Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 14:48

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Radikalus jaunimas Lietuvoje
StandartinėParašytas: 20 Kov 2012 20:26 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Radikalus jaunimas Lietuvoje: saviraiškos laisvė ar anarchijos užuomazgos? (I)

http://www.balsas.lt/naujiena/588016/ra ... uomazgos-i

(žiūr. video http://www.balsas.lt/naujiena/588016/ra ... mazgos-i/2 )

2012.03.20 18:18

Vis dažniau viešojoje erdvėje nuskamba pasvarstymų, kad Lietuvoje vis aktyviau reiškiasi įvairūs radikaliai nusiteikę jaunimo judėjimai. Ne paslaptis, kad ir Kovo 11-osios eitynėse netrūko incidentų, o po šios dienos visuomenėje vėl kilo diskusija, kur pasibaigia patriotizmas ir prasideda nacionalizmas.

Naujienų portalas „Balsas.lt“ šia tema vaizdo konferencijoje kalbėjosi su politologu ir visuomenininku Alvydu Medalinsku.

Ar mūsų visuomenė formuoja palankią terpę jaunų žmonių saviraiškai?

Pastarieji keli metai, kai vis stipriau prabilta, kad reikia kalbėti apie pilietiškumą ir patriotizmo svarbą valstybėje, pradeda formuoti terpę, kurioje jauni žmonės aktyviau ima domėtis, kokios buvo mūsų tautinės šaknys – tiek baltiškosios, tiek lietuviškojo atgimimo XIX-XX a, Sąjūdžio metais, disidentinio judėjimo laikotarpiu. Atsiranda vis daugiau suvokimo, kad lietuviškumas, tautiškumas nėra blogai, priešingai – tai gali būti skatintina tendencija.

Kalbant apie šių dienų visuomenę ir jaunus, politiškai aktyvius, pilietiškus žmones, kokiam visuomenės sluoksniui jie priskirtini?

Džiugu, kad kiekviena politinė jėga turi savo vadinamąjį „jaunimo sparną“, bet kyla kitas klausimas: ar tas jaunimas dalyvaudamas politinėje veikloje siekia užsitikrinti sau vietą valstybės tarnyboje ir panašiai, ar jaunas žmogus eina į politiką todėl, kad tiki idėjomis ir vertybėmis? Iš to, kiek tenka bendrauti su politiškai aktyviu jaunimu, galiu pasidžiaugti, kad mūsų šalyje yra jaunų idealistų, bet negaliu nematyti kitos tendencijos.

Vyresniosios kartos žmonės dažnai apie jaunosios kartos pilietiškumą kalba su nostalgija „mano laikais, tai mus mokykla to mokė, o šiuolaikinio jaunimo nebemoko niekas...“

Ar pritariate nuomonei, kad mokykloje jau mokoma ne tik matematikos ir kalbų, bet ugdomas žmogus kaip pilietis?

Švietimo sistema veikia prastai, į švietimą požiūris tapo labai komercializuotas: jame turi būti vietos ne tik pinigams, bet ir moralei, idėjoms. Mokyklose dar liko idealistų mokytojų, kurie dirba už valdišką atlyginimą, bet moko, šviečia.

Kalbant apie radikaliuosius jaunimo judėjimus Lietuvoje: ar tokių yra daug ir, ar jie – aktyvūs?

Manyčiau tokių nėra daug, bet pirmiausiai reikia išsiaiškinti, kad yra radikalūs jaunimo judėjimai.

Pavyzdžiui, ANTIFA – yra kairiosios orientacijos judėjimas, kurio atstovai, kaip teigiama, neseniai net buvo žmogų sumušę, nes jiems atrodė, kad yra pernelyg tautiški ar net fašistai.

Antiglobalistai – šis pasaulyje labai stiprus judėjimas taip pat yra pagarsėjęs savo radikaliomis pažiūromis.

Skinai – tai judėjimas, kuris bando įsipaišyti į tokias visuomenės grupes kaip „futbolo sirgaliai“. Šie žmonės bando išsiskirti savo išvaizda, plakatais.

Problema yra kita: radikalai, kad ir kur jei bebūtų, kai ateina į normalų renginį, tai renginys dėl to netampa radikalų renginiu. Tai jie atėjo ir „prisitrynė“. Jei Kovo 11-ąją tautiškas jaunimas eina gatve, jiems labai svarbi Lietuva ir lietuviškumas, o toje kolonoje žengia tie, kuriuo vadiname skinais ar skustagalviais, ar nuo to visa eisena tampa radikalais, ar tik tam tikras jos segmentas?

Žinoma, organizatoriai tokių „elementų“ neturėtų priimti į savo renginius, bet kai būna kokie nors mitingai, jų tiesiog negali išmesti iš bendro konteksto.

Žiniasklaidai neįdomu, kad toje eisenoje dalyvavo signatarai, disidentai, Sąjūdžio žmonės, tautiškai nusiteikęs jaunimas, kur kas labiau dėmesį traukia skinai, kurios jau tekę matyti kitokiam kontekste. Tikimasi išgirsti skandalingus šūkius ir pan. Viskas priklauso nuo to, ką tikimasi ištraukti iš bendro konteksto.

Ar kitose šalyse radikalai sulaukia tokio pat dėmesio ir vertinimų kaip ir Lietuvoje?

Kitose šalyse yra baisiau, apie Lenkiją jau kalbėjomės. Kalbame ne apie šūkius ir paišymą ant sienų, kuris Lietuvoje dar toks nėra populiarus, kalbame apie langų daužymą ir automobilių deginimą, riaušes, neramumus ir pan. Tokių judėjimų atstovų yra Vokietijoje, Rusijoje.

Lietuvoje turime marginalinių žmonių ratą visuomenėje santykinai nedidelį, net greičiausiai mažesnį, nei kitose Europos valstybėse.

Ar tiesa, kad radikaliomis idėjomis dažniausiai susidomi gana jauni žmonės? Gal radikalai tik teoriškai prijaučia vienai ar kitai politinei srovei?

Maksimalizmas – jaunimo ženklas. Kai kalbėjom apie politinių partijų jaunimą, akcentavome, kad norėtųsi, jog maksimalizmas pasireikštų vertybių skalės išryškinimu, bet viena iš maksimalizmo apraiškų, tai yra skirtinas traktavimas to, ką reiškia laužytas saulės ženklas. Jis turi labai bjaurų tarptautinį pavadinimą, ne jį kaip savo simbolį panaudoji nacių režimas, bet tie, kurie yra baltiškosios orientacijos, žino jo baltiškąją kilmę. Jei kokio nors jauno žmogaus tėvai ar seneliai sakytų, kad tai tautiškas baltiškas ženklas, bet jį nacių režimas taip sugadino, kad jo reanimuoti negalima, tai jaunas žmogus jį vis tiek pasikabintų ant kaklo (veikiausiai stilizuotą, kad niekas nekibtų), visiems rodytų ir jau nepaaiškinsi, kad tai svastika, jis mato baltiškąją simboliką.

Pokalbis bus tęsiamas antroje publikacijos dalyje.

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/588016/ ... i-apacioje

Žygeivis
2012-03-20 19:17:38


Kalbant konkrečiai apie radikaliai nusiteikusias jaunimo grupes, tai tik labai netoliaregiški asmenys bando "nustumti tokias grupes į užribį" - politinį, socialinį, informacinį... (Arba taip elgiasi tyčia, nes bijomasi tokių grupių "neteisingo politizavimosi").

Nes bet koks atostūmis tik dar labiau radikalizuoja - ypatingai jaunimą.

Be abejo, Lietuvos Valstybei ir Lietuvių Tautai žymiai geriau, kai įvairios jaunimo grupės netampa kokiais nors antilietuviškais kosmopolitiniais anarchistais ar antifininkais, o patenka į Lietuvių tautinių judėjimų įtaką.

Lietuvoje kaip tik taip ir įvyko - dar nuo Sąjūdžio laikų, nepaisant labai aktyvaus komunistinių ir kagėbistinių jėgų pasipriešinimo.

Kaip tik dėka nuo tų Sąjūdžio laikų "keliaujančio tradicijų perimamumo" šių grupių atstovai dalyvavo ir 2008 m. įkuriant Lietuvių Tautinį Centrą (LTC), ir įvairiuose LTC renginiuose.

Plačiau čia:

Interviu su Mažvydu Jasinevičiumi
2012-03-08
http://www.kovo11eitynes.lt/lt/2012-uju ... ineviciumi

Interviu su „Skinheads Lietuva“ judėjimo nariais
2012-03-09
http://www.kovo11eitynes.lt/lt/2012-uju ... mo-nariais

Kauno „Žalgirio“ fanai apie Kovo 11-osios eitynes
2012-03-09
http://www.kovo11eitynes.lt/lt/2012-uju ... os-eitynes

****************************************************************

Štai platesnė informacija apie Lietuvos skinus:

Nacionalistiniai skinhedai

http://subkultura.vdu.lt/

Skinai, kaip neformali jaunimo grupė, pradėjo formuotis kartu su Sąjūdžiu ir Nepriklausomybės pradžia, prieš 10-15 metų. Mitinguose gimęs šūkis "Lietuva-lietuviams", o taip pat - "Tėvynė, kraujas, žemė" ir tapo Lietuvos nacionalistinių skinheadų pamatine idėja.

Pagrindinės Lietuvos nacionalistinių skinheadų subkultūros idėjos yra lietuvių tautinio identiteto išsaugojimas ir tautos grynumas.

Skinhead‘us vienija patriotizmas, taip pat idėja kovot su viskuo, kas svetima lietuvių kultūrai, kelia grėsmę lietuvių tautos egziztavimui, kas, jų nuomone, „teršia“ lietuvių kultūrą.

Skinai pasisako prieš besaikę imigraciją, ypač kitos rasės atstovų, neigiamai vertina tokius reiškinius kaip homoseksualizmas, taip pat skinus piktina kitataučiai, kurie gyvendami Lietuvoje nesistengia išmokti lietuvių kalbos, konfliktų iškyla su tarybinę simboliką nešiojančiais asmenimis. Neigiamai vertinamos tokios tautinės mažumos kaip žydai ir čigonai.

Nors religingumas nėra skinhead'u subkultūros bruožas, tačiau svetimkūniais laikomos ir įvairios iš svetur atklydę religijos. Skinų subkultūros nariams nėra būdinga viena religija. Dalis jų laiko save krikščionim, kiti sako, jog palaiko pagonybę.

Skinų tarpe netoleruojama narkomanija ir tokie nusikaltimai kaip vagiliavimas.

(duomenis rinko V. Ožeraitytė ir T. Kavolis)

P.S. Kaip tik Tadą Kavolį geležiniais strypais Kaune ir sudaužė "antifa aktyvistai" - 2011 m. balandžio 29-ąją Kaune „antifa“ grupuotė užpuolė jauną Vytauto Didžiojo universiteto mokslininką Tadą Kavolį. Banditų rankose – armatūriniai strypai. Užpultasis nepriklausė jokioms tautinėms partijoms ar asociacijoms, užteko vien to, kad jo mokslinio darbo tema – „Nacionalistinių pažiūrų grupių formavimosi ypatumai Lietuvoje: skinhedų atvejis“. Laimei, šis jaunuolis liko gyvas. Išgelbėjo pilietiški kauniečiai.

Prieš tai 1999 m. birželio 11-ąją Vilniuje žiauriai nužudytas jaunųjų tautininkų ideologas Saulius Čepėnas. Jaunuoliui tebuvo 19 metų, kai banditų gauja jį sumaitojo armatūriniais strypais. Nuteistas tik vienas – žiniasklaidai pavyko išsiaiškinti, jog šis žmogžudys – homoseksualistas: šiandien tokie vadinami „žmogaus teisių atstovais“. Išėjęs iš kalėjimo, jaunojo tautininko žudikas pasižymėjo Socialdemokratų partijos gretose. Puiki šios partijos vertybių demonstracija.

Plačiau

Marius Kundrotas: „Fašizmas“ ateina su knyga, „antifašizmas“ su geležiniais strypais
viewtopic.php?f=4&t=6587&hilit=Kavolis

Žygeivis
2012-03-20 20:09:11


Tekstas iš interviu įvado: "Ne paslaptis, kad ir Kovo 11-osios eitynėse netrūko incidentų...."
------------------------------------

Atsakingai pareiškiu, kad pradedant 2009 m. Kovo 11 Patriotine eisena (nuo tada, kai ją ėmė organizuoti Lietuvių Tautinis Centras ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga) iš mūsų (nacionalistų - tautininkų - patriotų) pusės nebuvo nei vieno nors kiek rimtesnio incidento.

Tačiau daugybę kartų šių eisenų metu įvairūs "žydrieji žmogaus teisių gynėjai", "anarchistai" ir "raudonieji paleckiukai" bandė mus visaip išprovokuoti - ir ne tik įžeidžiančiais plakatais, šūksniais, gestais, bet ir aktyviais fiziniais veiksmais, kuriuos ne kartą nutraukė policijos pareigūnai, o "protestuotojus" sulaikydavo (vieną tokią "aktyvistę" p. Činikienę, kuri kelis kart gulėsi priešais eiseną Gedimino prospekte, netgi teisė teismas).

Žygeivis
2012-03-20 20:24:34


Tekstas iš to paties įvado: "...o po šios dienos visuomenėje vėl kilo diskusija, kur pasibaigia patriotizmas ir prasideda nacionalizmas".
--------------------------------

Mes juk gyvename ne kokioje nors kosmopolitinėje imperijoje - pvz., SSSR ar JAV, o Lietuvių Tautos sukurtoje Lietuvos Valstybėje.

Todėl jau seniai laikas būtų atsisakyti Sovietinės imperijos politrukų įdiegtų ideologinių stereotipų ir įsisąmoninti, kad bet kurioje tautinėje valstybėje nacionalizmas (lietuviškai tiesioginis vertimas - tautiškumas) yra absoliučiai neatsiejama patriotizmo sudėtinė dalis.

Keista, kada dabar net ir jauni korespondentai kalba ir rašo taip, lyg būtų kelis kursus klausę "Mokslinio komunizmo" ir "TSKP istorijos" paskaitas apie "tarybinės liaudies prakeiktus buržuazinius nacionalistus", dėstomas kokio nors VU prorektoriaus (ir "po sovmiestitielstvu" KGB pulkininko) Sudavičiaus ar į jį panašių "burokevičinių" veikėjų.

Nors įtariu, kad Lietuvos aukštosiose mokyklose visus pastaruosius 20 metų būtent tokia ir yra reali padėtis - senuosius "idėjinius" komunistus pakeitė jų tinkama šiuolaikinė "žydrai - raudona" pamaina - jaunieji "liberastai", tebekišantys studentams į galvas tas pačias supelijusias komunistines (tiksliau - bolševikines) idėjas, tame tarpe ir apie "liaudies priešus fašistus - nacionalistus".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 22 Kov 2012 19:10 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Šaukiantys „Lietuva – lietuviams“: patriotai ar radikalai?


http://www.balsas.lt/naujiena/588223/sa ... alai-video

Indrė Vainalavičiūtė
2012.03.21 18:20

Vis dažniau viešojoje erdvėje nuskamba pasvarstymai, kad Lietuvoje vis aktyviau reiškiasi įvairūs radikaliai nusiteikusio jaunimo judėjimai. Ne paslaptis, kad ir Kovo 11-osios eitynėse netrūko incidentų, o po šios dienos visuomenėje vėl kilo diskusija, kur pasibaigia patriotizmas ir prasideda nacionalizmas. Naujienų portalas Balsas.lt šia tema vaizdo konferencijoje kalbėjosi su politologu ir visuomenininku Alvydu Medalinsku.

Pirmąją konferencijos dalį žiūrėkite čia
http://www.balsas.lt/naujiena/588016/ra ... uomazgos-i

Kuo radikalūs judėjimai patrauklūs jauniems žmonėms ir kas gresia, jei vis tik išsipildytų svarstymai, jog Lietuvoje šiuos judėjimus palaikančio jaunimo gretos auga?

Jaunimui radikalios pažiūros patrauklios dėl tam tikro maksimalizmo. Patraukli tampa idėja nesusitaikyti su kuo nors, kur suaugusieji daro „pokiliminius“ susitarimus, ir galimybė tiesmukai išsakyti savo poziciją.

Kalbant apie tai, ar radikaliai mąstančio jaunimo mūsų šalyje daugės, tai priklauso nuo realybės: jeigu valdžia išvaikytų kokį nors mitingą ar akciją, visuomenėje tikrai padidėtų radikalumas.

Ar pritariate nuomonei, kad kartais jaunimas renkasi likti nuošalyje, užuot prisidėję prie aktualių problemų sprendimo, arba pasirenka abejotinas nuomonės reiškimo formas?

Septintojo dešimtmečio Prancūzijos revoliucija privedė prie barikadų, automobilių deginimo, bet tai buvo jauni žmonės, kurie matė neteisingą gyvenimo tikrovę ir išėjo prieš tai protestuoti.

Aš, atvirai pasakius, šiandien labai pasigendu įvairiose visuomeninėse akcijose jauno žmogaus dominavimo. Jaunimas turi suprasti, kad tai nėra suaugusių dėdžių reikalai ar dar kas nors, nes tai svarbu jam pačiam – taip kaip Sąjūdžio metu mitinguose buvo labai daug jaunų žmonių, kurių akys degė ir visi suprato to momento svarbą. Žinoma, radikalų nesinorėtų, norėtųsi jaunimo.

Problema yra kita: jaunimas tapo labai atomizuotas. Pats esu dėstytojas, dėstau studentams ir kartais sunku skirti užduotis grupėms, nes dabar kiekvienas sau. Turi pajudėti koks nors „nervas“, kad jauni žmonės suprastų, kad jei sau gyvenimo nesukurs čia, tai išvykę svetur galės apsimesti, kad yra laimingi. Tik Lietuvoje ir tik čia mūsų jaunas žmogus turi turėti perspektyvas, žinoma, dar reikia sukurti tokią politiką, kad tos perspektyvos čia atsirastų, bet gal tam ir reikia išeiti į aikštes ir gatves bei apie tai kalbėti. Ir tai ne radikalizmas: pasidaryk plakatą ir išsakyk savo nuomonę.

Vienas iš aršiausiai tautinėse eitynėse kritikuotų šūkių buvo „Lietuva – lietuviams“. Vyresniosios kartos atstovai taip dažnai būna linkę pritarti šiai pozicijai ir nors tiesiogiai neprisideda, deklaruoja, kad tokį mąstymą palaiko. Ar gali būti, kad taip išreiškiama nostalgija kovai dėl nepriklausomybės?

Šūkis „Lietuva – lietuviams“ tikrai nebuvo vienas iš dominuojančių Sąjūdžio mitinguose. Dažniau pasitaikė šūkis „Už jūsų ir mūsų laisvę“.

Vyresnio amžiaus žmonės, kurie prisimena Sąjūdžio laikus, veikiausiai eitų į gatves dėl to, kad nenori toliau taikytis su tuo, kas yra.

Kažkada juk viskas prasidėjo nuo postūmio, žmonės pamatė, kad apie blogybes nebūtina virtuvėje kalbėtis su draugai, o galima išeiti į aikštes, būti kartu su savo bendraminčiais.

Nemanau, kad šie vyresnio amžiaus žmonės norėtų eiti su skustagalviais ar antiglobalistais. Sąjūdžio laiku radikalizmas buvo stumiamas į šoną, o tautiškumas, orus savo valstybės ir tautos pajutimas buvo kertinis dalykas.

Žmogaus teisių specialistai skambina pavojaus varpais sakydami, kad Lietuva garsėja kaip labai nedraugiška šalis kitataučiams, kitokios išvaizdos žmonėms. Ar toks nepakantumas kitoms kultūroms gali būti susijęs su istorine praeitimi, kuri po dvidešimties metų pasirodo negatyviai?


Dar sugrįžkim prie šūkio „Lietuva – lietuviams“. Šis šūkis, kaip įsivaizduoja tie jauni žmonės, tai Vinco Kudirkos šūkis. Mano nuomone, nėra blogai, kai jauni žmonės V. Kudirkos ar Maironio vertybes kelia kaip savo savastį.

Gyvename globaliame amžiuje ir vyksta tautų maišymasis, kraustymasis, bet tos valstybės, kuriose buvo pradėta įgyvendinti multikultūralizmo idėja, susidūrė su keblumais.

Net Vokietijos kanclerė A. Merkel pripažino, kad multikultūralizmas kaip idėja žlugo, panašiai kalbėjo ir Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy, kai dar net nekvepėjo rinkimais, bet degė priemiesčiai, protestavo tamsiosios rasės žmonės.

Nepamirškime ir to, kad Lietuva – maža tauta, tad neatmetu tikimybės, kad kažkas kitur susiras mylimųjų, gyvens ir pan., bet bent jau dirbtinai neskatinčiau dviejų dalykų: nekurčiau situacijos, kad žmonės Lietuvoje yra nereikalingi ir gali važiuoti, kur nori. Būtina sudaryti sąlygas, kad jauni žmonės Lietuvoje jaustųsi gerai, bet pasimokę užsienyje sugrįžtų čia ir kurtų savo gyvenimą.

Daug kritikos sulaukė ir Kovo 11-osios eisenoje pasirodę politikai: vieni juos kaltino radikalių idėjų palaikymu, kiti teigė, kad taip renkami pliusai prieš rinkimus ir daroma politinė reklama. Kaip tai vertinate jūs?

Į kiekvieno širdį neįlysi. Žinau, kad eitynėse dalyvavo ne vienas žmogus, kuriam laisvės idėja (ne ta radikalioji) yra brangi. Žinoma, politikai taip pat į tokius renginius ateina taškų nuraškyti.

Balsas.lt

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/588223/ ... i-apacioje

Žygeivis
2012-03-22 18:09:46


Visiškai akivaizdu, kad šita korespondentė yra akivaizdi liberastė, išauklėta "komunistinio betautiškumo" dvasia.

Daug tokių "korespondentų" priviso Lietuvių Tautos Žemėje per pastaruosius 22 metus, valdant įvairių "atspalvių" kosmopolitams.

Žygeivis
2012-03-22 18:16:07


Medalinskas iš tikrųjų bando "sėdėti ant dviejų žirgų".

Tačiau jam reikėtų suprasti elementarią tiesą - savo deklaruojamus tikslus jis gali pasiekti tik eidamas kartu su Lietuvių Tauta, o ne su antitautine "žydrai - raudonų" vagių ir kyšininkų gauja.

Be to ir jų pinigais nušertas "žirgas" jau seniai pavirto utėlėtu kuinu, kuris greitai galutinai nustips - ir ne tik Lietuvoje... :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007