Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 10 Geg 2024 15:52

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 82 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 22 Sau 2011 14:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Bičiulis rašė:
Dalai Lama. „Tibetas ir Kinija, marksizmas, nesmurtinis pasipriešinimas“

Šaltinis: http://marksistai.lt/skaityti/dalai-lam ... riesinimas

Trumpas pristatymas:

Šiame interviu Dalai Lama atsakinėja į klausimus apie Tibeto praeitį, dabartį ir ateitį, apie Tibeto ir Kinijos santykius. Tibeto lyderis kalba apie nesmurtinį pasipriešinimą, jo reikšmę ir tikslą. Nepaisant nacionalistinių Dalai Lamos pažiūrų, interviu yra įdomus – jame Dalai Lama trumpai kalba apie marksizmą bei atskleidžia, jog pats yra marksistas.

Dalai Lama (g. 1935) – Tibeto lyderis ir budizmo dvasinis vadovas. 1989 metais apdovanotas Nobelio taikos premija. Aktyviai kovoja už Tibeto nepriklausomybę. Dėl Kinijos persekiojimo, nuo 1959 metų gyvena tremtyje. - Marksistai.lt

-------------------------------------------------------------------------------

K: Didelė Tibeto teritorijos dalis buvo padalinta kaimynėms Kinijos provincijoms. Kaip manote, kokios autonominio Tibeto sienos turėtų būti ateityje?

A: Septintame amžiuje sienos tarp Tibeto ir Kinijos buvo labai aiškiai nustatytos. Kinijos vyriausybė bandė naudoti visus istorinius argumentus, nurodydami XIII a. ir VII a. Atsižvelgdamas į tai, kad aš priėmiau pirmąją sąlygą, iškeltą pono Den Siaopino, aš jaučiu, jog turiu visas teises aptarti likusią šio klausimo dalį. Taigi, aš paklausiau jų, nes Kinijos vyriausybė pripažįsta visus regionus, sritis, zonas ir net apygardas, kuriuos pati Kinijos vyriausybė apibūdina kaip etnines Tibeto zonas, apygardas ir sritis, tai kodėl jų nesujungus į vieną bendrą teritoriją? Taip būtų daug paprasčiau išsaugoti ir apsaugoti Tibeto kultūrą bei tapatybę. Jau VIII a., valdant karaliams Trisong Detsen ir Tri Ralpachen, siena tarp Kinijos ir Tibeto buvo aiškiai pažymėta nuo Kinijos provincijos –  Junano iki Tibeto provincijos – Amdo šiaurėje. Yra išlikusių užrašų: kai kurie ant kolonų, kiti ant uolų. Pavyzdžiui, Junano provincijoje yra raižinių ant uolų. Šie senoviniai užrašai rodo tikrąją Kinijos ir Tibeto sieną, ir tai nėra kažkas, ką mes sugalvojome, tai – istorinė tiesa.

Visi autoritariniai režimai ir dalis komunistinių režimų turi nevykusią tendenciją iškraipyti istoriją, ją perrašydami. Aš tai pamačiau labai aiškiai, kai keliavau per Kiniją 1954 ir 1955 metais. Aš praleidau maždaug 6 mėnesius Kinijoje, per kuriuos aplankiau Mandžiūriją, kurią kinai vadina Tumbe, bei Hreang ir Heilongdziango regionus. Čia aš mačiau japonų nusikaltimų muziejų, kuriame buvo aiškinama, jog Japonija pasidavė tik po to, kai Sovietų armija nugalėjo japonų armijos diviziją Mandžiūrijoje, Quangtuong armiją. Tuo metu aš buvau Lasoje ir mes žinojome, kas iš tikro įvyko – japonai pasidavė tik po Hirosimos ir Nagasakio bombardavimų, o Rusija Japonijai paskelbė karą tik tada, kai jau bombos buvo numestos. Kinų versija tvirtina, jog japonai pasidavė tik po to, kai rusai sutriuškino pačią galingiausią japonų armiją Mandžiūrijoje. Štai jums istorijos iškraipymo pavyzdys.

K: Jūs dažnai teigiate, jog norėtumėte sujungti budizmą su marksizmu. Kuo jus žavi marksizmas?

A: Iš visų modernių ekonominių teorijų ekonominė marksizmo sistema yra pagrįsta moralės principais, tuo tarpu, kai kapitalizmas susijęs tik su naudos ir pelno siekimu. Marksizmas remiasi lygiu turto paskirstymu ir teisingu gamybos priemonių panaudojimu. Marksizmas taip pat atstovauja dirbančiosios klasės (kuri sudaro visuomenės daugumą) interesus. Marksizmas gina nevisateisius, neturtingus bei valdančiosios mažumos išnaudojamus žmones. Dėl visų šių priežasčių mane ir žavi marksizmas bei man jis atrodo teisingas. Neseniai skaičiau laikraštyje straipsnį, kuriame Jo šventenybė popiežius taip pat atkreipė dėmesį į kai kurios teigiamus marksizmo aspektus.

Kas dėl žlugusių marksistinių režimų, tai pirma, aš nemanau, jog buvusi TSRS, Kinija ar net Vietnamas yra marksistinės valstybės. Jos nepalyginamai labiau žiūrėjo savo siaurų nacionalinių, o ne tarptautinio darbininkų judėjimo interesų. Būtent dėl to ir kilo konfliktai, pavyzdžiui, tarp Kinijos ir TSRS, arba tarp Kinijos ir Vietnamo. Jei šios trys valstybės tikrai būtų buvusios marksistinės, šie konfliktai niekada nebūtų įvykę.

Aš manau, jog pagrindinė marksistinių režimų yda yra ta, jog jie per daug dėmesio skiria valdančiosios klasės sunaikinimui ir klasių kovai, o tai priverčia juos skaitinti neapykantą ir pamiršti empatiją. Nors jų pirminis tikslas galėjo tarnauti visuomenės daugumai, tačiau kai jie pabando vykdyti savo planus, visa energija yra nukreipiama į žalingą veiklą. Kai tik revoliucija pasibaigia ir valdanti klasė yra sunaikinta, lieka nedaug, ką būtų galima pasiūlyti žmonėms; šiuo metu visa šalis yra nualinta ir, deja, susidaro įspūdis, jog pagrindinis tikslas buvo tapti skurdžiais. Aš manau, jog taip yra dėl žmogiško solidarumo ir empatijos stokos. Pagrindinis tokių režimų trūkumas yra neapykantos skatinimas, kuri kenkia empatijai.

Aš laikausi nuomonės, jog Sovietų Sąjungos žlugimas yra ne marksizmo, o totalitarizmo nesėkmė. Dėl to aš save laikau pusiau marksistu, pusiau budistu.

K: Jūs kvietėte šiuo metu Tibete gyvenančius kinus grįžti į tėvynę. Ar bus kinams vietos demokratiniame, laisvame Tibete?

A: Aš manau, jog mes turėtume skirti šiuo metu Tibete gyvenančias skirtingas kinų grupes. Iš vienos pusės, yra kinų, kurie čia gyveno jau 1949 metais (tuo metu Kinijoje į valdžią atėjo komunistai ir po metų Tibetas buvo prijungtas prie Kinijos – Marksistai.lt). Taip pat yra tokių, kurie čia atvyko arba buvo atsiųsti atsižvelgiant į oficialius valdžios planus. Ir galiausiai yra tokių, kurie čia atvyko savo iniciatyva taip vadinamos „liberalios ekonomikos politikos“ laikotarpiu. Mes taip pat turėtume skirti tibetietiškai kalbančius ir Tibeto kultūrą gerbiančius kinus, kuriems, po visko, budizmo kultūra nėra tokia svetima, nuo tų, kurie atvyksta į Tibetą ieškoti ne dvasinių, bet materialinių turtų. Tie, kurie gerbia tibetietišką dvasiškumą, gali būti labai naudingi jei pasiliks. Jei jų nebus labai daug, aš nematau jokios priežasties, kodėl mes negalėtume sudaryti sąlygas jiems gyventi Tibete. Bet visi tie, kurie galvoja, kad tibetiečiai yra atsilikėliai ir barbarai, kad jie yra purvini ir smirdi (savo ruožtu mes galvojame, jog kinai smirdi, nes valgo per daug česnako), būtų geriau, jog išvyktų į namus. Kodėl jie turėtų pasilikti tokioje vietoje, kuri jiems atrodo purvina?

K: Jūsų šventenybe, ar kovoje dėl Tibeto laisvės jūs visiškai atmetate smurto naudojimą, ar nesmurtinis pasipriešinimas jums tiesiog atrodo geriausias būdas pasiekti jūsų tikslą?

A: Taip, aš visiškai atmetu smurto naudojimą. Keletą metų manęs klausinėjo, ką aš daryčiau, jei tibetiečiai praradę viltį būtų griebiąsi smurto. Aš visada atsakydavau, jog jei taip būtų buvę, aš būčiau pasidavęs ir pasitraukęs. Aš turiu priežasčių taip galvoti. Tai nėra paprasčiausiai aklas tikėjimas. Pirmiausia, aš manau, jog žmogus iš prigimties yra švelnus ir gailestingas. Todėl mūsų pačių labui reikia skatinti tokią prigimtį, padaryti, kad ji gyventų mumyse, palikti galimybę ją plėtoti. O jei mes naudojame smurtą, vadinasi, savo noru kenkiame teigiamai žmogiškos prigimties pusei ir stabdome jos evoliuciją.

Pirmasis pasaulinis karas baigėsi Vokietijos pralaimėjimu ir šis pralaimėjimas paliko gilią traumą vokiečių sąmonėje. Taip buvo pasėtos Antrojo pasaulinio karo sėklos. Kai smurtas įvairiose situacijose paima viršų, emocijos tampa nebekontroliuojamos. Tai yra pavojinga ir veda į tragediją. Būtent taip ir atsitiko Bosnijoje. Smurtiniai metodai paprasčiausiai sukuria naujas problemas.

Mūsų atveju svarbiausia yra faktas, jog mes, tibetiečiai su mūsų broliais bei sesėmis iš Kinijos visada buvome kaimynai ir privalome tokiais išlikti. Vienintelė išeitis ateityje yra išmokti susitarti ir gyventi harmonijoje su savo kaimynais. Mes privalome pasiekti sprendimą tarp kinų ir tibetiečių, kuris bus naudingas abiejoms pusėms. Dėl mūsų nesmurtinių pažiūrų, kinai tiek pačioje Kinijoje, tiek užsienyje reiškia mums simpatijas ir susirūpinimą mūsų padėtimi. Kai kurie net sako, jog didžiai gerbia mūsų nesmurtinę kovą.


    Labai gražūs žodžiai apie žmones, kuriems derėtų išvykti iš vietos, kuri jiems atrodo purvina :) O dėl marksizmo - ar tik nebus čia šiaip sau pasakyta, protestuojant prieš bedvasį kapitalistinį vartojimą?

     Nes Jurga Ivanauskaitė Dalai Lamą atsiminė kitaip - priekaištaujantį, jog mes, atgavę Nepriklausomybę, valdžią vėl grąžinome komunistams.

     Be to, grynasis marksizmas bet kokiam dvasingumui priešingas, ne tik religijai. Marksizmas - to paties kapitalizmo išraiška ir forma.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Sau 2011 14:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Beprasmiai teiginiai ir tiek. O TSRS nomenklatūra turėjo lygiai tokį patį ryšį su marksizmu, kokį aš su landsbergizmu. Juk Dalai Lama aiškiai pasako, jog nelaikė, jog TSRS ir kitos "marksistinės" valstybės iš tikro buvo marksistinėmis.

Sakau todėl, jog jūs pasakėte teiginį be jokios argumentacijos. Tai ką man į jį atsakyti? Taip pat tik teiginiu be argumentacijos.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Sau 2011 14:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
     Žiūriu, Jums, kaip ir Legionieriui, visa, kas prieštarauja Jūsų teiginiams - iš anksto beprasmiška, kvaila ar net piktybiškai melaginga :)

    Jei diskutuoti nenorite, ko gi siekiate - indoktrinuoti?


Bičiulis rašė:
Sakau todėl, jog jūs pasakėte teiginį be jokios argumentacijos. Tai ką man į jį atsakyti? Taip pat tik teiginiu be argumentacijos.


     Argumentacija priklauso ne tik nuo sakančiojo, bet ir nuo klausančiojo. Pats geriau žinote marksizmą, nei aš, todėl galite tik patvirtinti marksizmo bedvasiškumą. Tiesą sakant, nesyk ir patvirtinote, nuolat pabrėždamas medžiagos viršenybę dvasios atžvilgiu. O dėl Ivanauskaitės prisiminimų - negaliu jų nei patvirtinti, nei paneigti: nepadarys to jau ir ji. Konstatuoju tai, ką pats iš jos girdėjau.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Sau 2011 14:58 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Beprasmiai teiginiai ir tiek. O TSRS nomenklatūra turėjo lygiai tokį patį ryšį su marksizmu, kokį aš su landsbergizmu. Juk Dalai Lama aiškiai pasako, jog nelaikė, jog TSRS ir kitos "marksistinės" valstybės iš tikro buvo marksistinėmis.


   Visa tai yra absoliučiai tušti ginčai, nes paties autoriaus (tai yra Markso) dabar "nebeprikelsi" ir nepaklausi, ką jis pats pasakytų apie jo "mokslo įkūnijimą praktikoje" - pradedant nuo Rusijos imperijos ir iki Pol Poto bei Kubos imtinai...

   O dabar kiekvienas savaip "interpretuoja" Markso raštus.

   Čia gaunasi panašiai, kaip kad Kūriui Juniorui "surandant virš Konstitucijos plevenančią jos dvasią ir su ja pasikalbant". :smile66:

   P.S. Beje, skaičiau interne gandus, kad jis jau beviltiškas narkomanas ir todėl vis dažniau "kalba su dvasiomis"?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Sau 2011 15:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Ne apie dvasiškumą kalbėjau. O apie tai, kad marksizmas kapitalizmo forma. Tokius pačius pezalus girdėjau ir iš nacionalsocialisto "Legionieriaus". Matyt, vis dėlto turite šį tą bendro...

Dalai Lama narkomanas? :smile50: Nežinojau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Sau 2011 15:04 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Ne apie dvasiškumą kalbėjau. O apie tai, kad marksizmas kapitalizmo forma.

Dalai Lama narkomanas? :smile50: Nežinojau.


Ne Dalai Lama (aš jo visai neminėjau savo pasisakyme), o Kūris... :smile89:  :smile66:

Beje, kažką esu skaitęs ir apie Marksą su Engelsu, jog opiumą parūkydavo? Gal kas tiksliau žino?

P.S. Kai atsakinėjate, dėkite citatas, kam ir į ką atsakote, nes visai nebeaišku, kas su kuo kalbasi...
:smile38:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 22 Sau 2011 15:09. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Sau 2011 15:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Gerai. Ten tos pirmos eilutės skirtos Puritonui.

Cituoti:
Beje, kažką esu skaitęs ir apie Marksą su Engelsu, jog opiumą parūkydavo? Gal kas tiksliau žino?

Esu skaitęs kažką apie tai, jog Žygeivis su Puritonu koko pauosto. Šiaip jau pirmą kartą girdžiu tokį dalyką. Įtariu, jog eilinis pigus bandymas sukompromituoti dvi didžias asmenybes.

Beje, net ir sužinojus, kad padūmindavo, dar ir reiktų pasidomėt, ar tais laikais opiumas nebuvo populiarus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 15:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Bičiulis rašė:
Ne apie dvasiškumą kalbėjau. O apie tai, kad marksizmas kapitalizmo forma. Tokius pačius pezalus girdėjau ir iš nacionalsocialisto "Legionieriaus". Matyt, vis dėlto turite šį tą bendro...

     Marksizmas yra kapitalizmo forma, nes jo pagrindinis akcentas, objektas ir vertybė yra kapitalas. O ne dvasia.

     "Ekonominė bazė ir kultūrinis antstatas" - tobulas kapitalisto credo. Tiesiog šį kapitalą siekiama perskirstyti: pasak tobulo marksizmo įsikūnijimo P.P.Šarikovo - "vziat' vsio i podelit'".

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 15:24 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Gerai. Ten tos pirmos eilutės skirtos Puritonui.

Cituoti:
Beje, kažką esu skaitęs ir apie Marksą su Engelsu, jog opiumą parūkydavo? Gal kas tiksliau žino?

Šiaip jau pirmą kartą girdžiu tokį dalyką. Įtariu, jog eilinis pigus bandymas sukompromituoti dvi didžias asmenybes.

Beje, net ir sužinojus, kad padūmindavo, dar ir reiktų pasidomėt, ar tais laikais opiumas nebuvo populiarus.


     1. Opiumo rūkymas Europoje tuo metu buvo tikrai populiarus - jį netgi skirdavo gydytojai kaip vaistą nuo įvairių nervinių ir kitų ligų.

     2. Ar "klasikai" irgi taip "gydėsi", nežinau, bet įvairių pasakojimų ir anekdotų sovietmečių nemažai "vaikščiojo".

     Gali būti, kad tai susiję su sovietmečiu ypač garsiu Markso kūriniu, tiksliau posakiu: "Religija - opiumas liaudžiai".

     Nors, tiesą sakant, šį posakį sumąstė ne Marksas - jis jį pasisavino iš Moisiejo Gesso ("Reino laikraščio", kuriame dirbo Marksas, savininko).

Plačiau:  

Молодые годы Карла Генриха Мордехая Маркса
http://www.gq.ru/people/article/299900/

9 февраля 2010

     "Пишет работу «К еврейскому вопросу», где жестоко разделывается с еврейством («Каков мирской культ еврея? Торгашество. Кто его мирской бог? Деньги»), а также «Критику гегелевской философии права», где утверждает впервые, что революцию может осуществить только «сословие-освободитель», противостоящее явному «сословию-поработителю». В этой же работе он формулирует знаменитое «Религия – опиум для народа». Последнее выражение – плагиат, Маркс услышал его от Моисея Гесса, хозяина «Рейнской газеты»."

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 17:40 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Labai miela, Puritone, kad taip moki išvedžiot, deja pagrindinis klasikinio marksizmo akcentas ne kapitalas, o kapitalo vergijos panaikinimas. Tuo tarpu drįsčiau teigti, jog neomarksistai į pirmą vietą iškėlė netgi ne kapitalo panaikinimą, o buržuazinės kultūros sugriovimo svarbą. Pvz. daugelis neomarksistų teigia, jog šiuolaikinė Vakarų visuomenė labai primena Romos imperiją savo saulėlydyje - atsiprašau už išsireiškimą, bet tiesiai šviesiai sakant - visi dulkinasi ir ant visko kito dėję.

P.S. Tu krikščionis ar neopagonis?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 17:50 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
.... daugelis neomarksistų teigia, jog šiuolaikinė Vakarų visuomenė labai primena Romos imperiją savo saulėlydyje - atsiprašau už išsireiškimą, bet tiesiai šviesiai sakant - visi dulkinasi ir ant visko kito dėję.

P.S. Tu krikščionis ar neopagonis?


     Aš irgi lygiai tą pati teigiu. :smile66:

     Taigi, pagal "analogo logiką" aš, matyt, irgi esu neomarksistas? :img01:

P.S. Aš esu "juodas" ateistas. Tačiau remiu "neopagonis", kaip žmones tiriančius bei propaguojančius senovės baltų ir lietuvių kultūros paveldą. :smile32:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 17:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Kiek kartų buvo sakyta, kad tu dešinysis ekstremistas? :img01: Kad sutampa kelios idėjos, tai dar ne viskas. :img01:

Ups, atsiprašau, kad vėl užmiršau pacituoti. Ten Puritono klausiau, jis krikščionis ar neopagonis. Žinau, Žygeivi, kad tu ateistas. :smile78:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 18:41 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Kiek kartų buvo sakyta, kad tu dešinysis ekstremistas? :img01: Kad sutampa kelios idėjos, tai dar ne viskas. :img01:

Ups, atsiprašau, kad vėl užmiršau pacituoti. Ten Puritono klausiau, jis krikščionis ar neopagonis. Žinau, Žygeivi, kad tu ateistas. :smile78:


   O ką, jei jau aš "dešinysis ekstremistas", tai jau "naujuoju (ar moderniuoju) - neomarksistu" būti nebegaliu? :smile63: :smile57:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 18:54 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Žygeivis rašė:
Bičiulis rašė:
Kiek kartų buvo sakyta, kad tu dešinysis ekstremistas? :img01: Kad sutampa kelios idėjos, tai dar ne viskas. :img01:

Ups, atsiprašau, kad vėl užmiršau pacituoti. Ten Puritono klausiau, jis krikščionis ar neopagonis. Žinau, Žygeivi, kad tu ateistas. :smile78:


   O ką, jei jau aš "dešinysis ekstremistas", tai jau "naujuoju (ar moderniuoju) - neomarksistu" būti nebegaliu?  :smile63: :smile57:

Nėra dešiniųjų marksistų.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 19:46 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Visos tos teorijos yra tas pats kas religija. :smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 19:47 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Žygeivis rašė:
Bičiulis rašė:
Kiek kartų buvo sakyta, kad tu dešinysis ekstremistas? :img01: Kad sutampa kelios idėjos, tai dar ne viskas. :img01:

Ups, atsiprašau, kad vėl užmiršau pacituoti. Ten Puritono klausiau, jis krikščionis ar neopagonis. Žinau, Žygeivi, kad tu ateistas. :smile78:


   O ką, jei jau aš "dešinysis ekstremistas", tai jau "naujuoju (ar moderniuoju) - neomarksistu" būti nebegaliu?  :smile63: :smile57:

Nėra dešiniųjų marksistų.


 Na tada visada galima tapti "Uno" !!!! :smile66:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 20:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
     Bičiuli, o tau tikrai įdomu, kad aš esu?

      Na, jei taip, tai aš - ekumeniškas krikščionis protestantas, prijaučiantis pagonybei ir budizmui, mielai vadinantis save laisvamaniu, jei nemaišysite laisvamanių su bedieviais ;)

      O kapitalo vergiją įmanoma panaikinti tik tada, jei pirmenybė bus teikiama dvasiai. Kapitalas vienose rankose ar kitose - koks, po kelmų, skirtumas?

      Sovietinės santvarkos evoliucija į naujos formos kapitalizmą - absoliučiai nuoseklus marksizmo posūkis, nes viskas iš pat pradžių grįsta kapitalu.

      O vadinamieji neomarksistai, žvelgiant etimologiškai, kovodami su buržuazija (miestelėnais), turėtų sugriauti visus miestus ir grįžti į kaimus. Pol Potas kažką panašaus jau išbandė...

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 21:18 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
     Absurdas. Neomarksistai niekada to neteigė.

     Turi būti įvykdytas, Dučkės žodžiais tariant, "ilgas maršas per institucijas".

     Marksistai turi okupuoti žiniasklaidą, kultūrą ir t.t. Iš buržuazijos atimti kultūrinę hegemoniją, kad būtų nustotas pumpuoti buržuazijos primetamas šūdas visuomenei. Va taip bus įvykdyta kultūrinė revoliucija ir sugriauta buržuazinė kultūra.

     Dvasingumas, apie kurį kalbi, nepanaikina kapitalo vergijos. Dar blogiau - užmaskuoja ją, padaro sunkiau pastebimą, nes žmonės pradeda kreipti dėmesį į nereikšmingus dalykus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2011 22:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
     Žiūriu, susierzinęs kartojate Legionieriaus retoriką :)

      Nereikšmingi dalykai - tai dvasia?
 
      Ką ir reikėjo įrodyti - marksistams rūpi kapitalas, tai - jų esmė ir moto.

      O buržuazijos sąvokos konkretizuoti taip ir neįstengėte: jūs iš tiesų už miestų griovimą, kaip ir jūsų patriarchas Salot Saras?

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 09:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Bičiulis rašė:
     Absurdas. Neomarksistai niekada to neteigė.

     Turi būti įvykdytas, Dučkės žodžiais tariant, "ilgas maršas per institucijas".

     Marksistai turi okupuoti žiniasklaidą, kultūrą ir t.t. Iš buržuazijos atimti kultūrinę hegemoniją, kad būtų nustotas pumpuoti buržuazijos primetamas šūdas visuomenei. Va taip bus įvykdyta kultūrinė revoliucija ir sugriauta buržuazinė kultūra.

     Dvasingumas, apie kurį kalbi, nepanaikina kapitalo vergijos. Dar blogiau - užmaskuoja ją, padaro sunkiau pastebimą, nes žmonės pradeda kreipti dėmesį į nereikšmingus dalykus.


     Tamstos "marksistinė kultūra" yra tiesiog buržuazijos antikultūrinio dadaizmo kraštutinė forma.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 09:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Puritonas rašė:
Žiūriu, susierzinęs kartojate Legionieriaus retoriką :) Nereikšmingi dalykai - tai dvasia? Ką ir reikėjo įrodyti - marksistams rūpi kapitalas, tai - jų esmė ir moto. O buržuazijos sąvokos konkretizuoti taip ir neįstengėte: jūs iš tiesų už miestų griovimą, kaip ir jūsų patriarchas Salot Saras?


      Pigiai elgiatės, mėgindami marksistus gretinti su manimi, aiškindami, kad "vartojate Legionieriaus retoriką".

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 16:15 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Legionierius rašė:
Bičiulis rašė:
     Absurdas. Neomarksistai niekada to neteigė.

     Turi būti įvykdytas, Dučkės žodžiais tariant, "ilgas maršas per institucijas".

     Marksistai turi okupuoti žiniasklaidą, kultūrą ir t.t. Iš buržuazijos atimti kultūrinę hegemoniją, kad būtų nustotas pumpuoti buržuazijos primetamas šūdas visuomenei. Va taip bus įvykdyta kultūrinė revoliucija ir sugriauta buržuazinė kultūra.

     Dvasingumas, apie kurį kalbi, nepanaikina kapitalo vergijos. Dar blogiau - užmaskuoja ją, padaro sunkiau pastebimą, nes žmonės pradeda kreipti dėmesį į nereikšmingus dalykus.


     Tamstos "marksistinė kultūra" yra tiesiog buržuazijos antikultūrinio dadaizmo kraštutinė forma.

Niekuo neparemtas absurdas.

Cituoti:
O buržuazijos sąvokos konkretizuoti taip ir neįstengėte

Buržuazija - tai klasė, valdanti gamybos priemones ir perkanti darbo jėgą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 16:48 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Bičiulis rašė:
Legionierius rašė:
Bičiulis rašė:
     Absurdas. Neomarksistai niekada to neteigė.

     Turi būti įvykdytas, Dučkės žodžiais tariant, "ilgas maršas per institucijas".

     Marksistai turi okupuoti žiniasklaidą, kultūrą ir t.t. Iš buržuazijos atimti kultūrinę hegemoniją, kad būtų nustotas pumpuoti buržuazijos primetamas šūdas visuomenei. Va taip bus įvykdyta kultūrinė revoliucija ir sugriauta buržuazinė kultūra.

     Dvasingumas, apie kurį kalbi, nepanaikina kapitalo vergijos. Dar blogiau - užmaskuoja ją, padaro sunkiau pastebimą, nes žmonės pradeda kreipti dėmesį į nereikšmingus dalykus.


     Tamstos "marksistinė kultūra" yra tiesiog buržuazijos antikultūrinio dadaizmo kraštutinė forma.

Niekuo neparemtas absurdas.

Cituoti:
O buržuazijos sąvokos konkretizuoti taip ir neįstengėte

Buržuazija - tai klasė, valdanti gamybos priemones ir perkanti darbo jėgą.


      Ne absurdiškas, o visiškai realybę atitinkantis teiginys.

      Dabartinė kosmopolitinė ir degeneratyvi kultūros parodija, randanti savo išraišką tame, kas dabar tapo "norma" kultūroje, nuo įvairių "muzikų stilių" iki "subkultūrų" bei įvairių dvasinio bei estetinio dadaizmo išraiškų yra semitiškos ir negridinės dvasios bei iškrypusios buržuazinės gyvensenos mišinys.

      Tie iškrypimai, kuriuos propaguoja visokie veikėjai, kaip Anarchija.lt, yra paprasčiausiai kraštutinė to dvasinio išsigimimo ir antikultūros forma.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 19:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Ironiškiausia, jog dabartinė buržuazinė kultūra daug aukštesniame lygyje už "lagerinę" hitlerinės Vokietijos kultūrą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 19:33 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Bičiulis rašė:
Ironiškiausia, jog dabartinė buržuazinė kultūra daug aukštesniame lygyje už "lagerinę" hitlerinės Vokietijos kultūrą.


     Visiškai nusišnekate, kadangi Nacionalsocialistinės Vokietijos kultūra buvo toli gražu ne "lagerinė" - tai buvo tikra vokiečių tautos ir ariškosios dvasios atgimimo išraiška.

      Pagal tamstą "aukštas lygis" yra tikros estetikos sunaikinimas ir dadaizmo iškėlimas.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 19:49 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Neneigiu, kad tautinės tradicijos buvo puoselėjamos. Tas tiesa. Bet čia tik labai siaura sritis. O kur visa kita kultūra? Vokietijoj buvo lygiai tokia pati kultūra kaip ir TSRS - tik tautinės tradicijos ir buvo puoselėjamos. Na, kad ir pvz. Hitlerio laikais hipių dar nebuvo, bet jei būtų buvę, neabejoju, jog jis "gėlių vaikus" būtų lengva ranka nuskynęs.

Legioneriau, klysti, manydamas, jog tik aukštoji kultūra turi vertę. Egzistuoja dar ir, taip vadinama, rafinuotoji popkultūra, kuri labai puikiai praskiedžia aukštąją.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 20:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Bičiulis rašė:
Neneigiu, kad tautinės tradicijos buvo puoselėjamos. Tas tiesa. Bet čia tik labai siaura sritis. O kur visa kita kultūra? Vokietijoj buvo lygiai tokia pati kultūra kaip ir TSRS - tik tautinės tradicijos ir buvo puoselėjamos. Na, kad ir pvz. Hitlerio laikais hipių dar nebuvo, bet jei būtų buvę, neabejoju, jog jis "gėlių vaikus" būtų lengva ranka nuskynęs.

Legioneriau, klysti, manydamas, jog tik aukštoji kultūra turi vertę. Egzistuoja dar ir, taip vadinama, rafinuotoji popkultūra, kuri labai puikiai praskiedžia aukštąją.


     Aš nesakau, kad "tik aukštoji kultūra turi vertę" - tačiau įvairūs "hipiai", "rokenrolai" ir kiti yra degeneratyvios tendencijos, kurios neturi vietos sveikose visuomenėse.
 
     Visa kultūra, tiek "rafinuota", tiek "populiari", privalo atspindėti tautos ir rasės dvasią ir skatinti grožio, teisingumo ir gėrio idealus.

     "Modernas", t. y. dvasinis dadaizmas, tai kaip tik griauna.

     Šiandien, kaip jau esu minėjęs, normali tautinė kultūra yra plėtojama Šiaurės Korėjoje.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 20:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Ir kodėl gi, pvz., hipiai yra degeneratyvi tendencija?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 20:48 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Ir kodėl gi, pvz., hipiai yra degeneratyvi tendencija?


   Čia jau ir aš įsikišiu. :img01:

   Bičiuli, pasižiūrėk į ką labai greit pavirto "gėlių vaikų" judėjimas ir kuo tapo patys hipiai. Tik maža jų dalis sugrįžo į normalią visuomenę, o daugelis taip ir prasigėrė arba "nusinarkomanino", ir gyvų tuometinių hipių šiuo metu beveik nelikę.

   Ir ne tik Vakaruose, bet ir jų "pasekėjų" tuometiniame soc. lageryje.

P.S. Žinau tai neblogai, nes tai mano jaunystė...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 20:50 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Žygeivis rašė:
Bičiulis rašė:
Ir kodėl gi, pvz., hipiai yra degeneratyvi tendencija?


   Čia jau ir aš įsikišiu. :img01:

   Bičiuli, pasižiūrėk į ką labai greit pavirto "gėlių vaikų" judėjimas ir kuo tapo patys hipiai. Tik maža jų dalis sugrįžo į normalią visuomenę, o daugelis taip ir prasigėrė arba "nusinarkomanino", ir gyvų tuometinių hipių šiuo metu beveik nelikę.

   Ir ne tik Vakaruose, bet ir jų "pasekėjų" tuometiniame soc. lageryje.

P.S. Žinau tai neblogai, nes tai mano jaunystė...

Kuo tapo - tuo. Aš kalbu apie idėją.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 20:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Legionierius rašė:
Pigiai elgiatės, mėgindami marksistus gretinti su manimi, aiškindami, kad "vartojate Legionieriaus retoriką".

   Tai kad kai kur - tikrai panašu. Net ir šis komentaras. Tiesa, Bičiulis tokias primityvias retorines išraiškas renkasi rečiau.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 21:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Bičiulis rašė:
Buržuazija - tai klasė, valdanti gamybos priemones ir perkanti darbo jėgą.

   Jei taip, aš - ne buržujus :) Baisiai palengvėjo.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 21:03 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Puritonas rašė:
Bičiulis rašė:
Buržuazija - tai klasė, valdanti gamybos priemones ir perkanti darbo jėgą.

Jei taip, aš - ne buržujus :) Baisiai palengvėjo.

Turite savo nuosavą įmonę? Nežinojau. :img01: Nors niekad ir nesidomėjau. :img01:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 21:25 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Žygeivis rašė:
Bičiulis rašė:
Ir kodėl gi, pvz., hipiai yra degeneratyvi tendencija?


   Čia jau ir aš įsikišiu. :img01:

   Bičiuli, pasižiūrėk į ką labai greit pavirto "gėlių vaikų" judėjimas ir kuo tapo patys hipiai. Tik maža jų dalis sugrįžo į normalią visuomenę, o daugelis taip ir prasigėrė arba "nusinarkomanino", ir gyvų tuometinių hipių šiuo metu beveik nelikę.

   Ir ne tik Vakaruose, bet ir jų "pasekėjų" tuometiniame soc. lageryje.

P.S. Žinau tai neblogai, nes tai mano jaunystė...

Kuo tapo - tuo. Aš kalbu apie idėją.


      Bet kokia idėja vertinga tik tiek, kiek artimai ji susijusi su realiu gyvenimu (tai yra ar sukurtas teorinis modelis ("idėja") pakankamai tiksliai atitinka realų gyvenimą).

     Kitaip tai tik "mokslinė fantastika", o kalbant tiksliau - scholastika.  :smile66:

     Jei kokios nors idėjos pasekėių dauguma įvairiose pasaulio valstybėse, su įvairia socialine santvarka, įvairia istorija, kalba, religija, ir dar daugybę kitų skirtumų, "baigia" vienodai - degraduodami morališkai ir fiziškai, vadinsi ir pati idėja yra degeneratyvi.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 21:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Bičiulis rašė:
Ir kodėl gi, pvz., hipiai yra degeneratyvi tendencija?


     Paprastai.
 
     Estetiškai išreiškia dadaizmą, o tai puikiai atspindi jų išsigimėlišką dvasią, kurią puikiai "papildo" narkomanija, lytinis ištvirkavimas bei kitokie iškrypimai.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 21:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Puritonas rašė:
Legionierius rašė:
Pigiai elgiatės, mėgindami marksistus gretinti su manimi, aiškindami, kad "vartojate Legionieriaus retoriką".

   Tai kad kai kur - tikrai panašu. Net ir šis komentaras. Tiesa, Bičiulis tokias primityvias retorines išraiškas renkasi rečiau.


    Nusišnekate.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011 23:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
     Va tokiais komentarais Bičiulis kartais į Jus ir supanašėja, ko jam linkiu vengti. Juk negražu, kai subrendęs bernas į kokį padaiguotą jauniklį orientuojasi...

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2011 00:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Puritonas rašė:
     Va tokiais komentarais Bičiulis kartais į Jus ir supanašėja, ko jam linkiu vengti. Juk negražu, kai subrendęs bernas į kokį padaiguotą jauniklį orientuojasi...


    Užvadinimai "padaiguotas jauniklis" tik rodo tamstos pigius  ir nevykusius mėginimus diskredituoti priešininką.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2011 17:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Puritonas rašė:
Bičiulis rašė:
Buržuazija - tai klasė, valdanti gamybos priemones ir perkanti darbo jėgą.

   Jei taip, aš - ne buržujus :) Baisiai palengvėjo.

Atsiprašau, blogai perskaičiau pirma.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2011 22:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Legionierius rašė:
    Užvadinimai "padaiguotas jauniklis" tik rodo tamstos pigius  ir nevykusius mėginimus diskredituoti priešininką.

    Jei nesupratote, čia užuomina ne tiek į jūsų fizinį amžių, kiek į mentalitetą. Jums dar mokytis ir mokytis, o jau kalbate, lyg būtumėte be penkių minučių Viešpats Dievas. Tikiu, jog dar galite subręsti, jei tik pats norėsite.

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2011 22:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 14 Lap 2006 22:44
Pranešimai: 502
Miestas: Kėdainiai
Bičiulis rašė:
Atsiprašau, blogai perskaičiau pirma.

    Krikščioniškai atleidžiu  :img01:

_________________
Kosmopolitas nėra tas žmogus, kuriam vienodai rūpi visi.
Kosmopolitas - tai tas, kuriam vienodai į visus nusispjaut.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2011 00:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Puritonas rašė:
Legionierius rašė:
    Užvadinimai "padaiguotas jauniklis" tik rodo tamstos pigius  ir nevykusius mėginimus diskredituoti priešininką.

Jei nesupratote, čia užuomina ne tiek į jūsų fizinį amžių, kiek į mentalitetą. Jums dar mokytis ir mokytis, o jau kalbate, lyg būtumėte be penkių minučių Viešpats Dievas. Tikiu, jog dar galite subręsti, jei tik pats norėsite.


     Aš puikiai suprantu, kad gyventi reiškia mokytis. Bet tai vėlgi nereiškia, kad turėčiau pripažinti kažkokių pseudo-autoritetų nesąmones dėl tariamo "amžiaus" ar patyrimo, kai tai yra aiškūs priešininkai.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2011 10:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
     Sutikite, kad, vis tik, apie ginčo  esmę reikia diskutuoti, o kaip tik čia, kalbant apie esmę, jūs dažniausiai ir klystate.

     Kalbant į temą, manyčiau, pravartu nepamiršti, kad visos tos teorijos yra ta pati religija. Tik kitoj saujoj. :img01:
Juk ne be reikalo poetas sakė: teorija - sausa šaka, o praktikos vaisingas medis žydi.

     Kitaip sakant, nuo filosofavimų dar nieko gero Žemėje neatsirado.
Ir, kas įdomiausia, nei viena teorija dar nieko gero žmonijai neatnešė (ją įgyvendinant).

     Todėl manau, kad teorijos, o  tiksliau kažkokie veiklos principai, sugalvoti teoretikų, galėtų būti naudingi tik tiek, kiek gali duoti praktinės naudos.

     Jaunimui labai dažnai atrodo, kad štai - jis rado kažkokią teoriją ir, jei pagal ją viską daryti, tai viskas Žemėje būtų puiku. Jei taip būtų galima, tai seniai kažkas būtų taip padaręs. O nepadaro dėl to, kad teorijos - tėra tik pamąstymai, dažna iš jų negali praktiniam gyvenimui suteikti net jokių gairių - principų, kuriais vadovaujantis ar kurių laikantis būtų galima kažko tai naudingo pasiekti.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2011 18:10 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Kiekviena praktika pirmiausia turi būti paremta teorija. Ar tu pirma darai, po to klausi?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2011 18:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
    Ne taip: aš tai stengiuosi pirma apgalvoti veiksmus, o po to juos darau (jaunimas, kaip žinia, pirma daro, o paskui tik pagalvoja).

     Tik, kad su teorijomis čia nėra ryšio: teorijos yra fantazijos, kurios su gyvenimu neturi ryšio - štai apie ką eina kalba.

     Ir tai yra tiesa: kaip sakiau iki šiol, nei viena teorija dar praktikoje nepasitvirtino.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2011 19:38 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Ne taip: aš tai stengiuosi pirma apgalvoti veiksmus, o po to juos darau (jaunimas, kaip žinia, pirma daro, o paskui tik pagalvoja).
Tik, kad su teorijomis čia nėra ryšio: teorijos yra fantazijos, kurios su gyvenimu neturi ryšio - štai apie ką eina kalba.
Ir tai yra tiesa: kaip sakiau iki šiol nei viena teorija dar praktikoje nepasitvirtino.


     Kiekviena teorija ar filosofinė mintis keičia tam tikrų dalykų supratimą.

     Geriausias pavyzdys yra socialinė apsauga ir pensijų mokėjimas.

     Socialinio teisingumo užtikrinimas kaip valstybės funkcija pirmiausia atsirado teoriniame ir filosofiniame lygmenyje, tik paskui buvo įgyvendinta praktikoje.

     Teorija nepasako, koks gyvenimas turi būti, bet duoda minčių kaip turėtų būti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2011 20:32 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
      Kalbam apie ideologines teorijas (marksizmas, nacionalizmas, fašizmas, liberalizmas, anarchizmas ir pan.).

      Socialinė apsauga, pensijos, socialinis teisingumas - visa tai atsirado su TSRS.

      Bet čia ne teorijos, o praktikos klausimas, nes, TSRS išnykus, visa tai irgi baigia išnykti (kuo prastesnė valstybės ekonominė padėtis, tuo mažiau galimybių šituos dalykus išlaikyti, kad ir labai norint, nes TSRS laike tam lėšas sėmė iš turimų gamtos turtų pardavinėjimo, ko Lietuva neturi, todėl dabar sumažino pensijas, o jei dirbančiųjų ir toliau mažės, tai ir pensijos turi tendenciją išnykti kartu su visais kitais TSRS reliktais), nors jų, kaip gėrio, niekas nepaneigė.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2011 21:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
      Kalbam apie ideologines teorijas (marksizmas, nacionalizmas, fašizmas, liberalizmas, anarchizmas ir pan.).

      Socialinė apsauga, pensijos, socialinis teisingumas - visa tai atsirado su TSRS.

      Bet čia ne teorijos, o praktikos klausimas, nes, TSRS išnykus, visa tai irgi baigia išnykti (kuo prastesnė valstybės ekonominė padėtis, tuo mažiau galimybių šituos dalykus išlaikyti, kad ir labai norint, nes TSRS laike tam lėšas sėmė iš turimų gamtos turtų pardavinėjimo, ko Lietuva neturi, todėl dabar sumažino pensijas, o jei dirbančiųjų ir toliau mažės, tai ir pensijos turi tendenciją išnykti kartu su visais kitais TSRS reliktais), nors jų, kaip gėrio, niekas nepaneigė.


      Čia TSRS ne prie ko. Socialinės apsaugos sistemos jau egzistavo iki TSRS atsiradimo kitose valstybėse. Beje, ir TSRS kilo kaip siekis įgyvendinti tam tikrą teoriją praktikoje.

      Kiekviena ekonominė sistema yra paremta tam tikrais ideologiniais ir teoriniais principais. Pati ekonominė sistema savaime nėra nei bloga, nei gera. Vertybinį matą ji įgauną tik per tam tikrą teorinį vertinimą. Ta pati sistema be jokios socialinės apsaugos liberalų gali būti traktuojama kaip ideali, o marksistų priešingai.

      Lietuvos atveju, jei būtų panaikinti bet kokie valstybiniai įsipareigojimai socialiniai apsaugai, ekonominiai rodikliai be abejo pagerėtų.

      Bet ar tada geriau būtų?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Sau 2011 01:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Balsas rašė:
       Socialinės apsaugos sistemos jau egzistavo iki TSRS atsiradimo kitose valstybėse.
Beje, ir TSRS kilo kaip siekis įgyvendinti tam tikrą teoriją praktikoje.      

1. Ką turi omenyje?

2. Labai abejočiau - greičiau tai buvo paprasčiausias noras paimti valdžią (kaip dažniausiai ir būna, o idėjomis pasimojuojama tam, kad kaip tai pagrįsti savo savanaudiškus veiksmus - tuo labiau, kad kraują liejo ne tik per revoliuciją, bet ir toliau - iki pat Stalino mirties, galima sakyti, todėl vėlesnis tvarkos sužmogiškėjimas, manau, atsirado tik dėl to, kad kraujo metodai aiškiai nedavė jokio progreso šaliai kaip ekonominei sistemai, o ne iš geros širdies).

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Sau 2011 02:08 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Balsas rašė:
       Socialinės apsaugos sistemos jau egzistavo iki TSRS atsiradimo kitose valstybėse.
Beje, ir TSRS kilo kaip siekis įgyvendinti tam tikrą teoriją praktikoje.      

1. Ką turi omenyje?
2. labai abejočiau - greičiau tai buvo paprasčiausias noras paimti valdžią (kaip dažniausiai ir būna, o idėjomis pasimojuojama tam, kad kaip tai pagrįsti savo savanaudiškus veiksmus - tuo labiau, kad kraują liejo ne tik per revoliuciją, bet ir toliau - iki pat Stalino mirties, galima sakyti, todėl vėlesnis tvarkos sužmogiškėjimas, manau, atsirado tik dėl to, kad kraujo metodai aiškiai nedavė jokio progreso šaliai kaip ekonominei sistemai, o ne iš geros širdies).


      Šiuo atveju aš nešneku apie konkrečią valstybę.

      Noriu pasakyti, kad teoriniai ir filosofiniai pamąstymai yra labai svarbūs bet kurios visuomenės ir valstybės raidai.

      Kokiame 16 a. greičiausiai niekam nekilo mintis, kad valstybė turėtų mokėti pensijas negalintiems dirbti. Tačiau vėliau socialinio saugumo principas kaip būtinybė buvo apibrėžtas teoriškai ir palaipsniui praktiškai įgyvendintas.  

      Socialinė apsauga čia yra tik vienas iš pavyzdžių. galima kalbėti apie balsavimo teisę, mirties bausmę ir t.t. Esmė yra tame, kad įvairios filosofinės teorijos padeda į pasaulį pažvelgti kitaip, priimant atitinkamus sprendimus.

      TSRS buvo bandoma, aišku pagal savo supratimą, įgyvendinti komunistinę sistemą. Pvz. panaikinant privatinę nuosavybę, nors NEPo laikotarpis parodė, kad tam tikros jos formos buvimas skatina ekonominį augimą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Sau 2011 10:50 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Balsas rašė:
Šiuo atveju aš nešneku apie konkrečią valstybę.

Balsas rašė:
     
Čia TSRS ne prie ko.

     Vis tik, kalbate.

     Ir aš, kaip tik, sakau, kad socialinių reikalų įgyvendinimas prasidėjo TSRS - kuo ta šalis ir yra įsimintina.

     Atrodytų, prieš tai kažkas kažką apie juos svarstė ir po to įgyvendino.
Betgi TSRS kaip tik sugriuvo dėl ekonomikos, o kartu ir šitie socialiniai reikalai vėl po truputį baigia išnykti, nes, pvz., Lietuvos ekonomika negali tų dalykų išlaikyti.

     Ką tai sako? Kad eilinė teorija (ar pamąstymai) buvo be jokio pagrindimo, kitaip sakant išmįslas.

     Todėl ir sakau, kad TSRS prisimins žmonės tik tuo, kad ten tie dalykai buvo praktikoje. Ar jie bus ateityje - dar didelis klausimas. Kas kita, kad po TSRS pasaulis jau kitas.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Sau 2011 11:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Balsas rašė:
Šiuo atveju aš nešneku apie konkrečią valstybę.

Balsas rašė:
     
Čia TSRS ne prie ko.

Vis tik, kalbate.
Ir aš, kaip tik, sakau, kad socialinių reikalų įgyvendinimas prasidėjo TSRS - kuo ta šalis ir yra įsimintina.
Atrodytų, prieš tai kažkas kažką apie juos svarstė ir po to įgyvendino.
Betgi TSRS kaip tik sugriuvo dėl ekonomikos, o kartu ir šitie socialiniai reikalai vėl po truputį baigia išnykti, nes, pvz., Lietuvos ekonomika negali tų dalykų išlaikyti.
Ką tai sako? Kad eilinė teorija (ar pamąstymai) buvo be jokio pagrindimo, kitaip sakant išmįslas. Todėl ir sakau, kad TSRS prisimins žmonės tik tuo, kad ten tie dalykai buvo praktikoje. Ar jie bus ateityje - dar didelis klausimas. Kas kita, kad po TSRS pasaulis jau kitas.


      TSRS savo socialine politika niekada nepažengė toliau nei Švedija, Vokietija ar kitos vakarų šalys.

      Realiai TSRS socialinio užtikrinimo politika pradėjo egzistuoti antroje pusėje jos egzistavimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Sau 2011 14:56 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Balsas rašė:
      TSRS savo socialine politika niekada nepažengė toliau nei Švedija, Vokietija ar kitos vakarų šalys.       

Betgi iki TSRS ir tose šalyse nebuvo, galima sakyti, jokios socialinės apsaugos.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Sau 2011 17:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Balsas rašė:
      TSRS savo socialine politika niekada nepažengė toliau nei Švedija, Vokietija ar kitos vakarų šalys.       

Betgi iki TSRS ir tose šalyse nebuvo, galima sakyti, jokios socialinės apsaugos.


    Jau 19 a.  buvo.

    O iki 5 dešimtmečio apie jokią TSRS socialinę politiką negalima kalbėti, nes neskaitant deklaracijų, realiai jos nebuvo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Sau 2011 20:22 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Balsas rašė:
Jau 19 a.  buvo.
O iki 5 dešimtmečio apie jokią TSRS socialinę politiką negalima kalbėti, nes neskaitant deklaracijų, realiai jos nebuvo.

1. Pvz.?

2. Sumaišties iki to laiko buvo, bet ir kažkokia socialinė politika buvo - gal ne tokia, kokia paskui, jau šaliai pakilus po sumaišties metų, bet, vis tik, buvo.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Sau 2011 22:37 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Balsas rašė:
Jau 19 a.  buvo.
O iki 5 dešimtmečio apie jokią TSRS socialinę politiką negalima kalbėti, nes neskaitant deklaracijų, realiai jos nebuvo.

1. Pvz.?

2. Sumaišties iki to laiko buvo, bet ir kažkokia socialinė politika buvo - gal ne tokia, kokia paskui, jau šaliai pakilus po sumaišties metų, bet, vis tik, buvo.


   1. Anglija, Švedija, Vokietija, Danija

    2. Kažkokia socialinė politika ir Afrikoje buvo. Bet socialinė politika matuojama pagal savo rezultatus.

    O rezultatai akivaizdūs, užtenka palyginti TSRS ir Vokietiją po karo. Abi šalys buvo labai nukentėjusios, Vokietija išvis sugriauta, tačiau užteko mažiau nei 20 m., kad socialinėje politikoje tarp valstybių būtų milžiniškas skirtumas.

    TSRS išvis negali būti joks pavyzdys kalbant apie socialinę politiką, nebent kalbama Afrikos kontekste.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Sau 2011 01:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Balsas rašė:
 1. Anglija, Švedija, Vokietija, Danija
    2.  Bet socialinė politika matuojama pagal savo rezultatus.

    O rezultatai akivaizdūs, užtenka palyginti TSRS ir Vokietiją po karo. Abi šalys buvo labai nukentėjusios, Vokietija išvis sugriauta, tačiau užteko mažiau nei 20 m., kad socialinėje politikoje tarp valstybių būtų milžiniškas skirtumas.


1. Ir kas ten buvo gero padaryta paprastiems žmonėms iki TSRS? :img01:
2. Taip taip - kokie tos socialinės veiklos rezultatai buvo iki TSRS?
3. Kalbama apie skirtumą iki TSRS ir jau esant TSRS (kad šalis greitai atsistatė, tam padėjo, pvz., Maršalo planas, bet ten nėra to ką turėjo žmonės TSRS - visuotinį darbą, pvz.);


:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Sau 2011 02:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Balsas rašė:
 1. Anglija, Švedija, Vokietija, Danija
    2.  Bet socialinė politika matuojama pagal savo rezultatus.

    O rezultatai akivaizdūs, užtenka palyginti TSRS ir Vokietiją po karo. Abi šalys buvo labai nukentėjusios, Vokietija išvis sugriauta, tačiau užteko mažiau nei 20 m., kad socialinėje politikoje tarp valstybių būtų milžiniškas skirtumas.


1. Ir kas ten buvo gero padaryta paprastiems žmonėms iki TSRS? :img01:
2. Taip taip - kokie tos socialinės veiklos rezultatai buvo iki TSRS?
3. Kalbama apie skirtumą iki TSRS ir jau esant TSRS (kad šalis greitai atsistatė, tam padėjo, pvz., Maršalo planas, bet ten nėra to ką turėjo žmonės TSRS - visuotinį darbą, pvz.);


:smile38:


Nematau prasmės pasakoti apie Edvardo laikų darbo klasės gyvenimą. Just google... pvz. http://www.bbc.co.uk/history/british/mo ... d_01.shtml
Visuotinis darbas yra tik statistinė iliuzija :img06:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Sau 2011 02:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Balsas rašė:
Nematau prasmės pasakoti apie Edvardo laikų darbo klasės gyvenimą.
Visuotinis darbas yra tik statistinė iliuzija

1. Nebuvo ten nieko gero;
2. Visai ne - tuos, kurie per 4 mėn. nesugebėdavo pasirinkti darbo, bausdavo.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Sau 2011 02:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Balsas rašė:
Nematau prasmės pasakoti apie Edvardo laikų darbo klasės gyvenimą.
Visuotinis darbas yra tik statistinė iliuzija

1. Nebuvo ten nieko gero;
2. Visai ne - tuos, kurie per 4 mėn. nesugebėdavo pasirinkti darbo, bausdavo.
:smile38:



Skirtumas yra tarp "nieko gero" ir nieko nebuvimo. Nereikia įrodinėti, kad 7 deš. TSRS sistema geresnė už Vokietijos 19 a. Lygink tuos pačius laikotarpius. Abejoju, ar bet kuris TSRS pensininkas gyveno geriau nei vargingiausias Anglijos pensininkas.
Darbas šiaip nėra prievolė.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Sau 2011 11:30 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Balsas rašė:
Skirtumas yra tarp "nieko gero" ir nieko nebuvimo. Nereikia įrodinėti, kad 7 deš. TSRS sistema geresnė už Vokietijos 19 a. Lygink tuos pačius laikotarpius. Abejoju, ar bet kuris TSRS pensininkas gyveno geriau nei vargingiausias Anglijos pensininkas.
Darbas šiaip nėra prievolė.

1. Tai kas, vis gi, ten buvo iš socialinės politikos? Jei nenurodai, tai nebuvo.
2. Pasakyk tai dabartiniams vargšams, kurie yra priversti kapstytis šiukšlynuose, neturėti namų ir t.t. Gal patikės? :img01:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Sau 2011 16:02 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Balsas rašė:
Skirtumas yra tarp "nieko gero" ir nieko nebuvimo. Nereikia įrodinėti, kad 7 deš. TSRS sistema geresnė už Vokietijos 19 a. Lygink tuos pačius laikotarpius. Abejoju, ar bet kuris TSRS pensininkas gyveno geriau nei vargingiausias Anglijos pensininkas.
Darbas šiaip nėra prievolė.

1. Tai kas, vis gi, ten buvo iš socialinės politikos? Jei nenurodai, tai nebuvo.
2. Pasakyk tai dabartiniams vargšams, kurie yra priversti kapstytis šiukšlynuose, neturėti namų ir t.t. Gal patikės? :img01:


1. Daug kas buvo. Socialinis būstas, ribota darbo savaitė, pensijos.
2. Aišku, geriau uždaryti į lagerį ir turėti visuotinį nedarbą. Apie darbo efektyvumą gal geriau ir nešnekame.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Sau 2011 21:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Balsas rašė:
1. Daug kas buvo. Socialinis būstas, ribota darbo savaitė, pensijos.
2. Aišku, geriau uždaryti į lagerį ir turėti visuotinį nedarbą. Apie darbo efektyvumą gal geriau ir nešnekame.

1. Iki TSRS? Kurioje šalyje? Nuorodą gal galite?
2. Kalbame apie visuotinį darbą, kuris TSRS tikrai buvo - to neatims niekas.
Ir tai, kaip sakiau, kaip tik patvirtina buvusioji tvarka, kada žmogus, per 4 mėn. nepasirinkęs darbo (ir nedirbantis), būdavo baudžiamas už nenorą dirbti.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Sau 2011 21:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Balsas rašė:
1. Daug kas buvo. Socialinis būstas, ribota darbo savaitė, pensijos.
2. Aišku, geriau uždaryti į lagerį ir turėti visuotinį nedarbą. Apie darbo efektyvumą gal geriau ir nešnekame.

1. Iki TSRS? Kurioje šalyje? Nuorodą gal galite?
2. Kalbame apie visuotinį darbą, kuris TSRS tikrai buvo - to neatims niekas.
Ir tai, kaip sakiau, kaip tik patvirtina buvusioji tvarka, kada žmogus, per 4 mėn. nepasirinkęs darbo (ir nedirbantis), būdavo baudžiamas už nenorą dirbti.
:smile38:


http://en.wikipedia.org/wiki/Council_house
http://en.wikipedia.org/wiki/Swedish_welfare 

   Prašom. jau daviau nuorodą anksčiau.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 01:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
    Ir kur jūs čia randat socialinius būstus, ribotą darbo savaitę ir pensijas? :img01:

     Pvz. Anglija: ten buvo nuo senų laikų almshouses - ubagynai, vėliau - gamyklų tarnybinės patalpos (turi kamurką tol kol dirbi baudžiauninku), pirmas Būsto įstatymas priimamas tik 1919 m. (karo dalyviams), t.y. jau po TSRS atsiradimo ir dar daug laiko praėjo kol kažkas buvo padaryta į tą pusę, nes 1930 m. tvarką keitė jau kitas Būsto įstatymas, t.y. konstatuojama, kad su iki tol buvusiu nieko nuveikti nepavyko.

    Ir t.t.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Paskutinį kartą redagavo tikras lietuvis 29 Sau 2011 01:36. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 01:20 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Ir kur jūs čia randat socialinius būstus, ribotą darbo savaitę ir pensijas? :img01:


It was not until 1885, when a Royal Commission was held, that the state took an interest. This led to the Housing of the Working Classes Act 1890, which encouraged local authorities to improve the housing in their areas. As a consequence the London County Council opened the Boundary Estate in 1900, and many local councils began building flats and houses in the early 20th century

In 1847 and 1853 Sweden passed "poor relief laws", taking the first step towards implementing the welfare state. As early as 1913, Sweden's Liberal Party government (non-socialist) began broadening the range of social benefits.

National health and a more limited coverage, unemployment insurance, were introduced by the 1911 Act. Contribution and benefit levels were laid down by Parliament


Jei kas dar neaišku, pasiskaityk http://books.google.com/books?id=FDy3l9 ... &q&f=false


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 01:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
    Apie būstus ankstesniame komentare parašiau - nebuvo jų iki TSRS (kažin ar dabar yra).

     Kur kiti dalykai? Irgi nėra.

     Kai TSRS bedarbių nebuvo, žmonių, neturinčių kur gyventi, nebuvo, o dabar kas Lietuvoje: darbo nėra, todėl jaunimas bėga iš Lietuvos, o kas nesugeba to padaryti, tas rausiasi šiukšlyne ir neturi jokių butų, nes socialinis yra suteikiamas tik labai mažam to norinčių skaičiui ir tik tiems, kurie sugeba užmokėti nuomą ir patarnavimus.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 01:46 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Apie būstus ankstesniame komentare parašiau - nebuvo jų iki TSRS (kažin ar dabar yra).
Kur kiti dalykai? Irgi nėra.
Kai TSRS bedarbių nebuvo, žmonių, neturinčių kur gyventi, nebuvo, o dabar kas Lietuvoje: darbo nėra, todėl jaunimas bėga iš Lietuvos, o kas nesugeba to padaryti, tas rausiasi šiukšlyne ir neturi jokių butų, nes socialinis yra suteikiamas tik labai mažam to norinčių skaičiui ir tik tiems, kurie sugeba užmokėti nuomą ir patarnavimus.


Ar skaityti nemoki?

It was not until 1885, when a Royal Commission was held, that the state took an interest. This led to the Housing of the Working Classes Act 1890, which encouraged local authorities to improve the housing in their areas. As a consequence the London County Council opened the Boundary Estate in 1900, and many local councils began building flats and houses in the early 20th century

:smile38:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 01:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
     Tai tu gal nesupranti ką skaitai - kur randi, kad čia būtų parašyta, jog iki TSRS buvo visuotinis darbas, nebuvo žmonių be nuolatinės gyvenamosios vietos, nemokamas visuotinis gydymas, nemokamas visuotinis mokslas, pensijos?

     Kažkokį pasapnavimą  (tai jau aprašiau ankstesniame komentare - 12 03)į tą pusę jau priimi kaip didelį iškovojimą, betgi nė iš tolo neprilygstantį TSRS laike buvusiam.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 02:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Apie gyvenimą Didžiojoje Britanijoje iki I pasaulinio paskaityk anglų rašytojų kūriniuose - totalus skurdas, badas ir mirtis nuo visko. Apie jokią socialinę politiką nėra jokių užuominų.
Ir tai yra tikras liudijimas.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 02:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Apie gyvenimą Didžiojoje Britanijoje iki I pasaulinio paskaityk anglų rašytojų kūriniuose - totalus skurdas, badas ir mirtis nuo visko. Apie jokią socialinę politiką nėra jokių užuominų.
Ir tai yra tikras liudijimas.
:smile38:


    Tu bent angliškai skaitai?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 02:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Kita tavo nuoroda apie Švediją.
    Rašo, kad tik 1918 m.(vėlgi po TSRS atsiradimo!) liberalių jėgų koalicija nustatė praktiką paramos, kuri galiojo Švedijoje 40 metų, o kitos valstybės ją pabandė perimti trisdešimtaisiais po didžiosios depresijos.
    Taigi - vėlgi menkas niekas, pradžia kažkokios socialinės politikos, bet nei iš tolo nesiekia TSRS vykdomos politikos - visuotinių darbo, gydymo, mokymosi, užtikrinimo, kad nebūtų žmonių be gyvenamosios vietos ir t.t.
Nieko naujo.

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Paskutinį kartą redagavo tikras lietuvis 29 Sau 2011 20:29. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 02:16 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
tikras lietuvis rašė:
Kita tavo nuoroda apie Švediją.
Rašo, kad tik 1918m.(vėlgi po TSRS atsiradimo!) liberalių jėgų koalicija nustatė praktiką paramos, kuri galiojo Švedijoje 40 metų, o kitos valstybės ją pabandė perimti trisdešimtaisiais po didžiosios depresijos.
Taigi - vėlgi menkas niekas, pradžia kažkokios socialinės politikos, bet nei iš tolo nesiekia TSRS vykdomos politikos - visuotinių darbo, gydymo, mokymosi, užtikrinimo, kad nebūtų žmonių be gyvenamosios viertos ir t.t.
Nieko naujo.
:smile38:


   Su religiniais fanatais nėra prasmės ginčytis :smile57:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 02:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
:img01:
Pirma parašiau ką išskaičiau iš tavo nuorodos apie Angliją - neskaitei, matyt?
:img01:
Ir grįžkime prie svarbiausio: iki TSRS, kur buvo visuotiniai nemokami mokslas, darbas, gydymas, nebuvo žmonių be gyvenamosios vietos, niekas nesirausė šiukšlynuose ir t.t., pasaulis buvo kitoks.
Po TSRS atsiradimo kap.pasaulis susigriebė ir pradėjo daryti kokias tai nuolaidas  darbo liaudžiai ir t.t, ir pan.  
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 18:14 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
    Rašo, kad tik 1918 m.(vėlgi po TSRS atsiradimo!) .... :smile38:


Patikslinu faktus dėl "žmonių teisių" SSSR:

1. SSSR buvo įkurta tik 1922 m. gale.


    Iki tol buvo Rusijos SFSR, Tolimųjų Rytų Sovietinė Respublika, Užkaukazės Sovietinių Respublikų Federacija ir Ukrainos bei Baltarusijos Sovietinės respublikos.

2. Dėl visuotinio mokslo

      Nutarimas pereiti prie visuotinio privalomojo septynmečio mokymo SSSR buvo priimtas tik 1949 m.

      Tačiau visuotinai įgyvendintas SSSR jis taip ir nebuvo iki pat SSSR sugriuvimo - visų pirma Šiaurės Kaukazo, Vidurinės Azijos respublikose ir Azerbaidžane taip ir nepavyko jį "įdiegti".

3. Dėl socialinių garantijų, pvz. nemirti nuo bado.

     Paskutinis rimtas badmetis SSSR teritorijoje buvo po WW2 1947-49 m. Po to irgi buvo net keli "duoniniai maištai" įvairiuose SSSR regionuose (vieną iš jų - Novosibirske, ir jau jau prie Chruščiovo - pavyko numalšinti tik panaudojus tankus).

     O 1918-1922 ir ypač 1928-1933 m. nuo bado įvairiose Rusijos, Ukrainos, Kazachstano ir kitų respublikų teritorijose mirė daugiau žmonių, nei žuvo per WW2. Kanibalizmas buvo labai plačiai paplitęs, masinis reiškinys - tada net RSFSR BK buvo įvestas atitinkamas straipsnis (sušaudydavo vietoje).

4. Dėl teisės į nuosavą atskirą būstą ar butą.

     Iš esmės savo atskirą būstą miestiečiai SSSR pradėjo gauti tik po "chruščiovkų" masinės statybos, tai yra po 1961 m.

     O iki tol gyveno po 10 ir daugiau šeimų "komunalkose" - iki karo ar net iki revoliucijos pastatytuose ir sovietmečiu nusavintuose turtingų žmonių namuose, padalintuose į daugybę atskirų kambariukų, su visiems jiems bendra virtuve ir bendra išviete.

     Kada Nikita Chruščiovas (beje, jis buvo baigęs tik 4 klases) grįžo iš savo garsiosios kelionės į JAV, tai pareiškė savo aplinkai: "Jie jau gyvena komunizme". :img01:

5. Dėl teisės į darbą ir kitų teisinių garantijų.

     RSFSR BK buvo straipsnis "už bedarbystę" ("за тунеядство") - visi, už kelis rublius nedirbę valdiškose fabrikuose, kolchozose, sovchozuose ar kontorose, keliaudavo į "darbo lagerius", tai yra į Gulago konclagerius Sibire, Vorkutoje, Kazachstane, kirsti mišką, anglių, rūdų, urano šachtas, "komunistines statybas" ir pan. - ir ten 10 - 25 metus kasdien po 12-14 valandų dirbdavo sovietiniais vergais (maisto gaudavo tiek, kad nemaža dalis kalinių mirdavo nuo bado jau per pirmus metus).

     Ypač daug "teisinių ir socialinių garantijų" SSSR turėjo vergai Gulage - o juk ten įvairiais metais dirbo absoliučiai beteisiais vergais beveik trečdalis visų SSSR gyventojų.

     O dar daugiau kaip pusė SSSR gyventojų buvo patys tikriausi baudžiauninkai sovchozuose ir kolchozuose (beje, gal jau pamiršai "trijų varpų" įstatymą - jei lauke bet kas suvalgys ar įsidės į kišenę bent tris rugių, kviečių ar avižų varpas, gaudavo prie Stalino 10 metų lagerių; o vaikus, apkaltintus antisovietine veikla, leista sušaudyti nuo 12 metų).

    Beje, ir visi vaikų namai SSSR buvo NKVD Gulago sistemos dalimi - taigi, ir čia galiojo garsioji sovietinė socialistinė tvarka: "kas nedirba- tas nevalgo" - tiesiogine prasme vaikai, kurie dėl silpnos sveikatos nepajėgdavo įvykdyti milžiniškų išdirbio normų, mirdavo nuo bado šiuose "vaikų namuose".

    O garsusis "pedagogas" Makarenka buvo NKVD majoras (ar kapitonas?). Ši tvarka šiek tiek pakeista tik prie Brežnevo.

    Plačiau, pvz., čia http://www.uvd.murman.ru/about/units/kindinsp.shtml

    Be šių "lagerrščikų" dar buvo milžiniška Sovietinė armija (po karo ilgą laiką 4 milijonai žmonių), kurios didelė dalis dirbdavo kaip nemokama vergų jėga įvairiose statybose ir kituose bjauriuose darbuose (pvz., ir Ignalinos AE pastatė taip vadinami "stroibatai").

    Kiekvieną rudenį visus moksleivius ir įstaigų darbuotojus (nemažai ir fabrikų "kontorinių" darbuotojų) išgrūsdavo ("снимать урожай") "derliaus nuėmimui" arba ("на картошку") "kasti bulvių". Ir ši tvarka išsilaikė iki pat SSSR žlugimo.

6. Dėl teisės laisvai judėti savo šalies teritorija (apie keliones į užsienį net nekalbu)

     Tik prie Brežnevo kolūkiečiai ir sovchozų darbininkai Lietuvoje gavo pasus, o pvz., Baltarusijoje taip jų ir negavo - kolchozo pirmininkas juos laikydavo savo seife.

    O jei neturi paso ir išvykai iš savo kolchozo ar sovchozo toliau negu savo rajono teritorijos, tai milicija turėjo teisę tave sulaikyti ir teismas nuteisdavo pasodinti keliems metams į lagerį (buvo RSFSR BK straipsnis "нарушение паспортного режима"). :smile38:

7. Dėl piliečio teisių, pavyzdžiui balsuoti rinkimuose

   Iki 1936 m. Stalino Konstitucijos priėmimo netgi formaliai grynai teisiškai piliečių teises SSSR turėjo tik darbininkai ir vargingieji valstiečiai (ir žinoma, sovietinis - partinis - OGPU - NKVD aparatas).

   Beje, ir šiose grupėse reguliariai atlikdavo "Valymus" ("čystkas").

   O, pvz., ikirevoliuciniai inteligentai, o taip pat kiti įvairiausi bolševikų "klasiniai priešai" ("buožės" ir visų kitų be išimties išsilavinusių ir turtingesnių visuomenės sluoksnių atstovai, bei žinoma visi "lagerščikai") ir jų palikuonys net neturėjo formalios SSSR pilietybės - taigi, net "sovietiniuose rinkimuose" negalėjo dalyvauti - ne tik kaip kandidatai, bet ir kaip rinkėjai...

   Ir po 1936 m., nors formaliai ir gavo pilietybę, tačiau realiai balsuoti rinkimuose jiems vis tiek taip ir neleido. Nors žinoma, tai vis tiek neturėjo jokios reikšmės: Stalinas dar prieš tai "toliaregiškai" pasakė, kad "Nesvarbu, kas balsuoja - svarbu, kas balsus skaičiuoja". :smile66:
 
   Ši Stalino įvesta "balsų skaičiavimo tvarka" galiojo SSSR iki pat jos sugriuvimo.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 20:15 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
    Primelavai atsakančiai.:img01:

Pvz.:

1. TSRS faktiškai atsirado jau 1917 m., o kad keitėsi pavadinimai, tai tik taktikos, o ne fakto klausimas;

2. за  тунеядство (nenorą dirbti) neveždavo į jokius sibirus, o bausmę atlikdavo Lietuvoje, pvz., Jonavoje;

3. nepamiršk, kad pilnoje apimtyje iš karto niekas nieko niekada nepadaro - reikalingas laikas, kad tai atlikti (iš oro, juk, tai neatsiranda);

4. piliečio teisių suvaržymus įkišai čia nei prie ko - apie tai nebuvo kalbėta, nors, jei panagrinėti dabartį, tai tų suvaržymų yra dar daugiau - pederastų įsigalėjimas, žydomasonų įsigalėjimas, visuotinis lietuvių nuskurdimas  ir t.t., ir pan., apie ką tais laikais negalėjo būti net kalbos, nes tokie dalykai pakerta pačius išgyvenimo pagrindus.  
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 20:41 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
    1. Jokia SSSR iš niekur - "iš oro" - neatsirado.

    Tiesiog bolševikai tik 1922 m. gale sugebėjo vėl "sulipdyti" tai, ką jiems pavyko išsaugoti iš Rusijos imperijos liekanų - kada jie per kelis metus vėl užgrobė jau nepriklausomybė paskelbusias valstybes - Ukrainą, Užkaukazę, Vidurinę Aziją (Chivos ir Bucharos chanatus), Sibirą... :smile49:

    2. Mokykis istoriją - ir ne tik tą, kuri buvo Brežnevo laikais, kuriuos tu pastoviai prisimeni. O kas buvo anksčiau - nieko jau "nebežinai". :img01:

     Prie Stalino "за тунеядство" (tik tada tai kiek kitaip vadinosi) duodavo 10 metų lagerių.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 22:13 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3775
Ir vėl meluoji:

1. Ne apie TSRS atsiradimą iš nieko buvo kalbama;
2. Nei tu buvai, nei žinai, todėl nemeluok - taip nebuvo.

Ir, svarbiausia, palikai toks pat kaip Puritonas - tas irgi visada kalba ne apie esmę, o ieško kur pasibjauroti.

O esmė pokalbio buvo ta:   iki TSRS pasaulis buvo kitoks..
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 22:17 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
Cituoti:
iki TSRS pasaulis buvo kitoks..


    Teisybė, niekur tiek savų žmonių neišžudė.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Sau 2011 22:17 
Prisijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27136
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
O esmė pokalbio buvo ta:   iki TSRS pasaulis buvo kitoks.. :smile38:


1. Aš visada pateikiu tikslius faktus, ir - labai dažnai, jei yra klausimų - dar ir šaltinius internete.

   O tu vis pateikinėji tik savo "samprotavimus", o kur šaltiniai? :smile99:

2. Pasaulis buvo kitoks ir iki Napoleono karų, jis buvo kitoks ir iki WW1, ir dar kitoks iki WW2.

Visai kitoks - po WW2.

Po WW3 ("Šaltojo" karo) pasaulis apskritai ir vėl labai pasikeitė, o dabar, sparčiai artėjant WW4 :smile12:, ypač rimtai keičiasi.


tikras lietuvis rašė:
Ne tik meluoji, bet ir trini atsakymus.
Su kuo ir sveikinu! :img01:


   Diskusijoms yra skirtas šis skyrius - o tu rašinėji tą pačią savo nuomonę (o ne faktus iš šaltinių) visur, kur tik užsigeidi.

   Skaityk skyrių pavadinimus!!!!

   Ir nerašinėk "diskusijas" į skyrius, esančius "Enciklopedijoje"


   P.S. Man ir taip daug vargo bei laiko užima, kol "išrenku" jūsų įvairius tarpusavio "pasikalbėjimus" "Enciklopedijoje" ir perkeliu juos į "Diskusijas".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 29 Sau 2011 22:30. Iš viso redaguota 6 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 82 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 13 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007