Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 19:18

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 12 Sau 2011 15:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Sparčiai brangsta maistas. Per pasaulį ritasi „alkanųjų maištai“


http://www.anarchija.lt/politika/30222- ... istai.html
(ten žiūrėti ir VIDEO)

      Nuo 2011 m. sausio 1 d. Alžyre net trečdaliu pabrango daugelis maisto produktų, labiausiai išaugo cukraus ir aliejaus kainos. Rezultatų ilgai nereikėjo laukti – 16-oje Alžyro provincijų prasidėjo neramumai, kurie tęsiasi jau ilgiau kaip savaitę.

     Išaugusios maisto kainos ir masinė bedarbystė Alžyre sukėlė didžiulius pogromus. Žmonės atakavo parduotuves ir reikalavo nemokamai dalinti maistą. Buvo atakuoti ir bankai, padegti vyriausybės pastatai, daugelyje miestų vyko žiaurios grumtynės su policija. Per riaušes Alžyre žuvo penki žmonės, šimtai buvo sužeista, daugiau nei 1000 atsidūrė kalėjimuose.

     Sausio 9 d. Alžyro valdžia nusprendė imtis kardinalių priemonių prieš spartų maisto produktų brangimą. Valdžia žada sumažinti muitus ir tikisi, kad pagrindinių maisto produktų – aliejaus, cukraus, miltų – kainos sumažės 40 proc. Žmonės kol kas realių pokyčių nemato ir toliau maištauja.

      Kiek anksčiau „alkanųjų maištai“ prasidėjo Tunise, kuriame irgi smarkiai pabrango pagrindiniai maisto produktai. Neramumus šalyje prasidėjo, kai praėjusių metų gruodžio 17 dieną 26 metų gatvės prekeivis Mohamedas Bouazizi susidegino Sidi Buzido mieste, protestuodamas prieš tai, kad policija konfiskavo žemės ūkio produktus, kuriuos jis mėgino pardavinėti, kad užsidirbtų pragyvenimui.

     Itin kruvino riaušes Tunise įsiplieskė šį savaitgalį. Žuvo mažiausiai 35 žmonės, pranešė Tarptautinės žmogaus teisių federacijos (FIDH) pirmininkas. Sausio 10 d. Tuniso valdžia uždarė mokyklas ir universitetus visoje šalyje. Taip vyriausybė tikisi užkirsti kelią čia formuotis naujiems socialiniams protestams. Šis Tuniso gyventojų sukilimas yra didžiausias nuo praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio vidurio.

     „Alkanųjų maištai“ plinta po visą „trečiąjį“ pasaulį. Mozambiką taip pat sukrėtė protestai, kai valdžia nusprendė 30 procentų pabranginti duoną.

      Masiniai protestai prasidėjo Bolivijoje. Šioje šalyje staiga šoktelėjo kainos, nes valdžia panaikino subsidijas benzinui. Kilus neramumams, prezidentas Evo Moralesas buvo priverstas subsidijas grąžinti.

      Indijoje per metus maistas pabrango daugiau nei 18 procentų. Labiausiai pakilo svogūnų kaina – net tris kartus. Kylančios svogūnų kainos išprovokavo neramumus kai kuriuose Indijos miestuose, tad vyriausybė valstybinėms parduotuvėms įsakė svogūnų kilogramą parduoti ne brangiau kaip už 35 rupijas (2 litus).

      Jungtinių Tautų (JT) maisto agentūra paskelbė, kad per 10 metų pasaulinės maisto kainos vidutiniškai šoktelėjo 80 procentų. Praėjusį mėnesį maisto kainos pasiekė dar neregėtas aukštumas, jos pralenkė ir tas, kurios per 2008-ųjų pasaulinę maisto krizę sukėlė riaušes per 30 valstybių. Viso pasaulio valdantieji su nerimu stebi dabartinį šuolį ir baiminasi, kad infliacija gali persimesti ir į kitus sektorius, sukeldama socialinius neramumus.

a.lt info

2011 01 11

Komentarai
http://www.anarchija.lt/politika/30222- ... istai.html

kiaunė
1 Trečiadienis, 12 Sausis 2011 12:33


     Ką galima pasakyti?

     Tai neišvengiama. Kai tik stambusis žemės ūkio verslas naudodamasis savo tarnaite valstybe išstūmė ar sunaikino tradicinį žemės ūkį ir įtvirtino pramoninį žemės ūkį, kuris nuo pat pirmo žemės suarimo iki duonos kepalo atsiradimo parduotuvės lentynoje remiasi į naftą ir valstybines dotacijas, maisto krizė tapo ne praeitis, bet neišvengiama ateitis.

      Nafta neišvengiamai baigsis. Bankai stengiasi, kad nuolatos trūktų pinigų, reiškia ir dotacijos stambiam verslui mažėja.

      Trečio pasaulio šalyse, kaip matome, jau prasidėjo.

      Nematau jokių kliūčių trigubint maisto kainą ir Lietuvoje. Ir tai tikrai įvyks, anksčiau ar vėliau.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Sau 2011 21:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Arūnas Brazauskas: Lietuvių interesas – paremti žydus ir kryžiuočius


http://www.balsas.lt/print/521045
http://www.balsas.lt/naujiena/521045/li ... ryziuocius

2011.01.17 21:33
Arūnas Brazauskas

     Svarstoma, ar Tunise kilęs liaudies sukilimas išplis į kitus arabų kraštus.

     Tuniso GATVĖ ir TURGUS reikalauja gyventi pagal islamo įstatymus ir sukurti vieningą visų musulmonų valstybę – Kalifatą http://lt.wikipedia.org/wiki/Arab%C5%B3_Kalifatas .

Paveikslėlis

     Islamistai sugrįš vos tiktai Tunise prasidės „demokratizacija“.

     Didžiuma arabų šalių yra civilizacinėje duobėje.

     Totorius Rinatas Muhametovas rašo http://russ.ru/Mirovaya-povestka/Primer-zarazitelen : „...žmonės atvirai abejoja dekolonizacijos ir dėl to patirtų didžiulių aukų nauda. Pats girdėjau, kaip egiptiečiai taip samprotavo, nurodydami, kad prie britų Kaire buvo laikomasi eismo taisyklių ir veikė šviesoforai, ko šiandien nėra“.

     Jis prognozuoja, kad arabų pasaulis žengia į audringą laikotarpį, kuris užtruks 15-20 metų.

     Jeigu liaudis nušluos provakarietiškus režimus Egipte, Jordanijoje, Maroke, iškils islamistai, kuriems dabartinis politinis žemėlapis tėra gėdingas kolonializmo palikimas. Sienas nubraižė šunys krikščionys. Musulmono idealas – Kalifatas. Be didelio kraujo praliejimo toksai darinys negali atsirasti.

     Manyčiau, kad ES, Amerikos, Izraelio objektyvus interesas – skatinti konfliktą. Tai suteiks progos įsikišti paremiant naftingų šalių režimus – neva ginant Vakarams lojalius valstybių vadovus nuo islamistų. Naftos verslovių okupacijos planai jau seniai parengti.

     Žvelgiant iš tokios perspektyvos, regimai „nesėkmingi“ JAV karai Vidurio Rytuose yra tiktai vienas iš strategijos etapų. Gal amerikiečiai ir nebuvo labai kvaili, kada vėlėsi į karus Afganistane ir Irake. Juk tikslas – visai ne demokratijos plėtra, o to regiono stūmimas į dar didesnį karą. Irano ir Afganistano okupacija – du bakstelėjimui buliui, kuris galiausiai bus nudobtas.

     Visi žino, kur slūgso nafta. Kadangi lietuviams reikia kažką pilti į degalų bakus, Lietuvos interesai šiame kare sutampa su Amerikos ir Izraelio interesais. Ar mes norime priklausyti vien nuo Rusijos energetinių išteklių?

      Musulmonas pradėjus tarpusavyje kariauti dėl Kalifato, kaip mat IŠ KAŽKUR atsiras separatistų, kurie kovos dėl naujų valstybių su naujomis sienomis. O sienos JAU NUBRAIŽYTOS!

Paveikslėlis

Skaitome:

The Empire's New Middle East Map
Ethnic cleaning and petroleum geography

http://www.oilempire.us/new-map.html

Arba...

Paveikslėlis


Didesnio mastelio „pokarinis“ žemėlapis.
http://www.oilempire.us/oil-jpg/afj.pet ... _after.JPG

Paveikslėlis

Skaitome:

Blood borders
How a better Middle East would look
By Ralph Peters

http://live.armedforcesjournal.com/2006/06/1833899

     Musulmonai išsipjaus, Vakarai dar kurį laiką kontroliuos Artimųjų ir Vidurio Rytų naftą.

     Visiems bus gerai.

     Prieš Kalėdas rašiau, kokias dainas dainuosime
http://www.balsas.lt/naujiena/517512/kr ... u-rikiuote

Šaltinis: "Balsas.lt"  

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/521045/ ... i-apacioje

Žygeivis
2011-01-18 20:45:42


      1. Tunise kilęs sukilimas yra visai ne lokalinis.

      2. "Kibirkštis įžiebusi liepsną" - sparčiai išaugusios maisto kainos ir dėl to kylantys „alkanųjų maištai“. Be to ne tik Šiaurės Afrikoje (pvz. Alžyre ir kt.), bet ir Indijoje, Afrikoje.

      3. Bet tai tik "išsiliejimas" jau seniai pribrendusių problemų - labai įvairių.

      4. Be jokios abejonės visi šie įvykiai sukels "grandinę" politinių pertvarkymų ir naujų tautinių bei religinių valstybių įsikūrimą.

      5. Jei kas mano, kad visi šie įvykiai aplenks Europą ir Rusijos imperiją - labai klysta. Čia savų problemų per akis. Ir visa tai "susikirs".

      6. Dėl naftos ir dujų - sukilimų ir karų metu būtent šie objektai (gręžiniai, vamzdynai, perdirbimo gamyklos) bus visų pirma sudeginti (kaip jau buvo Irake).

      Taigi, benzino ir kuro kainos dar išaugs, maisto kainos - irgi. Be to valstybių išlaidos saugumui ir karo reikalams taip pat išaugs.

      Išvada aiški: doleris ir euras galutinai nustips, ir įvyks pasaulinė finansų krizė.

      Po to pasaulis bus jau visai kitoks - kaip jau buvo po Prancūzijos revoliucijos ir Napoleono karų 19 amžiaus pradžioje bei po WW1 ir Rusijos bei kitų revoliucijų 20 amžiaus pradžioje (kartojasi garsioji "100 metų taisyklė").

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Vas 2011 18:11 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Šaltinis - Egipto politinės krizės poveikis globaliam energetiniam ir ekonominiam saugumui
http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=4523

Komentarai
http://www.geopolitika.lt/index.php?artc=4523&c=1

Žygeivis, 2011 02 28 16:09

     Vadinamoji Egipto krizė yra tik "trupinėlis" globalinio masto pokyčiuose visame pasaulyje, kuriuos sukėlė išaugusios maisto kainos (o šias savo ruožtu sukėlė keletas priežasčių - tame tarpe ir vadinamojo globalinio klimato atšilimo pasekmės) ir viso to "ryškiai matoma" pasekmė - "alkanųjų maištai", įsiplieskę Šiaurės Afrikoje ir Arabijos pusiasalyje, o pastaruoju metu plintantys vis toliau į aplinkines valstybes.

     Kadangi tai yra naftą ir dujas eksportuojančios valstybės, todėl čia vykstantys maištai ir revoliucijos daro ypatingą įtaką viso pasaulio ekonominei ir finansinei situacijai.

     Akivaizdu, kad po kiek laiko "alkanųjų maištų bangos" užlies ir kitas valstybes ne tik Afrikoje ir Azijoje, bet ir Europoje bei abiejose Amerikose (ypač Pietų ir Centrinėje Amerikose).

     Galima neabejoti, kad ši "banga" pasieks ir Lietuvą. Klausimas tik vienas - kada tai įvyks?

     Greičiausiai jau šią vasarą arba rudenį.

Žygeivis, 2011 02 28 17:09


     Ypatingai "ryškios" pasekmės pasaulio ekonomikai bus, kada maištai ir sukilimai persimes į Saudo Arabiją ir kitas naftą siurbiančias valstybėles Arabijos pusiasalyje, bei Iraną.

     P.S. Jemene vykstantys sukilimai palengva jau dabar peržengia ir Saudo Arabijos sienas.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Kov 2011 20:41 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Michael Hardt, Antonio Negri. Arabai – naujieji demokratijos pionieriai


http://www.anarchija.lt/aktyvizmas/3143 ... mment31438

      Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose išplitusių sukilimų apžvalgininkams tenka iššūkis – suprasti tuos sukilimus ne kaip praeities pasikartojimus, o kaip originalius eksperimentus, atveriančius naujas politines galimybes, kurios yra aktualios ir už regiono ribų – galimybes atsirasti laisvei ir demokratijai. Iš tiesų, mes viliamės, kad šiame kovų cikle arabų pasaulis per kitą dešimtmetį taps tuo, kuo Lotynų Amerika buvo praėjusį – galingų socialinių judėjimų ir progresyvių vyriausybių politinių eksperimentų laboratorija nuo Argentijos iki Venesuelos, nuo Brazilijos iki Bolivijos.

     Šie sukilimai atliko ideologinį apsivalymą – buvo atsikratyta rasistinių „civilizacijų susidūrimo“ koncepcijų, praeityje žymėjusių arabų politiką.  Masės Tunise, Kaire ir Bengazyje sugriovė politinius stereotipus, kurie arabus buvo įkalinę pasirinkime tarp pasaulietinių diktatūrų ir fanatiškų teokratijų, sugriovė mitą, kad musulmonai nepajėgūs gyventi laisvėje ir demokratijoje, Netgi vadindami šias kovas revoliucijomis, komentatoriai klaidina save – daug kam atrodo, kad įvykiai turėtų vykti pagal 1789-aisiais, 1917-aisiais ar kt. vykusių  Europos sukilimų prieš karalius ir carus logiką.

     Šie arabų sukilimai kilo dėl nedarbo, jų centras – universitetus baigęs jaunimas, kurių ambicijos verčiamos niekais – tie žmonės turi daug bendro su tais, kurie protestuoja Londone ar Romoje. Nors pirmiausiai arabų pasaulyje stengiamasi padaryti galą tironijai ir autoritariniam valdymui, už šitų reikalavimų slypi eilė socialinių reikalavimų, susijusių su darbu ir gyvenimu – norima ne tik išsivaduoti nuo priklausomybės ir skurdo, norima, kad galią ir autonomiją įgytų gabi intelektinį darbą dirbanti visuomenė. Zine‘o al-Avidine‘o Ben Ali, Hosnio Mubarako ar Muammaro Gaddafio valdžios atsisakymas – tik pirmas žingsnis.

    Tai, kaip buvo organizuoti sukilimai, primena tai, ką daugiau nei dešimtmetį matėme kitose pasaulio šalyse – Sietle, Buenos Airėse, Genujoje, Bolivijos mieste Kočamamboje: tai – horizontalūs tinklai, neturintys vienintelio, pagrindinio lyderio. Tradicinės opozicinės organizacijos gali dalyvauti šiame tinkle, bet negali jam vadovauti. Užsienio apžvalgininkai jau nuo Egipto sukilimo pradžios mėgino atrasti jos lyderį – galbūt tai Mohamedas ElBaradei‘jus, galbūt Google rinkodaros skyriaus vadovas Wael Ghonim. Buvo bijomasi, kad kontrolę perims musulmonų brolija ar kokia nors kita organizacija. Jie nesupranta, kad masės sugeba organizuotis ir neturėdamos centro – kad lyderio primetimas ar inkorporavimas į tradicines organizacijas susilpnintų jų galią. Tai, kad šiuose maištuose reikšmingą vaidmenį vaidino socialiniai tinklai - Facebook, YouTube, and Twitter, yra šios organizacinės struktūros simptomai, o ne atsiradimo priežastys. Tokias išraiškos priemones turi išsilavinusi visuomenė, sugebanti išnaudoti prieinamas technologijas, kad būtų galima organizuotis autonomiškai.

     Nors šie susiorganizavę tinkliniai judėjimai atmeta galimybę turėti pagrindinį lyderį, jie visgi turi įtvirtinti savo reikalavimus naujame savikūros (constituent) procese, kuriame aktyviausios grupės susijungia dirbti vardan visos visuomenės tikslų. Arabų jaunimo sukilimai, žinoma, siekia kurti ne tradicinę liberalią santvarką, kuri garantuoja tik valdžios pasiskirstymą ir reguliarių rinkimų dinamiką, bet tokią demokratiją, kuri atitiktų naujus masių išraiškos pavidalus ir poreikius. Pirmiausiai reikia konstituciškai užtikrinti išraiškos laisvę, kad ji neapsiribotų didžiąja žiniasklaida, atspindinčia vyriausybių ir ekonominių elitų korupciją, bet atspindėtų bendras patirtis tinkliniuose visuomenės santykiuose.

     Turint omenyje, kad šie sukilimai buvo įžiebti ne tik paplitusio nedarbo, bet ir bendro jausmo, kad gamybos ir išraiškos galimybės (ypač jaunimo) verčiamos niekais, turi atsirasti bendras gamtinių išteklių ir socialinės gamybos planavimas. Tai – toks slenkstis, kurio negali peržengti neoliberalizmas, todėl tampa įmanoma kvestionuoti kapitalizmą. Islamo valdymas absoliučiai nepajėgus patenkinti šių poreikių. Šiuo aspektu sukilimas griauna ne tik Šiaurės Afrikos ir Vidurio Rytų, bet globalinės ekonomikos valdymo sistemos pusiausvyrą.

     Štai kodėl mes viliamės, kad kovų ciklas, plintantis arabų pasaulyje, taps panašiu į Lotynų Amerikos ciklą, įkvėps politinius judėjimus ir ugdys jų laisvės bei demokratijos siekius anapus regiono ribų. Žinoma, kiekvienas sukilimas gali pralaimėti: tironai gali pradėti kruvinas represijas, valdžioje gali bandyti išlikti karinės chuntos, į judėjimų laimėjimus gali pasikėsinti tradicinės opozicinės grupės, įgyti valdžią gali mėginti religinės hierarchijos. Bet išreikšti politiniai jaunosios išsilavinusios kartos reikalavimai ir kitokio gyvenimo, kuriame jie galėtų išnaudoti savo galimybes, troškimas nebus užmirštas.

     Kol tokie reikalavimai ir troškimai gyvuos, kovų ciklas tęsis. Kyla klausimas, ko tokie nauji laisvės ir demokratijos eksperimentai per ateinantį dešimtmetį išmokys pasaulį.  

      Iš Guardian vertė kp

      2011.03.01.

Komentarai
http://www.anarchija.lt/aktyvizmas/3143 ... mment31438

Žygeivis - Naivuoliams
Antradienis, 01 kovas 2011 19:33


      Visos revoliucijos vystosi pagal tuos pačius dėsnius.

      Akivaizdu, kad dabartiniai valdžios pasikeitimai patys savaime nepagerins masių gyvenimo, o atvirkščiai - dar pablogins (infrastruktūra, turizmo industrija ir prekyba, jau dabar gerokai apnaikinta) - vadinasi tos alkanos masės toliau radikalizuosis ir reikalaus rimtesnių pokyčių.

      Jei naujos valdžios tuos pokyčius stabdys (o būtent taip ir bus), tai prasidės sekantis revoliucijų etapas, po kurio į valdžią ateis žymiai "kietesni".

      Galų gale visus neramumus ir nepatenkintus sutvarkys naujos "plieninės diktatūros". kadangi arabų šalyse yra tik viena visus vienijanti ideologija - vadinasi tai bus islamo ideologija paremtos diktatūros.

      Geriausias pavyzdys, kaip vystosi tokios revoliucijos yra Somalis ir Afganistanas - islamistai sukuria geležine drausme paremtas karines pajėgas ir sunaikina visus savo priešus.

      Izraeliui tai labai nepatiks, taigi įsikiš ir JAV - ir tad vėl "ratas" suksis dar toliau.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 14 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007