Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 08:55

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 13 Lap 2012 18:19 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Nuo JAV siekia atsiskirti 25-ios valstijos


http://alkas.lt/2012/11/13/nuo-jav-siek ... valstijos/

Ramūnas Alaunis, http://www.alkas.lt
2012 11 13 09:39,

Norinčių atsiskirti Valstijų daugėja

Ketvirtadienį 2012 metų lapkričio 7 dieną, 15-os Amerikos Valstijų gyventojai įteikė peticiją https://petitions.whitehouse.gov/petiti ... t/BmdWCP8B JAV prezidento Barako Obamos administracijai dėl išstojimo iš Jungtinių Amerikos Valstijų, siekiant sukurti savo nepriklausomas vyriausybes.

Peticijoje Valstijos paprašė, kad Obamos administracija garantuotų taikų išėjimą iš Jungtinių Valstijų (sąjungos).

Baltieji rūmai savo tinklapyje įkūrė skyrių pavadinimu „Mes žmonės“ (Ang. „We the People“), kuriame leido žmonėms rašyti savo atsiliepimus. Šiame skyriuje ir buvo įteikta peticija.

JAV internetiniame tinklapyje „The Examiner“ http://www.examiner.com/article/louisia ... b_articles rašoma:

„Peticija buvo pateikta praėjus dienai po JAV prezidento Barako Obamos išrinkimo. Luiziana buvo pirmoji Valstija kuri pateikė peticiją praėjus dienai po peticijos atstovo Maiklo E. (Michael E.) (pavardė neskelbiama) iš Slaideli (Slidelli) miesto (Luiziana) išrinkimo, kuris paruošė peticiją.

Teksasas buvo antroji valstija, pateikusi peticiją Baltiesiems rūmams, po to kai buvo išrinktas atstovas Maika H. (Micah H.) (pavardė neskelbiama) iš Arlingtono miesto, Teksaso valstijos“.

Jei peticija surinks 25 000 parašų iki gruodžio 7 dienos, tuomet JAV Baltieji rūmai turės pateikti oficialų JAV prezidento B.Obamos atsakymą.

Pati peticija labai trumpa. Ją sudaro tik trys paragrafai. Dvejose paragrafuose cituojama „JAV Nepriklausomybės deklaracija“.

Teksaso valstijos peticijoje rašoma:

„JAV toliau išgyvena ekonominius sunkumus, kylančius iš federalinės valdžios nerūpestingumo reformuoti vietinį ir užsienio biudžetą. JAV piliečiai kenčia nuo reikšmingų piktnaudžiavimų jų teisėmis, tokių kaip “Nacionalinės Gynybos Įgaliojimo Įstatymas" (National Defense Authorization Act – NDAA), ir kitų.

Atsižvelgiant į tai, kad Teksaso valstija palaiko subalansuotą biudžetą ir yra 15-ta didžiausia ekonomika pasaulyje, todėl Teksasui faktiškai galimas išstojimas iš sąjungos ir toks išstojimas galėtų apsaugoti jos (Teksaso valstijos) piliečių gyvenimo standartus ir apsaugoti jų teises ir laisves, pagal mūsų tėvų įkūrėjų tikrąsias idėjas ir įsitikinimus, kurie jau nebeatspindimi (Jungtinių Vlastijų) federalinėje valdžioje.“

Pietinėje Luizianos valstijoje, Slaideli mieste, kuris pasižymi ypatingu konservatyvizmu, Šv. Tammono (St.Tammany) apygardoje, JAV kandidatas į prezidentus Mitas Romnis Romney (Mitt Romney) surinko 84 710 balsų, kai tuo tarpu Obama gavo tik 25 723 balsų.

Didelį žmonių nepasitenkinimą sukėlė ir 2012 metų rikimuose JAV prezidento Barako Obamos rinkimų balsų klastojimo atvejai. Panaši padėtis buvo ir 2004 metais, kuomet per JAV prezidento rinkimus būta daug balsų klastojimo atvejų.

Išstojimo iš JAV veiksmų ėmėsi šios valstijos: Luiziana, Teksasas, Montana, Šiaurės Dakota, Indiana, Misisipė, Kentukis, Šiaurės Karolina, Pietų Karolina, Alabama, Florida, Džordžija, Niudžersis, Koloradas, Oregonas, Oklahoma, Arizona, Arkanzasas, Misuris, Tennesis, Michiganas, Niujorkas.

Pirmadienį, lapkričio 12 dieną peticiją pateikė jau 25 Amerikos Valstijos.

Luizianos valstijos peticija https://petitions.whitehouse.gov/petiti ... t/1wrvtngl pirmadienį jau surinko daugiau kaip 25 000 parašų.

Teksaso valstijos peticija https://petitions.whitehouse.gov/petiti ... t/BmdWCP8B – pirmadienį jau surinko daugiau kaip 29 000 parašų, iš reikalingų 25 000.

Tikimasi, kad gali būti ir daugiau valstijų, kurios pateiks peticijas.

Tam, kad JAV prezidento Baracko Obamos administracija pradėtų svarstymus dėl šių peticijų, jas per 30 dienų turi pasirašyti bent 25 tūkst. gyventojų.

Komentarai
http://alkas.lt/2012/11/13/nuo-jav-siek ... valstijos/

Žygeivis:
2012 11 13 18:04


Šios peticijos parodo tam tikrą JAV slinkimą subyrėjimo kryptimi – “trendą”.

Kol kas tai matyti visų pirma esamos ekonominės gerovės išsaugojimo siekiu turtingesnėse valstijose, kurios nenori dalintis savo turtais su "vargetomis”.

Tačiau JAV yra ir žymiai rimtesnė valstybės integralumo požiūriu problema – ypatingai JAV pietūs vis labiau ir sparčiau tampa ispanakalbiu ir aršiai katalikišku regionu.

Problema taip pat ir rasinė, nes dauguma ispanakalbių katalikų yra visai ne europiečių iš Ispanijos - baltųjų kolonistų - palikuonys, o vietinių indėnų tautų palikuonys.

O tai yra jau akivaizdus ir sparčiai besiplečiantis geopolitinis “lūžis”, kuris laikui bėgant neišvengiamai “subyrins” dabartines JAV.

Pusnegrio Obamos pergalė rinkimuose taip pat yra ryškiai susijusi būtent su šio “lūžio” plėtimusi.

Ir Obama žada šį “lūžį” dar labiau išplėsti, sutekdamas pilietybę dar keliems milijonams nelegalių imigrantų iš Meksikos ir apskritai Lotynų Amerikos.

Juk tai ypatingai nepatinka baltiesiems, ypač angliakalbiams protestantams ir mormonams, kurie vis labiau praranda savo turėtą didžiulę įtaką JAV.

Žygeivis:
2012 11 13 18:18


Yra dar vienas labai įdomus momentas….

Juk Izraelis akivaizdžiai palaikė ne musulmoną-kataliką (?) Obamą, o jo priešininką mormoną Romnį.

Ir ko gero pirmą kartą pokario metais JAV prezidento rinkimus antrą kartą laimėjo kandidatas, kurio nepalaikė Izraelis. :)


O juk būtent žydai JAV sudaro finansiškai bei politiškai ypatingai įtakingą sluoksnį, valdantį ir daugumą masinės informacijos priemonių bei kino industriją.

Taigi, išvada akivaizdi:

– arba Obamą “suės” masinė žiniasklaida ir JAV “isteblišmentas”, paskelbdami jam kokią nors apkaltą (taip pat, kaip pas mus “suėdė” Paksą),

- arba jį nupils (kaip kataliką Kenedį),

- arba jis antroje savo kadencijoje besąlygiškai parems Izraelį – finansiškai, politiškai bei kariniu požiūriu – ir būtinai puls Iraną, nors tai ir labai nenaudinga JAV nei politiškai, nei ekonomiškai.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 24 Lap 2012 17:07 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Dvidešimties valstijų gyventojai pageidauja išstoti iš JAV (video)


http://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/d ... -video.htm

lrytas.lt 2012-11-14 11:17

Dešimtys tūkstančių amerikiečių iš dvidešimties JAV valstijų pasirašė po peticijomis, reikalaujančiomis, kad šios valstijos išstotų iš JAV. Tai – reakcija į Baracko Obamos išrinkimą antrajai prezidento kadencijai.

Tam, kad peticija turėtų politinį svorį, reikalinga surinkti 25 tūkst. parašų. Teksasas jau surinko tokį skaičių – antradienį pranešta, kad net 60 tūkst. šios valstijos gyventojų jau pasisakė už taikų Teksaso išstojimą iš JAV.
Dvidešimt valstijų pildo peticijas dėl taikaus išstojimo iš JAV.

Dokumentai pateikti vyriausybiniame „We The People“ puslapyje. Teksasas po savo peticija jau surinko tiek parašų, kad galėtų tikėtis oficialaus Baltųjų rūmų atsakymo.

Be Teksaso peticijas pasirašinėja Alabama, Arkanzasas, Koloradas, Florida, Indiana, Kentukis, Luiziana, Mičiganas, Misisipė, Misūris, Montana, Naujasis Džersis, Niujorkas, Šiaurės Karolina, Šiaurės Dakota, Oregonas, Pietų Karolina ir Tenesis. O Džordžijos valstijos žmonės taip trokšta atsiskirti, kad peticiją pateikė netgi du kartus.

Paveikslėlis

Dvidešimt valstijų pildo peticijas dėl taikaus išstojimo iš JAV. Youtube

Nenuostabu, kad dauguma šių valstijų gyventojų balsavo už respublikonų kandidatą Mittą Romney. Tačiau peticijos buvo pateiktos ir iš tokių demokratų tvirtovių, kaip Niujorkas bei Oregonas.

Teisė teikti JAV valdžiai peticijas garantuojama pirmojoje JAV Konstitucijos pataisoje.

Jeigu peticija sulaukia pakankamai paramos – reikalingi 25 tūkst. parašų – tuomet ji siunčiama prezidento administracijos politikos ekspertams.

Kitos peticijos, po kuriomis šiuo metu renkami parašai, reikalauja oficialiai pripažinti ženklų kalbą kaip bendruomenės kalbą ir dėstyti ją mokyklose, kontroliuoti pornografiją internete bei sustabdyti oro antskrydžius.

Parengė Jurgita Noreikienė

Komentarai
http://www.lrytas.lt/?id=13528093141352359991&view=6

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 15 Kov 2013 19:09 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Vienintelis - bet labai svarbus - JAV skirtumas nuo Rusijos imperijos yra tai, kad JAV egzistuoja beveik absoliuti žodžio laisvė (mums Lietuvoje iki jos irgi kaip iki mėnulio).

Tai ir padeda JAV išsilaikyti ir nesubyrėti, kadangi visi gali išsilieti kritikuodami tai, kas jiems nepatinka.

Vis tik JAV subyrėjimas irgi yra neišvengiamas - kaip ir visų kitų daugiataučių, daugiakalbių, daugiakultūrinių imperijų.

Ekonominės problemos plius pietinių valstijų vis spartesnė "lotynizacija" neišvengiamai sukurs dvi "amerikas" - angliakalbę ir ispanakalbę, turinčias taip pat ir labai skirtingą mentalitetą.

Beje, panaši padėtis ir Kanadoje - santykiai tarp prancūzakalbio Kvebeko ir likusios angliakalbės Kanados dalies kasmet vis aštrėja. Ir jų "išsiskyrimas" tik laiko klausimas.

O bet kokia rimtesnė ekonominė krizė šį procesą nepaprastai pagreitins.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 01 Spa 2015 22:57 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Сепаратизм в США победит?


http://posthunt.net/news/read/Separatiz ... bedit.html

Опубликовано: 29.09.2015 12:12

Волна сепаратистских настроений в последнее время буквально накрыла мировое сообщество. Это и стремление Шотландии к отделению, и проблема басков в Испании, и независимость Курдистана, и украинские события…

Многие конфликты уже долгие десятилетия тлеют, вспыхивая где-то в виде демонстраций, либо террористических актов и открытых вооруженных столкновений.

Не обошла эта проблема и Соединенные Штаты, где к нынешним экономическим и финансовым проблемам прибавились ещё и проблемы с регионами: семь штатов, среди которых Техас и Флорида, активно собирают подписи для юридического оформления своих требований об отделении и для выхода из США.

В стране существует по меньшей мере 17 официальных полноценных партий, на постоянной основе выступающих за отделение того или иного штата, они располагают мощной поддержкой со стороны населения и имеют богатых спонсоров.

Периодически то в одном, то в другом штате такие движения организовывают петиции в парламент, либо организуют «походы на Вашингтон». При этом сепаратисты ссылаются на Декларацию независимости.

С юридической точки зрения, в США существует несоответствие между положениями конституции, не запрещающей сепаратистские действия штатов, и прецедентом 1869 года, когда в итоге разбирательства по делу «штат Техас против Уайта» суд запретил акты сепаратизма как нарушающие конституцию.

В этих условиях позиция Верховного суда США состоит в том, что сепаратизм является антиконституционным явлением, в то время как народ США сохраняет право на революцию, в ходе которой может произойти сепаратизм или отделение при соответствующем мирном соглашении.

Ситуация настолько неординарная, что аналитики теряются в оценках происходящего.

Американский военный аналитик Thomas Chittum еще в 1996 году в своей книге «Civil War Two: The Coming Breakup of America» предсказал распад США на три части – белый Север, черный Юг и испаноговорящий Юго-Запад с неизбежно сопутствующей этому новой гражданской войной.

Противникам этой позиции не лишним будет напомнить, что именно стремление к сепаратизму стало причиной кровавой Гражданской войны в США 1861—1865 гг.

Кроме того, своим «зависимым территориям» (Палау, Маршалловы острова, Микронезия), население которых в свое время официально заявило о стремлении к отделению, Соединённые Штаты уже предоставили независимость.

Согласно данным соцопросов, свыше 70% американцев считают сегодня систему государственного управления США неэффективной.

При этом примерно каждый пятый готов поддержать сепаратистов в своем штате, выступая за превращение недовольных Вашингтоном штатов, прежде всего южных, в отдельные государства.

Сразу после перевыборов Б. Обамы на второй срок немецкая Die Welt отметила, что в каждом из полусотни американских штатов сформировались группы граждан, требующие выхода своего штата из состава США: «По их убеждению, государство держит их в рабстве, и они хотят уйти. Только без гражданской войны. Техас лидирует в этом списке неслучайно. Техасцы убеждены, что они кормят, одевают и вооружают остальную Америку».

Техас, являющийся вторым по территории штатом нынешних Соединённых Штатов, стал в 1836 г. самостоятельным государством – Республикой Техас – после многомесячной войны за независимость с Мексикой. Это государство в течение 9 лет сохраняло свой суверенитет. Однако в 1845 г из-за сложностей в противостоянии с южным соседом власти Техаса вопреки воле большинства граждан республики попросились под протекторат Вашингтона, правда, с важным условием: техасцы имеют право выйти из состава США в любой момент.

Сегодня сторонники независимости Техаса, включая существующее с 1950-х годов движение «Республика Техас», утверждают, что решение о вхождении в союз было подтасованным, государство было незаконно аннексировано и, следовательно, находится под оккупацией.

Петиция Техаса о выходе из состава США, гласящая, что экономические проблемы США являются результатом неспособности федерального правительства реформировать бюджетную политику, уже набрала вместо необходимых 25 тысяч более 100 тысяч подписей.

Однако, как отметило недавно новостное онлайн-издание examiner.com, помимо отделения от Соединенных Штатов в Техасе весьма четко просматривается и желание возглавить их, ведь двое техасцев с именами Джордж Буш («младший» и «старший») остаются в памяти жителей этого штата как 41-ый и 43-ий президенты США, а в предстоящих президентских выборах 2016 г. планируют участвовать еще два техасца: бывший губернатор штата Рик Перри и сенатор Тед Круз.

Поэтому нельзя исключать, что если будет выбор, то большинство техасцев не захотят жить в стране, пойманной в ловушку между испытывающими проблемами США и неблагополучной Мексикой, и они предпочтут возрождать США при помощи того же стиля, который сделал нынешний Техас экономической суперсилой.

В последние недели сепаратистские настроения в Техасе заметно усилились и, как отмечает Reuters, охватили 31 город штата, где идет сбор подписей в поддержку требования о независимости.

Как отмечает само это издание, «в качестве независимого государства Техас может оказаться весьма влиятельным игроком на мировой арене: объем его экономики равен 1,4 трлн долларов в год, что приблизительно соответствует Южной Корее».

В своем противостоянии с федеральными властями США Техас требует у ФРС вернуть принадлежащий ему 1 млрд долларов в золотых слитках.

В июне с.г. губернатор штата Грегг Эбботт (Greg Abbott) даже подписал соответствующий законопроект HB 483, по которому на территории Техаса будет построено собственное хранилище для размещения золотых слитков и других драгоценных металлов.

Собственное хранилище драгоценных металлов оказалось бы весьма кстати с точки зрения обеспечения местной валюты в случае разрыва с финансовой поддержкой американского правительства.

Однако жители этого штата не исключают возможности использования Белым домом, в свойственной ему манере, армии для подавления сепаратистских настроений в штате, о чем свидетельствует недавно проведенный Техасским университетом Остина социологический опрос.

Другим примером сепаратистских настроений в США являются такие штаты, как:
Калифорния – богатейший и крупнейший штат Америки, власти которого способны вести самостоятельную внешнюю политику и уже имеют межправительственное соглашение с другим государством, подписанное несколько лет назад губернатором А. Шварценеггером и тогдашним премьером Великобритании Т. Блэром.

Многие из жителей штата полагают, что их вынуждают платить федеральной казне «слишком много»;

Южная Каролина, продолжающая политику, направленную на независимость от Вашингтона, уже предложила устами сенатора-республиканца Ли Брайт (Lee Bright) ввести в обращение свои деньги.

Со сходными инициативами выступают и законодатели Вирджинии, Джорджии, Миссури, Айдахо и Миннесоты.

Ещё несколько штатов требуют разрешить использование золота и серебра в качестве расчётного инструмента;

Луизиана, с населением в 4,5 миллиона человек. Жители этого штата уже обратились к Б. Обаме с просьбой о провозглашении независимости их штатом и формировании собственного правительства;

Аляска, где есть собственная Партия независимости, представитель которой Уолтер Хикл в 1990 году победил на выборах и занял губернаторское кресло.

Пожалуй, единственный штат, где сепаратисты пока не проявляют особой активности, – это Пуэрто-Рико, который существенно дотируется из бюджета США и имеет статус свободно ассоциированного государства, где американская конституция применяется лишь ограничительно.

Таким образом, во внутренней жизни США не всё так просто, как может показаться на первый взгляд.

Сепаратизм в этой стране набирает обороты ничуть не меньше, чем в Старом Свете и виной тому ряд причин.

Пока сепаратистские настроения не лежат в основе экстремистских проявлений в стране и властям удаётся сдерживать массовые выступления.

Однако американский сепаратизм – это бомба замедленного действия и, в случае обвала доллара или другого значительного политико-экономического катаклизма в США федеральной власти, вполне возможно, что Белому дому не удастся сдержать набирающий обороты сепаратизм.

Источник новости
Опубликовано: 29.09.15 12:12


Источник - http://www.buzina.org/forum.html?func=v ... 570#177875

Жигяйвис rašė:
Ми Хан rašė:
Сепаратизм в США победит?
http://posthunt.net/news/read/Separatiz ... bedit.html


Да, все прогнозы говорят, что в долгосрочной перспективе в США сепаратизм победит. Это несомненно.

Но к сожелению победит именно сепаратизм, а не антиимперский национализм - местные автохтонные индейские, гавайские, эскимосские и алеутские этносы, хотя их число и большое, в общем числе жителей США составляют (пока что) слишком малый процент.

Конечно, эту проблему тоже возможно со временем решить, но это уже отдельный трудный вопрос...

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 08 Spa 2015 21:35 
Atsijungęs

Užsiregistravo: 29 Bal 2011 03:13
Pranešimai: 140
Miestas: Vilnius
Separatizmas demokratinėje USA sistemoje yra įdomus reiškinys, nes kiekviena USA valstija turi visus savivaldos atributus, t.y. jau dabar USA yra pakankamai "fragmentuotos", todėl, norint atlikti galimo valstybės subyrėjimo priežasčių objektyvią analizę, nepakanka remtis peticijomis, kurias galima pateikti bet kada, bet kur, bet kokiu nereikšmingu pagrindu.

Visos pasaulio valstybės "gyvena" įcentrinių ir išcentrinių tendencijų aplinkoje, kurios, kaip taisyklė, yra tam tikroje pusiausvyroje. Tą rodo čia pateiktas "peticijų" pasiskirstymo USA žemėlapis.

Žymiai didesnę tikimybę subyrėti, dominuojant išcentrinėms tendencijoms, turi totalitarinės, Rusijos imperijos pavyzdžio, valstybės, kurios pradžioje patiria ekonominį nuosmukį.

Totalitarinės bolševikinės Rusijos imperijos, SSSR, subyrėjimas įrodo, kad centralizuota Kremliaus sistema yra pagrindinė Rusijos ekonominio degradavimo prižastis. Branduolinis šantažas tik pagreitins Rusijos imperijos būsimą fragmentaciją.

Pagarbiai Arvydas Damijonaitis


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007