Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 09 Geg 2024 10:22

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Lietuvos problemos
StandartinėParašytas: 26 Sau 2010 03:16 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 18 Sau 2010 16:42
Pranešimai: 59
[img=right]http://ministerievanagitatie.files.wordpress.com/2009/02/2_great_depression.jpg[/img][justify]    Manau čia galima surašyti daug problemų, bet yra kelios rimčiausios:
1. Emigracija;
2. Savižudybės (TOP10 sąraše yra Lietuva);
3. Bedarbystė;
4. Alkoholizmas, narkomanija;
5. Nusikalstamumas.

   Manau galima visas rimčiausias problemas Lietuvoje apjungti ir parašyti, kad jas sukelia bloga ekonominė situacija. Nuo socializmo griuvimo buvo sugriauta šimtų tūkstančių žmonių gyvenimai. Individui, ypatingai senesniam, sunku prisitaikyti prie visiškai kitokios aplinkos. Jis gali emigruoti, nusižudyti arba tiesiog degraduoti, kas veda prie alkoholizmo, narkomanijos. Gali individas įsitraukti į nelegalią veiklą, rizikuodamas savo ir visuomenės gerove.

   Dažnai pasitaiko kritikuojančių Lietuvą, nepriklausomybę ir jos patriotus dėl esamos santvarkos. Dažnai pasitaiko kritikuojančius istoriją dėl esamos padėties. Įvairūs individai savaip supranta esamą padėtį. Tačiau tik nedaugelis žino kaip spręsti esamą padėtį.

   Visų pirma reikia įvertinti, kas kaltas dėl tokios padėties, o kas ne kaltas. Tapo madinga dėl daug ko kaltinti Europos sąjungą. Tačiau Europos sąjunga tikrai ne kalta, kad Lietuva tapo sugriuvusi ekonomiškai po 1991 metų Sovietų sąjungos griūties. Būna žmonės galvoja, kad jeigu Europos sąjungos nebūtų tai nebūtų ir emigracijos. Tai yra didelė nesąmonė.

   Europos sąjunga ir Lietuvos narystė joje kažkiek procentaliai gal ir prisideda prie to, kad emigracija padidėjo, bet tikrai ne tiek, kad kalinti Sąjungą. Kodėl? O gi todėl, kad Lietuvai reikėtų apsitverti aukštom sienom, kaip Vokietijoje Šaltojo karo metu, pristatyti sargybos postų, užminuoti viską ir tik tada emigracija būtų sustabdyta. Bet kas po to? Ar staiga Lietuvoje atsirastų tiek darbo, kad visiems jo užtektų? Kas šiuo metu darytųsi Lietuvoje, jei staiga tūkstančiai žmonių atsirastų Lietuvoje?

   Reikia mažiau vadovautis emocijomis, o daugiau protu. Sveika logika sako, kad neapsistačius sienomis, individo nesustabdysi. Žmonės emigravo iš šalies, kai netgi nebuvo laisvos Lietuvos. Kuomet Rusijos imperija terorizavo Lietuvą, žmonės bėgo iš šalies. Tada tikrai nebuvo Europos sąjungos. Žmonės tikrai būtų emigravę ir toliau, net jei Lietuva ir nebūtų Europos sąjungoje. Galima pažiūrėti į Afriką, kaip žmonės bėga plaustais iš ten į Europą, nes nenori gyventi. Jų niekad nestabdo. Tas pats būtų ir Lietuvoje. Labiausiai kalta tai Rusijos imperija dėl to, kad ekonomika Lietuvos pastoviai buvo vystoma ne taip, kaip reikia Lietuvai, o taip kaip reikia Maskvai. Bet manau paprastiems žmonėms tai ne itin svarbu dabar, o svarbu kaip keisti padėtį.

   Lietuva nėra Europos vakarų valstybė. Labai trukdo ne tik “apsivogę” politikai, bet ir pati visuomenė, kuri augo socializmo laikais. Korupcija ir jos toleravimas tai tik pačios visuomenės bukumo pasekmė. Be to iš Estijos tiek neemigruoja, kiek iš Lietuvos. Klausimas ar emigracija yra blogai? Estijoje gyvena apie 1 milijonas žmonių, jeigu Lietuvoje gyventų 2 milijonai ar tai būtų taip jau blogai? Reikia suprasti, kad svarbiausia yra kokybė, o ne kiekybė. Kad ir kaip tai skambėtų žiauriai. Labai sunku Lietuvoje pastatyti vėl gamyklų dešimtis, kaip kažkada socializme. Tik labai keista, kuomet emocijomis besivadovaujantys gyventojai pyksta, kad nėra už ką mylėti Tėvynės.

   Jeigu gyventojui nedavė darbo, nesukūrė gerų sąlygų, nesukūrė už jį aplinkos, tai jis jau ir nebemyli Tėvynės. Tarsi pasveria ant svarstyklių, ir kaip koks bankininkas paskaičiuoja ar apsimoka mylėti. Tokie žmonės vargu ar užsienyje sugebės kažką sukurti, nes yra gimę, kad tarnauti kitiems. Kad naudotis kitų sukurtomis sąlygomis ir aplinkomis. Tai užfiksuota genuose ir požiūryje. Iškreiptas požiūris labai daug ką nulemia.

   Vokietija – kūrybingų žmonių šalis. O Lietuva? Jeigu paprastam runkeliui lietuvaičiui neduota gabumų, tai jis toks ir mirs be gabumų. Galima kaltinti dėl to visus iš eilės. Procentais tokių yra ne mažai, nes socializmas neskatino iniciatyvumo, verslumo, ūkiškumo. Patys protingiausi, geriausi jau seniai buvo emigravę iš Lietuvos, kuomet dar laisvos Lietuvos nebuvo. O kiek protingų gimė, bet negalėjo savęs realizuoti Sovietų sąjungoje?

   Belieka visas viltis nukreipti į jaunimą. Seni žmonės ir tie, kuriuos sistema jau psichologiškai sunaikino, nebebus normalūs niekada. Jie kaip invalidai vežimėliuose. Jų mąstymas ir požiūris yra iškreipti. Keista, kuomet šie žmonės prisimena kaip “sunkiai jie kovojo”, kad iškovoti tą nepriklausomybę. O taip, Baltijos kelyje kažkoks runkelis pastovėjo valandą, o po to baisiai nusivylė, nes tokie pat runkeliai politikai valdo blogai šalį. Galima tik prisiminti kaip Suomija ir jos kariai kariavo su Rusų okupacinėmis pajėgomis. Štai kur meilė tėvynei, o ne runkeliška aimana aidanti pastoviai dėl to, kad šiek tiek pajudėjo ir jo tas judėsiukas buvo neįvertintas. Apgailėtina. Jeigu tik tiek žmonės sugeba, tai jie yra visiški nevykėliai. Ir niekada nesukurs nieko, tik pasiims kito protingesnio žmogaus sukurto produkto niekingai mažą procentinę dalį.

   Apskritai tai niekada Lietuvos piliečiai nesukonkretina, kokios problemos? Kad fabriko nepastato ir darbo neduoda? Pastoviai balsuojama už naujas partijas, tikintis, kad štai jau bus nauja sistema, geresnė už praeitą. Bet taip nebūna. Didžiausia problema yra žmonių mentalitetas. Žinoma, kad neužtenka būti patriotu, reikia būti ir doru piliečiu. Galbūt žmonėms nepatinka, kad kiti yra turtingesni, daugiau pasiekę? Pavydi? O gal nemoka kovoti už savo teises? Ir pyksta, kad kiti nepakovoja? Nėra iniciatyvos. Kaip priversti žmogų kovoti už save? Kaip priversti tobulėti? Atrodo tiek daug gerų dalykų socializme buvo pasak šių žmonių, nemokamas ir mokslas netgi. Bet kur tie protingi ir gabūs diplomuoti žmonės? Kur jų protas? Iniciatyvos? Sisteminiai žmonės ir tiek, reikalingi Sovietų sąjungai, ne tinkami šiandienai.

   Politikai ateina iš tų pačių žmonių. Iš dangaus tikrai neatskrido Kubilius, Valinskas ir kiti. Visi jie atėjo iš tos pačios visuomenės. Kokia tauta, tokie ir politikai. Čia ne komunizmo metai, kuomet savas klanas rinkdavosi kas ir kur, o paprasti runkelaičiai nedalyvavo politiniuose procesuose. Stebuklų nebūna. Stebuklai būna filmuose.

   Keista, kuomet Lietuvoje tapatinama politikai ir Tėvynė. Tėvynė taip ar taip tu gali mylėti, niekinti ar dar kaip nors nekęsti, bet vistiek tu joje gimei ir nieko nepakeisi. Daug individų skundžiasi, bet jie bejėgiai kažką keisti iš esmės. Politikai yra pakeičiami kaip ir Tėvynės ateitis. Tik individai netinkamai galbūt toms permainoms.

   Tik įdomu kas kaltas dėl verkimo? Ar tik socializmas? Galbūt dalis kaltės turi gulti ir ant religijos. Nekalbant jau apie tai, kad yra skirtinga istorinė patirtis Vokietijos ir Lietuvos. Tarkim, Estijoje mažiau verkia kiek pastebiu žmonės. Tame pačiame DELFIJE. Kodėl? Gal tikrai dėl religijos, nes Lietuvoje pastebiu, kad didelis religingumas. Bent jau oficialus. Religinis fanatizmas skatina nepasitikėti savimi, o ieškoti atsakymo pas Dievą. Tik Dievas išspręs mano problemas. Runkeliui to pakanka, tikėti į Dievą. Dievas tai tarsi nematomas vadovas, kuris nurodo kuriuo keliu eiti. Bet vadovas skatina būti abejingu, prisitaikėliu, kvailio vietoje esančiu. Manau religija yra piktžaizdė, kuri įskiepyta buvo dėl politinių sumetimų. Tas pats aišku ir apie socializmą. Estijoje mažiau religingumo, bet ne manau, kad ten ne saugiau gyventi.

   Galima tik daryti išvadą, jog 3,5 milijonai žmonių yra neįmanoma sutalpinti Lietuvoje, kurios ekonomika sugriuvo po Sovietų sąjungos griūties. Šiems žmonėms taip ar taip vietos Lietuvoje kol kas nėra, todėl daug emigravo. Belieka klausimas kaip kurti darbo vietas. Nereikia pamirši, kad mentalitetas socalistinis išliko pas ne mažai gyventojų, o jo pakeisti neįmanoma turbūt jau.  Atsilieka Lietuva nuo Vakarų, todėl daugelis nori naudotis Vakarų teikiamais privalumais, o ne likti Lietuvoje. Keikdami, jie palieka šalį, nes nemoka valdyti jos ir keisti padėties.[/justify]


Paskutinį kartą redagavo EUcitizen 20 Vas 2010 21:27. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Re: Lietuvos problemos
StandartinėParašytas: 26 Sau 2010 11:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 21 Spa 2009 16:50
Pranešimai: 97
EUcitizen rašė:
"Labiausiai kalta tai Rusijos imperija dėl to, kad ekonomika Lietuvos pastoviai buvo vystoma ne taip, kaip reikia Lietuvai, o taip kaip reikia Maskvai."


   Ir paskutinius 20 metų Lietuvos ekonomika buvo vystoma ne taip būtent dėl Rusijos kaltės?


EUcitizen rašė:
"Reikia suprasti, kad svarbiausia yra kokybė, o ne kiekybė. Kad ir kaip tai skambėtų žiauriai. Labai sunku Lietuvoje pastatyti vėl gamyklų dešimtis, kaip kažkada socializme."


     Dėl kokybės. Juk ir prarandam kokybę. Išvažiuoja labai daug kvalifikuotų, jaunų, aktyvių žmonių. Bezdielnikai visi liko. Dėl gamyklų. Dabar jau jo, sunku pastatyti. O kas vertė buvusias griauti?


EUcitizen rašė:
"Vokietija – kūrybingų žmonių šalis. O Lietuva?"


   Lietuvoj kūrybingų žmonių - marios. Tik, kad tavo akį labiau nevykėliai ir nepatenkintieji traukia.

EUcitizen rašė:
Seni žmonės ir tie, kuriuos sistema jau psichologiškai sunaikino, nebebus normalūs niekada. Jie kaip invalidai vežimėliuose. Jų mąstymas ir požiūris yra iškreipti. Keista, kuomet šie žmonės prisimena kaip “sunkiai jie kovojo”, kad iškovoti tą nepriklausomybę. O taip, Baltijos kelyje kažkoks runkelis pastovėjo valandą, o po to baisiai nusivylė, nes tokie pat runkeliai politikai valdo blogai šalį. Galima tik prisiminti kaip Suomija ir jos kariai kariavo su Rusų okupacinėmis pajėgomis. Štai kur meilė tėvynei, o ne runkeliška aimana aidanti pastoviai dėl to, kad šiek tiek pajudėjo ir jo tas judėsiukas buvo neįvertintas. Apgailėtina. Jeigu tik tiek žmonės sugeba, tai jie yra visiški nevykėliai. Ir niekada nesukurs nieko, tik pasiims kito protingesnio žmogaus sukurto produkto niekingai mažą procentinę dalį."


    Nereikia taip apie pagyvenusius žmones. Tai parodo tavo subrendimo laipsnį. Tiksliau - nesubrendimo.

EUcitizen rašė:
"Politikai ateina iš tų pačių žmonių. Iš dangaus tikrai neatskrido Kubilius, Valinskas ir kiti. Visi jie atėjo iš tos pačios visuomenės. Kokia tauta, tokie ir politikai."


   Čia ypač politikų mėgstamas triukas. Nu kodel gi būtent aš turiu už kažką prisiimt atsakomybė, aš gi toks kaip visi.

    Tu vis lygini su vakarais. O tu nenorėtum palyginti su Tatarstanu, pavyzdžiui. Panašus kraštas ir gyventojų skaičium, ir plotu. Ir jokia Rusija jiems nesugeba sutrukdyti vykdyti protingą ekonominę ir pramoninę politiką.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2010 14:55 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
    Aiškinantis sovietmečio Lietuvai ir jos gyventojams "paliktas" problemas būtina aiškiai išskirti tris skirtingus momentus:

  1. Nepriklausomybės sunaikinimas -  Lietuvos Valstybė buvo okupuota ir aneksuota svetimos, Lietuvai priešiškos, valstybės SSSR, diegusios rusakalbiškumą ir naikinusios lietuvių kalbą bei lietuvių etninę savimonę, istoriją, kultūrą.

  2. Rinkos ekonomikos sunaikinimas - Lietuvos Valstybėje po okupacijos ir aneksijos buvo kardinaliai pakeista visuomeninė-ekonominė santvarka: rinkos ekonomika visiškai sunaikinta, o ją pakeitė planinis-diktatūrinis "socializmas".

  3. Valstybės valdymo absoliutus sudiktatūrinimas - Lietuva visą okupacijos laikotarpį buvo valdoma absoliučios totalitarinės diktatūros metodu.

  Visi šie sovietinės okupacijos "atnešti" "pokyčiai" iki šiol yra palikę labai ryškius pėdsakus Lietuvos gyventojų mentalitete - ir ne tik įvairių rusakalbių kolonistų bei jų palikuonių mąstysenoje, bet ir nemažos dalies lietuvių sąmonėje.

  Esmė tame, kad po 1990 m. Nepriklausomybės atkūrimo daugiau jokių kitų esminių pokyčių Lietuvos gyventojų mentalitete neįvyko, kadangi realiai Lietuvos valdžioje pasiliko tie patys asmenys, kurie valdė Lietuvą ir sovietinės okupacijos metu. O dabar valdžioje jau įsitvirtina ir šių asmenų palikuonys.

  To pasekmė - ir vėl prarasta Lietuvos Valstybės nepriklausomybė, baigiamas sunaikinti lietuvių tautiškumas, normali rinkos ekonomika taip ir neatkurta - vietoje jos sulipdyta valstybinė korupcinė sistema - "5 procentų navaro".

  Visa tai sukelia totalų žmonių absoliutaus bejėgiškumo prieš valdžią jausmą ir skatina masinę visų aktyviausių asmenų emigraciją į užsienius.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2010 20:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
„Naujųjų lietuvių“ mentalitetas ir kitos socialinės bėdos

2010.01.26 10:01
Rūta Grigolytė

http://www.balsas.lt/naujiena/371281/na ... ines-bedos

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/371281/ ... ines-bedos

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Sau 2010 17:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 18 Sau 2010 16:42
Pranešimai: 59
Cituoti:
   Ir paskutinius 20 metų Lietuvos ekonomika buvo vystoma ne taip būtent dėl Rusijos kaltės?


   Paskutinius 20 metų Rusijos imperijos sukeltos neigiamos pasekmės jaučiasi. Ekonomika negali vystytis taip, kad greitu laiku viskas iš naujo atsirastų. Elektros tinklai, dujų tiekimo, naftos tinklai, visa pramonė buvo sujungta su Sovietų Sąjungos sistema. Jeigu tau išpjovė koją, ar koja gali savarankiškai  gyventi? Jai reikia laiko, kad priprasti prie naujo kūno - kuomet ją prijungė prie naujo organizmo. Kiek reikia laiko? Priklausomai nuo sužeidimo lygio. O jis buvo ne vienodas, kaip ir minėjau, kai kam geriau sekasi, kai kam dar blogiau (Gruzija, pvz., kariavo karą).

 
Cituoti:
   Dėl kokybės. Juk ir prarandam kokybę. Išvažiuoja labai daug kvalifikuotų, jaunų, aktyvių žmonių. Bezdielnikai visi liko. Dėl gamyklų. Dabar jau jo, sunku pastatyti. O kas vertė buvusias griauti?


    Išvažiuoja ne tik "kvalifikuoti" darbininkai. Išvažiuoja visokie žmonės, statistikos nemačiau, nes nėra berods. Kiek išvažiavo nusikaltėlių? Nereik galvoti, kad auksas nuteka, o brūdas lieka. Nesąmonė. Kaip kažkas rašė: žinoma, kad Anglijoje platesni horizontai, daugiau galimybių, bet ir kartelė aukščiau iškelta.


Cituoti:
 Lietuvoj kūrybingų žmonių - marios. Tik, kad tavo akį labiau nevykėliai ir nepatenkintieji traukia.


    Man atrodo tu šiek tiek gyveni dar Socializmo sapnuose. Pažiūrėk, kas darosi Vokietijoje, Skandinavijoje. Ar Lietuvoje yra NOKIA? Ar Lietuvoje yra BMW? Mane kas kartais nervina, net ne kartais, kad Lietuvoje vis dar gajus tas kaimietiškas principas - mes geriausi, daug išgeriam, daug vartojam, daug keikiamės. Kas iš to? Kuo tu geriausias? Kur tie kūrybingi žmonės? Su Vakarų valstybėmis dar toli Lietuvai lygintis, reik atrast savyje pliusų, bet neieškot šiknoj granatų, o ieškot savo stiprybių, o ne būti runkeliais, sakančiais, kad galime tiek ir tiek, tik kažkodėl nėra tiek ir tiek pasiekta.


Cituoti:
  Nereikia taip apie pagyvenusius žmones. Tai parodo tavo subrendimo laipsnį. Tiksliau - nesubrendimo.


   Pagyvenę žmonės ir tie, kurie yra eliminuoti iš naujos sistemos, yra netinkami naujai sistemai. Kad ir kaip tu tai įpakuosi į gražų saldainiuką, popieriuką parinkdamas blizgantį, esmė nuo to nesikeičia.

Cituoti:
 Čia ypač politikų mėgstamas triukas. Nu kodel gi būtent aš turiu už kažką prisiimt atsakomybė, aš gi toks kaip visi.


   Čia ne politikų mėgstamas šūkis, čia ir žmonių rinkėjų mėgstamas šūkis, kad politikai iš Dangaus nukrito. Gal metas prabusti? Jie atėjo iš visuomenės, ne iš Vokietijos, Anglijos, Estijos, Airijos, o Lietuvos visuomenės, kuri išrinko juos, nes nebuvo ko geriau rinkti, tai ką tu nori pasakyti? Runkeliai renka runkelius, bet vieni runkeliai (politikai) sako: oi, mes juk negalim nieko keisti, o kiti runkeliai (rinkėjai) sako: o tai kas čia tokie, vagys visokie, kur čia taip jie atėjo, iš kur atsirado.

   Absurdas. Kaip maži vaikai, viena pusė maži vaikai, ir kiti, mėtosi kaltinimais, kad nei tie, nei anie nekalti.


   
Cituoti:
 Tu vis lygini su vakarais. O tu nenorėtum palyginti su Tatarstanu, pavyzdžiui. Panašus kraštas ir gyventojų skaičium, ir plotu. Ir jokia Rusija jiems nesugeba sutrukdyti vykdyti protingą ekonominę ir pramoninę politiką.


    Aš lyginu su normaliomis ekonomiškai ir kitais rodikliais galingomis valstybėmis. Ar tu nori lyginti save su neišsivysčiusiais? Tu neieškok Rusijoj vien kaltės, kalti ir Lietuvos gyventojai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Sau 2010 18:07 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
   Sovietų Sąjunga, o iš tikro "raudonai persidažiusi" Rusijos imperija, kalta tuo, jog būtent jos "valdovai" ją tokia padarė, ir suformavo tokią visuomenę, kuri iki šiol yra visose pososvietinėse valstybėse, tame tarpe ir Lietuvoje.

   Būtent visuomenės dauguma bet kurioje valstybėje ir apsprendžia viską - pradedant kultūra ir baigiant ekonomika.

   Pvz., pasižiūrėkite, kas vyksta Haityje po žemės drebėjimo: ar matote ten normalią visuomenę, kurios nariai visi drauge vieningai dirba, likviduodami stichijos padarytus nuostolius?

   Taip ir Lietuvoje - normali mūsų visuomenė, nuosekliai formavusi tūkstantmečiais, buvo sovietmečiu grubia jėga sunaikinta, o vietoje jos sukurta "sovietizuota liaudis". Todėl dabar neturime nei normalios tautinės visuomenės (kaip prieškaryje), nei normalios pilietinės visuomenės (kokia yra, pvz., Šveicarijoje).

   Iš čia ir visos mūsų problemos.

   O išorės faktoriai (tiek Rytuose, tiek ir Vakaruose) šias problemas dar gerokai padidina, nes tauta nebeturi atsparumo ("imuniteto" kenksmingoms įtakoms).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007