Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 12:04

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 31 Lie 2011 18:58 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Jevgenijus Djakonovas: „Niekas čia nenori žinoti faktų...“


http://www.patriotai.lt/straipsnis/2011 ... noti-faktu

2011-07-31 15:12
Jevgenijus Zubariovas

       Žurnalistas Jevgenijus Djakonovas pabėgo iš Uzbekistano į Norvegiją prieš septynis metus ir gavo politinį prieglobstį, nes sugebėjo įrodyti, kad jo gyvybei Uzbekistane grėsė pavojus iš valdžios pusės. Tačiau Norvegijoje jis susidūrė su politiniu angažuotumu ir spaudimu, apie ką papasakojo „Rosbalt“ korespondentui telefonu iš Oslo.

– Kaip norvegai žiūri į Breiviko propaguojamas idėjas?

       – Andersas Breivikas kalba apie būtinybę riboti imigrantų srautus, ir daugelis norvegų palaiko šį reikalavimą. Bet mažai kas iš jų išdrįs tai pasakyti garsiai, nes iškart nuskambės kaltinimai rasizmu, ir šį žmogų tuojau sunaikins – moraliai, o gal ir fiziškai. Norvegijoje negalima kalbėti apie etnines grupuotes, nors būtent Somalio imigrantų gaujos užsiima čia prekyba narkotikais, o taip pat plėšimu ir reketu.

       Aš gyvenu spalvotame kvartale, čia pilna imigrantų iš viso pasaulio, bendrauju, be kita ko, ir su somaliečiais, kurie jau kelinta karta niekada nedirbo. Jie amžinai gyvena ant „socialinės“ ir laiko tai normaliu dalyku. Somaliečių liaudies patarlė: „Žmogus gimsta pavargęs ir turi per gyvenimą pailsėti“. Jie gauna nemokamą būstą Osle, valstybė apmoka jiems visas komunalines išlaidas, kiekvieną mėnesį moka po 4200 kronų, užtikrina nemokamas medicinines paslaugas, įskaitant stomatologines, ir pan. Gimus vaikui somaliečių moteris gauna vienkartinę 35 tūkstančių kronų išmoką, o paskui dar 900 kronų kiekvieną mėnesį. Dėl to dirba tik 2% imigrantų.

– Kodėl norvegai nekalba apie problemą garsiai?

       – Reikia suprasti, kad valdžioje Norvegijoje dabar komunistai. Priėjimas prie masinių informacijos priemonių uždarytas tiems, kurie nelojalūs valdžiai, žmonės, turintys kitokį požiūrį, gali išsakyti jį tiktai virtuvėje arba internete.

       Aš asmeniškai susidūriau su tuo, kuomet dariau reportažą apie tai, kaip vadinami antifašistai užpuolė tatuiruočių saloną Osle, kur rinkdavosi rusai. Vietinė žiniasklaida išskalambijo apie kažkokią rusų nacistinę grupuotę, kuri grasina visai Norvegijai – nors kalba ėjo apie tris vaikinus, vienas iš kurių estas, o vienas išvis neseniai priėmė islamą. Bet niekas čia nenori žinoti faktų – yra klišės, ir jie naudoja tiktai jas. Vietiniai žurnalistai išvadino mane neonaciu ir dabar mane užpuldinėja imigrantai, grasina šeimai, sudaužė brangų fotoaparatą.

       Osle ramiai veikia organizacija pavadinimu „Blitz“ – tai toks šiuolaikinis hitlerjugendas, tiktai po storu politinės kosmetikos sluoksniu ir su gerų ketinimų spindesiu. Bet jie vadina save antifašistais. Kai aš išdrįsau viešai pasakyti, kad pasipriešinsiu jiems, man buvo iškelta baudžiamoji byla dėl grasinimo nužudyti.

        Beje, Norvegijoje savigyna išvis nepageidaujama – jeigu tave muša arba prievartauja, policija siūlo nesipriešinti.

        Neseniai buvo įvykis – norvegas grįžinėjo namo iš baro su žmona. Prie jo priėjo du somaliečiai ir pasakė, kad jo žmona dabar turi užsiimti su jais oraliniu seksu. Norvegas pasitaikė ne iš bailiųjų, apdaužė šiuos niekšus. Bet čia privažiavo policija ir suėmė jį – juk jis baltasis, o juodukų Norvegijoje baltajam negalima liesti!

        Tuojau žiniasklaidoje pakilo baisus staugimas apie rasizmą ir norvegui davė metus kalėjimo už sumušimą. O tie somaliečiai šiandien priskaičiuojami prie rasistinių išpuolių aukų. Manau, jie dar ir kompensaciją gaus už savo kančias.

– Sakote, kad daugelis norvegų palaiko Breiviko idėjas. Bet kodėl tuomet valdo komunistai, o ne dešinieji?

        – Kairiąją koaliciją palaikė maždaug 60% norvegų, bet likę 40% – tai dešiniųjų elektoratas.

        Greitai rinkimai, kairiųjų populiarumas krenta, ir aš manau, kad Breiviko akcija buvo suplanuota būtent 2012 metų rinkimams. Nežinau techniškai, kaip tai pasiekta, bet manau, specialiosios tarnybos pridėjo ranką prie Breiviko akcijos – yra daug apie tai liudijančių nesutapimų ir keistenybių.

        Dabar norvegų spaudoje prasidėjo laukinė bakchanalija, dešinieji išvis užsičiaupė. Dešiniuosiuose laikraščiuose tiktai liūdesys ir apgailestavimai, nes jeigu jie pradės kalbėti tai, ką galvoja, juos paprasčiausiai pradės sodinti į kalėjimą.

– O kaip jūs žiūrite į Breiviko akciją?

       – Kaip ir visi normalūs žmonės – su pasibjaurėjimu. Tai, ką jis padarė, paprasčiausiai siaubinga. Kam žudyti nekaltus žmones, kaip išvis galima šaudyti į neginkluotus?

        Breivikas diskreditavo imigracijos apribojimo idėjas – dabar kiekvienas, kuris pasakys, kad reikia kontroliuoti imigraciją ir nutraukti socialinį parazitavimą, bus apkaltintas: tu mąstai kaip Breivikas, vadinasi, tu pavojingas ir tave reikia izoliuoti.

       Aš nemanau, kad rasinė segregacija išspręstų imigracijos problemą. Visą gyvenimą pragyvenau musulmoniškoje šalyje, mane visuomet supo skirtingų tautybių žmonės, bet aš ir jie visuomet dirbo ir visuomet laikėsi įstatymų. Odos spalva neturi reikšmės, bet turi reikšmę atvykstančių žmonių lojalumas priimančios šalies įstatymams.

       Jeigu Norvegijos valdžia ir toliau stengsis nutylėti prievartos iš imigrantų pusės problemą, jeigu ir toliau iš aukšto žiūrės į vietinius gyventojus, Breivikas būtinai susilauks pasekėjų.

Kalbėjosi Jevgenijus Zubariovas

http://www.rosbalt.ru/main/2011/07/26/872971.html

Komentarai
http://www.patriotai.lt/straipsnis/2011 ... noti-faktu

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007