Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 27 Bal 2024 23:20

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 12 Gru 2009 20:12 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27103
Miestas: Ignalina
A.Brazauskas: LKP dauguma žmonių buvo normalūs, komunistų tik 3-5 proc.


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=26778809

Eglė Samoškaitė, http://www.DELFI.lt
2009 gruodžio mėn. 12 d. 13:08

     Lietuvos komunistų partijoje (LKP), kuri 1989 m. atsiskyrė nuo Tarybų Sąjungos komunistų partijos (TSKP), dauguma narių buvo normalūs, dirbantys žmonės, o tikrų komunistų gal tik kokie 3-5 proc.

    Taip apie Lietuvos komunistus kalba paskutinysis LKP Centro komiteto pirmasis sekretorius, vėliau nepriklausomos Lietuvos prezidentas ir buvęs premjeras, socialdemokratas Algirdas Brazauskas
, kuris šeštadienį istoriniame socialdemokratų tarybos posėdyje skaitė pranešimą apie Lietuvos komunistų atsiskyrimą nuo TSKP.

    „Mano požiūris visuomet buvo toks – LKP yra tautos partija, mes esame tautos partija ir tai yra mūsų stiprybė, tai yra mūsų pagrindas ir tai pagrindas visų veiksmų“, - sakė A. Brazauskas.

     Politikas teigia, kad, jo nuomone, 1988-1990 m. buvo neeiliniai, kurie sunkiai gali būti palyginami su visomis kitomis Lietuvos epochomis. Pasak jo, Lietuvos komunistų atsiskyrimas nuo TSKP buvo lyg „išėjimas su tauta“, mat žmonės tuo metu rinkosi į „šimtatūkstantinius stichiškus, spontaniškus mitingus“.

    „Aš visados žurnalistams sakydavau, kad LKP buvo 3 proc., na, daugiausia, 5 proc. tų, kurie buvo tikri komunistai. O visi kiti buvo normalūs žmonės, normaliai mąstantys, matantys realų gyvenimą, dirbantys. Daug kas iš viso neįsivaizdavo, kas tai yra Komunistų partija“, - kalbėjo A. Brazauskas.

     Tuometinis LKP CK pirmasis sekretorius teigia, kad Lietuvos komunistai palaikė ganėtinai glaudžius santykius su Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio vadovybe, nors tai esą itin erzino TSKP „centrą“.

    „Jie visokiausiais žodžiais išvadindavo ir mane, ir mūsų biurą, ir kitus, tačiau, mano požiūris visuomet buvo toks – LKP yra tautos partija, mes esame tautos partija ir tai yra mūsų stiprybė, tai yra mūsų pagrindas ir tai pagrindas visų veiksmų, kuriuos mes atliekam – įskaitant ir išėjimą iš TSKP“, - teigė politikas.

     A. Brazauskas sako, jog daugeliui LKP narių atsiskyrimas nuo Maskvos buvo neskausmingas – esą visi tai priėmė kaip laimėjimą ir pasiruošimą dirbti savo šaliai.

     DELFI primena, kad 1989 m. LKP atsiskyrė nuo TSKP ir pasivadino Lietuvos demokratine darbo partija (LDDP). 1990–1991 m. tuo pat metu veikė su partijos atsiskyrimu nuo TSKP nesutikusi Lietuvos komunistų partija, vadovaujama Mykolo Burokevičiaus.

     2001 m. LDDP susijungė su socialdemokratais, partijos pirmininku buvo išrinktas A. Brazauskas.


     Lietuvos komunistų atsiskyrimas nuo TSKP Lietuvoje vertinamas nevienareikšmiškai. Teigiama, kad prasidėjus Lietuvos išsivadavimo procesui komunistams nebuvo kitų išlikimo galimybių, kaip tik atsiskirti nuo Maskvos.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

ramus,
2009 12 12 13:17


A. Brazauskas apie trispalvę: „Kol kabės šitas skuduras, aš nekalbėsiu“ (Išsireiškimas Sąjudžio mitinge Katedros a. išlydint Lietuvos delegatus į IX partinę konferenciją, 1988)

„Į savarankiškos Lietuvos valstybės idėją aš žiūriu neigiamai. Aš manau, kad tai nerealu“.
(Interviu „Argumenty i fakty“, 1989, Nr.47)

„Kai kurie asmenys atkakliai perša mums Lietuvos Respublikos atkurimo ideją. Esame įsitikinę, jog nemanoma nutraukti penkių dešimtmečių Tarybų Lietuvos raidos. Pagaliau nėra ir pakankamai pagristų argumentų, kad tai daryti būtina“. („Žodis Lietuvos komunistams“, „Komunistas“, 1989, Nr.9)

„Kuriame socializmą TSRS sudėtyje. Jokio kito kelio nėra ir negali būti. Kraštutiniai lozungai – išstoti iš Tarybų Sąjungos, paskelbti nepriklausomą Lietuvą – mums nepriimtini“.
( Kalba „Vilmos“ imoneje. „Tiesa“, 1989 03 03)

A.Brazauskas apie okupacines kariuomenes išvedimą: „Mes viska vertiname tik vienu požiuriu: kad tik lietuviai tarnautų Lietuvoje ir – lauk okupacinę kariuomenę. Atsakykite man į paprastą klausimą: o kas gi gins Lietuvą?“ ( Kalba susitikime su komjaunuoliais. „Lietuvos rytas“, 1990 01 25)

„Ateityje Lietuvos Respublika pirmiausia turės gerai sugyventi su kaimynais. Kažin ar tai pavyks, jei kelsime balsą prieš tarybinę armiją“.
( Kalba SSKP CK plenume Maskvoje. „Tiesa“, 1990 02 10)

“Kaip mes galime apsieiti be Tarybų Sąjungos? Tam kuris tai padarys, aš Nobelio premiją duosiu”. (Interviu lėktuve, skrendant į Maskvą).

kaip visada,
2009 12 12 13:17


     as vertinu Brazausko pasisakymus priesingai - normaliu buvo 3-5 procentai ir tikrai-tikri komunistai, kurie tikeja ta utopija,

     visi like, iskaitant ir brazauska, 100 % karjeristai, kurie uz gardesni kasni bet ka padarytu...

     tingiu rasyt daugiau ir taip visi zino, kad tai tie zmogenai, kurie esant tam tikrai situacijai priklausytu bet kuriai partijai

Tadas,
2009 12 12 13:19

      Būtent.

      Eilinis komunistėlis kas?

      Karjeristas, vylęsis užimti aukštesnes pareigas.

      Šeimos žmogus, kuriam buvimas komunistų partijoje garantavo butą ar automobilį.

      Prikalbintas per klaidą, o paskui visą savo gyvenimą keikęs ir negalėjęs iš partijos išeiti.

      O jau etatinio KP ir VLKJS darbuotojo normaliu tikrai pavadinti negaliu. Tarnavimas kolaborantui buvo jo duona. Kiek ašarų, nelaimių kitam atnešta. Būtų mano valia - prie jokio valstybinio posto, jokių rinkimo urnų, jokio vadovo krėslo arčiau nei per kilometrą neprileisčiau. Tai valstybės ir jos piliečių nelaimė.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Gru 2009 16:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
   
Cituoti:
Aš visados žurnalistams sakydavau, kad LKP buvo 3 proc., na, daugiausia, 5 proc. tų, kurie buvo tikri komunistai. O visi kiti buvo normalūs žmonės, normaliai mąstantys, matantys realų gyvenimą, dirbantys.

    Va čia ta komedija... Nesitikėjau šito iš Brazausko. Nebent Brazauskui "normalūs" yra karjeristai. Juk partija buria vienodų pažiūrų žmones. Tai jei dabar pradėtų, pavyzdžiui, konservatoriai skirstyt į "normalius partinius" ir "tikrus konservatorius", tai kažkoks cirkas būtų.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Sau 2010 23:23 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27103
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
   
Cituoti:
Aš visados žurnalistams sakydavau, kad LKP buvo 3 proc., na, daugiausia, 5 proc. tų, kurie buvo tikri komunistai. O visi kiti buvo normalūs žmonės, normaliai mąstantys, matantys realų gyvenimą, dirbantys.

    Va čia ta komedija... Nesitikėjau šito iš Brazausko. Nebent Brazauskui "normalūs" yra karjeristai. Juk partija buria vienodų pažiūrų žmones. Tai jei dabar pradėtų, pavyzdžiui, konservatoriai skirstyt į "normalius partinius" ir "tikrus konservatorius", tai kažkoks cirkas būtų.


    Beje, tu čia labai taikliai pataikei - konservatoriai jau senokai yra kaip tik tokia "valdiška" partija, kaip LKP sovietmečiu - "viršuje" yra nemaža grupė partinių karjeristų, kuriems nesvarbios jokios idėjos.

   "Apačioje" yra keletas šimtų tikrai idėjinių - tik jie irgi gana įvairių pažiūrų (nuo tautininkų iki įvairių krikdemų),

    O didžioji masė yra žmonės, kurie įstojo Sąjūdžio bangos pastūmėti ir dabar iš inercijos ten trinasi, nes nieko geresnio nemato - visų pirma įvairūs pensininkai.

    Tiesa, jau yra ir nemaža grupė įvairių valstybinių bei savivaldybinių institucijų darbuotojų, kuriems šiuo metu priklausymas konservatorių partijai yra jiems papildoma garantija, kad nepraras darbą.

    Lygiai tokia pati padėtis ir keliose kitose "valstybinėse" partijoje - visų pirma pas socdemus ir zuokininkus (pas šiuos ypač Vilniuje).

    Deja, bet labai panašūs procesai vyko ir Tautininkų Sąjungoje 1926-1940 m.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007