Nacionalistas - Tautininkas - Patriotas - Žygeivis - Laisvės karys (Kalba - Istorija - Tauta - Valstybė)
http://www.lndp.lt/diskusijos/

LEDYNMETIS PASIBAIGĖ, POLEDYNMETIS - NE!
http://www.lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=113&t=9758
Puslapis 11

Autorius:  Tęsėjas [ 17 Lap 2012 18:48 ]
Pranešimo tema:  LEDYNMETIS PASIBAIGĖ, POLEDYNMETIS - NE!

LEDYNMETIS PASIBAIGĖ, POLEDYNMETIS - NE!


Paskutinysis globalinis apledėjimas - LEDYNMETIS - Žemėje tęsėsi 12 000 metų - nuo 21-jo iki 9-jo tūkstantmečio pr.m.e. Tiek pat laiko tęsiasi ir POLEDYNMEČIO laikotarpis, t.y. nuo 9-jo t.pr.m.e. pradžios iki 3-jo m.e.t. pabaigos.

Vėliau tiek pat laiko truks ir TARPLEDYNMETIS (nuo 4-jo m.e.t. pradžios iki 15-jo pabaigos), ir t.t.

Jeigu plokštuma, kurioje vyksta Žemės ašigalių inversija (toliau - inversijos plokštuma), LEDYNMEČIO viduryje su ekliptikos plokštuma (IV-sis geofizinis procesas) sudarė 90 laipsnių kampą, tai erų sandūroje šis kampas tesiekė jau 43,75 laipsnio, 3-jo tūkstantmečio (POLEDYNMEČIO) pabaigoje šis kampas jau tesudarys 21,5 laipsnio, o TARPLEDYNMEČIO viduryje - 0 laipsnių.

Kaip matome, inversijos plokštuma pastoviai krypsta ekliptikos plokštumos link. O tai reiškia, kad jau nuo erų sandūros, klimatas Žemės dabartiniame šiauriniame ašigalyje ir pagal III-jį, ir pagal IV-jį geofizinius procesus, šilo, tačiau labai ir labai palaipsniui. Pietiniame gi ašigalyje, tuo pat metu, vyko ir vyksta atvirkštinis procesas.

Mūsų laikais šis procesas, bent jau Žemės šiauriniame pusrutulyje, pastebimai suintensyvėjo.

Autorius:  Tęsėjas [ 18 Lap 2012 17:42 ]
Pranešimo tema:  Re: POLEDYNMETIS

POLEDYNMETIS


Šis geofizinis laikotarpis, kaip ir kiti laikotarpiai IV-me geofiziniame procese, truko du dieviškuosius laikmečius. Šio laikotarpio pradžioje inversijos plokštuma, "išsivadavusi" iš LEDYNMEČIO "gniaužtų", palaipsniui pradėjo krypti Saulės link ir laikotarpio pradžioje sudarė 67,5 laipsnių kampą, laikotarpio gi pabaigoje (3-jo ir 4-jo tūkstantmečių sankirtoje) šis kampas jau tesieks 22,5 laipsnio.

Laike šio laikotarpio įvyks du pilni Žemės ašigalių inversijos (pasikeitimo vietomis) ciklai. Jo metu kiekviename Žemės ašigalyje po du kartus pasikartojo visi dieviškųjų metų laikmečiai, tame tarpe ir Žiemos bei Ugnies. Jeigu Žiemos laikmečiais šis geofizinis vyksmas didesnių pokyčių, nuo Saulės nusigręžusiam Žemės ašigaliui, neturėjo, tai į Saulę atsigręžusiam, turėjo lemiamos reikšmės. Būtent šis geofizinis vyksmas ir pagimdė Žemėje TVANĄ. Beje, po paskutiniojo LEDYNMEČIO, jų kol-kas būtą dviejų.

Pirmasis Tvanas prasidėjo XIII-me t.pr.m.e. baigiantis LEDYNMEČIUI, kai dabartinis pietinis Žemės ašigalis (su storiausia ledo kepure padengtu Antarktidos žemynu, kuri ledu sujungė net Afrikos, Australijos bei Pietų Amerikos žemynus) atsigręžė į Saulę. Šiam Tvanui šumerai davė Utnapištimo vardą.

Antrasis Tvanas įvyko pradžioje VII-jo t.pr.m.e. Šumerai jam suteikė Gilgamešo vardą.

Kaip žinome, erų sandūroje dabartinis pietinis žemės ašigalis vėl buvo atsigręžęs į Saulę. Suprantama, pasikartojo ir Antarktidos ledynų tirpimo procesas, pasikartojo, po LEDYNMEČIO jau trečią kartą, ir Tvanas.

Tad su kiekvienu Antarktidos atsigręžimu į Saulę, įvyksta vis naujas ir naujas Tvanas Žemėje. Tačiau kiekvieną kartą tvano energija vis mažėja, kadangi mažėja ir Antarkties ledo "kepurė".

Laike artėjančio TARPLEDYNMEČIO laikotarpio šį ledo "kepurė" sumažės iki minimumo ir daugelyje vietų net apnuogins Antarkties žemyną.

Autorius:  Tęsėjas [ 19 Lap 2012 12:53 ]
Pranešimo tema:  Re: VANDENS LYGIO SVYRAVIMAS ŽEMĖJE

VANDENS LYGIO SVYRAVIMAS ŽEMĖJE


Būnant Pompėjoje sužinojau, kad erų sandūroje tai buvo uostas. Dabar jis yra 47 metrais aukščiau Viduržemio jūros vandens paviršiaus.

Troja, mūsų laikais, net 170 metrais "pakilusi" virš Viduržemio jūros lygio. Kaip žinome iš epo "Iliada", 1180 m.pr.m.e. šį miestą-tvirtovę sugriovė cunamis "Achilas". Beje, šį cunamį pagimdė tuo metu Egėjo jūroje sprogęs Tero (Platono "Timajas ir Kritijas"- Atlanto) ugnikalnis, kurį mena tiktai keletas Santarino salyno salelių.

Anot šaltinių, tarp Šiaurės ir Baltijos jūrų 90 metrų gylyje po vandenių aptiktos senų gyvenviečių liekanos. Beje panašių ir nevisiškai panašių žmonių veiklos pėdsakų, jau nuo senų laikų vandens paslėptų nuo žmonių akių, yra aibe visoje Žemėje. Kad juos aptikti ir ištirti gimė net povandeninės archeologijos mokslas.

Sužinoję apie IV-jo geofizino proceso egzistavimą, sužinojome ir tai, kad žemiausias vandens lygis Žemėje buvo ir yra galimas tiktai 12 tūkstančių metų trunkančio LEDYNMEČIO metu. Mat, tuo metu Žemės ašis būna lygiagreti Saulei ir Žemės ašigaliai visą šį laikotarpį būna nusigręžę nuo Saulės, o pati Žemė, lyg ant iešmo, apie savo ašį sukasi prieš Saulę. Tad Žemėje esantys vandenynai tuo metu yra intensyviai ir pastoviai veikiami tiesioginių Saulės spindulių. Tad vanduo vandenynuose tuo metu sparčiai garuoja. Garai gi kondensuojasi Žemės ašigaliuose, kur gimsta ledo kalnai. Tuo metu vandens lygis Žemėje smarkiai krenta.

Lietuvių meteorologas Vladas Portapas knygoje "Apie tvaną ir Atlantidą" (Vilnius, Vyturys, 1987 m., psl. 162) rašo: "Tikriausiai paskutiniojo apledėjimo metu vandenyno lygis svyravo tarp 100 ir 200 metrų žemiau šiandieninio lygio." Kaip matome, darydamas tokią išvadą, jis neapsiriko.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/