Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 12 Geg 2024 01:44

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 18 Gru 2013 21:39 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27143
Miestas: Ignalina
Diskusija su idėjiniu liberalu Alvydu Medalinsku


Alvydas MEDALINSKAS. Vieningas Maidanas ir vieniši tautininkai


http://lzinios.lt/lzinios/komentarai/vi ... kai/169674

Alvydas MEDALINSKAS
2013-12-17 06:00

Tą pa­čią die­ną, kai Ne­prik­lau­so­my­bės Mai­da­ne Ki­je­ve įvy­ko 300 tūkst. žmo­nių iš vi­sos Ukrai­nos su­trau­kęs mi­tin­gas, Vil­niu­je, taip pat vie­no­je iš cen­tri­nių mies­to aikš­čių, prie Sei­mo, į mi­tin­gą su­si­rin­ko vos ke­le­tas šim­tų žmo­nių. Ir vie­na­me, ir ki­ta­me mi­tin­ge kal­bė­ta apie sa­vo tau­tą ir vals­ty­bę.

Ki­je­ve mi­tin­gą su­šau­kė tri­jų svar­biau­sių opo­zi­ci­nių par­ti­jų ly­de­riai, re­mia­mi gau­saus bū­rio vi­suo­me­nės at­sto­vų, gar­sių moks­lo, kul­tū­ros žmo­nių, žur­na­lis­tų. Ja­me pir­mą kar­tą da­ly­va­vo ir vi­sų re­li­gi­nių kon­fe­si­jų, taip pat įta­kin­gos Ukrai­no­je Mask­vos sta­čia­ti­kių baž­ny­čios, va­do­vai, at­sto­vai.

Vil­niu­je į mi­tin­gą, su­kvies­tą nau­jo­jo Tau­ti­nin­kų są­jun­gos ly­de­rio Ju­liaus Pa­nkos, su­si­rin­ko ne­gau­sus bū­rys šios par­ti­jos da­ly­vių ir tik ke­le­tas rė­mė­jų - Ne­prik­lau­so­my­bės Ak­to sig­na­ta­ras Zig­mas Vaiš­vi­la ir Tau­tos vie­ny­bės są­jun­gos pir­mi­nin­kas Al­gi­man­tas Ma­tu­le­vi­čius.

Ini­cia­ty­vą įpa­rei­go­ti ša­lies Vy­riau­sy­bę ir to­liau ne­leis­ti že­mės par­duo­ti už­sie­nie­čiams bei siū­ly­mą pa­leng­vin­ti re­fe­ren­du­mo su­šau­ki­mą, su­ma­ži­nus už jį pa­si­ra­šan­čių­jų skai­čių iki 100 tūkst., pa­lai­kė 300 tūkst. žmo­nių, t. y. tiek, kiek į mi­tin­gą sa­vait­ga­lį bu­vo su­si­rin­kę Mai­da­ne. Tad ko­dėl mi­tin­ge Vil­niu­je da­ly­va­vo tiek ma­žai žmo­nių? Šis klau­si­mas Lie­tu­vo­je lie­ka at­vi­ras.

Rei­kia pri­pa­žin­ti, kad toks dar prieš mė­ne­sį jis bu­vo ir Ukrai­no­je. Ta­čiau Ukrai­no­je jau įsi­są­mo­nin­ti ke­li svar­būs da­ly­kai, ku­rių dar kar­tais ne­sup­ran­ta kai ku­rie Lie­tu­vos vi­suo­me­ni­nin­kai ir ma­žes­nių par­ti­jų po­li­ti­kai. Ukrai­nie­čiai ži­no, kad reng­da­mas veiks­mą su ki­tais par­tne­riais ne­ga­li iš­si­šok­ti, su jais ne­su­de­ri­nęs sa­vo veiks­mų.

Re­fe­ren­du­mą dėl že­mės par­da­vi­mo už­sie­nie­čiams or­ga­ni­za­vo ini­cia­ty­vi­nė gru­pė, ku­rio­je bu­vo įvai­rių po­li­ti­nių jė­gų at­sto­vų. Ta­čiau mi­tin­gą su­ren­gė tau­ti­nin­kai, nors bu­vo ra­šy­ta, kad tai da­ry­ta kar­tu su ini­cia­ty­vi­ne gru­pe.

Kaip pa­aiš­kė­jo, par­ašų rin­ki­mo ak­ci­jos ini­cia­ty­vi­nės gru­pės va­do­vas Pra­nciš­kus Šliu­žas ne­de­gė no­ru bū­ti mi­tin­ge, kol dar vyks­ta dis­ku­si­jos su Vy­riau­sią­ja rin­ki­mų ko­mi­si­ja dėl su­rink­tų par­ašų pri­pa­ži­ni­mo. Vis dėl­to jis at­vy­ko, nes bu­vo kvies­tas, ir pa­sa­kė fra­zę, ku­rią jau įsi­są­mo­ni­no opo­zi­ci­ja Ukrai­no­je: mi­tin­gai, pi­ke­tai - ne vie­nin­te­lė, o tik kraš­tu­ti­nė pro­tes­to for­ma. Dar yra dia­lo­gas su val­džia. P.Šliu­žas kal­bė­jo, kad ne mi­tin­gais rei­kia grįs­ti sa­vo veiks­mus, o kan­triu įtemp­tu dar­bu, iš­ban­dant vi­sus tei­si­nius bū­dus.

Vien mi­tin­gais tau­ti­nės idė­jos ne­pa­ver­si pa­trauk­lia žmo­nėms, ta­čiau ga­li ją su­komp­ro­mi­tuo­ti. Taip pat la­bai svar­bu pa­si­rink­ti par­tne­rius, o Tau­ti­nin­kų są­jun­ga vis dar ne­ro­do no­ro at­si­sa­ky­ti nei iro­ni­jos, nu­kreip­tos prieš ki­tų tau­tų žmo­nes, nei skus­ta­gal­vių, sa­vo ren­gi­niuo­se mėgs­tan­čių ka­riš­ką at­ri­bu­ti­ką.

Be­je, tarp par­ašų rin­kė­jų, kaip yra pri­si­pa­ži­nę, bu­vo ir Vla­di­mi­ro Pu­ti­no „Vie­nin­go­sios Ru­si­jos" po­li­ti­nių drau­gų iš Lie­tu­vos liau­dies par­ti­jos, ir net Lie­tu­vą dėl tra­giš­kų Sau­sio 13-osios įvy­kių au­kų kal­ti­nan­čių So­cia­lis­ti­nio fron­to ak­ty­vis­tų.

Su­pran­tu, kad ren­giant to­kią ma­si­nę par­ašų rin­ki­mo ak­ci­ją kiek­vie­nas pa­gel­bė­ti ga­lin­tis žmo­gus yra la­bai svar­bus. Ta­čiau par­ašų rin­kė­jai bend­rau­ja su gy­ven­to­jais, ku­riuos ra­gi­na pa­si­ra­šy­ti!

Ukrai­no­je opo­zi­ci­nių par­ti­jų po­li­ti­kai, net ir na­cio­na­lis­tų par­ti­jos "Svo­bo­da" na­riai, da­bar ven­gia bet ko­kios prieš ki­tas tau­tas nu­kreip­tos re­to­ri­kos. O vi­sų tri­jų par­ti­jų ly­de­riai la­bai ge­rai įver­ti­na, su kuo ga­li­ma kar­tu ei­ti obuo­liau­ti. Pa­si­nau­do­ję ko­mu­nis­tams pri­im­ti­na re­to­ri­ka ir jų pa­de­da­mi jie tu­rė­jo ga­li­my­bę iš par­ei­gų pa­ša­lin­ti Vy­riau­sy­bę, bet to ne­da­rė, nes su­pra­to, kad pra­ras žmo­nių pa­si­ti­kė­ji­mą.

Ta­čiau Lie­tu­vos par­tne­rius Ukrai­no­je la­biau­siai ste­bi­na kai ku­rių ak­ty­vių Lie­tu­vos vi­suo­me­ni­nin­kų an­ti­va­ka­rie­tiš­ka, an­tieu­ro­pie­tiš­ka re­to­ri­ka. Ži­no­ma, kai kas iš lie­tu­vių gal­būt pa­sa­ky­tų, kad Ukrai­na, siek­da­ma su­ar­tė­ti su Eu­ro­pos Są­jun­ga, ne­ži­no, kur ei­na.

Bet kar­tu su Ukrai­nos po­li­ti­kais ir vi­suo­me­ni­nin­kais, ku­riems ir­gi svar­bi tau­ti­nė kryp­tis, pri­pa­žįs­ta­me par­adok­sa­lų da­ly­ką - to­kiais šū­kiais Ukrai­nos gy­ven­to­jus da­bar gąs­di­na pro­ru­siš­ka Re­gio­nų par­ti­ja.

To­dėl var­gu ar pa­na­šus ke­lias tin­ka Lie­tu­vos tau­ti­nės min­ties puo­se­lė­to­jams. Juk dau­ge­liui tu­rė­tų bū­ti aiš­ku, kad kai ku­rias iš Eu­ro­pos į Lie­tu­vą plūs­tan­čias "idė­jas" ga­li­ma su­stab­dy­ti, ta­čiau rei­kia liau­tis de­mo­ni­zuo­ti Va­ka­rus. Ki­taip ga­li­me lik­ti be par­tne­rių.

Ne­abe­jo­ju, kad bū­tent dėl to tau­ti­nės idė­jos Lie­tu­vo­je pro­pa­guo­to­jai lie­ka vie­ni­ši.

Komentarai
http://lzinios.lt/lzinios/169674/k

Žygeivis
2013-12-17 17:17


Šį kartą Alvydas nusišnekėjo...

Pagrindinė priežastis, kodėl Lietuvoje į mitingus (bet kokius) susirenka mažai žmonių, yra ta, jog absoliuti dauguma aktyvių ir dabartiniu gyvenimu Lietuvoje bei esama valdžia nepatenkintų žmonių jau emigravo.

Liko tik tie, kurie yra patenkinti (nes turi geras valdiškas ar "artivaldiškas" tarnybas - ir labai bijo jas prarasti), arba jau nebeturi sveikatos ir jėgų ar - kas ypač svarbu - pinigų kelionei atvykti į tokius mitingus iš kitų Lietuvos vietų.

Šaltinis - https://www.facebook.com/marius.kundrot ... hare_reply

Marius Kundrotas

Na, kai kuriuos kolegas dar stebina, mane - vis mažiau. Nesinorėtų galvoti, kad mūsų visų gerbiamas Alvydas Medalinskas eilinį kartą keičia stovyklą, vos tik pakvipus paraku - kas jau buvo socdemu, liberalų ir paksininkų atvejais.

Gal čia kas kita? Jei taip - kas?

Nepakantumas kitoms tautoms - čia kur tautininkų retorikoje tai skambėjo?

Vieniši tautininkai? - tai kad priešingai, spektras toks platus, kad net sulaukė dvigubos Alvydo kritikos: vienur - kad per platus, kitur - kad "per siauras"... Vakarų demonizavimas?

Neabejotina, jog yra taip darančių, bet tokiam rimtam politikos apžvalgininkui būtų pats metas skirti tautininkus nuo visokių marginalių sambūrėlių "Būkime vieningi", juolab kad su tautininkais į Seimą vienoje koalicijoje ėjo ir juos turėtų šiek tiek geriau pažinti.

Nejau čia toks sveikinimas naujai išrinktiems Sąjungos vadovams?

Rimantas Liakas

Apie poną Medalinską buvau geresnės nuomonos. Per rinkimus reitingavau. Lyg ir Už teisingumą buvo?

Alvydas Medalinskas

Mariau, jokių stovyklų niekada nekeičiau, JUO LABIAU IŠ KOKIŲ NORS IŠSKAIČIAVIMŲ, bet ką galvojau apie skustagalvių dalyvavimą Jūsų eisenose, tai sakiau ne vienam iš Jūsų į akis, o ta antieuropinė ir antivakarietiška retorika buvo taip pat man nepriimtina nuo tada, kai buvau sutikęs pagelbėti su kūrimu susivienijimo Už Lietuvą Lietuvoje.

Manau, kad ir viena, ir kita kompromituoja tautinę idėją, kuri man ir toliau lieka artima, nesiekiant jokių politinių tikslų

Rimas Le

Žodžiu išmetame plikagalvius (Julius Panka irgi, nes tas beplaukis?) iš renginių ir garsiai pasisakome už Europą ir Vakarus. Tada tautinė idėja suklestės ant Lietuvos žemelės.

Vitalij Sebarsov

Kartais... "Kvailas tas Žmogus, kuris niekad nekeičia savo nuomonės..."

Sir Winston Leonard Spencer-Churchill

Ocho Vidas

Paradoksas, bet nuomonę sunkiausiai keičia tie, kurie yra geriausiai informuoti. Tokių tarpe yra ir daug garsių mokslininkų ir šiaip žmonių dirbančių su kokybiška informacija perfrazuočiau: neskubėk kvailinti, nes apsikvailinsi.

Marius Kundrotas

Na, čia sutikčiau su Vitalijumi ir seru Vinstonu, kadangi juo daugiau mąstai ir žinai, juo labiau įsitikini, kad ankstesnės žinios ir mintys buvo tikslintinos. Vis dėlto - ne apie tai.

Alvydai, ar galėtumėte sukonkretinti, kur tautininkų retorikoje - Europos ar juolab visų Vakarų demonizavimas?

Priešingai, rasite šio demonizavimo neigimą, kad ir mano straipsnyje:
http://www.ekspertai.eu/lyties-politika ... r-tikrove/

Ne sykį teko ginčytis su visokiais matricomis ir lėkštučiais, kurie blogį regi vien tik Vakaruose. Bet ar tai reiškia, jog turime apsimesti, jog to blogio ten visai nėra? Paaiškinkite plačiau.

Lyties politika: mitai ir tikrovė
http://www.ekspertai.eu

Vaidotas Jakubonis

Gal kažkiek ne į temą. Niekas mano nuomonės nepakeis.

ES yra OKUPANTAI ir taškas. Nušaukite mane, bet mano nuomonės šiuo metu niekas nepakeis.

Be to, kai atsiplėšinėjome nuo bolševikinės santvarkos, apie jokias ES niekas nekalbėjo. Bent jau Sąjūdžio arba LLL mitinguose aš to negirdėjau.Be to iš kur tas noras kažkam parsiduoti.

Atrodo žmonės išsilavinę, garbingi sugeba savo gerbūvį susikurti, bet būtinai reikia susirasti šeimininkų. Anksčiau Maskva - dabar Briuselis.

Maskva vis tiek kišasi į mūsų reikalus, ir nelabai aš matau to Briuselio pagalbos.

Kažkokią nenormalią tvarką visiems mums siūlo ir aiškina apie demokratiją. O kai grupelė žmonių norime surengti referendumą, per visus kanalus užpila pamazgomis.

O pabaigai - kol kas Gerb. Alvydai Lietuvoje vieninteliai Tautininkų sąjunga labai aiškiai pasisako už Tautinės valstybės išsaugojimą bei plečia bendradarbiavimą su Europos šalių Tautininkais, kurie įvairiai vadinasi kitose šalyse.

Ir jokios nepagarbos iš TS (Tautininkų sąjungos) kitoms Tautoms net mintyse nėra.

Priešingai - ką kalba ES komisarai, kurie yra pilni pagiežos ir neapykantos Tautinėms šalims.

Alvydas Medalinskas

Įdomus, informatyvus straipsnis, Mariau. Ir aš esu rašęs apie genderizmą, kaip ideologiją, kuri neturėtų būti privaloma visosm Europos tautoms ir valstybėms, tame tarpe ir dėl to, kad socialinė, kultūrinė, švietimo politika pagal ES normas yra palikta nacionalinių valstybių atsakomybei.

Dabar tai buvo dar kartą patvirtinta, kai Europos parlamentas atmetė Estrelos siūlymą ir priėmė kitą siūlymą, užtikrinant dar kartą valstybių teises šiuose klausimuose.

Ir toliau laikausi tokio požiūrio, o ne neigimo ES, kaip geopolitinio, ekonominio projekto, kurio žlugimas manau, kad turėtų pasekmes ir mus, Lietuvoje.

Taip, yra, Mariau, deja, ne vienas internete ir tarp FB draugų, kuris tik užėjus kalboms apie ES ir Vakarus, mato ten tik blogį ir tuoj pat lygina su Sovietų Sąjunga.

Bet prisiminkime ir "Už teisingumą Lietuvoje" politikų veiksmus.

Ar buvo, kaip nors reaguota, kai oficialūs kandidatai vadino savo oficialioje medžiagoje asmenis, turinčius kitą prigimtį, p.....s, ar buvo vertinti, kaip nors politikai, kurie į rinkimus žengė su prieš vieną ar kitą tautą vizualine mežiaga.

Suprantu, kodėl neįvertinta: jie yra dabartiniai tautininkų lyderiai. Man tai nepriimtina.

Lieku ir toliau už tautiškumo idėjos puoselėjimą Lietuvoje, bet man, kaip žmogui yra nepriimtinas populizmas ta tema ir radikalios formos.

Apie tas formas jau rašiau. Manau, kad tokios formos gali atstumti nuo tautiškos idėjos ir ją pačią kompromituoti.

Šia prasme, nemanau, kad kur nors esu pakeitęs pažiūras.

Vienintelis pasikeitimas, kad matau, jog visuomenėje yra daug traumos, radikalizmo, netikėjimo niekuo apraiškų, todėl susvyravo pasitikėjimas tautos ir piliečių valia, kaip vieninteliu teisingu gėriu valstybėje, nes matau, kad ta valia gali būti manipuliuojama, kaip ir referendumo idėja taip pat, viena ar kita, vienos ar kitos partijos, finansinės grupės interesais, siekiant tik jų gėrio.

Todėl, galbūt vis labiau linkstu dėl sumažinimo parašų kartelės rekomendaciniam referendumui, o ne privalomajam.

Bet apie tai norėjau parašyti tik po to, kai žmonės surinks parašus šiam referendumui, nes labai sveikinu žmonių pasiryžimą kažką daryti dėl valstybės

Marius Kundrotas

Alvydai, labai daug užuominų.

Daugelis dalykų įvardijami, lyg savaime suprantami. Bet pats, kaip intelektualinio pasaulio atstovas, turėtumėt suprasti, jog savaime suprantamų dalykų - čia sakau: deja - vis mažiau. O kai kur jų ir neturėtų būti.

Dėl ES pagaliau šis tas ryškėja, bet vis tiek daug pritempimo.

Taip, tautininkų judėjime diskutuojama apie ES ir yra daug įvairaus lygio, net skirtingų krypčių nuomonių.

Bet oficialiai - reiškia, bendra valia - priimta konsensuali pozicija, pripažįstanti ES galimybę grįžti prie fundamentalių vertybių ir nacionalinio suverenumo (nors aš asmeniškai tuo vis labiau abejoju).

ES, atsisakiusi federalizmo, kosmopolitizmo ir masinės imigracijos iš trečiųjų šalių, o taip pat - moralinio ir kultūrinio libertarizmo tiek man, tiek daugeliui tautininkų būtų visai priimtina, bet juk ne apie tokią dabar kalbame, ar ne?

O štai dėl tų nukreipimų prieš vieną ar kitą tautą, vizualinių medžiagų ir ypač - populizmo, vis gi norėtųsi, jog sukonkretintumėte.

Ką reiškia "kita prigimtis" - čia apie negrus?

Tai prieš juos tautininkų partinėje retorikoje - nei žodžio, tiesiog kalbama, kad jie turi savo namus - lygiai kaip ir lietuviai. Ar apie ką kita?

Alvydas Medalinskas

Kokios užuominos, Mariau?

Negi nežinote, su kokia vaizdine medžiaga ką tik išrinktas Jūsų partijos lyderis ėjo į Seimo rinkimus?

Ar nedalyvavote diskusijose ir nežinote, kaip sunkiai skverbėsi pro Jūsų partijos kai kurių aktyvių žmonių tarpą idėjos dėl kultūrinės autonomijos Lietuvoje gyvenančioms tautoms, kas man atrodo savaime suprantama, kaip ir teisė mums gyvenant Lietuvoje, visose mūsų valstybės dalyse užtikrinti visur lietuvių kalbos, kultūros, istorijos puoselėjimą.

Ar nežinote, kas iš Jūsų dabartinių vadovų mėgsta mitingus su fakelais, kas nacionalizmo ideologiją skelbiančiai partijai, atrodo, labai problematiška.

Jūs turėtumėte žinoti, kad ir negrų sąvoka yra nevartojama, o kalbama apie juodaodžius.

Ir iš žydų ar kitų piešti karikatūras nedera, kaip mes matyt, nenorėtume, kad iš mūsų tautos kas pieštų karikatūras.

Man tai buvo pamoka ir galiu pasakyti, mano suvokime apie tautiškumą yra daugiau pagarbos kitoms tautoms, šalims ir siekio, kad būtų gerbiama mūsų tauta.

Apie tą rašiau ne kartą anksčiau. Mano tekstų tautiškumo tema čia galite rasti ne vieną, nes man ši tema buvo ir yra ir bus labai svarbi. Pažvelkite pats. Tiesa, jau kokius metus neprisiruošiu sudėti ten pastarųjų metų savo tekstų.

Alvydas Medalinskas – apžvalgos
http://medalinskas.lt/.

Marius Kundrotas

Na, dėl santykio su kitomis tautomis - galite rasti gana aiškias pozicijas kad ir mano knygoje: Tauta amžių kelyje. Tiesa, ji - ilga. Yra įvairių straipsnių.

Savos tautos pripažinimas vertybe logiškai plaukia iš savaiminės tautos vertės pripažinimo, o tai kartu reiškia - kiekvienos tautos. Ar Jūs tam prieštaraujate?

O dėl deglų - gal ir olimpinėse žaidynėse tai problemiška, ar čia tik tautininkams tai draustina?

Dėl kultūrinės autonomijos - juk ji įteisinta. Kultūrinės bendrijos leidžia savo leidinius, turi savas visuomenines organizacijas - ar jas kas draudžia?

O gal Jūs čia apie mėginimus kurti Lietuvoje vietines Padnestres?

Dar vis gi būtų įdomu, jei plačiau pakomentuotumėte apie tuos kitos prigimties žmones: čia apie ką?

Dėl karikatūrų - jeigu Jūs apie tą memą, kurį platino Julius Panka, tai jis geriausiai galėtų atsakyti pats. Aš asmeniškai esu jam išsakęs, ką manau apie tokias raiškos formas, o taip pat ir viešose diskusijose.

Nors idėja buvo teisinga - šia karikatūra apeliuota į konkrečias lobistines grupes, vykdančias gana purviną biznį.

Holokausto industrijos sąvoką išpopuliarinau ne aš ir net ne Panka, o žydas Normanas Finkelšteinas, kilęs iš šeimos, kuri pati patyrė holokaustą.

Natūralu, žmogui skaudu, kad kažkas iš to darosi biznį...

Marius Kundrotas

Dėl negrų, galiausiai net oficialiai priimta pozicija, kad lietuvių kalboje šis žodis neturi jokios neigiamos konotacijos.

Jį stengiasi perrašyti ta pati politinio korektiškumo diktatūra, kurios autentiškas liberalas turėtų vengti - ką besakyti apie tautininką, bet kurio lygio ar pakraipos.

Juk yra kalbų, kuriose ir žodis "žydas" turi neigiamą konotaciją, pvz. - rusų kalba, tačiau Lietuvos žydai sėkmingai vadinasi žydais ir vargo nemato.

Alvydas Medalinskas

Pasilikime kiekvienas prie savo nuomonės, gerb. Mariau.

Kęstutis Čeponis

Ironiškos metamorfozės: buvęs "paksininkas" Alvydas užsipuola tautininkus ir jų partiją.

Tuo metu pats Paksas iš kosmopolito jau pavirsta tikru tautininku - bent jau savo kalbose...

Rolandas Paksas. Pasirinkimas tarp tautų ir betautės Europos lems ir pasirinkimą dėl ateities
viewtopic.php?f=52&t=10601


Alvydas Medalinskas

Gerb. Kęstuti, kai kurie asmenys turi įprotį rašyti palankius atsiliepimus, o po to išgirdę tik nedidelę dalį kritikos, kąsti. Nedarykite taip.

Beje, Paksas irgi fakelus mėgo, kaip ir erelį iš tų laikų, kai fakelai buvo nešiojami. Tai buvo viena esminių priežasčių, kodėl niekada nebuvau Pakso partijos nariu, kaip ir tautininku, beje, taip pat.

Bet viduje būti tautinių nuostatų išpažinėju, tuo tikėti, apie tai kalbėti, tiek pabrėžiant geras reiškinio puses, tiek kalbant apie blogas, tikrai, yra svarbu

Kęstutis Čeponis

Alvydai, esmė juk ne fakeluose, "plikose galvose" ir kituose įvairiuose įvairių politinių, religinių ar dar kokių nors kitokių jėgų bei judėjimų naudojamuose simboliuose.

Aš, pvz., visada sakiau, kad kovoti su simboliais - bet kokiais - yra kvaila. Vis tiek lemia ne jie, o žmonių galvose susiformavusios pažiūros.

O jūs geriau sakykite aiškiai - jums nuo mažens jūsų šeimoje yra įdiegta neigiama fašizmo (bet kokių jo atmainų) samprata. Taip bus suprantamiau

Kęstutis Čeponis

"...niekada nebuvau Pakso partijos nariu" - "1999 m. gruodžio 4 d. neeiliniame Liberalų sąjungos kongrese buvo pakeisti partijos įstatai. Su 50 savo šalininkų, buvusių konservatorių, į partiją įstojęs Rolandas Paksas buvo išrinktas Lietuvos liberalų sąjungos pirmininku. Pirmuoju pavaduotoju tapo Eugenijus Gentvilas, pavaduotojais – Dalia Kutraitė, Artūras Zuokas, Alvydas Medalinskas."

Alvydas Medalinskas - "1990 m. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narys, 1991–1993 m. LSDP tarybos narys, 1991–1992 m. LSDP atsakingasis sekretorius. 1996–2003 m. Liberalų sąjungos narys, Lietuvos liberalų sąjungos pirmininko pavaduotojas. [2]"

Alvydas Medalinskas

Kęstuti, kai Jūs kalbėjote apie Pakso partiją, pripažinkite, kad turėjote omenyje liberaldemokratus arba Tvarka ir teisingumas. Šios partijos yra vadinamos Pakso partija.

Liberalų sąjunga, nors jai kurį laiką vadovavo Paksas, tokia niekada nebuvo. Ten buvo nemažai žmonių, kurie atsispyrė vieno žmogaus diktatui.

Todėl ir sakau, kad tie keli pastarieji Jūsų komentarai tai tik bandymąs įkasti, rasti kokias nors priekabes. Geriau komentuokite straipsnio tekstą, jeigu tik norite

Taip, Liberalų sąjungos nariu buvau. To neneigiu.

Socialdemokratus palaikiau tik todėl, kai juos visi puolė, o man atrodė, kad ir tokia partija turi teisę egzistuoti. Nors dėl tos paramos šiai partijai turėjau ir daug asmeninių nemalonumų. Žinote, nepatinka man kai kas nors ką nors be priežasčių, neteisingai puola ir tada ginu. Gal Jums bus netikėta, bet su socialdemokratais atsisveikinau tada, kai supratau, kad jie jau yra pajėgūs ir kai gali būti rimta politine partija.

Beje, tada Sąjūdžio metais daug sąjūdininkųs stojo į įvairias partijas, keitė jas, perėjo į kitas, bet ne dėl asmeninio suiteresuotumo, kaip dabar, o tik todėl, kad norėjo, jog tos partijos būtų stiprios ir būtų palaužta vienos, komunistų partijos monopolija

Kęstutis Čeponis

Tame ir esmė, kad jei jau norime ką nors rimtai svarstyti, vertėtų prieš tai "suderinti" vartojamų terminų prasmę.

Aš juk niekur nerašiau, kad jūs buvote Liberaldemokratų partijos nariu - parašiau aiškiai: "paksininkas", taip, kaip aš tą terminą suprantu: juk jūs beveik keturis metus buvote jo pavaduotojas, o per prezidento rinkimus irgi jį aktyviai palaikėte.

Tai istoriniai faktai, todėl nėra pagrindo kaip nors įsižeisti, kada aš jus pavadinau paksininku. Tai būtų lygiai tas pats, jei aš įsižeisčiau pavadintas "murzininku".

O dėl straipsnio minčių kritikos, tai jau parašiau - ne simboliuose esmė...

Alvydas Medalinskas

Bet gal Jūs ir esate murzininkas. Murzai buvo suteikta teisė kalbėti Jūsų mitinge. Jis dabar ir jo ideologija galbūt yra ir Jūsų draugai.

Aš visiškai neįsižeidžiu ir priimu tai, kaip realybę, kai kalbama, kad buvau Liberalų sąjungoje, padėjau Paksui laimėti prezidento rinkimus ir buvau prezidento patarėju.

Tikiuosi nepykstate ir Jūs bei Jūsų kolegos, kai po šio mitingo Jus vadins Murzos draugu.

Anksčiau Paleckio Frontas, ir Murzos partija tik vėliavas savo atsinešdavo į tautininkų mitingus ir nuo jų idėjų buvo atsiribojama, dabar jie dirbo kartu ir kalbėjo Jūsų mitinge, o tai labai daug ką sako apie naują Jūsų kryptį.

Kęstutis Čeponis

Aš gi labai aiškiai parašiau - visiškai neįsižeidžiu, jei mane kas pavadina "murzininku".

Nes tikrai daug metų buvau jo vadovaujamų organizacijų tarybos ir valdybos narys. Ir labai, beje, didžiuojuosi, kad esu iš jo gavęs Padėkos raštą už Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės gynimą - tai laikau vertingesniu įvertinimu nei kokį nors medalį ar ordiną, gautą iš Lietuvos Valstybę valdančių Lietuvybės priešų bei "persidažiusių burokevičininkų".


Kitas reikalas, kad aš kai kuriais klausimais visada kategoriškai nesutikdavau su jo nuomone. Ir 2007 m. mūsų keliai išsiskyrė - pats Mindaugas išstojo iš Nacionaldemokratų partijos.

Tačiau Mindaugas buvo, yra ir manau, kad liks mano geru draugu.

Tuo labiau, kad pastaraisiais metais jis vėl palengva grįžta į tikrojo lietuviškojo nacionalizmo kelią.

P.S. Beje, aš nesu Tautininkų sąjungos narys. Tačiau esu Lietuvių Tautinio Centro, kuris jungia tame tarpe ir TS vadovus, narys.

Alvydas Medalinskas

Kęstuti, tada aš džiaugiuosi, kad mūsų nuomonės dėl požiūrio į tautiškumą ir veiklos formas išsiskiria.

Laikiau Jus radikaliu tautininku, o čia atrodo yra dar kitaip.

Taip pat nežinojau, kad Tautiniame jaunimo centre, kurį visada laikiau tautininkų jaunimo organizacija, dalyvauja ir Murzos šalininkai. Tada suprantu ir kai kurių to centro vadovų radikalizmą tautine tema. Ačiū, kad paaiškinote

Kęstutis Čeponis

Alvydai, akivaizdu, kad jums, kaip rimtam politologui, vertėtų "apsišviesti" - matosi, jog esate gerokai nutolęs nuo dabartinių politinių realijų.

Netgi nežinote, kokios yra dabar įvairios organizacijos ir kaip jos vadinasi. Tai neprofesionalu. Juk jūs akivaizdžiai painiojate Lietuvių Tautinį Centrą su Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga.

Alvydas Medalinskas

Tai paaiškinkite viseems mus, Kęstuti. Kas dabar gali susigaudyti galybėje smulkių organizacijų su panašiais vardais

Kęstutis Čeponis

Lietuvių tautinis centras – Enciklopedija Lietuvai ir pasauliui
http://lietuvai.lt/wiki/Lietuvi%C5%B3_tautinis_centras

Lietuvių Tautinio Jaunimo Sąjunga
http://tautosjaunimas.lt/

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (istorija)
http://tautosjaunimas.lt/lietuviu-tauti ... -istorija/


Alvydas Medalinskas

Geriau, aišku, būtų parašyti savais žodžiais parašyti, kuo visa tai skiriasi ir kas yra panašaus, o ne tik nuorodas sudėlioti. Bet žiūrėkite, darykite, kaip Jums patogiau.

Kęstutis Čeponis

Kalbant trumpai, Lietuvių Tautinis Centras yra įvairių tautinių organizacijų atstovų bei vadovų 2008 m. sukurta asociacija.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga yra visuomeninė jaunimo organizacija, kurios vadovai (buvę ir esami) dalyvavo įkuriant LTC.

Apskritai visiems siūlau paskaityti neblogą apžvalgą pie bendrą Lietuvos tautinio judėjimo istoriją.:

Tautinio sąjūdžio kelias
http://tautosjaunimas.lt/tautinio-sajudzio-kelias/


Alvydas Medalinskas

Tai tautinio jaunimo vadovai iš pradžių sudalyvavo įkuriant Tautinį Centrą, o vėliau, kai praėjus laikui, atjaunėjo ėmė vadovauti tautiniam jaunimui.

Tai vis dėlto, kuo vienas nuo kito skiriasi savo pozicija.

Suprantu, kad jaunimas dalyvauja tautinio jaunimo veikloje, o Tautiniame centre, ar jaunimo nėra?

Kęstutis Čeponis

Neironizuokite, o geriau įdėmiau susipažinkite su tautinio judėjimo istorija.

Lietuvių Tautinis Centras (LTC) – lietuviška tautinė asociacija.

Įsteigta 2008 m. liepos 20 d., Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos, Lietuvos žygeivių sąjungos, Lietuvos centro partijos, Lietuvių tautininkų sąjungos, Lietuvos nacionaldemokratų partijos ir Lietuvos laisvės lygos atstovų, bei kitų neformalių, tautiškai nusiteikusių, patriotinių organizacijų veikėjų iniciatyva.

Pirmininku išrinktas – Marius Kundrotas, pavaduotoju ideologijai – Kęstutis Čeponis, pavaduotoju organizacinei veiklai ir valdybos pirmininku – Rimantas Slibinskas, vėliau jį pakeitė Mindaugas Šimkūnas.

2010 m. gruodžio mėn. 11 d. įvykusiame visuotiniame LTC narių Suvažiavime pirmininku išrinktas – Ričardas Čekutis, pavaduotoju ideologijai – Marius Kundrotas (2011 m. rugpjūčio 11 d. atsistatydino iš užimamų pareigų).

Alvydas Medalinskas

Aš neironizuoju, o klausiu. Ne vienam toks klausimas gali kilti.

Bet ačiū už nuorodą į straipsnį Tautinio sąjūdžio kelias. Jį permetus akimis šiek tiek aiškiau yra.

Kęstutis Čeponis

P.S. Patikslinu dėl "atjaunėjimo" - Vienas iš LTC įkūrėjų, tuo metu Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininko Mariaus Kundroto pavaduotojas, o dabar "atjaunėjęs" Julius Panka, šiuo metu jau vadovauja politinei partijai - Tautininkų sąjungai.

Taip pat įkuriant LTC nuo Centro partijos dalyvavo Romualdas Ozolas (tuometinis pirmininkas), Eugenijus Skrupskelis (dabartinis pirmininkas), partijos vicepirmininkas Arūnas Grumadas.

Dalyvavo ir Lietuvos Laisvės Lygos bei Nacionaldemokratų partijų vadovybės atstovai, bei kelių neformalių jaunimo organizacijų (įskaitant ir garsiuosiu "skinus") vadovai bei atstovai.

Kitaip sakant, LTC įkūrė labai plačiam politiniam bei pasaulėžiūriniam spektrui atstovaujantys asmenys.

Todėl tikrai gana ilgai derinome bendrus veiklos principus, Įstatus bei Programą, kol visa tai buvo priimta bendru sutarimu bei balsuojant. Vėliau Programa buvo gerokai papildyta ir patikslinta.

Alvydas Medalinskas

Tai čia yra problema, kad niekaip nesugebama atsiriboti nuo skinų tautiškuose renginiuose, kas daro labai didžiulę žalą tautinės idėjos puoselėjimui? Tegu tų skinų būna ten nors tik keli, nors jų būna ir daugiau.

Ir nuo tos iššaukiančios militarinės atributikos, kareiviškų batų, uniformų ir t.t.?


Kęstutis Čeponis

Įvardinkime viską savais vardais - šios "atributikos problemos" yra problemos būtent jums, nes jūsų toks "liberalistinis" požiūris į tuos, ką jūs vadinate "fašistais" (manau, kad tai aršaus sovietinio auklėjimo pasekmės).

Skinai atstovauja tą Lietuvos jaunimo dalį, kurią mūsų "oficialūs" politikai visaip keikia, nes neturi jiems absoliučiai jokios įtakos.

O mes akivaizdžiai esame didesni liberalai, nei save jais įvardijantys, kadangi sutinkame suvienyti visus, kurie laisvanoriškai laikosi mūsų Įstatų ir pripažįsta mūsų Programą.


Alvydas Medalinskas

Žodžio faišistai aš niekada nevartojau ir priešingai, ne kartą sakiau, kad tautinės idėjos su fašizmu tapatinti negalima. bet jeigu priimate į eiseną tuos, kurie iškelia prie fotografų rankas į viršų, tai čia nieko ginti negali ir nėra reikalo ginti. Ir jeigu nesugebama po to nuo jų atsiriboti.

Kęstutis Čeponis

Matote, Alvydai, jūs niekaip nesuvokiate paprastos tiesos - mūsų nuo nieko ginti nereikia. Nes mes patys tai sugebame padaryti - ir labai sėkmingai.

Mūsų esminis tikslas yra apginti Lietuvybę nuo bet kokių pasikėsinimų, o ne patiems nuo ko nors gintis...

Nacionalizmo ideologijos siekiamas tikslas (idealas), kaip jau ne kartą rašiau, yra visų pasaulyje egzistuojančių Tautų, Kalbų ir Kultūrų išsaugojimas.

Tikslas yra aiškus. Problema kita - kaip tą tikslą pasiekti.

Ir čia nuomonių įvairovė didelė.


Pakartosiu: Nacionalizmo tikslas yra visų pasaulio Tautų, Kalbų ir Kultūrų išsaugojimas tų Tautų istorinėse-etninėse žemėse.

Nacionalizmo priešingybė yra kosmopolitizmas - tai yra įvairios "multi-kulti" teorijos, kurių praktinio įgyvendinimo galutinė pasekmė yra akivaizdi - viena Pasaulinė Tauta, Kalba ir Kultūra.

Todėl nacionalizmo ideologijos praktinis įgyvendinimas visų pirma ir yra kova už kiekvienos pasaulio Tautos, Kalbos ir Kultūros prigimtinių teisių išsaugojimą bei puoselėjimą tos Tautos istorinėje-etninėje žemėje.

O pati geriausia ir efektyviausia praktinė priemonė išsaugoti bet kurios pasaulio Tautos Kalbą, Kultūrą ir pačią Tautą yra sava nepriklausoma Tautinė Valstybė Tautos istorinėje-etninėje žemėje.

Taip pat akivaizdu, kad bet kokių svetimšalių: svetimkalbių - svetimtaučių - svetimkultūrių, ypač atvirai priešiškų vietinei Tautai, Kalbai ir Kultūrai, įsiskverbimas (ypač masinis) į Tautos etninę-istorinę žemę, kelia mažą, didelį arba ir labai didelį pavojų šiai vietinei Tautai, jos Kalbai ir Kultūrai.

Todėl geriausia apsauga nuo tokios "priešiškų svetimkūnių" invazijos ir yra tezė "Lietuva - Lietuviams! Lietuviai - Lietuvai!" (atitinkamai ši tezė skamba ir bet kuriai kitai Tautai).

Nacionalizmas, skirtingai nei šovinizmas, imperializmas, nacizmas ir kt. panašios teorijos, teigia, kad visos pasaulio Tautos, jų Kalbos ir Kultūros turi būti išsaugotos, jos yra tarpusavyje lygios iš prigimties ir turi tas pačias prigimtines teises.

Visų pirma tai teisė sukurti savo Tautinę Valstybę savo Tautos istorinėje-etninėje žemėje.

O Tautinė Valstybė yra Tautos namai, kuriuose Tauta pati nustato taisykles, pagal kurias ji nori gyventi.

Ir visi svetimšaliai ateiviai, jei juos įsileidžia, privalo tų taisyklių laikytis. Tačiau, jei nesilaiko, tai tokie pažeidėjai yra visai teisėtai išvaromi (taip pat, kaip ir tie, kas įsibrauna savavališkai - neprašyti ir nekviesti).

Nacionalizmas ir rasės.

Nacionalizmo ideologija apskritai niekaip nesusijusi su rasiniais skirstymais - nereikia painioti nacionalizmą su hitleriniu nacizmu.

Tačiau nacionalizmo ideologija "multi-kulti" teorijų siūlomo (vos ne priverstinio) rasinio maišymosi nepripažįsta.

Kiekvienoje Tautoje per amžius jau yra istoriškai susiformavę savi rasiniai tipai ir svetimų rasinių tipų invazija yra nepageidaujama, kadangi sukelia visuomenėje įtampą ir atskirų grupių susipriešinimą.

Tautinių jėgų bei pažiūrų spektras yra labai platus - ir jis visas turi būti "užpildytas" atitinkamomis organizacijomis - lygiai taip pat, kaip jau yra "užpildytas" kosmopolitinis spektras (net su kaupu).

Žmonės, savo įsitikinimais esantys tautininkais (ar - vartojant tarptautinį terminą - nacionalistais), sudaro nemažą dalį Lietuvių Tautos. Tačiau kitą dalį sudaro įvairūs kosmopolitai.

Deja, įvairiose Lietuvos partijose ir vieni, ir kiti - ir tautininkai (nacionalistai), ir kosmopolitai - yra gerokai susimaišę, kadangi kosmopolitai (dažniausiai sulindę į įvairių partijų vadovybes) tyčia vengia save aiškiai įvardinti ir slepiasi (maskuojasi) įvairiais kitais vardais, bandydami įteigti, jog realiame gyvenime egzistuoja ne nacionalistai (tautininkai) ir kosmopolitai, o kažkokie abstraktūs dešinieji ir kairieji.

Paaiškinsiu paprastai - yra dvi pagrindinės pasaulinės ideologijos - nacionalizmas ir kosmopolitizmas. Tačiau kiekvienoje iš šių ideologijų yra labai daug įvairių krypčių - pagal požiūrį į valstybės vaidmenį visuomenės gyvenime, valstybės valdymo formas, požiūrį į socialinius ir ekonominius klausimus, jų sprendimo metodus, ir taip toliau...

Todėl nėra vienos kažkokios "idealios" nacionalistų (tautininkų) partijos nei Lietuvoje, nei kitose valstybėse.

Lygiai, kaip nėra ir vienos kosmopolitinės partijos.

Tačiau būtent kosmopolitai po WW2 šiuo metu valdo absoliučią daugumą Lietuvos (ir Europos bei JAV) turtų, ir kaip tik todėl turi realią galimybę valdyti valstybes, o nacionalistams (bet kokioms nacionalistinėms partijos ir organizacijoms) Vyriausybiniu ir Parlamento lygmenyje trukdyti ar net ir apskritai uždrausti netgi dalyvauti rinkimuose.

Kaip tik todėl Lietuvoje yra net kelios dešimtys kosmopolitinių partijų (jų tarpe visos valdžioje esančios ir buvusios), ir tik keletas smulkių partijų, kurias galima pavadinti tautinėmis-nacionalistinėmis.

Pagrindinė Lietuvos ir net Europos problema tame, kad įvairios kosmopolitinės partijos, pasinaudodamos savo milžiniška finansine ir oficialios valdžios įtaka žiniasklaidos priemonėms, labai sėkmingai mulkina rinkėjus, vaidindamos savo tariamą tautiškumą.

Nors iš tikro realiai daro viską visiškai priešingai - ir mes tą jau labai akivaizdžiai matome: Lietuvių Tauta labai sparčiai nyksta (ypač dėl emigracijos, savižudybių, nusikalstamumo, mažo gimstamumo - o tai juk bendro nusivylimo Lietuvos Valstybe išraiška), Lietuvoje labai sparčiai daugėja imigrantų - ne lietuvių, lietuvių kalbą išstumia anglų kalba (ir kitos kalbos - rusų, lenkų, ...), ...

Lietuvoje žiniasklaida įpratino žmones galvoti, jog nacionalstai yra tik Mindaugo Murzos-Gervaldo vadovaujama organizacija. Reikia atsiminti, kad tai organizacija, turinti savo supratimą apie tai, kaip ji turi veikti. Tokio tipo nacionalistinių organizacijų yra visame pasaulyje. Ir manau, kad Lietuvoje yra ne taip jau mažai žmonių, kurie pritaria būtent M. Murzos pasiūlytiems veiklos principams ir metodams. Savivaldybių rinkimai Šiauliuose tai labai aiškiai parodė. Ir mūsų kosmopolitinė valdžia tada labai išsigando.

Tačiau Lietuvoje yra ir įvairių kitų nacionalistinių partijų, organizacijų bei asmenų, kurie kiek kitaip įsivaizduoja veikimo būdus.

Bendra išvada būtų tokia:

Kadangi Lietuvoje nacionalistų partijų bei organizacijų mažai ir jos negausios, tai aš esu įsitikinęs, kad vienintelė galimybė turėti kažkokią įtaką Valstybėje yra vienos bendros nacionalistinės partijos - Tautos partijos, kurioje būtų labai įvairios, gana savarankiškos frakcijos, įkūrimas.

Deja, labai sunku įtikinti labai įvairius asmenis, su labai skirtingais požiūriais į įvairius socialinius, valdžios organizavimo, tarptautinius ir kitus klausimus, kad būtina susivienyti, kartu neprarandant savo "atskirybių".

Vis tik pamažu šis nacionalistinių jėgų konsolidacijos procesas juda į priekį.

Nacionalizmas ir kosmopolitizmas, kaip dvi "priešpriešinės" pasaulinės ideologijos, visai nėra "kietai" susijusios su kokia nors konkrečia ekonomine doktrina bei valstybės valdymo forma.

Nacionalizmas nėra susijęs su konkrečia ekonomine ideologija - nacionalistu gali būti ir konservatorius, ir socialdemokratas, ir net komunistas (tokių, pvz., pilna Azijoje ir Lotynų Amerikoje).


Kaip tik todėl aš linkęs vartoti tarptautinį lietuviško žodžio “tautininkas” atitikmenį - “nacionalistas”, nes jis nėra žmonių sąmonėje automatiškai susiejamas tik su viena konkrečia partija.

Beje, štai citata iš Rokiškio Rabinovičiaus labai neblogo straipsnio:

"Nacionalizmas – tai labai paprastas įsitikinimas, kad kiekviena tauta turi savo apsisprendimo teisę ir gali gyventi kažkokioje savo šalyje su savo papročiais, kalba ir taip toliau."

Rokiškis Rabinovičius. Nacionalizmas, nacizmas, fašizmas ir kiti žodžiai
2013.03.16 15:56
http://www.balsas.lt/News/print/722870


Kiekvienoje valstybėje yra sava specifika, ir todėl tai, kas tinka ir aktualu kokiai nors Bolivijai, netiks Prancūzijai.

Lietuvai taip pat reikia ir tinkamos - būtent šiam laikotarpiui - ekonominės doktrinos, ir tinkamos - būtent šiam laikotarpiui - valstybės valdymo formos, kurie garantuotų Lietuvių Tautos ir apskritai Lietuvybės suklestėjimą, nes dabar vyksta visai priešingas procesas...

Kokia turi būti ta ekonominė doktrina ir tinkama valstybės valdymo forma - būtent šiam laikotarpiui, kaip ir kas ją pajėgtų įgyvendinti - štai diskutuotini klausimai...

Ir čia aš a priori neatmetu jokių istorijoje jau žinomų (o gal dar ir nežinomų) variantų, todėl labai mielai diskutuoju su bet kokių pažiūrų žmonėmis - nes tikiuosi, jog gal būt pavyks išgirsti ką nors racionalaus ir praktiškai pritaikomo dabartinėje Lietuvos padėtyje...

Kęstutis Čeponis

Įdėmiai išnagrinėjau Alvydo pasisakymus ir padariau išvadą, kad jis iš esmės "serga" lygiai ta pačia liga, kaip ir tautiniai socialistai - jam tautiškumas yra visiškai neįmanomas be liberalumo (taip kaip jis tai supranta), o pvz. Legionieriui lygiai taip pat tautiškumas nieko nereiškia, jei jis bus be "socializmo" ir atitinkamos valdymo formos.

Čia gana senas teorinis ir praktinis ginčas (diskusija) - kas ką pasirenka, jeigu reali situacija yra būtent tokia, jog neįmanoma "imti du viename", o būtina labai aiškiai pasirinkti: Lietuvybė ar kokios nors kitos pažiūros?

Kitaip sakant, kokių idėjų įgyvendinimo labui sutinkama "paaukoti" Lietuvybę, "pastatant" ją į antrą, trečią ar dar tolimesnę vietą bendroje įvairių, asmeniui rūpimų, siekių "eilėje".

Manau, jog būtent šitas kiekvieno asmens sudaromas pačiam sau "eiliškumas" ir parodo jo realias pažiūras.


Marius Kundrotas

Tai, ką rašo Kęstas, vadinama redukcionizmu.

Kęstutis Čeponis

Mariau, nesvarbu kaip tai vadinama moksliškai - nes reikalo esmės tai nekeičia.

Visada realiame gyvenime būna būtent tokių situacijų, kada tenka rinktis...

P.S. Redukcionizmo principas moksle teigia, kad sudėtinga sistema gali būti paaiškinta, išskaidant (redukuojant) sistemą į sudėtines jos dalis. Pavyzdžiui, biologiniai procesai yra paaiškinami cheminiais procesais, o savo ruožtu cheminiai procesai paaiškinami fizikiniais reiškiniais.

Marius Kundrotas

Be gilesnių ir platesnių horizontų tautiškumas liktų tiesiog trivialus.

Kęstutis Čeponis

Priešybė redukcionizmui yra holizmas (iš graikų kalbos žodžio holos, reiškiančio visas, pilnas) yra idėja, kad visos sistemos savybės (biologinės, cheminės, socialinės, mentalinės, lingvistinės ir kt.) negali būti apibrėžtos ir paaiškintos vien kaip jos sudėtinių dalių suma. Priešingai, sistema apibrėžia kaip veikia jos sudėtinės dalys. Pagrindinį holizmo principą apibrėžė Aristotelis savo „Metafizikoje“: „Visuma yra daugiau nei jos dalių suma“.

Kita vertus holizmas ir redukcionizmas gali būti laikomi vienas kitą papildančiais požiūriais, nes jie abu gali būti naudingi siekiant tinkamai pažinti konkrečią sistemą.

Kęstutis Čeponis

Tačiau iš tikrųjų aš kalbu visai ne apie redukcionizmo ir holizmo teorinius principus, ar netgi ne apie gilesnius bei platesnius nacionalizmo horizontus, o apie labai realias, o ne teorines, gyvenimiškas situacijas, kada tiesiog tenka rinktis labai konkretų variantą - ir nėra jokių galimybių gauti "du viename".

Pvz., pasirinkti, ar eiti kartu su skinais Kovo 11 Patriotinėje eisenoje, ar neiti...


Ocho Vidas

Nacionalistų svariausias, mano nuomone, argumentas yra įvairovės išsaugojimas.

Bet net moksliniu požiūriu (o gyvename genetinės inžinerijos amžiuje) šis argumentas tampa vis mažiau aktualus. Bet kuriuo atveju nacionalistinės pažiūros (kurios netrukus taps filosofinėmis) turėtų būti palaikomos dirbtinai, nes socialinė aplinka, pvz. soc. dinamika, yra joms itin nepalanki.

Pvz., kai kurie mano draugai lietuviai yra sukūrę mišrias šeimas ir aš, dėl savo aplinkos harmonijos išsaugojimo, negalėčiau propaguoti nacionalistinių pažiūrų. Taip žmonės natūraliai suformuoja elgseną, kuri sukelia mažiausią "trintį".

Kiti momentai: lanksti darbo rinka, kurios esminis privalumas greita adaptacija, know-how "srautai", korporacijų įsigalėjimas ir tt. - visi yra nepalankūs nacionalizmui (pagal mano apibrėžimą, tradiciniam valstybingumui).

Bet ar reikia nacionalizmo, kad žmonių grupė galėtų priimti sprendimą tam tikru klausimu? Ar reikia tautinio identiteto, kad žmonių grupė galėtų efektyviai komunikuoti? Ne ir ne. Tos koncepcijos jau nebėra būtinos. Jos nebetenka praktinės reikšmės.

Todėl, jei nacionalizmas yra tik "numeriai ant mašinos", tada klausiama, kokia tai mašina, į kurią kviečiama įsėsti. Jei tai yra kvietimas spręsti valstybinės reikšmės problemas, tada jis yra per daug abstraktus ir su savomis rizikomis. Jei tiriate socialinius procesus Lietuvoje, tada nebent.

Vitalij Sebarsov

MYLĖTI savo Tautą - yra sveika. Tai yra normalu. Bet kas yra nenormalu ir kvaila: teigti, kad tavo tauta yra geresnė už kitus, nekęsti kitų tautų atstovus. Tai vadinama ksenofobiją.

Marius Kundrotas

Įvairovė savaime - anoks argumentas.

Ne bet kokia, bet kūrybiška, į pažangą vedanti įvairovė - štai nacionalizmo argumentas.

Jei teko susipažinti su lošimų teorija, ko neatrado vienas - atras kitas. O po to vyksta atrastų ir išrastų dalykų apykaita. Taip per skirtingas kultūrines bendruomenes plėtojasi visa žmonijos civilizacija.

Prigimtinis momentas tautoje taip pat labai svarbus. Jis turi moralinę reikšmę. Jei gimęs lietuviu gali apsispręsti būti vokiečiu, reiškia - jau rytoj iš vokiečio gali tapti anglu. Nelieka tvarumo. Priešingai, būtent prigimtinių ir dvasinių sandų darna užtikrina tautos, tautiškumo, galiausiai - nacionalizmo tvarumą.

Dėl socialinių procesų palankumo ar nepalankumo - tai yra stereotipai, kuriuos sąmoningai ir sistemingai diegia savų tikslų siekiantys globalistai.

Labai panašiai elgėsi komunistai ir nacionalsocialistai: jų ideologijos grįstos istorizmu, istoriniu determinizmu. Daugmaž: laimėsime, nes taip lemta.

Kur tos ideologijos dabar? Iš galingų režimų liko tik marginalios nuotrupos, bent jau pasaulio mastu.

Apskritai tapatumas - labai gili ir plati tema, sunkiai įkandama instrumentalistams ir pragmatikams.

Dėl ko sunkiai įmanomas globalus tapatumas - visai neblogai yra išgvildenęs Džonas Tomlinsonas ("Globalizacija ir kultūra"), o kuo problemiškas savimi apsiribojantis individualizmas - puikiai pagrindžia Čarlzas Teiloras ("Autentiškumo etika").

Čia per maža vietos pateikti visai koncepcijai, bet apie tai galite rasti argumentų kad ir mano knygoje ("Tauta amžių kelyje").

Jei trumpai, žmogus tampa savimi tik santykyje su kitu.

Prigimtiniai, kalbiniai, kultūriniai tapatumo klodai palaiko tautas, ir ilgalaikiame istorijos procese kuria naujas.

Gali būti, kad šiuolaikiniai globalizacijos ir globalizmo procesai sunaikins dalį tautų, bet jų vietą užims kitos tautos.


Kažkas panašaus jau vyko - Antikos saulėlydžiu.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 18 Gru 2013 22:24 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27143
Miestas: Ignalina
Tęsinys:

Ocho Vidas

Šaunu, pirmyn. Tik nepamirškite įtraukti ir šitų

Paveikslėlis

https://www.facebook.com/mixedracebabies?fref=ts
Mixed Race Babies
Help show your support by liking this Mixed Race Babies page.

Marius Kundrotas

Na, jei tautinė savimonė bus tvirta, gal tokių bus vienetai

Kęstutis Čeponis

"Kas yra kas":

"Ocho Vidas
Gruodžio 16 d.
Apie pagamintas CCCP. Pvz, aš gimiau CCCP, augau Lietuvoje, o dvasiškai išugdė Izraelis."

Ocho Vidas

tai jau AD HOMINEM

norėčiau nekomentuoti ir palikti, kad pasijuokti.

Marius Kundrotas

Na, konkretaus žmogaus pasaulėžiūros pažinimas padeda suprasti, iš kur kyla jo argumentai.

Leidžia įvertinti santykį tarp tų argumentų objektyvumo ir subjektyvumo.

Ocho Vidas

čia kaip bandymas įvertinti dešimtojo laipsnio polinomą su nenuliniais koeficientais, naudojant du duotus (!) taškus.

Alvydas Medalinskas

Taip, Mariau, ačiū už supratimą. Man buvo įdomu skaityti Jūsų diskusiją. Kartais tiesa, tikrai, kai kurie argumentai primindavo ankstesnių kažkada išdėstytų pasisakymų paklodes, kartais nueidavo į pašalius, bet visumoje buvo įdomu.

Alvydas Medalinskas

Man tik svarbu, kad tautininkai neprisidėtų prie antivakarietiškų idėjų sklaidos, ką vis dažniau matau kai kurių Lietuvos visuomenininkų pasisakymuose.

O ir Ukrainoje kai kurie visuomenininkai, išsivertę į savo kalbą kai kuriuos mūsų komentarus čia FB puslapiuose, ar po straipsniais interneto portaluose, ne kartą klausė: kodėl Jūs taip mažai mylite savo valstybę ir kodėl taip pasiduodate kitų valstybių norams jums menkinti, kodėl taip priimate jums primetamas antivakarietiškas, antieuropietiškas nuostats.

Bent jau man atrodo, kad tautiškumas yra suderinamas ir su vakarietiškumu, išlaikant savo tautinėę tapatybę, bet turint dar ir instrumentus ją apginti ir su europietiška nuostata

Kęstutis Čeponis

"Man tik svarbu, kad tautininkai neprisidėtų prie antivakarietiškų idėjų sklaidos..." - Alvydai, gal išsamiau išdėstyk, kokias būtent idėjas tu vadini antivakarietiškomis? Nes dabar kol kas gaunasi abstrakti kalba apie nežinia ką...

Marius Kundrotas

Vėl gausybė burtažodžių... Vakarai - antivakarietiškas - antieuropietiškas...

Kas? Kur? Kaip? Kada?

Kas pasakė, jog geografinė Rytų-Vakarų takoskyra apskritai turi ką nors bendro su moraline gėrio-blogio takoskyra?

Kur tautininkų retorikoje demonizuojami Vakarai (arba atvirkščiai - Rytai)?

Kaip ir kada tai daryta?

Pagaliau - galima atvirai, KONKREČIAI ir DETALIAI paaiškinti savo poziciją: KAS YRA TAUTIŠKUMAS?

Jei pripažįstame globalizmą, eurofederalizmą, multikultūralizmą, genderizmą, moralinį ir kultūrinį libertarizmą - kur, kuo ir kaip išlieka tautiškumas?

Alvydas Medalinskas

Ilga kalba, Mariau, bet skatinanti tolesnę diskusiją, o gal ir tolesnius straipsnius, ar tautiškumas yra euroskeptiškumas, ar tautiškumas yra ir antiamerikietiškumas, o gal ir anti-Nato pozicija, ar moralinės Vakarų kai kurios nuostatos, pavyzdžiui genderizmas, kurį ir pats aš ne kartą kritikavau, nestumia link moralinių Putino vertybių ir simpatijų tai šaliai, ar dėl kai kurių asmenų federalizmo nuostatų Briuselyje galima ES vadinti eurosojūzu ir tvirtinti, kad tai ta pati Sovietų sąjunga, apie tautiškumą ir teisę į kultūrinę autonomiją kitoms tautoms, teisę joms gyventi tavo gyvenamoje valstybėje, apie tautiškumą ir švietimo politiką, kiek ji skatina meilę savo valstybei ir patriotizmą ir kiek visam tam duoda smūgį tautiškuose renginiuose dalyvaujantys skinai, keliantys rankas į viršų ir atsakomybė tiems, mano manymu, kas stipriai kerta tautiškumo idėjai, kas tuos skinus ten ir pasikviečia, nes skinai yra visame pasaulyje skinai ir pan.

Temų daug. Todėl tikriausiai, pripažinsite, kad jų čia savo komentaruose neapžvelgsime

Marius Kundrotas

Na, dėl Putino - jį "moralinių vertybių gynėjo" pozicijon pastatė tie patys Vakarų libertarai.

Apie tai yra visai geras, berods, Tomo Vilucko straipsnis.

Kai Vakarų vardu kalba srovės, siekiančios sunaikinti visa, kas gera ir kilnu, kažkur atsiras gynėjas. Tai energijos tvermės dėsnis.

Putinas užėmė labai patogią poziciją, bet tikrieji kaltininkai - Vakarų libertarai, stumiantys normalius europiečius į Putino glėbį. Tai liūdina.

O dėl euroskeptiškumo - ką vadinsime euroskeptiškumu?

Gal šiais laikais didžiausi euroskeptikai yra euroentuziastai, nes naikina visa tai, kas amžiais kūrė Europą - krikščioniškąją moralę ir tautines kultūras?

O didžiausi euroentuziastai šiais laikais gal kaip tik euroskeptikai, kurie tas vertybes gina, o per jas - pačios Europos tapatybę?

Kęstutis Čeponis

Alvydas Medalinskas: "apie tautiškumą ir teisę į kultūrinę autonomiją kitoms tautoms, teisę joms gyventi tavo gyvenamoje valstybėje" - štai čia jau įdomu...

Ir kokios gi dar tautos (o ne tautinės bendrijos), be Lietuvių Tautos, gyvena dabartinėje Lietuvos Valstybės teritorijoje?

Alvydas Medalinskas

Tautinėms bendrijoms, Kęstuti, tautinėms bendrijoms...

Kęstutis Čeponis

Na štai, Alvydai, bent vienu klausimu sutarėme... Gal ir kitais sutarsime...

Alvydas Medalinskas

Kaip sakiau, rašant komentarus FB puslapiuose, paskubom prisėdus gali parašyti ką nors ir netiksliai. Kai prasideda principiniai klausimai, geriau rašyti straipnius.

Tada gali ne tik skubiai parašyti, bet ir prisėdęs peržiūrėti, ką parašei, pataisyti. Nuo to sutikslinimo nuostatos nesikeičia. Tik išvengi nereikalingų netikslumų.

Kęstutis Čeponis

P.S. Beje, Alvydai, visada stebėjausi kaip jūsų - tokių skirtingų pažiūrų žmonių - "trijulė" (trys "A" - Alvydas, Artūras ir Arvydas), sugebėjo susitarti ir susirinkti pas Romualdą...

Kažkaip juk tuo metu pajėgėte siekti bendro tikslo ir nesipykti dėl tų klausimų, dėl kurių jūsų nuomonės nesutapo...

Alvydas Medalinskas

Dėl to Kęstuti, kad buvome sutarę, jog viskas remsis į tautiškumo nuostatas ir Sąjūdžio vertybes, Sąjūdžio tautiškumo politiką, kuri buvo nuosaiki, ir nesuteikianti dirvos radikaliam nacionalizmui pasireikšti.

Kęstutis Čeponis

Alvydai, tiesą sakant, tuo metu, kai jūs rinkdavotės pas Romualdą, Sąjūdžio dar ir nebuvo...

Ir antra - tuometinę Sąjūdžio tautinę politiką nuosaikia (dabartiniu supratimu) tikrai nepavadinčiau - ypač lyginant su dabartine realia padėtimi...

Alvydas Medalinskas

O kas pasakė, kad europinės vertybės yra tos, kurias Jūs išvardinote genderizmas, multikutūralizmas, federalizmas.

Dar niekur nėra pasakyta, kad tradicinės euopinės vertybės nėra ir tos vertybės, kuriomis turėtų remtis ir ES ar Europos Taryba, o skelbiant skepicizmą ES, lyginant su eurosojūzu ir geopolitiškai patys tie, kas tai skelbia išrašo Lietuvą iš vakarų, europinių valstybių tarpo.

Beje, dabar demonizuojamos, tame tarpe ir kai kurių tautininkų tarpe liberalios vertybės, anksčiau bvuo plačiai demonizuojamos socialdemokartinės vertybės ir pasaulėžiūra bei ideologija.

Bet visame kame yra ir teigiamų dalykų ir socialdemokratiojoje, ir liberalizme, ir konservatyvizme, ir tautininkų ideologijoje taip pat. Bet ten pat yra ir daug nukrypimų. Štai tie nukrypimai ir yra blogis.

Marius Kundrotas

Tai gal tie nukrypimai ir "demonizuojami"?

Alvydas Medalinskas

Demonizavimo tikrai yra daug.

Kai tas kalbas girdėjau, Mariau, tai buvo net nejauku, bet buvome pradėję bendrą reikalą, maniau, kad galima sutelkti nuosaikią tautišką liniją, ir reikėjo baigti.

Bet, kai vienas Jūsų įtakingas asmuo paprašė tokio numerio sąraše, kuris atitinka nacių lyderiui svarbų skaičių, o dėl to kiti atsisakė mesti iš sąrašo, sakydami, kad jis yra labai įtakingas partijoje, tikrai norėjosi viską mesti.

Kai svarstant vieną programinį dokumntą, reikėjo įrodinėti, kad ir tautinės bendrijos turi teisių Lietuvoje, buvo irgi labai nejauku.

Vis dėlto, ir pas Jus yra žmonių, kuriem artimesnis tautiškumas, o ne radikalus nacionalizmas. tai ir džiugina. Ir manau, kad jie ir toliau liks geri bičiuliai, draugai.

Marius Kundrotas

Apie radikalumą ir nuosaikumą daug mąstyta, glausčiausiai pateikta čia:

M. Kundrotas. Vidurys tautininkų politikoje (III): 3. Radikalumas ir nuosaikumas
http://alkas.lt/2013/12/13/m-kundrotas- ... osaikumas/


Julius Panka

Net keista skaityti pono Alvydo teiginius, kas jį taip pakeitė?

Jau ne pirmame šios temos komentare jis galimai skatina diskriminuoti žmones dėl jų išvaizdos (skinai, militariška uniforma, keliamos rankos).

Man labai sunku suprasti tokią netoleranciją, esu lietuvis, mūsų tautoje įprasta gerbti žmogų už tai, kad jis žmogus ir niekam nevalia diskriminuoti ar norėti išvaryti iš renginių žmonių už šukuoseną, aprangos stilių ar plojimą į taktą skanduotėms iškėlus rankas į viršų.

Gal todėl tautinio jaunimo eitynės pritraukia žmonių iki 10 000 (kaip buvo paskutinėse), kad į mūsų renginius kviečiami visi Lietuvos patriotai.

Man, kaip žmogui, užaugusiam jau Nepriklausomoje Lietuvoje, sovietmečio normos svetimos, kai kas nors žeminamas dėl plaukų ilgio, rūbų spalvos ar batų stiliaus... Kaip norėtųsi, kad būtų mūsų Tautoje daugiau elementaraus pakantumo, tada ir problemų būtų mažiau ir besišypsančių veidų daugiau...

Marius Kundrotas

Kuriam ten reikėjo įrodinėti, kad tautinės bendrijos TURI teisių?

Klausimas gal kilo dėl tų teisių turinio, mastų ir krypčių?

Alvydas Medalinskas

Programinei grupei, Mariau.

Ir galutiniu programos variantu, kaip planu veiksmų krypties, nebuvau patenkintas, bet jau mačiau labai aiškiai, kas išryškėjo ir konferencijoje, kad nepaisant visų patikinimų, tautininkų tarpe daug stipresnis yra radikalusis pradas, todėl viskam pasibaigus apie bet kokius norus pratęsti "Už Lietuvą Lietuvoje" norėjau pamiršti, pasilikdamas tik nuostabias akimirkas susitikimų su žmonėmis įvairiose Lietuvos vietose ir bendravimu, kartais ir pažintimi su visa eile aktyvių žmonių vienoje ar kitoje tautiškai nusiteikusioje organizacijoje.

Ir tada nutariau tik individualiais veiksmais, savo kalbomis, straipsniais prisidėti prie tautiškumo idėjų sklaidos Lietuvoje, taip, kaip aš tai ir suprantu ir nevengti pasakyti ir kritikos, jei matysiu, kad yra sukama ne tuo keliu, ar kad tautiškumo nuostatoms Lietuvoje yra suduodamas smūgis, taip pakertant šių idėjų svarbą.

Audronė Čekauskienė

Jau norima įteisinti dvikalbystę, pažeidžiant konstituciją, o Jūs Alvydai nieko apie tai net nekomentuojate. Prisitaikėliškumas dėl naudos visada yra tik trumpalaikis...

Alvydas Medalinskas

Jūs klystate, gerb. Audrone.

Apie situaciją Pietryčių Lietuvoje ir apie dvikalbystės problemą rašiau ne kartą.

Kęstutis Čeponis

Alvydai, jūs gal jau pamiršote, jog Sąjūdžiui paėmus valdžią, Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose buvo masiškai atidaromos lietuviškos mokyklos ir darželiai.

Dabar jjie masiškai uždaromi.

Štai tokia "tautinės politikos realybė".

Audronė Čekauskienė

Bet Jūsų požiūris į Tautininkus, kaip į radikalus, taip pat yra klaidingas.

O referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams reikia ar nereikia?

Alvydas Medalinskas

Alvydas Medalinskas. Ar „Wilno nasze“ yra tik nekalta frazė?
Paskelbta 2013-08-10
http://www.propatria.lt/2013/08/alvydas ... e-yra.html


Kęstutis Čeponis

Štai atsakymas, pateiktas paties Alvydo straipsnyje: "Ar norite pasakyti, kad Lietuvos valdžia bejėgė sustabdyti lietuvybės židinių naikinimo politiką Pietryčių Lietuvoje? Ir, kad visa tai yra tik grupelės visuomenininkų bei vietos gyventojų reikalas?

Bent jau iki šiol atrodo, kad ši problema nė motais ne tik Vyriausybei ar valdančiajai koalicijai, bet ir opozicijai Seime. Nesigirdi ir jokio balso iš šalies vadovės pusės."

Alvydas Medalinskas

Ne visi tautininkai yra radikalai, gerb. Audrone. Yra nemaža tokių su kuriais matau daug sąlyčio taškų tautiškumo prasme.

O, kad partija yra radikalai, pripžįsta ir tas pats Marius, su kuriuo mes čia nemažai diskutavome ką tik štai šiame straipsnyje.

M.Kundrotas.Tautininkų sąjungos padėtis ir perspektyvos: Porinkiminė analizė
http://alkas.lt/2012/11/29/m-kundrotas- ... e-analize/


Alvydas Medalinskas

Ar man tęsti dar nuorodas į mano tekstus, ginant tautiškumo idėjas? Nežinau, ar yra prasmė, nes jų buvo ir bus dar daug.

Bet įdedu dar, pavyzdžiui, šį tekstą, kur gyniau tautiškumo idėją, nors buvo pikta, kad tenka kalbėti ir apie tuos, kurie, kaip tas šaukštas deguto gadina visuomenės poožiūrį į tautiškumą Lietuvoje

Alvydas Medalinskas. Kam reikalingas triukšmas dėl nacionalizmo
Paskelbta 2013-03-14
http://www.propatria.lt/2013/03/alvydas ... ingas.html


Kęstutis Čeponis

Alvydai, jūs juk esate politologas.

Taigi, labai gerai turite žinoti, kokie būtent faktoriai iššaukia radikalumo bangą.

Nes niekas neatsiranda be priežasties...

Audronė Čekauskienė

Jeigu Lietuvos žemę valdys užsieniečiai, tai nereikės nei Lietuvos konstitucijos, nei valstybinės lietuvių kalbos, nei Lietuvos Respublikos pilietybės, nes tada nebus nei Valstybės. Štai tokia mano nuomonė...

Alvydas Medalinskas

Viską suprantu, Kęstuti, tik nereikia tų radikalų su juodomis vėliavomis ir rankomis pakeltomis į viršų, kai artėja prie televizijos kamerų, priimti į savo būrį.

Pabandykite įsivaizduoti ir save, lietuvį, gyvenantį pavyzdžiui, Lenkijoje, Rusijoje ar Vokietijoje, kur štai tokie " patriotai" eina gatvėmis ir šaukia, kad kitos tautybės, ar kaip tiksliau sakoma, kitų tautinių bendrijų atstovams čia ne vieta.

Ir keista, kad mano aiškinimai, kad tai yra pagaliau net nepadoru, o svarbiausia, kad kenkia tautiškumo idėjai, atsimušdavo, kaip į akmenį. Aišku, tokių veikėjų tautiniuose renginiuose po to sumažėjo, bet vis tiek nesugebama jiems pasakyti iš viso: viso gero ir kad tautininkams Lietuvoje su jais yra nepakeliui.

Kęstutis Čeponis

P.S. Beje, štai jūs, Alvydai, vis bandote aiškinti, jog būtina išsaugoti ES, kadangi tai padės išvengti naujo karo Europoje. Tačiau manau, kad suvokiate, jog tai yra tik iliuzija - nes ne ES tą karą pradės, ir ne ji turės tam įtaką...

O mane labai jaudina būtent tai, kas įvyks po to (jei, žinoma, to karo metu Lietuva dar išliks visiškai nesunaikinta - kaip viena iš "pafrontės" valstybių)... Puikiai žinau, kaip aktyviai ir aršiai ginkluojasi Lenkija. Žinau ir tai, kokios nuotaikos (tikrosios, o ne viešai skleidžiamos) "vaikšto" lenkiško elito tarpe...

Tačiau pas mus tai vis bandoma "užglaistyti" ir apsimesti stručiais.

Alvydas Medalinskas

Apie taikos išsaugojimą, Kęstuti tai tik vienas argumentas. Jų yra daug daugiau. Gerai, kad apie tai rašote.

Atsižvelgdamas ir į FB draugų išsakytas mintis, vėliau galiu formuluoti ir mintis viešojoje erdvėje, kaip atsakymus į klausimus, išsakytus čia FB draugų ar kur nors kitur komentaruose

Audronė Čekauskienė

Kai organizacija ar politinė partija pradeda savo veiklą visada būna daugiau išsišokusių žmonių, todėl dėl jų keisti kryptį neverta...

O kad įtampa visur pasaulyje tik didėja, tai šito paneigti negalima ir tam reikia ruoštis iš anksto, o ne sėdėti ir laukti, kas už mus padarys...

Alvydas Medalinskas

Aš kalbu visų pirma apie tuos, kurie buvo priimti į būrį rengiant garsias tautininkų eitynes. O, kaip man vėliau paaiškėjio, ir pačioje organizacijoje yra šiems asmenims prijaučiančių įtakingų asmenų.

Gerai būtų, kad tautininkai turėtų nuoseklią ir pakankamai nuosaikią, pagarbią bet kokios tautybės žmogui kryptį.

Radikali partija varigu ar bus žmonių pripažinta, nebent, jeigu tarptautinė situacija aplink Lietuvą, kaip Jūs rašote Audrone, radikalizuosis ar kils didelės įtampos šalies viduje. Bet nė vieno, nė kito Lietuvai nelinkiu.

Kęstutis Čeponis

"...nebent, jeigu tarptautinė situacija aplink Lietuvą, kaip Jūs rašote Audrone, radikalizuosis ar kils didelės įtampos šalies viduje. Bet nė vieno, nė kito Lietuvai nelinkiu" - deja, bet būtent tai labai akivaizdžiai vyksta, ir jau ne pirmi metai (vis augančia kreve).

Alvydas Medalinskas

Taip, situacija apie Lietuvą radikalizuojasi, Kęstuti, o pačioje Lietuvoje, taip pat, deja, ir Jūsų kolegų kai kurių pastangomis Lietuvoje auga antivakarietiškos, antieuropinės nuotaikos.

Tai į kieno glėbį tokios nuotaikos mus gali įstumti, ar pagalvojote, Kęstuti?

Čia ir yra atsakomybė už savo tautą ir valstybę.

Kęstutis Čeponis

Alvydai, akivaizdu, kad jūs sergate "simbolizmo liga".

Pvz., kaip ponią Rasą nervuoja "raudonas skuduras", taip jus nervuoja "juodas"...

Tačiau kažkaip nesuvokiate, ar gal būt nenorite suvokti, kad "nuvarymas į pogrindį" įvairių tokių srovių būtų šimtą kartų blogesnis.

Kovo 11 Patriotinių eitynių organizatoriai (Lietuvių Tautinis Centras) nuo pat 2009 m., kada pirmą kartą organizavo šias eitynes (beje, būtent todėl ir perėmėme jų organizaciją, kadangi plačiai pagarsėjusias 2008 m. eitynes organizavo skinai, taip, kaip jiems tada atrodė tinkama), labai aiškiai nustatė tvarką - kokie šūkiai ir kokios vėliavos gali būti nešamos.

Skinai tos tvarkos rimtai laikosi - ir tai labai gerai. Negi norite, kad jie surengtų "alternatyvią" eiseną su daug kartų radikalesniais plakatais bei šūkiais - pakartodami 2008 m. Eitynes?

P.S. Šitokių štai "subtilių niuansų" aiškus suvokimas, matyt, ir skiria politologus nuo politikų...

Alvydas Medalinskas

Tegu rengia jie, ką nori, tie skinai. Ką jūs esate, auklės jiems, Kęstuti?

Jeigu jums patinka juoda spalva, kareiviški batai ir vienoje rankoje fakelai, o kita pakelta į viršų, tai Jūsų pasirinkimas, Kęstuti.

Man tai nepatinka. Ir tai sakau labai atvirai

Kęstutis Čeponis

O čia, Alvydai, visai ne "patikimo problema"...

Nes visai nesvarbu, ar tai man arba jums patinka ar nepatinka. Tokia yra gyvenimo - dabartinio - realybė.

Ir būtina ją tinkamai panaudoti, o ne vadovautis savo jausmais.

Audronė Čekauskienė

Kodėl apie žemės pardavimą neparašote nė žodelio...

Alvydas Medalinskas

Todėl, kad absoliučiai didžioji dalis žemės jau yra parduota, gerb. Audrone, per tarpininkus, o visa kita dažnai buvo tik siekis mobilizuoti žmones per referendumo idėją kelių mažesnių partijų siekiams paremti per artėjančius rinkimus.

Kodėl niekas nepamąsto, taip pat ir tautininkai, apie vidinius saugiklius, kuriuos turi ne viena ES valstybė, kad bet kas žemės nepirktų, net ir tada, kai ją galima pagal įstatymus visiems pirkti. Ir tai nepasiūlyta daugelį metų, kai tą žemę supirkinėjo dažniausiai kitų šalių verslas per tarpininkus Lietuvoje.

Nesinorėjo apie tai kalbėti, kai vyko parašų rinkimas, nes nesinorėjo numušti to žmonių entuziazmo ir kad vėliau nebūtų kalbama, kad kuo nors pakenkta parašų rinkimui. Be to, kiekviena žmonių akcija, noras kažką daryti savo valstybei, man yra labai svarbus. Ir tokius pilietiškus žingsnius sveikinu.

Kęstutis Čeponis

Alvydai, jūs ir vėl bandote gąsdinti tuo pačiu "senoviniu baubu" - jei ne su "Jievrosojuzu", tai su "Putinu".

Visų pirma jūs juk puikiai suprantate, kad realūs "Jievrosojuzo" šeimininkai mūsų tikrai nepaleis, nes tai prieštarautų jų gyvybiniams ekonominiams interesams. Laikys mus dar aršiau, nei tai darė Sovietų sojuzo Politbiuras.

Mes išsivaduoti galėsime tik tada, kai Jievrosojuzas - dėl savo vidinių problemų bei kokių nors išorinių faktorių - pats subyrės.

Todėl mūsų politika turi būti paremta labai kietu Lietuvybės, Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės interesų gynimu.

Kitaip mūsų tiesiog nebeliks - daug anksčiau nei tas Jievrosojuzas pats subyrės.

Alvydas Medalinskas

Gerb. Kęstuti, deja, bet yra tokia geopolitinė realybė: arba tu esi ES ir NATO, arba keliauji į Muitų Sąjungą, o gal patiri tą nuolatinį spaudimą, kaip Ukraina ir Moldova, jeigu ten dar esi, bet nesi ir ES ar NATO.

Mūsų geopolitinė padėtis ne Islandijos ir ne Šveicarijos.

O antivakarietiškos nuotaikos gali mus stumti tik ten, kur jau buvome ir tikiuosi, Jums ten nesinorėtų sugrįžti ar net atsidurti Ukrainos ir Moldovos vietoje.

Ir po ES šalis bei visas kitas, kurios turi bevizį susiekimą su ES, tikriausiai mėgstate be vizų keliauti, o ukrainiečiai to negali padaryti ir susiduria šiame kelyje su labai dideliais sunkumais, kaip mes kažkada su vizomis į JAV.

Kęstutis Čeponis

Štai, pvz., mes labai tvirtai pritariame tam, kad Ukraina "įstotų" į Jievrosojuzą. Ir dėl šios nuostatos mus klaikiai keikia lietuviškieji nacionalsocialistai (ir ne tik jie).

Tačiau mes puikiai suprantame, jog Ukrainai tikrai reikia "pabėgti" nuo Rusijos imperijos "išskėsto glėbio". Tai pirma.

Ir antra - Ukrainos nacionalistai bus mūsų kiečiausi sąjungininkai suardant arba (kitu atveju) kardinaliai pertvarkant dabartinę Jievrosojuzinę imperiją į normalią Tautų Europą - be visų tų "iškrypimų", kurie mus taip klaikiai nervina.

Taip pat nereikia būti dideliais išminčiais, norint išsiaiškinti, kodėl Jievrosojuzo "šeimininkai", visą tai puikiai žinodami, vis tiek atkakliai siekia prisijungti tą pačią Ukrainą - seniai žinoma geopolitinis istorinis dėsnis - jokia imperija negali ilgai gyvuoti, jei ji nesiplečia. Tai puikiai tinka ir Rusijos imperijai, ir Jievrosojuzui.

Kęstutis Čeponis

Dėl NATO - patikslinu: visada be jokių kompromisų tvirtinau, jog esamoje geopolitinėje padėtyje mums būtina būti šioje karinėje sąjungoje. Netgi nepaisant to, jog dabar mūsų kariams tenka kariauti visokius nesąmoningus karus Afganistane, Irake ar dar kur nors.

Alvydas Medalinskas

O kodėl naudojate tą idiotišką frazę: Jievrosojūzas?

Ar tai ir nėra iliuzija į kitą Sojuzą, o tūlas pilietis tada iš jūsų retorikos supras: sojūzai tie vienodi, bet vienas dar duoda pigesnių dujų, tai, kam tam Jievrosojuze būti. Yra kitų, geresnių

Kęstutis Čeponis

Kam klausiate, jei pats iš karto pateikiate atsakymą?

O iš tikrųjų, tai Jievrosojuzas ir yra Sovietų sojuzo analogas (prašau nepainioti su dabartine Rusijos imperija).

Alvydas Medalinskas

Ką, Kęstuti, jūs vienas tvirtinate, yra ne taip svarbu. Gerai, kad jums atrodo, jog Lietuvai reikia būti NATO, bet kai tik užeina kalba apie išlaidas buvimui toje organizacijoje, tai štai tada ir kyla klausimai: o ko mums tai daryti.

Ir dar apie amerikonų invaziją kur nors prisimena ir sako, kad tie amerikonai visai, kaip rusai.

O tada vėl, jei amerikonai yra tokie, kaip aiškinama, imperialistai, kaip rusai, tai tūlam piliečiui kyla mintis, geriau būti su tais, kurie dujų pigiau duoda.

Kęstutis Čeponis

Visada tvirtinau ir dabar tai dar kartą patvirtinsiu, jog išlaidas kariniam pasirengimui bei ginkluotei privalome labai rimtai didinti. Karas artėja - ir labai sparčiai.

Man tik keista, jog tie, kas "valdo informaciją", apsimeta, kad nieko nežino...

Alvydas Medalinskas

Na štai čia, Kęstuti, ir atsikleidė Jūsų, atleiskite, neišmanymas, kuo ES skiriasi nuo Sovietų sąjungos ir kalbėjimas štampais, kurie galų gale ir veda prie antieuropietiškumo ir antivakarietiškumo.

Bet tai vėlgi ilgas klausimas, visko komentare neparašysi. Tiesiog atsiskleidžia Jūsų artima paleckiukams pozicija.

Kęstutis Čeponis

Dėl JAV invazijos į Iraką ir Afganiztaną, tai be abejo yra imperialistinės JAV geopolitikos pasekmė.

Kitas reikalas, kad mes čia ką nors pakeisti vis tiek negalime. Taigi, lieka tik išnaudoti kai kuriuos pliusus - gauti Lietuvai šiuolaikinę ginkluotę, ryšių įrangą bei tam tikrą kovinę patirtį.

Alvydas Medalinskas

Tik paleckiukai gal sakytų, kad Sovietų sąjungoje buvo geriau. O gal ir nesakytų. Gal tiesiog tvirtintų, kad reikia kovoti prieš Vakarų imperializmo jėgas

Kęstutis Čeponis

"Tiesiog atsiskleidžia Jūsų artima paleckiukams pozicija" --- jūs norite pasakyti, kad "padleckiukai" irgi lygina Sovietų sojuzą su Jievrosojuzu?

Kažkaip nepastebėjau pas juos tokių "zamaškų"...

O dėl to, jog Sovietijioje buvo geriau nei Jievrosojuze niekada nesu sakęs.

Alvydas Medalinskas

Kitų draugų turite pasiūlyti, Kęstuti? Be NATO ir ES šalių?

Pasižiūrėkite, Kęstuti, atrasite. Šiuo požiūriu į ES deja, esate su jais panašūs.

Kęstutis Čeponis

Visų pirma noriu jus patikslinti - nei NATO, nei ES nėra mūsų draugai. Geriausiu atveju tai yra laikini sąjungininkai.

Kaip ten sakė Čerčilis "apie amžinus interesus..."

Dėl draugų, tai manau, jog geopolitiniu požiūriu jais ateityje bus visų pirma Ukraina. Priežastis elementari - mūsų geopolitiniai priešai yra iš esmės tie patys. Ir jie nesikeičia jau beveik 700 metų.

Esu apie tai labai išsamiai rašęs.

Alvydas Medalinskas

O kas bus vėliau sąjungininkai, kai šių laikinų, kaip sakote, nereikės. Turiu omenyje mūsų valstybę, kuri yra šioje geopolitinėje erdvėje, ne Islandiją. Mūsų erdvėje veikia tik du gravitaciniais laukai: Vakarų arba tas, kur traukia į Rytus.

Kęstutis Čeponis

Jau parašiau.

P.S. Beje, jūs vis pamirštate vieną labai svarbų momentą mūsų geopolitiniuose planuose - Rusijos imperijos galutinę likvidaciją padalinant ją į tautines valstybes tų tautų istorinėse-etninėse žemėse, įskaitant ir Rusų tautos valstybę.

Alvydas Medalinskas

Jūsų mintims dėl laikinų draugų nepaplotų net ir Ukrainoje, Kęstuti

Kęstutis Čeponis

Alvydai, išduosiu "paslaptį" - visą tai mes aptarėme su ukainiečių nacionalistais (ir ne tik su jais) dar labai seniai - 1990 m., mūsų pasitarime Lvove. Numatėme tada savo bendrą strategiją daugeliui metų į priekį...

Alvydas Medalinskas

Tai pasakos, Kęstuti, apie Rusijos decentralizaciją į tautines valstybes. Tai galėjo galbūt įvykti tik Jelcino laikais, kai buvo pasiūlyta joms pasirašyti suvereniteto, kiek tik paneša. Putino laikais kita tendencija: centralizacija ir politikos ekspansija

Kęstutis Čeponis

Ne Alvydai, tai ne pasakos, o "real politic". Tiesą sakant, ši "operacija" jau artėja į savo "kulminacinę dalį". Be abejo, Putinas ir jo aplinka irgi tai žino, todėl karštligiškai bando visą tai sustabdyti. Bet jiems jau nieko neišeis.

Alvydas Medalinskas

Kęstuti, išduosiu Jums paslaptį: pažįstu politikus ir tautiškos krypties Ukrainoje ir kitų opozicinių jėgų politikus. Jie nepaplotų Jūsų mintims apie laikinus sąjungininkus.

Gal tik rastume sąlyčio taškų prieš imperines tendencijas kitų šalių, ne Rusijos interesams regione, su kuriomis ir jie turėjo sunkią istoriją

Audronė Čekauskienė

Kaip ten bebūtų, kaimyno nepasirinksi, todėl tiek su valstybėmis iš rytų, tiek iš vakarų reikia skaitytis ir draugauti, bet nevaikščioti visiems politikams aukštai iškėlus galvas, atrodo, kad turime dideles galias ir pajėgumus ir daug žmonių, o mūsų tik 3 mln., tai ir gyvenkime pagal kiekį ir susikurkime aplinkoje kokybę...

Kęstutis Čeponis

Audrone, jūsų mintys primena mintis išsakytas Voldemaro 1918 m. - maždaug "mes maži, todėl niekam nepavojingi ir niekam netrukdome, mums didelė armija irgi nereikalinga".

Tačiau labai greitai paaiškėjo kaip žiauriai jis klydo...

Kęstutis Čeponis

Alvydai, koks skirtumas, kas kam paplos. Svarbu tiktai, kas iš tikrųjų įvyks.

Alvydas Medalinskas

Gerai, Kęstuti, sėkmės Jums įgyvendinant Jūsų real politic.

Tik prašau Jus ir Jūsų bendraminčių vieno: galite įgyvendinti tas svajas su Ukraina ar dar su kuo nors kiek norite, bet nekelkite antivakarietiškų nuotaikų ir antieuropinių Lietuvoje.

Vis didesnė tokių idėjų sklaida Lietuvoje kelia vis daugiau mūsų valstybei problemų.

Suprantu, kad darote tai nesąmoningai, bet pasekmės, deja, tokios veiklos gali būti ir liūdnos žmonių protams. Juo labiau, jei tai bus sutapatinta ir su tautiškumu

Kęstutis Čeponis

Alvydai, "stručio" politika jau seniai yra visiškai beprasmė.

O dėl "žmonių protų", tai būtent juos mes ir stengiamės paveikti - teisinga Lietuviška kryptimi...

Ir mums tai labai gerai sekasi. Nepaisant visos oligarchinės "žiniasklaidos" pastangų.

Alvydas Medalinskas

Nežinau, ką įvardinate stručio politika, bet kvailaus naivumo politika yra tikrai problema kai kurių Jūsų bendraminčių tarpe, neįvertinanti geopolitinių realijų.

Kęstutis Čeponis

Kaip tik jas mes tikrai įvertiname. Ir suvokiame labai gerai, kur link viskas krypsta...

Deja, mūsų, kyšiuose ir išgertuvėse paskendusi, valdžia visiškai nesiruošia tam, kas greitu laiku mus užklups...

Marius Kundrotas

O varge...

Toks įspūdis, kad gerbiamam Alvydui galvoje įsijungė fonograma...

Vakarai - antivakarietiškumas - juodos vėliavos - skinai - Rusija - antivakarietiškumas - kažkas prieš kitos prigimties žmones - uždrauskime sąvoką "negras" - antivakarietiškumas - yra tik du pasirinkimai - uždrauskime sąvoką "Jevrosojūzas" - ksenofobija - antivakarietiškumas...

Alvydai, nuo to, kad tą patį žodį pagal kažkokią į smegenis implantuotą matricą pakartosite kelis, keliolika ar net kelias dešimtis kartų, ar jo reikšmė taps konkretesnė?

Ar pagrįstesnė?

Ar įstengsite atsakyti - kas sudarys tautiškumą Lietuvoje su lenkiška Padnestre, negrų kvartalais, homoparadais ir privalomais sprendimais iš Briuselio?

Gal vyžos ir klumpės?

Būsime tautiniais Baltijos indėnais?

Rimantas Liakas

O aš tiek daug tikėjausi iš Medalinsko. Braukiu iš savo stabų sąrašo. Į žvalgybą jau nebeičiau.

Alvydas Medalinskas

Gerb. Rimantai, stabų bendrai nepatartina turėti, o kad tautiškumo nuostatose gali atsirasti tam tikra takoskyra tarp tų, kuriems yra labiau priimtinas provakarietiškas kelias ir tautiškumo išsaugojimas jame, nei kitoks kelias, kuris neigiant provakarietišką kelią stumia tik atgal, nes egzistuoja tik du politinės gravitacijos laukai šiame regione, tai ir aš tą pradedu vis labiau suprasti.

Nesiruošiu prie nieko taikytis ir niekam pataikauti.

Rašau ir mąstau taip, kaip tai suprantu ir kalbu apie tai, kas man atrodo svarbu. jeigu ir Jums kokios mintys ar tekstai parašyti anksčiau ar ateityje bus įdomūs ir svarbūs, bus džiugu. Sėkmės.

Rimantas Liakas

Ačiū, Alvydai, supratau, todėl ir murkdomis toje pelkėje dėl nežymių nuomonių skirtumų.

Dabar grimztame ir gramzdiname vieni kitus vis giliau ir giliau, todėl būtina vienytis ir vieni kitiems padėti, kad išlikti kaip Tauta.

Marius Kundrotas

Žinote, kažkada šeimos nariai pastebėjo vieną įdomų reiškinį.

Leftistai vieni kitus už ausų traukia, dėl to jų pilna akademinėse erdvėse, žiniasklaidoje, visuomeninėse erdvėse ir politikoje.

O dešinieji vieni kitus dažniau tik skandina.

Nesakau, jog reikia ignoruoti fundamentalius skirtumus, bet ar tikrai visada jie tokie fundamentalūs?

O dėl to, kas yra tautiškumas ir vakarietiškumas, ligšiol burtažodžius ir tegirdime...

Kęstutis Čeponis

Įvairūs skirtingi požiūriai į įvairias problemas ir jų sprendimo būdus tarp skirtingų žmonių bei jų tam tikrų grupių visada buvo, yra ir bus.

Bet jei mes nesugebėsime susitarti bendrai veikti būtent tais klausimais, kuriais mūsų nuomonės iš esmės sutampa, tai nieko gero nebus nei Lietuvių Kalbai, nei Lietuvių Tautai, nei Lietuvos Valstybei.

Marius Kundrotas

Taip. Gal kada nors parašysiu straipsnį: vienaakių visuomenė...

Algirdas Degutis į vieną pusę žiūri, Alvydas Medalinskas - į kitą, o savarankiško mąstymo... Ech...

Kęstutis Čeponis

Manau, kad čia esmė tame, jog palietus kai kuriuos klausimus, kai kuriems žmonėms loginis protas ir racionalus mąstymas tuojau pat "atsijungia", ir įsijungia grynai emocinis-jausminis suvokimas...

P.S. Dar pridurčiau, kad tie "mygtukai" skirtingiems žmonėms yra skirtingi...

Marius Kundrotas

Panašu į tai... Ypač gaila, kai tokie mygtukai įsijungia šiaip jau intelektualiems ir inteligentiškiems žmonėms.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007