Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 10 Geg 2024 02:23

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2008 13:21 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Kandidatai į Seimą, įšlįskite iš "maišų"!


   Sveiki, aš visada dalyvauju rinkimuose. Dažnai girdime: kokią valdžią išsirinkote – tokią ir turite. Esant dabartinei rinkimų tvarkai dalyvavimas rinkimuose, mano nuomone, yra tik loterija, bet ne rinkimai. Kaip žinote loterijoje visada laimi jos organizatoriai.

    Aš, skaitydamas kandidatų biografijas, dažniausiai nerandu to, pagal ką geriausiai galėčiau pasirinkti kandidatą. Specialybė man nėra kriterijus – visos specialybės yra reikalingos ne tik gyvenime, bet ir seime. Darbovietės taip pat man nieko nesako apie kandidatą. Gimimo data taip pat nieko nesako. Tik gimimo vieta gali pasakyti, kad kandidato šeima buvo ištremta į Sibirą.

    Jeigu nepažįstamas praeivis Jūsų paprašytų paskolinti automobilį, kad ir vienai valandai laiko, tai Jūs pirmiausia norėtute apie jį sužinoti, kas tai per žmogus, ar jis ne vagis, ar nesugadins Jūsų automobilio. Panašiai būtų, jeigu Jūs prieš išvažiuodami atostogauti, savo bute leistute pagyventi vėlgi nepažįstamam žmogui. Jūs norėtute turėti pakankamai daug informacijos apie jį.

   Mes rinkimuose patį didžiausią turtą – savo valstybę patikime seimo nariams. Ką mes žinome apie juos? Kas parašyta jų biografijose? Kodėl politiko biografijoje nėra jo politinės biografijos? Kuriozas ar ne taip? Kodėl politiko biografijoje nėra duomenų apie jo priklausymą religinei bendruomenei?

   
Sakysite, kad tai asmeniška. Politikas yra viešas asmuo ir jo biografija turi būti vieša.

   Jei nenori, kad tavo biografija būtų vieša – nebūk viešas asmuo, neik į politiką.

    Jose rašo tik: kada gimė, kur gimė. Kodėl nerašo, kada krikštytas, kur krikštytas, kas krikštino. Kada priėmė pirmą komuniją, kur priėmė. Kada priėmė sutvirtinimo sakramentą, kur priėmė? Kodėl nerašo, kada įstojo į spaliukus, kodėl įstojo, kada išstojo, kodėl išstojo, kada įstojo į pionierius, kodėl įstojo, kada išstojo, kodėl išstojo, kada įstojo į komjaunuolius, kodėl įstojo, kada išstojo, kodėl išstojo. Kodėl nėra mokyklų, kuriose mokėsi charakteristikų, baigimo pažymių? Kodėl nėra darboviečių charakteristikų? Kada įstojo į partiją, kodėl įstojo, kada išstojo, kodėl išstojo? Kada įstojo į kitą partiją, kodėl įstojo, ...? Kokioje visuomeninėje veikloje dalyvavo? Nuo kada iki kada? Kodėl joje dalyvavo?

    Gal jūs nusišypsosite, sužinoję kaip aš atsirenku kandidatus, bet tai mane privertė netikusi rinkimų sistema.

    Aš dėmesį atkreipiu į kandidatų ir jų vaikų vardus. Jeigu kandidato ar jo vaikų vardai yra lietuviški, o ypač Lietuvos didžiųjų kunigaikščių vardai, tai mano manymu tėvams rūpi Lietuva, jos istorija, jos ateitis. Tokioje dvasioje jie gal būt išauklėjo ar auklėja ir savo vaikus.

    Jeigu kandidato ar jų vaikų vardai yra krikščioniški, tai gal būt jie yra tikintys ir tokioje dvasioje jie gal būt išauklėjo ar auklėja ir savo vaikus. Sakysite tikėjimas Dievu neturi reikšmės? Tikėjimas Dievu ir jo įsakymai sukuria žmogui vidines nuostatas, kurių jis labiau laikosi, nei žemiškų įstatymų. Išorines nuostatas sukuria žemiškos valdžios įstatymai, kuriuos žmogus dažnai stengiasi pakeisti pagal situaciją savo naudai. Sovietų Sąjunga atsisakė tikėjimo į Dievą nuo 1917 metų. Nors dabar padėtis ten pasikeitė, bet dauguma jų dar gyvena be tikėjimo. Dalis mūsų žmonių taip pat dar gyvena be tikėjimo. Žmogus ar valstybė be tikėjimo į Dievą (neturėdami vidinių nuostatų) yra neprognozuojami. Jie gali kalbėti vienaip, o elgtis kitaip. Labai geras pavyzdys Rusijos kariniai veiksmai prieš Gruziją.

    Mano manymu politiko biografijoje turi būti penkios biografijos:

1. Politinė biografija.
2. Darbinė biografija su darboviečių charakteristikomis.
3. Visuomeninės veiklos biografija.
4. Religinės veiklos biografija.
5. Mokymosi biografija su mokyklų pažymiais ir charakteristikomis.


    Mes turime kandidatus pažinti visapusiškai. O pačias biografijas turime rasti pašto dėžutėse gal net pusę metų prieš rinkimus, kad galėtume pasitikrinti ar pasitikslinti jų biografijas. Dabar gi perkame „katę maiše“, nes paprastas žmogus intensyviai dirbdamas (dažnai ir viršvalandžius) neturi laiko per porą savaičių pažinti kandidatų savybes. Juk neisime atostogų dėl rinkimų.

   Sakysite, renkame partijas, bet ne asmenybes? Bet gi partijos ir susideda iš asmenybių. Kokios bebūtų programos, jeigu prastos asmenybės, tai ir programos nieko nepadės.

    Dar praeituose rinkimuose pastebėjau, kad visos partijos kalbėjo apie namų šiltinimą. Ką padarė? Net įstatymus nesugebėjo tinkamus išleisti. Ar Jūsų namas apšiltintas? Jau nuo 1993 metų galioja Lietuvos standartas reikalaujantis, kad namo sienų varža būtų 3. Per 15 metų dar beveik nieko nepadaryta!

   Daugumoje mūsų namai stovi pusnuogiai – dar neturi šiltos „striukės“ ar „kailinių“.

   Paraginkime mums pažįstamus kandidatus pateikti internete išsamias savo biografijas ir rinkėjai pasirinks tuos, kurie išsamiau parašys savo biografijas. Rinkėjai nepirks „katės maiše“.

   Praneškite man tų kandidatų pavardes, kurie „išlindo iš maišo“ – parašė išsamias biografijas ir aš Jums visiems apie juos pranešiu.

Albinas <albinas@dokeda.lt>

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007