Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 15:59

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 09 Bir 2009 03:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
   Atleiskite, kad perrašysiu vokiškai - bet dėl tikslumo.

    ---Reichkanzler Graf Hertling erklaert am 29 Nowember 1917 LITAUEN fuer unabhaengig und die Taryba ruft am 11 Dezember der neuen Staat aus, der jedoch aussenpolitisch und wirtschaftlich klar von Deutschland abhaengig ist. Am 9 April 1918 wahlt die Taryba Wilhelm von Urach Graf von Wuerttenberg als Mindaugas 2 zum koenig von Litauen...

    Ir vėl - karalių pakvietė po vasario 16 akto balandžio 9 ir jo neatleido iš pareigų, todėl ši giminė laiko save teisėtais Lietuvos Karaliaus palikuonimis, turinčiais teisę į Lietuvos Karalystės sostą.

    Mums tai yra kažkiek palanku, nes turime lyg ir užtarėjus Vokietijoje, bet šiaip turime neužmiršti, kad esame pasaulyje vienų-vieni, ir su mumis skaitysis tik tiek, kiek būsime agresyvūs ir ginkluoti, bei pasiryžę gintis prieš bet kokį užpuoliką. Karai tarp NATO narių yra galimi /Turkijos ir Graikijos karas dėl Kipro/.

    J.PR. LIETUVA PIRMIAUSIA.

**********************************************************

1918 M. LIEPOS 11 DIENA

      1918 m. liepos 11 d. Lietuvos Valstybės Taryba išrinko Viurtenbergo hercogą Vilhelmą fon Urachą Lietuvos karaliumi Mindaugu II.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lap 2009 18:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Lietuvoje bręsta sąlygos antrajai konstitucinei monarchijai?


http://www.balsas.lt/naujiena/319753

2009.11.17 20:01

     Prieš 91 metus, 1918 m. lapkričio pradžioje, Lietuvos valstybės taryba atstūmė savo pačios išrinktą karalių Mindaugą II (hercogą Wilhelmą von Urachą), kuris iš Vokietijos Viurtembergo žemės jau vežė Lietuvos Karalystės konstitucijos projektą. Šiomis dienomis mūsų šalyje simboliškai lankosi tiesioginis Lietuvos sosto įpėdinis, Mindaugo II vaikaitis,  atsargos karininkas ir girininkas,  kunigaikštis Inigo von Urachas.

http://www.balsas.lt/11/17/furst_px250.jpg

Paveikslėlis

Karaliaus Mindaugo II vaikaitis, buvęs karininkas, dabar svečiuojasi beveik savo tėvynėje. Nuotrauka iš Inigo von Uracho asmeninio albumo


    „Ūkininko patarėjo” duomenimis, Vilniuje,  Kaune jį  pasitinka ne tik monarchistai ir Bajorų karališkosios sąjungos nariai, bet ir aukšti politikai – ar tai reiškia, kad jau ir Lietuvos valstybininkai, išbandę parlamentinės, prezidentinės bei  mišrios respublikos valdymo būdus ir jais nusivylę, pasiilgo „tvirtos rankos”, tačiau ne vietinės, korumpuotos, parsidavusios Rytams, o aristokratiškos, karališkos, nepriklausomos?

Ryžtingas karališkų dinastijų palikuonis


     Visuomeninės organizacijos „Lietuvos karalystės rūmai” senato maršalas Stanislovas Švedarauskas „Ūkininko patarėjui” papasakojo praėjusią savaitę  iki išnaktų kalbėjęsis su kunigaikščiu Inigo von Urachu. „Ir iki tol bendravau su kunigaikščiu - susirašinėjome įprastiniais laiškais, elektroninio pašto žinutėmis. Bet pokalbis akis į akį visai kas kita. Pajutau, kad tai ryžtingas žmogus, žinantis, ko siekia. Beje, paaiškėjo, kad giminystės ryšiai jį sieja ne tik su Gediminaičiais, bet ir su kitomis Lietuvos karališkomis, bajoriškomis dinastijomis – Jogailaičiais, Radvilomis“, - 47 metų kunigaikštį apibūdino S.Švedarauskas.

Nori įleisti šaknis Lietuvoje


     Mindaugo II vaikaitis taip pat susitiko su Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos (LBKS) vadu Kauno miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos biuro vedėju („ceremonmeisteriu“) Kęstučiu Ignatavičiumi. Kunigaikštis Inigo von Urachas jau seniai pasiprašė priimamas į LBKS, siekė tapti organizacijos nariu.

Praktikuojantis katalikas


     Pasak „Lietuvos karalystės rūmų“ senato maršalo S.Švedarausko, Mindaugo II vaikaitis  lapkričio 17 d. turėtų susitikti su Seimo valdančiosios koalicijos frakcijų nariais. Labiausiai jo laukia Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų frakcija. Kunigaikštis – praktikuojantis katalikas, trijų vaikų tėvas. Inigo von Uracho šeimos pilis (schloss Lichtenstein) stovi Vokietijos Badeno Viurtembergo žemėje, o giminei priklausančios medienos perdirbimo įmonės kontora įsikūrusi Bavarijos žemės Nyderaichbacho gyvenvietėje.  

Karalius neturi būti žaislinis


    „Ūkininko patarėjui“ kunigaikštis yra sakęs, kad sutiktų pakartoti tai, ką padarė jo protėvis, gavęs Lietuvos Tarybos kvietimą. Kunigaikščio nuomone, geriausia, kai valstybės santvarka yra dualistinė konstitucinė monarchija (karalius gali vetuoti parlamento sprendimus), o ne parlamentinės monarchijos kaip Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Olandijoje, Belgijoje, Danijoje, Norvegijoje, Ispanijoje. Tose šalyse monarchas neturi jokių praktiškų valdžios įgaliojimų, išskyrus teisę suteikti malonę kaliniams.  

Reikia netradicinio sprendimo valstybei gelbėti


     Lietuvos politikai anksčiau buvo gana abejingi svarstymams, ar reikia kraštui karaliaus. Bet sunkmetis ir vis grėsmingesnė  valstybės geopolitinė padėtis verčia valdančiuosius prisiminti tuos pačius būdus šaliai gelbėti, kokių 1918 m. griebėsi Valstybės Taryba, pasauliui delsiant pripažinti Lietuvą. Tuomet pretendentu į sostą pasirinktas iš Vokietijos kilęs didikas Wilhelmas von Urachas. Tikėtasi, kad toks manevras apsaugos šalį nuo pavojaus visiems laikams atitekti Vokietijai arba, vokiečiams pralaimėjus Pirmąjį pasaulinį karą, vėl pakliūti į Rusijos nagus. Šiandien Lietuvos popieriai irgi prasti - užuot tapusi mūsų politinio elito nuolat sapnuojamu pelningu prekybos tiltu tarp Rytų ir Vakarų, ji netrukus gali virsti teritorija Vokietijos ir Rusijos povandeninio dujotiekio statybos nuodingoms atliekoms suversti. Todėl reikia netradicinių sprendimų šalies nepriklausomybei apsaugoti, o ne „stiprios srovės nešamo dvesiančio šuns traukulių“, kaip pastaraisiais metais dažniausiai apibūdinama Lietuvos užsienio politika.  

Arnoldas Aleksandravičius

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

Susijęs tekstas: Mindaugo III nereikia, kadangi yra Benediktas XVI

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/319753/3

Nurchaci autoriui
2009-11-17 21:13:58


   Arnoldai, iki šiol viską varei gerai, tik gerai.

   Bet dabar atsiranda klausimų.

   Labai jau tas tavo Mindaugo II vaikaitis primena prieš keturis metus "valstybininkų" Lietuvon atitarabarintą "gediminaitį" Paolo Sanguszko.

   Tipiška FSB provokacija.

   Na, žiūrėk.

Juodvarnio Šešėlis
2009-11-18 02:38:06


    jei jau taip prireikė užsieniečių "šalies nepriklausomybei gelbėti", tai gal geriau tiesiog įsteikime Laikinąjį Šalies Vadybos Komitetą, kuriam dirbti nusamdytume keliolika estų, kurie atliktų valdžios liustraciją, dekomunizaciją, dekorupciją, dekagėbizaciją, devalstybinkizaciją ir pamokintų kaip reikia kaupti rezervą, kai būna ūkio augimo periodai?

zhaltys
2009-11-18 04:45:43


     Estai patys be suomių nebūtų susitvarkę, o Estijos skolos lenkia net Lietuvą.

     Gal šitas Karalius ir nėra mums labai tinkamas, labai jau nutolęs nuo tos Lietuvos Karalystės, bet juk Gediminaičių palikuonis. Va galėtumėm buti kaip kokia Nyderlandų Karalystė. Tik tas mūsų karalius būtų toks del vaizdo. Gi Grybauskaite visi labiau pasitikim :)

     Tada palaukiam kol bankrutuos Latvija, aneksuojam ją, įvedam autoritaristinį valdymą ir pasiskelbiam Jungtine Baltų Karalyste. Butu fainai, bet tiek šis straipsnis, tiek mano komentaras sapnų lygio.. :)

Juodvarnio Šešėlis
2009-11-18 04:50:09


>zhaltys
2009-11-18 04:45:43
"o Estijos skolos lenkia net Lietuvą"

   gal nereikia tokių melagysčių. kokius kvailius čia nori apgauti su tokiais paistalais?

   Estijos skola yra apie 5 proc. BVP ir yra pati mažiausia visoje ES.

beje,
2009-11-18 11:37:41


    kodėl būtent "valstybininkas" Lopata taip rūpinasi mūsų monarchija?

    nejau "valstybininkai" ieško dar vieno politinio artisto, kuriuo būtų taip lengva manipuliuoti kaip Adamkumi?

    Nes jis dar mažiau pažįsta šalį ir nemoka lietuvių kalbos? Ieško kuom pakeisti Grybauskaitę? Neišdegs.

Žygeivis
2009-11-18 17:42:30


    Jei ir toliau taip smuks ekonomika ir tęsis Valstybės ir Tautos turto išvogimas, tai tikrai prireiks kokio karaliaus - lietuviškai Valdono: Lietuvių Tautos Valstybės Valdono !!!

    Jį pašventinti galėtų ir mūsiškis Krivių Krivis kartu su Didžiąja Ragana (ar kaip ji ten vadinasi).

    Bet nykių vokietukų Lietuvių Tautai tai jau tikrai nereikia - negi nerasime Lietuvoje normalaus, tvirto charakterio ir ne kokio pederasto-tolerasto, kunigaikščių kilmės vyro, kuris ryžtingai įvestų Lietuvių Valstybėje tvarką?

krikščionis
2009-11-18 18:18:16


    šiaip jau krikščionybė teigia, kad kiekvienas žmogus turi teisę ir gali būti turtingu, nes tam, kad išvystytų jam Dievo duotus talentus, jis turi turėti tam tikras sąlygas. Gyvenimo objektas yra vystymasis ir todėl kiekvieno žmogaus vystymasis negali būti stabdomas.

    Paprastai per gyvenimą mus sumia trys pagrindiniai motyvai: gyvenam dėl kūno, gyvenam dėl proto ir gyvenam dėl sielos. Tai yra ir kaip laipsniškas šventėjimo kelias, bet visi trys poreikiai turi būti patenkinti.

    Žmogus, kuris negali dalintis, neturi ką duoti, negali išreikšti savo meilės, negali užpildyti savo vietos visuomenėje kaip tėvas, pilietis ar šiaip žmogiška būtybė. Todėl labai svarbu būti pakankamai turtingu.

Žygeivis - krikščioniui
2009-11-18 18:25:56


    Būti turtingu ar bent jau pasiturinčiu visų pirma būtina tam, kad būtum nepriklausomas žmogus - ir nuo įvairaus rango valdininkų, ir nuo darbdavių.

    Nes tik toks žmogus gali ramiai atsisakyti vykdyti neteisėtą įsakymą ir nebalsuoti už skalbimo miltelius ar makaronų pakelį.

Kalašnikovo Tiesa
2009-11-18 21:27:27


     Mūsų nelaimė - A.Baranausko, J.Maironio ir V.Kudirkos lyrikos suformuotas Lietuvos įvaizdis. Apie didvyrius protėvius, pusę Rytų Europos po kojom. Ir apie gerus okupantus lietuvius ir blogus okupantus rusus. O atsibudom trijų milijonų šalelėje ir realiam gyvenime nelabai ir kuo didžiuotis turim. Visai kaip rusai - jie buvo imperija, mes buvom imperija, jie laimėjo daug mūšių, mes irgi šiek tiek, mes juos kartu su lenkais valdėm 200 metų, jie mus 400. O dabar pasirodo už senus nuopelnus niekas sočiai nemaitina.

    Viduramžiams skirtuose Vakaruos leistuose vadovėliuose Lietuvos nerasta. 500 metų kažkur klaidžiojom kol Europa karais ir vestuvėmis kūrė bendrus namus.

    Todėl dabar svarbiausia surast save. Savąjį, lietuvio identitetą. Nes kai aukštus mokslus baigę vyrai skina pamidorus kažkur Ispanijoj - kažkas ne taip su mūsų valstybe. Mes galbūt jau prarasta karta. Tai bent savo vaikams įdiekime meilę Lietuvai. Ir supratimą, kad ją išsaugoti galim tik surėmę pečius. Kaip Baltijos kely...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 25 Lap 2009 18:19 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Mindaugo III nereikia, kadangi yra Benediktas XVI


http://www.balsas.lt/naujiena/319908

Arūnas Brazauskas
2009.11.18 14:02

     Vakar pasistengiau, kad Arnoldo Aleksandravičiaus straipsnis apie Mindaugo II vaikaičio apsilankymą Vilniuje („Ūkininko patarėjas“)  būtų įdėtas į balsas.lt. Tekstas pateko į skaitomiausių dešimtuką.

Paveikslėlis

Inigo von Urach (centre)


     Apie Mindaugo II „epochą“, trukusią vos kelis mėnesius, esu rašęs šiame bloge:

1918-ji: Ordnung kaputt
http://www.balsas.lt/naujiena/238449

Belaukiant Dovydo ir Gedimino ainio
http://www.balsas.lt/naujiena/295864

Reichas - tai taika


    Tų laikų istorija kelia bent du klausimus. Pirmasis: kaip būtų atrodžiusi Vidurio Europos erdvė, jeigu būtų laimėję vokiečiai ir austrai? Antrasis: ar tvari būtų buvus Lietuvos monarchija?

    Vokiečiams ir austrams nereikėjo stiprių satelitų, visų pirma, stiprios Lenkijos, apie kurios sostą svajojo viena Habsburgų šaka, ugdžiusi ir būsimą Ukrainos karalių.  Etniniu pagrindu atkurta Lenkija būtų atrodžiusi ne kažin kaip – kaip tik tokia, kokios reikia.  

http://www.balsas.lt/11/18/bev%C3%B6lke ... m_1918.jpg

Paveikslėlis

    Tačiau tas „ne kažin koks“ pavidalas nelabai naudingas Lietuvai ir Gudijai, kadangi tarp jų įsirėžęs lenkiškas „liežuvis“. Nenustebčiau, jeigu Berlynas būtų mastęs „pagal Pilsudskį“, kuris svajojo atkurti trinarę LDK, sudarytą iš lietuviškos „kowienskos“ Lietuvos http://pl.wikipedia.org/wiki/Litwa_kowie%C5%84ska , lenkiškos Vidurio Lietuvos (Wileńszczyzna) ir gudiškos Rytų Lietuvos.

    Berlynui vis tiek būtų tekę imtis arbitro vaidmens Lietuvos, Lenkijos ir Gudijos ginče dėl Vilniaus. Lietuvos karalystės (LK) kaip trijų dalių federacijos sukūrimas/atkūrimas būtų slopinęs nacionalinius vaidus, ir, kita vertus, teikęs LK prigimtinio silpnumo, naudingo vokiečiams. Tuo pat metu LK būtų buvusi atsvara Lenkijai. LK vidaus sąranga (trys Lietuvos – Kaunija, Vilnija ir visa Gudija) gal kada nors  būtų supanašėjusi su dabartinės Belgijos „konstrukcija“ (dvi žemės – Flandrija, Valonija ir "laisvasis miestas" Briuselis). Supanašėjusi ir... subyrėjusi.

    Neturiu žinių, kokios sienos buvo numatytos Lietuvai, pakvietus karaliumi Mindaugą II http://en.wikipedia.org/wiki/Mindaugas_II_of_Lithuania – Wilhelmą von Urachą.

http://www.balsas.lt/11/18/mindaugasii.jpg

Paveikslėlis

Mindaugas II

    Užtat visiems žinoma, kad Gudijos Liaudies Respublika http://lt.wikipedia.org/wiki/Baltarusij ... Respublika , kurios 90-metį pernai paminėjo ir mūsų Seimas, pretendavo į Vilnių. Taigi – arba Berlyno arbitražas, arba Lietuvos ir Gudijos karas.

http://www.balsas.lt/11/18/1_bnr_%28rut ... p_1918.jpg

Paveikslėlis

Žemėlapyje Vilnius prijungtas prie Gudijos Liaudies Respublikos

Antanas I


    Vienas korespondentas man neseniai priminė tokį Lietuvos istorijos epizodą http://m.mokslai.lt/referatai/referatas ... apis2.html

    1931 m. kovo mėnesį A.Voldemaras rašė: „Jau 1928 m. Buvo išleista atsišaukimų, kad kariuomenė paskelbtų Smetoną Lietuvos karaliumi. Aš liepiau visus atšaukimus sunaikinti, išbarti jų autorius, o Smetonai išaiškinau, kad tokio žygio pasėka būtų vien tarptautiniais sumetimais, kad jis nebūtų nei Lietuvos karalius, nei liktų prezidentu. Jis sutiko su mano argumentais. Galimas dalykas, kad dabar norima pakartoti senas manevras. Tik ne „tautininkai“ paskelbtų Smetoną amžinu prezidentu, o jis pats turėtų tai padaryti“.

    Antanas I įsiviešpatavo, nors ir be karaliaus vainiko. Peno apmąstymams, ar Lietuva buvo pavyzdinė policinė valstybė, teikia kad ir Vidmanto Valiušaičio straipsnių ciklas http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=25203907

Kam karalius, jeigu yra popiežius?


    Vargu, ar užsienietis, stebintis mūsų viešosios erdvės ritualus, padarytų išvadą, kad Lietuva yra labai demokratiška ar pasaulietiška. Garbinama feodalinė praeitis, aukšti dvasininkai kviečiami pasisakyti Seime lyg būtų valstybės pareigūnai. Kita vertus, aukšti pareigūnai priima Sakramentus http://www.balsas.lt/naujiena/314981 , tarsi tai būtų ne privatus reikalas, o viešų ceremonijų dalis.

    Tačiau toks įspūdis apgaulingas. Pabandžius Lietuvoje kokiu nors pavidalu atkurti autoritarinę santvarką, nemaža visuomenės dalis pasipriešintų.

    Parodomoji daugumos piliečių katalikybė irgi apgaulinga. Anaiptol ne visi balsuoja už „krikščioniškoms vertybėms“ atstovaujančias politines jėgas. Nors įstatymų lygmeniu kai kas bando įtvirtinti moralinį fundamentalizmą, Lietuva nepasižymi nei menka korupcija, nei mažu nusikalstamumu, negali girtis socialiniu solidarumu, dideliais labdaros mastais. Savižudybių rodiklis Lietuvoje didelis, nors Bažnyčia draudžia žudytis.

    Svarstantiems apie monarchijos atkūrimą Lietuvoje siūlau prisiminti, kad Katalikų bažnyčia tvarkoma kaip absoliutinė monarchija. Bažnyčios nariai monarchą jau turi – tai popiežius Benediktas XVI. Jis neplėšia nuo jų mokesčių (galima ir nieko neduoti, jeigu ne gėda), tiktai prašo bent kartą per metus priimti Švč. Komuniją ir laikytis Dievo įsakymų: nevogti, nemeluoti, nežudyti ir t. t. Šių priesakų laikymasis mokesčių mokėtojams kainuotų daug mažiau nei monarchijos atkūrimas. O ir valstybei naudos atneštų. Tai gal reikėtų pradėti nuo smulkmenos – paisyti Dekalogo?

Balsas.lt

Komentarai Balsas.lt
http://www.balsas.lt/komentarai/319908

Žygeivis
2009-11-18 23:08:13


    Mūsų situacija dabar būtų visai kita, jei Voldemaras (o ir kiti tuometiniai Lietuvos politikai) būtų žymiai anksčiau suvokę, kad realiame pasaulyje viską lemia reali karinė galia, o ne įvairios deklaracijos bei sutartys.

    Deja, jei Pilsudskis savo legionus sukūrė jau 1916 m., tai Voldemaras dar ir 1918 m. tvirtino, kad Lietuvai armijos nereikia (panašiai kaip rašinėja kai kas ir šiandien - o juk geopolitinė situacija kinta ir gana greit).

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 26 Lap 2009 14:34 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    Esu nacionalmonarchistas, bet nors ir turiu LKBS bilietą NR061 - tai labai aukštas ,,reitingas,, , bet nepataikauju LKBS, nes puikiai žinau tą virtuvę - blogiausiai, kad per ją būtent ir veikia Lenkijos įtakos agentūra ir Rusijos įtakos agentūra. ir todėl neturiu reikalų, nors dalyvavau kūrime ir iniciatyviniame darbe...

     Europą labai rimtai planuojama atkurti kaip valstybių. kurios turi karalystės rangą. Karalystes. Čia iniciatyvą labiausiai reiškia ir vėl Austrija.

     Nematau blogo, kad karalius būtų vokietis, nes karaliai vis tik labai saugoja savo Sosto valstybę, nežiūrint tautybės...

     Apie 1917-12-11 nepriklausomybę daug rašo A.Eidintas ,,Slaptasis lietuvių diplomatas,, - ten Vokietija ir ratifikavo būtent 1917-12-11 metų nepriklausomybės aktą ir apie bendrą Vokietijos respublikos ir Lietuvos Karalystės valstybinį statusą, kuris vėl liko nepanaikintas - neatšauktas. Jame aš neįžiūrėjau Lietuvos žeminimo ar interesų pažeidimo, nes bendra tik užsienio politika ir ūkio vystymo planai, o armija, pinigai /R.Ozolas - pinigai - nematoma siena/ vyriausybės, ambasados. viskas atskirai. ir Lietuvos netgi rangą pripažino aukštesnį - Karalystė.

    Von Urachas oficialiai ėjo pareigas 100 dienų, bet pirmuoju asmeniu panoro tapti A.Smetona ir dar 6 asmenys iš Lietuvos Tarybos, todėl vyko didelės intrigos ir von Urachas, po A.Smetonos pasiskelbimo prezidentu, neatvyko į Lietuvą, bet liko de jure Lietuvos Tarybos ir daugelio valstybių pripažintas Karalius Mindaugas II.
 
    Von Urachas tuo metu parašė Lietuvos Karalystės konstituciją, kur parašė, kad karalius be seimo leidimo neturi teisės išvykti į užsienį ilgiau kaip du mėnesius.

    Vėlesnių kartų būtų buvęs neišvengiamas kryžminimasis su grynais lietuviais ir karaliaus Sostas būtų sulietuvėjęs.

    Karalystė sustabdo kelią korupcijai ir partijų rietenoms. Vokietija tuo metu ir vėliau spaudos draudimo laikais labai rėmė Lietuvos valstybingumą, kalbą ir inkorporacijos į reichą planų neturėjo.

    Yra daugybė Lietuvos didikų per Vokietiją įgijusių von--- titulą. Paleckis, Patackas, Radvilos, Rėza ir daug kitų randama Vokietijos Graf registre...

     Radvilos buvo labai net provokiška giminė, tam, kad kovoti su lenkiškumu... namuose 70% Radvilų naudojo vokiečių kalbą ir save laikė lietuviais, bet,tam, kad atsverti Lenkijos įtaką, statė provokišką politiką.

     Peržiūrėjau visą genealogiją būtent Radvilų... Į tuos puslapius labai sunku įeiti, nes Vokietija ir Austrija labai slepia genealogiją, tam, kad per klaidą į valdžią nepatektų nevokiškas asmuo - apie mano giminę grynai naktį man atidarė tik 5 min. puslapį, parodė ir uždarė... Nors visa mano protėvių giminė buvo didžiausi Lietuvos patriotai ir nelaikė savęs vokiečiais...

     Taip buvo ir su Eulenburgais-Prassen, kur yra net generolas-majoras Jonas Casimiras von Eulenburg..., Jonas Casimir von Eulenburg-Botta-Prūsijos, atrodo, premjeras pagal pareigas... Todėl iš Prūsijos Lietuva ir gaudavo didelį palaikymą.

     Vokiečiai rėmė lietuvių kalbą ir net sakė tokį aforizmą ,,Jūsų kalba yra jūsų ginklas,, Sauerwein -- ,,Lietuviais esame mes gimę, lietuviais turime ir būt, tą garbę gavome užgimę, jai ir neturim leist pražūt..,,

     Todėl mes turime daugelį Vokietijos lietuvių atversti į lietuvybę - kaip Kudirka... ir grąžintis į Lietuvą.

     J.vPR. Lietuva pirmiausiai.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 29 Gru 2009 04:29 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 12 Lie 2009 22:49
Pranešimai: 111
Miestas: KAUNAS
    Žurnale“Verslo klasė“ 2009 m. Nr.12 yra įdomus straipsnis“ Politikai negalvoja apie ateitį“.

    Tai  pokalbis  su kunigaikščiu Inigo von Urachu, Viurtembergo grafu, kuris sako, kad jo profesija – miškininkas. Laisvai samdomas miškininkas.

     Lietuvoje jis daugeliui buvo įdomus pirmiausia kaip Jo Šviesybės hercogo Wilhelmo Karlo Florestano Gero Crescentijaus Uracho anūkas. To paties hercogo von Uracho, kurį 1918 metų liepos mėnesį Lietuvos Taryba kvietė užimti Lietuvos karaliaus sostą...

Plačiau JO  MINTIS surasite skaitydami šiuo adresu:
http://parduotuve.vz.lt/prenumerata/straipsniai/40

_________________
Lietuva, tegu visi keliai tau būna tiesūs,
O žmonės, čia gyvenantys, vieningi ir dori...


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 31 Sau 2011 19:38 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Von: Harold <royalist_today@yahoo.com.au>

Betreff: [Monarchie_der_Zukunft] König Mindaugas II. von Litauen, Graf von Württemberg

An: "Monarchie" <Monarchie_der_Zukunft@yahoogroups.de>
Datum: Montag, 27. April, 2009 08:46 Uhr

    Wir hatten in dieser Yahoo Gruppe bereits auf den 1918 gewählten König von Finnland verwiesen und auch den König der Ukraine hatten wir in einer Buchbesprechung vorgestellt. Selbst auf den Großherzog von Estland sind wir bereits zu sprechen gekommen.

    Hier ist nun ein Portrait des Königs von Litauen, König Mindaugas II. Er stammt aus einem Zweig des württembergischen Königshauses und wurde 1864 als Wilhelm Karl Florestan von Urach, Graf von Württemberg geboren.

     Bedauerlich ist, daß der Beitrag auf englisch geschrieben ist, aber das deutsche Interesse an den nach 1918 entstandenen Monarchie ist bedauerlich gering, geringer jedenfalls als im angelsächsischen Sprachraum.

H.

Sunday, April 26, 2009

Monarch Profile: King Mindaugas II of Lithuania

http://madmonarchist.blogspot.com/2009/ ... ii-of.html

Paveikslėlis

      He was born His Serene Highness Wilhelm Karl Florestan von Urach, Graf von Wurttemberg in 1864 as succeeded as Graf von Urach at the age of 4. His mother was Princess Florestine of Monaco, sometime regent of that country in the absence of the Sailor-Prince Albert I and Wilhelm spent most of his childhood in Monaco and became rather more French in his habits than German. Because of his mother he was, for a time, heir to the Monegasque throne but the idea of having a German ruler on their doorstep was unacceptable to the French who instead recognized the daughter of the future Prince Louis II and his wife Charlotte. Eventually he abdicated his rights in Monaco in favor of some French cousins. In 1913 he was a contender for the throne of Albania being supported by the Catholic population in the north but, as we know, he lost out to Prince Wilhelm Wied who was chosen in 1914.

      Like all good German princes he joined the army and served capably as general of the 26th Infantry division in World War I, taking part in the invasions of France and Belgium where his sister-in-law, Elizabeth of Bavaria, was Queen. He retired in 1917 and following the string of victories on the eastern front against Russia came to be considered for the throne of recently liberated Lithuania. He was considered well prepared for a throne, shared the Catholic religion of the country and had a good war record behind him. He was also a recent widower and might marry a prominent Lithuanian lady. The Baltic states long had a strong German aristocratic presence and so in the summer of 1918 he was formally invited by the Crown Council of Lithuania to become king. He accepted the invitation and was duly elected the following month, against the wishes of the socialists who boycotted the proceedings, as King Mindaugas II.

      This meant he got farther than most other potential monarchs of the Great War but he still never had a chance to establish himself. It should also not be taken for granted that this was simply to be a German puppet state. The Lithuanians were sincerely wanting independence and they knew that the only way they could survive Russian re-conquest was by keeping close to Germany and they also insisted that their King reside in Lithuania and speak Lithuanian. If the Germans had simply been calling the shots as they wished the country would have been absorbed into the German Reich and, in fact, Germany never recognized Wilhelm (or Mindaugas II as he was) as King of Lithuania. In light of this opposition he was forced to remain in Liechtenstein while the political kinks were worked out though he did get the spiritual comfort of a letter of congratulations from Pope Benedict XV on becoming King of Lithuania.

      Of course, by the autumn the whole dream fell apart with the defeat of Germany on the western front, the armistice and the recently liberated countries in the east abandoning the Germans and rushing to the Allies for support. It would not ultimately do them any good as all of the Baltic states were re-conquered by the Soviets just prior to World War II and would remain subject to the USSR until the collapse of the Iron Curtain. As for Duke Wilhelm he married the daughter of King Ludwig III of Bavaria but had no children and was passed over for the throne of the former Kingdom of Wurttemberg. He died in 1928 in Italy.

http://madmonarchist.blogspot.com/2009/ ... ii-of.html

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 01 Vas 2011 11:26 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 10 Geg 2009 14:59
Pranešimai: 631
Miestas: KAUNAS
    IR VIS TIK ŠIUO METU INIGO von URACH YRA TEISĖTAS LIETUVOS KARALIUS, KURIO VALDŽIA UZURPUOTA.

    JIS GALI BET KADA NET IR PATS SUGRĮŽTI Į SAVO KARALYSTĘ, NES JO TEISĖS Į VALDŽIĄ YRA PARTIJŲ UZURPUOTOS.

    ŠIUO METU INIGO von URACH UŽIMA LYG IR ANTRAS PAREIGAS TARP VISŲ MONARCHŲ - YRA JŲ GINČŲ SPRENDIMO TEISĖJAS.

    PAVYZDŽIUI. ŠVEDIJOS KARALIAUS DUKTĖ NORĖJO IŠTEKĖTI UŽ TAKSI VAIRUOTOJO. ŠVEDIJOS KARALIUS TURĖJO JURIDIŠKAI RAŠYTI LAIŠKĄ. KĄ DARYTI? GAVO ATSAKYMĄ IŠ INIGO: O JŪS SUTEIKITE GRAFO TITULĄ TAM VAIRUOTOJUI IR JIS GALĖS VESTI KARALIAUS DUKTERĮ.

J.vPR. Lietuva pirmiausia.

_________________
J.PR. Lietuva pirmiausia.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2011 17:47 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Tegul tik grįžta. Paruošim šitam "karaliui" tikrai karališką sutikimą (su giljotina).


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2011 17:57 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Bičiulis rašė:
Tegul tik grįžta. Paruošim šitam "karaliui" tikrai karališką sutikimą (su giljotina).


   Na dabar tai jau tikrai negrįš... :img01:

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2011 18:51 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Žygeivis rašė:
Bičiulis rašė:
Tegul tik grįžta. Paruošim šitam "karaliui" tikrai karališką sutikimą (su giljotina).


   Na dabar tai jau tikrai negrįš... :img01:


      Bent kuo didžiuojuosi, kad lietuviai nuo amžių buvo laukiniai barbarai - mušėm šventuosius, mušėm karalius, mušėm ir vijom visus tuos, kurie nesuprato, kur atėjo. :img01:

     Lietuviai tik šiek tiek primiršo šį savo "bruožą".

     Tačiau neabejoju, jog greitai prisimintų, kažkokiam svetimšaliui išgamai apsiskelbus Lietuvos karaliumi.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2011 18:54 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
     Aš spjaunu į monarchizmą, nes jis skirtas nieko savaime Nacijai nenusipelnusio individo ir jo šeimyninės grupės/klikos egoizmui tenkinti, o ne tarnauti Nacijos interesams.

     Tautą valdyti turi idėjinis ir dvasinis elitas, o ne vidaus ir išorės priešai per "demokratijos" farsą ar neva "tam gimę" asmenys, kurie šalį mėgina paversti savo "bizniu" (net neminiu, kad šiuolaikiniame kontekste monarchas praktiškai neturi jokios galios ir yra visiškai beprasmis balastas).

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 01 Vas 2011 18:58 
Atsijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 07 Spa 2009 23:09
Pranešimai: 428
Miestas: Vilnius
Juozas Prasauskas rašė:
    IR VIS TIK ŠIUO METU INIGO von URACH YRA TEISĖTAS LIETUVOS KARALIUS, KURIO VALDŽIA UZURPUOTA.

    JIS GALI BET KADA NET IR PATS SUGRĮŽTI Į SAVO KARALYSTĘ, NES JO TEISĖS Į VALDŽIĄ YRA PARTIJŲ UZURPUOTOS.

    ŠIUO METU INIGO von URACH UŽIMA LYG IR ANTRAS PAREIGAS TARP VISŲ MONARCHŲ - YRA JŲ GINČŲ SPRENDIMO TEISĖJAS.

    PAVYZDŽIUI. ŠVEDIJOS KARALIAUS DUKTĖ NORĖJO IŠTEKĖTI UŽ TAKSI VAIRUOTOJO. ŠVEDIJOS KARALIUS TURĖJO JURIDIŠKAI RAŠYTI LAIŠKĄ. KĄ DARYTI? GAVO ATSAKYMĄ IŠ INIGO: O JŪS SUTEIKITE GRAFO TITULĄ TAM VAIRUOTOJUI IR JIS GALĖS VESTI KARALIAUS DUKTERĮ.

J.vPR. Lietuva pirmiausia.


     Nei jis, nei dar kas nors neturi teisės paversti Lietuvos savo "šeimos bizniu".

     Čia nėra "jo karalystė" - čia yra Lietuvių Tėvynė.

_________________
"Nacionalizmas yra dvasinė revoliucija." - Horia Sima.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 01 Vas 2011 20:09 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 21 Lap 2009 15:41
Pranešimai: 896
Supraskite, Juozai, Lietuvos jaunimėliui - nei kairiajam, nei dešiniajam - karaliaus nereikia. O kas gi Lietuvos ateitis, jei ne jaunimėlis? :img01:


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 12 Lie 2016 13:14 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
„Литовское королевство"


http://starosti.ru/article.php?id=47337

26 (13) августа 1915 года
Вечерний Курьер (Москва)

Издающаяся в Берне газета сообщает со слов литовцев, прибывающих из занятой германцами части Ковенской губ., что германцы распространяют среди местного населения брошюру на литовском языке, в которой сообщается, что Германия намерена объединить литовские земли Пруссии и России, и создать из них независимое королевство.

Во главе этого нового государства должен стать король, который будет осуществлять законодательные функции при содействии сената. Для того, чтобы облегчить литовцам выбор короля, германцы услужливо поместили на первой странице брошюры портрет самого младшего сына Вильгельма II - Иоахима.

По поводу этих слухов состоялось в Берне совещание литовских и латышских колоний за границей, на котором решено:

1) выразить свою солидарность с державами четверного согласия, борющимися зa свободу народов, и протестовать против германских способов ведения войны;

2) требовать от союзных народов признания права латышей и литовцев на национальную автономию, которая одна только способна восстановить их разоренную родину.

Для достижения указанной выше цели, совещание решило создать общий совет, учредить национальный фонд и бюро политической информации, которое будет издавать бюллетени на латышском, литовском и нескольких иностранных языках.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 30 Bir 2017 16:24 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina

https://imhoclub.lv/ru/material/ljubaja ... ?c=1159615

(№529) Kęstutis Čeponis, Литва - Владимир Бычковский (№527)

Я, наверное, вас сильно огорчу, но я никакой не демократ - тем более в западном понимании этого термина.

И никакого восторга от этого слова не испытываю. :)

P.S. Я меритократ, к тому же поддерживаю наших монархистов.

(№531) Сергей Муливанов, Латвия - Kęstutis Čeponis (№529)

А много в Литве тех кто поддерживает Вашу римско-греческую монархию?

(№532) Kęstutis Čeponis, Литва - Сергей Муливанов (№531)

-----А много в Литве тех кто поддерживает Вашу римско-греческую монархию?-----

А от куда вы взяли, что наша монархия римско-греческая? :)

Она у нас своя собственная.

Насчет уровня поддержки идеи возвратить в Литву монархию, то он сейчас примерно 10-25 процентов от избирателей - к сожалению, точных социологических исследований никто не проводил.

Вот, к примеру, одна из множества статей о возможном восстановлении монархии и Литовского Королевства:

Lietuvos karalystė – ne tuščia fantazija? (387)
Inga Kontrimavičiūtė, „Panevėžio balsas“
2014 m. kovo 21 d. 22:27

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=64312066

------------------------------------------------------

А если вы о происхождении международного термина "меритократия", то оно, как и большинство международных терминов, происходит от слов из латыни и древнегреческого.

Меритокра́тия (букв. «власть достойных», от лат. meritus — достойный и др.-греч. κράτος — власть, правление) — принцип управления, согласно которому руководящие посты должны занимать наиболее способные люди, независимо от их социального происхождения и финансового достатка.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Kov 2018 00:47 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
---Литва это не королевство, а княжество.----

Нет, королевство - и даже католическое королевство с 1251 г., когда это официально признал Папа Римский.

В 1251 году Миндаугас и его жена Марта (это имя крещения) были крещены в христианство латинского (римского) обряда. Литва была признана папой римским Иннокентием IV как католическое государство. В 1253 году Миндаугас и его жена по поручению Иннокентия IV были коронованы как литовские король и королева.

Великим Княжеством ее начали называть только славяне в 15 веке.

А затем при активной помощи польской пропаганды это название распространялось в Европе.

В 1918 г. Литовское Королевство было официально восстановлено.


Литовское королевство

http://starosti.ru/article.php?id=47337

26 (13) августа 1915 года
Вечерний Курьер (Москва)

Издающаяся в Берне газета сообщает со слов литовцев, прибывающих из занятой германцами части Ковенской губ., что германцы распространяют среди местного населения брошюру на литовском языке, в которой сообщается, что Германия намерена объединить литовские земли Пруссии и России, и создать из них независимое королевство.

Во главе этого нового государства должен стать король, который будет осуществлять законодательные функции при содействии сената. Для того, чтобы облегчить литовцам выбор короля, германцы услужливо поместили на первой странице брошюры портрет самого младшего сына Вильгельма II - Иоахима.

Королевство Литва (1918)

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 0%B0_(1918)

Избрание короля

Германский император Вильгельм заявлял, что желает объединить Пруссию и Литву личной унией под своим началом. В качестве альтернативы предлагал в литовские короли младшего сына Иоахима.

Своих кандидатов предлагало Королевство Саксония (принц Фридрих Кристиан). Саксонцы пытались исторически обосновать свой вариант и вспоминали, что саксонские курфюрсты Август Сильный и Август III в 1696—1763 были и великими князьями Литовскими.

Но литовцы желали создать суверенное государство, и поэтому решили избрать собственного кандидата католика в короли. 4 июня они отправили приглашение немецкому католику, военному и принцу из Вюртембергского дома Вильгельму фон Ураху.

11 июля 1918 года Тариба проголосовала (13 голосов за, 5 против, 2 воздержались) за создание Королевства Литва. 12 августа Вильгельм фон Урах получил официальное приглашение на престол.

Условия восхождения на престол

По условиям Тарибы новый монарх (который должен был взойти на престол под именем Миндаугаса II) обязывался править страной только в согласии с парламентом и министрами.

Король должен был соблюдать конституцию, защищать независимость и территориальную целостность Литвы, должен быть веротерпимым, но сам обязан быть католиком (это было одно из основных требований при выборе короля).

Королю нужно было выучить литовский язык, который стал официальным языком государства и при дворе. Король должен был переехать в Литву со своей семьёй.

************************************************************

Dana Rupp
Visual Storyteller · Balandžio 18 d., 12:08

Lietuva 1918 metais, nuo vasario iki lapkričio mėnesio, buvo vadinama Lietuvos karalyste.

Ar žinote, kad Vasario 16-os akto signatarų valia Lietuva turėjo būti karalyste? Nors ji trumpam buvo karalyste ir XIII amžiaus viduryje, kada Mindaugas priėmė karūną ir krikštą.

1917-ųjų gruodžio 8 dieną Lietuvos taryba nusprendė, kad „būsimajai Lietuvos valstybei labiausiai tinka konstitucinė paveldimoji monarchija, būtent karalija, valdoma demokratiškai parlamentiniu būdu, su katalikų dinastu.

Po kelių mėnesių, 1918 metų vasario 16-ąją, buvo paskelbta nepriklausomybės deklaraciją ir, kartu su Vokietijos Imperijos valdžia, kūrė konstitucinę monarchiją.

Liepos mėnesį Lietuvos Taryba pakvietė Jo Šviesybę princą Vilhelmą fon Urachą, antrąjį Uracho kunigaikštį ir Viurtembergo grafą, tapti Lietuvos karaliumi. Jam buvo suteiktas Mindaugo II-ojo vardas.

Vilhelmas fon Urachas gyveno Vokietijoje, jis buvo katalikas. Taip pat buvo daug pasiekęs karininkas, palaikė Lietuvos suverenitetą. Tačiau svarbiausia, kad jei Vokietija būtų laimėjusi Pirmąjį pasaulinį karą, tokio karaliaus valdoma Lietuva galėjo pagrįstai tikėtis patikimos apsaugos nuo Rusijos imperijos.

Deja, 1918 metais, Lietuva karalyste pabuvo vos ketvertą mėnesių...

Dėl neilgos „karaliavimo“ trukmės Vilhelmas fon Urachas kartais vadinamas „šimto dienų karaliumi“

Europos valdovai – Jungtinės Karalystės, Danijos, Švedijos, Norvegijos karališkosios šeimos, iki šiol Lietuvą pripažįsta kaip monarchiją.

Vokietijoje, Badeno Viurtembergo žemėje 817 metrų aukštyje virš jūros lygio ant uolų stovi Lietuvos princo Inigo fon Uracho šeimos Lichtenšteino pilis.

Ten saugomas Romos popiežiaus Benedikto XV laiškas – vienas reikšmingiausių Lietuvos karalystės įrodymų. Šventasis Tėvas sveikina princo senelį Vilhelmą 1918 -aisiais tapus Lietuvos karaliumi.

„Lietuvos karalystės rūmai“ puoselėja idėją Lietuvą vėl paskelbti konstitucine monarchija.

Pasak S. Švedarausko, "šį kartą kandidato karaliaus sostui užimti nebereikėtų ieškoti, kaip Pirmojo pasaulinio karo metais. „Lietuva jau yra padariusi sprendimą dėl karaliaus pasirinkimo – tai jau yra fiksuota teisiškai 1918 metais. Be to, Lietuvos pasirinkimą V. fon Urachą sodinti į karaliaus sostą žino visos Europos monarchinės šeimos – britų karalienė Elžbieta II, taip pat Skandinavijos šalių monarchai“, – dėsto S. Švedarauskas."

https://lt.wikipedia.org/wiki/Vilhelmas_Urachas

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 20 Bal 2019 23:15 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Karte von Littauen (Lietuvos Žemlapis - Lietuvos karalystė 1918)

Paveikslėlis

Königreich Litauen
https://de.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6nigreich_Litauen

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 918Map.png

Paveikslėlis

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 16 Lie 2019 19:26 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0 ... 0%B0%D1%85

Вильгельм II фон Урах, (нем. Wilhelm Karl Florestan Gero Crescentius von Urach, лит. Vilhelmas Urachas, лит. Mindaugas II; 30 марта 1864, Монако — 24 марта 1928, Рапалло, Италия) — немецкий принц из рода фон Урах, провозглашённый королём Литовского королевства под именем Миндаугаса (Миндовга) II.

16 февраля 1918 года Литва была провозглашена независимым государством.

11 июля 1918 года Литовская Тариба приняла резолюцию, провозглашавшую Литву конституционной монархией.

На литовский престол было решено пригласить Вильгельма фон Ураха (одним из критериев отбора было условие, что король должен быть католиком). Вильгельм принял предложение, он должен был переехать с семьёй в Вильнюс и начать обучаться литовскому языку.

Так как он становился вторым католическим королём этого государства, то он должен был взойти на престол под именем Миндаугаса Второго.

Но тем фактом, что королём стал не представитель династии Гогенцоллернов, были недовольны оккупационные власти Германии, чьи войска тогда занимали страну.

После долгих споров в Тарибе 2 ноября 1918 года решение о монархическом строе было отозвано. Вильгельм так и не был коронован королём Литвы, формально будучи им около ста дней.

В 2012 году лидирующее монархическое объединение Литвы, Ассоциация «Королевский дом Литвы», признало внука Миндаугаса II, Иниго фон Ураха, легитимным наследником литовского королевского престола.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 25 Lie 2019 21:36 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Литовская Держава документально является прямым юридическим наследником средневековой Литвы - Литовского Королевства, Литовской Империи и ВКЛ.

Это записано во всех официальных Актах о Восстановлении Независимости Литовской Державы после российской и советской оккупаций (1918, 1941, 1990).

Добавлю, что Литва в 1918 г. была восстановлена и провозглашена как Литовское Королевство https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 0%B0_(1918) , а Республикой стала только в 1920.

В международном праве это называется юридической преемственностью.

И она обеспечивается именно официальными правовыми актам государства. А также международным признанием.

P.S. К примеру, РФ не является юридическим приемником Российской империи, а только приемником СССР.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 02 Kov 2020 16:30 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina

https://www.facebook.com/groups/1533380 ... nt_mention

Martin Blum

О Литве, но не о современной Новолитве.

Kęstutis Čeponis - Žygeivis

Это вы любите делить историю Литвы на современную и другую.

А для нас Литва - на веки веков.

Что записано и во всех наших Конституциях, и в двух Актах о Восстановлении Независимости - и 16 фераля 1918 г. (а также провозглашение в том же году восстановленного Литовского Королевства https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 0%B0_(1918) ), и 11 марта 1990 г.

Konstanty Achromenko

"Королевство Литва"- марионетка Германии, созданная чтобы удержать свое влияние в регионе.

Вся тариба содержалась на немецкой зарплате, и с помощью немецких штыков а чтобы ещё лучше контролировать выращенных новоявленных "литовцев" планировалась личная уния с Германией.

Какая же это независимость? Это называется по-другому: зависимость

Kęstutis Čeponis - Žygeivis

Да хоть и на английских штыках... :)

Нам это до лампочки - в геополитике главное конечный результат. И он на лицо... :)

А вот БНР так и не стала реальным государством, тем более независимым. Хотя и там стояли немецкие войска.

---а чтобы ещё лучше контролировать выращенных новоявленных "литовцев" планировалась личная уния с Германией.---

И это было бы очень даже хорошо - Литва получила бы и всю Малую (Прусскую) Литву, которая сейчас все еще во временной оккупации РФ, и часть Восточной Пруссии (Германский император Вильгельм заявлял, что желает объединить Пруссию и Литву личной унией под своим началом.), которую после войны получила от Сталина Польша.

А Германская империя все равно бы развалилась, если не в 1918 г., то годом позже - но литовские земли остались бы у Литвы.

P.S. Вы все время забываете, что в реальной геополитике надо мыслить, планировать и действовать исходя из стратегических интересов, а не сиюминутных и тактических.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 19 Vas 2021 19:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Kęstutis Čeponis

---Andrzej Andrzejewski 1918 m. Lietuva sukūrė visiškai naują tautinę valstybę (savo pirmąją respubliką)---

Ne, respublika Lietuva tapo tik 1920-05-15.

1918 m. vasario 16 d. buvo paskelbta, kad atkuriama Lietuvos Valstybė.

O 1918 m. liepos 11 d. buvo paskelbta, kad atkuriama Lietuvos Karalystė.

Lietuvos Karalystės (1918 m.) administracinis žemėlapis
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 918Map.png

Alvydas Butkus

---Kęstutis Čeponis
"Ir tik 1920 m., atėjus į valdžią kairiųjų vyriausybei, paskelbta respublika."---

Ir kas nuo 1918 07 11 iki 1920 05 15 buvo Lietuvos karalius?

Ar ji buvo karalystė be karaliaus?

Kęstutis Čeponis

Alvydas Butkus, kaip žinia, Lietuvos Taryba 1918 m. balandžio 9 d. pakvietė karaliumi Wilhelm von Urach Graf von Wuerttenberg (kataliką, turintį tolimą giminystės ryšį su gediminaičiais) - ir jis sutiko priimti karūną. Netgi jau mokėsi lietuvių kalbą.

1918 m. liepos 11 d. Lietuvos Valstybės Taryba jau oficialiai išrinko Viurtenbergo hercogą Vilhelmą fon Urachą Lietuvos karaliumi Mindaugu II ir paskelbė Lietuvą konstitucine monarchija.

Tačiau 1918 m. lapkričio 2 d. Lietuvos Taryba, kurioje viršų jau paėmė kairieji, Vokietijai pralaimint karą, nusprendė, kad Lietuvą nebebus konstitucinė monarchija.

Beje, pasaulio istorijoje nemažai atvejų, kada karalystės ilgą laiką būdavo be karalių. Ta pati Lenkija ne kartą sėdėjo laukdama, kol Seimas patvirtins naują karalių. :)

Net ir Lietuvoje mūsų "liberali" žiniasklaida stengiasi pamiršti, kad Lietuva iš pradžių buvo atkurta tiesiog kaip Lietuvos Valstybė, o jau po kelių mėnesių įvardinta kaip Lietuvos Karalystė. Ir tik 1920 m., atėjus į valdžią kairiųjų vyriausybei, paskelbta respublika.

------------------------------------------

Ištrauka iš vieno straipsnio:

"Vilhelmas fon Urachas gyveno Vokietijoje, jis buvo katalikas. Taip pat buvo daug pasiekęs karininkas, palaikė Lietuvos suverenitetą. Tačiau svarbiausia, kad jei Vokietija būtų laimėjusi Pirmąjį pasaulinį karą, tokio karaliaus valdoma Lietuva galėjo pagrįstai tikėtis patikimos apsaugos nuo Rusijos imperijos.

Deja, 1918 metais, Lietuva karalyste pabuvo vos ketvertą mėnesių...

Dėl neilgos „karaliavimo“ trukmės Vilhelmas fon Urachas kartais vadinamas „šimto dienų karaliumi“.

Europos valdovai – Jungtinės Karalystės, Danijos, Švedijos, Norvegijos karališkosios šeimos, iki šiol Lietuvą pripažįsta kaip monarchiją.

Vokietijoje, Badeno Viurtembergo žemėje 817 metrų aukštyje virš jūros lygio ant uolų stovi Lietuvos princo Inigo fon Uracho šeimos Lichtenšteino pilis.

Ten saugomas Romos popiežiaus Benedikto XV laiškas – vienas reikšmingiausių Lietuvos karalystės įrodymų. Šventasis Tėvas sveikina princo senelį Vilhelmą 1918-aisiais tapus Lietuvos karaliumi."

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2021 13:53 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Turėtume savo karalių, nereikėtų varvinti seilės į svetimus?


https://www.15min.lt/ikrauk/naujiena/as ... 535?copied

Publikuota: 2012 liepos 7d.

Pasak Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ir monarchistų judėjimo narių, negalima nustatyti tikslios datos, kada išnyko viduramžių Lietuvos Karalystė ir pasibaigė XX a. paskelbta lietuviška konstitucinė monarchija, nes didžiųjų kunigaikščių, karalių dinastijų heraldinius ženklus (Gedimino stulpus, Vyčio kryžių) pasilaikiusi ir oficialiai juos naudojanti dabartinė Lietuvos Respublika neatliko visų privalomų, sudėtingų karalystės statuso atsisakymo procedūrų.

Lietuva per savo istoriją išmėgino įvairias valstybingumo formas (pačios pasirinktas ir svetimųjų primestas).

Šiuolaikinės konstitucinės monarchijos modelį mūsų šalis tepabandė 100 dienų 1918 metais, todėl jo privalumų ar trūkumų nesuspėjome nei patirti, nei įvertinti.

Respublikinė Graikija, prieš 40 metų išvijusi savo karalių Konstantiną II, dabar yra labiausiai prasiskolinusi, iš Tarptautinio valiutos fondo ir Berlyno malonės egzistuojanti šalis, o ES karalysčių, hercogysčių ir kunigaikštysčių (išskyrus nebent jauną, nė 40 metų neturinčią Ispanijos konstitucinę monarchiją) pasaulinė krizė labai nedaug tepalietė (arba net visiškai nekliudė).

Net patys mūsų parlamentarai kalba, kad reikėtų keisti Lietuvos politinę sistemą – sumažinti Seimo narių armiją ar plėsti prezidento galias. Lietuvos rojalistai (karaliaus institucijos šalininkai) klausia, kodėl pertvarkomoje valdžios hierarchijoje neturėtų atsirasti vietos konstituciniam monarchui?

„Ūkininko patarėjas“ surengė apskritojo stalo diskusiją „Kas būtų geresnis tautos vienytojas, moralinis autoritetas – renkamas, skiriamas (taigi, priklausantis nuo jį remiančių verslo ir politinių grupuočių) valstybės veikėjas ar karalius, atsakingas tik Dievui ir savo sąžinei?“

Diskusijos dalyviai - nevyriausybinės organizacijos „Lietuvos karalystės rūmai” senato maršalas Stanislovas ŠVEDARAUSKAS, Lietuvos rojalistinio judėjimo lyderis Rimantas GIEDRAITIS, Kauno krašto bajorų draugijos vadovas Kęstutis IGNATAVIČIUS, LSDP narė, gydytoja, teisininkė Vilija VERTELIENĖ, Seimo narys, Tvarkos ir teisingumo partijos vicepirmininkas Almantas PETKUS.

„Ūkininko patarėjas“: „Ar konstituciškai, pagal galiojančius įstatymus Lietuva galėtų tapti karalyste? Jeigu, žinoma, to pageidautų dauguma šalies piliečių. Lietuvos monarchistai tvirtina, kad tai padaryti nesunku – juk 1251 m. liepos 17 d. popiežiaus Inocento IV raštai, skelbiantys, kad Lietuvą nuo šiol globoja pats Dangaus raktininkas šv. Petras, o jos valdovas Mindaugas vainikuojamas krikščionių karaliaus karūna, niekur nedingo, niekas šių dokumentų nepanaikino, jie tebesaugomi Vatikano archyvuose.“

Vilija VERTELIENĖ: „Pats pirmasis mūsų Konstitucijos sakinys aiškiai nurodo, kad Lietuva – demokratinė respublika. Neįsivaizduoju, kaip galima pakeisti kertinį pagrindinio šalies įstatymo teiginį. Visų politinių partijų, visuomenės nuomonė turėtų idealiai sutapti.“

Stanislovas ŠVEDARAUSKAS: „Bet mūsų Konstitucijos įžanga pabrėžia monarchinį tęstinumą: „Lietuvių tauta, prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos valstybę...“ O kokie šiandieninės Lietuvos Respublikos oficialūs valstybiniai simboliai? Gediminaičių stulpai, Vytis. Didžiųjų kunigaikščių, karalių dinastijų heraldiniai ženklai.“

Rimantas GIEDRAITIS: „O svarbiausia Lietuvos Respublikos šventė – Valstybės diena, skliausteliuose dar pavadinta karaliaus karūnavimo iškilmėmis.“

Almantas PETKUS: „Liepos 6-oji niekuo nepranašesnė už Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją.“

R. GIEDRAITIS: „Bet valstybės himną viso pasaulio lietuviai gieda tik per karaliaus Mindaugo karūnavimo sukaktis.“

A. PETKUS: „Puiku, kad tokia tradicija jau atsiranda. Ji padeda mums bent vieną dieną būti vieningesniems.“

Kęstutis IGNATAVIČIUS: „Cituoju Konstituciją: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai“. Jeigu tauta pageidautų, monarchija būtų. Tai nesudėtinga padaryti. Bet reikia, kad visuomenė tokiai valstybės santvarkos permainai pribręstų. Mačiau vienos neformalios apklausos duomenis: 55 proc. - prieš karalių“.

V. VERTELIENĖ: „Įsivaizduoju daugumos tokį klausimą išgirdusių žmonių jausmus: negana to, kad Seimą turime išlaikyti, dar ir karalių mums ant sprando kėsinasi užsodinti“.

A. PETKUS: „Lietuva karalyste galėtų tapti, jeigu jūs, monarchistai, laimėtumėte absoliučią daugumą Seime (tris penktadalius mandatų (85 vietas) – red. past.).“

S. ŠVEDARAUSKAS: „Man svarbesnis argumentas – dabartinės valstybės istoriniai ryšiai su karališkaisiais laikais.“

„ŪP“: „Ar galima nustatyti tikslią datą, kada išnyko viduramžių Lietuvos Karalystė ir pasibaigė XX a. paskelbta lietuviška konstitucinė monarchija? Istorikai teigia, kad 1263 m., kai žuvo karalius Mindaugas I, nebeliko ir karalystės.

Bet kitas Lietuvos valdovas Gediminas beveik po šimto metų, XIV a. ketvirtąjį dešimtmetį, oficialius diplomatinius laiškus siųsdavo tituluodamas save „Lietuvių ir daugelio rusų karaliumi“ („Rex lithuanorum et multorum ruthenorum”).

1918 m. lapkričio mėnesį Valstybės Taryba karaliaus Mindaugo II (Viurtembergo didiko Vilhelmo von Uracho) klausimą paliko spręsti Steigiamajam Seimui. Tiesa, šis 1920 m. gegužės 15 d. paskelbė Lietuvą demokratine respublika, bet neteko girdėti, kad Steigiamasis Seimas būtų oficialiai panaikinęs Valstybės Tarybos 1918 m. liepos 11 d. nutarimą sukurti Lietuvoje konstitucinę monarchiją ir kviestis į sostą Mindaugą II.“

S. ŠVEDARAUSKAS: „Mūsiškis Lietuvos monarchistų judėjimas priklauso Tarptautinei monarchistų lygai. Jos internetinis adresas: http://www.monarchyinternational.net. Toji organizacija Lietuvą juridiškai tebelaiko karalyste. Pagal monarchinę teisę (kuri yra sudėtinė tarptautinės teisės dalis) karalystės statuso atsisakyti yra labai sudėtinga. Kiek man žinoma, nei viduramžių, nei XX a. Lietuva tos procedūros neatliko.“

K. IGNATAVIČIUS: „Ūkininko patarėjo“ redakcija įsikūrusi Gedimino gatvėje, todėl pati Apvaizda įpareigoja jus domėtis šio didžiojo kunigaikščio titulais – kaip jis pats save vadino ir kokius kreipinius girdėjo iš kitų tuometinių Europos monarchų.

Tačiau tiems, kurie pavadino ar pervardino Kauno gatves, aiškiai trūko istorinės nuovokos ir nuoseklumo. Buvusioje laikinojoje sostinėje yra Karaliaus Mindaugo prospektas. Pastaraisiais metais istorikų Edvardo Gudavičiaus ir Alfredo Bumblausko išgarsintam valdovui parodyta pagarba.

Tačiau kitos gatvės pavadintos tiesiog populiariais vyriškais vardais be jokių titulų, nors, matyt, irgi norėta įamžinti Lietuvos valdovus: Vytauto prospektas (gerai dar, kad gatvių lentelėse neparašyta „Vyto“ arba, paauglių žargonu, „Vyckos“ prospektas...), Gedimino, Kęstučio, Algirdo gatvės.

Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ir Kauno m. vicemero Stanislovo Buškevičiaus pastangomis prie Lietuvos valdovo Vytauto paminklo Kaune atsirado nuoroda turistams, kad šis didis politikas ir karys buvo karalius. Lietuvos vilties karalius ir oficialus Čekijos monarchas.

Tačiau liko neišgirstas kitas mūsų prašymas, kad Vilniaus Katedroje, kur karaliaus Vytauto palaikai ilsėjosi, kol dingo per pirmą Maskvos kariuomenės antpuolį 1655-aisiais, būtų pastatytas karališkas kenotafas (tuščias mauzoliejus – red. past.).“

„ŪP“: „Lietuvos valstybinė televizija visuomet po kelias valandas transliuoja kokį nors Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos įvykį – princo Williamo vestuves, karalienės Elžbietos II valdymo 60-metį. Elžbietai II 2006-aisiais lankantis mūsų šalyje Lietuvos istorikai atkapstė jos genealoginius ryšius su lietuvių didikų giminėmis. Kaip manote, kodėl monarchinis valdymas toks įdomus ir svarbus Lietuvos visuomenei, paprastiems mūsų piliečiams?“

A. PETKUS: „Britų karališkoji šeima įdomi visam pasauliui. Elžbieta II valdo šešiolika ir dabartinių 45-ių (jeigu neklystu) pasaulio karalysčių (yra labiau ir mažiau formali ne tik Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, bet ir Kanados, Australijos, Naujosios Zelandijos, taip pat viso būrio nykštukinių Karibų jūros baseino valstybių bei Ramiojo vandenyno salelių valdovė - red. past.). Didžiosios Britanijos karališkoji tradicija, skirtingai nei Lietuvos, niekada nebuvo nutrūkusi.“

V. VERTELIENĖ: „Negi visi monarchai visuomet būna moraliniai autoritetai? Ispanijos karalius Rusijoje šaudė specialiai prieš jo šautuvą pastatytus nugirdytus lokius, Afrikoje – į Tarptautinę raudonąją knygą įrašytus dramblius.“

A. PETKUS: „Ar prieš 16 metų, kai britų sosto paveldėtojas Čarlzas išsiskyrė su princese Diana, Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą visuomenė labai gerbė? Ar britai nesupyko ant Elžbietos II, kai 1997 m. ji gana abejingai išklausė žinią apie tragišką Dianos mirtį?“

K. IGNATAVIČIUS: „Tai galbūt esminis monarchijos trūkumas – pasitaiko ir netinkamų karalių, neturinčių tikro valdovo savybių. Bet privalumų gerokai daugiau. Užsienio turistai, kuriems rūpi iš arti pamatyti, kaip gyvena britų karališkoji šeima, Didžiojoje Britanijoje kasmet palieka 500 mln. svarų sterlingų. Už šiuos pinigus su kaupu kompensuojamos valstybės biudžeto išlaidos karališkiesiems rūmams išlaikyti.“

S. ŠVEDARAUSKAS: „Investicijos, kurios, neabejoju, plūstelėtų į atkurtą Lietuvos Karalystę, prilygtų dabar gaunamai ES paramai. O gal net būtų didesnės. ES jau apkarpo Bendrijos šalims skiriamas lėšas. O laikas, kai privalėsime atidavinėti valstybės skolas, netruks ateiti.“

K. IGNATAVIČIUS: „Lietuvos Vyriausybės ne kartą samdė įvairias viešųjų ryšių kompanijas, kad jos sukurtų patrauklų šalies įvaizdį. O iš ko jį sudėlioti? Daugelį amžių buvusi viena galingiausių Europos monarchijų, dabar Lietuva yra beveik nepastebima, nebrandžios demokratijos respublika. Daug kas pasikeistų, jei Lietuva patektų (sugrįžtų) į Europos konstitucinių monarchijų šeimą. Tai būtų garbinga, reikšminga. Žinoma, abejojantieji ir netikintieji iškart paklaus: „ O ar turime kam uždėti karūną?..“ Kadaise mes daug savo kilmingo kraujo davėme kitoms Europos monarchijoms, galėtų jos dabar grąžinti skolą...“

V. VERTELIENĖ: „Tai gal pasiūlykite į Lietuvos sostą buvusį Graikijos karalių? Tėvynė jo juk atsisakė.“

K. IGNATAVIČIUS: „Kol mes tylime ir lūkuriuojame, Australijoje gyvenantis tariamas „Lietuvos karalius“ Romanas į kairę ir į dešinę jau dalija „lietuvių didikų“ titulus. Romanas savo pretenzijas į Lietuvos sostą ramsto kažkokiais, pasak jo, „netiesioginiais“ ryšiais su LDK didikų Giedraičių dinastija –atseit buvęs įvaikintas. Tarptautinės kilmingųjų organizacijos pataria kuo greičiau sutramdyti apsišaukėlį, nes jis menkina mūsų šalį, neva nepripažįstančią teisėto savo valdovo.“

„ŪP“: „Sociologinės apklausos rodo, kad Lietuvos visuomenė ilgisi „tvirtos rankos“. Net Konstitucinis Teismas nedraudžia šalies prezidentui turėti tiek galių ir įtakos, kiek leidžia jo autoritetas, nors pačioje Konstitucijoje nurodytas gana konkretus ir ribotas šalies vadovo pareigų sąrašas. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad ji yra Konstitucijos garantė, Prezidentūros lankytojams mokinukams prezidentė pasakojo apie drebančius ministrus laukiamajame prie jos kabineto. Buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pavadino prezidentę Lietuvos diplomatų motina. Neįmanoma įsivaizduoti, kad ką nors panašaus apie savo šalies politinę sistemą ir politikus kalbėtų, parlamentarų ir ministrų meilikavimais, pataikavimais labai džiaugtųsi, tarkime, Ispanijos karalius Jonas Karolis I ar Danijos valdovė Margarita II. Gal Lietuvai labiau tiktų tikras konstitucinis monarchas, o ne absoliutinės monarchijos ambicijų neslepiantis nominalus prezidentas?“

K. IGNATAVIČIUS: „Karalius labiau suprantamas ir neabejotinai patrauklesnis šalies vadovas negu koks nors prezidentas. Kiekviena uždaroji akcinė bendrovė turi savą prezidentą. Visiškai nuvalkiojome šias pareigas.“

V. VERTELIENĖ: „Kodėl jums atrodo, kad tik karaliaus titulas suteikia teisę vadintis tautos moraliniu autoritetu? Ar tokie visuomenės šviesuliai nebuvo prezidentas Algirdas Brazauskas, poetas Justinas Marcinkevičius? Kai juos laidojo, verkė visa Lietuva. Lietuviams dar liko taip pat stiprus dvasinis lyderis Vytautas Landsbergis. Negi būtinai reikia atkurti karalystę norint patenkinti iškilių asmenybių poreikį?“

K. IGNATAVIČIUS: „Lietuviai nejaučia deramos pagarbos savo valstybės vadovams. Tik bijo arba nekenčia jų. Gal tokia jau mūsų prigimtis.“

„ŪP“: „Tvarkos ir teisingumo partija ne kartą siūlė praplėsti šalies prezidento įgaliojimus. Ar tai nėra slaptas troškimas, kad valstybės vadovas turėtų viduramžių karaliaus valdžią?“

A. PETKUS: „Šalies prezidentams tikrai trūksta galių. Visuomenės labiausiai mėgstama politikė, prezidentė D. Grybauskaitė, negali anksčiau laiko paleisti visiškai nedarbingo, susiskaldžiusio, blogiausiai iš visų Seimų vertinamo dabartinio parlamento.“

„ŪP“: „Pusiau prezidentinėse respublikose, o taip neretai pavadinama ir Lietuva, gali būti ir kitokių kraštutinumų – silpnas prezidentas tampa įvairių jį iškėlusių į valdžią grupuočių įrankiu. 100 dienų karaliaus Mindaugo II vaikaitis, kunigaikštis Inigo von Urachas yra sakęs, kad renkami politikai savo veiklos gaires dažniausiai suplanuoja ketveriems-aštuoneriems ar penkeriems-dešimčiai metų (apsiriboja dviem rinkimų ciklais), o monarchai, žinantys, jog dėl savo tautos ir valstybės gerovės turės atsakyti tik Dievui, privalo svarstyti ir numatyti, kas laukia būsimųjų kartų. Gal šiuolaikinei valstybei vadovauti labiau tiktų jokioms politinėms jėgoms neįsipareigojęs karalius , o ne į šalies ekonominius, finansinius ir kitus ne savo kompetencijos reikalus įkyriai besikišantis arba atvirkščiai, po Vyriausybės ar Seimo padu esantis prezidentas?”

A. PETKUS: „Teoriškai, žinoma Lietuva galėtų būti ir karalystė. Bet ar šito reikia? Ką iš to laimėsime? Vaikai geriau mokytis pradės, emigrantų, socialinės paramos prašytojų srautai sumažės? Dabar gyvename Kovo 11-osios akto Lietuvoje – prieš 22 metus pagal 1918 m. vasario 16-osios nepriklausomybės deklaraciją atkurtoje valstybėje.

Prieš 94 metus Valstybės Tarybos vyrai irgi ginčijosi, kokia turi būti Lietuvos valstybės politinė santvarka. Iškilūs Vasario 16-osios akto signatarai - Stanislovas Narutavičius. Mykolas Biržiška, ilgametis Kauno burmistras Jonas Vileišis, kurio vadovaujama laikinoji sostinė tiesiog suklestėjo, net buvo pasitraukę iš Valstybės Tarybos, nes nesutiko, kad Lietuva būtų monarchija, tegul ir konstitucinė. Po trumpų dvejonių Lietuva tapo demokratine respublika. Tai buvo pažangus sprendimas, skvarbus žvilgsnis į ateitį“.

S. ŠVEDARAUSKAS: „Europos konstitucinės monarchijos dinastiniais, kraujo ryšiais kur kas labiau susigiminiavusios negu Europos Sąjungos šalys susaistytos ekonominėmis ir finansinėmis sutartimis.

Ypač nemalonią alerginę reakciją respublikinė santvarka sukelia pokomunistinėms, posovietinėms šalims. Jų gyventojai dar puikiai prisimena, kad „liaudies respublikose“ jokios atstovaujamosios demokratijos nė su žiburiu nebūtum radęs. Tais pavadinimais dangstėsi žiauriausios despotijos, tironijos ir tautų kalėjimai.

Į Rytus nuo Lietuvos esanti valstybė šiandien skelbiasi esanti respublika, nors visas pasaulis ją vadina paskutine Europos diktatūra.

Net ir toli gražu ne monarchistinių pažiūrų ekonomistai, politologai pripažįsta, kad Skandinavijos šalių, ypač Danijos, politinė sistema – pati pažangiausia. Pagal įvairius socialinės gerovės indeksus skandinavų gyvenimo lygis – aukščiausias. O tos šalys - monarchijos. Ar rasite kitas valstybes, kuriose net 70-80 proc. žmonių pasitiki savo valdžia kaip Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje?“

A. PETKUS: „Kur įrodymai, kad tai skandinavų monarchų nuopelnas? Domėjausi danų valstybės valdymo modeliu. Danija iš visų Šiaurės šalių man atrodo labiausiai socialistinė. Valstybė ten skirsto didžiąją nacionalinių pajamų (bendrojo vidaus produkto) dalį. Kadangi lėšos teisingai padalijamos, todėl danai ir pasitiki demokratiškai išrinkta savo valdžia. Ar Danijos karalienė, nors ir labai patraukli asmenybė, pati viena būtų galėjusi sukurti danams gerovės valstybę?“

R. GIEDRAITIS: „Prezidentai, parlamentai ir jų sudarytos vyriausybės, rūpinasi valstybės ekonomika, finansais, galbūt sveikatos apsauga, socialiniais reikalais. O kokiai valstybės įstaigai patikėta ginti, perduoti ateities kartoms lietuvių tautos tradicijas? Kas rūpinasi lietuvių tapatybe? Gal Kultūros ministerija, Prezidentūra?..“

A. PETKUS: „Nereikia kiekvienam gyvenimo reiškiniui dirbtinai sugalvoti po „globėją“. Tautinį paveldą saugo ir Kultūros ministerija, ir nevyriausybinės organizacijos. Manau, ir jūsiškis monarchistų sąjūdis. Taip pat, tarkime, ir Žemaičių kultūros draugija. Susibūrę į tokias bendrijas, žmonės puoselėja savo istoriją, prisimena protėvių papročius. Žemaičiai po 770 metų jau sutinka, kad Mindaugas suvienijo Lietuvą. Tačiau tebegalvojame, kad karaliumi tada galėjo tapti ir mūsų kunigaikštis Vykintas.“

R. GIEDRAITIS: „Pasibaigus Konstitucijos nustatytai gana trumpai valdymo kadencijai respublikos valdžia keičiasi. Naujieji valstybės šeimininkai gali būti euroentuziastai ir „pasaulio piliečiai“ (kosmopolitai). Jiems tautiškumas atrodys paprasčiausia atgyvena, sustabarėję sentimentai. Ir jūs tikite, kad politikus, kurie už ES struktūrinių fondų pinigus parduotų tėvą ir motiną, sustabdys visuomeninės organizacijos? ES karalystėse monarcho rūmai kaip tik ir yra ta paskutinė tvirtovė - valstybingumo garantas, istorinės atminties saugykla.“

„ŪP“: „Visos Vyriausybės piešė Lietuvos ateities vizijas. Socialdemokratai kūrė „drąsią šalį“, dabartinis konservatorių-liberalų ministrų kabinetas paskelbė visuomenei programą, pagal kurią Lietuva iki 2030 m. taptų „šiuolaikine, veržlia, atvira pasauliui, neišbarsčiusia tautinio tapatumo, suvaldžiusia emigraciją valstybe, kurioje kiekvienam jos piliečiui būtų gera gyventi ir dirbti”. Gal šį tikslą lengviau pasiektų atkurta Lietuvos Karalystė?

S. ŠVEDARAUSKAS: „Respublika – administracinė valdininkų sistema. Žmogiškos šilumos joje nedaug. Valdininkiją nuo žmonių skiria daugybė biurokratinių barjerų. O nelaimės ištikti, valdžios neteisybių įskaudinti britai gali tiesiog parašyti laišką savo karalienei. Ji tikrai padės kiekvienam, net menkiausiam pavaldiniui.“

R. GIEDRAITIS: „Vien tas priedėlis „respublika“ prie Lietuvos pavadinimo nusmukdo mūsų šalį giliai į patį geopolitikos dugną. Kai nuvažiuoji net palyginti netoli – į Prancūziją ar Italiją – ir pasisakai, jog esi iš Lietuvos Respublikos, naujieji pažįstami pagalvoja, kad esi iš Afrikos arba, dar blogiau, iš Rusijos. Iš mūsų Konstitucijos reikėtų išbraukti tą seniai bereikšmį, beviltiškai nuvertėjusį valstybės santvarkos apibūdinimą. Vengrai tai jau padarė, o kitas jų žingsnis bus atkurta monarchija.“

A. PETKUS: „Atidžiau perskaitykite Vengrijos konstituciją, gal tada praeis noras ją liaupsinti. Vengrijos parlamentas savo konstitucinio teismo nariams nustatė 12-os metų kadenciją, teisėjus ten galima atleisti tik absoliučia parlamentarų balsų dauguma. Faktiškai Vengrijos konstitucinio teismo teisėjai skiriami iki gyvos galvos. Tai, pasakyčiau, kelias ne į monarchinę, bet į totalitarinę Vengriją.“

R. GIEDRAITIS: „Kai jūs, politikai, pradedate kalbėti apie skurdo lygį, ekonomikos gaivinimo būdus ir kitus „neatidėliotinus valstybės darbus“, patys to nesuprasdami ir nejausdami, kaltinate save ir jūsų mylimą respublikinę santvarką, kuri ir nusėjo Lietuvą tomis piktžaizdėmis. Todėl ir pritildėte istorikus. Tegul žmonėms atrodo, kad Lietuva egzistuoja tik 44 metus (1918-1940-aisiais ir nuo 1990-ųjų).“

A. PETKUS: „Niekas neginčija, kad per 20 metų Lietuvos Respublikos valdžia nutolo nuo žmonių. Bet tas atotrūkis gerokai sumažėtų, jei valstybėje padaugėtų tiesioginės demokratijos. Tačiau 1992 m. Konstitucijos kūrėjai gudriai apsidraudė, kad „priešai“ niekuomet nesurinktų referendumams surengti būtinų 300 tūkst. rėmėjų parašų per absurdiškai trumpą laiką.“

„ŪP“: „Kiekviena šalis gyvena tarp kitų valstybių, priklauso įvairioms tarptautinėms organizacijoms. Ar pasaulis nepasijuoktų iš Lietuvos Karalystės, palaikytų su ja diplomatinius santykius?“

K. IGNATAVIČIUS: „Karalius pats yra bažnyčios galva, kaip anglikoniškojoje Jungtinėje Karalystėje, arba pavaldus tik popiežiui, jeigu yra katalikas. Labai svarbi Vatikano nuostata dėl Lietuvos Karalystės – ar Šventasis Tėvas laimintų ją, jeigu tokia būtų Lietuvos piliečių valia.“

R. GIEDRAITIS: „Su buvusiu Vatikano apaštaliniu nuncijumi Lietuvoje arkivyskupu Peteriu Stephanu Zurbriggenu kalbėjomės apie tai. Jis visiškai pritaria.“

S. ŠVEDARAUSKAS: „Neseniai miręs Vilniaus vyskupas emeritas Juozas Tunaitis irgi rėmė konstitucinės monarchijos atkūrimo idėją. O Vilniaus arkivyskupas metropolitas, kardinolas Audrys Juozas Bačkis yra prasitaręs apie tiesioginį įėjimą, kuriuo kažkada karaliai ir didieji kunigaikščiai iš Valdovų rūmų žingsniuodavo melstis į Katedrą. Taigi Lietuva be karališkojo sosto – Lietuva be ateities! Tik konstitucinė monarchija gali sukurti gerovės Lietuvą ir išgelbėti šalį iš gilios moralinės krizės.

Parengė „ŪP“ korespondentas Arnoldas ALEKSANDRAVIČIUS

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2021 14:18 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Monarchistinis judėjimas - Lietuvos rojalistai tradicionalistai

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064858741402

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 22 Rgs 2021 14:22 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Lietuvos Karalystė

https://www.facebook.com/Lietuvos.Karalyste


Lietuvos Karalystė
Kingdom of Lithuania | Королевство Литва

https://www.cbe.me.uk/ce-lietuva/projek ... -karalyste


Straipsniai apie Lietuvos Karalystę

17. Kiek karalių nori Lietuva? (2015-06)
16. Lietuvos prezidento institucijai 95 metai (2014-04)
15. Lietuvos karalystė – ne tuščia fantazija (2014-03)
14. Lietuvos Karalystės statusas (2013)
13. Paskelbta iniciatyva atkurti LDK (2012-04)
12. panaikintos ir išlikusios karalystės
11. Kingdom of Lithuania (Central Victory)
10. Faktai apie Mindaugą (2012-07)
9. Laikas rinkti Lietuvos Karalių (2012-02)
8. 1918
7. … be monarcho pasaulyje esate tik fikcija
6. wikipedia
5. 750
4. LK problemos
3. išniekinta LK …
2. apie LDK rusiškai
1. Lietuvos Karalystė, Lietuvos Imperija, Respublika (2007)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 13 Lap 2021 22:28 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina

https://www.facebook.com/groups/2457685 ... &ref=notif

----Александр Рощин, вы бы не посмели публиковать карты, фактически претендующие на территорию, которую балты продали тевтонскому ордену.----

Литовское Королевство ничего никаким тевтонцам не продало.

Это фальшивка Тевтонского ордена, которой орден пытался доказать что Пруссию ордену подарил король Литвы Миндаугас, как плату за крещение.

Сейчас уже доказано что это фальшивка, изготовленная Орденом в начале 15 столетия.

Кроме того и Витаутас в 1414 г. в Констанце https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 0%BE%D1%80 объявил, что не признает эту "дарственную".

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 11 Bir 2022 16:22 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Lietuvos karalystė 1918 m.


Prikabinti failai:
Lietuvos Karalystė 1918 m..jpg
Lietuvos Karalystė 1918 m..jpg [ 242.59 KiB | Peržiūrėta 4162 kartus(ų) ]

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.
Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Lie 2022 18:08 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
№472 Kęstutis Čeponis → Василий Семенов, 24.07.2022 17:08

http://by.imhoclub.com/ru/material/spro ... z7ZyW9yXLn

Так называемая "Калининградская область" - это временно оккупированная южная часть Малой Литвы
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%B2%D0%B0

И ее центр не какой-то "Калининград", а Тванкста - именно такое историческое литовское название этого города.

Крестоносцы его захватили в 1255 г. и переименовали в Кенигсберг, а литовцы начали его называть Караляучюс (Karaliaučius).

У Литвы тогда не хватило сил, чтобы его защитить от огромных орд крестоносцев и им помогавшей армии Богемии. Позже литовцы много раз пытались его возвратить - и в городе до сих пор сохранилось множество военных сооружений, которыми крестоносцы и немецкие колонисты защищались от литовцев.

Пруссия - это государство, созданное крестоносцами-немцами, которые завоевали земли нескольких летто-литовских племен в 13 веке.

До этого эти земли принадлежали Литовскому Государству, что признавали и сами крестоносцы, когда на разных переговорах утверждали что эти земли им подарил король Литвы Миндаугас за его крещение (хотя это ложь - Миндаугас эти земли крестоносцам не дарил, и вообще его крестили не крестоносцы из Пруссии, а рижский эпископ и монахи из Ливонского Ордена, до 1237 г. это был Орден меченосцев).

The Kingdom of Lithuania 1231
viewtopic.php?f=121&t=14665

Малая Литва - это литовские историко-этнические земли, на которых жили литовскоязычные жители, однако эти земли с середины 13 века были в составе Ордена Крестоносцев, позже Прусского Герцогства, затем Прусского Королевства, а со второй половины 19 века - Германской империи.

Литва не смогла их возвратить после Грюнвальдской битвы и еще нескольких битв позже, хотя Витаутас Великий пробовал это сделать, требуя их возврата на переговорах в 1413-1414 г. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0 ... 0%BD%D0%B0 https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 0%BE%D1%80 и в 1422 г. https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0 ... 0%BD%D0%B0 https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0 ... 0%B8%D1%80

Из архива Ордена крестоносцев

28 января 1413 года произошла очень интересная беседа между императором ("magnus rex" - "великий король") Литовской Империи Витаутасом Великим и посланником Ордена крестоносцев Михаелем Кухмейстером.

Об этом разговоре, в котором обсуждались границы государств после битвы у Грюнвальда (по литовски - Жальгирис, Žalgiris), известно из письма великого магистра Ордена крестоносцев, написанного магистру Ливонского ордена.

Витаутас Великий во время разговора, говоря по поводу принадлежности замка Велиуоны (Veliuona), обьявил:

"Пруса тоже была землей моих отцов, и я буду требовать ее до реки Оса (по литовски - Uosa) (карта download/file.php?id=309), так как эти земли являются наследием моих предков."

Затем язвительно спросил у Кухмейстера:

"А где находится наследие предков братьев Ордена?"

В 1945 г. эти древние литовские земли захватила уже Совдепия и там за пару лет уничтожила около 300 000 местных литовцев, а также и около полумиллиона немцев. Выживших угнали в Германию.

В 1946 г. совки назвали город Калининградом, а область незаконно присоединили к РСФСР (область была передана на администрирование СССР, а не РСФСР), не соблюдая решения Потсдамской конференции 1945 г., что окончательное решение по этой области будет принимать будущая Мирная конференция - которая так никогда не произошла.

Но колесо истории крутиться, и РФ быстро приближается к своему окончательному краху, а Литва прекрасно помнит, что Малая Литва - это древняя историко-этническая литовская земля, колыбель литовской культуры, письменности, книгопечатания, литературы и науки...

В 1938 г. по приказу Гитлера во всей Пруссии - и Восточной (то есть Малой Литве), и Западной (то есть в окрестностях Данцига, историко-этнической Пруссии) - все древнепрусские и древнелитовские названия населенных пунктов были заменены на немецкие.

Тоже самое сделали и русско-совдеповские колонисты в Восточной Пруссии после 1946 г.

Мы, когда возвратим эту, временно оккупированную Совком-РФ, литовскую землю, возвратим и всем местным поселениям, городам, рекам и озерам их исконные летто-литовские названия.

Их официальный список нашими языковедами и историками у нас давно уже составлен.

„Mažosios Lietuvos ir Tvankstos vietovardžiai: jų kilmė ir reikšmė“, Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, Vilnius, 1997
http://alkas.lt/wp-content/uploads/2017 ... 50x350.jpg

Вот короткий словарь местных названий:

литовский оригинал - онемеченный вариант - русский новодел
http://pirmojiknyga.mch.mii.lt/Leidinia ... tovardziai

русский новодел - литовский оригинал - онемеченный вариант
http://pirmojiknyga.mch.mii.lt/Leidinia ... si%C5%A1ki

Добавлю, что местные литовцы в своих книгах и разных надписях, в том числе и на кладбищах, использовали готический шрифт, как и все другие жители Пруссии.

Вот, к примеру, мало кому известные факты - литовские корни Иммануила Канта

До сих пор умалчивается, что Иммануил Кант имеет литовское происхождение (настоящая фамилия его прадеда Кантвайнис (Kantvainis), их род происходит из деревни Кантвайняй рядом с Кретингой в Жямайтии), свободно говорил и писал на литовском языке, и немало сделал для изучения литовского языка.

Последняя опубликованная самостоятельно работа Канта - послесловие к немецко-литовскому словарю: "Littauisch-deutsches und deutsch-littauisches Wörter-buch", Vol. 1, Christian Gottlieb Mielcke, Philipp Ruhig, Immanuel Kant, 1800.

Немцем он считался не по национальности, а как гражданин Пруссии (государства, которое в его время считалось немецким).

Его прадед Рихард Кант (Rikardas Kantvainis) жил в Прекуле - Priekulė (в Жямайтии).

Точное происхождение Канта установлено на основе метрических церковных книг рождения его предков.

Они сохранились в архивах, и немецкие историки H. и G. Martenzen установили по ним, что прадед Канта Rikardas Kantvainis родился в деревне Kantvainiai https://lt.wikipedia.org/wiki/Kantvainai (онемеченные формы Kantweinen http://wiki-de.genealogy.net/Kantweinen и Kantwaggen, недалеко от Priekulė (онемеченная форма Prökuls http://wiki-de.genealogy.net/Pr%C3%B6kuls ) в Клайпедском районе) и был чистокровным литовцем.

Две дочери Рихарда Канта были замужем за шотландцами, отсюда, возможно, и пошла легенда о шотландском происхождении. Мать будущего философа Анна Регина - дочь шорника, родом из Нюрнберга.

----------------------------

Петербуржцы оживили Иммануила Канта на 52 минуты
http://ruwest.ru/news/3423/

----все же ни о каком Калининграде не помышляли.----

Во первых, тогда никакого "Калининграда" не было, а был Кенигсберг-Karaliaučius (Караляучюс).

Во вторых, Литва и тогда требовала возврата всей Малой Литвы.

30 ноября 1918 г. Национальный Совет Малой Литвы провозгласил Акт о воссоединении с Большой Литвой - так называемый Тильзитский Акт:

Mažosios Lietuvos Tautinė Taryba 1918 m. lapkričio 30 d. paskelbė Aktą apie Mažosios Lietuvos ryžtą atsiskirti nuo Vokietijos ir įsijungti į atstatomą Lietuvos Valstybę.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... it_Act.jpg

А еще ранее, в 1915 г., было провозглашено о воссоздании Литовского Королевства, включающего все историко-этнические литовские земли:

Литовское королевство
http://starosti.ru/article.php?id=47337

26 (13) августа 1915 года

Вечерний Курьер (Москва)

Издающаяся в Берне газета сообщает со слов литовцев, прибывающих из занятой германцами части Ковенской губ., что германцы распространяют среди местного населения брошюру на литовском языке, в которой сообщается, что Германия намерена объединить литовские земли Пруссии и России, и создать из них независимое королевство.

Во главе этого нового государства должен стать король, который будет осуществлять законодательные функции при содействии сената. Для того, чтобы облегчить литовцам выбор короля, германцы услужливо поместили на первой странице брошюры портрет самого младшего сына Вильгельма II - Иоахима.

По поводу этих слухов состоялось в Берне совещание литовских и латышских колоний за границей, на котором решено:

1) выразить свою солидарность с державами четверного согласия, борющимися зa свободу народов, и протестовать против германских способов ведения войны;

2) требовать от союзных народов признания права латышей и литовцев на национальную автономию, которая одна только способна восстановить их разоренную родину.

Для достижения указанной выше цели, совещание решило создать общий совет, учредить национальный фонд и бюро политической информации, которое будет издавать бюллетени на латышском, литовском и нескольких иностранных языках.

--------------------

К сожалению тогда у Литвы не хватило военной силы чтобы восстановить территориальную целостность Литовской Державы, и удалось возвратить только северную часть Малой Литвы - так называемый Клайпедский (Мемельский) край.

-----------------------------------------

В 1946 и в 1947 г. Национальным Советом Малой Литвы также были приняты так называемые Фулдские Акты, с требованием к западным странам - победителям в WW2 - о воссоединении южной части Малой Литвы со всей Литвой.

https://www.mle.lt/straipsniai/fuldos-aktai

Литовцы никогда не забудут, что это Московией временно оккупированная историко-этническая литовская земля, колыбель литовской письменности и книгопечатания.

И после окончательного развала Московской империи мы возвратим эти свои древние земли.

Lietuvos karalystė 1918 m.
download/file.php?id=490

Paveikslėlis

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Lie 2022 19:13 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Paveikslėlis

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007