Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 13 Geg 2024 00:34

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 28 Spa 2009 21:21 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27145
Miestas: Ignalina
Komunistinės Kubos lyderių sesuo buvo JAV agentė


2009.10.28 19:05

Šaltinis - http://www.balsas.lt/naujiena/316396/ko ... resamerika

    79-erių Chuanita Kastro parašė knygą „Fidelis ir Raulis. Mano broliai. Slapta istorija“, kurioje aprašė įvykius po 1959 m. Kubos revoliucijos.

    Pasirodo, dar septintojo dešimtmečio pradžioje Chuanita nusivylė savo broliu Fideliu, pamačiusi, kaip žiauriai jis susidoroja su politiniais oponentais, taiko žiaurias represijas, mirties bausmes „Laisvės saloje“. Tai paskatino ją pradėti bendrauti su JAV centrine žvalgybos valdyba.

     „Aš labai nusivyliau broliu, kai pamačiau, kiek daug neteisybės ir žiaurumo skleidžia Kuboje jo režimas. Prisipažinsiu, mane šokiravo tai, kaip Fidelis elgiasi su opozicija, nors iki pat revoliucijos pergalės aš petys petin kovojau kartu su broliais prieš Batistos režimą.

     Kartą pas mane atėjo žmogus ir pranešė, kad amerikiečių žvalgybos agentai norėtų susitikti su manimi ir pasikalbėti. Esą jie turi man daug ką papasakoti ir nori kai ko paklausti. Iš pradžių labai nustebau, bet vėliau, gerai pagalvojusi, sutikau. Aš žinau, kad CŽV kūrė planus, kaip nužudyti mano brolį, tačiau vis vien bendradarbiavau. Mačiau, kad Kubos žmonės valdant komunistams patiria dar didesnę neteisybę nei anksčiau“, – atviravo 76-erių Chuanita Kastro.

     Fideliui Kastro tapus Kubos lyderiu, Chuanita rūpinosi ligoninių steigimu šalyje. Anot moters, iš pradžių ji žavėjosi brolio siekiais sukurti teisingą valstybę, kurioje visi žmonės jaustųsi lygūs ir laisvi, tačiau matydama, kaip varžoma žodžio laisvė, kaip į kalėjimus grūdami kitaminčiai, kaip iš žmonių atiminėjama privati nuosavybė, labai nusivylė.

     1964 m. Chuanita pabėgo į Meksiką, o iš ten persikėlė į JAV. Ji tapo viena Kubos išeivijos lyderių ir daugelyje kalbų smerkė savo brolio režimą bei iškreiptą marksizmo supratimą Kuboje ir pagrindinėje jos sąjungininkėje – Sovietų Sąjungoje. Moteris gyveno Majamyje, buvo vaistinės savininkė, teikė pagalbą iš „Laisvės salos“ ištrūkusiems politiniams pabėgėliams.

     Amerikoje nuo 1993 metų gyvena ir nesantuokinė, tačiau pripažinta Fidelio Kastro duktė Alina Fernandez- Revuelta. Ji taip pat nuolat kritikuoja tėvo Fidelio ir dėdės Raulio vykdomą politiką.

     Pats F.Kastro ir dabar šaliai vadovaujantis jo brolis Raulis ilgus dešimtmečius vengia bet kokių pasisakymų apie savo maištingąją seserį. Naujosios knygos vertinimų iš Kubos kol kas taip pat nesulaukta. Tačiau apskritai pastaruoju metu Kubos lyderių pasisakymai JAV atžvilgiu tapo kaip niekada pozityvūs. Viename paskutiniųjų savo interviu F.Kastro teigiamai įvertino 2009 metų Nobelio taikos premijos įteikimą JAV prezidentui B.Obamai.

„Valstiečių laikraštis“

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007