Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 28 Bal 2024 01:31

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 29 Kov 2022 21:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27104
Miestas: Ignalina
Kęstutis Čeponis - Žygeivis - Aukse Usiene
https://www.facebook.com/aukse.usiene

Pateiksiu keletą pagrindinių patarimų kaip atskirti, jog tekstą rašė ne lietuvis, o rusas, apsimetantis lietuviu (propagandiniuose feikuose gana dažnai jie taip daro):

1. Visų pirma reguliariai painioja ilgas ir trumpas balses, kadangi rusų kalboje jų nėra. Jei neišmoko lietuviškai ankstyvoje vaikystėje, tai vėliau šitai išmokti jiems yra beveik be šansų.

2. Painioja e, ė ir ie - irgi ta pati priežastis. Rusų kalboje raidė e atitinka lietuvių ie, o garso ė apskritai nėra (analogiškai lietuviai, blogai mokantys rusų kalbą, nesugeba ištarti garsą ы, kadangi jo nėra lietuvių kalboje).

3. Painioja o ir uo, nes dvigarsio uo nėra rusų kalboje - ir jie jį "negirdi".

4. Painioja įvairių linksnių galūnes.

5. Taip pat yra dar krūva specifinių klaidų, kurias daro rusai, pažodžiui versdami į lietuvių kalbą iš rusų kalbos, pvz. "važiuoju ant traukinio", "ant dviračio" ir pan. :)

-----------------------------------

Štai dar vienas metodas, kuris dažnai vartojamas rusiškoje propagandoje - tai profilių vagimas ir "pasisavinimas".

Daroma tai gana paprastai - visų pirma nukopijuojama pasirinkto "apvogti" profilio užsklanda. Po to užregistruojama lygiai tuo pačiu vardu - jūs pasakysite, kad pvz. daug kur tai neįmanoma. Deja, taip nėra.

Štai vienas iš būdų kaip tai apeinama - kuri nors raidė profilio pavadinime pakeičiama iš lotyniškos į rusišką, pvz. lietuviška e pakeičiama į rusišką е, lietuviška o į rusišką о, lietuviška M į rusišką М...

Skaitant visiškai nesimato, kad raidės iš kito registro, o programa mato tik raidžių kodus - o jie skirtingi.

Po to iš tokiu būdu pavogto profilio pradedama kviestis į draugus, na o vėliau įmama rašinėti visokias nesąmones.

Vienas iš tikslų - sukompromituoti tikrąjį profilio savininką.

Parašytas žinutes nufotografuoja ir platina internete... Man pačiam savo laiku teko susidurti su tokia veikla mano atžvilgiu.

P.S. Beje, dėl viso pikto pranešu, kad aš pats turiu du tikrus mano paties profilius - šitą, iš kurio dabar rašau (Kęstutis Čeponis - Žygeivis https://www.facebook.com/kestutis.ceponiszygeivis.7) ir mano pirmąjį profilį (Kęstutis Čeponis https://www.facebook.com/kestutis.ceponis), kurį feisbukas buvo "užbaninęs" kelis kartus trims mėnesiams (nes "licvinistai" susiorganizavo ir ėmė masiškai skųsti mane feisbukui), todėl teko susikurti atsarginį.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007