Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 10 Geg 2024 14:07

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 09 Sau 2013 20:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Emigrantų patirtis Izraelyje: virš galvos skriejantys „katiušų“ sviediniai ir į kariuomenę pašaukta dukra neteko Lietuvos pilietybės


http://www.delfi.lt/news/daily/emigrant ... d=60392641

Arminas Šileikis, LRT televizijos laida „Emigrantai“
2013 m. sausio 9 d. 16:08

Prieš trylika metų į Izraelį emigravusi Beatos ir Dariaus šeima šiandien iš naujo kuria gyvenimą Lietuvoje. Pažadėtoji žemė lietuviams nepasirodė esanti svetinga, o saugumo jausmas dingo visam laikui. Šeima patyrė, ką reiškia virš galvos skriejantys „katiušų“ sviediniai ir kaip jaučiasi į kariuomenę pašaukta dukra.

Kažkada džiaugęsi gyvenimu emigracijoje, šiandien Beata ir Darius mėgaujasi ramybe Lietuvoje ir su baime prisimena Izraelyje praleistas dienas.

Tačiau prieš penkiolika metų viskas atrodė atvirkščiai. Beata dirbo kirpėja, o jos vyras Darius vystė automobilių verslą. Jie augino penkerių metų dukrą ir gyveno Kaune. Vieną dieną Beatos tėvas surado šalį, kur esą gyventi turėjo būti geriau.

„Ir tėtis sako: „žinai, važiuoju į Izraelį“. Mes juoktis visi pradėjome, nes kažkaip niekad nebuvo akcentuota, kad tėtis, mama yra žydų tautybės, gyvenome kaip visada, kaip tikri lietuviai, esame krikštyti ir taip toliau“, - teigia Beata.

Prisiminęs žydiškas šaknis, Beatos tėvas išvyko iš Lietuvos ir įsikūrė Izraelyje. Po kelerių metų, sulaukęs pilnametystės, įkandin išvyko ir Beatos brolis.

„Gauname laiškus, kad nelabai jis ten patenkintas, karšta, bet į Lietuvą negrįžo. Paskui mama sako „labai brolio pasiilgau, važiuoju pasisvečiuoti, pasižiūrėti“. Ir išvažiavo mama. Taip likau aš čia viena“, - prisimena Beata.

Išvažiavę artimieji rašė laiškus į Lietuvą ir ragino Beatą atvažiuoti pas juos. Pasitarusi su vyru, ji nusprendė, jog verta pamėginti, kreipėsi į Izraelio ambasadą Rygoje, susitvarkė reikalingus dokumentus ir išvyko į Izraelį. „Kadangi nebuvo ką prarasti Lietuvoje – čia neturėjome nei savo buto, nei didelių turtų, teko žiūrėti į ateitį ten“, - sako Beata.

Izraelyje gavo lėšų naujo gyvenimo pradžiai


„Ten vadinasi ne emigrantai, o repatriantai. Jie laiko, kad žydų tikroji tėvynė yra Izraelis, tai mes grįžome į tėvynę. Dar trečiai žydų tautybės kartai yra galimybė, pavyzdžiui, ir mano anūkai, jei jie norės, galės grįžti“, - teigia pašnekovė.

Repatriantais Beata su šeima tapo, nes įrodė savo žydišką kilmę.

Kai nusileido Tel Avivo oro uoste, iš karto gavo naujus tapatybę liudijančius dokumentus ir lėšų naujai gyvenimo pradžiai.

Beatos vyras net po penkiolikos metų prisimena savo pirmuosius žingsnius svetimoje šalyje.

„Pirmas įspūdis oro uoste - vasario mėnesį jausmas, kad nusileidom kažkokioj Bucharoj. Kalba negirdėta, viskas kažkaip keistai atrodė“, - prisimena Darius.

Pirmą mėnesį šeima gyveno su Beatos tėčiu, vėliau persikraustė į kalnų apsuptą Izraelio šiaurę, kur klimatas buvo vėsesnis, sausesnis ir lengviau pakenčiamas naujakuriams. Emigrantų rūpesčiai – kalbos mokymasis ir darbų paieška – užklupo iš karto. Tačiau vyras ir žmona elgėsi lyg susitarę, pasiskirstė užduotimis: Darius ėmė ieškoti darbo, o Beata lankyti ulpaną – mokyklą, kurioje dėstomi intensyvūs hebrajų kalbos kursai.

Į mokyklą ji vaikščiojo visą vasarą. Mokytoja kalbėjo tik hebrajų kalba.

Tuo metu Darius greitai susirado darbą gamykloje, kur lydydavo vandens kranų detales. „Nesvarbu man buvo, koks darbas - pradėjau dirbti, metai, dveji, pradėjau suprasti viską... Paskui pakvietė dirbti ir į sandėlį, jau kalbą šiek tiek pramokau, darbą žinojau“, - pasakoja vyras.

O Beata ir toliau mokėsi hebrajų kalbos. Tačiau pasitikėjimo savimi naujoje šalyje kalbos kursai nepridėjo. „Pabaigiau aš tą ulpaną, išėjau, mokėjau tik abėcėlę, pažinojau raides, kitaip sakant, tris žodžius žinojau: „laba diena“, „viso gero“, „kaip reikalai“, svarbiausi jų pasakymai ir tiek“, - teigia Beata.

Rado alinantį darbą fabrike


Netrukus Beata taip pat ėmė ieškoti darbo, nes vien vyro uždirbamų pinigų nepakako. Šeima sulaukė pagausėjimo – gimė sūnus, reikėjo įsitvirtinti. Kaimynės padedama moteris nesunkiai rado pirmąjį savo darbą Izraelyje. Įsidarbino kojinių fabrike.

„Kaimynė pasiūlė į fabriką trimis pamainomis. Fabrike niekada gyvenime nebuvau dirbusi, nes anksčiau dirbau kirpėja. Buvo labai sunku priprasti, nes darbas trimis pamainomis - net neįsivaizdavau, kad taip sunku dirbti. Ne visi žmonės gali priprasti. Būdavo, ateidavo naktinė pamaina, tai tiesiog alpdavau, nes dienos metu negalėdavau miegoti. Penkias dienas, savaitę būdavau nemiegojusi, dvejus metus ten dirbau, kol nenualpau“, - savo vargus prisimena Beata.

Išėjusi iš kojinių fabriko Beata gavo darbo biržos pasiūlymą mokytis viešbučių verslo. Visgi karjeros perspektyvas šioje srityje teko greitai pamiršti. Kilus neramumams tarp Izraelyje gyvenančių arabų ir Izraelio piliečių, viešbučių verslas patyrė nuostolių. Daugelis viešbučių iš viso bankrutavo. Beata ėmė ieškoti kito darbo ir netrukus įsidarbino arabo dantų gydytojo asistente.

„Ten daugiausia ir išmokau kalbos. Darbdavys buvo labai nuoširdus žmogus, liepdavo imti laikraštį, sėsti ir skaityti. Sekretorė pas jį sėdėjo, tvarkė dokumentus, tai kartu juokdavomės, bet tas užsispyrimas, kad „sėdėk, skaityk, mokykis“ išmokė mane. Iš ten po pusantrų metų išėjau praktiškai laisvai šnekėdama, laisvai bendraudama, skaitanti ir rašanti“, - pasakojo moteris.

Tačiau ir šiame darbe Beata neužtruko. Išsigandęs vis stiprėjančių karinių neramumų tarp Izraelio ir kaimyninių šalių, arabas dantų gydytojas išvyko iš miestelio. Po to pabėgo ir dar vienas Beatos darbdavys – restorano savininkas.

Beata su šeima gyveno nesaugioje vietoje – miestelyje šalia Libano ir Sirijos sienos. Pavojaus sirenas čia tekdavo išgirsti vis dažniau ir dažniau, o kariniai susirėmimai paaštrėjo. Tai buvo viena priežasčių, kodėl Beatai nepavykdavo rasti nuolatinio ilgalaikio darbo.

„Paskutiniu metu, kai dirbau parduotuvėje, buvo karinė padėtis: raketos ir t.t., skambina ir prašo ateiti į darbą, nes daugelis jų į darbą eina. Juk parduotuvė turi parduoti produktus, maistą gyventojams. Mano vyras sakydavo „nė už ką“, bet jeigu tu ten gyveni, turi priprasti prie to, suprasti, kad kitaip nebus, susitaikyti su tuo ir, kaip jie sako, „kaip Dievas duos - jeigu duos, išliksim gyvi ir gyvensime, jeigu ne, vadinasi, ne ir toks yra likimas“, - pasakoja Beata.

Gyvenimas su raketomis


2006 metų liepą šalyje prasidėjo karinis konfliktas tarp Izraelio ir Libane įsikūrusios „Hezbollah“ organizacijos. Įvykių karštuoju tašku tapo miestelis, kuriame palyginti ramiai gyveno Beatos ir Dariaus šeima. Žiniasklaida tuomet skelbė, jog Izraelis karinius veiksmus pradėjo po to, kai „Hezbollah“ (lietuviškai Dievo partijos) nariai įsiveržė į Izraelio teritoriją, nušovė 8 ir pagrobė 2 žydų kareivius.

Netikėtai išaušo diena, kuomet šeima savo kailiu patyrė karo baisumus, o virš galvos praskriejančios raketos virto šiurpia realybe.

„Aš atsimenu, kaip džiaunu skalbinius, o per langą matau skrendančias ir krentančias raketas. Viena darželyje, kita mokykloje, trečia – iš mokyklos. Gaunasi taip, kad nežinai, kur bėgti. Skambinu dukrai, ta jau pakeliui iš namų, jai virš galvos prašvilpė „katiušos“ paleisti sviediniai, ji namo bėga. Prasidėjus tokiems neramumams, kraunamės lagaminus ir važiuojame pas brolį“, - prisimena Beata.

Beveik kiekviename Izraelio name yra įrengtos slėptuvės nuo raketų atakų. Prasidėjus neramumams, Beatos ir Dariaus šeima dažniausiai užuot tūnoję slėptuvėje susirinkdavo daiktus ir išvažiuodavo pas Beatos brolį į kitą miestą. Keliauti iki brolio namų būdavo nemaža rizika, reikėdavo įveikti dviejų šimtų kilometrų atstumą ir nepatekti į atvirą ugnį.

„Kuriam laikui tekdavo palikti namus? Ilgam? Na, čia tas konfliktas konfliktui nelygus, būdavo viena diena, dvi dienos, savaitė. 2006 metais trisdešimt keturias dienas negyvenome namuose, buvome vidury karo grįžę - miestas tuščias, viskas išdegę, paskendę dūmuose, nemalonu, aišku“, - pasakojo Beata.
Emigrantų patirtis Izraelyje: virš galvos skriejantys „katiušų“ sviediniai ir į kariuomenę pašaukta dukra

Kariniai konfliktai ir neramumai šalyje tapo kasdienybe. Beata ir Darius bandė prie to priprasti, tačiau jų laukė dar viena netikėta ir nemaloni staigmena. Sulaukusią pilnametystės dukrą pakvietė tarnauti į kariuomenę. Izraelio armijoje privalu tarnauti visiems – ir vaikinams, ir merginoms – tik pastarosioms tarnyba trunka dvejus metus, o vaikinams – trejus. Visgi Beatos dukra Karolina ten neužsibuvo.

„Kai išėjo į armiją ir pabuvo ten mėnesį, pati skambindavo radusi laisvą minutę ir sakydavo „mamyte, aš jau nebegaliu, aš nebenoriu čia būti“. Sakau, „sakyk, kad tu be šeimos negali išgyventi ir kad tu nusižudysi“. Ją išleido lygiai po trijų valandų po psichologo pokalbio“, - sako Beata.

Šalis, kurioje nuolat neramu


Beatos vyras pirmasis neatlaikė tokio gyvenimo ir ėmė įkalbinėti žmoną grįžti į Lietuvą. Nors Beata iš pradžių buvo prieš, vis dėlto atėjo diena, kai šeima susirinko daiktus, pardavė užgyventą turtą ir grįžo į gimtąją Lietuvą.

„Viską nulėmė neramumai. Pragyvenome trylika metų ir, aišku, galėjome pragyventi dar nežinau kiek metų, ir gal nieko nebūtų atsitikę, ir gal viskas būtų buvę gerai, gal tie vaikai būtų pabaigę armijas ir viskas gerai. Tačiau nematėme saugumo. Tai šalis, kurioje nuolat kažkokie neramumai, kad tu bet kur nuvažiavęs nesijauti saugus“, - prisiminimais dalijasi Beata.

„Visą laiką bijai dėl šeimos, dėl savęs. Vidinis nerimas? Tai jeigu viskas kažkur sproginėja, kažkur šaudo ir realiai matai, kaip prie tavo akių sprogsta raketa ir pusė namo nukrenta, koks gali jausmas būti“, - retoriškai klausia Darius.

Darius ir Beata apie savo sugrįžimą sako, kad pasielgė taip, kaip tuo metu atrodė tinkama. Dabar dėl savo poelgio nesigaili, tačiau Lietuvoje sulaukia įvairiausių tokio savo poelgio vertinimų. Sugrįžus į tėvynę buvo sunkiau viską pradėti nei Izraelyje.

Šiuo metu Beata su Dariumi bando vystyti savo verslą. Pradžioje tai buvo mažmeninė prekyba dėvėtais rūbais, bet, prabėgus metams, parduotuvė bankrutavo.

Neteko Lietuvos pilietybės


Beatos ir Dariaus šeima šiandien nėra Lietuvos piliečiai. Jie gavo leidimą gyventi čia penkerius metus, du iš jų jau prabėgo, kas bus toliau – kol kas nežinia.

„Negalima turėti dvi pilietybes - arba Lietuvos, arba Izraelio. Aš ten pradirbęs kažkiek metų, pensija uždirbta, aš negaliu jos atsisakyti. O Lietuvos Pilietybės įstatymas kol kas neleidžia dviejų turėti“,
- apgailestauja Darius.


Gyvendama svetur šeima švęsdavo ir izraelietiškas, ir lietuviškas šventes. Stengėsi išsaugoti tai, kas buvo paveldėta iš Lietuvos. Nors Beatos vyras Darius šeimos narius, ypač vaikus, namuose ragino kalbėti lietuviškai, tačiau Lietuvoje likusių giminių, draugų ir tėvynės ilgesys niekur nedingo.

„Izraelyje nepripratau - vis tiek tas karštis mane alino, žmonės savotiški, viskas kitaip. Aišku, ir šuo kariamas pripranta, bet vis tiek kažkas svetima. Izraelyje įgijau kažkokios patirties, bendro suvokimo, kas yra žodis „tėvynė“, kita šalis, kaip žmogus jaučiasi gyvendamas be tėvynės, kaip paskui jautiesi sugrįžęs“, - sako Beata.

Per 13 metų, praleistų Izraelyje, Beata ir Darius patyrė daug: jie išgyveno karinius neramumus, susirado naujų draugų, susilaukė dviejų sūnų. Kaip sako Darius, ten jų vaikai jam atrodė maži, o grįžus – jau dideli. Dabar šeima pradeda naują etapą, kuriam Beata, kaip visuomet, nusiteikusi optimistiškai.

„Aš manau, kad dabar stebuklų nėra niekur. Aš visą laiką buvau ir šiandien laikausi nuomonės, kad kiekvienas žmogus turi gyventi ten, kur gimė - savo tėvynėje. Ir man atrodo, kad jei Dievas tau davė galimybę ten gimti, tai turi duoti galimybę ir kažkaip ten gyventi“, - sako Beata.

Laida "Emigrantai" – kiekvieną antradienį per LRT televiziją 21.15 val., iš karto po "Panoramos".

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/emigrant ... &com=1&s=1

Žygeivis
2013-01-09 19:37


Kaip esu rašęs, žydai vėl palengva slenka į Lietuvą iš Izraelio, kuriam netgi CŽV pranašauja visišką galą per artimiausius 10-20 metų (demografinė krizė yra ta esminė priežastis, kurią neįmanoma įveikti - nebent dėl kokių nors geopolitinių priežasčių staiga labai masiškai prasidėtų žydų emigracija į Izraelį, o arabai Izraelyje nustotų taip sparčiai daugintis).

Neabejoju, jog būtent todėl ir vėl "atsigavo" kalbos apie "dvigubą Lietuvos pilietybę išeiviams".

Tačiau, kai tik pasakai, kad tokią pilietybę gali turėti tik Lietuviai, nes kitos Tėvynės šioje Žemėje jie neturi, tuoj pat išgirsti, jog tai "nehumaniška", "neatitinka žmogaus teisių", ir taip toliau. Ir pilietybę (dvigubą, trigubą, keturgubą....) būtina duoti net ir anūkams bei proanūkiams visų be išimties "išeivių", nors ir prieš 100 metų emigravusių į kokią nors tuometinę Palestiną.

Taigi, jau ir "absoliučiai tolerantiškiems" durniams akivaizdu, kam iš tikrųjų tas dvigubos pilietybės įstatymas yra rengiamas.... :(

Tikrai ne Lietuviams...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: AAA
StandartinėParašytas: 12 Sau 2013 01:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
tikras lietuvis rašė:
   
     2. Prie antro: 1899 m. Nahum Slouschz (nežinau kaip tą žydišką pavardę užrašyti lietuviškai) savo knygoje "Kelionė per Lietuvą" rašė - "We are in the Jewish country".  

http://litvaks-lithuanian-jewish.com/about-project/

Papildau.

Amerikiečių analitikai priėjo nuomonės, kad Izraelio galas bus apie 2025 m., kada etiopiniai judėjai planuoja iš Izraelio, kaip valstybės, kurioje nėra stabilios ramybės, išvykti į gimtas vietas:

http://www.regnum.ru/news/1607754.html

Dėl to, matyt, yra suaktyvėjęs žydų (ne judėjų, ne jehudimų) lindimas į mūsų šalį, vis kažko reikalaujant, o Lietuvos pederastiškiems vadovams (tai buvo konservatoriai), linkusiems viską, kas tik ko paprašo, duoti ir visaip pataikauti, gali Lietuvoje vėl kilti situacija į tą, kuri iššaukė žydšaudystę:

"Žydšaudžiams pagerbti

Pasirinko jie būti prakeikti, ne garbės ar valdžios jiems reikėjo.
Išvalyt savo Gimtąją šalį jie nuo žydiško maro norėjo."

Nes istorijos pavyzdžiai nevienprasmiškai rodo, kad kiekviena tauta, nes yra bendruomenė teritorijoje (teritorinė), tik kurioje ir teegzistuoja, neleidžia savo teritorijos užimti atėjūnams, po ko buvusi tauta būtų išnaikinta, asimiliuota ir pan.

Nenorint viso to, matyt, dera iš anksto nubrėžti jiems ribas.

Kas kita būtų tie, kurie norėtų integruotis - tokių svetimšalių, gal, ir galima įleisti labai ribotą kiekį.

Tik žinome, kad Lietuvoje už lietuvių - visuomenės daugumos - pinigus yra tam tikrose mokyklose ruošiami žmonės ne valstybine kalba = ne Lietuvos valstybei, o kitoms, o tokiems pasilikus Lietuvoje, jie garantuotai dirba ne Lietuvai, o prieš ją - ką matome jų elgesyje, pvz., komentaruose ir kitose elgesio apraiškose.

Tuo tarpu taip vadinami nacionalistai dėl to nereiškia jokių pretenzijų, nepiketuoja ir pan., t.y. nedaro visai jokių žygių.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: AAA
StandartinėParašytas: 20 Sau 2013 12:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
tikras lietuvis rašė:
Amerikiečių analitikai priėjo nuomonės, kad Izraelio galas bus apie 2025 m., kada etiopiniai judėjai planuoja iš Izraelio, kaip valstybės, kurioje nėra stabilios ramybės, išvykti į gimtas vietas:

Izraelitai bėga iš šalies:

Израильтяне заселяют Хакасию.

Как сообщил российскому президенту глава этой южносибирской республики, они "едут, и едут, и едут".

По словам супругов, уехавших с тремя маленькими детьми из Ашкелона, к переезду их подтолкнули ракетные обстрелы из сектора Газа.

http://www.sem40.ru/index.php?newsid=234504

:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 10 Vas 2013 00:55 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Mums perša kosmopolitizmą, o patys kuo gyvena?

http://www.youtube.com/watch?v=7yfWess3 ... r_embedded

:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 17 Kov 2013 22:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Radau įdomų teiginį - apie ką čia kalba?

"Labai didelis postūmis įvyko tuomet, kai buvo priimtos Pilietybės įstatymo pataisos, leidžiančios PAR litvakams atkurti Lietuvos pilietybę.

Šiuo metu PAR jaučiamas didžiulis sujudimas, visi iš naujo atranda Lietuvą."

http://www.lrytas.lt/sroves/istorija/li ... us.htm?p=2
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 17 Kov 2013 23:04 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
Radau įdomų teiginį - apie ką čia kalba?

"Labai didelis postūmis įvyko tuomet, kai buvo priimtos Pilietybės įstatymo pataisos, leidžiančios PAR litvakams atkurti Lietuvos pilietybę.

Šiuo metu PAR jaučiamas didžiulis sujudimas, visi iš naujo atranda Lietuvą."

http://www.lrytas.lt/sroves/istorija/li ... us.htm?p=2
:smile38:


Kaip jau ir rašiau kažkas labai energingai, atkakliai ir tyliai ruošia Lietuvos "sužydėjimą".

P.S. Ir man įdomu, kas, kada ir kodėl priėmė čia minimą Pilietybės įstatymo pataisą, jei apie tai nieks nieko nežino?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 21 Bal 2013 18:44 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Matyt, čia bus tas pilietybės įstatymo pataisymas tiems, kurie iki sovietų užėjimo iš Lietuvos dingo? :smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 21 Bal 2013 22:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Kitakilmių atėjimas gali būti Lietuvai pavojingas - straipsnis apie žydų laikyseną sovietams užimant Lietuvą:

http://www.draugas.org/12-01-10januta.html

Tik nepritarčiau autoriui, kad žydai - tauta (tauta jehudimai - izraelitai, o ne klajokliai, kurių savais izraelitai nepripažįsta, nes save vadina neasimiliuotaisiais).

Kas kita, kad smetoninėje Lietuvoje, kaip ir dabar, buvo leidžiama atskiroms kitakilmių bendruomenėms nesiintegruoti į visuomenę, dėl ko jie tada, o ir dabar savęs nelaiko Lietuvos dalimi, kas ir pasirodė jų elgesyje, užėjus sovietams, kas yra ir dabar, tik dabar "užeina" kosmopolitinis parazitinis bei agresyvių šalių imperialistiniai gaivalai.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 13 Lap 2013 21:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Video: Проект Израиль закрывается! :img01:
http://www.youtube.com/watch?v=mPWXml-Be9Q#t=53
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Lie 2020 17:49 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina

Mažai kas žino, kad pastaraisiais metais šimtais ir netgi tūkstančiais (iki 2000 kasmet) pastoviai "kepami" nauji Lietuvos piliečiai iš Afrikos ir Azijos, nežinia kokį ryšį turintys su Lietuva:

ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS ATKŪRIMO
2018 m. rugsėjo 24 d. Nr. 1V-685


1. N u s p r e n d ž i u, kad šie asmenys atkuria Lietuvos Respublikos pilietybę:

Ciara Hannah CRONSON, gim. 1999 m. balandžio 6 d. Pietų Afrikoje;
Daryn Lee CRONSON, gim. 1967 m. rugsėjo 29 d. Pietų Afrikoje;
Matthev Benjamin CRONSON, gim. 2001 m. gegužės 3 d. Pietų Afrikoje;
Ricky Jared CRONSON, gim. 2006 m. sausio 11 d. Pietų Afrikoje;
Adam Noah FRANKEL, gim. 2000 m. sausio 21 d. Pietų Afrikoje;
David Hilton FRANKEL, gim. 1991 m. rugpjūčio 30 d. Pietų Afrikoje;
Errol FRANKEL, gim. 1964 m. balandžio 2 d. Pietų Afrikoje;
Gabriella Rachel FRANKEL, gim. 2001 m. liepos 13 d. Pietų Afrikoje;
Jade Marty FRANKEL, gim. 1994 m. gegužės 29 d. Pietų Afrikoje;
Mark Ivor FRANKEL, gim. 1955 m. gruodžio 4 d. Pietų Afrikoje;
Adam GAMSY, gim. 2001 m. birželio 22 d. Pietų Afrikoje;
Glenn GAMSY, gim. 1969 m. rugpjūčio 29 d. Pietų Afrikoje;
Jacob GAMSY, gim. 1998 m. rugsėjo 25 d. Pietų Afrikoje;
Jordan GAMSY, gim. 2005 m. birželio 7 d. Pietų Afrikoje.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas

ĮSAKYMAS
2018 m. rugsėjo 24 d. Nr. 1V-684
Vilnius

1. N u s p r e n d ž i u, kad šie asmenys atkuria Lietuvos Respublikos pilietybę:


Carmel COHEN, gim. 1983 m. kovo 10 d. Izraelyje;
Ido COHEN, gim. 1985 m. rugsėjo 22 d. Izraelyje;
Limor COHEN, gim. 1957 m. rugpjūčio 10 d. Izraelyje;
Ohad COHEN, gim. 1991 m. kovo 22 d. Izraelyje;
Danielle Gina HARMATZ SOCEANU, gim. 1991 m. balandžio 4 d. Izraelyje;
Jonathan Saul HARMATZ, gim. 1998 m. spalio 1 d. Izraelyje;
Keren Dora HARMATZ, gim. 1998 m. spalio 1 d. Izraelyje;
Aleks Zoe ISAKOV, gim. 1993 m. birželio 13 d. Pietų Afrikoje;
Devon Michael ISAKOV, gim. 1990 m. rugpjūčio 3 d. Pietų Afrikoje;
Trevor ISAKOV, gim. 1960 m. rugsėjo 25 d. Pietų Afrikoje;
Robert Aaron LESSEM, gim. 1965 m. liepos 11 d. Zimbabvėje;
Sen LESSEM, gim. 1997 m. vasario 17 d. Pietų Afrikoje;
Violeta Marija MAJAUSKAS, gim. 1945 m. lapkričio 23 d. Vokietijoje;
Artur MITUZAS, gim. 1994 m. spalio 15 d. Rusijoje;
Mykola NIKOLAIEV, gim. 1989 m. spalio 29 d. Ukrainoje;
Emiliia NIKOLAIEVA, gim. 2017 m. gegužės 4 d. Ukrainoje;
Kateryna NIKOLAIEVA, gim. 2012 m. spalio 5 d. Ukrainoje;
Gabrielle VALEVICIUS, gim. 1992 m. sausio 5 d. Kanadoje;
Michael Gary VAINBERGAS, gim. 1954 m. birželio 1 d. Pietų Afrikoje.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas

*****************************************************

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct ... 0c0453c004

ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS ATKŪRIMO

2019 m. balandžio 4 d. Nr. 1V-329

Vilnius

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo 9 straipsniu bei 32 straipsnio 2 punktu ir atsižvelgdamas į Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos 2019 m. kovo 22 d. teikimą Nr. 13P-81 „Dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo“ ir žemiau išvardytų asmenų prašymus dėl Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimo bei prie jų pridėtus dokumentus:

1. N u s p r e n d ž i u, kad šie asmenys atkuria Lietuvos Respublikos pilietybę:

Ronald Francis BIELKEVICIUS, gim. 1950 m. kovo 21 d. Australijoje;

Keren MALKA KOVNOVICH, gim. 1982 m. vasario 26 d. Izraelyje;

Michal KOVNOVICH, gim. 1976 m. birželio 19 d. Izraelyje;

Shlomo KOVNOVICH, gim. 1947 m. vasario 22 d. Lietuvoje;

Amber KUMING, gim. 2005 m. gruodžio 9 d. Pietų Afrikoje;

Andrev Paul KUMING, gim. 1969 m. kovo 5 d. Pietų Afrikoje;

Bianca KUMING, gim. 1999 m. lapkričio 1 d. Pietų Afrikoje;

Cale KUMING, gim. 1997 m. kovo 13 d. Pietų Afrikoje;

David KUMING, gim. 1965 m. rugpjūčio 2 d. Pietų Afrikoje;

Dylan KUMING, gim. 2002 m. balandžio 7 d. Pietų Afrikoje;

Jordan KUMING, gim. 1994 m. lapkričio 15 d. Pietų Afrikoje;

Rafael KUMING, gim. 2002 m. vasario 8 d. Pietų Afrikoje;

Alan Dario MIKSYS, gim. 1990 m. spalio 30 d. Argentinoje;

Jura Chihiro NAKAMURA, gim. 1992 m. gruodžio 1 d. Kinijoje.

2. Šis įsakymas per vieną mėnesį gali būti apskųstas Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Apskundimo terminas skaičiuojamas nuo šio įsakymo paskelbimo Teisės aktų registre arba nuo šio įsakymo išrašo įteikimo dienos.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas

-------------------------------------------------

Saulius Gabnys

9 straipsnis. Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimas

1. Asmenys, iki 1940 m. birželio 15 d. turėję Lietuvos Respublikos pilietybę, ir jų palikuonys, kurie iki šio įstatymo įsigaliojimo nėra įgiję Lietuvos Respublikos pilietybės, turi neterminuotą teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę, neatsižvelgiant į tai, kokioje valstybėje – Lietuvos Respublikoje ar kitoje valstybėje – jie nuolat gyvena.

2. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyti asmenys Lietuvos Respublikos pilietybę gali atkurti, jeigu jie nėra kitos valstybės piliečiai. Reikalavimas atsisakyti kitos valstybės pilietybės netaikomas asmenims, kurie pagal šio įstatymo 7 straipsnio 2, 3 ar 4 punktą gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiai.

7 straipsnis. Atvejai, kai Lietuvos Respublikos pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis

Lietuvos Respublikos pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, jeigu jis atitinka bent vieną iš šių sąlygų:

2) yra asmuo, ištremtas iš okupuotos Lietuvos Respublikos iki 1990 m. kovo 11 d. ir įgijęs kitos valstybės pilietybę;

3) yra asmuo, pasitraukęs iš Lietuvos iki 1990 m. kovo 11 d. ir įgijęs kitos valstybės pilietybę;

4) yra šio straipsnio 2 ar 3 punkte nurodyto asmens palikuonis;

P.S. išvertus iš teisinės kalbos į lietuvių kalbą, iš Lietuvos išvykusiems žydams Lietuvos pilietybė suteikiama (atkuriama), išvykę lietuviai pilietybę praranda.

Pagal Izraelio įstatymus bet kurios šalies pilietis, kuris pagal tautybę žydas, automatiškai yra ir Izraelio pilietis. Lietuvos įstatymų leidėjams tokia pilietybės formulė protiškai neįveikiama.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007