Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 03 Geg 2024 03:03

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 363 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Sau 2009 11:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   Tikras lietuvi, dabar ištaisysim atsiradusį nesusipratimą. Neatsisakau nei vieno savo teiginio, todėl tavęs išduoti negaliu. Nepritariau tik tavo mintims apie kalėjimus, kurių forume nebeliko.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Sau 2009 12:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Žygeivi, nežinau kokia logika pats vadovaujiesi, jei mano žodžiai, jog "trezubec" yra Gedimino stulpų pirmtakas, tau suprantami atvirkščiai.

    Žodis RĖDA (aš jį suprantu kaip nustatyta tvarka ir pan.) lietuvių kalboj turi veiksmažodį - rėdyti (tvarkyti). Gal aš neteisus, bet taisyklei šis žodis paklusta.Tai tarp kitko.

    Gal vėl palaikysi tai moralizavimu, bet juk abu stengiamės pagrįsti savo teiginius. Prašai pateikti tau citatas, tikslias nuorodas, žodžiu, sukramtyti ir pateikti "ant lėkštutės". Daugiau to nebedarysiu, nes net pagal mano nuorodą neradai Vladimiro pinigo. O tai ką radai vis tik tas "trezubec" yra.

    Ne kartą esi sakęs, kad tau prieinami originalūs šaltiniai. Tai naudokis jais. Štai Statkutė savo knygutės skyriuje "Suklastotas vertimas" pateikia savo "HIPOTEZĘ" su nuorodom iš kur traukė savo teiginiams pagrindimą. Štai tau nuorodos ir originalai. Susirask, perskaityk ir nurodyk mums, neapsišvietusiems niekadėjams, kur Statkutė klastoja originalus ir pateikia "abėjotinas, niekuo nepagrįstas hipotezes". Man originalai neprieinami, tau prieinami. Lauksim tavo autoritetingų išvadų.

    Dėl mano "Ulfildos" atsiprašau. Tikrai tai yra Ulfila. O kvaileliu, Žygeivi, apsimetinėti irgi nereikia, nesolidu. Jei nepatingėsi ir perversi Statkutės "D.a.", tai daugelyje puslapių apačioje yra nurodyta, iš kur ji sėmėsi žinių savo išvadoms. O ten yra vedama kalba ir apie Ulfilos bibliją, ir apie "gotus", ir apie "barbarus". Žodžiu, visais tais klausimėliais, kur mūsų požiūriai  priešingi.

   Vėl priminsiu tavo gerus santykius su originalais ir viliuosi, kad ginčytis pulsi ne su mumis, o su tais originalais. Gal tau rusai padės apsiginti nuo tau nepageidaujamų istorinių faktų, bet gal ir nepadės. Ir vis tik mums su tikru lietuviu bus (manau, kad dėl tikro lietuvio neklystu) įdomu sužinoti tavo kovos su Gedgaudu ir Statkute rezultatus. Tikiuosi, kad pasidalinsi kovos rezultatais su mumis.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2009 00:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
 Macepei ir Tikram lietuviui

 Manau, kai ką reikia išsiaiškinti:

 1. Aš nekovoju su Gedgaudo ir Statkutės pateiktomis hipotezėmis, ir nesiruošiu ateityje tai daryti - ir todėl jų pateiktų hipotezių bei teiginių pagrindimu ir galimų įrodymų pateikimu Internete (ir šiame forume), mano nuomone, turi užsiimti šitų teorijų šalininkai, propaguotojai bei gerbėjai - perskaitykite viršuje šios temos pavadinimą. :img01:

 Tačiau aš, (matyt - deja :img06: ), kol kas nesu daugelio Gedgaudo ir Statkutės pateiktų teorijų ir teiginių besąlyginis šalininkas - taigi, būtent jums reikės įtikinti mane (ir kitus abejojančius), pasiremiant jūsų pačių surinktais duomenimis.

 2. Nes aš pats jau gana ilgą laiką laikausi savo paties sukurtos hipotezės (prielaidos), jog senovės lietuvių gentis atėjo į dabartines Lietuvių Tautos gyvenamas žemes iš rytų - maždaug iš dabartinių Kursko-Oriolo-Briansko apylinkių "trikampio".

 Ir todėl savo laisvą laiką skiriu būtent šią hipotezę paremiančių faktų paieškai. Kitkam man tiesiog nėra laisvo laiko (forumą tvarkyti juk irgi reikia; o aš nemažai ir dar kitų darbų turiu :img06: ).

  Taigi, gerb. Macepe ir Tikras Lietuvi - perskaitykite šios temos pavadinimą :img01: , o tada ieškokite ir skelbkite viską, ką jūs surasite Interne ar literatūroje, kas jūsų nuomone pagrindžia jūsų remiamas hipotezes. Aš, beje, jei ką netyčia rasiu, tikrai čia įdėsiu - kaip ir iki šiol dedu čia viską, ką įdomaus randu. :smile38:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2009 06:23 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Viskas aišku - ŽYGEIVIS PAKĖLĖ RANKAS. :smile66:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2009 06:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
macepe rašė:
   Tikras lietuvi, dabar ištaisysim atsiradusį nesusipratimą. Neatsisakau nei vieno savo teiginio, todėl tavęs išduoti negaliu. Nepritariau tik tavo mintims apie kalėjimus, kurių forume nebeliko.


    Įdomu, kokiam kontekste tai buvo pasakyta? Jei rašiau, tai, be jokios abejonės, pagrįstai - kitaip Žygeivis būtų ne trynęs, nes negali paneigti, o ginčijęs. :smile66:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2009 15:03 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    Žygeiviui.

    Žygeivis laikosi dabartinės tradicijos, kad Gudija - tai Baltarusija. Esu sakęs, kad yra dabar stereotipai, kad komunistai - blogai, nacionalistai - blogai( juk daug kas priklauso nuo konkrečių veiksmų, tose grupėse esančių,elgesio). Ar nebus čia vienas iš tokių stereotipų ?

    KAS GALI TIKSLIAI PASAKYTI KAIP VADINOSI MŪSŲ PROTĖVIAI IR AR JIE NESIVADINO, pvz., gudais (o gal gudai buvo godieji didesnio turto - kita Statkutės versija), KAIP KAD AIŠKINA STATKUTĖ ? Tuo labiau, kad jos teorija, skirtingai nuo kitų, nepalieka nieko neišaiškinto.Tuo labiau, kad Žygeivis pats mąsto, kad kadaise Lietuvos centras (= Lietuva) buvusi kažkur į Baltarusiją. Tai ar nebus tai kaip tik tai, apie ką ir šnekame ? O paskui Lietuva, susidedanti iš lietuvių, traukėsi, nes kitos teritorijos slavėjo ? :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2009 15:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Ir į temą : pavadinimai LIETUVA IR LIETUVIAI KILO NUO ŽODŽIO LIETUS. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2009 18:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   Mielas Žygeivi, Lietuvos patriote, jei įsiklausytum į savo parašytas mintis, pamatytum, kad tavo  pasirinkimas atrodo gan keistai. Jei jau tave domina klausimas, iš kur atėjo lietuviai į dabartinę Lietuvą, o pats apsiriboji tuo mėgstamu trikampiu, tai Gedgaudo teiginys, jog žiūrint į dramblį pro mikroskopą geriausiu atveju pamatysi tik blusą, skamba labai įtikinamai. Juk tavo žinios ir intelektas turėtų siekti toliau. Tikrai keistai atrodo (bent jau man), kad ieškodamas protėvynės dairaisi taip netoli.

   "Variagus" beieškodamas tavo žvilgsnis siekia keistai per toli, o protėvynės ieškantis žvilgsnis - per arti. Galima sutikti su tavim, kad tose teritorijose mūsų protėvių gyventa, bet pavadinti tai protėvyne, mažu mažiausiai – keista. Akivaizdu, kad Gedgaudo šalininku būti negali, nes tavo įsitikinimai (pagrįsti tik falsifikuotais rusų letopisiais) neleidžia plačiau pažiūrėti į visą šį reikalą. Sakai, mums reiks tave įtikinti Gedgaudo ir Statkutės teisumu? Nė velnio.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2009 18:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   Jei jau ėmeisi vystyti savo teoriją, priešinga Gedgaudui ir Statkutei, tai jau, mielas Žygeivi, pats ir rask būdus kaip jų teorijas paneigti. Kaltini mane, kad aklai pasitikiu, bet pats esi lygiai toks pat "aklas", tik priešinga kryptim. (Nors nesu aklas, viskam pritariantis Gedgaudo gerbėjas, su kai kuriom jo mintim irgi nesutinku, nes po jo knygos atsirado naujų įrodymų). Tuos teiginius, kurie griauna tavo teorijas (ar hipotezes), apeini be dėmesio, o juk turėtum jas sudirbti į šuns dienas, nes kitaip tavo įsitikinimai lieka stovėti ant "molinių kojų".

   Tu net ir tai, ką randi sau nepalankaus, tampi aklas tai informacijai. Neabejoju, kad buvai apsilankęs Bizantijos imperatoriaus raštų vertimo į rusų kalbą puslapyje. Jo aprašomi kijeviečiai akivaizdžiai ir tvirtai atskiriami nuo slavų (apie 950 m.a.m.), bet tau tai jokių minčių nesukelia. Turėtum bent suabejoti ir pasistengti išsiaiškinti nors sau, kaip gi ten iš tikro yra. Pagal rusų "giesmę", kurią tu priimi už gryną pinigą, 150-200 metais skandinavai užplūdo Sarmatijos pietūs. "Variagai" padaromi skandinavais, jie tokie galingi, valdo visą šalį, net Romos imperiją parklupdo, bet asimiliavosi tarp vietinių gyventojų ir ...... nepaliko jokio skandinaviško pėdsako. Tai bent teorija!!!

   Baltarusius gudais vadini, o tada išeina, kad juos laikai germanais?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Sau 2009 18:53 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   Ir Ulfilos biblija, ir "kalba" sukurti tik tam, kad pateisinti falsifikavimus. Yra tai patvirtinančių žinių, bet Žygeivis jų neieškos, nes tai sugriaus jo įsitikinimus. Jo visiškai nejaudina tų žinių buvimas. Jei norit, pateikit jam "ant lėkštutės" įrodymus, o jis pasiremdamas "letopisiais" sakys, kad yra ir kitų versijų, nesvarbu, kad jos melagingos. Rusai "variagus" laiko slavais, nes jiems taip norisi (net „rusijos“ pavadinimą kildina nuo Baltijos krantų), o germanai - skandinavais germanais, nes jiems irgi taip norisi. Tik kijeviečiai suslavinti slavų ekspansijos visai iš kitos pusės. Viso šito surišti į vieną visumą Žygeiviui nėra reikalo, nes jis jau turi "patikimą, daugeliu rimtų faktų paremtą" hipotezę. Betgi nesiriša, Žygeivi, tavo teorijos į darnią visumą. Nejaugi pats nematai? O tai tik menkutis gabalėlis mūsų protėvių daug amžių apimančioje istorijoje.

  Žinai, Žygeivi, man tai primena analogiją su žydkrikščionybę. Kas buvo iki žydkrikščionybės - viskas blogai. Tik kas blogai, kaip blogai - nesakoma ir nerodoma. Po truputi "YLA LENDA IŠ MAIŠO" ir aiškėja, kad ikižydkrikščionybė buvo, matomai, daug aukštesnio išsivystymo lygio civilizacija. Teiginys, kad civilizacijas žlugdo barbarai (žemesnės civilizacijos), yra teisinga teorija, tik apversta aukštyn kojom.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Sau 2009 03:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Va taip. :smile66:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Sau 2009 19:56 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
   Gerbiamieji Macepe ir Tikras lietuvi, jūs ne mano požiūrį kritikuokite ir keikite, o savo palaikomas Gedgaudo ir Stakutės hipotezes paremkite:

  - pvz., pateikite įvairių senovinių šaltinių ištraukas, nuorodas, kur jas radote;
  - kitų tyrinėtojų mintis apie šias hipotezes, jų argumentus


   ir pan.

   O man, kaip jau rašiau aukščiau, tiesiog trūksta laisvo laiko ir aš negaliu jį visą skirti diskusijoms su jumis - pvz., įvairių nesąmonių paneiginėjimui.

   Konkretus pavyzdys (dar vienas):


tikras lietuvis rašė:
    Žygeiviui.

    Žygeivis laikosi dabartinės tradicijos, kad Gudija - tai Baltarusija.


macepe rašė:
   Baltarusius gudais vadini, o tada išeina, kad juos laikai germanais?


   Kur gi aš teigiau, kad visa dabartinė Baltarusija yra Gudija?

   Kur aš rašiau, kad visi dabartiniai baltarusiai turi būti vadinami gudais, o tuo labiau, kad dabartiniai baltarusiai yra germanai? :smile38:

  Man jau atsibodo kartoti tą patį - germanai (skandinavai) gotai-gudai, keletą amžių migruodami iš Skandinavijos (jų maršrutas: iš dabartinės Švedijos dviejų Gotlando provincijų; per Gotlando salą; per Prūsijos pajūrį (o greta, beje, yra senoji prūsų žemė, dar 13-15 amžiuose vadinta Pagude - pagrindinis senovės miestas ir uostas Trūsas, o būtent iš jo vardo kilo lenkiškas "prūsų" vardas) - iš kurio per Aistmares tikrai labai gerai matosi Statkutės "išryškinta" Skandza, tai yra Aisčių (Aistmarių) nerija; per Galindą - o dabar tai jau Lenkijos dalys) yra gyvenę (maždaug 2 amžiuje) ir dabartinės Baltarusijos pietvakarinėje dalyje - ir būtent tik šita dalis iki šiol lietuvių yra vadinama Gudija.

___________________________________________________________

Šaltinis - Lietuvos istorija iki 1795 metų
http://www.mokslai.lt/referatai/referat ... apis5.html

    2. BALTŲ GENTYS. Anksčiausiai į rašytinius šaltinius pateko vakarų baltai, t. y. prūsai ir jų giminaičiai. Prūsų vardas istoriniuose šaltiniuose atsiranda IX a. (iki tol jie vadinti aisčiais). Prūsai buvo susiskaldę į atskiras gentis. Vėlesniuose kryžiuočių šaltiniuose Prūsų žeme laikoma teritorija tarp Vyslos ir Nemuno.

     Prūsijoje iki XIII a. susiformavo šios žemės: Pamedė (vakarinė Prūsų žemės sritis tarp Vyslos, Nogato, Zirgūnos upių), Pagudė (Pogesania, Pogezenen) - į šiaurės rytus nuo pamedėnų iki Serijos upės), Varmė (už pagudėnų iki notangų ir bartų), Notaga (už Varmių iki Priegliaus ir Alnos upių), Semba (į šiaurę nuo notangų, pusiasalyje tarp Aismarių ir Kuršių marių, rytuose iki Deimenos, upės), Barta (į pietryčius nuo notangų ir varmių, Alnos upės baseine), Galinda (į pietus nuo bartų, Mozūrų ežerų baseine), Nadruva (į rytus nuo Kuršių marių, visame Priegliaus aukštupyje), Skalva (tarp nadruvių ir žemaičių). Istorikai mano, kad Skalva ir Nadruva buvo apgyventos ne prūsų, bet lietuvių. Kalbininkai pritaria, kad skalviai ir nadruviai pagal kalbą buvo pereinamosios; gentys tarp prūsų ir lietuvių.

    Archeologai buvusioje Prūsijoje išskiria šias sritis: Sambijos pusiasalį ir Aistmarių rytinį kraštą (ten gyveno sembai, notangai, varmiai, o nuo VIII – IX a. išsiskiria dar ir pamedėnai bei pagudėnai), Mozūrų ežerų vakarinę dalį (galindai) ir Prūsijos šiaurę (skalvių ir nadruvių žemės).

    Nuo VI a. prūsų žemėse išnyko paprotys laidoti urnose: degintiniai palaik likučiai kartu su laužo pelenais suberiami į duobę. Šalia laidotas nedegintas žmogus. Vėliau degintas mirusysis laidotas virš giliau pakasto žirgo, o kapuose mažiau įkapių. V – VIII a. prūsų papuošalai (segės, antkaklės, apyrankės atskirose žemėse skirtingi, bet nuo VII – VIII a. vietiniai bruožai pradeda nykti. Daugėja kapinynų, formuojasi atskiros žemės, jų centrais tampa dideli ir galingi piliakalniai.

   Vakariniams baltams priskiriamos ir jotvingių gentys, kurios gyveno į rytus nuo prūsų, tarp Nemuno vidurupio, Šešupės, Narevo upių ir Mozūrų ežerų. Kryžiuočių šaltiniai iš jų išskiria Sūduvą (į rytus nuo galindų ir nadruvių, o šiaurėje iki lietuvių), o X a. Rusios šaltiniai mini jotvingius (kai kurie; kryžiuočių šaltiniai juos tapatino su sūduviais), įvairiuose kituose rašytiniuos šaltiniuose minimas Dainavos vardas. Lenkų šaltiniuose jotvingiams dar priskiriama Palėkė (Polexia). Matyt, visi šie paminėjimai kalba apie vieną didelei genčių sąjungą, kurią sudarė sūduviai, jotvingiai, dainaviai ir palekiai. Kalbininkai mano, kad jotvingių genčių kalba nedaug skyrėsi.

http://img156.imageshack.us/img156/1037 ... iiann4.jpg

Paveikslėlis

http://www.muenster.org/litauen/assets/ ... balten.jpg

Paveikslėlis

-------------------------------------------------------------------------------------

Šaltinis - http://lt.wikipedia.org/wiki/Aistmar%C4%97s

    Aistmarės, Vyslos įlanka (lenk. Zalew Wiślany, rus. Калининградский залив, vok. Frisches Haff) – lagūna Baltijos jūros pietryčiuose. Aistmarių nerija jas skiria nuo Gdansko įlankos.

   Iki 1945 m. priklausė Vokietijai, nuo 1945 m. pietvakarinė dalis priklauso Lenkijai, šiaurės rytinė dalis – dabartinei Rusijos Kaliningrado sričiai. Įteka kelios Vyslos deltos atšakos ir Priegliaus upė.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Lagoon.jpg

Paveikslėlis

-----------------------------------------------------------------------------------

  O gotų-gudų tuometiniai kaimynai - senovės baltų gentys - iš inercijos ir toliau iki mūsų dienų "pernešė" šį pavadinimą dabartiniams šių teritorijų gyventojams, kurie, mano nuomone dabar turėtų būti vadinami "slavakalbiais lietuviais", nes jų protėviai yra iš esmės visai ne slavai, o įvairių baltų genčių (ir lietuvių tame tarpe) palikuonys, tik pamiršę savo protėvių kalbą.

  Ir aš dar kartą pakartosiu, jog niekur ir niekada nepritariau Landsbergio nuomonei, jog Baltarusiją reiktų dabar vadinti Gudija.  :smile89:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 09 Sau 2009 16:36. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Sau 2009 23:49 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Žygeivis rašė:
   Gerbiamieji Macepe ir Tikras lietuvi, jūs ne mano požiūrį kritikuokite ir keikite, o savo palaikomas Gedgaudo ir Stakutės hipotezes paremkite:

  - pvz., pateikite įvairių senovinių šaltinių ištraukas, nuorodas, kur jas radote;
  - kitų tyrinėtojų mintis apie šias hipotezes, jų argumentus


   ir pan.

   O man, kaip jau rašiau aukščiau, tiesiog trūksta laisvo laiko ir aš negaliu jį visą skirti diskusijoms su jumis - pvz., įvairių nesąmonių paneiginėjimui.

   Konkretus pavyzdys (dar vienas):


tikras lietuvis rašė:
    Žygeiviui.

    Žygeivis laikosi dabartinės tradicijos, kad Gudija - tai Baltarusija.


macepe rašė:
   Baltarusius gudais vadini, o tada išeina, kad juos laikai germanais?


   Kur gi aš teigiau, kad visa dabartinė Baltarusija yra Gudija?

   Kur aš rašiau, kad visi dabartiniai baltarusiai turi būti vadinami gudais, o tuo labiau, kad dabartiniai baltarusiai yra germanai? :smile38:

  Man jau atsibodo kartoti tą patį - germanai (skandinavai) gotai-gudai, keletą amžių migruodami iš Skandinavijos (jų maršrutas: iš dabartinės Švedijos dviejų Gotlando provincijų; per Gotlando salą; per Prūsijos pajūrį (o greta, beje, yra senoji prūsų žemė, dar 13-15 amžiuose vadinta Pagude - pagrindinis senovės miestas ir uostas Trūsas, o būtent iš jo vardo kilo lenkiškas "prūsų" vardas) - iš kurio per Aistmares tikrai labai gerai matosi Statkutės "išryškinta" Skandza, tai yra Aisčių (Aistmarių) nerija; per Galindą - o dabar tai jau Lenkijos dalys) yra gyvenę (maždaug 2 amžiuje) ir dabartinės Baltarusijos pietvakarinėje dalyje - ir būtent tik šita dalis iki šiol lietuvių yra vadinama Gudija.

___________________________________________________________




     EILINĮ KARTĄ BANDAI NUSUKTI Į ŠONĄ - kadangi tu nepritari keltoms mintims, išdėstytoms minėtose knygose, tai tu jas ir paneik. O KOL NEPANEIGI, TOL TAVO NUOMONĖ NEGALIOJA. :smile89:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Sau 2009 23:59 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Kaip teisme: iki šiol galiojo tavo minimos teorijos, tačiau dabar, atsiradus naujiems duomenims (minimose knygose išdėstytuose), situacija pasikeitė - naujieji duomenys paneigia senuosius. O JEI, vis tik, NORI LAIKYTIS SENŲJŲ PAŽIŪRŲ, TAI MALONĖK PATEIKTI ARGUMENTUS, NUGINČIJANČIUS MINĖTOSE KNYGOSE PATEIKTUS NAUJUS. :img06:

   Šiaip tai akivaizdu, kad Žygeivis tų naujųjų duomenų paneigti, kaip ir istorikai, beje, nes nesigirdi jų paneigiamųjų darbų, NEGALI. :smile100:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2009 00:38 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Kaip teisme: iki šiol galiojo tavo minimos teorijos, tačiau dabar, atsiradus naujiems duomenims (minimose knygose išdėstytuose), situacija pasikeitė - naujieji duomenys paneigia senuosius. O JEI, vis tik, NORI LAIKYTIS SENŲJŲ PAŽIŪRŲ, TAI MALONĖK PATEIKTI ARGUMENTUS, NUGINČIJANČIUS MINĖTOSE KNYGOSE PATEIKTUS NAUJUS. :img06:

   Šiaip tai akivaizdu, kad Žygeivis tų naujųjų duomenų paneigti, kaip ir istorikai, beje, nes nesigirdi jų paneigiamųjų darbų, NEGALI. :smile100:


  Paaiškinu dar kartą - nors man jau atsibodo  :smile7: :

  Jokių naujų duomenų ar faktų neatsirado - tik Gedgaudas savo knygoje jau gana seniai pasiūlė visą eilę įvairių hipotezių (prielaidų) (ir dalinai Statkutė jam pritarė savo knygutėje).

  Kaip tik todėl niekas jų paneiginėti ir nesiruošia - nes jas reikia ne paneiginėti, o įrodinėti.

  O jūs pastoviai painiojate faktus ir prielaidas (hipotezes). :smile7:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2009 04:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Klysti. Ir Statkutės( kartu ir Gedgaudo) įrodymų nenuneigi. :smile66:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2009 12:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Mūsų bendravimas, Žygeivi, primena anekdotinį kurčio ir aklo bendravimą.

    Žygeiviui niekaip neužtenka įrodymų, jog GUDAI yra "baltų" gentys, nes pagal jį yra grynakraujai gotai-germanai. O tie jo germanai atsibogino į Sarmatijos pietus II-III amž. (ir kokių velnių?) iš Skandinavijos, kuri net VII amžiuje buvo ubagiška šalis ir menkai apgyvendinta. Į tokią nesąmonę Žygeivis nesigilina, jam neįdomu. Jei jis norėtų išsiaiškinti, tai pasidaudotu savo galimybėm ir pasiskaitytų - Pretorius M. "Orbis Gothicus", Prochaskja "Codex Epistolaris Vitoldi", Būga K. "Raštai" ir visas  kitas nuorodas duotas J.Statkutės de Rosales knygelėje "Didžiosios apgavystės". Jei NORĖTŲ. Bet to noro kaip tik ir nėra.

    Žygeiviui jau atsibodom, nes jam "nėra įrodymų, kad Statkutės ir Gedgaudo "prielaidos" turi pagrindo", o mes vis tą patį malam. Žinoma, aš lotynų kalbos nemokų, originalų perskaityti nesugebu, bet tas mano pasitikėjimas Statkute ir Gedgaudu kužda, kad jie paduodami vertimus nerizikuoja savo reputacijomis ir vertimus paduoda teisingus. Žygeivis jais nepasitiki (jam trūksta tvirtų įrodymų), todėl  jis net nesivargina patikrinti, nors gali naudotis net įvairiais metraščių ORIGINALAIS.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2009 13:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   Tai kas gi, Žygeivi, tave sulaiko nuo patikrinimo? Tada gautum progą vadinti savo įsitikinimus ne PATIKIMA HIPOTEZĘ, o įrodytu faktu.

   Tau neatrodo keistai, kad "Riurikas" gotas, vėliau suslavėjęs, yra, anot Gedgaudo, Gedimino giminės protėvis? Jei tas "melagis" Gedgaudas ir čia apsijuokia, tai gal turi patikimų šaltinių ir žinai Gedimino protėvių kilmę?

   Ir su "Gedimino stulpais" kažkas keisto gaunasi. "Trezubec" "Riuriko" germano (vokiečio, sakykim), o jis kažkaip stebuklingai virsta Lietuvio Gedimino ženklu. Nekeista? Man dar tokios mintys kyla, jei jau tas "Riurikas" gotas pakviestas (šito lig ir neginčiji) valdyti Gardarikijos, yra skandinavas, tai kaip suprasti tokį akibrokštą? Kokie saitai siejo germanų gentis su Gardarikija? Gal tie "gotai" kurie nusibaladojo į Europos vakarus ir pietus? Ar užtinki gotų pėdsakus tuometinėj Gardarikijoj?

   Gedgaudo HIPOTEZĖ tau viena iš ... . Jei atidžiai perskaitytum "M.p.b." skyrių "IV lentelės aptarimas", juk turėtų kilti daug klausimų - kodėl ant Romos imperatoriaus galvos "baltų" SAULUVA, o ne laurų vainikas?, kodėl įrašas ant to pinigo toks?, ką reiškia nuotraukos puslapyje nr. 200? Ar ir šitai Gedgaudas SUKLASTOJO?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2009 15:32 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Visos "kortos" tavo rankose. Skaitai originalus, tai tau nesudaro jokių sunkumų palyginti Jordano teksto originalą su dr. Wilhelm Martens vertimu, kurioje kalbama apie gudų kilmę. Jei neįrodysi (sau), kad Statkutės vertimas netikslus, tai tada "Riuriką" ir visus "gotus" teks kildinti ne iš Skandinavijos. Ir kas tada atsitiks? Tada, Žygeivi, prasideda tavo "paremtų patikimesniais įrodymais" hipotezių GRIŪTYS. Nesutinki?

    Tos tavo kalbos, kad kažkada gotų, baltų ir slavų kalbos buvo panašios, yra teisingos. Tik gal galėtum patikslint, kada tai buvo? Tavo išvedžiojimai apie "Rekkared" tikrai juokingi. Rusai Romą vadina РИМ, tai gal ir mums taip jį vadinti. Puikiai žinai, kad ne visos kalbos vartoja vienodas raides (garsus), tad kitataučiai rašydami savo kalba svetimus vardus nepateikia jų autentiškai.

   Jei teisingai supratau, tai Ulfilos biblijos „kalba“ manai įrodyti ten gyvenusių žmonių gotišką kilmę? Labai keistas sumanymas (jei aš teisingai supratau Žygeivio mintį). Tik man pilnai pakanka įrodymų, kad tai dirbtinai sukurta kalba, kuria norima įrodyti tose vietose gyvenus gotams. Jei pasiieškoti daugiau šaltinių, ne tik iš draugų slavų, tai tam patvirtinimų yra apsčiai. Vėl remiuosi pasitikėjimu Gedgaudo ir Statkutės vertimų tikslumu. Nepasitikint jų sąžiningumu, vėl reikia juos pagauti sukčiaujant. Pirmyn.

    Nepasitikiu aklai rusų, lenkų, vokiečių istoriniais šaltiniais ir esu pareiškęs kodėl. Nepasitikiu ir dabartiniais Lietuvos istorikais, esu ne kartą juos negražiai išvadinęs, nes taip apie juos ir galvoju. Ne todėl, kad taip noriu, bet todėl, kad yra daug įrodymų, jog jų žinios, jų kvalifikacija yra itin žemo lygio. Jų požiūris į savo bočius dvelkia lenkiška panieka jiems, nors turėtų atsižvelgti į lenkiškų interesų pobūdį.

    Žygeivi, ar tau neatrodo, kad mūsų bendravimo tonas po truputi pasidarė negražus? Kažkaip nejučiom ambicijos pradeda imti viršų ir mūsų ginčo objektas nueina į antrą planą. Jau nebekreipiam dėmesio į įrodymus, jų patikimumą, o tiesiog laikomės jų įsikibę „nagais ir dantim“.

    Kaip manai, ar sugebėtume grįžti prie normalaus pokalbio?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 05 Sau 2009 17:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
   Macepe, jei tu tikrai nori rimtai nagrinėti Gedgaudo ar Statkutės pateiktas įvairias prielaidas (hipotezes), tai juk ši tema tam ir skirta - todėl ieškok, rink ir dėk čia visas įvairias citatas, žemėlapius, mokslininkų komentarus, nurodyk jų šaltinį, galų gale dėk savo asmeninius komentarus.

  Tačiau nereikalauk, kad aš tai daryčiau už tave - man dabar tiesiog nebėra laiko ieškoti įvairių tavo nurodytų vietų iš Gedgaudo ar Statkutės.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009 02:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    Žygeivi, viskas sudėta į nedidelę Statkutės knygą. Belieka tik paskaityti. Kada tu ginčijiesi, tai niekada nenuginčiji Statkutės. O jos nenuginčijant negalima įrodyti tavo tiesų. Siūlau perskaityti Statkutę. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009 02:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    O Gedgaudas darosi suprantamas tik tada, kada įsisavini Statkutę. Sėkmės. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009 12:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Žygeivi, manai radęs išeitį iš susidariusios padėties? Bet ar tikrai taip yra? Kur mūsų nesutarimai?

    Tu pasitiki slavų metraščiais, aš jais nepasitikiu – štai ir visa bėda. Aš tau šiek tiek parodau kur ruskeliai meluoja, bet tu į tai nekreipi dėmesio. Tau jų „hipotezės“ patikimesnės.

    Aš, negalėdamas perskaityti lotyniškų tekstų, pasitikiu Gedgaudu ir Statkute, tu, tau atrodančių patikimais, originalų irgi neperskaitai, ir pasitiki įvairiausiais komentarais. Bet kiekvienas įrodyti savo teisumo negalim dėl nesugebėjimo naudotis originalais. Belieka spręsti patiems - kuris šaltinis patikimesnis.

    Savo“ tiesai“ patvirtinti kiek visokių visokiausių nuomonių ir komentarų patalpinai svetainėje. O kiek dar jų rusai turi! Jei viską sutalpinti, ką jau čia sutalpinti, perskaičius visą (kas irgi vargiai įmanoma) jų rašliavą, susisuks galva ir nebežinosi, ar sveiko proto žmonių tai parašyta.

    Iš tavęs, Žygeivi, nieko nereikalauju. Ne man to reikia, o tau. Kaip gi tu toliau gyvensi su savo „patikimom hipotezėm“, jei žinosi, kad yra žinių, jog hipotezės melagingos, iš piršto laužtos? O tos žinios tau pasiekiamos. Tereikia perskaityti ir nuspręsti – žinios vertos dėmesio, ar niekai. Tik tiek.

    Savo poziciją aš išdėsčiau pakankamai (mano supratimu) aiškiai. Tavo pozicija man (ir ne tik man) kelia abejonių. Tik čia jau tavo reikalas. Ir tik nuo tavęs dabar priklauso ar mes dar bendrausim forume (tęsdami bereikalingus ginčus) ir ieškosim TIESOS, ar skirsimės pasilikę kiekvienas prie savo nuomonės.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009 14:28 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
    Sekiau šią diskusiją nuo pat pradžios. Labai vertinu Žygeivio surinktą informaciją, kartu ir labai užjaučiu dėl nesėkmingų bandymų geranoriškai diskutuoti su Macepe.

    Macepės norėčiau paklausti, ar dar skaitėte kokių nors knygų be Gedgaudo ir Rosales? Nuo kada, jūsų manymu, prasidėjo didysis pasaulio sąmokslas nuslėpti Lietuvos istoriją?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009 19:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
Patackas A. GOTAI IR BALTAI
http://www.aidai.lt/db/get_file_nza_article.php?id=1276  

(Jei dar nebuvo šitos nuorodos)


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009 21:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Balsui.

    Patacko straipsnį esu skaitęs anksčiau. Jei skaitei pats, turėjai atkreipti dėmesį, kad kas tie GOTAI, iš kur kilę, kur gyveno ir dar daugelio dalykų, nėra. "Ėjo pro šalį ....". Kur, aišku Romos parklupdyti, o iš kur?

    Ot čia tas šuo ir pakastas. Pasiskaitinėji rusų darbus ta tema, tai jie ir Gintaro Prekybos Kelio Nemunu - Dniepru nežino. Pas rasus kijeviečiai vyksta kviestis kunigaikštį ir tiksliai įvardija, kad jis ne švedas, ne anglas, ne germanas, bet kadangi griauna geidžiamą melą, padaromas pagal darytoją tai germanu, tai net rusu.

    J.Statkutės de Rosales darbas paniekinamai vadinamas "knygute", reiškia toks pat niekalas kaip Gedgaudo, bet dalį tiesos joje pripažįsta. O gal didesnė pusė ten tiesos, o gal net visa?

    Juk ir su Žygeiviu mūsų nesutarimas pagrinde ir yra gudų-gotų klausimas. Jis pritaria rusams, kad Riurikas (Varių Rikis) yra gotas iš Skandinavijos, nors sutinka su J.S. de Rosales, kad Skandza ne Skandinavija. Bet tai jo nė kiek netrikdo.

    Apart šių knygų, turiu dar Romualdo Zubino "Perkūnas". Joje pateikta medžiaga apie dar prieštrojinius laikus. Labai įdomi. Pateikia jis ir ikižydkrikščioniškų laikų kai ką. Tokio turinio knygų Lietuvoje dar nepageidauja. Dar giliai į kraują įsiėdęs "vergas", žydkrikščionybės diegiamas nuolankumas, nepilnavertiškumas, paklusnumas.

    Klausimas pateiktas man apie istorijos nuslėpimą labai įdomus. Jei skaitei Č.Gedgaudo "Mūsų praeities beieškant", tai ten labai gerai šis klausimas nušviestas. Jei knygos neturi namuose, tai internete gali rasti ir pasiskaityti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 06 Sau 2009 23:55 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
macepe rašė:

    Juk ir su Žygeiviu mūsų nesutarimas pagrinde ir yra gudų-gotų klausimas. Jis pritaria rusams, kad Riurikas (Varių Rikis) yra gotas iš Skandinavijos, nors sutinka su J.S. de Rosales, kad Skandza ne Skandinavija. Bet tai jo nė kiek netrikdo.


   Macepe, nenusišnekėk - kada aš Riuriką siejau su gotais-gudais?

   Nejaugi tau painiojasi 2-3 amžiaus įvykiai (gotų pasirodymas baltų žemėse - šalia būsimo Trūso miesto, persikėlus iš Skandinavijos per Gotlando salą, ir tolimesnės jų klajonės ...) su skandinavų šiaurės vikingų-variagų žygiais 8-10 amžiuose?

   Dėl Riuriko kilmės - labai aiškiai rašiau, kad yra daug hipotezių (prielaidų) apie jo etninę kilmę:

   - pradedant tuo, kad jis skandinavų-slavų kilmės kunigaikštis iš Riugeno salos (tada, beje, jis turi turėti ir baltiško kraujo - Riugeno saloje iki slavų gyveno baltų gentis ar gentys - tai įrodo išlikę vietovardžiai, išlaikyti per amžius net ir po slavų atėjusių germanų- dabartinių vokiečių protėvių),

   - "grynas" skandinavas, gyvenęs dabartinės Švedijos žemėse,

   - "grynas" skandinavas, išeivių iš Švedijos palikuonis, gyvenęs kažkurioje vikingų kolonijoje (pvz. Rusnės saloje),

  - skandinavų ir baltų (pvz., kuršių) kilmės,

  - jau neminėsiu visą krūvą grynai "slaviškų" jo kilmės  hipotezių,

  ir taip toliau .....  

   Tarp kitko, vardą "Riurik" galima išversti ir kaip "krašto (gali būti ir sala - pvz., Riugen ar Rusnė - ar gyvenvietė), vardu "Riu" "rikis" (tai yra valdovas, vadas, kunigaikštis)".  

   Kaip ten bebūtų, jo kilmė ne ką tegalės paaiškinti apie jo vadovaujamo pulko karių etninę sudėtį, o tuo labiau apie visų įvairiausių to meto Rytų Europoje kariavusių variagų pulkų etninę sudėtį.

   Beje, jei dar nežinai, tai žodis "variag" iš tikro reiškia maždaug "plėšikas, karys" (War - karas, Warag - kariaujantis; nors kartais buvo vartojamas ir kaip "pirklio" sinonimas, nes tais laikais tai buvo iš esmės tas pats . :img01: ).

   O "viking" - "žmogus, einantis (plaukiantis) į žygį" (karo ar prekybinį - nes abu užsiėmimai tuo metu iš esmės reiškė tą patį).

  "Norman" - šiaurės žmogus (arba "žmogus iš šiaurės").

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 07 Sau 2009 00:08. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Sau 2009 00:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
    Žygeivi, viskas sudėta į nedidelę Statkutės knygą. Belieka tik paskaityti. Kada tu ginčijiesi, tai niekada nenuginčiji Statkutės. O jos nenuginčijant negalima įrodyti tavo tiesų. Siūlau perskaityti Statkutę. :img06:


   Aš nei su Gedgaudu, nei su Statkute "nesiginčiju" (tik su macepe ir Tiru lietuviu retkarčiais padiskutuoju :img01: ) - ir kitiems patariu taip elgtis. :img06:

   Apskritai, siūlau ne "ginčytis", o rinkti pačius įvairiausius faktus, duomenis, citatas iš straipsnių, žemėlapius ir pan., susijusius su aptariamom temom ir visą tai čia pateikti (aišku, nurodant Interneto nuorodas bei autorius). Kuo daugiau bus pačių įvairiausių duomenų sukaupta - tuo aiškiau bus visiems, kuria kryptimi reikia ieškoti tiesą...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Sau 2009 01:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Tu ne diskutuoji, nes atmeti be apsvarstymo tau pateikiamus Statkutės ir kt. faktus, jų net neanalizuodamas. Pasižiūrėk visą pokalbį. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 07 Sau 2009 18:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Žygeivi, tu pradedi pykti, o pyktis labai prastas pagalbininkas. Ar aš sakau, kad gudas ir gotas yra tą pati sąvoka? Aš visur ir visada sakau, kad gotai yra GERMANAI, o gudai yra MŪSŲ PROTĖVIAI. Štai kur tas šuo pakastas.

    Mane stebina, kad tavo visi (ar beveik visi šaltiniai iš rytų), kai ir Gedgaudas ir Statkutė nemažai šaltinių pateikia iš vakarų. Tu nematai nieko blogo, kad rusai 150-200 metais iš Skandinavijos "paleidžia" didžiulį desantą į Sarmatiją, net nepasidomėjęs apie polių inversiją. Ar galėjo Skandinavijoj tuo laiku gyventi tokia skaitlinga tauta ar gentis, kuri tiesiog "užtvindo" Sarmatijos pietūs, įsitvirtina ten ir V amž. vėl dingsta.

    Gal čia ir slypi tavo bėda. Lesnojaus ir Kohto duomenys net iš VII amž. apie nupiepusią Skandinaviją tavęs neglumina. Ar manai, kad II amž. Skandinavijoj gyventojų buvo nepalyginamai daugiau nei VII amž.? Teigi, kad priimi visas versijas, bet kaip rašo tikras lietuvis, tu kartu su Lietuvos  "istorikais" net nebandai išsiaiškinti. kur neteisūs Gedgaudas su Statkute, jei jau jų "versijos" neteisingos. Tu jų net negirdi. Bet tai gali reikšti tik tą, kad polemizuoti su jais bijoma. Jei "istorikus" dar galima suprasti, nukenčia jų reputaciją, bet ko bijai tu? Ar esi per stipriai ambicingas? Ar tau tiesa tik rytų šaltiniuose?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 08 Sau 2009 01:53 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    Ypač nepatartina susidėti su tais iš Lietuvos.net - tokių ... dar nebuvau matęs.  :smile58:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Sau 2009 15:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
  Duomenys iš Vakarų šaltinių:

Index abbreviationum
http://www.ut.ee/klassik/neolatina/ix-abbr.htm

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... entury.png

Paveikslėlis

  Keturios būsimosios Švedijos ankstyvųjų viduramžių provincijos:


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _lands.png

Paveikslėlis

   1. Svea - germanų svevų (svebų) genties žemė - iš svebų vardo vėliau kilo Švabijos vardas Vokietijoje. Svearike ("Svėjų karalystė") vėliau pakito į Svearige - tai yra Švedija

   Rike - švedų kalba "karalius, valdovas; karalystė".

http://en.wikipedia.org/wiki/Svea
http://en.wikipedia.org/wiki/Svealand
http://en.wikipedia.org/wiki/Swedes_(Germanic_tribe) (šią nuorodą reikia nukopijuoti ir įdėti į Google adresyną, nes tiesiogiai neveikia)

   2. Gothia - Göta (tariasi maždaug "geta; guta") - Götaland - Gotland - Gotija.

Štai iš kur atsirado žodžio "gotas" lietuviška forma "gudas":


   "The only Germanic nation having a similar naming was the Goths, who from the name *Gutans (cf. Suehans) created the form gut-þiuda."

Plačiau čia (yra ir ankstyvųjų viduramžių įvairūs šaltiniai):
http://en.wikipedia.org/wiki/Swedes_(Germanic_tribe)
http://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6taland

    Yra dvi istorinės Gotijos dalys:

http://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%B6taland

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... taland.png

Paveikslėlis

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... othia2.jpg

Paveikslėlis

   Wästgothia - Westgothia - West-Gothus - Vestergotland - Vakarų Gotija (iš čia kilo vestgotai)

http://www.google.lt/search?hl=lt&clien ... A1ka&meta=

   Ostgothia - Ostrogothia, Ostrogothus - Ostergotland - Rytų Gotija (iš čia kilo ostgotai)

http://www.google.lt/search?hl=lt&clien ... A1ka&meta=

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Sau 2009 19:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Žygeivi, kaip tai reikia suprasti - įrodai kad gotai yra germanai, ar kad gotai lietuviškai gudai?

    O kur datos? O ką žinai apie Skandinaviją II-III amž.? Ką žinai apie Skandinaviją VII amž.?

    Ar esi girdėjęs,  kad ostrogotų ostro- nuo mūsiško aušros? O vestgotų vest- nuo mūsiško vakaro?

    Žygeivi, nagi pasiieškok info apie tuos gotus ir pasiskaityk. Kiek daug ir tarp šovinistų vokiečių yra prieštaravimų dėl jų kildinimo iš vienur ar kitur.

     "Rike - švedų kalba "karalius, valdovas, karalystė"". Na ir kas? Tai kuri kalba senesnė, švedų ar mūsiškė? Juk tuo nieko neįrodai. Gal net priešingai, dar labiau susipainioji.

    Jei pagalvotum rimčiau, tai tavo teiginiai, įsitikinimas, jog galėjo kažkiek "lietuvių" dalyvauti ekspansijoje į vak. Europą, keistai atrodo. Pagrindinė "masė" germanų, o karaliai  - "lietuviai". Net jei sutikti su tavimi, kad tik kelį karaliai ne germanai, juk nebūna tokių altruistų, kad užgrobus svetimas žemes į karalių sostus susodinti kažkokius prašaliečius. Ar tai logiška, Žygeivi? Tai gal "lietuvių" buvo ne saujelė, ne kelį prašaliečiai? Bet tada ........ .


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 09 Sau 2009 22:54 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
    Žygeivi, kaip tai reikia suprasti - įrodai kad gotai yra germanai, ar kad gotai lietuviškai gudai?


   Aš nieko neįrodinėjau - tik pateikiau tavo prašytus Vakarų šaltinius.  :img01:

   Išvadas tegu daro skaitytojai.


macepe rašė:
   O kur datos? O ką žinai apie Skandinaviją II-III amž.? Ką žinai apie Skandinaviją VII amž.?


   O ką konkrečiai tu iš tų datų pageidauji sužinoti?

   Apie gotų žygius 2-5 amžiuose jau pateikiau pakankamai daug informacijos, todėl nesikartosiu.

   O apie 7-10 a. skandinavus germanus: vikingus - normanus - variagus, kai ką pridursiu, nors irgi iš esmės jau kartojuosi.

   Pvz., neginčijamas faktas, kad 7-10 amžiuje tie "menki ir neskaitlingi" skandinavai-vikingai užkariavo ir daugelį kartų nusiaubė visas Vakarų ir Pietų Europos pakrantes - pradedant Anglija ir Šiaurės Vokietija, ir baigiant Sicilija ir Italija. Ir sugebėjo kolonizuoti ne tik Angliją, Normandiją Prancūzijoje, Islandiją ir Grenlandiją, bet ir įkurti savo kolonijas Šiaurės Amerikoje.  :smile54:

  Ir, manau, neimsi ginčytis, kad tuose Vakarų Europos kraštuose tuo metu jau buvo šimtai, jei tūkstančiai mūrinių pilių, tvirtovių bei vienuolynų, kuriuos tie "neskaitlingi" vikingai užiminėjo kasmet dešimtimis. O juk tai buvo iš esmės tik vikingai iš dabartinės Danijos ir Norvegijos.

  Tai nejaugi vikingai iš dabartinės Švedijos žemių buvo kažkokie "atsilikėliai" bei "nevykėliai", ir jiems buvo milžiniška problema užgrobti rytinį Baltijos pajūrį (beje, prisimink Apuolę) bei Dauguvos, Dnepro ir kitų upių pakrančių tuometines medines pilis - įskaitant ir tuo metu buvusią mažutę Kijevo medinę gyvenvietę?
   

macepe rašė:
    Ar esi girdėjęs,  kad ostrogotų ostro- nuo mūsiško aušros? O vestgotų vest- nuo mūsiško vakaro?

     "Rike - švedų kalba "karalius, valdovas, karalystė"". Na ir kas? Tai kuri kalba senesnė, švedų ar mūsiškė? Juk tuo nieko neįrodai. Gal net priešingai, dar labiau susipainioji.


   Įvairių nesąmonių yra prirašyta daugybė. Negi tu visomis jomis tiki?

   Ir ostro- ir vest- yra kilę ne iš lietuvių (tiksliau jau reiktų sakyti - baltų) kalbų žodžių "aušra" ir "vakaras", o iš senosios indoeuropiečių prokalbės, bendros visoms šioms kalboms: ir baltų, ir slavų, ir germanų, ir lotynų, ir sanskrito, ir dar daugybės kitų kalbų žodžių šaknys turi tuos pačius "protėvius".

  Tai, beje, liečia ir žodį "rike".

  Tarp kitko, ostro- yra žymiai artimesnis lietuvių žodžiui "aštrus" ir rusų "острый", o ne "aušra".

  Kartu paaiškinsiu, kad visos dabartiniu metu egzistuojančios kalbos (išskyrus dirbtines - tokias, pvz., kaip esperanto) yra visiškai vienodo "senumo" :img01:

  Kitas reikalas, kad kai kurios kalbos iki mūsų dienų pakito daugiau, o dalis kalbų pakito mažiau - lyginant su bendra tų kalbų prokalbe. Tai štai - baltų kalbos yra pakitusios mažiau, nei tarkim, slavų (ir tai kai kur būtent slavų kalbos išsaugojo žymiai archaiškesnes formas), o germanų kalbos pakito daug daugiau. Tačiau senoji gotų kalba, kaip ir kitos to meto (1-4 amžius) šiaurės germanų kalbos, dar buvo išsaugojusios labai daug archaiškų bruožų (jų pavyzdžiu yra, pvz. islandų kalba), kuriuos dabartinės germanų kalbos - pvz., vokiečių, flamandų, frizų, anglų - jau prarado.


macepe rašė:
    Jei pagalvotum rimčiau, tai tavo teiginiai, įsitikinimas, jog galėjo kažkiek "lietuvių" dalyvauti ekspansijoje į Vak. Europą, keistai atrodo.

   Pagrindinė "masė" germanų, o karaliai  - "lietuviai". Net jei sutikti su tavimi, kad tik kelį karaliai ne germanai, juk nebūna tokių altruistų, kad užgrobus svetimas žemes į karalių sostus susodinti kažkokius prašaliečius. Ar tai logiška, Žygeivi? Tai gal "lietuvių" buvo ne saujelė, ne kelį prašaliečiai? Bet tada ........ .


   Kur tu matei, jog aš minėjau, kad Ispanijoje gotų (o tiksliau reiktų sakyti - vestgotų (vizigotų), nes būtent apie vestgotų "karalius" eina kalba) "karaliai" buvo lietuviai?

  Su to meto rytų baltais - lietuviais nei gotai, nei vandalai neturėjo nieko bendro. O štai su to meto vakarų baltų gentimis (prūsais, galindais, gal ir jotvingiais) turėjo neabejotinai - tai įrodo, pvz., gana plačiai paplitęs ir dabartinių ispanų tarpe vardas "Galindo".

  Ir aš aiškiai parašiau, kad, mano nuomone, aukščiau mano pateiktame "karalių" (iš tikro - vadų) sąraše baltiškais vardais yra tik keletas vardų. Ir būtent šie "karaliai" yra susiję artimais giminystės ryšiais - tai aiškiai parašyta kronikose.

  Todėl ir manau, kad tam tikrame kovos dėl valdžios etape vestgotų (vėliau jau vandalų) valdomoje teritorijoje Ispanijoje (tai būtų maždaug dabartinė Andalūzija - vardas kilęs būtent iš vandalų genties vardo), valdžią užgrobė baltų kilmės vienos iš karių grupės vadų giminė.

**********************************************************

  Apibendrinant galima pasakyti, kad visi šiuo metu žinomi įvairiausių mokslų (senoviniai rašytiniai šaltiniai, vietovardžiai, žmonių vardai, archeologiniai kasinėjimai, legendos, padavimai, liaudies tautosaka ir t.t.) surinkti faktai rodo, kad šiaurės germanai gotai iš savo protėvynės, buvusios Skandinavijoje, per Gotlando salą maždaug 1 amžiuje pasiekė Trūso apylinkes Prūsijoje (iš čia pavadinimas "Pagudė"), o vėliau palaipsniui migravo į rytus per prūsų, galindų ir jotvingių žemes (iš čia pavadinimas "Gudo šalis" Čepkelių raisto pakraštyje), pakeliui "užgriebdami" ir baltų genčių dalis - kartu su jų karių būriais bei jų vadais.

 Palaipsniui visa ta daugiakalbė ir iš daugelio genčių (germanų, baltų, slavų, ...) sudaryta "masė" "nusėdo" dabartinės Ukrainos pietvakarinėje dalyje, iš kur, jau pasidaliję į dvi dalis, patraukė į pietus (Krymą) ir į Romos imperiją, kol galų gale vestgotai pasiekė 7 amžiuje dabartinę Ispaniją.

  Štai taip aš įsivaizduoju visą tą kelių amžių ir labai sudėtingą procesą.

  Kartu manau, kad šis "istorinis modelis" ateityje tikrai bus tikslinamas ir tobulinamas. Ypač, jei atsiras kokių nors naujų faktų (pvz., šiuo metu labai sparčiai tobulėja genetinių tyrimų metodai) ar rašytinių šaltinių.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 28 Lie 2011 00:30. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2009 00:06 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
   Grįšiu prie Rosales išaiškinimo apie Skandinaviją.

   Rosales labai nekorektiškai traktuoja tekstą, paimdama tik jo dalį ir iš to darydama savo išvadas.

   Pilnas Jordano tekstas yra toks:

III (16) Let us now return to the site of the island of Scandza, which we left above. Claudius Ptolemaeus, an excellent describer of the world, has made mention of it in the second book of his work, saying: "There is a great island situated in the surge of the northern Ocean, Scandza by name, in the shape of a juniper leaf with bulging sides that taper down to a point at a long end." Pomponius Mela also makes mention of it as situated in the Codan Gulf of the sea, with Ocean lapping its shores. (17) This island lies in front of the river Vistula, which rises in the Sarmatian mountains and flows through its triple mouth into the northern Ocean in sight of Scandza(tai nebūtinai reiškia fizinį matymą, o kryptį), separating Germany and Scythia. The island has in its eastern part a vast lake in the bosom of the earth, whence the Vagus river springs from the bowels of the earth and flows surging into the Ocean. And on the west it is surrounded by an immense sea. On the north it is bounded by the same vast unnavigable Ocean, from which by means of a sort of projecting arm of land a bay is cut off and forms the German Sea. (18) Here also there are said to be many small islands scattered round about. If wolves cross over to these islands when the sea is frozen by reason of the great cold, they are said to lose their sight. Thus the land is not only inhospitable to men but cruel even to wild beasts.

(19) Now in the island of Scandza, whereof I speak, there dwell many and divers nations, though Ptolemaeus mentions the names of but seven of them. There the honey-making swarms of bees are nowhere to be found on account of the exceeding great cold. In the northern part of the island the race of the Adogit live, who are said to have continual light in midsummer for forty days and nights, and who likewise have no clear light in the winter season for the same number of days and nights. (20) By reason of this alternation of sorrow and joy they are like no other race in their sufferings and blessings. And why? Because during the longer days they see the sun returning to the east along the rim of the horizon, but on the shorter days it is not thus seen. The sun shows itself differently because it is passing through the southern signs, and whereas to us the sun seem to rise from below, it seems to go around them along the edge of the earth. There also are other peoples. (21) There are the Screrefennae, who do not seek grain for food but live on the flesh of wild beasts and birds' eggs; for there are such multitudes of young game in the swamps as to provide for the natural increase of their kind and to afford satisfaction to the needs of the people. But still another race dwells there, the Suehans, who, like the Thuringians, have splendid horses. Here also are those who send through innumerable other tribes the sappherine skins to trade for Roman use. They are a people famed for the dark beauty of their furs and, though living in poverty, are most richly clothed. (22) Then comes a throng of various nations, Theustes, Vagoth, Bergio, Hallin, Liothida. All their habitations are in one level and fertile region. Wherefore they are disturbed there by the attacks of other tribes. Behind these are the Ahelmil, Finnaithae, Fervir and Gauthigoth, a race of men bold and quick to fight. Then come the Mixi, Evagre, and Otingis. All these live like wild animals in rocks hewn out like castles. (23) And there are beyond these the Ostrogoths, Raumarici, Aeragnaricii, and the most gentle Finns, milder than all the inhabitants of Scandza. Like them are the Vinovilith also. The Suetidi are of this stock and excel the rest in stature. However, the Dani, who trace their origin to the same stock, drove from their homes the Heruli, who lay claim to preëminence among all the nations of Scandza for their tallness. (24) Furthermore there are in the same neighborhood the Grannii, Augandzi, Eunixi, Taetel, Rugi, Arochi and Ranii, over whom Roduulf was king not many years ago. But he despised his own kingdom and fled to the embrace of Theodoric, king of the Goths, finding there what he desired. All these nations surpassed the Germans in size and spirit, and fought with the cruelty of wild beasts.


   Be to šiame aprašyme kalbama apie poliarines naktis ir dieną, kurių tikrai nėra Lietuvos platumose. Taip pat tekste kalbama apie salų virtinę, kurių anksčiau Žygeivio pateiktoje palydovo nuotraukoje visiškai nematyti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2009 15:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   Tęsti pokalbį su Žygeiviu nebematau jokios prasmės. Jo neveikia jokie argumentai.

    Rosales "labai nekorektiška", o Balsas? Tai jei jau skaitai lotyniškai, tai gal išversk mums nemokšoms, o pakomentuot kaip nors sugebėsim ir patys.

    O gal susidomėtum ir "Alfonso X El Sabio. Estoria de Espanna". R.Menendez Pidal, Madrid, 1906.? Gal ir ten Rosales nekorektiška?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 10 Sau 2009 15:48 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
macepe rašė:
  Tęsti pokalbį su Žygeiviu nebematau jokios prasmės. Jo neveikia jokie argumentai.

    Rosales "labai nekorektiška", o Balsas? Tai jei jau skaitai lotyniškai, tai gal išversk mums nemokšoms, o pakomentuot kaip nors sugebėsim ir patys.

    O gal susidomėtum ir "Alfonso X El Sabio. Estoria de Espanna". R.Menendez Pidal, Madrid, 1906.? Gal ir ten Rosales nekorektiška?


    Pirmiausia, aš nieko neįvardijau nemokšomis, o pateikiau pilnus Jordano knygos paragrafus, kuriuose aprašoma Skandza.

    Iš tų paragrafų Rosales paima tik viena sakinį ir daro savo išvadas apie salos geografinę padėtį.

    Tačiau tolimesniame Jordano tekste yra sakoma, kad Skandza supa daugybę salų, į kurias jūrai užšalus sueina vilkai. Klimatas toks rūstus, kad bitės negali gyventi. Vasarą saulė nenusileidžia žemiau horizonto, o žiemą nepakyla aukščiau. Ir toje saloje gyvena daugybė tautų.

    Beje, prieš tai esamame tekste išsamiai aprašoma Britanijos geografinė padėtis.

    Taip pat tekste minimi upeliai, kurie yra dabartinėje Skandinavijos teritorijoje.

    Taigi, Rosales paėmė iš konteksto vieną sakinį, kuris labiausiai tiko jos teorijai. Išvadas darykites patys.

    Tikrai pasidomėsiu jos naudota Ispanijos istorija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2009 00:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
   Išverčiau dalį teksto:

    Skandzos saloje, apie kurią kalbu, gyvena daug ir skirtingų tautų, nors Ptolemėjus pamini tik septynias.  Ten dėl didelio šalčio bitės nespiečia. Šiaurinėje salos dalyje gyvena Adogit tauta, kurie vasarą turi 40 dienų besitęsiančią dieną, o žiemą tiek pat dienų trunkančią naktį. (...)

   (21)Taip pat yra Screrefennae, kurie neaugina grūdų, bet minta laukine mėsa ir paukščių kiaušiniais. (...).

   (22) Ten pat gyvena daugybę kitų tautų: Theustes, Vagoth, Bergio, Hallin, Liothida. Jos gyvena viename aukštyje ir derlingame regione. Tačiau jiems trukdo kitos puolančios tautos. T.y. Ahelmil, Finnaithae, Fervir and Gauthigot. Drąsių ir greitų vyrų tautos. Dar yra Mixi, Evagre, and Otingis, kurie kaip laukiniai gyvuliai gyvena akmeninėse olose kaip pilyse. Tarp jų dar yra Ostrogoths, Raumarici, Aeragnaricii, bei Finns, kurie yra švelniausi iš Scandza gyventojų.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2009 02:21 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
   Mes anglams esame dievai (god, gudai), o graikams mūsų tėvas yra dievas (tevo, teo), tuo tarpu rusai bijo mūsų dievo (bog, baugas).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2009 02:52 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
the Vagus river springs from the bowels of the earth and flows surging into the Ocean


   Akivaizdu, kad ta upelė yra labai maža, nes veržiasi iš šaltinio ir įteka į Aistmares, kur jis ežeru jas vadina.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2009 03:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 10 Sau 2009 20:07
Pranešimai: 142
Cituoti:
Now in the island of Scandza, whereof I speak, there dwell many and divers nations, though Ptolemaeus mentions the names of but seven of them. There the honey-making swarms of bees are nowhere to be found on account of the exceeding great cold. In the northern part of the island the race of the Adogit live, who are said to have continual light in midsummer for forty days and nights, and who likewise have no clear light in the winter season for the same number of days and nights.


  O štai čia apie Suomius-Estus kalba, o ta sala - tai yra Baltijos šalys. O sala nei Skandinavija, nei Baltijos šalys nėra, tad čia kalbama apie pusiasalį nuo Sankt-Peterburgo iki Vystelės.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2009 14:33 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Balsui.

    Visų pirm, tavęs nieks nekaltina vadinus "nemokšomis". Tokius paprastus dalykėlius turėtum suprasti ir nerašinėti niekų.

    Galiu pakartot, kad nei anglų, nei juo labiau lotynų kalbų nežinau. Todėl pasitikiu rimtais žmonėmis. Nežinau iš kur traukei "Jordano ištraukas", bet Rosales naudojasi ne tomis. Nepatingėsiu ir pateiksiu Rosales pateiktą ištrauką ir jos vertimą. Tada lauksiu tavo "nekorektiškumo" patvirtinimo.

   "Ad Scandziae insulae situm, quod superius reliquimus, redeamus, de hanc etenim in secundo sui operis libro Claudius Ptolomeus, orbis terrae discriptor agregius, meminit dicens: est in Oceani arctoi salo posita insula magna, nomine Scandza, in modum folii cetri, lateribus pandis, per longum ducta concludens se. De qua et Pomponius Mela in maris sinu Codanu positam refert, cuius ripas influit Oceanus, haec A FRONTE POSITA EST (mano paryškinta. Rosales kitaip  paryškino) Vistula flaminis, qui Sarmaticis montibus ortus in conspectu Scandzae septentrionali Oceano trisulcus in labitur, Germanian Scithiamque disterminans."


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2009 14:34 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   O štai jos vertimas:

    "Grįžkime prie Skandzos salos, kurią aukščiau minėjome, apie kurią kalba savo veikalo antroje knygoje Klaudijus Ptolomėjus, įžymus žemės orbitos aprašytojas, ir ten jis sako, kad randasi Šiaurės Okeane didelė sala, vadinama Skandza, pavidalo citrinos medžio lapo, lenktais šonais, po ilgo užsitęsimo užsibaigianti ant savęs. Apie ją kalba ir Pomponijus Mela, kad ji yra jūros įlankoje, vadinamoje Kodanu, kurios krantus plauna Okeanas, jos frontinėje dalyje (priekyje) yra Vyslos upė, kuri išteka iš Sarmatijos kalnų, ten, kur matosi Skandza, ji įplaukia trimis šakomis į Šiaurės Okeaną ir atskiria Germaniją nuo Skitijos."


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2009 15:23 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
macepe rašė:
 Balsui.

   Visu pirm, tavęs nieks nekaltina vadinus "nemokšomis". Tokius paprastus dalykėlius turėtum suprasti ir nerašinėti niekų.

   Galiu pakartot, kad nei anglų, nei juo labiau lotynų kalbų nežinau. Todėl pasitikių rimtais žmonėmis. Nežinau iš kur traukei "Jordano ištraukas", bet Rosales naudojasi ne tomis. Nepatingėsiu ir pateiksiu Rosales pateikta ištrauką ir jos vertimą. Tada lauksiu tavo "nekorektiškumo" patvirtinimo.

   "Ad Scandziae insulae situm, quod superius reliquimus, redeamus, de hanc etenim in secundo sui operis libro Claudius Ptolomeus, orbis terrae discriptor agregius, meminit dicens: est in Oceani arctoi salo posita insula magna, nomine Scandza, in modum folii cetri, lateribus pandis, per longum ducta concludens se. De qua et Pomponius Mela in maris sinu Codanu positam refert, cuius ripas influit Oceanus, haec A FRONTE POSITA EST (mano paryškinta. Rosales kitaip  paryškino) Vistula flaminis, qui Sarmaticis montibus ortus in conspectu Scandzae septentrionali Oceano trisulcus in labitur, Germanian Scithiamque disterminans."


    Visų pirma, jei Jordano kronikose, būtų tik šitas sakinys, tada būtų galima ginčytis apie klaidą, padarytą vertime. Tačiau šiame lotyniškame tekste vartojamas žodis in conspectu reiškia nebūtinai fizinį matymą, bet ir žiūrėjimo ar žvilgsnio kryptį.

   Vis dėlto, šis sakinys išimtas iš Jordano kronikos konteksto. Po šio sakinio seka Skandzos gamtinių sąlygų ir tautų aprašymas, kurio Rosales nepaaiškina.

   Jeigu jums yra žinomi faktai apie baltų gyvenimą kalnų olose ir poliarinių naktų zonoje, pateikite prašau. Paaiškinkite prašau, apie kokias salas, kurios yra prie Skandzos, Jordanas kalba.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 11 Sau 2009 21:39 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
Dainavis rašė:
   Mes anglams esame dievai (god, gudai), o graikams mūsų tėvas yra dievas (tevo, teo), tuo tarpu rusai bijo mūsų dievo (bog, baugas).


  Graikiškai "deos" (iš čia mums gerai žinomas Dzeus) ir lietuviškai "dievas" (ir indoarijų-iranėnų kalbose - "devas") yra tos pačios senovinės indoeuropietiškos kilmės (beje, ir pas rusus išliko iki mūsų dienų, pvz. "Дева Мария", jau "sukrikščionintame" dievų panteone).

  Anglų "god" nieko bendro su žodžiais "gotas" ar "gudas" neturi.

  Tuo labiau rusai tikrai "nesibaugina" mūsų "dievo". Apskritai, nepamirškite, kad senoji slavų ir baltų dievų, deivių, dievybių sistema buvo iš esmės lygiai tokia pati. Netgi daugelio dievų senoviniai pavadinimai yra tie patys.

  Gerb. Dainavi, geriau jau neužsiiminėkite "liaudiškomis etimologijomis" - prieš tai bent jau perskaitykite įvairius kalbininkų darbus tomis temomis ir tada jau pateikinėkite savo hipotezes, nes labai jau vaikiškai skamba.  :img01:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2009 12:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Ponas Balse, ir Rosales savo vertime skliausteliuose rašo - priekyje, ar tai ne kryptis? Man tikrai sunku spręsti, nežinant kas Jordano parašyta, bet Rosales tokių akibrokštų nedaro.

   Gal pats iš konteksto ištraukęs keletą sakinių darai išvadas. Apie Rosales vertimą pastabų nepateiki, reiškia jos vertimas geras. Tada kaip paaiškintum visą kitą apie "Skandzą"? Aiškiau ir tiksliau ar begalima parašyti apie Skandzos geografinę padėtį, kuri paverčiama "Skandinavija".

   Daug yra tokių gudročių, kurie užsimerkia prieš nepatinkanti faktą.

   Klausiau daugelio rusų "specialistų" apie "Slovo o polku Igoreve" (jie labai didžiuojasi šiuo "savo" šedevru) minimą deivę Pirogoščią. Nežino, kas tai per deivė. Bet išsiaiškinti nenori. Kaip ir daugelis mūsiškių, kurie pajutę pavojų savo įsitikinimams, linkę tapti aklais ir kurčiais.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2009 17:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
macepe rašė:
    Ponas Balse, ir Rosales savo vertime skliausteliuose rašo - priekyje, ar tai ne kryptis? Man tikrai sunku spręsti, nežinant kas Jordano parašyta, bet Rosales tokių akibrokštų nedaro.

   Gal pats iš konteksto ištraukęs keletą sakinių darai išvadas. Apie Rosales vertimą pastabų nepateiki, reiškia jos vertimas geras. Tada kaip paaiškintum visą kitą apie "Skandzą"? Aiškiau ir tiksliau ar begalima parašyti apie Skandzos geografinę padėtį, kuri paverčiama "Skandinavija".

   Daug yra tokių gudročių, kurie užsimerkia prieš nepatinkanti faktą.

   Klausiau daugelio rusų "specialistų" apie "Slovo o polku Igoreve" (jie labai didžiuojasi šiuo "savo" šedevru) minimą deivę Pirogoščią. Nežino, kas tai per deivė. Bet išsiaiškinti nenori. Kaip ir daugelis mūsiškių, kurie pajutę pavojų savo įsitikinimams, linkę tapti aklais ir kurčiais.


   Gerb. Macepe, raktiniai diskutuotino sakinio žodžiai yra "priekyje" ir "matosi". Lotyniškame tekste vartotas žodis, matyti, nereiškia fizinio matymo, o žiūrėjimo kryptį. Pvz., musulmonai meldžiasi veidus nukreipę (veidu) į Meką. Todėl šitas sakinys yra neesminis.

   Beje, Jordanas aprašinėjo žemėlapį. O žemėlapyje viskas matosi ir fiziškai :img06:  

   Pasikartosiu, kad Jordanas kalba ne tik apie geografinę padėtį, bet ir apie klimato ypatybes bei reljefą. Todėl tai jokiais būdais negali būti rytinė Baltijos pakrantė.

   Pridedu nuorodą į visą Jordano tekstą  
http://www.ucalgary.ca/~vandersp/Course ... l#geograph

   Beje, pats Jordanas buvo


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2009 18:56 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Nežinodamas lotynų kalbos, neturiu galimybių įvertinti jūsų, Balse, žinių šioje srityje. Nežinau ir anglų kalbos. Ar šitai reiks kiekvieną kartą priminti?

    Nežinau ir tai, ar skaitėt J.Statkutės de Rosales knygelę. Kadangi aš ja pasitikiu (ko negaliu pasakyti apie Lietuvos istorikus), tai man užtenka jos aiškinimų. Ji smulkiai paaiškina lotynų kalbos plonybes, į kurias T. Mommsenas neatsižvelgė.

    Nebecituosiu Rosales iš "Didžiosios apgavystės". Mūsų požiūriai nesutinka tame, kad lotyniškai rašomus gethus norima paversti gotais (germanais).

    Tam reikia, kad tie "gotai" būtu apgyvendinti germanų žemėse. Jei jie bus kilę iš ne germanų žemių, visas pangermanistų triūsas eina perniek. Tam tinka ir II amž. "skandinavams" pripaišytos didžiulės galimybės, kai net pats sakote,  kad ten žmonės gyveno urvuose net daug vėliau.

    Jei prieštaravimų Rosales vertimui nėra, tada dar reikia paaiškinti tokį reikaliuką - ir Mommsenas, ir Jordanas kalba apie SALĄ. Skandinavija sala? Ir ar matosi ji atsistojus ant Vyslos žiočių kranto?

    Jei įkandama lotynų kalba, tai patvirtinant savo įsitikinimus ar nereikėtu pasiieškoti ir romiečių šaltinių?

    Rosales teigia, kad romiečiai Romos užkariautojus kildina nuo Baltijos krantų ir Vyslos aukštupio, bet ne iš "Skandzos - Skandinavijos".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 12 Sau 2009 23:09 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
  Jei prieštaravimų Rosales vertimui nėra, tada dar reikia paaiškinti tokį reikaliuką - ir Mommsenas, ir Jordanas kalba apie SALĄ. Skandinavija sala?


  Į šitą klausimą atsakyti labai paprasta - ir Antikos laikais, ir gerokai vėliau - vos ne iki 10-11 amžiaus Skandinavija Pietų Europoje buvo laikoma didžiule sala.

  Pasižiūrėkite į šiuolaikinį žemėlapį ir suprasite kodėl?  :img01:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... inavia.jpg

Paveikslėlis

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Sau 2009 12:11 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Žygeivi, P. Mela buvo įsitikinęs, kad normanai (šiauriečiai) reikalui esant galėdavo pasiversti vilkais. Šito nepritaikysi savo teorijoms pagrįsti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 13 Sau 2009 22:42 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
  Žygeivi, o kaip tau Alfonso pasakojimai, kurie tinka tik Lietuvai ?  :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Sau 2009 22:36 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
   
Žygeivi, P. Mela buvo įsitikinęs, kad normanai (šiauriečiai) reikalui esant galėdavo pasiversti vilkais. Šito nepritaikysi savo teorijoms pagrįsti?


  Lygiai tokie pat pasakojimai viduramžių Europoje labai ilgai sklido ir apie lietuvius. Ir beje, ne tik vilkais, bet ir lokiais (lietuviai patys tuo tikėjo - iš čia ir lietuviškas žodis "vilkolakis"). Gal skaitei Prospero Merime novelę?  :img01:

Gotai

Apie gotus
http://lt.wikipedia.org/wiki/Gotai

   Gotai (Plinijaus Vyresniojo vadinami Gutones, o Tacito Gotones) – viena didžiausių ir stipriausių rytų germanų genčių.

   Simonas Daukantas, kalbininkas Kazimieras Būga, kuriam pritaria ir prof. Zigmas Zinkevičius, pietiniams Lietuvos kaimynams naudojamą apibūdinimą „gudai“ kildina iš senojo gotų pavadinimo.

   Apie 551 m. gotų istorikas Jordanas veikale Gotų kilmė ir žygiai aprašė aisčius kaip taikius žmones, gyvenančius Baltijos jūros pakrantėje.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... yakhov.PNG

Paveikslėlis

Rožine spalva pažymėta Gotlando sala, žalia tradicinė Götaland žemė, raudonai – Vilenbergo kultūra III a., oranžine – Černiachovo kultūra. Violetine spalva pažymėta Romos imperijos teritorija


**********************************************************

Jordanas - "Gotų kilmė ir žygiai" ("Getika") ("Gotų istorija"), 551 m.


    Apie 551 m. gotų istorikas Jordanas veikale "Gotų kilmė ir žygiai" ("Getika") aprašė aisčius kaip taikius žmones, gyvenančius Baltijos jūros pakrantėje.

JORDANES

THE ORIGIN AND DEEDS OF THE GOTHS

translated by Charles C. Mierow

http://www.ucalgary.ca/~vandersp/Course ... l#geograph

------------------------------------------------------------------------------------

Apie senovės baltus Jordano Getikoje:
http://viduramziu.istorija.net/s100.htm

      Apie 551 m. Jordano Getikoje aisčiai aprašomi kaip taikūs žmonės, gyvenantys Baltijos pajūryje.

      [36] Ad litus autem Oceani, ubi tribus faucibus fluenta Vistulae fluminis ebibuntur, Vidivarii resident, ex diversis nationibus adgregati: post quos ripam Oceani item Aesti tenent, pacatum hominum genus omnino. Quibus in austrum adsidet gens Acatzirorum fortissima, frugum ignara, quae pecoribus et venationibus victitat.

      (Tekstas iš: Monumenta Germaniae historica. Auctores antiquissimi. Berolini, 1882. T. 5. Pars 1. P. 63)


*************************************************************

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Paskutinį kartą redagavo Žygeivis 15 Sau 2009 00:27. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Sau 2009 22:40 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
  Žygeivi, o kaip tau Alfonso pasakojimai, kurie tinka tik Lietuvai ?  :img06:


  Žinai, geriau jau čia pacituok tas vietas, kurios, tavo manymu, susijusios su Lietuva. Nes aš tokių neradau, o spėlioti, ką tu turi omeny nenoriu.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Sau 2009 01:14 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Skaityk Statkutę - tingiu ieškoti. Be to, apie tai jau buvo kalbėta n kartų. Vienžo - kelk rankas ir pripažink, kad vien karaliaus Alfonso tvirtinimas, kad jis iš gudų, kurie gyveno maždaug Lietuvos teritorijoje (o tokių Ispanijoje tarp valdovų buvo n ), jau rodo, kad gUdai yra iš Lietuvos. Ir daugiau mums nebekaišiok supelijusių maskoliškų "pysaninų" (nuo žodžio пИсать). Viskas ten primeluota. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Sau 2009 17:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Skaityk Statkutę - tingiu ieškoti. Be to, apie tai jau buvo kalbėta n kartų. Vienžo - kelk rankas ir pripažink, kad vien karaliaus Alfonso tvirtinimas, kad jis iš gudų, kurie gyveno maždaug Lietuvos teritorijoje (o tokių Ispanijoje tarp valdovų buvo n), jau rodo, kad gUdai yra iš Lietuvos. Ir daugiau mums nebekaišiok supelijusių maskoliškų "pysaninų" (nuo žodžio пИсать). Viskas ten primeluota. :img06:


   1. Jei net tu tingi, tai kodėl aš turiu tuo užsiimti?  :img01:

   2. Aš daugybę kartų jau rašiau ir įrodinėjau, kad gotai-gudai tikrai apie 100 metų gyveno dalyje tos teritorijos, kuri dabar priklauso Lietuvos Valstybei.

  Ir kas iš to? Čia juk savo laiku gyveno ir čigonai, ir žydai, ir dar daugybė visokių kitokių valkatų  - tai ką, dabar turime teigti, kad lietuviai - tai čigonai ar žydai?

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Sau 2009 22:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
    Aha - pripažįsti, kad gudai gyveno Lietuvos teritorijoje ? Tada turi pripažinti ir jų giminingumą mums.  :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 15 Sau 2009 22:59 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
    Aha - pripažįsti, kad gudai gyveno Lietuvos teritorijoje ? Tada turi pripažinti ir jų giminingumą mums.  :img06:


   Žinoma, kad giminingi: mes juk visi - baltai, slavai, germanai, romanai ir kt. - kalbiniu požiūriu esame indoeuropiečiai (net ir čigonai :img01: ).

   O jei kalbėti apie genetinį giminingumą, tai irgi be jokios abejonės giminingi - kas gi dabar nustatys, kas su kuo kada permiegojo :img01:  :img01:  :img01:

   Beje, nebūtinai savo noru permiegojo - pvz., rusai vien Berlyne, jį užėmus, išprievartavo virš 130 000 vokiečių merginų ir moteriškių? O senovėje tai apskritai buvo bet kokio karo norma.

   Kadangi gotai gana ilgai gyveno greta prūsų bei jotvingių, tai galima neabejoti, kad tarpusavyje jie ne kartą "susikryžmino". O po kelių šimtų metų, kada atėjo lietuviai, tai jau jie "kryžminosi" su jotvingiais ir prūsais.
:img01:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2009 00:38 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Šneki nerimtai. O Juk Alfonsas, karalius, kadaise rašė, kad jis iš Lietuvos teritorijos ir yra iš gudų. Tad išeitų, kad gudai galėjo būti tarp mūsų protėvių. Gal, kaip sako Statkutė, tai buvo tiesiog godžių  protėvių pavadinimas . Bet tu Statkutės neskaitai - tau svarbiau yra Rasiejos "pysaninos" . Nesvarbu (tau), kad jose logikos nėra . :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2009 11:39 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   Tikrai nesitikėjau, kad Žygeivis nusiris iki tokio lygio, savo teorijas grįsdamas prievartavimais.

    Veltui stengiesi, tiktas lietuvi, Žygeivio jokie faktai ar argumentai nebepaveiks - jis jau surinko visą informaciją iš "patikimų, patikrintų šaltinių" (pagrinde rusų-slavų) ir  daugiau jam jokia informacija nebereikalinga. Jis Vyslos žiotyse stovėdamas mato Skandinaviją (tik, tiesa, ne tą, kuri yra lapo formos ir užsibaigia ant savęs), jau galų gale pateikė mums sensacingą naujieną, kad gudai ir yra gotai, nuvažiavo į seniausius laikus, kur dar ide kalbėjo viena kalba, tik kai jam tai atrodo tinkama, nenurodo datų. Dabar ir LITVINAI galės ramiau atsikvėpti (jų tarpe yra šalininkų teorijos, kad gudai kilę iš germanų), Lietuvoj atsirado dar vienas jų pagalbininkas. Jo nė kiek netrikdo ir tai, kad net rusų letopisiai sako, kad Kijevą valdyti plaukė pas tuos, kurie nėra nei švedai, nei germanai, nei olandai .... Jo nė kiek netrikdo ir tai, kad kunigaikščiai pasiųsti "laimės ieškoti" svetur, nebegrįžo (iš Ispanijos) ir jų žemes (nurodo, kur  tos žemės yra) Valdovas padalino saviškiams. Ir tai rašo rusai, bet Žygeivis išsirenka tik tai, kas kažkiek tinka jo teorijai, o kas netinka - melas, nepatikima, nepatikrinta informacija. Tad kalba su juo netenka jokios prasmės.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2009 20:56 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Šneki nerimtai. O Juk Alfonsas, karalius, kadaise rašė, kad jis iš Lietuvos teritorijos ir yra iš gudų.


  Tikras Lietuvi, gal galų gale tu pateiksi to karaliaus Alfonso parašytus žodžius, jog "jis iš Lietuvos teritorijos"?

  Rašinėji absoliučias nesąmones, ir dar nori, kad aš rimtai diskutuočiau tokiais klausimais.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 16 Sau 2009 21:06 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
Jo nė kiek netrikdo ir tai, kad kunigaikščiai pasiųsti "laimės ieškoti" svetur, nebegrįžo (iš Ispanijos) ir jų žemes (nurodo, kur  tos žemės yra) Valdovas padalino saviškiams. Ir tai rašo rusai, ...


  Macepe, man jau atsibodo prašinėti, kad tu (ir Tikras lietuvis) ką nors teigdami, pateikite ir tikslų tekstą bei nuorodą, iš kur tą informaciją paėmėte. Nes aš tikrai neturiu laiko tikrinti kiekvieną jūsų pateiktą teiginį ir įrodinėti, jog tokių tekstų iš tikro nėra.

  Na kur tu radai kokiam "letopisiuje", kad kunigaikščiai pasiųsti "laimės ieškoti" svetur, nebegrįžo iš Ispanijos?

  Taigi, arba pateik tikslią citatą ir šaltinį bei jo internetinį adresą, arba pripažink, kad pats šį teiginį sukūrei.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Sau 2009 15:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
  Nė nemanau. Kiek jau buvau pateikęs adresų, tai arba nerandi, arba randi ne tą, arba visaip išsisukinėji. Kadangi tu labai gerbi ir myli rusų-slavų letopisius, tai kelia tik nuostabą, kad tu tokių žodžių ten nesi sutikęs.

   Tad tavo tokį "pageidavimą" vertinu kaip eilinį išsisukinėjimą.

   Jei jau turi susikūręs savo teorijas bet kokiais klausimais ir tau pasako, kad jos neteisingos, tai turėtum ieškoti visur info ir "sudirbti" prieštaraujančius tavo įsitikinimams. Dabar nei tu ieškai, nei tu randi info. O jei jau nebeturi kur dėtis ir turėtum prisipažinti klydęs, pamiršti tą info ir nusuki kalbą kitur. Kad nesakytum, jog tuščiažodžiauju, prašom keletas pavyzdėlių. "Ulfilos" kalba dirbtinai sukurta, kad pagrįsti GOTŲ (germanų, nes jau turi savo teoriją, kad gudai tai gotai) buvimą Sarmatijos pietuose. Jokių kitokių įrodymu, tik tyla. II amž. GOTAI užplūsta Sarmatijos pietus (iš Skandinavijos), o tą vargšė šalis neturi nė ko valgyti, jau nekalbant apie kažkokius norus milžiniškoms ekspansijoms, kai nėra tam elementariausių sąlygų. Pavadinimas ŠVEDAI, Gedgaudo teigimu (gal ir kitų) kilęs iš mūsiško žuvėdai (mintantys žuvimi).

   Jau vien "susitaikymas" su "Riuriku" daug pasako apie NACIONALISTO - TAUTININKO - PATRIOTO požiūrį į savo tautos, savo Valstybės istoriją.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Sau 2009 15:57 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
Žygeivis rašė:
macepe rašė:
Jo nė kiek netrikdo ir tai, kad kunigaikščiai pasiųsti "laimės ieškoti" svetur, nebegrįžo (iš Ispanijos) ir jų žemes (nurodo, kur  tos žemės yra) Valdovas padalino saviškiams. Ir tai rašo rusai, ...


  Macepe, man jau atsibodo prašinėti, kad tu (ir Tikras lietuvis) ką nors teigdami, pateikite ir tikslų tekstą bei nuorodą, iš kur tą informaciją paėmėte. Nes aš tikrai neturiu laiko tikrinti kiekvieną jūsų pateiktą teiginį ir įrodinėti, jog tokių tekstų iš tikro nėra.

  Na kur tu radai kokiam "letopisiuje", kad kunigaikščiai pasiųsti "laimės ieškoti" svetur, nebegrįžo iš Ispanijos?

  Taigi, arba pateik tikslią citatą ir šaltinį bei jo internetinį adresą, arba pripažink, kad pats šį teiginį sukūrei.


macepe rašė:
  Nė nemanau. Kiek jau buvau pateikęs adresų, tai arba nerandi, arba randi ne tą, arba visaip išsisukinėji.


   Nemanai, nes tokio nėra. Ir tu tai puikiai žinai - juk pats viską išgalvojai.

   Deja, jau ne pirmą kartą tave pagaunu taip darant. Šitaip tu tikrai nepadėsi nei Gedgaudui, nei Statkutei pagrįsti jų teiginius - atvirkščiai, net tai, ką jie rašo vertingo, tu tokiais savo rašinėjimais jų teorijas skaitytojų akyse tik "pažemini".

   Macepe, ar tau dar neatsibodo rašinėti savo pasakas?

   Juk nei vieno internetinio adreso tikro istorinio šaltinio (išskyrus Gedgaudo ir Statkutės knygų netikslius atpasakojimus) iki šiol nepateikei - vien savo visokias, gana juokingai skambančias, prielaidas.

   Parašyk galų gale ką nors vertą dėmesio - tikslią citatą kokią iš kurio nors senovinio šaltinio (bet kokio tų laikų, tik, žinoma, nurodyk tikslų internetinį adresą - nes po to aš tavo teiginių niekur nerandu, o tu savo žodžius tuoj po to "užmiršti") ar dar ką, o tai vien tik pateikinėji savo paties sukurtus ir Gedgaudo knygos perpasakojimus (ir tai dar su klaidomis).

**********************************************************

   P.S. Man rūpi išsiaiškinti ne legendinę, kieno nors išgalvotą baltų genčių, Lietuvių Tautos ir Valstybės istoriją, o tą, kuri iš tikro buvo - su visais jos gerais ir blogais dalykais, nieko nenutylint ir neišgalvojant.

   Ir mums tikrai nereikia bandyti savintis kitų tautų istoriją (kaip, pvz., daro kai kurie baltarusiai) - mūsų pačių istorija yra labai garbinga ir didinga, o kartu ir žiauri bei klaiki. Nes toks visada yra realus, o ne "sufantazuotas" gyvenimas.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Sau 2009 21:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   Jau net juokinga darosi. Greičiausiai tu, Žygeivi, net neskaitei Gedgaudo. Dėl "kunigaikščių, negrįžusiu ... " maniau, kad tai visiems ir taip aišku, neužsirašiau "adreso", bet nepatingėsiu, rasiu ir pasakysiu tau, kur tai rasti. Tarp kitko, ir Gedgaudas nurodo iš kur tai ėmė. Galėtum ir prisipažinti, kad sovietiškai smerki Gedgaudą jo net neskaitęs. O tai mat išsigalvotoju jau tapau.

   Jei būtum skaitęs Gedgaugą, tai jo nuorodų apstu apie visokiausius įvykius. Tas pats ir pas Rosales. Tai kokių dar tau reikia nuorodų?

   Gedgaudui atleistini ir kai kurie netikslumai, nes jis pateikia "GRIAUČIUS" istorijos. Užpildyti juos turi ISTORIKAI. Ne svetimų teiginių (kurie dažniausiai būna kreipiami rašančiojo naudai) atkartotojai, o tikri istorikai, kurie netingėtų dulkinuose archyvuose leisti ne dienas, o mėnesius ir metus.

   Kad ir toks paprasčiausias dalykas - atsiversk "M.p.b." 68 psl. Kaip dar aiškiau galima pasakyti apie Ispanų užkariautojus, kaip tai padarė Gedgaudas. Imk ir įrodyk, kad jis neteisus, kad jis kažką supainiojo, kad primelavo, išsigalvojo ir būsi įrodęs savo teisumą. Ar sunku? Ar vėl negirdom praleisi? Tai tik menkutis gabaliukas mūsų istorijos mozaikoje. Tik jis apverčia aukštyn kojom visas tavo teorijas, pasiskolintas iš letopisių, lenkų ir kitų mūsų tautos niekintojų.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 17 Sau 2009 22:02 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
   Nepyk, macepe, bet Gedgaudo 68 psl. pateikti "lingvistiniai" "išvedžiojimai" (pateikiami kaip neabejotina tiesa) yra tiesiog juokingi bet kuriam asmeniui, kuris yra nors šiek tiek susipažinęs su indoeuropiečių kalbotyros pradmenimis. Čia visai nėra ką paneiginėti.

   Beje, kodėl tu, sekdamas Gedgaudu, pastoviai painioji vokiečių kalbą su gotų kalba? Abi šios kalbos (o kalbant apie vokiečių kalbą, tai joje masė tarmių, labai besiskiriančių tarpusavyje) yra labai skirtingos. Gotų kalba priklauso visai kitam germanų kalbų pogrupiui nei vokiečių. Pasiskaityk nors šiek tiek apie šių kalbų klasifikaciją bei jų skirtumus:

http://www.google.lt/search?hl=lt&q=got ... t&aq=f&oq=

http://lt.wikipedia.org/wiki/Got%C5%B3_kalba
http://ualgiman.dtiltas.lt/germanu_kalbos.html

    "Šalia slavų germanų kalbos sudaro vieną iš gausingiausių šakų. Šios šakos kalbos, panašiai kaip slavų, taip pat skirstomos į tris grupes: 1) rytų, 2) šiaurės ir 3) vakarų. Rytų germanų grupei priklauso išnykusios vandalų, burgundų ir gotų kalbos, šiaurės, arba skandinaviškajai, –  danų, švedų, norvegų, islandų ir farerų, o vakarų  – anglų, vokiečių, olandų, flamandų,  fryzų."

   Pridursiu, jog gotų kalba žymiai artimesnė ir dabartinei lietuvių kalbai, ir tuo labiau 1-5 amžiaus baltų kalboms, nei daugybė kitų dabartinių indoeuropiečių kalbų - kadangi buvo palyginti nedaug nutolusi nuo indoeuropiečių prokalbės.

  O Gedgaudas bando ieškoti vokiškų (?) vietovardžių Ispanijoje !!!! Ne gotiškų - o vokiškų !!!!

--------------------------------------------------------------------------

  Gedgaudas apačioje puslapio rašo, kad karalius Z. Vaza siuntė raštą ambasadai Madride, kad "suieškotų Baltų karalių dinastijos dokumentus".

  Būtent tokiais teiginiais Gedgaudas ir susigadino savo autoritetą tarp visų rimtesnių tyrinėtojų.

  Aš suprantu, kad terminą "Baltų karalių dinastija" sukūrė pats Gedgaudas, betgi reikėjo aiškiai tai parašyti, o ne pateikinėti knygoje tokia forma, lyg pats Z. Vaza žinojo kažkokią mistinę "Baltų karalių dinastiją".

  Beje, gale knygos Gedgaudas jau tiksliau apibūdina, ką iš tikro norėjo sužinoti PIASECIUS PAULIUS (o visai ne pats Z. Vaza):

  PIASECIUS, PAULIUS (Piasecki), Przemyslio vyskupas, 1622 m. įsako lenkų ambasadoriui Madride Makowskiui ištirti "Monumenta Gothorum Vandalorumque cum summa diligentia"

  Šitas PIASECIUS PAULIUS (Piasecius, Paulus (Piasecki, Paweł)) užsiiminėjo istoriniais tyrimais ir ieškojo senovinių raštų.

----------------------------------------------------------------------------------

"Monumenta Gothorum Vandalorumque cum summa diligentia" (tačiau kūrinio tokiu būtent vardu Interne nėra)
http://www.google.lt/search?hl=lt&clien ... A1ka&meta=

Piasecius, Paulus (Piasecki, Paweł) 1579-1649
http://www.google.lt/search?hl=lt&clien ... A1ka&meta=

Piasecius, Paulus parašyti darbai
http://www.worldcat.org/search?q=au%3AP ... hot_author

PIASECIUS, Paulus. Chronica gestorum in Europa singularium
http://www.google.lt/search?hl=lt&clien ... A1ka&meta=

Tekstas
http://www.worldcat.org/wcpa/ow/46276062

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Sau 2009 02:36 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Mielas Žygeivi. Leiskite Jums šimtąjį kartą priminti, kad apie Alfonsą rašo Statkutė. Jums, tur būt, yra girdėta ši pavardė ?  :smile66:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Sau 2009 15:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Mielas Žygeivi. Leiskite Jums šimtąjį kartą priminti, kad apie Alfonsą rašo Statkutė. Jums, tur būt, yra girdėta ši pavardė ?  :smile66:


  Mielas Tikras lietuvi,

  o aš jau šimtą kartų prašiau pateikti tikrus istorinius šaltinius, o ne perrašinėti Gedgaudo ir Stakutės prielaidas bei mintis. Nes aš niekaip tų šaltinių, kur būtų parašyta tai, ką jūs čia rašinėjate, nesurandu - tiksliau, randu, bet ten to, ką jūs rašinėjate (aš tas vietas paryškinau raudonai), nėra... :smile63:

  Todėl jūs, jei rašote ką nors, tai ir suraskite šaltiniuose (o ne pas Gedgaudą ar Statkutę) tai, ką teigiate. Nes dabar kol kas jokių įrodymų - tikrų šaltinių - nepateikiate, o tik - kaip kokie religiniai fanatikai - "meldžiatės" Gedgaudui ir Statkutei .... :img01:

********************************************************

  Todėl siūlau pasiskaityti žymiai rimtesnę diskusiją šia tema:

Didžioji istorijos klaida?
http://forum.istorija.net/forums/thread ... 64&start=1

  Beje, reikia pastebėti, kad Statkutės ir Gedgaudo "palaikytojai" čia pateikia žymiai įdomesnę ir rimtesnę argumentaciją.

  Čia irgi verta perskaityti:

Pietro Umberto Dini + Jūratė Statkutė Rosales = ?
http://forum.istorija.net/forums/thread ... 589#M56589

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Sau 2009 18:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Dėkui už nuorodas. Aš irgi tau duodu nuorodas - Statkutę, pvz. Nedidelė knygelė - galėtum ir perskaityti? Ir ten rastum tai, ką prašome paneigti. Panašu, kad negali, todėl sugalvoji kažkokius "šaltinius ", kurių irgi neturi, o tik perrašinėji iš kitų interneto vietų. Tad tiesiog Statkutės pasiskaitymas būtų lygiai tas pats. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Sau 2009 18:36 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Dėkui už nuorodas. Aš irgi tau duodu nuorodas - Statkutę, pvz. Nedidelė knygelė - galėtum ir perskaityti? Ir ten rastum tai, ką prašome paneigti. Panašu, kad negali, todėl sugalvoji kažkokius "šaltinius ", kurių irgi neturi, o tik perrašinėji iš kitų interneto vietų. Tad tiesiog Statkutės pasiskaitymas būtų lygiai tas pats. :img06:


  Statkutės knyga (kaip ir Gedgaudo) - tavo žiniai ne šaltinis, o šaltinių komentarai. Pasiskaityk istorijos vadovėlį ir išsiaiškink, kas yra šaltinis.  :img01:

   Šiuo metu absoliuti dauguma žinomų ankstyvųjų viduramžių šaltinių jau suvesti į Internetą - yra ir originalai, ir vertimai.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Sau 2009 02:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Na va - tai paskaityk Statkutę, susirask internete (kad toks gudrus) ir ją nuginčyk (jei gali) . Bet negali - jei būtum galėjęs, tai seniai taip ir būtum padaręs. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Sau 2009 15:07 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
  Nebenoriu veltis, Žygeivi, į beprasmius ginčus. Vėl bevertės info prikišai didelį kiekį.

   O dėl manęs - melagio, tai guglėje užsiprašyk "князь вандал" ir gal pajusi poreikį atsiprašyti?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Sau 2009 16:17 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
   Na va - tai paskaityk Statkutę, susirask internete (kad toks gudrus) ir ją nuginčyk (jei gali) . Bet negali - jei būtum galėjęs, tai seniai taip ir būtum padaręs. :img06:


   Ir ką aš pas Statkutę turiu nuginčyti? Gal vis tik įdėk kokį nors konkretų jos teiginį (tik cituok ją tiksliai, nieko neišraipydamas), nes visą knygą aš juk neimsiu "ginčyti". :img01:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Sau 2009 16:17 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
  Nebenoriu veltis, Žygeivi, į beprasmius ginčus. Vėl bevertės info prikišai didelį kiekį.

   O dėl manęs - melagio, tai guglėje užsiprašyk "князь вандал" ir gal pajusi poreikį atsiprašyti?


Paleidau:

князь вандал
http://www.google.lt/search?hl=lt&q=%D0 ... =&aq=f&oq=

   "Вандал - князь. Сказка о князе Вандале сохранилась только у Татищева, в Иоакимовской летописи.

    По сказанию этой последней, от Скифа, правнука Иафетова, произошло пять братьев-князей, из которых старший, Словен, основал в России город Славянск, в котором впоследствии княжил В., имевший сыновей Избора, Столпосвята и Владимира, женатого на Адвинде. От Владимира произошел Буривой, отец Гостомысла, изгнавшего из России варягов и построившего город Выборг; Рюрик был внуком ему и т. д."

См. Татищева I, 29 и д.

   "Князь Вандал — один из легендарных правителей Словенска, который обычно отождествляют с Новгородом.

    Этимология имени Вандал (от индоарийского «VAN» — Бог и русского «дал» — даровал) означает «дарованный Богами» или «дар Богов». Другие варианты произношения — Венд, Венед, прозвище — Новгородский. Сын князя Славена Старого, считающегося сыном Дажбога. Его жена Адвинда, родом «от варяг», их дети: Избор, Столпосвят, Владимир. Его братья — Волхов, Волховец, Рудоток[1][2][3]

   «И был князь Вандал, правил славянами, ходя всюду на север, восток и запад морем и землею, многие земли на побережье моря завоевав и народы себе покорив, возвратился во град Великий (Словенск)…

    После сего Вандал послал на запад подвластных своих князей и свойственников Гардорика и Гунигара с великими войсками славян, руси и чуди. И сии уйдя, многие земли завоевав, не возвратились.
 
    А Вандал разгневался на них, все земли их от моря до моря себе подчинил и сынам своим передал. Он имел три сына: Избора, Владимира и Столпосвята. Каждому из них построил по городу, и в их имена нарек, и всю землю им разделив, сам пребывал в Великом граде лета многие и в старости глубокой умер, а после себя Избору град Великий и братию его во власть передал».[1]

   «Он был во всем подобен отцу своему: мудрый законодатель и счастливый полководец. К нему присоединялися многие соседние с ним народы, для которых он на другом берегу реки Мутной построил крепкий город, назвал его Новым городом, а Кунигардию назвал Великим Словенском» [4]"

*************************************************************

  O kas toliau? Kur čia tavo minima Ispanija, apie kurią tu taip "tvirtai" parašei? :img06:


macepe rašė:
Jo nė kiek netrikdo ir tai, kad kunigaikščiai pasiųsti "laimės ieškoti" svetur, nebegrįžo (iš Ispanijos) ir jų žemes (nurodo, kur  tos žemės yra) Valdovas padalino saviškiams. Ir tai rašo rusai, ...


  Beje, akivaizdu, kad šiame vėlyvame legendas pasakojančiame "letopisiuje" (jei jis ne paties Tatiščevo sukurtas), yra pateikta "liaudiška" versija, paimta iš kažkokių kitų šaltinių, pasakojusių apie vandalų žygius, kurie iš tikro vyko 4-7 amžiuose, tai yra prieš 700-1000 metų iki to "letopisiaus" parašymo.

  Bet gal paaiškink, kam mums reikia remtis šiomis legendomis, jei yra išlikę tikri dokumentai, tiksliai ir smulkiai aprašantys tų pačių vandalų (tikrų, o ne kažkokio legendinio kunigaikščio Vandalo) veiklą?

  Pvz., pasiskaityk temą:

Vandalai
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=1966

  Štai čia jau tiksliai parašyta, kada vandalai įsiveržė į Ispaniją ir kaip vizigotai juos iš ten po kelių metų išstūmė.

  O Tatiščevo cituojamas "letopisius" (deja, iki mūsų dienų neišlikęs) yra vienos legendos, mažai ką bendro turinčios su realiais 5-6 amžiaus  įvykiais. Visiškai akivaizdu, kad paprasčiausiai bandoma pateikti "garbingą liaudišką etimologiją" apie slavų kilmę, įvairių Rusios miestų atsiradimą ir "šlovingą" jų valdovų praeitį.

  Beje, nei lietuviai, nei kitos baltų gentys, Tatiščevo pateiktose ištraukose neminimos.  

  Tarp kitko, Tatiščevo darbus ir jo cituojamą Joakimo "letopisių" aš čia - šioje temoje - jau esu nagrinėjęs (žiūrėk 2 puslapį, kur tu tvirtinai, kad rusų metraštyje minimi kažkokie "Milžinų žygiai" :img01:) - matyt, jau pamiršai. :img06:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Sau 2009 19:30 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   Žygeivi, ar tu apsimeti, ar ....... .

    Jau kelintą kartą nesugebi rasti to, ką turėtum. Kai tik netinka tavo (ir slavų) teorijom informacija, ji tampa legendom, išmislais, nesąmonėm. O tai kas tau tinka, nors tikrai kertasi su logika, viskas gerai. Kaip čia tau, Žygeivi, išeina. Gedgaudas melagis, išsigalvotojas, žodžiu, nedorėlis, bet kai jo teiginiai patvirtinami ir maskolių, tau vistiek netinka. Mus apkaltinai fanatizmu, vos ne davatkom tapom pagal tave, bet viskas, kas Gedgaudo patvirtinama ir tavo mylimiausių slavų, tau netinka ir viskas. Gal tavo ambicijos neatitinka amunicijos, o ne mūsų?

   Tiek prištampavai svetainę visokiausia rusiška info visai be atrankos. O ten tiek yra visko, kad net tenka pagalvoti, ar sveiko proto žmonės galėjo taip nusikliedėti. Juk ir pačiam turėtu būti aišku, kad mūsų istorikai tikrai silpni Sarmatijos ir Gardarikės žinovai. Tai gal galima pasinaudoti geresnių žinovų darbais. Bet ne, tau geriau tinka įsijungti į niekintojų chorą ir neigti akivaizdžiausius teiginius. Na, tai tavo pasirinkimas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Sau 2009 20:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
Juk ir pačiam turėtu būti aišku, kad mūsų istorikai tikrai silpni Sarmatijos ir Gardarikės žinovai. Tai gal galima pasinaudoti geresnių žinovų darbais. ...


   Macepe, jau ne kartą rašiau, kad imtum ir dėtum čia viską, ką randi - kad mes visi galėtume "pasinaudoti geresnių žinovų darbais".

   Tik, žinoma, dėk nuorodas savo šaltinių, tikslias citatas ir tekstų ištraukas (be savo paties "priedų" :img01: ).

  O dabar tu tik "moralizuoji" ir mane keiki, kai aš pateikiu tikslias citatas iš tavo minimų "šaltinių" ir parodau, jog ir vėl "nusišnekėjai" (pvz., ką tik parodžiau, jog tavo teiginiai apie Ispanijos paminėjimą slavų "lietopisiuose", švelniai kalbant, neatitinka tiesos).  :img06:


macepe rašė:
   Tiek prištampavai svetainę visokiausia rusiška info visai be atrankos. O ten tiek yra visko, kad net tenka pagalvoti, ar sveiko proto žmonės galėjo taip nusikliedėti.


   Macepe, juk tu neimsi neigti, kad aš pateikiau ir krūvą šaltinių senąją gotų, lotynų ir anglų kalbomis, bet tave šitie šaltiniai apskritai nesudomino - tu jų net nebandei komentuoti.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Sau 2009 20:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
   Žygeivi, juk tu pripažįsti, kad kažkada tautos kalbėjo jei jau ne viena kalba, tai bent labai panašiom. Įdomu, kaip tu paaiškintum genties pavadinimą VANDALAI. Ko gero vėl remsiesi slavų letopisiais ir rasi tau tinkamų paaiškinimų. Jei tikrai būtum atidžiai skaitęs Gedgaudo knygą, kur jis argumentuotai paaiškina daugelio genčių pavadinimus, tai gėdytumeis vartoti žydkrikščionių VANDUOLIAMS prikergtą paniekinamą vardą. Gal tu save ir laikai geresniu kalbų žinovų nei Gedgaudas, bet iš mūsų bendravimo patirties taip neatrodo.

    Labai įdomu būtu sužinoti tavo paaiškinimus dėl КРИВИЧИ, jie ką buvo kokie kreivi ar šleivi? Esi geras letopisių ir rusų kalbos žinovas, tai paaiškinimų tikiuosi sulaukti.

    Nors dėl Kijevo dievybės Pirogoščios, kuriai iki žemės lenkėsi "Igoris", pasprukęs nuo puolaučių, paaiškinimų iš rusų jau trečius metus negaliu niekaip išpešti. Naudojasi tavo mėgstamu metodu, kai neturi ką pasakyti tai arba nutyla, arba nusuka į velniai žino kokias lankas.

    Be jokios abejonės nesu specialistas (net esu ne specialistas), kuris gali ginčytis su išmanančiais reikalą specais. Bet tokis lygis, kai argumentai parenkami tik "tinkami" ir prasto "kvapo", net manęs neįtikina.

   Įdomu, ar tave pati tavo argumentai tikrai įtikina tavo pažiūrų teisingumu?


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 20 Sau 2009 21:28 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
   Žygeivi, juk tu pripažįsti, kad kažkada tautos kalbėjo jei jau ne viena kalba, tai bent labai panašiom. Įdomu, kaip tu paaiškintum genties pavadinimą VANDALAI. Ko gero vėl remsiesi slavų letopisiais ir rasi tau tinkamų paaiškinimų. Jei tikrai būtum atidžiai skaitęs Gedgaudo knygą, kur jis argumentuotai paaiškina daugelio genčių pavadinimus, tai gėdytumeis vartoti žydkrikščionių VANDUOLIAMS prikergtą paniekinamą vardą. Gal tu save ir laikai geresniu kalbų žinovų nei Gedgaudas, bet iš mūsų bendravimo patirties taip neatrodo.


   Senovinių genčių vardų etimologija aiškinama ne remiantis kokiais nors "letopisiais" ar metraščiais, o naudojant lyginamosios kalbotyros nustatytais atitinkamų kalbų kitimo dėsniais.

  Kokia yra pavadinimo "vandal " kilmė šiuo metu neaišku - hipotezių yra labai daug. Tame tarpe ir ta, kurią pateikė Gedgaudas - jog pavadinimas susijęs su baltų kalbų žodžiu, lietuviškai skambančiu kaip "vanduo".

  Beje, temoje apie gotus aš parašiau savo hipotezę, jog vadinamos rytų germanų kalbos - gotų, vandalų, burgundų - galėjo būti tarpinės tarp vakarų baltų (bei slavų) kalbų ir germanų kalbų.


macepe rašė:
   Labai įdomu būtu sužinoti tavo paaiškinimus dėl КРИВИЧИ, jie ką buvo kokie kreivi ar šleivi? Esi geras lietopisių ir rusų kalbos žinovas, tai paaiškinimų tikiuosi sulaukti.


  Slavų metraščiuose minimų krivičių pavadinimas yra išlikęs ir latvių kalboje kaip "Krievi", kuris dabar reiškia "rusai". Taip pat yra ir lietuviškas žodis - Krėva (baltarusių - Крэва).

  Tai rodo, jog ankstesnė forma buvo "krieviai" (lygiai taip pat iš Lietva atsirado slavų Litva), o dar anksčiau "kreiviai" (-ie- kilęs iš senovinio baltiško -ei-).

  Ne tik krivičiai, bet ir dregovičiai, radimičiai bei viatičiai yra senosios baltų gentys, kažkada gyvenusios Kreivos, Dreguvos, Rodeimės ir Ventos žemėse. Šios baltų gentys po slavų invazijos buvo palaipsniui suslavintos. Taip mano dauguma rimčiausių lingvistų, pvz. Z. Zinkevičius.

  Kreivos, Dreguvos, Rodeimės ir Ventos žemės bei gentys savo vardus greičiausiai gavo nuo ten tekėjusių upių tuometinių pavadinimų - kokios tai upės (tiksliau, kur tos upės yra) šiuo metu sunku pasakyti. Juk per praėjusius tūkstantmečius ir upių vardai keitėsi, ir senovinės gentys keliavo milžiniškais atstumais.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Sau 2009 03:31 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
   Dėl Statkutės. N kartų tau aiškinau čia atskirus jos teiginius, kurių visuma susiveda į vieną - gudai buvo mūsų protėvių tarpe. TO TU NENUGINČIJI IR PASIDUOK GERUOJU - NEŽINAI ATSAKYMO. :img06:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Sau 2009 11:44 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 04 Vas 2007 10:46
Pranešimai: 177
    Akivaizdu, Žygeivi, kad tavo logika šluba ant abiejų kojų. Mane apkaltinai melu ir išsigalvojimu dėl žodžių, kuriuos vis tik radai. Tai vietoj to, kad garbingai pasielgus ir atsiprašius, tu pasirinkai vėl nukrypti į šoną ir remtis Tatiščėvo komentarais. Bet komentarų tiems žodžiams yra ir daugiau, ir visai kitokių. Tiek to.

    Didysis kalbų žinove, ar girdėjai, kad Nemunas kažkada buvo vadinamas Kuroniu? Darosi visiškai akivaizdu, kad tu Gedgaudo neskaitei, o jei ir pavartei jo knygą, tai nieko nesupratai. Buvau tavo išjuoktas dėl Kijėvo ankstesnio pavadinimo Kaunogardis, bet ir pas Tatiščevą yra panašus pavadinimas. Gal nepastebėjai? Turi nuostabią savybę, "apginti" savo požiūrį supuvusiais argumentais. Man tai nepriimtina ir daugiau su tavimi istorinėm temom kalbų nebetęsiu.

   Galėtume pasikalbėti religinėm temom, kurios mane domina, tik bijau, kad tavo žinios vėl bus "istorikų" lygio ir iš to nieko doro neišeis.

   Radau gerų žmonių, kurie apsiėmė išversti į lietuvių kalbą Gedgaudo minimą straipsnį iš enciklopedijos apie Arijų religiją. Įvadas jau išverstas.
Ir vėl atrodo melagis bus ne Gedgaudas, o, kaip Maironis sakė, tie, kurie: "Apsaugok, Viešpatie, nuo ......., kurie raidžių bent kiek palaižę ...."


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Sau 2009 15:36 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27123
Miestas: Ignalina
macepe rašė:
    Akivaizdu, Žygeivi, kad tavo logika šluba ant abiejų kojų. Mane apkaltinai melu ir išsigalvojimu dėl žodžių, kuriuos vis tik radai. Tai vietoj to, kad garbingai pasielgus ir atsiprašius, tu pasirinkai vėl nukrypti į šoną ir remtis Tatiščėvo komentarais. Bet komentarų tiems žodžiams yra ir daugiau, ir visai kitokių. Tiek to.


  Tavo žiniai - Tatiščevas yra vienintelis, kuris mini matęs mūsų čia tiek kartų svarstytą kroniką. Jei atmeti Tatiščevą, tai iš viso nieko nebelieka, nes niekas daugiau tos kronikos nėra matęs ir skaitęs.


macepe rašė:
    Didysis kalbų žinove, ar girdėjai, kad Nemunas kažkada buvo vadinamas Kuroniu?


  Gal patikslintum, kas būtent Nemuną vadino Kuroniu? Nurodyk pirminį šaltinį ir autorių, o štai tada galėsime šiuo klausimu padiskutuoti. :img01:

  Šiaip jau senovės graikai ir romėnai Nemuną vadino Chronus, Kronus (iš čia jau viduramžiais atlasuose atsirado Curonus - siejant šį pavadinimą su kuršių etnonimu).

------------------------------------------------------------------------------------

  Pasižiūrėk šią svetainę:

DELFI Foto > Vartotojo albumas > Žemėlapiai su Sarmatia

http://foto.delfi.lt/album/9187/?view=blog

http://foto.delfi.lt/album/9187/?page=1
http://foto.delfi.lt/album/9187/?page=2
http://foto.delfi.lt/album/9187/?page=3
http://foto.delfi.lt/album/9187/?page=4
http://foto.delfi.lt/album/9187/?page=5
http://foto.delfi.lt/album/9187/?page=6

Du kartus greit spustelėjus kairiu pelės klavišu ant konkretaus žemėlapio jis padidėja iki originalaus dydžio, pvz.
http://foto.delfi.lt/show_original/199103/

  Tave tikrai sudomins. :img06:  

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 363 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007