Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 04 Geg 2024 19:58

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Dėl rinkimų - diskusija
StandartinėParašytas: 23 Bal 2024 22:32 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27131
Miestas: Ignalina

https://www.facebook.com/groups/5744174 ... ment_reply

Kęstutis Čeponis

Mariau, o kas tau trukdė sukurti Krikščionių frakciją Tautos ir Teisingumo sąjungoje? Jei grįžtum, niekas tau netrukdytų tokią frakciją sukurti (partijoje valdyboje faktiškai jau nutarta sukurti įvairias frakcijas ir taip pritraukti kuo daugiau žmonių).

Dėl kompromisų - jis buvo pasiūlytas: Gintarui Songailai (tautininkams) skirta antra vieta rinkimų į Europos Parlamentą sąraše, bet jis atsisakė. Dabar ji atiteko tautininkui Tomui Baranauskui.

Ir Gintaras, jei jis tikrai norėjo patekti į EP, padarė strateginę klaidą - jei mūsų "ypač teisingi" teismai nuteis Petrą už iškrypėlių išvadinimą iškrypėliais, cituojant Bibliją, tai reikš, kad iš jo bus atimtas ir mandatas EP (jei partija laimės bent vieną vietą), o tada į EP patenka antras pagal sąrašą.

Marius Kundrotas

Kęstai, esmė ta, kad Petrą daugelis galimų partnerių laiko toksišku. Svarbiausia, kad pats Petras tai supranta ir ne vieną kartą deklaravo. Blogiausia, kad jo "draugai" vis užtemdo jo akis ambicijomis.

Beje, jei aš būčiau steigęs frakciją, tai konservatorių. Mano supratimu konservatizmas apima tiek krikščionybę, tiek tautiškumą.

Kęstutis Čeponis

Tačiau būtent Petras surinks rinkimuose į EP daugiausia balsų (daug daugiau už Gintarą Songailą) ir tai akivaizdu. :)

O dėl "toksiškumo", tai ir aš esu ne mažiau "toksiškas" visiems visų rūšių bei atspalvių kosmopolitams bei iškrypėliams, o ir tu taip pat nei kiek ne mažiau. :)

----Marius Kundrotas jei aš būčiau steigęs frakciją, tai konservatorių.----

Tai ir rodo, kad tu, Mariau, ne politikas-realistas, o filosofas-teoretikas. :) Lietuvos visuomenė nebūtų supratusi šitokį "jumorą" :) - nes kiek žmonių Lietuvoje žino, kas yra tikras konservativizmas? Visi tuoj pat sugretintų su Konservatorių partija.

Todėl tinkamas pavadinimas tik "Krikščionių frakcija" arba, pvz., "konservatyviųjų krikščionių frakcija" - bet tik ne "konservatorių". :)

Marius Kundrotas

Kas kiek surinks, dar pamatysime. Tiesą sakant, man tai mažai rūpi, nes nėra aiškių įrodymų, kiek būtų surinkta, jei būtų išrinktas mažiau toksiškas lyderis. O Petras yra toksiškas ir daugeliui patriotų, ir Tu tai žinai.

Na, o ta kaimo Jurgio skirtis tarp politiko-realisto ir filosofo-teoretiko yra apgailėtina. Didžiausias "praktikas-realistas" yra Uspaskichas. Nesistebiu, kad jo partijos sąraše rinkimuose dalyvavai. Mane vargu ar su lazda būtum ten nuvijęs.

O va, pas Kasčiūną, jeigu jis taptų TS-LKD lyderiu, mielai eičiau. Tuo mes ir skiriamės.

Kęstutis Čeponis

Mes visų pirma skiriamės tuo, kad tu visiškai nemąstai apie bet kurios politinės partijos esminį tikslą - laimėti rinkimus. :) Ir to nesieki.

Štai dėl tokios ar panašios tautinių partijėlių "vadų" pozicijos ir turime tai ką turime - kelis pokalbių būrelius, absoliučiai jokios įtakos neturinčius politinėms reformoms Lietuvoje.

-----Marius Kundrotas Nesistebiu, kad jo partijos sąraše rinkimuose dalyvavai.----

Jei dėka tos partijos būčiau tuo metu patekęs į Seimą, tai tikrai būčiau nuveikęs Lietuvybės labui daug daugiau, nei sėdėdamas savo kaime ir politikuodamas kompe. :) Tik kad į Seimą mane nekėlė, o tik į savivaldybės tarybą - ir tai kažkur gale...

----Marius Kundrotas Tiesą sakant, man tai mažai rūpi, nes nėra aiškių įrodymų, kiek būtų surinkta, jei būtų išrinktas mažiau toksiškas lyderis.----

Paprastas klausimas - o kuo gi ir kam būtent Petras yra "toksiškas"? :)

Žinau tik dvi tam tikras grupes, kurios griežia dantimis vos jį išvydę... :)

Na o svarbiausia tai, kad Tautininkų sąjunga jau egzistuoja 35 metus (nuo 1989 m.) - ir niekada nelaimėjo rinkimuose į Seimą daugiau kaip 2 vietas - o tai buvo 1992 metais. Nuo to laiko visiškas krachas rinkimuose į Seimą...

-----Marius Kundrotas ta kaimo Jurgio skirtis tarp politiko-realisto ir filosofo-teoretiko yra apgailėtina.----

Filosofiniu požiūriu gal ir taip. :)

Bet mes gyvename realiame ir pragmatiškame pasaulyje, kuriame bet kurios partijos galimybės laimėti rinkimus priklauso nuo daugumos rinkėjų, kurie filosofiniais svarstymais neužsiima absoliučiai. :)

Jie, beje, ir partijų programas niekada neskaito - kaip gražiai parašytos jos nebūtų... :)

Nes absoliuti dauguma rinkėjų Lietuvoje (o ir visame pasaulyje) politinio raštingumo požiūriu ir yra tikri "kaimo Jurgiai". Ir balsuoja jie pagal savo "jurgišką" supratimą ir atitinkamus "jurgiškus" kriterijus... Ką Tautininkų sąjunga ant savo kailio jau daugybę kartų patyrė.

Marius Kundrotas

Neatsibosta Tau, Kęstai, vis dėl tų pačių dalykų ginčytis, nors tuose ginčuose nėra jokios liekamosios vertės. Nebesistebiu, kad visur daliniesi savo mirusio forumo nuorodomis, nors tame forume - šalia tikrai vertingos informacijos - pilna paprasčiausių šiukšlių. Gal čia tokia senatvinė saviraiška, sureikšminant mažareikšmius dalykus...

Aš diskutuoju tik tais atvejais, kai galiu pats patobulėti arba patobulinti kitą. Akivaizdu, kad šiame nuolat besikartojančiame ginče nei viena šių sąlygų nėra tenkinama.

Kęstutis Čeponis

Tu esi abstraktus teoretikas, o aš realistas-pragmatikas.

Ir mūsų ginčo esmė tame, kad pas mus skirtingi tikslai - mano tikslas realiai laimėti rinkimuose į Seimą bent kelias vietas, tavo - pakalbėti teoriniame lygmenyje apie tai kokios turi būti mūsų kandidatų moralinės nuostatos ir kaip reiktų jiems tobulėti, kad pasiektų tavo įsivaizduojamą lygį, netgi nesvarstant kas gi iš jų realiai gali laimėti rinkimus, atsižvelgiant į esamas nuotaikas visuomenėje. :)

Nes tau tai mažareikšmiai dalykai... - ir nuo jų svarstymo tu, kaip aiškiai pasakei - nei pats patobulėsi, matyt, moraline prasme, nei kitus patobulinsi... :)

----Marius Kundrotas savo mirusio forumo nuorodomis,---

O čia tai tu be reikalo taip rašai. Forumas net labai gyvas - jį ir dieną, ir naktį studijuoja nuo kelių iki keliasdešimt įvairiausių skaitytojų.

Tačiau aš padariau taip, kad ten rašyti galiu tik aš ir dar keli žmonės - atsibodo tvarkyti visokių beraščių ir nemokšų klaidas. :)

Nes tai ne tarpusavio pasiplepėjimams skirtas resursas (tam yra feisbukas), o įvairios surūšiuotos informacijos kaupimo bazė.

Marius Kundrotas

Kęstai, Kęstai, jau ne pirmą dešimtmetį bendraujame, o Tu vis dar tiek menkai mane tepažįsti :) Viskas tvarkoj su tais rinkimais, tiesiog man pirmiausiai rūpi, DĖL KO tie rinkimai. Jie man tikrai nėra savitiksliai.

Savo laiku galėjau padaryti gerą karjerą ir TS-LKD (kvietė pats Kubilius), ir LSDP (kvietė tada įtakingas Salamakinas). Atsakyk pats sau, kodėl atsisakiau :)

O kad žmogus su klouno įvaizdžiu (pelnytu ar primestu - kitas klausimas) išves į šviesų rytojų, tai kaip tik Tu esi svajotojas, o aš - didesnis realistas už Tave. :)

Kęstutis Čeponis

----Marius Kundrotas Savo laiku galėjau padaryti gerą karjerą ir TS-LKD (kvietė pats Kubilius), ir LSDP (kvietė tada įtakingas Salamakinas).------

Ir labai kvailai pasielgei. Seime būtum Lietuvybės labui nuveikęs 10 kartų daugiau nei, kaip ir aš, sėdėdamas savo Kaišiadoryse ir rašydamas straipsnelius, kuriuos skaitė vos keliasdešimt žmonių - tokių kaip aš. :)

Deja, ir aš šią akivaizdžią tiesą per vėlai supratau... Kada man jau nebuvo jokių šansų patekti į kokios nors stambios partijos Seimo sąrašą.

Beje, į Konservatorių partiją mane nepriėmė jau 1995 m. :) - kažkas nusiuntė į Ignaliną raštą (nors greičiau jau paskambino), kad mane nepriimtų...

1996 m. viename konservatorių "vadų" Vilniuje pasitarime mane lygiai taip pat neprileido tapti Aukštaitijos Nacionalinio parko direktoriumi, nors aš jau buvau pokalbyje su Vyriausybės kancleriu to meto Kęstučiu Čilinsku, ir jis po mūsų pokalbio pritarė mano kandidatūrai.

Tame uždarame neoficialiame pasitarime, sprendusiame "kadrų klausimus" po konservatorių pergalės rinkimuose, atsirado vienas "žinovas", kuris tiesiai šviesiai pasakė "jis niekam nieko neduos" - tai man papasakojo vienas ten dalyvavęs mano draugas.

----Marius Kundrotas O kad žmogus su klouno įvaizdžiu (pelnytu ar primestu - kitas klausimas) išves į šviesų rytojų, tai kaip tik Tu esi svajotojas, o aš - didesnis realistas už Tave :)-----

Į šviesų rytojų išves ne vienas žmogus, o krūva žmonių iš sąrašo, jei partija paklius į Seimą. O jei nepaklius, tai nieko ir nebus.

Štai sąrašą į Seimą iš tikro išveda labai dažnai būtent vienas žinomas liaudyje asmuo - tokių pavyzdžių Lietuvoje pakanka (Landsbergis, Brazauskas, Uspaskichas, Paksas ir dar keli).

Marius Kundrotas

Nemanau, Kęstai, kad man būtų leista ten dirbti lietuvybei, bent jau kaip aš ją suprantu. Net Lauryną smaugia vis siaurėjantis apynasris, nors jis tikrai padarė tiek gero, kiek jam leista. O apie socdemus išvis patyliu. Paklausk savęs, kodėl socdemus palieka tokie žmonės kaip Targamadzė...

Kęstutis Čeponis

-----Marius Kundrotas man pirmiausiai rūpi, DĖL KO tie rinkimai.---

Tau vis dar neaišku DĖL KO partijos dalyvauja rinkimuose? :)

----Marius Kundrotas Nemanau, Kęstai, kad man būtų leista ten dirbti lietuvybei, bent jau kaip aš ją suprantu.---

O kas gi tau būtų galėjęs uždrausti? :)

Seimo narys yra pats sau šeimininkas. Ir jo niekas niekaip negali įtakoti, jei jis nuėjo į Seimą dirbti Lietuvybei ir jam nerūpi kokie nors papildomi uždarbiai ar geros pareigos, pasibaigus kadencijai. Na ir jei apie jį nėra "kompramato" - štai tai manau būna labai dažnai Seimo narių tarpe. Kartais netgi įtariu kad būtent tokius į sąrašus ir rašo. :)

Marius Kundrotas

Tai buvo Seime ir Gintaras, ir Rimantas, ir Naglis. Ir dirbo, kaip sugebėjo. Kur jie dabar? O kur Petras?

Eiti dėl vienos kadencijos vargu, ar verta.

Užtai reikia kurti rimtą komandą iš respektabilių žmonių, kurie gali vienyti. Nei vienas Gintaras, nei vienas Rimantas nėra mesijai, bet po truputį lipdant komandą galima šį tą pakeisti.

Kęstutis Čeponis

-----Marius Kundrotas Tai buvo Seime ir Gintaras, ir Rimantas, ir Naglis. Ir dirbo, kaip sugebėjo.---

Būtent kad dirbo ir nemažai padarė Lietuvybės labui. O dabar įsivaizduokime kad jie nebūtų buvę Seimo nariais?

Esu tikras, kad būtent tokių žmonių (nors jų buvo visai nedaug) visokie kosmopolitai ir iškrypėliai paėmė pilną valdžią Lietuvoje tik pastaraisiais metais. Nes nebeliko nieko kas juos nors kiek sutramdytų...

-----Marius Kundrotas Eiti dėl vienos kadencijos vargu, ar verta.---

Dar ir kaip verta - nes trokštančiam geriau nors keli lašai, negu nei vienas.

----Marius Kundrotas reikia kurti rimtą komandą iš respektabilių žmonių, kurie gali vienyti---

Mes tokią komandą kuriame jau 34 metai, o rezultatas nulinis. :(

Ir nematau jokių perspektyvų, kad koks nors Radžvilas, Buškevičius, Dagys... atmes savo ambicijas ir galų gale susivienys Tautos ir Lietuvybės labui. Tačiau vis dar to tikiuosi...

O sukurti nuo nulio naują, gražią ir iš "spindinčių didvyrių" partiją, nėra jokių šansų.

Ir svarbiausia, kad mūsų gyvenimo metai bėga kaip vanduo - sveikatos nedaugėja, o energija nyksta...

O juk mes ko gero paskutinė karta, kuri dar gali išgelbėti Lietuvybę. Nes po mūsų bus visai tragiška - kaip rodo jaunimo apklausos...

Marius Kundrotas

Deja, norint iš esmės taisyti padėtį Lietuvoje reikia bent trijų kadencijų. Ir ne opozicijoje, o valdančiojoje daugumoje. Bet pradėti visada tenka nuo mažo, po truputį lipdant didesnį :)

Jei Petras būtų laikęsis savo supratimo, užuot apsistatęs merkantilistais ir davatkomis, jis būtų likęs komandoje, bet pirmininko postą bent kuriam laikui užleidęs kokiai nors neutralesnei figūrai. Tada buvo galima suvienyti visas konservatyvias partijas, išskyrus, aišku, NS, kurie ne tam kūrėsi, kad vienytųsi.

O dabar yra kaip yra.

Kęstutis Čeponis

----Marius Kundrotas Jei Petras būtų laikęsis savo supratimo, užuot apsistatęs merkantilistais ir davatkomis, jis būtų likęs komandoje, bet pirmininko postą bent kuriam laikui užleidęs kokiai nors neutralesnei figūrai.----

Nei viena kita tautinių partijų figūra dabar rinkimuose į Europos parlamentą nesurinks reikiamo balsų skaičiaus. Tai akivaizdu. Nei Krikščionių sąjungos lyderis, nei Radžvilas, nei dar kas iš tų mažųjų partijų vadukų į EP tikrai nepateks.

Vadinasi negaus ir rimtesnių dotacijų - o be jų, būnant elgetomis, mūsų sąlygomis rinkimuose dalyvauti apskritai nėra prasmės.

Petras irgi neaišku ar pateks... Kol kas apklausos rodo, kad nepateks. Bet padėtis dar gali pasikeisti.

Bet svarbiausia bus po to - rinkimai į Seimą... Štai čia, jei neapsijungsime, mūsų tautiniams siekiams ir atitinkamai politikai bus galas - akivaizdus ir galutinis...

Marius Kundrotas

Ne su tais kūrėme, vadinasi. :)

LTC - to pavyzdys. Buvo didžiulis potencialas, kurį išbarstė dviejų žmonių ambicijos ir jų pastatyto naujo vado - kad ir gero žmogaus - pxuizmas.

Kęstutis Čeponis

----Marius Kundrotas Ne su tais kūrėme, vadinasi :) LTC - to pavyzdys.---

LTC savo darbą padarė - Patriotinės Eitynės Vilniuje ir Kaune vyksta ir dabar. :)

Ir LTC nebuvo partija. Na o jos vardas liko - jį ir dabar naudojame labai sėkmingai. :)

----Marius Kundrotas naujo vado - kad ir gero žmogaus - pxuizmas.-----

Va čia tai tiksliai pastebėjai. :)

Deja, bet pas mus Lietuvoje jau yra žiauriai išvystyta biurokratija. Neįsivaizduoji kiek visokių dokumentų ir dar pagal griežtai nustatytas formas reikia parengti, pvz., po partijos suvažiavimo ir pateikti Teisingumo ministerijai. Bei video ir garso įrašus.

Aš atvirai sakau, kad tokį darbą nesugebėčiau padaryti... O štai Naglis su Petru padarė (aš tik tikrinau ar nėra kokių gramatinių ir pan. klaidų).

Tokį darbą darė ir Sakalas Gorodeckis - jis irgi puikiai moka tai daryti, kaip aš įsitikinau nagrinėdamas jo atsiųstus dokumentus.

Deja paaiškėjo, kad jis yra pats tikriausias "diversantas" - tyčia įrašė neteisingą informaciją į savo rinkiminį dokumentą VRK puslapyje ir taip jo netaisydamas (nors kasdien po kelis kartus jam skambino ir rašė į telefoną) kelias savaites trukdė registruoti partijos rinkimų sąrašą. Ir dėl jo vieno teko šaukti atskirą Tarybos suvažiavimą. Bei spėti perrašyti nemažai dokumentų.

Dabar jau galiu pasakyti, kad suspėjome per plauką, nes ir registruojant "tempė gumą", o dar ir kompų sistema užlūžo...

Marius Kundrotas

Aha. Tik į jas renkasi keli veteranai, kaip aš. :)

Kęstutis Čeponis

-----Marius Kundrotas Aha. Tik į jas renkasi keli veteranai, kaip aš :)-----

Ateina daugiau... Bet problemos esmę tu nustatei... Jaunimui nebeįdomu.

Neseniai išgirdau, kad apklausa parodė, jog tik 20 procentų lietuvių dabar laiko, jog būtina išsaugoti lietuvių kalbą. O prieš kelis metus tokių buvo 60 procentų... Va taip... :(

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007