Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 11 Geg 2024 14:08

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 10 Bal 2020 15:02 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27140
Miestas: Ignalina
Juozas Ruolia: kaip išvengti vėžio


https://www.mignalina.lt/2016/03/17/juo ... gti-vezio/

Jonas BALTAKIS
2016 17 kovo
Mūsų Ignalina

Paveikslėlis

Nacionalinio vėžio instituto fitoterapeutas kraštietis Juozas Ruolia pateikia po vieną patarimą vyrams ir moterims, kaip išvengti vėžio „Vietoj brendžiuko į rytinę kavą ar arbatą įsipilkime eleuterokokų tinktūros – būsime daug energingesni. Taip pat reikėtų žinoti, kad didelis kofeino kiekis ryte yra bizūnas nervų ląstelėms“, – pastebi jis.

Klausimas apie moteriškuosius ir vyriškuosius hormonus reguliuojančias vaistažoles ir daržoves be galo svarbus – vartodami vaistažoles mes priverčiame badauti vėžines ląsteles.

Anot J. Ruolios, kol moterys neturi naviko, estrogenus reguliuoja brokoliai, kopūstai, sojų produktai, medetkų ir dobilų arbata. Ypač tai svarbu toms moterims, kurių mamos, seserys ar tetos turėjo krūtų navikų.

J. Ruolia sako, kad vyrų hormonus labai gerai reguliuoja ožkarožės arbata. Vos prasidėjus šio augalo žydėjimui, atsiradus apatiniams žiedams, reikėtų nedelsti skinti ir kulti žiedus. Anot jo, vyrams, kurių tėvai sirgo prostatos vėžiu, patartina vartoti eleuterokokų tinktūrą, kurios nesunkiai galima rasti vaistinėse. Eleuterokoko reikšmingumą patvirtino Kvebeko universiteto mokslininkai.

Taip pat reikėtų žinoti, kad didelis kofeino kiekis ryte yra bizūnas nervų ląstelėms“, – pastebi fitoterapeutas J. Ruolia.

„Šiais laikais prirašyta labai daug analfabetinių knygelių, kuriose sakoma, kad reikėtų nevalgyti cukraus, medaus, esą vėžys išlenda, pagriebia cukraus gabalą ir įsideda sau į burną. Tai netiesa, tų knygų platintojai – gatviniai specialistai. Iš tikrųjų organizmo ląstelės turi turėti žaliavos energijai“, – sako fitoterapeutas.

Anot jo, mes vis kalbame apie karotinoidų svarbą, bet pamirštame, kad morkų ar pomidorų karotinoidai tirpsta tik riebaluose. „Prieš vartodami pomidorus, pakepkite juos mėgstamame aliejuje. Morkų sultys, kurias taip vertiname, tėra tik nuoplovos. Pakepinkime ir morkas aliejuje, padarykime iš jų vaikams kotletukų. O likusius riebalus sunaudokime padažams, nebijokime karotinoidų pertekliaus“, – pataria J. Ruolia.

Dar viena dažna problema – kramtymas, pastebi fitoterapeutas. „Tik vieną šimtąją ląstelių dalį perkandame dantimis. Kitas reikalas, jei gaminame tyres – jas siūlau valgyti visiems buvusiems onkologiniams ligoniams“, – sako J. Ruolia.

Kaip išsigydžius nuo vėžio vėl juo nesusirgti?


Ar valgant tam tikrų produktų tikrai mažėja tikimybė susirgti onkologine liga?

J. Ruolia universaliu patarimu vadina seleno vartojimą. „Jis koordinuoja mūsų genetiką. Selenas aptarnauja 20 fermentų, iš kurių 6–7 suranda neteisingus genus ir praneša apie juos imuninei sistemai, sunaikina kandidatę į vėžines ląsteles ar jau vėžinę ląstelę“, – pasakoja fitoterapeutas.

Tačiau, pasak J. Ruolios, diskusijose apie priešvėžinę mitybą kol kas nepadėtas taškas dėl bičių duonelės, kurioje daug stimuliatorių. Nepatariama dideliais kiekiais vartoti daigintų grūdų ir jų sulčių. Tačiau kokie saugūs kiekiai – taip pat nenustatyta. „Japonų mokslininkai paprašė dar lukterėti, kol baigs tyrimą ir tai pristatys pasauliui. Tačiau žinoma, jog atsargiai vartoti derėtų raudonų lašišų, kurios, naudojant stimuliatorius, žuvų ūkiuose užauginamos per mėnesį“, – atkreipė dėmesį J. Ruolia.

Iš šaknų fitoterapeutas išskiria ženšenį, kurį sirgusiems vėžiu taip pat pataria vartoti atsargiai: „Europos farmakopėja juodu ant balto užrašė, kad ženšenis skatina deguonies pasisavinimą adenokarcinomose. Taip pat labai atsargiai žiūrėčiau į gatvėse siūlomus priešvėžinius preparatus ar jų derinius. Žinokite, kasmet apie 300 žmonių, kurie gydėsi ne specialistų rekomenduotomis priemonėmis, nukeliauja į kapus. Užsiimti savigyda ir uždelsti vėžį – nusikaltimas“.

Reabilituoja vitaminus


Iki 2005 m., kol iki galo nebuvo ištirtas vitaminų poveikis, apsaugant žmones nuo vėžio atsiradimo ir pasikartojimo, nuo jų buvo patariama susilaikyti.

„Tačiau dabar laikomasi pozicijos, jog žmogaus savireguliacija, imuninė sistema, kovojant organizmui prieš vėžį, svarbiau. Pasaulyje nustota drausti vartoti vitaminus vėžiu sergantiems ar sirgusiems žmonėms, tik pabrėžiama, jog reikia vartoti normaliomis dozėmis, kaip nurodo gamintojai. Taigi, vitaminai reabilituoti, ypač reikalingais pripažįstami A, E, C, beta karotenas, selenas“, – vardijo J. Ruolia.

Pasak jo, apsirūpinti karotenoidų atsargomis nesunku, tik reikia ne vien Kūčių vakarą ant silpnos ugnies aliejuje pasikepinti tarkuotų morkų, o bent kartą per savaitę jų pavalgyti. „Seleno apstu trijų grūdų duonoje. Grąžinkite ant stalo juodą duoną!“ – patarė J. Ruolia.

Taip pat svarbūs natūralios erdvinės sandaros vitaminai.

„Nemėgsta žmonės tų daržovių valgyti, bet galima įdėti į padažus, sriubas. Apibendrinant galima sakyti, jog per dieną reikėtų suvalgyti iki dviejų stiklinių petražolių, salierų, gelsvės, svogūnų, česnakų piure“, – siūlo kraštietis fitoterapeutas.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 10 Bal 2020 15:09 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27140
Miestas: Ignalina
Jei rūpinatės sveikata – ciberžolei pagarbiausia vieta


https://www.mignalina.lt/2016/07/26/jei ... sia-vieta/

MI informacija
2016 26 liepos

Daug prirašyta ir prikalbėta apie ciberžolės naudą. Bet, manau, svarbiausiomis išlieka – prof. Juozo Ruolios studijos. Būtent šis garsus kraštietis fitoterapeutas tyrimais įrodė nepaprastas šio augalo galias. Ciberžolė, kaip ir vanduo su ciberžole, turi stiprių antikancerogeninių ir antiuždegiminių savybių.

Paveikslėlis

Jei įdėsite ciberžolės į citrinos vandenį, jūs turėsite labai sveikatai naudingo gėrimą. Kaip jį paruoši?

Sudedamosios dalys:

1/2 citrinos;

1/2 šaukštelio ciberžolės;

Paveikslėlis

Šilto vandens;

Natūralaus medaus (neprivaloma).

Paruošimo būdas:

Jūs turite išspausti iš citrinos sultis į stiklinę ir įpilti šilto vandens su ciberžole bei gerai išmaišyti. Jei reikia, įdėkite truputį medaus gėrimui pasaldinti. Ir vėl gerai išmaišykite, nes ciberžolė gali pasilikti stiklinės apačioje.

Naudingos šio gėrimo savybės

Stebi, kontroliuoja diabeto būklę. Ciberžolė – veiksminga mažinant pasipriešinimą insulinui ir padeda išvengti 2 tipo cukrinio diabeto. Tačiau prieš vartojant ciberžolę, pasitarkite su savo gydytoju, nes vartojant stiprius vaistus su ciberžole gali sukelti mažą cukraus kiekį kraujyje ar hipoglikemiją.

Pasižymi priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis. Lėtiniai uždegimai rimtai kenkia organizmo audiniams. Veiklioji ciberžolės medžiaga kurkuminas turi galingą priešuždegiminį poveikį, kurie yra veiksmingi, lygiai taip pat, kaip ir priešuždegiminiai vaistai.

Palengvina artrito simptomus. Ciberžolė, dėl stiprių antioksidacinių savybių efektyviai pašalina žalingus laisvuosius radikalus, kurie daro žalą organizmo ląstelėms. Reguliariai naudojant ciberžolę sergant reumatoidiniu artritu, žymiai palengvės sąnarių skausmas ir aprims sąnarių uždegimas.

Saugo nuo širdies ligų. Daugybė tyrimų parodė, kad kurkuminas slopina apnašas, kurios užkemša arterijas ir sukelia rimtų sveikatos problemų, įskaitant insultą ir širdies priepuolius.

Saugo nuo vėžio.

Tai nuostabus prieskonis, slopinantis, užkertantis proliferaciją ir visų vėžinių ląstelių išgyvenimą, jo naudojimas yra labai naudingas vėžinio susirgimo atveju. Tad pasiūlysiu šeimininkėms pasinaudoti prof. J. Ruolios patarimu ir gaminant savo šeimai visada naudoti kario prieskonius, kurių pagrindinė sudedamoji medžiaga – ciberžolė.

Būkite sveiki ir laimingi!

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 10 Bal 2020 15:18 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27140
Miestas: Ignalina
Fitoterapeuto Ruolios patarimai, kaip pasipriešinti vėžiui


Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-k ... d=83422321

2020 m. vasario 1 d. 07:59

Pas mane atėjusiam pacientui pirmiausia skiriu žolinių preparatų, gerinančių imunitetą ir kraujodarą, rašoma Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos kabineto fitoterapeutas Juozas Ruolia savo knygoje „Septynios galimybės kaip saugotis vėžio pasikartojimo“.

Dažnai užmirštame, kad imuninę sistemą reikia maitinti. Jei jums teko susidurti su radikalia terapija, cheminiu ar spinduliniu gydymu, imuniteto stiprinimu turėsite rūpintis penkerius metus.

Paveikslėlis

Fitoterapeutas Juozas Ruolia
© DELFI montažas / Shutterstock


Pateikiame knygos ištrauką:

Vėžinių ląstelių turi kiekvienas žmogus, bet paprastai imuninė sistema susitvarko su pakitusiomis ląstelėmis ir neleidžia joms daugintis.

Deja, kartais šis apsauginis mechanizmas gali nesuveikti dėl įvairių priežasčių.

Imuninė sistema nusilpsta dėl streso, greito gyvenimo būdo, blogai suvirškinto maisto.

Visų piktybinių navikų atsiradimą lemia nusilpęs imuninės sistemos budrumas, kai organizmas nustoja skirti normalią ląstelę nuo pakitusios. Imuninė sistema turėtų pasikviesti į pagalbą mūsų kraujo ląstelės makrofagus, kurie atpažintų ir sunaikintų vėžinę ląstelę.

Nusilpus imunitetui, tam tikro audinio pakitusios ląstelės pradeda nevaldomai daugintis, todėl susidaro perteklinė audinio masė. Šis perteklinis audinys vadinamas augliu, jis gali būti gerybinis arba piktybinis. Gerybiniai augliai organizme neišplinta, o piktybinių auglių ląstelės skverbiasi į aplinkinius audinius ir organus, patenka į kraujotaką ir limfinę sistemą. Šitaip vėžys išplinta, susiformuoja metastazės.

Nors vėžys klastinga liga, bet tai dar nėra mirties nuosprendis. Susirgęs žmogus turi įdėti nemažai
pastangų, tačiau rimtai ir laiku gydant pirmos bei antros stadijos vėžį liga dažnai atsitraukia. Svarbiausia, kad žmogus nesudarytų sąlygų ligai atsinaujinti. Kiek sudėtingesnis trečios stadijos naviko gydymas, bet laiku susigriebus ir tokiu atveju galima daug padaryti.

Saugantis vėžio reikia rūpintis, kad organizmas būtų stiprus. Šito neužmirškime ir nuolatos aprūpinkime imuninę sistemą „statybinėmis medžiagomis“. Imuninei sistemai reikia baltymų, riebalų rūgščių, kad mūsų genams vadovaujant imuninės ląstelės apgintų organizmą nuo antigenų – svetimų, blogų baltyminių, riebalinių, angliavandeninių medžiagų. Taip pat virusų, bakterijų, vėžio ląstelių.

Iš viso pasaulio perkame imuniteto stimuliatorius, bet užmirštame pamaitinti pačias mūsų kūno ląsteles, – kad jos nepristigtų statybinių medžiagų, kad gebėtų gintis nuo vėžinių ląstelių ir šias nužudytų. Svarbu jų nepražiūrėti.

Imuninės sistemos ląstelės, nestokodamos reikalingų medžiagų, privers kraują pasigaminti monocitų, kovojančių su organizmą pažeidusiais ligų sukėlėjais. Monocitai naikina, tiesiog suryja į organizmą prasibrovusias kenksmingas bakterijas, geba žudyti pakitusias, užkrėstas virusais ar navikines ląsteles, taip pat išskiria cheminių medžiagų, kurios reguliuoja imuninės sistemos veiklą.

Jeigu iš JAV ar Anglijos perkame tik bizūną imuninei ląstelei – maisto papildus – ir neleidžiame jai pasigaminti medžiagų, reikalingų vėžinėms ląstelėms sunaikinti, mūsų imuninė sistema tampa niekam verta.

Tad gydomam pacientui pirmoji užduotis yra tokia – stiprinti imunitetą.

Bet, prieš pradėdami tuo rūpintis, paprašykite gydytojo atlikti imunologinį tyrimą ir tik tada reguliuokite imuninę sistemą, jei reikia.

Imuniteto stiprintojai


Imunitetą stiprinančiomis savybėmis pasižyminčių veikliųjų medžiagų sąrašas – nemenkas.

Pats tobuliausias pagalbininkas vėžinius genus paveldėjusiems žmonėms yra selenas.

Žmogaus organizme yra 25–30 skirtingų nuo seleno priklausomų fermentų, atsakingų už ląstelių apsaugą, imuninę sistemą, skydliaukės veiklą ir kitas gyvybines funkcijas. Selenas neleidžia genams elgtis, kaip jie nori, – perduoti informaciją, užkrėsti pavargusias ląsteles.

Seleno yra įvairiose augalinėse kultūrose, bene daugiausia šio mikroelemento galima gauti iš jūrų gėrybių ir mėsos, kepenų, kiaušinių, pieno produktų, grūdų, riešutų, saulėgrąžų, linų sėmenų, česnakų, svogūnų, alyvuogių aliejaus.

Vitaminas C apsaugo ląsteles nuo neigiamo patogeninio mikroorganizmų poveikio, todėl padeda išvengti peršalimo ligų, gerina bendrą organizmo būklę ir suteikia žvalumo.

Viena iš itin veiksmingų, šiuolaikinio mokslo atrastų pagalbinių priemonių onkologiniams ligoniams – enzimai. Tai sudėtinės organinės medžiagos, turinčios daugiau nei 20 aminorūgščių, jos susidaro gyvųjų ląstelių viduje. Enzimai svarbūs organizme vykstantiems gyvybiniams procesams.

Ypač veiksmingas enzimas, padedantis vėžiu sergantiems ligoniams, yra bromelainas – natūralus ananasų ekstraktas. Bromelainas aptinka pasislėpusią vėžinę G3 ląstelę ir ją „atiduoda“ imunitetui. Dėl savo veiksmingumo, saugumo, dar ir dėl to, kad neturi šalutinio poveikio, šis enzimas užsitarnavo pacientų pripažinimą kaip fitoterapinis vaistas. Be daugelio kitų savybių, bromelainas gerai veikia vėžiu sergančius pacientus: stabdo metastazių plitimą. Atliekant tyrimus buvo pastebėta, kad bromelainas sumažina vėžinių ląstelių pajėgumą migruoti tarpląsteliniame sluoksnyje ir slopina jų augimą. Taigi, remiantis farmakologinių tyrimų rezultatais, bromelainą galima siūlyti sergantiesiems vėžiu kaip papildomą geriamąjį vaistą. Be to, jis puikiai tinka kaip papildoma chemoterapijos priemonė, nes sumažina šalutinį vaistų poveikį ir pagerina gyvenimo kokybę. Kai gydoma radioterapiškai, bromelainas sumažina uždegimą ir tinimą, o chirurgai jį vertina dėl to, kad mažina tinimą ir leidžia lengviau gyti žaizdoms.

Klinikinių tyrimų rezultatai įrodė bromelaino, kaip savarankiško preparato, veiksmingumą ir patvirtino jo derinį su kitais medikamentais.

Su bičių duonele gauname 24 aminorūgštis. Tai nuostabi statybinė medžiaga kaulų čiulpams.

Paveikslėlis

Bičių duonelė
© Shutterstock


Išgirdus onkologinę diagnozę, organizmą reikia aprūpinti polinesočiosiomis riebalų rūgštimis omega-3, omega-6 ir omega-9, aminorūgštimis, kurios yra geriausios organizmo maitintojos. Jų yra augaluose, žiedadulkėse ir ypač bičių duonelėje. Bičių duonelė – tai bičių seilėmis apvoliotos žiedadulkės. Jų pektininiai apvalkalėliai suardyti – šitaip bitės žiemai paruošia baltymus. Su bičių duonele gauname 24 aminorūgštis. Tai nuostabi statybinė medžiaga kaulų čiulpams, kuriuose subręsta limfocitai (baltųjų kraujo ląstelių, t. y. leukocitų, rūšis), kovojantys su bakterinėmis, virusinėmis infekcijomis ir naikinantys virusais užkrėstas bei vėžines organizmo ląsteles.

Jūrų kopūstuose apskritai galime rasti visus Mendelejevo lentelės elementus.

Šaltalankių aliejuje yra daug naudingų karotenoidų.

Organizmas nepristigs būtiniausių medžiagų – baltymų, jeigu valgysite mėsą. Dvidešimt pagrindinių fermentų žarnyne virškina ir skaido mėsą į sudedamąsias dalis. Tokia tarnystė organizmui išeina į naudą, kai jam parūpiname būtiniausių medžiagų.

Vis dažniau siūloma imunitetą stiprinti augalinėmis, homeopatinėmis priemonėmis. Augalų veikliosios medžiagos gali stiprinti organizmą, aktyvinti jo sistemų darbą.

PATARIMAS

Iki 70 kg sveriančiam žmogui bičių duonelės dera suvalgyti 2 valgomuosius šaukštus per dieną, sveriantiems iki 90 kg – 4 šaukštus. Jeigu sveriate daugiau kaip 100 kg, per dieną reikės suvartoti 5–6 šaukštus.

www.DELFI.lt

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007