Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 08:00

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 18 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: DĖL 1918 m. VASARIO 16 AKTO
StandartinėParašytas: 02 Kov 2011 00:21 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
     Teigiama, kad nerandamas šio AKTO originalas, bet šiandieną lenkiškoje Vikipedijoje radau teiginį, kad 1918 02 16 AKTE PASKELBIAMA NEPRIKLAUSOMA LIETUVA KAIP LIETUVOS KARALYSTĖ, toliau paaiškinama ir lenkiškoje, ir vokiškoje Vikipedijose, kad PARLAMENTINĖ DEMOKRATIJA Lietuvoje yra įvedama tik naujoje 1922 m. Konstitucijos redakcijoje????

     IR APLAMAI, KAIP GALI ISTORIKAI nerasti, kur yra palaidotas KARALIUS VYTAUTAS, nes manau toks įvykis, kaip VYTAUTO /vokiečiai net išsireiškia "JO ŠVIESYBĖS"/ mirtis turėjo būti aprašytas daugelio valstybių archyvarų???

      IR KĄ SLEPIA ZAPYŠKIO BAŽNYČIA - JĄ PASTATĖ VYTAUTAS???

J.vPR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Kov 2011 01:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 29 Spa 2007 14:00
Pranešimai: 125
Miestas: Alytus
Tamsta Juozai.

     Nepasitikekite Wikipedia, nes ten bet koks zmogus gali daryti pataisyma ir parasyti savo nuomone.

_________________
Waffen-SS

Lietuva-Lietuviams!!!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Kov 2011 15:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Juozas Prasauskas rašė:
     Teigiama, kad nerandamas šio AKTO originalas, bet šiandieną lenkiškoje Vikipedijoje radau teiginį, kad 1918 02 16 AKTE PASKELBIAMA NEPRIKLAUSOMA LIETUVA KAIP LIETUVOS KARALYSTĖ, toliau paaiškinama ir lenkiškoje, ir vokiškoje Vikipedijose, kad PARLAMENTINĖ DEMOKRATIJA Lietuvoje yra įvedama tik naujoje 1922 m. Konstitucijos redakcijoje????


Vasario 16 Akto originalo foto:

Paveikslėlis

    Plačiau temoje:

1918 m. vasario 16 d. - Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Nepriklausomybės aktas ir jo signatarai

http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=730

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Gilinausi kaip vyko posėdis
StandartinėParašytas: 03 Kov 2011 16:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    Posėdžio metu Aktų buvo, atrodo, penkios versijos, juos nešiojo visi ir kiekvienas kažką taisė, galiausiai kairieji susipyksta su dešiniaisiais - išsiskirsto ir paskelbiamas Aktas, bet kuris variantas - nepavyko atsekti, be to tada kokiu pagrindu kuriama Karalystė kviečiant von Urachą, tas tikrai manau turėjo atsispindėti Akte.

     Mes visi dabar kimbame už šios perfotografuotos Akto versijos - bet nuotrauka, net ir technologiškai rodo, kad daryta vėliau. Manau, kad Bendrame Reikale visi sutartinai gerai manevravo, gal iš tikro padarė 5 skirtingus originalus, imitavo nuomonių nesutapimą, nes praktiškai kraštas buvo pilnas svetimų kariuomenių - signatarų niekas negynė ir nesaugojo  -todėl saugojosi patys, savo gudrumu ir originalu tikrai manau laikytinas pirmas paviešintas variantas.

     Valstybė pradedama kurti turint bent minimalias jėgos struktūras - čia buvo plika inteligentų grupė - niekieno neginama.

J.vPR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Kov 2011 18:26 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Juozai, ar ne pats laikas baigti plėšytis ir apsiraminti? :img06: Lietuva buvo karalystė, tačiau nėra ir nebebus, kad ir kaip to norėtum. Taškas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Kov 2011 22:29 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
   Juozai, Vasario 16 Akto priėmimo istorija yra plačiai paskelbta - yra jos įvairių dalyvių atsiminimai, įvairiais metais ir įvairiose vietose rašyti.

   Faktas tas, kad Vasario 16 d. Akte nebuvo įrašyta Lietuvos Valstybės konkreti  valdymo forma - pvz., respublika, monarchija, ar dar ką nors.

   Todėl Akte ir yra, mano manymu, pats teisingiausias pavadinimas - Lietuvos Valstybė.

   Ir dabar, manau, turėsime pakeisti dabartinį pavadinimą ir sugrąžinti būtent Lietuvos Valstybė, kuris reiškia visas Lietuvos Valstybės buvusias valdymo formas - nuo pat kunigaikštystės, per karalystę ir imperiją iki 1922 m. respublikos.

    P.S. Kodėl, pvz., niekas nesistebi, kad žydai pavadino savo atkurtą valstybę tiesiog "Izraelio Valstybė"?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 09 Kov 2011 23:47 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
     SUTINKU - PROTINGAI IŠAIŠKINTA.

     BET KARALYSTĖ BUS - ČIA LAIKYSIUOSI SAVO, O ,,LIETUVOS VALSTYBE,, BET GI JAU PABRĖŽIA NEPAVALDUMĄ NIEKAM IR YRA ARTIMA KARALYSTEI.

J.vPR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2011 19:19 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Aš asmeniškai pats taip pat pritariu karalystės idėjai. Bus monarchas - bus ką giljuotinuot.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2011 19:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Bičiulis rašė:
Aš asmeniškai pats taip pat pritariu karalystės idėjai. Bus monarchas - bus ką giljuotinuot.

1. karalius galėjo būti Vytautas, bet gi po jo neliko įpėdinių, todėl tokios kalbos neturi pagrindo;
2. giljotinavimai nieko gero nedavė - GB karaliaus institutas, vis tik, išliko ir, matome, tai turi didelę ir gerą įtaką bei reikšmę.
Lietuvai tai nepasisekė, todėl reikia tai pamiršti.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2011 19:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Prancūzija giljotinavo ir pažiūrėk, kaip dabar gyvena. :img01:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2011 19:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Ir kaip?
Kas ten gero?
:img01:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2011 19:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Bagočiau už mus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2011 20:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Prašome kalbėti konkrečiai: kuo jau jie taip turtingi - babajais? :smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2011 20:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Dar ir vizualiai parodysiu, jei toks kaušas... Jie turi daugiau tokių įvairių spalvų popieriukų už mus, nes pas juos vidutinės algos daug didesnės nei mūsų.

Paveikslėlis


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2011 21:56 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
   Nesiginčykite - karaliumi būsiu aš!!!! :smile25: :smile12: :smile13:

    Tikrai tinku - mano protėvių tarpe yra buvę keli plikbajoriai (vien pavardė ko verta - Čia Ponas), kriviai (net mano močiutės mergautinė pavardė - Krivickaitė) ir bent jau kelios garsios raganos (tai yra žiniuonės-žolininkės).  :img01:  :smile66:  :smile100:

    P.S. O šiandien mane netgi Delfi su Lietryčiu eilinį kartą "įvertino" - ir vėl šunsnukiai užblokavo. :smile49: :smile89:

    Kada tapsiu karaliumi aš juos liepsiu išplakti bizūnu... - už klaikią netoleranciją jiems neįtinkančiai nuomonei bei informacijai.
:smile58:  :smile84: :smile89:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Kov 2011 22:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Nenusipelnei, Žygeivi, giljotinos... :smile7:

P.S. O aš maniau, kad tu pagal kilmę koks lenkas ar pan. (koks nors Czepan :img02: )


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Kov 2011 00:02 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Žygeivis rašė:
šiandien mane netgi Delfi su Lietryčiu eilinį kartą "įvertino" - ir vėl šunsnukiai užblokavo.

Tikriausiai už kovo 11 eisenos propagandą.
Tai jie mato kaip riebų kąsnį reklamoje.
Va kodėl ir sakau, kad šios valstybės nusmukdyme daug prisidėjo ir toliau prisideda, nes reklamuoja per rinkimus ne geriausias programas, o tuos, kurie geriau sumoka, spauda.
Ir seniai siūlau: mokamas reklamas uždrausti.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Kov 2011 21:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Nenusipelnei, Žygeivi, giljotinos... :smile7:

P.S. O aš maniau, kad tu pagal kilmę koks lenkas ar pan. (koks nors Czepan :img02: )


    Ką ten gali žinoti, su kuo permiegojo kokia nors mano propropro...prosenelė... :img01:

    Bet bent jau iki 19 amžiaus vidurio visi mano protėviai - pagal visas "linijas" yra gryni lietuviai.

    Beje, netgi 19 amžiuje mano pavardė to meto lenkų kunigų rašytuose įvairiuose bažnytiniuose dokumentuose yra visai ne koks nors Czepan, o Czepanis. Caro valdžios dokumentuose - Чепанис. Taigi, mano giminė ir tada buvo tvirti lietuviai... :smile25:

    Prieš kokius 18 metų "Vorutos" laikraštyje radau platų straipsnį apie Rytų Lietuvos bajorų gimines, jų likimą 19 amžiaus pradžioje ir pirmoje pusėje, kada caro valdžia šį kraštą "išbajorino" - tarpe kitų vietinių laisvųjų bajorų giminių nemažai minimi ir Čeponiai (Čepaniai).

    Kiek žinau, tai mano 6-tos eilės protėvis tikrai buvo bajoras, o jo žmona netgi buvo nemenko dvaro savininkė (beje, irgi gryna lietuvė, o ne kokia sulenkėjusi "šūdlenkė"). :smile66:

    Štai mano protėvių (įvairių vyriškų ir moteriškų "linijų") pavardės: Čepaniai (nuo 1940 m. - Čeponiai), Krivickai (dar seniau Kriviai), Norkūnai, Baušiai (moterys šioje giminėje buvo "raganos" - garsios visame krašte žolininkės), Kruopiai, Šimoniai, ... - tiek man kol kas pavyko išsiaiškinti iš įvairių senų dokumentų.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 18 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007