Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 09:26

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Turkija gręžiasi į Rytus
StandartinėParašytas: 12 Bir 2011 22:46 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Turkija gręžiasi į Rytus


http://www.balsas.lt/naujiena/542365/tu ... si-i-rytus

2011.06.12 18:16

      Turkija sekmadienį parlamento rinkimuose suteiks trečiąją kadenciją premjerui Recepui Tayyipui Erdoganui, kuris jau žengė kelis žingsnius tolyn nuo pasaulietiškų vertybių.

      O dabar pasirengęs ir keisti kariuomenės kadaise parašytą konstituciją.

      Rinkimai turėtų patvirtinti, kad niekaip nesulaukianti Europos Sąjungos dėmesio šalis vis labiau gręžiasi į Rytus, pranešė LTV „Panorama“.

      R. T. Erdoganas sugebėjo atsilaikyti prieš teismus, norėjusius uždrausti jo islamistinių šaknų partiją, o šimtai pasaulietiškumo sergėtojų – aukštų karininkų, teisėjų, žurnalistų – kalėjime dėl kaltinimų rengus sąmokslą.

      Dabar jis stipresnis negu bet kada, nes liberali ekonomikos politika žmones padarė dukart turtingesnius. Jo partija tokia tikra dėl pergalės, kad jau rengiasi Turkijos Respublikos šimtmečiui – po dvylikos metų. Ji gali gauti du trečdalius mandatų – tiek, kad perrašytų konstituciją, sukurtą po vieno iš daugelio karinių perversmų.

      „Norime naujos konstitucijos, kuri būtų grindžiama laisve, demokratinėmis vertybėmis ir žmogus teisėmis“, – sakė Turkijos užsienio reikalų ministras Ahmetas Davutoglu.

       Pasaulietinės valstybės įkūrėjo Kemalio Atatiurko įsteigta pagrindinė opozicijos partija seniai nebuvo valdžioje, ir įtaria, kad žadama konstitucija demokratiją įtvirtins tokią, kokios reikia vienam žmogui, – R. T. Erdoganas liks valdžioje kaip prezidentas.

      „Norime toliau gerinti demokratiją ir laisvę. Arabų šalys mus laiko pavyzdžiu, bet Turkijos vyriausybė siekia tapti nuožmesnė ir labiau autoritarinė kaip arabų lyderiai – štai kas mūsų laukia“, – įsitikinęs Respublikonų liaudies partijos pirmininkas Kemalis Kilicdaroglu.

       Musulmoniška šalis, bet demokratiška – Turkija imta laikyti pavyzdžiu sukilusioms arabų valstybėms. R. T. Erdoganas nepraleido progos parodyti, kad jis vykdys kitokią politiką negu Vakarai – griežtai priešinosi bombardavimui Libijoje, nors Turkija NATO narė.

       Jo politika grąžinti musulmoniškas skaras į universitetus, branginti alkoholį, pamaldiems teikti pirmenybę įdarbinant ir kitaip atspindėti nenumaldomai augančią islamo įtaką padalijo pačią Turkiją. Netgi tie, kas draudimams nepritaria, jaučia poreikį elgtis ir rengtis kitaip.

       „Vyriausybės pozicija neatitinka mano gyvenimo stiliaus, o turkai tampa vis pamaldesni kiekvieną dieną. Jaučiuosi nesmagiai dėl to, kas vyksta“, – sakė viena turkė.

       Jei kas visai nebeminima per šią kampaniją – tai žodis „Europa“. Tai R. T. Erdogano vyriausybė pagaliau pradėjo derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą, bet jos kelerius metus įstrigusios pirmajame trečdalyje. Du trečdaliai rinkėjų įstoti nori, bet tik trečdalis tiki, kad pavyks per dešimtmetį.

       Kai Europa nusigręžia, Turkija gręžiasi į Rytus, ten ieško savo įtakos. Šie rinkimai turėtų parodyti, ar užsienio politika iš tikrųjų keičiasi.

       R. T. Erdoganas neslepia pasaulinių ambicijų, ir ne tik dėl arabų sukilimų – ryžtingai ėmėsi tarpininkauti Irano branduolinėse derybose, o kai Izraelis susidorojo su turkiška laivų vilkstine į Gazą, ryžtingai ją gynė, griaudamas strateginius ryšius su Izraeliu. Populiarumą tai tik padidino.

       Bet šią savaitę pamatė, kad jo įtaka ribota – nors kaimyninei Sirijai Turkija svarbiausia prekybos partnerė, R. T. Erdogano raginimų prezidentas nepaiso ir toliau dorojasi su opozicija. Per sieną ėmė plūsti tūkstančiai.

       „Deja, sakau labai aiškiai, kad šis brolis elgiasi nežmoniškai ir dabar siekia brutalumo. Tik pamanykit, jie pozuoja prie ką tik nužudytų moterų. Tai sudaro šlykštų įspūdį“, – kalbėjo R. T. Erdoganas.

        Kapitono sūnus, augęs kaip gatvės pardavėjas Stambulo darbininkų kvartale, T. Y. Erdoganas populiarus tarp eilinių žmonių, bet ne visų. Po šios kadencijos likti dar vienai jis nebegalės, bet neatrodo, kad ketintų trauktis.

Vykintas PUGAČIAUSKAS

Šaltinis: LRT

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/542365/ ... i-apacioje

Žygeivis
2011-06-11 13:34:49


     Neginčijamas istorinis faktas, jog tiurkai, kaip ir slavai, išsiplėtė ir išplito kitų tautų istorinėse-etninėse žemėse, kurias jie užgrobė 7-15 amžiuose.

Žygeivis
2011-06-11 13:34:49


Geopolitinių ateities pertvarkymų Mažojoje Azijoje ir Užkaukazėje rekomenduotinas scenarijus... :)


      Europos, JAV ir Izraelio ilgalaikių geopolitinių interesų požiūriu pats optimaliausias variantas būtų sugrąžinti visus musulmonus turkus ir jų atmainą - azerius - į jų istorinę tėvynę Vakarų Sibire ir Pietiniame Urale, atkuriant ten senovės Tiurkų kaganatą.

      Ten jie pakeistų jau bebaigiančius išnykti nuo prasigėrimo ir narkomanijos rusų kolonistus, o vėliau būtų pajėgūs sustabdyti kinų invaziją į Europą - taptų galingu "buferiu", kada kinai užims Tolimuosius Rytus ir Rytų Sibirą, nes dabartiniai negausūs rusų kolonistai to tikrai nepajėgs padaryti.

      Na o vakarų pusėje Tiurkų kaganatas būtų rimta jėga, tvirtai "prilaikanti" rusus nuo eilinio bandymo atkurti savo prarastą imperiją.

      Bizantiją (Konstantinopolį - dabartinį Stambulą) ir didelę dalį Mažosios Azijos tada susigrąžintų Graikija, o rytinę dalį būtų galima prijungti prie Kurdistano Valstybės (suvienijus visas kurdų gyvenamas žemes dabartinėje Turkijoje, Irake, Sirijoje, Irane), šiaurinę - grąžinti Armėnijai.

      Turkijos ir tiurkų "infiltratą" Kaukaze - Azerbaidžaną - pasidalintų vietinės autochtoninės tautos - indoeuropiečiai (armėnai, tatai, talyšai) bei Kaukazo tautos - pagal savo istorines-etnines ribas, buvusias iki tiurkų invazijos.

      Po tokių pertvarkymų NATO daugiau nebegrėstų skilimas dėl nuolatinių Graikijos ir Turkijos susirėmimų, Kinija, besiverždama į Europą, atsiremtų į tvirtą tiurkų "pagalvę", o kurdai irgi apsiramintų, galų gale sukūrę savo valstybę.

      Ir visi būtų daugiau mažiau ramūs bei patenkinti... :)

      P.S. Beje, šiuo pertvarkymu labiausiai turėtų būti suinteresuotas Izraelis, kadangi Turkija vis aršiau skelbia antiizraeliškas nuotaikas. O greitai gali pereiti ir prie realių veiksmų.

      Įdomu, ką darys JAV ir NATO, kai prasidės karas tarp Izraelio ir Turkijos? :)

Iranėnų kalbomis kalbančių tautų paplitimo žemėlapis

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... w_Map8.png

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Plačiau temoje:

Armėnai Arcache (turkiškai - Kalnų Karabachas)

viewtopic.php?t=2271

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Rgp 2011 18:31 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
В ответ на ультиматум Турции, Асад заявил, что готов к войне


Время публикации: 2011-08-11 в 12:23

      Министр иностранных дел Турции Ахмет Давутоглу передал президенту Сирии Башару Асаду «жесткое послание» турецкого премьера Реджепа Эрдогана.


      От алавитского режима Сирии требуют прекратить бойню мирного населения и назвать точную дату парламентских выборов. В противном случае Анкара пригрозила пойти на чрезвычайные меры: признать Асада нелегитимным, как это уже произошло с Каддафи.

      Текст ультиматума был согласован с США. Госдепартамент США заявил об однозначной поддержке Анкары в этом вопросе.

      Турецкий посланник также известил, что в случае продолжения массовых репрессий будет задействован план вмешательства НАТО в сирийские дела. Речь идет о «точечных акциях».

       Против кого они будут направлены, на какие объекты нацелены и с каким мандатом осуществлены, он не уточнил.

       В ответ Асад порекомендовал Турции не вмешиваться во внутренние дела его страны.

      «Если хотите войны, то вы ее получите. Причем во всем регионе», — процитировали сирийского лидера ливанские СМИ.

      Дополнительно Асад объявил, что алавитский режим воюет «не с народом, а с террористическими группами», которые «пытаются свергнуть законную власть».

       Турецкие СМИ сообщили, что в Анкаре прошло совещание по безопасности руководителей силовых структур с премьером Эрдоганом. Речь на нем шла о подготовке военных операций на севере Сирии.

       Обсуждались также меры политического, экономического и военного воздействия на алавитский режим. О результатах совещания незамедлительно был проинформирован американский посол.

       Эксперты указывают, что Турция обеспокоена тем, что в Сирии активизировались курдские вооруженные формирования.


       Ранее у Анкары не было серьезных проблем с этим. Режим Асада надежно контролировали этот регион и не позволяли курдам усиливать военное давление на Турцию. Сейчас ситуация изменилась: алавитский режим задействован на других направлениях, они штурмуют Хаму и другие оплоты оппозиции. Им нет дела до курдских формирований, активность которых распространяется на турецкую территорию.

      И этот факт не может оставить Анкару равнодушной к тому, что происходит в Сирии.

Отдел мониторинга
КЦ

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 23 Sau 2012 22:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Turkija – trapi kandidatė į trapaus regiono lyderes


http://www.geopolitika.lt/?artc=5161

Arūnas Spraunius
2012 01 20

      Sausio pradžioje pasaulio žiniasklaida šykščiai užsiminė, kad teismas Stambule pratęsė turkų atsargos generolo Ilkero Bashbuto suėmimą: jis kaltinamas rengęs sąmokslą ir siekęs nuversti premjero Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Taypo Erdoano) vyriausybę. I. Bashbutas – aukščiausio rango kariškis vadinamojoje „Ergenekono“ byloje, kurioje įtariamieji skaičiuojami šimtais.

      Turkijoje, kur kariškiai nuo Kemalio Atatiurko laikų buvo vienas svarbiausių valstybę stabilizuojančių faktorių, lygia greta visą dvidešimtą amžių sklandė sąmokslo dvasia, periodiškai įgydavusi realaus perversmo pavidalą. Tiesa, naujasis šimtmetis šalyje prasidėjo palyginti ramiai.

      Kita vertus, tai valstybė, kuri ir naujausioje istorijoje juda į priekį labai trapaus stabilumo sąlygomis.

      Metų pradžioje Ankara pažadėjo išmokėti kompensacijas šeimoms 35 taikių gyventojų, kurie žuvo, kai turkų kariškiai atakavo kurdų separatistus pasienyje su Iraku. Žuvusieji pasirodė esą ne smogikai, o kontrabandininkai iš vietos kurdų bendruomenės. Kai Damaskas uždarė savo sieną turkiškų prekių judėjimui, vienintelis turkų eksporto kelias į Artimuosius Rytus eina per saugumu nepasižymintį pietų Iraką.

      Situacija neaiški, kol kas nėra tikra, kad Irakas nesubyrės. Turkų politologo Mensuro Akgiuno nuomone, jei taip nutiktų, Ankarai neliktų nieko kito, kaip pripažinti Irako šiaurėje atsirasiantį Kurdistaną, nors pastarųjų dešimtmečių turkų ir kurdų istorijoje kruvinų puslapių netrūko. Turkų politologo manymu, kurdai pasistengtų išsaugoti stabilumą ir nesivelti, jei prasidėtų karinė šiitų ir sunitų konflikto fazė.

       Metų pradžioje Turkija perspėjo apie galimą religinį šaltąjį karą Artimuosiuose Rytuose. Apie tai prieš išvykdamas su vizitu į Iraną valstybinei Anatolijos naujienų agentūrai užsiminė Turkijos užsienio reikalų ministras Ahmetas Davutoglu. Pono A. Davutoglu teigimu, įtampa tarp sunitų ir šiitų kelia pavojų visam regionui, karo padariniai būtų juntami ne vieną dešimtmetį. Ministras pareiškė, kad tai bus svarbiausia žinia, kurią jis perduos Teheranui.

       Vaizdžiai kalbant, šiitiškas Iranas ir Saudo Arabijos vadovaujamos Persų įlankos sunitiškos valstybės nepasidalija Bahreino, kuriame gyventojų daugumą (ypač naftinguose rajonuose) sudaro šiitai, o valdo sunitų mažuma.

       Teheranas veikiausiai jaučia pagundą surengti Bahreino Karalystėje savą musulmoniško „pavasario“ versiją. Sena šiitų ir sunitų priešprieša dėl politinio dominavimo musulmonų pasaulyje, gal net dėl to pasaulio vienytojo regalijų.

       Persai ir arabai turi ir teritorinių nesutarimų: ginčijasi dėl trijų salų strategiškai svarbioje vietoje netoli išėjimo iš Ormūzo sąsiaurio. Nors ginčas neišspręstas, Iranas laiko ten karines pajėgas ir reguliariai rengia prie salų įvairių kariuomenės rūšių pratybas.

       Šia prasme Turkija – viena paradoksaliausių valstybių dabartiniame ir šiaip paradoksų nestokojančiame pasaulyje. Turkijoje gyvena daugiausia sunitai. Irano, Irako ir Sirijos kaimynystėje esanti šalis bando imtis tarpininkės vaidmens. Libijos nacionalinio sutarimo vyriausybės vidaus reikalų ministras Fawzi Abdelali prieš Naujuosius pripažino, kad šalies konstitucija rašoma remiantis Turkijos ir Malaizijos konstitucijomis ir kad šiuo klausimu nuolat konsultuojamasi su Turkijos premjeru bei kai kuriais jo kabineto nariais. Kartu Ankara yra Amerikos sąjungininkė, pasak Turkijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnų, Vašingtonas vis dažniau kreipiasi į turkus kaip į informuotus ir įtakingus regiono ekspertus.

       Metų pabaigoje Amerikos žurnalo „Time“ skaitytojai metų žmogumi išrinko Turkijos premjerą R. T. Erdoganą. Turkijos vyriausybės vadovas vadinamas „islamiškos demokratijos skleidėju“, kurio valdymo laikotarpiu šalies ekonomika tapo viena iš greičiausiai augančių pasaulyje. Rinkimuose iš viso už jį balsavo 122 939 skaitytojai. Įdomu tai, kad Turkijos premjeras tapo ir žurnalo „antireitingo“ lyderiu, jo priešininkų atsirado dar daugiau nei palaikančiųjų – 180 tūkstančių.

       Tikriausiai tai savaip simbolizuoja prieštaringą Turkijos istoriją ir dabartį. Kai Prancūzijos Nacionalinė Asamblėja priėmė įstatymą, draudžiantį neigti armėnų genocidą Pirmojo pasaulinio karo metais, Turkijos premjeras reagavo labai emocionaliai ir paskelbė apie sankcijas Paryžiui. Ankara atšaukė savo ambasadorių iš Prancūzijos ir įšaldė politinį ir ekonominį bendradarbiavimą bei bendrus karinius projektus. Ankara Paryžiui siūlė kritiškai pažvelgti į save, esą prancūzai atsakingi už šimtų tūkstančių žmonių žūtį Alžyre ir Ruandoje praėjusio amžiaus viduryje. Turkija iš principo neneigia žudynių fakto, ginčas vyksta dėl mastų ir žodžio „genocidas“. Tokia yra dar viena teisinė politinė konfrontacija dėl sąvokos „koverių“ epochoje.

       Kažkas panašaus buvo beveik prieš porą metų. Amerikos prezidentui Barackui Obamai prieš pat metinį pranešimą teko spręsti sudėtingą dilemą: 2010-ųjų kovą Amerikos parlamento užsienio reikalų komitetas paskelbė rekomendacinę rezoliuciją, raginančią įvardyti 1915–1917 metų įvykius kaip armėnų genocidą. Ankara ir tada buvo atšaukusi pasiuntinį iš Vašingtono, Turkijos ministras pirmininkas, praėjus vos kelioms minutėms po rezoliucijos priėmimo, paskelbė pareiškimą, kuriame išreiškė susirūpinimą dėl Turkijos ir Amerikos santykių perspektyvos, taip pat – kad rezoliucija trukdys susitaikyti Armėnijai ir Turkijai. Skaitydamas metinį pranešimą Amerikos prezidentas tada žodžio „genocidas“ nepasakė, vietoj jo pavartojo armėnišką posakį, kuris reiškia „didelė nelaimė dėl žmonių kaltės“.

       Didėjant Turkijos politiniam svoriui, padaugėjo kalbų apie geopolitinių šalies interesų vektorius. Tarkime, kad Ankara regimai vėsta integracijos su Vakarais klausimu ir gręžiasi į Rytus.

       2011 metais poną R. T. Erdoganą iškilmingai sutikdavo Kaire ir Tripolyje, musulmonų apgyventuose rajonuose Serbijos ir Bosnijos pietvakariuose, kuriuos kadaise valdė Osmanų imperija.

       Turkijos premjeras susitiko ir su Vakaruose teroristiniu laikomo islamistų judėjimo HAMAS lyderiu Ismailu Hannya ir pareiškė, kad Izraelio ir palestiniečių konflikto sureguliavimas neįmanomas, jei į procesą nebus įtrauktas HAMAS. Turkišką mąstymą įtvirtina net Stambule kuriamos musulmoniškos muilo operos (turkiški serialai labai populiarūs islamo kraštuose).

       Turkų spaudoje galima pasiskaityti ir apie šalies giminingumą Iranui arba Ankaros politinės klasės vis dažniau kreipiamą žvilgsnį į buvusios Osmanų imperijos valdytas teritorijas – arabiškus kraštus ir Balkanus.

        Iranas ilgai klausė Ankaros patarimų, net buvo sutikęs Turkijoje sodrinti savo uraną. Bet kai turkai nutarė dislokuoti savo teritorijoje Amerikos priešlėktuvinės gynybos elementus, Teheranas tai palaikė išdavyste.

        Kai kurie turkų ekspertai, pavyzdžiui, Aykutas Merkaly, mano, kad šiais metais Sirijoje paaštrės konfrontacija tarp Irano ir Turkijos. Beje, internete jau galima pasižiūrėti animacinių filmų šia tema, juose kardais ginkluoti janyčaras ir persas mėgina sunaikinti vienas kitą. Abi valstybės kadaise juk buvo imperijos... O Stambule neseniai išleista biografinė knyga, kurioje įrodinėjama, kad Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas yra etninis turkas.

        Ankara visais įmanomais būdais mėgina išsaugoti Irako vienybę, nuolat ragina šios valstybės ministrą pirmininką šiitą Nourį al Malikį laikytis rinkiminių pažadų, atstovauti visiems irakiečiams ir išsaugoti šalies daugiakultūriškumą. Bet pastarasis ne visada linkęs pateisinti lūkesčius. Praėjus dienai po amerikiečių karių išvedimo jis įsakė suimti savo pavaduotoją sunitą Tariqą al Hashemį, apkaltinęs jį tuo, kad prieš keletą metų mėgino fiziškai susidoroti su politiniais oponentais. Irako parlamente ėmė telktis šiitų blokas, sunitai pasijuto nesaugiai. Pasak Vakarų naujienų agentūrų, sunitų šeimos, bijodamos galimų pogromų, skubiai palieka šiitiškus ir mišrius Irako miestų rajonus.

        Turkai kalba ir apie būtinybę labiau suartėti su broliškomis tiurkiškomis Centrinės Azijos respublikomis bei Azerbaidžanu. 2011-aisiais, kai Centrinės Azijos respublikos šventė savo nepriklausomybės dvidešimtmečius, Ankaros iniciatyva pamėginta suaktyvinti tiurkiškai kalbančių šalių bendradarbiavimo tarybos veiklą.

        Tiesa, į susitikimą Astanoje Uzbekistano ir Turkmėnistano atstovai neatvyko.

        Ryšiai su Baku ir šiaip glaudūs – lapkričio 28-ąją įvykusį Azerbaidžano valstybinės naftos kompanijos „Sokar” prezidento Rovnago Abdulajevo ir Turkijos Izmiro provincijos delegacijos, kuriai vadovavo gubernatorius, susitikimą galima laikyti simbolišku: be kitų klausimų, aptarta ir naftos perdirbimo gamyklos „Star“, kurios viena akcininkių yra „Sokar“, veikla.

        Bendradarbiaudama su Azerbaidžanu Turkija siekia įtvirtinti savo kaip energetinių išteklių tiekėjos vaidmenį, vamzdynu Baku–Tbilisis–Džeichanas nuo 2011-ųjų sausio iki lapkričio transportuota 30 milijonų 580 tūkstančių tonų azerbaidžanietiškos ir 195 850 tonų turkmėniškos naftos. Beje, naujos gamyklos statyba ir naujų darbo vietų kūrimu Izmire spręstos ir vidaus politikos problemos – R. T. Erdogano Teisingumo ir pažangos partija šiame regione tradiciškai turi problemų dėl rinkėjų palaikymo.

        Izraelis ir Kalnų Karbachas iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai nesusiję. Kaip žinome, po to, kai Tel Avivas atsisakė atsiprašyti už žydų valstybės kariškių operaciją prieš laivų flotilę, mėginusią prasibrauti į uždarytą iš jūros pusės Gazą, per kurią žuvo Turkijos piliečiai, Ankara įšaldė visus santykius su Izraeliu maždaug taip pat kaip dabar su Prancūzija.

        Arabų televizijos kanalo „Al Jazeera“ analitikai metų pabaigoje padarė prielaidą, kad Kalnų Karabacho konflikto sureguliavimo iniciatyvą šiais metais gali perimti Vašingtonas. Jų manymu, kitas Armėnijos ir Azerbaidžano lyderių Seržo Sarksiano bei Ilhamo Alijevo susitikimas gali įvykti Amerikos valstybės sekretorės Hillary Clinton ir Turkijos užsienio reikalų ministro A. Davutoglu iniciatyva. Ši prielaida susisieja su Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos generalinio sekretoriaus Lamberto Zanniero nesenu pasisakymu, kad Kalnų Karabacho konflikto sureguliavimui trūksta Turkijos.

        Tokiam scenarijui reikia labai tikslių koordinavimo pastangų, o, be Turkijos ir Izraelio, Vašingtonas regione remtis daugiau nelabai turi kuo. Be to, jis yra objektyviai suinteresuotas Ankaros įtakos stiprėjimu, mat po karių išvedimo iš Irako ir Afganistano reikia kam nors deleguoti dalį atsakomybės už saugumą regione. Turkijos stiprėjimas – geopolitiškai racionali tendencija, o kai kada prasprūstanti ypač emocionali retorika terodo, kad taktiškai kitoks reikalų tvarkymo metodas šiame prieštaravimų tebedraskomame regione tiesiog neįmanomas.

Komentarai

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 05 Vas 2014 20:52 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Tikrasis Turkijos demokratijos veidas


http://www.geopolitika.lt/?artc=6503

Inga Popovaitė, Vidurio Europos universiteto nacionalizmo studijų magistrantė (CEU Nationalism Studies MA)

2014 02 05

Didžiulis korupcijos skandalas, įtraukęs daugiau nei pusšimtį įtakingiausių Turkijos politikų ir verslininkų, atrodytų, turėjo būti šios šalies ministro pirmininko Recepo Tayyipo Erdogano eros pabaiga. Tačiau jis savo posto palikti nežada. Ar tai reiškia, kad Turkijoje baigiasi (dalinės) demokratijos era?

Karas tarp politikų ir teisėsaugos


Turkija vis dar jaučia gruodžio viduryje šalies vyriausybę supurčiusio korupcijos skandalo bangas. Gruodžio 17 dieną Stambulo ir Ankaros prokurorai suėmė per penkiasdešimt asmenų, įtariamų pinigų plovimu, sukčiavimu ir kyšininkavimu.

Oficialiai pagrindinis tyrimas buvo vykdomas dėl nelegalaus sandorio su kaimyniniu Iranu: už perkamą naftą Turkijos piliečiai esą nelegaliai atsiskaitė valstybiniu auksu, nes Jungtinių Tautų sankcijos riboja prekybą su Teheranu.

Tarp areštuotųjų – valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos (AKP) politikai, įtakingi verslininkai ir trijų vyriausybės narių sūnūs.

Pasak žiniasklaidos, ilgame įtariamųjų sąraše yra ir paties R. T. Erdogano sūnus Bilalas, esą davęs 3 milijonų eurų vertės kyšį už valstybinio nekilnojamojo turto įsigijimą palankia kaina. Tiesa, iki šiol jo tarp suimtųjų nėra – kaip teigė Stambulo valstybinis prokuroras Muammeras Akka, policija aktyvių veiksmų nesiėmė dėl politinio spaudimo.

Netrukus dėl sulaikytų atžalų, kaltinamų kyšių ėmimu, atsistatydino ekonomikos, vidaus reikalų ir statybų planavimo ministrai, o R. T. Erdoganas savo ruožtu pašalino dar septynis kabineto narius, pakeisdamas juos savo patikėtiniais.

R. T. Erdogano vyriausybė netrukus ėmėsi atsakomojo žygio prieš Turkijos teisėsaugą: dabar, praėjus kiek daugiau nei mėnesiui nuo skandalo pradžios, iš pareigų jau atleista per šimtą aukštas pareigas ėjusių teisėjų ir prokurorų, o bendras atleistų teisėsaugos pareigūnų skaičius siekia kelis šimtus. Taip pat pakeistos ir vidaus taisyklės Vidaus ir Teisingumo ministerijose: nuo šiol visi pareigūnai apie savo veiksmus tyrimo metu turi informuoti savo tiesioginius viršininkus.

Kaltinimo strėles dėl šio su aukščiausio rango politinių pareigūnų aplinka susijusio korupcijos skandalo AKP kreipia į užsienio valstybes. Netrukus po masinių areštų pirmuosiuose provyriausybinės spaudos puslapiuose figūravo JAV ambasadoriaus Turkijoje nuotraukos kartu su kaltinimais JAV dėl antiturkiško sąmokslo ir raginimais jį išsiųsti iš šalies. Tiesa, pats premjeras kalbėjo aptakiau ir kaltino tiesiog „užsienio valstybes“, konkrečiai neišskirdamas nė vienos.

Turkijos vidaus politikos problemos


Šis korupcijos skandalas ne tik stipriai pakirto turkų pasitikėjimą Erdoganu, bet ir dar labiau išryškino Turkijos politinės arenos kovas tarp valdančiosios AKP ir opozicinių partijų.

Kaip rašo „Deutsche Welle“, šis korupcijos skandalas glaudžiai siejamas su opoziciniu islamistų judėjimu „Hizmet“, vadovaujamu buvusio Erdogano bendražygio, o dabar – aršaus politinio priešininko Fethullah Guleno. Šiuo metu JAV gyvenantį nuoseklių pažiūrų islamistą F. Guleną ir jo sekėjus teisėsaugos sistemoje Erdoganas kaltina paralelinės valstybės sukūrimu ir valstybinio perversmo organizavimu.

Esą „Hizmet“ atstovai jau ne pirmus metus mėgaujasi aukštomis pareigomis Turkijos teisėsaugos sistemoje, o dabartinio skandalo siekis tėra vienas – iš posto išversti R. T. Erdoganą.

Tai, kad šis skandalas neatsiejamas nuo konkurencijos ir politinės kovos tarp „Hizmet“ ir AKP, pabrėžia ir Prinstono universiteto profesorius Danis Rodrikas.

Pasak jo, tai, kad valdžios ir verslo elitas Turkijoje yra korumpuotas, niekam, kiek geriau pažįstančiam šią šalį, neturėtų būti staigmena.

Tačiau šis konkretus skandalas yra vedamas grynai politinių paskatų – „Hizmet“ ir AKP kova pasiekė apogėjų ir susitaikymas vargu ar įmanomas. „Gera naujiena yra ta, kad ši kova nagais ir dantimis apnuogino korupcijos režimą bei teisėsaugos manipuliacijas, kuriomis grįstas Erdogano režimas.

Bloga žinia yra ta, kad nesvarbu, kuri pusė nugalės, Turkijos demokratija pralaimės. Bent jau trumpam, kol iškils tikrai demokratinės jėgos“, – įsitikinęs D. Rodrikas.

Prarastas JAV pasitikėjimas


Turkija ilgą laiką buvo artimiausia JAV partnerė. Tačiau, kaip pažymi „The New York Times“, pastaruoju metu šios valstybės ėmė sukti skirtingais keliais.

Jų pozicijos nesutapo dėl Egipto (Turkija rėmė buvusį prezidentą Mohammedą Morsi, o JAV stengėsi megzti santykius su naujai atėjusia militaristine valdžia), dėl Sirijos (Turkija rėmė sukilėlių pajėgas ir jautėsi išduota, kai JAV nusprendė nepradėti karinės atakos prieš šios šalies valdantįjį režimą) ir dėl Irako (JAV pareigūnų įsitikinimu, Turkija, pasirašydama naftos tiekimo kontraktus su kurdų autonominiu regionu ir nuošalyje palikdama Bagdadą, vykdė šalies skaldymo politiką).

Be abejonės, rudenį priimtas Turkijos sprendimas įsigyti karinės ginkluotės iš Kinijos taip pat gerokai nepatiko JAV.

Turkijos vyriausybė viešajame konkurse naujai priešraketinės gynybos sistemai įsigyti pasirinko Kinijos kompaniją „China Precision Machinery“, o ne JAV gynybos gigantes „Raytheon Co.“ ar „Lockheed Martin Corp.“, nepaisydama to, kad Kinijai yra taikomos JAV sankcijos dėl santykių su Šiaurės Korėja, Iranu ir Sirija.

Po šio sprendimo JAV Kongresas netgi pagrasino nutrauksiąs subsidijas, pažadėtas Turkijai šiai gynybos sistemai įsigyti, o NATO savo ruožtu pareiškė, kad į bendrą priešraketinės gynybos sistemą kiniška technologija jokiais būdais negali būti inkorporuota.

Prie viso šito pridėkime prieš AKP nukreiptus masinius protestus vasaros pradžioje ir jau minėtas provyriausybinių laikraščių antraštes, reikalaujančias, kad JAV ambasadorius paliktų šalį, ir paaiškės, kodėl Turkijos ministras pirmininko ir Baracko Obamos medaus mėnuo palengva grimzta į praeitį.

Erdoganas ieško naujų sąjungininkų Vakaruose


Taigi, Turkijos ir JAV keliai pamažu skiriasi. Tai – viena priežasčių, kodėl R. T. Erdogano akys vėl krypsta į ES.

Sausio viduryje Turkijos ministras pirmininkas pirmą kartą per penkerius metus viešėjo Briuselyje. Nors svarbiausias vizito tikslas buvo užtikrinti ES pareigūnus, kad Ankara sugebės susidoroti su korupcijos skandalu, jis taip pat priminė Briuseliui, kad Turkija vis dar siekia narystės šiame bloke.

Derybos dėl Turkijos narystės iš mirties taško pajudėjo praėjusių metų lapkritį po trejų metų pertraukos.

O kelias nebus lengvas: pagrindinės kliūtys Turkijai tapti 29-ąja ES nare yra neišspręsta Kipro padalijimo problema ir kai kurių ES šalių (ypač – Vokietijos ir Nyderlandų) nuomonė, kad šios didžiulės musulmonų bendruomenės įsiliejimas pakeis bendrą bloko pobūdį ir vertybes.

Tačiau skeptikai mano, kad bent jau dabartiniu metu santykiai tarp Briuselio ir Ankaros yra apsimestiniai, nes nei ES bendruomenė negali vieningai laikyti Turkijos tinkama kandidate, nei Turkija yra pasiryžusi įvykdyti narystės reikalavimus.

Be to, ir turkų, palaikančių narystę ES, sumažėjo nuo 73 proc. 2004-aisiais iki vos 44 proc. 2013-aisiais.

Masiniai protestai vasarą, korupcijos skandalas dabar, prarastas JAV pasitikėjimas ir silpnas palaikymas iš ES pusės.

Galbūt R. T. Erdoganui metas palikti savo postą? Bent jau kol kas politikas to daryti nežada, kad ir kaip to tikėtųsi jo valdymu nusivylę piliečiai ir žiniasklaida. Priešingai – vyriausybės performavimas ir aktyvi kova su politine priešininke „Hizmet“ rodo, kad R. T. Erdoganas lengvai pasiduoti ir užleisti savo pozicijų neketina.

Ar tai reiškia, kad Turkijoje baigsis oficialiosios demokratijos era?

2014-ieji turėtų pateikti visus atsakymus. Kovo mėnesį vyksiančiuose vietinės savivaldos ir rugpjūtį vyksiančiuose prezidento rinkimuose turkai vis dar turi šansą demokratiškai nuspręsti savo šalies likimą.

Nes kad ir kaip paslapčia norėtųsi išvysti dar vieną Arabų pavasario sceną (su laiminga pabaiga, žinoma) Turkijoje, valdančioji AKP yra demokratiškai išrinkta partija.

Taigi, jei norime demokratijos tęsinio, demokratiniai rinkimai tėra vienintelis būdas jai nušalinti nuo valdžios. O dabartinis korupcijos skandalas, jei ir netaps AKP valdymo pabaiga, bent jau visam pasauliui parodė, kad Turkijoje ne viskas auksas, kas auksu žiba.

Naudoti šaltiniai: dw.de, spiegel.de, hurryetdailynews.com,thelondoneconomic.com, hurryet.com.tr, nytimes.com, project-syndicate.org, spacenews.com, online.wsj.com, aljazeera.com, zerkalo.az.

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 03 Spa 2015 22:25 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Эрдоган начал платить по счетам


http://ru.journal-neo.org/2015/10/03/e- ... o-schetam/

В Ереване с тревогой следят за событиями в Турции. Дестабилизация в соседней стране никому не нужна, но события там развиваются стремительно и вряд ли сулят что-либо хорошее Анкаре, ввязавшейся в целую гроздь конфликтов в своем регионе.

Складывается впечатление, что действительно сильный и популярный турецкий лидер переоценил свои силы и, развязав войны на всех фронтах как внутренних, так и внешних, рискует если не потерять власть, то столкнуться с очень серьезными проблемами.

Как же получилось, что президент Турции, а прежде премьер, и, главное, бессменный лидер страны уже на протяжении почти полутора десятков лет, вдруг оказался в столь тяжелой ситуации? Ответ прост и сложен одновременно. Р.Т. Эрдоган пришел к власти в начале двадцать первого века как представитель интересов чувствовавших себя угнетенными мусульманских граждан Турции, одновременно относительно бедных и являвшихся носителями религиозных идеалов ислама, которым придала политическую «упаковку» его Партия справедливости и развития (ПСР).

Судя по всему, успехи последнего десятилетия вскружили голову турецкому политику, и он решил добиться всего внутри страны и вне ее. За ее пределами он поставил себе задачу свержения светского режима Б. Асада в Сирии в надежде привести к власти там родственных ему суннитских «братьев-мусульман», а внутри – полностью изменить политический пейзаж страны и, добившись на парламентских выборах 7 июня 2015 года абсолютного большинства, изменить конституцию страны, чтобы основные полномочия от парламента перешли к президенту.

Однако 18 Брюмера у Эрдогана явно не задалось. Июньские выборы не только не позволили ему стать единоличным властителем страны, но даже сформировать правительство, и он вынужден теперь идти на новые выборы, которые запланированы на 1 ноября и на которых он планирует взять реванш. Но обоснованы ли его надежды?

Во-первых, за пределами страны поддержка всех антирежимных сил в Сирии привела к тому, что Турция стала чуть ли не сообщником террористического движения ИГИЛ, которое до самого последнего времени получало приток боевиков и оружия через 900-километровую турецко-сирийскую границу. Это вызвало, в свою очередь, напряженность в отношениях Т. Эрдогана со своими союзниками из стран НАТО и, прежде всего, США, которым турки не давали бомбить ИГИЛ со своей территории и использовать базу Инджирлик. Резко обострились и отношения турецкого президента с курдами, которым, как они считали, оказывалась недостаточная поддержка со стороны турецких властей при битве с ИГИЛ за городок Кобане (Эйн аль-Араб), где тот же Вашингтон усердно поддерживал курдов.

Ситуация изменилась только после 20 июля с.г., когда боевик ИГИЛ взорвал курдских добровольцев, собиравшихся оказать помощь в восстановлении того же Кобане и убил 32 из них. Впрочем, отношения турецких властей с игиловцами испортились еще раньше, и уже 17 июля издание ИГИЛ на турецком языке «Константие» призывало в фетве «халифата» бойкотировать «нечистое» турецкое мясо.

Власти не могли не отреагировать. Сразу после теракта и телефонного разговора Т. Эрдогана с Б. Обамой было заключено соглашение, согласно которому США, наконец, получили право использовать для бомбардировок ИГИЛ турецкие авиабазы Инджирлик, Диярбакыр, Батман и Малатья, а турки обязались напрямую принять участие в этих бомбардировках. В Турции, впервые после появления ИГИЛ на политической карте Ближнего Востока в июне 2014 года, начались масштабные аресты сторонников этого террористического квазигосударственного образования (справедливости ради надо сказать, что первые десятки радикальных исламистов были арестованы еще в середине июля, до теракта). Более 500 человек отправились за решетку; усилился контроль на границе: к концу июля 500 иностранцев были выдворены за связь с ИГИЛ, 1100 отказали во въезде в Турцию и 15000 были занесены в «черные списки». ИГИЛ этого не простила, и 23 июля произошли первые стычки игиловцев с турецкой армией. «Скорпион укусил того, кто запустил его к себе в рукав», как в сентябрьском интервью российским журналистам образно выразился о террористах Б. Асад.

За свое согласие на бомбардировки игиловцев Т. Эрдоган якобы получил право создать некое подобие бесполетной зоны на западном 90-километровом участке сирийско-турецкой границы, чтобы официально защитить от Б. Асада 1,8 млн сирийских беженцев, а на деле оказать помощь антирежимным силам (прежде всего Сирийской Свободной армии). Но этот фиговый листок мало помог турецкому президенту.

Урегулировав свои отношения с Западом и США по поводу ИГИЛ, и получив тем самым от него индульгенцию на ужесточение внутриполитической линии, Т. Эрдоган открыл, судя по всему, неосмотрительно, новый фронт, теперь уже с курдами, прежде всего с Рабочей партией Курдистана. Они восприняли теракт 20 июля как провокацию властей (ведь на ИГИЛ как организатора указали турецкие власти, а не само «исламское государство») и ответили террором на террор, убив пару полицейских. И вот тут турецкий президент совершил, как представляется, роковую ошибку, которая ему еще аукнется.

Вместо того чтобы успокоить ситуацию, он решил наказать силу, которая, как он считает, мешает его планам по свержению Б. Асада и препятствует политической гегемонии внутри страны (на выборах 7 июня прокурдская Партия демократии народов – ПДН – получила 80 мест в парламенте и лишила партию Эрдогана большинства там), он прервал действовавшее с 2012 г. перемирие с курдами и развязал против стоящей за ПДН РПК военные действия. Одновременно активисты ПСР атаковали по всей стране офисы Демократической партии народов. Против лидера партии С. Демирташа начались судебные преследования за «призывы к насилию».

В ответ турецкие курды, решившие, что их обманули, призвав к миру, а объявив войну, взялись за оружие и подорвали нефтепровод, по которому в стан сторонников независимого Иракского Курдистана – Турцию и Израиль (за счет нее удовлетворяется 77% потребностей еврейского государства) течет нефть от его лидера М. Барзани, с которым у Анкары особые отношения. В антиигиловскую политику властей они не верят, поскольку те, мол, рассматривают ИГИЛ как инструмент Анкары в борьбе с ними. По их мнению, побуждая РПК к возобновлению гражданской войны, они хотят дискредитировать ДПН, а затем запретить ее и не допустить к выборам. Призывы к этому со стороны турецких ультранационалистов, решивших поддержать Т. Эрдогана, уже несутся. Они демонизируют ДПН, объявляя ее сторонником сепаратизма.

Есть все основания полагать, что, проводя линию на обострение, Т. Эрдоган рискует проиграть на предстоящих выборах в парламент. В нынешней обстановке ему вряд ли удастся сплотить вокруг себя нацию, воюя на три фронта – против Сирии, ИГИЛ и ПКК. Реформы в стране буксуют, экономическая ситуация не улучшается, а стремление навязать всей стране идеологию, которую далеко не все разделяют (как минимум курды и кемалисты), и монополизировать власть в своих руках, может привести к росту общественного недовольства. Бонапартизм сегодня не в моде…

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 17 Kov 2017 22:28 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina


http://imhoclub.lv/ru/material/rasizm_n ... z4bc4BvTaB

(№202) Kęstutis Čeponis, Литва

Турция фактически является не добитой до конца империей.

Совершенно аналогично Эрефии.

И очевидно, что неоимперские замашки в Турции опять растут как на дрожжах.

Поэтому эту недобитую исламскую империю необходимо раздербанить на части - возвратить их исконные земли грекам и армянам, а также создать Независимый Курдистан - обьединив все исконно курдские земли в Турции, Ираке, Сирии и Иране.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 27 Bal 2017 19:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
РАЗБОРКА. Эрдоган наехал на Иран и багдадский режим, назвав шиитские группировки террористическими


http://www.kavkazcenter.com/russ/conten ... kimi.shtml

27 апреля в 19:16

Президент Турции Эрдоган назвал шиитскую группировку «Хашд аш-Шааби», действующую в Ираке, террористической. Это при том, что данная группировка официально включена в состав т.н. «иракской армии».

«Что есть Хашд аш-Шааби? Кто их поддерживает? Их поддерживает иракский парламент, но, сказать честно, это террористическая организация, и следует знать, кто за ней стоит», - сказал он в интервью телеканалу «Аль-Джазира».

По словам Эрдогана за этой шиитской группировкой стоит Иран и она является частью «экспансионистской персидской политики».

Таким образом, Эрдоган назвал террористическим официальное воинское подразделения багдадского режима и обвинил Иран в поддержке терроризма.

Представитель «Хашд аш-Шааби» Ахмад аль-Асади в ответ обвинил Эрдогана во вмешательстве во внутренние дела Ирака.

В свою очередь МИД багдадского режима вызвал посла Турции, которому был вручен протест в связи с высказываниями Эрдогана.

Отдел мониторинга
Кавказ-Центр

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 30 Bir 2017 20:06 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Турецкие страсти Европы и «секретная армия» Реджепа Эрдогана


http://www.kavkazcenter.com/russ/conten ... gana.shtml

30 июня в 15:25

После того, как власти США выписали ордера на арест охранников президента Турции Эрдогана за драку с курдскими коммунистами в Вашингтоне, власти Германии запретили охране турецкого президента въезд в страну.

Однако Берлин, который выступает в качестве «боевого слона» антитурецких акций в Европе, не ограничился только этим запретом. Накануне стало известно, что Берлин запретил президенту Турции Эрдогану выступать перед представителями турецкой диаспоры в Германии во время саммита G20, который пройдет в Гамбурге 7-8 июля.

По данным немецких СМИ, об этом заявил министр иностранных дел ФРГ Зигмар Габриэль.

По его словам, в виду текущих разногласий в отношениях двух стран, официальный запрос турецкой стороны о выступлении Эрдогана в Гамбурге перед проживающими в городе турками, был отклонен.

При этом Габриэль назвал еще не состоявшееся и уже запрещенное выступление Эрдогана «подстрекательством».

На фоне этих скандалов Эрдогана обвинили в создании личной «секретной армии», которая используется для реализации его стратегии неоосманизма за пределами Турции и должна стать основой для идеологического и кадрового преобразования ее вооруженных сил Турции к 2020 году.

Первоисточником этого сообщения стал блогер под ником Fuat Avni, который имеет несколько аккаунтов в Твиттере. Известно, что эти аккаунты связаны с сектой Фетхулла Гюлена и занимаются «разоблачением коррупции режима Эрдогана».

Публикацию Fuat Avni подхватили ряд российских и западных СМИ.

Утверждается, что легальной вывеской «секретной армии» Эрдогана является Sadat - частная военно-консалтинговая фирма, возглавляемая бывшим генерал-лейтенантом турецкой армии Аднаном Танриверди.

Генерал Танриверди был уволен из турецкой армии в 1996 году за его «исламистские взгляды» и близость к партии свергнутого военными премьер-министра Неджметдина Эрбакана, из рядов партии которого вышел сам Эрдоган.

В 2012 года он стал личным советником Эрдогана и курирует секретные операции в Ливии и Сирии.

Для этих целей, по словам авторов информационного вброса, использовалась военно-консалтинговая фирма MENA & Gulf regions, осуществлявшая операции по поставке вооружений и переброске бойцов союзникам Турции в регионе.

В августе 2016 года, после провала антиэрдогановского путча Танриверди стал официальным советником президента Турции. Как считают противники Эрдогана, именно он стоит за программой кадрового и идейного преобразования турецкой армии к 2020 году, результатом которой должно стать ее полное очищение от идейных секуляристов и гюленовцев, и их замена офицерами, разделяющими идеологию Эрдогана и лояльными ему.

Эта программа активно реализуется посредством увольнения тысяч старых офицеров и их замены новыми, сетуют гюленовские источники Fuat Avni.

Считается, что в настоящий момент именно генерал Танриверди полностью курирует операции протурецких группировок сирийской оппозиции, а также ответственен за силовое решение «курдского вопроса».

Советника Эрдогана также обвиняют в активном использовании кадров «исламистской» курдской «Хезболлы» (официально запрещенной в Турции), для борьбы с курдскими коммунистами из РПК.

Курдская «Хезболла» была образована еще в 80-его годы прошлого века и с тех пор ведет борьбу с курдскими коммунистами.

Единомышленником генерала и одним из советников Sadat называют Абдурахмана Дилипака, которого турецкие секуляристы называют «идеологом исламистского крыла» сторонников Эрдогана.

В «исламизме» обвиняют также и турецкую полицию, которая, как и армия, традиционно стояла на кемалистских принципах и секуляризма. Особое возмущение у западных комментаторов вызвал разгон демонстрации содомитов, которые попытались провести свою акцию в Стамбуле в последний день Рамадана.

Турецкие содомиты пожаловались на то, что им не только не дали провести шествие по Стамбулу, но доставив в полицейские участки «даже заставили слушать Коран». Так это или нет, точно не известно, однако сам факт разгона содомитов вызвал крайне негативную реакцию на Западе, где действия турецких властей назвали «вопиющим нарушением прав человека».

Некоторые комментаторы обратили внимание на то, что новый информационный вброс в адрес Эрдогана и антитурецкие политические скандалы, инициированные в США и в Европе, происходят на фоне кризиса вокруг Катара, против которого ополчились Саудовская Аравия и ее союзники.

Напомним, что Турция поддержала Катар и объявила о намерении перебросить в этот эмират войска.

Отдел мониторинга
Кавказ-Центр

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 06 Gru 2017 19:11 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
ТУРЦИЯ может выйти из НАТО из-за антитурецкой политики США и Европы


http://www.kavkazcenter.com/russ/conten ... ropy.shtml

6 декабря в 10:13

НАТО вот-вот может лишиться альянса с Турцией, пишет турецкое издание Daily Sabah.

По мере того как первый год у власти президента США Дональда Трампа постепенно подходит к концу, отношения между Вашингтоном и Анкарой остаются как никогда напряжёнными.

На данный момент самыми важными вопросами в повестке дня остаются поддержка Америкой курдских коммунистов YPG, отказ экстрадировать Фетхуллаха Гюлена — лидера секты FETО, которую в Турции объявили террористической после попытки военного переворота летом 2016 года, нежелание сотрудничать с турками по вопросам обороны, а также рассматриваемое в Нью-Йорке дело о предполагаемом нарушении Анкарой санкций против Ирана.

Турция и Соединённые Штаты в своих отношениях, которым серьёзно навредила война в Сирии, дошли до той точки, когда понятие «стратегическое партнёрство» утратило своё значение либо отчасти, либо полностью.

После трёхстороннего саммита в Сочи с участием России, Ирана и Турции президент Трамп предпринял попытку наладить отношения между Вашингтоном и Анкарой, заявив своему турецкому коллеге Реджепу Тайипу Эрдогану о готовности прекратить «бредовые» поставки вооружений боевикам YPG.

Однако официальные лица Пентагона заявили, что не отступят от своих обязательств по сотрудничеству с курдской группировкой.

Всё это, как подчёркивает Daily Sabah, привело турок в замешательство.

За прошедший год администрации Трампа так и не удалось урегулировать плохо завуалированные разногласия между Белым домом, Госдепом и Пентагоном. Тем не менее Турция всё ещё приветствует усилия Трампа по более тесному сотрудничеству с Анкарой, несмотря на имеющиеся во внешней политике США противоречия.

Турецкий лидер Реджеп Тайип Эрдоган, проигнорировав заявление Пентагона, ясно дал понять, что в США он ведёт дела только с Белым домом. При этом он добавил, что в ходе телефонного разговора с президентом Трампом обоим «впервые за некоторое время удалось оказаться на одной волне в вопросе турецко-американских отношений». Эрдоган также сообщил, что они обсудили YPG и организацию Гюлена, и отметил, что его общение с Трампом продолжится в ближайшие дни и недели.

Между тем госсекретарь Рекс Тиллерсон озвучил озабоченность Вашингтона по поводу сближения Турции с Россией и Ираном.

Глава внешнеполитического ведомства США также, среди прочего, заявил о «вызове» со стороны России: по его словам, в то время как Америка и Европа хотели «нормализовать» связи с Москвой, русские попытались вбить клин между европейскими странами и Соединёнными Штатами с помощью кибератак и кампаний по дезинформации, нацеленных на вмешательство в выборы.

Наконец Тиллерсон призвал европейские страны поддержать планы Вашингтона по сдерживанию Ирана и сказал о Турции следующее:

«Мы просим Турцию как члена НАТО выбрать в качестве приоритета общую оборону союзников по альянсу. Иран и Россия не могут предложить турецкому народу экономических и политических выгод, которые может обеспечить сообщество западных наций».

Кто-то может сказать, что напоминать Анкаре о выгодах членства в НАТО разумнее, чем выступать с призывами вышвырнуть Турцию из альянса, как это сделали некоторые американские СМИ.

Однако госсекретарь США успешно игнорирует то, насколько дорого в последние годы обходится Анкаре ошибочная политика Вашингтона по Турции, подчёркивает Daily Sabah.

Другими словами, госсекретарь Рекс Тиллерсон, который хочет преобразить НАТО с помощью европейских денег, смотрит сквозь пальцы на тот факт, что альянс в течение нескольких лет пренебрегал жизненными интересами Турции в сфере безопасности.

Кроме того, глава Госдепа также не желает признавать, что альянс фактически отказал Турции применить принцип единой обороны НАТО.

Ни для кого не секрет, что Североатлантическому альянсу крайне необходимо подумать о проблемах Анкары в сфере безопасности, поскольку Турция столкнулась сегодня с угрозами, с какими она не сталкивалась со времён холодной войны. Её «самопровозглашённые» союзники оставили страну в одиночестве перед лицом хаоса и террора, идущего из Сирии и Ирака.

С каждым днём всё больше турецких граждан считают, что Североатлантическому альянсу в сфере превентивной и обычной безопасности не удалось выполнить свои обязательства по отношению к Турции.

Ситуацию ухудшает то, что европейские власти приютили у себя боевиков коммунистической Рабочей партии Курдистана и сторонников Гюлена, в то время как США предоставили убежище самому Фетхуллаху Гюлену и поддерживают курдских коммунистов YPG.

Всё это наводит на мысль о необходимости дальнейшего членства страны в НАТО.

«В таких обстоятельствах верный путь — это видоизменить НАТО так, чтобы оно следило за интересами всех своих членов в сфере безопасности, а не напоминало им о выгодах членства в альянсе», — подытоживает Daily Sabah.

Отдел мониторинга
Кавказ-Центр

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007