, Vilnius

     40 straipsnis. Rinkimų užstatas

     1. Rinkimų užstatas vienam kandidatų sąrašui įregistruoti yra paskutinio paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (toliau – VMDU) 20 dydžių. [/color] (22920 litų).

     Pakeičiant kandidato vietą sąraše, įrašant į sąrašą naują kandidatą, užstato dydis – 1 VMDU, sujungiant kandidatų sąrašus – po 0,3 VMDU už kiekvieną sujungiamą sąrašą.

    Jei kandidato eilės numeris sąraše keičiasi dėl kito kandidato vietos sąraše pakeitimo ar naujo kandidato įrašymo, ar įrašyto kandidato išbraukimo, rinkimų užstatas neimamas.

     2. Partijai, kuri per paskutinius trejus Seimo, Europos Parlamento arba savivaldybių tarybų rinkimus nepateikė Politinių kampanijų finansavimo kontrolės įstatyme nustatytu laiku lėšų šaltinių ir jų naudojimo rinkimų agitacijai galutinių ataskaitų, arba jei buvo nustatyta, kad ataskaitose nėra nurodyti visi lėšų šaltiniai ar visos rinkimų agitacijos išlaidos, rinkimų užstatas vienam kandidatų sąrašui įregistruoti nustatomas tris kartus didesnis.

     3. Per 40 dienų po galutinių rinkimų rezultatų paskelbimo Vyriausioji rinkimų komisija grąžina rinkimų užstatą jį sumokėjusiai partijai, jeigu iškeltų kandidatų sąrašas (jungtinis sąrašas) įgijo teisę dalyvauti paskirstant mandatus ir partija pateikė lėšų šaltinių ir jų naudojimo rinkimų agitacijai ataskaitą.

     4. Negrąžintini rinkimų užstatai pervedami į valstybės biudžetą.

*****************************************************************************************

Niekieno neremiamas R. Paksas reikalauja grąžinti rinkimų užstatą

Šaltinis - http://www.elta.lt/rinkimai2004/index.php/lt/21075/

Vilnius, 2004 birželio 3 d. (ELTA).

   Apkaltos būdu iš pareigų pašalintas eksprezidentas Rolandas Paksas, deklaruojantis, kad savo rinkimų kampanijai nesurinko ir neišleido nė lito, reikalauja grąžinti 6040 litų rinkimų užstatą.

   Šį užstatą R. Paksas privalėjo sumokėti, kai siekė būti registruotas pretendentu į kandidatus pirmalaikiuose Prezidento rinkimuose.

*****************************************************************************************


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 15 Gru 2006 19:04. Iš viso redaguota 11 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Gru 2006 18:37 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Šaltinis - http://www.lietuvoskelias.lt/?_nm_shot= ... VMU1qWTJMa

Politinės partijos LIETUVOS KELIAS
PAREIŠKIMAS


    Šiuolaikinė vakarietiška demokratija remiasi politinio atsinaujinimo principu, kai visuotiniuose rinkimuose į atstovaujamą valdžią lygiomis teisėmis dalyvauja visos šalies politinės jėgos. Garbinga politinė konkurencija skatina kurti vertybinius idealus, naujas idėjas ir tampa būtinu politinės pažangos varikliu.

    Politinė partija LIETUVOS KELIAS yra nuosaiki tautinė politinė jėga, kurios programinis tikslas yra įgyvendinti mūsų valstybės modernizavimo strategiją naujoje europinėje bendrijoje (http://www.lietuvoskelias.lt).

    Įkūrėme šią naują politinę organizaciją suprasdami, kad šiandieninė valdžia neįstengia nei mažinti korupcijos, nei spręsti naujų šalies ūkio ir vidaus politikos uždavinių. O juk istoriniai žingsniai ES įpareigoja mūsų valstybę plėtoti efektyvų valdymą, konkurencingą ir naujų technologijų pagrindu augančią ekonomiką. Šių nacionalinių tikslų įgyvendinimui pirmiausiai reikalinga racionali darbo politika. Deja, šiandien valdžia vis dar nemato šimtų tūkstančių iš šalies emigruojančių jaunuolių, t.y. sparčiai prarandamo darbo jėgos potencialo.

    Senkantys darbo jėgos – ypač kvalifikuotos – ištekliai neabejotinai ribos mūsų šalies verslumo galias jau artimiausioje ateityje.

    Šiandien būtina reformuoti  mokesčių ir atsilikusią darbo užmokesčio sistemą, nelaukiant kol galutinai  prarasime geriausius šalies specialistus. Ir kiek dar galime ignoruoti gėdingą faktą, kad lietuvių medikų ar kitų specialistų atlyginimas yra žymiai mažesnis net už europinio bedarbio pašalpą. Nekalbant jau apie pensijas, kurios yra pačios mažiausios visoje demokratinėje Europoje. Lietuvai yra būtinas politinis atsinaujinimas ir nauji valstybiniai sprendimai.

    Tačiau šiandien nerimą kelia tai, kad pradedamos riboti šalies politinių partijų veiklos galimybės ir jų indėlis į politinės pažangos procesus.

    Jei vakarietiškos demokratijos valstybėse politinių partijų veiklai yra skiriama stabili finansinė parama, tačiau Lietuvoje ji skiriama tik ???geriausioms" politinėms jėgoms:

    šiais metais didžiosios politinės partijos iš valstybės biudžeto pasiskyrė sau milijoną litų  - dvigubai daugiau lėšų nei pernai, tačiau ši partinių privilegijų politika neskatina teisingumo, idėjų ar jų  alternatyvų pasirinkimo politikos.

    Rinkimų į Europos Parlamentą įstatymo 40 str. yra nurodomas rinkimų užstatas vienam kandidatų sąrašui įregistruoti – net 20 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžių, o laiku nepateikus tam tikrų duomenų – rinkimų užstatas vienam kandidatų sąrašui įregistuoti yra jau tris kartus didesnis!

    Neseniai Seime svarstytame naujos redakcijos Politinių partijų ir organizacijų įstatymo projekte yra numatytas jau privalomas tūkstančio politinės partijos narių skaičius.

    Akivaizdu, kad būtina atlikti tokių politinių partijų ir organizacijų auditą, kurios nedalyvauja  rinkimuose, nesugeba kurti savo programinių siekių, nepateikia net finansinių ataskaitų. Tačiau politinių partijų masiškumo reikalavimas – tai jau žingsnis atgal į netolimą praeitį, kai viena partija buvo privalomai masiškiausia visoje šalyje.

    Mes, politinės partijos LIETUVOS KELIAS vadovai, reiškiame protestą dėl privilegijų teikimo atskiroms politinėms partijoms ir dirbtinai sudaromų nelygių galimybių jų veiklai.

     Politinių partijų monopolis – tai vidinė grėsmė politinei mūsų šalies pažangai naujoje europinėje bendrijoje.

         LIETUVOS KELIO pirmininkė Dr. Lilijana Astra  

Taryba:

Algimantas Zabulionis
Elona Gubavičiūtė
Vilius Morkūnas
Arūnas Bliūdžius

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 15 Gru 2006 18:58. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Gru 2006 18:47 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Niekieno neremiamas R. Paksas reikalauja grąžinti rinkimų užstatą

Šaltinis - http://www.elta.lt/rinkimai2004/index.php/lt/21075/

Vilnius, 2004 birželio 3 d. (ELTA).

   Apkaltos būdu iš pareigų pašalintas eksprezidentas Rolandas Paksas, deklaruojantis, kad savo rinkimų kampanijai nesurinko ir neišleido nė lito, reikalauja grąžinti 6040 litų rinkimų užstatą.

   Šį užstatą R. Paksas privalėjo sumokėti, kai siekė būti registruotas pretendentu į kandidatus pirmalaikiuose Prezidento rinkimuose.

   Liberalų demokratų partijos atstovas Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) Algirdas Makauskas ketvirtadienį žurnalistams aiškino, jog R. Pakso sumokėtas užstatas turi būti jam grąžintas.

   "R. Paksas surinko daugiau kaip 20 tūkst. jį remiančių piliečių parašų, bet, nepaisant to, nebuvo registruotas kandidatu. Manome, kad užstatas turi būti grąžintas", - teigė A. Makauskas.

    VRK, remdamasi įstatymų reikalavimais, neregistravo R. Pakso kandidatu į prezidentus ir nutraukė R. Pakso įteiktų parašų tikrinimą, Konstitucinis bei Vyriausiasis administracinis teismai šį VRK sprendimą pripažino teisėtu. Juo labiau, Konstitucinis Teismas nutarė, jog Konstituciją šiurkščiai pažeidęs ir priesaiką sulaužęs asmuo ne tik 5 metus, bet apskritai niekada negali pretenduoti ne tik į Prezidento postą, bet ir į kitus aukščiausius valstybės postus, kuriuose reikia prisiekti.

    VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas sakė kol kas negavęs jokio oficialaus nei paties R. Pakso, nei liberaldemokratų kreipimosi dėl užstato grąžinimo. Z. Vaigauskas abejojo, ar toks kreipimasis būtų pagrįstas.

    "Prezidento rinkimų įstatymas numato, kad rinkimų užstatas yra grąžinamas po rinkimų tam kandidatui, kuris surenka ne mažiau kaip 5 proc. rinkėjų balsų. R. Paksas nėra registruotas kandidatu, tai pagal rinkimų įstatymą reiškia, kad jis netenka to užstato", - aiškino Z. Vaigauskas.

     VRK vadovas pažymėjo, kad jei komisija gaus oficialų ir motyvuotą kreipimąsi, tuomet spręs, ar grąžinti R. Paksui užstatą, ar ne.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Vas 2007 14:04 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Apie beribę rinkimų agitacijos fantaziją


2007 vasario mėn. 1 d., Doc. dr. Lidija Šabajevaitė, laikraščio „Lietuvos profsąjungos“ apžvalgininkė, „Lietuvos profsąjungos“

   Prasideda medžioklės sezonas. Medžiojami piliečių rinkėjų balsai artėjančiuose savivaldybių rinkimuose. Pagrindinis dėmesys skiriamas eiliniams žmonėms, nes su elitu jau seniai užmegzti geri ryšiai, pagrįsti principu „tu man - aš tau“. Elitas puikiai žino, kurioms partijoms vadovauja savojo klano nariai ir su kuriomis lengviau bei pigiau susitarti dėl verslo reikalų ar solidžios paramos gavimo.

  Dar geresnis variantas - pačiam gauti vietą partinio sąrašo priekyje ir būti beveik užtikrintam, kad galėsi sėkmingai tvarkytis ir versle, ir vietos taryboje. Užtat verslininkai dosniai finansuoja partijų rinkimines kampanijas, kurių pagrindiniu taikiniu yra paprastieji žmonės. Svarbu juos patraukti savo pusėn, kad pats atsidurtum valdžioje. Tam naudojamas spalvingas priemonių arsenalas.

  Pavyzdžiui, klausiama: ar tau nenusibodo būti varinėjamam po savivaldybės koridorius? Ar visą amžių dirbote tam, kad jus mindžiotų poliklinikose ir stumdytų ligoninėse? „Laikas keistis“. Žmonės tikrai nori pokyčių, bet kartu jie gerai atsimena, kad po rinkimų visi pažadai ką nors keisti labai greitai užmirštami arba girdi aiškinimus, kad politikai neturėjo pakankamai galių, buvo netinkamos sąlygos ir pan. Jei šūkį „Laikas keistis“ Tėvynės sąjunga būtų iškėlusi tuoj po praėjusių savivaldos rinkimų ir nuosekliai jį būtų taikiusi pirmiausiai sau, dabar, ko gero, patrauktų nemažai žmonių.

   Jei rinkėjai susigundytų nors vienai dienai tapti ponais, jiems reikėtų rinktis tuos, kurie sakosi esą „pašaukti tarnauti Jums“. Valstiečiai liaudininkai rūpinasi ūkininkais bei žemdirbiais-sklypininkais vis primindami, kad ES fondai žemės ūkiui dar neišsemti ir kad tradicinis kaimas gyvuos ilgai. Anot jų, į ES senbuves neverta žvalgytis, nors jų fermeriai rimtai nuogąstauja dėl sunkios konkurencijos, klimato pokyčių, aplinkosaugininkų bei medikų reikalavimų auginamai produkcijai. Siekdami patraukti ir miestiečius, „tarnai“ pradėjo akciją „Būk saugus kelyje“ (ji tikrai pagirtina) ir dalija ne tik lankstinukus, bet ir atšvaitus. Tai puiki gundymo priemonė - kas nenorės veltui gauti daikto, kurį vairuotojai privalo įsigyti už savo pinigus. Bet kodėl dalintojai tik dabar susirūpino traumuojamais bei žūstančiais keliuose, kodėl tik dabar ėmėsi gelbėjimo akcijos, nors patys sako, kad per vienerius metus buvo užmušta bei suluošinta tiek, kiek gyvena visame Pasvalyje?

   Piliečiams, mėgstantiems azartinius lošimus, socialdemokratai siūlo įsijungti į numerių spėliojimo žaidimą, žadėdami laiminguosius pakviesti į svečius pas partijos pirmininką bei premjerą. Viliojantis prizas. Laimėjusieji galės pasigirti, jog pabuvojo garsiosiose Turniškėse, apie kurias eiliniai mirtingieji gali tik svajoti. Jei pasiseks, galės net paglostyti pirmininko šunį ar premjero katiną. Tik nepamirškite, kad einant į svečius dera neštis kokią nors dovaną, pavyzdžiui, garantuotą balsą. Ne mažiau įdomus ir kitas jų pažadas vilniečiams: 2007-aisiais išlaisvinti Vilnių taip, kaip jis buvo išvaduotas 1939-aisiais. Vėl galime žaisti spėlionę, kas sieja šias dvi datas. Apie galimus variantus geriau patylėti, kad visai nesukompromituotume socdemų.

    XXI amžiaus žmonėms vis trūksta laiko. Tą gerai žinodama Liberalų ir centro sąjunga vilniečiams siūlo modernų greitaeigį tramvajų. Vienos jo linijos „Stotis - Santariškės“ nutiesimas kainuotų tik pusę milijardo litų. Darbus galėtų atlikti kokia nors dukterinė „Rubikono“ firma. Beje, mašinų kamščiai vargina ir kitus liberalų valdomus miestus, pavyzdžiui, Klaipėdą. Čia įrengti tramvajų būtų dar lengviau, nes mieste yra 2-3 lygiagrečios gatvės. Juk būtų komfortabilu lėkti, sakykim, nuo lobingosios Karklės iki pat Libartų, amžinojo poilsio vietos.

   Pakeliui nebėra jokių lūšnų, vadinasi, klaipėdiečiams, skirtingai nuo Vilniaus, nereikėtų kurti ugnies. Bėda tik ta, kad neklusnūs piliečiai vis vien neatsisakys savo automobilių ir murdydamiesi duobėse toliau peiks valdžią, kuri pinigų skiria tik centrinių, paradinių gatvių remontui. Arba naujoms Pilies gatvės lauko prekyvietėms, nors rimtai baudėsi visus prekiautojus ištremti į Tymo kvartalą prie Vilnios, kur irsta dailiai įrengtos stoginės. Neabejotina, kad Pilies gatvės prekiautojai bus patenkinti ir balsuos už LiCS, net nesusimąstydami apie neracionaliai švaistomus viso miesto pinigus.

  Nebūtina ką nors ypatingo žadėti bei įsipareigoti, galima dėmesį patraukti ir kitaip. Štai Darbo partija panaudojo „auksinę antį“ - savo buvusį lyderį. Visi svarsto: parskris „antelė“ į Lietuvą, ar ne? Esmė ne „antis“. Svarbu, kad rinkėjai neužmirštų partijos, kuri sugebėjo gauti daugiausiai vietų Seime.

    Sakoma, kad vargas bei poreikis ugdo fantaziją. Iki rinkimų dar visas mėnuo. Girdėsime daug įvairiausių pažadų, o galbūt gausime ir šiokių tokių dovanų iš kadenciją baigiančių tarybų. Štai Vilniaus valdžia padovanojo visiems miesto pensininkams teisę važinėti viešuoju transportu perpus pigiau. Nebūsime naivūs ir neklausime, kodėl tai padaryta būtent dabar.

   Rinkėjų agitacija prasidėjo anksčiau nei leidžia įstatymas. Ne vienoje TV studijoje partijų lyderiai bei atstovai diskutuoja apie savivaldos svarbą, o telefonu skambinančių žiūrovų absoliuti dauguma mano, jog naujosios tarybos niekuo nesiskirs nuo senųjų. Aktyviems piliečiams vėl teks teismuose ginti viešuosius reikalus. Gaila. Labai gaila: rinkėjų pesimizmo, partijų autoriteto visiško smukimo bei nusivylimo demokratija.

  P.S. Rinkiminė kampanija tuoj įsibėgės. Ar bus kalbama apie aktualius bendruosius reikalus, galėsime pasvarstyti kitą sykį.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 17 Vas 2007 14:08. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Vas 2007 14:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Rinkimų kampanijai skiriami milijonai


2007 vasario mėn. 17 d., Stasys Gudavičius, "Kauno diena"

   Vis labiau artėjant savivaldybių tarybų rinkimams, partijos negaili pinigų agitacijai. Preliminarios ataskaitos rodo, kad šiems rinkimams, kaip ir visiems ankstesniems, bus išleistas ne vienas milijonas litų. Kol kas didžiausia rinkimams paaukota suma gali pasigirti Valstiečių liaudininkų sąjunga. Vien į partijos centrinę rinkimų sąskaitą iki šiol yra įplaukę 1,24 mln. litų.

                         Pateiktos pirminės deklaracijos

   Pagal įstatymą, likus 10 dienų iki rinkimų partijos turi pateikti pirmines finansines politinės kampanijos ataskaitas. Tad praėjusį ketvirtadienį Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) užplūdo vasario 25 dieną įvyksiančiuose savivaldos rinkimuose dalyvaujančių politinių partijų ataskaitos apie iki šiol kampanijai surinktas lėšas.

   Ataskaitas turėjo pateikti ne tik partijų centriniai biurai, bet ir visų rinkimuose dalyvaujančių vietinių skyrių finansiniai padaliniai, jeigu jie buvo paskelbti savarankiškais kampanijos dalyviais.

   Preliminarios ataskaitos rodo, kad šiems rinkimams, kaip ir visiems ankstesniems, bus išleistas ne vienas milijonas litų. Tik šįkart daugiausiai pinigų skiriama ne iš įvairių fizinių ar juridinių asmenų paaukotų lėšų, bet iš pačių partijų iždų.

   Kol kas didžiausia rinkimams paaukota suma gali pasigirti Valstiečių liaudininkų sąjunga. Vien į partijos centrinę rinkimų sąskaitą iki šiol yra įplaukę 1,24 mln. litų. Kadangi daugelis partijos kandidatų sąrašų turi atskiras sąskaitas, iš tiesų valstiečių liaudininkų surinkta ir išleista rinkimams suma bus gerokai didesnė. Daugiausia pinigų rinkimams skyrė pati sąjunga - jos pervesta suma beveik siekia milijoną litų.

  Liberalų sąjūdžio centrinėje rinkimų sąskaitoje iki šiol sukaupta 854 tūkstančiai litų. Dosniai šiai partijai nuosavą piniginę atvėrė “Hermis Capital” valdybos pirmininkas Nerijus Dagilis. Jis paaukojo 38 tūkst. litų. Bendrovės “Maraksis” ir “Gilminta” atseikėjo po 39 tūkst. litų. Po 20 tūkst. litų partijai pervedė kaunietis Stasys Žirgulis bei Ona Balžekienė.

                               Perveda iš partinės kišenės

   Socialdemokratų partija pirminėje finansinėje ataskaitoje deklaravo gavusi 787 tūkst. litų. Pusę šios sumos - 390 tūkst. litų - socialdemokratai skyrė iš partijos lėšų. Po 20 tūkst. litų valdančiąją politinę jėgą parėmė bendrovės “Kaminta” ir “Kauno laisvosios ekonominės zonos valdymas”. Kitos aukos - gerokai kuklesnės, dažniausiai nesiekiančios nė 5-6 tūkst. litų.

   Partija “Tvarka ir teisingumas” (liberalai demokratai) savivaldos rinkimams daugiausia leidžia nuosavas lėšas. Ji deklaravo į partijos centrinę rinkimų sąskaitą pervedusi 736 tūkst. litų.

   Naujoji sąjunga (socialliberalai) nurodė centralizuotai rinkimams kol kas skyrusi 420 tūkst. litų. Visi jie į specialiąją partinę rinkimų sąskaitą pateko iš partijos iždo. Be to, šimtus tūkstančių litų socialliberalai surinko vietinių skyrių rinkimų sąskaitose.

   Nemažomis sumomis save taip pat parėmė Liberalų ir centro sąjunga. Šios politinės jėgos centrinėje rinkimų sąskaitoje kol kas yra 304 tūkst. litų. Liberalcentristai tvirtina ne itin aktyviai prašantys žmonių ir įmonių finansinės pagalbos, nes derasi su bankais dėl paskolos ėmimo. Šiai rinkimų kampanijai ketina pasiskolinti apie 600 tūkst. litų. Skolą ši partija numato grąžinti balandį, vos gavusi dotaciją iš valstybės.

   Tėvynės sąjungos savivaldos rinkimams skirtoje centralizuotoje piniginėje dabar yra 422 tūkst. litų. Didžiausią sumą - 40 tūkst. litų - šiai politinei jėgai paaukojo bendrovė “Aluotinfra”, 39 tūkst. litų nepagailėjo “Euro-Construct”, 37,5 tūkst. litų - įmonė “Velba 7”.

   Pilietinės demokratijos partijai rinkimams kol kas pavyko surinkti 208 tūkst. litų. Didesnė dalis šių pinigų yra partijos iždo skirtos lėšos. Be to, 37 tūkst. litų jai skyrė Kauno termofikacijos elektrinė ir 35 tūkst. litų - “Achema”.

                               Ne visi turi “kaunietiškus” iždus

   Iš didžiųjų parlamentinių partijų kol kas ploniausiai atrodo Darbo partijos piniginė. Joje - vos 115 tūkst. litų. Tačiau ši suma nerodo tikros padėties, nes daugelis šios partijos skyrių dar turi atskiras sąskaitas agitacinei kampanijai finansuoti. Štai vien Darbo partijos Kauno skyrius savivaldos rinkimams iki šiol surinko 168,6 tūkst. litų. Didžiausias finansines injekcijas šiam skyriui “suleido” bendrovės “Pigios drapanos”, “Tokita”, “Ritėjus”, “Sabelijos prekyba”. Jos visos Darbo partijos Kauno skyriui atseikėjo po 39 tūkst. litų.

   Daugelis Liberalų ir centro sąjungos skyrių taip pat turi atskiras rinkimų sąskaitas. Kaune šiai partijai po 39 tūkst. litų skyrė bendrovės “Alytaus pašarai”, “Pūkas” ir Kauno miesto tarybos narys Kęstutis Mikėnas. Bet dosniausia liberalcentristų Kauno skyriaus rėmėja yra pati partija, kauniečiams paaukojusi 100 tūkst. litų. Iš viso Liberalų ir centro sąjungos kauniečių skyriaus rinkimų sąskaitoje iki šiol sukaupta 226 tūkst. litų.

   Kauniečiai iš konservatorių partijos į savo vietinę rinkimų sąskaitą kol kas surinko 68 tūkst. litų. Iš jų 40 tūkst. litų skirta iš Tėvynės sąjungos iždo, 20 tūkst. litų paaukojo bendrovė “YIT Kausta”.

   Naujosios sąjungos Kauno skyriaus rinkimų sąskaitoje šiuo metu yra 52 tūkst. litų. Iš jų po 10 tūkst. litų skirta iš bendrovės “Giedrolos investicija” bei Kauno termofikacijos elektrinės biudžetų.

   Pilietinės demokratijos partijos Kauno miesto skyriui 20 tūkst. litų rinkimams paskyrė pačios partijos centrinis štabas.

    Socialdemokratai neturi atskirų skyrių sąskaitų, visi finansiniai reikalai tvarkomi per šios partijos centrinį rinkimų štabą ir vieną sąskaitą. Todėl nėra tiksliai žinoma, kiek socialdemokratai skiria rinkimų agitacijai Kaune.

   Galutinės rinkimų kampanijos finansinės ataskaitos VRK turi būti pateiktos praėjus 25 dienoms po rinkimų rezultatų paskelbimo, tai yra iki kovo 29 dienos.

                                            "Kauno diena"

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

blinda, 2007 02 17 11:45

  geda, kai už pinigus perkama valdžia, butu mano valia nebutu skiriama anei vieno lito. LIETUVOS GEDA, kada už pinigus einama i valdzia. Nelaime.

kiemsargis, 2007 02 17 11:58

  Kuo jie daugiau skiria rinkimų kompanijos, tuo daugiau nori atsiimti atėję į valdžią. Egzistuoja tiesioginė priklausomybė.

Artojas, 2007 02 17 12:00

  Tai pati šlykščiausia ir debiliškiausi komunistinė kosmopolitinė rinkimų agitacija už nugviežtus tautos pinigus.

Algis, 2007 02 17 12:01

   Va del to tur but si karta i rinkimus neisiu. Visa laika buvau samoningas pilietis ir balsuodavau uz ta pacia partija, taciau, pamates, kad tie, kurie eina tarnauti zmonems ta tarnavimo galimybe nusiperka, nusprendziau, kad man tokiu tarnu nereikia

   (cia paminetos garsios Euro-Construct kompanijos gen. direktorius Vilius Navickas, paaukojes 39 000 Lt, persoko is 14 vietos sarase, kuria buvo gaves reitinguojant TS Vilniaus m. kandidatus, i 7).

GĖDA, 2007 02 17 12:10

   Nebereikalo ta utiugova laksto pas savo kremliaus remėjus. Tą šiukšlę reikia vyt iš Lietuvos. Jai vienintelis kelias kaip ir uspaskiui. Žmones atsipeikėkit.

vot, 2007 02 17 12:16

  va susitiko utiugovna užvakar su ruskiu kgb-istu, ir partijos kasoje atsrado " suaukoti " milijonai.

lolita, 2007 02 17 12:16

  ash pinigu pavalgyti neturiu nes visi pinigai nueina i banka uz buta ir kt ziaurioms imonems uz paslaugas, o jie savo skrajukes ir kt meto. Juk tokiu kaip ash dauguma Lietuvos gyventoju. Geriau jau nematyciau tu nesamoniu ir nezinociau kur milijonai ish biudzeto, kur mano kapeikeles valstybe laiko, i ora ishleidziamos.

Antanas, 2007 02 17 12:40

  Aišku valstiečiai liaudininkai tai buvusi komunistinė nomenklatūra skirta ardomiesiems darbams žemės ūkyje.tikiuosi kad bus išaiškinta kokia dalis rėmimo lėšų atkeliavo iš Kremliaus

alg, 2007 02 17 12:41

  Cinishkiausiai, atrodo, pinigus renka valstiechiai liaudininkai ne be reikalo visuomeneje sklando gandai, kad dalijant ES fondo lesas, kiekvienas solidesne suma prasantis subjektas moka i Prunskienes gaujos kasa, netiesiogiai, o per tarpininkus duokle, nuo paramos sumos procentais ...

  Jeigu tokia maza partijele jau visus kitus politikus perspjove, reiskia sunku paneigti fakta, kad tai netiea? Ka pasakys VRK?

Rūta, 2007 02 17 12:49

   Prieš karą Lapėse, bažnyčios žemėje (vis dar negražintoje) pastatytas Laisvės paminklas, sovietmečiu išniekintas (uždedant Stalino galvą), po to nuverstas ir užkastas (žmonėms žinomoje vietoje) iki šiol niekaip„negali“ būti atstatytas...nors toje vietoje ilsisi septyni Lapėse žuvę sovietų kariai, o netoliese užkasti pokario Lietuvos partizanai...

   Detaliau viskas aprašyta GOOGLE, randama paieškos laukelyje įrašius: LAISVĖS PAMINKLAS. Ten rasite visą šios, mūsų daugumos lietuvių LAISVĘ atitinkančios istorijos aprašymą.

   Šio paminklo „atstatymo‘ istorija labai atitinka mūsų šių dienų gyvenimo LAISVĖJE aktualijas. Mes galim ieškoti kaltų toli nuo Lietuvos, galim kaltinti VIENAS KITĄ ir patys SAVE...Bet nuo to niekas kažkodėl nesikeičia...

   MŪSŲ LAISVĖ IR TOLIAU LIEKA UŽSTATYTA IR UŽRAKINTA SANDĖLYJE...IR VERTINAMA TŪKSTANČIAIS...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 06 Rgs 2007 23:12 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Už vieną balsą partijoms – po 2 litus iš biudžeto


Eglė Digrytė, http://www.DELFI.lt
2007 rugsėjo mėn. 6 d.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=14301796

   Ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos ir kitų nusikaltimų Darbo partijai neužkirto kelio gauti beveik 2 mln. litų dotaciją   iš valstybės biudžeto. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), atsižvelgdama į kelerių pastarųjų rinkimų rezultatus, aštuonioms partijoms ketvirtadienį   paskirstė 7,5 mln. litų.

    Didžiausias kąsnis – 1 mln. 903 tūkst. 616 litų – atiteko “darbiečiams”, kurie yra atsidūrę prokurorų akiratyje.

    Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingos Darbo partijos buhalterinės apskaitos tvarkymo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo ir kitų nusikaltimų. Šioje byloje įtarimai yra pareikšti partijos įkūrėjui ir buvusiam lyderiui Viktorui Uspaskichui.

    1 mln. 337 tūkst. 655 litus gavo Tėvynės sąjunga,

    1 mln. 228 tūkst. 179 litus – Socialdemokratų partija.

    Liberalų ir centro sąjungai atiteko 975 tūkst. 36 litai,

    partijai “Tvarka ir teisingumas” – 695 tūkst. 499 litai.

    558 tūkst. 415 litų VRK skyrė Valstiečių liaudininkų sąjungai,

    458 tūkst. 694 litus – Naujajai sąjungai,

    342 tūkst. 902 litus – Lietuvos lenkų rinkimų akcijai.


    Dotacijos buvo padalintos, atsižvelgus į 2004-iųjų Seimo ir šių metų metų savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus.

    Iš už minėtas partijas per abejus rinkimus buvo balsavę beveik 3 mln. 880 rinkėjų, taigi vienas balsas kiekvienai politinei atnešė po 1,9 lito.

    Iš viso šiais metais partijos, nepadariusioms šiurkščių įstatymų pažeidimų, iš valstybės biudžeto buvo numatyta skirti 15 mln. litų. Pusė šios sumos buvo padalinta pavasarį.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 25 Bal 2008 11:52. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Lap 2007 20:33 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Siūloma atsisakyti juridinių asmenų aukų partijoms


ELTA
2007 lapkričio mėn. 10 d.

    Atsisakyti juridinių asmenų aukų politinėms partijoms ir politinių kampanijų finansavimui siūloma naujos redakcijos Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pakeitimo projekte.

    Tikimasi, kad, priėmus šį Seimo posėdžių sekretoriate teisingumo ministro Petro Baguškos įregistruotą projektą, bus panaikinta politinių partijų priklausomybė nuo stambių aukotojų įtakos priimant politinius sprendimus.
 
    Naujame dokumente, kurį rengė Teisingumo ir Finansų ministerijos, siūloma nustatyti pareigą fiziniam asmeniui, paaukojusiam partijai ar politinei kampanijai daugiau kaip 150 MGL dydžio auką, deklaruoti turtą ir pajamas. Šia nuostata siekiama, kad juridinių asmenų pinigai nebūtų skirstomi per fizinius asmenis, taip pat kad nekiltų abejonių, ar konkretus asmuo pagal savo turimas pajamas galėjo paaukoti minimą sumą.

    Projekte numatomas papildomas politinių partijų lėšų šaltinis - nuolatinių Lietuvos gyventojų pajamų mokesčio dalis, gyventojų prašymu pervedama politinei partijai, taip didinant netiesioginį partijų finansavimą iš valstybės biudžeto.

    Projekto rengėjai siekia didinti valstybės biudžeto lėšų dalį partijų biudžete ir taip mažinti poreikį partijoms ieškoti kitų (tarp jų ir neskaidrių) lėšų šaltinių.

    Todėl siūloma skirti biudžeto lėšų visoms partijoms, atitinkančioms Politinių partijų įstatymo reikalavimus, kurių nariai moka nario mokestį, paskirstant joms dalį (10 procentų) visų lėšų, numatytų biudžete partijų finansavimui. Kitą dalį valstybės biudžete numatytų lėšų politinėms partijoms siūloma paskirstyti proporcingai rinkėjų paduotiems per rinkimus balsams, mažinant gautų rinkėjų balsų ribą nuo 3 iki 1 procento.

    Siekiant riboti politinei reklamai skiriamų lėšų dydį projekte siūloma rinkimų agitacijai skirtas diskusijų, politinių partijų rinkimų programų pristatymo, debatų, pokalbių laidas televizijoje apmokėti tik iš valstybės biudžeto skiriamos dotacijos politinei partijai. Taip pat siūloma drausti televizijoje kitokią politinę reklamą negu minimos laidos.

    Naujo įstatymo projekto rengėjai siūlo stiprinti partijų finansavimo kontrolę numatant, kad už tai yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Projekte kaip viena iš kontroliuojančių institucijų numatyta ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Siūloma suteikti VRK galimybę pripažinti rinkimų rezultatus negaliojančiais, jeigu iš pateiktos galutinės finansavimo ataskaitos bei auditoriaus ataskaitos paaiškėja, kad buvo padaryti finansavimo tvarkos pažeidimai, turėję esminės įtakos rinkimų rezultatams. Tuo tikslu siūloma pagreitinti galutinių ataskaitų teikimą ir prailginti laiką iki galutinių rinkimų rezultatų paskelbimo.

    Teikiamame projekte numatyta trumpinti terminą politinių kampanijų dalyvių politinės kampanijos laikotarpiu atsiradusiems skolos įsipareigojimams įvykdyti. Kad tokios skolos netaptų negrąžintinomis dovanomis politinėms partijoms, siūloma jų grąžinimo terminą sutrumpinti nuo 6 mėnesių iki 1 mėnesio nuo politinės kampanijos pabaigos.

    Projekto rengėjai tikisi, kad jį priėmus padidėtų politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo skaidrumas, pagerėtų jų finansavimo kontrolė, taip pat užtikrinus biudžetinį finansavimą sustiprėtų partijos.

ELTA

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Rinkejas, 2007 11 10 20:38

    Ir jokio partiju finansavimo is biudzeto - tai yra mokesciu moketoju pinigais. Kas nori gali skirti % nuo pajamu mokescio savo partijai, kas nori tegul moka nario mokesti.

    As asmeniskai neskirciau ne vieno cento nei vienai is dabartiniu parazitu partiju!

Totas, I, 2007 11 10 21:30

    Vėl ketinama taisyti partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymą. Visi sutinkame, kad jis netobulas ir neveiksmingas. Politikai eilinį kartą skelbia kovą neskaidriam partijų finansavimui. Griežtinamas įstatymas ir didinamas finansavimas iš biudžeto. Žiniasklaida jau skelbia, kad „Rengiamas smūgis partijų juodosioms kasoms“. Bet, ar tai tiesa?

    Norint atsakyti į šį klausimą pirmiau reikia išsiaiškinti, kas yra partijų juodosios kasos? Tik išsiaiškinus kaip jos susidaro galime spręsti, ar numatomos naujos priemonės bus veiksmingos. Bent kiek išmanantis politiką ir verslą žmogus apytiksliai gali nusakyti kaip gali susidaryti partijos juodoji kasa. Visų pirma reikia pabrėžti, kad juodoji partijos kasa yra niekur nedeklaruoti pinigai. Į šią kasą jie atėjo neoficialiai. Verslininkai ir politikai nenorėdami viešai rodyti savo paramą partijai priversti slėpti partijos finansavimui skirtas lėšas. Norėdami išvengti viešumo jie priversti ieškoti būdų kaip tą padaryti.

    Vienas iš tokių būdų yra verslininkų savo jėgomis „išplauti“ pinigai. Jie išgryninami ir „išeina iš apskaitos ir apyvartos“. Tokie pinigai „neegzistuoja“ ir jie gali lengvai būti perduoti partijai. Jų dydį žino tik susitariančios šalys. Reikia pripažinti, kad verslininkams šis būdas yra nepatogus, nors politikų ir mėgstamas, nes jiems sunku dideles lėšas išimti iš apskaitos. Žiniasklaidoje šis būdas gana plačiai buvo aprašytas Vilniaus mero rinkimų byloje.

    Kad būtų lengviau verslininkams politikai susigalvojo kitą būdą – tai lėšų pervedimą į viešąsias įstaigas, fondus ir panašias organizacijas, kurias valdo partija ar partijos vadovybei artimi asmenys. Šiuo atveju partijos vadovybių kontroliuojamos įstaigos „išima iš apskaitos“ pinigus ir perduoda vadovams ar į partijos juodąją kasą.

    Tiesa, dažnai pati įstaiga už partiją apmoka išlaidas. Kadangi partija yra kitas juridinis asmuo ir formaliai nesusijęs su minėtomis įstaigomis, tai jų išlaidos nepatenka į partijų deklaracijas. Žiniasklaidoje šis būdas buvo paminėtas, kai Konservatoriai prašė „Dujotekanos“ vadovo pervesti partijai paramą į jų nurodytą įstaigą.

    Taip pat labai reikšminga paramos forma yra pačių verslininkų tiesiogiai daromos išlaidos už partijas. Šis būdas paminėtas tiriant Darbo partiją. Manyčiau, kad yra ir kitų neskaidraus politikų ir partijų finansavimo būdų, bet jų nežinau, nes nebuvau aptikęs žiniasklaidoje.

    Dabar grįžkime prie to kaip politikai bando kovoti su šiomis negerovėmis. Svarstomame Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo projekte numatyta uždrausti juridiniams asmenims teikti paramą. Taip pat siekiama visiškai atsisakyti vaidybinės reklamos ir kitokios brangios išraiškingos reklamos. Pagrindinis rinkimų kampanijos elementas norima, kad būtų politinė diskusija ir partijų programų konkurencija. Tik prie šių gražių norų nesiderina noras dar labiau padidinti dotacijas partijoms iš valstybės iždo.

    Jei nutarta apkarpyti politinių kompanijų išlaidas, kam tada didinti dotacijas partijoms iš valstybės iždo? Siūloma atsisakyti ne tik juridinių asmenų aukų, bet ir fizinių. Anot G.Kirkilo, partijos turi būti finansuojamos tik iš valstybės biudžeto. Ar šios priemonės leis išnaikinti partijų juodąsias kasas ir neskaidrius politikų finansavimo būdus?

Totas, tesinys, 2007 11 10 21:29

    Palyginus neskaidraus partijų finansavimo schemas ir įstatyme numatytas priemones taip neatrodo, nes juodosios kasos susidaro ne iš oficialiai gaunamų fizinių ir juridinių asmenų aukų. Pavedimu ir oficialiai gaunamas lėšos apskaitomos oficialioje partijos buhalterijoje. Jos visos deklaruojamos ir pateikiamos kontroliuojančioms institucijoms. Su jomis gali susipažinti internete kiekvienas norintis pilietis.

   Skandalai, kylantys, kai bedarbis paaukoja partijai dešimtys tūkstančių litų čia nieko nekeičia. Šis veiksmas rodo pinigų judėjimą iš juodosios kasos į oficialią. Tokiu būdu juodi pinigai „grąžinami į šviesą“, taip jie yra legalizuojami neparodant tikrojo jų savininko. Šis legalizavimas įrodo, jog egzistuoja juodoji kasa ir galime miglotai spręsti apie jos dydį.

    Dėl minėtų motyvų neigiamai vertinu naujai rengiamą politinių partijų finansavimo įstatymą. Manau, kad šis įstatymas yra grobuoniškas, nes, prisidengiant siekiu įnešti skaidrumo, siekiama padidinti dabar esančių valdžioje partijų finansines galimybes (lėšomis iš biudžeto) ir paslėpti partijų juodąsias kasas.

    Įstatymas nesiekia užkirsti kelią paslėptam finansavimui, nes jis nėra nukreiptas į paslėptų finansavimo schemų išardymą. Jis tik leis visiškai atskirti juodąją kasą nuo baltosios ir nutrauks pinigų judėjimą tarp jų.

    Kitaip sakant, neiškils į viešumą nešvarūs pinigai ir sudarys skaidrių rinkimų regimybę. Be to, puikus pretekstas gauti daugiau milijonų iš valstybės iždo. Man tai panašu į Lobistinės veiklos įstatymą, kai lobistinė veikla sėkmingai vyksta, bet oficialiai praktiškai niekas neveikia.

    Todėl partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymas privalo būti toks, kad galėtų užkirsti kelią juodųjų kasų susidarymui.

    Tam reikalinga, kad partijos deklaruotų visą gaunamą paramą, o teisėsauga stebėtų, kad nebūtų nuslepiama verslininkų parama. Turi būti kuo daugiau viešumo. Tik viešumas gali įnešti skaidrumo į partijos finansus.

Moulder, tikram lietuviui, 2007 11 11 13:05

   Jus ka, nesuprantat kas klausiama?

  Jei valstybe OLIGARCHINE, jokio skirtumo, ar partija remia banditas su kruva babkiu asmeniskai, per savo firma ar is valstybes biudzeto - rezultatas vis tiek bus tas pats... Remiamos bus tik tokios idejos (supraskim - partijos), naudingos tam paciam OLIGARCHUI.

   Skirtumas tik tas, kad banditas sutaupys daugiau pinigu, permetes finansavimo nasta ant savo kontroliuojamos valstybes. Kartu tai dar viena vinis i demokratijos karsta, nes partijos, deklaruojancios idejas, priesingas OLIGARCHUI, negaus faktinio finansavimo is valstybes ir negales pasipriesinti ekonominiu banditu politinei valdziai. Kanservai kaip visada cia savo stichijoje - gniauzt demokratija, kad tik islikt prie lovio ir pataikaut OLIGARCHAMS...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Lap 2007 20:35 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
V.Muntianas siūlo dotacijas partijoms skirti po rinkimų


2007 vasario mėn. 1 d., ELTA

  Seimo pirmininkas, "pilietininkų" lyderis Viktoras Muntianas nepritaria kai kurių partijų siūlymams siekti, kad valstybės dotacija jiems būtų skirta dar iki savivaldos rinkimų. Jo nuomone, tam, kad nebūtų iškreiptos konkurencinės kovos sąlygos, dotacijos turėtų būti paskirstytos jau po vasario 25 dieną vyksiančių savivaldybių tarybų rinkimų.

   "Jeigu visoms partijoms, konkurencinės kovos dalyviams būtų sudarytos vienodos sąlygos, tada vienareikšmiškai pritarčiau. Tačiau dabar vieni gauna tas dotacijas, kiti negauna. Todėl, mano nuomone, dotacijų paskirstymas iki rinkimų blogai veiktų konkurencinę kovą", - ketvirtadienį žurnalistams sakė V. Muntianas.

   Seimo pirmininko nuomone, šiuo metu yra visiškai neteisingas ir nepagrįstas valstybės paramos partijoms paskirstymas, nes ne visi tos rinkos dalyviai turi vienodas sąlygas.

   "Tai apie kokią konkurenciją kalbame, jos nėra, arba priešingai, šita konkurencija iškreipiama. Todėl manau, kad mažesnė blogybė būtų, jeigu tas neteisingas išmokėjimas būtų padarytas po rinkimų kampanijos", - mano Pilietinės demokratijos partijos pirmininkas.

    Paklaustas, ar reikėtų keisti valstybės paramą partijoms reglamentuojantį įstatymą, jis sakė manąs, kad galimybės visiems politinės konkurencijos dalyviams turėtų būti sudarytos vienodos. "O toliau, kaip politinės partijos tas galimybes išnaudos, priklausys nuo to, kiek jos efektyviai veikia", - sakė V. Muntianas.

    Beje, Seimo vadovas taip pat nemato didelės problemos tame, kad Lietuvoje yra ir mažų, neįtakingų ir neveiklių partijų. "Mes turime kalbėti apie politinių partijų registrą, iš tikrųjų tas registras turėtų ne tik patikėti politinių partijų deklaracijomis, bet jas turėtų ir patikrinti, ar iš tikrųjų jos atitinka teisines normas", - sakė V. Muntianas.

    Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas žurnalistams patvirtino, kad komisiją pasiekė Socialdemokratų partijos prašymas dar iki savivaldos rinkimų paskirstyti partijoms valstybės biudžeto dotaciją. "Kol kas yra tik prašymas, kitų dokumentų neturime", - sakė jis.

    Anot VRK vadovo, galutinis sprendimas nėra priimtas, tiesiog VRK nariai pasikeitė nuomonėmis, kaip spręsti klausimą dėl dotacijų. "Dar pernai svarstėme, ką partijos turėtų padaryti, jeigu norėtų dotacijas gauti iki rinkimų, nes savivaldos rinkimai vyks vasario 25 dieną, o dotacijų paskirstymo data yra balandžio 15-oji", - sakė Z. Vaigauskas.

    Primindamas dotacijų partijoms skyrimo tvarką, jis teigė, kad partijos iki to laiko dar turėtų pateikti metines ataskaitas (iki kovo1 d.) ir audito išvadas (balandžio1 d.). "Kol kas mes neturime tokių pateiktų dokumentų", - teigė VRK vadovas. Tačiau, jo duomenimis, kai kurios partijos žada anksčiau pristatyti audito išvadas ir metines deklaracijas.

   Z. Vaigausko pastebėjimais, partijų pozicijos šiuo klausimu yra įvairios. "Vieni sako, kad palaukime, kiti sako, kad būtų gerai gauti dotacijas iš karto. Man atrodo, kad buvo turbūt labiausiai teisūs tie kolegos, kurie sakė, kad klausimas neparuoštas", - sakė Z. Vaigauskas.

   Jis nesiėmė atsakyti, ar jeigu būtų nutarta dar iki rinkimų skirti dotacijas, visos į ją pretenduojančios partijos turėtų anksčiau numatyto termino pateikti dokumentus. "Manyčiau, kad palaukime. Tegul visos partijos pamąsto ir pareiškia savo poziciją, kodėl turėtume čia skubėti?" - svarstė VRK pirmininkas Z. Vaigauskas.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/archive/article.php ... &com=1&s=1

kai kas agituoja, 2007 02 02 12:24
isilaikyti is nario mokescio. taciau pasvarstykime, piniguociu partijoms:
 
    zuoko, uzspaskio, dalinai pakso ir konservatoriu, kuriu nariu tarpe ar ju uznagaryje desimtus milijonieriu (bei slapta parama is uzsienio), nieko nereiskia susirinkti reikiama pinigu suma (teisetais ir neteisetais budais
).

   Bet ka daryti paprastu zmoniu partijoms, sakysime tokiems kaip krikdemai. Kuriu nariai yra tiek inteligentai (mokytojai, mokslininkai , gydytojai), tiek eiliniai darbininkai ir tarnautojai su ju ubagiskomis algomis.

   Sakysime metinis mokestis 12 -15 litu per metus jiems dar ir ikandamas, bet ne didesnis. O milonietius gali mesti desimtis ar 100 tukstanciu is savo kisenes partijai ir nieko nepajaus.

    Bet zinos kad jo interesai bus seime ar savivaldybeje atstovaujami.O kas atstovauja vidutines , deja musu varganos visuomenes dalies interesus seime, kokia partija. Deja, nera tokios dabar.Taigi is tiesu teisingiau butu biudzetinis finansavimas priklausomai nuo rinkimu rezultatu

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Lap 2007 20:39 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
M.Vidūnaitė. Politinis finansavimas: ne drausti, o reguliuoti


Morta Vidūnaitė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja, ELTA
2007 lapkričio mėn. 19 d.

    Vėl pasigirdo kai kurių politikų raginimų uždrausti juridiniams asmenims finansiškai remti politines partijas ir kampanijas. Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius įrodinėjo, kad gerokai neskaidri yra dabar susiklosčiusi fizinių asmenų paramos partijoms tvarka, leidžianti privatiems asmenims partijoms aukoti milijonus litų.

    Iš pirmo žvilgsnio siūlymas drausti juridiniams asmenims užsiimti politiniu finansavimu gali pasirodyti beveik genialus. Jo įgyvendinimas lyg ir turėtų sumažinti net paprastiems piliečiams akivaizdžia tapusią politikos priklausomybę nuo verslo.

    Tačiau Lietuvoje dar neprivatizuota tiek daug vertingo nekilnojamojo turto, o vyriausybė tik pradeda spręsti energetinės priklausomybės nuo Rusijos problemas. Todėl tikėtis, kad verslininkai nerems politikų, politinių partijų bei jų rinkimų kampanijų, net jei tokia parama ir bus uždrausta, yra tiesiog juokinga. Ypač turint galvoje, kad politinio finansavimo priežiūros sistema, kai Vyriausioji rinkimų komisija atsako beveik už viską, yra labai silpna.

    Taigi juridinių asmenų politinės finansinės paramos draudimas yra praktiškai neįgyvendinamas.

    Be to, teisinė ir žmogiškosios prigimties logika diktuoja, kad pats draudimas automatiškai reiškia, jog jo pažeidimų bus, o lietuviškomis sąlygomis jų neabejotinai bus daug. Todėl geriau yra ne drausti, o reguliuoti. Žinoma, tinkamai reguliuoti.

    Reikėtų trijų pagrindinių politinio finansavimo reguliavimo sąlygų.

    Pirmiausia - kuo daugiau deklaravimo. Griežtai nustatytu laiku deklaruoti apie politinį finansavimą turėtų tiek finansinę paramą teikiantys fiziniai ir juridiniai asmenys, tiek ją gaunantys politikai ir partijos. Deklaruoti privalėtų ir politinę reklamą per televiziją ar per kitas žiniasklaidos priemones užsakantys politikai ir partijos, tiek politinę reklamą transliuojanti ar publikuojanti žiniasklaida. Tuomet nebūtų būtinos net maksimalios leistinų politinių finansinių išlaidų ir įnašų lubos.

    Antra, turėtų būti sukurta veiksminga politinio finansavimo reguliavimo priežiūros baudų ir paskatų sistema, kuri ne tik priverstų, bet ir paskatintų politikus ir partijas, fizinius ir juridinius asmenis bei žiniasklaidą laikytis skaidraus politinio finansavimo taisyklių.

    Trečia, reikėtų numatyti daugiau "politinių pinigų" iš valstybės biudžeto. Žinoma, tai turėtų būti tinkamai paaiškinta visuomenei, chroniškai, bet vis dėlto pagrįstai nepasitikinčiai politinėmis partijomis ir politikais.

    Daugumą šių siūlymų dar prieš Lietuvai įstojant į Europos Sąjungą (ES) pateikė ES PHARE ekspertai, dirbę su Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Teisingumo ministerija. Tada, spaudžiama Europos Komisijos, Lietuva priėmė Nacionalinę antikorupcijos programą, kuri tarptautinių ekspertų buvo įvertinta kaip viena iš pačių geriausių tarp pokomunistinių ES šalių kandidačių.

    Tačiau daugelis PHARE ekspertų siūlymų tuomet buvo palaidoti dar prieš balsavimą Seime. O Nacionalinė antikorupcijos politika, remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos, atsakingos už jos įgyvendinimo koordinavimą, ataskaitomis, jau kelinti metai praktiškai yra vykdoma tik popieriuje.

    Artėjant 2008 m. Seimo rinkimams, politikai ir partijos, kaip ir prieš kiekvienus rinkimus, sukrus teikti su politiniu finansavimu susijusių įstatymų projektus, kad spėtų užsidirbti papildomų priešrinkiminių taškų.

    2004 m. vasarą Seime buvo surengta tikra tokių įstatymų projektų mugė - jų buvo užregistruota dešimtimis. Tačiau galiausiai 2004 m. rugpjūtį priimtas naujas Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės įstatymas iš esmės nieko nepakeitė.

    Todėl beviltiška tikėtis, kad prieš kitų metų Seimo rinkimus pasikeistų bent jau Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko skyrimo tvarka.

    Per pastarąsias dvi parlamento kadencijas Lietuvoje iš esmės nepasikeitė nei politinio finansavimo reguliavimas, nei jo praktika. Politinės korupcijos problemos šerdis, populiariai šnekant, yra politinės valios trūkumas, o kalbant labiau metafiziškai - demokratinės politinės kultūros nebuvimas. Be to, Lietuvos politikoje trūksta stiprių ir principingų asmenybių.

    Panašu, kad kol Lietuvoje nenusistovėjo verslo savireguliacijos ir valstybinio reguliavimo taisyklės, o vyriausybė neišsprendė energetinių šalies problemų, tol verslininkai galės be skrupulų "tampyti politikus už ūsų", ir skaidresnio politinių partijų ir kampanijų finansavimo nebus.

    Ilgainiui tai, deja, gali tapti ne tik lietuviškosios politikos bruožu, bet ir jos norma. Europos Sąjunga bent jau dabar čia sarginiu šunimi neketina būti.

ELTA

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1

Žygeivis, 2007 11 19 19:44

    Visi šie pasiūlymai turi vieną labai aišku tikslą - kai kurie politikai (ypač "amžini") turi būti lygesni už kitus ir gauti žymiai daugiau pinigų savo partijoms (klanams) - ir valstybinių, ir iš firmų bei oligarchų.

    Šitie "amžini politikai" dabar turi tik vieną bėdą, kaip "padaryti įstatymus" taip, kad būtent jie gautų, o jų svarbiausi konkurentai - ne (ypač koks nors Paksas ar Uspaskichas).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Kov 2008 22:11 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
R.Skardžiūtė. Kuo maitinsis mūsų partijos?


Renata Skardžiūtė, „Atgimimas“
2008 kovo mėn. 25 d.

    Norint, kad sėkmingai veiktų demokratija, būtinos stiprios politinės partijos. O kad sėkmingai veiktų partijos, reikalingi trys elementai: organizacija, savanoriškas darbas ir finansai. Štai dėl pastarojo ir verda aistros mūsų Seime. Netyla diskusijos, kaip sumažinti korupciją ir neskaidrų partijų finansavimą: viena iš galimybių – skirti valstybės subsidijas, kartu uždraudžiant juridiniams asmenims remti partijas.

    Vis dėlto šios diskusijos kartais kelia skeptišką šypseną. Pakanka apsilankyti Teisingumo ministerijos internetiniame puslapyje: ten įkelti šešerių metų senumo komentarai partijų finansavimo tema galėtų būti perspausdinti šiandien nepakeitus nei žodžio.

    Keičiasi vadovų pavardės, keičiasi valdančiosios daugumos, tačiau klausimas atrodo užstrigęs laike. Galbūt partijoms patogiau priimti paramą iš nežinomų rėmėjų? Vis dėlto nereikėtų visko supaprastinti: partijų finansavimas iš valstybės nėra jokia panacėja, ir tai gana aiškiai rodo tarptautinė patirtis.

Motinos pienas politikai


     Pabrėždamas finansavimo svarbą Jesse Unruho, 7-ojo dešimtmečio JAV politikas, pinigus vadina „motinos pienu politikai“. Tarptautinės tendencijos rodo, kad šia „motina“, ypač Vakaruose, vis dažniau tampa valstybė.

     Taip yra dėl to, kad, nepaisant aukšto pragyvenimo lygio, partijoms ir kandidatams vis sunkiau surinkti pakankamai lėšų savo kampanijoms. Todėl valstybės subsidijos padeda užpildyti atsiradusią spragą tarp savanoriško rėmimo ir būtinų išlaidų.

     Vis dėlto čia slypi pavojus: piliečiai baigia įprasti, kad demokratija – tai balsavimas rinkimuose ir proginis savo nuomonės pareiškimas pasirašant peticijas, tačiau jokiu būdu nekoks nors aktyvesnis įsitraukimas ar tuo labiau asmeninių lėšų skyrimas kuriai nors partijai.

     Valstybinis partijų finansavimas dar labiau įtvirtina tokias nuostatas mažindamas ir taip nedidelį piliečių dalyvavimą politikoje. Todėl, pasak Tarptautinio pagalbos demokratijai ir rinkimams instituto (International Institute for Democracy and Electoral Assistance – IDEA) ataskaitos, partijos, net ir finansuojamos iš valstybės biudžeto, turėtų nenustoti siekti tiesioginės finansinės paramos iš savo rinkėjų, kad išlaikytų kuo artimesnį ryšį su jais.

Europos patirtis


     Kontinentinėje Europoje labiausiai įprasta skirti nuolatinį finansavimą nacionalinėms partijoms. Tokią finansavimo formą pasirinko Austrija, Belgija, Danija, Suomija, Švedija, Norvegija, Prancūzija, Vokietija, Olandija, Italija ir kt.

     Kiekviena šalis turėjo savų priežasčių: Vokietija, Prancūzija ir kai kurios kitos šalys prie šio modelio perėjo po korupcijos skandalų, kai išaiškėjo neoficialūs partijų rėmimai mainais į palankius sprendimus fundatoriams.

     Dažniausiai valstybės subsidijos skiriamos partijoms atsižvelgiant į tai, kiek vietų parlamente ar balsų per rinkimus ji gavo. Kartais papildomą finansavimą gauna kai kurie kandidatai arba jis skiriamas ne partijoms, bet parlamentinėms frakcijoms. Vis dėlto ši sistema palankiusia didžiosioms partijoms, esančioms parlamente, o mažosioms yra kur kas sunkiau prasimušti.

     Vokietija tai sprendžia nustatydama labai mažą rinkimų slenkstį – partijos norėdamos gauti valstybės finansavimą partijos turi surinkti 0,5 proc. balsų nacionaliniuose rinkimuose, arba 1 proc. federalinės žemės rinkimuose.

     Apskritai Vokietija buvo viena pirmųjų, pradėjusių remti savo politines partijas 1959-aisiais. Tačiau jai prireikė 35 metų, kad ji atrastų labiausiai tinkamą finansavimo sistemą.

Trūksta skaidrumo


     Viena iš didžiausių problemų, su kuria susiduria minėtos valstybės, – kaip suderinti skaidrumą ir partijų veikimo laisvę. Valstybės finansavimas sudaro tik dalį partijų išteklių – ir kai kuriose šalyse, pvz., Prancūzijoje, likusioji dalis taip ir lieka paslaptyje. Iš principo tai paneigia vieną iš tikslų, kodėl skiriamas valstybės finansavimas: užkirsti kelią korupcijai.

     Dažniausiai partijos argumentuoja, kad ši rėmėjų skiriama finansų dalis yra per maža partijai nupirkti. Tačiau ar visuomenė pasitiki partijomis?

     Suomija, žinoma kaip viena skaidriausių valstybių pasaulyje, taip pat skundžiasi savo partijų neatskaitingumu. Šioje šalyje partijos finansuojamos iš biudžeto jau nuo 1967 -ųjų – buvo manoma, kad, jei partijoms nereikės ieškoti pinigų iš šalies, nebus ir nepageidaujamų ryšių su donorais.

     Tačiau šis modelis turi vieną trūkumą: bet koks finansavimo didinimas labai nepopuliarus tarp rinkėjų.

      Augant poreikiams partijos galiausiai pradėjo ieškoti papildomų rėmėjų. Kadangi juridinių asmenų parama Suomijoje draudžiama, buvo kuriamos įvairios ne pelno organizacijos ir asociacijos, per kurias ir būdavo perduodami pinigai.

      Kitas populiarus būdas prisidurti pinigų – finansuoti ne pačias partijas, bet parlamentines frakcijas. Biudžeto eilutės persistumdo taip, kad neužkliūtų eiliniam rinkėjui. Patys suomiai kritikuoja tokius veiksmus, sakydami, kad tai – „kompromisas su skaidrumu“.

      Tačiau mums svarbu, kad oficialiai suomiškas modelis pripažįstamas kaip vienas sėkmingiausių ir pristatomas kaip pavyzdys kitoms valstybėms. Vis dėlto turime aiškiai suvokti jo trūkumus ir, jei įmanoma, užkirsti tam kelią.

Būtina mažinti išlaidas


      Valstybės finansavimas partijoms niekad nebus pakankamas – tad jos bus suinteresuotos nuolat ieškoti papildomų šaltinių. Šiuo metu Seime užregistruoti du įstatymų projektai, numatantys partijų finansavimą iš valstybės biudžeto.

      Jei bus priimtas kuris nors iš pasiūlytų projektų, juridiniai asmenys negalės remti partijų. Ar tai reiškia, kad iškart atsiras pakankamai susipratusių ir remti pasiruošusių piliečių? Ir – dar svarbiau – ar tai tikrai paskatins vengti neoficialių susitarimų ir juodosios buhalterijos?

      Kaip „Atgimimui“ sakė Sergejus Muravjovas, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus programų vadovas, svarbu turėti gerus įstatymus, bet dar svarbiau – turėti veikiančius įstatymus. Valstybės parama partijoms reikalinga – tačiau vien ja pasitikėti negalime, reikia įtvirtinti ir kitas priemones. Siekiant sumažinti korupciją reikėtų pirmiausia mažinti partijų išlaidas – taigi ir poreikius papildomam finansavimui.

     Vienas iš realiausių pavyzdžių – nepiniginė parama partijoms teikiant nemokamas valstybės paslaugas ar taikant nuolaidas. Vienaip ar kitaip tai įtvirtinta daugelyje subsidijas partijoms skiriančių šalių: Italijoje ir Švedijoje valstybė apmoka pašto išlaidas siunčiant informaciją rinkėjams per rinkimų kampaniją; Ispanija taiko dideles nuolaidas pašto išlaidoms; Italijoje partijoms leidžiama naudotis valstybės pastatais savo reikmėms. Ispanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Olandijoje savivaldybės nemokamai skiria viešosios erdvės politinėms reklamoms.

     Kartais nemokamai suteikiamos tokios priemonės kaip biurų baldai, kompiuteriai, netgi mašinos (Prancūzijoje). Ir patys politikai gauna įvairių nuolaidų: kelionėms, pokalbiams telefonu ir kt. Ir vis dėlto pati svarbiausia parama partijoms – nemokama politinė reklama, kuri partijoms yra gyvybiškai svarbi.

     Vienose šalyse eterio laikas radijuje ir televizijoje paskirstomas pagal partijų dydį ir vietų skaičių parlamente, kitur visos pasidalija po lygiai. Tačiau svarbu tai, kad tokie metodai padeda partijoms nemažai sutaupyti ir sumažėja galimybių interesų grupėms daryti spaudimą.

      Nepaisant trūkumų, valstybės subsidijos partijoms galėtų prisidėti didinant skaidrumą Lietuvoje. Ką tik atšventėme nepriklausomybės atgavimo 18-metį – galbūt jau pakankamai subrendome priimti ir politinius sprendimus, kad po šešerių metų nebereikėtų vėl skaityti tų pačių komentarų apie problemas, užstrigusias laike.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1

pesimistas, 2008 03 25 18:27

    Lietuvai nusibodo būti jodomai dviejų „gerųjų“ partijų, kurios tik atėjusios į valdžią rūpinasi vienu dalyku - kaip prisikišti savo ir subinlaižių kišenes Lietuvėlės pinigais.

     Tie valdžios galiūnai priėjo išvados,kad geriausiai Lietuvą smaugti kartu.

     Kodėl į rinkimus ateina mažiau 40 proc.? Kokia prasmė balsuoti už kurią nors iš jų. Dauguma lietuvių mano,kad tai beprasmiškas laiko švaistymas - vėl visokie susitarimai,koalicijos, Kubilius už parankių su brazauskininkais, viskam pritaria ir diriguoja prezidentas Adamkus, o apmoka viską Rubikonas, Dujotekana ir kiti....

     Iki šiol Paksas maišomas su žeme. Už ką? Norėjo bent truputį tvarkos, pasidomėjo "Alitos" privatizavimu, užkabino Dujotekanos interesus. Vienu žodžiu, nepritapo prie apšepusių maitvanagių - Valstybės melžikų chebros, kurie už savo padarytus prasižengimus tikrai turėtų nebekaraliauti, o sėkmingai ilsėtis vėsioje vietoje.

xa, 2008 03 25 19:13

    pas mus partiju praktiskai neliko, isgyveno tik gaujos, viena remia vagis, kita oligarchus, like nebeturi jokiu galimybiu ka nors nuveikt, nes pagrindines dvi gaujos visaip stengiasi atriboti ar bent pasiglemzti likusius.

Labai paprasta,tik niekas to nenori:, 2008 03 25 20:04

1) partijose fiksuota naryste + partijos nario mokestis

2) 2-3% nuo pilieciu pajamu mokescio - pats pilietis praveda jam tinkanciai partijai. Partijos stengsis dirbti, kad gautu tuos piliecio pinigus.

    Ir tikrai bus geriau - kol kas. Veliau ka nors dar geresnio sugalvosime.
Ir JOKIU PINIGU IS BIUDZETO - tegul UZSIDIRBA.

HEPATITAS-C, 2008 03 25 20:05

    VL ir AMB sukurta SISTEMA veda Lietuvą į pražūtį. Baigiamos išgrobstyti ir išparduoti paskutinės įmonės, ežerai ir žemė.

     Korumpuota žmonių sąmonė, alkoholizmas, primityviai suvokiama asmens laisvė ir žmogaus teisės, tautos elito supuvimas, emigracija prives prie to, kad \"Lietuvos\" sąvoka po 30-40 metų reikš ne daugiau nei dabar reiškia \"Aukštaitija\", \"Žemaitija, \"Dzūkija\"... Tai tik kažkokios fiktyvios etnografinės sąvokos neturinčios jokio realaus turinio.

     Taip bus ir su Lietuva. Lietuviai ES tampa tik pigia juodadarbių armija. Lietuvoje per 18 m. nė vienas pasaulinio masto priešakinių technologijų koncernas nepastatė savo gamyklos. Čia veikia tik jų atstovybės, pardavinėjančios gatavą produkciją.

     Tikroji priežastis - kvalifikuotos darbo jėgos nebuvimas (vien oficialiais duomenimis iš Lietuvos emigravo 460.000).

     Visa pramonė yra žaliavų perdirbimo lygio. Žmonių kasmet sumažėja po 20-25 tūkst. Sveikatos apsauga – klaiki. Aukštasis mokslas 80 proc. paverstas fikcija - diplomų dalinimu už pinigus...

Robertas, 2008 03 25 20:56

    Prie ko čia partijų finansavimas? Kad būtų stiprios politinės partijos, jos turi dirbti ne oligarchams, bet liaudžiai, o taip pat saugoti Lietuvos politinę nepriklausomybę, kaip akies vyzdį. Deja, Lietuvoje tokių partijų nėra.

Žygeivis, 2008 03 25 21:23

------------------------------- ---------------------
Robertas, 2008 03 25 20:56
Prie ko čia partijų finansavimas? Kad būtų stiprios politinės partijos,jos turi dirbti ne oligarchams,bet liaudžiai,o taip pat saugoti Lietuvos politinę nepriklausomybę,kaip akies vyzdį.Deje,Lietuvoje tokių partijų nėra.
------------------------------- ----------------------

    Teisus yra Robertas - koks skirtumas kuri partija, kiek pinigų, ir iš kur gaus - juk visos dabartinės partijos (tiksliau jų vadovai - "elitas") dirba visai ne Lietuvai ir Lietuvių Tautai.

Žygeivis, Būtina desovietizacija, 2008 03 26 17:57


    Kol nebus "kietos" desovietizacijos (visų pirma partijų vadovaujančiuose "organuose" ir deputatų tarpe), tol visos šitos partijos bus tik komunistinės šiukšlės Lietuvos kelyje.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bal 2008 11:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Partijas maitina statybos


Stasys Gudavičius, "Kauno diena"
2008 kovo mėn. 4 d.

     Didmiesčius valdančias partijas gausiai šelpia statybų firmos, aktyviai dalyvaujančios miestų skelbiamuose konkursuose. Vakar buvo paskutinė diena, kai partijos Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) privalėjo pateikti savo praėjusių metų finansinės veiklos ataskaitas.

     Didžiausios Seime atstovaujamos partijos praėjusiais metais gavo po kelis milijonus litų pajamų. Nemenką dalį sudarė valstybės biudžeto dotacijos. Pernai iš biudžeto politinėms organizacijoms buvo išdalyta 15 mln. litų.

     Kitą didelę dalį pajamų sudarė fizinių ir juridinių asmenų aukos.

Statybininkai remia valdžią


     Ataskaitos parodė, kad pernai pavasarį Vilniaus miesto taryboje daugiausia balsų gavusią pašalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujamą partiją „Tvarka ir teisingumas“ (liberalai demokratai) staiga pamėgo įvairios statybos bendrovės.

     „Investicinių statybų projektai“, „YIT Kausta“ ir „YIT Kausta Būstas“, „Sostinės gatvės“, „Grigiškių statyba“, „NT Plėtra“ šiai partijai aukojo maksimalias leistinas sumas – po 39 tūkst. litų. Statybos priežiūros agentūra liberaldemokratams davė 35 tūkst. litų, „Rangestas“ – 37,1 tūkst. litų.

     Gariūnų turgavietę valdanti Vilniaus bendrovė „Posūkis“ šiai partijai skyrė 30 tūkst. litų. Ši firma pinigais „pamylėjo“ ir nemažą dalį kitų partijų.

     Vilniuje su liberaldemokratais valdančiojoje koalicijoje esanti Lietuvos socialdemokratų partija irgi gavo gausių finansinių injekcijų iš statybos firmų

Aukojo užsieniečiai


     Kauną valdančiai Tėvynės sąjungai po 39 tūkst. litų davė „MG Valda“, „Projektservisas“ ir koncernas „Alga“, 37,5 tūkst. litų – „MG Baltic Investiment“, 35 tūkst. litų – „Auksinis varnas“, 30 tūkst. litų – „ŽIA Valda“, 20 tūkst. litų – „FlyLAL Group“, 15 tūkst. litų – „Klaipėdos keliai“, 12 tūkst. litų – „Panevėžio keliai“, po 10 tūkst. litų – „Prestižinės statybos“, „Falck Security“ ir Panevėžio statybos trestas. Tėvynės sąjungą ypač dosniai rėmė įvairūs fiziniai asmenys, nemažai jų gyvena užsienyje.

     Klaipėdos taryboje valdžią savo rankose išlaikančią Liberalų ir centro sąjungą įvairios bendrovės, tarp jų ir statybų, ypač smarkiai rėmė pirmą metų ketvirtį, kai vyko savivaldybių tarybų rinkimai.

Išsigelbėjimas – nariai


     Prokurorų akiratyje dėl galimų finansinių machinacijų atsidūrusią Darbo partiją pernai labiausiai rėmė jos pačios nariai.

     Bet pinigų skyrė ir kai kurios firmos: „Ranga IV investicijos“, „Kilimai“, Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija bei „Top Clean“ jai atidavė po 37,5 tūkst. litų, „Ranga Group“ – 35 tūkst. litų, „Limedika“ – 25 tūkst. litų.

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Hau, 2008 03 04 09:19

    Partijų rėmimu ypač suinteresuota žiniasklaida. Juk didenė dalis tų pinigėlių nusėda pas juos.

MM, 2008 03 04 09:41

    Visur korupcija. Ne uz grazias akis remia partijas. Ir biudzeto (kartu ir mano) pinigais neteisinga remti partijas. Tegul gyvena is nario fiksuoto nario mokescio, pavyzdziui ne didesnio kaip 1000 litu per metus. Tuomet gal butu siokia tokia tvarka.

LDK, 2008 03 04 10:12

     Gerbiamieji, kas valdo valstybę? Viskas normaliai 200000Lt kyšis Trakuose, 20% Paulauskui, 10% Zuokui, o štai Kubiliui ir Brazauskui nebeliko. Štai ir atsakymas kodėl Trakai, bet ne Vilnius.

     Apie aferas Vilniuje turiu informacijos ant keliasdešimt milijonų ir nieko. Manau kas antras Lietuvos gyventojas susidūrė su žemgrobių aferomis, tačiau tūlas tautietis Lietuvoje yra neįdomus.

     Jei nori radikalių permainų balsuok už mus NACIONALISTUS (M. Murzą).

aisku, 2008 03 04 10:45

     juk zinoma, kad partijos finansuojamos del to, kad prastumti teritoriju detaliuosius planus, juk zinoma, kad del to finansavimo politiku akys uzsimerkia ir nebemato detaliuju planu pazeidimu (patys statybininkai sako, kad duoda kysius valdininkams, tik nutyli delko). Tos pacios statybos organizacijos ir su teismais tvarkosi, nes jie taip pat daugeliu atveju uzsimerkia... Tai apie ka kalba gerbiamieji

pilietis, 2008 03 04 14:11

     reikia uzdrausti paramas partijoms, kaip atviras prielaidas korupcijai ir pinigu plovimui. Partijos turi issilaikyti tik is nario mokescio.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bal 2008 11:52 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Pirksiu gerą partiją


Šaltinis - http://blog.delfi.lt/node/2552

Saulius Stoma,  2008-03-06

     Partijų finansavimas – prakeikta Lietuvos politikos tema. Šnekų daug, o patenkinamo rezultato nėra. Skiriami pinigai iš valstybės biudžeto reikalų irgi nepataisė, nes taip ir nebuvo užkirsti keliai į juodąsias partijų kasas.

    STT tyrimas Trakų savivaldybėje rodo, kad net ir deklaruota parama gali būti korupcinė. Tą patį nesunku įžvelgti ir plika akimi patyrinėjus neseniai paskelbtas 2007 metų finansinės veiklos deklaracijas.

    Statybų verslui vis dar žeriantis fantastinius pelnus, jis tapo bene dosniausias finansuotojas. Ir žinoma, didžiausią paramą gauna kaip tik tos partijos, kurios gali daryti įtaką priiminėjant sprendimus. Neatsilieka ir kitos, su valdžia reikalų turinčios, verslo sritys.

    Taigi partijos kaip sėdėjo, taip ir tebesėdi stambiojo kapitalo kišenėje. Verslininkai perka politikus ir todėl politikai turi jiems atidirbti. Ar dar įmanoma ką nors pakeisti? Ar visuomenėje dar gali atsirasti jėgų, kurios įstengtų nutraukti šitą ydingą ratą?

     Seime jau senokai guli du nauji partijų finansavimo įstatymai. Vieną parengė Teisingumo ministerija, kitą – Seimo valdybos sudaryta darbo grupė. Abu projektai visiškai draudžia partijas finansuoti juridiniams asmenims ir riboja fizinių asmenų aukų dydžius. Taigi norima iš esmės visą partijų išlaikymo naštą permesti mokesčių mokėtojams.

     Tačiau toks modelis demokratiniame pasaulyje nėra labai populiarus. Mat jis sumažina konkurenciją ir prisideda prie politinės stagnacijos. Abejonių atsiranda ir žvelgiant iš paprasto piliečio pozicijų. Lietuvoje tas ypatingai aktualu.

     Kodėl aš turėčiau šelpti visokias niekdirbių organizacijas? Kodėl aš turiu iš savo kišenės apmokėti rinkiminę reklamą, kuri mane kvailina? O juk kaip tik tokio tipo propagandai partijos ir išleidžia didžiąją dalį savo lėšų.

     Štai čia man ir atėjo išganinga mintis. Taip, aš sutikčiau nedidelę dalį savo lėšų skirti organizacijai, kuri dirbtų man ir gintų ne kieno nors kito, o mano teises ir interesus. Tokiu būdu aš tarsi nusipirkčiau jos paslaugas.

     Jeigu tokių kaip aš būtų pakankamai daug – netgi visa visuomenė – tuoj pat atsirastų ir pasiūla. Įvairiausių pakraipų organizacijos kurtųsi ir augtų tarsi grybai po lietaus. Tada jau įsipliekstų ir tikra politinė konkurencija, ir idėjų kova. Juk žmonės labai įvairūs, ir jiems reikia įvairių politinių jėgų. Čia tik oligarchijai visos partijos vienodos.

     Turtingieji remtų vienus, skurdesnieji kitus. Ir panašiai. Viskas būtų paprasta, skaidru ir suprantama. Svarbiausia, jokios apgaulės. Nes šitos organizacijos – naujosios partijos – tiesiog bijotų netekti paramos ir bankrutuoti.

     Utopija? Visiškai ne. Sukurti skaidrią sistemą labai paprasta. Tereikia suskaičiuoti, kiek dabartiniu metu finansų surenka visos Lietuvos partijos ir dar pridėti šiek tiek magaryčių. Gautą sumą reikėtų palyginti su visų Lietuvos piliečių sumokamais mokesčiais ir nustatyti kokį procentą turėtų skirti kiekvienas žmogus.

     Tiesą sakant, kažką panašaus dabar ir norima padaryti. Tačiau viskas apversta aukštyn kojomis. Žiūrima ne iš žmogaus, o iš valdžios pozicijų. Žmonės turės (jau dabar turi!) išlaikyti partijas ne todėl, kad jos jiems naudingos, o todėl, kad taip nori valdžia – tos pačios partijos.

     Dabar jau laikas pasakyti pačią esmę. KIEKVIENAS PILIETIS PRIVALO TURĖTI LAISVĘ FINANSUOTI TIKTAI TĄ PARTIJĄ, KURI JAM IŠ TIKRŲJŲ PATINKA. Taigi turi būti suteikta pasirinkimo teisė.

     Sakysite, žmonės išreiškia savo paramą per rinkimus? Iš dalies taip. Tačiau tarp rinkimų yra per dideli tarpai ir visuomenė praranda partijų kontrolę. Jeigu piliečiai galėtų kasmet, o dar geriau kartą per ketvirtį, paskirti nustatytą dalį savo mokesčių konkrečiai partijai, mūsų politinis gyvenimas pasikeistų iš esmės.

     Politikai pagaliau suprastų nuo ko jie yra iš tikrųjų priklausomi ir kam jie turi dirbti. Tik tada jie imtų tarnauti žmonėms, o ne oligarchijai. Be to, partijos turėtų labai aiškų ir konkretų ryšį su savo rėmėjais. Kiekvienas finansinių rezultatų suvedimas būtų tarsi papildomi rinkimai pačiu objektyviausiu būdu atskleidžiantys politinę situaciją šalyje.

     Aš, tu, MES visi turėtume nusipirkę savo partijas. Ir jos mums tarnautų. Nes kitaip mes ieškotume pirkti kitų, geresnių partijų. Jeigu tarp senųjų nebeliktų nieko gero, tuoj pat atsirastų nauja partija, kuri nesunkiai susirinktų lėšų savo veiklai dar net ir nedalyvavusi rinkimuose.

     Politinė sistema taptų labai gyvybinga, lanksti ir tuoj pat reaguojanti į visuomenės lūkesčius. Tiesiog – priešingybė dabartinei! Net ir senosios sistemos sugadinti politikai galėtų atgimti, nes kiekvienas žmogus nori būti gerbiamas ir vertinamas.

     Tad kas gali trukdyti tokią finansavimo sistemą susikurti? Atvirai šnekant – nežinau. Gal tik ta prakeikta naujovių baimė? Ir, žinoma – oligarchijos drakonas.

Komentarai
http://blog.delfi.lt/node/2552

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bal 2008 11:57 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
šaltinis - http://www.vlnds.lt/web/seimas-nenori-p ... -istatymo/
Seimas nenori priimti skaidraus partijų finansavimo įstatymo


2008-04-23

    Balandžio 22 d., antradienį, Seimo nariai pritarė Prezidento ir Seimo narių grupės teikiamoms politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymų pataisoms. Toliau jas svarstys Seimo komitetai.

    Prezidento patarėja Aušra Rauličkytė kalbėjo pustuštėje Seimo salėje, nes jos pristatomų įstatymo pataisų išklausyti atėjo tik penkiasdešimt (iš 141) Seimo narių.

    Šio įstatymo priėmimo tikslas – uždrausti skleisti politinę reklamą garso ir vaizdo kūriniais (klipais, filmais) per radiją ir televiziją bei nustatyti, kad politinės kampanijos agitacijos laikotarpiu politinės reklamos skelbimas per radiją ir televiziją yra finansuojamas iš valstybės biudžeto.

    ,,Tai labai pavėluotas ir netobulas įstatymas. Jokio didelio radikalumo Prezidento pateiktose pataisose aš nematau. Mes, nacionaldarbininkai, jau seniai sakėme, kad reikia iš esmės keisti politinių partijų finansavimo ir reklamos tvarką.

    Vieningojo Lietuvių Nacionaldarbininkų Sąjūdžio nuostata: visos partijos savo veiklą privalo vystyti tik savo narių mokesčių ir partijoms prijaučiančiųjų 2% gyventojų pajamų mokesčių skiriamomis lėšomis, iš kurių būtų išlaikomos partijų būstinės, partijų etatiniai darbuotojai, dirbamas kasdieninis darbas. Partijos, turinčios didesnį narių skaičių, nuo mažų partijų galėtų skirtis tik didesnėmis ar mažesnėmis, puošnesnėmis ar kuklesnėmis patalpomis ir etatinių darbuotojų skaičiumi.

    Juridiniams ir fiziniams asmenims finansuoti partijų rinkimines kampanijas turi būti draudžiama. Partijos tiesiogiai neturi disponuoti ir valstybės biudžeto lėšomis.

    Rinkimų metu visoms politinėms partijoms, neatsižvelgiant į jų dydį, privaloma skirti vienodą televizijos ir radijo eterio laiką bei vienodą plotą visuose laikraščiuose. Visoms partijoms privalo būti išspausdintas vienodas plakatų skaičius. Plakatai skirtųsi tik partijų pavadinimais, simbolika ir šūkiais.

    Partijos ir jų kandidatai tarpusavyje privalo kovoti tik ideologinėmis nuostatomis, politinėmis programomis, o ne ,,nemokamais“ koncertais, cirkais, Tautos girdymu ar maitinimu.

    Kad būtų laikomasi teisingumo principo, visi kandidatai (į Prezidentus, Seimo, Savivaldybių Tarybų, Europos Parlamento narius) turi privalomai dalyvauti tiesioginiuose susitikimuose su rinkėjais.

    Pinigų skolinimasis rinkimams taptų ne tik draudžiamas, bet ir nereikalingas, nes partijos rinkimų kampanijai iš savo kišenės neišleistų nė vieno cento.

    Visi finansai turi būti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) specialioje rinkimų sąskaitoje. VRK iš šios sąskaitos tiesiogiai apmokėtų už visoms partijoms skirtą laiką televizijoje, radijuje, plotą spaudoje, plakatus ir kandidatų bei partijų vadovų susitikimų su rinkėjais kelionės išlaidas.

    Tik įgyvendinus šiuos esminius mūsų reikalavimus, būtų galima tikėtis, kad oligarchijos interesai Lietuvoje bus suvaržyti,“- sakė VLNDS vadovas Mindaugas Gervaldas.

     Kaip rodo faktai, skaidrų politinių partijų ir rinkimų kampanijų finansavimo įstatymą valdžioje esančios partijos nori priimti tik žodžiais. Jeigu iš tiesų tos populistinės partijos būtų norėjusios tai padaryti, šis įstatymas jau seniai būtų priimtas.

VLNDS Spaudos tarnyba

© 2008 Vieningasis Lietuvių Nacionaldarbininkų Sąjūdis.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bal 2008 20:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Nacionaldarbininkai gali džiaugtis - prie mano pasiūlymo rinkimus ir partijas finansuoti lygiai ir kukliai TIK iš valstybės (kad rinkimuose kautųsi idėjos lygiais pagrindais, o ne pinigai) Adamkus pridėjo partijoms plius finansavimą minėtų 2 procentų nuo pajamų mokesčio, kas leis turtuoliams įtakoti, jei ne nusipirkti partiją.

    TIKRAI NEKOKS TAS PASIŪLYMAS, nes reikėjo išvengti BET KOKIO ASMENINIO, kaip ir juridinio, PARTIJŲ RĖMIMO.

    Juk pačios partijos yra TIK TAM, KAD PRISTATYTI IDĖJĄ. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Geg 2008 21:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 27 Spa 2007 18:45
Pranešimai: 170
  Nemanau, kad valdžia labai klausytų rimtų gerų pasakymų, ar pasiūlymų. Valdžiai nerūpi Lietuvos žmonės. Aš Lietuvos valdžia nusivylęs ir jos nekenčiu, kad nedaro nieko, kad palengvintų gyvenimą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Geg 2008 21:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Ir nereikia jos to prašyti. Reikia ją nuversti. Bus rinkimai. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Geg 2008 22:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Spa 2007 14:00
Pranešimai: 125
Miestas: Alytus
   Žiūrėkit, tikras lietuvis prabilo apie valdžios nuvertima, nors kitoje temoje rašo, kad tai neteisėta ir tai yra nusikaltimas. Kaip čia taip?

_________________
Waffen-SS

Lietuva-Lietuviams!!!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Geg 2008 23:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Mokinkis, vaikeliuk. Rinkimuose versti valdžią yra leidžiama. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2008 00:37 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Mokinkis, vaikeliuk. Rinkimuose versti valdžią yra leidžiama. :img06:


   Teoriškai leidžiama, o praktiškai - viskas visada lieka kaip buvo. Jau daug kartų tuo įsitikinome.

   Tam ir sukurta speciali rinkimų sistema, kuri "atsijoja" (dažnai dar iki registracijos) "nepageidautinus" valdžiai asmenis bei partijas (kurias dabar įregistruoti beveik neįmanoma, jei esama valdžia tam daro kliūtis), sudaro privilegijas vieniems kandidatams bei partijoms, o kitus "užblokuoja" - jei reikia, tai ir teismų pagalba, bet dažniausiai labai paprastai - pinigais. Neturi kelių milijonų - rinkimus jau pralaimėjai.

  Jei turi tuos milijonus, bet esamai valdžiai neįtinki (kaip Pakso ir Uspaskich partijos) - "išdulkins" per teisėsaugą.

  Bet kuriuo atveju valdžia liks ta pati ir tų pačių asmenų rankose. Kokie tie asmenys - mato visi. Tik įdomu, kas stovi už jų nugarų?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2008 10:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Dabar Adamkus pateikė pasiūlymą, beveik visiškai nurašytą nuo manęs, kad partijas ir rinkimus finansuotų tik valstybė ir rinkimuose kautųsi idėjos, bet ne pinigai.

    Adamkus nuo savęs pridėjo, kad dar partijos gali gauti savo narių tuos 2 procentus nuo pajamų, kas gali jas paversti priklausomomis nuo daugiau mokančių. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Geg 2008 17:52 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Dabar Adamkus pateikė pasiūlymą, beveik visiškai nurašytą nuo manęs, kad partijas ir rinkimus finansuotų tik valstybė ir rinkimuose kautųsi idėjos, bet ne pinigai.

    Adamkus nuo savęs pridėjo, kad dar partijos gali gauti savo narių tuos 2 procentus nuo pajamų, kas gali jas paversti priklausomomis nuo daugiau mokančių. :img06:


   Kaip manai ar tikrų Lietuvių nacionalistų partija (nesvarbu, kaip ji oficialiai pasivadintų) gautų iš Adamkaus minimų "valstybės skiriamų" pinigų bent vieną litą?

   Juk pinigus skirs ir skirstys visai ne Lietuvos Valstybė, o keli valdininkai - tų pačių kelių kosmopolitinių partijų statytiniai.

   Ir įstatymą, kaip ir kiek kuri partija turi gauti pinigų, irgi priims tie patys kosmopolitai. Ir patikėk jau dabar, kad tik jų partijos tuos pinigus ir gaus. Ir netgi tokios nemenkos partijos, kaip Darbo - negaus nieko (kaip ir negauna dabar) - tam juk ir yra sukurta "kišeninė teisėsauga".

  O lietuvių nacionalistų nekenčia ir labai bijo jie visi - tame tarpe ir tas pats Adamkievičius.

   Negi manai, kad jie patys sau "kasis duobę", skirdami pinigus Lietuvių nacionalistų partijai?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Geg 2008 00:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Jei bus priimtas įstatymas, tai neduoti neturės teisės. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Geg 2008 01:19 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Jei bus priimtas įstatymas, tai neduoti neturės teisės. :img06:


   Nejuokink geriau žmonių savo demonstratyviu naivumu.

   Atitinkamas Partijų finansavimo įstatymas yra jau dabar.

   Ar, pavyzdžiui, Lietuvos nacionaldemokratų partija gavo bent litą pagal tą įstatymą? Negavo ir negaus, nes kuriant įstatymą jis taip ir surašomas, jog lėšas gautų tik tam tikros, jau esančios valdžioje, partijos.

  Mūsų "elitas" susimovė tik su Pakso ir Uspaskicho partijomis - todėl ir "sulipdė" "apkaltą" Paksui, o dabar lyg ir pagavo siūlant kyšį kažkokiam konservatoriui. Panašų "bajerį" "sulipdė" ir su Uspaskicho partija - pinigus pagal įstatymą privalėjo skirti, tačiau rado būdą kaip tai apeiti.

  Beje, partijų finansavimo įstatymą tam ir keičia, kad likviduotų abu šiuos konkurentus - Paksą ir Uspaskichą (ir kai kuriuos kitus - potencialius), kurie ir be valstybės dotacijų gali prisirinkti milijonus iš savų žmonių. Kad to neįvyktų, tam ir keičia įstatymą.

  O tokios partijos, kaip Nacionaldemokratų, kurios nėra valdžioje, negaus nieko. Būk tuo tikras.

  Negi manai, kad bent vienas valdžioje dabar sėdintis persidažęs komunistas (socialdemokratas, konservatorius, "valstietis", lieralcentristas, ...)  leis dalyvauti rinkimuose ir sudaryti visiškai vienodas sąlygas agitacijai visoms partijoms? To niekada nebus, nes jie juk puikiai supranta, jog tada prašiktų rinkimus su triukšmu.

  Viską iš anksto apskaičiuos ir sumodeliuos - ir tik tada priims atitinkamą įstatymą. Beje, taip jau seniai daro - nuo pat Sąjūdžio dalyvavimo pirmuosiuose rinkimuose - kaip manai, kodėl tada buvo nuimti Sąjūdžio kandidatai (o tie Sąjūdžio kandidatai, kuriuos tada "pastatė" į rinkimus, kaip manai, kieno ir pagal kokius principus buvo parinkti) ir vietoje jų pastatė kompartijos sekretorių Brazauską ir kagėbistą Beriozovą?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Geg 2008 22:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    Naujasis įstatymas yra kitoks. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Geg 2008 00:10 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
    Naujasis įstatymas yra kitoks. :img06:


   1. Visų pirma - dar ne įstatymas, o tik projektas - kurį, jei ir priims, tai žymiai "patobulinę" (aš tuo neabejoju) - savęs mūsų "elitas" tikrai "nenuskriaus". :smile89:

   2. Parašyk, kuo konkrečiai, tavo nuomone, tas naujasis projektas yra geresnis už esamą įstatymą? :smile38:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Geg 2008 22:09 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Kaip sakiau, tai,praktiškai yra mano pasiūlymas. Jo esmė yra ta, kad išstumti piniguočius, kurie dabar savo pinigais rinkimus pradeda ir ... laimi, nes jų finansuojamieji paskui atidirbinėja jiems, o visuomenės daugumai nedirba.

     Blogai, kad prezidentas įdeda savo pasiūlymą - partijas finansuoti plius ir narių 2 procentais nuo pajamų, kas vėl partijas gali padaryti priklausomas nuo tų, kurie įdės pinigų daugiau.

    O RINKIMUOSE TURI KAUTIS IR LAIMĖTI IDĖJOS, O NE PINIGAI. Tiek trumpai. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bir 2008 21:20 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Dosnūs verslininkai atsigręžė į opozicines partijas


Atnaujinta 20.15, Eglė Digrytė, http://www.DELFI.lt
2008 birželio mėn. 30 d.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=17571130

    Artėjant Seimo rinkimams partijos sulaukia didesnės finansinės paramos iš verslininkų ir paprastų gyventojų. Sprendžiant į Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateiktų antrojo ketvirčio aukotojų sąrašų, partijos ir toliau negali pasigirti ilgais rėmėjų sąrašais, tačiau parama partijoms, ypač opozicinėms, gerokai išaugo, o kai kuriems valdantiesiems ir neįtakingoms partijoms sumažėjo.

    Remiantis pirmadienį VRK paskelbtais duomenimis, dešimčiai parlamentinių ir mažesnių partijų rėmėjai paaukojo 2 mln. 453 tūkst. 349 Lt, dar penkios partijos nurodė aukų negavusios.

    Tiesa, tai nėra galutiniai duomenys, nes dar ne visos politinės jėgos informavo VRK apie gautą paramą. Pavyzdžiui, kol kas neskelbiama informacija apie aukas Socialdemokratų, Darbo ir Pilietinės demokratijos partijoms.

Pagal paramos dydį pirmauja konservatoriai


    Kaip rodo ataskaita, opozicinė Tėvynės sąjunga per tris pastaruosius mėnesius sulaukė beveik 683 tūkst. Lt aukų. Šių metų pirmą ketvirtį ji deklaravo beveik 329 tūkst. Lt paramą. Beveik visus pinigus – per 674 tūkst. Lt – pervedė juridiniai asmenys. Iš viso šią partiją parėmė trys dešimtys privačių asmenų ir bendrovių. Privatūs asmenys šiai partijai skyrė po 35-723 Lt, tik dvi moterys pervedė 3 ir 4 tūkst. Lt.

    Aštuonios bendrovės konservatoriams skyrė po maksimalią leistiną sumą – 39 tūkst. Lt, dvi – po 38 tūkst. Lt, likusios – po 4-35 tūkst. Tiesa, ataskaitoje nurodyta, kad viena Švenčionių bendrovė paaukojo 200 Lt.

    Viena didžiausių Tėvynės sąjungos rėmėjų – statybų bendrovė „Vėtrūna“, laiminti nemažai valstybinių konkursų ir stačiusi ar statanti pastatus tokioms institucijoms kaip Registrų centras, Generalinė prokuratūra.

     Tarp rėmėjų atsidūrė dar viena statybų bendrovė – „Rakensta“, „Garsų pasaulis“, koncernas „Alga“, „Algos“ saugos tarnyba, nekilnojamojo turto bendrovė „Progresyvios investicijos“.

     Nedaug nuo konservatorių atsiliko valdančioji Valstiečių liaudininkų sąjunga, gavusi 621 tūkst. Lt paramos (pirmą ketvirtį – 79 tūkst. Lt). Tarp 20 partiją parėmusių bendrovių yra „Agrochema“, „Rokiškio pienas“, „Rokiškio sūris“, „Lifosa“, „Žemaitijos pienas“, „Pieno žvaigždės“, „Marijampolės pašarai“, „ YIT Kausta Būstas“, jos skyrė 20-39 tūkst. Lt.

     Opozicinė partija „Tvarka ir teisingumas“ gavo per 574 tūkst. Lt aukų (pirmą ketvirtį – 443 tūkst. Lt). Po 38 tūkst. Lt ją parėmė statybų bendrovės – jau minėta „Rakensta“ ir „Restako“, per 16 tūkst. Lt skyrė koncernas „Achemos grupė“.

     Po 38 tūkst. Lt „tvarkiečiams“ atseikėjo ir partijos nariai iš Pagėgių – meras Kęstas Komskis bei tarybos narys Sigitas Stonys, po 35 tūkst. Lt – kauniečiai Jonas Gumbelevičius ir Diana Medvedeva. Privatūs asmenys partijai skyrė dar po keletą tūkstančių litų.

     Opozicinio Liberalų sąjūdžio rėmėjai – aštuonios bendrovės ir vienas privatus asmuo – skyrė 226 tūkst. Lt (pirmą ketvirtį – 142 tūkst. Lt). Bendrovės „MG Baltic Investment“, pirmą ketvirtį parėmusi konservatorius, ir „Golfas“ pervedė 39 tūkst. Lt, „Golfas Invest“ – 22 tūkst. Lt, kitos bendrovės – nuo 7 tūkst. iki 39 tūkst. Lt.

     Valdančioji Liberalų ir centro sąjunga nurodė gavusi per 169 tūkst. Lt aukų. Ją parėmė dešimt bendrovių ir vienas privatus asmuo. Pirmą ketvirtį liberalcentristai buvo sulaukę 71 tūkst. Lt paramos. Maksimaliomis 39 tūkst. Lt sumomis partiją parėmė bendrovės „YIT Kausta“ ir „YIT Kausta būstas“, 20 tūkst. Lt – „Vilniaus gelžbetoninių konstrukcijų gamykla nr.3“, 5 tūkst. Lt – „Panevėžio keliai“.

     Prieš kurį laiką prie valdančiųjų prisišliejusios Naujosios sąjungos sąskaita antrą ketvirtį pasipildė 151 tūkst. Lt. Juos skyrė trys Raseinių bendrovės – „Norvelita“, „Sūkuriškės“ ir žemės ūkio bendrovė „Džeirana“ bei Kauno rajone veikianti „Saldoga“. Tiesa, socialliberalai per pastaruosius tris mėnesius gavo gerokai mažiau aukų – metų pradžioje ji surinko beveik 426 tūkst. Lt.

Marginalų piniginėse švilpauja vėjai


     Vienai jauniausių šalyje – Pensininkų partijai keturi privatūs asmenys pervedė 11 tūkst. Lt.

     Lietuvos socialdemokratų sąjungai viena bendrovė ir vienas vilnietis paaukojo beveik 8,6 tūkst. Lt (pirmą ketvirtį parama jai siekė 30 tūkst. Lt).

     Lietuvos krikščionims demokratams 15 žmonių paaukojo po 500 Lt, iš viso – 7,5 tūkst. Lt, praėjusį ketvirtį ši partija negavo jokios paramos.

     Krikščionių konservatorių socialinei sąjungai viena bendrovė skyrė 3 tūkst. Lt (pirmą ketvirtį ši partija gavo 5 tūkst. Lt).

     Lietuvos liaudies sąjunga „Už teisingą Lietuvą“, Lietuvos socialinio teisingumo sąjunga, Tautos pažangos partija ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija, kaip ir metų pradžioje, nurodė negavusios jokios paramos. Nuliai pažymėti ir Tautinės partijos „Lietuvos kelias“ ataskaitoje, nors pirmą ketvirtį jai buvo pervesta 39 tūkst. Lt.

Pirmą ketvirtį paaukota per 2 mln. Lt


     Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymas įpareigoja visas Lietuvos partijas pateikti VRK aukotojų sąrašus.

     Fiziniai asmenys, paaukoję bent 100 Lt, ir visi paramą skyrę juridiniai asmenys privalo būti paviešinami. Mažiau nei 100 Lt pervedę gyventojai gali paprašyti, kad duomenys apie juos nebūtų skelbiami.

     Vienas fizinis ar juridinis asmuo per metus gali paaukoti vienai politinei partijai ne didesnę kaip 300 MGL dydžio auką (šiuo metu – 39 tūkst. Lt).

     Pirmą ketvirtį 28 partijoms, kurios pateikė aukotojų sąrašus, buvo skirta 2 mln. 270 tūkst. 710 Lt. Dar 15 partijų tokios informacijos nepateikė.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Lie 2008 22:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Tikėkimės, kad Adamkaus pasiūlymas nebus numestas į šiukšlyną. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Lie 2008 22:34 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Visuomenė siūlys, kaip finansuoti partijas


Jomilė Juškaitė, http://www.lrt.lt
2008 liepos mėn. 15 d.

    Seimo Audito komitetas mano, kad tobulinti teikiamo Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo įstatymo projektą turi svarstyti ir visuomenė. Audito komiteto svarstymui pateiktuose pakeitimuose, kuriuos pasiūlė prezidentas ir Seimo nariai, dabartinio įstatymo redakciją norima keisti iš esmės. Pavyzdžiui, pasiūlyta partijas finansuoti vien iš biudžeto lėšų.

    Tačiau bent kol kas bendro sutarimo dėl juridinių asmenų galimybės remti politines partijas, aukų dydžių bei alternatyvių politinių partijų finansavimo šaltinių nėra.

    „Pagrindinis diskusijų objektas – kas gali finansuoti politines partijas. Taip pat nesutariama, ar leisti partijoms skirti gyventojų pajamų mokesčio dalį“, – lrt.lt sakė Audito komiteto biuro patarėja Lina Milonaitė.

    „Paskelbėme viešą diskusiją, nes komiteto narių nuomonės išsiskiria dėl esminių įstatymo nuostatų“, – aiškino ji.

    Jau šią savaitę nacionaliniuose ir regioniniuose laikraščiuose pasirodys skelbimai, kuriuose piliečiai bus raginami įsitraukti į diskusiją dėl įstatymo pakeitimų.

    Pasiūlymų Seimo Audito komitetas lauks iki rugsėjo 1 d.

    Rudens pradžioje Audito komitetas planuoja surengti viešus klausymus ar konferenciją, kurių metu bus svarstomi gauti pasiūlymai bei ieškoma visas partijas tenkinančių partijų finansavimo klausimų sprendimo būdų.

    Pasak L. Milonaitės, be tokių diskusijų pritarti įstatymo pakeitimams būtų neteisinga ir dėl to, kad Audito komitete dirba tik 6 parlamentinių partijų nariai, o Lietuvoje jų įregistruota beveik keturios dešimtys.

    Nauja įstatymo redakcija turėtų būti priimta kitų metų pradžioje ir įsigalioti kituose rinkimuose.

    Lrt.lt primena, kad neseniai Seimas uždraudė politinę partijų reklamą per radiją ir televiziją.

    Vyriausioji rinkimų komisija prieš rinkimus informacinėms radijo ir televizijos laidoms planuoja išleisti apie 2 mln. Lt., tačiau tai sudarytų vos dešimtadalį partijų ir jų narių oficialiai 2004-ųjų Seimo rinkimų reklamai išleistos sumos.

http://www.lrt.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Eilinis piesrinkiminis triukas, 2008 07 15 15:36


    Visuomene gali siulyti bet ka, o spres visvien kiaules prie lovio.

    Visuomenes atstovo nuomone - JOKIU pinigu partijoms is biudzeto. Tegul gyvena is nario mokesciu, kas nori gali pervesti partijoms dali sumoketo pajamu mokescio. Ir viskas!!!

    Pamatysime tuomet ne "uzsakyta", o tikra partiju "populiaruma".

narys, 2008 07 15 16:30

    Partijos privalo finansuotis tik is savo partiniu mokesciu, o ne is biudzeto. Net sovietiniais laikais komunistu partija gyvendavo tik is nariu mokescio.

mikis, 2008 07 15 16:36

    Leiskim finansuoti Gazpromui ir Leo ir bus tvarka - greiciau visi issivazinesim, o jie ir toliau galvos, kad valstybe tai jie

Algis, 2008 07 15 16:49

    Kokio dar finansavimo, taigi egzistuoja viešas ir pogrindinis lobizmas, lietuviškai tas žodis turėtų skambėti, kaip kyšininkavimas.

    Nuo jo mokesšiai valstybei ir SODRAI nemokami, taigi iš valstybės jokia parama irgi neturėtų būti skiriama.

    Nors susidarė paradoksali situacija : Tą paramą skiria ją gaunantieji. Tai irgi turėtų būti įvardijama kitu žodžiu, kurio nedrįstu minėti..

Žygeivis, Nesvarbu kas balsuoja, svarbu - kas skaičiuoja, 2008 07 15 17:02

    Visuomenė siūlys, o ... kosmopolitinė valdžia nuspręs, kuriems siūlymams pritarti.

Rinkėjas, 2008 07 15 18:47

    Partijų finansavimo įstatymo projektą reikėtų paskelbti spaudoje ir internete ir per internetą arba paštą surinkti rinkėjų pasiūlymus, komentarus ir tik juos išanalizavus ir į juos atsižvelgus paruošti naują įstatymo redakciją ir tik tada ją pateikti svarstyti Seimui.

    Prie įstatymo projekto reikėtų pridėti ir jo ruošėjų pageidavimus, į kokius konkrečius klausimus jie norėtų iš rinkėjų gauti atsakymus ar pasiūlymus.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Lie 2008 02:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Praktiškai tai dabartinis (įvedė landsberginiai) rinkimų ir partijų finansavimas nulėmė tai, kad vietoj to, ką žadėjo Sąjūdis, gavome š....

    Tad laikas keisti šitą tvarką. O gal teisingiausia būtų tokį klausimą išspręsti referendume, kad dabartiniai, esantys prie lovio, tokio projekto nenumestų ? :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Rgp 2008 19:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
    Lietuvoje taikoma vadinamoji mišri rinkimų sistema, kai 70 Seimo narių išrenkama daugiamandatėje rinkimų apygardoje, kurioje balsuojama už politinių partijų sąrašus, o 71 parlamentaras renkamas vienmandatėse apygardose, kuriose kandidatus gali kelti tiek partijos, tiek patys kandidatai. Panorusiems į Seimą žygiuoti savarankiškai, reikia surinkti ne mažiau nei 1 tūkst. tos apygardos, kurioje ketinama kandidatuoti, rinkėjų parašų, susimokėti rinkimų užstatą, lygų vieno vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžiui (keliamiems nuo partijų irgi reikia susimokėti).

    Statistikos departamento duomenimis, šių metų pirmojo ketvirčio VMDU sudaro 2151,3 litų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Rgp 2008 23:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
L.Ragauskas: kodėl turiu mokėti rinkimų užstatą?


Eglė Samoškaitė, http://www.DELFI.lt
2008 rugpjūčio mėn. 20 d.
http://www.delfi.lt/news/elections2008/ ... d=18224019

     Visuomenininkas Liudvikas Ragauskas užvirė kovą su Vyriausiąja rinkimų komisija (VRK). Rudenį vyksiančiuose rinkimuose teisininko išsilavinimą turintis Lietuvos pilietis norėtų dalyvauti kaip nepartinis kandidatas, tačiau nesupranta, kodėl jis turi sumokėti 2151 litą siekiantį rinkimų užstatą ir surinkti 1 tūkst. piliečių parašų. „O kur tie pinigai nueina? Aš nežinau, kaip jie naudoja tas lėšas. Tas lėšų statusas gaunasi kaip depozitas, paduotas jiems. Visi mokesčiai valstybei yra aiškiai sudėlioti, tad dabar kyla klausimas - kur tos lėšos dingsta?“, - piktinasi teisininkas.

    Tuo metu VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas sako, kad užstatas yra tarsi filtras, kad rinkimų biuletenyje neatsirastų 500 pavardžių. „Tai kaip tada rinkėjui reikėtų rinkti?“, - stebisi Z. Vaigauskas.

Užstatas rodo rinkimų nedemokratiškumą?


     Remiantis Seimo rinkimų įstatymų, save išsikelti norintis kandidatas turi įgyvendinti tam tikrus įstatymo numatytus reikalavimus. Paprastai kandidatai turi turėti Lietuvos pilietybę, nebūti susiję priesaikos ryšiais su kita užsienio valstybe, rinkimų dieną būti sulaukę 25 metų amžiaus bei nuolat gyventi Lietuvoje.

     Kandidatams, kurie rinkimuose dalyvauja vienmandatėse apygardose, nustatoma pareiga sumokėti vieno vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio užstatą – jį moka ir partijų iškelti politikai, ir savarankiškai į Seimą patekti norintieji asmenys. Pastariesiems, be kita ko, taikomas reikalavimas surinkti ne mažiau nei 1 tūkst. tos apygardos rinkėjų parašų, kad parodytų, jog visuomenė juos remia.

     Tuo tarpu L. Ragauskas rinkimų užstatą ir reikalavimą surinkti 1 tūkst. parašų traktuoja kaip specialų cenzą, kuris neturėtų būti taikomas demokratiniuose rinkimuose.

     „Kam jis išvis reikalingas? Ar užstatas sudaro galimybę demokratiniams rinkimams. Tikslas yra organizuoti demokratinius rinkimus. Ar šitas dalykas paskatina demokratinius rinkimus, pasiekia tikslą? Kam jo reikia? Kad rinkimuose dalyvautų ne visi norintys? Jeigu ne visi kas nori, tai tuomet, ar šie rinkimai demokratiniai?“, - klausia visuomenininkas, vadovaujantis nevyriausybinei organizacijai „Konstitucinių teisių gynimo agentūra“.

      Jis, be kita ko, teigia, kad Seimas negali įstatymu nustatyti papildomų reikalavimų kandidatams, jeigu šių reikalavimų nėra Konstitucijoje.

     „Ar Seimas turi teisę jums nustatyti papildomus reikalavimus, negu nustatyta Konstitucijoje? Jeigu jis, pavyzdžiui, nustatytų, ne vieną VMDU, o penkis vidutinius. Jeigu, žinoma, darom prielaidą, kad Seimas gali tai nustatyti. Penki vidutiniai bruto, gaunasi, kad jūs turėsit sumokėti apie 13-14 tūkst. litų“, - skaičiavo L. Ragauskas.

     „Konstitucinis Teismas yra begalę kartų pasisakęs, kad Seimas neturi teisės nustatinėti daugiau negu yra Konstitucijoje. Seimas turi tik tokią dispoziciją, kokią jis turi. Jis negali nustatyti, kad rinkėjai gali būti tik su raudonais švarkais. Arba tiesiom nosim“, - pridūrė jis.

Nežino, kur naudojamos surinktos lėšos


      Priklausomai nuo kandidatų skaičiaus, prieš rinkimus sumokėtų užstatų suma gali siekti apie 1-1,5 mln. litų. Tačiau šiuo atveju skaičiuojami ir nepriklausomi, ir partijų iškelti vienmandatininkai. Kandidatams, kuriems rinkimuose nusišypso fortūna ir jie iškovoja mandatą, užstatas grąžinamas, tuo metu pralaimėjusiems – ne.

     „Aš nežinau, kaip jie naudoja tas lėšas. Tas lėšų statusas gaunasi kaip depozitas, paduotas jiems. Visi mokesčiai valstybei yra aiškiai sudėlioti, tad kyla klausimas - kur tos lėšos dingsta? (...) Jos nenumatomos išvis į valstybės pajamas. Realiai, jeigu jie perveda į valstybę, tai gaunasi, kad nuo Seimo, nuo žmonių nuslepiamos tokios pajamos. Kas tvarko tas pajamas? Ar jos pakliūna pas Gediminą Kirkilą į Rezervo fondą?“, - DELFI pasakojo L. Ragauskas.

      Z. Vaigauskas sako, kad visi pinigai yra tvarkingai pervedami į valstybės biudžetą ir esą tai daroma remiantis Biudžeto sandaros įstatymu. Tuo metu užstatą VRK pirmininkas laiko normaliu patikrinimu, ar pretendentas į kandidatus išties nori dalyvauti rinkimuose, nes, kitu atveju, atsirastų žmonių, kurie kandidatais norėtų tapti tiesiog šiaip sau.

     „Tai, ką valstybė suteikia kandidatui, yra žymiai didesnė pinigų suma (išlaidos rinkimams: radijo, televizijos laikas, plakatų leidyba ir pan. – DELFI). Ir kad būtų patikrinamas kandidato rimtumas, ketinimų svarumas, nustatomas tas užstatas. Tai jeigu tu rimtai nori dalyvauti rinkimuose, tai tam tikrą nedidelę dalį pinigų, nedidelę sumą palyginus, kad tai netaptų cenzu, sumoki į valstybės biudžetą“, - pasakojo Z. Vaigauskas.

      Jo teigimu, be rinkimų užstato neapseina daugelis demokratinių valstybių.

Nenori rinkti rinkėjų parašų


      Kalbėdamas apie būtinybę nepriklausomiems kandidatams surinkti ne mažiau nei 1 tūkst. konkrečios apygardos rinkėjų parašų, L. Ragauskas sako, kad tai yra rinkimų tiesioginumo pažeidimas. Konstitucijoje ir įstatymuose nustatyta, jog rinkimai, šalia kitų apibūdinimų, yra ir tiesioginiai. Tai reiškia, kad piliečiai Seimą, prezidentą, savivaldybes renka tiesiogiai, o ne per tarpininkus.

      „Turi rinkimai būti tiesioginiai. Realiai preziumuojant aš, pirma, turiu padaryti atranką, su rinkėjais susitarti – „leiskit man dalyvauti rinkimuose“. Tada gaunasi toks netiesioginis, pirmiau rinkėjo apsprendžia – leisti ar neleisti, tai yra tas pats ką partijos daro su sąrašais – sprendžia, įtraukti-neįtraukti į sąrašą ir tik tada duoda rinkėjams rinkti. Gaunasi netiesioginiai rinkimai“, - piktinosi visuomenininkas.

      Be to, L. Ragauskas sako, jog per įstatyme numatytą terminą – 20 dienų – vienas žmogus negali įgyvendinti iškelto reikalavimo, nes jis dar paprastai dirba. Jis teigia suprantąs, kad parašų surinkimas sulyginamas su reikalavimu partijoms turėti ne mažiau nei 1 tūkst. narių, tačiau, jo teigimu, partijoms, jų kandidatams iš vienos pusės bei nepartiniams – iš kitos, sudaromos nelygios sąlygos.

      „Bet palaukit, man tuos parašus surinkti reikia per 20 dienų. Preziumuoju, kad realiai vienas aš negaliu surinkti, jeigu aš normaliai dirbu 8 valandas. Retai gyvenamoje vienmandatėje gyventojai toli gyvena vienas nuo kito, vienam parašui gauti aš galiu sugaišti ir valandą. Tai per tą 20 dienų dirbant 8 valandas aš jokiu būdu negaliu surinkti 1 tūkst. parašų - reiškia, aš turiu samdytis ir įgalioti kažką. Tai vėlgi tiesioginės turtinės išlaidos, kurios nuo mano pinigų kiekio priklauso“, - pasakojo L. Ragauskas.

      L. Ragauskas praėjusiais metais taip pat buvo stojęs į kovą, kad savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvauti galėtų nepartinių kandidatų sąrašai. Mat įstatymas anksčiau nustatė, jog sąrašus sudaryti gali tik politinės partijos, todėl nepartiniai kandidatai turėdavo tik vieną galimybę – susitarti su konkrečia politine partija, kad ši įtrauktų juos į savo keliamus sąrašus.

      Klausimas pasiekė Konstitucinė Teismą, kuris pripažino, jog įstatymų leidėjas, nustatydamas apribojimus nepartiniams kandidatams dalyvauti savivaldos rinkimuose, pažeidė Konstitucijoje nustatytą teisę laisvai vienytis į partijas. Kitaip tariant, Teismo nuomone, ankstesnis reguliavimas netiesiogiai vertė kandidatus siekti narystės politinės partijose.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/elections2008/ ... &com=1&s=1

Šaunuolis  2008 08 20 20:36


    Ragauskas, pajudino širšyną. O kodel partijos turi kazkodel moketi uzstata 43 000 litų, kai net JAV respublikonai ir demokratai uzstata moka po 100 doleriu ?

    Seimo partijos galutinai išsigimė į milijonierių UAB,us - velniop juos! Laimė, rinkimai visgi demokratijos šansas.

Danas 2008 08 20 20:47

     pritariu pilnai, nes štai Delfyje kabo baneris Balsuok 2008, o jo kaina - irgi 30 000 litų, o kur dar reklaminiai balvonai visu ūgiu stenduose Paulausko, uspsskicho ir kitų šū..ų baisūs čia pinigai ir baisūs politinai gyvuliai.

Palaikau  2008 08 20 21:24


     nors ir kartais donkichotiškai atrodanti kova, bet rezultatų duoda. Visiškai palaikau p. L. Ragauską. Norėdamas kandidatuoti aš turiu būti dar ir „pinigingas“. Argi tai nėra diskriminacija pagal turtinę padėtį?

     Jei aš, pavyzdžiui, mokytojas, ir nepartinis, tai norėdamas kandidatuoti turiu pakloti savo 2-3 mėnesių atlyginimus. Nes skaičiuojama pagal absurdišką „vidutinį“ atlyginimą... Daugumai Lietuvos žmonių tas „vidutinis“ atlyginimas - nepasiekiamas...

     Vadinasi norėdamas būti nepriklausomas (t.y. netampomas nei zuokų nei kubilų nei kirkilų už virvučių) privalau mesti darbą mokykloje ir ieškoti geriau apmokamo darbo... Valstybė man negarantuoja tokio, kad galėčiau kandidatuoti...

iš esmės keisti atrankos tvarką! 2008 08 20 22:20


     Kai atrankos kriterijus pinigai, tai net ir kišenvagis gali praeiti. Valstybei ir visuomenei svarbu, kad būtų renkama iš vertų ir kompetentingų asmenų.

     Būtina VIEŠA OFICIALI pretendentų į valstybės ar savivaldybės tarnybas bei į renkamas vietas svetainė. Čia pretendentai užsiregistruoja, pateikia duomenis apie save, o atitinkamos tarnybos per nustatytą laiką privalo patikrinti jo duomenų teisingumą bei surinkti faktus, kurie galėtų riboti ar net užkirsti galimybę pretenduoti į vieną ar kitą vietą. Kai svetainė bus vieša, tai bet koks pilietis galės pranešti jam žinomus negerus ar nuslėptus biografijos faktus.

Kęstas 2008 08 20 22:26

    Esmė glūdi ne užstate, o 1000 parašų per 20 dienų reikalavime.

     Kažkoks simbolinis barjeras lai tebūna. Vokietija ir Suomija apsiriboja 300 bei 200 parašų. O ten juk ne po 3 milijonus gyventojų...

     Beje, kodėl 1000 nepartinių negali kelti kandidatų iškart visose vienmandatinėse apygardose, jei jau partijoms tai leidžiama? Apie kategorišką draudimą nepartiniams balotiruotis į pusę Seimo mandatų gėda net pasakyti užsieniečiams. Čia apie daugiamandatę apygardą. Tas pats savivaldybių rinkimuose. Lietuvos savivaldybių tarybose, berods, apie 1500 deputatų. Tiek kandidatų gali iškelti 1000 narių turinti partija. Vienas partietis iškelia po 1,5 kandidato. Palyginkime - 1000 nepartinių pagal naujus Partijos ir Vyriausybės siūlymus negali iškelti daugiau kaip 1 kandidato. Įvertinkime - partinis Lietuvoje 1500 kartų "vertingesnis" už nepartinį. Sveikinu bendrapiliečius... Kas belieka? PRIEŠ VISUS.

Žygeivis 2008 08 20 23:33

     Vadinamieji rinkimų užstatai Lietuvoje (taikomi ir asmenims, ir partijoms, ir partijų sąrašų sujungimams), atsižvelgiant į jų tikrai nemenkus Lietuvos sąlygomis dydžius, ir palyginant su jų dydžiais, pvz. JAV (100 dolerių), iš tikro yra pats tikriausias turto cenzas, kuris suteikia gana patikimą garantiją mūsų valdžią valdantiems keliems mafijiniams - finansiniams klanams, jog į savivaldybių tarybas, Seimą ir Prezidento kėdę jokiu būdu nepatektų žmogus, gyvenantis iš įprasto Lietuvoje absoliučiai daugumai žmonių atlyginimo, nepavaldus tiems klanams, jiems niekaip neįsipareigojęs ir jų neklausantis.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Rgs 2008 18:04 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
LIETUVOS RESPUBLIKOS
VYRIAUSIOJI RINKIMŲ KOMISIJA

2008 M. SPALIO 12 D. LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO RINKIMAI


INFORMACIJA
APIE RINKIMŲ UŽSTATĄ


Rinkimų užstatas yra nustatytas 2008 m. birželio 26 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu Nr. 30 pagal Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. gegužės 30 d. informacinį pranešimą „Dėl šalies ūkio darbuotojų vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio“ ir yra lygus 2151 litui.

     - Rinkimų užstatas įregistruoti kandidatu į Seimo narius vienmandatėje rinkimų apygardoje yra vienas vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (1 VMDU) ir yra lygus 2151 Lt;

     - kandidatų sąrašui įregistruoti daugiamandatėje rinkimų apygardoje – 20 VMDU ir yra lygus 2151 x 20= 43020 Lt;

     - pakeičiant vieno kandidato vietą sąraše, įrašant į sąrašą naują kandidatą - 1 VMDU ir yra lygus 2151 Lt;

     - sujungiant kandidatų sąrašus – po 0,3 VMDU už kiekvieną sujungiamą sąrašą ir yra lygus po 717 Lt už kiekvieną sujungiamą sąrašą.

    Rinkimų užstatas yra mokamas banko pavedimu (taip pat moka ir save iškėlę kandidatai):

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija
A/s LT537300010002461932
AB bankas „Hansabankas“
Banko kodas 73000

    Pateikiama banko pavedimo kopija - partija pateikia Vyriausiajai rinkimų komisijai, save iškėlęs kandidatas - apygardos rinkimų komisijai.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Rgs 2008 20:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Tai yra dabartinė sistema. Netikusi. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 05 Kov 2010 15:18 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Arvydas Juozaitis: "Stambinkim partijas - gelbėkim Lietuvą"


http://www.ve.lt/?data=2010-03-05&rub=1 ... 1267728731

2010 m. kovo 05 d.

    Iki ateinančių Seimo rinkimų dar yra laiko spėti pakeisti įstatymus taip, kad šalis būtų apsaugota nuo valdžion besibraunančių naujų apaštalų. Tai - vienintelė galimybė išgelbėti Lietuvą.

    Tokios nuomonės laikosi Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys filosofas Arvydas Juozaitis.

    Jo teigimu, reikėtų padidinti minimalų reikalaujamą politinės partijos narių skaičių iki 5 tūkstančių.

    "Pernelyg mažas skaičius leidžia partija pasiskelbti bet kokiam avantiūristų, netgi nusikaltėlių būriui. Tai yra demokratijos savigriova. Kartelę dabar per lengva įveikti", - sako A. Juozaitis.

     Šiuo metu pagal įstatymus politinei partijai įsteigti būtina, kad ji Lietuvoje turėtų ne mažiau kaip vieną tūkstantį steigėjų.

    Pasak A. Juozaičio, kartelės pakėlimas neturėtų riboti besiburiančiųjų į įvairias organizacijas, tačiau būtų numatyta, kam visuomenė leidžia save valdyti. Tai neturėtų būti saujelė avantiūristų, kurie, kaip rodanti praktika, sugeba sėkmingai patekti į valdžią.

    "Blogiausia, kad žmonės jiems pasiduoda, todėl reikia įstatymais apriboti galimybę pasiduoti", - sakė A. Juozaitis.

    Kitos išeities baigti chaosą ir išvengti reiškinio, kai juokdariai tampa karaliais, nei minimalaus narių skaičiaus didinimas, jis teigia nematantis.

    "Iki kitų Seimo rinkimų dar yra apie pustrečių metų. Partijų stambinimo įstatymą turėtų inicijuoti prezidentė, jeigu jai rūpi Lietuvos likimas", - sakė A. Juozaitis.

Zenonas VAIGAUSKAS: "Viskas - rinkėjų galvose"


Zenonas VAIGAUSKAS, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas

     Visų pirma tą tūkstantį atidžiau reikėtų žiūrėti, ar tikrai jis visas egzistuoja. O nuo apaštalų dirbtiniai metodai negelbės - viskas yra rinkėjų galvose, jei jie norės balsuoti už apaštalus, niekas nepadės. Pas mus rinkėjai dažnai nepakankamai pasigilina, ką jie renka, ir nepasimoko, žmonės nelabai domisi politiniu gyvenimu.

     Kažkada minimalus partijos steigėjų skaičius buvo 400. Tada labai lengva buvo partijas steigti. Kartelė buvo pakelta iki tūkstančio, bet pasakysiu, kad dirbtinės kliūtys partijoms steigtis netrukdo, randama įvairiausių būdų tuos barjerus apeiti.

     Daugelyje valstybių, pavyzdžiui, Anglijoje, registruoti partijas labai lengva. Anglijoje yra apie 400 partijų, tačiau paklausus rinkėjų, jie žinotų tik keletą. Panašiai ir JAV - ten partijų daugybė, bet žinomos yra tik dvi.

     Naujos prieš rinkimus atsirandančios partijos yra gana didelė problema. Pritarčiau minčiai, kad mūsų partijų skaičius turėtų labiau atitikti žmonių poreikius, jos pačios turėtų būti stipresnės. Tačiau naujos partijos neišvengiamai kursis tol, kol esamos nepatenkins rinkėjų lūkesčių, nesvarbu, ar minimalus narių skaičius bus tūkstantis ar penki tūkstančiai. Išgelbėti nuo gelbėtojų gali tik senųjų partijų stiprinimas, atsakomybės didinimas.

Komentarai
http://www.ve.lt/?data=2010-03-05&rub=1 ... page=atsil

Žygeivis 2010-03-05 14:12


    Juozaičio pasiūlymas yra skirtas esamų kelių "partinių monstrų" išsaugojimui - ypač dabar, kada absoliuti dauguma žmonių nusivylė jais.

    Tai dar vienas bandymas kokiu nors būdu eilinį kartą eliminuoti būsimus "partinių mamutų" konkurentus.

    Tačiau visų partijų veikloje iš tikrųjų pagrindinė problema yra viena - partijų finansavimas.

    Kol partijas finansuos jų "elitą" valdantys oligarchai, tol ir Lietuvos Valstybė bus atitinkamai valdoma.

    Turi būti labai griežtai apribotas partijų finansavimas iš privačių asmenų kišenių, nustatant, pvz., 100 lt limitą metams, o iš įmonių ir valstybės tokį finansavimą apskritai būtina uždrausti.

     Kartu turi būti absoliutus partijų gautų ir panaudotų lėšų skaidrumas - tam visų pirma reikia pareikalauti viešai skelbti Internete visas partijų pajamas, jų šaltinius ir išlaidas - ypač išsamiai.

     Partijas, kurios pažeistų tokią finansavimo tvarką - be išlygų uždrausti ir paleisti.

     Nes dabar rinkimuose laimi ne geresnės idėjos, o didesni pinigai, panaudoti žiniasklaidai nupirkti.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Kov 2010 14:17 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Siūloma riboti rėmėjų įtaką partijoms


http://www.balsas.lt/naujiena/381012/si ... -partijoms

2010.03.24 12:34

     Seimo narė Agnė Bilotaitė siūlo užtikrinti skaidresnį politinių partijų finansavimą ir taip riboti jų priklausomybę nuo dosnių rėmėjų.

     Tokius siūlymus parlamentarė įregistravo Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo projektui.

     Teikti šiuos siūlymus paskatino tai, kad partijos vis dažniau susiduria su vadinamosios "išorės kontrolės" arba priklausomybės nuo rėmėjų problemomis. Kaip pastebi A. Bilotaitė, jos priverstos atsidėkoti savo rėmėjams per stambius valstybinius užsakymus.

     Didžiąją dalį pajamų partijos surenka iš didžiųjų aukų (nuo 10 tūkst. iki 39 tūkst. litų). Šios juridinių asmenų aukos sudaro apie 80 proc. visų aukų.

    "Siūlau sumažinti maksimaliai leistinos juridinių bei fizinių asmenų finansinės paramos ribą, taip pat įvesti nuostatą, kad remti politines partijas ir politines kampanijas gali tik deklaravę pajamas fiziniai asmenys, bet ne daugiau nei 10 proc. nuo metinių deklaruotų pajamų", - aiškino A. Bilotaitė.

    Seimo narė taip pat siūlo įstatymu nustatyti, kad aukotojais negalėtų būti juridiniai asmenys, teikiantys produktus ar paslaugas viešojo administravimo sektoriui, jeigu jų prekių ar paslaugų pirkimo vertė didesnė kaip 75 tūkst. Lt, o darbų - 300 tūkst. Lt be pridėtinės vertės mokesčio.

    Vyriausioji rinkimų komisija neturi galių kontroliuoti "juodųjų" partijų pinigų, todėl A. Bilotaitė siūlo, kad politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo ir politinės reklamos stebėseną komisija vykdytų kartu su Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės saugumo departamentu, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, taip užkertant kelią galimai korupcijai.

ELTA

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/381012/ ... i-apacioje

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 22 Spa 2010 21:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Žygeivis rašė:
Šaltinis - http://www.patriotai.lt/straipsnis/liet ... es-atvejis

http://www.balsas.lt/naujiena/496356/li ... -atvejis/1
http://www.balsas.lt/naujiena/496356/li ... -atvejis/2

Lietuviškasis Mao: Dalios Grybauskaitės atvejis


Marius Kundrotas

2010.08.04 08:10

Ištrauka:

    "Dabartinė partinė sankloda jau seniai atsidūrė Prezidentūros taikiklyje. Nieko nuostabaus: esama situacija iš tikro taisytina. Bet efektyvumo stokojančią demokratiją reikia tobulinti, o ne griauti.

    Pirmiausia reikia sutvarkyti partijų veikimo sąlygas, užtikrinti lygias startines pozicijas, atitinkamą konkurenciją visoms įstatymo reikalavimus atitinkančioms partijoms. Konkrečiau – suteikti joms lygų minimalų finansavimą, iš kitos pusės – apribojant privataus finansavimo sumas. Partijos privalo konkuruoti idėjomis, o ne pinigais. Antra vertus – atlikti realių partijų narių auditą, išregistruoti fiktyvias partijas. Pagaliau, trečia – užkirsti kelią valdančiųjų partijų šantažui, kai net mokyklų darbuotojai verčiami stoti į jų gretas."

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/496356/ ... i-apacioje


    Partijos rinkimuose iš principo negali turėti privačių asmenų pinigų, nes kitaip - kas mokės, tam ir dirbs.

    Teisingai - reikia visų partijų narius iš naujo perpatikrinti, nes dabar partijos naudoja kaip savo narius bet kurių asmenų, kurie kažkada gal ir buvo įsirašę, bet senų senovėje iš jų išėję, duomenis. Tuo įdomiau daroma kada partijos jungiasi: buvusios partijos "narių" sąrašai yra automatiškai pripiešiami naujai partijai, nors tie asmenys nėra nieko bendro su ta nauja partija turėję.

     Išvada: narystė yra fikcija, todėl pagal tokį rodiklį dalijimas pinigų yra vagystė. Pinigų rinkimams neturėtų gauti jokios partijos, rinkimus organizuotų už savo pinigus Rinkiminė komisija, duodanti kiekvienai partijai vienodas galimybes pristatyti savo idėjas kaip pakelti valstybę ir gyventojų gerbūvį. Per tv galėtų praeiti partijų debatai, bet ne tokie, kada vienetiniais klausimais kažką paklausia, o po to, atsakė ar ne, ginčą nutraukia. Valstybės ateitis - rimtas dalykas, todėl ir svarstyti reikia rimtai, t.y. nuodugniai. Kad išsiaiškinti viską konkrečiai. O ne bele ką papliurpti.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Spa 2010 22:02 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
    Partijos rinkimuose iš principo negali turėti privačių asmenų pinigų, nes kitaip - kas mokės, tam ir dirbs.

    Teisingai - reikia visų partijų narius iš naujo perpatikrinti, nes dabar partijos naudoja kaip savo narius bet kurių asmenų, kurie kažkada gal ir buvo įsirašę, bet senų senovėje iš jų išėję, duomenis. Tuo įdomiau daroma kada partijos jungiasi: buvusios partijos "narių" sąrašai yra automatiškai pripiešiami naujai partijai, nors tie asmenys nėra nieko bendro su ta nauja partija turėję.

     Išvada: narystė yra fikcija, todėl pagal tokį rodiklį dalijimas pinigų yra vagystė. Pinigų rinkimams neturėtų gauti jokios partijos, rinkimus organizuotų už savo pinigus Rinkiminė komisija, duodanti kiekvienai partijai vienodas galimybes pristatyti savo idėjas kaip pakelti valstybę ir gyventojų gerbūvį. Per tv galėtų praeiti partijų debatai, bet ne tokie, kada vienetiniais klausimais kažką paklausia, o po to, atsakė ar ne, ginčą nutraukia. Valstybės ateitis - rimtas dalykas, todėl ir svarstyti reikia rimtai, t.y. nuodugniai. Kad išsiaiškinti viską konkrečiai. O ne bele ką papliurpti.
:smile38:


    Kol leidžiama finansuoti privatininkams ir jų firmoms, tol mus valdys oligarchai per savo nupirktas partijas ir statytinius. Tačiau finansuoti iš biudžeto irgi yra visiškas iškrypimas.

   Neseniai sumąsčiau kardinalią išeitį, kuri sutvarkytų visą šitą finansinį "bardaką" - jei rinkėjas remia tam tikrą partiją, vadinasi jis už ją balsuoja rinkimuose.

   Todėl reikia įvesti labai paprastą taisyklę - partijos finansuojamos tik fiksuota suma, kurią kiekvienas rinkėjas rinkimų metu sumoka balsuodamas rinkimų apylinkėje (nenori - nemokėk, bet ir nebalsuosi tada) - pvz., 10 Lt.

   Iš šitų pinigų fiksuotą procentą panaudoti konkrečių rinkimų organizavimui, o kitą dalį pervesti tai partijai, už kurią buvo balsuota.


   Be abejo, būtina panaikinti visokius rinkiminius užstatus ir kandidatams, ir partijoms, kurie dabar "atsijoja" neturtinguosius ir leidžia dalyvauti rinkimuose tik turtuoliams ir jų palaikomoms partijoms bei kandidatams.

   Ir tik šiuos surinktus pinigus partijos ir kandidatai gali naudoti savo rinkiminei kampanijai ir partijos veiklai. Beje, būtina uždrausti bet kokius TV ir, radijo ir spaudos komercinius reklaminius skelbimus bei nupirktas laidas.

   Kartu būtina labai kietai ir griežtai tikrinti, ar nėra slapto finansavimo, materialaus rėmimo ar "juodųjų" pinigų panaudojimo. Tai turėtų atlikti iš visų Lietuvoje registruotų partijų pasiųstų atstovų sudarytos tarnybos - kaip sakoma "vagis vagį geriausiai gali pagauti".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Spa 2010 23:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Klysti:

1. aš siūlau finansuoti iš biudžeto ne partijas, o tik rinkimus;
2. ką siūlai, tas faktiškai  yra Amerike - blogio imperijoje (kur leidžiama partijai sumokėti iki 100 dol.).
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Spa 2010 23:16 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
Klysti:

1. aš siūlau finansuoti iš biudžeto ne partijas, o tik rinkimus;
2. ką siūlai, tas faktiškai  yra Amerike - blogio imperijoje (kur leidžiama partijai sumokėti iki 100 dol.).
:smile38:


  Aš siūlau ir rinkimus, ir partijas finansuoti tik fiksuotu mažu mokesčiu, ir tai darytų tik tie, kas patys dalyvauja rinkimuose - ir atliktų tai balsavimo metu, gaudami balsavimo biuletenį.

   O finansuoti iš biudžeto rinkimus irgi yra nesąmonė - matome, kaip šie biudžetiniai pinigai "išsivaikšto".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Spa 2010 23:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Ir klysti, nes tai - amerikinė sistema.
Rinkimus finansuoti, tai ne kam nors juos dalinti, o sudaryti sąlygas, kad būtų suorganizuoti jei debatai, tai visiems, jei aprašymas laikraštyje (laikraščiams, tv ir kitiems  uždrausti imti pinigus už rinkiminę agitaciją ir tokios neleisti iš viso), tai visiems ir t.t, ir pan.
Principas: visiems, dalyvaujantiems rinkimuose, lygu lygu visame kame.Ir jokių pinigų jokiam kandidatui ar partijai.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Paskutinį kartą redagavo tikras lietuvis 22 Spa 2010 23:26. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Spa 2010 23:26 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
Ir klysti, nes tai - amerikinė sistema. :smile38:


   Tu čia visai nusikalbi.

   Kiek žinau, tai JAV aukas partijoms ir kandidatams renka tūkstančiai savanorių bei firmų. Ir jokių apribojimų sumoms ten nėra. Todėl ir surenka dešimtis milijonų dolerių.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Spa 2010 03:41 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Todėl ir sakau - esmė ta pati (yra sponsorių finansavimas, nes dėl ko išeina į rinkimus tik milijonieriai?).

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 08 Kov 2011 16:04 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Sauliaus Stomos blogas. Rinkimai ir Estijos pamoka


http://blog.delfi.lt/sauliusstoma/8491/#comment-55290

Antradienis, 2011-03-08 08:40  

      Lietuvoje vis dar nerimstant spėlionėms, kas iš tikrųjų laimėjo rinkimus ir kas valdys svarbiausias savivaldybes, Estijoje paaiškėjo nacionalinių rinkimų rezultatai. Palyginimas nėra adekvatus, tačiau vertas dėmesio. Ypatingai Lietuvos dešiniuosius ir centristus turėtų apimti baltas pavydas. Iš keturių partijų, kurios pateko į parlamentą, abi valdančiosios koalicijos partnerės padidino savo vietų skaičių.

      Taigi dar didesniu mastu pasikartojo Latvijos variantas. Nemalonius krizės sprendimus priėmę centro dešinieji gali ne tik išlaikyti valdžią, bet ir sustiprinti pozicijas. Todėl nuolatiniai  teisinimaisi, kad valdantieji politikai šiuo sunkiu metu yra pasmerkti nepopuliarumui, turėtų liautis. Žinoma, jeigu mes dar gebame ko nors pasimokyti iš savo šiaurinių kaimynų.

      Bent jau iš estų mokytis tikrai verta. Pradėkime nuo to, kad Estija dar 2005 metais tapo pirmąja pasaulio valstybe įvedusia elektroninį balsavimą. Mes tik daug kalbame apie žinių visuomenę, tačiau bijome imtis ko nors realaus, nors ir šiek tiek rizikingo. Visi elektroninio balsavimo siūlymai atmetami pradėjus šaukti, kad rezultatai bus klastojami. Estai dirba, kad klastočių nebūtų.

      Dabar šalis, kuri kartais pavadinama E-stonija, yra viena pirmaujančių pasaulyje kovoje su atakomis interneto erdvėje. Estijoje netgi įsikūrė NATO informacinių technologijų gynybos padalinys. O elektroninis balsavimas vis labiau populiarėja. 2005 metais šia galimybe naudojosi 2 proc. balsavusių, 2007-aisiais - 5 proc., 2009-aisiais - 15 proc., pernai rudenį - 16 proc., o šiuose rinkimuose - jau net 27,4 proc. visų dalyvių!

      Tai akivaizdžiai padidino ir apskritai norinčių balsuoti skaičių. Kai Lietuvoje keistokai džiaugiamės rinkimuose dalyvavusiais 44 procentais, Estijoje savo valią pareiškė 63,61 procentai elektorato. Tai suteikia valdžiai didesnį teisėtumo, o žmonėms - dalyvavimo pojūtį.

      Politinio skaidrumo ir aiškumo Estijoje taip pat daug daugiau. Rinkimuose dalyvavo tik 7 partijos. Į parlamentą pateko keturios. Taigi politinė sistema ima nusistovėti. Galima sakyti, kad didžiosios parlamentinės partijos atstovauja visam rinkėjų spektrui. Dar daugiau. Kai Lietuvoje vis labiau ryškėja atskirumą propaguojančios „Lenkų rinkimų akcijos“ įtaka, didesnį rinkėjų procentą sudarantys Estijos rusai beveik šimtu procentų remia Edgaro Savisaaro Centro partiją. Nors ir laikoma prorusiška, ji nekelia nacionalistinių tikslų, o yra rusų integracijos šalininkė.

      Beje, Estijos saugumo tarnyba, kitaip nei Lietuvos, nepasidrovėjo OFICIALIAI paskelbti apie E. Savisaaro gautą Rusijos finansavimą ir pokalbius su garsiuoju Vladimiru Jakuninu, aktyviai veikusiu ir Lietuvoje.

      Manau, šioje šviesoje bus juokingiausia, kai mūsų premjeras Andrius Kubilius ir jo užkietėjusių kovotojų komanda bandys naudoti Estijos pavyzdį primityvios propagandos tikslais. Toks elgesys jau davė atvirkštinį rezultatą po rinkimų Latvijoje.

      Juk akivaizdu, kad abiejų mūsų Baltijos sesių dešinieji lyderiai, darydami neišvengiamus suvaržymus, rodė daug daugiau socialinio jautrumo ir bendravimo su visuomene pastangų. Abu jie yra ryžtingi, tačiau ne arogantiški. Abu ieško kuo platesnio sutarimo tarp politikų ir atsparos visuomenėje. Jie nesiorientuoja tik į amžinai ištikimą elektorato dalį, o mąsto plačiau ir su perspektyva.

      Andriaus Kubiliaus bendravardis laimėtojas Andrusas Ansipas prieš rinkimus netgi pareiškė, kad siekdama platesnės visuomenės santarvės, jo Reformų partija norėtų naują koaliciją burti su opozicijoje buvusiais socialdemokratais, o ne su ankstesniais partneriais konservatoriais. Taip krizės kamuojamai visuomenei rodoma nacionalinių susitarimų svarba.      

      Lietuvoje to labiausiai ir stinga. Tai dabar matome net ir didžiųjų miestų lygmenyje. Todėl Tėvynės Sąjunga (TS), atrodo, bus nustumta nuo valdžios net ir Kaune, kur pasirodė santykinai gerai. Dar liūdnesnis vaizdas Vilniuje, kur dėl premjero ir kai kurių kitų lyderių asmeninių ambicijų gali būti ignoruota rinkėjų valia. Piktintis, kad daugiausiai rinkėjų paramos sulaukusi TS Kaune neteks mero posto ir kartu priešintis tokiai pačiai demokratijos logikai Vilniuje yra labai nesolidu.

      Deja, kol kas nepaisoma net ir TS garbės pirmininko Vytauto Landsbergio logiškų patarimų geriau rinktis Artūrą Zuoką nei  lenkus su rusais. Tikrų tikriausias skandalas būtų pasitvirtinus gandams, kad premjeras mainais už koaliciją Vilniuje Lenkų rinkimų akcijai siūlo nuolaidas, kurios toliau stiprintų jų nuosekliai kuriamą autonomiją.

      Taigi, dabar būtų pats laikas prasiblaivyti po savaip išsiaiškintų savivaldos rinkimų rezultatų euforijos. Rinkėjai vertino ne A. Kubilių, o labiau vietinius konservatorius-krikdemus. Kur jie dirbo pakankamai sąžiningai, kaip Kaune, yra ir rezultatai. Gal šiek tiek prisidėjo ir Irenos Degutienės populiarumas. Galbūt ir Prezidentės parama. Todėl ypatingai neadekvatus situacijai yra netikėtas porinkiminis premjero noras parodyti „tikrąją konstitucinę vietą“ Daliai Grybauskaitei.  

      Taip, pagal Lietuvos Konstituciją Prezidentas nėra visagalis. Tačiau demokratijoje labai svarbus ir visuomenės pasitikėjimo faktorius. Jo nepaisymas – tai jau beveik chrestomatinė premjero aplinkos klaida. Keista, kai protingi žmonės ima nesuprasti elementarių dalykų. Dabartinė valdančioji koalicija laikosi tik iš D. Grybauskaitės malonės. Tik jos populiarumas ir parama suteikia šiai valdžiai teisę veikti. Kai Prezidentė pasakys, kad ši vyriausybė nebegali toliau dirbti, taip ir bus. Teks ieškoti naujo premjero.

      Ar šią elementarią tiesą ir dar elementaresnę trapios daugumos aritmetiką Seime taip jau sudėtinga suprasti? Tikėkimės, ne. Nebent kai kas jau pavargo ir nori pakartoti 1999 metų Gedimino Vagnoriaus vyriausybės likimą…

Komentarai
http://blog.delfi.lt/sauliusstoma/8491/#comment-55290

Saulius Stoma
Antradienis
2011-03-08 14:45


     Na, jei pagaliau ir Auksinis kardas mane pagyrė - smagu. O dėl Estijos - jų didysis pliusas atsirado jau prieš du dešimtmečius, kai šlavė lauk komunistinę nomenklatūrą.

     Mat kitaip nei Lietuvoj, ji iš esmės buvo rusiška. Mūsų gi komunistai buvo "savi".


ne savi
Antradienis
2011-03-08 15:16


     Niekino daugumoje tauta komunistus - žinojo, kad dėl karjeros ir geresnio gyvenimo stojo į kolaborantinę partiją. Bet lietuviai nesugebėjo sakyti tiesos - kas bandė, tą provokacijų pagalba net įkalindavo :)

     O kai kgbistas Tomkus pasivogė "Respubliką", visi komunistai suprato, kad viskas galima - VSIO ZAKONNO, todėl dar ilgai ilgai Lietuva purvo vonioje maudysis.

Žygeivis
Antradienis
2011-03-08 15:37


      Ponas Saulius jau senokai turėjo "įsisavinti", kad nei Lietuvoje, nei Estijoje, nei apskritai Europoje, politinėse partijose nėra jokių dirbtinai "sukurtų" "dešiniųjų", "kairiųjų" ir "centristų" - o yra nacionalistai, kovojantys už savo tautų laisvę ir teises, ir kosmopolitai, kuriems rūpi tik pinigai ir turtas, o ne jų valdomų tautų savasties bei laisvės nuo užsienio jėgų išsaugojimas.

      Ir būtent šios dvi jėgos - kosmopolitai ir nacionalistai - kovoja tarpusavyje jau 20 metų, o ne kažkokie mitiniai "dešinieji" ir "kairieji" (jei kas tuo abejoja, pažvelkite kiek milijonierių yra pas "kairiuosius" ir pas "dešiniuosius" - ar matote kokį skirtumą?).

      P.S. "Centristas" Savisaras yra ne tik milijonierius, bet ir yra tipiškas kosmopolitas, imantis pinigus iš visų, kas tik jam juos duoda - ir už juos po to "atidirbantis".

Žygeivis
Antradienis
2011-03-08 15:53


      Dėl sovietinių laikų komunistų.

      Mane vargu ar kas nors apkaltins "meile komunistams", bet labai aiškiai sakau: nereikia "krauti į vieną krūvą" visų, kurie sovietmečiu buvo kompartijos nariais ir netgi užėmė joje nemažas pareigas - mes ne maži vaikai, ir puikiai žinome, kad kompartijoje buvo labai įvairių žmonių, labai skirtingai gyvenusių savo gyvenimus.

      Ir po Nepriklausomybės atkūrimo tai labai aiškiai atsiskleidė - vieni kompartijos nomenklatūrininkai, "susiprichvatizavę" Valstybės ir Tautos turtą, tapo milijonieriais, o kiti - ir toliau liko sąžiningais žmonėmis, o todėl ir beturčiais.

      Pasižiūrėkite, pvz., kaip gyvena Romualdas Ozolas (buvęs sovietmečiu ne tik aukštas Lietuvos kompartijos pareigūnas, bet ir vienas iš pagrindinių Sąjūdžio lyderių bei, atkūrus Nepriklausomybę, Vyriausybės narys, ir kaip gyvena ponia "Šatrija" - labai greitai tapusi multimilijoniere).

      Tokių pavyzdžių palyginimui galima pateikti daugybę - kiekviename mieste ir rajone rasite.

      Todėl pagrindiniu kriterijumi įvertinant konkretų asmenį turi būti šito žmogaus sąžiningumas ir reali pagarba Lietuvybei - Lietuvių Kalbai, Lietuvių Tautai ir Lietuvos Valstybei.

      O požiūriai į socialinių klausimų sprendimą, valstybės valdymo formas, ekonomikos ir finansų tvarkymą ir t.t. - yra labai skirtingi, kadangi pasaulyje per tūkstantmečius taip ir nebuvo sukurta aiški ideali sistema, įrodžiusi praktikoje savo teisingumą.

Žygeivis
Antradienis
2011-03-08 20:35


      Patys pagrindiniai dalykai, kurių beviltiškai trūksta beveik visiems Lietuvos valdžioje sėdintiems ir anksčiau sėdėjusiems,  yra visų pirma sąžinė ir sąžiningumas, o taip pat tautinė ir pilietinė drąsa bei "plieninis atsparumas" įvairioms oficialioms ir neoficialioms "įtakoms".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 28 Bir 2011 16:31 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Šaltinis - Kremliaus tandemas vėl kuria intrigą

http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=4748

Česlovas Iškauskas, politikos apžvalgininkas
2011 06 22

Komentarai
http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=4748&c=1

Žygeivis - RationaliS-ui, 2011 06 25 16:29

RationaliS, 2011 06 24 23:01
Na, taip, pagyvensime - pamatysime. Bet aš tikrai nenorėčiau, kad ES sugriūtų.
------------------------------

      Čia gali iliuzijų neturėti - sugrius. :)

      Ekonomikoje veikiančių dėsnių dar niekas niekada neįveikė. O šie dėsniai "juodai sukabinti" su įvairių žmonių visuomenių skirtingu mentalitetu.

      Tai reiškia, kad neįmanoma vienoje "sistemoje" išlaikyti tokių skirtingų mentalitetų tautas ir jų valstybes, kaip dabar yra ES.

      Išsilaikyti kažkokioje "krūvoje" galės nebent tam tikra grupė valstybių su vyraujančiu istorinio "protestantiškojo mentaliteto" visuomenėmis, nes kitos - "katalikiško" ir "pravoslaviško" mentaliteto visuomenės - tiesiog nėra linkusios griežtai taupyti, nevogti ir dirbti ypač sąžiningai...

      Todėl Vokietija ir dar kelios smulkesnės Šiaurės Europos valstybės tiesiog nepajėgios dar eilę metų "šerti" korumpuotas ir masiškai vagiančias kitų mentalitetų valstybes.

      Atskira kalba apie masinę imigraciją - ir "musulmonišką", ir "katalikišką" bei "pravoslavišką" į "protestantiškojo" mentaliteto visuomenes.

      Juk ta masinė imigracija ne tik sukelia įvairias labai rimtas tautines - kalbines - religines - rasines problemas, bet ir palengva keičia visų vietinių visuomenių istorinį "protestantiškąjį" mentalitetą.

      O tai geruoju nesibaigs.

VVER to Žygeivis - RationaliS-ui, 2011 06 25 20:10

       Gali būti. Bet, bent jau mano nuomone, kai tik dar idėja užgimė apie vieningą Europą, pagrindinis dalykas buvo sukurti tokią hierarchiją: Prancūzija, Vokietija (buvo gal ir D.Britanija, bet atrodo, dėl savo "sotaus gyvenimo" jau iškrito) - tai šalys gamintojos, su visa pramone ir fabrikais, ir kita kategorija - šalys vartotojos, kurios PERKA gamintojų produkciją.

       Taigi, tavo minimo ekonominių dėsnių pritaikymo skirtingo mentaliteto šalims ne tik nėra, jo ir nesistengiama įdiegti.

       Dabartinis Graikijos ir kitų tinginių gelbėjimas man atrodo, kaip pastangos išlaikyti tokią sistemą.

       Kuo tas baigsis - nesiimu spėlioti, bet jei jau žlugs ES, tai visuomenės sukrėtimas bus labai žymus.

      Gi kokią mums Lietuvoj propagandą varė apie "Europos tautų šeimą". Kas gi bus jei vieną dieną mums ims ir paskelbs, kad ta šeima pasirodo nedaug kuo skyrės nuo SSRS?

Žygeivis - VVER-ui, 2011 06 25 22:13

      Dėl "jievrosojuzo" - visada tvirtinau (dar gerokai iki vadinamojo "Lietuvos įstojimo"), kad tai yra naujos "europinės imperijos" projektas, kuris pačia savo esme yra negyvybingas ir pasmerktas.

      Tačiau kol jis galutinai "mirs", Lietuvių Tautai ir Lietuvos Valstybei bus padaryta milžiniška žala, daug didesnė nei padarė Sovietų sąjunga.

      Ką šiuo metu jau puikiai mato visi, kieno akys atmerktos...

      Pasipelnė (ir labai nemenkai) iš Lietuvos "narystės" jievrosojuze tik įvairios transnacionalinės užsienio korporacijos, skandinavų bankai, krūvelė žydų milijonierių ir milijardierių (ypač iš Rusijos, JAV ir Izraelio) ir vietinių korumpuotų valdininkų bei vagių-"verslininkų" tandemas.

      O Lietuva ir Lietuvių Tauta prarado savo aktyviausią ir darbingiausią visuomenės dalį, buvo sunaikintas žemės ūkis ir didelė dalis pramonės bei atominė energetika, o "Mažeikių naftą" bei degalinių tinklus atidavė keliems žydams už "ačiū", ir dar už tai jiems primokėjo.

      Todėl dabar Lietuvos skolos siekia jau virš 30 milijardų (o gal ir dar daugiau), o tolimesnė perspektyva akivaizdi - defoltas ir bankrotas...

      O tai reiškia, kad pensininkams jau gana greit nebebus iš ko mokėti pensijų, mokytojams, gydytojams, kitiems valstybės ir savivaldybių tarnautojams nebus iš ko mokėti algas, jei tik negausime naujų paskolų.

      O juk jau dabar vien tik už procentus, už jau anksčiau paimtas paskolas, turime mokėti virš milijardo litų kasmet - gausiai šeriame užsieninius bankus...

VVER Žygeiviui, 2011 06 26 18:36

Žygeivis
"Tu, kaip ir daugelis panašių asmenų, niekaip nesugeba atskirti tikrų nacionalistų nuo visokių "konservatorių", kurie keikia Rusiją ir tuo pat metu lenda į Vakarų užpakalį."
-------------------------------------------------

      Tai kad dabar labai sunku rasti tų skirtumų :) Labai jau jūs panašūs :)

      Ir dar kartą kartoju: nėra tas jievrosojūzas toks blogas kaip manai. Privalumų tikrai yra ir reikia stengtis, kad tave aplenktų trūkumai.

      Pažvelk į Estiją, į kurią dabar daug kas siūlo lygiuotis. Irgi toj pačioj organizacijoj, bet kažko negirdžiu ten verkšlenimų, kad oj mus pavergs.

      Aišku, grėsmės yra tos pačios, bet estai nesėdi rankų sudėję ir neverkšlena, o dirba, kad išspaustų iš esamos situacijos kuo daugiau naudos. Panašiai daro ir rusai beje, apie kuriuos tu vis pranašauji, kad jie jau ryt poryt subyrės.

      Aš manau, kad turint omeny Lietuvos gyventojų skaičių, teritorijos dydį, geografinę padėtį, pramonės lygį, mes galėtume nesunkiai tą Estiją užnugary palikti... jei tik to norėtume ir gerai suimtume save į rankas.

       Ir nereikia viso blogio užkrauti ant valdžios. Toks požiūris, kad viską valdžia turi suteikti, kad visą atsakomybę iš paties žmogaus perimtų, tai tik tipiškas sovietinis mąstymas. Vaje, Žygeivi, aš tai galvojau, kad tu nepritari sovietų ideologijai :)

Žygeivis - VVER, 2011 06 26 22:59


      "Nekabink makaronų"... :)

       Už valstybę visada atsako ją valdantys asmenys.

       Tai labai puikiai suprato ir sovietų "vadai", ir Vokietijos, ir JAV, ir Anglijos, ir Prancūzijos, ir Kinijos, ir Rusijos...

       Prisimink, pvz., de Golį, Hitlerį, Staliną, Čerčilį, Ruzveltą ar "dvigalvį" Putiną-Medvedevą - ką sprendė šių valstybių tautos?

       Kardinalius sprendimus visada priimdavo tie, kas sėdėjo tuo metu valdžioje.

      Tauta gali valdžią tik pakeisti - arba taikiu keliu, arba ginkluotu.

      Deja, dabar gyvename tokiame istoriniame laikotarpyje ir tokioje geopolitinėje tarptautinėje situacijoje, kai nei vienu, nei kitu būdu šią, mus jau 20 metų valdančią, liberal-kosmopolitinę "persidažiusių raudonųjų", kyšininkų-vagių valdžią pakeisti neįmanoma.

      Bent jau kol kas. :)

Žygeivis - VVER, 2011 06 27 17:02

      Ginčijamės dėl to, kokia politinė jėga jau 20 metų valdo Lietuvą - "persidažę liberalraudonieji" (LSDP plius "konservatoriai") ar nacionalistai-tautininkai- patriotai... :)

VVER Žygeiviui, 2011 06 27 17:20

      Žmonės išsirenka, mano nuomone, tokią valdžią kokios nori. Jei jau Lietuvą valdo tie "liberalraudonieji", tai gal jūsų idėjos žmonėms nėra priimtinos.

Žygeivis - VVER, 2011 06 27 19:15

      Manau, kad tu arba labai dar jaunas, arba labai naivus, arba tokiu apsimeti... :)

      Demokratija - tai visų pirma procedūrų skaidrumas ir visų piliečių bei jų susivienijimų lygios galimybės dalyvauti rinkimuose ir būti išrinktais.

      Lietuvoje to niekada nebuvo ir nėra dabar.

      Kaip savo laiku atvirai pasakė Stalinas: "Nesvarbu, kas balsuoja - svarbu, kas balsus skaičiuoja"...

      Dabar tokie grubūs balsų skaičiavimo kląstojimai kaip 1990-1998 m. gana reti (bent jau mažai ką pagauna, nors "balsų pirkimo" skandalai vyksta per kiekvienus rinkimus), tačiau esmė yra kitose "detalėse" - tai visų pirma "turto cenzas" (partijų rinkiminiai užstatai) ir klaikiai besiskiriančios rinkiminės kampanijos finansavimo galimybės.

      Vieni rinkimams išleidžia dešimtis milijonų, o kiti - vos keletą tūkstančių gali sukrapštyti iš savo menkų algų ir pensijų.

      O specifinis Lietuvos turtuolių sluoksnis buvo kuriamas labai kryptingai ir nuosekliai - pradedant dar 1987 m., kada Kompartijos Politbiuro leidimu tik komjaunimo kooperatyvams buvo leista įvežti ir prekiauti kompjuterine technika, išvežti spalvotuosius metalus ir pan. Kolūkiuose buvo sukurti vadinamieji "valstiečių ūkiai", kur "ūkininkais" realiai galėjo tapti tik vietinė kolchozų ir sochozų bei kompartijos nomenklatūra, kuriai buvo veltui dalinama technika ir kt., ir - svarbiausia - geriausi žemės sklypai.

      Sekantis žingsnis - 1988-92 m. sukurta tokia turto "perskirstymo" sistema - "čekinė prichvatizacija", kad visi turtai butų sukaupti tik tam tikrų pažiūrų žmonių grupės rankose - būtent tų, kurie ir sovietmečiu "vadovavo", tai yra faktiškai valdė valstybines įmones, gamyklas, kolchozus, sovchozus...

      Būtent todėl nebuvo atlikta normali turto restitucija, grąžinant turtą buvusiems savininkams ar jų palikuonims, o buvo sukurta "nekilnojamo turto kilnojimo tvarka" ir "išpirkimas ne rinkos kaina".

      Taip tą turtą "bekilnojant" ir "išperkant" visą patį brangiausią turtą vėl "susikilnojo" tas pats buvusios sovietinės nomenklatūros sluoksnis (ir tie, kas prie to sluoksnio prisiglaudė).

      O visa tai yra padarinys "dainuojančios", o ne tikros revoliucijos, kurios metu nebuvo sunaikinti bent jau aktyviausi sovietiniai kolaborantai, o jų turtas nebuvo konfiskuotas - kaip būtų įvykę tikros revoliucijos metu.

      Todėl šis "naujųjų turtuolių" sluoksnis ir tebevaldo Lietuvą jau virš 20 metų.

      Jie tik retkarčiais tarpusavyje pasistumdo dėl "kėdžių" ir "pyrago dalybų".

VVER Žygeiviui, 2011 06 27 22:03

     Na taip, viskas teisingai, nieko aš čia jau nebepasiginčysiu :)

     Bet terminas "balsų pirkimas" bent jau mūsų Klaipėdos rajone tai, dar labai švelnus išsireiškimas :)

     Pvz. dabartiniai Savivaldybių rinkimai tai beveik įgavo absurdo mastą. Įsivaizduok, viena partija (pirštais nerodysiu), ne tik praeiviams dalino litų, kad už juos balsuotų, bet dar suorganizavo autobusų ir privežė iš pakampių visokių bomžų, ir dar jiems davė "instrukcijas", kaip "teisingai" balsuoti :)

     O baisiausia net ne tokia "agitacija", bet tai, kad atrodo tokia padėtis mažai kam rūpi.

     Va tokia situacija tai jau verčia mane nerimauti, juk yra patarlė: žuvis pradeda pūti nuo galvos".

     Šiuo atveju bepūvanti valdžioj esanti biurokratija gali ir Lietuvą su savim pasiimti :(

     Ar ne?

Žygeivis - VVER, 2011 06 28 16:25

      Daug kartų dalyvavau įvairiuose rinkimuose - ir savivaldybių, ir Seimo - buvau ir kandidatu, ir apygardos rinkiminės komisijos nariu, atsakingu už spaudos stebėseną ir rinkimų priežiūrą, tvarkiau dokumentus ir respublikinėje rinkiminėje komisijoje.

      Taigi, šį darbą žinau ir "iš vidaus". :)

      Išvada tokia - iki maždaug 1996 m. daugiausia klastodavo skaičiuojant balsus apylinkėse (ir biuletenius gadindavo, ir "pataisydavo", ir tiesiog neteisingai suskaičiuodavo).

      Vėliau eilę metų įvairaus lygio klastojimai - tiek apylinkėse, tiek ir apygardose, ir netgi aukščiau buvo gerokai "apraminti" - ypač kai pagavo ir nubaudė keletą tokių "iniciatorių", plačiai tai pagarsindami.

      Tačiau pastaruosius keletą rinkimų padėtis ir vėl blogėja - teisinis nihilizmas vis auga visuose lygiuose.

      Vis tik, žinoma, esminė problema buvo ir tebėra nelygiateisės sąlygos įvairioms politinėms jėgoms dalyvauti rinkimuose.

      Tyčia įstatymiškai ir poįstatyminiais aktais sukurta tokia padėtis, jog išankstinį pranašumą - ir labai milžinišką - gauna vadinamosios "didžiosios parlamentinės partijos".

      Jas remia ir valdiškais pinigais (milijonais), ir įvairūs "rėmėjai" dosniai jas "nemokamai šeria", ir TV bei radijuje jie reguliariai matomi.

      O spaudoje juos "už ačiū" - o iš tikro - už milžiniškus pinigus (valdiškus, beje) juos reklamuoja, kaip "priedą" prie kokių nors kvailų straipsnelių, kaip gerai gyvena lietuviai arba kokių nors informacijų.

      Dirbau rajoninio laikraščio redaktoriumi ir su šia sistema puikiai susipažinau.

      Tarkime, sudarėme sutartį su ŽŪM, kad spausdinsime jų pateikiamą informaciją apie žemės ūkio reikalus.

      Tačiau iš karto gavome vieną privalomą sąlygą - kartu su oficialia medžiaga būtinai privalome įdėti Prunskienės portretą ir trumpą komentarą (visą tai atsiųsdavo kartu su oficialia medžiaga).

      Kartą tiesiog netilpo ir neįdėjome - ir sutartį tuoj pat nutraukė.

      O juk tokią medžiagą siuntinėjo per visas 60 savivaldybių ir per visus rajoninius laikraščius (aš jau nekalbu apie respublikinius).

      Ir taip "daro savo reklamą" daugybė įvairiausių ministerijų bei Seimo nariai ar frakcijos. Kasmet tam išleidžiami keli milijonai "valdiškų" litų.

      Va tokia reali padėtis...

VVER Žygeiviui, 2011 06 28 19:16

      Hm, tai aš lyg ir ir maniau, kad panaši situacija yra, bet gal ne tokio masto. Tai kaip manai, ką reikia daryti, kad būtų galima pakeisti tokią sistemą?

      O kadangi mes nenorim suirutės, tai gal yra ir daugiau kokių būdų, ne tik tas "tiesioginis" valdžios nuvertimas - revoliucija?

Žygeivis - VVER, 2011 06 28 19:38

      Deja, panašu, kad susiformavusią (tiksliau, gana kryptingai suformuotą) sistemą pakeisti normaliomis priemonėmis jau nepavyks - nėra kam, nes tai padaryti gali tik turintys realią valdžią, o į ją pakliūti gali tik tie, kas tai sistemai dirba. :(

      Ši sistema jau pernelyg supuvusi morališkai ir valdžioje sėdintiems (visų "spalvų" ir "atspalvių", nes jie visi priklausomi nuo tų pačių kelių oligarchų pinigų) jau seniai nėra jokios "politinės valios" ją pakeisti.

      Juk sistemos keitimas reikštų jų pačių "nuėjimą" nuo valdžios ir nuo pinigų, o to niekas iš jų savanoriškai neleis (pasižiūrėkite, pvz., kaip vyksta kova dėl Vilniaus valdžios - sąjungas sudaro bet kas su bet kuo, kas tik pasiūlo didesnę kainą).

      Taigi, degradacija tęsis tol, kol sistema visiškai degraduos, ir žlugs ne tik morališkai, bet ir ekonomiškai.

      Ir tada įvyks kas nors panašaus kaip Tunise ar Libijoje.

VVER Žygeiviui, 2011 06 28 21:04

"Ši sistema jau pernelyg supuvusi morališkai ir valdžioje sėdintiems (visų "spalvų" ir "atspalvių", nes jie visi priklausomi nuo pačių kelių oligarchų pinigų) jau seniai nėra jokios "politinės valios" ją pakeisti."
----------------------

      Bet jei, kaip tu sakai, sistema supuvusi morališkai, tai ji ne tik neturės politinės valios save pakeisti, bet taip pat ir save išsaugoti, kas suteikia viltį, kad gal ir įmanoma kažką pakeisti. :)

      O jei tokiu atveju "supuvimas" baigsis ir bus imtasi atitinkamo efektyvumo kontrveiksmų (greičiausiai nelabai legalių), tai aš įsivaizduoju, kad valdžios politika ne tokia jau supuvusi, bet labiau nusikaltėliška, ir nežinia kam tarnaujanti.

Docentas, 2011 06 29 06:53

      Skaitau atsikėlęs anksti blaivia galva šitų dviejų p...ų sapaliojimus ir dejones ir nesuprantu: vyrai kalba ar ...na tie, žinote...

      "Sistema supuvusi morališkai"...

       Taigi gydykit sistemą, kas jums neleidžia, per rinkimus, per aktyvią politiką, o čia dejuoti, atleiskit, panelių, kurioms nulaužė nagą, reikalas.

       O be to visai į lankas nuklydot nuo pagrindinės straipsnio temos. Jeigu jau tokie "pasaulio pertvarkytojai", tai parašykit į Geo rimtą problematinį straipsnį, a?

Žygeivis - Docentui, 2011 06 30 00:07

      Mano kontrpasiūlymas jums - parašykite straipsnį apie gerą gyvenimą Lietuvoje. :)

      O po to perskaitykite jį kiekvienam išvykstančiam iš Lietuvos emigrantui.

      P.S. Padėtį Lietuvoje mes jau daug metų bandome pakeisti. Šią nelygią kovą su korumpuotų politikų ir jų klapčiukų klanu kol kas pralaimime.

      Deja, 1990-1993 m. mes neišvalėme Lietuvą nuo sovietmečiu prisidauginusių "raudonskūrių šiukšlių" ir tiesiog vagių - ir dabar jau 20 metų "srebiame" šios fatališkos klaidos pasekmes.

      Bet esu tikras, kad taip ilgai nesitęs. :)

Žygeivis - Docentui, 2011 06 30 15:48

      Prieš 3 metus kartu su tuo metu vos keliais bendraminčiais iš įvairių politinių ir neformalių organizacijų įkūrėme LTC - Lietuvių Tautinį Centrą.

      Per tuos tris metus organizacija žymiai išaugo, sustiprėjo ir mūsų įtaka - ypač jaunimo tarpe - Lietuvoje auga reguliariai.

      Tai ypač vaizdžiai matyti Kovo 11 vis didėjančiose eisenose.

      Mūsų priešai puikiai supranta, kad neišvengiamai ateis diena, kai mes nušluosime visus juos - pastaruosius 20 metų valdžioje sėdinčius korumpuotų kyšininkų klanus (visų "spalvų" ir "atspalvių"), todėl reguliariai bando mums sutrukdyti, kelia bylas ir kitais būdais trukdo mūsų veiklą.

      Bet tai bergždžios pastangos - mes vis tiek nugalėsime.

Žygeivis (apibendrinimas)
2011 06 30 at 16:23


      Prieš 70 metų – 1941 m. birželio 23 d. – Didysis Lietuvių Tautos Sukilimas atkūrė Lietuvos Valstybės Nepriklausomybę, kurią sunaikino grobikai bolševikai.

      Tai buvo antrasis Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimas 20 amžiuje.

      Tai, kad nepriklausomybė gyvavo tik kelias dienas, yra ne sukilėlių kaltė, o tarptautinės geopolitinės padėties pasekmė.

      Pirmasis (1918 m. vasario 16 d.) ir trečiasis (1990 m. kovo 11 d.) Nepriklausomybės atkūrimai galėjo baigtis lygiai taip pat, kaip ir antrasis (1941 m. birželio 23 d.), jei tarptautinė padėtis būtų rutuliojusiusi kiek kitaip.

      Bet esmė yra tame, kad Lietuvių Tauta sukilo ir Nepriklausomybė buvo atkurta.

      Be to šio sukilimo metu (skirtingai nei 1990 m.) buvo išnaikinta didžioji dalis Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės priešų bei išdavikų, nuėjusių tarnauti bolševikams, kada jie užgrobė Lietuvą, todėl partizaninio karo metu Lietuvių partizanai išsilaikė net iki 1965 m.

      Deja, 1990-1993 m. mes neišvalėme Lietuvą nuo sovietmečiu prisidauginusių “raudonskūrių šiukšlių” ir tiesiog vagių – ir dabar jau 20 metų “srebiame” šios fatališkos klaidos pasekmes.

       Todėl dabar mums ir vėl – jau ketvirtą kartą per 100 metų – teks atkurti ir vėl prarastą Lietuvos Valstybės Nepriklausomybę, taip neapdairiai parduotą už alų ir skalbimo miltelius “jievrosojuzo” komisarams bei mūsiškiams oligarchams.

       Turime ruoštis Nepriklausomybės Atkūrimui ir nebekartoti 1990 m. klaidų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 29 Bir 2011 23:09 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Dauguma parlamentinių partijų neatskleidžia informacijos apie disponuojamas lėšas


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=47085379

BNS
2011 birželio mėn. 29 d. 10:47

       Dauguma parlamentinių partijų neatskleidžia, kiek lėšų yra jų sąskaitose ar kokios vertės nekilnojamuoju turtu disponuoja.
 
       Tiksliausiai, pasak dienraščio "Lietuvos žinios" apie valdomą turtą atsakė opoziciniai socialdemokratai.

       Jie pranešė nekilnojamojo turto turintys 37 savivaldybėse, o jo vertė siekia beveik 4 mln. 400 tūkst. litų. Beveik pusę šios sumos sudaro Vilniuje esantis nekilnojamasis turtas. LSDP turimo kilnojamojo turto vertė siekia beveik 1 mln. litų. Banko sąskaitoje partija šiuo metu turi apie 215 tūkst. litų.

      Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) nekilnojamojo turto turi 11 savivaldybių. Tarp TS-LKD turimo kilnojamojo turto: kompiuteriai, telefono aparatai, baldai, apie 30 tūkst. litų likutinės vertės automobilis. Pasak TS-LKD atsakingojo sekretoriaus Algio Urbono, šiuo metu partija savo sąskaitoje turi apie keliasdešimt tūkstančių litų.

       Liberalų ir centro sąjungai (LiCS) priklauso patalpos Kaune, Klaipėdoje ir Trakuose. Šio nekilnojamojo turto vertė - per 116 tūkst. litų. Kaip dienraštį informavo LiCS sekretoriatas, partijai priklausančio kilnojamojo turto vertė siekia 69 tūkst. litų. Kiek lėšų savo sąskaitoje šiuo metu turi partija, LiCS atstovai nenurodė.

       Kiek pinigų turi savo sąskaitose, neatskleidė ir "Tvarka ir teisingumas". Pasak šios partijos pirmininko pirmojo pavaduotojo Valentino Mazuronio, daugiausia partijos pajamų sudaro valstybės dotacijos. Partijos turimas kilnojamasis turtas nėra gausus: automobilis, mikroautobusas, kompiuterinė įranga, telefono aparatai.

       Liberalų sąjūdis (LS) nekilnojamojo turto neturi. Pasak LS atsakingojo sekretoriaus Raimondo Imbraso, partijos turimo kilnojamojo turto vertė - apie 50 tūkst. litų. Į klausimą apie šiuo metu LS disponuojamas lėšas R.Imbrasas neatsakė.

       Darbo partija (DP) taip pat neturi nekilnojamojo turto. 22 DP skyriams patalpos įvairiuose miestuose suteiktos pagal panaudos sutartis. Kiek šiuo metu turi lėšų, "darbiečiai" neatskleidė.

       Nė viena partija nuosavybės teise nevaldo prestižinėse sostinės vietose esančių centrinių būstinių patalpų. Visos patalpos politikams suteiktos pagal panaudos sutartis arba nuomojamos.

BNS

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Moderatas,
2011 06 29 11:06


      Didžiausia mūsų politinės sistemos bėda yra ne šešėlinė ekonomika, o ŠEŠĖLINĖS POLITINIŲ PARTIJŲ KASOS, kurios ir stimuuliuoja "vokelius", pilkąsias ir juodąsias verslo schemas.

      SPECIALAUS PROKURORO instituto įvedimas su plačiomis galiomis būtų viena iš priemonių kontroliuoti politinių partijų "kasas".

Menantis,
2011 06 29 12:15


      pagauna vagį, kyšį imantį didelį, žviegia vagis ne savo balsu "... aš ne sau, aš partijaiiyyyy... ".

      Vagis Andriukaitis, vagis Vydžiūnas, vienas komunistas - kitas konservatorius.

Tik pagalvokit,
2011 06 29 12:15


       Partijos neatskleidžia savo disponuojamų lėšų!!!

       O kam tada ir už ką gauna algas visokios inspekcijos, STT, FNTT, prokurorai ir kiti darmojedai. Jeigu labai panorėtų tai būtų išaiškinta iki cento visos lėšos ir iš kur paimta. Bet kam to reikia? Gauna sau nemažus otkatus ir patenkinti tyli.

       Kol Lietuvos gyventojai suvoks, kad valdžia, kokia ji bebūtų, nieko nepasikeis. Nes jau šitos elitinės partijos tai vagių mafija ir jas reikia seniai naikinti.
 
       Yra gi tokių partijų kurios labai puolamos elitinių, o jos galėtų įvesti tvarką Lietuvoje.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lie 2011 19:34 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Šaltinis - A.Medalinskas. Ar kursime „Lietuvos strategiją 2030“ kaip kūrėme Sąjūdį?

http://alkas.lt/2011/06/30/a-medalinska ... ment-15233

birželio 30, 2011 10:14
Alvydas Medalinskas, www.delfi.lt

Komentarai
http://alkas.lt/2011/06/30/a-medalinska ... ment-15233

Žygeivis
2011 06 30 at 16:05


      Ekonomikoje veikiančių dėsnių dar niekas niekada neįveikė. O šie dėsniai “juodai sukabinti” su įvairių žmonių visuomenių skirtingu mentalitetu.

      Tai reiškia, kad neįmanoma vienoje “sistemoje” išlaikyti tokių skirtingų mentalitetų tautas ir jų valstybes, kaip dabar yra ES.

      Išsilaikyti kažkokioje “krūvoje” galės nebent tam tikra grupė valstybių su vyraujančiu istorinio “protestantiškojo mentaliteto” visuomenėmis, nes kitos – “katalikiško” ir “pravoslaviško” mentaliteto visuomenės – tiesiog nėra linkusios griežtai taupyti, nevogti ir dirbti ypač sąžiningai…

      Todėl Vokietija ir dar kelios smulkesnės Šiaurės Europos valstybės tiesiog nepajėgios dar eilę metų “šerti” korumpuotas ir masiškai vagiančias kitų mentalitetų valstybes.

      Atskira kalba apie masinę imigraciją – ir “musulmonišką”, ir “katalikišką” bei “pravoslavišką” į “protestantiškojo” mentaliteto visuomenes.

      Juk ta masinė imigracija ne tik sukelia įvairias labai rimtas tautines – kalbines – religines – rasines problemas, bet ir palengva keičia visų vietinių visuomenių istorinį “protestantiškąjį” mentalitetą.

      O tai geruoju nesibaigs.

Elenytė
2011 06 30 at 21:29


   Pastabėlė dėl Vokietijos “protestantiškojo mentaliteto”.

   Vokietijos tik šiaurinė bei rytinė dalys yra protetstantiškos. Tačiau ir ten yra stiprių, aktyvių Katalikų bažnyčių bendruomenių. Beje, ši Vokietijos dalis ir ekonomiškai yra žemesnio lygio nei Pietų, Vakarų bei Vidurio Vokietija, kur vyraujanti religinė konfesija yra katalikybė. Juk pati turtingiausia, ekonomiškai stipriausia Vokietijos federalinė žemė yra Bavarija, kurioje dominuoja klasikinė katalikybė.

   Tuo labiau, kad Evangelikų (protedstantų) bažnyčia, apskritai, yra daug liberalesnė nei Katalikų, todėl ir pati moralė, vertybių skalė čia yra labiau “išblukusi”, nors Vokietijoje tikrai dar daug sąžiningų, disciplinuotų, darbščių ir sąžinigų žmonių – nepriklausomai nuo to, kokiai religinei konfesijai jie priklauso ar iš viso nepriklauso jokiai. O kad ypač tarp emigrantų pasitiko daug ir nesąžiningų žmonių, tai tikrai priklauso ne nuo jų religingumo ar konfesijos – jokia pasaulio religija nemoko žmogaus nei vogti, nei apgaudinėti ar nesąžiningai naudotis kitų žmonių sukurtu gėriu. Priežastys yra kitos ir kitur.

Žygeivis
2011 06 30 at 16:05


      Dėl “jievrosojuzo” – visada tvirtinau (dar gerokai iki vadinamojo “Lietuvos įstojimo”), kad tai yra naujos “europinės imperijos” projektas, kuris pačia savo esme yra negyvybingas ir pasmerktas.

      Tačiau kol jis galutinai “mirs”, Lietuvių Tautai ir Lietuvos Valstybei bus padaryta milžiniška žala, daug didesnė nei padarė Sovietų sąjunga.

      Ką šiuo metu jau puikiai mato visi, kieno akys atmerktos…

      Pasipelnė (ir labai nemenkai) iš Lietuvos “narystės” jievrosojuze tik įvairios transnacionalinės užsienio korporacijos, skandinavų bankai, krūvelė žydų milijonierių ir milijardierių (ypač iš Rusijos, JAV ir Izraelio) ir vietinių korumpuotų valdininkų bei vagių-”verslininkų” tandemas.

      O Lietuva ir Lietuvių Tauta prarado savo aktyviausią ir darbingiausią visuomenės dalį, buvo sunaikintas žemės ūkis ir didelė dalis pramonės bei atominė energetika, o “Mažeikių naftą” bei degalinių tinklus atidavė keliems žydams už “ačiū”, ir dar už tai jiems primokėjo.

       Todėl dabar Lietuvos skolos siekia jau virš 30 milijardų (o gal ir dar daugiau), o tolimesnė perspektyva akivaizdi – defoltas ir bankrotas…

       O tai reiškia, kad pensininkams jau gana greit nebebus iš ko mokėti pensijų, mokytojams, gydytojams, kitiems valstybės ir savivaldybių tarnautojams nebus iš ko mokėti algas, jei tik negausime naujų paskolų.

       O juk jau dabar vien tik už procentus, už jau anksčiau paimtas paskolas, turime mokėti virš milijardo litų kasmet – gausiai šeriame užsieninius bankus…

Elenytė
2011 06 30 at 21:43


   Kad, anot Jūsų, Žygeivi, “vietinių korumpuotų valdininkų bei vagių-”verslininkų” tandemas” “Pasipelnė (ir labai nemenkai) iš Lietuvos “narystės” jievrosojuze”, tai Europos Sąjunga tikrai nėra dėl to kalta. Čia jau gal mūsų pačių bėda, kad tuos pačius, kurie buvo prie Sovietų Sąjungos “lovio” perkėlėme prie kito – Europos Sąjungos “lovio”. Tai jie ir laka iš to lovio ir springdami, ir atsiriaugėdami, ir vėl besigardžiuodami, nes tai daryti jau puikiai moka, o mes vėpsome štai jau 20 metų lūpas atvėpę ir nosis nukabinę, nes mums belieka tik trupiniai nuo ponų stalo. O kitiems nelieka net to.

   O Jūs, ir kiti Jūsų bendraminčiai, štai matote, kad yra blogai, kad negerai, bet kažkodėl giliau ir tikrųjų priežasčių neieškote, o puolate kandžioti kas papuola, kad tik apsilotumėte, apsipyktumėte. O kokia ir kam iš to nauda? O gal Jums, pone Žygeivi, vis tik naudinga, kad Lietuvoje būtų kuo daugiau nesusikalbėjimo, haoso, pykčio, kad žmonių dėmesys būtų nukreipiamas nuo realybės matymo ir tikrųjų priežasčių ieškojimo, jų šalinimo, nes tokius suirzusius, piktus žmones daug lengviau mulkinti – numetei kokį kaulą tokiems, kaip kokiems įsiutusiems šunims, ir tegu sau pešasi dėl jo, o pats tik šmukt pro juos ir esi ten, kur nori būti?

Žygeivis
2011 06 30 at 16:06


      Už valstybę visada atsako ją valdantys asmenys.

      Tai labai puikiai suprato ir sovietų “vadai”, ir Vokietijos, ir JAV, ir Anglijos, ir Prancūzijos, ir Kinijos, ir Rusijos…

      Prisimink, pvz., de Golį, Hitlerį, Staliną, Čerčilį, Ruzveltą ar “dvigalvį” Putiną-Medvedevą – ką sprendė šių valstybių tautos?

      Kardinalius sprendimus visada priimdavo tie, kas sėdėjo tuo metu valdžioje.

      Tauta gali valdžią tik pakeisti – arba taikiu keliu, arba ginkluotu.

      Deja, dabar gyvename tokiame istoriniame laikotarpyje ir tokioje geopolitinėje tarptautinėje situacijoje, kai nei vienu, nei kitu būdu šią, mus jau 20 metų valdančią, liberal-kosmopolitinę “persidažiusių raudonųjų”, kyšininkų-vagių valdžią pakeisti neįmanoma.

       Bent jau kol kas. :)

Elenytė
2011 06 30 at 21:47


   Manote, kad Lietuvai reikia vado, fiurerio, “stiprios rankos”?

   Linkite Lietuvai to, ką Vokietijai “padovanojo” Hitleris ar Rusijai Stalinas?

   Atsipeikėkite, žmogau!

Žygeivis
2011 07 02 at 19:14


       Lietuvių Tautos Valstybei būtina Lietuviška valdžia – tai yra tokia, kuriai Lietuvybė yra gyvenimo prasmė.

Žygeivis
2011 06 30 at 16:06


       Demokratija – tai visų pirma procedūrų skaidrumas ir visų piliečių bei jų susivienijimų lygios galimybės dalyvauti rinkimuose ir būti išrinktais.

       Lietuvoje to niekada nebuvo ir nėra dabar.

       Kaip savo laiku atvirai pasakė Stalinas: “Nesvarbu, kas balsuoja – svarbu, kas balsus skaičiuoja”…

       Dabar tokie grubūs balsų skaičiavimo kląstojimai kaip 1990-1998 m. gana reti (bent jau mažai ką pagauna, nors “balsų pirkimo” skandalai vyksta per kiekvienus rinkimus), tačiau esmė yra kitose “detalėse” – tai visų pirma “turto cenzas” (partijų rinkiminiai užstatai) ir klaikiai besiskiriančios rinkiminės kampanijos finansavimo galimybės.

       Vieni rinkimams išleidžia dešimtis milijonų, o kiti – vos keletą tūkstančių gali sukrapštyti iš savo menkų algų ir pensijų.

       O specifinis Lietuvos turtuolių sluoksnis buvo kuriamas labai kryptingai ir nuosekliai – pradedant dar 1987 m., kada Kompartijos Politbiuro leidimu tik komjaunimo kooperatyvams buvo leista įvežti ir prekiauti kompjuterine technika, išvežti spalvotuosius metalus ir pan. Kolūkiuose buvo sukurti vadinamieji “valstiečių ūkiai”, kur “ūkininkais” realiai galėjo tapti tik vietinė kolchozų ir sochozų bei kompartijos nomenklatūra, kuriai buvo veltui dalinama technika ir kt., ir – svarbiausia – geriausi žemės sklypai.

       Sekantis žingsnis – 1988-92 m. sukurta tokia turto “perskirstymo” sistema – “čekinė prichvatizacija”, kad visi turtai butų sukaupti tik tam tikrų pažiūrų žmonių grupės rankose – būtent tų, kurie ir sovietmečiu “vadovavo”, tai yra faktiškai valdė valstybines įmones, gamyklas, kolchozus, sovchozus…

       Būtent todėl nebuvo atlikta normali turto restitucija, grąžinant turtą buvusiems savininkams ar jų palikuonims, o buvo sukurta “nekilnojamo turto kilnojimo tvarka” ir “išpirkimas ne rinkos kaina”.

       Taip tą turtą “bekilnojant”ir “išperkant” visą patį brangiausią turtą vėl “susikilnojo” tas pats buvusios sovietinės nomenklatūros sluoksnis (ir tie, kas prie to sluoksnio prisiglaudė).

       O visa tai yra padarinys “dainuojančios”, o ne tikros revoliucijos, kurios metu nebuvo sunaikinti bent jau aktyviausi sovietiniai kolaborantai, o jų turtas nebuvo konfiskuotas – kaip būtų įvykę tikros revoliucijos metu.

       Todėl šis “naujųjų turtuolių” sluoksnis ir tebevaldo Lietuvą jau virš 20 metų.

       Jie tik retkarčiais tarpusavyje pasistumdo dėl “kėdžių” ir “pyrago dalybų”.

Elenytė
2011 06 30 at 21:50


   Rašote: “O visa tai yra padarinys “dainuojančios”, o ne tikros revoliucijos, kurios metu nebuvo sunaikinti bent jau aktyviausi sovietiniai kolaborantai, o jų turtas nebuvo konfiskuotas – kaip būtų įvykę tikros revoliucijos metu.”

   Kaip Jūsų nuomone turėjo būti “sunaikinti bent jau aktyviausi sovietiniai kolaborantai”? Kaip reikėjo juos “sunaikinti”?

Žygeivis
2011 07 02 at 18:12


       Atsakau labai aiškiai ir nedviprasmiškai, “panele Elenyte”, nors jums tai labai nepatiks… :)

       - lygiai taip pat, kaip išdavikai ir Lietuvių Tautos bei Lietuvos Valstybės priešai, nuėję tarnauti Lietuvą užgrobusiems sovietų bolševikams, buvo sunaikinti 1941 m. birželio 23 d. Didžiojo Lietuvių Tautos Sukilimo metu.

Žygeivis
2011 06 30 at 16:06


       Daug kartų dalyvavau įvairiuose rinkimuose – ir savivaldybių, ir Seimo – buvau ir kandidatu, ir apygardos rinkiminės komisijos nariu, atsakingu už spaudos stebėseną ir rinkimų priežiūrą, tvarkiau dokumentus ir respublikinėje rinkiminėje komisijoje.

       Taigi, šį darbą žinau ir “iš vidaus”. :)

       Išvada tokia – iki maždaug 1996 m. daugiausia klastodavo skaičiuojant balsus apylinkėse (ir biuletenius gadindavo, ir “pataisydavo”, ir tiesiog neteisingai suskaičiuodavo).

       Vėliau eilę metų įvairaus lygio klastojimai – tiek apylinkėse, tiek ir apygardose, ir netgi aukščiau buvo gerokai “apraminti” – ypač kai pagavo ir nubaudė keletą tokių “iniciatorių”, plačiai tai pagarsindami.

       Tačiau pastaruosius keletą rinkimų padėtis ir vėl blogėja – teisinis nihilizmas vis auga visuose lygiuose.

       Vis tik, žinoma, esminė problema buvo ir tebėra nelygiateisės sąlygos įvairioms politinėms jėgoms dalyvauti rinkimuose.

       Tyčia įstatymiškai ir poįstatyminiais aktais sukurta tokia padėtis, jog išankstinį pranašumą – ir labai milžinišką – gauna vadinamosios “didžiosios parlamentinės partijos”.

       Jas remia ir valdiškais pinigais (milijonais), ir įvairūs “rėmėjai” dosniai jas “nemokamai šeria”, ir TV bei radijuje jie reguliariai matomi.

       O spaudoje juos “už ačiū” – o iš tikro – už milžiniškus pinigus (valdiškus, beje) juos reklamuoja, kaip “priedą” prie kokių nors kvailų straipsnelių, kaip gerai gyvena lietuviai arba kokių nors informacijų.

       Dirbau rajoninio laikraščio redaktoriumi ir su šia sistema puikiai susipažinau.

       Tarkime, sudarėme sutartį su ŽŪM, kad spausdinsime jų pateikiamą informaciją apie žemės ūkio reikalus.

       Tačiau iš karto gavome vieną privalomą sąlygą – kartu su oficialia medžiaga būtinai privalome įdėti Prunskienės portretą ir trumpą komentarą (visą tai atsiųsdavo kartu su oficialia medžiaga).

       Kartą tiesiog netilpo ir neįdėjome – ir sutartį tuoj pat nutraukė.

       O juk tokią medžiagą siuntinėjo per visas 60 savivaldybių ir per visus rajoninius laikraščius (aš jau nekalbu apie respublikinius).

       Ir taip “daro savo reklamą” daugybė įvairiausių ministerijų bei Seimo nariai ar frakcijos. Kasmet tam išleidžiami keli milijonai “valdiškų” litų.

       Va tokia reali padėtis…

Elenytė
2011 06 30 at 21:53


   Bloga padėtis. Labai bloga.

   Kaip siūlytumėtė Jūs, Žygeivi, ją pakeisti? Gal net bandėte pats ar su savo bičiuliais ką nors konkretaus siūlyti, keisti?

Žygeivis
2011 06 30 at 16:07


       Deja, panašu, kad susiformavusią (tiksliau, gana kryptingai suformuotą) sistemą pakeisti normaliomis priemonėmis jau nepavyks – nėra kam, nes tai padaryti gali tik turintys realią valdžią, o į ją pakliūti gali tik tie, kas tai sistemai dirba. :(

       Ši sistema jau pernelyg supuvusi morališkai ir valdžioje sėdintiems (visų “spalvų” ir “atspalvių”, nes jie visi priklausomi nuo pačių kelių oligarchų pinigų) jau seniai nėra jokios “politinės valios” ją pakeisti.

       Juk sistemos keitimas reikštų jų pačių “nuėjimą” nuo valdžios ir nuo pinigų, o to niekas iš jų savanoriškai neleis (pasižiūrėkite, pvz., kaip vyksta kova dėl Vilniaus valdžios – sąjungas sudaro bet kas su bet kuo, kas tik pasiūlo didesnę kainą).

       Taigi, degradacija tęsis tol, kol sistema visiškai degraduos, ir žlugs ne tik morališkai, bet ir ekonomiškai.

       Ir tada įvyks kas nors panašaus kaip Tunise ar Libijoje.

Elenytė
2011 06 30 at 22:05


   Bet juk mes gyvename demokratinėje šalyje, ne diktatūroje, tai kodėl tuo nesinaudojame, kodėl tokią padėtį toleruojame ir tik laukiame jos degradacijos, savaiminio žlugimo?

   Skaičiai byloja, kad greičiau išnyks Lietuvos dabartiniai gyventojai nei “nusibaigs” valdžia. Tai ko laukiame, kodėl tylime ir tūnome pakampėse?

   Ar užtenka du kartus per metus pereiti Kauno bei Vilniaus centrinėmis gatvėmis ir pasakyti, kokie pikti esate, nei įvardijant kodėl pikti, nei ant ko pikti. Nei pateikiant konkrečius reikalavimus Seimui, Vyriausybei, Prezidentei. “Lietuva -lietuviams” – o tai daug pasakyta! Tai kieno dabar ta Lietuva? Kokia svetima šalis ją okupavo?

   Konkretumo, ponai, reikia. Konkretumo ir tikslumo, o ne šiaip pasitaškymo šūkiais, kuriuos po to dar mėnesių mėnesiais reikia aiškinti, kad visi juos “teisingai” suprastų.

Žygeivis
2011 06 30 at 16:07


      Prieš 3 metus kartu su tuo metu vos keliais bendraminčiais iš įvairių politinių ir neformalių organizacijų įkūrėme LTC – Lietuvių Tautinį Centrą.

      Per tuos tris metus organizacija žymiai išaugo, sustiprėjo ir mūsų įtaka – ypač jaunimo tarpe – Lietuvoje auga reguliariai.

      Tai ypač vaizdžiai matyti Kovo 11 vis didėjančiose eisenose.

      Mūsų priešai puikiai supranta, kad neišvengiamai ateis diena, kai mes nušluosime visus juos – pastaruosius 20 metų valdžioje sėdinčius korumpuotų kyšininkų klanus (visų “spalvų” ir “atspalvių”), todėl reguliariai bando mums sutrukdyti, kelia bylas ir kitais būdais trukdo mūsų veiklą.

      Bet tai bergždžios pastangos – mes vis tiek nugalėsime.

Elenytė
2011 06 30 at 22:15


   Na, štai kaip puiku – esate jaunų žmonių organizacija. Tai pirmyn “vardan tos Lietuvos”.

   Rašote: “Mūsų priešai puikiai supranta, kad neišvengiamai ateis diena, kai mes nušluosime”.

   Būtų įdomu žinoti, kokios tos ypatingos dienos Jūs laukiate? Ir kaip tą dieną Jūs juos nušluosite?

   Demokratinėse šalys permainos nevyksta per vieną dieną ir jos yra vykdomos ne jėga, o nuolatiniu savo programos, savo idėjos aiškinimu ir žmonių auklėjimu, patraukimu į savo pusę. Todėl ką nors nušluoti per vieną dieną demokratinėje šalyje nėra įmanoma.

   Tai gal keiskite savo taktiką ir Jūs, jei norite užsiimti rimtu darbu? Ar Jums užtenka tik va taip “pasiskerečioti” ir jau esate patenkinti? Atseit, pagąsdinote (“štiš, vaikai, ba gausit tuoj beržinės košės”) ir jau visi išsigando, nuščiuvo, tyliai klauso ir viską daro tik labai gerai.

Žygeivis (apibendrinimas)
2011 06 30 at 16:23


      Prieš 70 metų – 1941 m. birželio 23 d. – Didysis Lietuvių Tautos Sukilimas atkūrė Lietuvos Valstybės Nepriklausomybę, kurią sunaikino grobikai bolševikai.

      Tai buvo antrasis Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimas 20 amžiuje.

      Tai, kad nepriklausomybė gyvavo tik kelias dienas, yra ne sukilėlių kaltė, o tarptautinės geopolitinės padėties pasekmė.

      Pirmasis (1918 m. vasario 16 d.) ir trečiasis (1990 m. kovo 11 d.) Nepriklausomybės atkūrimai galėjo baigtis lygiai taip pat, kaip ir antrasis (1941 m. birželio 23 d.), jei tarptautinė padėtis būtų rutuliojusiusi kiek kitaip.

      Bet esmė yra tame, kad Lietuvių Tauta sukilo ir Nepriklausomybė buvo atkurta.

      Be to šio sukilimo metu (skirtingai nei 1990 m.) buvo išnaikinta didžioji dalis Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės priešų bei išdavikų, nuėjusių tarnauti bolševikams, kada jie užgrobė Lietuvą, todėl partizaninio karo metu Lietuvių partizanai išsilaikė net iki 1965 m.

      Deja, 1990-1993 m. mes neišvalėme Lietuvą nuo sovietmečiu prisidauginusių “raudonskūrių šiukšlių” ir tiesiog vagių – ir dabar jau 20 metų “srebiame” šios fatališkos klaidos pasekmes.

      Todėl dabar mums ir vėl – jau ketvirtą kartą per 100 metų – teks atkurti ir vėl prarastą Lietuvos Valstybės Nepriklauomybę, taip neapdairiai parduotą už alų ir skalbimo miltelius “jievrosojuzo” komisarams bei mūsiškiams oligarchams.

      Turime ruoštis Nepriklausomybės Atkūrimui ir nebekartoti 1990 m. klaidų.

Elenytė
2011 06 30 at 22:19


   Žygeivi, bet ar negalėtumėt tos pačios savo minties pasakyti ne taip įžūliai ir ne taip ciniškai?

   Man atrodo, kad tuomet sulauktumėte daugiau pritarimo, nes šiandien daug kas matome, kad tada tikrai buvo padaryta didelė klaida, kad neatsiribojome nuo kolaborantų ir netgi leidome jiems toliau valdyti Lietuvą, perdavėme jiems aukščiausius šalies postus. O jie tiek suįžūlėjo, kad net nemanė atsiprašyti, prisipažinti padarę blogą darbą, išdavę Lietuvą ir pradėję eiti koja kojon, dirbti ranka rankom su okupantu jų įkurtose partinėse, politinėse bei visuomeninėse organizacijos, kai kita tautos dalis dėjo visas pastangas nepaklusti ir net išsivaduoti iš anekcijos. Vieni, būdami tolerantiški naujai santvarkai, okupantui prisitaikė pie jų padiktuotų sąlygų ir kūrė savo asmeninį sotų gyvenimą, kai kiti vargo, šalo sibiruose, lageriuose ar Lietuvos miškuose.

   Negana to, mūsų kolaborantai dar sugebėjo save apvainikuoti ir pasivadinti herojais – jie, mat, dirbo Lietuvoje ir todėl Lietuvai, o visokie tremtiniai, emigrantai, politiniai kaliniai gi negyveno Lietuvoje, tai, anot jų, Lietuvai ir nedirbo. O partizanai dar ir šiandien kai kieno vadinami banditais, visaip bandoma sumenkinti, pažeminti, net išjuokti jų kovą.

   Štai praeitą sekmadienį į vieno tokio “herojaus” pirmųjų mirties metinių paminėjimą susirinko aukščiausi Lietuvos asmenys (dabartinė ir buvęs Prezidentai, Seimo nariai). O žuvusių Dzūkijos partizanų 61-ųjų mirties metinių paminėti prie atstatyto jiems paminklo Dzūkijos miškuose atėjo kur kas kuklesnė publika. Šių metinių paminėjimo nerodė jokia televizija, apie jų gyvenimą irgi per jokią Lietuvos TV nebuvo parodytas joks filmas, joks reportažas. Prieš 61-erius metus miške Leipalingio ir Merkinės valsčių sandūroje Joninių naktį žuvo Dainavos apygardos partizanų vadas Lionginas Baliukevičius-Dzūkas ir keletas jo bendražygių.

   Tai yra akivaizdus pavyzdys, kokioje moralės, vertybių maišalynėje gyvename. Juk kolaboravimas su priešu yra nediskutuotina blogybė, bet tik ne pas mus. Juk tauta, išsikovojusi laisvę, visada nubaudžia savo išdavikus, bet tik ne pas mus. Pas mus dar blogiau – mes padarome kolaborantus, prisitaikėlius didvyriais, statome jiems paminklus, norime pavadinti jų vardais gatves, tiltus, net oro uostus, o tikrieji didvyriai paliekami užmarštyje, juos atsimenant tik “iš bėdos”, bet ne iš nuoširdžios pagarbos.

   Daugiau apie tai paskaityti galima čia: http://www.lrytas.lt/-13091520801308886 ... raukos.htm

   Be to, norėčiau žinoti ir tai, kaip Jūs įsivaizduojate tą “Lietuvos išvalymą”. Iš Jūsų kalbos stiliaus, tono galima įsivaizduoti tokį “valymą”, apie kurį nesinorėtų nieko net girdėti, o tuo labiau tai išvysti ar patirti. Gyvename demokratinėje šalyje, todėl turime įstatymus, teismus ir tik per juos galime nubausti tuos, kurie bausmės yra verti. Ir daugiau jokių kitokių “susidorojimų” neturėtų būti.

Ku Klux Klan
2011 06 30 at 23:16


       ——–
       Gyvename demokratinėje šalyje, todėl turime įstatymus, teismus ir tik per juos galime nubausti tuos, kurie bausmės yra verti. Ir daugiau jokių kitokių “susidorojimų” neturėtų būti.
       ——–

       Čia iš kokios pasakos?

       Jūs parazitus naikinate ar tariatės su jais (Dievo kūrinėliais) civilizuotai? Paprašote Jus palikti ir Jums nebereikia nei tablečių, nei nuodų?

       —–
       Be to, norėčiau žinoti ir tai, kaip Jūs įsivaizduojate tą “Lietuvos išvalymą”. Iš Jūsų kalbos stiliaus, tono galima įsivaizduoti tokį “valymą”, apie kurį nesinorėtų nieko net girdėti, o tuo labiau tai išvysti ar patirti.
       ———

       Nieko, pergyvensite ir dar Ačiū pasakysite, jei ne Jūs, tai Jūsų palikuonys…

Elenytė
2011 07 01 at 20:30


       Tik nepersistenkite su savo “griežtumu”. Nebaisu nė kiek.

Ku Klux Klan
2011 07 01 at 21:16

 
      Va, matote :) ne tokie mes ir baisūs, kaip bandoma pavaizduoti :)

Žygeivis
2011 07 02 at 18:16


       Kartą jau klausėte ir atsakiau, todėl pakartosiu:

       Atsakau labai aiškiai ir nedviprasmiškai, “panele Elenyte”, nors jums tai gal būt ir labai nepatiks… :)

       - lygiai taip pat, kaip išdavikai ir Lietuvių Tautos bei Lietuvos Valstybės priešai, nuėję tarnauti Lietuvą užgrobusiems sovietų bolševikams, buvo sunaikinti 1941 m. birželio 23 d. Didžiojo Lietuvių Tautos Sukilimo metu.

Žygeivis
2011 07 02 at 18:41


           Elenytė
           Be to, norėčiau žinoti ir tai, kaip Jūs įsivaizduojate tą “Lietuvos išvalymą”?
           ——————————————

           Paaiškinu plačiau būsimų nuoseklių veiksmų programą, atliekant Lietuvos “išvalymą” (desovietizaciją, dekagėbizaciją, dekomunizaciją, dekorupcizaciją, dejievrofilizaciją, depedofilizaciją ir t.t.):

           1. Atėję į valdžią visų pirma grąžinsime neteisėtai panaikintą 1938 m. Konstituciją bei su ja susijusius esminius įstatymus, taip pat priimsime įvairius naujus būtinus įstatymus, įskaitant ir mirties bausmės sugrąžinimą (visų pirma išdavikams ir Lietuvių kalbos, Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės aktyviems priešams).

           2. Panaikinsime neteisėtą “nulinį” Pilietybės įstatymą ir kruopščiai patikrinsime visus, kas gavo Lietuvos Valstybės pilietybę – ar jie turėjo tokią teisę ir ar nėra nusikaltę Lietuvių Tautai ir Lietuvos Valstybei.

           3. Įkursime specialų Tautos Teismą, skirtą išdavikų, Lietuvių kalbos, Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės niekintojų, žlugdytojų ir kitų priešų demaskavimui bei nuteisimui.

           4. Atliksime labai nuodugnų ir išsamų visų Lietuvos Valdžioje sėdėjusių asmenų veiklos patikrinimą (tiek sovietmečiu, tiek ir po 1990 m.) – ir visi, nusikaltę Lietuvių kalbai, Lietuvių Tautai ir Lietuvos Valstybei, aktyviai tarnavę priešiškoms Lietuvių Tautai užsienio jėgoms, stos prieš Tautos Teismą ir bus griežtai nubausti už jų padarytus nusikaltimus.

           5. Kadangi dalis išdavikų ir kitų nusikaltėlių suspės pabėgti į įvairius užsienius (kaip jau ir dabar yra pabėgusių sovietmečio ir 1991 m. nusikaltėlių), sukursime specialią tarnybą (analogišką savo veiklos metodais žydų “Mosadui”), kuri aktyviai ieškos, gaudys ir naikins išdavikus ir Lietuvių Tautos bei Valstybės priešus bet kurioje pasaulio vietoje.

Ku Klux Klan
2011 06 30 at 17:52


       Pagarba Žygeiviui.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Lie 2011 20:41 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Dauguma parlamentinių partijų neatskleidžia informacijos apie disponuojamas lėšas


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=47085379

BNS
2011 birželio mėn. 29 d. 10:47

       Dauguma parlamentinių partijų neatskleidžia, kiek lėšų yra jų sąskaitose ar kokios vertės nekilnojamuoju turtu disponuoja.
 
       Tiksliausiai, pasak dienraščio "Lietuvos žinios" apie valdomą turtą atsakė opoziciniai socialdemokratai.

       Jie pranešė nekilnojamojo turto turintys 37 savivaldybėse, o jo vertė siekia beveik 4 mln. 400 tūkst. litų. Beveik pusę šios sumos sudaro Vilniuje esantis nekilnojamasis turtas. LSDP turimo kilnojamojo turto vertė siekia beveik 1 mln. litų. Banko sąskaitoje partija šiuo metu turi apie 215 tūkst. litų.

      Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) nekilnojamojo turto turi 11 savivaldybių. Tarp TS-LKD turimo kilnojamojo turto: kompiuteriai, telefono aparatai, baldai, apie 30 tūkst. litų likutinės vertės automobilis. Pasak TS-LKD atsakingojo sekretoriaus Algio Urbono, šiuo metu partija savo sąskaitoje turi apie keliasdešimt tūkstančių litų.

       Liberalų ir centro sąjungai (LiCS) priklauso patalpos Kaune, Klaipėdoje ir Trakuose. Šio nekilnojamojo turto vertė - per 116 tūkst. litų. Kaip dienraštį informavo LiCS sekretoriatas, partijai priklausančio kilnojamojo turto vertė siekia 69 tūkst. litų. Kiek lėšų savo sąskaitoje šiuo metu turi partija, LiCS atstovai nenurodė.

       Kiek pinigų turi savo sąskaitose, neatskleidė ir "Tvarka ir teisingumas". Pasak šios partijos pirmininko pirmojo pavaduotojo Valentino Mazuronio, daugiausia partijos pajamų sudaro valstybės dotacijos. Partijos turimas kilnojamasis turtas nėra gausus: automobilis, mikroautobusas, kompiuterinė įranga, telefono aparatai.

       Liberalų sąjūdis (LS) nekilnojamojo turto neturi. Pasak LS atsakingojo sekretoriaus Raimondo Imbraso, partijos turimo kilnojamojo turto vertė - apie 50 tūkst. litų. Į klausimą apie šiuo metu LS disponuojamas lėšas R.Imbrasas neatsakė.

       Darbo partija (DP) taip pat neturi nekilnojamojo turto. 22 DP skyriams patalpos įvairiuose miestuose suteiktos pagal panaudos sutartis. Kiek šiuo metu turi lėšų, "darbiečiai" neatskleidė.

       Nė viena partija nuosavybės teise nevaldo prestižinėse sostinės vietose esančių centrinių būstinių patalpų. Visos patalpos politikams suteiktos pagal panaudos sutartis arba nuomojamos.

BNS

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

Moderatas,
2011 06 29 11:06


      Didžiausia mūsų politinės sistemos bėda yra ne šešėlinė ekonomika, o ŠEŠĖLINĖS POLITINIŲ PARTIJŲ KASOS, kurios ir stimuuliuoja "vokelius", pilkąsias ir juodąsias verslo schemas.

      SPECIALAUS PROKURORO instituto įvedimas su plačiomis galiomis būtų viena iš priemonių kontroliuoti politinių partijų "kasas".

Menantis,
2011 06 29 12:15


      pagauna vagį, kyšį imantį didelį, žviegia vagis ne savo balsu "... aš ne sau, aš partijaiiyyyy... ".

      Vagis Andriukaitis, vagis Vydžiūnas, vienas komunistas - kitas konservatorius.

Tik pagalvokit,
2011 06 29 12:15


       Partijos neatskleidžia savo disponuojamų lėšų!!!

       O kam tada ir už ką gauna algas visokios inspekcijos, STT, FNTT, prokurorai ir kiti darmojedai. Jeigu labai panorėtų tai būtų išaiškinta iki cento visos lėšos ir iš kur paimta. Bet kam to reikia? Gauna sau nemažus otkatus ir patenkinti tyli.

       Kol Lietuvos gyventojai suvoks, kad valdžia, kokia ji bebūtų, nieko nepasikeis. Nes jau šitos elitinės partijos tai vagių mafija ir jas reikia seniai naikinti.
 
       Yra gi tokių partijų kurios labai puolamos elitinių, o jos galėtų įvesti tvarką Lietuvoje.


Partijos nenori tvenkti pinigų upės


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=47573767

ELTA
2011 liepos mėn. 14 d. 07:45

      Prezidentės pasiūlymą uždrausti verslo įmonėms finansuoti partijas gali sužlugdyti politikų baimė dėl pernelyg menkos ar neva neteisingai paskirstomos valstybės dotacijos politinėms jėgoms, rašo „Kauno diena“

      Be to, prieš artėjančius Seimo rinkimus partijos nenorės likti pustuštėmis kišenėmis.

      Kaip skelbta, Dalia Grybauskaitė ketina inicijuoti įstatymo pataisas, kurios uždraustų juridiniams asmenims aukoti partijoms. Jos įsitikinimu, partijos turi išgyventi tik iš valstybės dotacijos ir fizinių asmenų aukų, taip pat nario mokesčio.

      Prezidentė tikisi, kad draudimas juridiniams asmenims finansuoti partijas sumažins politikų priklausomybę nuo verslo grupuočių.

      Tačiau nors premjeras Andrius Kubilius ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė pareiškė remiantys valstybės vadovės pasiūlymą, kiti parlamentarai, nuo kurių iš esmės priklauso galutinis sprendimas, dėl jo pareiškė abejonių. Pirmiausia teigiama, kad, norint atsisakyti juridinių asmenų paramos, reikėtų gerokai padidinti valstybės dotacijas, bet dėl ekonominės krizės ir ribotų biudžeto lėšų Lietuvoje tai vargu ar bus įmanoma padaryti per kelerius artimiausius metus.

       Todėl neatmetama galimybė, kad Seimas nesutiks priimti įstatymo pataisų, kuriomis juridiniams asmenims būtų draudžiama finansuoti partijas, arba paprieštaraus jų įsigaliojimui dar iki kitų metų rinkimų.

       Šiais metais iš smarkiai apkarpyto valstybės biudžeto dešimčiai didžiausių šalies partijų numatyta paskirstyti tik beveik 5,5 mln. litų. Tokia pat suma buvo skirta pernai, nors dar prieš 3 metus valstybės dotacija partijoms buvo keturiskart didesnė.

       Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko pripažinimu, sudėtinga tikėtis Seimo politikų paramos D. Grybauskaitės pasiūlymui, jeigu kitų metų biudžete nebus numatyta didesnė dotacija partijoms.

ELTA

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=5

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Rgp 2011 16:00 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Rudenį partijos laukia dotacijų iš biudžeto


http://www.alfa.lt/straipsnis/12130196/ ... -11_08-22/

2011-08-11 08:22
ELTA

       Artėjant rudeniui didžiausios šalies partijos jau pradeda nekantrauti, kada joms bus paskirta antroji šiųmetės dotacijos iš valstybės biudžeto dalis.

       Rugsėjį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) turėtų priimti sprendimą dėl 1,374 mln. litų paskyrimo 10-čiai partijų. Tai ir bus antroji dotacijos porcija iš 2011 m. valstybės biudžeto, rašo „Kauno diena“.

       Šiais metais iš smarkiai apkarpyto iždo didžiausioms Lietuvos politinėms jėgoms numatyta paskirstyti tik beveik 5,5 mln. litų. Tokia pat suma buvo skirta pernai, nors dar prieš 3 metus valstybės dotacija partijoms buvo 4 kartus didesnė. Antrą pusmetį daugiausiai - apie 350 tūkst. litų turėtų atitekti valdančiajai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, 238 tūkst. litų - opozicinei Lietuvos socialdemokratų partijai, 170 tūkst. litų - Tvarkos ir teisingumo partijai.

       Likusioms partijoms atiteks šiek tiek mažesnė sumos. Tiesa, solidesnes sumas partijos susirenka iš joms aukojančių bendrovių ir verslininkų.

       Tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė žadėjo rudenį pasiūlyti įstatymo projektą, kuriuo būtų uždrausta partijoms gauti aukų iš juridinių asmenų.

       Valstybės vadovės įsitikinimu, partijos turi išgyventi tik iš valstybės dotacijos ir fizinių asmenų aukų.

Komentarai
http://www.alfa.lt/komentarai/straipsni ... nding=true

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Rgp 2011 19:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Rgp 2011 15:17
Pranešimai: 2
"Tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė žadėjo rudenį pasiūlyti įstatymo projektą, kuriuo būtų uždrausta partijoms gauti aukų iš juridinių asmenų. "

     Tai, sakyčiau, yra gerai, nes kitaip visokie lubiai ir panašūs parazitai nusiperka sprendimus.

     Be abejo, tai - tikrai ne idealu, tačiau o kas šiais laikais yra idealu, ar ne?

     Kuomet partijos pinigus gauti galės tik iš fizinių asmenų, nario mokesčių ir biudžeto, tuomet galimybės "partijų pirkimams" sumažės.

_________________
Lietuva - Lietuvos vaikams.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Rgp 2011 11:58 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
     Deja, galiu lažintis, kad šitas seimas tokį įstatymą nepriims. :smile7:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Rgp 2011 23:19 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Šaltinis - http://www.facebook.com/groups/naujoji. ... 5010553935

Svarstome asociacijos „Naujoji valstybė“ deklaracijos teiginius


Rinkimų reforma.


      Kodėl prieš kiekvienus rinkimus kalbam, kad nėra už ką balsuoti? Kodėl po rinkimų konstatuojam, kad vėl „tauta ne taip pasirinko“? Kodėl nepasitikim dabartiniais valdančiaisiais, bet vis išrenkame tuos pačius? Kas kaltas, kad padėtis jau daug metų nesikeičia – tauta ar rinkimų sistema?

Nacionaliniai rinkimų ypatumai


     1. Partijos

     Išsivadavus iš Sovietų Sąjungos, buvo pradėta kurti daugiapartinė sistema. Deja, ši sistema buvo kuriama ne nuo to galo – dalyvavimui rinkimuose sukurtos „šiltnamio“ sąlygos partijoms ir smarkiai apribotos galimybės kitiems.

      Stipriai partijai sukurti reikia daug laiko ir resursų, o jais disponavo buvę komunistai, todėl jų rankose valdžia ir liko.

      Teisybė, įsikūrė keletas „nepriklausomų“ partijų, bet jos nuo „motininės“ partijos skiriasi mažiau nei frakcijos normalios partijos viduje. Tai rodo ir pačios įvairiausios koalicijos po rinkimų.

      Visos kitos naujai įsikūrusios partijos neturėjo resursų, kad galėtų sustiprėti ir realiai dalyvauti valstybės valdyme. Iš esmės Lietuvoje likusi vienpartinė sistema, o rinkimai reikalingi tik liaudžiai nuraminti.

      2. Pinigų ir resursų kova

      Teoriškai rinkimai turėtų būti idėjų ir asmenybių kova – rinkėjai pasirenka jiems priimtiniausias idėjas, ir paveda jas realizuoti pateikusiesiems.

       Lietuvoje konkuruojama ne idėjomis, o rinkimų agitacijos apimtimi.

       Ko gero, ryškiausias pavyzdys yra liberalų rinkiminė kampanija „Už Petrą“.

       Pastaruoju metu rinkimų agitacijos apimtys pradėtos riboti, bet tai daroma ne tam, kad rinkimus padaryti skaidresnius, o siekiant neįsileisti į valdžią praturtėjusių „svetimų“. Tačiau ribojimai tik padidina administracinių resursų svarbą rinkimuose ir tuo pačiu valdančiųjų galimybes.

       3. Atranka prieš rinkimus

       Teoriškai iškelti savo kandidatūrą ir dalyvauti rinkimuose gali visi Lietuvos piliečiai, atitinkantys rinkimų įstatymų reikalavimus.

       Tačiau egzistuoja nemažai priemonių, didžiajai daliai piliečių įgyvendinti šias galimybes (Seime ir ES parlamente).

       Pirmiausia, dalis vietų rezervuota partijoms – tad privalai būti partijos narys arba artimas partijų vadams.

       Kandidatuojant vienmandatinėje apygardoje ir norint, kad tave pastebėtų, rinkimų agitacijai reikia išleisti dešimtis tūkstančių litų (savivaldybių rinkimuose) ir šimtus tūkstančių (Seimo rinkimuose). Ir tai ne pergalei pasiekti, o tik galimybėms sulyginti.

       Savivaldybių rinkimuose nepriklausomi kandidatai privalo surinkti gerokai daugiau balsų negu partijų sąrašai. Ir pagaliau egzistuoja rinkimų komisija, kuri gali nepripažinti dalies rėmėjų parašų ar kitu pretekstu neleisti dalyvauti rinkimuose.

       Realiai Lietuvoje galimybes būti išrinktam turi 1-2% piliečių, tad teiginys, kad turim tokią valdžią, kokią išsirinkom, seniai nebegalioja. Teisingiau būtų sakyti, kad turim tokią valdžią, kokią mums parinko.

       4. Partijų finansavimas

       Negana to, kad valdžioje esančios partijos naudojasi administraciniais resursais ir turi geresnes galimybes pritraukti rėmėjų, jos dar gauna dotacijas iš Valstybės biudžeto. Tai ir nulemia jau starto metu nelygias pozicijas rinkimuose prieš nepriklausomus kandidatus bei neparlamentines partijas. Už mūsų pinigus vykdoma agitacija prieš mus.

Ką daryti?

       1. Pakeisti partijų finansavimo įstatymą.

       Partijų einamosios išlaidos turi būti finansuojamos tik iš nario mokesčio, o rinkimų kampaniją turi finansuoti tik Valstybė.

       2. Pakeisti rinkimų finansavimą.

       Visa rinkimų kampanija turi būti finansuojama Valstybės visiems kandidatams vienodai. Papildoma rinkiminė agitacija draudžiama.

      3. Visi rinkimai vykdomi tik vienmandatėse apygardose.

      Kandidatūras gali kelti partijos, visuomeninės organizacijos bei nepriklausomi kandidatai vienodomis sąlygomis.

      Kadangi Referendumo įstatymas labai svarbus tolesnėje bet kokios organizacijos veikloje, jį aptarsime kitą kartą.

P.S. Asociacijos „Naujoji valstybė“ deklaraciją galite rasti šiame tinklalapyje.

Asociacija „Naujoji valstybė“
Fabijoniškių g.3, LT-07130 Vilnius
Tel.:8 655 94256, 8 699 7770
El. paštas: naujojivalstybe@gmail.com

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Rgp 2011 19:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Tie jų teiginiai aiškiai pavogti iš manęs. :smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Partijų finansavimas
StandartinėParašytas: 06 Kov 2012 20:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
KT aiškinsis, ar valstybė turėtų finansuoti visas registruotas partijas


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=56377493

Kristina Jackūnaitė, LTV „Šiandien“,
www.lrt.lt
2012 m. kovo 6 d. 18:45

Konstitucinis teismas pradėjo nagrinėti bylą, kurioje aiškinsis, ar valstybė turėtų remti visas įregistruotas partijas.

Grupė Seimo narių yra apskundę įstatymus, pagal kuriuos valstybės biudžeto milijonai išdalijami tik toms partijoms, kurios per rinkimus gavo ne mažiau nei 3 proc. rinkėjų balsų.

Šiemet tam skirta per dvidešimt milijonų litų.Dabar valstybės biudžeto dotacija paskirstoma tik toms partijoms, už kurias per paskutinius rinkimus balsavo ne mažiau nei 3 proc. rinkėjų. Šiemet tam skirta per dvidešimt milijonų litų.

Grupė Seimo narių tokią tvarką nustatančius įstatymus apskundė Konstituciniam teismui, esą ji diskriminuoja mažas ir naujas partijas.

„Kaip rinkimuose gali dalyvauti tos partijos, kurios neturi finansavimo. Juk jos neturi galimybių net sumokėti užstato... Dabar, po paskutinių pataisų, jų nebegali finansuoti ir juridiniai asmenys. Kaip tada gyventi partijoms, kurios neturi valstybės finansavimo? Kaip parodyti save, savo programą, kad žmonės galėtų pasirinkti? Juk ir teoriškai, ir faktiškai to padaryti neįmanoma“, – tikino Seimo Krikščionių frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis.

Politinių partijų finansavimo įstatymą Konstituciniam teismui skundę politikai sako, kad valstybės dotacija turėtų būti skiriama visoms registruotoms partijoms. Tokių šiuo metu yra 28.

Seimo Socialdemokratų frakcijos nario Vytenio Andriukaičio nuomone, bazinis finansavimas rinkimuose startuojančioms partijoms turi būti, o pridėtinis finansavimas turėtų būti skiriamas priklausomai nuo partijų įtakos ir gautų mandatų skaičiaus.

„Šitaip galima sukurti dar vieną koliziją. Juk gali atsirasti koks nors apsukrus pinigų neturintis veikėjas, kasmet sukuriantis po partiją. Tokiu būdu jis kaskart gauna pinigų iš biudžeto, kuriuos išleidžia pusiau rinkimams, pusiau savo asmeniniams reikalams“, – savo nuomonę dėstė apžvalgininkas Rimvydas Valatka.

Byloje, kurią pradėjo nagrinėti Konstitucinis teismas, yra apskųstas ir reikalavimas sumokėti piniginį užstatą norintiems balotiruotis politikams, ir reikalavimas pateikti turto ir pajamų bei viešųjų ir privačių interesų deklaracijas, kurios viešinamos internete ir prieinamos kiekvienam rinkėjui.

Bylą inicijavę politikai tikisi, kad Konstitucinis teismas sprendimą priims greitai, jog pataisius įstatymus nauja tvarka jau galiotų per rudenį vyksiančius Seimo rinkimus.

www.lrt.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Žygeivis,
2012 03 06 19:13


1. Valstybinis (iš biudžeto) partijų finansavimas turėtų būti apskritai panaikintas.

2. Juridiniai asmenys taip pat be jokių abejonių negali finansuoti - o faktiškai nupirkti - partijas (juk visos iki šiol valdančios partijos tik taip ir gyveno).

3. Tik fiziniai asmenys, be to būtinai Lietuvos Valstybės piliečiai, turi turėti teisę finansuoti partijas, skirdami savo nuostata konkrečiai partijai (ar kelioms partijoms išdalindami) savo fiksuotus 2 ar 3 procentus sumokėtų mokesčių (nustatyti įstatymu, kiek galima maksimaliai pervesti - bet tik iš jau sumokėtų mokesčių).

4. Taip pat leisti partijų nariams mokėti maksimaliai fiksuotą nario mokestį (pvz., per metus ne daugiau kaip 120 Lt - nes partijos turi atspindėti Tautos daugumos, o ne kelių tūkstančių turtuolių interesus).

5. Kartu būtina panaikinti visus rinkimų užstatus - jei partija registruota, tai kokie dar gali būti rinkimų užstatai?

6. Taip pat būtina panaikinti visas partines mokamas reklamas (taip pat ir "užslėptas") TV, radijuje, spaudoje, o rinkimų metu skirti tam tikrą visiems vienodą plotą, ir laiką.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 09 Rgs 2012 17:50 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Kam naudinga nauja partijų rėmimo tvarka?


http://www.balsas.lt/naujiena/618704/ka ... imo-tvarka

Birutė Žemaitytė, 2012.09.09 16:31

Nuo šių metų pasikeitus kai kurioms Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo nuostatoms prognozuojama, kad pinigų iš rėmėjų partijos surinks gerokai mažiau.

Naujoji tvarka ne tik uždraudė priimti aukas iš juridinių asmenų, bet ir per pusę sumažino fizinių asmenų aukos dydį. Fizinio asmens auka negali viršyti 21 tūkst. 750 litų ir 10 proc. deklaruotų metinių pajamų.

Atsirado ir daugiau apribojimų. Pavyzdžiui, mažosiomis, iki 40 litų aukomis sukaupta suma negali būti didesnė negu 10 proc. visų lėšų, kurias rinkimams gali išleisti vienmandatės apygardos kandidatas. Be to, jos negali būti paaukotos grynais pinigais.

Tačiau jau pavasarį grupė Seimo narių, įžvelgusi paliktas galimybes tuos apribojimus apeiti, pasiūlė keisti kai kurias Baudžiamojo kodekso nuostatas ir įteisinti baudžiamąją atsakomybę už politinių partijų finansavimo tvarkos pažeidimus ne tik paramos gavėjui, bet ir partiją ar kampaniją neteisėtai finansuojančiam asmeniui.

Tai ar tikrai įsigaliojus naujoms nuostatoms bus daugiau skaidrumo?

Seimo narys: pasiūlė už mane sumokėti


Nenorėjęs skelbti pavardės parlamentaras portalui Balsas.lt papasakojo štai tokią istoriją.

„Aš vieno verslininko, kuris mūsų partijai aukodavo, paprašiau. Kaip visi kiti – eina ir prašo, ar galėtum paaukoti?. Jis sako: „Negaliu paaukoti, grynų neturiu“. Sakau, man nereikia grynų. O jis sako: „Tu užsakyk, aš apmokėsiu reklamą“. Sakau, aš turiu per savo sąskaitą apmokėti, jeigu tu man pervestum į sąskaitą, aš apiforminčiau kaip auką. O jis man: „Na ir kvailas, kad tu taip nedarai, o kitaip negausi“. Taip ir išėjau be nieko. Bet turbūt yra ir tokių, kurie sutinka“.

„Landos“ egzistuoja!


Galimybę apeiti naująsias Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo nuostatas įžvelgia ir kiti Seimo nariai. Ypač skeptiškai jie vertina draudimą aukoti lėšas juridiniams asmenims: naujos nuostatos smarkiai apribojo partijų ir politikų galimybes surasti rėmėjų, bet skaidrumas yra tik sąlyginis, nes galimybė, kad įmonės vadovas pasislėps už darbuotojų, išlieka.

„Juridinių asmenų rėmimas buvo pakankamai skaidrus, kadangi buvo matyti, kas tas juridinis asmuo, buvo galima patikrinti, ar tas juridinis asmuo po to ar prieš tai nedalyvavo viešuosiuose konkursuose, ar negavo valstybinių užsakymų darbams ar paslaugoms atlikti, produkcijai parduoti“, – ankstesnės tvarkos privalumus akcentavo Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas.

Jeigu koks nors juridinis asmuo norės paremti, visada yra galimybė skirti tuos pinigus fiziniam asmeniui, kad jis nuo savęs paaukotų. Tiesa, jis negali aukoti partijai, tik konkretiems kandidatams, bet teorinė galimybė, kad netiesiogiai aukos juridiniai asmenys, išlieka“, – patį paprasčiausią „mechanizmą“ apeiti įstatymus atskleidė J. Razma. Balsas.lt jis sakė neatmetantis, kad tokių bandymų gali būti.

„Jeigu įmonės vadovas nori paremti kokią nors partiją ar politiką, jis gali išmokėti savo darbuotojams kokias nors išmokas, patardamas ar prašydamas ar net nurodydamas, kam juos pervesti“, – neatmeta ir A. Sabatauskas.

Skaidrumo bus dar mažiau?


Dar kritiškiau naująsias pataisas vertina vienas partijos Tvarka ir teisingumas lyderių, Seimo narys Valentinas Mazuronis.

„Priimdami tokius įstatymus, valdantieji, kurie gauna nemažas dotacijas iš biudžeto, bando kaip galima labiau apsunkinti gyvenimą oponentams, o patys žydės ir maudysis piniguose. Draudimas aukoti lėšas juridiniams asmenims reiškia, kad bus ieškoma kitų variantų ir kelių, kurie bus neskaidrūs“, – neseniai Balsas.lt sakė V. Mazuronis.

M. Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto dekanas, buvęs švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, paklaustas, ar naujosios Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo nuostatos palieka landų neskaidriems pinigams į politiką ateiti, sakė neabejojantis, kad skaidrumo bus dar mažiau.

„Akivaizdu, kad laimės turtingiausieji visuomenės sluoksniai, nes jų 10 proc. pajamų yra didelė suma, ir jie galės svariai paremti pasirinktas politines jėgas. Todėl jų interesai gali būti labiau atstovaujami. Antras dalykas – išaugs slaptas finansavimas“, – sakė jis.

Z. Vaigauskas: apeiti įstatymą nelengva


Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, paklaustas, ar uždraudus aukoti pinigus juridiniams asmenims, tai negali būti daroma „aplinkiniu keliu“, tokios galimybės neatmetė. Tačiau anot jo, tai padaryti nebus paprasta.

Fiziniai asmenys, aukojantys partijoms ar kandidatuojantiems vienmandatėse apygardose asmenims viešinami, jie turi būti deklaravę savo turtą ir pajamas. Nedaug kas galės paaukoti dideles sumas“, – sakė jis.

Z.Vaigauskas Balsas.lt sakė negirdėjęs, kad juridiniai asmenys bandytų apeiti įstatymą.

„Neteko girdėti, kad juridiniai asmenys remtų kandidatus didesnėmis sumomis ir bandytų už ko nors paslėpti. Vis tiek tiesa išaiškėja. Iš kitų pasaulio valstybių žinome, kad pažeidimų būna nemažai, bet jiems rinkėjai yra labai jautrūs, todėl politikas stengiasi iš paskutiniųjų įtikinti, kad tikrai to nėra buvę“, – sakė VRK vadovas.

Anot jo, itin daug pinigų surinkti vadinamosiomis mažosiomis aukomis po 40 litų taip pat nepavyks, nes ribojama mažomis aukomis surinktų pinigų dalis.

Naujoji tvarka iškreips demokratiją?


Paklaustas, ar senoji tvarka, kai remti galėjo ir juridiniai asmenys, buvo skaidresnė, A. Monkevičius atsakė:

„Be abejonės. Demokratijos esmė – turi dalyvauti interesų grupės, ir joms turi būti užtikrinamas skaidrus lobizmas ir skaidrus finansavimas. Jeigu jos skaidriai deklaruoja, kas remia, visi mato, kaip priimami politiniai sprendimai, ar nėra atidirbama už rėmimą. Kai šešėlyje gauna pinigus, mes niekaip nesuprasime, kodėl sprendimai yra būtent tokie“.

„Dabar gaus jau ne partijos, bet pavieniai politikai – šešėlyje, slaptai. Tai neišvengiama. Bet tada politikai bando daryti įtaką STT, prokuratūrai, teisėsaugai, nes pranašumą įgauna tas, kuris labiau kontroliuoja ir tą slaptą ryšį gali pridengti. Tie dalykai sustiprės“, – neatmeta A. Monkevičius.

„Manau, kad naujoji tvarka naudinga sustabarėjusiai sistemai, o nukenčia jaunos politinės jėgos ir tos, kurios nori keisti padėtį, veikti moderniau – jos negali ateiti į politiką, nes jų organizacijos negali gauti išteklių. Vidurinysis ir skurdesnis visuomenės sluoksniai bus nuskriausti“, – apibendrino A. Monkevičius.

Šaltinis: "Balsas.lt"

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/kam-nau ... i-apacioje

Žygeivis 2012-09-09 17:47:38

Įdomu, o kas gi trukdo parengti tokią partijų ir kandidatų finansavimo tvarką, kurioje visi straipsnyje išvardinti trūkumai būtų neįmanomi?

Atsakymas akivaizdus - to nenori Seime įsitvirtinusios kelios oligarchinės partijos.


O juk pakaktų priimti įstatymą, kad visos politinės partijos finansuojamos tik iš biudžeto ir visoms suteikiamos visiškai vienodos sumos.

O bet kokią mokamą reklamą masinės informacijos priemonėse - ir tiesioginę, ir netiesioginę uždrausti.


Žinoma, visų pirma būtina panaikinti visų rūšių vadinamuosius užstatus ir mokesčius partijoms ir kandidatams dalyvaujantiems rinkimuose, nes tai akivaizdus trukdymas neturtingiems patekti į Seimą.

Nes dabar Lietuvą valdo tik turtuoliai.

Ir po tokių reformų tegu konkuruoja ne tuo, kas daugiau savo sąskaitoje turi pinigų ir gali nupirkti masinės informacijos priemones kaip dabar, o savo idėjomis ir savo narių bei rėmėjų darbu.

Žinoma, už finansinės ir reklamos tvarkos pažeidimus turi būti numatytos labai griežtos bausmės - visų pirma pašalinimas iš rinkimų bei nemažos baudos fiziniams asmenims, firmoms ir toms masinės informacijos priemonėms (ir žinoma, jų vadovams bei savininkams)i, kurios tai padarė.

Taip pat visose TV laidose ir debatuose turi dalyvauti visų partijų atstovai, o ne kelių "išrinktųjų", kurios jau daugybę metų sėdi valdžioje, keisdamos vieną kitą kas 4 metai.

Štai tada galėtume kalbėti apie priartėjimą prie tikrosios demokratijos, nes dabar turime tik demokratijos absoliučią parodiją ir imitaciją.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 13 Vas 2013 21:50 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
N.Venckienė. Demokratija labiausiai kvepia pinigais


http://alkas.lt/2013/02/13/n-venckiene- ... -pinigais/

Neringa Venckienė, www.alkas.lt
2013 02 13 17:47

Paskutinę šių metų sausio dieną Seime užregistravau Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymo pataisas.

Šių pataisų esmė – nustoti remti politikus valstybės piliečių pinigais. Partijos, o ypač senosios, skelbiančios, kad turi po keliolika ar keliasdešimt tūkstančių narių, galėtų puikiai išsilaikyti iš jų mokesčių, simpatizuojančių piliečių aukų, užsidirbti legalia veikla (leidyba, atributikos, suvenyrų pardavimas) ar tiesiog imti bankų paskolas rinkimų kampanijų metu.

Taip, kaip iš bankų skolinasi eiliniai Lietuvos žmonės, įkvėpti tų pačių politikų samprotavimų gyventi skolon ar tiesioginio jų veiklos pavyzdžio – valstybės praskolinimo užsieniečiams jau už 50 mlrd. litų sumą.

Partijų finansavimo iš valstybės iždo sustabdymas yra labai realus kelias. Ir pavyzdinis, nes būtent tik jį vieną turėdama jauna „Drąsos kelio“ partija iš mums prijaučiančių fizinių asmenų praėjusių metų Seimo rinkimams surinko 105 472 litus, o mažomis, iki 40 litų siekiančiomis aukomis – dar 24 689 litus.

Mes neturėjome iš valstybės kišenės ištrauktų milijonų, ką gauna parlamentinės partijos, tačiau rinkimuose tapome šešti, gavome 7,99 proc. rinkėjų pasitikėjimą bei 7 parlamentarų mandatus.

Dvi savaites stebėjau, kas Lietuvoje atsitiko man pasiūlius nutraukti didžiųjų sisteminių partijų sisteminį maitinimąsi iš mūsų mylimos valstybės lesyklos. Kilo triukšmas, pasipiktinimo audra, įtūžis. Mano pasiūlyto teisingumo prieš valstybę ir jos piliečius idėja sugrįžo tradiciniais save vadinančių politikų konvulsijomis, pykčiu ir nerimu.

Kodėl?

Todėl, kad tiesiog pasiūliau partijoms reklamuoti save idėjomis, o ne kalnais per kiekvienus rinkimus išmetamų reklaminių šiukšlių. Tik pasiūliau save pristatyti rinkėjams už savo pinigus. Pasiūliau apie 20 milijonų litų, kiekvienais metais išmokamų partijoms, surinktų iš mokesčių mokėtojų pinigų, palikti valstybės biudžete.

Bet kai neturi idėjų, drąsos akis į akį susitikti su apgautu valstiečiu, komunalinių mokesčių nebepakeliančiu miestiečiu, iš gimtinės vejamu du aukštuosius mokslus baigusiu, o niekur įsidarbinti negalinčiu jaunu žmogumi, daug patogiau už valdiškus pinigus žmones užversti reklaminiais lozungais. Kai neturi idėjų, padės dailus ir labai didelis plakatas centrinėje miesto gatvėje, už jo nuomą sumokės praeiviai.

Valdiškoje kišenėje drąsiai tupintys politikos senbuviai prieš mano pasiūlymą nustoti melžti Lietuvą jų pačių poreikiams, reagavo audringai.

Socialdemokratas Algirdas Sysas, kuriam jau vien pagal deklaruojamas politines nuostatas turėtų rūpėti labiausiai nuskriausti Lietuvos žmonės, nė nedvejodamas išrėžė, kad už mano siūlomą įstatymo pataisą balsuotų kategoriškai prieš.

A.Sysas net ėmė spekuliuoti demokratijos prigimtimi ir tvirtino, kad bet kokia demokratija kainuoja pinigus, o partijų įteisintas valstybės melžimas esą vis tiek atsieina pigiau, nei politikų bandymas laimėti rinkimus savo idėjomis ir darbais.

Aš suprantu A.Sysą, nes lietuviškiems socialdemokratams likusio pasaulio socialdemokratiniai principai jau seniai nėra nei svarbūs, nei rūpimi. Ir prie jų šūkio „Svarbiausia – žmogus“, reikėtų pridėti dar vieną žodelį – „socialdemokratas“!

A.Sysas ką tik dėstė ir kitą „argumentą“, kuris pateisina politikų šėrimą iš valdiškos kasos. Partijoms bet kokiu atveju reikia gyvuoti – kalbėjo Seimo senbuvis, kuriam atrodo, kad gyvuoti gali tik tie, kurie jau užsiropštė į valdžią ir tik jos dėka sočiai gyvena.

Naujoms idėjoms, naujiems lyderiams gyvuoti nereikia, nes jie gali patikti žmonėms, pakeisti ydingą sistemą ir tapti pavojingi, atleiskite – populiarūs. Tuomet tie, kurie gyvuoja iš mokesčių mokėtojų kišenės, taptų tik mokesčių mokėtojais.

Lygiai toks pat išgyvenantis iš valstybės kišenės, buvęs premjeras Andrius Kubilius mano iniciatyvą nustoti oficialiai plėšti Lietuvą kone pasmerkė. Konservatorių vadovas net gąsdino, kad atėmus iš partijų valdišką lesyklą būtų sugrįžta į kažkokius „tuos“ laikus, kai politikai, anot A.Kubiliaus, būdavo priklausomi nuo neskaidrių verslo finansų.

Atleiskite, bet ar du dešimtmečius į Seimą renkamas A.Kubilius visada buvo priklausomas nuo tų neskaidrių šaltinių?

Ar valdžioje esantys politikai šiandien nuo jų nėra priklausomi? Jei kas įrodytų, kad taip ir yra, tai būtų geriausias 2013-ųjų anekdotas.

Valstybės dotacijas gaunanti liberalų sąjūdžio partija deklaravo, kad 2012 metų Seimo rinkimams oficialiai išleido 1 730 175 litus, o daugiamandatėje apygardoje laimėjo tiek pat mandatų, kiek ir „Drąsos kelias“ – 7.

Skirtumas tik tas, kad mūsų partija gavo daugiau nei 13 kartų mažesnį finansavimą, ir tik iš paprastų žmonių aukų. Tikiuosi, kad bent A.Kubilius savarankiškai „Drąsos kelią“ parėmusių Lietuvos piliečių neapšauks Kremliaus agentais ar „neskaidriomis verslo struktūromis“.

Seimo rinkimuose mes laimėjome idėjomis, o liberalų lyderis Eligijus Masiulis – pinigais.

Todėl nenuostabu, kad jaunasis liberalas taip pat su nepasitenkinimu murmėjo prieš mano siūlymą ir jo partijai atimti galimybę rinkimuose laimėti valstybės žmonių pinigus.

Liberalas verkšleno, kad sunkiai įsivaizduotų tolimesnę demokratijos plėtrą be Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigų. Mano tiesų ir aiškų pasiūlymą E.Masiulis išvadino populistiniu.

O ką daugiau gali žmogus pasakyti, kai solidžių argumentų tiesiog neturi ir kovotojus prieš pedofiliją laiko tiesioginiu savo priešu.

Ko tik išradingieji Lietuvos išrinktieji nepadarys, kad lengvai pasiekiami pinigai būtų arčiau kūno. Galima akimirksniu išduoti tikriausiai net tėvus, vaikus, draugus – kad tik niekas nesikėsintų į valdiškas gėrybes, kurios senokai suvokiamos kaip privačios. Tą išgąsčio akimirką tinka visi „argumentai“ apie demokratijos kainas, nešvaraus verslo struktūras, sugrįžimą į senus laikus.

Komentarai
http://alkas.lt/2013/02/13/n-venckiene- ... s#comments

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 19 Vas 2013 23:17 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Politiko gyvenimas: nulis pinigų - nulis rezultato


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=60704747

Virginija Spurytė,
„Klaipėda“
2013 m. vasario 19 d. 22:02

Nulis pinigų, nulis rezultato.


Taip drąsiai galima teigti apie už Seimo durų likusius rinkimų dalyvius.

Auditoriai, pateikę ataskaitas Vyriausiajai rinkimų komisijai, konstatavo, jog daugumoje uostamiesčio vienmandačių apygardų laimėjo tie politikai, kurie rinkimų kovoms skyrė daugiausia pinigų.

Kai kurie kandidatai net persistengė – išleido daugiau, nei numatyta didžiausia leistina suma.

Išlaidos – beveik 100 tūkst.


Politikai, pernai dalyvavę Seimo rinkimuose, jau šiek tiek anksčiau Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė ataskaitas, kiek išleido pinigų politinei kampanijai.

Tačiau tik dabar šias ataskaitas patikrino auditoriai, kurie siekė išsiaiškinti, ar kandidatai nenuslėpė pajamų ir skaidriai naudojo pinigus.

Klaipėdoje rinkimai į parlamentą brangiausiai atsiėjo Baltijos vienmandatėje apygardoje kandidatavusiam Raimundui Paliukui. Jis išleido beveik 91 tūkst. litų. „Užtat dabar ir esu Seime, kad tiek išleidau“, – nesigailėjo rinkimus laimėjęs ir parlamentu tapęs politikas.

Vyriausioji rinkimų komisija buvo patvirtinusi, jog Baltijos apygardoje tie kandidatai, kurie pateks į antrąjį turą, daugiausia gali išleisti 88 tūkst. 750 litų.

R.Paliukas šią sumą viršijo, tačiau baudžiamas nebus, nes teisės aktuose numatyta, jog didžiausią leistiną sumą politikai gali viršyti 10 proc.

Siekė žinomumo


„Sėkmė rinkimuose susideda iš daug komponentų, o pinigai yra vienas jų. Per rinkimų kampaniją ir televizijų laidose dalyvavau, ir reklamos plotus laikraščiuose pirkau, mane buvo galima išvysti lauko ekranuose. Norėjau aprėpti visus savo apygardos rinkėjus, todėl ir daugiabučių namų laiptinėse buvo kabinami mano informaciniai lapeliai. Nieko už dyką nebūna, todėl tokios išlaidos ir susidarė“, – teigė R.Paliukas.

Pinigų jo rinkimų kampanijai skyrė Darbo partija, kuriai jis priklauso, bei privatūs asmenys. Pats R.Paliukas nepagailėjo ir apie 20 tūkst. litų savo asmeninių lėšų.

„Man reikėjo pasiekti, kad žmonės mane žinotų. Nebuvau nei Seimo narys, nei Klaipėdos vicemeras, tai iš kur žmonės galėjo žinoti, kad yra toks puikus žmogus Raimundas Paliukas. Todėl ir reikėjo daug reklamos“, – aiškino politikas.

Jis tvirtino, jog dar prieš rinkimus į Seimą pasižadėjo, jog padarys viską, kad, jei pralaimėtų, nereikėtų graužtis, jog kažko trūko.

„Todėl negailėjau nei savo asmeninių lėšų, nei paaukotų pinigų. Turėjau tikslą ir jo siekiau. Be to, mano varžovai buvo labai rimti. Žinau, kad padariau viską, pasinaudojau visomis galimybės, pasiekiau rezultatą, esu Seime ir jaučiuosi patenkintas“, – savo emocijų neslėpė R.Paliukas.

Išsigando žmonos


Visiškai priešinga yra Danės vienmandatėje apygardoje į Seimą kandidatavusio buvusio Klaipėdos mero Rimanto Taraškevičiaus istorija.

Jis politinei kampanijai išleido beveik 88 tūkst. litų. Už jį daugiau pinigų rinkimams skyrė tik R.Paliukas.

R.Taraškevičius, nors ir išleido daugiau pinigų nei jo konkurentai, antrajame ture pralaimėjo Nagliui Puteikiui ir į Seimą nepateko.

„Aišku, kad apmaudu. Jei būčiau žinojęs rinkimų baigtį, nebūčiau išleidęs nė cento. Akivaizdu, kad ne pinigai lemia sėkmę rinkimuose. Mano politinė kampanija, kuriai išleista tiek pinigų, buvo tikrai korektiška ir tvarkinga, tačiau, matyt, lemia ir kažkokie šalutiniai dalykai, kas šiuo atveju ir įvyko“, – teigė politikas.

Pinigų jo rinkimų kampanijai skyrė partija, nemažai savo asmeninių lėšų paaukojo partijos kolegos, o pats R.Taraškevičius kovai skyrė apie 26 tūkst. litų savo santaupų.

„Kai ši suma bus paviešinta, žmona supyks, nes ji ne visas mano sąskaitas tikrina“, – juokavo pašnekovas.

Nors ir neslėpė apmaudo, kad išleido daug pinigų, bet pralaimėjo rinkimus, R.Taraškevičius į ateitį žvelgė optimistiškai. „Išleidau pinigus ir pamiršau, o dabar reikia pasiraitoti rankoves ir dirbti“, – pabrėžė buvęs uostamiesčio vadovas.

Įklimpo į skolas


Danės apygarda yra vienintelė uostamiestyje, kurioje rinkimus į Seimą laimėjo ne tas kandidatas, kuris išleido daugiau pinigų už savo konkurentus.

„Aišku, pinigai svarbu, bet jei kandidatas žmonėms nepriimtinas, tai jokie milijonai nepadės. Labai malonu, kad rinkimus laimėjau, nors išleidau mažiau nei R.Taraškevičius. Tai rodo, kad mano vieša raiška rinkėjams buvo priimtinesnė“, – išvadas darė Danės apygardoje jau antrą kartą rinkimus laimėjęs N.Puteikis.

Jis politinei kampanijai išleido šiek tiek daugiau nei 60 tūkst. litų ir įklimpo į skolas.
„Apie 2 tūkst. likau skolingas mobiliojo ryšio bendrovei ir dabar kas mėnesį tą skolą atidavinėju“, – teigė politikas.

Jo rinkimų kampaniją parėmė partija, sumokėjusi už reklamą Klaipėdoje esančiuose stenduose, pinigų aukojo ir gyventojai. „Savo asmeninių lėšų išleidau daugiau nei 15 tūkst. litų. Aišku, kad gaila, bet buvo tiesiog nepatogu pačiam neprisidėti, kai aukojo kiti žmonės“, – teigė N.Puteikis.

Paveiksliukai nebeveikia


Marių ir Pajūrio, kuri apima ne tik dalį Klaipėdos, bet ir Palangą bei Neringą, vienmandatėse rinkimų apygardose tendencija, kad į Seimą patenka tie, kurie išleidžia daugiausia pinigų, – labiau nei aiški.

Pavyzdžiui, Marių rinkimų apygardoje rinkimus laimėjęs Eligijus Masiulis išleido beveik 73 tūkst. litų, o jo artimiausia varžovė, į antrąjį turą patekusi Birutė Boreikina, – 45 tūkst. litų.

„Pinigai yra reikšmingas faktorius, nes jie suteikia galimybę paskleisti savo idėjas, bet vien finansais rinkimų nelaimėsi ir tokių pavyzdžių yra ne vienas. Labai svarbus ir politiko turinys, nes vis daugiau rinkėjų yra išprusę ir jų gražiais paveiksliukais nebepaveiksi“, – įsitikinęs E.Masiulis.

Pajūrio vienmandatėje apygardoje rinkimus į Seimą laimėjęs P.Žeimys taip pat svarstė, jog pinigai politinėje kovoje nėra viską lemiantis elementas. Jis tokį savo įsitikinimą iliustravo ir skaičiais. P.Žeimys rinkimams į Seimą abiejuose turuose išleido beveik 69 tūkst., o Raimundas Palaitis – šiek tiek daugiau nei 60 tūkst. litų. „Tačiau jis liko tik septintas, nepateko net į antrą turą. O mano konkurentė Genoveita Krasauskienė, su kuria teko varžytis antrajame ture, išleido gerokai mažiau už mane“, – savo ir svetimus pinigus skaičiavo P.Žeimys.

G.Krasauskienės politinės kampanijos išlaidos – apie 30 tūkst. litų. Ji P.Žeimiui pralaimėjo mažesniu nei 50 rinkėjų balsų skirtumu.

„Jei partija yra ant bangos, tai ir jos kandidatui rinkimuose daug pinigų nereikia. Darbo partija buvo ant bangos, tad ir G.Krasauskienės, kuri šiai partijai priklauso, išlaidos buvo nedidelės, o rezultatas pakankamai geras. Jei aš būčiau išleidęs tik 30 tūkst. litų, matyt, savo apygardoje būčiau likęs dvyliktas“, – pusiau rimtai, pusiau juokais kalbėjo P.Žeimys.

Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas:

Įstatymai numato, kad savarankiškų politinės kampanijos dalyvių patikrinimą organizuoja Vyriausioji rinkimų komisija. Tokiai procedūrai galime pirkti audito įmonių paslaugas.

Komisija su aštuoniomis audito kompanijomis sudarė viešojo pirkimo sutartis dėl praėjusių Seimo rinkimų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių patikrinimo. Tokia paslauga kainuos apie 300 tūkst. litų.

Auditoriai tikrina, ar kandidatai pateikė skaidrias ataskaitas, ar jos atitinka tikrovę. Toks patikrinimas reikalingas, kad nustatytume piktnaudžiavimo atvejus ir, kalbėkime atvirai, kad tie, kurie sugalvotų apskaitą vesti netinkamai, nemanytų, jog liks nepastebėti.

Auditoriai taip pat tikrina, ar kandidatai į Seimą neišleido daugiau pinigų, nei yra nustatyta didžiausia leistina suma. Jei tokių faktų būtų nustatyta, tai partija, kurios kandidatas padarė pažeidimą, gali netekti valstybės dotacijos, politiko rinkimų kampanijos iždininkas gali būti baudžiamas administracine bauda, o jei sumos yra didelės ir reikšmingos, gali būti svarstoma dėl rinkimų rezultatų pripažinimo negaliojančiais. Vis dėlto didžiausia problema yra ne limito viršijimas, o paslėptos, neapskaitytos sumos.

Politikai rinkimams į Seimą išleido:

Danės vienmandatėje apygardoje

Sergej Bondar – 0 Lt

Aldona Ivoškienė – 0 Lt

Ričardas Jovaiša – 0 Lt

Aloyzas Každailevičius – 11 tūkst. 991 Lt

Algimantas Kirkutis – 0 Lt

Vytautas Kuklys – 0 Lt

Naglis Puteikis – 60 tūkst. 327 Lt

Benas Šimkus – 21 tūkst. 409 Lt

Lina Šukytė – 0 Lt

Rimantas Taraškevičius – 87 tūkst. 603 Lt

Audrius Vaišvila – 11 tūkst. 649 Lt

Vytautas Valevičius – 0 Lt


Baltijos vienmandatėje apygardoje

Audronė Barauskienė – 0 Lt

Andrius Burba – 42 tūkst. 220 Lt

Natalja Istomina – 0 Lt

Algimantas Jarukaitis – 0 Lt

Evaldas Jurkevičius – 26 tūkst. 234 Lt

Rita Karpenkienė – 255 Lt

Tamara Lochankina – 0 Lt

Šarūnas Navickis – 3 tūkst. 878 Lt

Raimundas Paliukas – 90 tūkst. 724 Lt

Irena Šiaulienė – 13 tūkst. 125 Lt

Artūras Šulcas – 27 tūkst. 823 Lt

Edgaras Valeckas – 0 Lt

Artūras Žigas – 0 Lt


Marių vienmandatėje apygardoje

Birutė Boreikina – 45 tūkst. 292 Lt

Nerijus Čapas – 26 tūkst. 444 Lt

Aivaras Gečas – 0 Lt

Ligita Girskienė – 6 tūkst. 379 Lt

Eligijus Masiulis – 72 tūkst. 528 Lt

Aleksandr Michailov – 0 Lt

Gintautas Mieleika – 0 Lt

Lilija Petraitienė – 29 tūkst. 57 Lt

Vidmantas Plečkaitis – 4 tūkst. 399 Lt

Gediminas Pocius – 119 Lt

Artūras Razbadauskas – 0 Lt

Egidijus Rumša – 1 tūkst. 121 Lt

Marius Stankevičius – 0 Lt

Algimantas Švanys – 0 Lt


Pajūrio vienmandatėje apygardoje

Ala Guseva – 0 Lt

Aras Kaikaris – 0 Lt

Genoveita Krasauskienė – 30 tūkst. 421 Lt

Vilma Kvietkauskienė – 0 Lt

Daina Lingienė – 255 Lt

Ernestas Lukauskas – 0 Lt

Pranas Norvilas – 0 Lt

Raimundas Palaitis – 60 tūkst. 376 Lt

Danas Paluckas – 16 tūkst. 527 Lt

Julija Pliutienė – 0 Lt

Nerijus Stasiulis – 0 Lt

Alina Velykienė – 11 tūkst. 260 Lt

Tomas Valuckas – 9 tūkst. 491 Lt

Pranas Žeimys – 68 tūkst. 604 Lt


Partijos 2012 m. Seimo rinkimams išleido

Darbo partija – 2 mln. 577 tūkst. Lt

Demokratinė darbo ir vienybės partija – 31 tūkst. 374 Lt

Politinė partija „Drąsos kelias“ – 151 tūkst. 387 Lt

Emigrantų partija – 9 tūkst. 208 Lt

Kovotojų už Lietuvą sąjunga – 969 Lt

Krikščionių partija – 63 tūkst. 128 Lt

Liberalų ir centro sąjunga – 1 mln. 872 tūkst. Lt

Lietuvos centro partija – 17 tūkst. 472 Lt

Lietuvos lenkų rinkimų akcija – 956 tūkst. 65 Lt

Lietuvos pensininkų partija – 8 tūkst. 282 Lt

LR Liberalų sąjūdis – 1 mln. 766 tūkst. Lt

Lietuvos socialdemokratų partija – 2 mln. 535 tūkst. Lt


Lietuvos socialdemokratų sąjunga – 29 tūkst. 706 Lt

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 1 mln. 210 tūkst. Lt

Lietuvos žmonių partija – 427 tūkst. Lt

Partija „Jaunoji Lietuva“ – 0 Lt

Partija „Tvarka ir teisingumas“ – 2 mln. 103 tūkst. Lt

Politinė partija „Lietuvos sąrašas“ – 9 tūkst. 844 Lt

Politinė partija Lietuvos žaliųjų sąjūdis – 13 tūkst. 597 Lt

Politinė partija „Sąjunga TAIP“ – 1 mln. 137 tūkst. Lt

Respublikonų partija – 20 tūkst. 898 Lt

Socialistinis liaudies frontas – 10 tūkst. 877 Lt

Tautininkų sąjunga – 54 tūkst. 53 Lt

Tautos vienybės sąjunga - 28 tūkst.751 Lt

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 2 mln. 590 tūkst. Lt

Žemaičių partija – 0 Lt


„Klaipėda“

Komentarai

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 04 Spa 2013 20:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Paslaptingas milijonierius tautininkus apipylė pinigais


http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/akt ... 031326.htm

Martynas Čerkauskas 2013-10-03 13:26, atnaujinta 2013-10-03 19:03

Nykštukinė Tautininkų sąjunga, siejama ir su prieštaringomis protestų akcijomis, homofobiškais pareiškimais bei skustagalvių eitynėmis, turi patį turtingiausią rėmėją Lietuvoje. Pernai uždirbęs 60 mln. litų ir sumokėjęs 9 mln. litų mokesčių, jis deklaruodamas savo pajamas skyrė 1 procentą gyventojų pajamų mokesčio tautininkams, kuriems lyg iš dangaus nukrito apie 90 tūkst. litų. Kitos partijos apie tokius rėmėjus tegali pasvajoti.

Paslaptingojo geradario dėka Tautininkų sąjunga šiemet surinko aštuonis kartus daugiau aukų, nei praėjusiais metais - 121 tūkst. litų.

Žinoma, kitos partijos gavo 3-4 kartus daugiau, tačiau tam joms reikėjo suagituoti kelis tūkstančius žmonių.

Kas tiek daug aukojo Tautininkų sąjungai, Mokesčių inspekcija neatskleidžia. Nurodoma, kad 121 tūkst. litų partijai deklaruodami savo pajamas sunešė 422 žmonės.

Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka portalui lrytas.lt teigė nežinantis, kad tarp partijos narių būtų turtuolių. Iš žurnalistų sužinojęs apie paslaptingąjį geradarį jis buvo maloniai nustebęs.

„Tai rodo, kad verslininkams yra patraukli Tautininkų ekonominė programa“, - sakė politikas.

Iš kur uždirbo tiek pinigų?


Devynis milijonus litų pernai gyventojų pajamų mokesčio valstybei sumokėjęs asmuo turėjo uždirbti apie 60 mln. litų. Gyventojų pajamų mokestis sudaro 15 proc.

Pavasarį Mokesčių inspekcija paskelbė, kad didžiausia mėnesinė alga Lietuvoje siekė 1,5 mln. litų. Tačiau Mokesčių inspekcijos duomenimis, tiek uždirbęs žmogus šią algą gavo ne kiekvieną mėnesį.

Visus metus kas mėnesį mokėtos didžiausios algos pernai buvo gerokai kuklesnės. Pati didžiausia mėnesio alga tokiu atveju siekė 258,5 tūkst. Lt. Taigi šis žmogus per metus uždirbo apie 3,1 mln. litų. Todėl galima daryti išvadą, kad tiek mokesčių valstybei sumokėjęs asmuo pinigus uždirbo ne gaudamas algą, o kitais būdais. Jis galėjo mokėti gyventojų pajamų mokestį pardavęs brangų nekilnojamąjį turtą, akcijas arba gavęs daug dividendų iš savo verslo įmonės.

Pernai didžiausios vieno asmens deklaruotos pajamos siekė 226,2 mln. litų, kito - 163,5 mln. litų, o trečio - 65,2 mln. litų.

Dosniausi remia konservatorius


Daugiausiai piniginės paramos iš šalies gyventojų, kaip ir praėjusiais metais, šiemet vėl sulaukė Tėvynės sąjunga. Jai paaukota 537 tūkst. litų. Pernai ši partija gavo 504 tūkst. litų.

Antroje vietoje pagal gautą paramą yra valdančioji Socialdemokratų partija. Jai paaukota 499 tūkst. litų. Pernai socialdemokratai surinko 316 tūkst. litų.

Savo biudžetą iš aukotojų šiemet gerokai papildys Liberalų sąjūdis. Pernai partija surinko 228 tūkst. litų, o šiemet – 429 tūkst. litų.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijai žmonės paaukojo 306 tūkst. litų. Pernai buvo surinkta 100 tūkst. litų mažiau. Tiesa, lenkai dar susirinko papildomos paramos nepartinei organizacijai Lenkų sąjungai.

Darbo partija surinko apie 200 tūkst. litų, tačiau kol partija yra reorganizuojama, šios lėšos yra įšaldytos.

Liberalų ir centro sąjunga šiemet, kaip ir pernai, gavo 130 tūkst. litų.

Partijai „Tvarka ir teisingumas“ šiemet paaukota 114 tūkst. litų
. Pernai „tvarkiečai“ surinko tūkstančiu litų mažiau.

„Drąsos kelio“ partija iš savo rėmėjų gavo panašią sumą kaip ir praėjusiais metais – 16 tūkst. litų.

Neparlamentinė „Sąjunga TAIP“ šiemet surinko apie 94 tūkst. litų, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 67 tūkst. litų.


Kitos partijos gavo kuklesnes sumas.

Liberalų rėmėjai - turtingiausi


Lenkų rinkimų akcijai aukojo daugiausiai žmonių – 13 tūkst. Absoliuti dauguma jų pildė popierines deklaracijas.

Socialdemokratams paramą skyrė apie 12,3 tūkst. žmonių, konservatoriams – 9,5 tūkst. žmonių, liberalams – 6,6 tūkst. žmonių, „tvarkiečiams“ - 3,2 tūkst. žmonių.

Ignoruojant Tautininkų sąjungos pasiekimus, šiemet vėl galima daryti išvadą, kad Liberalų sąjūdį remia aukščiausias pajamas gaunantys gyventojai. Vienas vidutinis liberalų rėmėjas aukojo daugiausiai. Mažiausiai uždirba lenkų partijos rėmėjai.

Partijoms šalies gyventojai gali skirti 1 proc. savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Dar 2 proc. galima skirti visuomeninėms organizacijoms.

Galimybė tokiu būdu remti partijas atsirado pernai, kai teisę remti politikus prarado verslo įmonės.

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?id=13807070171378592696&view=6

82. Manau
2013-10-03 21:22


Manau, kad labai negražu žurnalistams kabinti etiketes, kaip "nykštukinė" ir pan.

Tautininkų sąjunga yra istorinė politinė rimta partija, turinti savo plačią programą, pastaruoju metu ir gražų jaunimo palaikymą.

Tad tik sėkmės valstybės ir tautos sargyboje, gražių darbų Lietuvos ir lietuvių kalbos klestėjimui.

Labai suprantama ir puiku, kad atsiranda turtingesnių žmonių, kuriems taip pat labai svarbu tautinės vertybės, kurie mato, į kur šalį gali nuvesti kosmopolitinis liberalizmas ir žmonių palaidumas, savo prigimties išniekinimas.

Aukokime Tautininkų sąjungai visi, kas kiek galime.

86. Hm...,
2013-10-03 21:59


tai laikai atėjo, kad jei turtingas verslininkas paremia partiją, pasisakančią už Lietuvos laisvę, - labai keista ir labai neigiama.

Negi visi turtingi verslininkai turėtų pasisakyti tik už ES ir šaukti "Mirtis Lietuvai!"?

Man atrodo - kur kas logiškesnis ir teigiamesnis ura Lietuvos nepriklausomybės rėmimas.

98. Tautininkų programa ir darbai keliais žodžiais
2013-10-03 23:37


Juvenalinė justicija ir homoparadinė propaganda – STOP

Kai kurių privatizuotų objektų reprivatizacija - TAIP

Progresiniai mokesčiai - TAIP

Ypatingojo prokuroro institucija - TAIP

Žemės nepardavimas užsieniečiams - TAIP

Seniūnų rinkimai – TAIP

Kubilinis VAE projektas – Rusijos interesų Trojos arklys

Ševronus – LAUK

Valstybinis komercinis bankas ir visų valstybės institucijų sąskaitos jame- TAIP

Minimali alga ir toliau didinama- TAIP

Visos Lietuvos švietimo įstaigos lietuviškos, visiems vienodos - TAIP...

Tautininkai VISADA sausio 13 duoda kraują

Tautininkai gina Tautą, Kalbą, Žemę

Tautininkai organizuoja ir dalyvauja akcijoje “Darom”

Tautininkai vaikų namuose veda paskaitas, žaidimus apie patriotizmą

Tautininkai kasmet pagerbia Plechavičiaus armiją ir vadus, Armijos krajovos aukas ir t.t.

Tautininkai veda stovyklą “Mūsų šaknys – Baltai”, eiseną “Lietuvos himną giedosiu Punske”, prisideda prie Šaulių stovyklos Turgeliuose ir t.t.

Tautininkai bendrauja su Latvijos ir kt. šalių tautininkais

Tautininkai užjaučia prancūzus dėl D. Venero mirties ir duoda atkirtį Lenkijos šovinistams

Tautininkai – tai Kovo 11 eitynės ir šimtai kitų renginių...

111. Žygeivis
2013-10-04 20:25


Tokie persidažiusios "Komtiesos" straipsniai geriausiai parodo, kas valdo šį "pederastų propagandos įrankį" ir kokie antilietuviški žurnaliūgos jame rašinėja... :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 21 Spa 2013 16:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
98. Tautininkų programa ir darbai keliais žodžiais
2013-10-03 23:37

Kai kurių privatizuotų objektų reprivatizacija - TAIP
Ypatingojo prokuroro institucija - TAIP
Kubilinis VAE projektas – Rusijos interesų Trojos arklys
Ševronus – LAUK
Valstybinis komercinis bankas ir visų valstybės institucijų sąskaitos jame - TAIP

1. čia reikia kalbėti konkrečiai, tuo labiau, kad šitai padarytų didelę sumaištį - kai kurių objektų jau nebėra, kai kurie pirkiniai jau kelintose rankose ir nebetokie kokie buvo ir pan.;

2. ar čia nebūtų tas pats, kas ES nuosavas prokuroras šalyse, o tai jau įneštų tik sumaištį teisinėje sistemoje;

3 - 4. tiek VAE, tiek nuosavos dujos, jei apsimokėtų, būtų didžiulis turtas šaliai, todėl pirma reikia labai gerai apskaičiuoti (dabar net nežinom ar turim tų dujų?), o tik po to sakyti taip ar ne;

5. kodėl tik valstybės institucijų?

Gali būti ir piliečių indėliai, kaupiamosios pensijos - kam šerti kažkieno bankus ir fondus, jei visa tai galėtų atitekti valstybei, t.y. visuomenės daugumai be rizikos pragrajinti, pvz., indėlius, nes juos perskolintų valstybei už mažesnius procentus nei, kad ji dabar skolinasi užsienyje, tačiau šitas bankas neduotų paskolų niekam, išskyrus valstybę - todėl ir nežlugtų).
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Lap 2013 21:54 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Asmenys, mokantys didesnį nei 1200 lt partijos nario mokestį, deklaruos turtą, pajamas


http://www.bernardinai.lt/straipsnis/20 ... mas/110704

2013-11-26

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2, 3,5 ir 9 straipsnių papildymo ir pakeitimo įstatymą, nustatydamas politinių partijų narių mokesčių dydžio kontrolės sistemą.

Priimtomis pataisomis įstatyme įvesta papildoma kategorija asmenų, kuriems nustatoma pareiga deklaruoti turtą ir gautas pajamas – tai politinės partijos nariai (ir jų šeimos nariai), jeigu jų mokamas politinės partijos nario mokestis per metus viršija 1200 litų.

Už šias pataisas balsavo 77, susilaikė 9 Seimo nariai.

Seimo nariai, 69 parlamentarams balsavus už ir 8 susilaikius, priėmė ir Gyventojų turto deklaravimo įstatymo 1, 2, 3, 7 ir 9 straipsnių pakeitimo įstatymo 3 ir 5 straipsnių pakeitimo įstatymą, įtvirtindami redakcinius pakeitimus.

Bernardinai.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Kov 2014 17:48 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Šaltinis - https://www.facebook.com/

Kęstutis Čeponis

Taip, šiuo metu Lietuvoje balsavimai sukčiavimais jau seniai nėra laimimi. Esu buvęs keletą kartų apygardinėje rinkimų komisijoje ir tikrai nepastebėjau rimtų sukčiavimo atvejų.

Tačiau dabar rinkimai laimimi žymiai paprasčiau ir patikimiau - panaudojant žiniasklaidai nupirkti metamas milžiniškas lėšas bei išnaudojant savų oligarchų valdomas žiniasklaidos priemones. Ypač TV.

O pagrindinė rinkėjų masė ir pas mus, ir visame pasaulyje yra labai lengvai pasiduodanti žiniasklaidos "įtaigai".

Tuo labiau, kad taikomi vis subtilesni ir efektyvesni sąmoningo ir pasąmoninio poveikio metodai - visa "vaivorykštė" labai įvairių priemonių: "juodųjų, pilkųjų ir baltųjų" technologijų, kurias išvystė ir susistemino dar Gebelsas...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 18 Kov 2014 23:32 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27155
Miestas: Ignalina
Kęstutis Čeponis

Štai keli pamąstymai, atsiradę dėka aršių "diskusijų" su "kubilininkais" bei kitais Putino simpatikų simpatikais https://www.facebook.com/kestutis.cepon ... tif_t=like (netikėtai paaiškėjo, jog būtent tokių keistų asmenybių ypatingai daug tarp etatinių "konservų")...

"Už borto" per rinkimus tautinės jėgos lieka dėl penkių pagrindinių priežasčių:

1. Lietuvoje nebuvo atlikta nuosekli desovietizacija ir dekagėbizacija.

2. Rinkimus laimi tie, kas valdo milijonus ir gali juos panaudoti žiniasklaidai nupirkti jau daugiau kaip 20 metų (o valdo, nes savo laiku nebuvo "išdesovietizuoti" ir "iškagėbėginti").

3. Lietuvių tautinis judėjimas Lietuvoje kol kas dar yra tik pradinėje vienijimosi stadijoje.

4. Dauguma aktyvių ir esama padėtimi nepatenkintų lietuvių emigruoja į užsienius ir nedalyvauja rinkimuose.

5. Per rinkimus labai dažnai "nusveriant lėkštę" į antitautinių kandidatų pusę suvaidina būtent tie rinkėjai, kurie gavo pilietybę remiantis "nulinės pilietybės" įstatymu, nors buvo ir tebėra atvirai priešiški Lietuvių Tautai ir Nepriklausomai Lietuvos Valstybei.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007