Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 08 Geg 2024 10:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2012 20:33 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Kas valdo Tolimuosiuose Rytuose?


http://www.delfi.lt/news/daily/world/ka ... d=59604679

Rusnė Naujokaitytė,
„Atgimimas“
2012 m. rugsėjo 30 d. 20:00

Tarp Kinijos ir Japonijos kilo įtampa dėl negyvenamų salų Rytų Kinijos jūroje. Dešimtys tūkstančių kinų ėmė protestuoti prie Japonijos atstovybių ir prekybos kompanijų, Pekinas pagrasino Tokijui ekonominėmis sankcijomis. Azijos temperatūra kyla.

Niujorko verslo dienraštis WALL STREET JOURNAL rašo, kad salos, japoniškai vadinamos Senkaku, o kiniškai – Diaoyu, yra atokiausia Japonijos teritorija.

Tokijo strategai šį salyną ėmė vadinti „Pietvakarių siena“. Tai – virtinė salų, kur japonai turi savo avanpostus, kuriais ateityje galima pasinaudoti apribojant Kinijos priėjimą prie Ramiojo vandenyno vakarinės dalies.

Pekinas ir Tokijas kivirčijosi dėl šių salų ir anksčiau, tačiau didžiausi neramumai prasidėjo Tokijui nusipirkus salas iš privataus japonų kilmės savininko. Įsiplieskus konfliktui, Japonija baiminasi, kad gali kilti grėsmė ir kitoms tolimesnėms saloms ne tik Rytų Kinijos, bet ir Japonijos jūroje ar Ramiojo vandenyno Šiaurėje. Tokijo nusileidimas reikštų Kinijos, kaip regioninio milžino, įsigalėjimą.

Prasidėjus kariniam konfliktui, japonai neturėtų šansų laimėti, nes kinai turi daug didesnį karinį jūrų laivyną, tad Tokijui tektų kreiptis pagalbos į Vašingtoną. Palikdamas Japoniją vieną tvarkytis su Kinija, Vašingtonas sugriautų pasaulinę savo sąjungininkų sistemą, leisdamas Kinijai pakeisti įtakos sferas. Vadinasi, prarastų savo įtaką šiame regione.

Berlyno konservatyvių pažiūrų dienraštis WELT rašo, kad už Kinijos ir Japonijos konflikto slypi nepasidalintos įtakos zonos Tolimuosiuose Rytuose. Ši įtampa kilo bandant parodyti, kas valdžią turi Rytų Kinijos jūroje: Kinija ar Japonija?

Ir tai nebėra simbolinis klausimas.

Kaip ir Pietų Kinijos jūroje, šį konfliktą taip pat kursto gamtos ištekliai, slypintys jūros dugne – dujos ir nafta. Tokijo ir Pekino kivirčas neišsivystys į karą, tačiau kova dėl pranašumo bus rimta. Nekont­roliuojamo eksperimentavimo jėgos politikos Tolimuosiuose Rytuose mažiausiai reikia krizės ištiktam pasauliui.

Liberalių pažiūrų Stokholmo SVENSKA DAGBLADET komentuoja, kad naujasis konfliktas dėl grupės negyvenamų salų Rytų Kinijos jūroje aiškiai parodo, kokia svarbi yra praeitis. Prieš japonus nukreiptos demonstracijos nepaklūsta logikos dėsniams. Kinija yra didžiausia Japonijos prekybos partnerė, o Japonija Kinijai – antroji. Tačiau protestai iliustruoja, kokios sunkios yra istorinės traumos. Protestuotojų prieš Japoniją maršai liudija iki šiol išlikusį stiprų pyktį dėl Japonijos imperinės ekspansijos į Kiniją XX a. 4–5 dešimtmečiais. Nejaugi žmogus, galintis skristi į mėnulį, negali išsilaisvinti iš istorijos spąstų?

Neužtenka vietos po saule


Londono verslo savaitraštis THE ECO­NOMIST ramina, kad karas Azi­joje neprasidės dėl „tokių“ salų. Šią va­sarą Azijoje iškilo nemažai konfliktų dėl menkų žemės ruoželių jūrose.

Dėl akvatorijos padalinimo nesusitarė Kinija, Japonija, Pietų Korėja, Vietnamas, Taivanas ir Filipinai. Dabar dėl miniatiūrinių salų įsiplieskė neapykanta tarp kinų ir japonų, Taivanui taip pat reiškiant pretenzijas į netoliese esančias teritorijas.

Žvelgiant optimistiškai, pastarasis konfliktas yra tik politinis teatras: priešrinkiminės kampanijos produktas Japonijoje ir prie pokyčių slenksčio atsidūrusios valdžios noras sustiprinti savo autoritetą Kinijoje. Optimistai mano, kad Azija yra per daug užsiėmusi uždarbiavimu, kad imtųsi kariauti.

Tačiau žemyne, o ypač – Kinijoje, augantis nacionalizmas sunkina padėtį. Nesvarbu, ar Japonijos siekiai dėl šių salų yra teisėti, Kinija žvelgia į juos kaip į brutalios imperinės politikos liekanas. Kiekvienas mažas incidentas gali tapti pretekstu kariniam konfliktui.

Japonija, Vietnamas ir Filipinai bijo, kad, jei nusileis Kinijai, pastaroji pajus jų silp­numą ir ims reikalauti daugiau. Kinija tuo metu baiminasi, kad, jei nesugebės išsireikalauti savo, JAV ir kitos šalys nuspręs, kad prieš ją galima regzti sąmokslus. Azijos nesugebėjimas susitvarkyti su tokia maža problema kelia klausimą: kas būtų, jei iškiltų esminė krizė Korėjos pusiasalyje ar Taivano sąsiauryje?

JAV strateginės žvalgybos analizės centras STRATFOR nėra nusiteikęs taip optimistiškai ir primena, kad rugsėjo 29 d. Kinija ir Japonija turėtų minėti diplomatinių santykių normalizavimo keturiasdešimtmetį, tačiau jubiliejų sugadino konfliktas dėl kelių uolėtų salelių.

Kinijos ekonominės ir politinės reikmės spaudžia šią šalį didinti savo karinius pajėgumus, o tai gali nelauktai pažadinti Japoniją iš taikaus būvio.

Konfliktas dėl salų iškilo abiem valstybėms išgyvenant sunkumus vidaus politikoje. Kinijos dviejų dešimtmečių sparti ūkio raida ima lėtėti.

Tačiau dėl didžiulio gyventojų skaičiaus bei lėto vystymosi vartotojiškos ekonomikos link, Pekinui dar daug reikės nuveikti, kol šalis sugebės bent apylygiai paskirstyti išteklius. Abi šalys mato, kad nacio­nalizmas yra vis labiau toleruojamas, abi įsivaizduoja, kad kariuomenės vaidmuo auga, ir abi užima tą pačią strateginę erdvę. Taigi gali būti, kad stebime ankstyvąją Azijos galių persiskirstymo stadiją.

Ekonominiai interesai nugalės nacionalizmą


Liberalių pažiūrų Turku dienraštis TURUN SANOMAT akcentuoja, kad ir Kinija, ir Japonija turi, ką pralošti. Abiem šalims konfliktas dėl netoli Taivano esančių negyvenamų salų atsirado palankiu metu ir padeda nukreipti dėmesį nuo vidaus politikos. Kinijoje buvo deginamos Japonijos vėliavos, taip siunčiant japonams aibę įžeidimų. Toks nacionalizmo demonstravimas Kinijos valdžiai yra parankus.

Interneto amžiuje šaliai tampa ypatingai sunku valdyti kolektyvinę savo žmonių sąmonę.

Japonų tautinis charakteris taip pat paskatino juos užimti gynybines pozicijas. Tačiau tokia šovinizmo banga kelia grėsmę, kad bus atverta Pandoros skrynia. Kai tik į darbą bus paleistas bizūnas, įvykiai gali tapti nekontroliuojami. Tačiau abi šalys puikiai tai suvokia ir stengsis susilaikyti, neeskaluos negyvenamų salų konflikto, kad nenukentėtų prekybiniai santykiai ir kiti ekonominiai interesai. Bent jau visi kaimynai to tikisi.

Madrido kairiųjų pažiūrų dienraštis CINCO DIAS mano, kad dabar Kinija turi progą parodyti, jog jau išaugo iš savo paauglystės kompleksų. Kinijos vadovai bando įtikinti kaimynus, kad auganti šalies galia nekelia grėsmės kaimyninėms šalims. Jie taip pat teigia suvokiantys istoriją. Prieš amžių Europoje, po daugelio taikos ir globalizacijos metų, šalių vadovai susigundė mintimi, kad gali sau leisti žaisti nacionalistinėmis aistromis be didelių pasekmių.

Po šios vasaros, būsimasis Kinijos vadovas Xi Jinping (Ši Činpingas) ir jo kaimynai turi suprasti, kiek daug žalos gali sukelti konfliktas dėl mažų salų. Kinija turi atsikratyti nepasitikėjimu kitais. Kaip dar kitaip ji gali pademonstruoti savo nuoširdumą, jei ne nusileisdama ir imdamasi savo taikaus dominavimo vaidmens?

„Atgimimas“

Komentarai
http://www.delfi.lt/news/daily/world/ka ... &com=1&s=1

Žygeivis
2012-09-30 21:03


Kinijos imperijos galia vis auga. Ką tik jos karinį laivyną papildė naujausias lėktuvnešis, o Kinija jau sugeba nesunkiai numušti kosminius palydovus.

Taip pat jau sukūrė ir išbandė naujas raketas, kurios skirtos naikinti ypač gerai apsaugotus JAV lėktuvnešius.

Kinija jau sukūrė savo 5-tos kartos naikintuvą (tokį pasaulyje turėjo tik JAV, o Rusijai niekaip nesiseka - net ir apmokant užsakymą Indijai, tokį sukurti).

Kinija taip pat jau praktiškai sukūrė savo palydovų tinklo palaikomą GPS sistemą.

Negana to, Kinija nedalyvauja įvairiose ginkluotės ribojimo programose, pagal kurias JAV ir SSSR (dabar RF) branduolinės pajėgos buvo ypač apribotos, todėl Kinija jau senokai išsiveržė į priekį ir šioje srityje.

Beje, JAV neseniai nutarė sukurti naują karinę bazę Australijoje, nes Kinija jau "artėja" ir į tuos kraštus.

Tie, kas stebi Kinijos "veiklą" jau seniai pastebėjo atitinkamus "simptomus" - Kinija labai intensyviai ruošiasi rimtam karui - tiek su Rusijos imperija, tiek ir su JAV, tiek ir su Indijos imperija.

Pvz., kada JAV pareiškė, kad sunaikins Pakistano branduolines pajėgas, jei ten nugalės islamistai, Kinijos vadovas pareiškė tiesiai šviesiai - "Pakistanas mūsų sąjungininkas ir mes jį ginsime". Štai taip.

Įdomu ir tai, kad didysis šovinistas Putinas, kuris "juodai" atsisako grąžinti Japonijai iš jos pagrobtas 4 mažytes saleles, kurios beveik negyvenamos (P.S. savo laiku buvau ten ir jas nuosekliai esu ištyrinėjęs), tuojau pat - nei kiek nesiginčydamas - atidavė Kinijai salas Amūre (dėl kurių kariavo dar SSSR ir Kinija) ir dar nemažą gabalą žemės (337 kvadratinius kilometrus) visai šalia Chabarovsko, kai tik Kinija pareiškė, kad čia jos žemės, užgrobtos Rusijos imperijos. :)

Tačiau Kinija jau pareiškė, kad ji "susigrąžins Išorinę Mandžiūriją" - o juk tai ne tik tas pats Chabarovskas, bet ir Vladivostokas ir dar milžiniški Pietinio Sibiro plotai.

O Kinijos mokykliniuose vadovėliuose visos šios žemės jau seniai yra paišomos kaip Kinijos teritorijos - tačiau Rusijos imperija ir "nuožmusis" Putinas apie tai net necypteli.... :)

Ir dar vienas faktas - Kinijoje dėl jos demografinės politikos ir vietinių žmonių tradicijų dabar yra keli šimtai milijonų "nereikalingų" jaunų kinų, kurie tiesiog negali rasti sau žmoną, nes per mažai išaugo mergaičių (jas vos gimusias kaimiečiai nužudydavo, nes norėjo sūnaus, o valdžia leisdavo turėti tik vieną vaiką).

Ir šitie keli šimtai milijonų jaunų ir piktų kinų ieško, kur išlieti susikaupusią energiją...

Kinijos valdžia dabar turi tik dvi išeitis - išsiųsti juos kuo toliau į įvairius užsienius, kur jie rastų sau vietinę žmoną bei užsiėmimą (ką ir daro labai intensyviai, bet vis tiek keli šimtai milijonų "nereikalingų" vyrų tebėra Kinijoje) arba pradėti rimtą karą, kuriame tie "lyšni" jauni vyrai žūtų, o likusieji galėtų įsikurti užgrobtoje "gyvybinėje erdvėje" (ir įvairūs požymiai akivaizdžiai rodo, kad ir šiam scenarijui Kinija labai intensyviai ruošiasi).

Ir akivaizdu, kad pati tinkamiausia kinų ekspansijai teritorija yra Rusijos imperijai kol kas dar priklausantis Sibiras, kuriame šiuo metu teliko apie 20 milijonų gyventojų - o ir tie staigiai nyksta ir išmiršta, o jų vietoje vis intensyviau kuriasi milijonai kinų (žinoma, oficiali Rusijos valdžia visais būdais bando nutylėti šią problemą, bet jai nelabai jau sekasi).

Todėl Rusijos imperijos valdžiai labai norisi, kad Kinija pradėtų karą su JAV, Japonija ar Indija, ir bent jau laikinai pamirštų Sibirą. :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 30 Rgs 2012 22:30 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Žygeivis
2012-09-30 22:13


Faktai (pirmas):


Юго-восточные и восточные рубежи России


Русско-китайский пограничный конфликт (1683–1689).


Яблоком раздора стал Албазин, основанный на Амуре в 1651 году казаками во главе с Ерофеем Павловичем Хабаровым. В 1683 году китайские власти предприняли военные действия с целью вытеснить казаков из региона. В 1685 году после осады китайским отрядом и недолгого сопротивления город сдался. Китайцы разрушили город и покинули регион.

К лету 1686 года Албазин был отстроен вновь, и через несколько месяцев китайское войско вновь осадило город. Осажденных спасло известие о скором приезде в Нерчинск русской миссии, узнав о котором, китайский император приказал прекратить активные боевые действия. Весной 1867 года осаду сняли, опасаясь похода русского войска.

По условиям Нерчинского мира 1689 года русская миссия, окруженная китайской армией в Нерчинске, передала Китаю Албазин и часть земель севернее Амура.

---------

Советско-китайский пограничный конфликт 1969 года
(конфликты на острове Даманский и озере Жаланашколь).


В прошлом веке первые переговоры двух стран по поводу территориальных претензий начались еще до вооруженных конфликтов, в 1961 году. Спорными территориями вдоль границы тогда считалась площадь в 39 тысяч квадратных километров.

Конфликт вспыхнул 2 марта 1969 года по поводу острова Даманский (китайское название Чжень Дао Бао) в фарватере реки Уссури. Китайские военные, укрепившиеся на острове, обстреляли пограничный патруль, совершавший регулярный обход острова, который считался советским. После применения 15 марта установки «Град» китайцы были отбиты и активные боевые действий прекратились, перейдя в фазу стычек.

Истоки конфликта лежат в несовершенстве условий Пекинского договора 14 ноября 1860 года, согласно которому водное пространство и острова не были разграничены, охраняемая линия границы сложилась исторически и на ряде участков оспаривалась Китаем. Остров Даманский находится ближе к китайской стороне от фарватера реки (примерно 40метров от берега), и Китай предъявлял на него права.

Конфликт имел продолжение на казахстанском участке границы, в районе озера Жаланашколь. 13 августа 1969 года здесь произошел бой между советскими и китайскими пограничниками. Нарушители границы через несколько часов боя были вытеснены за пределы СССР.

Урегулирование споров путем соглашений 1969, 1991 и 1999 годов и возможные разногласия. В сентябре 1969 года переговоры между Алексеем Николаевичем Косыгиным и Чжоу Эньлаем положили конец вооруженным конфликтам. Была достигнута договоренность о сохранении сложившейся советско-китайской границы. Де-факто остров отошел китайской стороне.

19 мая 1991 года было подписано Соглашение между СССР и КНР о советско-китайской границе, согласно которому граница проведена по фарватеру реки Уссури, остров Даманский отошел Китаю де-юре. Новые хозяева острова засыпали протоку, и он стал частью материка.

Демаркационные работы на восточном участке российско-китайской границы подошли к концу в 1997 году. В 1999 году был подписан документ о демаркации, оставив неурегулированным вопрос всего двух спорных участков из 22: несколько пограничных островов было оставлено «в совместном хозяйственном использовании» — остров Большой на реке Аргунь, острова Большой Уссурийский Тарабаров на реке Амур в районе Хабаровска.

Однако некоторые общественные круги Китая не успокоились, и сегодня говорят о проблеме восточного участка границы: властям предлагают реанимировать притязания на полтора миллиона квадратных километров земель. В качестве предлога выдвигается тезис, что Россия получила эти земли по неравноправным договорам. В случае принятия этого тезиса, вполне нормального с точки зрения азиатского государственного права, разрушится система права мирных договоров.

Žygeivis
2012-09-30 22:19


Faktai (antras)


Сильная царская Россия отобрала пограничные области и остров Сахалин у слабой и клонившейся к упадку Цинской династии по двум договорам, навязанным Китаю в 1858 и 1860 гг.

В то время Россия не хотела отставать от других стран, отрывавших от Китая по кусочку. Британия захватила Гонконг, Япония, Германия, Франция, Португалия и США - другие территории.

Все они уже возвращены Китаю, за исключением большой территории, богатой нефтью и газом, которая все еще занята русскими.

Об этом вам скажет любой китайский школьник. Китайцы хотят вернуть ее. Об этом вам скажет любой российский школьник и взрослый. А русские отдавать ее не хотят.


Российские власти пытаются разработать способы недопущения китайцев на территорию, которая была отобрана у них в середине XIX века.

Проблема в том, что на самом деле русские не хотят там жить и стараются как можно скорее уехать оттуда.

Большинство оказалось там, потому что советский лидер Иосиф Сталин (и его преемники) послал их туда, в лагеря, или привлек их хорошим жалованьем, чтобы они "присматривали" за людьми, которых он послал в лагеря.

На границе с Китаем был размещен мощный контингент войск. Порой пограничные споры перерастали в вооруженные столкновения. После распада Советского Союза благодаря новой открытой экономической политике китайцев резко вырос объем приграничной торговли.Кремль ужасает перспектива вторжения китайцев во Внешнюю Манчжурию. Там считают, что китайцы уже вторгаются.

Несомненно, китайцы хотели бы связать экономику северо-восточного Китая (Внутренней Манчжурии) с российским Дальним Востоком (Внешней Манчжурией), это было бы в высшей степени разумно.

Китайцы предложили построить новые железные дороги с двойной шириной колеи из северо-восточного Китая до побережья, чтобы сэкономить пару тысяч километров, и соответствующим образом переоборудовать участок Транссибирской магистрали от китайской границы до Владивостока.

Китайцы попросили передать им в аренду и дать возможность развивать два порта на российском побережье, чтобы сэкономить несколько тысяч километров при транспортировке грузов. Китайцы предложили построить несколько новых мостов через пограничные реки, разделяющие две страны - на протяжении 4300 километров мостов пока очень мало. Китайцы предложили создать несколько трансграничных торговых и туристических зон - и уже начали создавать их со своей стороны границы.

Китайцы активно развивают трансграничную торговлю для удовлетворения потребностей россиян, живущих во Внешней Манчжурии. Недавно Кремль обложил эту торговлю 300-процентным тарифом, повысив его со 100 процентов - была сделана поправка на то, что две трети товарооборота, по его мнению, не облагается пошлинами. Кремль заблокировал все три предложения, что оказало негативное воздействие на качество жизни русских во Внешней Манчжурии и создало им еще более мощный стимул к переселению, которое идет полным ходом.

Кремль ввел в действие новую политику, напоминающую жест отчаяния, привлекая мигрантов-славян из Центральной Азии на "стратегическую границу", что на протокольном языке означает Китай. Губернаторы четырех регионов не хотят, чтобы они приезжали - по крайней мере, они заявили, что примут в ближайшие четыре года всего 40 000 - вместо более, чем миллиона русских, которые уже уехали. Говорят, что они не хотят прибытия слишком большого числа людей, потому что это создаст угрозу наживающейся на скудости организованной преступности, о чем прекрасно осведомлен Кремль.

Китайцы не торопятся, они знают, что, в конце концов, получат обратно Внешнюю Манчжурию - российский Дальний Восток. Между тем, они с радостью пользуются отчаянным желанием Путина быть дружелюбным. Это позволяет им контролировать Совет Безопасности ООН, делая мир более китайским.

Žygeivis
2012-09-30 22:20


Faktai (trečias)


Регионы Дальнего Востока и Восточной Сибири, а они по площади составляют более двух третей всей Российской Федерации, за последние 15 лет покинули около двух миллионов русских.

Сейчас к востоку от Енисея проживает 13 с половиной миллионов россиян и от одного до двух миллионов китайцев.

Несомненно, что "ползучее" проникновение граждан Поднебесной опирается на неофициальную поддержку правительства в Пекине и имеет конечную цель изменить на обширных российских территориях демографический состав населения, за 15-20 лет в основном китаезировать их.

Следующим совершенно естественным шагом может стать мирный или немирный пересмотр административного и политического статуса этих территорий, фактическая передача их под контроль Китая, остро нуждающегося в энергетических ресурсах и новых землях.

Žygeivis
2012-09-30 22:24


Faktai (ketvirtas)

Россия торжественно передала Китаю 337 квадратных километров близ Хабаровска

время публикации: 14 октября 2008 г., 09:09

- Что именно досталось Китаю

Согласно межправительственному соглашению, остров Тарабаров отныне становится китайским Иньлундао, а Большой Уссурийский поделен на две части. Его западная часть отошедшая под юрисдикцию КНР будет называться Хэйсяцзыдао. Восточная часть закреплена за Россией. Общая площадь этих территорий составляет около 340 квадратных километров.

Прежде на Большом Уссурийском острове был мощный военный укрепрайон. После подписания соглашения с КНР о границе российские военные покинули остров. Для охраны нового участка границы создано несколько пограничных постов наблюдения, а также новое пограничное отделение в поселке Самара-Орловка Еврейской автономной области.

Теперь есть надежда, что соглашение положило конец территориальным спорам между Россией и КНР и "пограничный вопрос, доставшийся обеим странам в качестве исторического наследия, получил окончательное и полное разрешение".

Губернатор Хабаровского края Виктор Ишаев обратился к руководству обеих стран с предложением о создании на Большом Уссурийском острове совместной российско-китайской торговой зоны. Администрация края оптимистично расценивает дальнейшие перспективы развития островных территорий. "С точки зрения экономики мы ничего не потеряли", - заявил Ишаев.

По его словам, создание торговой экономической зоны создаст цивилизованные условия для товарооборота между Хабаровским краем и провинцией Хэйлунцзян. "Ждем решения о создании такой зоны на острове. В федеральный бюджет закладывается финансирование на строительство мостового перехода из Хабаровска на Большой Уссурийский остров", - отметил Ишаев.

До того, как Путин решил передать острова Китаю, граница, по российской версии, проходила посередине протоки Казакевичева, а Китай полагал, что место ей - по другому руслу.

Žygeivis
2012-09-30 22:37


Tiems, kas nemoka rusiškai:

1. Kinijai Sibiras būtinas (visų pirma tai ne tik teritorijos, mediena ir įvairios rūdos, bet ir milžiniški angliavandenių (naftos, dujų) bei gėlo vandens resursai). Savus resursus Kinija jau baigia išsemti.

Tai jau seniai nustatė ir pačios Rusijos, ir JAV analitikai.

Aš jau nekalbu apie pačią Kiniją - ten jau senokai mokyklose vaikai mokosi istorijos ir geografijos, kur "Išorinė Mandžiūrija" yra Kinijos dalis.

O istorijos vadovėliuose bei masinėje spaudoje taip pat labai aiškiai išdėstytas "istorinis pagrindimas", jog visos tos teritorijos, kurias kažkada valdė Mongolų imperija, yra Kinijos imperijos dalis - kadangi mongolų chanai tapo Kinijos imperatoriais, taigi ir jų užkariautos žemės nuo tada yra Kinijos dalys... :)

2. Kinija kol kas nepuola Rusijos dėl vienos paprastos priežasties - šiuo metu ji tyliai vykdo "masinę demografinę invaziją": į Rusijos imperiją kasmet persikelia gyventi šimtai tūkstančių kinų.

Ir kol Rusijos imperija tai "toleruoja", tol Kinija susilaiko nuo "karinio spaudimo".

O ginkluotės tobulinimo požiūriu, tai būtent Kinija kelis kart greičiau, nei Rusijos imperija, tobulina ir didina jos kiekį.

Ne be reikalo Medvedevas neseniai taip siuto, jog Rusijos imperijos pramonė tik 30 procentų įvykdė karinius užsakymus, o jų kaina išaugo vos ne du kartus.

O čia tiems, kas supranta:

Владимир Путин по поводу китайской миграции заявил, что: «Если в ближайшем будущем мы не предпримем практические шаги для развития Дальнего Востока, в течение нескольких десятилетий, российское население будет говорить на китайском, японском, и корейском» :)

Žygeivis
2012-09-30 22:49


Esmė tame, kad Rusijos imperija ir ypač jos "elitas" galutinai supuvo moraliai. Iš čia ir visos šios "perbrendusios" imperijos problemos.

Dabar joje milžiniška korupcija, mokslinės bazės nėra, geriausi mokslininkai išvažinėję, tai apie kokią karinę galybę galima šnekėti?

Be to Rusijos ir taip gana menkas gyvybines jėgas labai stipriai "iščiulpė" jau 20 metų besitęsiantys kariniai susirėmimai Šiaurės Kaukaze, kur žuvo ar buvo suluošinti tūkstančiai pačių geriausių karininkų ir karių, dar išlaikiusių idėjiškumo ir imperinio patriotizmo likučius.

O naujų gerų karių "iš oro" neatsiranda - jie ateina iš jau "perpuvusios" visuomenės.

Ir todėl dabar Rusijos armijoje absoliučią daugumą sudaro asmenys, kuriems rūpi tik pinigai ir galimybė praturtėti - bet kokia kaina. Ką jie ir daro.

-----------------

Dėl galimo "supervalstybių" karo...

Kinijos masinio puolimo atveju Rusijos armija Sibire neatsilaikys ir kelių dienų.

Ar Rusija (tiksliau jos "elitas") išdrįstų panaudoti tokiu atveju savo branduolinį potencialą?

Labai tuo abejoju.

Priežastis ta pati - begalinis moralinis viso šito "elito" supuvimas.

Juk ne be reikalo visų jų vaikai ir anūkai mokosi ir gyvena Vakaruose (pvz., Putino viena dukra gyvena Vokietijoje, o kita - Pietų Korėjoje :) ), ten pat jie perka savo nekilnojamąjį turtą, laiko savo prisivogtus milijonus, laksto į vakarų kurortus...

Branduolinio ginklo panaudojimas būtų jų pačių asmeninė katastrofa - juk tokiu atveju Kinija sunaikintų ne tik Maskvą, bet ir visą centrinę Rusiją, o dabartiniam Rusijos "elitui" nėra jokios prasmės būti sunaikintam. Kam gi jie tiek metų vogė milijonus? :)

Greičiau jau jie tokiu atveju "susikraus čemodanus" ir maus kur nors į Bahamus ar Izraelį... :)

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
StandartinėParašytas: 04 Spa 2012 23:58 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27135
Miestas: Ignalina
Konfliktas dėl salų ir jo reikšmės


http://www.geopolitika.lt/?artc=5620

Viktor Denisenko
2012 10 03

Antroji ir trečioji pasaulio ekonomikos susipešė dėl kelių salų Rytų Kinijos jūroje. Taip galima būtų apibūdinti Kinijos ir Japonijos konflikto aplinkybes. Šioje konfliktinėje situacijoje dalyvauja ir Kinijai artimas Taivanas, kuris irgi reiškia pretenzijas į ginčytinas Senkaku (kinų pavadinimas – Diaoyu) salas. Šis konfliktas, išaugęs į ganą rimtą konfrontaciją, turi ne tik akivaizdžiai matomas, bet ir užslėptas reikšmes.

Konflikto priežastimi tapo Japonijos vyriausybės sprendimas išpirkti tris iš penkių Senkaku salų iš privačių savininkų. Nors ir anksčiau salos buvo administruojamos pagal Japonijos teisę, jų išpirkimas papiktino Kiniją, kuri neatsisako pretenzijų į šias salas.

Pekino reakcija buvo labai aštri. Kinija pasiuntė prie Senkaku salų lengvus karinius laivus (tą patį padarė ir Japonija, siekdama apsaugoti savo teritoriją ir savo interesus). Pačioje Kinijoje kilo masinės (gerai organizuotos ir Kinijos valdžios globojamos) antijaponiškos protesto akcijos.

Ginčas dėl salų yra ne tik politinio pobūdžio. Pranešama, kad jūros šelfe prie Senkaku salų yra naftos ir dujų, tad tai taip pat yra ginčas dėl resursų. Tačiau ne tik tai lemia konflikto aštrumą. Numanu, kad ginčas dėl Senkaku salų gali turėti ir kelias užslėptas reikšmes.

Yra išsakoma versija, kad aštri ir skausminga Kinijos reakcija yra susijusi su vidiniais jos procesais. Kinija rengiasi pokyčiams valdžioje.

Šių metų lapkričio mėnesį turi įvykti XVIII Kinijos komunistų partijos suvažiavimas, kuriame dabartinis šalies lyderis Hu Jintao paliks partijos generalinio sekretoriaus postą. Jį šioje pozicijoje turėtų pakeisti viceprezidentas Xi Jinpingas, kuriam atiteks visos pagrindinės Kinijos valdymo galios. Tiesa, jo valdžia nebus absoliuti, nes, kaip ir dabartinis Kinijos vadovas Hu Jintao, Xi Jinpingas bus tik „pirmasis tarp lygiųjų“ Politiniame biure http://www.businessweek.com/articles/20 ... real-power .

Tačiau tai nereiškia, kad šalyje nevyksta politinės kovos. Jos yra vidinio, klaninio pobūdžio (tarp vienintelės valdančiosios Kinijos komunistų partijos subjektų). Čia galima aptikti užslėptų intrigų pėdsakų.

Apžvalgininkas Sultanas Akimbekovas iš Kazachstano Azijos tyrimų instituto nurodo, kad pastaruoju metu naujasis numanomas Kinijos lyderis Xi Jinpingas vengia viešumo. Sklando gandai, kad jis galėjo patekti į rimtą autoavariją ar patyrė mikroinsultą.

Tai reiškia, kad valdžios perdavimas Kinijoje iš vienų rankų į kitas gali būti ir ne toks nuspėjamas, kaip atrodė anksčiau (tiesa, neseniai Xi Jinpingas vėl pasirodė publikai ir atrodo, kad rimtesnių sveikatos problemų jis neturi).

Be to, paliekantis valdžią politinis Hu Jintao klanas gali nerimauti dėl savo ateities po to, kai pagrindinės galios atiteks Xi Jinpingui. S. Akimbekovas numano, kad arši reakcija į salų istoriją iš tikrųjų gali slėpti vidines Kinijos komunistų partijos batalijas.

Stiprėjančios antijaponiškos ir atitinkamai nacionalistinės kiniškos nuotaikos gali būti panaudotos kovojant su politiniais oponentais (S. Akimbekovo manymu – su „kairuoliškai“ nusiteikusiais dabartinio valdančiojo elito oponentais Kinijos komunistų partijos gretose). Tam atseit ir buvo reikalingas triukšmingas konfliktas su „išorės priešu“, šiuo atveju – Japonija http://www.asiakz.com/ostrovnaya-lihoradka .

Konflikte dėl salų gali slypėti ir dar vienas svarbus signalas. Kaip rugsėjo viduryje Rygos konferencijoje kalbėjo karinis ekspertas Julianas Lindley-Frenchas, Kinija vis dar interpretuoja jėgą kaip klasikinę sampratą, paremta įprastinės „kietosios“ galios principais. Ekspertas pažymėjo, kad tai yra labai svarbus faktorius, nes ne kas kitas, o Kinija XXI a. diktuos savo kaimynams žaidimo taisykles. Atitinkamus galios supratimo mechanizmus Kinija demonstruoja ir konflikte su Japonija. Tai mini ir kiti apžvalgininkai.

Kaip nurodo Rodgeris Bakeris iš Stratforo geopolitinės analizės instituto, Kinija konflikte su Japonija demonstruoja naują (o tiksliau – seną, pasaulyje jau kiek primirštą) taktiką, pagal kurią kariuomenė interpretuojama kaip tarptautinės politikos instrumentas. Pasirinkti tokią taktiką Pekinui leidžia didėjantis jo karinis potencialas.

R. Bakeris pažymi, kad modernėjančios Kinijos kariuomenės veiksnys vis labiau daro įtaką šalies užsienio ir regioninei politikai http://www.stratfor.com/weekly/understa ... d-conflict .

Kad Pekinas aktyviai augina raumenis, rodo ir tai, kad prieš kelias dienas į karo laivyną oficialiai priimtas pirmasis Kinijos lėktuvnešis. Įdomu tai, kad šis laivas – iš Ukrainos nupirktas nebaigtas statyti sovietinis kreiseris-lėktuvnešis, baigtas įrengti ir apginkluoti Kinijoje. Pranešama, kad Kinija nupirko šį laivą norėdama įrengti jame plaukiojantį kazino, tačiau galiausiai jis atiteko kariuomenei http://www.bbc.co.uk/russian/internatio ... rier.shtml .

Tikėtina, kad aprašomas konfliktas dėl salų karinėje sferoje apsiribos tik potencialių karinių galių demonstravimu. JAV leido Pekinui suprasti, kad karinį konfliktą su Japonija Vašingtonas vertins kaip grėsmę savo saugumui. Vašingtonas yra pasirengęs palaikyti Japoniją ir tai kol kas sulaiko Kiniją nuo minties apie teritorinio ginčo sprendimą jėga. Tačiau ar veiks tokie saugikliai ateityje, priklausys nuo Kinijos ekonominio ir karinio potencialo dinamikos.

Beje, internete galima aptikti ir egzotiškų Kinijos ir Japonijos konflikto dėl salų versijų.

Pavyzdžiui, rusų ultrakairysis rašytojas Eduardas Limonovas iškėlė versiją, kad, nacionalizuodama Senkaku salas, Japonija tiesiog repetuoja Kurilų salų, kurios šiuo metu priklauso Rusijai ir kurias Japonija laiko savo teisėta teritorija, užgrobimą http://slon.ru/world/doctor_limonoff_di ... 1168.xhtml .

Bet kurio atveju Kinijos ir Japonijos konfliktas dėl salų parodė, kad kovos dėl teritorijų (o pirmiausia – dėl resursų) vis dar yra svarbus tarptautinės politikos veiksnys. Be to, ši konfliktinė situacija skatina kalbėti apie Kinijos ambicijas ginti ir užtikrinti savo interesus, ypač atsižvelgiant į tai, kad Kinijos galia kol kas tik auga. Tai yra signalas ne tik Kinijos kaimynėms, bet ir visam pasauliui. Neatsitiktinai jau minėtoje šių metų Rygos konferencijoje buvo plačiai kalbama apie NATO ir Kinijos tarybos, kuri skatintų tarpusavio supratimą, steigimo būtinybę.

Geopolitika

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007