Pagrindinis diskusijų puslapis

Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)

"Diskusijų forumas" ir "Enciklopedija" (elektroninė virtuali duomenų bazė)
Pagrindinis diskusijų puslapis
Dabar yra 30 Bal 2024 11:40

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]




Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 05 Geg 2010 21:30 
Atsijungęs
Svetainės tvarkdarys
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 05 Spa 2006 01:16
Pranešimai: 27112
Miestas: Ignalina
Pamiršta istorija. Saulius Čepėnas: patriotas, nužudytas homoseksualistų


http://www.patriotai.lt/straipsnis/pami ... eksualistu

Paveikslėlis

    Sauliui tada buvo vos 19 metų. Labai gerai besimokantis Vilniaus pedagoginio universiteto studentas, Lietuvių tautinio jaunimo organizacijos „Jaunoji karta“ vicepirmininkas, Lietuvių tautininkų sąjungos aktyvistas. Kūrė eilėraščius, publikavo straipsnius periodinėje spaudoje, su savanoriais organizuodavo stovyklas jaunimui iš socialiai remtinų šeimų, rengė labdaros akcijas. Lankydavosi Seime, siūlė idėjų ir projektų. Redagavo laikraštį „Ugnis“. Tai buvo tikras patriotas ir puikus žmogus. Beveik prieš vienuolika metų, 1999 birželio 11-ąją dieną jis buvo nužudytas... Mes jį pamiršome, bet tai negali tęstis amžinai...

    Užmiršta Sauliaus istorija prašyte prašosi būti grąžinta į viešumą, ypač šiandienos įvykių – iškrypėlių klano skandalo, įsukto Drąsiaus Kedžio, ir po savaitės vyksiančio neregėto renginio – pirmojo Lietuvoje homoseksualistų parado – fone. Tačiau, nenorint įsitraukti į garbės nedarančias spekuliacijas tautininko Sauliaus Čepėno žūtimi, didelių interpretacijų čia nerasite. Straipsnyje pateikiama informacija, surinkta iš anuometinės spaudos. Daugiausia – Lietuvos Žinių žurnalisto Gintaro Mikšiūno straipsnių apie šią įtartiną bylą. Vertinimus ir interpretacijas paliekame kiekvienam asmeniškai.

    1999 birželio 11-osios vakarą, apie 23 val., buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Dominikonų gatvėje, tarpuvartėje guli žmogus. Atvykusiems pareigūnams beliko konstatuoti rasto jaunuolio mirtį. Kūnas jau buvo atšalęs. Liudininkai tvirtino, matę kelių asmenų konfliktą, jame dalyvavo ir šviesiaplaukė mergina, šaukusi „Šamai, baik!“.

    Tą patį vakarą patruliai sulaikė asmenį, atitikusį apibūdinimus, kaip vieno iš incidento dalyvių – tada 36 metų amžiaus buvusį Algimantą Subačių.

    Nustatyta, kad tą vakarą A. Subačius kartu su Alvidu Vosyliumi, kuriuos sieja homoseksualūs santykiai (tai išaiškėjo tyrimo metu, kaltinamasis to neslėpė) bei dar viena mergina linksminosi viename sostinės barų, kur kilo konfliktas su žuvusiuoju Sauliumi Čepėnu.

    Vėliau, Dominikonų gatvėje kilo susistumdymas, ir kaip prisipažino smulkaus kūno sudėjimo homoseksualistas A. Subačius, jis porą kartų trenkė atletiškam, 25 cm aukštesniam už jį žuvusiąjam. Šis parkrito ir mirė. Nors yra eilė liudininkų, kurie matė, kaip auką spardė būrys žmonių, aprašytoji, nelabai įtikinamai skambanti istorija patvirtinta teisme, ir už žmogžudystę nuteistas tik vienas A. Subačius. Tvirtinama, kad nuo poros žymiai fiziškai menkesnio A. Subačiaus smūgių S. Čepėnui išsiliejo kraujas į smegenis. Nors tai vidinis sužeidimas, tačiau auka buvo kruvina, ant galvos matėsi žymės, panašios į armatūros strypų raštą, veidas ir marškinėliai buvo kruvini. Teisme pripažinta, kad jaunuolis susikruvino griūdamas.

     A. Subačiaus versija (o teismo procese jis labai dažnai keitė parodymus) buvo, jog jis porąkart sudavė aukai ir, šiam pargriuvus, pasišalino. Tvirtina, kad auką pribaigė kiti asmenys, apie kuriuos jis nieko nežino.
 
     Kodėl buvo nužudytas Saulius? Deja, į šį klausimą atsakymo nežino niekas. Teisme tvirtinta, kad žuvusysis puolė įžeidinėti homoseksualus, dėl ko ir kilo konfliktas.

     Tačiau tiek visos studento charakteristikos, tiek artimieji ir jį pažinojusieji patvirtins – tai ne Sauliaus būdui. Mirties vakarą auka dėvėjo patriotinius „Jaunosios kartos“ marškinėlius, todėl kyla klausimas – kas iš tikro buvo konflikto priežastis?

     Įdomi situacija – abi pusės, tiek kaltinamasis, tiek aukos artimieji, sutiko, kad nubausti buvo ne visi kaltininkai. Tiesos pergale neabejojo tik vienas asmuo – prokuroras. O jis buvo keistas net keturis kartus – tai tik vienas iš gausybės keistų faktų, lydėjusių šį teismo procesą.

     Į teismo procesą nebuvo pakviesti jaunuoliai, kurie matė, kaip spardomas S. Čepėnas.

     Vitalijus Sova, atpažinęs S. Subačių, įsibėgėjus teismo procesui buvo stipriai sumuštas, o po to dingo kaip į vandenį.


     Teismas atmetė advokatų siūlymus surasti šį svarbų liudininką. Taip pat atmesti ir dar keli siūlymai iškviesti liudytojus.

     Ypač komiškai atrodo atsisakymas iškviesti liudyti Sauliaus draugą, karį savanorį Algirdą T., kuris tą patį vakarą lankėsi tame pačiame koncerte kaip ir auka, o po to, tuo pačiu metu, beveik toje pačioje vietoje, kur įvykdyta žmogžudystė, buvo stipriai sumuštas nepažįstamų asmenų. Teismas nemanė, kad šie įvykiai susiję...

      Klano pajudinimo versiją patvirtina ir daugiau keistų faktų.

      Liudininkai tvirtina, kad įvykio vietą, net ją apsupus policijos pareigūnams, keletą kartų aplankė asmenys prabangiomis mašinomis. Vienas liudininkas tvirtino, kad su „Mazda“ markės automobiliu atvažiavo keturi jaunuoliai, vienas kurių išlipo iš automobilio ir apėjo įvykio vietą, tada paskambino mobiliuoju telefonu ir, įsėdęs į automobilį, nuvažiavo. Taip pat buvo identifikuota kita mašina, ilgą laiką stovėjusi prie nusikaltimo vietos, o po to pasišalinusi. Rastas net jos vairuotojas – prabangaus BMW savininkas Viačeslavas Tkačenka, kuris pareigūnams patvirtino, jog tą vakarą buvo girtas ir nieko neprisimena...

     Būtų juokinga, jei nebūtų graudu.

     Tiesa, A. Subačius jau atliko 8 metų ir 6 mėnesių įkalinimo bausmę griežto režimo pataisos darbų kolonijoje, ir šiandien priklauso Lietuvos socialdemokratų partijai.

     Saulius kažką žinojo. Jis buvo aktyvus nacionalistas, visuomenininkas, bendraudavo su aukštais pareigūnais. Savo užrašuose jis minėjo, kad palaiko būtinybę suvienyti visas Lietuvos patriotines jėgas. Pusmetį prieš mirtį jis tapo labiau uždaras, bendravo tik su artimiausiais draugais. Kalbėdavo tik apie mokslus ir visuomeninę veiklą.

     Tačiau savo seneliui jis buvo prasitaręs kažką žinantis. Po tragedijos senelis vis ruošėsi kreiptis į prokuratūrą ir papasakoti tai, ką kam atskleidė anūkas. Tačiau nesuspėjo - tų pačių metų rudenį, prispaustas virstančio stulpo, jis žūsta. Dar labiau mistikos ir klausimų iškelia faktai, jog artimieji prisimena Saulių minint, jog jį verbuoja stoti į kažkokią organizaciją, bet jis atsisako. Kreiptasi net į ekstrasensus, kurie patvirtino, jog Saulių nužudė du asmenys (kaip ir senelį), viso to užsakovas – aukštas pareigas einantis daktaras. Tikėti ar ne – jūsų reikalas, tačiau sunku nepritarti – tai beprotiškai paini istorija...

     Prie viso to būtina paminėti, kad prieš pat savo mirtį Saulius Čepėnas parašė eilėraštį apie... mirtį. Jį iliustravo antkapio su kryžiumi piešiniu. Kūrinyje aiški mirties nuojauta.

Aš laukiu minutės


Aš laukiu minutės, ir ji jau arti,
Esu visai vienas, net saulė, kuri
dar šviečia į veidą ir šildo mane,
kažkokia neryški, blyški lyg sapne...

Kol kas dar esu aš, artėja naktis,
Prieš akis man iškyla visa praeitis.
Dar peržvelgt bandau nuo pradžios iki galo,
beliks tik įvertint gyvenimą savo.

Beliko minutė, turbūt jau nespėjau.
O dar tiek daug padaryti norėjau.
Kiek daug padariau, tiek daug ir sugriuvo,
Dabar užsimerksiu, pamiršiu kas buvo.

Jinai jau artėja, aš ją jau jaučiu.
Dabar aš ne vienas, dabar mes abu.
Manęs jau lyg nėra, bet ne – aš esu,
Dar ji neatėjo, bet aš ją jaučiu.

Dabar manęs nėra, yra tik jinai.
O aš ištirpau joje visiškai.
Vėl laukia minutės, ne aš – kažkas kitas.
Ir jam dar naktis, o kažkam dar tik rytas.

    Sauliaus Čepėno nužudymo istorija, o tiksliau, daugybė neatsakytų klausimų, susijusių su ja, verčia susimąstyti. Kaip ir žadėta – didelių interpretacijų čia nebus, tačiau paklauskime savęs vieno dalyko: kas būtų, jeigu šiandien patriotiškos organizacijos narys, kad ir gatvės konflikto metu, nuskriaustų homoseksualistą? Jei įvyktų priešingas įvykis, nei ši kraupi žmogžudystė? Negi ji būtų tyliai nuleista užmarštin? Nemanau...

Pagal „Lietuvos žinias“ parengė Edmundas Girskis, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos narys.

_________________
Tautos jėga ne jos narių vienodume, o vienybėje siekiant pagrindinio tikslo - Tautos klestėjimo.


Į viršų
 Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę  
Atsakyti cituojant  
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Powereddd by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Vertė Vilius Šumskas © 2003, 2005, 2007