Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 28 Bal 2024 22:09

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 90 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009 00:31 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Lietuvoje bręsta sąlygos antrajai konstitucinei monarchijai?


https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/319 ... onarchijai

2009.11.17 20:01

     Prieš 91 metus, 1918 m. lapkričio pradžioje, Lietuvos valstybės taryba atstūmė savo pačios išrinktą karalių Mindaugą II (hercogą Wilhelmą von Urachą), kuris iš Vokietijos Viurtembergo žemės jau vežė Lietuvos Karalystės konstitucijos projektą. Šiomis dienomis mūsų šalyje simboliškai lankosi tiesioginis Lietuvos sosto įpėdinis, Mindaugo II vaikaitis,  atsargos karininkas ir girininkas,  kunigaikštis Inigo von Urachas.


Paveikslėlis

Karaliaus Mindaugo II vaikaitis, buvęs karininkas, dabar svečiuojasi beveik savo tėvynėje. Nuotrauka iš Inigo von Uracho asmeninio albumo

    „Ūkininko patarėjo” duomenimis, Vilniuje,  Kaune jį  pasitinka ne tik monarchistai ir Bajorų karališkosios sąjungos nariai, bet ir aukšti politikai – ar tai reiškia, kad jau ir Lietuvos valstybininkai, išbandę parlamentinės, prezidentinės bei  mišrios respublikos valdymo būdus ir jais nusivylę, pasiilgo „tvirtos rankos”, tačiau ne vietinės, korumpuotos, parsidavusios Rytams, o aristokratiškos, karališkos, nepriklausomos?

Ryžtingas karališkų dinastijų palikuonis


     Visuomeninės organizacijos „Lietuvos karalystės rūmai” senato maršalas Stanislovas Švedarauskas „Ūkininko patarėjui” papasakojo praėjusią savaitę  iki išnaktų kalbėjęsis su kunigaikščiu Inigo von Urachu. „Ir iki tol bendravau su kunigaikščiu - susirašinėjome įprastiniais laiškais, elektroninio pašto žinutėmis. Bet pokalbis akis į akį visai kas kita. Pajutau, kad tai ryžtingas žmogus, žinantis, ko siekia. Beje, paaiškėjo, kad giminystės ryšiai jį sieja ne tik su Gediminaičiais, bet ir su kitomis Lietuvos karališkomis, bajoriškomis dinastijomis – Jogailaičiais, Radvilomis“, - 47 metų kunigaikštį apibūdino S.Švedarauskas.

Nori įleisti šaknis Lietuvoje


     Mindaugo II vaikaitis taip pat susitiko su Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos (LBKS) vadu Kauno miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos biuro vedėju („ceremonmeisteriu“) Kęstučiu Ignatavičiumi. Kunigaikštis Inigo von Urachas jau seniai pasiprašė priimamas į LBKS, siekė tapti organizacijos nariu.

Praktikuojantis katalikas


     Pasak „Lietuvos karalystės rūmų“ senato maršalo S.Švedarausko, Mindaugo II vaikaitis  lapkričio 17 d. turėtų susitikti su Seimo valdančiosios koalicijos frakcijų nariais. Labiausiai jo laukia Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcija. Kunigaikštis – praktikuojantis katalikas, trijų vaikų tėvas. Inigo von Uracho šeimos pilis (schloss Lichtenstein) stovi Vokietijos Badeno Viurtembergo žemėje, o giminei priklausančios medienos perdirbimo įmonės kontora įsikūrusi Bavarijos žemės Nyderaichbacho gyvenvietėje.  

Karalius neturi būti žaislinis


    „Ūkininko patarėjui“ kunigaikštis yra sakęs, kad sutiktų pakartoti tai, ką padarė jo protėvis, gavęs Lietuvos Tarybos kvietimą. Kunigaikščio nuomone, geriausia, kai valstybės santvarka yra dualistinė konstitucinė monarchija (karalius gali vetuoti parlamento sprendimus), o ne parlamentinės monarchijos kaip Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Olandijoje, Belgijoje, Danijoje, Norvegijoje, Ispanijoje. Tose šalyse monarchas neturi jokių praktiškų valdžios įgaliojimų, išskyrus teisę suteikti malonę kaliniams.  

Reikia netradicinio sprendimo valstybei gelbėti


     Lietuvos politikai anksčiau buvo gana abejingi svarstymams, ar reikia kraštui karaliaus. Bet sunkmetis ir vis grėsmingesnė  valstybės geopolitinė padėtis verčia valdančiuosius prisiminti tuos pačius būdus šaliai gelbėti, kokių 1918 m. griebėsi Valstybės Taryba, pasauliui delsiant pripažinti Lietuvą. Tuomet pretendentu į sostą pasirinktas iš Vokietijos kilęs didikas Wilhelmas von Urachas. Tikėtasi, kad toks manevras apsaugos šalį nuo pavojaus visiems laikams atitekti Vokietijai arba, vokiečiams pralaimėjus Pirmąjį pasaulinį karą, vėl pakliūti į Rusijos nagus. Šiandien Lietuvos popieriai irgi prasti - užuot tapusi mūsų politinio elito nuolat sapnuojamu pelningu prekybos tiltu tarp Rytų ir Vakarų, ji netrukus gali virsti teritorija Vokietijos ir Rusijos povandeninio dujotiekio statybos nuodingoms atliekoms suversti. Todėl reikia netradicinių sprendimų šalies nepriklausomybei apsaugoti, o ne „stiprios srovės nešamo dvesiančio šuns traukulių“, kaip pastaraisiais metais dažniausiai apibūdinama Lietuvos užsienio politika.  

Arnoldas Aleksandravičius

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

Susijęs tekstas: Mindaugo III nereikia, kadangi yra Benediktas XVI

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/319753/3

Nurchaci autoriui
2009-11-17 21:13:58


   Arnoldai, iki šiol viską varei gerai, tik gerai.

   Bet dabar atsiranda klausimų.

   Labai jau tas tavo Mindaugo II vaikaitis primena prieš keturis metus "valstybininkų" Lietuvon atitarabarintą "gediminaitį" Paolo Sanguszko.

   Tipiška FSB provokacija.

   Na, žiūrėk.

Juodvarnio Šešėlis
2009-11-18 02:38:06


    jei jau taip prireikė užsieniečių "šalies nepriklausomybei gelbėti", tai gal geriau tiesiog įsteikime Laikinąjį Šalies Vadybos Komitetą, kuriam dirbti nusamdytume keliolika estų, kurie atliktų valdžios liustraciją, dekomunizaciją, dekorupciją, dekagėbizaciją, devalstybinkizaciją ir pamokintų kaip reikia kaupti rezervą, kai būna ūkio augimo periodai?

zhaltys
2009-11-18 04:45:43


     Estai patys be suomių nebūtų susitvarkę, o Estijos skolos lenkia net Lietuvą.

     Gal šitas Karalius ir nėra mums labai tinkamas, labai jau nutolęs nuo tos Lietuvos Karalystės, bet juk Gediminaičių palikuonis. Va galėtumėm buti kaip kokia Nyderlandų Karalystė. Tik tas mūsų karalius būtų toks del vaizdo. Gi Grybauskaite visi labiau pasitikim :)

     Tada palaukiam kol bankrutuos Latvija, aneksuojam ją, įvedam autoritaristinį valdymą ir pasiskelbiam Jungtine Baltų Karalyste. Butu fainai, bet tiek šis straipsnis, tiek mano komentaras sapnų lygio.. :)

Juodvarnio Šešėlis
2009-11-18 04:50:09


>zhaltys
2009-11-18 04:45:43
"o Estijos skolos lenkia net Lietuvą"

   gal nereikia tokių melagysčių. kokius kvailius čia nori apgauti su tokiais paistalais?

   Estijos skola yra apie 5 proc. BVP ir yra pati mažiausia visoje ES.

beje,
2009-11-18 11:37:41


    kodėl būtent "valstybininkas" Lopata taip rūpinasi mūsų monarchija?

    nejau "valstybininkai" ieško dar vieno politinio artisto, kuriuo būtų taip lengva manipuliuoti kaip Adamkumi?

    Nes jis dar mažiau pažįsta šalį ir nemoka lietuvių kalbos? Ieško kuom pakeisti Grybauskaitę? Neišdegs.

Žygeivis
2009-11-18 17:42:30


    Jei ir toliau taip smuks ekonomika ir tęsis Valstybės ir Tautos turto išvogimas, tai tikrai prireiks kokio karaliaus - lietuviškai Valdono: Lietuvių Tautos Valstybės Valdono !!!

    Jį pašventinti galėtų ir mūsiškis Krivių Krivis kartu su Didžiąja Ragana (ar kaip ji ten vadinasi).

    Bet nykių vokietukų Lietuvių Tautai tai jau tikrai nereikia - negi nerasime Lietuvoje normalaus, tvirto charakterio ir ne kokio pederasto-tolerasto, kunigaikščių kilmės vyro, kuris ryžtingai įvestų Lietuvių Valstybėje tvarką?

krikščionis
2009-11-18 18:18:16


    šiaip jau krikščionybė teigia, kad kiekvienas žmogus turi teisę ir gali būti turtingu, nes tam, kad išvystytų jam Dievo duotus talentus, jis turi turėti tam tikras sąlygas. Gyvenimo objektas yra vystymasis ir todėl kiekvieno žmogaus vystymasis negali būti stabdomas.

    Paprastai per gyvenimą mus sumia trys pagrindiniai motyvai: gyvenam dėl kūno, gyvenam dėl proto ir gyvenam dėl sielos. Tai yra ir kaip laipsniškas šventėjimo kelias, bet visi trys poreikiai turi būti patenkinti.

    Žmogus, kuris negali dalintis, neturi ką duoti, negali išreikšti savo meilės, negali užpildyti savo vietos visuomenėje kaip tėvas, pilietis ar šiaip žmogiška būtybė. Todėl labai svarbu būti pakankamai turtingu.

Žygeivis - krikščioniui
2009-11-18 18:25:56


    Būti turtingu ar bent jau pasiturinčiu visų pirma būtina tam, kad būtum nepriklausomas žmogus - ir nuo įvairaus rango valdininkų, ir nuo darbdavių.

    Nes tik toks žmogus gali ramiai atsisakyti vykdyti neteisėtą įsakymą ir nebalsuoti už skalbimo miltelius ar makaronų pakelį.

Kalašnikovo Tiesa
2009-11-18 21:27:27


     Mūsų nelaimė - A.Baranausko, J.Maironio ir V.Kudirkos lyrikos suformuotas Lietuvos įvaizdis. Apie didvyrius protėvius, pusę Rytų Europos po kojom. Ir apie gerus okupantus lietuvius ir blogus okupantus rusus. O atsibudom trijų milijonų šalelėje ir realiam gyvenime nelabai ir kuo didžiuotis turim. Visai kaip rusai - jie buvo imperija, mes buvom imperija, jie laimėjo daug mūšių, mes irgi šiek tiek, mes juos kartu su lenkais valdėm 200 metų, jie mus 400. O dabar pasirodo už senus nuopelnus niekas sočiai nemaitina.

    Viduramžiams skirtuose Vakaruos leistuose vadovėliuose Lietuvos nerasta. 500 metų kažkur klaidžiojom kol Europa karais ir vestuvėmis kūrė bendrus namus.

    Todėl dabar svarbiausia surast save. Savąjį, lietuvio identitetą. Nes kai aukštus mokslus baigę vyrai skina pamidorus kažkur Ispanijoj - kažkas ne taip su mūsų valstybe. Mes galbūt jau prarasta karta. Tai bent savo vaikams įdiekime meilę Lietuvai. Ir supratimą, kad ją išsaugoti galim tik surėmę pečius. Kaip Baltijos kely...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 19 Lap 2009 00:43 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Mindaugo III nereikia, kadangi yra Benediktas XVI


https://www.tv3.lt/naujiena/projektai/3 ... diktas-xvi
http://www.balsas.lt/naujiena/319908

Arūnas Brazauskas
2009.11.18 14:02

     Vakar pasistengiau, kad Arnoldo Aleksandravičiaus straipsnis apie Mindaugo II vaikaičio apsilankymą Vilniuje („Ūkininko patarėjas“)  būtų įdėtas į balsas.lt. Tekstas pateko į skaitomiausių dešimtuką.

Paveikslėlis

Inigo von Urach (centre)

     Apie Mindaugo II „epochą“, trukusią vos kelis mėnesius, esu rašęs šiame bloge:

1918-ji: Ordnung kaputt
http://www.balsas.lt/naujiena/238449

Belaukiant Dovydo ir Gedimino ainio
http://www.balsas.lt/naujiena/295864

Reichas - tai taika


    Tų laikų istorija kelia bent du klausimus. Pirmasis: kaip būtų atrodžiusi Vidurio Europos erdvė, jeigu būtų laimėję vokiečiai ir austrai? Antrasis: ar tvari būtų buvus Lietuvos monarchija?

    Vokiečiams ir austrams nereikėjo stiprių satelitų, visų pirma, stiprios Lenkijos, apie kurios sostą svajojo viena Habsburgų šaka, ugdžiusi ir būsimą Ukrainos karalių.  Etniniu pagrindu atkurta Lenkija būtų atrodžiusi ne kažin kaip – kaip tik tokia, kokios reikia.  

http://www.balsas.lt/11/18/bev%C3%B6lke ... m_1918.jpg

Paveikslėlis

    Tačiau tas „ne kažin koks“ pavidalas nelabai naudingas Lietuvai ir Gudijai, kadangi tarp jų įsirėžęs lenkiškas „liežuvis“. Nenustebčiau, jeigu Berlynas būtų mastęs „pagal Pilsudskį“, kuris svajojo atkurti trinarę LDK, sudarytą iš lietuviškos „kowienskos“ Lietuvos http://pl.wikipedia.org/wiki/Litwa_kowie%C5%84ska , lenkiškos Vidurio Lietuvos (Wileńszczyzna) ir gudiškos Rytų Lietuvos.

    Berlynui vis tiek būtų tekę imtis arbitro vaidmens Lietuvos, Lenkijos ir Gudijos ginče dėl Vilniaus. Lietuvos karalystės (LK) kaip trijų dalių federacijos sukūrimas/atkūrimas būtų slopinęs nacionalinius vaidus, ir, kita vertus, teikęs LK prigimtinio silpnumo, naudingo vokiečiams. Tuo pat metu LK būtų buvusi atsvara Lenkijai. LK vidaus sąranga (trys Lietuvos – Kaunija, Vilnija ir visa Gudija) gal kada nors  būtų supanašėjusi su dabartinės Belgijos „konstrukcija“ (dvi žemės – Flandrija, Valonija ir "laisvasis miestas" Briuselis). Supanašėjusi ir... subyrėjusi.

    Neturiu žinių, kokios sienos buvo numatytos Lietuvai, pakvietus karaliumi Mindaugą II http://en.wikipedia.org/wiki/Mindaugas_II_of_Lithuania – Wilhelmą von Urachą.

http://www.balsas.lt/11/18/mindaugasii.jpg

Paveikslėlis

Mindaugas II

    Užtat visiems žinoma, kad Gudijos Liaudies Respublika http://lt.wikipedia.org/wiki/Baltarusij ... Respublika , kurios 90-metį pernai paminėjo ir mūsų Seimas, pretendavo į Vilnių. Taigi – arba Berlyno arbitražas, arba Lietuvos ir Gudijos karas.

http://www.balsas.lt/11/18/1_bnr_%28rut ... p_1918.jpg

Paveikslėlis

Žemėlapyje Vilnius prijungtas prie Gudijos Liaudies Respublikos

Antanas I


    Vienas korespondentas man neseniai priminė tokį Lietuvos istorijos epizodą http://m.mokslai.lt/referatai/referatas ... apis2.html

    1931 m. kovo mėnesį A.Voldemaras rašė: „Jau 1928 m. Buvo išleista atsišaukimų, kad kariuomenė paskelbtų Smetoną Lietuvos karaliumi. Aš liepiau visus atšaukimus sunaikinti, išbarti jų autorius, o Smetonai išaiškinau, kad tokio žygio pasėka būtų vien tarptautiniais sumetimais, kad jis nebūtų nei Lietuvos karalius, nei liktų prezidentu. Jis sutiko su mano argumentais. Galimas dalykas, kad dabar norima pakartoti senas manevras. Tik ne „tautininkai“ paskelbtų Smetoną amžinu prezidentu, o jis pats turėtų tai padaryti“.

    Antanas I įsiviešpatavo, nors ir be karaliaus vainiko. Peno apmąstymams, ar Lietuva buvo pavyzdinė policinė valstybė, teikia kad ir Vidmanto Valiušaičio straipsnių ciklas http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=25203907

Kam karalius, jeigu yra popiežius?


    Vargu, ar užsienietis, stebintis mūsų viešosios erdvės ritualus, padarytų išvadą, kad Lietuva yra labai demokratiška ar pasaulietiška. Garbinama feodalinė praeitis, aukšti dvasininkai kviečiami pasisakyti Seime lyg būtų valstybės pareigūnai. Kita vertus, aukšti pareigūnai priima Sakramentus http://www.balsas.lt/naujiena/314981 , tarsi tai būtų ne privatus reikalas, o viešų ceremonijų dalis.

    Tačiau toks įspūdis apgaulingas. Pabandžius Lietuvoje kokiu nors pavidalu atkurti autoritarinę santvarką, nemaža visuomenės dalis pasipriešintų.

    Parodomoji daugumos piliečių katalikybė irgi apgaulinga. Anaiptol ne visi balsuoja už „krikščioniškoms vertybėms“ atstovaujančias politines jėgas. Nors įstatymų lygmeniu kai kas bando įtvirtinti moralinį fundamentalizmą, Lietuva nepasižymi nei menka korupcija, nei mažu nusikalstamumu, negali girtis socialiniu solidarumu, dideliais labdaros mastais. Savižudybių rodiklis Lietuvoje didelis, nors Bažnyčia draudžia žudytis.

    Svarstantiems apie monarchijos atkūrimą Lietuvoje siūlau prisiminti, kad Katalikų bažnyčia tvarkoma kaip absoliutinė monarchija. Bažnyčios nariai monarchą jau turi – tai popiežius Benediktas XVI. Jis neplėšia nuo jų mokesčių (galima ir nieko neduoti, jeigu ne gėda), tiktai prašo bent kartą per metus priimti Švč. Komuniją ir laikytis Dievo įsakymų: nevogti, nemeluoti, nežudyti ir t. t. Šių priesakų laikymasis mokesčių mokėtojams kainuotų daug mažiau nei monarchijos atkūrimas. O ir valstybei naudos atneštų. Tai gal reikėtų pradėti nuo smulkmenos – paisyti Dekalogo?

Balsas.lt

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/319908

Žygeivis
2009-11-18 23:08:13


    Mūsų situacija dabar būtų visai kita, jei Voldemaras (o ir kiti tuometiniai Lietuvos politikai) būtų žymiai anksčiau suvokę, kad realiame pasaulyje viską lemia reali karinė galia, o ne įvairios deklaracijos bei sutartys.

    Deja, jei Pilsudskis savo legionus sukūrė jau 1916 m., tai Voldemaras dar ir 1918 m. tvirtino, kad Lietuvai armijos nereikia (panašiai kaip rašinėja kai kas ir šiandien - o juk geopolitinė situacija kinta ir gana greit).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Sau 2010 18:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
   Paskutiniu metu, po seno monarchistų judėjimo Austrijoje labai sustiprėjo Vokietijos karalystės atkūrimo idėjos - norima iškelti karaliumi princą Georg Frierdrich von Preussen.

   Jie puikiai žino Inigo von Urach, kurį laiko rimtu Lietuvos karaliumi ateityje.

   Pasikeitė ir pažiūra į Lietuvą - laiko civilizuotesne-kultūringesne valstybe, ypač nacionalmonarchistai.....

   Galimas ES subyrėjimas, pradedant gal būt Graikija, Italija, į karalystes.

  .J.PR. LIETUVA PIRMIAUSIAI.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Sau 2010 19:01 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Man tai iš dalies tavęs gaila, Juozai. Nejau tu būdamas išsilavinęs žmogus, tikrai tiki, kad atsikurs karalystės? :smile7: Gi tai visiškas absurdas, kurio tikrai nebus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2010 14:26 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Man tai iš dalies tavęs gaila, Juozai. Nejau tu būdamas išsilavinęs žmogus, tikrai tiki, kad atsikurs karalystės? :smile7: Gi tai visiškas absurdas, kurio tikrai nebus.


   Niekada nesakyk "niekada". :img01:

   P.S. Pvz., Ispanija.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Sau 2010 19:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Pirmiausia, tai Ispanijoje 1975 metais tai įvyko. O antra, ten būtent taip susiklostė padėtis ir ne vienas faktorius taip lėmė.

Aš nesakau, kad 0%, jog taip bus. Niekad negali žinot, kas įvyks, bet šiuo atveju tikimybė tokia maža, kad kaip ten matematikai sako? "Praktiškai lygi 0" ar kaip... :img01:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 26 Sau 2010 14:59 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Pirmiausia, tai Ispanijoje 1975 metais tai įvyko. O antra, ten būtent taip susiklostė padėtis ir ne vienas faktorius taip lėmė.

Aš nesakau, kad 0%, jog taip bus. Niekad negali žinot, kas įvyks, bet šiuo atveju tikimybė tokia maža, kad kaip ten matematikai sako? "Praktiškai lygi 0" ar kaip... :img01:


  Panagrinėk, kokia buvo situacija Ispanijoje tuo metu, ir tada suprasi priežastis, kodėl buvo atkurta monarchija, o dauguma gyventojų tam pritarė.

  Aš pastebiu, kad dabar Lietuvoje ekonominė ir politinė situacija labai panaši į tą, kokia buvo Ispanijoje 1975 m. Taigi, ir visuomenės reakcija gali būti panaši.


  Absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų jau visiškai nusivylė parlamentinės demokratijos modeliu. Akivaizdu, kad jis Lietuvoje - bent jau kol kas - visiškai neveikia. Čia panašiai, kaip Liberijoje Afrikoje buvo bandyta įdiegti JAV Konstituciją ir įstatymus. Deja, paaiškėjo kad atvežti buvę vergai ir jų palikuonys demokratiją "suvokia savaip". :smile7:

  Kaip tik todėl mus valdančių "lėlininkų" buvo parinkta diktatūriškai atrodanti ir netgi veikianti prezidentė - nes tautai būtent tai patinka. :img06:

  Po kiek laiko paaiškės, kad ir šis "Prezidentinis modelis" nieko gero eiliniams žmonėms neatnešė, o jų gyvenimas tik dar pablogėjo.

  Tauta vis dar laukia tikro "gelbėtojo" - "mesijo", nes "Prezidente su kiaušiniais" greit nusivils...

  Štai todėl ir vėl "atgimė" Vagnorius, o Uspaskichas su Prunskiene taip pat vėl sujudo. Vis tik nelabai tikiu, kad žmonės dar kartą užlips ant tų pačių "grėblio dantų". Taigi, "lėlininkams" teks ieškoti naujų "grėblio dantų", nes "grėblys" juk tas pats... :smile7:

  Štai tada - beveik tuo neabejoju - išsipildys Juozo Prasausko "rožinė" svajonė, ir Lietuva vėl taps karalyste. :img01:

  Ar tai duos ką nors gero, labai abejoju. Bet tam tikrą laiką nuramins žmonių mases ir suteiks jiems vilties, jog gyvenimas pagerės.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 14 Vas 2010 02:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Lie 2009 22:49
Pranešimai: 111
Miestas: KAUNAS
Tikimybė - Lietuvos kaip karalystės tęstinumas


   Palaikau  mintį - Lietuva ateity gali tapti karalyste, nes tikimybė yra ir pagrindžiama.

   Juk žinomas nepaneigiamas faktas - argumentas, kad dar 1918 m. liepos mėnesį kunigaikštį W. von Urachą Lietuvos Taryba kvietė užimti Lietuvos karaliaus sostą.

   Šis kunigaikštis sutiko vadintis Mindaugu II, sutiko ir su kitomis Lietuvos Tarybos iškeltomis sąlygomis, popiežius Benediktas XV palaimino šį žingsnį (toks raštas iki šiol saugomas giminės Lichtenšteino pilyje), bet tų pačių metų lapkričio mėn. Lietuvos Taryba savo kvietimą atšaukė, bet nepanaikino...

   Visuose Europos kilmingųjų registruose faktas, kad hercogas von W. Urachas buvo kviestas tapti Lietuvos karaliumi, skrupulingai saugomas.

Vadinasi, atkurti Lietuvos karalystę, remiantis istorijos faktais, galima...
Reikia  tik teisinio pagrindo...

   Juk Lietuvos Laisvė ir Nepriklausomybė irgi buvo atkurta remiantis istoriniais faktais ir teisiniu pagrindu, nors kaip žinoma daugelis tuo irgi tada netikėjo, kad taip galima, bet įvyko...

   Manau, Lietuvoje pakils nacionalinis monarchistinis judėjimas ir bus atkurtas Lietuvos karalystės istoriškas bei teisinis tęstinumas...

_________________
Lietuva, tegu visi keliai tau būna tiesūs,
O žmonės, čia gyvenantys, vieningi ir dori...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2010 04:40 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Žygeivis rašė:
ir Lietuva vėl taps karalyste  
Kada rinkimai? Visi į karalius! :img01:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2010 14:46 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
Žygeivis rašė:
ir Lietuva vėl taps karalyste  


   Kada rinkimai? Visi į karalius! :img01:


   Visi tikrai netiks, o karalių rinkimais (bent jau visuotiniais) nerenka. :img01:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2010 20:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Žygeivis rašė:
   Visi tikrai netiks, o karalių rinkimais (bent jau visuotiniais) nerenka.
Mat kaip...Tada kas skirs ir kiek duoti? :img01:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 14 Vas 2010 20:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
tikras lietuvis rašė:
Žygeivis rašė:
   Visi tikrai netiks, o karalių rinkimais (bent jau visuotiniais) nerenka.
Mat kaip...Tada kas skirs ir kiek duoti? :img01:


  Pasakysiu atvirai - kol kas nesugalvojau. Bet šį klausimą nagrinėju...  :smile25:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Kas skirs karalių?
StandartinėParašytas: 03 Lie 2010 15:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 11 Rgs 2009 12:07
Pranešimai: 388
Miestas: Kaunas
Kaip žinome iš istorijos, karalius - tai katalikų dievo vietininko Žemėje popiežiaus laiminamasis bei karunuojamasis asmuo.
  Lietuvoje jis gali būti ir ne lietuvis, kaip ir mūsų laikais Vatikanu Lietuvoje yra skiriami sosto vietininkai-kardinolai bei nuncijai.
  Karalius karūnavo ir tebekarūnuoja tiktai katalikiškieji popiežiai.  
  Būtent šiai tvarkai tūkstantį metų ir priešinosi mūsų protėviai.
  Būtent todėl ir buvo tautos nužudytas lietuvių pirmasis ir vienintelis karalius Mindaugas, kad tai kirtosi su mūsų protėvių valia.  
  Būtent todėl iki Lietuvos "nedavažiavo" ir popiežiaus karūna skirta Vytautui.
  Mūsų protėviai kiek galėdami priešinosi naujiems dievams, naujajam tikėjimui ir naujajai tvarkai.
  Būtent todėl ir buvo mūsuose sunaikintos ne tiktai visos protėvių šventyklos, bet ir  anų laikų apeigas, ir mūsų praeitį bei mūsų turtingiausiąją kultūrą ir praeitį menantis ruonų (runų) raštas.
  Būtent už šį tūkstantmetį priešinimasį naująjam tikėjimui, Jogaila bei jo bendrininkai, su žeme sulygino ir mūsų protėvių kultūrą, ir pačius protėvius.
  Būtent todėl mes praradome istorinę atmintį!
  Ir štai vėl norime savo šalyje tai, kam ilgą laiko tarpą priešinosi ir dėl ko žuvo milijonai mūsų protėvių.
  Mūsų laimei dabartinės bažnyčios visas apeigas bei tradicijas perėmė būtent iš mūsų protėvių. Tai, suprantama,  laikoma gilioje paslaptyje.  
  Šventyklos katalikiškiems dievams yra analogiškos mūsų protėvių baltų dievams skirtoms šventykloms!
  Ant visų mūsų laikų šventyklų puikuojasi mūsų protėvių-baltų kryžius, simbolizuojantis keturius Pasaulio kraštus!
  Net vyskupų karūna vadinama mūsų protėvių seniausiojo dievo Mitros vardu.
  Skirtumu galime laikyti nebent tiktai skeptro-lazdos laikymą: mūsų protėvių kriviai savo krivulę laikydavo už galo, kad kabliu galėtų už sprando į šventyklą atitempti netikintįjį. Mūsų laikais lazda vyskupams skirta nebent pasiremti, arba tiktai garbės daiktu.
  Tad grąžinkime į bažnyčias baltų Saulės deivę Mariją ir melskimės tiktai jai ir jos sūnui Kristui!
  Taip bus išsaugotas ir mūsų protėvių kultūros tęstinumas, ir taktas!

_________________
Esu išspausdinęs knygas "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis".
rzubinas@gmail.com, arba tel. 8 37 774675.
Su pagarba Romualdas Zubinas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 18 Bir 2011 22:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
     MES 1990 m. ATSTATĖME NE TĄ VALSTYBĘ - REIKĖJO ATKURTI LIETUVOS KARALYSTĘ.

      VISIŠKAI TIKSLU YRA TAI, KAD 1918 m. LIETUVOS TARYBOS AKTAS MUMS RODOMAS NE TAS VARIANTAS, NES IKI 1922 m. BUVO KONSTITUCIJA KAIP KARALYSTĖS, TĄ TVIRTINA NET LENKIŠKA VIKIPEDIJA, KURI TIKRAI NĖRA SUINTERESUOTA MŪSŲ GARBE, O LIETUVIŠKA VIKIPEDIJA KALBA TIK APIE DEMOKRATINĘ VALSTYBĘ.

      TAD VIS TIK KELI VARIANTAI BUVO LIETUVOS TARYBOS AKTŲ?

      KOKIU PAGRINDU KVIETĖ von URACH LIETUVOS KARALIUMI IR JIS ĖJO PAREIGAS NETGI 100 DIENŲ?

      PER TĄ LAIKĄ UŽMEGZTI SANTYKIAI KAIP SU LIETUVOS KARALYSTE.

      LENKIŠKOJE VIKIPEDIJOJE AIŠKIAI PASAKYTA, KAD ATKURTA NEPRIKLAUSOMA VALSTYBĖ IR LIETUVOS KARALYSTĖ.

     TAD KIEK BUVO AKTO VARIANTŲ?

     ŠIUO METU TURIME EITI TIK LIETUVOS KARALYSTĖS ATSTATYMO KELIU.

J.v PR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 18 Bir 2011 22:42 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Ar čia jau ne ketvirta tema, kurioje raginate atkurti karalystę? :img01:

Tai ko laukiate? Imkite ir atkurkite!


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Bir 2011 21:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
    O va aš manau, kad visus "aristokratus" ar į tokius pretenduojančius avansu reikia giljotinuoti. Visos nelaimės per parazitus. Liūtams sarginių šunų nereikia, jų reikia avinams.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 21 Bir 2011 22:25 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Katastrofijus rašė:
    O va aš manau, kad visus "aristokratus" ar į tokius pretenduojančius avansu reikia giljotinuoti. Visos nelaimės per parazitus. Liūtams sarginių šunų nereikia, jų reikia avinams.


   1. Kur tu matai tuos liūtus? :img01:

   2. Aristokratas aristokratui nelygus. Visus "pod odnu griebionku" kišti yra kvaila.

   Reikia kiekvieną vertinti individualiai ir mąstyti, kam jis galėtų būti naudingas. :smile66:

  P.S. Lietuvoje aristokratais galima vadinti tik tikrus didikus ("dokumentuotus"). Tik kad tų aristokratų Lietuvoje, kiek žinau, labai jau mažai belikę. Turiu omenyje tikrų didikų palikuonis (aiškiai skirk bajorus (tai yra eilinius karius) nuo didikų, kurie kilę iš įvairių kunigaikščių ar karalių....).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Bir 2011 18:00 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
     O kur matote aristokratus ir kilminguosius?

      Gal Tapkinis, Briuselio Wišta, Bubilius, Urniežius-Vilgaudas, Nekaltasis Paksas, prasiskolinusių lochiškų firmelkų vadovų-elitikas iš "Žmonės" ar "Stiliaus" žurnalo ar kokios nors partijėlės členas? Vos sukrapštantis bapkių komunalinėms paslaugoms ir važinėjantis lochovozais, bet su pretenzijomis valdyti kitus.

      Niekas manęs nevaldo ir niekas nevaldys. Jei biudžetnikai gyvena pagal supratimą, tai ir žmonės turi gyventi pagal supratimą. Na taip, yra institucijų, kurių funkcijos reikalingos tarnauti visuomenei. Bet ne visuomenei valdyti. Ir tokių institucijų darbuotojus visuomenė turi išlaikyti.

      Išlaikyti - tai nereiškia krauti jiems turtus ar padėti kolaborantams bei šūdlenkijos atstovų kolegoms tarnauti priešų interesams. Visi lygūs, o laipsniai turi būti tik pareigybiniai.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 22 Bir 2011 18:32 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Katastrofijus rašė:
     O kur matote aristokratus ir kilminguosius?


     Tiesą sakant - nematau. :smile7:

     Vieni nutautėjo galutinai ir gyvena tolimuose užsieniuose, kitus sovietai "ištrūčijo"...

     Nebent Lietuvos karališkoji bajorų sąjunga žino tokius? :img01:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 23 Bir 2011 23:35 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
     GAVAU LAIŠKĄ, KAD MES KLYSTAME, NES ,,DE JURE,, TEISES Į LIETUVOS KARALIAUS SOSTĄ ŠIUO METU TURI HERZOG WILHELM-ALBERT VON URACH GRAF VON WUERTENBERG ARBA JO SŪNŲS, NES INIGO VON URACH DĖL VEDYBŲ PAKRITO RANGU, O KADANGI TAI YRA ŠEIMOS REIKALAS - TURIME VISUS INFORMUOTI, KAD DABAR TEISĖ Į SOSTĄ ATITEKO HERZOG WILHELM-ALBERT VON URACH, KURIS ŠIĄ TEISĘ PAVELDĖJO IŠ TĖVO FUERST KARL-ANZELM VON URACH.

      TAI SVARBI INFORMACIJA IR GAL 30 DIENŲ PALIKIME IR POKALBIŲ SKYRIUJE.

J.V PR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 00:01 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
     Manau, kad apie šį faktą reikia informuoti, gal būt ir per LTC kuo plačiau ir kad parašytų koks leidinys.

      Tas rodo, kad yra rimtai stebimi mūsų Lietuvos Karalystės atkūrimas ir net visoje Europos Sąjungoje ir Monarchistinių organizacijų tarpe - nes išėjimą iš Europos sąjungos, po jos triukšmingo griuvimo, visi mato tik monarchijų atkūrime.

      1917 12 29 Vokietijos kancleris Grafas Herlingas Reichstage praneša apie Lietuvos Tarybos paskelbtą Lietuvos Valstybės atkūrimą ir pasako, kad VILNIUS bus atkurtos LIETUVOS KARALYSTĖS sostinė.

      1918 m TILŽĖS AKTU PRŪSIJA pareiškia apie prisijungimą prie atsikūrusios LIETUVOS Valstybės, bet A.Smetona gauna 100 milijonų reichsmarkių ir apie įvedimą PRŪSIJOJE LIETUVOS valdžios administravimą ,,UŽMIRŠTA,,.

      Tad A.Smetona mažiausiai tris kartus išduoda LIETUVĄ, neprijungia Prūsijos, o prieš WWII į kariuomenės vadovybę paskyrė karininkus, kurie NESIPRIEŠINTŲ. Kokios valstybės agentas buvo A.Smetona?

J.v PR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 00:10 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Nebeatkursim, Juozai.
Mūsų karaliai buvo lietuviai - kitokių ir nepakęstume.
O jei savų nėra, tai kitokių ir nereikia.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 00:18 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
     Man šie reakciniai-monarchistiniai kliedesiai, sakykime, mažų mažiausiai sukėlė cinišką juoką.

      Tam tikru aspektu tai taip pat apgailėtina, kaip ir parlamentinė demokratija.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 11:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
     TAI  NĖRA KLIEDESIAI - JŪS SUSIPAŽINKITE SU MONARCHISTINIU JUDĖJIMU.

     DANIJOS KARALYSTĖ, ŠVEDIJOS, NORVEGIJOS, BELGIJOS...

     TAI YRA LIETUVOS ISTORIJA, KURIOS IGNORUOTI NEGALIME.

     TAIP - PARTIJOMS JINAI NEPATINKA, NES PARTIJOS MONARCHIJOJE NETENKA VALDŽIOS.

J.vPR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 12:29 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Aš ne partija, bet man vis tiek nepatinka.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 15:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Juozas Prasauskas rašė:
TAI  NERA KLIEDESIAI-DANIJOS KARALYSTĖ,ŠVEDIJOS,NORVEGIJOS,BELGIJOS-BET TAI YRA LIETUVOS ISTORIJA,KURIOS IGNORUOTI NEGALIME.TAIP-PARTIJOMS JINAI NEPATINKA,NES PARTIJOS MONARCHIJOJE NETENKA VALDŽIOS.J.vPR.Lietuva pirmiausia.


     Tauta turi būti vedama ne plutokratų, kapitalo valdytojų valia, kuri užmaskuojama subjektyviosios masių valios iliuzija (parlamentine demokratija), ką reiškia "partijos", ir taip pat ne kažkokių šeimynėlių ar kitokių buržuazinių elementų.

      Tauta turi būti vedama savo elito, kuris turi sudaryti VIENĄ Nacionalinę Revoliuciją vykdančią ir tautinę valstybę kuriančią PARTIJĄ.

      Kodėl Lietuvių Tauta turėtų prabangiomis sąlygomis išlaikyti ar netgi suteikti politinę galią kažkokiems savanaudžiams tipams iš įvairių "dinastijų"?

      Tai neturi jokio ryšio su tikraisiais Nacijos interesais, o yra paprasčiausia nesąmonė ir garo nuleidinėjimas, o geriausiu atveju - vaikiškas tamstos užsiciklinimas.

      Švedija, Norvegija, Belgija... Ir vis dėlto, ponas Juozai, galiu tvirtai pasakyti, kad ten monarchija tėra butaforinis elementas - oficialiai tai yra liberalios konstitucinės monarchijos, kuriose netgi de jure monarchas neturi tikros politinės galios.

      O kas gi valdo parlamentines demokratijas?

      Kapitalas, pinigas.

      Švedų, norvegų tautos, ne išimtis ir flamandų ir valonų (kurie gyvena Belgijoje), kaip ir visa baltoji rasė, valdoma tokio "gero" režimo, sistemingai eina į pražūtį.

      Tad ponas Juozai, siūlau mesti nesistemingas "idee fixe" tipo idėjas ir susimąstyti: ar Europos ateitis demokratizmas (plutokratijos fasadas), reakcinės monarchistinės mintys, ar tikroji tautos gerovė, tikroji tautos garbė, kuriama per TAUTINĘ NACIONALSOCIALISTINĘ VALSTYBĘ?

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 16:05 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Cituoti:
ar Europos ateitis demokratizmas (plutokratijos fasadas), reakcinės monarchistinės mintys, ar tikroji tautos gerovė, tikroji tautos garbė, kuriama per TAUTINĘ NACIONALSOCIALISTINĘ VALSTYBĘ?

Asmeniškai aš iš šių dviejų variantų renkuosi pirmą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 16:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Bičiulis rašė:
Cituoti:
ar Europos ateitis demokratizmas (plutokratijos fasadas), reakcinės monarchistinės mintys, ar tikroji tautos gerovė, tikroji tautos garbė, kuriama per TAUTINĘ NACIONALSOCIALISTINĘ VALSTYBĘ?

Asmeniškai aš iš šių dviejų variantų renkuosi pirmą.

Niekas jūsų, "žydų", neklaus.
Lietuva - lietuvių valstybė.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 16:28 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Bičiulis rašė:
Cituoti:
ar Europos ateitis demokratizmas (plutokratijos fasadas), reakcinės monarchistinės mintys, ar tikroji tautos gerovė, tikroji tautos garbė, kuriama per TAUTINĘ NACIONALSOCIALISTINĘ VALSTYBĘ?

Asmeniškai aš iš šių dviejų variantų renkuosi pirmą.


     Tautos išlikimui ir pilnaverčiam gyvenimui yra būtinos revoliucinės permainos, vedančios į nacionalsocialistinę valstybę.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 16:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
tikras lietuvis rašė:
Bičiulis rašė:
Cituoti:
ar Europos ateitis demokratizmas (plutokratijos fasadas), reakcinės monarchistinės mintys, ar tikroji tautos gerovė, tikroji tautos garbė, kuriama per TAUTINĘ NACIONALSOCIALISTINĘ VALSTYBĘ?

Asmeniškai aš iš šių dviejų variantų renkuosi pirmą.

Niekas jūsų, "žydų", neklaus.
Lietuva - lietuvių valstybė.
:smile38:


     Dabar, ponas "valstybininke"-konformiste, TIKROS Lietuvių Valstybės NĖRA.

     Kas yra?

     Yra plutokratinė sistema, internacionalinio kapitalo KOLONIJA.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 16:52 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Legionierius rašė:
tikras lietuvis rašė:

Lietuva - lietuvių valstybė.

Dabar, ponas "valstybininke"-konformiste, TIKROS Lietuvių valstybės NĖRA. Kas yra? Yra plutokratinė sistema, internacionalinio kapitalo KOLONIJA.

1. nesikeik; :img01:

2. lietuvių valstybė yra.

     Tik, kas kita, kad valdžią joje, pradedant nuo Sąjūdžio pirmininko rinkimų, vykusių per naktį, paėmė buožių mentaliteto žmonės, kuriuos dera nuspirti pas velnio bobutę.

     Klausimas kaip - į tai esu atsakęs.

     Todėl nebekurk - nacionalsocialistų išmįslas nepasitvirtino ir griuvo kartu su Adoliu.

     Dabar, kaip sakė V.Leninas savo motinai po to, kada jų brolį sušaudė už pasikėsinimą į caro gyvybę, turime eiti kitu keliu.

     Kaip sako žydai - galimybių visada yra, tik reikia jomis naudotis.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 16:57 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
tikras lietuvis rašė:
Bičiulis rašė:
Cituoti:
ar Europos ateitis demokratizmas (plutokratijos fasadas), reakcinės monarchistinės mintys, ar tikroji tautos gerovė, tikroji tautos garbė, kuriama per TAUTINĘ NACIONALSOCIALISTINĘ VALSTYBĘ?

Asmeniškai aš iš šių dviejų variantų renkuosi pirmą.

Niekas jūsų, "žydų", neklaus.
Lietuva - lietuvių valstybė.
:smile38:

Taigi, vadinasi ne tavo. :img01:

Kiek žinau, Leninas apie "kitą kelią" sakė kitame kontekste. Sakė, jog bolševikai turi eiti ne terorizmo, o kitu keliu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 18:43 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
tikras lietuvis rašė:
Legionierius rašė:
tikras lietuvis rašė:

Lietuva - lietuvių valstybė.

Dabar, ponas "valstybininke"-konformiste, TIKROS Lietuvių valstybės NĖRA. Kas yra? Yra plutokratinė sistema, internacionalinio kapitalo KOLONIJA.

1. nesikeik; :img01:

2. lietuvių valstybė yra.

     Tik, kas kita, kad valdžią joje, pradedant nuo Sąjūdžio pirmininko rinkimų, vykusių per naktį, paėmė buožių mentaliteto žmonės, kuriuos dera nuspirti pas velnio bobutę.

     Klausimas kaip - į tai esu atsakęs.

     Todėl nebekurk - nacionalsocialistų išmįslas nepasitvirtino ir griuvo kartu su Adoliu.

     Dabar, kaip sakė V.Leninas savo motinai po to, kada jų brolį sušaudė už pasikėsinimą į caro gyvybę, turime eiti kitu keliu.

     Kaip sako žydai - galimybių visada yra, tik reikia jomis naudotis.
:smile38:


1. Aš ir nesikeikiu.

2. TIKRA Lietuvių valstybe šiuolaikiniame kontekste teturės teisę save vadinti nacionalsocialistiniais pagrindais grįsta Lietuvių TAUTINĖ valstybė, o ne kosmopolitinė kapitalo diktatą ginanti struktūra (tai, kas yra dabar).

"Nacionalsocialistų išmįslas" - kaip matome, be jo taikymo valstybės lygmeniu, visos Europos tautos sistemingai eina mirties link.

Kito kelio nėra - arba mirtis sistemoje, arba nacionalsocialistinė revoliucija prieš sistemą.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 24 Bir 2011 20:39 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
      Joks nelietuvis Lietuvoje negali užimti aukštesnių pareigų už lietuvį, o tuo labiau turėti kokį nors titulą. Jeigu skelbti imperatoriais, tai visus lietuvius.
     
      Pvz. 1918 m. Lenkijoje visi jos piliečiai buvo paskelbti "panais" (taip iki 1795 m. tituluoti bajorai ir kunigaikščiai).

      Ir gal tada nebus tokių kvailų antraščių, kaip "susitiko su karališkais asmenimis" ar "atvyko Jo Didenybė...". Rašys: "pas imperatorių į Lietuvą atvyko Anglijos kunigaikštukas".


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: MINTIS SUPERINĖ
StandartinėParašytas: 25 Bir 2011 17:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
     JŪS PARAŠĖTE PUIKIĄ MINTĮ IR SVARBIĄ INFORMACIJĄ /KAD LENKIJOJE VISI PANAIS ĮSAKYMO TVARKA BŪTŲ VADINAMI/.

     BET KARALYSTĖ IR LIETUVA MŪSŲ - TIK KODĖL NENUPYLĖTE NEI CK SEKRETORIAUS, NE LIETUVIO, KGB, GRU DARBUOTOJO NELIETUVIO..???

     LIETUVOS KARALYSTĘ YRA BŪTINA ATKURTI - TAI MŪSŲ DABARTINĖ PAREIGA.

     O KARALIŲ GALIMA RASTI IR LIETUVOJE - IR DAR BŪTINAI -TIK LIETUVIS.

     O KAIP PATIKRINTI, TADA REIKIA PAGAL GENETINĘ STRUKTŪRĄ NUSTATYTI, AR NEUŽSIRAŠĘS KITATAUTIS.

J.v PR. Lietuva pirmiausia.
KIGDOM OF LITHUANIA.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bir 2011 18:00 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Lietuvis ar ne lietuvis, visus karalius reikia nupilt.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bir 2011 18:31 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Lietuvis ar ne lietuvis, visus karalius reikia nupilt.


   Na va, tu nori tikrą karalių genocidą organizuoti... :img01:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bir 2011 19:14 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
1. Aš manau, kad žmogus turi būti gerbiamas ne pagal kilmę, o pagal darbus.
2. Aš nematau jokio karaliaus reikalingumo ekonominio pagrindimo.
3. Galų gale, kokio velnio dar XXI a. karaliai? :img01: Seniai galvas reikėjo nukirst ir ginčai baigti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bir 2011 21:38 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
1. Aš manau, kad žmogus turi būti gerbiamas ne pagal kilmę, o pagal darbus.
2. Aš nematau jokio karaliaus reikalingumo ekonominio pagrindimo.
3. Galų gale, kokio velnio dar XXI a. karaliai? :img01: Seniai galvas reikėjo nukirst ir ginčai baigti.


   Tu tai paaiškink Britanijai, Olandijai, Danijai, Švedijai, Belgijai, Norvegijai ir kt.  :smile66:

   Bijau, kad ten po tokių tavo aiškinimų galvą gali nukirsti tau... :img01:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Bir 2011 22:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
      Šioje diskusijoje aš palaikau CHEburaškininką ir pasisakau prieš neofeodalistus. Suprantu, kad istorija eina vingiais, gali grįžti, bet juk ne ant tiek.

      Na čia tai būtų totalus pravalas, didesnis už nevykusias Tapkinio ir Briuselio Wištos istorijas. Ir kodėl nesvarstomas Rytinio Beruchadžistano tuku tuku genties vado imperatoriaus Mgambės Dgvanzabo Adabassado ibn Džigadžararo III sūnaus Dgahumudhudžulo Narsiojo Antilopino kandidatūros klausimas? Laikas būtų pasiųsti kietąjį derybininką Auštrevičių su vazelinu.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Bir 2011 14:45 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Katastrofijus rašė:
Ir kodėl nesvarstomas Rytinio Beruchadžistano tuku tuku genties vado imperatoriaus Mgambės Dgvanzabo Adabassado ibn Džigadžararo III sūnaus Dgahumudhudžulo Narsiojo Antilopino kandidatūros klausimas?

:img02: :img02: :img02: :img02: :img02: :img02: :img02:

Žygeivi, tai reikia šviest žmones. :img01:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Bir 2011 16:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
    O kam šviesti tuos, kurie ir taip apšviesti?  :img01:

    Na o dėl karaliaus, tai žinoma, reiktų parinkti savą - tvirtą ir sumanų lietuvį, žinoma - karingą...  :smile12:

    Apskritai siūlau naują monarchijos formą - kiekvieną naują karalių rinkti iš kandidatų-savanorių, pateikiant jiems ir fizines, ir intelektualines, ir sugebėjimų vadovauti (bei pan.) užduotis. Panašiai kaip rodo TV Japonijos nindzių varžybose. :smile66:

    Kas nugali visus - tas ir būtų karalius. :smile66:

    O po kokių 3 metų vėl surengti naujas varžybas (kad karalius neaptingtų). :smile84:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Bir 2011 16:54 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
    O kam šviesti tuos, kurie ir taip apšviesti?  :img01:

    Na o dėl karaliaus, tai žinoma, reiktų parinkti savą - tvirtą ir sumanų lietuvį, žinoma - karingą...  :smile12:

     Apskritai siūlau naują monarchijos formą - kiekvieną naują karalių rinkti iš kandidatų-savanorių, pateikiant jiems ir fizines, ir intelektualines, ir sugebėjimų vadovauti (bei pan.) užduotis.

     Panašiai kaip rodo TV Japonijos nindzių varžybose. :smile66:

    Kas nugali visus - tas ir būtų karalius. :smile66:

    O užėmę žemesnes vietas taptų ministrais, įvairių stambių įstaigų vadovais ir kitas rimtas pareigas užimtų. :smile25:

    O po kokių 3 metų vėl surengti naujas varžybas (kad karalius ir ministrai neaptingtų :img06: ). :smile84:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Bir 2011 17:55 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Bet ar gali tu arba Juozas paaiškinti, kokia viso šito cirko prasmė?

Nemanyk, Žygeivi, kad ir Britanijoj monarchai visų taip karštai mylimi. Neseniai per mitingą princas Čarlzas berods dažais buvo apipiltas. Po to nustebęs per interviu kalbėjo, jog "nesupranta, kodėl taip įvyko". Matyti, kad per dideles iliuzijas susikūrė...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Bir 2011 18:26 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
   Problema ir pagrindinis klausimas visai kitas - kokia Valstybės valdymo forma dabar yra tinkamiausia Lietuvai?

   Ir esmė netgi ne pačioje formoje: pvz., absoliutinė monarchija, konstitucinė monarchija, diktatūra (fašistinė, nacistinė, komunistinė, karinė, ir kt.), parlamentinė respublika, prezidentinė respublika,...., o būtent "detalėse"... :img06: , nes nuo "detalių" iš tikro viskas ir priklauso.

   Pvz., dabar teoriškai pas mus parlamentinė demokratija su prezidentu. Bet juk viską lemia tai, kas, kokiu būdu, pagal kokią "procedūrą" gali patekti į tą parlamentą ir Prezidento kėdę, kiek tai kainuoja, kas ir už ką apmoka "rinkimų sąskaitą", kas valdo masinės informacijos priemones... Ir taip toliau.

   Nes, sakykime, užtenka įvesti "turto cenzą" - tai yra nustatyti tokį "rinkiminį užstatą", kurį pajėgtų įveikti tik turtuoliai (arba patys dalyvaujantys rinkimuose, kaip pvz. Uspaskichas; arba "remiantys" ką nors - pvz. Borisovas remiantis Paksą; arba įvairios kitos "firmos", priklausančios visokiems lubiams, numavičiams, "panevėžiio trestams" ir pan.).

   Jei ir to maža, galima padidinti "praeinamumo procentą".

   Neužtenka - galima pareikalauti,kad partijoje būtų ne 1000 narių, o 10000 narių, ir taip toliau.

   Juk tikslas tas pats - "atsijoti" tuos, kurie yra netinkami oligarchams, realiai valdantiems Lietuvą, bei jų užsienio "šeimininkams". :smile89:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 27 Bir 2011 19:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Ir visgi tai nesusiję su Juozo siūloma monarchija. Nebent jis siūlo absoliutinę. O konstitucinė tai tas pats, kas parlamentinė demokratija.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 28 Bir 2011 22:06 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
EKONOMINIS PAGRINDAS IR KONSTITUCINĖ MONARCHIJA


     Čia Bičiulis iškėlė svarbų klausimą - ekonominis pagrindas ir konstitucinė monarchija.

      Konstitucinė monarchija vis tik skiriasi, nes monarchas yra virš seimo ir "kubiliūno kab.".

     Be to jis renkamas iki gyvos galvos, todėl plačiau žiūri į valstybės ekonomiką ir išlikimo problemas, monarchui lengviau skolina pinigus ir tai yra rimtesnis pagrindas į valstybę investuoti, nes po seimo ir ministrų už viską atsakingas liks KARALIUS /monarchas/ - TAI ŠTEMPELIU VIERIT.

     Ekonominis pagrindas - karaliaus išlaikymas nėra brangus, nes jis pats yra suinteresuotas taupyti valstybės pinigus.

     POLITINIS MOMENTAS - žvalgybiniai Lietuvos nacionalistų duomenys rodo, kad pasaulyje vėl numatomas masiškas karalysčių atkūrimas...

     Laikoma, kad tai stabilizuotų pasaulio sistemą, nes vyksta EKONOMINIS karas, kaip priemonė politiniams tikslams pasiekti.

J.v PR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 28 Bir 2011 23:31 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 06 Sau 2009 14:15
Pranešimai: 113
     Pabandysiu Anglijos pavyzdžiu paaiškinti apie konstitucinę monarchiją.

      Istoriškai monarchas yra atsakingas už valstybės aparato ir kariuomenės išlaikymą. Anglijoje istorijos eigoje šita pareiga monarchui pasidarė nepakeliama, todėl teko dalį įgaliojimu perleidinėti demokratiškai išrinktoms institucijoms. Galų gale buvo sudaryta sutartis tarp parlamento ir karūnos dėl jos tam tikro statuso.

      Monarchijos skelbimas kaip pasirenkamos santvarkos išraiška yra visiškai absurdiška, nes tai prieštarauja monarchijos esmei - būti valstybei aprūpinančia galva tiesiogine prasme.

      Jei monarchas neturi jokių resursų, tai jis ir nereikalingas.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Bir 2011 17:57 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Balsas rašė:
      Monarchijos skelbimas kaip pasirenkamos santvarkos išraiška yra visiškai absurdiška, nes tai prieštarauja monarchijos esmei - būti valstybei aprūpinančia galva tiesiogine prasme.
      Jei monarchas neturi jokių resursų, tai jis ir nereikalingas.

Ne kažką turi ir Didžiosios Britanijos karalienė, bet, manau, jų tvarka yra geresnė už Lietuvos tuo, kad žiurkių lenktynės negali pasiekti aukščiausiojo posto ir, tuo pačiu, negali supaškudyti valstybės kaip organizacijos.
Lietuvoje, gi, laimi rinkimuose didesni pinigai prieš didelius, todėl nėra balanso, kuris galėtų būti, jei iš rinkimų būtų pašalinti sponsorių pinigai.
Didžiąjai Britanijai mūsų situacija negresia - ten, kad ir kas laimėtų rinkimus, aukščiau jų valdžioje yra karalienė, nors nominali, tarytum, bet iš tikrųjų tai ne, nes kaip tik jos institucijos buvimas neleidžia į valdžią patekti žulikams.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Bir 2011 19:07 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
    Tikram lietuviui.

     Dėl žulikų kiekio Britanijoje greičiausia klysti. Dėl tų žulikų dalinai Britanijos imperija ir subyrėjo bei tapo JAV vasalu. Daug kur skaitęs, kad finansus Britanijoje kontroliuoja visai ne anglai.

     Ir imigracinė politika tikrai netarnauja ten vietinių gyventojų interesams (nebent panos gražėja).

     O dėl "žiurkių lenktynių" manau, kad pas mus laimi protesto balsai, o ne pinigai. Ir DarbinYko, ir klounų partija patraukė kitais būdais. Reikia veikti, kad paimt tuos protesto balsus. Žmonės į rinkimus eilinį kartą eis ir keršyti.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 29 Bir 2011 20:25 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Betonuotojau  :img01: , tai, kad apie žulikų kiekį nekalbėjau. :smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 30 Bir 2011 00:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
     MONARCHAS ARMIJĄ IŠLAIKĖ VIDURAMŽIAIS - DABAR TO NIEKUR NĖRA.

     MONARCHAS armiją išlaiko tik gal Libijoje, Saudo Arabijoje, Bahreine - tai virto grynai jo asmens sargyba, o šiaip jis vis tik yra tas, iš kurio ir po 4 m kadencijos - tai yra kol jis gyvas - atsako už visus ,,žulikus,, valstybėje ir yra iš ko pareikalauti po seimo pasikeitimo.

     Prezidentas taip pat po 4 metų susirenka žaislus iš Daukanto aikštės ir gaudyk Turniškių arba Laurų kvartale.

     Daug kas lyg ir norėtų būti karaliumi, bet von Urach panašu, kad jau nenori turėti reikalų su Lietuvos milijardieriais, nes jie turi tik vardus /titulus/ ir ryšius - čia mums naudinga, bet jie svarsto ar susidėti su antra po italų taip savo Tėvynės nemylinčia tauta.

      Visi prisimenate, kaip prieš 25 m Į ISPANIJOS parlamento posėdį įsiveržė penki liaudies atstovai su kulkosvaidžiais ir išvalė pusę parlamento - dabar Ispanija jų kaip parlamentarų net vardus bijo prisiminti.

J.v PR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bir 2011 09:12 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Cituoti:
Be to jis renkamas iki gyvos galvos, todėl plačiau žiūri į valstybės ekonomiką ir išlikimo problemas, monarchui lengviau skolina pinigus ir tai yra rimtesnis pagrindas į valstybę investuoti, nes po seimo ir ministrų už viską atsakingas liks KARALIUS /monarchas/ - TAI ŠTEMPELIU VIERIT.

Monarchijos buvimas/nebuvimas nesusijęs su investicijomis. Daugybėje klestinčių pasaulio valstybių nėra jokio monarchijos (JAV, P. Korėja, Vokietija, Prancūzija, Suomija ir t.t.). Taip pat daugybėje skurdžių valstybių egzistuoja monarchijos (Butanas, Lesotas, Svazilandas ir t.t.)

Cituoti:
POLITINIS MOMENTAS - žvalgybiniai Lietuvos nacionalistų duomenys rodo, kad pasaulyje vėl numatomas masiškas karalysčių atkūrimas...

Nekantrauju pamatyti smulkesnę "žvalgybinių duomenų" ataskaitą.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bir 2011 12:59 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Cituoti:
POLITINIS MOMENTAS - žvalgybiniai Lietuvos nacionalistų duomenys rodo, kad pasaulyje vėl numatomas masiškas karalysčių atkūrimas...

Nekantrauju pamatyti smulkesnę "žvalgybinių duomenų" ataskaitą.


   "Žvalgybiniai duomenys", kaip tu tikriausiai supranti, yra labai slapti.... :smile66:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bir 2011 16:12 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
     O žinot, kaip vokiečiui skamba HERZOG WILHELM-ALBERT VON URACH GRAF VON WUERTENBERG?

       Maždaug, kaip lietuviui Kunigaikštis Vytautas-Sapiega-Radvila Riteris iš Plungės (ar Adutiškio).

       Taigi bent jau Vokietijoje jis Lietuvos reprezentuoti negalės, mat bus pajuokos objektas. Manau, kad Vokietijoje jis prisistatinėja Willo Urach, o pase - Wilhelm Urach. Mat kitaip ten atrodytų, kaip "Napoleonas-Liudvikas 15", atėjęs įsidarbinti į statybinę firmą tinkuotoju.

       Aš daug Vokietijoje dirbau ir su vokiečiais bendravau. Solidu būtų "von Bayern"(mat ten daro BMW), "von Sachsen"(Vokietijos žemė su karalystės statusu), "von Schwaben"(ten daro mersus).

       Nors jeigu koks karalius Lietuvai perleistų dalį savo šalies, kaip palikimą (pvz. Švedija Gotlandą, Norvegija Nordkapą, Marokas Atlaso kalnus, PAR zulusų karalius Indijos vandenyno pakrantę  ar Danija Bornholmą), tada jo kandidatūra būtų svarstytina.

       Kiekvienas reiškinys turi savo kainą, juk kapitalizmas.


       Juk ten, kur renkami karaliai ar kunigaikščiai, įprasta, kad tie atsineštų kraitį.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 30 Bir 2011 20:19 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
     Čia jumoras, bet toks biznis yra galimas, nes yra žinoma, kad buvo suteikti ,,SLAPTI,, karalių titulai Jurgiui Vašingtonui, De Goliui ir dabar Elazabet II yra suteikusi Rusijos GRU žvalgui slaptą karaliaus titulą.

     Tai von URACH tegul atneša kraitį - Kaliningrado sritį - po Putino perrinkimo prezidentu, o net ir dabar - ,,išlyginant kolūkių ribas,, - taip galima paaiškinti Rusijos liaudžiai - Kaliningradą tegul perduoda Lietuvai.

J.v PR. Lietuva pirmiausia

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 30 Bir 2011 22:24 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
     O man visad atrodė, kad šioje svetainėje tu didžiausias pokštininkas.

      Karalių titulus suteikinėja istorikai, o ne popiežiai ar kiti kokie valdovai su organizacijomis. Vašingtonas buvo masonas, o jie titulų ir klasių nepripažįsta. Pas juos rangai, pasišventimo laipsniai. Dėl Golio abejoju, juk jis buvo generolas. Būtų daręsis generalisimu, kaip Brežnevas ar Stalinas, o ne karalium respublikoje (kurioje didžiuojasi iki šiol, kad visiems kilmingiems nukapojo galvas).

      Bet prisijungus Kaliningradą tai Lietuva tikrai pirmą kartą istorijoje taptų russko-litovskoje gosudarstvo.

      Savo laiku Kinija norėjo prisijungt prie TSRS, Stalinas nesutiko.

      Galima būtų jungti, jeigu iki tol mes susitvarkytume Lietuvoje, kuri dar mums likusi. O tvarkytis, beje, nesiseka.

      Gal ne monarchija, o religija, pvz. neopagonybė pagelbėtų, kaip kažkada Muchamedo islamas į kampą įvarytiems arabams? Ar į katakombas suvarytiems krikščionims?

      Juk būdavo atvejų, kai paskutiniu momentu į kampą įvaryta tauta (kaip tie patys arabai 5 amžiuje ar musulmonų užspausti portugalai) įgaudavo dvasinių jėgų (o ne materialinių resursų) ir nušluodavo stiprius priešus.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 01 Lie 2011 20:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
      Jūs kalbėjote daug kur tikrai protingai - pokštininkas tam pritarė - bet dabar pateikėte absoliutinę netiesą - su tokiais atlyginimais Kaliningrado darbo liaudis užplūstų Vokietiją /tegul džiaugtųsi - grąžiname/.

      O Karalystės rangai yra įvairių lygių - aukščiausias gautas iš Popiežiaus, o žemesnis - iš kito karaliaus /imperatorius Napoleonas visus savo brolius darė karaliais/.

      Prūsijoje Wilhelmas I pats pasiskelbė, kad įkuria Prūsijos karalystę ir tapo WilhelmuI.

      ISTORIKAI "DARĖ LIETUVĄ":  LENKŲ ISTORIKAI - KUNIGAIKŠČIAIS, SSSR LAIKAIS IŠ VISO...

      SSSR KINIJOS NIEKADA NENORĖJO PRIJUNGTI... Ėjo kalba tik apie socializmą visame pasaulyje - tai yra BE SIENŲ /kaip yra EUR.SĄJ./

     Nors ir buvo Jurgis Vašingtonas masonas nuo 18 metų, bet titulą jam suteikė Britanija išeidama, kaip galimybę daryti įtaką ateityje.

     MASONAI YRA LYGŪS, BET IMA VISKĄ, KĄ GALĖS KADA PANAUDOTI. VAIZDUOJA TĄ, KĄ LIEPIA VAIZDUOTI.

     De Golis - ne tokio  charakterio žmogus buvo, jis buvo karys /de GAULE - žinomi kaip Prancūzijos karaliaus kariai nuo maždaug 1200 .m  -ėjo per kartas/.

     Jis su draugu apsireiškė pas Čerčilį pagalbos kurti Prancūzijos armiją emigracijoje. Čerčilis taip pat POKŠTININKO net nepriėmė. Tada jis po trijų savaičių išrikiavo po Čerčilio langais 1000 vyrų ir paprašė priėmimo, ginklų ir leidimo kurti Prancūzijos armiją. GAVO VISKĄ IŠ ČERČILIO.

     Slaptas karaliaus titulas yra suteiktas iš ELIZABET II Rusijos buvusiam premjerui PUTINUI, kad pasinaudoti kada reikės.

J.v PR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lie 2011 12:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Cituoti:
Savo laiku Kinija norėjo prisijungt prie TSRS, Stalinas nesutiko.

Prašom plačiau, jei galima, nes niekada nieko panašaus nesu girdėjęs (jei pateiksite nuorodas, tai būtų geriau angliškas). :smile50:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lie 2011 20:05 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Lap 2010 18:26
Pranešimai: 357
    Tai aš čia taip išfilosofinau: Mao Dzeduno idėjos marksistinės-lenininės ir trockistinės (pasaulinė revoliucija ir pasaulinė pergalė su pasauline valstybe ir pasaulio sostine), Stalino - revizionistinės (socializmas atskirai paimtoje šalyje, komunizmą nukeliant už horizonto, kaip idėją.

      O realiai imperijos Čanų dinastijos ar Kiro Persijos pavyzdžiu kūrimas su vasalais-satrapais.

      Na tai ir išvedžiau konflikto priežastį. O atominė bomba ir TSRS gan pasyvus dalyvavimas Korėjos kare - tai tik gėlelės.

      Pripažįstu, kad man be šansų būtų diskutuot su tokiu žymiu marksizmo teoretiku, kaip tu. Bet kai ką skaitęs, galiu rekomenduot iš rutrakerio audioversijas.

Архив эпохи. "Великие" идеи XX века
Год выпуска: 2011
Фамилия автора: Ставров
Имя автора: Николай
Исполнитель: Николай Ставров

Издательство: Авторское издание
Тип: аудиокнига
Аудио кодек: MP3
Битрейт аудио: 96 kbps
Описание: Студийная запись осуществлена Николаем Ставровым в период работы над книгой "Вторая мировая - Великая Отечественная" (ноябрь 2000 года).

Часть I. "Тайна коммунизма" (1999 г.)
Часть II. "Фашизм: путь в бездну" (1999 г.)
Часть III. "Лев Толстой - зеркало богоборчества"
Часть IV. "Социализм"
Часть V. "Социализм в России"

Схватка за власть. Убийцы России
Год выпуска: 2010 г.
Фамилия автора: Козенков
Имя автора: Юрий
Исполнитель: Карлов Борис
Издательство: студия БК-МТГК

Тип аудиокниги: аудиокнига
Аудио кодек: MP3
Битрейт аудио: 32 kbps
Время звучания: 44 час. 38 мин.

Описание:

      Краткая хроника преступлений мирового Сионизма, Масонства и Запада против РОССИИ и русского народа, против стран мусульманского мира и народов Европы.

Аналогичные темы:

Схватка за власть - 192-320 kbps
Убийцы России - 320 kbps
Убийцы России - 128 kbps

Невидимая Хазария
Год выпуска: 2010 г.
Автор: Грачёва Татьяна
Исполнитель: Николай Бульчук

Жанр: Православная политология
Издательство: Благословение
Тип аудиокниги: аудиокнига
Аудио кодек: MP3
Битрейт аудио: 112 Kbps
Продолжительность: 13:18:00

      Описание: Книга политолога Татьяны Грачёвой «Невидимая Хазария» для многих станет откровением, опрокидывающим устоявшиеся представления о современном мире большой политики и в определённом смысле — настоящей сенсацией.

      Впервые за многие десятилетия появляется столь простое по форме и глубокое по сути осмысление актуальнейших «запретных» тем не только в привычном для светского общества интеллектуальном измерении, но и в непривычном, духовно-религиозном сакральном контексте.

      Мир управляется религиозно и за большой политикой Запада стоят религиозные антихристианские силы — таково одно лишь из фундаментальных открытий автора, анализирующего мировую политику не только как политолог, но и как духовный аналитик.

      Россия в лице государства и светского общества оказалась совершенно не готовой и не способной адекватно реагировать на современные духовные вызовы внешних международных агрессоров, захвативших в России важные государственные позиции и ведущих настоящую войну против ее священной государственности.

      Прочитав книгу, понимаешь, что только триединый союз народа, армии и Церкви, скрепленный единством национальных традиций, способен сегодня повернуть вспять колесо российской истории, маховик которой активно раскручивается мировой закулисой.

      Возвращение России к своим православным традициям, к идеалам Святой Руси, тем не менее, представляет для мировых сил зла непреодолимую преграду. Ибо сам дух злобы, на котором стоит западная империя, уже побеждён и повержен в своей основе Иисусом Христом.

      И сегодня требуется только время, чтобы наш народ осознал, что наша победа в борьбе против любых сил, против любых глобализационных процессов предрешена, если с нами Бог. Если мы сделаем осознанный выбор именно в Его сторону, а не в сторону Его противников. «Ибо всякий, рождённый от Бога, побеждает мир; и сия есть победа, победившая мир, вера наша» (1 Ин. 5:4).

      Книга Т. Грачёвой это наставление для воинов духа, имеющих мужественное сердце, ум, честь и достоинство, призыв отстоять то, что было создано и сохранено для нас нашими великими предками.

      Доп. информация: Татьяна Васильевна Грачева - политолог, кандидат педагогических наук, доцент, заведущая кафедрой Военной Академии Генерального штаба Вооруженных Сил РФ. В течении ряда лет была ведущим научным сотрудником Центра военно-стратегических исследований Генштаба ВС РФ. Окончила высшие курсы Военной Академиии Генштаба по специальности "Национальная безопасность". Автор многочисленных статей и книг по национальной безопасности России.

      Va ten tai tau būtų daug medžiagos polemikai. O tai čia mes dar padarysim šį kaip ne kaip kapitalistinį forumą per daug raudonu (kur mus gan tolerantiškai pakenčia). Turime padėti kolegai Juozui išrinkti karalių.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lie 2011 20:34 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
   Matai, Katastrofijau, Bičiulis iš jaunųjų kartos ir sunkiai skaito rusiškai (iš klausos tai, matyt, tuo labiau nesupras audioįrašų).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 02 Lie 2011 22:13 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Taip, skaitau labai labai sunkiai, apie klausą ar kalbėjimą net kalbos nėra.

Nesu, deja, nei žymus teoretikas, nei ką. Priešingai - esu "mokinio" stadijoje. Šiuo metu noriai tyrinėju visas idėjas, priimu patinkančias.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Lie 2011 02:11 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Žygeivis rašė:
   Matai, Katastrofijau, Bičiulis iš jaunųjų kartos ir sunkiai skaito rusiškai (iš klausos tai, matyt, tuo labiau nesupras audioįrašų).

Lietuvoje reziduojantys žydai yra rusakalbiai.
Taip, kad neklysk ir kitų neklaidink.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 03 Lie 2011 02:17 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Katastrofijus rašė:
Turime padėti kolegai Juozui išrinkti karalių.

Jei jau rinktas vadovas, tai jau ne karalius.
Pati karaliaus sąvoka rodo, kad tai  asmuo, kuris - visavaldis, o ne kitų norų sąlygojamas.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 03 Lie 2011 23:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    Šiaip manau, kad jūs labai daug kur gerai mąstote, o aš net turiu ir kaip ką pasimokyti.

      Jūs esate kažkur praėjęs, o gal tiesiog gabus politiniams-istoriniams dalykams žmogus. Jus pradėjau labai gerbti ir mūsų nuomonių neatitikimai lengvai išlyginami. Puikus Jūs savo Tėvynės patriotas. Kurkite grupelę pas save - Jūs jau vertas būti vadu-MOKYTOJU.

J.v PR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 04 Lie 2011 11:51 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
:smile78:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema: Žino
StandartinėParašytas: 03 Lap 2011 21:20 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
     Yra, žinoma, daug tikrai neturėjusių jokių dvasios pardavimo reikalų, bet dirbusių Lietuvos Karalystei.

J.vPR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 31 Kov 2012 14:10 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės - Karalystės
Atkuriamosios Tarybos veiklos atnaujinimo
2012 m. kovo 25 d. pareiškimas


LIETUVOS DK - KARALYSTĖ
http://www.youtube.com/user/LIETUVOSDK

Lietuvos DK - Karalystės įgyvendinimo konferencijos pareiškimas 2012-03-25

(Pareiškimą paskelbė Aivaras Lileika, Milvydas Juškauskas, Dalė Petraitienė)

http://www.youtube.com/watch?v=uw22lIjPhLg


Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės - Karalystės Atkuriamosios Tarybos veiklos atnaujinimo 2012 m. kovo 25 d. pareiškimas:
http://www.lietuvos.org/ldk/2012-03-25- ... -LDK_2.jpg

Pradininkai:

Petras Cidzikas, Aivaras Lileika, Milvydas Juškauskas, Vincentas Sakas, Dalė Petraitienė, Valentinas Gumbinas, Vaidas Lekstutis, Violeta Sirvydytė, Aidas Birgėla, Vaidenis Čapskis, Algimantas Sakalauskas, Vladas Motieka, Artūras Gotautas, Eglė Žaltauskienė, Vytautas Žaltauskas, Vaidas Želvys, Giedrius Litvinas.

*************************************************************

Kitos temos šiuo klausimu:

Lietuvos Karalystė - jos niekas nepanaikino ir to negali padaryti
viewtopic.php?f=48&t=1510

DĖL KARALYSTĖS TĘSTINUMO
viewtopic.php?t=2959

VATIKANO ARCHYVUOSE 2011 04 05-6 - Matyti tikrai, kad 1251 LIETUVOS VALSTYBĖ-KARALYSTĖ
viewtopic.php?f=9&t=6362

Lietuvos Valstybės juridinis tęstinumas (Lietuvos Karalystė, Didžioji Kunigaikštystė, Respublika)
viewtopic.php?f=121&t=1520

Lietuvos Valstybėje įvairiuose dokumentuose naudoti titulai
viewtopic.php?f=48&t=2950

Lietuvos valdovo titulas ir valdžia XIV a. pab. - XV a. viduryje
viewtopic.php?f=48&t=5475

LIETUVOS VALDOVO VYTAUTO TITULATŪRA: KADA VYTAUTAS IMA TITULUOTIS DIDŽIUOJU KUNIGAIKŠČIU?
viewtopic.php?f=48&t=5473

Istorikas: gėda Lietuvai, kuri savo karalius nužemintai vadina kunigaikščiais
viewtopic.php?f=122&t=6966

13-18 amžiuose Lietuva buvo Karalystė, o nuo 14 amžiaus - ir Didžioji Lietuvos Imperija!!!
viewtopic.php?f=10&t=4853

Siūloma po mirties karūnuoti Vytautą Didįjį
viewtopic.php?f=48&t=4264

Lietuvos taryba 1918 m. balandžio 9 d. pakvietė karaliumi Wilhelm von Urach Graf von Wuerttenberg
viewtopic.php?f=48&t=3664


**********************************************************

Lietuvos karalystė

http://www.lietuvoskaralyste.lt/

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 17 Geg 2012 23:37 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Žemaičių organizacijos nutarė savanoriškai atkurti Lietuvos Karalystę


http://ikrauk.15min.lt/nuomone/65360

2012 Gegužės 13d. | Nuomonė, parašė bukimevieningi.lt

2012 m. gegužės 12-ąją Palangoje įvyko Pasaulio Žemaičių sueiga. Aptarta, kad Lietuvos Respublikos santvarkoje valstybės vadovai visiškai neorganizuoja nei Lietuvių, nei Žemaičių tikrosios istorijos išsiaiškinimo ir paskelbimo.

Pasak kalbotyrininkų seniausia Europoje pripažinta mūsų kalba. Tačiau respublikos valstybės vadovai neužtikrina jos išsaugojimo ir apgynimo nuo tarptautinių svetimybių, išsaugojimo kaip raktinės pasaulio kultūrų senovės kalbos, padedančios ir kitoms tautoms bei mokslui suvokti pasaulio vystymosi raidą, o tai atitiktų UNESCO organizacijos pasaulio kultūros paveldo tikslus, todėl Žemaičiai netekę kantrybės ir suprasdami, kad respublikos santvarka savo galimybėmis nebepajėgi veikti savo žmonių esminių tikslų naudai „Būkime vieningi“ pakvietimu susirinko į sueigą.

Aptarta, kad Lietuvos valstybės politikai skiria daugybę pinigų svaigimų, pramogų, sporto ir žaidimų, dainavimų, šokimų, jaunimo mainų ir paruošimo emigracijai, ruošimo imigrantų invazijai, o vietinės reikšmės neesminių dalykų, Lietuvos vardo garsinimui šalyse, iš kurių gali plūstelti emigrantai, tačiau įstatymais neužkerta galimybių užsienio kalbų plėtimu naikinti vietinių senbuvių kalbas.

Nepanaudoja galimybės senbuvių kalbą išsaugoti įregistruojant ją UNESCO organizacijoje, kad išsaugotų kaip pasaulio kultūros paveldą saugomą tarptautinėmis konvencijomis. Suvokiama, kad kokiais žodžiais kalbama, tokiais žodžiais ir galvojama. Kai įdiegiami sunkiai suvokiamos prasmės tarptautiniai žodžiai ir užsieniniai beprasmiai pavadinimai jų pagrindu kuriami ir sunkiai suvokiamos prasmės sumanymai.

Tarptautinės darbininkijos susikalbėjimo tikslams anglų kalbos neišraiškingumo kokybė aiškiai per prasta suprantantiems žemaitiškai ir lietuviškai. Siekiant, kad politikai, valstybės tarnautojai ir kiti žmonės galvotų protingiau, būtina atstatyti ir ateičiai išsaugoti žynių sukurtas lietuvių ir žemaičių kalbas, susijusias su vietinių žmonių prigimtinėmis savybėmis, visatos ir gamtos veiksmų pavadinimais ir ypatingai išraiškingas.

Aptarta, kad visose šalyse vietinių tautų senbuviai ir jų palikuonys geriausiai prisitaikę gyventi tomis gamtinėmis aplinkybėmis. Jie geriausiai suvokia toje vietoje veikiančias gamtines sąlygas, supranta vietinius gyvūnus, žino augalų savybes, geriausiai pajėgūs globoti naujuosius atėjūnus arba juos atgrasyti nuo toje vietovėje apsigyvenimo ir išnykimo.

Dėl skirtingų savybių, skirtingų įsitikinimų ir skirtingų tikslų tautų sugretinimas didina tarpusavio pavojus. Istoriškai akivaizdu, kad tikslinga išvengti galimybių ateityje kam nors ir vėl sukurstyti skirtingų tautų tarpusavio nesutarimus, rungimąsi ir kovas, o gal ir vėl tarpusavio žudynes – tai liudija atėjūnų tautų šimtai masinių kapaviečių – vokiečių, švedų, prancūzų, rusų, žydų ir kitų. Todėl būtina išsaugoti senbuvių kultūrą ir žmones kaip vietinio patyrimo, aplinkos suvokimo bei tūkstantmečiais sukaupto paveldo išsaugotojus.

NUTARTA – kadangi esamoje respublikos santvarkoje trūksta įstaigos pakankamai pajėgios įgyvendinti aptartus tikslus, be to, dvasininkija veikia nesusijusiais su valstybės tikslais, tikslinga pagerinti valstybės valdymą galingesniu politiniu, teisiniu ir dvasiniu instrumentu negu prezidentai, seimas ir vyriausybė.

Todėl tikslinga teisėtai neprievartiniu būdu savanoriškai su aktyviausiai valstybės labui veikiančių žmonių pagalba, atstatyti Lietuvos Karalystę su šiuolaikiškai patobulinta Karaliaus įstaiga bei Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę – kaip panašių tikslų šalių sandraugą dėl Žemaičių ir kitų senbuvių tautų tikslų įgyvendinimo užtikrinimo platesne kaimynine apimtimi.

Sueigoje dalyvavo žemaičiai iš užsienio šalių atstovai ir vietinių organizacijų: „Žemaičių kultūros draugija“ ir jos skyriai iš Panevėžio, Skuodo, Kauno, Mažeikių, Kėdainių, „Kauno Žemaičių bendrija“, „Žemaitijos partija“, „Visuomeninė organizacija Žemaičių sąjunga“, „Klaipėdos romuva“, „Žemaičių krašto draugija“, „Kauno Žemaičių bendrija“, „Pagyvenusių žmonių bendrija“, VŠĮ “Žemaičių paveldas“, „Žemaičių partija“, „Palangos Žemaičių kultūros draugija“, „Žemaičių alka“, „Aisčiai“, , Palangos miesto vicemeras Saulius Simė, Klaipėdos miesto tarybos narys Vytautas Lupeika, rašytoja- istorikė Inga Baranauskienė, bei Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Karalystės Atkuriamosios Tarybos veiklos atnaujinimo pradininkai Milvydas Juškauskas, Vaidas Lekstutis, Violeta Sirvydytė, Vaidas Želvys ir kt. valstybės veiklai neabejingi žmonės.

Sueigos dalyviai Palangoje, Basanavičiaus g. nuolatinai iškėlė didžiulę Žemaitijos vėliavą, kaip ženklą, kad Lietuvos nelaimėse nepaliks, valdymo santvarką pagerinti padės.

Paveikslėlis

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 08 Lie 2012 21:51 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Turėtume savo karalių, nereikėtų varvinti seilės į svetimus?


http://ikrauk.15min.lt/nuomone/69340

Iš „Ūkininko patarėjas"

Parengė koresp. Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS
2012.07.05.

Pasak Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ir monarchistų judėjimo narių, negalima nustatyti tikslios datos, kada išnyko viduramžių Lietuvos Karalystė ir pasibaigė XX a. paskelbta lietuviška konstitucinė monarchija, nes didžiųjų kunigaikščių, karalių dinastijų heraldinius ženklus (Gedimino stulpus, Vyčio kryžių) pasilaikiusi ir oficialiai juos naudojanti dabartinė Lietuvos Respublika neatliko visų privalomų, sudėtingų karalystės statuso atsisakymo procedūrų. Lietuva per savo istoriją išmėgino įvairias valstybingumo formas (pačios pasirinktas ir svetimųjų primestas).

Šiuolaikinės konstitucinės monarchijos modelį mūsų šalis tepabandė 100 dienų 1918 metais, todėl jo privalumų ar trūkumų nesuspėjome nei patirti, nei įvertinti.

Respublikinė Graikija, prieš 40 metų išvijusi savo karalių Konstantiną II, dabar yra labiausiai prasiskolinusi, iš Tarptautinio valiutos fondo ir Berlyno malonės egzistuojanti šalis, o ES karalysčių, hercogysčių ir kunigaikštysčių (išskyrus nebent jauną, nė 40 metų neturinčią Ispanijos konstitucinę monarchiją) pasaulinė krizė labai nedaug tepalietė (arba net visiškai nekliudė).

Net patys mūsų parlamentarai kalba, kad reikėtų keisti Lietuvos politinę sistemą – sumažinti Seimo narių armiją ar plėsti prezidento galias. Lietuvos rojalistai (karaliaus institucijos šalininkai) klausia, kodėl pertvarkomoje valdžios hierarchijoje neturėtų atsirasti vietos konstituciniam monarchui?

„Ūkininko patarėjas“ surengė apskritojo stalo diskusiją „Kas būtų geresnis tautos vienytojas, moralinis autoritetas – renkamas, skiriamas (taigi, priklausantis nuo jį remiančių verslo ir politinių grupuočių) valstybės veikėjas ar karalius, atsakingas tik Dievui ir savo sąžinei?“

Diskusijos dalyviai - nevyriausybinės organizacijos „Lietuvos karalystės rūmai” senato maršalas Stanislovas ŠVEDARAUSKAS, Lietuvos rojalistinio judėjimo lyderis Rimantas GIEDRAITIS, Kauno krašto bajorų draugijos vadovas Kęstutis IGNATAVIČIUS, LSDP narė, gydytoja, teisininkė Vilija VERTELIENĖ, Seimo narys, Tvarkos ir teisingumo partijos vicepirmininkas Almantas PETKUS.

„Ūkininko patarėjas“: „Ar konstituciškai, pagal galiojančius įstatymus Lietuva galėtų tapti karalyste? Jeigu, žinoma, to pageidautų dauguma šalies piliečių. Lietuvos monarchistai tvirtina, kad tai padaryti nesunku – juk 1251 m. liepos 17 d. popiežiaus Inocento IV raštai, skelbiantys, kad Lietuvą nuo šiol globoja pats Dangaus raktininkas šv. Petras, o jos valdovas Mindaugas vainikuojamas krikščionių karaliaus karūna, niekur nedingo, niekas šių dokumentų nepanaikino, jie tebesaugomi Vatikano archyvuose.“

Vilija VERTELIENĖ: „Pats pirmasis mūsų Konstitucijos sakinys aiškiai nurodo, kad Lietuva – demokratinė respublika. Neįsivaizduoju, kaip galima pakeisti kertinį pagrindinio šalies įstatymo teiginį. Visų politinių partijų, visuomenės nuomonė turėtų idealiai sutapti.“

Stanislovas ŠVEDARAUSKAS: „Bet mūsų Konstitucijos įžanga pabrėžia monarchinį tęstinumą: „Lietuvių tauta, prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos valstybę...“ O kokie šiandieninės Lietuvos Respublikos oficialūs valstybiniai simboliai? Gediminaičių stulpai, Vytis. Didžiųjų kunigaikščių, karalių dinastijų heraldiniai ženklai.“

Rimantas GIEDRAITIS: „O svarbiausia Lietuvos Respublikos šventė –Valstybės diena, skliausteliuose dar pavadinta karaliaus karūnavimo iškilmėmis.“

Almantas PETKUS: „Liepos 6-oji niekuo nepranašesnė už Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją.“

R. GIEDRAITIS: „Bet valstybės himną viso pasaulio lietuviai gieda tik per karaliaus Mindaugo karūnavimo sukaktis.“

A. PETKUS: „Puiku, kad tokia tradicija jau atsiranda. Ji padeda mums bent vieną dieną būti vieningesniems.“

Kęstutis IGNATAVIČIUS: „Cituoju Konstituciją: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai“. Jeigu tauta pageidautų, monarchija būtų. Tai nesudėtinga padaryti. Bet reikia, kad visuomenė tokiai valstybės santvarkos permainai pribręstų. Mačiau vienos neformalios apklausos duomenis: 55 proc. - prieš karalių“.

V. VERTELIENĖ: „Įsivaizduoju daugumos tokį klausimą išgirdusių žmonių jausmus: negana to, kad Seimą turime išlaikyti, dar ir karalių mums ant sprando kėsinasi užsodinti“.

A. PETKUS: „Lietuva karalyste galėtų tapti, jeigu jūs, monarchistai, laimėtumėte absoliučią daugumą Seime (tris penktadalius mandatų (85 vietas) – red. past.).“

S. ŠVEDARAUSKAS: „Man svarbesnis argumentas – dabartinės valstybės istoriniai ryšiai su karališkaisiais laikais.“

„ŪP“: „Ar galima nustatyti tikslią datą, kada išnyko viduramžių Lietuvos Karalystė ir pasibaigė XX a. paskelbta lietuviška konstitucinė monarchija? Istorikai teigia, kad 1263 m., kai žuvo karalius Mindaugas I, nebeliko ir karalystės. Bet kitas Lietuvos valdovas Gediminas beveik po šimto metų, XIV a. ketvirtąjį dešimtmetį, oficialius diplomatinius laiškus siųsdavo tituluodamas save „Lietuvių ir daugelio rusų karaliumi“ („Rex lithuanorum et multorum ruthenorum”). 1918 m. lapkričio mėnesį Valstybės Taryba karaliaus Mindaugo II (Viurtembergo didiko Vilhelmo von Uracho) klausimą paliko spręsti Steigiamajam Seimui. Tiesa, šis 1920 m. gegužės 15 d. paskelbė Lietuvą demokratine respublika, bet neteko girdėti, kad Steigiamasis Seimas būtų oficialiai panaikinęs Valstybės Tarybos 1918 m. liepos 11 d. nutarimą sukurti Lietuvoje konstitucinę monarchiją ir kviestis į sostą Mindaugą II.“

S. ŠVEDARAUSKAS: „Mūsiškis Lietuvos monarchistų judėjimas priklauso Tarptautinei monarchistų lygai. Jos internetinis adresas: http://www.monarchyinternational.net. Toji organizacija Lietuvą juridiškai tebelaiko karalyste. Pagal monarchinę teisę (kuri yra sudėtinė tarptautinės teisės dalis) karalystės statuso atsisakyti yra labai sudėtinga. Kiek man žinoma, nei viduramžių, nei XX a. Lietuva tos procedūros neatliko.“

K. IGNATAVIČIUS: „Ūkininko patarėjo“ redakcija įsikūrusi Gedimino gatvėje, todėl pati Apvaizda įpareigoja jus domėtis šio didžiojo kunigaikščio titulais – kaip jis pats save vadino ir kokius kreipinius girdėjo iš kitų tuometinių Europos monarchų. Tačiau tiems, kurie pavadino ar pervardino Kauno gatves, aiškiai trūko istorinės nuovokos ir nuoseklumo. Buvusioje laikinojoje sostinėje yra Karaliaus Mindaugo prospektas. Pastaraisiais metais istorikų Edvardo Gudavičiaus ir Alfredo Bumblausko išgarsintam valdovui parodyta pagarba. Tačiau kitos gatvės pavadintos tiesiog populiariais vyriškais vardais be jokių titulų, nors, matyt, irgi norėta įamžinti Lietuvos valdovus: Vytauto prospektas (gerai dar, kad gatvių lentelėse neparašyta „Vyto“ arba, paauglių žargonu, „Vyckos“ prospektas...), Gedimino, Kęstučio, Algirdo gatvės. Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ir Kauno m. vicemero Stanislovo Buškevičiaus pastangomis prie Lietuvos valdovo Vytauto paminklo Kaune atsirado nuoroda turistams, kad šis didis politikas ir karys buvo karalius. Lietuvos vilties karalius ir oficialus Čekijos monarchas. Tačiau liko neišgirstas kitas mūsų prašymas, kad Vilniaus Katedroje, kur karaliaus Vytauto palaikai ilsėjosi, kol dingo per pirmą Maskvos kariuomenės antpuolį 1655-aisiais, būtų pastatytas karališkas kenotafas (tuščias mauzoliejus – red. past.).“

„ŪP“: „Lietuvos valstybinė televizija visuomet po kelias valandas transliuoja kokį nors Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos įvykį – princo Williamo vestuves, karalienės Elžbietos II valdymo 60-metį. Elžbietai II 2006-aisiais lankantis mūsų šalyje Lietuvos istorikai atkapstė jos genealoginius ryšius su lietuvių didikų giminėmis. Kaip manote, kodėl monarchinis valdymas toks įdomus ir svarbus Lietuvos visuomenei, paprastiems mūsų piliečiams?“

A. PETKUS: „Britų karališkoji šeima įdomi visam pasauliui. Elžbieta II valdo šešiolika ir dabartinių 45-ių (jeigu neklystu) pasaulio karalysčių (yra labiau ir mažiau formali ne tik Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, bet ir Kanados, Australijos, Naujosios Zelandijos, taip pat viso būrio nykštukinių Karibų jūros baseino valstybių bei Ramiojo vandenyno salelių valdovė - red. past.). Didžiosios Britanijos karališkoji tradicija, skirtingai nei Lietuvos, niekada nebuvo nutrūkusi.“

V. VERTELIENĖ: „ Negi visi monarchai visuomet būna moraliniai autoritetai? Ispanijos karalius Rusijoje šaudė specialiai prieš jo šautuvą pastatytus nugirdytus lokius, Afrikoje – į Tarptautinę raudonąją knygą įrašytus dramblius.“

A. PETKUS: „Ar prieš 16 metų, kai britų sosto paveldėtojas Čarlzas išsiskyrė su princese Diana, Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą visuomenė labai gerbė? Ar britai nesupyko ant Elžbietos II, kai 1997 m. ji gana abejingai išklausė žinią apie tragišką Dianos mirtį?“

K. IGNATAVIČIUS: „Tai galbūt esminis monarchijos trūkumas – pasitaiko ir netinkamų karalių, neturinčių tikro valdovo savybių. Bet privalumų gerokai daugiau. Užsienio turistai, kuriems rūpi iš arti pamatyti, kaip gyvena britų karališkoji šeima, Didžiojoje Britanijoje kasmet palieka 500 mln. svarų sterlingų. Už šiuos pinigus su kaupu kompensuojamos valstybės biudžeto išlaidos karališkiesiems rūmams išlaikyti.“

S. ŠVEDARAUSKAS: „Investicijos, kurios, neabejoju, plūstelėtų į atkurtą Lietuvos Karalystę, prilygtų dabar gaunamai ES paramai. O gal net būtų didesnės. ES jau apkarpo Bendrijos šalims skiriamas lėšas. O laikas, kai privalėsime atidavinėti valstybės skolas, netruks ateiti.“

K. IGNATAVIČIUS: „Lietuvos Vyriausybės ne kartą samdė įvairias viešųjų ryšių kompanijas, kad jos sukurtų patrauklų šalies įvaizdį. O iš ko jį sudėlioti? Daugelį amžių buvusi viena galingiausių Europos monarchijų, dabar Lietuva yra beveik nepastebima, nebrandžios demokratijos respublika. Daug kas pasikeistų, jei Lietuva patektų (sugrįžtų) į Europos konstitucinių monarchijų šeimą. Tai būtų garbinga, reikšminga. Žinoma, abejojantieji ir netikintieji iškart paklaus: „ O ar turime kam uždėti karūną?..“ Kadaise mes daug savo kilmingo kraujo davėme kitoms Europos monarchijoms, galėtų jos dabar grąžinti skolą...“

V. VERTELIENĖ: „Tai gal pasiūlykite į Lietuvos sostą buvusį Graikijos karalių? Tėvynė jo juk atsisakė.“

K. IGNATAVIČIUS: „Kol mes tylime ir lūkuriuojame, Australijoje gyvenantis tariamas „Lietuvos karalius“ Romanas į kairę ir į dešinę jau dalija „lietuvių didikų“ titulus. Romanas savo pretenzijas į Lietuvos sostą ramsto kažkokiais, pasak jo, „netiesioginiais“ ryšiais su LDK didikų Giedraičių dinastija –atseit buvęs įvaikintas. Tarptautinės kilmingųjų organizacijos pataria kuo greičiau sutramdyti apsišaukėlį, nes jis menkina mūsų šalį, neva nepripažįstančią teisėto savo valdovo.“

„ŪP“: „Sociologinės apklausos rodo, kad Lietuvos visuomenė ilgisi „tvirtos rankos“. Net Konstitucinis Teismas nedraudžia šalies prezidentui turėti tiek galių ir įtakos, kiek leidžia jo autoritetas, nors pačioje Konstitucijoje nurodytas gana konkretus ir ribotas šalies vadovo pareigų sąrašas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad ji yra Konstitucijos garantė, Prezidentūros lankytojams mokinukams prezidentė pasakojo apie drebančius ministrus laukiamajame prie jos kabineto. Buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pavadino prezidentę Lietuvos diplomatų motina. Neįmanoma įsivaizduoti, kad ką nors panašaus apie savo šalies politinę sistemą ir politikus kalbėtų, parlamentarų ir ministrų meilikavimais, pataikavimais labai džiaugtųsi, tarkime, Ispanijos karalius Jonas Karolis I ar Danijos valdovė Margarita II. Gal Lietuvai labiau tiktų tikras konstitucinis monarchas, o ne absoliutinės monarchijos ambicijų neslepiantis nominalus prezidentas?“

K. IGNATAVIČIUS: „Karalius labiau suprantamas ir neabejotinai patrauklesnis šalies vadovas negu koks nors prezidentas. Kiekviena uždaroji akcinė bendrovė turi savą prezidentą. Visiškai nuvalkiojome šias pareigas.“

V. VERTELIENĖ: „Kodėl jums atrodo, kad tik karaliaus titulas suteikia teisę vadintis tautos moraliniu autoritetu? Ar tokie visuomenės šviesuliai nebuvo prezidentas Algirdas Brazauskas, poetas Justinas Marcinkevičius? Kai juos laidojo, verkė visa Lietuva. Lietuviams dar liko taip pat stiprus dvasinis lyderis Vytautas Landsbergis. Negi būtinai reikia atkurti karalystę norint patenkinti iškilių asmenybių poreikį?“

K. IGNATAVIČIUS: „Lietuviai nejaučia deramos pagarbos savo valstybės vadovams. Tik bijo arba nekenčia jų. Gal tokia jau mūsų prigimtis.“

„ŪP“: „Tvarkos ir teisingumo partija ne kartą siūlė praplėsti šalies prezidento įgaliojimus. Ar tai nėra slaptas troškimas, kad valstybės vadovas turėtų viduramžių karaliaus valdžią?“

A. PETKUS: „Šalies prezidentams tikrai trūksta galių. Visuomenės labiausiai mėgstama politikė, prezidentė D. Grybauskaitė, negali anksčiau laiko paleisti visiškai nedarbingo, susiskaldžiusio, blogiausiai iš visų Seimų vertinamo dabartinio parlamento.“

„ŪP“: „Pusiau prezidentinėse respublikose, o taip neretai pavadinama ir Lietuva, gali būti ir kitokių kraštutinumų – silpnas prezidentas tampa įvairių jį iškėlusių į valdžią grupuočių įrankiu. 100 dienų karaliaus Mindaugo II vaikaitis, kunigaikštis Inigo von Urachas yra sakęs, kad renkami politikai savo veiklos gaires dažniausiai suplanuoja ketveriems-aštuoneriems ar penkeriems-dešimčiai metų (apsiriboja dviem rinkimų ciklais), o monarchai, žinantys, jog dėl savo tautos ir valstybės gerovės turės atsakyti tik Dievui, privalo svarstyti ir numatyti, kas laukia būsimųjų kartų. Gal šiuolaikinei valstybei vadovauti labiau tiktų jokioms politinėms jėgoms neįsipareigojęs karalius , o ne į šalies ekonominius, finansinius ir kitus ne savo kompetencijos reikalus įkyriai besikišantis arba atvirkščiai, po Vyriausybės ar Seimo padu esantis prezidentas?”

A. PETKUS: „Teoriškai, žinoma Lietuva galėtų būti ir karalystė. Bet ar šito reikia? Ką iš to laimėsime? Vaikai geriau mokytis pradės, emigrantų, socialinės paramos prašytojų srautai sumažės? Dabar gyvename Kovo 11-osios akto Lietuvoje – prieš 22 metus pagal 1918 m. vasario 16-osios nepriklausomybės deklaraciją atkurtoje valstybėje. Prieš 94 metus Valstybės Tarybos vyrai irgi ginčijosi, kokia turi būti Lietuvos valstybės politinė santvarka. Iškilūs Vasario 16-osios akto signatarai - Stanislovas Narutavičius. Mykolas Biržiška, ilgametis Kauno burmistras Jonas Vileišis, kurio vadovaujama laikinoji sostinė tiesiog suklestėjo, net buvo pasitraukę iš Valstybės Tarybos, nes nesutiko, kad Lietuva būtų monarchija, tegul ir konstitucinė. Po trumpų dvejonių Lietuva tapo demokratine respublika. Tai buvo pažangus sprendimas, skvarbus žvilgsnis į ateitį“.

S. ŠVEDARAUSKAS: „Europos konstitucinės monarchijos dinastiniais, kraujo ryšiais kur kas labiau susigiminiavusios negu Europos Sąjungos šalys susaistytos ekonominėmis ir finansinėmis sutartimis. Ypač nemalonią alerginę reakciją respublikinė santvarka sukelia pokomunistinėms, posovietinėms šalims. Jų gyventojai dar puikiai prisimena, kad „liaudies respublikose“ jokios atstovaujamosios demokratijos nė su žiburiu nebūtum radęs. Tais pavadinimais dangstėsi žiauriausios despotijos, tironijos ir tautų kalėjimai. Į Rytus nuo Lietuvos esanti valstybė šiandien skelbiasi esanti respublika, nors visas pasaulis ją vadina paskutine Europos diktatūra. Net ir toli gražu ne monarchistinių pažiūrų ekonomistai, politologai pripažįsta, kad Skandinavijos šalių, ypač Danijos, politinė sistema – pati pažangiausia. Pagal įvairius socialinės gerovės indeksus skandinavų gyvenimo lygis – aukščiausias. O tos šalys - monarchijos. Ar rasite kitas valstybes, kuriose net 70-80 proc. žmonių pasitiki savo valdžia kaip Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje?“

A. PETKUS: „Kur įrodymai, kad tai skandinavų monarchų nuopelnas? Domėjausi danų valstybės valdymo modeliu. Danija iš visų Šiaurės šalių man atrodo labiausiai socialistinė. Valstybė ten skirsto didžiąją nacionalinių pajamų (bendrojo vidaus produkto) dalį. Kadangi lėšos teisingai padalijamos, todėl danai ir pasitiki demokratiškai išrinkta savo valdžia. Ar Danijos karalienė, nors ir labai patraukli asmenybė, pati viena būtų galėjusi sukurti danams gerovės valstybę?“

R. GIEDRAITIS: „Prezidentai, parlamentai ir jų sudarytos vyriausybės, rūpinasi valstybės ekonomika, finansais, galbūt sveikatos apsauga, socialiniais reikalais. O kokiai valstybės įstaigai patikėta ginti, perduoti ateities kartoms lietuvių tautos tradicijas? Kas rūpinasi lietuvių tapatybe? Gal Kultūros ministerija, Prezidentūra?..“

A. PETKUS: „Nereikia kiekvienam gyvenimo reiškiniui dirbtinai sugalvoti po „globėją“. Tautinį paveldą saugo ir Kultūros ministerija, ir nevyriausybinės organizacijos. Manau, ir jūsiškis monarchistų sąjūdis. Taip pat, tarkime, ir Žemaičių kultūros draugija. Susibūrę į tokias bendrijas, žmonės puoselėja savo istoriją, prisimena protėvių papročius. Žemaičiai po 770 metų jau sutinka, kad Mindaugas suvienijo Lietuvą. Tačiau tebegalvojame, kad karaliumi tada galėjo tapti ir mūsų kunigaikštis Vykintas.“

R. GIEDRAITIS: „Pasibaigus Konstitucijos nustatytai gana trumpai valdymo kadencijai respublikos valdžia keičiasi. Naujieji valstybės šeimininkai gali būti euroentuziastai ir „pasaulio piliečiai“ (kosmopolitai). Jiems tautiškumas atrodys paprasčiausia atgyvena, sustabarėję sentimentai. Ir jūs tikite, kad politikus, kurie už ES struktūrinių fondų pinigus parduotų tėvą ir motiną, sustabdys visuomeninės organizacijos? ES karalystėse monarcho rūmai kaip tik ir yra ta paskutinė tvirtovė - valstybingumo garantas, istorinės atminties saugykla.“

„ŪP“: „Visos Vyriausybės piešė Lietuvos ateities vizijas. Socialdemokratai kūrė „drąsią šalį“, dabartinis konservatorių-liberalų ministrų kabinetas paskelbė visuomenei programą, pagal kurią Lietuva iki 2030 m. taptų „šiuolaikine, veržlia, atvira pasauliui, neišbarsčiusia tautinio tapatumo, suvaldžiusia emigraciją valstybe, kurioje kiekvienam jos piliečiui būtų gera gyventi ir dirbti”. Gal šį tikslą lengviau pasiektų atkurta Lietuvos Karalystė?

S. ŠVEDARAUSKAS: „Respublika – administracinė valdininkų sistema. Žmogiškos šilumos joje nedaug. Valdininkiją nuo žmonių skiria daugybė biurokratinių barjerų. O nelaimės ištikti, valdžios neteisybių įskaudinti britai gali tiesiog parašyti laišką savo karalienei. Ji tikrai padės kiekvienam, net menkiausiam pavaldiniui.“

R. GIEDRAITIS: „Vien tas priedėlis „respublika“ prie Lietuvos pavadinimo nusmukdo mūsų šalį giliai į patį geopolitikos dugną. Kai nuvažiuoji net palyginti netoli – į Prancūziją ar Italiją – ir pasisakai, jog esi iš Lietuvos Respublikos, naujieji pažįstami pagalvoja, kad esi iš Afrikos arba, dar blogiau, iš Rusijos. Iš mūsų Konstitucijos reikėtų išbraukti tą seniai bereikšmį, beviltiškai nuvertėjusį valstybės santvarkos apibūdinimą. Vengrai tai jau padarė, o kitas jų žingsnis bus atkurta monarchija.“

A. PETKUS: „Atidžiau perskaitykite Vengrijos konstituciją, gal tada praeis noras ją liaupsinti. Vengrijos parlamentas savo konstitucinio teismo nariams nustatė 12-os metų kadenciją, teisėjus ten galima atleisti tik absoliučia parlamentarų balsų dauguma. Faktiškai Vengrijos konstitucinio teismo teisėjai skiriami iki gyvos galvos. Tai, pasakyčiau, kelias ne į monarchinę, bet į totalitarinę Vengriją.“

R. GIEDRAITIS: „Kai jūs, politikai, pradedate kalbėti apie skurdo lygį, ekonomikos gaivinimo būdus ir kitus „neatidėliotinus valstybės darbus“, patys to nesuprasdami ir nejausdami, kaltinate save ir jūsų mylimą respublikinę santvarką, kuri ir nusėjo Lietuvą tomis piktžaizdėmis. Todėl ir pritildėte istorikus. Tegul žmonėms atrodo, kad Lietuva egzistuoja tik 44 metus (1918-1940-aisiais ir nuo 1990-ųjų).“

A. PETKUS: „Niekas neginčija, kad per 20 metų Lietuvos Respublikos valdžia nutolo nuo žmonių. Bet tas atotrūkis gerokai sumažėtų, jei valstybėje padaugėtų tiesioginės demokratijos. Tačiau 1992 m. Konstitucijos kūrėjai gudriai apsidraudė, kad „priešai“ niekuomet nesurinktų referendumams surengti būtinų 300 tūkst. rėmėjų parašų per absurdiškai trumpą laiką.“

„ŪP“: „Kiekviena šalis gyvena tarp kitų valstybių, priklauso įvairioms tarptautinėms organizacijoms. Ar pasaulis nepasijuoktų iš Lietuvos Karalystės, palaikytų su ja diplomatinius santykius?“

K. IGNATAVIČIUS: „Karalius pats yra bažnyčios galva, kaip anglikoniškojoje Jungtinėje Karalystėje, arba pavaldus tik popiežiui, jeigu yra katalikas. Labai svarbi Vatikano nuostata dėl Lietuvos Karalystės – ar Šventasis Tėvas laimintų ją, jeigu tokia būtų Lietuvos piliečių valia.“

R. GIEDRAITIS: „Su buvusiu Vatikano apaštaliniu nuncijumi Lietuvoje arkivyskupu Peteriu Stephanu Zurbriggenu kalbėjomės apie tai. Jis visiškai pritaria.“

S. ŠVEDARAUSKAS: „Neseniai miręs Vilniaus vyskupas emeritas Juozas Tunaitis irgi rėmė konstitucinės monarchijos atkūrimo idėją. O Vilniaus arkivyskupas metropolitas, kardinolas Audrys Juozas Bačkis yra prasitaręs apie tiesioginį įėjimą, kuriuo kažkada karaliai ir didieji kunigaikščiai iš Valdovų rūmų žingsniuodavo melstis į Katedrą. Taigi Lietuva be karališkojo sosto – Lietuva be ateities! Tik konstitucinė monarchija gali sukurti gerovės Lietuvą ir išgelbėti šalį iš gilios moralinės krizės.”

Komentarai
http://ikrauk.15min.lt/nuomone/69340

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 19 Lap 2012 01:45 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Lietuvos valdovų įpėdinis steigia Karaliaus Mindaugo institutą


http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=60012079

Arnoldas Aleksandravičius,
"Ūkininko patarėjas"
2012 m. lapkričio 17 d. 00:00

Paveikslėlis

Inigo von Urachas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Tarptautinių NATO misijų dalyvis, Vokietijos Bundesvero karininkas, girininkas, karaliaus Mindaugo II palikuonis, kunigaikštis Inigo von Urachas, pirmadienį Vilniuje, Signatarų namuose pasirašysiantis pretendento į Lietuvos karalystės sostą sutartį, atsako į „Ūkininko patarėjo“ korespondento Arnoldo Aleksandravičiaus klausimus.

Į politinių aistrų, valdžios dalybų azarto apimtą Lietuvą iš Vokietijos šiandien atvyksta 1918 metais Valstybės Tarybos išrinkto pirmojo Lietuvos konstitucinio karaliaus, istorikų vadinamo „šimto dienų valdovu“ Mindaugo II vaikaitis, kunigaikštis Inigo von Urachas.

Kunigaikščio vizitą rengia Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Vilniuje ir nevyriausybinė organizacija „Lietuvos karalystės rūmai“.

Lapkričio 19 d. „Lietuvos karalystės rūmai“ Vilniuje, Signatarų namuose, pasirašys sutartį su kunigaikščiu, kad jam suteikiamas pretendento į sostą titulas, jeigu paperkamuoju parlamentarizmu nusivylusi Lietuva nuspręstų vėl tapti karalyste.

Numatyta Inigo von Uracho išvyka į senąją Lietuvos valdovų rezidenciją – Trakus, taip pat kunigaikščio susitikimas su Seimo nariais.

Priešpaskutinę Gediminaičių, Jogailaičių ir (pagal senelės liniją) Biržų Radvilų dinastijų ainio viešnagės dieną, lapkričio 20-ąją, kunigaikštis Vokietijos ambasadoje papasakos apie kuriamą socialinį- kultūrinį Karaliaus Mindaugo institutą.

Tokių nevyriausybinių projektų dažnai imasi Europos karališko kraujo asmenys - Prancūzijoje veikia prancūzų papročius ir monarchinį paveldą puoselėjantis Anžu hercogo institutas, kuriam vadovauja princas Liudvikas de Burbonas, tiesioginis Prancūzijos sosto įpėdinis.

- Po Jūsų pirmojo apsilankymo Vilniuje ir Kaune 2009-aisiais žiniasklaida pranešė, kad ketinate įsikurti Lietuvoje ir įsigyti čia nekilnojamojo turto. Ar tai padarėte, jei iš tikrųjų planavote?

- 2009 m. mane sužavėjo nuostabus Lietuvos kraštovaizdis, ypač akinamai auksinis pietinių Baltijos jūros pakrančių smėlis. Upės, ežerai, miškai, akimis neaprėpiami banguojantys javų laukai – Lietuva yra ne tik keliautojų, poilsiautojų rojus, bet ir tarsi sukurta svarbiems verslo projektams. Aš investavau čia nemažai pinigų į bendrą sudėtingą verslą, todėl reikia dar palūkėti, kaip toliau klostysis reikalai. Jeigu bus tokia Dievo valia, vieną dieną norėčiau įsikurti Lietuvoje arba gyventi tarp Vokietijos ir Lietuvos.

- Lietuvos istorikai teigia, kad Jūsų senelis, išrinktasis Lietuvos karalius Mindaugas II (grafas Wilhelmas von Urachas), 1918 metais buvo surašęs Lietuvos Karalystės Konstitucijos apmatus. Įdomu, koks šio dokumento likimas? Ar jo rankraštis (mašinraštis) išliko Jūsų šeimos archyvuose? Daugelis lietuvių nepatenkinti dabartine (pasenusia, anot jų) šalies Konstitucija. Gal Jūsų senelio Konstitucija būtų naudinga dabartinei Lietuvai?

- Mūsų šeima gali pasigirti turinti daug visai Europai svarbių istorinių dokumentų. Wilhelmas von Urachas buvo parengęs Lietuvos Karalystės Konstitucijos juodraštį bei iškilmingą kalbą (lietuviškai) po karūnavimo ir priesaikos. Vis dėlto manau, kad geriausia remtis dabartinių monarchijų pavyzdžiais.

Nenorėčiau, o ir neturiu teisės savo senelio pastabų dėl Lietuvos konstitucinės santvarkos lyginti su veikiančio LR pagrindinio įstatymo straipsniais. (Lietuvos Taryba ir šalies teisininkai 1918 m. vasarą paskelbė „Laikinosios Konstitucijos Pagrindų“ projektą, numačiusį, kad Lietuvos Karalystę valdys monarchas ir dviejų rūmų parlamentas („Tautos atstovybė“), karalius vadovaus jo paties skiriamai Vyriausybei ir tvirtins parlamento priimtus įstatymus – red. past.).

- Viena svarbiausių Lietuvos visuomenės dabar viešai aptariamų temų - Visagino atominės elektrinės statyba. Per neseniai surengtą patariamąjį referendumą daug rinkėjų pasisakė prieš atominę energetiką, tačiau dalis šalies elito nori tęsti projektą, kuris, kaip tikima, padėtų iškovoti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Ką Jūs patartumėte? Ar tebesate branduolinės energetikos priešininkas?

- Neišvengiamas atominės elektrinės palydovas - reiškinys, kuris eufemistiškai (švelniai, mandagiai – red. past.) vadinamas „branduolinėmis atliekomis“. Šiuo atsargiu žodžių junginiu iš tiesų bandoma pridengti nuodų ir radioaktyvios spinduliuotės sankaupas. Jos būtų pavojingos penkiasdešimt tūkstančių metų! Ne vienai žmonių kartai, ne dešimčiai, bet dviem tūkstančiams. Lietuvai net neužtenka 210 mln. eurų uždarytos sovietinės Ignalinos atominės elektrinės atominėms šiukšlėms galutinai nukenksminti, šalies Vyriausybė prašo iš Briuselio triskart daugiau lėšų, nors Europos Komisija iki 2013 m. Lietuvai jau skyrė 1,37 mlrd. eurų.

Harisburgo (JAV), Černobylio (SSRS), dabar Fukušimos (Japonija) branduolinių reaktorių avarijos - vis daugėja perspėjimų, kad atominė energetika grėsminga. O atsinaujinantys šaltiniai – vanduo, saulės baterijos, mediena, energetiniai augalai, biodegalai, biodujos - iki šiol per menkai išnaudojamos energetinio saugumo ir savarankiškumo galimybės.

- Kai pirmą kartą lankėtės Lietuvoje, lietuvių žurnalistai paklausė Jūsų: „Ar negalvojate apie Lietuvos sostą?” Atsakėte: „Esu pasirengęs atlikti tai, ką padarė senelis, jei Lietuvai reikės mano žinių ir patirties”. Ar Jūsų nuostata nepasikeitė?

- Dažnai ir įtemptai mąsčiau apie tai. Jei būčiau gyvenęs tais laikais, pasielgčiau taip pat, kaip senelis. Žinoma, dabar geopolitinės aplinkybės kitokios. Į tai būtina atsižvelgti. Nenoriu „įsisiūlyti“ Lietuvai. Tai niekada nebuvo mano tikslas. Gavęs įtakingiausios lietuvių monarchistų organizacijos, Lietuvos karalystės rūmų, pasiūlymą, sutikau priimti man suteiktą „pretendento į sostą“ titulą. Manau, Lietuvos karalystės rūmų pasirinkimą nulėmė ne tik mano priklausomybė tam tikrai dinastijai, bet ir asmeninės savybės: ši organizacija tiki, kad galiu sėkmingai tarnauti žmonėms. Man tai didelė garbė.

Tikiuosi, kiek leidžia mano kuklios galimybės, padėti kurti patrauklų europinį Lietuvos įvaizdį ir prisidėti prie įvairių visuomeninių, labdaros projektų. Jeigu Lietuvos piliečiai ar tautos atstovai pakviestų mane – ką gi, esu pasirengęs. Man tai būtų netgi istorinė pareiga, senelio testamento nuoroda, kurią privalau stengtis įvykdyti. (1918 m. lapkričio 2 d. Lietuvos Valstybės Tarybos veidmainiškai atstumtas Mindaugas II niekada neatsižadėjo sosto, skirtingai nei tais pačiais 1918 m. išrinktas ir po dviejų mėnesių karūnos netekęs Suomijos karalius Fredrikas Karlė (Vainas I), Vokietijos Heseno žemės kunigaikštis – red. past.)

- Kai kurie ekonomistai teigia, kad būtent šiuolaikinė parlamentinė demokratija įstūmė pasaulį į ekonomikos ir finansų krizę. Kaip manote, ar karalystės atsparesnės tokioms krizėms ir turi daugiau būdų jas įveikti?

- Didžiausias monarchijų privalumas – karalių dėmesio neblaško neramios mintys apie artėjančius rinkimus, vyriausybių kaitą. Monarchams svarbiausi dalykai yra darbų tęstinumas, atsakomybė dabartinei ir ateities kartoms, šeimos, dinastijos garbė. Valdovai susitapatina su savo visuomene ir šalimi. Tūkstančius kartų išjuoktą Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV posakį „Valstybė – tai aš“ reikia suvokti giliau. Karaliai labiau už bet kokius renkamus politikus pasižadėję ginti savo pavaldinius – visus piliečius, saugoti šalies teritorinį vientisumą ir nepriklausomybę. Dėl to ir neturi teisės atmestinai valdyti, tai yra kenkti patys sau.

Monarcho titulas tiesiog įpareigoja jo savininką išsikovoti sau (taigi ir savo šaliai) palankią aplinkinio pasaulio nuomonę. Aišku, dėl to karalius yra gyvas, erzinantis sąžinės priekaištas šiuolaikiniams politikams, vienodai kartojantiems vokiečių ekonomisto Maxo Weberio žodžius, kad politika – tai kompromisų menas. O monarchai prireikus gali tvirtai pasakyti politiniam elitui: „Mes darysime šitaip, nes to reikalauja valstybės ir visuomenės interesai“.

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... &com=1&s=1

Stekse
2012-11-17 01:06


Jeigu žmogus išsilavinęs, labai pritarčiau, nesigilindamas į istorinius ryšius. Kaip žinia kai kurias Europoje karalystes valdo karališkos šeimos neturinčios istorinio tiesioginio ryšio su savo šalimi, kaip kad yra Norvegijoje ir neabejoju kitose šalyse. Tad kodėl negalėtų būti Lietuvoje ir kas žino, gal jis iš tikrųjų turi tiesioginį ryšį.

Aišku tokio ažiotažo jau nebūtų, Vokietija, Austrija ne karalystės ir jų jau nevaldo imperatoriai, tad jeigu jis taptų Lietuvos Karaliumi kaip pridera, mažai šiais laikais kas pasikeistų ir tai būtų tik dar viena valstybinė institucija.

Nors... laiko bėgyje tai pritrauktų daugiau turizmo smalsuolių, pamatyti vienintelę Rytų Europoje Lietuvos Karalystę ir jos Karalių Inigo von Urach'ą.

http://www.en.wikipedia.org/wiki/DukesofUrach

Silvestras
2012-11-17 05:56


Palaikau šią idėją.

Ir netik todėl, kad mano protėviai buvo bajorai, kuriems bajoro titulą suteikė Vytautas Didysis, bet ir dėl esamos padėties. Reikia išvesti Lietuvą iš betvarkės ir chaoso.

Prisidėsiu prie šio judėjimo.

sarka
2012-11-17 06:36


Seniai sakiau, kad norint padaryti tvarka Lietuvoje, reikia slubo vokiecio (yra toks posakis). Stai vokietis jau atsirado. Sluba padarysime. Gal tikrai tvarka padarys...

Kazkas sake kad monarchija geriau. Gerai jeigu tas karalius protingas, tai pakels sali, bet jeigu koks vejavaikis, kuriam baliai, merginos tik galvoje (tokiu jau kunigaiksciu Lietuva jau turejo). Seniau toki nuzudydavo ir paskelbdavo sekanti ipedini karaliumi. O siais laikais taip lengvai neatsikratysi valdovu...

O siuo atveju, jeigu jis daugiau duoda Lietuvai negu ima, tai nieko blogo nematau jeigu jis ir bus ipedinis i Lietuvos sosta.

Labai daznai atrodo kad Lietuvai reikia labai tvirtos rankos, nes seimunai nusizengia moraliniam kodeksui, arba padaro nusikaltima ir jo teisti negalima nes Seimas nubalsavo nepanaikinti jo "nelieciamybes".

Isleidziami istatymai, kurie labai pakenkia Lietuvos ekonomikai arba politikai ir kaltu nera, nes lengva pasislepti uz 144 nugaru, prapulti maseje. Ir dabar Seimas dave priesaika.

Kai pasiziuri i pavardes, tai (kaip anglai dainuoja "Dieve apsaugok karaliene") tai norisi susukti: "Auksciausias, apsaugok Lietuva!!!!"

Ateina zmones kuriu dauguma net nezino paprasciausiu etikos taisykliu....

deParis
2012-11-17 08:46


Palaikau Lietuvos Karalystes atstatymo ideja! Gal to ir tetruksta Lietuvai pilnai tapti europietiska valstybe. Moralus, tvirtas, demokratinis karalius butu pats tas konstitucinei monarchijai atstatyti.

Ar svedai, norvegai, danai,britai, ispanai, liuksemburgieciai, monakieciai, lichtensteinieciai, belgai, olandai nepatenkinti savo politine sistema? Toks skandinaviskas monarchijos modelis uztikrintu Lietuvos valstybes klestejima ir demokratija.

Reiketu, kad pretendentas i monarchus ismoktu lietuviskai ir pradziai sukurtu santuoka su grazia protinga lietuve. Tada jau palikuonys butu dar legitimesni sosto ipediniai.

Manau, kad po sekanciu prezidento rinkimu jau reiketu ruostis referendumui ir po penkeriu metu, pasibaigus sekanciai prezidento kadencijai, atstatyti monarchija Lietuvoje. Manau, tai turetu labai rimta poveiki ir LT kaimynu poziuriui i solidzia Lietuvos Karalyste.

Gal reiketu rimtai pradeti dirbti sia kryptimi?

Respect!


2012-11-17 08:53


Cha cha cha... Ir Valdovų rūmai pastatyti.

O gal AA Brazauskas taip ir buvo numatęs.....

Žygeivis
2012-11-19 01:17

Keletas pastabų


Geriausia Valstybės valdymo forma yra ta, kuri atitinka esamą geopolitinę padėtį ir iš esmės neprieštarauja Tautos gerovės siekiams.

Vadinamoji "valdoma" demokratija pas mus visiškai išsigimė.

Ir ne tik Lietuvoje.

Jei "normalioje" demokratijoje daugumą visuomenės sudarančios vidutinybės bent jau pačios išsirenka tokias pačias vidutinybes, tai "valdomoje" demokratijoje valdžią "renka" net ne vidutinybės, o faktiškai įvairūs liumpenizavęsi bomžai, be jokių skrupulų parduodantys savo balsą už 10 litų, o "stojant" į Jievrosojuzą "nubalsavę" už butelį alaus ar pakelį skalbimo miltelių, "padovanotų" "Maksimos" savininkų - multimilijardierių...

Deja, bet ir šie Seimo rinkimai dar kartą labai akivaizdžiai parodė, kad būtent tokie "rinkėjai" jau sudaro daugumą Lietuvos Valstybės "piliečių", ir būtent jie jau nulemia Lietuvos Valstybės niūrią ateitį, o mąstantys apie Tautos ir Valstybės ateitį žmonės sudaro tik nedidelę mažumą.

Todėl akivaizdu, kad Lietuvos Valstybėje būtinos kardinalios Valstybės valdymo reformos, nes kitaip anksčiau ar vėliau sulauksime kruvinos revoliucijos.

Ir jei norime, kad jos įvyktų gana taikiai, o valdžia neatitektų naujiems bomžų daugumos iškeltiems bolševikams ar kokiems betaučiams anarchistams, Lietuvos Karalystės atgaivinimo idėja yra visai nebloga bei priimtina.

Manau, kad bent jau "pereinamuoju" laikotarpiu Uracho, karūnuoto kaip Lietuvos karaliaus Mindaugo III, kandidatūra taip pat būtų priimtina - tai ne tik padėtų atsiriboti nuo Lietuvoje įsitvirtinusių įvairių oligarchinių klanų įtakos, bet ir legitimizuotų Lietuvos Karalystę Europos monarchijų tarpe.


P.S. Šiais laikais terminas "aristokratija" reiškia toli gražu ne tai, ką reiškė viduramžiais - puikiai ginkluotą profesionalų karį, visada pasiruošusi eiti į karo žygį ir jame žūti.

Dabartiniai aristokratai yra tik savo tolimų ir karingų protėvių eiliniai palikuonys, kaip taisyklė patys nieko ypatingo ir didvyriško šiais laikais neatlikę.

Beje, niekam nedraudžiama ieškoti savo istorinių šaknų ir dabar, gyvenant "respublikoje"....

Tačiau, kaip jau esu rašęs temoje viewtopic.php?f=61&t=9725 , Lietuvai verta įsivesti konstitucinę monarchiją dėl labai praktinių vidinių bei geopolitinių priežasčių, o visai ne dėl kokios nors "istorinės aristokratijos" atgaivinimo. :)

Manau, kad mums dar reikės sukurti naują lietuvišką "aristokratiją" - iš tų žmonių, kurie įrodys savo drąsą, ryžtą bei sumanumą, kovojant už Lietuvą dabar, o ne pasiremiant savo tolimų protėvių atliktais žygdarbiais.

Pridursiu, kad geopolitiniu požiūriu Lietuvos Karalystės atkūrimas išmuš pagrindą ir iš baltarusiškų bei lenkiškų "litvinistų" bei šovinistų dabartinio ideologinio "pamato".

Ir kaip tik todėl numanau, kad jie ypač aršiai priešinsis Lietuvos Karalystės statuso atkūrimui.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Lap 2012 22:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Puslapis Veidaknygėje

The Royal House of Lithuania

The Royal House of Lithuania known sometimes as Palace of the Kingdom of Lithuania (PKL)

http://www.facebook.com/pages/The-Royal ... 6474329080

http://www.facebook.com/pages/The-Royal ... 80?sk=info


P.S. Yra nemažai tikrai gražių ir įdomių fotografijų. :roll:

Pvz.:

Paveikslėlis

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 09 Gru 2012 22:01 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Marius Kundrotas.Tautininkų sąjungos padėtis ir perspektyvos: Porinkiminė analizė


http://alkas.lt/2012/11/29/m-kundrotas- ... e-analize/

Marius Kundrotas, http://www.alkas.lt
2012 11 29 00:07

Daugelį stebina, jog visoje Europoje kylant tautinėms jėgoms, Lietuva lieka tarp retų išimčių. 1992–2004 m. nei viena lietuviška tautinė partija neperžengė daugiamandatės apygardos barjero, o nuo 2004 m. – net vienmandačių barjero.

Natūraliai kyla klausimas: ar lietuviams tautininkai nereikalingi, ar tautininkai ne tokie, kokie turėtų būti?

Žvelgiant į kitų šalių tautininkų pergales – akivaizdu, jog Lietuvos negalima lyginti ne tik su Prancūzija ar Danija, bet ir su Latvija ar Ukraina.

Šiose šalyse pagrindinis iššūkis titulinei tautai kyla iš svetimšalių – Ukrainoje juos iš dalies atstoja svetimos tautinės savimonės tautiečiai. Šis iššūkis – pagrindinė tautinės reakcijos priežastis.

Lietuvos tautinė sudėtis titulinei tautai – kur kas dėkingesnė, o konfliktas su dalimi Vilniaus krašte gyvenančių lenkų – lokalus, dėl to daugumai tautos valstybės mastu – neaktualus.

Lietuvą tikslingiau lyginti su Lenkija, Čekija, iš dalies – Vengrija: vientautėmis arba titulinės tautos vyraujamomis valstybėmis. Jose tautininkų motyvai ir uždaviniai kyla iš kitų iššūkių: Europos Sąjungos diktato, globalizmo ir libertarinės revoliucijos.

Tautininkų uždaviniai šiais atvejais – stiprinti arba atsikovoti nacionalinį suverenitetą, ginti dorovę, šeimą ir gyvybę, plėtoti tautinę kultūrą ir nacionalinį ūkį, siekti socialinės darnos.

Tautininkystė šiais atvejais negali apsiriboti siauru etniškumu – ji įsipaišo į kur kas bendresnę konservatizmo, o detaliau – socialkonservatizmo nišą.

Absoliuti dauguma sėkmingiausių tautinių partijų – tiek tautinių įtampų kamuojamose, tiek tautiškai gana stabiliose Europos šalyse – šiandien užima socialkonservatizmo platformą.

Dabartiniai lietuvių tautininkai taip pat žengia šia linija, tačiau jų reitingai rinkimuose balansuoja ties kableliais po nulio.

Šias tendencijas galima aiškinti antidemokratine sistema, sudarančia skirtingas politinės konkurencijos sąlygas teisine, finansine, informacine prasme.

Vis dėlto visas problemas suvesti į tai reikštų savęs teisinimą: daugelyje kitų Europos šalių tautininkai laimi panašiomis arba dar sunkesnėmis sąlygomis. Subjektyvesnės priežastys glūdi tautininkų tapatumo ir jo pateikimo problemose.

Pirma priežastis – jau daugelį metų šalia tautinio spektro veikia du didžiuliai traukos centrai: iš vienos pusės – Tėvynės sąjunga, iš kitos – „Tvarka ir teisingumas“.

Šių partijų ir tautininkų rinkėjų persidengimą liudija ne tiktai programiniai akcentai, bet ir rinkimų reitingai: į šias partijas įsilieję tautininkai surinko daugiau reitingo balsų, nei kada nors gavo jų pačių partijos.

Antra priežastis – pačių tautininkų susiskaldymas: išsklaidomos jėgos bendroje veikloje ir balsai rinkimuose.

Pastarieji dveji Seimo rinkimai aiškiai rodo, jog pagrindiniai tautininkų varžovai – kiti tautininkai.

2012 m. rinkimuose Nacionalinio susivienijimo ir „Jaunosios Lietuvos“ balsų suma – beveik lygi 2008 m. „Jaunosios Lietuvos“ balsų sumai, kai daugiausiai balsų surinkusi Nacionalinio susivienijimo jėga – Tautininkų sąjunga – savarankišku sąrašu rinkimuose nedalyvavo.

Trečia priežastis, išplečianti pirmąją ir antrąją – kitų politinių jėgų ir srovių dubliavimas.

2012 m. rinkimuose Nacionalinis susivienijimas doroviniais akcentais dubliavo Tėvynės sąjungą – ypač jos konservatyvųjį sparną, susitelkusį aplink Sąjūdžio, politinių kalinių ir tremtinių, Dešiniosios minties organizacijas.

Švelniu eurokritiškumu – „Tvarką ir teisingumą“. Antisisteminiais akcentais – „Drąsos kelią“. Antiatominiais – valstiečius ir žaliuosius.

„Jaunoji Lietuva“ ideologiškai pasirodė grynesnė, bet silpnesnė organizaciniu požiūriu.

Apsibrėžiant save kitų politinių jėgų ir srovių kontekste gresia du kraštutinumai – nuosaikumas ir ekstremizmas.

Ekstremizmo paklausai būtina sąlyga – karinė arba revoliucinė padėtis, kurios Lietuvoje nėra – dėl to ekstremistinės jėgos, kurias tautiniame kontekste iliustruoja vadinamoji Lietuvių tautos sąjunga, perspektyvos čia neturi.

Nuosaikumas sąlygoja ideologinį blankumą ir kitų politinių jėgų dubliavimą.

Lygsvarą šiuo atveju sudaro sveikas radikalizmas, užtikrinantis išskirtinumą bendrame politiniame kontekste.

Atsinaujinusi Tautininkų sąjunga – užtektinai radikali. Vis gi jos radikalumą amortizavo dalyvavimas Nacionaliniame susivienijime, kur šalia išsirikiavo dvi kur kas nuosaikesnės tautiškai orientuotos partijos ir viena visiškai kitos ideologinės tapatybės partija.

Šios partijos viena kitą faktiškai neutralizavo – sukurta bendra programa tapo tokia bendra, kad po ja beveik galėjo pasirašyti dauguma politinių konkurentų, o tokiais atvejais paprastai renkamasi stipresnį.

Nacionaliniu įsivardijusio susivienijimo programoje neliko daugumos fundamentaliausių tautininkų akcentų. Lietuvos teisės viršenybė – tiesiog išnyko.

Neliko aiškios pozicijos lito-euro klausimu, apsiribota piliečių referendumu dėl šio klausimo.

Gerokai sušvelninti lyties ir gyvybės etikos akcentai: iš prieštaravimo homoseksualizmo propagandai liko tiktai prieštaravimas homoseksualių šeimų propagavimui, kas anaiptol ne tas pats, išbraukta tautininkų nuostata griežtai apriboti abortus.

Paradoksalu, bet šalia tautinių ir konservatyvių akcentų sušvelnėjo ir socialiniai, nors čia pat dalyvavo Socialdemokratų sąjunga. Išplautas tautininkų siūlymas kurti valstybinį prekybos centrą, kuriame valstybė reguliuotų kainas ir kuris teiktų pirmenybę nacionalinei produkcijai, vietoje to – svajonės susitarti su privatininkais ir tik joms neišsipildžius – tokio centro steigimas.

Tarptautinės politikos koncepcija apskritai liko sisteminė. Išbrauktas fundamentalus tautininkų geopolitinis projektas – Baltokarpatija: suverenių tautinių valstybių sandrauga, siejama istorinio likimo, kultūrinių vertybių ir politinių interesų. Užtai apstu poterių antinacionalinei Europos Sąjungai, praktiškai kartojančių įprastus daugumos partijų stereotipus.

Žinoma, galima guostis, jog Tautininkų sąjungos programoje išbrauktieji akcentai liko, bet šiems rinkimams pateikta ne Tautininkų sąjunga, o Nacionalinis susivienijimas. Galima teisintis, jog daugelis rinkėjų programų neskaito, bet atitinkamai klostėsi ir savęs pateikimas debatuose, apklausose, informacinėje erdvėje apskritai. Šiokį tokį išskirtinumą demonstravo tik Tautininkų sąjungos ir iš dalies – Tautos vienybės sąjungos atstovai, kuo galima aiškinti reiškinį, jog susivienijimas apskritai kažką gavo.

Nacionalinis susivienijimas save identifikavo ne tiek nacionaliniais, kiek abstraktokais antisisteminiais, ypač – teisingumo – šūkiais. Šiuo požiūriu jis negalėjo lygiaverčiai konkuruoti ne tik su Seimo opozicijos partija „Tvarka ir teisingumas“, bet ir su kur kas labiau viešosiose erdvėse regimu ir girdimu „Drąsos keliu“ – jie ir susirinko antisisteminius balsus.

Tautininkų perspektyvas galima sieti su trim objektyviais procesais. Pirmiausiai – Tėvynės sąjungos liberalizacija, aiškiai atstumiančia žymią dalį tautiškojo ir konservatyviojo elektorato ir net partinių kadrų: jau šiuose rinkimuose dalis jų balsavo ir agitavo už tautininkus. Antra – „Tvarkos ir teisingumo“ dezintegracija, pasireiškusia jau šiuose rinkimuose: daugiamandatėje prarasta beveik pusė ankstesnių mandatų ir nusileista net eklektiškam „Drąsos keliui“. Trečia – jau prasidėjusia paties „Drąsos kelio“ dezintegracija: čia susirinko per daug skirtingi žmonės.

Dar objektyvesnės prielaidos – stiprėjantys tautiniai iššūkiai, susiję su jau minėtais veiksniais – Europos Sąjunga ir libertarine revoliucija. Tautininkai turi užimti ir išlaikyti aiškias pozicijas nacionalinio suvereniteto, dorovės, šeimos ir kitais anksčiau įvardytais klausimais. Geras pavyzdys – „Jaunoji Lietuva“, kuri daug aiškiau atpažįstama, nors organizaciniu potencialu stipriai nusileidžia dabartinei Tautininkų sąjungai. Suliejus ideologinį ir organizacinį potencialą galima tikėtis gerų perspektyvų, bet jas bet kuriuo atveju teks išsikovoti.

Jau artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose galima pasireikšti euroskeptikų vaidmenyje. Vietoje kai kurių kolegų siūlomo, bet kitus bauginančio šūkio „einame tam, kad sugriautume Europos Sąjungą“ galima pasirinkti imlesnį – „einame tam, kad atkurtume nacionalinių valstybių galias ir sustabdytume libertarinę revoliuciją“, konkrečios išraiškos gali įvairuoti. Ši pozicija suteiktų daugiau erdvės laviravimui, pasiliekant aukščiau įvardytą kraštutinį variantą tam atvejui, jei vertybinis ir institucinis atsinaujinimas nepavyktų.

Apskritai tautininkams tėra vienas kelias identifikuotis politinėje erdvėje – kalbėti apie tai, apie ką kiti tyli – tiek dorovinėje, tiek kultūrinėje, tiek socialinėje, tiek geopolitinėje, tiek kitose tautos ir valstybės gyvenimo srityse. Jei kažkas apie tai jau kalba – reiškia, apie tai reikia kalbėti kitaip. Siūlymai apimtų tiek tapatumo, tiek jo pateikimo lygmenis.

Išlaikyti ideologinį ir programinį radikalumą – tautiškumo, socialkonservatizmo, subalansuoto euroskepticizmo pozicijose.

Dabartinė Tautininkų sąjungos linija, išreikšta bendrojoje ir rinkiminėje programoje – jau ganėtinai radikali. Kai kur Tautininkų sąjunga radikalumu lenkia netgi tradiciškai radikalesnei krypčiai priskiriamą „Jaunąją Lietuvą“ – ypač dalyvaujamosios demokratijos ir socialinio teisingumo akcentais, o euroskeptiškumu jai mažai nusileidžia.

Dabartinės pozicijos praktiškai net nebereikia daugiau radikalizuoti – išskyrus atskiras detales, svarbiausia vengti slinkčių tiek liberalumo, tiek ekstremizmo kryptimis.

Atskirose detalėse dar galima radikalizuotis. Švietimo politikoje galimi pavyzdžiai – aukštųjų mokyklų regionalizavimas, priėmimas tik per stojamuosius egzaminus. Sveikatos apsaugoje – griežtesnė triukšmo prevencija, receptinių vaistų kompensavimo išplėtimas. Dorovės srityje – lytinės ir seksualinės orientacijos sąvokų išbraukimas iš visų teisinių aktų ir dokumentų. Teisinių įstaigų srityje – antstolių ir notarų įstaigų suvalstybinimas, užmokestis už darbą –valstybinė alga. Socialinėje srityje – darbdavio ir darbuotojo algų derinimas fiksuotu santykiu.

Iš bendrosios ir rinkiminės programos sudaryti trečią dokumentą – trumpąją programą arba principų programą, kuri tilptų į vieną, maksimum – į du puslapius. Čia turi būti išdėstytos pagrindinės tezės visuomenės daugumai prieinama ir suprantama forma. Bendrojoje programoje subendrinti stilių ir struktūrą, išplėtoti konkrečių politinių priemonių ir sprendimų detales.

Ateityje vengti junginių su kitos ideologinės ir politinės tapatybės srovėmis – ypač mažomis ir silpnomis. Tautininkai turi būti aiškiai atpažįstami ir garsėti principingumu, o ne konjunktūriniais sprendimais, grindžiamais siekiais patekti į valdžią.

Inicijuoti jungtinę partiją su kitomis tautiškai apsibrėžusiomis jėgomis. Jei toks junginys taptų įmanomas – siekti, jog fundamentalūs tautininkų principai nebūtų švelninami, bet būtų stiprinami, pildomi, plėtojami.

Programose, straipsniuose, kalbose labiau orientuotis į teiginius, nei į neiginius. Pirmiau nacionalinis suverenitetas – po to kritika Europos Sąjungai ar kitoms globalizmo apraiškoms. Pirmiau lietuvių tauta – po to kritika imigracijai ar atskiroms tautinių mažumų organizacijoms. Pirmiau dorovė ir šeima – po to kritika tam, kas jas griauna.

Atsisakyti identifikacijos su bet kokia priešinga politine jėga, keisti kritikos prioritetus. Šiuo metu Tautininkų sąjunga faktiškai tapusi Lenkų rinkimų akcijos alter ego. Per šią prizmę linkstama vertinti viską – pradedant prezidente, baigiant Europos Sąjunga. Rinkėjams įdomiau, ką jiems siūlo pati Tautininkų sąjunga, o ne kokie blogi jos oponentai. Apskritai lenkų tema sąjungos retorikoje neproporcingai išplėtota, jos dozes reikia stipriai mažinti, o plėtoti Europos Sąjungos, globalizmo ir libertarinės revoliucijos temas: tai dabar– pagrindiniai iššūkiai.

Plėtoti informacinę bazę. Ypač išnaudoti tautiškos žiniasklaidos išteklius. Sąjungos nariai, o ypač – vadovybės nariai – turi bent kartą per savaitę pateikti straipsnių aktualia tema, pirmenybę teikdami programiniams akcentams. Aktyviau reikštis regioninėje žiniasklaidoje – ypač tarp rinkimų, kai prieigos – laisvesnės. Aktyviau reikštis radijuje ir televizijoje. Dalyvauti ir patiems organizuoti viešus renginius – akcijas, konferencijas, diskusijas – bent kartą per mėnesį.

Plėtoti organizacinę bazę. Masiškai traukti naujus narius, ypač – jaunimo gretose, ugdyti jaunosios kartos vertybes tautine linkme. Aktyviau bendradarbiauti su tikslinėmis grupėmis – šeimų organizacijomis, kultūrinėmis draugijomis, įvairių konfesijų religinėmis bendrijomis, nacionalinio verslo atstovais.

Plėtoti tarptautinius santykius su viso pasaulio, o ypač – Europos šalių tautininkais. Siekti narystės tarptautinėse tautininkų organizacijose. Dalyvauti ir patiems organizuoti tarptautines tautininkų konferencijas, kviečiant žiniasklaidos atstovus.

Įgyvendinus bent pusę šių siūlymų galima tikėtis geresnių perspektyvų artimiausioje ateityje.

Komentarai
http://alkas.lt/2012/11/29/m-kundrotas- ... e-analize/

Lietuvis:
2012 12 02 20:20


Svarbiausia problema yra labai žemas lietuvių tautinės savimonės lygis.

Tai akivaizdu visiems bent kiek ilgiau Lietuvoje pagyvenusiems užsieniečiams, tačiau tai “neaišku” politikus vaidinantiems tautininkams.

Negi toks Marius Kundrotas nesuvokia, ką reiškia protu nesuvokiamas emigracijos lygis?

Mariau Kundrotai, gal galėtumėte mane apšviesti, iš kurios Europos šalies emigracijos lygis (procentas) yra didesnis nei iš Lietuvos? Manau, kad nesugebėtumėt tokios nurodyti.

600 000 Lietuvą palikusių daugiausia lietuvių, iš kurių didelei daliai paprasčiausiai nusispjauti į Lietuvą, lietuviškumą, tautiškumą…

Jų vaikai jau dabar – būtent jau dabar – kalba tik angliškai ar tik ispaniškai (ir ne tik kalba, bet ir jaučiasi anglais, amerikiečiais, ispanais etc.)…

Mariau Kundrotai, kokių dar reikia akivaizdesnių faktų, kad lietuvių tautinio sąmoningumo laipsnis katastrofiškai mažas?

Mariau Kundrotai, ar nemanote, kad tautininkų veiksmų projektavimas, planavimas siekiant pergalės sekančiuose rinkimuose, remiantis tuo, kad esą lietuvių tautinio sąmoningumo laipsnis, lygis analogiškas Vakarų Europos tautų tautinio sąmoningumo lygiui (jūs tai teigėte viename iš savo komentarų), švelniai tariant yra iliuzija.

Ar nepagalvojot, kad iliuzijų skleidimas yra pavojingas tai bendruomenei – lietuvių tautai – kuriai jūs, tautininkai, atrodo, esate įsipareigoję?

Marius:
2012 12 03 18:12


Vakarų visuomenės dar labiau kosmopolitizuotos, užtai ir atsvara labiau matoma :)

Tokioje Švedijoje net vadinamoji demokratų partija priskiriama kraštutinei dešinei, nors Lietuvoje būtų dar liberalesnė už žymią dalį Tėvynės sąjungos.

Užteks saviplakos – lyg mūsų tauta būtų kažkokie permanentiniai liurbiai.

Tiktai kažkaip šie “liurbiai” sugriovė Sovietų Sojūzą.

Nereikia mitų. Mitai demoralizuoja. Įsivaizduojama, jog tuomet buvęs visuotinis pakilimas, o dabar – mat – visuotinis atoslūgis.

Nei tais laikais visi buvo patriotai, nei dabar visi kosmopolitai, tiesiog dėl daugybės aptartų priežasčių komplekto tautininkai-politikai ir tautininkai-rinkėjai KOL KAS neranda kontakto.

Be reikalo stengiatės visą sudėtingą politinės situacijos problematiką aiškinti vienu vieninteliu aspektu: tai – primityvu ir niekur neveda.

Lietuvis:
2012 12 03 21:20


Būtent, mitų nereikia. Mitai pavojingi.

Dėl to, kad lietuviai sugriovė “Sovietų Sojūzą” ir kad tie laikai buvo visuotinis pakilimas. Mitas, eilinis mitas. Aš tuo metu dirbau didelėje sąjunginio pavaldumo gamykloje eiliniu darbininku ir darbininkų nuotaikas gerai žinau.

Žinot, Mariau Kundrotai, kas tuo metu iš tiesų skatino lietuvių daugumą – tai tenka pripažinti – pasisakyti už nepriklausomybę – įsivaizdavimas, kad “gyvensim kaip Švedijoje”.

Būtent, tuo metu, t.y. 1988 – 1991 m., šis išsireiškimas ar tiesiog viltis, kad “gyvensim kaip Švedijoje” – buvo labai populiarus.

Taigi, ne tautiškumas ipso factum vedė lietuvių daugumą į nepriklausomybę, o viltis, kad pakils pragyvenimo lygis.

Kadangi pragyvenimo lygio ženkliai pakelti nepavyko, lietuviai plūstelėjo ten, kur tas pragyvenimas lygis aukštesnis ir spjovė į visą lietuviškumą.

Štai visas lietuvių mentalitetas, Mariau Kundrotai.

Taigi, jūs teisus, jokio skirtumo tarp anų laikų ir šių laikų lietuvių nėra. Ir tada, ir dabar lietuvių daugumai svarbiausia pragyvenimo lygis.

Manau jūs suprantat, kad tuo grindžiamas patriotizmas švelniai tariant nėra “aukščiausios prabos”. Ir pataikauti tokiam “patriotizmui”, laikyti jį norma, vargu ar tautos labui siekiančiam dirbti politikui būtų teisingiausias sprendimas.

Dėl Vakarų tautiškumo. Tokiai jūsų paminėtai Švedijai nė per nago juodymą jau daug šimtmečių neteko patirti tai, ką patyrė Lietuva. Jiems nėra ko pabrėžti savo švediškumo, nes jie tiesiog kvėpuoja švediškumu, juos supa švediškumas, jie jame pasinėrę. Jų švediškumui niekas negresia.

Taigi, geriau priimti realybę tokią, kokia ji yra. Iliuzijos pragaištingos. Geriau susitelkti tautos stiprinimui, o ne vaizduoti ją kažkokiu “supermenu”.

Žygeivis:
2012 12 05 17:56


Lietuvis:
2012 12 03 21:20

Būtent, mitų nereikia. Mitai pavojingi.

Dėl to, kad lietuviai sugriovė “Sovietų Sojūzą”…
——————————————————–

O štai tai visai ne “mitas”, o pati tikriausia geopolitinė realybė. :)

Būtent Lietuviai ir sugriovė Sovietų Sojuzą.

Ir tai visai nepriklausė nuo to, kokių ideologinių ar grynai merkantilinių tikslų siekė labai įvairūs žmonės, dalyvavę Sąjūdžio veikloje.

Nes politikoje, kaip ir kare, svarbus tik galutinis rezultatas – o jis akivaizdus: būtent Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės Atkūrimo paskelbimas buvo tas “akmenukas”, kuris ir sukėlė “griūtį”, palaidojusią SSSR.

Ir netgi tie dokumentai bei GKČP narių atsiminimai, kurie jau paskelbti, labai aiškiai parodo, jog “GKČP sąmokslas” nebūtų kilęs, jei ne Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimas, su kuriuo “minkštasis Gorbis” nesugebėjo susidoroti…

O juk būtent šis “sąmokslas” galutinai palaidojo tuo metu vis dar “tebegyvuliavusią” Sovietų imperiją. :)

P.S. Dabar daug kas jau bando teigti, kad SSSR subyrėjimas buvo Vakarų suplanuotas…

Tačiau iš tikrųjų buvo visai kitaip – labai įvairūs dokumentai rodo, kad visi Vakarai klaikiai bijojo, jog SSSR subyrėjus, į įvairių karinių-politinių jėgų bei tiesiog kokių nors teroristų rankas gali patekti masinio naikinimo ginklai, ir jie bus nedelsiant panaudoti prieš tuos pačius Vakarus.

Vakarai siekė visai ne SSSR subyrėjimo, o jos “demokratizacijos”, tai yra “vakarietiškų rinkos vertybių” įsigalėjimo, kartu išlaikant “kietą” politinę ir karinę visų imperijos užgrobtų tautų kontrolę (būten to, kas įvyko komunistinėje Kinijos imperijoje).

Štai atžvilgiu tik dėl Lietuvos, Latvijos bei Estijos ateities buvo nuomonių skirtumas ir Vakarų lyderių tarpe.

Vieni siekė, kad šios valstybės vis tik atgautų nepriklausomybę (bet tai turėjo įvykti tik gana tolimoje ateityje – “step by step” – “neerzinant rusų mešką”), ir po to patektų į ES bei NATO “įtaką” – visų pirma tai buvo JAV bankinių bei politinių sluoksnių siekis.

Kiti gi to visai nenorėjo – jiems žymiai svarbiau buvo valdyti “pertvarkytos, bet vieningos” SSSR “bendrąją rinką”. Pvz., būtent to akivaizdžiai siekė ES lyderiai – Vokietija, Prancūzija, Italija…

Ir kaip tik toks planas buvo numatytas “perestroikos” politiniame scenarijuje – Lietuva, Latvija ir Estija turėjo “pačios”, “demokratiškai”, vėl “įeiti į pertvarkytą SSSR” – žinoma, niekur realiai joms neleidžiant “išeiti”.

Būtent tam jau buvo parengti tinkami patikimi asmenys, kurie buvo infiltruoti ir į Sąjūdį, ir į Latvijos bei Estijos “Tautos frontus”. Tuo labiau taip buvo ir “pertvarkytose” šių šalių kompartijose.

Jokie oficialūs Lietuvos (o tuo labiau Latvijos ir Estijos) Nepriklausomybės paskelbimai nebuvo numatyti šiame “perestroikos” scenarijuje (kuris jau pačioje jo kūrimo pradžioje buvo nuolat derinamas su JAV “elitu” – žinau tai, nes dar tais laikais teko bendrauti su žmonėmis iš Leningrado mokslininkų “žydų grupės”, kurie tą “scenarijų” kaip tik rengė ir derino, o kai kurie jų netgi asmeniškai skraidė į JAV ir ten derėjosi su įtakingais bankų bei politinių jėgų “vadais”).

Beje, mažai kas prisimena, kad Nepriklausomybės Atkūrimo paskelbimą 1990 m. kovo 11 d. paskelbė tik vienintelė Lietuva, o Latvija ir Estija tai iš tikro padarė tik prasidėjus “GKČP maištui”.

Kaip vis tik pavyko paskelbti Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo paskelbimą Aukščiausioje taryboje, kurioje buvo daugybė kompartijos aktyvistų, KGB agentų ir darbuotojų (esamų bei buvusių) bandys nagrinėti dar daugelis istorikų kartų, bet tai, jog čia lemiamą vaidmenį suvaidino Sąjūdžio “apačių” aktyvistai, bent jau man yra akivaizdu – juk netgi Landsbergis dar ir kovo 11 labai bijojo skelbti Nepriklausomybę (vis derėjosi su Brazausku bei lakstė į JAV ambasadą)….

Tuo metu jau ne vieną savaitę vos ne kasdien lankydavausi AT, ir, žinoma, pats buvau KOVO 11 salės “galiorkoje” Aukščiausiai tarybai balsuojant dėl Nepriklausomybės Atkūrimo AKto paskelbimo, ir labai aiškiai iš viršaus mačiau, koks ten apačioje vyko “bruzdesys”, ypač kada buvo paskelbta, kad balsavimas bus viešas….

O AT deputatai vis vogčiomis žvilgčiojo į mūsų jaunimo užimtas “galiorkas” – manau, kad visi jie jau žinojo arba bent jau neblogai numanė, kas bus su tais, kurie balsuos “prieš”…. :)

Štai šito “aktyvaus apačių įsikišimo” “faktoriaus” nenumatė joks “perestroikos” scenarijus – ir todėl galutinis rezultatas buvo būtent toks, kokio ir laukė susirinkusios minios žmonių greta AT….

Žygeivis:
2012 12 03 21:16


Būkime realistais ir atsižvelkime į Lietuvos Valstybės istoriją.

O Lietuvos Valstybės istorija rodo, kad tautininkai niekada nėra laimėję “demokratiniuose” rinkimuose.

Deja, bet tvirtai tautiškai nusiteikusių, o ne savo skrandžiui tarnaujančiųjų, sąmoningų Lietuvių Lietuvoje ne taip jau ir daug.

Juk net ir Sąjūdžio pakilimo metais, daugiau ar mažiau sąjūdinėje veikloje, dalyvavo tik apie 100 000 žmonių. Ir jų tarpe tvirtai Lietuviškai tautiškai nusiteikusių ir tada buvo toli gražu ne dauguma.

Reikia tai atsiminti ir mokytis iš mūsų senelių, kaip jie sukūrė Lietuvišką valdžią… :)

Taip pat reikia labai aiškiai suvokti, kad visi dabartiniai “demokratiniai rinkimai” yra tik “politinis žaidimas”, vadovaujantis mūsų priešų kuriamomis ir nustatomomis taisyklėmis – ir todėl šį “žaidimą” mums laimėti neįmanoma iš principo, tuo labiau, kad šitos taisyklės tuoj pat pakeičiamos, jei tik to prireikia valdantiesiems kosmopolitams.

Vadinasi, kol kas galima “žaisti” ir šį “žaidimą”, gana naiviai tikintis kada nors gauti kosmopolitų kietai valdomame Seime kelias ar gal net kelioliką vietų, tačiau būtina aiškiai suvokti, kad ką nors iš esmės pakeisti galėsime tik tada, kai įsigalios visai kitos “žaidimo taisyklės” – o jos neišvengiamai keisis tada, kai pakis ir bendra geopolitinė padėtis visame Euroazijiniame regione….

Štai šiam momentui ir privalome ypač rimtai pasiruošti, sukurdami tvirtą, kritinei situacijai parengtą, realią struktūrą – partiją arba kokią nors visuomeninę-politinę organizaciją.

Lietuvis:
2012 12 07 05:31


Žygeivis: “Ir tai visai nepriklausė nuo to, kokių ideologinių ar grynai merkantilinių tikslų siekė labai įvairūs žmonės, dalyvavę Sąjūdžio veikloje”.

Deja, priklauso.

Vaizdžiai tariant tada, 1990 m. likimas mums padovanojo nepriklausomybę avansu. Pabrėžčiau šį žodį – būtent avansu.

Dauguma paprastų, eilinių lietuvių ir norėjo nepriklausomybės ir labai labai bijojo. Aš gerai prisimenu tuos laikus. Pasikartosiu – dirbau gamykloje eiliniu darbininku detalių komplektuotoju.

Aš stebėjau žmonės ir drebėjau – kiek dar jie išlaikys (ir ne tik aš vienas drebėjau – iš kur gi tada moratoriumas?).

Prisiminkim blokadą. Dabar – iš perspektyvos žvelgdami, jeigu mes palygintumėme savo gyvenimą, kad ir su tuometinės Armėnijos, patyrusios žemės drebėjimą Spitake 1989 m. ir lygiai taip pat blokadą ir faktiškai gyvenančią karo su Azerbaidžianu sąlygomis – ką jie patyrė ir ką mes patyrėm?

Iš esmės eilinių lietuvių auka nepriklausomybei, jei taip galima išsireikšti, buvo beveik nulinė. Jokių didesnių buities, savo gerbūvio suprastėjimo lietuviai nepatyrė (lyginant su Armėnijos).

O juk viskas balansavo ant ribos – kiek lietuviai dar išlaikys? Ar neprasidės koks masinis nepasitenkinimo nepriklausomybės kurso besilaikančios Lietuvos valdžios atžvilgiu reiškimas, kuriuo, akivaizdu iš karto pasinaudos Gorbačiovas ir vietiniai naktiniai su Burokevičiumi.

Nuolatiniai keiksmai Landsbergio atžvilgiu, nuolatinės kalbos, kad štai jau viskas, tuoj ruselis padarys tvarką…

Štai ta antroji, tamsioji lietuvių kovos už savo nepriklausomybę ir Sovietų Sąjungos suardymo (taip, tai ne mitas, bet matykim ir tą antrąją tamsiąją pusę ir supraskim, kas realiai ardė tą Sovietų Sąjungą – Žygeivis rašė, nesiginčysiu dėl skaičių, kad gal koks 100 tūkst tų, kurie realiai veikė) pusė.

Aišku, kad tie 100 tūkst. tų aktyviųjų (tarp kurių buvo ir Žygeivis) gal net nematė, nepajautė tos antrosios pusės, o aš tuo gyvenau, tą mačiau, tą jaučiau kiekvieną dieną.

Štai tas realus lietuvių potencialas – 1990 m. realiai mes konfrontaciją ir spaudimą išlaikėm kelis mėnesius – iki moratoriumo paskelbimo (ar ne 1990 m. birželį kiek prisimenu paskelbtas?).

Aišku po sausio įvykių – plebiscitas dėl nepriklausomybės, bet paskui ir vėl tas pats – kiek išlaikysim?

Užtat aš ir sakau, didžiosios lietuvių tautos atžvilgiu nepriklausomybė likimo buvo suteikta avansu. O už tą avansu sumokėtą “atlyginimą” mums reikėjo atidirbti jau po realaus nepriklausomybės atgavimo.

Tačiau deja, mes lietuviai neatidirbom. Vietoj to mes išsivažinėjam, išsivaikštom. Tai rodo, kad didelė dalis lietuvių spjovė į tą brangią likimo dovaną – nepriklausomybę – jiems ji pasirodė nelabai svarbi.

Todėl aš ir sakau, kad tautininkai darytų didelę klaidą, jei pataikautų tokiam lietuvių mentalitetui, manytų, kad tai normalu ir kad mes išsaugosim nepriklausomybę ar ją apginsim, jei ji bus prarasta. Ne. likimas antrą kartą tokios dovanos nebedovanos.

Taigi tikrasis tautininkų darbo baras šiuo metu mano manymu – stiprinti lietuvių tautinę savimonę, tautinį potencialą.

Mindaugas:
2012 12 07 11:37


Labai teisingai rašote, kad dabartinis tautininkų darbas darbas turėtų būti lietuvių tautinės savimonės ir tautinio potencialo stiprinimas.

O darbo šioje srityje tikrai yra labai labai daug.Tik pasiklausius, kokia muzika yra labiausiai mėgstama lietuvių, darosi aišku, kad esame tauta be tautinės savimonės, jau atitrūkstanti nuo savųjų lietuviškų šaknų.

Populiariausia muzika tapo ne lietuviška, bet rusiška ir angliška, vis daugiau atsiranda lietuvių, kuriems norisi dainuoti ne lietuviškai, bet angliškai (visai būtų nenuostabu, jeigu atsirastų dainuojančių ir rusiškai); vis daugiau atsiranda firmų, kurioms yra maloniau vadintis angliškais, bet ne lietuviškais pavadinimais, gyvojoje kalboje plinta angliškas žargonas.

Todėl nenuostabu, kad rinkėjams tautinė partijų politika tapo neaktuali ir dėl to į valdžią renka ne tautines partijas, bet tas partijas, kuriomis patiki, kad jos pagerins jų asmeninę materialinę gerovę.

Žygeivis:
2012 12 09 00:02


Dar kartą pakartosiu – niekada neverta “užsiiminėti idealizmu” ir naiviai tikėtis, kad dauguma Tautos ilgam laikui taps sąmoningais Lietuviais ir aukos savo materialinę gerovę vardan Lietuvybės.

To niekada nebuvo, nėra ir nebus.

Ir nereikia manyti, kad Lietuviai vieninteliai tokie “blogiukai” pasaulyje.

Deja, lygiai tas pats yra praktiškai visose pasaulio tautose.

Ir sociologai tai jau seniai nustatė – priežastis paprasta: visose bendruomenėse visada aktyvių žmonių vidutiniškai yra tik apie 5-10 procentų. Ir jų tarpe toli gražu ne visi yra aktyvūs dėka savo idealistinių siekių.

Kaip tik todėl tokį žymų vaidmenį visuose stambiuosiuose pasaulio istorijos įvykiuose vaidina įvairios ideologijos – visų pirma religinės (bet taip pat ir socialinės, pvz., ta pati lygiavinio komunizmo idėja), kurios bent jau trumpam laikui sutelkia viena konkrečia kryptimi ne tik aktyviuosius visuomenės narius, bet išjudina ir nemažą dalį kitų, kurie iki tol buvo pasyvūs.

Bet tai visada ir visur tęsiasi tik palyginti trumpą “revoliucinį” laikotarpį.

Po to prasideda “išsivaikščiojimas”, kadangi didžioji dauguma tiesiog ima ieškoti geresnio gyvenimo sau ir savo artimiesiems.


Kaip tik todėl gana greitai žlunga visos socialinės utopijos – nuo pat Kampanelos “Saulės miesto” laikų (o gal dar ir nuo Budos bei vėlyvesnių Kristaus ir Mahometo).

Tas pats įvyko ir Lietuvoje “Dainuojančios revoliucijos” metu – Tauta (bent jau nemaža jos dalis) trumpam laikui susitelkė ir “pastūmė istorijos ratą” Nepriklausomybės Atgavimo keliu.

Tačiau jau po metų (o gal ir dar anksčiau) prasidėjo tie patys procesai, kaip ir visada prasidėdavo visame pasaulyje panašiomis aplinkybėmis.

Šiuo klausimu yra labai įdomus straipsnis:

Aleksandras Tarasovas. „Nacionalinis revoliucinis procesas: vidiniai dėsningumai ir etapai“
viewtopic.php?f=136&t=5830

(straipsnio autorius yra šiuolaikinis marksistas, tačiau jo pateiktos mintys apie revoliucijų dėsningumus tikrai vertos ypatingo dėmesio).

Žygeivis:
2012 12 09 00:46


Ką būtina daryti?

Be abejo, būtina ir tautinį auklėjimą stiprinti, ir priešintis žemės pardavimui užsieniečiams, ir kurti (vienyti) tautines jėgas, ir dar yra krūva kitų labai svarbių uždavinių (tiesą sakant, nėra Lietuvos Valstybėje srities, kurią nereikėtų kardinaliai tvarkyti), tačiau tai yra tik stambūs ir sunkūs darbo barai, kurie vis tik nepakeis iš esmės esamos padėties Lietuvoje – nei būtinų revoliucinių pokyčių, nei naujo Tautos susitelkimo visi šie darbai nesukurs (ypač žinant mūsų realias “pajėgas” ir realias galimybes).

P.S. Labai teisingai savo komentare pastebėjo Lietuvis (2012 12 03 21:20):

“Dėl to, kad lietuviai sugriovė “Sovietų Sojūzą” ir kad tie laikai buvo visuotinis pakilimas. Mitas, eilinis mitas. Aš tuo metu dirbau didelėje sąjunginio pavaldumo gamykloje eiliniu darbininku ir darbininkų nuotaikas gerai žinau.

Žinot, Mariau Kundrotai, kas tuo metu iš tiesų skatino lietuvių daugumą – tai tenka pripažinti – pasisakyti už nepriklausomybę – įsivaizdavimas, kad “gyvensim kaip Švedijoje”.

Būtent, tuo metu, t.y. 1988 – 1991 m., šis išsireiškimas ar tiesiog viltis, kad “gyvensim kaip Švedijoje” – buvo labai populiarus.”

Ir tai yra gryna tiesa – tikrai labai daugelis tuo metu aktyviai palaikė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimą, nes tikėjo, jog po to visiems stebuklingai pagerės gyvenimas.

Šis mitas, beje, nebuvo iš piršto laužtas – tuometinė sovietinė ekonominė sistema tikrai buvo visai žlugusi, ir visi tai puikiai suprato, o greta Vakaruose žmonės tikrai gyveno daug geriau. Taigi, logiškai mąstant, daug kas manė, jog tereikia tapti nepriklausomais, ir Lietuva taip pat taps “turčių šalimi”. :)

Ji tokia ir tapo, tik paaiškėjo, jog turčiais Lietuvoje tapo toli gražu ne visi…

Tačiau neginčijamas faktas tas, jog mitas apie “visuotinę gerovę”, labai laiku ir tikslingai susietas su Nepriklausomybės Atgavimo idėja, tikrai patraukė milžiniškas žmonių mases (ir ne tik Lietuvoje, beje), ir su šiomis masėmis jau jokia sovietinė sistema nebesugebėjo susidoroti.

Dabar šis senas “mitas” jau žlugo, todėl būtina sukurti visai naują “mitą”, kuris ir vėl patrauktų žmones į tikrai revoliucinius pertvarkymus.

Kitaip sakant, dabar mes turime pateikti tokią naują idėją -”mitą”, kuri patrauktų ne tik tautiškai aktyvią Lietuvos gyventojų (ir ne tik Lietuvių) dalį, bet išjudintų ir milžiniškas žmonių mases.


Priežastis akivaizdi – dabartinė sistema (ir vėl ne tik Lietuvoje, bet ir visame posovietiniame pasaulyje, o gal ir dar plačiau), kaip ir sovietinė sistema seniau, galutinai “išsikvėpė”, todėl jau tiesiog iš principo nepajėgi ką nors geresnio pasiūlyti žmonių masėms, išskyrus emigraciją.

Todėl būtina nauja Valstybės valdymo sistema.

Klausimas tik vienas – kokia ta sistema gali būti?


Ilgai ieškojau tinkamo atsakymo ir galų gale radau jį perskaitęs Dobilo Kirvelio darbus apie socialinę meritokratiją.

Kitas svarbus klausimas – o kaip realiai galime tą socialinės meritokratijos sistemą įvesti?

Manau, kad konkrečiu Lietuvos atveju tai gali būti monarchinės valdymo formos ir Lietuvos Karalystės atgaivinimo idėja – nes ji patrauktų daug labai įvairių žmonių grupių, tame tarpe ir valdančių nemažus materialinius resursus, o svarbiausia – leistų pasiekti mūsų norimus tikslus be didesnių nuostolių, kurie yra neišvengiami bet kokių kitų revoliucinių “pertvarkymų” metu.

Plačiau čia:

Ateities visuomenė: transhumanizmas ir posthumanizmas. Ar demokratija (ne)kenkia Europos ateičiai? Lietuvos Karalystės atkūrimo idėjos sujungimas su socialinės meritokratijos idėja
viewtopic.php?f=61&t=9725

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 10 Vas 2013 20:18 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Specialiai Balsas.lt: panorėjusi Lietuva gali turėti karalių – princas Inigo'as von Urachas pasirengęs tapti Mindaugu III


http://www.balsas.lt/naujiena/715742/sp ... n=naujiena

2013.02.10 13:00

Liudvikas Jakavičius-Grimlauskas,
Žurnalas „Kultūros barai“
2013 m. gegužės 19 d. 14:01

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/archive/mindaugo-i ... d=61409369

Paveikslėlis

Inigo’as von Urachas su žmona Daniela (nuotr. Stanislovo Švedarausko) (nuotr. Balsas.lt)

Jo šviesybė princas Inigo’as von Urachas, Uracho kunigaikštis, Württembergo grafas ir paskutinio Lietuvos karaliaus – Mindaugo II – anūkas, yra legitimus pretendentas į Lietuvos sostą.

Lietuva 1918 m. vasario 16-ąją paskelbė savo nepriklausomybę nuo Rusijos imperijos ir tų pačių metų liepos 4 dieną Lietuvos Taryba visuotiniu balsavimu nusprendė pakviesti jo šviesybę princą Wilhelmą von Urachą, antrąjį Uracho kunigaikštį ir Württembergo grafą tapti Lietuvos karaliumi.

Praėjus keliems mėnesiams po jo išrinkimo, kai paaiškėjo, jog Vokietija pralaimės Pirmąjį pasaulinį karą, lapkričio 2 dieną Lietuvos Taryba panaikino savo sprendimą ir paskelbė Europai ir pasauliui apie Lietuvos Respubliką.

Tapęs Lietuvos karaliumi, jo šviesybė karalius Wilhelmas von Urachas naudojo Mindaugo II-ojo vardą.

Jo išrinkimą karaliumi nulėmė keli pagrindiniai aspektai: jis išpažino katalikybę (dominuojanti religija Lietuvoje), nepriklausė Hohencolernų dinastijai (šeima, kuriai priklausė vokiečių imperatorius Wilhelmas II, norėjęs Lietuvą paversti monarchija, kuri gyvuotų sąjungoje su Prūsija), buvo daug pasiekęs karininkas ir jei Vokietija būtų laimėjusi karą, jo valdoma Lietuva ateityje būtų galėjusi tikėtis patikimos apsaugos nuo Rusijos imperijos invazijų.

Wilhelmas von Urachas yra žinomas kaip jo šviesybė princas Wilhelmas Karlas Florestanas Gero’as Crescentius iš Uracho, Württembergo grafas.

Tapęs karaliumi jis neturėjo progos aplankyti Lietuvą ir toliau gyveno Lichtenšteino pilyje. Tačiau jis ėmė mokytis lietuvių kalbos.

Dėl Lietuvos Tarybos pakeisto sprendimo galiausiai jam nebeliko laiko kraustytis į Lietuvą ir užbaigti su pareigomis atėjusius mokslus. Jo valdymo laikotarpis yra pats trumpiausias Lietuvos istorijoje.

Kadangi jis buvo paskutinis Lietuvos karalius, jei monarchija Lietuvoje būtų atgaivinta, jo anūkas, jo šviesybė princas Inigo’as von Urachas, Uracho kunigaikštis ir Württembergo grafas, kaip jo palikuonis turėtų teisę tapti Lietuvos karaliumi.

Šiandien Lichtenšteino pilyje galima pamatyti popiežiaus Benedicto XV laišką, kuriuo jis sveikina Wilhelmą tapus Lietuvos karaliumi ir keletą generolo von Ludendorffo ir Šveicarijos valdžios susirašinėjimo laiškų, kuriuose minimas Mindaugo II išrinkimas 1918 metais.

Trumpalaikį karaliavimo laikotarpį patvirtina ir įrašai kilmingųjų registruose, pavyzdžiui, Gothos almanache.

Karališkosios dinastijos, kurios valdė Lietuvą yra 5: Mindaugo dinastija (1236 -1285), Gedimino dinastija (1285 -1440), Jogailaičių dinastija (1440 -1569), Poniatovskių (1764 -1795) ir Württembergų dinastija (1918).

Taigi, per visą savo istoriją Lietuva turėjo tik du karalius: Mindaugą (I), pradėjusį valdyti 1253 metais, ir Mindaugą II, buvusį karaliumi kelis mėnesius 1918 metais.

Visi kiti monarchai, valdę Lietuvą turėjo Lietuvos didžiojo kunigaikščio, o ne Lietuvos karaliaus titulus.

Jo šviesybė Inigo’as von Urachas, Uracho kunigaikštis, Württembergo grafas gimė 1962 m. balandžio 12 dieną Bavarijoje, Vokietijoje.

Jis yra tiesioginis paskutinio Lietuvos karaliaus Mindaugo II palikuonis.

Jo gyslomis teka Albanijos, Bavarijos, Didžiosios Britanijos, Lichtenšteino, Liuksemburgo, Monako, Portugalijos ir Rusijos karališkųjų šeimų kraujas.

Siekdamas padėti stiprėti lietuvių kultūrai užsienyje, princas remia lietuvių kultūros centrą Vokietijoje ir pats mokosi lietuvių kalbos. Jis reguliariai lankosi Lietuvoje ir stengiasi užmegzti pažintis su įvairias žmonėmis. Vienas iš jo tikslų yra sutvirtinti ryšius tarp Lietuvos ir Europos kilmingųjų šeimų.

Princas Inigo‘as von Urachas sutiko pasidalinti savo mintimis apie monarchiją, Lietuvą ir šalies dabartinę ekonominę situaciją.

L. Jakavičius-Grimalauskas: Ką manote apie konstitucinę monarchiją?

Princas Inigo’as von Urachas: Konstitucinė monarchija turi tą privalumą, kad trunka ilgai, o ne penkerius metus. Tęstinumas ir atsakomybė šeimoje perduodama iš kartos į kartą kaip garbė.

Monarchai koncentruojasi ties perspektyvomis ir jiems nereikia rūpintis ateinančiais rinkimais ar liūdėti dėl pralaimėjimo juose. Monarchija, žinoma, nėra tobula institucija kaip ir visos kitos, tačiau ji gali reikšmingai prisidėti prie visuomenės stabilumo ir gerovės.

Politikos mokslo tyrimai patvirtino kad valstybės, kuriose valdymo forma yra konstitucinė monarchija, paprastai turi stiprias ekonomikas, yra turtingos, klestinčios ir laisvos. Monarchai dirba tam, kad padėtų savo šaliai ir palaikytų jos teigiamiausią įvaizdį pasaulyje.

L. Jakavičius-Grimalauskas: Nuo kada norite atgauti Lietuvos sostą?

Princas Inigo’as von Urachas: Visą gyvenimą ruošiausi tarnauti Lietuvos žmonėms ir būti savo senelio įpėdiniu. Jei lietuviai kada nors panorės atgaivinti monarchiją ir jiems reikės mano žinių ir patirties, esu pasirengęs priimti šią garbę kaip ir mano senelis. Tačiau tai yra ne mano, o Lietuvos žmonių sprendimas.

L. Jakavičius-Grimalauskas: Ar yra paveldėtojų, kurie galėtų perimti Lietuvos sostą po Jūsų?

Princas Inigo’as von Urachas: Taip, kunigaikštis Eberhardas von Urachas (1990), kunigaikštis Anselmas von Urachas (1991) ir kunigaikštytė Amelie von Urach (1994).

L. Jakavičius-Grimalauskas: Po Jūsų pirmojo vizito Lietuvoje 2009 m. Lietuvos žiniasklaida pranešė apie Jūsų planus apsigyventi Lietuvoje ir investuoti į nekilnojamąjį turtą. Ar pradėjote vykdyti šiuos planus?

Princas Inigo’as von Urachas: Šiek tiek. Tam tikros investicijos Lietuvoje jau padarytos. Kol kas Lietuvoje negyvenu ir į ją dar nesikraustau, tačiau nuolatos palaikau ryšius su lietuviais ir Lietuvos institucijomis.

L. Jakavičius-Grimalauskas: Viename iš ankstesniųjų interviu žiniasklaidai esate minėjęs, kad domitės aplinkosauga ir alternatyviais energijos šaltiniais. Kaip vertinate sprendimą uždaryti Ignalinos atominę elektrinę?

Princas Inigo’as von Urachas: Mano manymu, pasirinkti atominę energiją yra tas pats kas pasirinkti akligatvį.

Uranas kaip ir nafta yra sparčiai senkantis resursas. Jo trūkumą labai aiškiai pajusime po galbūt 50 ar 100 metų.

Pagrindinis klausimas yra, ką darysime, kai jo nebebus.

Be to, turime pamąstyti ir apie visą taršą, kuri yra susijusi su kuru, jo gamyba, naudojimu ir vėliau – sunaikinimu.

Geriausias sprendimas yra žalioji energetika. Čia galima prisiminti eilutę iš Mato evangelijos: ar yra žmogiška duoti vaikui akmenį, kai jis prašo duonos? Taigi, argi elgiamės žmogiškai, kai paliekame energetikos problemas savo vaikams ir anūkams?

L. Jakavičius-Grimalauskas: kaip vertinate sprendimą statyti naują atominę elektrinę Visagine?

Princas Inigo’as von Urachas: Lietuvos žmonės pasirinko protingai pasisakydami prieš naują atominę elektrinę.

Ką reiktų daryti su “atominėmis atliekomis”? Jos spinduliuoja ir yra nuodingos. Pavojus išlieka net 50 tūkst. metų - tai yra net 2000 kartų!

Taip pat yra daug pavyzdžių, kokią grėsmę kelia atominės elektrinės: Harrisburgas, Černobylis ar Fukušima.

Alternatyva – atsinaujinantys energijos ištekliai.

L. Jakavičius-Grimalauskas: Ką manote apie atominę elektrinę Baltarusijoje, kuri būti netoli Vilniaus?

Princas Inigo’as von Urachas: savo nuomonę apie atomines elektrines jau išdėsčiau.

L. Jakavičius-Grimalauskas: Ką manote apie dabartinę Lietuvos ekonominę situaciją?

Princas Inigo’as von Urachas: Manau, kad yra keletas galimybių. Tačiau prieš reikšdamas savo idėjas noriu dar kartą pabrėžti, kad kol kas nesu prisiėmęs jokios atsakomybės, kuri priklauso vien tik Lietuvos valdžios institucijoms.

Manau, kad problema pirmiausiai yra tame, kad dauguma šali valdančių žmonių nėra gimę išspręsti visas šias problemas, jie ne dėl to užaugo ir netgi nebuvo to mokomi, o tik išrinkti bandyti jas spręsti kelerius metus. Ir per tą trumpą laiką jie bando parodyti, ar tai sugeba, ar ne.

Politikai turi rinktis kompromisus ir kartais blogesnį iš dviejų ar kelių variantų.

Dabar pirmiausiai reiktų atsisakyti atominės elektrinės projektų. Būtina atsižvelgti į tai, kad Lietuva neturi gamtinių iškasenų, tik žmones. Tai ir turi būti labiausiai vertinama.

Reikia investuoti į žmonių mokymą ir tobulėjimą. Svarbu, kad Lietuva ne tik ugdytų išsilavinusius ir gabius žmones, bet ir sugebėtų juos išlaikyti Lietuvoje ar paskatintų sugrįžti.

Emigracija yra tikrai didelė problema.

Čia norėčiau kaip pavyzdį paminėti karalių Maximilianą I Josephą iš Bavarijos, kuris įkūrė Maximilianeumą (gabius studentus remiantis fondas), kad šalyje būtų galima išlaikyti protinius resursus. Tai jis darė dėl to, kad tai jo valstybė.

Jis mąstė apie amžius ir kartas ir turėjo galią pakreipti įvykius tam tikra linkme. Žmonės yra ateitis, tad Lietuva apie juos pirmiausiai ir turi galvoti.

L. Jakavičius-Grimalauskas: Ką jaučiate Lietuvai ir Lietuvos žmonėms?


Princas Inigo’as von Urachas: Lietuviai išrinko mano senelį Wilhelmą von Urachą Lietuvos karaliumi, todėl jaučiu pareigą padėti Lietuvai, jei jie paprašytų mane tapti šalies suverenu.

Vieną žingsnį jau padarė Lietuvos monarchistų judėjimas, kurie pripažino mane kaip savo pretendentą į sostą.

Jei Lietuva ir jos žmonės paprašytų mane tapti jos ir jų karaliumi, esu tam pasiruošęs ir padaryčiau viską, kad galėčiau šaliai ir žmonėms užtikrinti geresnę ateitį.

Karalius identifikuojasi su savo šalimi. Šiuo metu irgi stengiuosi padėti Lietuvai ir ją palaikyti kiek galiu. Myliu šią šalį ir norėčiau, kad ji pasaulyje užimtų jai tinkančią gerą vietą. Noriu, kad šalis patiktų pirmiausiai jos žmonėms ir tai paskatintų emigrantus grįžti. Būsiu dėkingas už bet kokią pagalbą šiame darbe.

Jo šviesybę princą Inigo’ą von Urachą, Uracho kunigaikštį, Württembergo grafą kalbino Liudvikas Jakavičius-Grimalauskas, lietuvių redaktoriaus, rašytojo, režisieriaus ir aktoriaus Liudviko Jakavičiaus (Lietuvanio) ir lietuvių didikės Honoratos Grimalauskaitės-Jakavičienės anūkas.

Šaltinis: balsas.lt

Komentarai
http://www.balsas.lt/komentarai/special ... i-apacioje

Žygeivis
2013-02-10 19:25:28


Visiškai akivaizdu, kad Lietuva kasmet grimzta į vis gilesnę "duobę" - ir ne tik ekonominę bei finansinę, bet ir į moralinę bei ideologinę.

Ką būtina daryti?

Be abejo, būtina ir tautinį auklėjimą stiprinti, ir priešintis žemės pardavimui užsieniečiams, ir kurti (vienyti) tautines jėgas, ir dar yra krūva kitų labai svarbių uždavinių (tiesą sakant, nėra Lietuvos Valstybėje srities, kurią nereikėtų kardinaliai tvarkyti), tačiau tai yra tik stambūs ir sunkūs darbo barai, kurie vis tik nepakeis iš esmės esamos padėties Lietuvoje – nei būtinų revoliucinių pokyčių, nei naujo Tautos susitelkimo visi šie darbai nesukurs.

Kas Sąjūdžio metu iš tiesų skatino lietuvių daugumą (tai tenka pripažinti) pasisakyti už Nepriklausomybę – įsivaizdavimas, kad po to “gyvensim kaip Švedijoje”.

Būtent tuo metu, t.y. 1988 – 1991 m., šis išsireiškimas ar tiesiog viltis, kad “gyvensim kaip Švedijoje” buvo labai populiarus.

Ir tai yra gryna tiesa – tikrai labai daugelis tuo metu aktyviai palaikė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimą, nes tikėjo, jog po to visiems stebuklingai pagerės gyvenimas.

Šis mitas, beje, nebuvo iš piršto laužtas – tuometinė sovietinė ekonominė sistema tikrai buvo visai žlugusi, ir visi tai puikiai suprato, o greta Vakaruose žmonės tikrai gyveno daug geriau. Taigi, logiškai mąstant, daug kas manė, jog tereikia tapti nepriklausomais, ir Lietuva taip pat taps “turčių šalimi”.

Ji tokia ir tapo, tik paaiškėjo, jog turčiais Lietuvoje tapo toli gražu ne visi…

Tačiau neginčijamas faktas tas, jog mitas apie “visuotinę gerovę”, labai laiku ir tikslingai susietas su Nepriklausomybės Atgavimo idėja, tikrai patraukė milžiniškas žmonių mases (ir ne tik Lietuvoje, beje), ir su šiomis masėmis jau jokia sovietinė sistema nebesugebėjo susidoroti.

Dabar šis senas “mitas” jau žlugo, todėl būtina sukurti visai naują “mitą”, kuris ir vėl patrauktų žmones į tikrai revoliucinius pertvarkymus.

Kitaip sakant, dabar mes turime pateikti tokią naują idėją-”mitą”, kuri patrauktų ne tik tautiškai aktyvią Lietuvos gyventojų (ir ne tik Lietuvių) dalį, bet išjudintų ir milžiniškas žmonių mases.

Priežastis akivaizdi – dabartinė sistema (ir vėl ne tik Lietuvoje, bet ir visame posovietiniame pasaulyje, o gal ir dar plačiau), kaip ir sovietinė sistema seniau, galutinai “išsikvėpė”, todėl jau tiesiog iš principo nepajėgi ką nors geresnio pasiūlyti žmonių masėms, išskyrus emigraciją.

Todėl būtina nauja Valstybės valdymo sistema.

Klausimas tik vienas – kokia ta sistema gali būti?

Ilgai ieškojau tinkamo atsakymo ir galų gale radau jį perskaitęs Dobilo Kirvelio darbus apie socialinę meritokratiją.

Kitas svarbus klausimas – o kaip realiai galime tą socialinės meritokratijos sistemą įvesti?

Manau, kad konkrečiu Lietuvos atveju tai gali būti monarchinės valdymo formos ir Lietuvos Karalystės atgaivinimo idėja – nes ji patrauktų daug labai įvairių žmonių grupių, tame tarpe ir valdančių nemažus materialinius resursus, o svarbiausia – leistų pasiekti mūsų norimus tikslus be didesnių nuostolių, kurie yra neišvengiami bet kokių kitų revoliucinių “pertvarkymų” metu.

Plačiau čia:

Ateities visuomenė: transhumanizmas ir posthumanizmas. Ar demokratija (ne)kenkia Europos ateičiai? Lietuvos Karalystės atkūrimo idėjos sujungimas su socialinės meritokratijos idėja
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=61&t=9725

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Vas 2013 17:27 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
MINTIS TRUMPA

RINKIMAI LIETUVOJE VIS TIEK YRA NELEGITIMŪS, NES VEDAMI KGB GENEROLO Z VAIGAUSKO VRK, TODĖL SIŪLAU VIETOJE PREZIDENTO RINKIMŲ TIESIOG PER SEIMĄ PAKVIESTI UŽIMTI LIETUVOS KARALIAUS SOSTĄ NOMINALŲ, PASAULYJE PRIPAŽINTĄ, KARALIŲ von URACHĄ.

ATKURTI KARALYSTĘ BE RIAUŠIŲ, KAIP PRIIMTA CIVILIZUOTOJE EUROPOS VALSTYBĖJE.

IR ATSTATYTI TEISYBĘ MŪSŲ ISTORIJOS -- KARALYSTĖS RANGĄ.


ATRINKTI PATYRUSIUS POLITIKUS Į SENATĄ PRIE KARALIAUS RŪMŲ /nes karaliui reikalinga bus patarti - o tam būtini SENATORIAI/.

J.PR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 17 Bal 2013 17:05 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Milvydo Juškausko video

Lietuvai
http://www.youtube.com/user/Lietuvai?em ... ion_create

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Geg 2014 22:43 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
http://www.buzina.org/forum.html?func=v ... 0&start=10

antisfen rašė:
Мих Ан rašė:
antisfen rašė:
Я думаю нет там никакого навязывания идеологии. Главная идеология это дать людям право на самоопределение и на объединение с Россией. И освобождение остальной части Украины. Не дураки они чтобы навязывать людям какую-то идеологию. Главная идеология - Русский МИР.


И кто будет править в Русском мире. Если монархия, то она большинству больно нужна. Не привлекают эти все абстракции. Не проникает до самого сердца "За веру, царя и Отечество". Красивый пафос, не спорю. Вопрос о собственности, о власти, о социальных гарантиях ключевые. Конкретики чёткой нет пока. Жить в Русском мире - это прекрасно, но как жить, что есть пить, где работать и зарабатывать, к чему стремиться, что ожидать в будущем. На фоне огромного социального расслоения все эти абстрактные красивые идеи не срабатывают.


Какая монархия??? Выборы, народ будет выбирать... Ты серьезно держишь Стрелкова за дурака?


На выборах всегда побеждают те, кто управляет средствами массовой информации, то есть олигархи.

Это закономерность, которая видна во всем мире после французской революции и ввода всеобщего права голосования.

Именно по этому я, например, тоже все более поддерживаю идею реставрации монархии в Литве.

Думаю, что Конституционная монархия - в наших постсоветских реалиях - наиболее подходящий метод управления государством.

*******************************************************

http://www.buzina.org/forum.html?func=v ... t=20#34598

Мих Ан rašė:
Жигяйвис rašė:
Именно по этому я, например, тоже все более поддерживаю идею реставрации монархии в Литве.

Думаю, что Конституционная монархия - в наших постсоветских реалиях - наиболее подходящий метод управления государством.


Это не "борец с Империями" Жигявис -это сущий ужас!Борется империями, а сам решил возраждать монархию. Великим Князем Литовским в Вильно будешь княжить?


Мих Ан, вам бы надо "подправить" свою политическую малограмотность. :)

Империя - это вид государства, а монархия - форма правления государством.

Импе́рия (от лат. imperium — власть)- могущественная военная держава, объединяющая разные народы и территории в единое государство.

Мона́рхия (лат. monarchia от др.-греч. μοναρχία — «единовластие»: μόνος — «одиночный, единый» и ἀρχή — «управление, власть») — форма правления, при которой верховная государственная власть частично или полностью принадлежит одному лицу — монарху (королю, царю, императору, князю, герцогу, эрцгерцогу, султану, эмиру, хану, фараону и т. д.) и, как правило, передаётся по наследству.

P.S. Конкретно в Литве на престол претендует король Миндаугас III.

Mindaugas (Mindaugas I)
http://lt.wikipedia.org/wiki/Mindaugas

Король Литвы (лат. rex Litwinorum) — официальный католический титул правителя Литвы, утвержденный папой римским.

В 1253 году Миндаугас и его жена по поручению Иннокентия IV были коронованы как литовские король и королева.

Mindaugas II (Vilhelmas fon Urachas)
http://lt.wikipedia.org/wiki/Vilhelmas_Urachas

Королевство Литва (1918)
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... %281918%29

16 февраля 1918 года Литва провозгласила восстановление независимости государства.

11 июля 1918 года Литовская Тариба приняла резолюцию, провозглашавшую Литву конституционной монархией.


На литовский престол было решено пригласить Вильгельма фон Ураха (одним из критериев отбора было условие, что король должен быть католиком).

Вильгельм принял предложение, он должен был переехать с семьёй в Вильно и начать обучаться литовскому языку.

Так как он становился вторым католическим королем Литовского государства, то он должен был взойти на престол под именем Миндаугаса Второго.

Но тем фактом, что королем стал не представитель династии Гогенцоллернов были недовольны оккупационные власти Германии, чьи войска тогда занимали страну. После долгих споров в Тарибе 2 ноября 1918 года решение о монархическом строе было отозвано.

Mindaugas III (Inigo von Urachas, внук Vilhelmas fon Urachas)
http://www.balsas.lt/naujiena/715742/sp ... ndaugu-iii

В 2012 году лидирующее монархическое объединение Литвы, Ассоциация «Королевский дом Литвы», признало внука Миндаугаса II, Иниго фон Ураха, легитимным наследником литовского королевского престола.

*************************************************

http://www.buzina.org/forum.html?func=v ... t=30#34613

Мих Ан rašė:
Жигяйвис rašė:
Мих Ан, вам бы надо "подправить" свою политическую малограмотность. :)

Империя - это вид государства, а монархия - форма правления государством.


Действительно, я такой малограмотный (а особенно политически), что ничего не понимаю ни формах правления, ни в формах государственного устройства государства, и такой вот аполитичный! (Сарказм!)

"Борец с Империями" чего ты мне тут "лечишь"! Одно с другим (империя и монархия) идут вместе! И порой они сплетены крепко!


Средневековыми империями управляют императоры (если использовать латинский титул), а вот современными империями управляют как правило президенты (как в нынешней Москальской империи, Пиндосской империи, Индийской империи, Китайской империи и т. д.).

Главный признак любой империи - не форма ее правления, а слияние разных коренных народов и их историко-этнических территорий в единое или федеративное государство.

P.S. Я не демократ, и никогда им не был. Я - антиимперский националист (идеология) и монархист (точнее выражаясь: система власти в государстве - социальная меритократия под общим руководством монарха).

Так как конкретно в Литве я считаю, что надо восстановить монархию - Литовское Королевство (которое было восстановлено на короткое время в 1918 году, после обьявления о восстановлении Литовской Державы).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 17 Kov 2016 03:23 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
Apie Lietuvos nepriklausomybės idėją ir „urachiadą“


http://naujienos.vu.lt/mokslas/apie-lie ... urachiada/

Doc. dr. Arūnas Vyšniauskas,
IF Naujosios istorijos katedra |
2015-02-16 07:30
Mokslas

Artėjanti Vasario 16-oji suteikia progą pasidalyti kai kuriomis mintimis apie šio įvykio idėjines šaknis ir tuometines istorines aplinkybes.

Dėmesį sutelksime į porą probleminių klausimų.

Pirmasis susijęs su pirmtakų problema. Kas ir kada pirmasis iškėlė nepriklausomos Lietuvos idėją, numatančią, kad dominuotų lietuviškai kalbantys gyventojai, o valstybinę santvarką lemtų jų renkamas parlamentas?*

Antrasis klausimas – kodėl Lietuvos Taryba, priėmusi Vasario 16-osios nepriklausomybės nutarimą, nelaukdama, kol bus išrinktas Steigiamasis Seimas, tų pačių 1918 m. liepą paskelbė Lietuvą monarchine valstybe ir pakvietė kilmingą kataliką vokietį iš Viurtembergo hercogą Wilhelmą von Urachą tapti Lietuvos karaliumi Mindaugu II?

Šie istoriniai klausimai iki šiol žadina susidomėjimą.

Atsakydamas į pirmąjį klausimą, būčiau linkęs pritarti garsaus lenkų istoriko Jerzy Ochmańskio nuomonei, kad pirmasis Lietuvos nepriklausomybės reikalavimą iškėlė Jonas Šliūpas savo brošiūroje „Išganymas vargdienio“ (Iszganymas wargdienio), kurią parašė Ženevoje 1883 m. rudenį, o išleido Niujorke 1886 m., kai jau turėjo nuosavą spaustuvę.

Ta brošiūra yra parašyta moralizuojančiu tonu, joje nemažai svarstymų apie socialinės lygybės reikalingumą, raginimus to siekti. Skaitytojai buvo įtikinėjami, kad išganymo vargšams reikia ieškoti ne pomirtiniame gyvenime, kaip teigia kunigai, o šiame pasaulyje kovojant prieš esamą neteisingą tvarką ir išnaudojimą. Kadangi tuo metu lietuviškai kalbančių savųjų ponų veik nebuvo, tai raginimai lietuviams susitelkti ir kovoti dėl savo teisių ir padėties pagerinimo leido autoriui didele dalimi lietuvių socialinį išsivadavimą sieti su politiniais tikslais.

Antai minėtos brošiūros 16 puslapyje skaitome:

„Valdžia – tai kuopa, tai būrys. Tiktai pildytojai, įgyvendintojai žmonių noro tegali būti, bet tie tėra tarnais, klausytojais valdžios žmonių, o ne liepėjais; pasidarant kitaip, žmonės juos sviedžia šalin, ir renka kitus. Dėlto ir lietuviai turi turėti būrinę lietuvišką vyresnybę, bet ne maskolišką, vokišką ar lenkišką!“

Vokiška „vyresnybė“ tame kontekste buvo paminėta neatsitiktinai, mat jau tada J. Šliūpas mąstė apie tai, kad reikia sujungti į būsimąją laisvą Lietuvą ne tik Rusijos, bet ir Vokietijos imperijoje (Rytų Prūsijoje) esančias lietuviškas žemes.

J. Šliūpas savais žodžiais išreiškė mintį, kad Lietuvoje turi būti pačių lietuvių renkama valdžia, kuri gintų jų interesus.

O ar tai nėra lietuvių politinio savarankiškumo koncepcija? Ar čia nėra išreiškiama parlamentarizmo, pagrįsto demokratiniais rinkimais, kaip būsimos Lietuvos santvarkos idėja?

J. Šliūpas Šveicarijoje – žemėje „prie Alpių“ žvelgdamas į ateitį pirmasis lietuviškai suformulavo viziją, kad Lietuva bus laisva („valna“), ją valdys ne rusai, vokiečiai ar lenkai, o patys lietuviai ir to reikia siekti.

O jei palyginsime 1883 m. parašytoje brošiūroje keliamas politinės laisvės idėjas su Lietuvos Tarybos 1918 m. vasario 16-osios nutarimu, tai galima įžiūrėti nemenką idėjinį ryšį.

Atsakant į antrąjį klausimą ir gilinantis į Lietuvos Tarybos 1917–1918 m. sprendimus pasirinkti monarchiją, reikėtų atsižvelgti, kad nuo 1917 m. pabaigos lietuvių politikai orientavosi į didesnės Lietuvos teritoriją, iš dalies pagrįstą senąja Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo tradicija.

Projektuojama valstybė turėjo apimti ne tik tuo metu lietuviškai kalbančias žemes su pakraščiais, bet ir nemažus plotus pietuose iki pat Ukrainos, aprėpiant gilesnėje senovėje buvusias jotvingių gentines žemes, kurių didžioji dalis priklausė carinės Rusijos Gardino gubernijai.

Išskyrus jos šiaurinį pakraštį, lietuviškai kalbančiųjų ten nebegyveno, tačiau teritorija etniniu požiūriu nebuvo nei lenkiška, nei rusiška, o istoriškai anksčiau priklausė „tikrajai Lietuvai“ (lot. Lituania Propria, lenk. Litwa Sama).

Verta paminėti, kad 1939 m. rudenį, kai jau buvo aišku dėl Vakarų Ukrainos prijungimo, tuometinis Ukrainos komunistų partijos CK pirmasis sekretorius Nikita Chruščiovas prašė Stalino papildomai padidinti Ukrainos SSR ir šiaurėje, prijungiant nemažą Raudonosios armijos rugsėjį užimtos Vakarų Baltarusijos dalį.

Kremliaus valdovas nesutiko, N. Chruščiovas jautė nuoskaudą, bet kai po Stalino mirties pats iškovojo valdžią Kremliuje, tai teritorinius klausimus sprendė naujai ir 1954 m. Ukrainos SSR atidavė Krymo pusiasalį, taip padidindamas jos plotą pietuose. Tuometiniai N. Chruščiovo motyvai dabartiniam Rusijos prezidentui nelabai suprantami, o savo 2014 m. kovo 18 d. „Krymo kalboje“ V. Putinas paliko juos aiškintis istorikams.

1917–1918 m. tarp Lietuvos Tarybos narių buvo aiškus supratimas, kad, siekiant geidžiamo apie 120–125 tūkst. kvadratinių kilometrų valstybės ploto su Belovežo giria ir pietine siena iki Pinsko „balų“ (Pripetės upės baseino pelkių), į valstybės teritoriją paklius milijonai slaviškais maišytais dialektais kalbančių gyventojų.

Suteikus visiems lygias balsavimo teises nebūtų garantijų dėl parlamentinės ir vykdomosios valdžios lietuviškumo. Net jei lietuvių parlamentarai turėtų santykinę daugumą, tai jiems susiskaldžius į partijas ir frakcijas kitų tautybių deputatai galėtų lemti esminių valstybės klausimų sprendimus.

Tuometinės geopolitinės padėties problemiškumą padeda suprasti ir daug vėlesnė raida, kai 1990–1991 m. buvo atkurta Baltijos šalių nepriklausomybė.

Dėl po Antrojo pasaulinio karo per pusę šimtmečio vykdytos sovietinės kolonizacinės politikos ir smarkiai pasikeitusios demografinės situacijos Latvija ir Estija atsisakė priimti pilietybės „nulinį variantą“.

Tai reiškia, kad rusakalbiai šiose buvusiose sovietinės respublikose atkūrus nepriklausomybę automatiškai pilietybės negavo, taip pat ir teisių dalyvauti tų šalių parlamentų rinkimuose. Tai neužkerta jiems kelio, tačiau jie turi rodyti pastangas pilietybę gauti, išmokti valstybinę kalbą ir išlaikyti jos egzaminą, atlikti kitas su pilietybės įgijimu susijusias procedūras, kaip tai yra priimta daugelyje pasaulio šalių.

Tad ir Lietuvos Taryboje 1917–1918 m. buvo svarstoma, kaip užtikrinti lietuviškumą, jei būtų iškovota didesnė valstybės teritorija.

Mat galėjo atsitikti ir taip, kad lietuviškai kalbantieji galėtų sudaryti vos pusę ar net mažiau kaip pusę šalies gyventojų su iš to išplaukiančiais padariniais elektorato atžvilgiu.

Monarchija čia reiškė tam tikrą ilgalaikį strateginį problemos sprendimą – tai nebuvo vien taktinis manevras!

Dėl to Lietuvos Taryba, pasivadinusi Lietuvos Valstybės Taryba, 1918 m. liepos 11 d. nutarė paskelbti Lietuvoje monarchinę valstybės santvarką ir išrinkti Uracho hercogą Lietuvos karaliumi, suteikiant jam Mindaugo II vardą.

Po liepos 13 d. redakcinių pataisymų nutarimas paviešintas ir jį siekta įgyvendinti nevengiant konfrontacijos su vokiečių okupacine valdžia.

Reaguodamas į Wilhelmo von Uracho išrinkimą katalikiškos Lietuvos karaliumi popiežius Benediktas XV 1918 m. liepos 24 d. pasiuntė jam iš Vatikano raštą su Apaštališku Palaiminimu (ital. l’Apostolica Benedizione) ir pasirašė lotyniškai „Benedictus PP. XV“, kur PP. reiškia Papa.

Nuorašo kopija yra saugoma Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos Rankraščių skyriuje (F8-276).

Įsigilinus į 1918 m. Lietuvos karaliui lietuvių politikų nustatytas sąlygas ir kurtus konstitucinius projektus, aiškėja, kad į valdžią būtų galėję pakliūti tik asmenys, mokantys ir vartojantys lietuvių kalbą.

Karaliui vokiečiui, kuris turėjo išmokti lietuviškai, buvo numatyti didžiuliai įgaliojimai, tačiau jis pats vienas valstybės suvaldyti tikrai nebūtų galėjęs be atitinkamo valdžios aparato, kurio lietuviškumas buvo užtikrinamas iš anksto.

Tokie veikėjai kaip Antanas Smetona planavo grandiozinę „atlietuvinimo“ programą istorinėse „tikrosios Lietuvos“ žemėse, kurią įgyvendinus vėliau laipsniškai būtų galima pereiti prie demokratiškesnių valdymo formų.

Kaizerinės Vokietijos pralaimėjimas Pirmajame pasauliniame kare sujaukė tuos planus.

Nuo 1918 m. lapkričio pradžios reikėjo karaliaus atsisakyti ir įgyvendinti 1918 m. vasario 16-ąją deklaruotąją programą, orientuojantis į Steigiamojo Seimo rinkimus, kurie realiai 1920 m. įvyko tik apie 50 tūkst. kvadratinių kilometrų plote.

Beje, Wilhelmas von Urachas 1918 m. net ir nespėjo atvykti į Lietuvą, tačiau joje ne kartą lankėsi jo anūkas Inigo von Urachas, Bundesvero atsargos karininkas. 2014 m. spalio 13 d. jis apsilankė ir Vilniaus universitete, apžiūrėjo senąjį architektūrinį ansamblį, bendravo su universiteto istorikais.

Paveikslėlis

Inigo von Urachas 2014 m. spalio 13 d. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto 214 auditorijoje. V. Jadzgevičiaus nuotr.

* Tai vienas iš klausimų, tiriamų mokslo projekte „Lietuviai ir lenkai“ (1887). Jono Šliūpo pozicija ir valstybingumo vizijos XIX a. pabaigoje.“ Vykdančioji institucija – Vilniaus universitetas, projekto vadovas – dr. Arūnas Vyšniauskas. Tyrimą finansuoja Lietuvos mokslo taryba (sutarties Nr. LIT-8-83).

Tekstas publikuotas laikraštyje „Universitas Vilnensis“ (2015 m. vasaris, Nr. 1).

*******************************************************************

https://www.facebook.com/groups/5744174 ... p_activity

Kęstutis Čeponis

Štai esmė:

"Lietuvos Taryboje 1917–1918 m. buvo svarstoma, kaip užtikrinti lietuviškumą, jei būtų iškovota didesnė valstybės teritorija.

Mat galėjo atsitikti ir taip, kad lietuviškai kalbantieji galėtų sudaryti vos pusę ar net mažiau kaip pusę šalies gyventojų su iš to išplaukiančiais padariniais elektorato atžvilgiu.

Monarchija čia reiškė tam tikrą ilgalaikį strateginį problemos sprendimą – tai nebuvo vien taktinis manevras!

Dėl to Lietuvos Taryba, pasivadinusi Lietuvos Valstybės Taryba, 1918 m. liepos 11 d. nutarė paskelbti Lietuvoje monarchinę valstybės santvarką ir išrinkti Uracho hercogą Lietuvos karaliumi, suteikiant jam Mindaugo II vardą."

P.S. Mažosios Lietuvos pietinė dalis (taip vadinamas Karaliaučiaus kraštas) ir Rytų Lietuva (su sienomis pagal 1920 m. liepos 12 d. Taikos sutartį) irgi šiuo metu yra teritorijos, gyvenamos įvairių slavakalbių.

Ir todėl šią problema teks spręsti.

Mąstant apie Lietuvos Valstybės ateitį po to, kada Rusijos imperija ir jos satelitai bus likviduoti bei išdalinti (ir ši ateitis jau gana reali), vertėtų atsiminti šiuos mūsų strateginius tikslus ir galimą jų sprendimo metodą.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 17 Kov 2016 03:44 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27106
Miestas: Ignalina
(№305) Kęstutis Čeponis, Литва - Александр Гильман (№299)

http://imhoclub.lv/ru/material/nezavisi ... z42ylh1l10

P.S. Добавлю, что лично я придерживаюсь в некотором смысле монархических взглядов - точнее, считаю, что Литовская Держава должна быть со временем вновь обьявлена Королевством, конституционной монархией.


Причины в основном связаны с реальной геополитикой - и в основном глядя в будущее....

Литва папской буллой была обьявлена королевством 1251 07 17, а королем стал владыка (литовский титул - viešpats) Литвы Миндаугас.

Исторически Литовская Держава была в 1918 году воссоздана именно как Литовское Королевство - 11 июля 1918 года королем Литвы Литовской Тарибой был избран герцог Вюртембергский Вильгельм фон Урах - коронован под именем Миндаугас II (Mindaugas II), но затем геополитическое положение резко изменилось, а в итоге в Литовской Тарибе верх взяли левые, по требованию которых в Литве монархию упразднили.

Но Литву Республикой обьявили только более чем через год.

Сейчас на трон Литвы претендует Миндаугас III (Иниго фон Урах - внук Миндаугаса II) (в центре фото)

http://www.balsas.lt/11/18/inigoii.jpg

Paveikslėlis

И Литовский Королевский Дворец (Lietuvos Karalystės Rūmai) именно его признает претендентом на трон.

Хотя имеются и другие кандидаты - можно их назвать запасными... :)


******************************************************************

(№336) Kęstutis Čeponis, Литва

http://imhoclub.lv/ru/material/budusche ... z437HGJ0Jh

Насчет монархии...

Положения в Латвии подробно не знаю, а в Литве монархическое движение существует давно - еще с начала 20 века.

Мона́рхия (лат. monarchia от др.-греч. μοναρχία — «единовластие»: μόνος — «одиночный, единый» и ἀρχή — «управление, власть») — форма правления, при которой верховная государственная власть частично или полностью принадлежит одному лицу — монарху (королю, царю, императору, князю, герцогу, эрцгерцогу, султану, эмиру, хану, фараону и т. д.) и, как правило, передаётся по наследству.

P.S. Конкретно в Литве на престол претендует король Миндаугас III.

Mindaugas (Mindaugas I)
http://lt.wikipedia.org/wiki/Mindaugas

Король Литвы (лат. rex Litwinorum) — официальный католический титул правителя Литвы, утвержденный папой римским.

В 1253 году Миндаугас и его жена по поручению Иннокентия IV были коронованы как литовские король и королева.

Mindaugas II (Vilhelmas fon Urachas)
http://lt.wikipedia.org/wiki/Vilhelmas_Urachas

Королевство Литва (1918)
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... %281918%29

16 февраля 1918 года Литва провозгласила восстановление независимости государства.

11 июля 1918 года Литовская Тариба приняла резолюцию, провозглашавшую Литву конституционной монархией.


На литовский престол было решено пригласить Вильгельма фон Ураха (одним из критериев отбора было условие, что король должен быть католиком).

Вильгельм принял предложение, он должен был переехать с семьёй в Вильно и начать обучаться литовскому языку.

Так как он становился вторым католическим королем Литовского государства, то он должен был взойти на престол под именем Миндаугаса Второго.

Но тем фактом, что королем стал не представитель династии Гогенцоллернов были недовольны оккупационные власти Германии, чьи войска тогда занимали страну. После долгих споров в Тарибе 2 ноября 1918 года решение о монархическом строе было отозвано.

Mindaugas III (Inigo von Urachas, внук Vilhelmas fon Urachas)
http://www.balsas.lt/naujiena/715742/sp ... ndaugu-iii

В 2012 году лидирующее монархическое объединение Литвы, Ассоциация «Литовский Королевский Дворец (Lietuvos Karalystės Rūmai)», признало внука Миндаугаса II, Иниго фон Ураха, легитимным наследником литовского королевского престола.

*************************************************

P.S. На выборах всегда побеждают те, кто управляют средствами массовой информации, то есть олигархи.

Это закономерность, которая видна во всем мире после французской революции и ввода всеобщего права голосования.

Именно по этому я, например, тоже все более поддерживаю идею реставрации монархии в Литве.

Думаю, что Конституционная монархия - в наших постсоветских реалиях - наиболее подходящий метод управления государством.

P.S. Я не "классический" демократ, и никогда им не был.


Я - антиимперский националист (идеология) и монархист (точнее выражаясь: система власти в государстве - социальная меритократия под общим руководством монарха).

Поэтому конкретно в Литве я считаю, что нам надо опять восстановить монархию - Литовское Королевство (которое было восстановлено на короткое время в 1918 году, после обьявления о Восстановлении Литовской Державы).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 19 Kov 2016 10:37 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 19 Bal 2008 09:46
Pranešimai: 3774
Karalystė būtų gerai - štai anglai kaip puikiai gyvena, kada turi savo nuo amžių amžinųjų valdovus, o ne visokius žulikus, sulindusius į valdžią.
Bet, va bėda - neturim valdovų nuo amžių amžinųjų, o kokie kiti bus tokie patys kaip ir dabartiniai - netikri, todėl žulikavoti.
:smile38:

_________________
K.Čapekas: Įsivaizduokite, kokia būtų tyla, jeigu žmogus kalbėtų tik tai, ką žino.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 90 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007