Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 11 Geg 2024 21:06

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 20 Sau 2012 14:20 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27143
Miestas: Ignalina
Top 10: keisčiausi pasaulio karai

2012.01.19 20:43

http://www.balsas.lt/News/print/576961

http://www.balsas.lt/naujiena/576961/to ... ulio-karai

Kariaujama dėl daugybės skirtingų priežasčių. Dėl garbės, šlovės, siekiant susigrąžinti prarastas žemes ar mėginant užgrobti naujas teritorijas. Tarp begalės žmonijos istorijoje vykusių karų galima atrasti tokių, kurie kildavo dėl neįtikėtinai banalių ar netgi sveikam protui sunkiai suvokiamų priežasčių. Internetinis puslapis „Listverse.com“ pateikia dešimties keisčiausių karų sąrašą:

10. Lijaro karas prieš Prancūziją

1883 metais mažo pietinės Ispanijos miestelio Lijaro gyventojai tiesiog įsiuto, kai sužinojo, kad viešnagės Paryžiuje metu tuometinis Ispanijos karalius Alfonsas XII paryžiečių buvo įžeidinėjamas ir netgi užpultas gatvėje. Reaguodamas į tokią kaimyninės šalies nepagarbą Ispanijos karaliui, Lijaro meras Don Miguelis Garcia Saezas bei 300 miestelio gyventojų oficialiai paskelbė karą Prancūzijai. Šio „karo“ metu nebuvo iššautas nė vienas šūvis, nenukentėjo nei vienas prancūzas ar Lijaro gyventojas.

Praėjus devyniasdešimt trejiems metams nuo karo paskelbimo, Paryžiuje apsilankė kitas Ispanijos karalius Juanas Carlosas. Šį kartą paryžiečiai Ispanijos monarchą sutiko labai pavyzdingai ir pagarbiai, tad Lijaro miestelio gyventojai galiausiai atlyžo bei nusprendė užbaigti šį absurdišką konfliktą. 1981 metais Lijaro miestelio taryba priėmė sprendimą, kad „atsižvelgdamas į puikų dabartinės Prancūzijos elgesį“, Lijaras sutinka užbaigti konfliktą ir skelbia paliaubas.

Karo trukmė: 1883 – 1981.

Nukentėjusiųjų: nebuvo.

9. Ąžuolinio kibiro karas

Šis karas prasidėjo 1325 metais, kuomet priešprieša tarp nepriklausomų Modenos ir Bolonijos miestų – valstybių tapo tokia nekontroliuojama, kad karinio konflikto priežastimi tapo paprasčiausias medinis kibiras. Problemos prasidėjo tuomet, kai grupelė Modenos kareivių siautėjo Bolonijoje ir pavogė didelį medinį kibirą. Bolonija, negalėdama susitaikyti su tokiu pažeminimu bei siekdama susigrąžinti kibirą, Modenai paskelbė karą. Karas truko dvylika metų, bet Bolonija taip ir nesugebėjo susigrąžinti prarasto kibiro. Pagrobtasis ąžuolinis kibiras dar ir šiandien yra laikomas Modenos varpinės bokšte.

Karo trukmė: 1325–1337.

Nukentėjusiųjų: nežinoma.

8. Paragvajaus karas

Paragvajaus prezidentas Francisco Solano Lopezas buvo didelis Napoleono Bonaparto gerbėjas. Prezidentas laikė save įgudusiu strategu ir puikiu vadovu, bet, kad galėtų tai visiems pademonstruoti, jam reikėjo vieno dalyko – karo. Taigi spręsdamas šią problemą, Lopezas 1864 metais paskelbė karą iš karto trims kaimyninėms valstybėms: Argentinai, Brazilijai ir Urugvajui. Lopezas kiek pervertino savo sugebėjimus, nes karo metu Paragvajus buvo visiškai suniokotas. Skaičiuojama, kad karo metu žuvo ar nuo ligų mirė apie 90 proc. paragvajiečių vyrų. Tai buvo turbūt vienas beprasmiškiausių karų žmonijos istorijoje, nes Lopezas neturėjo visiškai jokių priežasčių pradėti karą prieš žymiai galingesnes kaimynines šalis.

Karo trukmė: 1864–1870.

Nukentėjusieji: abiejose konfliktuojančiose pusėse žuvo apie 400 tūkst. žmonių.

7. Paklydusio šuns karas

1925 metais Graikija ir Bulgarija nepasižymėjo draugiškais tarpusavio santykiais. Šalys viena prieš kitą kariavo Pirmojo Pasaulinio karo metu, tad nuoskaudos dar nebuvo pamirštos. Didžiausia įtampa buvo jaučiama pasienio teritorijose, ypač Petricho regione. Galiausiai vienas menkas nesusipratimas virto į karinį konfliktą. 1925 spalio 22 dieną vienas Graikijos karys, besivaikydamas savo pabėgusį šunį, netyčia perbėgo Bulgarijos sieną ir buvo nušautas Bulgarijos pasienio sargybinio. Graikija tuoj pat ėmėsi atsakomųjų veiksmų – įsiveržė į Petricho regioną ir iššaudė bulgarų pajėgas. Graikus sustabdė Tautų Sąjunga, liepusi atsitraukti iš Petricho ir atlyginti Bulgarijos patirtus nuostolius. Graikai per dešimt dienų pasitraukė iš Petricho bei bulgarams sumokėjo 45 tūkst. svarų sterlingų.

Karo trukmė: 1925 spalio 23 – lapkričio 2.

Nukentėjusieji: žuvo 52 žmonės.

6. Aroostooko karas

Aroostooko karu vadinama JAV ir Didžiosios Britanijos karinė konfrontacija, kilusi nesutariant dėl Meino valstijos teritorijos. Po 1812 metų JAV ir Didžiosios Britanijos karo britų pajėgos buvo okupavusios didžiąją dalį rytinio Meino. Nepaisant to, jog britai šioje teritorijoje jau neturėjo savo karinių dalinių, bet laikė ją savo valdomis. 1838 metų žiemą amerikiečiai medkirčiai pradėjo kirsti šios teritorijos miškus. Tuo itin pasipiktino Didžioji Britanija, į teritoriją pasiuntusi savo karines pajėgas. JAV neketino nusileisti ir taip pat nusiuntė savo kariuomenę. Atrodė, jog kruvina kova buvo neišvengiama. Visgi taip nenutiko – visų pirma, įsivėlus klaidai, amerikiečių pajėgos iš karinio aprūpinimo departamento gavo netikėtai didelį kiekį kiaulienos ir pupelių. Galėdamos puikiai prasimaitinti, abi kariuomenės beveik metus tiesiog stovėjo ir laukė, kol konfliktą išspręs nesutariančių valstybių politikai. Konfliktas buvo išspręstas taikiai, britai amerikiečiams atidavė rytinį Meiną, amerikiečiai iš valstijos atitraukė savo kariuomenę, o visas šis neįprastas karas buvo šmaikščiai pavadintas „Kiaulienos ir pupelių karu“. Įdomu tai, jog, nepaisant to, kad abi kariuomenės atviroje kovoje nedalyvavo, bet karas vis vien pareikalavo aukų – šimtai kareivių mirė nuo ligų ir atsitiktinių traumų.

Karo trukmė: 1838 gruodis – 1839 lapkritis.

Nukentėjusieji: abejose konfliktuojančiose pusėse mirė 550 žmonių.

5. Kiaulės karas

Vadinamasis Kiaulės karas – dar vienas karinis konfliktas tarp JAV ir Didžiosios Britanijos. Karas kilo tuomet, kai vienas britų pėstininkas nušovė JAV teritorijoje belakstančią kiaulę. Vietiniai JAV kariniai daliniai į tai kaipmat sureagavo ir išsirikiavo prie pasienio ruožo. JAV pajėgos keturis mėnesius tikėjosi tolimesnių britų karinių manevrų, kol galiausiai sulaukė oficialaus britų atsiprašymo dėl nušautos kiaulės. Taip Kiaulės karas pasibaigė, o vienintele konflikto auka tapo laukuose laksčiusi kiaulė.

Karo trukmė: 1859 birželis – spalis

Nukentėjusieji: viena kiaulė.

4. Trijų šimtų trisdešimt penkerių metų karas

Šis karas kilo tarp Olandijos ir Scilės salos, esančios į pietvakarius nuo Didžiosios Britanijos. Konfliktas prasidėjo 1651 metais, bet kaip ir nemažai kitų to laikotarpio karų, taip ir šio niekas rimtai nevertino. Galiausiai apie tai, jog „karas“ vyksta, buvo visai pamiršta. Bet praėjus daugiau nei trims amžiams, konfliktuojančios pusės prisiminė, jog tarp jų egzistuoja vis dar neišspręstas konfliktas. 1986 metais abi pusės galiausiai pasirašė taikos sutartį, o šis karas tapo ilgiausios trukmės kariniu konfliktu žmonijos istorijoje.

Karo trukmė: 1651 – 1986.

Nukentėjusieji: nebuvo.

3. Futbolo karas

Kai kurie karai prasideda pasalūniškomis atakomis, kiti – masinėmis žudynėmis, o šį karą sukėlė futbolo varžybos tarp Salvadoro ir Hondūro nacionalinių futbolo rinktinių. 1969 metais Salvadoras pralaimėjo futbolo rungtynes kaimyniniam Hondūrui ir įtampa tarp abiejų valstybių pasiekė aukščiausią tašką. Tų pačių metų birželio 14 dieną Salvadoro armija užpuolė Hondūrą. Nustebinta tokio netikėto smurto protrūkio, Amerikos Valstybių organizacija ėmėsi spręsti konfliktą ir galiausiai pasiekė, jog konfliktuojančios pusės pasirašytų paliaubų sutartį. Taikos susitarimas įsigaliojo 1969 metų birželio 20 dieną.

Karo trukmė: 1969 birželio 14 – 20.

Nukentėjusieji: iš viso žuvo apie 3000 žmonių.

2. Moldovos – Padniestrės karas

Šis karas prasidėjo iškart po Sovietų Sąjungos žlugimo, kuomet buvusi sąjunginė respublika Moldova išgyveno politinę krizę. Du trečdaliai šalies gyventojų norėjo glaudesnių santykių su Rumunija, bet likęs trečdalis tikėjosi išlaikyti itin artimus ryšius su Rusija. Galiausiai toks tautos susiskaldymas sukėlė karą. Bet keisčiausias dalykas čia yra ne pats karas, o tai, kaip buvo kariaujama. Teigiama, jog dienos metu vieni prieš kitus kariavę vyrai vakare dažnai susirinkdavo į bendras vietas, kartu išgėrinėdavo ir kitaip leisdavo savo laisvą laiką. Būdami kartu, priešingose barikadų pusėse kovojantys kariai netgi pasirašydavo savotiškus taikos susitarimus – tuo atveju, jei kitą dieną netikėtai susitiktų kovos lauke. Teigiama, jog tai nebuvo pavieniai atvejai. Taip vykdavo nuolatos, viso karinio konflikto metu. Apie tai galima perskaityti ir vieno kareivio atsiminimuose: „Šis karas yra lyg groteskiškas vakarėlis. Dieną mes žudome savo priešininkus, o vakare kartu su jais geriame. Koks nesuvokiamai keistas dalykas yra karas“.

Karo trukmė: 1992 kovo 2 – liepos 21.

Nukentėjusieji: iš viso žuvo apie 1300 žmonių.

1. Emu karas

Tai turbūt vienintelis oficialiai paskelbtas karas, kuriame viena iš konflikto pusių buvo ne žmonės, o paukščiai. 1932 metais Australijos emu populiacija pasiekė tokį dydį, jog buvo sunkiai besukontroliuojama. Teigiama, kad šalyje buvo prisiveisę apie 20 tūkst. emu, kurie lakstydavo Australijos dykumomis ir niokodavo ūkininkų pasėlius. Tad veiklos nusprendė imtis Australijos kariuomenė, įsakiusi kulkosvaidžiais ginkluotiems kariams iššaudyti šiuos paukščius. Be to, šalies kariuomenė gana sarkastiškai paskelbė, jog tai yra tikras karas prieš emu. Kariniai veiksmai prasidėjo lapkričio mėnesį – kariai įsiveržė į dykumas ir pradėjo šaudyti visus emu, kuriuos tik pastebėdavo. Vis dėlto kova nebuvo lengva, mat pasirodė, jog emu yra itin gyvybingi paukščiai, kurie netgi sužeisti keliais šaunamojo ginklo šūviais vis vien sugeba pabėgti. Smarkiai apsiginklavę kariai nespėdavo lakstyti paskui paukščius, tad galiausiai karinei misijai vadovavęs majoras Meredithas įsakė užbaigti šį „karą“. Kariams pavyko išnaikinti tik nedidelę visos emu populiacijos dalį.

Karo trukmė: 1932 lapkričio 11 – 18.

Nukentėjusieji: nužudyta apie 2500 emu paukščių.

Šaltinis: "Balsas.lt"

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 16 Rgs 2014 22:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27143
Miestas: Ignalina
Самые дурацкие поводы для войны


​● Война из-за ведра

В 1325 г. между итальянскими городами Болонья и Модена началась война. Ее причиной стало обыкновенное ведро. Дело было так: в Модену сбежал один болонский кавалерист, присвоивший казенное ведро, из которого поил своего боевого коня. Представители Болоньи заявили, что на дезертира им наплевать, а вот ведро они хотели бы получить обратно, т.к. это городская собственность. Моденцы проигнорировали требования болонцев, и в результате между городами началась полноценная война. Длилась она 22 года, в результате погибло несколько тысяч человек. Кстати, злополучную емкость Болонья так себе и не вернула, потому что проиграла войну.

● Бородовая война

В 1500 г. между Османской империей и Венецией разразилась война из-за бороды. Правитель турок-османов на встрече с венецианским послом попросил, чтобы тот по восточному обычаю поклялся бородой, что его город действительно хочет дружить с Турцией. На это посол ответил, что вообще-то венецианцы бреют свои лица. Султан рассердился, и в гневе воскликнул: «В таком случае, жители твоего города похожи на обезьян!» Оскорбленные венецианцы объявили Османской империи войну, правда, извинений так и не дождались: их армия и флот были разгромлены турками.

● «Прочая» война

В 1653 г. Швеция и Речь Посполитая должны были подписать соглашение о дружбе и союзе. Когда шведский король прочитал договор, его возмутило, что после всех его титулов слова «и прочая» повторяются дважды, а после перечисления титулов польского короля – трижды. В результате шведские дипломаты написали гневное письмо, поляки ответили, слово за слово – началась война 1655–1660 гг., победу в которой праздновала Швеция.

● Война за ухо Дженкинса

В первой половине XVIII в. Великобритания и Испания соперничали за островные территории в Карибском море. Британцы искали повод для войны, чтобы отнять испанские владения, и благополучно его нашли: в 1738 г. английский матрос Боб Дженкинс пожаловался парламенту страны на испанского капитана, который отрубил ему ухо за какую-то провинность. В доказательство своих слов Дженкинс показал свое ухо, которое хранил целых семь лет после окончания службы на испанском корабле, надеясь, что его как-нибудь пришьют. Парламент тут же решил объявить войну Испании за оскорбление британского подданного, хоть оно и было нанесено семь лет назад. В итоге англо-испанская война 1739-1742 гг. вошла в историю как «война за ухо Дженкинса». В ней не было победителя: обе стороны остались «при своих».

● Война из-за удара опахалом

В 1827 г. посол Франции потребовал от правителя Алжира вернуть все долги и уплатить по ним проценты. Алжирский монарх начал горячиться, спорить и требовать отсрочку. В процессе дискуссии он легонько шлепнул посла по лицу опахалом из страусиных перьев. Тот оскорбился, но не стал реагировать на обиду. Зато через 3 года посол вспомнил этот эпизод, когда Франции понадобился повод для оккупации Алжира.

● Война ульев

В 1830 г. американские штаты Миссури и Айова едва не объявили друг другу войну из-за неточных пограничных линий. Миссурийские сборщики налогов заявились в деревню, находившуюся под юрисдикцией Айовы, и потребовали выплат. Местные жители послали их по известному адресу. Тогда налоговики спилили несколько деревьев, на которых висели ульи, и забрали весь мед. Между штатами начался обмен грозными дипломатическими нотами, а вскоре и в Миссури, и в Айове началась мобилизация. Правда, правительствам штатов хватило ума не начинать войну из-за такого мелкого недоразумения, но сам дипломатический конфликт уже успел получить ироничное название «война ульев».

● Свинская война

В 50-х годах XIX века США и Канада соперничали за остров Сан-Хуан. 15 июня 1859 г. американец Катлер увидел свинью своего соседа, канадца Гриффита, портящей его грядки. Недолго думая, Катлер схватил ружье и пристрелил бедную хрюшку. Правда, чуть поостыв, американец пошел к соседу мириться и предложил ему 10 долларов в качестве компенсации. Гриффит потребовал 100. Началась ссора, к месту конфликта начали подтягиваться друзья спорщиков, а затем пожаловали американские и канадские солдаты. К счастью, им хватило ума не стрелять друг в друга. В общем, ситуация обострилась, и спор решался уже в международном арбитраже. Третейским судьей выступал германский император Вильгельм I, который в 1872 г. постановил отдать остров США. Таким образом, «свинская война» длилась 13 лет. Хорошо хоть велась она в суде, и единственной ее жертвой была несчастная свинка.

● Собачья война

В 1925 г. в пограничном пункте Петрич греческий солдат пытался догнать бродячего пса, чтобы его погладить, но при этом случайно пересек болгарскую границу. Болгарские пограничники открыли огонь по нарушителю и смертельно ранили его. Через день греки вырезали в отместку всю болгарскую заставу. Полномасштабную войну между Грецией и Болгарией удалось предотвратить только благодаря вмешательству Лиги Наций, тогдашнего аналога ООН.

● Футбольная война

В 1969 г. футбольная сборная Гондураса проиграла команде Сальвадора. Из-за этого Гондурас разорвал дипломатические отношения с соседом и начал мобилизацию. В ответ армия Сальвадора вторглась на гондурасскую территорию. Война длилась всего 6 дней, но унесла несколько тысяч жизней. Погасить конфликт удалось лишь при посредничестве Международного суда ООН.

● Война из-за Google Maps

Между Никарагуа и Коста-Рикой есть узкая полоса спорных земель. Кому она принадлежит, страны выясняют уже больше века. В 2008 г., ни с того ни с сего, на Google Maps эти территории были обозначены как собственность Никарагуа. Довольные никарагуанцы мгновенно перебросили туда своих солдат и быстренько передвинули границу. Коста-Рика ответила на это концентрацией у границы полицейских подразделений (у Коста-Рики нет армии). Представители Google заявили, что их картографы ошиблись где-то на 2,7 км, и принесли свои извинения обеим сторонам конфликта. Никарагуанцы это сообщение выслушали, извинения приняли, но войска отводить отказались. В итоге никарагуанские военные занимают спорные территории до сих пор.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007