Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 28 Bal 2024 15:49

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 22 Sau 2008 17:38 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina

Žudynės Medininkuose 1991 metų liepos 31 dieną ir jų tyrimas


      1991-ųjų liepos 31-osios rytą per žiaurų omonininkų išpuolį Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nužudyti Medininkų kelio poste budėję muitininkai Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius, „Aro“ pareigūnai Algimantas Juozakas, Mindaugas Balavakas, kelių policijos darbuotojai Juozas Janonis ir Algirdas Kazlauskas.

      Rugpjūčio 2 dieną ligoninėje mirė sunkiai sužeistas policininkas R.Rabavičius. Gyvas liko tik sunkiai sužeistas buvęs muitininkas T.Šernas.

      Per tyrimą surinkti duomenys prokurorams leidžia įtarti, kad šį nusikaltimą padarė OMON smogikai iš Rygos.

D.Sinkevičius. Ar Lietuva išlaikys istorinio teisingumo egzaminą?


Dainius Sinkevičius, http://www.DELFI.lt
2008 sausio mėn. 22 d.
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... d=15701279

     Praėjusį penktadienį Latvija išlaikė draugystės egzaminą: Lietuvai  sutiko išduoti OMON teroristinio būrio „Delta 1“ smogiką Konstantiną Nikuliną (Michailovą). Praėjus daugiau kaip 16 metų po visą pasaulį sukrėtusių Medininkų žudynių Lietuvos laukia nelengvas išbandymas - ar vertindami prokurorų įrodymus kilniaširdiškumu garsėjantys teismai sugebės įvykdyti istorinį teisingumą?

     Beveik porą mėnesių Rygos kalėjime teismo verdikto laukęs K. Nikulinas turėjo vilties, jog bus apgintas Latvijos Aukščiausiojo Teismo. Jam policija buvo suteikusi naują gyvenimą – kai maždaug prieš šešerius metus buvęs SSRS vidaus reikalų ministerijos Ypatingosios paskirties milicijos būrio pareigūnams išdavė bendrus, prisidėjusius prie mokesčių inspektoriaus nužudymo, K. Nikulinui buvo išduotas naujas pasas.

     Iš asmens duomenų registro išbraukus K. Nikulino pavardę Rygoje apsigyveno žmogus be pilietybės – Konstantinas Michailovas. Žmogus, kuris be jokių kliūčių galėjo kada tik panoręs vykti į bet kurį pasaulio kraštą. Net laisvai vaikščioti Vilniaus gatvėmis.

     Todėl net tada, kai praėjusių metų lapkričio pabaigoje prokurorų prašymu žmogų su violetiniu pasu sulaikė policijos pareigūnai, K. Nikulinas buvo ramus – pilietis su tokia pavarde jau nebeegzistuoja.

     Į keblią situaciją pakliuvę Latvijos generalinės prokuratūros prokurorai buvo principingi – patikrino vyriškio pirštų atspaudus. Tik tada paaiškėjo, kad sulaikytojo K. Michailovo atspaudai sutampa su prieš keletą metų paimtais K. Nikulino.

     Tai, kad buvusiam omonininkui buvo suteiktas naujas šansas, Latvijoje buvo laikoma valstybės paslaptimi. Jos detalių nesiryžo išslaptinti ir Aukščiausiasis Teismas, nagrinėjęs K. Nikulino skundą dėl Generalinės prokuratūros sutikimo jį išduoti baudžiamajam persekiojimui į Lietuvą.

     Dalyvaudamas liudytojų apsaugos programoje K. Nikulinas tikėjosi, kad naują pavardę suteikusi Latvija jį apgins ir nuo Lietuvos pareigūnų. Išskirtinį statusą įgijęs buvęs omoninininkas buvo įsitikinęs, kad praėjus tiek metų po Medininkų žudynių Lietuva jo neras. Tačiau, atrodo, šįkart mūsų valstybę išgelbėjo tik galima priešprieša tarp Latvijos policijos ir prokuratūros.

     Prokurorai K. Nikulinui nebuvo įsipareigoję, be to, jie turėjo savų nuoskaudų: kai buvęs omonininkas buvo teisiamas už dalyvavimą 1991-aisiais užimant Latvijos televiziją, Vidaus reikalų ministeriją ir kitus strateginius objektus, valstybiniai kaltintojai jį siūlė įkalinti 15-kai metų.

     Tragiškų sausio įvykių Latvijoje byloje istorinis teisingumas buvo įgyvendintas tik formaliai - teismas jį nuteisė vos pustrečių metų. Ir tai - lygtinai.

     Lietuvoje K. Nikulinui irgi gresia griežta bausmė: įkalinimas iki 20 metų arba iki gyvos galvos. Tačiau ar praėjus beveik 17 metų po Medininkų žudynių Lietuvos teismai sugebės išlaikyti teisingumo egzaminą?

     Vėžlio greičiu tragiškų įvykių bylą tyrusi Generalinė prokuratūra teigia turinti įrodymų, jog K. Nikulinas buvo vienas iš keturių „Delta 1“ būrio smogikų, vykusių žudyti į Lietuvos ir Baltarusijos pasienio postą.

     K. Nikulinas pripažįsta turėjęs sąsajų su Lietuva, tačiau tikina, kad neturėtų būti teisiamas už senus įvykius. Jį ginantis vienas brangiausių Latvijos advokatų Oskaras Rodė dar kategoriškesnis: Lietuva neturi jokios teisės kaltinti buvusį omonininką pagal Baudžiamąjį kodeksą, kuris įsigaliojo tik po Medininkų žudynių, 1991-ųjų pabaigoje. Buvusį omonininką Lietuvos prokurorai buvo apklausę dar 2000-aisiais Rygoje, tačiau tąkart jie neprašė K. Nikuliną perduoti į Lietuvą. Pastarojo advokatas DELFI prasitarė, kad jo ginamasis išskirtinio dėmesio sulaukė tik praėjusį pavasarį, kai Lietuvos specialiųjų tarnybų pareigūnai atvyko į Rygą.

    „Ką jie čia veikė? Geriau savo pareigūnų paklauskite“, - paslaptingumo skraiste buvo apsigaubęs O. Rodė.

     Deja, Lietuva nelinkusi atskleisti tyrimo detalių. Maža to, dėl bejėgiškumo tiriant Sausio 13-osios ir Medininkų žudynių bylas kritikos strėlių iš politikų ir visuomenės kasmet sulaukiantys Lietuvos prokurorai nuo žiniasklaidos daugiau kaip mėnesį slėpė, kad K. Nikulinas dar lapkričio pabaigoje buvo uždarytas į Rygos kalėjimą.

     Šiandien jau žinoma, kad apie OMON smogiko sulaikymą prokuratūra ketino pranešti tik Sausio 13-osios išvakarėse – tai turėjo būti puikaus prokurorų darbo (po 16 metų...) reklaminė akcija ir atkirtis į kritiką, jog mūsų teisėsauga yra bejėgė.

     O ar taip nėra?

     Ar Medininkų žudynėse sūnų, tėvų ir mylimų vyrų netekusios aukos dar gali tikėtis, kad teisiamųjų suole išvysime Rusijoje gyvenančius Česlavą Mlyniką, Andrejų Laktionovą ir Aleksandrą Ryžkovą? Ar galime tikėtis, kad teismas dar kartą atvers Sausio 13-osios bylą?

     Į šiuos klausimus prokurorai turi vienintelį jų bejėgiškumą patvirtinantį atsakymą: Rusija atsisako vykdyti Lietuvos teisinės pagalbos prašymus, nes 1991-ųjų žudynės Lietuvoje – ne nusikaltimas.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... &com=1&s=1

REX, 2008 01 22 15:39

    Izraelio Mosadas išnaikino visus prisidėjusius prie Miuncheno olimpiados metu nužudytus sportininkus - be jokio teismo. Lietuva gali pasielgti taip pat. Bet ar tai būtų teisingumas? Aš nežinau. Iš vienos pusės - norėtųsi, iš kitos - kažkaip nelabai...

Medininkų žudynių vietoje savo tyrimą atliekantis Michailovo advokatas aptiko automato gilzę


http://www.alfa.lt/straipsnis/10365241/ ... 5-29_19-25

2010-05-29 19:25
BNS

     Medininkų žudynių vietoje savo tyrimą atliekantis teisiamą omonininką Konstantiną Michailovą ginantis advokatas aptiko automato gilzę - šovinys toks pats, kokiais sušaudyti septyni pareigūnai.

     Praėjus beveik devyniolikai metų, kai Medininkų poste buvo sušaudyti septyni Lietuvos pareigūnai ir vienas sunkiai sužeistas, N.Michailovo advokatas Arūnas Marcinkevičius ieško naujų įkalčių ir siekia įrodyti, kad prokuratūra bylą ištyrė ne iki galo, šeštadienį praneša televizijos LNK žinios.

     „Žaizdų šautinių rasta daugiau nei rasta kulkų ir tūtelių. Aišku viena, kad dalis tų tūtelių negalėjo būti rasta vagonėlio viduje. Dėl to kilo klausimas, ar visur buvo ieškota“, - televizijai sakė A.Marcinkevičius.

     Bylos duomenimis, visi pareigūnai sušaudyti vagonėlyje, advokato teigimu - ten buvo nušautas tik vienas žmogus, ir sužeistas Tomas Šernas, kiti esą nužudyti lauke.

     Pasak Arūno Marcinkevičiaus, po žudynių vagonėlyje rastos gilzės pagamintos toje pačioje gamykloje kaip ir rastoji.

     Metalo ieškikliu rastą gilzę nufilmavo antstolis. Medžiaga bus perduota teismui.

     Buvęs Sovietų sąjungos ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) pareigūnas K.Michailovas (buvęs K.Nikulinas) kaltinamas dalyvavęs Lietuvos pareigūnų žudynėse Medininkuose 1991 metų liepos 31 dieną.

BNS

Komentarai
http://www.alfa.lt/komentarai/straipsni ... nding=true

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 19 Sau 2011 17:25. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Sau 2008 21:44 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina

K.Nikulinas buvo minimas G.Starovoitovos nužudymo byloje


Dainius Sinkevičius, http://www.DELFI.lt
2008 sausio mėn. 30 d.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=15805092

     Latvijoje sulaikyto ir į Lietuvą baudžiamajam persekiojimui perduoto buvusio omonininko Konstantino Nikulino (Michailovo) pavardė buvo minima tiriant Rusijos Valstybės Dūmos deputatės, partijos „Demokratinė Rusija“ lyderės Galinos Starovoitovos nužudymo bylą. Be to, aiškėja, kad   antradienį Vilniaus teismo suimtas K. Nikulinas palaikė glaudžius ryšius su kitu Lietuvos  ieškomu omonininku – Aleksandru Ryžovu.

     G. Starovoitova 1991-aisiais organizavo šimtatūkstantinį paramos Lietuvai mitingą Maskvoje ir vadovavo jam.

     Už demokratiją Rusijoje kovojusi politikė savo namų laiptinėje buvo nužudyta 1998-ųjų lapkritį, šis nusikaltimas taip ir liko neatskleistas.

     Latvijos ir Rusijos žiniasklaida ne kartą rašė, kad buvęs Rygos omonininkas K. Nikulinas galėjo būti susijęs su šiuo sunkiu nusikaltimu, tačiau Rusijos milicija ir prokuratūra tai neigė.

     Šaltiniai teisėsaugos institucijose DELFI patvirtino, kad ši neoficiali informacija buvo pasiekusi ir Lietuvos pareigūnus.

     Rusijos žiniasklaida dar prieš kelerius metus rašė, kad 2005-aisiais paslaptingomis aplinkybėmis miręs įtakingas Sankt Peterburgo verslininkas Romanas Cepovas galėjo žinoti apie G. Starovoitovos žudikus.

     R. Cepovo bendrovėje „Baltik Eskort“ apsaugos skyriaus vadovu dirbęs buvęs omonininkas A. Ryžovas maždaug prieš pusmetį yra sulaikytas Rusijoje, Sankt Peterburgo srityje ir už nesunkius nusikaltimus laukia teismo.

Paveikslėlis

Aleksandras Ryžovas
Policijos nuotr.

     A. Ryžovas – vienas iš keturių įtariamųjų, galėjusių dalyvauti Medininkų žudynėse 1991-ųjų liepą. Lietuvos Generalinė prokuratūra prašė Rusijos jį išduoti baudžiamajam persekiojimui, tačiau teisinės pagalbos prašymus Rusijos prokurorai atsisako vykdyti. Jeigu vis dėlto Rusija jį Lietuvai išduos, tai jau būtų antras sulaikytas omonininkas Medininkų žudynių byloje.

     Buvusiam omonininkui ir jo viršininkui R. Cepovui dar 1994-aisiais buvo iškelta baudžiamoji byla dėl neteisėto ginklų laikymo. Pas juos buvo rasti du pistoletai bei 150 šovinių. Tais pačiais metais A. Ryžovui buvo iškelta dar viena byla dėl įsiveržimo į konkuruojančios bendrovės „Paralel 60“ patalpas.

     Akivaizdu, kad po tragiškų Sausio įvykių 1991-aisiais Lietuvoje ir Latvijoje buvę omonininkai nenutraukė ryšių. Rusijos spauda skelbė, kad 1998-aisiais K. Nikulinas buvo sulaikytas eismo priežiūros pareigūnų dėl greičio viršijimo. Tada paaiškėjo, kad jo vairuojamas automobilis „VAZ 2108“ priklauso A. Ryžovui.

     Taip pat buvo skelbta, kad po metų K. Nikulinas viename automobilyje buvo sulaikytas su R. Cepovu, kuris 2005 metais mirė su apnuodijimo simptomais, primenančiais radioaktyvų apšvitinimą.

     DELFI primena, kad K. Nikulinas Lietuvos prokurorų prašymu Rygoje buvo sulaikytas praėjusių metų lapkritį, teismas sutiko jį išduoti Lietuvai.

     Generalinė prokuratūra jam jau pareiškė įtarimus dėl daugiau kaip dviejų žmonių nužudymo, teismo nutartimi įtariamasis suimtas 3 mėnesiams. Neoficialių šaltinių teigimu, dar prieš šešerius metus jis Lietuvos prokurorams galėjo išduoti omonininkus, dalyvavusius Lietuvos pareigūnų žudynėse.

     „K.Nikulino-Michailovo pozicija yra paprasta – jis šio nusikaltimo nepadarė", - DELFI yra sakęs įtariamojo advokatas Arūnas Marcinkevičius.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Sau 2008 21:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina

Rusija sulaikė Lietuvos ieškomą OMON smogiką


Dainius Sinkevičius, http://www.DELFI.lt
2008 sausio mėn. 30 d.
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=15798569

     Dėl įvairių nusikaltimų Rusijoje sulaikytas ir jau daugiau kaip pusę metų laikomas suimtas Lietuvos prokurorų ieškomas Medininkų žudynių bylos įtariamasis, buvęs omonininkas Aleksandras Ryžovas. Kol Rusija delsia atsakyti į Lietuvos Generalinės prokuratūros teisinės pagalbos prašymą dėl įtariamojo išdavimo Lietuvai, tyrėjai nesnaudžia. DELFI žiniomis, specialiųjų tarnybų pareigūnams pavyko išsiaiškinti ir kitų dviejų įtariamųjų omonininkų gyvenamąsias vietas.

     Medininkų žudynėse galėjusiems dalyvauti SSRS vidaus reikalų ministerijos Ypatingosios paskirties milicijos būrio (OMON) teroristinės grupės „Delta 1" smogikams A. Ryžovui, Česlovui Mlynikui bei Andrejui Laktionovui yra išduoti Europos arešto orderiai, tačiau Rusija savo piliečiams jų netaiko.

     Įtariamieji galėtų būti sulaikyti tik tuo atveju, jeigu išvyktų į bet kurią Europos Sąjungos šalį.

     Kai praėjusių metų lapkričio pabaigoje Latvijos sostinėje buvo sulaikytas omonininkas Konstantinas Nikulinas-Michailovas, Lietuvos prokurorai jau žinojo, jog Rusijoje yra sulaikytas ir teismo sprendimu suimtas dar vienas omonininkas – 39 metų A. Ryžovas.

     Nors ne kartą Rusijai buvo siųsti teisinės pagalbos prašymai dėl Medininkų žudynių bylos įtariamųjų perdavimo Lietuvai, apie A. Ryžovo sulaikymą sužinoję Generalinės prokuratūros prokurorai papildomai kreipėsi pagalbos į kolegas Rusijoje. Kol kas atsakymo Lietuva nėra gavusi.

      Kokioje vietoje sulaikytas A. Ryžovas, prokuratūra oficialiai neskelbia. Ne kartą į Rusijos pareigūnų akiratį pakliuvęs buvęs omonininkas, įtariama, galėjo palaikyti ryšius su Latvijoje gyvenusiu ir dabar jau Lietuvai perduotu K. Nikulinu-Michailovu.

     Tai pabrėžė ir Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas, antradienį K. Nikulinui-Michailovui skyręs suėmimą trims mėnesiams. Neoficialių šaltinių teigimu, dar prieš šešerius metus jis Lietuvos prokurorams galėjo išduoti omonininkus, dalyvavusius Lietuvos pareigūnų žudynėse.

     Rusijoje sulaikytam omonininkui A. Ryžovui už gimtinėje padarytus nusikaltimus gresia kelių metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau jo bylos teismas dar nėra pradėjęs nagrinėti.

     Jeigu Rusija sutiktų A. Ryžovą perduoti Lietuvai, neabejojama, kad jis stotų prieš teismą.

     Medininkų žudynių byla per pastarąjį pusmetį smarkiai pasistūmėjo į priekį. Lietuvos prokurorai neseniai papildomai kreipėsi į Rusiją ir paprašė sulaikyti Č. Mlyniką bei A. Laktionovą.

     DELFI duomenimis, mūsų prokurorams jau tapo žinoma, kur gali gyventi buvę omonininkai. Jeigu Rusija netenkins Lietuvos prašymo, prokurorai ketina kreiptis papildomai - leisti įtariamuosius apklausti dalyvaujant Rusijos pareigūnams.

     „Anksčiau galėjome tik versijas kelti, tačiau šiandien jau žinome, kurie asmenys įvykdė šį išpuolį, kas davė nurodymus, - yra sakęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka. - Ne kartą bandėme sužinoti, ar tai nebuvo SSRS valstybės politika, tačiau į mūsų paklausimus Rusija atsisakė atsakyti - neva tai keltų grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui".

     Prokuratūra įtaria, kad su Medininkų žudynėmis gali būti susiję mažiausiai 20 žmonių. Tai ne tik Rygos, bet ir Vilniaus OMON būrio milicininkai.

     Vienas su tragedija susijęs pareigūnas jau yra miręs. Kiti tarnybą OMON išmainė į darbą saugos bendrovėse, daliai jų net teko sėstis į teisiamųjų suolą už kitus nusikaltimus.

      Generalinės prokuratūros duomenimis, 11 žmonių OMON būrys iš Rygos į Lietuvą atvyko 1991-ųjų liepos 30-ąją. Jam vadovavo Č. Mlynikas. Davęs nurodymus jis tą pačią dieną su trimis kariškiais išvyko iš Lietuvos.

      Septyni omonininkai įsakymą įvykdė kitos dienos ankstyvą rytą.


       Prokurorams pavyko surasti liudytojų, kurie padėjo atskleisti tos tragiškos dienos įvykius. Pagal vadovybės nurodymus keturi milicininkai važiavo žudyti į Medininkus, o trys - karinėje bazėje sprogdino bombas.

       DELFI primena, kad iš sovietų gniaužtų išsilaisvinusi Lietuva per Medininkų žudynes neteko Mindaugo Balavako, Algimanto Juozako, Juozo Janonio, Algirdo Kazlausko, Stanislovo Orlavičiaus, Antano Musteikio ir Ričardo Rabavičiaus.

       Vienintelis tragedijos liudytojas Tomas Šernas išgyveno tik per plauką, bet liko prikaustytas prie invalido vežimėlio.

http://www.DELFI.lt

Komentarai DELFI
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Sau 2011 17:03 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina

Pirmojo Lietuvos belaisvio paslaptis iki šiol neįminta


http://xxiamzius.lt/archyvas/priedai/sl ... ji_01.html

„XXI amžiaus“ priedas apie slaptąsias tarnybas
2010 m. rugsėjo 15 d., Nr.11 (46)

Gintaras Visockas

     Atsakyti į klausimą, kas buvo pirmasis 1990-ųjų kovo 11-ąją atkurtos nepriklausomos Lietuvos belaisvis, nėra lengva.

     Daugelis iš mūsų tikriausiai nustebs ir suabejos – nejaugi ką tik laisvę atgavusi Lietuvos valstybė turėjo į nelaisvę paimtų sovietų kariškių?

     Taip, turėjo. Pirmasis nepriklausomos Lietuvos belaisvis buvo Andrejus Batrakas. Beje, remiantis 1991-ųjų metų rugpjūčio mėnesį savaitraštyje „Gimtasis kraštas“ pasirodžiusia Jurgio Pekarskio publikacija „Pirmasis Lietuvos belaisvis“, A. Batrakas buvo ukrainietis. Tarnauti į sovietinę kariuomenę jis buvo pašauktas iš Kijevo.

     Turimos žinios apie sovietinės armijos kareivį A. Batraką – skurdžios. Žinoma tik tiek, kad jis, tarnaudamas sovietinėje armijoje, dalyvavo sudėtingose karinėse kampanijose. Viena jų – Kalnų Karabache. Žodžiu, jis talkino sovietų kariuomenei kartu su armėnų daliniais iš Azerbaidžano atimti Kalnų Karabachą.

      Tačiau mums, lietuviams, žinoma, svarbiausia, kokius „žygdarbius“ šis jaunuolis nuveikė Lietuvoje. O lietuviški „nuopelnai“ – įsimintini.

      Manoma, kad sovietų kariškių dalinys, kuriame tarnavo A. Batrakas, mažiausiai dalyvavo užimant spaustuvę Maironio gatvėje Vilniuje 1990-aisiais.
 
      Jei ši detalė paremta tik įtarimais, spėjimais, tai duomenys, jog A. Batrakas dalyvavo 1991-ųjų rugpjūčio 21-osios akcijoje, kurios metu buvo užpulta tuometinė Aukščiausioji Tarnyba ir žuvo SKAT’o savanoris Artūras Sakalauskas, neginčijama.

      Būtent tą pavakarę A. Batrakas ir pakliuvo į nelaisvę. Beje, sužeistas. Remiantis J. Pekarskio publikacija, „A.Batrakas pateko į nelaisvę ir atsidūrė Raudonojo kryžiaus reanimaciniame skyriuje. Kulka jam perskrodė dubenį, pažeidė žarnyną“.

       Po Vilniuje atliktų kelių sudėtingų operacijų vaikinas greičiausiai buvo perkeltas į Sankt Peterburgo specialiąją karinę ligoninę. Tiesa, esama žinių, jog A. Batrakas galbūt prašė, jog būtų paliktas Lietuvoje. Bet oficialusis Vilnius politiniais sumetimais A. Batrako Lietuvoje nepaliko – atidavė tuometinei Rusijos karinei vadovybei.

       Atidavė net deramai neapklausęs. Iki galo taip ir liko neišaiškintos aplinkybės, kaip ir kodėl grupė sovietinių kariškių bandė įsiveržti į AT teritoriją Vilniuje 1991-ųjų rugpjūčio 21-osios pavakarę.

       Duodamas parodymus Lietuvos tardytojams A. Batrakas teigė, esą jie nebuvo gavę įsakymo pulti Lietuvos parlamentą. Jiems tą vakarą buvo liepta į namus išvežioti karininkus. Jie ir vežė tris leitenantus namo. Tačiau važiuodami nuo Antakalnio pasuko paupiu ir pateko į aklikelį. Čia juos sustabdė. A. Batrako žodžiais tariant, sulaikė lietuvių pareigūnai, ginkluoti mažo kalibro šautuvėliais.

       Lietuvių pareigūnai liepė visiems išlipti iš automobilio. Tada įvyko netikėtas sprogimas. Iš kur automobilyje atsirado sprogmuo, A. Batrakas nežinąs.  Pasak A. Batrako, niekas iš jų į lietuvius nešaudė – bent jau tokio įsakymo jis negirdėjo.

       Sprukdamas iš įvykio vietos A. Batrakas tvirtino pagriebęs su savimi „Kalašnikov“ automatą ir pasislėpęs už gelžbetoninio bloko.

       O kaip įvykiai klostėsi vėliau? Čia neaiškūs keli momentai.

       Pirma, A. Batrakas – ir šalto, ir karšto ragavęs karys. Jis buvo puikiai paruoštas bet kokiems koviniams veiksmams. Apie aukštą kovinę parengtį byloja teisė nešioti avietinės spalvos beretę.

       Tai reiškia, kad jis yra praėjęs specialius mokymus. Į tuos kursus įtraukiami sudėtingiausi reikalavimai. Pavyzdžiui, privaloma per pusantros valandos įveikti 15-os kilometrų ruožą, ant pečių užsidėjus pilną kovinę ekipuotę: ginklą, šaudmenis, maisto atsargas.

       Tokie kariškiai moka apšaudomi perbėgti ugnies ruožą, sugeba įveikti aukštas užtvaras, vienu metu pajėgia kovoti net su keliais iki dantų ginkluotais priešininkais. Žodžiu, lengviau papasakoti, ko nemoka tokius mokymus baigę kariai, nei išvardinti, ką sugeba kariai, dar vadinami „avietinėmis beretėmis“.

Paveikslėlis

Sovietinio specnazo, turinčio teisę nešioti avietinės spalvos beretes, ženklas

       A. Batrakas tikrai turėjo teisę nešioti aviečių spalvos beretę.

       Todėl pirmojo Lietuvos belaisvio istorijoje esama kelių neaiškumų. Kodėl A. Batrakui nepasisekė sveikam pabėgti?

       Juk jis, palyginti su lietuvių pareigūnais, buvo kur kas geriau parengtas kovai. Be to, lietuviai tuo metu jau parlamentą saugojo atsipalaidavę, nes buvo aišku, kad pučas Maskvoje pralaimi. Tad gal A. Batrako sužeidimas – nelemtas atsitiktinumas? O gal A. Batrakas tik apsimetė, kad bėga?

       Kitas dalykas. Suėmus A. Batraką paaiškėjo, jog šis karys su savimi turi būtent toje pačioje gamykloje, tais pačiais metais, tą patį mėnesį ir tą pačią dieną ant to paties konvejerio pagamintus sumažinto greičio šovinius, kuriais nužudyti mūsų pareigūnai Medininkų poste 1991-ųjų liepos 31-ąją.

      Vaizdžiai tariant, šoviniai, kuriais šaudyta į Medininkų pareigūnus, buvo greičiausiai paimti iš tos pačios dėžės, iš kurios šovinius pasiėmė ir A. Batrakas, važiuodamas į Antakalnį 1991-ųjų rugpjūčio 21-ąją.

       Galų gale A. Batrakas turėjo būtent 7,62 mm kalibro „Kalašnikov“ tipo modernizuotą automatą, prie kurio galima pritaisyti liepsnos ir garso slopintuvą.

       Būtent tokio tipo duslintuvus žudikai ir naudojo puldami Medininkų postą.

       Bet oficialusis Vilnius į šią aplinkybę kažkodėl neatkreipė dėmesio.

       SSRS VRM vidaus kariuomenės 42-osios divizijos 132-ojo konvojaus pulko teritorijoje dislokuoto ypatingosios paskirties dalinio, vadinamojo specnazo, karys A. Batrakas buvo greičiausiai perduotas rusų kariškių globon deramai neišsiaiškinus, ar esama kokių nors jo sąsajų su Medininkų skerdynėmis.

       Tiesiog paleidome pirmąjį savo belaisvį iki galo neatlikę rimto tyrimo.

        Kur jis šiandien gyvena, ar vis dar tarnauja Rusijos karinėse pajėgose, ar dar gyvas, sunku pasakyti. Težinoma tik tiek, kad Lietuvos prokuratūra, atiduodama Medininkų bylą teismui, nėra numačiusi A. Batrako apklausti nei kaip liudytojo, nei kaip įtariamojo. Todėl greičiausiai taip niekad ir nesužinosime, iš kur pas jį atsidūrė tos pačios serijos šoviniai, kuriuos naudojo Medininkų skerdikai.

       Žinoma ir tai, kad tragiškai pasibaigusiam budėjimui nužudytojo Lietuvos kelių policijos pareigūno A. Kazlausko pasiskolintame automobilyje „Žiguli VAZ-2101“ buvo rasti būtent A.Batrako, t.y. to paties specialiosios paskirties dalinio kariškių dėvėtų maskuojančių uniformų medžiagos mikropluoštų.

       Vis dėlto ši aplinkybė irgi liko neišaiškinta. Vadinasi, neapklausus A. Batrako vargu ar sužinosime, kodėl ir kokie 1991 m. liepos 31-osios ankstyvą rytą Medininkų postą užpuolę žudikai vilkėjo būtent ypatingosios paskirties vidaus kariuomenės specnazo dalinio uniformomis.

© 2010 „XXI amžius“


Medininkų byloje – klastotė ant klastotės


http://www.laisvaslaikrastis.lt/news/186/53/

11/24/09

      Vilniaus apygardos teisme vykstant Rygos OMON-ininko M. Michailovs teismui, paaiškėjo, kad Generalinė prokuratūra nuslėpė tuos buvusių omonininkų parodymus, kurie prieštarauja prokuratūros kaltinimui. Michailovs advokatai teisme pareikalavo, kad prokurorai teismui pateiktų ir tuos liudininkų apklausos protokolus, kurių nėra byloje, tačiau jie paminėti.

      Teismas įpareigojo Generalinę prokuratūrą juos pateikti – teisme gauti dokumentai šokiravo ne tik advokatus, bet ir teisėjus. Paaiškėjo, kad Maskvoje apklaustas liudininku buvęs omonininkas Vladislav Pužaj prokurorui A.Stepučinskui paliudijo girdėjęs, kaip vienas jo kolegų iš Rygos OMON Igor Bormontov prisipažino dalyvavęs Medininkų pareigūnų žudynėse. Tačiau šis liudijimas nepateko į tą bylą, kurią Generalinė prokuratūra perdavė teismui.

      Negana to, teismo proceso metu paaiškėjo, kad buvęs Vilniaus OMON vadas V. Makutinovičius, kurį vienintelis likęs gyvas Medininkų žudynių metu Tomas Šernas atpažino kaip vieną iš užpuolikų, gali būti slaptas Lietuvos generalinės prokuratūros  bendradarbis.

      Teisme apklausiamas kaip liudininkas T.Šernas patvirtino, kad tokia apklausa buvo, ir kad jis davė parodymus dar ligoninėje. Tačiau kadangi T.Šerną apklausę prokurorai labai skubėjo ką nors sužinoti, bijodami, kad jis gali mirti, tai užduodavo kitą klausimą, net nespėjus T.Šernui atsakyti. Kodėl generalinė prokuratūra taip atkakliai klastoja įrodymus ir slepia tikruosius žudikus? LL pašnekovai sako, kad taip yra todėl, kad daugelis buvusių OMONininkų šiuo metu užima aukštas pareigas Lietuvos teisėsaugoje bei jiems nereikalingas toks jų audringos jaunystės priminimas.

       Kadangi praėjus keliems metams po Medininkų žudynių buvę Vilniaus OMON vadovai Makutinovičius ir Razvodovas laisvai važinėjo į Lietuvą aplankyti čia gyvenančių giminaičių, nors prokuratūra tuomet skelbė, kad vyksta jų „tarptautinė paieška“, tai K.Michailovs advokatai paprašė, kad prokuratūra pateiktų Pasienio tarnybos dokumentus apie tai, kiek kartų ir kada minėti piliečiai yra kirtę Lietuvos sieną.

     „Mes paprašėme pateikti dokumentus, ar po šio nusikaltimo Rusijos piliečiams Makutinovičiui ir Razvodovui buvo išduotos Lietuvos vizos ir kada jie kirto Lietuvos sieną,
- pasakojo K.Michailovs advokatas A.Marcinkevičius, - prokuroro atsakymas privertė teisėjus vos neiškristi iš suolo – pasak prokuroro, „tokio prašymo patenkinti negalima, nes tokių būdu gynyba bando išsiaiškinti įslaptintų liudininkų tapatybę“/

       „Ar tai reiškia, kad šioje byloje buvęs Vilniaus OMON vadas Makutinovičius ir jo štabo viršininkas Razvodovas yra prokuratūros slaptieji liudininkai?, - klausė LL šaltiniai, - kodėl jie tapo slaptais liudininkais, nors Tomas Šernas per pirmą jo apklausą atpažino, kad būtent Makutinovičius ir buvo vienas iš užpuolikų, sušaudžiusių Medininkų aukas.

       Kokiu būdu tada Lietuvos pareigūnų žudikai tapo „įslaptintais prokuratūros liudininkais?“.

       Ir kodėl tada šie buvę Medininkų žudynių bylos įtariamieji kažkokiu būdu prokuratūros dėka staiga tapo nebe įtariamaisiais, ir jų paieška buvo nutraukta?.

       Ir kodėl tada ta Tomo Šerno apklausa, kurioje jis atpažįsta Makutinovičių kaip vieną iš užpuolikų, dingo iš K.Michailovs bylos?“.

Redakcijai pavyko gauti buvusio Rygos OMONininko Vladislavo Pužaj parodymus, duotus Maskvoje dar 2001 m. vasario 15 d.

Klausymas:.. .Ar jūs patvirtinate anksčiau duotus parodymus šioje byloje? Ką galite papasakoti papildomai?

Pužąj atsakymas:

...Taip, aš patvirtinu savo parodymus, kuriuos daviau anksčiau.. Tikslaus laiko aš neprisimenu, tačiau maždaug 1991 m. rugpjūčio 23-24 d. OMON-o patalpose Vilniuje, bazėje Valakampiuose, policijos mokyklos pastate ir rūsio pastate, Igoriaus Krylovo pastate aš sužinojau, kas dalyvavo žudynėse Medininkuose.

Šiame pokalbyje dalyvavo: Alik Karkin, Sergey Magomedov, Aleksandr Šapov, Igor Bormontov, aš ir Igor Krylov. Mes sėdėjome, gėrėme alkoholį ir kalbėjomės apie tai, ką reikės daryti, kai bus išformuotas OMON-as.

J.Bormontov pasakė, kad jums tai gerai, o aš dalyvavau muitinės sušaudyme Medininkuose. Buvo vienas pareigūnų nužudymo atvejis. Aš paklausiau, kaip tu ten atsidūrei ir su kuo ten buvai. I.Bormontov atsakė, kad jis ten buvo su Razvodovu, kaip vairuotojas. Jie nuvažiavo ir Medininkuose buvo kartu su Rygos OMON-o pareigūnais.

I.Bormontov pasakė, kad su jais buvo dar vienas vairuotojas. Jo pavardė Gudanec. Aš jį pažįstu, tik jo pavardę man dabar priminė. Anksčiau aš su juo dirbau atskirame patrulinės postinės tarnybos batalione Vilniuje. Iš rygiečių I.Bormontov paminėjo Parfionovą, taip pat pasakė, kad buvo dar ir kiti omonininkai iš Rygos.

Aš supratau, kad jie buvo iš grupės, kurią vadino „Alfa" ar „Delta". Aš nežinau tikslaus jų pavadinimo. Bet tai speciali grupė, sudaryta iš Afganistane tarnavusių asmenų, kuri buvo Rygos OMON-o sudėtyje.

Rygiečiams vadovavo Sergej Parfionov.

I. Bormontov pasakė, kad iš Vilniaus OMON-o važiavo: Volodia Razvodov, I. Bormontov ir Gudanec.
Jie atvažiavo automobiliu „UAZ 469", geltonos - smėlio spalvos, numerių neprisimenu. Si mašina buvo priskirta Vilniaus OMON-o vadovybei, t.y. Makutinovičiui ir Razvodovui. Jie visi atvažiavo ne prie pat muitinės, o sustojo truputi toliau, po to visi nuėjo prie Medininkų muitinės.

Pirmi ėjo rygiečiai, o paskui juos ėjo I. Bormontov ir Razvodov. Aš nežinau, ar Gudanec ėjo. Rygiečiai jau iš bazės išėjo persirengę Krašto apsaugos departamento apranga, karine apranga. I. Bormontov pasakė, kad jis buvę apsirengęs Tarybinės armijos uniforma.

Medininkuose pirmieji prie VAI patrulinio automobilio priėjo rygiečiai. VAI pareigūnai buvo dviese. Juos nužudė rygiečiai. Kas būtent iš šių milicininkų nužudė šituos pareigūnus, aš nežinau.

Iš I. Bormontovo pasakojimo aš supratau, kad jie turėjo automatus su duslintuvais. Jis pasakė, kad jie turėjo keturis automatus su duslintuvais. Duslintuvai buvo ne gamykliniai, o pačių pasigaminti, plieno spalvos, padaryti gamykloje. I. Bormontov pasakė, kad rygiečiai duslintuvus atsivežė, juos pagamino Rygoje, gamykloje.

I. Bormontov pasakė, kad pirmus „nudėjo" VAI pareigūnus. Juos nužudė Rygos OMON-o darbuotojai mašinoje.

Po to visi nuėjo į muitininkų budelę. Ten buvo muitininkai, „Aro" darbuotojai. Visus, kas ten buvo, jie pastatė veidais į sieną ir visus sušaudė. I. Bormontov pasakė, kad muitininkų budelėje jis šaudė į vieną (pagal prasmę - į pareigūną), jam šaunant, įtrūko duslintuvą, kuris buvo ant jo automato. Razvodov irgi šaudė. Rygiečiai taip pat šaudė.

Kiek aš prisimenu, į Medininkų muitinės darbuotojus jie šaudė visi vienu metu. Aš paklausiau, I. Bormontovo, kur jie padėjo ginklus. I. Bormontov pasakė, kad prieš atšaudant (ginklus) jis su Viktoru Roščinu išvežė ginklus į Valakampių apylinkes ir ten užkasė. Ginklus jie išvežė tuo pačiu automobiliu, kuriuo važiavo į Medininkus.

Iš kur jie paėmė automatus, aš neklausiau ir man nesakė. Šitą pokalbį gali patvirtinti visi tie, kuriuos aš išvardinau, kaip dalyvavusius šitame pokalbyje.

Aš nežinau, ar Roščin žinojo tai, ką aš papasakojau. Bet Roščin man papasakojo, kad jis matė Rygos OMON-o darbuotojus, vilkėjusius Krašto apsaugos uniformas. Jis pasakė, kad pamatęs juo išsigando, griebė už ginklo, bet paskui atpažino Razvodovą, Parfionovą ir Bormontovą ir tuomet nusiramino. Roščin pasakė, kad jis matė penkis rygiečius, omonininkus.

Papildomai noriu pasakyti, kad po įvykių Medininkuose, antrą dieną aš atėjau į darbą. Prie manęs priėjo Alik Karkin, kuris pasakė, kad iš jo atima atsarginius ratus ir kad juos nori atiduoti Bormontovui.

Aš paklausiau, kas įsakė. A. Karkin pasakė, tai padaryti įsakė Razvodov. Aš paklausiau Razvodovo, kodėl iškomplektuojama mašina. Razvodov pasakė, kad taip reikia, kad reikia pakeisti automobilio UAZ galinius ratus. Jis pasakė, kad nekelčiau triukšmo, kad taip reikia. Dar jis pasakė, kad, jei tai įmanoma, nedėčiau mašinai gautų atsarginių ratų. Ratus keitė:

I. Bormontov, A. Karkin ir dar vienas vairuotojas iš mano, 4-ojo, būrio. Jo pavardė lietuviška, jis kilęs iš to paties kaimo, kaip ir A. Karkin. Jis yra lenkų tautybės, nors jo pavardė lietuviška.

Vėliau aš sužinojau, kad Medininkuose, įvykio vietoje, rasti automobilio padangų atspaudai. Tuomet aš supratau, kodėl Razvodov įsakė pakeisti ratus. Aš supratau, kad automobilis, kurio ratus pakeitė, buvo įvykio vietoje. Aš paklausiau I. Bormontovo, ar Gudanec taip pat šaudė į pareigūnus. I. Bormontov konkrečiai neatsakė, tik pasakė, kad jis labai išsigando ir grįžtant atgal jau negalėjo sėsti prie vairo. Todėl I. Bormontovui teko vairuoti mašiną, važiuojant iš Medininkų.

Ar juos kas nors matė įvykio vietoje, aš neklausiau. Taip pat aš neklausiau apie pagrobtus nužudytųjų ginklus. OMON-o bazėje greičio matavimo prietaisų aš nemačiau. Aš daugiau nieko neprisimenu, ką pasakojo I. Bormontov. Jis tik pasakė, kad rygiečiai atvažiavo dviems automobiliais. Vienas atvažiavo į Valakampių bazę, o kitas, I. Bormontovo žodžiais, liko prie Maišiagalos.

Kaip ir kada rygiečiai išvyko į Rygą, aš nežinau. Žinau, kad jie buvo susisiekę su Razvodovu per raciją ir rygiečiai pasakė, kad jie išvyksta į Rygą.

Iš I. Bormontovo žodžių aš supratau, kad Medininkų įvykių metu Rusijoje lankėsi Amerikos Prezidentas Bušas. Ir kaip aš supratau, šitų žudynių motyvas buvo politinis. Jie norėjo, kad Lietuvoje prasidėtų masiniai neramumai, mitingai, demonstracijos, kad žmonės užpultų OMON-ą.

Aš žinau, kad prieš dvi valandas iki žudynių įvyko sprogimas prie divizijos pastato. Kas šį sprogimą įvykdė, aš nežinau, bet iš pasakojimo, elgesio, pasitenkinimo pasakojant man, aš susidariau nuomonę, kad ten dalyvavo Juzik Stravinskij, t.y. Stravinskas.

Aš neprisimenu, ką pasakojo J. Stravinskas, bet pasakodamas apie šį sprogimą, leido suprasti kad jis ten dalyvavo. Pas Stravinską aš mačiau sprogstamąją medžiagą - plastidą, detonatorius. Stravinskas domėjosi sprogimais, išminavimo darbais.

Dar galiu pasakyti, kad I. Bormontov pasakė, kad rygiečiai atvažiavo automobiliais „UAZ". Aš tuo abejoju, nes Parfionov važinėjo automobiliu „Volga".

Kas galėjo organizuoti žudynes Medininkuose, aš nežinau, bet įsakymus gaudavome iš Rygos, taip visada būdavo vykdant kitas operacijas. Mūsų vadovybė derindavo savo veiksmus su Gončarenko.

Rygiečiai, kai atvažiuodavo, pas Razvodovą lankydavosi dažniau, nei pas Makutinovičių.

Aš manau, kad automobilyje, kuris I. Bormontovo žodžiais, neįvažiavo į Vilnių, galėjo būti Gončarenko. Kad tai galėjo būti Gončarenko, yra mano nuomonė.

Be to, man yra žinoma, kad Sergej Magomedov norėjo pakeisti savo pavardę ir paimti žmonos pavardę - į Krylovą. Sergėj Krylov dabar gali būti Minske pas žmonos tėvus. Patikslinu, kad pas savo tėvus, o ne pas žmonos tėvus.

Igor Krylov turėtų būti Vilniuje. Kur dabar yra Alik Karkin, Aleksandr Sapov, Igor Bormontov, aš nežinau. Šiuo metu aš gyvenu Tombovo srityje: miškų ūkis Stepnon. Kuzmina-Gat', Tombovo rajonas. Aš turiu mobilaus ryšio telefoną Nr. 8-1 (Tambovo miesto kodas) 777594?

Į apklausą atvyko ir joje dalyvavo Lietuvos ambasados Rusijos Federacijoje darbuotojas Mindaugas Ladyga. (13 vai. 39 min.)

13 val. 39 min. filmavimas nutraukiamas, norint perskaityti protokolą ir peržiūrėti vaizdo įrašą. 14 vai. 26 min. filmavimas tęsiamas. Protokolą perskaičiau. Vaizdo įrašą iš dalies peržiūrėjau. Viskas užfiksuota ir mano parodymai užrašyti teisingai.

Perskaitęs protokolą, noriu papildyti: įėję į muitininkų budelę, omonininkai liepė buvusiems ten asmenims atsiklaupti prie sienos ir po to sušaudė.

Be to, norėčiau papildyti, kad į savo kabinetą I. Bormontovą pakvietė Rozvodov.

Kabinete buvo Roščin. Razvodov įsakė I. Bormontovui kartu su Roščinu užkasti dėžę su ginklais. Kaip aš jau pasakiau, jie užkasė šituos ginklus Valakampiuose. Kur tiksliai, aš nežinau. Aš tai sužinojau iš I. Bormontovo pasakojimo.

Noriu papildyti apklausos protokolą tuo, kad prie mašinos, kuri neįvažiavo į Vilniaus miestą, rygiečius galėjo nuvežti Vilniaus omonininkai ir vėliau grįžti į bazę. Šie mano parodymai yra teisingi.

Tardytojui iš Maskvos aš nepasakiau tik to, ką žinojau tuo metu, tai yra, kad buvo pakeisti automobilio ratai ir kad Roščin bazėje matė rygiečius, apsirengusius Krašto apsaugos departamento (KAD) uniforma.

Aš nedaviau šių parodymų, nes Razvodov man liepė tylėti, o prieš apklausą mes gavome nurodymus, ką turime sakyti tardytojams iš Maskvos. Visa kita užrašyta teisingai.

------------------------------------------------------------------------

arlekino, November 26, 2009, 1:40 pm

kažkaip iš protokolo turinio seka, kad Pužaj ir Bormontov buvo Vilniaus omonininkai. Kodėl jie pavadinti rygiečiais? A

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Geg 2011 14:23 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina

Дело о Медининкай: приговор Михайлову – пожизненное заключение


http://ru.delfi.lt/news/politics/articl ... d=45337235


Žygeivis,
2011 05 11 13:48


     Все без исключения, кто служил в ОМОНЕ (Вильнюсском или Рижском) и вовремя не перешел на сторону Независимой Литвы и Латвии, сами себя обьявили заклятыми врагами Литвы и Латвии.

     Ну а наших врагов, как очень хорошо научили литовцев разные оккупанты, надо уничтожать, как только появляется такая возможность.

     Что мы всегда и делаем (начиная с 23 июня 1941 г.) - и поэтому число наших врагов резко снижается. :)

     Конечно,часть их сбежала в Совдепию и ее нынешнии ошметки, но мы их и там достигнем (как, например, поймали некоторых предателей сбежавших в Белоруссию).

     Примечание - тут мы хороший пример берем и у Израиля... :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2012 17:17 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina

Neįminta posto “Medininkai 2” ir pasalos paslaptis


http://www.slaptai.lt/zvalgyba-kontrzva ... aptis.html

Gintaras Visockas
2011.03.28

      Buvusį Rygos OMON milicininką Konstantiną Michailovą – Nikuliną ginantys advokatai Medininkų žudynių bylą tiriantiems teisėjams pateikė per tris šimtus konkrečių prašymų. Daug?

      Neskubėkime smerkti advokatų, esą jie specialiai, sąmoningai vilkina teismo procesą – neva kaip skęstantis žmogus griebiasi šiaudo. Advokatų Arūno Marcinkevičiaus ir Ingridos Botyrienės prašymuose – daug racionalaus grūdo. Beje, tie prašymai – tarsi akivaizdus priekaištas Medininkų bylą neva kruopščiai ištyrusiems prokurorams.

       Norėdamas kuo tiksliau informuoti apie bylos eigą skaitytojus, visą savaitgalį praleidau, atidžiai analizuodamas advokatų A.Marcinkevičiaus ir I.Botyrienės prašymus teismui. Sigitos Bieliauskienės vadovaujamai Teisėjų kolegijai pateikta užtektinai rimtų klausimų, į kuriuos, mano supratimu, būtina rasti atsakymus. Jei tik, žinoma, nuoširdžiai norime išsiaiškinti, kas gi iš tikrųjų nužudė Medininkų posto pareigūnus 1991-ųjų liepos pabaigoje.

       Sprendžiant iš prokurorų Rolando Stankevičiaus ir Sauliaus Versecko nervingos reakcijos (vienos teismo pertraukėlės metu prokuroras R.Stankevičius advokatą A.Marcinkevičių, kalbėjusį su savo kolege, apkaltino “burbuliavimu”), tikrąja tiesa ne visi  suinteresuoti. Vaizdžiai tariant, prokurorai užsispyrę laikosi savo vienintelės versijos ir visada tvirtina, jog tai, ką buvo būtina ištirti, jau seniai ištirta.

       Bet ar tikrai padaryta viskas, ką galėjome ir privalėjome padaryti? Pavyzdžiui, advokatai prašo apklausti dar 17-a liudytojų.

       Štai tie liudytojai, kurių parodymai, pasak Konstantino Michailovo – Nikulino gynėjų, gali būti svarbūs bylai: Natalija Pozdniakova, Aleksandr Beliak, Michail Bruj, Sergej Pozdniakov, Andrej Laktionov, Česlav Mlynik, Aleksandr Smotkin, Aleksandr Ryžov, Boleslav Makutinovič, Vladimir Razvodov, Igor Dežin, Igor Puzin, Igors Gorbans, Viktors Michailovs, Michail Sidorov, Chetag Dzagojev, Vladislav Pužaj.

       Dauguma jų – buvę omonininkai. Jų parodymai galėtų būti neįkainojami, kadangi kai kurie iki šios dienos apklausti liudytojai galimai melavo mūsų teisėjams arba sakė ne visą jiems žinomą tiesą. Tokiu būdu mūsų tyrėjus sąmoningai stūmė neteisingų versijų link. Nejaugi mūsų prokurorai yra tikri, kad papildomos liudininkų apklausos neduos jokios naudos, nesuteiks papildomų faktų? Iš kur toks prokuroriškas užsispyrimas?

      Žinoma, jei Lietuvos teisėsaugai knieti kuo greičiau nuteisti vienintelį kaltinamąjį K.Michailovą – Nikuliną, tokia apklausa – tik papildomas galvos skausmas, papildomas vargas ir papildomas laiko gaišinimas. Jei Lietuvos teisėsaugai rūpi iki galo išsiaiškinti, kas iš tiesų dėjosi tą naktį Medininkų kontrolės poste, Vilniaus Apygardos teismo Baudžiamųjų bylų teismo kolegija, vadovaujama teisėjos S.Bieliauskienės, turėtų būti palanki advokatams. Nepaisant to, jog bylą teismui pateikę prokurorai R.Stankevičius ir S.Verseckas įsitikinę, esą Medininkų byla visapusiškai ištirta.

       Ir vis dėlto Medininkų bylos negalima laikyti visapusiškai ištirta. Nekreipkime dėmesio į skeptikų pareiškimus, girdi, čia tik – advokatų klastos ir intrigos. Dvidešimt metų Lietuvos visuomenė laukė šios bylos atomazgos, tad nieko blogo neatsitiks, jei dar palauks keletą mėnesių. Juolab kad neatsakytų klausimų – dešimtys. Be to, advokatų A.Marcinkevičiaus ir I.Botyrienės teigimu, byloje nėra daug svarbių dokumentų, įrodymų, apklausų. Šiuos savo nuogastavimus teismui gynėjai išdėstė dar tuo metu, kai byla buvo tik atiduota teismui. Ir siūlė grąžinti prokurorams, kad šie ją kruopščiau parengtų. Bet tąsyk teisėja S.Bieliauskienė nekreipė dėmesio į advokatų pastabas – bylą vis tiek pradėjo nagrinėti.

       O dabar – susipažinkime su tais gausiais advokatų prašymų. Atrinkau tik labiausiai akis badančius (artimiausiu metu šią temą teks pratęsti, nes pagrindiniai prašymai šiame tekste netilpo). Įsidėmėkime juos. Ir įsiminkime.

       Bylą tyrę ikiteisminio tyrimo pareigūnai bei prokurorai prie Medininkų bylos medžiagos kažkodėl neprijungė Tomo Šerno apklausos, surengtos, tikėtina, 1991-08-02 iki 1991-08-08 Kauno medicinos universiteto klinikose (tuo metu – Kauno akademinėse klinikose), garso įrašo bei šio įrašo stenogramos. O juk tomis dienomis T.Šernas stengėsi kuo aiškiau pasakyti, ir pakankamai aiškiai įvardino, kas į jį šaudė. Apie tai rašė Didžiosios Britanijos savaitraščio "The European“ (1991-08-09) korespondentas Peter Conradi.

       Tačiau byloje nėra ir Didžiosios Britanijos savaitraščio "The European“ (1991-08-09) straipsnio „Sienos sargas įvardijo žudikus“, kuriame cituojami bylos tyrimui vadovavusio tardytojo A. Astaškos žodžiai, esą nukentėjusysis T.Šernas įvardijo asmenį, dalyvavusį žudant Lietuvos Respublikos pareigūnus.

        Byloje nėra ir Lietuvos dienraščio "Respublika“ straipsnio "Medininkų žudikai stos prieš teismą“, kuriame pateikiami duomenys apie sudarytus įtariamųjų žudikų fotorobotus, kopijos.

        Byloje nėra "Respublika“ straipsnio "Žudikai atvažiuoja aplankyti tėvų ...“, kuriame pateikiami tyrėjų surinkti duomenys apie asmenį, betarpiškai bendravusį su vienu iš šio nusikaltimo vykdytojų. Nėra ir duomenų, kuriuos prokurorai patys anuomet pateikė žurnalistams.

        Byloje taip nėra "Respublika“ straipsnio "Buvęs omonininkas tapo samdomu žudiku”. Tame straipsnyje rašoma, esą Rygoje sulaikytas buvęs OMON narys, įtariamas Galinos Starovoitovos nužudymu ir Medininkų žudynėmis. Publikacijoje pateikiami duomenys iš liudytojo T.Gudaniec apklausų, darytų 2000 metais ir kiek anksčiau. Kur visos šios apklausos?

        Byloje nėra "Respublikos“ publikacijos "Žudikai atvažiuoja aplankyti tėvų...“, kur minimas "Leonidas“ bei "A.S.“ O juk būtent šio straipsnio pagrindu 1993 metais buvo atnaujintas Medininkų bylos tyrimas ir tęsiamas beveik visus metus. O kur gi yra "Leonido“ ir mįslingojo "A.S“ apklausų protokolai? Kodėl mūsų tyrėjai nesusidomėjo šiam laikraščiui liudijusių asmenų garso įrašais? Kodėl tie garso įrašai neprijungti prie bylos? Kodėl byloje nėra Vilniaus OMON darbuotojų Lebedevo, Dementjevo, Sokolovskio, Pauliukevičiaus ir visų kitų omonininkų apklausų protokolų?

        Byloje nėra Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos 2-ojo Operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) ir buvusių LR Krašto apsaugos departamento Imuniteto bei Valstybės sienos apsaugos tarnybų tarnybinių patikrinimų apie 1991 m. liepos 30-31 dienų įvykius Medininkų pasienio kontrolės poste.

        Nėra ne tik tarnybinių pranešimų, bet ir išvadų, versijų, vaizdo ir garso įrašų, susijusius su tyrimu bei įvykio vietos apžiūra.

        Byloje taip pat nėra ir Lietuvos VRM padalinių tarnybinių raportų apie 1991-ųjų liepos 30 – 31-osios įvykius.

        Trūksta šitiek gausiai filmuotos medžiagos.

        Kur ji dingo, regis, nerūpi nei prokurorams, nei teismui.

        Byloje kažkodėl nėra ir to meto Muitinės departamento vadovybės tarnybinių pranešimų, susijusių su Medininkų posto užpuolimu.

        Byloje nėra VSD vadovybės tarnybinių bei operatyvinių pažymų apie Medininkų posto užpuolimą. Taigi byloje nėra žinių ir apie sovietų karinių pajėgų judėjimą 1991 m. liepos 30-31 d.d. įvykių Medininkų pasienio kontrolės poste metu (taip pat iki ir po žudynių).

        Medininkų bylą tyrusiems prokurorams neįdomu, ką veikė sovietų kariškiai tomis lemtingomis dienomis: kur važiavo, su kuo bendravo, ką šnekėjo telefonu?

        Medininkų bylą tyrusiems prokurorams nė motais, kokias versijas apie šias žudynes parengė to meto mūsų VSD, VRM, Muitinės departamento, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento specialistai?

        Sunku patikėti, bet byloje nėra net darbuotojų, dirbusių Vilniaus OMON nuo 1991-01-01 iki 1991-08-20, sąrašo.

        Prie baudžiamosios Medininkų bylos medžiagos neprijungta Vilniaus apygardos teismo baudžiamoji byla dėl Vilniaus OMON veiklos, kurioje kaltinimai pareikšti Vilniaus OMON darbuotojams A.Skliarui ir E.Petrauskui.

         Galima manyti, esą tai – tik papildomas ir visai nereikalingas balastas. Bet juk pas kai kuriuos Vilniaus omonininkus buvo rasti mūsų nužudytų pareigūnų ginklai.

         O šioje byloje tardyti omonininkai buvo apklausti ir apie Medininkų žudynių aplinkybes. Prokuroras R. Stankevičius tikino teismą, kad apie tokių apklausų buvimą Vilniaus OMON byloje jam nėra žinoma, nes jis "nedalyvavo šios bylos tyrime“. Anuomet teismas patikėjo prokuroro žodžiais net nesuabejojęs.

         Matyt, būtent šioji aplinkybė paskatino advokatus išsamiau susipažinti su Vilniaus OMON bylos medžiaga. Advokatai pateikė teismui prokuratūros nutarimą sudaryti prokurorų ir tardytojų grupę, į kurios sudėtį buvo įtrauktas savo dalyvavimą tyrime teismui paneigęs prokuroras Rolandas Stankevičius. Ar šis faktas nieko neatskleidžia?

        Byloje nėra organizacijos "Vienybė – Jedinstvo – Jednošč“ draugovininkų, buvusių šios organizacijos nariais nuo 1991-01-01 iki 1991-08-20, sąrašo. O juk tokį sąrašą mūsų slaptosios tarnybos tikrai turi.

       Ar toks sąrašas nebuvo pateiktas prokurorams ir teismui Sausio 13-osios byloje? Ar ir jis jau pradingo?


        Iš Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros ONKT departamento, Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro, Lietuvos ypatingojo archyvo – TSKP (LKP) neišreikalautos draugovininkų Subotino, P.Vasilenkos ir S.Gorbikov asmens bylos.

        Nors egzistuoja iki šiol deramai nepaneigta versija, esą prie Medininkų žudynių galėjo būti prisidėję ir to meto sovietiniai draugovininkai, nes būtent pas draugovininkus buvo rasti keli Medininkuose nužudytų mūsų vyrų ginklai.

        Kažkodėl iš Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos Atstatymo tarnyboje komisijos bei Policijos departamento Personalo tarnybos nepareikalauta Vilniaus OMON buvusių darbuotojų, kurie grįžo tarnauti į Lietuvos Respublikos vidaus reikalų sistemą, sąrašo ir jų parodymų apie Medininkų žudynių aplinkybes.

       Visi jie privalėjo būti apklausti ir tikrinami dėl galimo dalyvavimo Medininkų žudynėse. O gal ir tai nebuvo padaryta?

       Byloje nėra buvusių Vilniaus OMON pareigūnų B. Makutinovičiaus, V. Razvodovo, T. Gudaniec ir I. Bormontov asmens bylų.

       Byloje nėra duomenų, kiek kartų nuo 1991-ųjų iki 2007-11-28 metų buvusiam Vilniaus OMON vadui Boleslovui Makutinovičiui ir štabo viršininkui Vladimirui Rozvodovui buvo išduota Lietuvos Respublikos viza, ar jie kirto Lietuvos valstybinę sieną, o jei kirto – tai kiek laiko gyveno Lietuvoje.

       Kodėl byloje nėra duomenų, ar 1991.07.31 – 1991.08.31 Vilniaus miesto ligoninėse buvo gydomi asmenys dėl šautinių žaizdų, padarytų 5,45 mm kalibro ginklu?

       Kodėl byloje nėra Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros ONKT departamento ir Baltarusijos Respublikos milicijos pareigūnų, 1991-07-30 – 1991-07-31 budėjusių Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos pasienyje ties Medininkų muitinės postu ir apžiūrėjusių įvykio vietą iki atvykstant Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros tardymo operatyvinei grupei, apklausų protokolų?

       Kodėl byloje nėra teisės aktų (įsakymų, potvarkių), kurių pagrindu 1991 m. birželio – rugpjūčio mėnesiais, galiojant 1990-11-08 Lietuvos Respublikos laikinajam pasienio apsaugos tarnybos įstatymui (Žin., 1990, Nr.34-821), vietoj Krašto apsaugos departamento Pasienio apsaugos tarnybos darbuotojų Medininkų muitinės poste budėjo ARO rinktinės bei Kelių policijos pareigūnai?

       Galų gale byloje nėra duomenų apie tai, kodėl 1991-07-30 – 1991-07-31 Medininkų muitinės poste budėję ARO rinktinės pareigūnai bei Kelių policijos pareigūnai, priešingai oficialiai neginkluoto pasipriešinimo koncepcijai, buvo apginkluoti koviniais ginklais?

       Galų gale kodėl iki šiol nepareikalauta iš Krašto apsaugos ministerijos duomenų apie tą naktį (iš 1991-07-30 į 1991-07-31) į muitinės postą "Medininkai-2“ atvykusių ir apie tris valandas aplinkiniuose miškuose budėjusių Krašto apsaugos departamento pareigūnų Z.Ž., G.D. ir S.M. veiklos tikslus, "stebėjimo“ rezultatus bei sugrįžimo į būstinę tikslų laiką?

       Sunku patikėti, jog Medininkai-2 poste budėję mūsų “antrukai” nieko negirdėjo, nieko nematė. Pagaliau kur jie buvo visą likusį laiką ir ką darė iki sugrįžtant į Krašto apsaugos departamento būstinę Seimo 3-iuose rūmuose?

       Taip pat sunku patikėti, kad Medininkų bylą tiriantys pareigūnai iki šiol nepasirūpino, jog būtų atliktos balistinės ekspertizės dėl 5,45 mm kalibro šovinių tūtelių, rastų 1991-08-10 papildomos įvykio vietos apžiūros metu? Nesuprantama, kodėl nesiekta nustatyti, ar 5,45 mm kalibro šovinių tūtelės, rastos papildomos įvykio vietos apžiūros metu, nebuvo iššautos iš nužudytiesiems ARO rinktinės pareigūnams priskirtų tarnybinių automatų?

        Kodėl Medininkų bylą tiriantys prokurorai nepasirūpino, jog prie Medininkų žudynių baudžiamosios bylos būtų prijungta baudžiamoji byla, kurioje kaltinami Smotkinas ir keli kiti jo sėbrai dėl to, kad pas juos rasti Medininkų poste nužudytų mūsų pareigūnų ginklai?

        Prie baudžiamosios bylos neprijungta ir baudžiamoji byla dėl buvusios BTSR (dab. Baltarusijos Respublikos) Vidaus reikalų ministerijos milicijos pareigūno –  Fijasio (Fijaso) nužudymo Lietuvos Respublikos pasienyje aplinkybių.

        Neprijungta ir baudžiamoji byla dėl Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos deparamento valstybės sienos apsaugos posto pamainos viršininko G.Žagūnio nužudymo pasienio poste aplinkybių.

        Juk nuo pat pradžių viena iš pagrindinių ir iki dabar nepaneigtų versijų byloja apie galimą susidorojimą su Medininkų poste budėjusiais Lietuvos pareigūnais keršto tikslais. Jei ši versija paneigta, tai ar ne prokurorų pareiga teismui pateikti tokios versijos paneigimo įrodymus? Regis, nekaltumo prezumpcija šito įsakmiai reikalauja.

        Kodėl ne prokurorai, o advokatai reikalauja į pagalbą pasitelkti Teismo medicinos ir balistikos specialistus? Šių ekspertų atlikti eksperimentai galbūt padėtų išsiaiškinti šaudmenų, kuriais nužudytiesiems buvo padaryti šautiniai kūno sužalojimai, judėjimo trajektorijas, galimus šūvių atstumus. O kartu - patikslintų ir nužudymo vietą bei aplinkybes.

        Pavyzdžiui, derėtų atlikti šaudymo eksperimentą, ar naudojant "Makarov“ ir "Stečkin“ sistemų pistoletus su duslintuvu, t.y. prietaisu begarsiam šaudymui, ir 9 mm kalibro šovinius, realu mirtinai sužaloti žmogų peršaunant dar ir automobilio VAZ („Žiguli“) dureles (žmogus sėdi būtent tokiame automobilyje, jį ir dureles skiria 15-20 cm atstumas).

        Nesuprantama, kodėl neatliktas šaudymo eksperimentas siekiant nustatyti, ar asmuo, esantis 1,5-2 km atstumu nuo šaudymo vietos, geba tiksliai užfiksuoti šūvio momentą (šūvio garsą) ir tikslų šūvių skaičių, šaudant "Makarov“ ir "Stečkin“ sistemos pistoletais be duslintuvo, bei šaudant automatu AKM 7,62 mm kalibro, su savadarbiu duslintuvu ir AKMS. Arba 5,45 mm kalibro ginklu - AKS(U), be duslintuvo, kai šaudoma asmeniui netikėtu metu (paryčiais).

        Juk net keli liudytojai tvirtino teismui 1991 m. liepos 31 d. paryčiais girdėję šūvius žudynių vietoje. O kokiais ginklais buvo šaudoma, kokių ginklų šūvių garsą girdėjo liudytojai - nebeturi reikšmės?

        Gilinantis į šiuos advokatų klausimus belieka tik gūžčioti pečiais: kodėl šie eksperimentai iki šiol neatlikti? Juk prokuratūra šią bylą tiria dvidešimt metų. Per šį laikotarpį buvo galima atlikti tūkstančius pačių įvairiausių eksperimentų. Net ir ne itin svarbių. Bet, matyt, nebuvo noro.

        Be abejo, iš šių teismui pateiktų advokatų A.Marcinkevičiaus ir I.Botyrienės klausimų labiausiai akis bado faktas, jog tą lemtingąją naktį prie Medininkų posto greičiausiai buvo įrengtas slaptas postas tarp žudynių vietos ir posto „Medininkai 2“, kuriame budėjo keletas mūsų vyrų iš specialiųjų tarnybų. Sunku patikėti, jog jie nieko negirdėjo ir nieko nematė.

        Bet iki šiol advokatai neturi duomenų, ar tie vyrai buvo apklausti ir, jei buvo apklausti, kur paslėpti jų parodymai? O jei tie mūsų vyrai, budėję pasaloje, iki šiol deramai ir visapusiškai neapklausti, tai kyla dar viena mįslė – kodėl?

2011.03.28

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 22 Lap 2012 00:02 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Buvęs operatyvininkas: Medininkų byla pradėta vilkinti dar 1992-aisiais


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=60049735

Giedrius Vitkauskas, LRT televizijos Naujienų tarnyba,
www.lrt.lt
2012 m. lapkričio 21 d. 20:41

Praėjus pusmečiui po Medininkų tragedijos žudikus išaiškinęs operatyvininkas kaltina Lietuvos prokurorus vilkinus bylą. Esą po žudynių jam su kolegomis Latvijoje pavyko atskleisti tikruosius žudikus. Tačiau šią medžiagą parvežus į Lietuvą, bylos tyrimas netrukus buvo sustabdytas, praneša „Panorama“.

Lietuvos apeliaciniame teisme, nagrinėjant Medininkų žudynių bylą, liudijęs buvęs operatyvininkas suabejojo Lietuvos prokurorų tinkamu darbu tiriant Lietuvą sukrėtusį nusikaltimą.

Teisme buvęs Lietuvos policijos operatyvinis įgaliotinis Vidas Pukenis tikino, kad tikruosius 7 Lietuvos pareigūnų žudikus pavyko atskleisti 1992-aisias Rygoje. Čia, po operatyvių veiksmų, pasitvirtino, kad žudynėse dalyvavo smogikai iš Rygos „Omon“, kurie nurodymus gavo iš tuometinės Sovietų sąjungos vidaus reikalų ministerijos, Rygos ir Vilniaus „Omon“ vadų.

Tačiau esą grįžus į Lietuvą ir perdavus šią operatyvinę informaciją, jau po mėnesio Medininkų byla buvo sustabdyta.

Buvęs pareigūnas kitoje byloje buvo suimtas dėl tarnybinių įgaliojimų viršijimo, o Medininkų byloje kaip liudytojas apklaustas tik po daugiau nei 19 metų.

„Kai gavome tą operatyvinę informaciją viskas mums buvo aišku. Neaišku – kas prokuratūrai iki šio laiko buvo neaišku. Po šitos pažymos baudžiamoji byla buvo sustabdyta po mėnesio, o dar po mėnesio aš buvau areštuotas. Dėl tarnybinių įgaliojimų viršijimo“, – teigia V. Pukenis.

Buvęs policijos operatyvinis įgaliotinis sako, kad jei ne prokurorų neveiklumas būtų teisiamas ne tik Konstantinas Michailovas, bet ir kiti Medininkų žudynių dalyviai - Aleksandras Ryžovas, Česlavas Mlynikas ir Andrejus Laktionovo.

Baigti Medininkų bylos tyrimą dėl šių omoninkų iki šiol trukdo Rusijos prokurorai, ignoruojantys prašymus išduoti kaltinamuosius.

„Dabar yra nuosprendyje, buvo surašyta prieš 20 metų surašyta. Bereikėjo tik juos atsivežti, mes būtume juos atsivežę, ir, manau, kad jie būtų jau nuteisti, o tuo metu bausmė buvo iki 15 metų laisvės atėmimo arba sušaudymas. Manau, kad jei nebūtume areštavę, jo čia nebūtų – jis jau būtų sušaudytas“, – teigė buvęs operatyvininkas V. Pukenis.

„Nedaryčiau tokių išvadų: remiantis šia išvada galima buvo visus suimti ir nuteisti. Tam kad tyrimą baigti kaltinamajam aktui surašyti, reikėjo žymiai daugiau duomenų, kai jie buvo surinkti tai ir buvo priimtas sprendimas“, – aiškinasi Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda.

Beveik 6 metus Lukiškėse kalinamas vienintelis Lietuvos teisėsaugai pasiekiamas Medininkų bylos dalyvis buvęs Rygos „omonininkas“ Konstantinas Michailovas jau nuteistas iki gyvos galvos.

Šį nuosprendį yra apskundę ir Michailovo gynėjai, kurie prašo jį išteisinti, ir prokurorai, prašantys Michailovą teisti ne tik dėl nužudymo, bet ir dėl karo nusikaltimų bei nusikaltimų žmogiškumui.

www.lrt.lt

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

galima priminti
2012-11-21 20:56


Buvęs operatyvininkas: Medininkų byla pradėta vilkinti dar 1992-aisiais...

Galima priminti, kad Generalinei prokuratūrai tada vadovavo "didysis kovotojas prieš mafiją" - A.Paulauskas, KGB pulkininko sūnelis.

Tomas J.
2012-11-21 21:35


Akivaizdu, kad Lietuvos prokuratūra, kaip ir kitos teisėsaugos įstaigos, visą laik yra niekšų rankose. Dabar - taip pat.

Juk visus teisėsaugos įstaigų vadovus, pavaduotojus parenka nelojalūs Lietuvai žmonės - okupacijos laikų kolaborantai, TSKPistai ar šiaip komuniagų ir KGBistų draugai (V.Adamkus, KGBistus medaliais ordinais apdalijęs).

Kad ir pirmasis nepriklausomos Lietuvos Generalinis prokuroras: TSKP narys.. LKP CK darbuotojas, KGB pulkininko sūnus.

Kaip toks galėjo tikti rinkimus laimėjusiam Sąjūdžiui?!

Tačiau nėr ko stebėtis, - tas pats Sąjūdžio patriarchas ir už dabartinę Prezidentę, TSKPistę aktyvistę D.Grybauskaitę agitavo balsuoti.

Ar žinote, ką padarė TSKPistė aktyvistė su A.Valantinu, tikrai vilkinusiu Medininkų bylą (kai buvo GP vadovas)?

Paskyrė jį teisėju, o po kurio laiko pakylėjo pareigose - dabar jis jau Apygardos teismo teisėjas...

Kol tskpistų aktyvistų, kolaborantų tautos priešų už grotų nesukišim revoliucijos būdu, - tol Lietuva bus nusikaltėlių rankose, nusikaltėlių valdoma, be jokio teisingumo.

kablys
2012-11-21 22:24


Ar paviešinus prokurorų pavardes, "numarinusių" Medininkų žudynių bylą, neišaiškės, kad tie patys prokurorai tyrė VSD plk. V.Pociūno žūties aplinkybes Breste, kai byla keturis kartus buvo nutraukiama ir tik a.a. našlės Pociūnienės dėka vėl būdavo atnaujinamas tyrimas

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 08 Vas 2013 13:11 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
MEDININKŲ MĮSLĖS

http://www.akcentai.info/index.php/comp ... nku-misles


Straipsnių ir dokumentinių video rinkinys

Niekas šiame pasaulyje taip sunkiai nesurandama, kaip tiesa.
Vašingtonas Irvingas

1991 metų liepos 31-osios rytą Medininkų pasienio posto buvo užklupti ir sušaudyti septyni tą naktį budėję pareigūnai, aštuntas tik stebuklu išvengė mirties.

Ar mes kada nors sužinosime tikrąją tiesą apie Medininkų tragediją..?

Fimas MEDININKŲ MĮSLĖS - portale balsas.lt pateikiama visa net 1,5 valandos trunkančio dokumentinio filmo versija.

63 Medininkų byla – mistifikacija ar falsifikacija?
Medininkų žudynių vietos vaizdo juostoje akivaizdžiai matyti, kad dešinėje pusėje prie įėjimo į vagonėlį nėra nei skuduro, nei laikrodžio, tačiau šis vaizdo įrašas kaip įrodymas nėra vertinamas, nes sugriūtų visa oficialioji Medininkų bylos versija. Stop kadras iš byloje esančios video medžiagos

[Daugiau...]

62 Prof. V.Landsbergis: „Ar Generalinė prokuratūra lig šiol tebėra A.Paulausko prokuratūra, gali atsakyti tik pati prokuratūra“
Prof. V.Landsbergis mano, kad D.Valys turėtų darbais parodyti, kieno yra Generalinė prokuratūra - A.Paulausko ar Lietuvos? Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis mano, kad rezonansinės bylos Lietuvoje atsiskleis tuomet, kai Medininkų byla pajudės visa apimtimi - įskaitant ir tyrimą, kodėl buvo taip blogai tiriama.

[Daugiau...]

61 Detektyvas su dingusia Medininkų žudynių vietos vaizdo juosta tęsiasi: atsirado dar vienas montažas
Tiek Apeliaciniam Teismui pateiktame 9 minučių montaže, tiek paskutiniame 41 minutės montaže vaizdas iš Medininkų žudynių vietos pagal laikmatį pradedamas rodyti 8.58 val. Stop kadras iš paskutinio 41 min. trukmės montažo vaizdo juostos.

[Daugiau...]

60 V.Landsbergis: „Aš jau daugiau negu dešimt metų raginu tirti Medininkų bylos tyrėjus“
Paaiškėjus, kad Medininkų žudynių byloje yra dingę svarbūs įkalčiai – tiek buvusio Lavoriškių muitinės posto viršininko Vytauto Petruškevičiaus filmuota Medininkų žudynių vietos vaizdo juosta, tiek buvusio VRM pareigūno Jurijaus Pivoriūno nufilmuoti pirmieji Tomo Šerno parodymai, duoti ligoninės reanimacijos palatoje, buvęs Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis "Karštam komentarui" išsakė nuomonę, kad reikia tirti pačius Medininkų žudynių bylos tyrėjus.

[Daugiau...]

59 A.Butkevičius: „Aš pats prokuratūroje su prokuroru Astaška tą V.Petruškevičiaus kasetę žiūrėjau“
Audrius Butkevičius demaskavo prokuratūros melą. Generalinės prokuratūros melas dėl dingusios V.Petruškevičiaus nufilmuotos Medininkų žudynių vietos vaizdo kasetės – esą šitos vaizdo juostos prokuratūra neturėjo - demaskuotas: būtent pagal šią vaizdo medžiagą prokuratūroje buvo apklausinėjamas buvęs Krašto apsaugos departamento vadovas Audrius Butkevičius.

[Daugiau...]

58 Pirmąją T.Šerno apklausą nufilmavęs J.Pivoriūnas: „Kokie dar lydraščiai?!“
Vyčio kryžiaus ordino kavalierius Jurijus Pivoriūnas nesupranta, kaip iš Medininkų žudynių bylos galėjo dingti reanimacijos palatoje Tomo Šerno duoti pirmi parodymai, nufilmuoti J.Pivoriūno.

[Daugiau...]

57 Pirmąją T.Šerno apklausą nufilmavęs J.Pivoriūnas: „Aš nenoriu dingti, kaip dingsta vaizdo juostos Medininkų byloje”
"Kai atvykau saugoti Tomo Šerno, pamačiau, kad likęs gyvas ne vienas, o du gyvi", - redakcijoje pasakojo pirmąją Tomo Šerno apklausą nufilmavęs buvęs VRM pareigūnas J.Pivoriūnas.

[Daugiau...]

56 Detektyvas su Medininkų žudynių vietos vaizdo įrašu tęsiasi – svarbų įkaltį galėjo pradanginti buvęs Muitinės departamento vadovas V.Valickas?
Medininkų žudynių vietos maketas. Praėjusių metų gruodžio 14 d. Lietuvos Apeliaciniame Teisme paaiškėjus skandalingam faktui – kad peržiūrėtas 9 minučių Medininkų žudynių vaizdo įrašas nėra buvusio Lavoriškių muitinės posto viršininko Vytauto Petruškevičiaus, pirmo nufilmavusio įvykio vietą, vaizdo įrašas, o keliomis valandomis neaišku kieno filmuotų atskirų kelių vaizdo įrašų montažas, prasidėjo dingusio įrašo paieškos.

[Daugiau...]

55 Medininkų byla: contradictio ad absurdum
Iki šiol, susidaro įspūdis, tiesos Medininkų byloje reikia tik advokatui A.Marcinkevičiui - valstybė nelaiko prestižu reikalu ištirti šios rezonansinės bylos.

[Daugiau...]

54 Medininkų byla: nuo kada leidžiama nuteisti žmogų iki gyvos galvos be jokių tiesioginių įrodymų?
Konstantinas Michailovas nuteistas iki gyvos galvos nesant nė vieno tiesioginio įrodymo - net T.Šernas, atsigavęs po sąmonės praradimo, prieš vežant operuoti į Kauną prokuratūros tyrėjui ir ne vieno liudininko akivaizdoje pasakė visai kitą žudiko pavardę. Paradoksas - tą T.Šerno įvardintą žudiką prokuratūra įformino ... slaptuoju liudytoju.

[Daugiau...]

53 Generalinė prokuratūra: „Nėra jokio pagrindo teigti, kad V.Petruškevičiaus darytas vaizdo įrašas dingo iš prokuratūros“
Kilus skandalui dėl dingusio vieno iš svarbiausių Medininkų bylos įkalčių – buvusio Lavoriškių muitinės posto viršininko V.Petruškevičiaus filmuotai Medininkų žudynių vietos vaizdo juostai, Generalinė prokuratūra teisinasi, kad tokio vaizdo įrašo Medininkų byloje iš viso nebuvo

[Daugiau...]

52 Detektyvas Generalinėje prokuratūroje: tai ar bus tiriama, kur dingo svarbus Medininkų bylos įkaltis?
Gruodžio 14 d. Lietuvos Apeliaciniame Teisme paaiškėjus skandalingam faktui – kad Generalinė prokuratūra į Medininkų žudynių bylą teisme nėra pateikusi pirmojo, buvusio Lavoriškių muitinės posto viršininko V.Petruškevičiaus filmuoto vaizdo įrašo, o pateiktasis įrašas, kaip paaiškėjo teisme, visiškai ne tas – tą patvirtino 9 minučių trukmės įrašą peržiūrėjęs liudininkas V.Petruškevičius, prasidėjo įrašo paieškos. Kur dingo vienas svarbiausių bylos įkalčių?

[Daugiau...]

51 Medininkų žudynių byla: kai politikavimas nustelbia sveiką protą
Konservatorė Rasa Juknevičienė dar prieš 10 metų kėlė skandalą dėl dingusio Medininkų žudynių vietos vaizdo įrašo, o kai dabar teisme paaiškėjo, jog to įrašo byloje iš tiesų nėra, tyli tarsi būtų "Kremliaus pabučiuota".

[Daugiau...]

50 A.Marcinkevičius: „Medininkų byla yra neabejotinas „brandos“ egzaminas visai Lietuvos teisingumo sistemai ir jos sudėtinėms dalims“
Arūnas Marcinkevičius - ne šiaip paprastas advokatas: tai buvęs Generalinės prokuratūros prokuroras, kuris tyrė bylas ne politiškai, o pagal įkalčius, ir todėl "paulauskinei" prokuratūros sistemai buvo priverstas pasakyti "viso gero".

[Daugiau...]

49 Pirmasis Medininkų žudynių vietą nufilmavęs V.Petruškevičius: „Mane pirmą sykį apklausė dabar. Teisme“
Buvęs Lavoriškių muitinės posto viršininkas V.Petruškevičius buvo pirmas, dar ankstyvą 1991-ųjų liepos 31 d. rytą nufilmavęs Medininkų žudynių vietą. Tačiau jo filmuota vaizdo juosta dingo, o prokuratūra šio svarbaus liudininko net nesiteikė apklausti.

[Daugiau...]

48 Kodėl karo nusikaltimu pripažinta Medininkų žudynių byla nagrinėjama ne Hagos tarptautiniame kariniame tribunole, o Lietuvoje?
Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių – kuo daugiau teismo posėdžių, tuo stiprėja įspūdis, kad rezonansinė Medininkų žudynių byla, kuri Apeliaciniame Teisme buvo perkvalifikuota į karo nusikaltimą, nėra ištirta, į daug klausimą – iki šiol taip ir neatsakyta.

[Daugiau...]

47 Kodėl karo nusikaltimu pripažinta Medininkų žudynių byla nagrinėjama ne Hagos tarptautiniame kariniame tribunole, o Lietuvoje?
Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių – kuo daugiau teismo posėdžių, tuo stiprėja įspūdis, kad rezonansinė Medininkų žudynių byla, kuri Apeliaciniame Teisme buvo perkvalifikuota į karo nusikaltimą, nėra ištirta, į daug klausimą – iki šiol taip ir neatsakyta. Šiandien paaiškėjo, kad pirmoji Medininkų žudynių vaizdo juosta, kurią nufilmavo anksti ryte į Medininkų pasienio postą netrukus po kruvinų žudynių atvykęs tuometinis Lavoriškės muitinės posto viršininkas Vytas Petruškevičius, - iš Generalinės prokuratūros dingusi, o pats V.Petruškevičius prokuratūroje apskritai neapklaustas. Ir iš viso – byloje, advokato A.Marcinkevičiaus teigimu, neapklausta daug svarbių liudytojų.

[Daugiau...]

46 Skandalas: Generalinėje prokuratūroje dingo buvusio Lavoriškių posto viršininko filmuotas Medininkų žudynių vietos vaizdo įrašas
Paaiškėjo, kad Generalinė prokuratūra pradangino svarbų Medininkų žudynių įkaltį – buvusio Lavoriškių muitinės posto viršininko Vyto Petruškevičiaus filmuotą Medininkų žudynių vietos vaizdo medžiagą. Vytas Petruškevičius buvo pirmasis, nufilmavęs Medininkų tragedijos vietą. Šis skandalingas faktas paaiškėjo šiandien, Apeliaciniame Teisme, nagrinėjant nuteisto iki gyvos galvos Medininkų byloje K.Michailovo skundą ir peržiūrėjus teismo posėdyje Generalinės prokuratūros teismui pateiktą „V.Petruškevičiaus filmuotą vaizdo įrašą“.

[Daugiau...]

45 MEDININKŲ ŽUDYNIŲ BYLA: dvigubi standartai, išankstinės nuostatos ir spaudimas Latvijai
Šių metų rudenį sukaks lygiai penkeri metai, kai Vilniaus Lukiškių tardymo izoliatoriuje kalinamas buvęs Rygos OMON milicininkas Konstantinas Michailovas – Nikulinas. Tai užtektinai ilgas laikotarpis, kurio, regis, turėjo užtekti lietuviškosios Temidės atstovams pateikiant aiškius atsakymus į svarbiausius rezonansinės Medininkų žudynių bylos klausimus.

[Daugiau...]

44 VIEŠAS KREIPIMASIS

[Daugiau...]

43 Generalinė prokuratūra griebiasi šiaudo Medininkų byloje – bando K.Michailovui pritaikyti karo nusikaltimus
Generalinės prokuratūros ONTT prokuroras Mindaugas Dūda pareiškė, kad kreipėsi į kolegas Latvijoje, prašydamas Latvijos leidimo leisti teisti įtariamąjį Medininkų byloje Konstantiną Michailovą už karo nusikaltimus. Mat karo nusikaltimams nėra taikomas senaties terminas, o terminai pagal visus BK straipsnius, už kuriuos yra teisiamas K.Michailovs, jau seniai yra suėję.

[Daugiau...]

42 Medininkų žudynių byloje labiausiai nepasitikima Tomo Šerno parodymais?
Kaip besvarstytume, o Medininkų žudynių byloje – per daug dviprasmybių ir nelogiškumų. Apie kai kurias pečiais gūžčioti verčiančias Lietuvos Generalinės prokuratūros ir Vilniaus apygardos teismo išvadas visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt jau išsamiai rašė.

[Daugiau...]

41 Medininkų žudynių bylą tyrę prokurorai dar labiau susipainiojo
Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, vadovaujama teisėjo Aloyzo Kruopio, šių metų sausio 26-ąją pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą Nr. 1A-146/2012. Tai - skandalingoji Medininkų žudynių byla. Tikriausiai nereikia priminti, kodėl šią bylą apibūdiname būtent “skandalingosios” epitetu.

[Daugiau...]

40 Ką byloja apeliacinis prokurorų skundas Medininkų žudynių byloje (2)
2003 metų kovo 12-ąją Vilniaus OMON štabo viršininko Vladimiro Razvodovo asmeninis vairuotojas Tadeušas Gudaniecas davė parodymus, kad žudynių išvakarėse, tiksliau tariant – vėlai vakare, jis asmeniškai vežė tris kažkokius nežinomus asmenis į Medininkų postą. T.Gudaniecas – tai tas pats Vilniaus specialiosios paskirties milicijos būrio vairuotojas, kuris tuo pačiu tvirtino, jog niekad niekada į Medininkus nevežė K.Michailovo – Nikulino. Maža to, T.Gudaniecas pabrėžė, jog Konstantino niekad nėra regėjęs akyse.

[Daugiau...]

39 Ką byloja apeliacinis prokurorų skundas Medininkų žudynių byloje (1)
Šių metų sausio 26 dieną Lietuvos Apeliacinis teismas pradės svarstyti buvusio Rygos OMON milicininko Konstantino Michailovo – Nikulino skundą.

[Daugiau...]

38 Medininkų žudynių organizavimu įtariamo žmogaus pavardė buvo žinoma?
Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt ir laikraštis “XXI amžius” ne sykį rašė, jog šių metų gegužės mėnesį Medininkų žudynių bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas vis tik paliko daugybę neatsakytų klausimų. Taip pat nuošalyje paliktos ir versijos, jog galbūt Medininkų postą 1991-aisiais užpuolė visai ne Rygos OMON milicininkai. Šiandien skaitytojų dėmesiui pateikiame dar vieną pasakojimą, kuris leidžia manyti, jog Lietuvos teisėsauga išties ne viską padarė, ką privalėjo padaryti, ieškodama Medininkų žudikų.

[Daugiau...]

37 Kai teismo sprendimas “absoliučiai nesuprantamas”
Puikiai prisimename posakį apie neteisingoje vietoje padėtą kablelį, kuris kardinaliai pakeitė įtariamojo likimą. Vietoj išteisinamojo nuosprendžio kaltinamąjam buvo pritaikyta griežčiausia – mirties - bausmė.

[Daugiau...]

36 Ar į visus klausimus atsakyta nagrinėjant Medininkų bylą?
Kitą savaitę bus skelbiamas nuosprendis istorinėje Medininkų byloje. Galima manyti, kad bus paskelbtas griežtas nuosprendis vieninteliam bylos kaltinamajam – buvusiam Rygos OMON milicininkui Konstantinui Michailovui.

[Daugiau...]

35 Buvęs Rygos omonininkas Konstantinas Michailovas: “Generaliniam prokurorui iš anksto žinomas būsimojo nuosprendžio turinys”
Kreiptis į Jus mane paskatino 2011 m. balandžio 26-osios dienos Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro Dariaus Valio interviu dėl Medininkų bylos aplinkybių, dėl man pareikšto kaltinimo ir netrukus turimo paskelbti nuosprendžio. O taip pat - dėl toliau atliekamo ikiteisminio tyrimo šioje byloje. Ponas generalinis prokuroras savo interviu Lietuvos žurnalistams ir tuo pačiu visuomenei leido sau viešai pareikšti apie tai, kad:

[Daugiau...]

34 “Atimta galimybė atsakomybėn patraukti tikruosius kaltininkus”
Medininkų žudynių byla beveik baigta nagrinėti. Tokia Vilniaus apygardos teismo nuomonė. Praėjusią savaitę buvo išklausyta prokurorų Rolando Stankevičiaus ir Sauliaus Versecko kaltinamoji kalba. Praėjusią savaitę ginamąją kalbą perskaitė ir buvusio Rygos OMON milicininko Konstantino Michailovo – Nikulino advokatai Arūnas Marcinkevičius ir Ingrida Botyrienė. Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt šiandien skelbia advokatų A.Marcinkevičiaus ir I.Botyrienės perskaitytos ginamosios kalbos išvadas. Jose, be kita ko, tvirtinama, jog teismo procese buvo atimta galimybė atsakomybėn patraukti tikruosius Medininkų skerdynių kaltininkus.

[Daugiau...]

32 Medininkų žudynės turi savo braižą
Pirma, kas krenta į akis, kad Medininkų žudynės turi savo ryškų braižą – čia tarsi būta skerdynių. Dėl įvykio vietos apžiūros galiu pasakyti: labai informatyvūs galėjo būti kraujo lašų (purslų) tyškimų tyrimai. Mat kraujas tykšta visais atvejais: ant aukos kūno, drabužių, kitą auką, o tos aukos irgi - kitus objektus ir kitas aukas.

[Daugiau...]

31 Prokurorai siekia, kad buvęs Rygos OMON milicininkas į kalėjimą sėstų iki gyvos galvos
Jau galima nuspėti, koks greičiausiai bus Vilniaus apygardos teismo verdiktas. Mat prokurorai Rolandas Stankevičius ir Saulius Verseckas oficialiai pareikalavo, jog buvęs Rygos OMON milicininkas Konstantinas Michailovas – Nikulinas būtų baudžiamas griežčiausia bausme – kalėjimu iki gyvos galvos.

[Daugiau...]

30 “Nuo šito privalėjo prasidėti visas Medininkų bylos ikiteisminis tyrimas...”
Tinkamas pradinis tiriamos baudžiamosios veikos kvalifikavimas ir kruopšti profesionali įvykio vietos apžiūra, - pirmosios būtinos sąlygos sėkmingam nusikalstamos veikos atskleidimui, kaltų asmenų išaiškinimui ir patraukimui baudžiamojon atsakomybėn. Įrodymų rinkimas - aktyvi procesinė veikla.

[Daugiau...]

29 Kokių klausimų nenori girdėti Medininkų bylą tyrę prokurorai ( 2 )
Buvusį Rygos omonininką Konstantiną Michailovą – Nikuliną ginantys advokatai reikalauja, jog prie bylos būtų pridėtas buvusio tardytojo A.Astaškos pasirašytas baudžiamosios bylos Nr. 09-2-047-91 medžiagos, daiktinių įrodymų ir įrašų perdavimo lydraštis bei su bylos medžiaga perduotų daiktinių įrodymų apyrašai.

[Daugiau...]

28 Kokių klausimų nenori girdėti Medininkų bylą tyrę prokurorai ( 1 )
Medininkų žudynių byloje – naujas rimtas kaltintojų ir gynėjų susidūrimas. Buvusį Rygos OMON milicininką Konstantiną Michailovą Nikuliną ginantys advokatai Arūnas Marcinkevičius ir Ingrida Botyrienė Teismo kolegijai pateikė per tris šimtus papildomų klausimų.

[Daugiau...]

27 Neįminta posto “Medininkai 2” ir pasalos paslaptis
Buvusį Rygos OMON milicininką Konstantiną Michailovą – Nikuliną ginantys advokatai Medininkų žudynių bylą tiriantiems teisėjams pateikė per tris šimtus konkrečių prašymų. Daug?

[Daugiau...]

26 Medininkų žudynių bylą tiriantiems teisėjams – trys šimtai advokatų prašymų
Kovo 14-oji ir kovo 16-oji – ypatingos dienos tiems, kurie atidžiai domisi istorine ir tuo pačiu labai painia, sudėtinga Medininkų skerdynių byla.

[Daugiau...]

25 Medininkų byla: Istorinės tiesos paieškos ar specialiųjų tarnybų priedangos operacija?
Šių metų liepos pabaigoje jau dvidešimtąjį kartą minėsime tragišką Medininkų posto pareigūnų nužudymo sukaktį. Žvelgiant iš šalies, liūdnasis jubiliejus bus pagerbtas deramai. Juk Lietuvos oficialiosios struktūros lyg ir turi kuo didžiuotis. Mūsų darbštieji generalinės prokuratūros atstovai išaiškino bent vieną įtariamąjį. Tą įtariamąjį Latvijos teisėsauga mums maloningai perdavė.

[Daugiau...]

24 Medininkų bylos atgarsiai užsienyje
Apie Medininkų bylą ir buvusį Rygos omonininką Konstantiną Michailovą – Nikuliną mūsų internetinėje svetainėje ir laikraštyje „XXI amžius“ jau paskelbta užtektinai daug analitinių straipsnių. Regis, visos versijos ne tik aptartos, bet ir nuodugniai išnagrinėtos. Tačiau ar įmanoma painią Medininkų posto pareigūnų žudynių bylą išnarplioti iki galo? Taigi kiekviena diena atneša naujų, netikėtų, dar neanalizuotų versijų bei temų.

[Daugiau...]

23 Teisėjai karštligiškai skuba užversti paskutinįjį Medininkų žudynių bylos puslapį
Vos tik keletą savaičių neparašiau nė vieno straipsnio apie Medininkų žudynių bylos tyrimą, čia pat sulaukiau keisčiausių vertinimų. Man belieka tik džiaugtis, kad esama užtektinai daug žmonių, kuriems įdomi mano nuomonė apie neobjektyviai atliekamą šios rezonansinės bylos tyrimą ir kuriems “ne tas pats”, nustojau ar nenustojau domėtis buvusio Rygos omonininko Konstantino Michailovo – Nikulino likimu.

[Daugiau...]

22 Medininkų byla: desperacija ar įrodymų klastojimas?
Rezonansinėje Medininkų byloje – dar vienas keistas prokurorų žingsnis. Sausio 19-ąją oficialiame teismo posėdyje prokurorai Rolandas Stankevičius ir Saulius Verseckas paprašė, kad teisėjai prie bylos medžiagos prijungtų liudininkų Vido Pukenio ir Gedimino Adiklio apklausų protokolus.

[Daugiau...]

21 Mindaugo iš Šiaulių parodymai dėl Medininkų pareigūnų žudynių
Tądien Mindaugas iš Šiaulių “Žinių radijo” laidoje telefonu tvirtino, jog nei Lietuvos prokuratūra, nei Lietuvos teismas visiškai nenori ištirti realių faktų, kaip gi iš tiesų klostėsi įvykiai tą tragišką dieną Medininkuose.

[Daugiau...]

20 Kaltinamasis aktas dėl Medininkų žudynių primena prastą rašinį
Kiekvienas žurnalistas žino, jog rašant kritinio pobūdžio straipsnį be įrodymų išsiversti neįmanoma. Jeigu tekste tvirtinama, kad Petraitis ar Jonaitis nusižengė įstatymui, čia pat, greta, privalu pateikti duomenis, kuriais remiantis teigiama, esą publikacijos herojus ar herojai yra nusikaltėliai.

[Daugiau...]

19 Konstantinas Michailovas – Nikulinas: “Neprivalau įrodinėti savo nekaltumo”
2011-01-10 vykusiame teismo posėdyje kolegijos pirmininkė Sigita Bieliauskienė paskelbė apie liudytojų apklausos pabaigą, palikdama teismo posėdyje neapklaustais apie 100 valstybės kaltinimo liudytojų, kurių parodymai išdėstyti kaltinamajame akte, o jie patys nurodyti kviestinų į teismo posėdį liudytojų sąraše. Tokiu būdu ši kolegija neabejotinai sąmoningai atėmė mano teisę apklausti valstybės kaltinimo liudytojus teismo posėdyje ir nuodugniai patikrinti jų parodymus bei jų reikšmę ir sąryšį su man pateiktu kaltinimu, įvykdžius žmogžudystę. Tokiu būdu kolegija, pažeisdama Lietuvos BPK ir Žmogaus teisių Konvencijos normas, atėmė iš manęs teisę į savalaikę ir veiksmingą gynybą.

[Daugiau...]

18 „Nesu nusikaltęs Lietuvai ir jos žmonėms“
Taip pavadintas išskirtinis buvusio Rygos omonininko Konstantino Michailovo interviu, duotas portalui Slaptai.lt. Naujųjų metų išvakarėse, teismo leidimu, videostudijos „SLAPTAI“ žurnalistas Gintaras Visockas susitiko su Lukiškių tardymo izoliatoriuje ketvirtus metus be teismo verdikto kalinamu buvusiu Rygos OMON milicininku Konstantinu Michailovu - Nikulinu.

[Daugiau...]

17 Kodėl dešimtmetį slėpti liudytojo Vladislavo Pužajaus parodymai apie Medininkų žudynių dalyvius?
Praėjusią savaitę šių eilučių autorius turėjo retą galimybę – išsamiai susipažinti su buvusio OMON milicininko Vladislavo Pužajaus parodymais. Omenyje turiu 2001-ųjų vasario 15-ąją, kai mūsų pareigūnai V.Pužajų apklausė Lietuvos ambasadoje Maskvoje. Apklausa surengta svečių kambaryje, ji buvo filmuojama. Apklausoje dalyvavo Lietuvos Generalinės prokuratūros prokurorai Rolandas Stankevičius, Antanas Stepučinskas bei tuometinis mūsų ambasados Rusijoje darbuotojas Mindaugas Ladyga.

[Daugiau...]

16 Medininkų byloje laukiama buvusio Rygos OMON milicininko K.Michailovo – Nikulino mirties?
Paskutiniuosiuose Medininkų bylos teismo posėdžiuose buvęs Rygos OMON milicininkas Konstantinas Michailovas – Nikulinas vis dažniau skundžiasi sveikata. Ir vis dažniau pageidauja atidėti teismo posėdį. Arba prašo bylą nagrinėti be jo paties, kai tai padaryti įmanoma teisiškai.

[Daugiau...]

15 Medininkų žudynių byloje – skandalinga anoniminio liudininko apklausa
Medininkų žudynių byloje – dar vienas grubus teisinis nesusipratimas. Šių metų lapkričio 17-ąją į Vilniaus apygardos teismą duoti parodymų buvo iškviestas įslaptintas anoniminis liudytojas Nr. 12.

[Daugiau...]

14 Medininkų žudynių bylą tyrusiems prokurorams liudininkai pažėrė nepalankių staigmenų
Per paskutiniąsias tris - keturias savaites Medininkų žudynių bylą nagrinėjanti Vilniaus Apygardos teismo kolegija apklausė vos keletą liudininkų. Tačiau pastarųjų liudininkų parodymai – sensacingi. Jie nepalankūs prokurorų Rolando Stankevičiaus ir Sauliaus Versecko teikiamai kaltinimo versijai, esą Medininkų žudynėse galėjo dalyvauti tik Rygos OMON smogikai.

[Daugiau...]

13 Medininkų skerdynių bylos proceso ypatumai – sveiku protu sunkiai besuvokiami
Žurnalistui dalyvauti teismo posėdžiuose – menkas malonumas. Visuomet. Net nesvarbu, stambi ar menkutė byla nagrinėjama. Neigiamos emocijos kaupiasi vien dėl to, kad tenka išgirsti mažų mažiausiai vieną negražią istoriją.

[Daugiau...]

12 Tamsioji Medininkų žudynių bylos pusė
Rugsėjo pirmosiomis dienomis po trumpų vasaros atostogų mūsų teismas vėl atsivertė garsiosios Medininkų žudynių bylos tomus. Tačiau prognozuoti, kada teisėjai paskelbs galutinį nuosprendį, - keblu. Iki šiol liko neapklausta beveik šimtas į posėdžius kviesti numatytų liudininkų. Taip pat lieka miglotas Lukiškių tardymo izoliatoriuje įkalinto buvusio Rygos OMONo milicininko Konstantino Michailovo – Nikulino likimas. Buvusio omonininko advokatai Arūnas Marcinkevičius ir Ingrida Botyrienė teigia, jog byloje nėra nė vieno fakto, leidžiančio manyti, jog K.Michailovas prisidėjo prie Medininkų skerdynių. Tuo tarpu prokurorai laikosi kardinaliai priešingos pozicijos.

[Daugiau...]

11 Konstantinas Michailovas – Nikulinas: “prašau mane paleisti iš suėmimo”
Šių metų liepos 14-ąją buvęs Rygos OMON milicininkas Konstantinas Michailovas Vilniaus Apygardos teisme perskaitė prašymą, kodėl jam negali būti pratęsta griežčiausia kardomoji priemonė - suėmimas.

[Daugiau...]

10 Medininkų žudynių byloje – vis daugiau neaiškumų ( 1 )
Po Medininkų žudynių praėjo beveik du dešimtmečiai. Ši rezonansinė byla nūnai analizuojama Lietuvos teisme. Teisėjai jau spėjo apklausti 99 iš 224 liudininkų. Kai kuriuos – ne po vieną kartą. Teisminio proceso metu liko apklausti bemaž dar gerokai virš šimto liudininkų. Už grotų įkalintas kaltinamasis – buvęs eilinis Rygos OMON milicininkas Konstantinas Michailovas – Nikulinas.

[Daugiau...]

9 Kodėl buvęs omonininkas Konstantinas Michailovas – vis dar už grotų?
Buvusio Rygos OMONo milicininko Konstantino Michailovo (Nikulino) byla mįslinga. Ją derėtų priskirti būtent prie tų rezonansinių tyrimų, kuriuose neaiškumų žymiai daugiau nei atsakytų klausimų. Vieno tokio keisto nutikimo liudininku tapau šių metų birželio 3-iąją. Tądien Apeliaciniame teisme buvo svarstoma, ar šis rusų tautybės vyras, kurį Lietuvos teisėsauga kaltina dalyvavus Medininkų žudynėse 1991-ųjų liepos 31-ąją, pagrįstai jau du su puse metų įkalintas Lukiškių tardymo izoliatoriuje, nors jo kaltė dar neįrodyta ir nežinia, ar kada nors bus įrodyta.

[Daugiau...]

8 Advokatas Arūnas Marcinkevičius: "Lietuvos visuomenė yra klaidinama"
Šiandien visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia buvusį Rygos OMON milicininką Konstantiną Michailovą (Nikuliną) ginančio advokato Arūno Marcinkevičiaus viešą laišką, adresuotą Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Manome, kad laiškas sudomins visus, kurie domisi Medininkų žudynių bylos tyrimo peripetijomis ir nuoširdžiai nori išsiaiškinti, kas gi iš tikrųjų kaltas dėl mūsų pareigūnų mirčių. Ši tema ypač aktuali šiandien, praėjus dviems dešimtmečiams. Mat į kai kuriuos klausimus vis dar neturime konkrečių, išsamių atsakymų.

[Daugiau...]

7 Ar Rusija paliks neprofesionaliai ištirtą Medininkų bylą politikos užribyje?
Medininkų bylos tyrimo keistenybės – ne vien Lietuvos vidaus reikalas. Turiu pagrindo manyti, jog šią temą gali pradėt eskaluoti įtakingi Rusijos leidiniai, įskaitant ir populiarias televizijas, ir milijoninius tiražus skaičiuojančius internetinius

[Daugiau...]

6 Kodėl įkalintas buvęs omonininkas Konstantinas Michailovas (Nikulinas)?
K.Michailovui patekiamų kaltinimų nepatvirtina ir nė vienas iki šiol apklaustas liudytojas. Net ir įslaptinti liudytojai tvirtino nieko nežiną, ar K.Michailovas dalyvavo žudynėse. O juk liudytojų iš viso – per šimtą. K.Michailovą ginatys advokatai Arūnas Marcinkevičius ir Ingrida Botyrienė akcentavo, kad įtariamojo neatpažino ir vienintelis po Medininkų skerdynių išlikęs gyvas mūsų pareigūnas – Tomas Šernas, kurio parodymų nuoširdumu abejoti netenka. 1992 metų vasario 26-ąją duotų parodymų metu T.Šernas neatpažino K.Michailovo nuotraukose, kurios jam buvo parodytos. Užtat T.Šernas atpažino kitus asmenis.

[Daugiau...]

5 Kas nulėmė nuosprendį Medininkų byloje: Temidės grimasos ar intrigos?
Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyrius pagarsėjęs savo keistomis nutartimis ir nuosprendžiais. Štai tik keli paskutinieji atvejai: Vilniaus Apygardos teismo teisėja Virginija Švedienė sudėtingoje terorizmo byloje akivaizdžiai trukdo liudininkei išdėstyti visas aplinkybes, kurias ji norinti papasakoti teismui, o to paties teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Stasys Lemežis milžiniška bauda baudžia žurnalistą ne už tai, ką šis konkrečiai parašė, bet už tai, ką galėjo pamanyti kažkokie “statistiniai skaitytojai”.

[Daugiau...]

4 Baltijos rusakalbių teisių gynimo organizacija buvo prisiėmusi atsakomybę už Medininkuose pralietą kraują
Netikiu, kad Lietuvos generalinė prokuratūra nuoširdžiai siekia išaiškinti bei nubausti Medininkų skerdynių kaltininkus. Netikiu ir dabar, kai pareikšti įtarimai dar trims buvusiems omonininkams. Regis, turėtume džiaugtis. Bet pasididžiavimo, esą lietuviškoji Temidė kryptingai, principingai lipa tikriesiems žudikams ant kulnų – nėra. Jau vien dėl to, kad šiandien akivaizdus dar vienas mūsų aplaidumas narpliojant amžiaus bylą.

[Daugiau...]

3 Medininkų tragedijos minėjimo išvakarėse – keistas prokurorų žingsnis
Medininkų nelaimės minėjimas – čia pat. Liepos 31-ąją ir vėl prisiminsime tragiškąją naktį, nusinešusią septynių mūsų muitinės ir pasienio pareigūnų gyvybes. Prisiminsime jau dvidešimtąjį kartą.

[Daugiau...]

2 Ar bus atskleista tiesa apie Medininkų žudynes?
2011 m. gegužės 6 d. (penktadienio) Žinių radijo laida "Raktas" (ved. Audrys Antanaitis). Tema - "Ar bus atskleista tiesa apie Medininkų žudynes?". Dalyvauja žurnalistas Gintaras Visockas, advokatas Arūnas Marcinkevičius. Kviesti LR Generalinės prokuratūros pareigūnai dalyvauti laidoje atsisakė...

ved. Audrys Antanaitis
2011-05-06
Žinių radijas

1 Kodėl ginu buvusį Rygos omonininką Konstantiną Michailovą – Nikuliną
Gegužės 11-ąją Vilniaus Apygardos teismo kolegija, vadovaujama teisėjos Sigitos Bieliauskienės, skelbs nuosprendį istorinėje Medininkų byloje. Pažįstami kolegos žurnalistai vis dažniau teiraujasi, koks, mano manymu, bus nuosprendis. Atsakymas toks: vilčių, jog buvusį Rygos OMON milicininką Konstantiną Michailovą – Nikuliną išteisins, beveik nėra.

[Daugiau...]

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Lap 2013 00:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Medininkų byloje liudijęs buvęs muitinės vadovas V.Valickas: „Aš noriu gyventi“


http://www.komentaras.lt/naujienos/medi ... 0%9C?lang=

2013-11-22 17:07
Naujienos | Komentarų (189)

Paveikslėlis

Buvęs muitinės vadovas Valerijonas Valickas "viską žino", bet "nori gyventi". KK nuotr.

Giedrė Gorienė

Lietuvos Apeliaciniam Teismui pradėjus aiškintis, kur dingo tuometinio Lavoriškių muitinės posto viršininko Vytauto Petruškevičiaus nufilmuota pirmoji Medininkų žudynių vaizdo juosta, kurią V.Petruškevičius teigė perdavęs Muitinės departamento vadovui, į Apeliacinio Teismo posėdį penktadienį liudyti buvo iškviestas pirmasis nepriklausomos Lietuvos muitinės vadovas Valerijonas Valickas. Jo apklausa truko daugiau nei tris valandas.

V.Valickas akivaizdžiai jaudinosi, o vienu momentu net buvo padaryta 10 minučių pertrauka – kad liudininkas nusiramintų.

Tačiau po V.Valicko parodymų tapo akivaizdūs keli dalykai: pirma, kad V.Valickas ir V.Petruškevičius kalbėjo apie dvi skirtingas vaizdo kasetes, antra, V.Valickas iš esmės patvirtino T.Šerno parodymus apie „lietuviškai kalbėjusius užpuolikus“ - buvęs muitinės vadovas papasakojo, kad Lietuvos muitinės postus užpuldinėdavo ne tik OMON'as, bet ir lietuviškai kalbantys asmenys.

Dar daugiau – V.Valickas dėkojo teismui, kad pagaliau gavo galimybę papasakoti apie to meto įvykius: buvęs muitinės vadovas Medininkų byloje prokuratūros apklaustas nebuvo.

Kur dingo V.Petruškevičiaus filmuota kasetė?


Kaip jau rašėme, prieš metus Lietuvos Apeliaciniame Teisme buvo apklaustas buvęs Lavoriškių muitinės posto viršininkas Vytautas Petruškevičius, kuris pirmas atvyko į Medininkų žudynių vietą ir apie keturiasdešimt minučių ją filmavo.

Toliau, pasak liudytojo, grįžęs į Muitinės departamentą, jis tą savo nufilmuotą vaizdo juostą parodė muitinės vadovui ir dar keliems pareigūnams.

Tai, kad tokia V.Petruškevičiaus filmuota juosta egzistavo, patvirtino ir tuometinis Krašto apsaugos vadovas Audrius Butkevičius. Jis „Karštam komentarui“ papasakojo, jog tą V.Petruškevičiaus filmuotą pirminį Medininkų žudynių vaizdo įrašą jis žiūrėjo kartu su Medininkų bylą pačioje pradžioje tyrusiu prokuroru A.Astaška. Audriaus Butkevičiaus pasakojimas, kas buvo nufilmuota tame vaizdo įraše, sutapo su V.Petruškevičiaus liudijimu teisme.

„Įrašas buvo apie 35-45 min. trukmės, nes filmuodamas apėjau visą teritoriją, prie eglės radau pasalos vietą, stambiu planu pritraukiau joje paliktą mineralinio butelį“, - šiandien „Karštam komentarui“ dar kartą pakartojo Vytautas Petruškevičius.

Ta V.Petruškevičiaus filmuota Medininkų žudynių vietos vaizdo juosta buvo parodyta ir Aukščiausioje Taryboje. Kaip teisme yra liudijęs Audrius Butkevičius, tuo metu, kai jis atvyko į Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo posėdį kelios minutės po aštuonių, ten kaip tik tuo metu buvo peržiūrinėjama V.Petruškevičiaus filmuota vaizdo juosta. Ją žiūrėjo apie penkiolika AT deputatų, prezidiumo narių.

Taigi, V.Petruškevičiaus nufilmuota pirminė Medininkų žudynių vaizdo juosta buvo, bet... dingo.

Tačiau penktadienį Apeliaciniame Teisme V.Valickas bandė aiškinti, kad tos juostos, apie kurią liudijo tuos Medininkų žudynių įkalčius ir vaizdus filmavęs V.Petruškevičius ir kurią matė buvęs KAD vadovas Audrius Butkevičius ir dar 15 Aukščiausios Tarybos narių, apskritai net … nebuvę.

V.Valickas painiojosi


Pasak V.Valicko, buvusi visai kita juosta, 10-12 minučių trukmės, filmuota 1991 m. liepos 31 d.

Esą kai jis ryte sužinojo apie užpuolimą Medininkų poste, pamanė, kad tai vienas iš tų įprastų išpuolių, kurių būdavo maždaug kartas per savaitę. 9 val. jis išsiuntęs į įvykio vietą du kovos su kontrabanda skyriaus darbuotojus ir teisės skyriaus vadovą į Medininkų postą nufilmuoti užpuolimo.

Juosta, kurią jis peržiūrėjo Muitinės departamente, esą buvusi labai trumpa, 10-12 minučių, tačiau ji buvusi nufilmuota labai neprofesionaliai, todėl neturinti jokios reikšmės.

Pasak V.Valicko, jis į Medininkų postą nusiuntęs kovos su kontrabanda skyriaus du atstovus (o teisės skyriaus vadovas esą pats įsiprašė važiuoti), tačiau su juosta parvažiavo V.Petruškevičius.

Taigi, Apeliacinio Teismo posėdyje greičiausiai buvo kalbama apie skirtingas vaizdo juostas: tuo metu, kai V.Valicko išsiųsti pareigūnai išvyko filmuoti į Medininkų postą, su pirmine vaizdo medžiaga grįžo Lavoriškių posto viršininkas V.Petruškevičius. Nes V.Valickas, liudydamas, prisiminė, kad peržiūrint vaizdo medžiagą kabinete buvo ir V.Petruškevičius.

Akivaizdu, kad V.Petruškevičiaus filmuota medžiaga dingusi, kadangi teismui pateiktame apie 10 minučių trukmės vaizdo įraše, kuris penktadienį buvo peržiūrėtas teisme, už kadro V.Valickas atpažino kalbančius tuos du kovos su kontrabanda skyriaus pareigūnus, kuriuos jis su vaizdo kamera „Panasonic“ ir pasiuntė į Medininkų muitinės postą. Šių pareigūnų filmuotas vaizdo įrašas, pagal laikmatį, prasideda 1991 m. liepos 31 d. 8.58 val. V.Petruškevičius tuo metu jau buvo Muitinės departamente ir jo filmuotas vaizdo įrašas jau buvo peržiūrėtas Muitinės departamente.

Valerijonas Valickas, klausiamas apie V.Petruškevičiaus filmuotą vaizdo juostą, nervinosi ir iškėlė tris versijas, kodėl V.Petruškevičius po 22 metų iškėlė tos dingusios vaizdajuostės klausimą: pirma, suveikė rinkos ekonomika, antra, paskatinimas, trečia, V.Petruškevičiaus kerštas V.Valickui.

Apie šias versijas paklaustas V.Petruškevičius, nustebo: „Koks kerštas? Mes puikiai sutarėme. O kodėl prabilau apie tai dabar, tai kad anksčiau manęs niekas neklausė. O kai pakvietė į teismą, tai atėjau ir papasakojau“.

V.Petruškevičius turi savo versiją, kodėl galėjo dingti jo filmuota pirminė Medininkų žudynių vietos vaizdo juosta: „Ten buvo kraujas ne tik mūsų žuvusių pareigų, bet ir užpuolikų. Mūsų pareigūnai atsišaudė, jie gynėsi, ir užpuolikų kraujas taip pat ten buvo. Ir aš tai nufilmavau“.

Tai paaiškintų, kodėl Valerijonas Valickas nervinasi ir neprisimena (o gal nenori prisiminti?) 40 minučių trukmės V.Petruškevičiaus filmuotos vaizdo juostos.

Tai paneigtų oficialią prokuratūros versiją, pagal kurią mūsų pareigūnai visiškai nesipriešino, o buvo suguldyti muitinės vagonėlyje ant grindų ir sušaudyti.

V.Valickas žino, kas užpuldinėjo muitinės postus?


Buvęs muitinės vadovas V.Valickas net sustingo, kai jo paklausė, kas dar, be OMON'o, užpuldinėdavo Lietuvos muitinės postus. V.Valickas atrodė tarsi žaibo nutrenktas, ėmė kasytis pirštais pakaušį. Galiausiai atsakė, kad muitinės pareigūnai jam minėdavo du žodžius „OMON“ ir „kariškiai“.

Beje, antrą kartą V.Valickas tarsi sustingo, kai prokuroras jam uždavė klausimą, ar jis žino, kas žudė Medininkuose. "Ne", - kiek patylėjęs atsakė V.Valickas.

Kadangi V.Valickas papasakojo, kad po užpuolimų jis vykdavo į muitinės postus pakalbėti su vyrais, morališkai juos palaikyti, paklausinėti apie užpuolikus, tai paprašytas papasakoti, ką jam pasakojo jo pavaldiniai, V.Valickas papasakojo, kad muitinės postų užpuolimuose dalyvaudavo ir lietuviai. Vėliau pasitikslino – lietuviškai kalbantys (tai sutampa su T.Šerno parodymais, kad Medininkų posto užpuolikai kalbėjo lietuviškai). Jie būdavo ir su kaukėmis, ir be kaukių. Kartais vilkėdavo milicininko uniformą.

Klausantis V.Valicko pasakojimo, buvo galima susidaryti nuomonę, kad jis žinojo, kas inicijavo Lietuvos muitinės postų užpuolimus.

V.Valickas teismo posėdyje prisipažino, kad buvo „kalbėjęs ir prašęs liautis“.

„Stengiausi įtikinti, kad jie mūsų nepultų“, - penktadienį teisme sakė V.Valickas
.

Paklaustas, su kuo jis kalbėjo ir bandė įtikinti, kad nepuldinėtų muitinės vagonėlių, V.Valickas pasakė tik tiek, kad tai buvę „iš matymo pažįstami VRM sistemos pareigūnai“.

Jis atsisakė įvardinti ir juos, ir jų laipsnius.

„Aš jiems sakydavau: palikit tą muitinę, palikit tuos pareigūnus ramybėje, jie nieko nedaro, tik stovi ir saugo sieną“, - teisme kalbėjo buvęs muitinės vadovas.

„Jie buvo VRM sistemos darbuotojai“, - abstrakčiai pasakė V.Valickas apie asmenis, kurie turėjo įtakos dėl Lietuvos muitinės postų užpuldinėjimų.

Bet, sakė, juos žino iš veidų.

Pasak V.Valicko, iš pradžių muitinės vagonėlių užpuldinėjimai buvo vykdomi agresyviai, tačiau vėliau išpuolių braižas pasikeitė: atvykę užpuolikai draugiškai liepdavo muitininkams „dingti pagerti arbatos“. O „dingti pagerti arbatos“, pasak V.Valicko, liepdavo ir lietuvių, ir rusų, ir pusiau lietuvių kalba.

Beje, patys agresyviausi išpuoliai buvo Lazdijų pasienio poste. Ten, pasak V.Valicko, nusileisdavo sraigstarpiais, ginkluoti automatais, viską „ištaškydavo“. „Ir mane patį su automatu prie sienos buvo prirėmę“, - teisme sakė V.Valickas.

Tačiau išpuoliai Lazdijų poste mūsų teisėsaugos, susidaro įspūdis, nedomina: tiriami tik išpuoliai prieš Lietuvos muitinės postus Latvijos ir Baltarusijos pasieniuose.

Beje, V.Valickas sovietmečiu dirbo VRM sistemoje – buvo Kovos su socialistine nuosavybe turto grobstymo valdybos pareigūnas (vadinama „Obėchėes“ tarnyba). Tačiau teismas neleido V.Valickui atsakyti į K.Michailovo advokato klausimą, kiek metų V.Valickas buvo išdirbęs KSNG.

V.Valickui klausimų turėjo ir iki gyvos galvos už žudynes Medininkuose nuteistas K.Michailovas: ar V.Valickas turįs informacijos ar kokių įrodymų, kad Medininkuose Lietuvos pareigūnus žudė K.Michaiclovas ar Rygos OMON'as.

„Ne“, - atsakė V.Valickas, ir tuo jo apklausa baigėsi.

V.Valickas: „Aš viską žinau“


Per 10 minučių pertraukėlę, kai teismas leido V.Valickui prisėsti ir apsiraminti, V.Valickas atsakė į „Karšto komentaro“ klausimus:

-Gal galite pasakyti, kodėl būtent tas vienas Medininkų muitinės postas buvo atiduotas saugoti VRM, o visų likusių muitinės postų apsauga rūpinosi Krašto apsaugos departamentas?

-Žinau, aš viską žinau. Jūs per daug profesionalius klausimus užduodat. Aš viską žinau.

-Tai gal galite pasakyti?

-Ne.

-Aš neišcenzūruosiu, jeigu jūs bijot, aš viską, ką jūs kalbate, paskelbsiu.

-Ne, aš nieko nesakysiu.

-Su kuo tai susiję?

-Koks jūsų vardas?

-Giedrė.

-Aš ne šiaip, Giedre, klausiau, koks jūsų vardas – kad jūs nurimtumėt. Ką jūs norit sužinot? Jūs norit teisybės? Ar jums reikalinga jinai?

-Taip, tai aišku.

-Žinot, aš juokauju: man dabar sąlyginai moka pinigus už tai, kad aš tyliu. Aš noriu gyventi... (V.Valicko akyse sužibo ašaros – G.G.). Taip, Giedre, žinok, kad man pigiau.

-Bet vis tiktai, kieno čia buvo iniciatyva?

-Jūs norit, kad aš kalbėčiau, durnelis būčiau?

-Ne durnelis.

-Aš jums pasakiau labai daug įdomių aspektų. Patikėkite, Lietuvoje didįjį vaidmenį suvaidino ne Medininkai. Jeigu nebūtų Medininkų įvykių, Lietuvos muitinės atkūrimo procese nebūtų.

-Kaip manote, ar tiesa dėl Medininkų žudynių kada nors išaiškės?

-Ar man svarbi mano nuomonė, Giedre? Pasistenkite, kad man nereikėtų meluoti jums.

-Tai jūs nemeluokite.

-Pasistenkite, kad aš jums nemeluočiau, gerai?

-Tai gal būtų galima išsamiau apie tai pasikalbėti?

-Patikėkite, per anksti dar.

-Per daug kontrabandos buvo, per daug viskas virė?

-Taip, per daug virė viskas...

Jūs užduokit sau klausimą: aš buvau Lietuvos vyriausiojo muitininko pavaduotojas – du metus. Vyriausiojo muitininko nebuvo - aš vadovavau muitinei. Bet mano pareigos oficialiai buvo Lietuvos vyriausiojo muitininko pavaduotojas. Kai tik pučas baigėsi, tai iš karto Lietuvos vyriausiuoju muitininku paskyrė Kazį Pėdnyčią.

-Tai jūs toks „kraštinis“ buvot, jeigu kas?

-“Koza“. Aš buvau „ožka“.

-Atpirkimo?

-Paprastai niekas netikėjo, kad aš, būdamas 30 metų, įkursiu muitinę. Jūs rašot?

-Taip.

-Tai nesistenkit panaudoti to. Nes aš atsisakysiu, pasakysiu, kad man blogai su atmintim.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007